PDA

Versiunea completa : Foto / video in Bihor

Pagini : 1 [2]

dmdanila
25.09.2010, 14:46:37
Nu e videoclipul nuntii dar pt noi e la fel de important:D Il gasiti in semnatura...Enjoy!

andrea83
06.10.2010, 10:36:01
sunt in cautare de fotografi pt nunta.
am o prietena care s a maritat in august anul asta am vb cu ea pt fotografi dar sunt destul de scumpi.
asa ca m am gandit sa caut si in alte parti, doar ca nefiind in tara m am gandit sa va intreb pe voi sa vad ce mi ati recomanda.
multumesc mult.

dmdanila
06.10.2010, 12:24:55
sunt in cautare de fotografi pt nunta.
am o prietena care s a maritat in august anul asta am vb cu ea pt fotografi dar sunt destul de scumpi.
asa ca m am gandit sa caut si in alte parti, doar ca nefiind in tara m am gandit sa va intreb pe voi sa vad ce mi ati recomanda.
multumesc mult.
depinde de suma alocata fotografului...ca sunt multi si au preturi diferite care ajung pana la mii de euro:D

andrea83
06.10.2010, 16:48:45
depinde de suma alocata fotografului...ca sunt multi si au preturi diferite care ajung pana la mii de euro:D
la mii de euro sincer nu as vrea sa ajung:D.
vreau niste poze normale si frumoase, nimic iesit din comun. nu merg nici pe ideea cat mai ieftin dar sa nu fie de calitate.
eu am gasit cateceva pe net dar ma gandeam sa va intreb si pe voi. am vazut ca preturile sunt undeva intre 500 si 1000 de euro( pachet normal).
daca aveti ceva sugestii, nu ezitati sa scrieti.
mersi
pupici

dmdanila
06.10.2010, 17:01:10
Pe mine m-a costat 500 euro pachetul foto-video, fara nici o fotografie tiparita, fara nici un album, nimic...
Daca iti plac pozele mele si esti interesata iti raspund pe PM cu mare drag:)

lumi_va
06.10.2010, 21:13:56
Pe mine m-a costat 500 euro pachetul foto-video, fara nici o fotografie tiparita, fara nici un album, nimic...
Daca iti plac pozele mele si esti interesata iti raspund pe PM cu mare drag:)

Draga dmdanila,

Imi plac pozele tale si ati fost tare frumosi la nunta. Poti sa-mi trimiti un pm cu firma de foto-video?Cam la pretul acesta m-am gandit si eu.

Mersi

Lumi

Am inteles ca ai aceasi atitudine ca si mine fata de nunta ~~buget limitat~~ dar sa nu te sperie si noi am trait aceasi experienta , lucru care ne-a ajutat sa facem alegerile cele mai bune in materie de tot, am ales oameni care fac totul din pasiune fara fite si costuri exagerate, asa ca iti recomand din suflet echipa noastra care ne-au costat 2800 lei pachet complet muzica , foto,filmare.abia astept sa pot sa va pun poze deocamdata am cateva.

Poti sa-mi trimiti un pm cu numele firmei care ti-au facut pozele si video. Ai fost foarte frumoasa.

iti multumesc

Luminita

dmdanila
06.10.2010, 21:34:49
Draga dmdanila,

Imi plac pozele tale si ati fost tare frumosi la nunta. Poti sa-mi trimiti un pm cu firma de foto-video?Cam la pretul acesta m-am gandit si eu.

Mersi

Lumi
Multumesc frumos!
Ti-am trimis PM.

bria
04.12.2010, 12:57:07
Am inteles ca ai aceasi atitudine ca si mine fata de nunta ~~buget limitat~~ dar sa nu te sperie si noi am trait aceasi experienta , lucru care ne-a ajutat sa facem alegerile cele mai bune in materie de tot, am ales oameni care fac totul din pasiune fara fite si costuri exagerate, asa ca iti recomand din suflet echipa noastra care ne-au costat 2800 lei pachet complet muzica , foto,filmare.abia astept sa pot sa va pun poze deocamdata am cateva.

imi poti spune te rog cu ce echipa ai lucrat? eventual ceva date de contact, mai multe amanunte. ma intereseaza pt. o prietena ca eu am trecut deja de acest eveniment.

bria
04.12.2010, 13:04:53
Hmmm, cam scump 600 de euro, dar intr-adevar am gasit si eu oferte din astea...Eu platesc pt foto-video cu 350 de euro. Am un cameraman si un fotograf,100 poze scoase pe hartie, clip din fotografii si toata filmarea pe DVD-uri, cam ce se ofera si in alte parti:D.

te rog sa imi spui pe cine ai ales, cum pot afla mai multe despre ei?

Dee_Me
07.12.2010, 00:47:53
te rog sa imi spui pe cine ai ales, cum pot afla mai multe despre ei?

Unde sunteti fetelor! Aveti deja vacanta ca nu raspundeti;))?

Un sfat pentru tine sau prietena ta, Bria
Este adevarat exista si fotografi la 200 de euro sau la 350 cu foto si video, sau 650 euro foto-video-sonorizare, insa din punctul meu de vedere ei nu ar trebui sa intre in discutie…daca chiar doresti ceva frumos - dar depinde insa mult si de bugetul fiecaruia dintre noi si cat suntem dispusi sa platim pentru anumite servicii! Parerea mea e ca in foto trebuie investit, ca mai apoi, dupa cativa ani, mie mi-ar parea extrem de rau ca m-am uitat la cateva milioane pentru o amintire pe care o avem toata viata… Trebuie sa gasim ce ni se potriveste ca stil, eu de exemplu, cand am mers la colindat dupa oferte am gasit preturi foarte variate insa de la un portofoliu la altul mi-am facut o idee - atat cat stiu eu, cam ce stie si poate fiecare. Si am constatat ca nu toti se descurca bine in anumite situatii, la unii la biserica sau sala am vazut culori foarte urate sau intunecate. Eu cred ca un cameraman care iti vine si iti lucreaza cu camera HD (eu de exemplu nici nu concep sa nu primesc si materialul HD) si camera aia nu e ieftina - sau un fotograf care stie ce face - astia nu vin foto video 350 euro. Cat dai, la atat te poti si astepta ca rezultat. Trebuie sa cauti mult, dar poate gasesti furnizori talentati dar inca necunoscuti, care or fi avand talent si or fi si ieftini. Oricum, spor la cautat. Eu mi-am cam facut o idee ce mi-ar place pt nunta. Pana la inceputul anului, ne decidem concret, aceeasi problema si la noi - banii limitati.

flo_d
18.12.2010, 16:08:01
cred ca exista pe piata oferte pentru toate buzunarele, important este sa gasesti cea mai buna echipa la cel mai bun pret, si sa fie in primul rand profesionesti, nu oameni care fac asta doar in timpul liber.

Bluedress
05.01.2011, 12:29:40

Buna!

Interesant pretul pe care l-ai obtinut :)

Imi poti da te rog detalii pe private? Muzica am gasit-o si desi sunt extrem de scumpi sper sa fie ok. Ma intereseaza foto video :)

mersi frumos

FallenAngell
18.01.2011, 19:05:24
Despre Video Pro Style aveti ceva pareri ? Am vazut un dvd demo de la ei si mi-a placut ce am vazut.

anca_eu
19.01.2011, 10:58:27
Buna fetelor, si casa de piatra tuturor celor care veti avea nunta in 2011.
Vreau sa va avertizez, sa aveti grija mare, ca de multe ori cei care ii angajati pt. **********, spun una si fac alta. Eu am vazut albume facute de cei pe care i-am avut la noi la nunta, dar s-a dovedit ca lucrurile au evoluat si desi de-a promis ceva cand am discutat, la nunta a fost altceva. Si nu mai aveam ce face. Sedinta foto a durat 2 ore si nu pot spune ca in cele doua ore au iesit niste poze spectaculoase. Am ajuns la concluzia ca acuma banul conteaza, nu reputatia. Nu pot spune ca au iesit oribile, dar poate oricine putea sa faca astfel de poze.
Bafta in continuare tuturor si spor la pregatiri.

Dee_Me
19.01.2011, 12:13:51
Buna fetelor, si casa de piatra tuturor celor care veti avea nunta in 2011.
Vreau sa va avertizez, sa aveti grija mare, ca de multe ori cei care ii angajati pt. **********, spun una si fac alta. Eu am vazut albume facute de cei pe care i-am avut la noi la nunta, dar s-a dovedit ca lucrurile au evoluat si desi de-a promis ceva cand am discutat, la nunta a fost altceva. Si nu mai aveam ce face. Sedinta foto a durat 2 ore si nu pot spune ca in cele doua ore au iesit niste poze spectaculoase. Am ajuns la concluzia ca acuma banul conteaza, nu reputatia. Nu pot spune ca au iesit oribile, dar poate oricine putea sa faca astfel de poze.
Bafta in continuare tuturor si spor la pregatiri.

Din pacate cam ai dreptate. Am tot colindat si mi-am facut o idee ce pot sa primesc si pentru cati bani, insa acolo unde mi-au placut albumele, modul de lucru, prelucrarea fotografiilor, cereau mai mult decat ceilalti la care am vazut fotografii doar "ok". Probabil isi cunosc valoarea si noi trebuie sa fim atente pana la urma pe cine alegem, ceea ce conteaza e rezultatul final. In orice caz, nu concep sa dau mii de euro pe muzica, rochita sau flori si la foto sa raman cu ceva banal. Nu mi-as ierta-o. Astept cu nerabdare expo si luam decizia finala.

ArianaLuvlee
19.01.2011, 16:04:58
Din pacate cam ai dreptate. Am tot colindat si mi-am facut o idee ce pot sa primesc si pentru cati bani, insa acolo unde mi-au placut albumele, modul de lucru, prelucrarea fotografiilor, cereau mai mult decat ceilalti la care am vazut fotografii doar "ok". Probabil isi cunosc valoarea si noi trebuie sa fim atente pana la urma pe cine alegem, ceea ce conteaza e rezultatul final. In orice caz, nu concep sa dau mii de euro pe muzica, rochita sau flori si la foto sa raman cu ceva banal. Nu mi-as ierta-o. Astept cu nerabdare expo si luam decizia finala.
Eu de exemplu ,ma simt bine cu suma cheltuita pt foto-video.Ne-a costat in total 600 euro si mie chiar imi plac foarte mult fotografiile,au iesit cam 2000 de fotografii,nu sunt chiar toate extraordinare,dar 1000 dintre ele sunt superbe,iar 500 chiar reusite.Fiecare trebuie sa decida ce isi doreste,eu am vrut ceva nu prea scump dar sa fie frumos si de bun gust.Asteptarile mi-au fost depasite cu siguranta..

Dee_Me
19.01.2011, 17:14:24
Eu de exemplu ,ma simt bine cu suma cheltuita pt foto-video.Ne-a costat in total 600 euro si mie chiar imi plac foarte mult fotografiile,au iesit cam 2000 de fotografii,nu sunt chiar toate extraordinare,dar 1000 dintre ele sunt superbe,iar 500 chiar reusite.Fiecare trebuie sa decida ce isi doreste,eu am vrut ceva nu prea scump dar sa fie frumos si de bun gust.Asteptarile mi-au fost depasite cu siguranta..

