PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti in Judetul Alba

lovebride
03.01.2009, 12:45:52
Stie cineva ceva in legatura cu un posibil Targ de nunta in judet? Stiu ca in anii trecuti se organiza, oare cum va fi anul acesta??

lovebride
06.01.2009, 12:20:43
da,,tot eu rapsund,,,,am aflat ceva despre Mio Delicia ca ar organiza un targ de nunti, inca nu se stie exact data....daca aflati ceva postati acii sa stim toate....Pupici!!:*:*:*

Rucsy
07.01.2009, 10:23:49
da,,tot eu rapsund,,,,am aflat ceva despre Mio Delicia ca ar organiza un targ de nunti, inca nu se stie exact data....daca aflati ceva postati acii sa stim toate....Pupici!!:*:*:*

Daaa, asa este..de regula din cate stiu era organizat cam prin luna februarie( tin minte asta pt ca nu ajungeam decat la cel din Bucuresti fiind in sesiune, asadar nu ma puteam deplasa la Alba Iulia, acasa, sa-l prind si pe acesta;)) )

tabyhera
08.01.2009, 10:30:52
sunt curioasa ce va mai fi nou...pt ca am impresia ca tot aceleasi lucruri si idei invechite...oricum bine ca se face si in alba iulia ceva !!ok...va pupic!!!

Rucsy
08.01.2009, 15:04:10
La ce te referi prin "lucruri , idei invechite" ?? :P>:D<

Probabil se refera ca deja piata nuntilor are deja o anumita uniformitate..de ex, cei de la Mio Delicia aveau doar torturi patrate si rotunde in schimb miresicile din strainatate ne aratau mini tortulete separate ( taierea fiind doar un simbol), rochiile iarasi de la case de moda autohtone din ceea ce mi-au povestit cunostintele. Intr-adevar nu e foarte usor de organizat un targ de nunti care sa satisfaca mai toate gusturile si buzunarele. Va dati seama ca e ok pt cei care prefera ceva strict traditional, buget limitat..dar ce faci cu cei care doresc niste chestii vazute pe site-uri straine si te duci si le spui foarte entuziasmata ce vrei si afli ca ei nu iti ofera si ca ar trebui sa te deplasezi in Cluj, Timisoara pt a incheia contracte pt serviciile dorite?? alt timp alocat, drumuri..etc
E cam dificil...:-?

tabyhera
13.01.2009, 13:19:06
Probabil se refera ca deja piata nuntilor are deja o anumita uniformitate..de ex, cei de la Mio Delicia aveau doar torturi patrate si rotunde in schimb miresicile din strainatate ne aratau mini tortulete separate ( taierea fiind doar un simbol), rochiile iarasi de la case de moda autohtone din ceea ce mi-au povestit cunostintele. Intr-adevar nu e foarte usor de organizat un targ de nunti care sa satisfaca mai toate gusturile si buzunarele. Va dati seama ca e ok pt cei care prefera ceva strict traditional, buget limitat..dar ce faci cu cei care doresc niste chestii vazute pe site-uri straine si te duci si le spui foarte entuziasmata ce vrei si afli ca ei nu iti ofera si ca ar trebui sa te deplasezi in Cluj, Timisoara pt a incheia contracte pt serviciile dorite?? alt timp alocat, drumuri..etc
E cam dificil...:-? da cam asa e...si la capitoulul aranjamente nunti...cam aceleasi idei, copiate de la alte agentii mai mari..nimic nou..oricum, cum am mai zis ....ma bucur ca macar asta avem si se face ceva...chiar sunt curioasa in materie de torturi de nunti ce va mai fi nou...oare se trezeste cineva sa faca minitortuletele, care sunt absolut superbe !!!:x

lovebride
14.01.2009, 17:48:36
da cam asa e...si la capitoulul aranjamente nunti...cam aceleasi idei, copiate de la alte agentii mai mari..nimic nou..oricum, cum am mai zis ....ma bucur ca macar asta avem si se face ceva...chiar sunt curioasa in materie de torturi de nunti ce va mai fi nou...oare se trezeste cineva sa faca minitortuletele, care sunt absolut superbe !!!:x

