PDA

Versiunea completa : magazine cu rochii de mireasa in targoviste

d_roxy28
04.01.2009, 19:22:42
buna miresicilor din dambovita.anul acesta voi fi mireasa si as vrea sa stiu si eu de unde imi pot cumpara rochia din targoviste.si niste preturi aproximative.va rog dati un raspuns

Velvet
04.01.2009, 20:05:48
buna miresicilor din dambovita.anul acesta voi fi mireasa si as vrea sa stiu si eu de unde imi pot cumpara rochia din targoviste.si niste preturi aproximative.va rog dati un raspuns

Buna, in Tgv nu prea sunt, adica eu stiu la Mondial...dar nu mi-a placut nimic niciodata, la Muntenia sus...si mai este unul nou pe centru vechi...nu imi amintesc acum numelel lui...din cate am citit pe site aduc rochiile din America

d_roxy28
04.01.2009, 20:44:55
multumesc VELVETptr raspuns.eu am nunta pe 14 iunie,dar nu sunt in tara.vom veni cu vreo 3 saptamani inainte de nunta.asa ca vreau sa aflu inainte de unde putem cumpara ce ne trebuie ptr nunta.cea mai mare problema o sa fie rochia de mireasa.

d_roxy28
04.01.2009, 20:46:59
la MONDIALnici mie nu mi.au placut niciodata rochiile.tu ai cautat rochia de mireasa VELVET.astept raspuns

d_roxy28
04.01.2009, 22:04:17
miresicilor din dambovita.ce se intampla????????????nu exista comunicare???????????????sau chiar nu sunt miresici in judetul dambovita?^:)^ astept un semn de la voi

Velvet
05.01.2009, 09:42:23
la MONDIALnici mie nu mi.au placut niciodata rochiile.tu ai cautat rochia de mireasa VELVET.astept raspuns

neata,

Eu am inceput sa imi caut rochia momentan pe net..in ianuarie si februaruie se organizeaza targurii pt nunta, sper sa ajung acolo sa imi arunc o privire sa vad si pe viu ce am vaz pe net...Oricum nu ma prea agit momentan...stau in Bucuresti iar aici bani sa ai ca le gasesti pe toate

Velvet
05.01.2009, 09:59:46
miresicilor din dambovita.ce se intampla????????????nu exista comunicare???????????????sau chiar nu sunt miresici in judetul dambovita?^:)^ astept un semn de la voi

Draga mea,

Cred ca azi noapte la ora la care postai tu cred ca multe din noi dormeau...cel putin eu una sigur dormeam...hai ca mai vb

d_roxy28
05.01.2009, 10:21:51
ai dreptate VELVET ca multe persoane dormeau.....dar credema sunt ingrijorata.......eu nu sunt in tara,voi veni acasa cu 3-4 saptamani inainte de nunta si nu stiu daca o sa am timp suficient ptr toate cumparaturile. cat de cat sa aflu de pe unde as putea cumpara........................................... ........................................#-o #-o =(( =(( =(( =(( =(( =((

Velvet
05.01.2009, 12:45:04
ai dreptate VELVET ca multe persoane dormeau.....dar credema sunt ingrijorata.......eu nu sunt in tara,voi veni acasa cu 3-4 saptamani inainte de nunta si nu stiu daca o sa am timp suficient ptr toate cumparaturile. cat de cat sa aflu de pe unde as putea cumpara........................................... ........................................#-o #-o =(( =(( =(( =(( =(( =((

aaa mi-am adus aminte ca mai este un magazin in spate la Casa Sindicatelor...nu stiu cum sa iti explic altfel...dar de ce nu iti iei rochia din afara, daca tot esti acolo...si scapi de o grija...

d_roxy28
05.01.2009, 14:42:36
buna VELVET....Nu.mi pot cumpara rochia de aici ptr ca e ffff scumpa,dar nici modelele nu sunt prea deosebite.sunt modele mult mai frumoase la noi in tara.:x

Velvet
05.01.2009, 15:35:44
buna VELVET....Nu.mi pot cumpara rochia de aici ptr ca e ffff scumpa,dar nici modelele nu sunt prea deosebite.sunt modele mult mai frumoase la noi in tara.:x

iti mai poti comanda pe net , alegi modelul le spui marimea si ei o trimit...