Intr-adevar ai fotografii care isi justifica pretul mai ridicat. Sunteti frumosi si se vede asta in fotografiile voastre (+ pentru asta). Parerea mea e ca unele incadrari nu va avantajeaza si prelucrarea lasa de dorit la unele poze. Insa asa cum ai spus, sunt suficient de multe frumoase, cat sa fii mandra de ce ai ales. Casa de Piatra! :*

moniklm
21.01.2011, 21:14:17
noi am angajat un tip care ne-a aratat poze foarte frumoase, la un pret zic eu destul de avantajos, vom vedea cum va fi, in orice caz m-am uiatat la pozele unei mirese care a lucrat tot cu el si erau si acestea frumoase, mie imi place tare mult ideea ca se plimba fotograful toata ziua cu noi incepand de la coafor
imi placeau extraordinar de mult pozele lui Gaspar Norbert, dar din pacate nu ne permitem, dar cine isi permite (850 - 1200 E numai poze), merita sa ia legatura cu el, si macar sa se uite la, nu exagerez, capodoperele lui, pe langa aceasta este un tip foarte respectuos

bebe_4_myboy
22.01.2011, 07:52:08
noi am angajat un tip care ne-a aratat poze foarte frumoase, la un pret zic eu destul de avantajos, vom vedea cum va fi, in orice caz m-am uiatat la pozele unei mirese care a lucrat tot cu el si erau si acestea frumoase, mie imi place tare mult ideea ca se plimba fotograful toata ziua cu noi incepand de la coafor
imi placeau extraordinar de mult pozele lui Gaspar Norbert, dar din pacate nu ne permitem, dar cine isi permite (850 - 1200 E numai poze), merita sa ia legatura cu el, si macar sa se uite la, nu exagerez, capodoperele lui, pe langa aceasta este un tip foarte respectuos

Ne poti da mai multe detalii despre fotograful pe care l-ai angajat?

moniklm
22.01.2011, 12:29:26
Ne poti da mai multe detalii despre fotograful pe care l-ai angajat?
Panczel Laci il cheama, ne face in jur de 1500-2000 de poze, acestea vor fi pe dvd, cu 200 E, 100 E costa cartea de poze (nu-i album, arata exact ca o carte), nu stiu exact cu cate poze, dar daca vrei il intreb pe iubi, el are si nr lui de tel, in plus ne face invitatiile pe gratis, daca-i dam voie sa tipareasca nr lui de tel si adresa de e-mail pe verso, in plus in timpul nuntii scoate niste poze cu noi pe care poate sa scrie ceva de gen multumim pt participare, sau numele nostru cu data, pe care ii putem da invitatilor in loc de marturii, acestea costa 1,5 lei bucata, si langa carte ne face cadou 5 postere din pozele pe care le alegem noi
el se ocupa si cu video, si e si dj
daca mai ai intrebari stau la dispozitie

anca_eu
28.01.2011, 15:20:55
Fetelor, nu o spun cu parere de rau sau sa va incurc, dar aveti grija cu cei de la f_o_t_o__r_e_m_u_s , daca nu esti pocait isi bate joc de tine. Nu face decat 50 % din ceea ce iti promite la inceput. Eu il sun in fiecare luna sa imi trimita cele 100 de poze editate, care erau specificate in contract. De fiecare data se face ca nu stie despre ce e vorba. Ii reamintesc de fiecare data si imi zice, pai credeam ca le-am facut. Nu pot sa cred ce fel de om e. Intradevar am vazut albume foarte frumoase facute de el, dar acuma, cel putin din punctul meu de vedere, daca nu castiga si daca te vede ca esti un om mai simplu, esti ca o complectare de venit pt. el.
Bafta in continuare si spor la pregatiri.

dramatzica
02.02.2011, 15:56:19
Fetelor, nu o spun cu parere de rau sau sa va incurc, dar aveti grija cu cei de la f_o_t_o__r_e_m_u_s , daca nu esti pocait isi bate joc de tine. Nu face decat 50 % din ceea ce iti promite la inceput. Eu il sun in fiecare luna sa imi trimita cele 100 de poze editate, care erau specificate in contract. De fiecare data se face ca nu stie despre ce e vorba. Ii reamintesc de fiecare data si imi zice, pai credeam ca le-am facut. Nu pot sa cred ce fel de om e. Intradevar am vazut albume foarte frumoase facute de el, dar acuma, cel putin din punctul meu de vedere, daca nu castiga si daca te vede ca esti un om mai simplu, esti ca o complectare de venit pt. el.
Imi pare rau pt tine caci stiu ce mult conteaza sa ai fotografii de calitate de la nunta si care sa surprinda toate momentele... dar vreau sa zic ca inainte de nunta noastra l-am contactat si noi si i-am zis ca o sa avem cam 150 pers si ne-a zis verde in fata ca daca prinde o nunta mai mare in ziua respectiva trimite pe altcineva pt care raspunde el. Iti dai seama ca nici nu am mai vrut sa auzim. Asa ceva nu se face. Consider ca nu are importanta ca e nunta mica sau mare atata timp cat platesc suma ceruta. Am fost la nunta mare si a fost o strangere de fonduri cu tot ce era mai ieftin la fel de bine cum am fost la nunti micute dar fff bine organizate si unde mirii chiar au luat tot ce au considerat ei ca e mai bun pt nunta lor. Si noi am incercat sa facem la fel si chiar am avut numai de castigat din faptul ca am ales alt fotograf... avem de ce sa fim mandrii si inca la 6 luni de la nunta lumea ramane masca la fotografiile noastre. Asa ca, aveti grija ce alegeti si pt ce va dati banii!!

moniklm
07.02.2011, 08:55:57
si, nu inteleg dece e asa un secret mare pretul prestatiilor, GN, care in ochii mei este cel mai bun fotograf, in momentul de fata, din oradea mi-a putut trimite prin e-mail o oferta de pret, si a fost tare dragut si atunci cand i-am spus ca nu am din ce sa dau banii ceruti de el, si asta numai prin e-mailuri, nu s-a irosit asa nici timpul lui si nici al meu

monika24
16.02.2011, 10:43:03
fetelor eu as vrea sa fac contract pt foto video cu autoimpuls mi se pare raportul calitate pret destul de ok, mi-au placut fff mult cei de la drem studio insa preturile sunt prea mari la ei din punctul meu de vedere. ce parare aveti voi cu cine faceti?

monika24
16.02.2011, 14:26:42
cei de la autoimpuls mi-au cerut 480 euro iar cei de la dremstudio 850, am fost pe la mai multi la videoprostyle la modart la amalex, si pana la urma cred ca raman la autoimpuls (ma mai gandesc) :)

Dee_Me
16.02.2011, 15:39:24
Eu consider ca se justifica diferenta de pret. La D. am intrebat si lucreaza HD, pe cand A..puls din cate stiu de la cineva care a lucrat cu ei, trimit pe altii, deci nu stiu daca ce ai vazut este facut de cei care vor fi prezenti la nunta.

Liycurici
16.02.2011, 21:47:34
[QUOTE=monika24;3983747]cei de la autoimpuls mi-au cerut 480 euro iar cei de la dremstudio 850, am fost pe la mai multi la videoprostyle la modart la amalex, si pana la urma cred ca raman la autoimpuls (ma mai gandesc) :)[/QUOTE

Pozele facute Os..r F.to nu iti plac? Chiar ma mira ca nu s-a adus vorba de el (ei) pe aici, cel putin eu nu am vazut. Eu mi-am dorit f mult ori S...F..., din pacate depasea bugetul nostru, la fel si G...F... . Pana la urma vom avea fotograf principal si fotograf secundar (ultimul e O.F., iar primul un alt fotograf foarte talentat, Marius V), sunt si buni prieteni. Nu stiu daca ai fost la targ, O.F. era la standul de la R..my Decor, iar primul (Marius V.) era la standul Sperantei de la Creative S. Nu stiu cat de inteleasa m-am facut :)), daca esti interesata lasa-mi un P.M. Cert e ca pretul e chiar multumitor, crede-ma...si sunt 2 fotografi care fac poze extraordinare, sunt foarte inventivi, dar uita-te de curiozitate pe site la O.F. (daca ai inteles denumirea). Si apropo, ei m-au ajutat si cu recomandare de video, desi nici eu nici mirele nu puneam mare accent pe acest aspect...dar cel care va filma vine tocmai din Cluj si ne filmeaza nunta (HD) in pretul in care am gasit in Oradea (la targ am cerut de la toti cu video oferta) doar standard. Si are un portofoliu bogat, prezentari de moda, nunti, videoclipuri, etc. Sper ca ti-am fost de folos! Orice alegere vei face, e important sa nu te pripesti (desi e bine sa rezolvi cat mai repede cu aspectul foto - video), pentru ca desi nici noi nu ne doream nu stiu ce video, ci doar strictul necesar, ne-am dat seama ca aceasta e cea mai buna alegere, am vazut filmulete de la ei si m-am emotionat fff tare, e altfel fata de tot ce am vazut pana acum in materie de video. In fine, bafta multa!

monika24
21.02.2011, 12:14:23
dee_me, cei de la autoimpuls au intradevar doua echipe si poti sa alegi cu care sa faci doar ca de vorbit vorbesti cu patronul firmei, si ai dreptate cei de la dreamstudio fac hd si blue ray numai ca eu nu prea le am cu tehnologiile astea :)) si nici nu fac diferenta intre ele asa ca o filmare normala imi ajunge.

dmdanila
21.02.2011, 12:35:52
[QUOTE=monika24;3983747]cei de la autoimpuls mi-au cerut 480 euro iar cei de la dremstudio 850, am fost pe la mai multi la videoprostyle la modart la amalex, si pana la urma cred ca raman la autoimpuls (ma mai gandesc) :)[/QUOTE

Pozele facute Os..r F.to nu iti plac? Chiar ma mira ca nu s-a adus vorba de el (ei) pe aici, cel putin eu nu am vazut. Eu mi-am dorit f mult ori S...F..., din pacate depasea bugetul nostru, la fel si G...F... . Pana la urma vom avea fotograf principal si fotograf secundar (ultimul e O.F., iar primul un alt fotograf foarte talentat, Marius V), sunt si buni prieteni. Nu stiu daca ai fost la targ, O.F. era la standul de la R..my Decor, iar primul (Marius V.) era la standul Sperantei de la Creative S. Nu stiu cat de inteleasa m-am facut :)), daca esti interesata lasa-mi un P.M. Cert e ca pretul e chiar multumitor, crede-ma...si sunt 2 fotografi care fac poze extraordinare, sunt foarte inventivi, dar uita-te de curiozitate pe site la O.F. (daca ai inteles denumirea). Si apropo, ei m-au ajutat si cu recomandare de video, desi nici eu nici mirele nu puneam mare accent pe acest aspect...dar cel care va filma vine tocmai din Cluj si ne filmeaza nunta (HD) in pretul in care am gasit in Oradea (la targ am cerut de la toti cu video oferta) doar standard. Si are un portofoliu bogat, prezentari de moda, nunti, videoclipuri, etc. Sper ca ti-am fost de folos! Orice alegere vei face, e important sa nu te pripesti (desi e bine sa rezolvi cat mai repede cu aspectul foto - video), pentru ca desi nici noi nu ne doream nu stiu ce video, ci doar strictul necesar, ne-am dat seama ca aceasta e cea mai buna alegere, am vazut filmulete de la ei si m-am emotionat fff tare, e altfel fata de tot ce am vazut pana acum in materie de video. In fine, bafta multa!
Pozele mele au fost facute de ei, inainte sa sa numeasca asa;-) Noi am fost multumiti pt raportul calitate-pret...

cristinabh
28.02.2011, 11:44:00
buna fetelor ati putea sa-mi spuneti ceva despre paul borza eu am cautat pe google dar in afara faptului ca fost nominalizat la canes nu am gasit nimic orice informatie mi-ar fi utila

Dee_Me
28.02.2011, 20:29:09
buna fetelor ati putea sa-mi spuneti ceva despre paul borza eu am cautat pe google dar in afara faptului ca fost nominalizat la canes nu am gasit nimic orice informatie mi-ar fi utila

Si eu sunt in cautare de video. Stiu ca lucreaza scump, 100 de euro pe ora. Mi-or fost recomandati si M..zo . A lucrat cineva cu ei? Din ce am vazut pana acum, merg pe genu meu.

alinanuno
05.03.2011, 14:38:46
salutare miresici oradence!!
am nevoie de niste sfaturi!!
eu nu mai locuiesc in oradea de vreo 12 ani, dar ma reintorc pentru nunta!
am luat un pachet foto cu trei sedinte foto, inainte de nunta, la nunta si TTD. Eu nu prea sunt umblata prin oradea sau si pe unde am umblat am uitat :-$
Vroiam sa va cer niste idei despre locuri mai altfel sau care ies un pic din tipare pentru sedinta foto, sau chiar si locurile clasice pentru poze, ca nici pe alea nu cred ca le stiu!!