Cred ca in weekend-ul 14-16 Februarie o sa aiba loc un Targ de nunti organizat de asociatia videografilor..si va avea loc la casa de cultura a studentilor..
Ma mir insa cum de nu se face publicitate deloc avand in vedere cam ce se intampla in alte orase referitor la targuri de nunti. Cred ca ar fi timpul sa se schimbe putin lucrurile si aici la noi...sugeram furnizorilor de produse pentru nunti sa arunce un ochi si la vecini.. Ne dorim servicii de calitate....asa ca ...va asteptam!!!! De acord miresici??:-p >:D<>:D<

ankza
15.01.2009, 21:36:26
Cred ca in weekend-ul 14-16 Februarie o sa aiba loc un Targ de nunti organizat de asociatia videografilor..si va avea loc la casa de cultura a studentilor..
Ma mir insa cum de nu se face publicitate deloc avand in vedere cam ce se intampla in alte orase referitor la targuri de nunti. Cred ca ar fi timpul sa se schimbe putin lucrurile si aici la noi...sugeram furnizorilor de produse pentru nunti sa arunce un ochi si la vecini.. Ne dorim servicii de calitate....asa ca ...va asteptam!!!! De acord miresici??:-p >:D<>:D<

pai eu am fost la 2 targuri de nunti in alba, dar nimic interesant, dar poate anul asta o sa fie mai bine
vedem noi
p.s. eu o sa merg sigur chiar daca am avut nunta

bibianca
26.01.2009, 13:45:10
Buna,azi am aflat ca luna viitoare o sa avem in judet targul de nunti,va avea loc in 22 februarie la Hotel Cetate.<:-P<:-P

_Anamaria_
26.01.2009, 14:48:14
Buna,azi am aflat ca luna viitoare o sa avem in judet targul de nunti,va avea loc in 22 februarie la Hotel Cetate.<:-P<:-P
Buna,
Nu vreau sa te dezamagesc dar am fost anul trecut la targul de nunti din alba si nu am vazut nimic interesant (exceptie mio delicia si corina), asa ca nu spera prea mult si apoi sa fi dezamagita ca si mine, sau poate cine stie.....

bibianca
27.01.2009, 20:00:16
Buna,
Nu vreau sa te dezamagesc dar am fost anul trecut la targul de nunti din alba si nu am vazut nimic interesant (exceptie mio delicia si corina), asa ca nu spera prea mult si apoi sa fi dezamagita ca si mine, sau poate cine stie.....
Sunt constienta ca nu o sa vad mare lucru aici,poate daca o sa merg la bucuresti sau intr-un oras mult mai mare dar oricum merg sa vad ce e.:*:*

lovebride
27.01.2009, 20:33:54
E vorba de targul organizat de Mio Delicia? sau de cei de la asociatia videografilor?

bibianca
27.01.2009, 22:06:24
E vorba de targul organizat de Mio Delicia? sau de cei de la asociatia videografilor?
lucrula acesta nu il stiu dar promit ca ma interesez maine si va zic.

_Anamaria_
28.01.2009, 10:56:57
Sunt constienta ca nu o sa vad mare lucru aici,poate daca o sa merg la bucuresti sau intr-un oras mult mai mare dar oricum merg sa vad ce e.:*:*
la targuri de nunti am fost si prin cj si ii cam la fel cu cel din alba numa mai multe rochite, parerea mea ii ca la targuri nu prea aduc ce au mai fain ca acolo toata lumea pune mana, probeaza si se murdaresc si nu cumpara prea multi......dar daca mergi in bucuresti (pe lipscani) ii suficient sa mergi la magazine, gasesti multe modele la preturi acceptabile si poate ai noroc de reducere ca si mine.:*

