PDA

Versiunea completa : Restaurant Siret Mamaia

gaby_sme
05.01.2009, 03:07:11
Salut ,mai este cineva care are nunta in 2009 la Rest Siret,as vrea sa va intreb cum a-ti procedat cu meniul,la cat a ajuns,dati un mesaj pe privat.mersi

crumela
14.01.2009, 14:15:15
Nasii mei au facut nunta la Siret in iulie 2008 si i-au costat meniul 110 lei/pers....fructele, bautura si tortul au fost aduse de ei. Servirea a fost ireprosabila iar restaurantul foarte curat.
Ai grija la meniuri catedai comanda pentru ca ei au comandat 160 de meniuri si nu le-au venit decat 120 de pers si a trebuit sa plateasca 40 de meniuri in plus ( asta a fost vina lor NU A RESTAURANTULUI)
Poopici si spor la pregatiri in continuare....:* :* :* :*

adi_alina
26.01.2009, 09:55:59
Noua ne-a spus doamna aceea ca in 2008 a avut meniu de 97 RON iar in 2009 o sa creasca undeva la 110-120 RON.
Oricum restaurantul este ireprosabil, ar fi fost perfect pentru noi, dar din pacate nu l-am mai gasit liber. Este impartit in doua sali mai mici printr-un perete de usi glisante care pot intra in perete si astfel se poate dimensiona salonul in functie de numarul de invitati. In total cred ca incap cam 200, 200 si ceva de persoane. Si din cate imi aduc aminte nici nu are prea multe coloane (sau poate chiar deloc) care sa ia din spatiu si sa obtureze privirile invitatilor. Este decorat cu foarte mult bun gust, in acelasi timp fara sa epateze. Are si o mica fantana-cascada pe unul din pereti, e superb.

furnicutza
28.01.2009, 20:39:34
Salut ,mai este cineva care are nunta in 2009 la Rest Siret,as vrea sa va intreb cum a-ti procedat cu meniul,la cat a ajuns,dati un mesaj pe privat.mersi

Eu, eu :D am vazut restaurantul decorat pt un botez era super din cate am inteles mesele ti le poti alege fie rotunde fie patrate ceea ce mi s a parut super.Despre meniu nici mie nu mi a zis un pret fix dar am de gand sa discut clar cu doamna aceea in curand ca sa nu am surprize desi mi s a parut destul de serioasa. Din cate am inteles exista posibilitatea sa-si faca si niste huse despre asta stii ceva?

badmonisa
18.02.2009, 11:41:33
si eu am nunta anul acesta la siret. nu-mi fac probleme in legatura cu nimic din ce tine de restaurant, pentru ca va fi totul OK! asa ca , take it easy!! tu ocupa-te de altceva...:*

chika
18.02.2009, 12:18:09
si eu am nunta anul acesta la siret. nu-mi fac probleme in legatura cu nimic din ce tine de restaurant, pentru ca va fi totul OK! asa ca , take it easy!! tu ocupa-te de altceva...:*
imi poti spune cat este meniul, te rog?
restaurantul la care fac eu este langa siret, as vrea sa vad cam care este diferenta intre preturi

floris29
12.08.2009, 17:01:06
Buna viitoare doamne! Imi poate da cineva detalii cu privire la restaurantul SIRET, Mamaia? Cum este meniul, servirea, atmosfera per ansamblu?
Multumesc! Am nevoie de un mic ajutor......

zana01
13.08.2009, 22:43:44
Buna viitoare doamne! Imi poate da cineva detalii cu privire la restaurantul SIRET, Mamaia? Cum este meniul, servirea, atmosfera per ansamblu?
Multumesc! Am nevoie de un mic ajutor......

ti-am dat un PM continand un link unde gasesti poze de la una din nuntile de la siret

floris29
14.08.2009, 10:18:09
multumesc Zana! Esti o draguta ca mai ajutat sa-mi fac o impresie. Si o impresie foarte buna! Ma bucur ca am arvunit restaurantul.