Paula06
05.03.2011, 15:23:47
Nu te stresa prea mult cu asta Alina, fotografii stiu ei unde sa te duca... unii dintre ei chiar au niste locuri exceptionale, care nu le impartasesc cu toata lumea! :azn:

alinanuno
05.03.2011, 15:33:37
Nu te stresa prea mult cu asta Alina, fotografii stiu ei unde sa te duca... unii dintre ei chiar au niste locuri exceptionale, care nu le impartasesc cu toata lumea! :azn:

ma agit un picutz pt ca mi-au zis sa ma gandesc unde mi-ar place sa fac pozele.....si m-au intrebat asta acu 2 sapt, si inca nu mi-a picat nici o fisa o:-)
deci cine are idei, tell me, tell me!!

Dee_Me
05.03.2011, 18:36:02
ma agit un picutz pt ca mi-au zis sa ma gandesc unde mi-ar place sa fac pozele.....si m-au intrebat asta acu 2 sapt, si inca nu mi-a picat nici o fisa o:-)
deci cine are idei, tell me, tell me!!

Daca tot ai mai multe sedinte foto, cred ca e datoria fotografilor sa se gandeasca la locuri. Ca doar pentru creativitatea lor i-ai ales. Mi se pare corect sa te intrebe si pe tine, da e treaba lor, se cuvine ca au mai multa experienta si viziune artistica ca un fotograf bun scoate pana la urma poze faine oriunde, numa sa fie creativ.

Daiana2011
16.03.2011, 20:29:55
Fetelor, ati apelat careva pt foto-video la cei de la video-art? Sunt profesionisti? ms

ArianaLuvlee
18.03.2011, 00:11:49
Fetelor, ati apelat careva pt foto-video la cei de la video-art? Sunt profesionisti? ms

Da...eu cu ei am facut foto-video...despre ei numai cuvinte de lauda..arunca o privire in albumele mele pe picasa(gasesti link in semnatura) sa vezi si cum lucreaza...si daca iti place stilul lor apeleaza la ei cu incredere.

Bluedress
22.03.2011, 21:34:32
fetelor,

stiti cumva in zona Oradea-Marghita un cameraman care sa filmeze la nunta pt un buget de 200 de euro, iar calitatea filmarii sa fie cat de cat buna? Ar fi ideal sa aiba site cu materiale postate...

Mersi

cristinabh
23.03.2011, 07:41:16
buna fetelor am fost luni si am vorbit pentru foto cu Razvan Chiriac mie mi-a placut cum lucreaza voi stiti ceva despre el ,ca de obicei apelez la voi ca sa obtin info , pachetele lui pleaca de la 400 de euro noi l-am vrea pe cel de 760 care contine doi fotografi album pentru noi 2 sedinte foto si doua albume pt parinti plus 1000 de foto pe dvd vou cum vi se pare pretul ??? aaaa noi am decis sa renuntam la video si vrem doar foto pentru ca am zis ca nu o sa avem niciodata rabdare sa ma uit la 2 ore de film ,dar daca tot renuntam vreau poze deosebite ...... astept ceva pareri :*

dramatzica
23.03.2011, 08:47:44
buna fetelor am fost luni si am vorbit pentru foto cu Razvan Chiriac mie mi-a placut cum lucreaza voi stiti ceva despre el ,ca de obicei apelez la voi ca sa obtin info , pachetele lui pleaca de la 400 de euro noi l-am vrea pe cel de 760 care contine doi fotografi album pentru noi 2 sedinte foto si doua albume pt parinti plus 1000 de foto pe dvd vou cum vi se pare pretul ??? aaaa noi am decis sa renuntam la video si vrem doar foto pentru ca am zis ca nu o sa avem niciodata rabdare sa ma uit la 2 ore de film ,dar daca tot renuntam vreau poze deosebite ...... astept ceva pareri :*
nu am auzit de Razvan Chiriac, iar pretul e ok, DAR depinde ce calitate au fotografiile. repet nu stiu, nu ma pronunt.
insa ce vreau sa iti spun este sa nu renunti de tot video!! crede-ma ca o sa iti para rau! si eu tot asa ziceam inainte de nunta ca vreau sa pun accentul pe foto ca la alea o sa ma uit (si intr-adevar am la ce sa ma uit) si video nu ma intereseaza atat de mult ca nu o sa ma uit niciodata. GRESIT! crede-ma ca eu m-am uitat deja de 3 ori la 4 ore de filmat asta in conditiile in care eu nu ma uit nici la TV ca nu am rabdare si ori de cate ori ma apuca dorul, sau vreau sa vad o secventa anume, mai uit imediat. in plus, doar pe filmat ai sa vezi cum ai reactionat intr-un anumit moment, cum a fost dansul mirilor, cum ti-a stat rochia cand dansai, ca in fotografii o sa fii perfecta.
sfatul meu este sa cauti pe cineva mai ieftin, dar sa ai totusi filmat video la nunta!

Dee_Me
23.03.2011, 14:45:02

Eu am sondat piata ca nebuna sa dramuiesc bine putinii bani cu care incercam sa facem din toate cate putin si umila mea parere e ca pentru banii aia iti gasesti tot grupuri de cate 2 fotografi care au experienta mai multa in ce priveste nuntile. Mai cauta, mai vezi si dupa te decizi. Daca ai cautat deja in mai multe locuri si doar ei iti plac, atunci tu stii mai bine.
PS - Nu renunta la video, niciodata nu stii cand vei avea chef sa te uiti si nu vei avea la ce. Nu acum, poate peste 10 ani, poate mai tarziu, poate sa le arati la copii tai. Asa cum zice Dramatzica, cat de ieftin da sa fie macar.

cristinabh
23.03.2011, 19:27:17
noi am mai sunat si alte agentii dar majoritatea sunt ocupate astazi ne-am mai intalint cu cineva intradevar se vedea si din lucrari si dupa cum vorbea ca stie ce face dar preturile care le are mie una mi se pare totusi prea exagerat adica 1200 sa dau pe pachetul mediu mie una mi se pare enorm poate sunt eu in urma cu preturile dar totusi traim in Romania nu in alta parte cred ca noi o sa ramanem la senseation photo noua ne-a placut ce am vazut dar mai vedem....

dramatzica
23.03.2011, 19:39:08
noi am mai sunat si alte agentii dar majoritatea sunt ocupate astazi ne-am mai intalint cu cineva intradevar se vedea si din lucrari si dupa cum vorbea ca stie ce face dar preturile care le are mie una mi se pare totusi prea exagerat adica 1200 sa dau pe pachetul mediu mie una mi se pare enorm poate sunt eu in urma cu preturile dar totusi traim in Romania nu in alta parte cred ca noi o sa ramanem la senseation photo noua ne-a placut ce am vazut dar mai vedem....
intr-adevar preturile la serviciile foto difera foarte mult, dar sunt in raport cu calitatea, parerea mea. si noi am depasit cu mult bugetul alocat initial, dar sincer iti spun nu regret nici un banut din cei pe care i-am dat. asta e tot ce mi-a mai ramas acum, impreuna cu filmare video.
app. fotografiile noastre vor aparea in curand si in numarul 3 al revistei MIRESICI, iar asta spune multe!

pot sa stiu si eu ce includea pachetul cu 1200E?

cristinabh
23.03.2011, 19:45:53
nu pot nega calitaea si profesionalismul pentru ca as fi ipocrita si nu sunt, pachetul include fotografierea nunti sedinta foto 1000 foto digital album 30/30 un album mai mic 10/15 50 foto tiparite ,nu vreau sa fiu inteleasa gresit doar ca mie mi se pare mult,intradevar calitatea se plateste dar si asa....

apropo u cu cine ai facut foto poate inca nu i-am sunat.... :*

dramatzica
23.03.2011, 20:10:26
eu cu Gaspar mi-am facut fotografiile.
este foarte adevarat ca preturile de la noi sunt cam piperate in comparatie cu bugetul si asta nu doar la foto, ci si la alte servicii. eu sper sa iti gasesti ceea ce iti place tie ca asta e cel mai important pana la urma. dupa cum am mai citit pe aici "nu e frumos ce e frumos, e frumos ce imi place mie" ;)
multa bafta si sa ne anunti cand te-ai hotarat!!

anaid_c
31.03.2011, 10:59:52
eu cu Gaspar mi-am facut fotografiile.
este foarte adevarat ca preturile de la noi sunt cam piperate in comparatie cu bugetul si asta nu doar la foto, ci si la alte servicii. eu sper sa iti gasesti ceea ce iti place tie ca asta e cel mai important pana la urma. dupa cum am mai citit pe aici "nu e frumos ce e frumos, e frumos ce imi place mie" ;)
multa bafta si sa ne anunti cand te-ai hotarat!!

Fotografiile voastre de nunta sunt absolut superbe!
Ai putea sa imi spui te rog cat v-a costat pachetul si ce anume a inclus? Poti sa imi trimiti un PM, daca nu vrei sa dai raspunsul aici. Multumesc anticipat!

Da, am auzit si eu chestii negative despre ei. Eu, in locul tau, m-as duce direct la OPC.

Irriss
09.04.2011, 12:59:37
Ciao fetelor, am tot citit ce ati scris despre diferiti fotografi. dar nu am gasit nimic despre firma cu care am semnat noi contract. poate mi-a scapat. Ce stiti despre still for style?
Mie imi place foarte mult cum lucreaza. imi place ca sunt foarte creativi si surprind foarte multe instantanee. fotografiile par foarte naturale. Mie nu imi place genul de fotografie regizata....
Si ceea ce mai e important e raportul pret - calitate care la ei mi se pare foarte bun.

voi ce informatii aveti despre ei? v-ati facut careva fotogarfiile cu ei?

Dee_Me
09.04.2011, 21:54:50
Daca ati putea sa ma ajutati cu idei, ar fi bine. Ca ne-am cam inpotmolit cu pregatirile. Si la video suntem inca in cautare. Problema-i ca timpul trece si noi nu ne-am decis inca. Si mult n-am plati ca nu ii asa important pentru noi 8-|. Aveti sugestii sa ne dati?

Irriss
10.04.2011, 22:11:29
Daca ati putea sa ma ajutati cu idei, ar fi bine. Ca ne-am cam inpotmolit cu pregatirile. Si la video suntem inca in cautare. Problema-i ca timpul trece si noi nu ne-am decis inca. Si mult n-am plati ca nu ii asa important pentru noi 8-|. Aveti sugestii sa ne dati?

Nu stiu ce sfat sa iti dau legat de video. ce am vazut pe net pana acum nu mi-a placut foarte mult. inca nici noi nu stam bine pe planul acesta. La foto a fost cu mult mai simplu.

anaid_c
11.04.2011, 09:11:53
Ciao fetelor, am tot citit ce ati scris despre diferiti fotografi. dar nu am gasit nimic despre firma cu care am semnat noi contract. poate mi-a scapat. Ce stiti despre still for style?
Mie imi place foarte mult cum lucreaza. imi place ca sunt foarte creativi si surprind foarte multe instantanee. fotografiile par foarte naturale. Mie nu imi place genul de fotografie regizata....
Si ceea ce mai e important e raportul pret - calitate care la ei mi se pare foarte bun.

Ce preturi au?
Am vazut blog-ul lor, sunt foarte frumoase pozele...

Irriss
11.04.2011, 10:29:14
Ce preturi au?
Am vazut blog-ul lor, sunt foarte frumoase pozele...

pachetul care ni l-am ales noi e la 2400 de lei si contine si sedinta foto inainte de nunta si sedinta foto trash the dress. Au si pachete mai ieftine si albumele poti sa ti le alegi in functie de preferinte.
eu zic sa ii suni pt o intalnire si te lamuresc ei.

Dee_Me
11.04.2011, 12:26:46
pachetul care ni l-am ales noi e la 2400 de lei si contine si sedinta foto inainte de nunta si sedinta foto trash the dress. Au si pachete mai ieftine si albumele poti sa ti le alegi in functie de preferinte.
eu zic sa ii suni pt o intalnire si te lamuresc ei.

Si noi avem sedinta de dupa nunta. Eu vreau din tot sufletul, insa greu reusesc sa il conving pe domnu meu. Numa eu patesc din astea, sau si ai vostri is asa :D ?