bibianca
28.01.2009, 13:18:02
la targuri de nunti am fost si prin cj si ii cam la fel cu cel din alba numa mai multe rochite, parerea mea ii ca la targuri nu prea aduc ce au mai fain ca acolo toata lumea pune mana, probeaza si se murdaresc si nu cumpara prea multi......dar daca mergi in bucuresti (pe lipscani) ii suficient sa mergi la magazine, gasesti multe modele la preturi acceptabile si poate ai noroc de reducere ca si mine.:*
Acum doar vroiam sa vad la targ niste modele de rochii,dar nu o sa imi cumpar.tot in bucuresti as vrea sa merg sa imi gasesc,sunt sigura ca as avea de unde alege.ms de sfat :*:*

rox_y
04.02.2009, 11:33:34
Buna
Fetelor mai este un targ la Alba Mall in 13-15 martie -Salonul de Nunti "Orasul Mirilor"

bibianca
04.02.2009, 12:03:40
Buna
Fetelor mai este un targ la Alba Mall in 13-15 martie -Salonul de Nunti "Orasul Mirilor"
ms de informatie,poate o sa fie ceva mai special ca cel din 22 februarie :*:*

tabyhera
04.02.2009, 13:20:18
Buna
Stii cumva de cine este organizat??? nu stiam ca o sa fie...stiam doar de cel organizat de miodelicia...>:D<:x

rox_y
05.02.2009, 13:00:02
Stii cumva de cine este organizat??? nu stiam ca o sa fie...stiam doar de cel organizat de miodelicia...>:D<:x[/quote]
E organizat de cei de la Alba Mall

bibianca
05.02.2009, 13:36:00
Stii cumva de cine este organizat??? nu stiam ca o sa fie...stiam doar de cel organizat de miodelicia...>:D<:x
E organizat de cei de la Alba Mall[/quote]
daca zici ca e organizat de cei de la Alba Mall poate avem ocazia sa vedem ceva frumos,sigur o sa fie mai special decat cel organizat de Mio Delicia<:-P<:-P

alexsottero
12.02.2009, 00:04:34
din cate stiu eu e in weekendul cu 20 feb, dar inca nu stiu locatia

bibianca
12.02.2009, 18:07:12
din cate stiu eu e in weekendul cu 20 feb, dar inca nu stiu locatia
Cel din weekendul cu 20 feb o sa aiba loc la Hotel Cetate.

bibianca
22.02.2009, 17:47:39
Ati fost cumva la targ la Hotel Cetate?Va placut,ati vazut ceva interesant?
Am fost si eu dar nu am vazut mare lucru,rochite nu au prea fost,nu am avut de unde alege :-s, sper ca in martie la cel de la mall o sa imi gasesc o rochita frumoasa.
Voi ce parere aveti,va placut?

rox_y
23.02.2009, 10:34:53
Am fost dezamagita complet de ceea ce am vazut la targ. In 10 minute am terminat turul. Rochii putine cum a spus si bianca, coafor, 3 sau 4 standuri cu invitatii, ceva standuri cu aranjamente sala, flori si prajituri. Dar nimic sa ma atraga.
Un singur lucru m-a bucurat, am intalnit o tipa care ofera lectii de dans, pt miri.Abia astept.

Si eu astept cu nerabdare targul de la Mall dar avand in vedere ca nu prea am vazut nimic la targul din week-end nu prea ma astept la mare lucru din pacate:sad:

bibianca
23.02.2009, 12:45:47
Eu sper ca cel de la Mall o sa fie ceva mai deosebit,sa fie mult mai multe. Poate avem noroc acolo daca acesta nu a prea fost reusit.

roxanna_ene
23.02.2009, 18:22:32
Salutare miresici!