d_roxy28
05.01.2009, 16:28:26
Draga VELVETma poti ajuta cu adrese unde pot vedea rochii de mireasa.?????????<:-P ...eu am 2 adrese ,dar nu imi apar modele de rochii....astept raspuns te pup

Velvet
05.01.2009, 16:54:42
Draga VELVETma poti ajuta cu adrese unde pot vedea rochii de mireasa.?????????<:-P ...eu am 2 adrese ,dar nu imi apar modele de rochii....astept raspuns te pup

Ti am dat detalii pe PM

d_roxy28
05.01.2009, 18:23:27
draga mea VELVETesti o scumpa.iti multumesc mult ptr adrese........se pare ca esti singura cu care se poate comunica pe acest forum.sper sa mai vb despre invitatii,cadouri ptr nasi,ptr sora de mireasa,frate de ginere.......te pup

Velvet
06.01.2009, 08:28:22
draga mea VELVETesti o scumpa.iti multumesc mult ptr adrese........se pare ca esti singura cu care se poate comunica pe acest forum.sper sa mai vb despre invitatii,cadouri ptr nasi,ptr sora de mireasa,frate de ginere.......te pup

cadouri?? sora de mireasa(dr de onoare) si frate de ginere...pai eu o sa am 5 -6 domnisoare de onoare si toti cam atati cavaleri...ce cadouri sa le iau? nu stiam ca se iau cadouri...

d_roxy28
06.01.2009, 09:56:46
neata VELVET.....INITIAL se pune o omnisoara de onoare si un frate de ginere.....dar asa e mai modern acum sa pui mai multi...

si trebuiesc luate cadouri......o camasa,o pijama,o bluza.........nici eu nu stiu prea bn......dar am fost si eu domnisoara de onoare si am primit cadou o pijama.......pupici

Velvet
06.01.2009, 10:25:19
neata VELVET.....INITIAL se pune o omnisoara de onoare si un frate de ginere.....dar asa e mai modern acum sa pui mai multi...

si trebuiesc luate cadouri......o camasa,o pijama,o bluza.........nici eu nu stiu prea bn......dar am fost si eu domnisoara de onoare si am primit cadou o pijama.......pupici

neata, :O #-o domnisoarele mele au intre 6 si 16 ani ...nu cred ca s-ar bucura la o pijama...si chiar nu mi se pare un cadou potrivit la o nunta....o sa vad eu ce fac...
P.S u de unde esti, ai zis ca de langa Tgv dar de unde?

d_roxy28
06.01.2009, 11:17:10
nu ca s.ar bucura cineva ptr o pijama,dar asa sunt obiceiurile.......si eu ma gandeam sa cumpar altceva,dar asa se da.................acum nici eu nu stiu ce.o sa fac..................daca ai idei sa mi le spui si mie.....................dar ptr nasi ce te.ai gandit sa cumperi??????????????????????

Velvet
06.01.2009, 11:50:47
nu ca s.ar bucura cineva ptr o pijama,dar asa sunt obiceiurile.......si eu ma gandeam sa cumpar altceva,dar asa se da.................acum nici eu nu stiu ce.o sa fac..................daca ai idei sa mi le spui si mie.....................dar ptr nasi ce te.ai gandit sa cumperi??????????????????????

Nasi...???nu cred ca o sa le iau ceva pote ceva simbolic...pt ca nasii st niste prieteni vechi...si e ceva fara pretenitii de ambele parti...chiar nush daca o sa le iau ceva si daca da ce....nu o sa fie ceva de genul frigider aragaz, plasme sau mai stiu eu ce....

SimonikZ
05.02.2009, 08:46:11
Buna miresici,

Ati auzit cumva de end limits din Targoviste ? Eu i-am intalnit la targul de nunti de la Bucuresti si mi s-au parut dragutze rochiile. Vroiam sa merg pana-n Targoviste, dar as vrea mai intai sa aflu si cateva pareri !