Irriss
11.04.2011, 14:51:27
Si noi avem sedinta de dupa nunta. Eu vreau din tot sufletul, insa greu reusesc sa il conving pe domnu meu. Numa eu patesc din astea, sau si ai vostri is asa :D ?

Si eu am avut de facut ceva munca de convingere cu al meu, dar pana la urma a cedat :D

Irriss
15.04.2011, 17:55:27
fetelor ati auzit de fotograful Dan Cret ,este mult prea ieftin,am facut deja contract cu el,imi este teama sa nu fie vreo teapa ( pt k numia arat niciun demo) si era bizar...ce parere aveti :( ce sa fac

Contractele se pot desface. atata doar ca pierzi avansul. dar daca oricum e ieftin, ma gandesc ca nici avansul nu e mult. Eu nu cred ca ar trebui sa lasi sa iti faca fotografii o persoana care nu iti arata un portofoliu si pare dubios. Sunt multi "fotografi de week end", ai grija!

Dee_Me
15.04.2011, 19:47:30
Eu am umblat ca nebuna pana sa ma decid, ca nu ma marit de mai multe ori si sa nu-mi para rau ce poze voi avea. In cautarile mele, mi-am dat seama de un singur lucru, unde e calitate si e frumos, cer mamaaaaa la bani, unde nu-i mare lucru, dupa ce te-ai uitat la poze nu-ti ramane nimic in minte. Fotograful care fotografiaza frumos nu merge ieftin ca stie ce poate face si cat munceste dupa nunta. Asa cum zicea si Irisz multi fotografi is de week-end si decat sa ramai cu ceva banal mai bine te asiguri ca sa nu-ti para rau.
Roaga-l sa iti arate cateva nunti la care a pozat si daca iti place ce vezi, atunci bine. Daca nu prea are fotografii de nunta, eu n-as fi de acord sa fiu cobaiu nimanui si sa faca probe si experiente la nunta mea:D ca mi-ar fi frica de rezultate daca ii la inceput. Daca este ieftin, este ceva putred la mijloc, probabil are aparat care nu valoareaza prea mult si aici sufera calitatea. Poate nu a mai pozat nunti, aici mergi la risc. Poate are un loc de munca in timpul saptamanii, asta ii limiteaza timpul sa scoata performanta. Poate, poate, poate. Ca sa te linistesti, suna-l si vezi ce stie face.

AnkBica
20.04.2011, 01:27:45
nu pot nega calitaea si profesionalismul pentru ca as fi ipocrita si nu sunt, pachetul include fotografierea nunti sedinta foto 1000 foto digital album 30/30 un album mai mic 10/15 50 foto tiparite ,nu vreau sa fiu inteleasa gresit doar ca mie mi se pare mult,intradevar calitatea se plateste dar si asa....

Salutari, nu stiu cat mai de actuala problema foto pt voi, eu nu am mai intrat de ceva vreme pe forum si acum am avut ceva vreme sa citesc ce mai zic oradencele mele:) M-am gandit sa va ajut si eu cu o parere. Eu am incheiat contractul pt foto cu Adrian Lazau (daca il google-esti gasesti blogul lui cu poze). Pachetul pe care l-am ales noi include 2 fotografi, sedinta foto de logodna cu vreo 2 luni inainte de nunta, sedinta foto toata ziua nuntii, 1000 poze editate pe dvd, 200 poze printate, album foto digital...si cred ca nu am uitat nimic...totul in 500 euro. El are pachete si cu sedinte ttd sau budoir...etc..insa pe noi nu ne-au interesat. Mi se pare foarte rezonabil avand in vedere preturile solicitate pe piata, am cautat si eu destul de mult pana am ajuns la el si nu-mi pare rau deloc de decizia facuta. Il recomand cu caldura, sunt niste oameni foarte cumsecade si Adi e foarte talentat.
In sepranta ca v-am fost de folos va doresc succes tuturor!

ghiocel80
19.06.2011, 10:23:52
Dragele mele,

Va atasez cateva poze dintr-o zi senina de mai 2011.

:)

ghiocel80
19.06.2011, 10:27:01
Dragele mele,

Va atasez poze de la sedinta foto de dupa nunta

alinanuno
19.06.2011, 13:53:06
Foarte frumoase pozele si voi sunteti frumosi!!
casa de paitra sa aveti!!!
unde ati facut fotografiile? cele de afara?!
imi place tare mult poarta aia mare si grilajul acela de la trandafiri!!

Ioana05
22.06.2011, 08:53:01
Dragele mele,

ce frumoase sunt pozele ! poti sa-mi trimiti te rog contactele celor cu care ai facut foto ? multumesc mult ! :)

eu sunt inca nehotarata cu furnizorul de foto, desi stiu ca ar trebui sa o rezolv cat mai repede posibil...:-s

ghiocel80
22.06.2011, 17:25:16
Foarte frumoase pozele si voi sunteti frumosi!!
casa de paitra sa aveti!!!
unde ati facut fotografiile? cele de afara?!
imi place tare mult poarta aia mare si grilajul acela de la trandafiri!!

Multumim!
Poza cu poarta plina de graffiti am facut-o undeva in Budapesta, iar cele cu grilajul sunt facute in parcul din Sanmartin.

ghiocel80
22.06.2011, 17:32:19
Dragele mele,

Va mai atasez cateva poze de la sedinta noastra foto TTD :)

Va doresc spor la miresit in continuare!

tigrina
26.06.2011, 15:28:56

Dc zici k doar pe cei pocaiti ii respecta? Eu ma chiar ma gandeam sa inchei contract cu ei k sunt ok pozele si filmarile lor:(

cei de la autoimpuls mi-au cerut 480 euro iar cei de la dremstudio 850, am fost pe la mai multi la videoprostyle la modart la amalex, si pana la urma cred ca raman la autoimpuls (ma mai gandesc) :)

eu am fost la un majorat unde au filmat si pozat cei de la a- impuls, dar chiar s-au ocupat. Au facut poze la fievcare invitat, au filmat si au stat pana la final, chiar mi se par ok

Frumoase pozele, dar video cu cine ati ales?

Salutari, nu stiu cat mai de actuala problema foto pt voi, eu nu am mai intrat de ceva vreme pe forum si acum am avut ceva vreme sa citesc ce mai zic oradencele mele:) M-am gandit sa va ajut si eu cu o parere. Eu am incheiat contractul pt foto cu Adrian Lazau (daca il google-esti gasesti blogul lui cu poze). Pachetul pe care l-am ales noi include 2 fotografi, sedinta foto de logodna cu vreo 2 luni inainte de nunta, sedinta foto toata ziua nuntii, 1000 poze editate pe dvd, 200 poze printate, album foto digital...si cred ca nu am uitat nimic...totul in 500 euro. El are pachete si cu sedinte ttd sau budoir...etc..insa pe noi nu ne-au interesat. Mi se pare foarte rezonabil avand in vedere preturile solicitate pe piata, am cautat si eu destul de mult pana am ajuns la el si nu-mi pare rau deloc de decizia facuta. Il recomand cu caldura, sunt niste oameni foarte cumsecade si Adi e foarte talentat.
In sepranta ca v-am fost de folos va doresc succes tuturor!

Mu faceti si foto si video cu aceasi firma?

Dragele mele,

Frumos! imi spui te rog cu cine ai facut pozele? si cat a costat? Sunt in cautare si nu vreau sa iau tzeapa.......:D

anaid_c
26.06.2011, 19:11:10
Dc zici k doar pe cei pocaiti ii respecta? Eu ma chiar ma gandeam sa inchei contract cu ei k sunt ok pozele si filmarile lor:(

Subscriu la ce a zis anca_eu! Si eu am auzit din surse sigure asta...
Eu chiar i-am vazut la o nunta de pocaiti, dar mi-au facut o impresie foarte proasta... Printau pe loc niste poze cu invitatii... Mirii mai aveau un contract cu o echipa de fotografi (oare de ce?! :-?) si cand i-am intrebat daca nu ne printeaza si noua o poza, a cautat-o si o aveau ceilalti fotografi si ne-au zis ca pozele facute de ceilalti sa ni le printeze aia, ca ei nu le printeaza, desi le aveau si pe alea in calculatorul respectiv si puteau sa ii dea doar un Print, nu era mare lucru, dar nu au vrut si ne-au raspuns foarte arogant ca sa vina aia sa ni le printeze ca doar ei le-au facut! I-am rugat pe urma sa ne faca si noua o poza si au zis ca ne fac daca o sa mai aiba timp /:) Noroc ca au venit mirii si am facut poze cu ei si au fost obligati sa le printeze ca altfel noi ramaneam fara poze... In fine, no comment!

AnkBica
27.06.2011, 00:53:26
Mu faceti si foto si video cu aceasi firma?

Buna, raspunsul este nu, nu facem si video cu aceeasi firma deoarece ei ofera doar servicii foto si doar pentru foto i-am ales. Video in alta parte:)

Dee_Me
27.06.2011, 09:46:43
Majoritatea am vazut ca lucreaza separat. Foto ii foto, video ii video. Nu am vazut calitate si la foto si la video in acelasi loc. Asa ca separat, am gasit ce-mi place la video, si tot asa la foto.

tigrina
27.06.2011, 22:26:21
Subscriu la ce a zis anca_eu! Si eu am auzit din surse sigure asta...
Eu chiar i-am vazut la o nunta de pocaiti, dar mi-au facut o impresie foarte proasta... Printau pe loc niste poze cu invitatii... Mirii mai aveau un contract cu o echipa de fotografi (oare de ce?! :-?) si cand i-am intrebat daca nu ne printeaza si noua o poza, a cautat-o si o aveau ceilalti fotografi si ne-au zis ca pozele facute de ceilalti sa ni le printeze aia, ca ei nu le printeaza, desi le aveau si pe alea in calculatorul respectiv si puteau sa ii dea doar un Print, nu era mare lucru, dar nu au vrut si ne-au raspuns foarte arogant ca sa vina aia sa ni le printeze ca doar ei le-au facut! I-am rugat pe urma sa ne faca si noua o poza si au zis ca ne fac daca o sa mai aiba timp /:) Noroc ca au venit mirii si am facut poze cu ei si au fost obligati sa le printeze ca altfel noi ramaneam fara poze... In fine, no comment!

aham.........naspa...deci clar nu voi colabora cu ei! Nu stiu pe cine sa aleg, sunt in ceata :((

Majoritatea am vazut ca lucreaza separat. Foto ii foto, video ii video. Nu am vazut calitate si la foto si la video in acelasi loc. Asa ca separat, am gasit ce-mi place la video, si tot asa la foto.

E adevarat ce spui. Cred k voi lua si eu in calcul aceasta varianta:zz:
Si pe cine ai ales?

Dee_Me
27.06.2011, 23:45:22
E adevarat ce spui. Cred k voi lua si eu in calcul aceasta varianta:zz:
Si pe cine ai ales?
Am primit recomandari pentru S. C...tis si M..zo la video. Mie nu-mi trebuie mai mult de un montaj al nuntii, ca m-as plictisi sa ma uit ore intregi :)). La foto eu am ales A...x foto.
Sunt suficienti pe piata si la foto si la video ca sa gasesti ce-ti place. Spor la cautari!

deliapanda
01.07.2011, 21:36:09
Am primit recomandari pentru S. C...tis si M..zo la video. Mie nu-mi trebuie mai mult de un montaj al nuntii, ca m-as plictisi sa ma uit ore intregi :)). La foto eu am ales A...x foto.
Sunt suficienti pe piata si la foto si la video ca sa gasesti ce-ti place. Spor la cautari!

Noi ii vom avea pe cei despre care ai pomenit la video, si cred ca sunt foarte buni, daca nu cei mai buni.
Cred ca toata lumea s-ar plictisi sa se uite 3 ore la dvd, tocmai de aceea se face un montaj cam de 1 ora si cateva filmulete mici, mi se pare foarte ok.

Irriss
03.07.2011, 11:05:04
Frumoase pozele, dar video cu cine ati ales?