S-ar parea ca targul organizat de cei de la mall o sa fie mai interesant, dar sa vedem ce se va intampla, nu?

carmen_aiud
09.03.2009, 10:28:23
Fetelor am si eu o intrebare!!!!!
Targul de nunti de la Alba Mall de weekend-ul viitor ( 13-15.03.2009) este sigur ca va avea loc? Eu vin tocmai din Arad si nu as vrea sa am surprize!!!
Va multumesc mult pentru ajutor!! Pupici!

bibianca
09.03.2009, 11:28:10
Nu cred ca isi face atata reclama cei de la mall si sa nu se tina.
Eu zic ca poti sa vi linistita ca o sa aiba loc.:*

lovebride
09.03.2009, 11:28:31
Da, targul va avea loc.Peste tot e reclama cu targul..,,,am auzit ca vor participa multe firme, cu siguranta va fi un targ reusit, mai reusit decat celalat(Mio Delicia) de anul acesta..:-p

bibianca
09.03.2009, 12:08:01
Da, targul va avea loc.Peste tot e reclama cu targul..,,,am auzit ca vor participa multe firme, cu siguranta va fi un targ reusit, mai reusit decat celalat(Mio Delicia) de anul acesta..:-p
Dar nu stii unde exact in mall va avea loc?

lovebride
09.03.2009, 14:04:02
Dar nu stii unde exact in mall va avea loc?
Pai asta o sa vedem acolo.. banuiesc ca peste tot in incinta Mall-ului la parter, pe toate culoarele si in zona centrala...Vedem noi..! :)

roxanna_ene
09.03.2009, 21:48:38
Pai asta o sa vedem acolo.. banuiesc ca peste tot in incinta Mall-ului la parter, pe toate culoarele si in zona centrala...Vedem noi..! :)
Fetelor, sa speram ca va fi ok targul si vom avea ce vedea<:-P
Eu cred ca merg vineri ca poate nu e asa aglomerat, sper. Poate totusi ne vedem pe acolo. Carmen, cand vii la targ? Te-am intrebat pe topicul Miresici din Alba, unde faci nunta in Aiud ca am vazut data nuntii ulterior...
Pupici
P.S:Nici eu nu sunt din Aiud ci din Bucuresti....:D

bebedinio
30.10.2010, 09:07:06
In Alba Iulia, perioada 26-28 nov 2010 este targ de nunti la hotel Nettuno. Avand in vedere ca e final de sezon, cred ca o sa fie super oferte!<:-P

aliona30
31.10.2010, 22:07:52
In Alba Iulia, perioada 26-28 nov 2010 este targ de nunti la hotel Nettuno. Avand in vedere ca e final de sezon, cred ca o sa fie super oferte!<:-P
Aia e bine, dar pentru cei din strainatate cum sa profitam de oferte?

bebedinio
01.11.2010, 08:51:25
Aia e bine, dar pentru cei din strainatate cum sa profitam de oferte?

ma gandesc ca cei din strainatate pot sa contacteze firmele prezente la targ si sa discute direct cu ele o solutie pt a profita de oferta de la targ...e intr-adevar greu sa fi in strainatate si sa ia nunta in Romania ca se pierd multe oferte bune...

arryana26
24.11.2010, 12:21:15
Miresici de Alba stiti ceva de acest targ din WE-ul viitor, am cautat lista de expozanti dar nu am gasit nimic si as vrea sa vin dar nu stiu daca merita. S-a mai tinut targ in aceasta locatie?

bebedinio
27.11.2010, 10:41:38
Miresici de Alba stiti ceva de acest targ din WE-ul viitor, am cautat lista de expozanti dar nu am gasit nimic si as vrea sa vin dar nu stiu daca merita. S-a mai tinut targ in aceasta locatie?

eu am dat o tura ieri prin targ si una din firme are niste reduceri fff mari la rochiile de mireasa, cel putin 5 mil fata de pretul din catalog...

arryana26
27.11.2010, 11:16:06
eu am dat o tura ieri prin targ si una din firme are niste reduceri fff mari la rochiile de mireasa, cel putin 5 mil fata de pretul din catalog...
Multumesc mult pentru raspuns, te rog sa-mi spui ce firme participa, poate merg si eu. O zi frumoasa.

aliona30
29.11.2010, 22:32:12
Fetelor, cum a fost tarul? Ati gasit ceva oferte, achizitii?
Astept impresii! Si va invit maine si la o felie detort!:))