Velvet
05.02.2009, 11:56:19
Buna miresici,

Ati auzit cumva de end limits din Targoviste ? Eu i-am intalnit la targul de nunti de la Bucuresti si mi s-au parut dragutze rochiile. Vroiam sa merg pana-n Targoviste, dar as vrea mai intai sa aflu si cateva pareri !

Buna,

Mie imi plac cateva modele de la ei, dar nu am ajuns sa inca sa le vad pe viu. Imi poti spune niste preturi?

SimonikZ
05.02.2009, 15:54:30
Buna,

Mie imi plac cateva modele de la ei, dar nu am ajuns sa inca sa le vad pe viu. Imi poti spune niste preturi?
La targ mi-au spus ca au preturi cuprinse intre 2100 si 4000 lei .

carmen21
06.02.2009, 06:59:48
Buna miresici,

au magazin pe centrul vechi la parter unde este restaurantul belvedere. si da preturile sunt destul de piperate. rochita pe care o vroiam eu (era minunata intr-adevar) era 3600 lei :-<

irinuca05
05.03.2009, 10:09:29
Buna. Sunt si eu o "mireasa de Dambovita". Eu am trimis mail la End Limits si astea sunt preturile pe care mi le-au dat pentru modelele care ma interesau pe mine: Colectia Valerie Couture, modelul M2664 (3499 ron);
Colectia Tango Destination, modelul I116 (2199 ron),
Colectia Mariposa, modelele Q129 ( 2199 ron) si Q171(2199 ron).
Pozele sunt pt modelele M2664 si I116.
Celelalte 2 modele nu le mai gasesc acum pe site-ul lor. Probabil le-au retras. Eu am primit preturile astea in ianuarie. Sper sa fie de actualitate.

selena21
14.05.2009, 16:44:31
buna!intr-adevar...preturile sunt destul de piperate...ce model ti-a placut?

monikmi
14.05.2009, 18:04:06
Preturile sunt f piperate. Eu am fost la ei prin februarie parca si multe din modelele de pe site (la data respectiva erau doar vreo 5 colectii pe site, acum am vazut ca sunt foarte multe) nu erau in magazin si nici nu puteau fi comandate.
Mai este un magazin tot aproape de centrul vechi pe langa unde era inainte cofetaria Casata. E destul de mic, dar fac rochii pe comanda (doamna de acolo are niste cataloage pentru inspiratie, dar nu prea ai ce alege din ele, va recomand sa va duceti cu revistele voastre). Oricum croitoresele de acolo fac tot ce-ti trasneste prin cap. Cumnata mea a vrut partea de jos a rochiei din tul cu o broderie destul de complicata la baza, de vreo doua palme latime, i-au facut broderia manual si a iesit exact cum o voia, a vrut ditamai juponul ca sa nu se vada sarmele de la crinolina, i-au facut juponul cu nu stiu cate randuri de tul. Rochia a iesit exact asa cum si-o imagina, iar pretul a fost 1600 ron acum un an.

gabi_myx_mail
07.07.2009, 16:39:49
la end limits aduc rochite f frumoase, gen eddy k si preturile sunt mult mai rezonabile!
eu stiu asa - mondial, end limits, unul langa fostul exclusiv, in spate la casa sindicatelor (sunt doua, noela style si inca unul) si cam atat... altceva mai stiti?

ali21sto
08.07.2009, 12:08:20
Buna fetelor! Vreuna dintre voi a vazut ceva rochii de la Noela Style?! Eu am intrat pe net si am vazut in site-ul lor un model f dragut,dar nu cred ca e din colectia de anul acesta,deci e posibil sa se faca doar la comand. Aveti idee ce preturi au? Am trimis mail la ei dar mi-au spus sa merg la magazin sa intreb tot ce ma intereseaza. Ideea e ca nu sunt in tara si vin cu doar 3 sapt inainte de nunta.Spuneti-mi ceva daca stiti!:-SS [-o<