Da si mie imi place foarte mult cum lucreaza cei de la Still for S....,
La video am ales pe Paul de la L... Play. el mi sa parut cel mai potrivit pt ce dorim.

ghiocel80
04.07.2011, 18:35:45
Dragi miresici,

Dupa pozele superbe care le-am primit ... a venit momentul mult asteptat... avem videoclipul de la sedinta foto/video -TTD din Budapesta si si trailerul nuntii noastre !!!

Le gasiti in semantura !!!

ArianaLuvlee
04.07.2011, 19:31:23
Dragi miresici,

Dupa pozele superbe care le-am primit ... a venit momentul mult asteptat... avem videoclipul de la sedinta foto/video -TTD din Budapesta si si trailerul nuntii noastre !!!

Felicitari sunt interesante ca si idee ambele....,dar in opinia mea cam impersonale...e ca si cum m-as uita intr-adevar la trailer-ul unui film ceea ce mi se pare deja prea mult avand in vedere ca e totusi vb de o nunta...cam fortata asocierea dintre cea mai fericita zi din viata voastra si trailer-ul pe fondul caruia se aude o muzica ce promite suspans si actiune...ori la un astfel de eveniment nici una nici alta nu prea au ce cauta....eventual romantism si afectiune si multaaaa emotie.nu te supara pe mine e doar opinia mea....exact acelasi sentiment il am si fata de albumele digitale...care par niste reviste pe care dupa ani si ani le poti arunca intr-un colt...se pare ca sunt mai conservatoare in privinta asta..insa daca voua va plac e foarte bine.....
Fotografiile in schimb m-au lasat fara cuvinte sa stii....superbe:)

Dee_Me
04.07.2011, 20:21:40
Dragi miresici,

Superb. Chiar numai la americani am vazut ceva in genu. Foarte original si voi ati fost foarte frumosi. :)

allesandra
02.08.2011, 16:13:14
sunt foarte foarte frumoase!!! unde ati facut pozele?!

multumim frumos ! eu sunt din Caras Severin ,din Moldova Noua ! aici la noi am facut pozele!

alinanuno
02.08.2011, 16:23:22
multumim frumos ! eu sunt din Caras Severin ,din Moldova Noua ! aici la noi am facut pozele!

aoleu!!
apai bihoru'i departe!!
oricum, sunt foarte foarte frumoase pozele si vi se potrivesc de minune ipostazele!! sunteti frumosi, naturali si fericiti!!!

allesandra
02.08.2011, 20:34:22
aoleu!!
apai bihoru'i departe!!
oricum, sunt foarte foarte frumoase pozele si vi se potrivesc de minune ipostazele!! sunteti frumosi, naturali si fericiti!!!

Multumesc !da este destul de departe ,dar fptpgrafii au fost draguti si s-au deplasat pana aici !:D

erika_ama
12.09.2011, 11:41:09
Hello, fetelor!!!!
As vrea sa va intreb, daca stiti cumva ceva despre cei de la Videoprostyle, am vazut poze facute de ei si mi a placut foarte mult, dar nu stiu cum se comporta cu tine, sau ce pret au...
Ma poate ajuta cineva ;;)
Merci!!!

Laura_L
12.09.2011, 12:40:23
Hello, fetelor!!!!
As vrea sa va intreb, daca stiti cumva ceva despre cei de la Videoprostyle, am vazut poze facute de ei si mi a placut foarte mult, dar nu stiu cum se comporta cu tine, sau ce pret au...
Ma poate ajuta cineva ;;)
Merci!!!

Eu zic ca sunt foarte ok, domnul Mircea este un om deosebit. Cel mai bine ar fi sa dai un telefon, sa stabilesti o intalnire si te convingi. Tu stii ce asteptari ai...cel mai bine e sa discuti fata in fata. Preturile sunt accesibile. ;-)

Despre video ce parere ai?

erika_ama
12.09.2011, 12:58:33
Eu zic ca sunt foarte ok, domnul Mircea este un om deosebit. Cel mai bine ar fi sa dai un telefon, sa stabilesti o intalnire si te convingi. Tu stii ce asteptari ai...cel mai bine e sa discuti fata in fata. Preturile sunt accesibile. ;-)

Despre video ce parere ai?

am vazut pe youtube, filmulete, arata f bine
acuma o sa ma mai documentez pe net sa vad ce mai gasesc , si incerc sa ma hotarasc pana la expo
nu prea as vrea sa las nimic pe anu viitor

Merci mult pt ajutor!!! :D

Corina_85
23.09.2011, 16:08:12

Ai mare dreptate! O prietena de-a mea a patit-o.

Corina_85
23.09.2011, 16:13:18
La foto m-am decis. E vb de Os..r Foto. Sunt doi tineri simpatici, amabili, cu care am reusit sa ajungem la un punct comun, chiar daca ceea ce aveau in pachetele pe care le ofereau nu era exact ce voiam noi. Ii recomand cu caldura.
In ceea ce priveste video, am ramas placut impresionata de Fanyx. Are niste videoclipuri si trailere....Insa deocamdata n-am ales nimic.
Astept pareri referitoare la video .

dmdanila
23.09.2011, 16:15:45
La foto m-am decis. E vb de Os..r Foto. Sunt doi tineri simpatici, amabili, cu care am reusit sa ajungem la un punct comun, chiar daca ceea ce aveau in pachetele pe care le ofereau nu era exact ce voiam noi. Ii recomand cu caldura.
In ceea ce priveste video, am ramas placut impresionata de Fanyx. Are niste videoclipuri si trailere....Insa deocamdata n-am ales nimic.
Noi am facut cu ei anul trecut si foto si video si am fost foarte multumiti :)

Corina_85
23.09.2011, 19:57:32
Imi pare rau pt tine caci stiu ce mult conteaza sa ai fotografii de calitate de la nunta si care sa surprinda toate momentele... dar vreau sa zic ca inainte de nunta noastra l-am contactat si noi si i-am zis ca o sa avem cam 150 pers si ne-a zis verde in fata ca daca prinde o nunta mai mare in ziua respectiva trimite pe altcineva pt care raspunde el. Iti dai seama ca nici nu am mai vrut sa auzim. Asa ceva nu se face. Consider ca nu are importanta ca e nunta mica sau mare atata timp cat platesc suma ceruta. Am fost la nunta mare si a fost o strangere de fonduri cu tot ce era mai ieftin la fel de bine cum am fost la nunti micute dar fff bine organizate si unde mirii chiar au luat tot ce au considerat ei ca e mai bun pt nunta lor. Si noi am incercat sa facem la fel si chiar am avut numai de castigat din faptul ca am ales alt fotograf... avem de ce sa fim mandrii si inca la 6 luni de la nunta lumea ramane masca la fotografiile noastre. Asa ca, aveti grija ce alegeti si pt ce va dati banii!!

Nu pot decat sa confirm ceea ce spui Drama, ai niste poze care pe mine ma lasa masca. M-am uitat la ele de n ori pana acum cred :). Si mie imi place la nebunie fotograful pe care l-ai ales, dar oferta lui nu se incadra in bugetul meu, cel putin oferta pe care o are pentru anul 2012. Plus ca eu voiam si e-session si TTD.

cristinabh
03.10.2011, 08:25:26
pentru toate miresicile ei recomand cu multa caldura pe razvan chiriac e fotograful nostru de la nunta in afara faptului ca e un profesionist si stie ce face e si o persoana minunata pe care te poti baza in orice l-ai ruga

alinutza_rw
18.10.2011, 21:09:47
Stiti cumva detalii despre foto-video facute de Tica Koritar? am inteles ca ar avea preturi accesibile si am vazut pe internet poze facute de el, care imi pareau frumoase. Dar as vrea sa stiu daca e serios, daca respecta ceea ce s-ar scrie in contract sau ceea ce s-ar discuta cu el.
Multumesc

ClauDia_H
20.10.2011, 16:55:41
Stiti cumva detalii despre foto-video facute de Tica Koritar? am inteles ca ar avea preturi accesibile si am vazut pe internet poze facute de el, care imi pareau frumoase. Dar as vrea sa stiu daca e serios, daca respecta ceea ce s-ar scrie in contract sau ceea ce s-ar discuta cu el.
Multumesc

buna.eu mi-am facut pozele si filmarea cu tica.e un tip super de treaba si suntem foarte multumiti de serviciile lui, e f serios si de cuvant si nu multi iti ofera cate ne-a oferit el in pretul ala.daca ai ceva intrebari legate de poze sau ceva si iti pot rasunde cu mare drag.

anaid_c
21.10.2011, 08:51:47
Multumesc

Eu am auzit numai lucruri urate despre el, ca e un smecher si face treaba de mantuiala, numai sa iasa banul... Ceva in genul f_o_t_o_r_e_m_u_s, daca nu esti pocait, isi bate joc... Plus ca pe urma te barfeste la toti despre ce a vazut la nunta ta sau ce a aflat despre miri...
Preturile sunt cam ca peste tot, nu e mai ieftin ca altii... Dar calitatea lasa de dorit... Mai bine platesti aceiasi bani, pe niste servicii mult mai bune!
Am vazut la cineva un album digital facut de el pe care gresise numele mirelui si asa l-a dat la client... Cand l-au intrebat mirii de faza asta, a zis ca oricum nu se vede si nu a vrut sa il schimbe... desi greseala era pe coperta!!! :O:O:O Vai si-amar!!! /:) Lipsa totala de profesionalism si in primul rand, lipsa de respect fata de clientii sai!
Plus ca vine el si face si foto si video... 1 persoana le poate face pe toate!?! Va dati seama ce iese! Sunt altii care fac de mai putin timp foto pentru nunti si sunt f cunoscuti si apreciati... Eu sincer de el nici nu prea am auzit multe lucruri, si majoritatea pe care le-am auzit erau negative... Mirii de care vorbeam si-au luat fotografiile alea de la Koritar si le-au dus la alt fotograf la editat, si si-au mai facut pe urma altele noi cu respectivul, care au iesit de 1000 de ori mai faine... Si acum regreta ca au apelat la serviciile lui!

Eu nu m-as incumeta sa ma duc la un pseudo-fotograf ca ala... Cu amintirile alea ramai toata viata si daca vine un fotograf total lipsit de profesionalism, care iti mai si cere nu stiu cati bani, o sa regreti pe urma... Daca te iei si dupa partea financiara, sunt alti fotografi care fac la acelasi pret, cum e A_d_r_i_a_n_L_a_z_a_u sau S_t_i_l_l_F_o_r_S_t_y_l_e si calitatea e de 1000 de ori mai buna... Plus ca spre deosebire de Koritar, astia au simt artistic!

Oricum, fiecare alege in functie de ce isi doreste...

alinutza_rw
21.10.2011, 22:36:16
Eu am auzit numai lucruri urate despre el, ca e un smecher si face treaba de mantuiala, numai sa iasa banul... Ceva in genul f_o_t_o_r_e_m_u_s, daca nu esti pocait, isi bate joc... Plus ca pe urma te barfeste la toti despre ce a vazut la nunta ta sau ce a aflat despre miri...
Preturile sunt cam ca peste tot, nu e mai ieftin ca altii... Dar calitatea lasa de dorit... Mai bine platesti aceiasi bani, pe niste servicii mult mai bune!
Am vazut la cineva un album digital facut de el pe care gresise numele mirelui si asa l-a dat la client... Cand l-au intrebat mirii de faza asta, a zis ca oricum nu se vede si nu a vrut sa il schimbe... desi greseala era pe coperta!!! :O:O:O Vai si-amar!!! /:) Lipsa totala de profesionalism si in primul rand, lipsa de respect fata de clientii sai!
Plus ca vine el si face si foto si video... 1 persoana le poate face pe toate!?! Va dati seama ce iese! Sunt altii care fac de mai putin timp foto pentru nunti si sunt f cunoscuti si apreciati... Eu sincer de el nici nu prea am auzit multe lucruri, si majoritatea pe care le-am auzit erau negative... Mirii de care vorbeam si-au luat fotografiile alea de la Koritar si le-au dus la alt fotograf la editat, si si-au mai facut pe urma altele noi cu respectivul, care au iesit de 1000 de ori mai faine... Si acum regreta ca au apelat la serviciile lui!