maria_27
15.04.2010, 09:53:05
sa fie intr-un ceas bun domnisoarelor si viitoare doamne si eu am anul acesta nunta la Siret si apropo de ce spunea cineva pe aici(imi cer scuze ca nu am retinut numele) d-mna este foarte serioasa
eu cand am fost in vara anul trecut am vb cam de tot de meniu cu peste fara peste de decorarea salonului meselor de servire am inteles (si daca imi aduc bine aminte)ca sunt 10 ospatari pe care o sa-i platim juma/juma
in principiu bine unica problema este ca eu cam am multi invitati 250-300
aici sunt putin disperata nu stiu ce sa faca sa tai din invitati(pt.ca eu vreau ca toata lumea sa se distreze nu sa se calce pe picioare ce sa fac:rocking:

nicolcrys
16.07.2010, 16:59:10
sa fie intr-un ceas bun domnisoarelor si viitoare doamne si eu am anul acesta nunta la Siret si apropo de ce spunea cineva pe aici(imi cer scuze ca nu am retinut numele) d-mna este foarte serioasa
eu cand am fost in vara anul trecut am vb cam de tot de meniu cu peste fara peste de decorarea salonului meselor de servire am inteles (si daca imi aduc bine aminte)ca sunt 10 ospatari pe care o sa-i platim juma/juma
in principiu bine unica problema este ca eu cam am multi invitati 250-300
aici sunt putin disperata nu stiu ce sa faca sa tai din invitati(pt.ca eu vreau ca toata lumea sa se distreze nu sa se calce pe picioare ce sa fac:rocking:
buna!Cristina ma numesc.am si eu nunta la siret pe 11 sept 2010.anul trecut am fost si am arvunit restaurantul si ne-au zis ca e 120 de ron meniul.acum 3 saptamani am fost din nou,sa vb cu sefa de acolo.ne-a zis ca e 150 de ron meniul.faza a fost ca inainte sa mergem noi cu o saptamana a avut o cunostinta nunta.ei i-a luat 140 de ron pe meniu.sunt curioasa voua cat v-a cerut pe meniu daca imi poti spune.ne-a mai zis ca daca nu decoram restaurantul cu huse de la ea normal percepe o taxa de 20%din valoare amenajarii facuta de altcinevadar ca asta mai discutam.m-a dezamagit total.am fost asa suparata ca nici nu mai vroiam sa fac nunta acolo desi imi place f mult restaurantul.noi avem niste cunostinte care ne amenajeaza si..........:)si tare mi-as dori sa repare fantana aia din restaurant ptr ca noi vrem sa punem masa de prezidiu(cred ca asa se numeste)in fata ei ca da mai bine.in fine sper sa imi scrii si sa imi povestesti si tu cate ceva.te pup

floris29
11.08.2010, 09:47:44
buna!Cristina ma numesc.am si eu nunta la siret pe 11 sept 2010.anul trecut am fost si am arvunit restaurantul si ne-au zis ca e 120 de ron meniul.acum 3 saptamani am fost din nou,sa vb cu sefa de acolo.ne-a zis ca e 150 de ron meniul.faza a fost ca inainte sa mergem noi cu o saptamana a avut o cunostinta nunta.ei i-a luat 140 de ron pe meniu.sunt curioasa voua cat v-a cerut pe meniu daca imi poti spune.ne-a mai zis ca daca nu decoram restaurantul cu huse de la ea normal percepe o taxa de 20%din valoare amenajarii facuta de altcinevadar ca asta mai discutam.m-a dezamagit total.am fost asa suparata ca nici nu mai vroiam sa fac nunta acolo desi imi place f mult restaurantul.noi avem niste cunostinte care ne amenajeaza si..........:)si tare mi-as dori sa repare fantana aia din restaurant ptr ca noi vrem sa punem masa de prezidiu(cred ca asa se numeste)in fata ei ca da mai bine.in fine sper sa imi scrii si sa imi povestesti si tu cate ceva.te pup

Buna Cristina!
Eu sunt Lori si am nunta anul acesta la Restaurantul Siret.
Pot doar sa iti spun ca eu am aceleasi conditii ca si tine. Meniul 140 - 150 ron, o sa vedem cand ne alegem meniul si 20% din pretul decorarii este comisionul ei. Aici poti rezolva cu cei care iti fac decorarea. Spui un pret mult mai mic si se rezolva. In ceea ce priveste ospatarii si bucatarii trebuie sa-i platim noi. Ne-a spus ca ar veni 1 bucatar si 1 ospatar la 25 - 30 de persoane. Asta e! Nu ai ce sa faci.
Nu e corect, dar asta este tara noastra. Nimeni nu se gandeste cat de greu e sa faci o nunta, cate sacrificii. Incearca sa fii vesela pentru ca esti sanatoasa si iubita, restul nu sunt importante. Oricum toti jucam dupa cum ni se cere. Asa sunt vremurile.
Iti doresc o nunta asa cum visezi si sa fii cea mai frumoasa mireasa. Sa fii iubita!