gabi_myx_mail
08.07.2009, 15:05:36
Buna fetelor! Vreuna dintre voi a vazut ceva rochii de la Noela Style?! Eu am intrat pe net si am vazut in site-ul lor un model f dragut,dar nu cred ca e din colectia de anul acesta,deci e posibil sa se faca doar la comand. Aveti idee ce preturi au? Am trimis mail la ei dar mi-au spus sa merg la magazin sa intreb tot ce ma intereseaza. Ideea e ca nu sunt in tara si vin cu doar 3 sapt inainte de nunta.Spuneti-mi ceva daca stiti!:-SS [-o<

nu stiu cum e cu colectiile, dar s-ar putea sa ai dreptate, sa se faca decat cele din colectia respectiva. preturile sunt mai mult decat rezonabile, din cate stiu eu cam la 10mil lei vechi

mili84
08.07.2009, 18:19:21
Buna draguta, intamplarea face sa te pot indruma cumva, chiar azi am fost sa fac un studiu de piata, cam cat m-ar costa:) , asa ca am ajuns si la acest magazin,ei bine m-am uitat, am analizat(deja stiam si site-ul) si pot afirma ca au diverse modele(chiar foarte frumoase), preturile accesibile, de la 800 in sus(probabil si mai putin ...insa erau f simple si n-am dat importanta). Daca ai intrat pe pagina lor, chiar primul model(cu fundita) din colectia 2009 costa 1750 lei...asa iti faci idee(cred ca e cea mai scumpa rochie din cate am remarcat). Am probat rochia aceea si am fost impresionata:x (trebuie sa recunosc ca nu imi facusem plan sa dau atat pe rochie, insa are acel "ceva";)) ).
Daca vei veni cu 3 sapt inainte de nunta, te-as sfatui sa mergi sa vezi si sa probezi,poate iti place vreun model si ai nevoie de modificari sau cine stie, vrei alta culoare, iar ei vor onora in 2 sapt.

ali21sto
08.07.2009, 22:33:52
spune-mi te rog pe unde prin tgv e magazinul asta.te rooooooooog>:D<

mili84
09.07.2009, 08:26:49
spune-mi te rog pe unde prin tgv e magazinul asta.te rooooooooog>:D<
Neata ali21sto.
Magazinul e pe centrul vechi, langa primarie, iar pe colt e un magazin de jucarii. E mititel magazinul, insa vei vedea in vitrina rochia de mireasa. Sper sa-ti placa ce gasesti:)

sinzianane
10.07.2009, 20:35:44
Neata ali21sto.
Magazinul e pe centrul vechi, langa primarie, iar pe colt e un magazin de jucarii. E mititel magazinul, insa vei vedea in vitrina rochia de mireasa. Sper sa-ti placa ce gasesti:)

Magazinul este langa fostul magazin exclusiv? Ca de acolo mi-am luat eu rochia pt cununia civila.

mili84
13.07.2009, 16:50:29
Magazinul este langa fostul magazin exclusiv? Ca de acolo mi-am luat eu rochia pt cununia civila.
Sincer iti scriu ca habar n-am...eu sunt de ceva timpo:-) in Targoviste si trebuie sa recunosc ca nu stiam de acest fost magazin, insa este posibil.:">

Apropo...a fost cineva in Bucuresti, pe Lipscani pentru a vedea si alte modele de rochii? Sunt persoane care ma sfatuiesc sa caut si pe acolo.
Daca da, poate imi aratati si mie ce model v-ati luat si la ce pret:* .

sinzianane
13.07.2009, 19:16:02
Nu va duceti pe Lipscani! Sunt rochii naspa la preturi mari, eu mi-am luat rochia de mireasa din Europa si am dat 350 ROn pe ea! Da ati citit corect! Da! 350 RON! E un model simplu! Vi-l recomand! Alba si simpla, asa mi-am dorit-o! Dar pt mai mulote modele si preturi bune cautati in Europa, dar si in Tgv pe la Muntenia, Mondial, Noela. Credeti-ma ca sunt bune si de acolo! Apropo nu tre' sa fie rochie de mireasa, p0uteti sa va luati o rochie de seara alba, dar... care sa arate extraordinar pe voi, si o puteti considera rochia voastra de mireasa, asa a facut o cunostinta de a mea!
Sper ca v-am ajutat!
Pe curand!