Eu nu m-as incumeta sa ma duc la un pseudo-fotograf ca ala... Cu amintirile alea ramai toata viata si daca vine un fotograf total lipsit de profesionalism, care iti mai si cere nu stiu cati bani, o sa regreti pe urma... Daca te iei si dupa partea financiara, sunt alti fotografi care fac la acelasi pret, cum e A_d_r_i_a_n_L_a_z_a_u sau S_t_i_l_l_F_o_r_S_t_y_l_e si calitatea e de 1000 de ori mai buna... Plus ca spre deosebire de Koritar, astia au simt artistic!

Oricum, fiecare alege in functie de ce isi doreste...

ok merci de informatii...ne mai interesam.

alinutza_rw
21.10.2011, 22:37:58
puteti sa-mi recomandati pe cineva ok si profi care sa faca pt nunta foto+video la cca 500 euro? merci

alexush
23.10.2011, 19:10:04
Buna miresicilor de oradea! Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre Gaspar Norbert, a facut cineva cu el k mie mi-au placut pozele lui mult si acuma nu stiu pe care sa aleg intre el si Amalex. Voi ce ziceti?

anaid_c
23.10.2011, 19:41:54
Buna miresicilor de oradea! Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre Gaspar Norbert, a facut cineva cu el k mie mi-au placut pozele lui mult si acuma nu stiu pe care sa aleg intre el si Amalex. Voi ce ziceti?

Gaspar Norbert e super-profesionist, dar costa mult... :(
Depinde ce buget ai...

cretolina
23.10.2011, 22:42:11

Buna Alexush........ Ce pot sa-ti spun e ca sunt convinsa ca ambii sunt la fel de profesionisti, se implica foarte mult in ceea ce fac si dau dovada de mult entuziasm. Eu am facut pozele cu Amalex si sunt foarte multumita si incantata de ceea ce a iesit, atat in ziua nuntii cat si la sedinta TTD.

tigrina
24.10.2011, 20:03:57
puteti sa-mi recomandati pe cineva ok si profi care sa faca pt nunta foto+video la cca 500 euro? merci

Noi am semnat cu cei de la auto im puls. Sunt ff de treaba. in 500E avem inclus foto. video, la un moment dar filmeaza si cu 2 camere, pt k al meu ed in alta localitate, plasma, ne face chiar si un filmulet cu pozele noaste, diverse filmulete (filmate de noi cu camera), si sedinta foto in alta zi.
In plus, am vazut cum se ocupa de invitati. Eu am inceredere in ei, mai ales k anul viitor vor avea si ei nunta, si isi vor cumpara aparate profesionale, si vor avea tot felul de idei pentru nunta lor, care precis le vor aplica si la alte nunti ;)

Corina_85
25.10.2011, 17:04:03

Daca vrei sa aloci o suma frumusica acestor servicii...fara sa stai pe ganduri alege Gaspar! E unul din cei mai buni de la noi dar e si cel mai scump :) Amalex au de asemenea poze f frumoase dar la preturi mai accesibile. Iar daca doresti sa aloci multi bani pt foto iti recomand adevarati profesionisti: By Sergio, Jambor Foto :) dar aici scoti sume frumoase din buzunar.
Depinde si ce vrei. Daca optezi numai pt poze in ziua nuntii, la Gaspar sunt undeva la 850 euro. Dar daca vrei e session, TTD sau LTD ....suma se cam dubleaza.
Orice ai alege dintre Gaspar si Amalex...alegi calitate :)
Eu iti mai recomand si Oscarfoto (cu care voi face eu anul viitor...si crede-ma sunt extrem de pretentioasa cand vine vorba de poze, dar la Gaspar trebuia sa ma limitez la poze in ziua nuntii avand in vedere suma pe care o aloc pt foto; eu mi-am ales pachet cu e session si ttd la pret oarecum rezonabil). Totodata iti mai recomand si Adrian Lazau sau Marius Venter.
Orice alegi din ce am scris mai sus sunt ferm convinsa ca nu vei fi nemultumita de rezultatul final!
Multa bafta!

Lorelay1
28.10.2011, 21:25:36
Eu i-am avut pe Amalex si am fost foarte placut impresionata de calitatea pozelor, de numar si in plus de disponibilitatea lor, toata ziua au fost de dimineata pana cealalta dimineata cand s-a terminat petrecerea dupa mine si mire.

Daiana2011
30.10.2011, 00:17:18
Fetelor, va recomand sa NU apelati la cei de la video-art pt servicii foto/video. Nu sunt profesionisti deloc si plus ca cer destul de mult.

tigrina
01.11.2011, 18:17:24

Am vazut poze facute de Amalex. sunt superbe, dar stiu k lucreaza cam scump :(

tigrina
01.11.2011, 18:18:26
Fetelor, va recomand sa NU apelati la cei de la video-art pt servicii foto/video. Nu sunt profesionisti deloc si plus ca cer destul de mult.

de ce? Ce anume te-a nemultumit?:-\

pes_monika
02.11.2011, 20:37:51
Eu as alege fara dar si poate AMALEX. Eu nu am facut cu ei pentru sotul meu s-a zgarcit la bani, dar acum regret enorm... oricum planific sa mai fac sedinta foto la primavara cu altcineva decat cel care ne-a facut nunta.... e foarte neserios.....

ArianaLuvlee
03.11.2011, 09:16:08

Acum eu nu stiu ce te face sa spui una ca asta:(si eu cu ei mi-am facut foto-video si sunt ff multumita,nu stiu ce tarife au acum dar in sept 2010 am platit 550 de euro(acuma e drept ca eu am beneficiat de o mica reducere fiind prietena cu unul dintre fotografi).
Daca sustii ca cineva nu e profesionist cred ca ar trebui sa si explici ce te-a nemultumit mai exact,asta asa ca sa nu induci in eroare celelalte mirese.
Nu ca as vrea sa fac reclama acestei firme ca nu am nimik de castigat,dar eu zic ca sunt foarte buni,au talent si idei indraznete daca te lasi pe mana lor iar pretul fata de ce mai exista in Oradea mi se pare mai mult decat acceptabil.Cu siguranta se vede o dif intre Video-Art si sa zicem Gaspar Norbert sau Sarafoto insa dif se vede si la pret.Fiecare isi stabileste cat este dispus sa plateasca pt foto-video(sau cat isi permite,dupa caz).
Eu daca as fi avut un buget mai mare,mai mult de dublu din pacate:(( pt foto cu siguranta as fi apelat la Gaspar Norbert,in acest caz probabil ca aveam fotografiile de nunta,toate cele 2000 sau cate ar fi fost,o opera de arta,asa am in jur de 500 de fotografii superbe,iar restul reusite,nu pot sa spun ca am vreo fotografie care sa nu imi placa deloc,atat ca unele le ador altele doar imi plac.
Oricum fetelor cel mai important e sa va alegeti fotografii care va sunt cei mai simpatici si cu care va simtiti in largul vostru,nu va ghidati dupa pret daca nu sunteti obilgate de situatie pt ca fotografiile sunt singurele amintiri palpabile de la nunta.Succes!

anaid_c
08.11.2011, 09:32:41
Eu as alege fara dar si poate AMALEX. Eu nu am facut cu ei pentru sotul meu s-a zgarcit la bani, dar acum regret enorm... oricum planific sa mai fac sedinta foto la primavara cu altcineva decat cel care ne-a facut nunta.... e foarte neserios.....

Cu cine ai facut tu pozele si s-a dovedit neserios? :-\

alinutza_rw
13.11.2011, 21:33:32
fetele, ati fost la targ in week-end? ati gasit ceva folositor?
noi ne-am ales fotograful...:) n-am mai avut insa timp si nici rabdare sa mai ne hotaram pt video, asa ca astept un sfat pt video...doar video, la un pret cat mai ok, insa sa fie totusi cat de cat de calitate:)
am inteles ca va fi targ si in 25-27 noiembrie....stiti cumva daca tot acolo? si ce va mai fi la acel targ?

martina26
14.11.2011, 21:31:10
Am vorbit la targ cu un tip super de treapa, Lucian Borza, are si site si e si pe facebook daca vreti sa vedeti.
Dar nu am mai auzit de el de la nimeni, nici pe forum nu tin minte sa-l fi pomenit cineva si nici in realitate nu cunosc pe nimeni care sa fi colaborat cu el. Pe mine m-a impresonat placut ce frumos si-a prezentat munca, cum ne-a explicat si ca s-a aratat foarte flexibil la orice vrem noi. Iar preturile mi s-au parut acceptabile fata de ce am mai auzit din alte parti.
Stie cineva ceva? Ma refer daca e serios, daca preda pozele la timp, chestii de astea.

DenisaRoxana
22.11.2011, 19:23:59
Am vorbit la targ cu un tip super de treapa, Lucian Borza, are si site si e si pe facebook daca vreti sa vedeti.
Dar nu am mai auzit de el de la nimeni, nici pe forum nu tin minte sa-l fi pomenit cineva si nici in realitate nu cunosc pe nimeni care sa fi colaborat cu el. Pe mine m-a impresonat placut ce frumos si-a prezentat munca, cum ne-a explicat si ca s-a aratat foarte flexibil la orice vrem noi. Iar preturile mi s-au parut acceptabile fata de ce am mai auzit din alte parti.
Stie cineva ceva? Ma refer daca e serios, daca preda pozele la timp, chestii de astea.

Buna Martina,am citit mesajul tau despre fotograful Lucian Borza ,iar ceea ce pot spune despre el este ca am facut o sedinta foto dupa nunta cu el iar pozele au iesit superbe .Dupa cum am citit ca ai fost la targ eu am fost mireasa din pozele de la fabrica si de pe poster.Eu si sotul meu am fost si suntem in continuare foarte multumiti de Lucian ,are idei minunate si daca va ve-ti lasa pe mana lui cu siguranta nu va va parea rau ,iar in legatura cu predarea pozelor la timp nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca daca va hotarati asupra unui lucru se tine de promisiune. Si..cand ai nunta?Mai vb.

martina26
22.11.2011, 20:03:36
Wow, tu esti? Ce tareee!
Multumesc pt raspuns. Chiar mi-au placut pozele lui si mi-ai placut si el, cum ne-a explicat. Pozele din timpul nuntii nu tot el le-a facut? Nu mai tin minte sigur, dar parca n-am vazut asa mult poze din timpul nuntilor, la el, mai mult de la sedinte foto.
O sa mergem cat de curand sa vorbim cu el, ca tocmai ce ne-am rezervat restaurantul si acum o sa stim data ca sa vorbim pe concret.

DenisaRoxana
22.11.2011, 21:39:46
Wow, tu esti? Ce tareee!
Multumesc pt raspuns. Chiar mi-au placut pozele lui si mi-ai placut si el, cum ne-a explicat. Pozele din timpul nuntii nu tot el le-a facut? Nu mai tin minte sigur, dar parca n-am vazut asa mult poze din timpul nuntilor, la el, mai mult de la sedinte foto.
O sa mergem cat de curand sa vorbim cu el, ca tocmai ce ne-am rezervat restaurantul si acum o sa stim data ca sa vorbim pe concret.

Hey, pozele din timpul nuntii nu le-am facut cu el ca avusem demult aranjat cu o cunostinta sa ne faca pozele si filmarea ,de aceea Lucian ne-a facut doar sedinta,dar in schimb a fost la mine acasa cand ma machiam si coafam ai sa vezi si pe facebook-ul lui sau pe site-ul lui, sau pe facebook- ul meu Dani-Denisa Pustea defapt au fost si in albumul de la targ. Eu ti-l recomand cu tot dragul, sa va intalniti si sa vorbiti mai multe si ai sa vezi ca nu vei regreta de poze sau filmare,album. Si unde va avea loc nunta?

martina26
22.11.2011, 22:12:53
Dupa targ, m-am uitat la pozele lui mai mult pe facebook pt ca pe site mi se par mai greu de urmarit.
Acum m-am mai uitat odata la pozele voastre, chiar sunt frumoase si de altfel si voi sunteti (sper sa fim si noi cand o fi vremea :) ) Vad ca aveti si cateva de la petrecere pe pagina lui.

Nunta noastra va fi la Hotelul Termal din Baile Felix.

DenisaRoxana
22.11.2011, 22:27:26
Dupa targ, m-am uitat la pozele lui mai mult pe facebook pt ca pe site mi se par mai greu de urmarit.
Acum m-am mai uitat odata la pozele voastre, chiar sunt frumoase si de altfel si voi sunteti (sper sa fim si noi cand o fi vremea :) ) Vad ca aveti si cateva de la petrecere pe pagina lui.

Nunta noastra va fi la Hotelul Termal din Baile Felix.

Multumim pentru poze,ti-am spus si o mai spun odata noi suntem foarte multumiti de el. Acum ramane la hotararea voastra pe cine vreti ,eu mi-am spus parerea.Iti doresc Casa de piatra si multa sanatate.Mai vb ,daca te mai pot ajuta cu ceva cu toata placerea.

pes_monika
23.11.2011, 23:40:13
Cu cine ai facut tu pozele si s-a dovedit neserios? :-\
Nu vreau sa dau nume, sa nu se creada ca e antireclama.....:-( ideea e sa nu va zgarciti la bani cand alegeti fotograful, intotdeauna preturile sub nivelul pietei din pacate aduc si servicii sub nivelul pietei :-((( Daca as mai face odata nunta cu siguranta nu m-as uita la bani in ceea ce priveste pozele....

alinanuno
24.11.2011, 03:06:43

Ai facut alegerea perfecta!!!! Noi cu ei am facut nuntile (am avut doua) si e session si si trash the dress!!! Sunt minunati!!! Si ca persoane si si ca profesionisti!! Jos palaria!!!

martina26
24.11.2011, 10:51:27
Nu vreau sa dau nume, sa nu se creada ca e antireclama.....:-( ideea e sa nu va zgarciti la bani cand alegeti fotograful, intotdeauna preturile sub nivelul pietei din pacate aduc si servicii sub nivelul pietei :-((( Daca as mai face odata nunta cu siguranta nu m-as uita la bani in ceea ce priveste pozele....

Daca tinem cont de faptul de forumul acesta are rolul de a ne ajuta intre noi, cu bune si cu rele, nu vad de ce sa nu poti sa dai numele unui prestator de care ai fost nemultumita.
Cum ar fi sa apara anul viitor 2,3,4 miresici care sa se planga de acelasi si tu sa zici "pai asta era ala de care NU v-am spus".
Nu zice nimeni sa-l injuri, sa-l denigrezi, sa-l faci in diverse feluri, dar cred ca poti sa ne dai o idee despre el.
Asa cum la topicul cu restaurante unele miresici s-au plans de personalul de la unele restaurante ca le-au furat in timpul nuntii, sau ca inainte, cand cautau sala le-au vorbit urat unii responsabili, asa ar trebui sa toate topicurile sa spunem si de bine si de rau.

todea_lavinia88
17.01.2012, 09:40:19
De Lup Cosmin (fotograf) ati auzit? Ce stiti de el?
Multumesc anticipat

daroca
19.01.2012, 12:43:24
Un pic imi pare rau ca am facut rabat la poze ca am zis ca nu poate fi mare diferenta. Raportat calitate pret sunt multumita de poze si mai ales de video. daca ar trebui sa aleg din nou eu l-as chema pe gaspar norbert. Imi plac foarte mult ce poze face.

Daiana2011
22.01.2012, 03:45:56
Buna fetelor, imi cer scuze ca nu am dat mai multe detalii in momentul in care v-am recomandat sa nu apelati la cei de la video-art. Sa incep prin a spune ca in saptamana nuntii am avut divergente cu unul dintre fotografi, ok am ajuns intr-un final la un consens. Inainte cu un an cand am semnat contractul ni s-au promis multe, iar apoi ne-am trezit ca nici macar ce era prevazut in contract nu am primit. In ziua nuntii nu au fost foarte atenti la doleantele noastre, adica a fost nevoie sa insistam sa ni se faca poze cu unii invitati la starea civila, deja ei s-au urcat frumos in masina si erau pe punctul de a pleca. Apoi nu au stabilit itinerarul in ceea ce priveste locatiile, noi avand stabilit acest lucru cu ei inainte cu 3 saptamani de nunta. Ne-am lasat in jur de 65 de invitati sa ne astepte aproximativ 3 ore si pt ce?? Pt nici 1000 de poze sedinta foto. De asemenea nu am avut ocazia sa ne alegem noi ce poze vrem sa avem in album ci au decis ei in locul nostru. Bineinteles ca nu am acceptat si i-am returnat albumul care nici macar nu avea dimensiunea pt care am platit atatia bani. La restaurant la fel, nu au filmat non stop (precizez ca am avut 2 camere) plus ca era nevoie sa insistam sa vina sa ne faca poze cu familia, invitatii, ptrietenii. Nu mi se pare normal sa platesti o gramada de bani si sa nu fii respectat si mai ales sa nu ti se dea ce prevede contractul. Astea sunt nemultumirile mele. Va dau un singur sfat fetelor... Sa aveti pretentii pe banii vostri!!! Nu am avut nevoie sa mi se faca nici o reducere, am achitat un avans considerabil inainte cu un an si va spun sincer ca ma asteptam la mai multa implicare si profesionalism din partea lor.

alinanuno
22.01.2012, 14:16:44
Buna fetelor, imi cer scuze ca nu am dat mai multe detalii in momentul in care v-am recomandat sa nu apelati la cei de la video-art. Sa incep prin a spune ca in saptamana nuntii am avut divergente cu unul dintre fotografi, ok am ajuns intr-un final la un consens. Inainte cu un an cand am semnat contractul ni s-au promis multe, iar apoi ne-am trezit ca nici macar ce era prevazut in contract nu am primit. In ziua nuntii nu au fost foarte atenti la doleantele noastre, adica a fost nevoie sa insistam sa ni se faca poze cu unii invitati la starea civila, deja ei s-au urcat frumos in masina si erau pe punctul de a pleca. Apoi nu au stabilit itinerarul in ceea ce priveste locatiile, noi avand stabilit acest lucru cu ei inainte cu 3 saptamani de nunta. Ne-am lasat in jur de 65 de invitati sa ne astepte aproximativ 3 ore si pt ce?? Pt nici 1000 de poze sedinta foto. De asemenea nu am avut ocazia sa ne alegem noi ce poze vrem sa avem in album ci au decis ei in locul nostru. Bineinteles ca nu am acceptat si i-am returnat albumul care nici macar nu avea dimensiunea pt care am platit atatia bani. La restaurant la fel, nu au filmat non stop (precizez ca am avut 2 camere) plus ca era nevoie sa insistam sa vina sa ne faca poze cu familia, invitatii, ptrietenii. Nu mi se pare normal sa platesti o gramada de bani si sa nu fii respectat si mai ales sa nu ti se dea ce prevede contractul. Astea sunt nemultumirile mele. Va dau un singur sfat fetelor... Sa aveti pretentii pe banii vostri!!! Nu am avut nevoie sa mi se faca nici o reducere, am achitat un avans considerabil inainte cu un an si va spun sincer ca ma asteptam la mai multa implicare si profesionalism din partea lor.

aoleu
nasol nasol de tot
imi pare foarte rau ce cele intamplate si ma bucur ca exista formul pentru ca viitorii miri sa se poata orienta si sa faca alegerile intelepte

alinanuno
23.01.2012, 18:14:56
uiteeee
video - trailer de la nunta noastra!!!

http://player.vimeo.com/video/33892564?title=0&byline=0&portrait=0

sper sa va placa!!!

alexush
23.01.2012, 20:31:46
uiteeee

sper sa va placa!!!

Mi-a placut mult trailerul de la nunta voastra. Ai putea sa imi spui si mie pe cine ati ales la video? K si noi acuma suntem in cautari.

alinanuno
24.01.2012, 03:29:56
Mi-a placut mult trailerul de la nunta voastra. Ai putea sa imi spui si mie pe cine ati ales la video? K si noi acuma suntem in cautari.

nu reusesc sa trimit pm, mai incerc maine, okis?

Corina_85
26.01.2012, 10:55:07
uiteeee

sper sa va placa!!!

Cui ar putea sa nu ii placa asa ceva? :) Ati fost voi extraordinari si la fel si echipele cu care ati lucrat. Va felicit pe toti!

daroca
27.01.2012, 19:13:02
foarte dragut e trailer-ul!

alinanuno
29.01.2012, 13:37:07

salut, nu am reusit sa trimis mesaj privat, cred ca am primit ceva interdictie pt ca am pus link-ul cu filme la sectiunea dupa nunta - poze
in fine, e un baiat stefan, iar daca cauti pe net sau pe facebook fanyx media, sigur il gasesti
noua ne-au fost recomandati de fotografi
bafta multa
daca mai ai nevoie de ajutor, sugesti, sfaturi, va ajut cu drag!!

alexush
29.01.2012, 17:40:43
salut, nu am reusit sa trimis mesaj privat, cred ca am primit ceva interdictie pt ca am pus link-ul cu filme la sectiunea dupa nunta - poze
in fine, e un baiat stefan, iar daca cauti pe net sau pe facebook fanyx media, sigur il gasesti
noua ne-au fost recomandati de fotografi
bafta multa
daca mai ai nevoie de ajutor, sugesti, sfaturi, va ajut cu drag!!

Multumesc frumos am gasit site-ul lor si o sa merg sa vorbesc cand o sa putem amandoi, k mi-au placut mult.

krtp
01.02.2012, 11:17:52
De independent film stiti ceva?
In general ma tenteaza ce e nou pe piata deoarece isi dau mai mult interes decat cei cu renume. Suntem tentati de ei, ne place claritatea imaginii dar nu stim pe nimeni care au filmat cu ei. Daca stiti ceva vaastept cu parerile. Multumesc,
Andrada

alinanuno
01.02.2012, 13:13:46
De independent film stiti ceva?
In general ma tenteaza ce e nou pe piata deoarece isi dau mai mult interes decat cei cu renume. Suntem tentati de ei, ne place claritatea imaginii dar nu stim pe nimeni care au filmat cu ei. Daca stiti ceva vaastept cu parerile. Multumesc,
Andrada
am cautat pe google, n-am gasit nimic despre ei...

riscurile celor care sunt noi pe piata e acela ca nu stiu inca toate ascunzisurile unei nunti si nu au ochiul format sa vada toate detaliile, nu ma refer la mireasa, ca de bine de rau e imbracata cu o rochie mare si alba si e greu sa scapat din vedere ;;) dar restul nuntasilor, trebuie si ei vanati si prinsi in momente faine...zic eu, acuma nu stiu, voi decidenti

krtp
01.02.2012, 20:44:37
E si acesta un aspect important de luat in calcul. Trebuie sa mai intrebam in stanga si-n dreapta poate au mai auzit altii sau poate avem norocu sa fie la expo si sa vedem cam ce-au mai facut.

allesandra
01.02.2012, 22:44:22
pentru miresicile de anul acesta recomand cu drag din oradea pe rusu cristian photography. Au facut album de prezentare din nunta noastra si toata lumea a fost super incantata :D Take a look ,se merita !

krtp
19.02.2012, 14:01:08
Independent film ne va filma pana la urma. Sunt 2 baieti seriosi si au imagini foarte clare. Aranjare faina la filmulete asa ca noi am si facut contract cu ei, ne place de ei.

Anamaria12
20.02.2012, 11:24:41
Buna ziua, sunt o viitoare miresica si as vrea sa ne facem fotografiile de nunta cu cei de la Negrofoto (Lucian Negrut), din Oradea. A facut cineva fotografii cu ei? Eu am intrat pe situl lor si sunt foarte frumoase pozele.
Astept parerile voastre despre ei. Va multumesc.

alinanuno
20.02.2012, 11:52:27
Buna ziua, sunt o viitoare miresica si as vrea sa ne facem fotografiile de nunta cu cei de la Negrofoto (Lucian Negrut), din Oradea. A facut cineva fotografii cu ei? Eu am intrat pe situl lor si sunt foarte frumoase pozele.
Astept parerile voastre despre ei. Va multumesc.

eu nu am facut cu ei, dar m-am uitat pe site, sunt foto clasice si tipice de nunta, reusite, prelucrate cu grija dar nimic special sau inedit.
depinde foarte mult de voi doi, ce fel de persoane sunteti si ce asteptari aveti.
Fotografiile sunt pentru lifetime, sa nu faceti deloc rabat si aveti grija si la video sa fie fain!!
sa va uitati peste mai multe site-uri, cu atentie, sa va descetiti stilul vostru si sa nu regretati nici o decizie!!!!

bafta multaaaa

daroca
20.02.2012, 16:03:47
buna!