mili84
13.07.2009, 20:36:48
Nu va duceti pe Lipscani! Sunt rochii naspa la preturi mari, eu mi-am luat rochia de mireasa din Europa si am dat 350 ROn pe ea! Da ati citit corect! Da! 350 RON! E un model simplu! Vi-l recomand! Alba si simpla, asa mi-am dorit-o! Dar pt mai mulote modele si preturi bune cautati in Europa, dar si in Tgv pe la Muntenia, Mondial, Noela. Credeti-ma ca sunt bune si de acolo! Apropo nu tre' sa fie rochie de mireasa, p0uteti sa va luati o rochie de seara alba, dar... care sa arate extraordinar pe voi, si o puteti considera rochia voastra de mireasa, asa a facut o cunostinta de a mea!
Sper ca v-am ajutat!
Pe curand!
Era curioasa, de aceea am intrebat. La Muntenia am fost, rochiile nu ma atrag deloc. la Noela am fost, am si probat 2 rochii, le-am analizat pe toate, insa nu ma prinde bine o rochie simpla, sunt stearsa de tot. Am probat alta, incarcata, cu broderii si imi sta super, problema e ca rochia ma costa 1750 lei:( , iar eu nu am acesti bani deocamdata....nu ca ar fi zgarcita sau ca n-as da pe ea, insa e chiar un efort financiar in acest moment, poate cine stie, pana in septembrie apare vreo minune si o pot cumpara....daca nu....voi ramane cu gandul la ea, am sa caut in alta parte(una mai ieftina)...trebuie sa gasesc o solutie#:-S ....altfel nici nu voi simti ca-s mireasa.

monikmi
14.07.2009, 17:55:58
Sincer iti scriu ca habar n-am...eu sunt de ceva timpo:-) in Targoviste si trebuie sa recunosc ca nu stiam de acest fost magazin, insa este posibil.:">

Apropo...a fost cineva in Bucuresti, pe Lipscani pentru a vedea si alte modele de rochii? Sunt persoane care ma sfatuiesc sa caut si pe acolo.
Daca da, poate imi aratati si mie ce model v-ati luat si la ce pret:* .

Fostul magazin exclusiv era unde e acum magazinul de jucarii ("Tara piticilor" se numeste).
Cumnata mea si-a luat rochia de mireasa de la magazinul de care vorbeati si a fost foarte incantata si de rochie si de pret.
Eu mi-am luat rochia de pe lipscani si mi-a placut f mult. Intr-adevar sunt 80% porcarii, dar daca cauti cu atentie gasesti si rochii f frumoase si deosebite. Si f ieftine...
Eu una nu mi-as lua rochie de mireasa din europa, chiar daca sunt frumoase si ieftine

Velvet
14.07.2009, 18:31:24
Era curioasa, de aceea am intrebat. La Muntenia am fost, rochiile nu ma atrag deloc. la Noela am fost, am si probat 2 rochii, le-am analizat pe toate, insa nu ma prinde bine o rochie simpla, sunt stearsa de tot. Am probat alta, incarcata, cu broderii si imi sta super, problema e ca rochia ma costa 1750 lei:( , iar eu nu am acesti bani deocamdata....nu ca ar fi zgarcita sau ca n-as da pe ea, insa e chiar un efort financiar in acest moment, poate cine stie, pana in septembrie apare vreo minune si o pot cumpara....daca nu....voi ramane cu gandul la ea, am sa caut in alta parte(una mai ieftina)...trebuie sa gasesc o solutie#:-S ....altfel nici nu voi simti ca-s mireasa.