Si eu sunt de parere sa nu faceti rabat la poze si video, ca numai odata esti mireasa. Pe ei nu-i cunosc, dar mi-e imi place mult de pozele facute de Gaspar Norbert. Sunt mai deosebite. poti sa te uiti pe site-ul lui. Am inteles ca nu lucreaza asa scump.
bafta la pregatiri

Anamaria12
20.02.2012, 18:06:16
Eu m-am intalnit azi cu cei de la Negrofoto, respectiv cu Lucian Negrut, este un om foarte fain, profesionist, care stie intr-adevar fotografie, colectia de poze pe care ne-a aratat-o numai clasice si tipice nu sunt, adica sa ma explic mireasa in macara deasupra teatrului de stat, mireasa pe acoperis, mireasa vazuta prin aparat foto vechi, pozitii inedite, culori si idei indraznete. Ca sa nu mai spun de pret, au un pret super bun pentru ceea ce fac si primim si album italian Mario Acerboni, cu coperta de piele. Video ofera in colaborare, iar ceea ce ni-a aratat este HD de foarte buna calitate.

my_sunshine
20.02.2012, 18:20:18
Daca iti place, cred ca asta conteaza doar. Daca va place cum fotografiaza, inseamna ca ati comparat rezultatul si cu alti fotografi, si el a castigat. Fiecare cu gusturile lui. Impartasesc parerea Alinei, si eu sunt pentru ceva deosebit, dar artistic vorbind si nu ca locatie, ci ca viziune a artistului.

Anamaria12
20.02.2012, 22:27:01
Aveti dreptate fiecare cu gusturile lui. Noi vom ramane la oameni care stiu ce fac cu adevarat si care din punctul nostru de vedere sunt foarte buni, chiar daca altii vorbesc fara sa-i cunoasca. Noi ne-am intalnit cu ei.
Astept oricum pareri de la cei care le-au fost clienti.

Stella26
21.02.2012, 16:41:18
Aveti idee cum lucreaza cei de la Autoimpuls?Vesti ori bune ori rele sunt acceptate ;;)

alinanuno
21.02.2012, 18:06:16
Aveti idee cum lucreaza cei de la Autoimpuls?Vesti ori bune ori rele sunt acceptate ;;)
eu nu stiu despre ei :)
dar cum spunea cineva din forum, voua sa va placa si sa fie genul vostru
acuma numai sa fiti atenti sa nu primiti tepe si sa fie de incredere.

noi am semnat si pentru sednta foto inainte si pentru trash the dress, am avut doi fotografii, fotografa era umbra mea de la inceput si fotogragul era umbra mirelui si nu scapat nici un moment!!!

anaid_c
22.02.2012, 10:12:25
Eu m-am intalnit azi cu cei de la Negrofoto, respectiv cu Lucian Negrut, este un om foarte fain, profesionist, care stie intr-adevar fotografie, colectia de poze pe care ne-a aratat-o numai clasice si tipice nu sunt, adica sa ma explic mireasa in macara deasupra teatrului de stat, mireasa pe acoperis, mireasa vazuta prin aparat foto vechi, pozitii inedite, culori si idei indraznete. Ca sa nu mai spun de pret, au un pret super bun pentru ceea ce fac si primim si album italian Mario Acerboni, cu coperta de piele. Video ofera in colaborare, iar ceea ce ni-a aratat este HD de foarte buna calitate.

Ne poti spune cumva si ceva preturi de la fotografii cu care te-ai intalnit pana acum?
Gaspar N. am auzit ca lucreaza scump (cel putin in viziunea mea), adica preturi peste 1300 euro (asta era anul trecut) si alte mirese ziceau ca anul asta cer cam 2000 euro... Eu zic doar ce am auzit, nu am fost inca sa discut cu ei, dar nici nu stiu daca m-as incumeta sa dau atatia bani doar pe foto... Calitatea e de necontestat, dar conteaza si pana unde te poti intinde cu bugetul...
Alte pareri despre alti fotografi?

Laura_L
22.02.2012, 11:11:00
Ne poti spune cumva si ceva preturi de la fotografii cu care te-ai intalnit pana acum?
Gaspar N. am auzit ca lucreaza scump (cel putin in viziunea mea), adica preturi peste 1300 euro (asta era anul trecut) si alte mirese ziceau ca anul asta cer cam 2000 euro... Eu zic doar ce am auzit, nu am fost inca sa discut cu ei, dar nici nu stiu daca m-as incumeta sa dau atatia bani doar pe foto... Calitatea e de necontestat, dar conteaza si pana unde te poti intinde cu bugetul...

Eu l-am ales pe Bogdan Vacarusi. Multa lume nu stie despre el deoarece nu isi face foarte multa reclama. Mie mi-au placut foarte mult fotografiile facute de el. Acuma depinde ce anume iti doresti si daca este stilul tau. Daca esti interesata poti sa te uiti pe Facebook, acolo are fotografii prelucrate pentru albume, insa eu recomand sa mergi la studio, vei putea vedea albume tiparite si mai multe fotografii. Referitor la pret, are pachete pentru toate buzunarele.
Alti fotografi care mie imi plac si am inteles ca au pachete accesibile sunt Oscar Foto si Marius Venter.
Din pacate noi nu am avut prea mult timp la dispozitie, sa ne putem intalni cu toti fotografii, intr-o saptamana a trebuit sa organizam doua nunti (multumita scumpului meu sotior, care peste noapte s-a trezit ca vrea sa facem nunta...si nu una, ci doua) ;)) asa ne-am hotarat fulger...cu Bogdan a fost cam "dragoste la prima vedere".

dramatzica
22.02.2012, 14:40:32
hey pachetele la G.N. incep de la 900E iti spun eu sigur!!!!
poate ca daca vrei mai multe sedinte (TTD, E-sesion etc) ajunge la 2000E.... aici nu ma pronunt, dar cred ca pt 900E ai ziua nuntii si decat mult si prost eu mai bine as alege mai putin si de calitate. daca te organizezi bine poti sa faci niste poze super si la sedinta din ziua nuntii.
eu mi-am facut pozele cu el (poate le-ai vazut) si sincer NU IMI PARE RAU :)))
va pup fetelor si muuuult succes!!!!

anaid_c
23.02.2012, 19:18:26
hey pachetele la G.N. incep de la 900E iti spun eu sigur!!!!
poate ca daca vrei mai multe sedinte (TTD, E-sesion etc) ajunge la 2000E.... aici nu ma pronunt, dar cred ca pt 900E ai ziua nuntii si decat mult si prost eu mai bine as alege mai putin si de calitate. daca te organizezi bine poti sa faci niste poze super si la sedinta din ziua nuntii.
eu mi-am facut pozele cu el (poate le-ai vazut) si sincer NU IMI PARE RAU :)))
va pup fetelor si muuuult succes!!!!

Multumesc pentru informatii. Am vazut pozele tale si sunt superbe!!! =P~ ;;)
Video cu cine ati facut?

Anamaria12
24.02.2012, 15:21:13

Noi am primit oferta de la expomariage pentru 600 EURO, foto in ziua nuntii si album mare, la Negrofoto. Este un pret bun din punctul nostru de vedere. In rest sunt pe piata de la 150 EURO pana la 2000 EURO.

dramatzica
24.02.2012, 21:33:04
Multumesc pentru informatii. Am vazut pozele tale si sunt superbe!!! =P~ ;;)
Video cu cine ati facut?
Multumesc!!
Video am facut cu Caius Cosma, dar din cate stiu e plecat din tara....

deliapanda
20.05.2012, 01:23:24

Cred ca orice fotograf care lucreaza prefesionist si a facut din asta o meserie, si nu doar o sursa extra de venit, care investeste in aparatura si in perfectionarea sa, nu are cum sa vina pentru 200 de euro.

Noi am facut fotografiile cu Gaspar Foto si in acest pachet am avut incluse foto printate, album impecabil, de cea mai buna calitate, DVD-uri si niste poze superbe care au fost apreciate de toata lumea si au impresionat.
Asta inseamna un fotograf de nunta, nu doar sa ai un aparat digital si sa faci fotografii pe care le poate face oricine cu un astfel de aparat... pentru asa ceva nici nu merita sa platesti pe cineva...

Alegeti in asa fel incat sa nu va para rau dupa aceea si sa priviti cu invidie alte fotografii de nunta facute de profesionisti... faceti sa fie ale voastre asa... de revista

Kalini
20.05.2012, 13:51:47
Vezi ca ai watermark pe poze si o sa ti le stearga moderatorii cand se prind ;-)

Dar ma bucur ca am apucat sa le vad, sunt intr-adevar frumoase.

Normal ar fi ca utilizatorii sa citeasca Regulamentul forumului si sa posteze in cunostinta de cauza. Nu e normal sa ne jucam de-a soarecele si pisica. Si ar mai fi normal ca utilizatorii care observa incalcari ale regulamentului sa dea Report, pentru voi si generatiile urmatoare ne straduim sa avem cel mai bun si ingrijit forum.

deliapanda
20.05.2012, 20:56:25
Normal ar fi ca utilizatorii sa citeasca Regulamentul forumului si sa posteze in cunostinta de cauza. Nu e normal sa ne jucam de-a soarecele si pisica. Si ar mai fi normal ca utilizatorii care observa incalcari ale regulamentului sa dea Report, pentru voi si generatiile urmatoare ne straduim sa avem cel mai bun si ingrijit forum.

Ini cer scuze! Nu a fost cu intentie, erau singurele poze pe care le aveam descarcate pe calculator si am uitat de sigla.

cretolina
26.08.2012, 01:25:32

Eu iti recomand Amalex .... Noi am facut cu ei si am fost foarte multumiti de ceea ce a iesit

dmdanila
11.09.2012, 10:53:20
Martina am vazut pozele voastre de e-session...superbe si f simpatici voi:x

shumi
18.09.2012, 14:57:14
Feletor, ce stiti despre baietii de la Independent Films? Petrica Muntean si Ben Pipa ? Am vazut cateva mentiuni pe forum dar nici un feed-back 'de dupa' :).
I-am contactat pt video si am vazut cateva clipuri bune de-ale lor dar m-as linisti daca as sti mai multe inainte sa semnez contractul . Am vorbi la tel cu primul din ei si mi s-a parut foarte rezonabil si simpatic, si ne-a dat un pret f bun dupa ce i-am explicat cam ce vrem noi (si ce nu vrem :) ).

AndreeaCo
28.11.2012, 14:30:28
Fetelor,
De Marius Morar photography ce imi puteti spune?cine a lucrat cu el? multumesc!

alinanuno
19.12.2012, 02:15:49
noi am facut cu fanyx, cred ca mai avem inca trailerul pe net, am fost foarte mutumiti de ei!!!

alinanuno
19.12.2012, 14:05:34
gata, am incarcat acuma video pe youtube, sper ca e ok link-ul de asta data
http://www.youtube.com/watch?v=X35-vemRhn4

Diana_Ale
20.02.2013, 20:02:08
Buna fetelor! Sunt noua pe aici si mai am putin pana la nunta<:-P. Abia acum ne-am decis sa facem si noi nunta anul acesta si suntem in criza de timp, nu stim cum sa le rezolvam mai repede sa fim linistiti. Legat de foto suntem in impas, am studiat mai multi fotografi. Am gasit poze faine cu pret pe masura, dar din pacate nu avem un buget prea mare. Am gasit pe facebook Lucas Photo si ne plac mult si preturile sunt f ok dar nu stim daca sa fac cu ei pentru ca nu au portofoliu de nunti. Ajutooor fetelor, ce sa fac? Ma pot baza pe ei ca vor iesi poze faine? Sedintele foto sunt frumoase si evenimentele fotografiate de ei imi plac. Astept comentarii si pareri!