Buna, eu am fost in Europa acum 2 saptamani si am ramas surprinsa de sumedenia de rochii de mireasa, erau si rochii mai simple dar si incarcate, albe/ crem..eu zic sa te duci in mod sigur gasesti ceva..Eu am descoperit tarziu rochiile de aici, tarziu la sensul ca mi am luat deja rochia

mili84
15.07.2009, 14:08:44
Fetelor, raspund si eu cu intarziere. Multumesc foarte mult pentru incurajari, faptul ca nu-s singura sau ca nu gandesc doar eu asa ma face sa ma simt un pic mai bine;-) .
Voi incerca sa colind prin mai multe magazine sa imi fac si alte pareri, poate asa voi gasi si altceva;)) ...pana una alta...noi sa fim sanatoase;-) ...ca frumoase tot vom fi...indiferent de rochie>:D<

ali21sto
15.07.2009, 16:46:44
Buna fetelor! pt cele care nu v-ati cumparat inca rochita va sfatuiesc sa incercati in Ploiesti.Am vb cu prietena mea,se casatoreste in aceeasi zi cu mine:)) si mi-a spus ca a gasit rochite super dragute de la 700 ron.A ei a costat 1000 ron! Sigur cand ajung in tara merg direct la Ploiesti! Si eu fac parte din clubul miresicilor care nu vor sa dea prea multi bani pe rochie!

Bafta la pregatiri!>:D<

dunia
15.07.2009, 18:28:46
Buna fetelor! pt cele care nu v-ati cumparat inca rochita va sfatuiesc sa incercati in Ploiesti.Am vb cu prietena mea,se casatoreste in aceeasi zi cu mine:)) si mi-a spus ca a gasit rochite super dragute de la 700 ron.A ei a costat 1000 ron! Sigur cand ajung in tara merg direct la Ploiesti! Si eu fac parte din clubul miresicilor care nu vor sa dea prea multi bani pe rochie!

Bafta la pregatiri!>:D<

Buna,

De unde anume din Ploiesti? Am si eu o prietena acolo si cand mai merg sa o vizitez, poata dam o raita prin magazine.

ali21sto
15.07.2009, 21:37:03
Prietena mea mi-a spus ca undeva pe la Hale in Ploiesti sunt mai multe magazine.Nu stiu sa iti spun exact,dar daca prietena ta e din Ploiesti trebuie sa stie.>:D<

dunia
16.07.2009, 18:25:53
Prietena mea mi-a spus ca undeva pe la Hale in Ploiesti sunt mai multe magazine.Nu stiu sa iti spun exact,dar daca prietena ta e din Ploiesti trebuie sa stie.>:D<

Cred ca stiu si eu cam in ce zona se afla halele.
Multumesc de informatie.

sinzianane
16.07.2009, 19:31:02
fetelor, nu va mai ciondaniti :|
fiecare ia propriile decizii!!!
nu conteaza cat costa rochita, important este sa ti se potriveasca si sa iti placa... :)
mai bine spuneti cum anume ati vrea sa fie rochita...ca doar la asta visam toate,nu?

Ai dreptate!

Eu va spun ca exista si aceasta posibilitate! Unde preturile sunt accesibile! Si iarasi mai sunt preturi bune la rochiile de mireasa in Pitesti! Asa am auzit! Maxim 1000 RON pe rochie! Bafta la cautari! Si.. CASA DE PIATRA!

piedone
23.07.2009, 21:43:26
Pentru viitoarele mirese le recomand mag.din spatele CASEI SINDICATELOR(TARGOVISTE),nu ii stiu numele acum. Gasiti tot ce va trebuie intr-un singur loc(au foarte multe modele de rochii mireasa,rochii de seara,etc).In caz ca nu gasiti marimea potrivita,vi se executa modelul respectiv in cel mai scurt timp.Sotia mea a fost foarte multumita de cum a iesit rochia de ocazie.
Multa bafta si CASA DE PIATRA !

iraida15
02.06.2010, 22:27:57
S-a deschis un magazin cu rochii de mireasa si accesorii si la caraiman, la etajul 1, langa piata 1mai.
Au preturi foarte bune. sunt rochii de mireasa intre 6 milioane si 12 milioane si sunt modele foarte frumoase.

gabipopa
18.01.2011, 11:41:35
este un magazin pe laga hale cum metgi catre primaria din ploiesti

gabipopa
18.01.2011, 11:43:52
Buna,

De unde anume din Ploiesti? Am si eu o prietena acolo si cand mai merg sa o vizitez, poata dam o raita prin magazine.
tot in ploiesti mai este un magazin cum te duci spre maternitate. e ok si preturile sunt bune