PDA

Versiunea completa : Foto / video in Bihor

Pagini : [1] 2

Cristina_M
29.04.2007, 14:04:08
Mie-mi place foarte mult cum lucreaza Medialux si ne gandim serios sa incheiem un contract cu ei in viitorul apropiat. Pe tip il stiu, are o reputatie foarte buna, e de buna credinta, deci chiar nu cred ca e genul care ar trage tepe si ar face prostii sa strice nunta cuiva. Am vazut mai multe firme din Oradea care ofera servicii foto-video, dar ei mi se par net superiori in ceea ce priveste filmarea. La partea foto am eu alte idei mai interesante... :-p

didur
30.04.2007, 17:21:29
Am uitat sa spun ca poate face bijuterii si la comanda. Daca aveti voi ceva idei, ea le poate realiza. Prietena mea isi dorea un colier de perle foarte albe si nu a gasit nicaieri in oras, si le-a facut la comanda. Au fost superbe.
Poti sa-mi spui cam in cat timp le face?:-?

Cristina_M
01.05.2007, 13:32:19
Mai, nu stiu sa-ti spun exact in cat timp le face, dar undeva pe la 2 saptamani cred ca a durat pentru prietena mea. Depinde si de ea cat are de lucru... Oricum, nu dureaza excesiv de mult, aia e sigur.

ovitelu
02.05.2007, 08:34:42
nu contest ca lucreaza frumos medialux, dar cand pui in contract niste caluze unilaterale fara sa ceri acordul partii pt, care filmezi mi se pare un pic de genul "daca ne vrei asta-i politica noastra". este genul de serviciu noi asa facem voua trebe sa va placa, adevarul ca place la multa lume si poate chiar de aceea si mizaza pe aces lucru

chestia este sa nu ne trezim ca intr-o perioada de timp totii miri care au facut cu ei vor avea acelasi gem de filmare numai protagonisitii vor fii la fel

si ca sa fiu rautacis mai face-ti si un club "miri care au fost fimati de medialux"

didur
03.05.2007, 07:42:57
Merci mult>:D<

Cristina_M
03.05.2007, 10:37:04
Cu mare drag!

Cristina_M
03.05.2007, 10:40:20
nu contest ca lucreaza frumos medialux, dar cand pui in contract niste caluze unilaterale fara sa ceri acordul partii pt, care filmezi mi se pare un pic de genul "daca ne vrei asta-i politica noastra". este genul de serviciu noi asa facem voua trebe sa va placa, adevarul ca place la multa lume si poate chiar de aceea si mizaza pe aces lucru

chestia este sa nu ne trezim ca intr-o perioada de timp totii miri care au facut cu ei vor avea acelasi gem de filmare numai protagonisitii vor fii la fel

si ca sa fiu rautacis mai face-ti si un club "miri care au fost fimati de medialux"

ovitelu, deci inteleg ca esti in domeniu. eu chiar caut oferte la momentul actual asa ca poate imi trimiti un pm sa-mi zici ce servicii oferi tu? as aprecia mult.
multumesc!

ovitelu
04.05.2007, 08:36:53
eu consider ca este mai important sa fiti voi multumiti de alegerile facute decat sa va consumati daca va fi asa sau asa

Cristina_M
04.05.2007, 10:13:33
OK, inteleg punctul tau de vedere. In orice caz, nu mi s-ar fi parut nimic deplasat sa-mi faci si tu o oferta (daca ai fi fost disponibil pe 9, normal), faptul ca as fi vazut si ce servicii oferi tu nu m-ar fi obligat sa contractez cu tine si sa-mi schimb optiunile. E o economie libera, concurentiala, deci fiecare aleg cum considera. In fine, inteleg ca nu poti pe 9 deci e ok.

Eu am luat legatura cu Medialux, stiu ca-s foarte ocupati. Nu i-as fi recomandat la nimeni daca as fi vazut doar filmuletele de pe youtube. Am vazut o multime de montaje de la ei, inclusiv o nunta intreaga, si da, intr-adevar, arata foarte bine.

Dar, dupa cum spuneam, economia libera, concurentiala.... :) Inca nu m-am hotarat.

me_tontonel
06.01.2009, 10:21:43
buna fetelor,

daca suntei din oradea, si cunoasteti pe cineva in acest domeniu, v-as fi recunoascatoare sa ma contactati cat mai repede

va multumesc si astept sugestii

dragosxps
06.01.2009, 11:23:40
google this: medialux

spor la organizat ;)

taia
06.01.2009, 22:35:59
buna fetelor,

daca suntei din oradea, si cunoasteti pe cineva in acest domeniu, v-as fi recunoascatoare sa ma contactati cat mai repede

am lasat pt tine un PM
recomand cu incredere, a fost la mine la nunta, a fost super
de atunci 2 prieteni l-au chemat pe el si a lui echipa!!!

pirtea
07.01.2009, 17:31:23
ceau ,eu fac nunta in 15.08.2009....pai am formatia bagata,sala o am,am vb. cu gagica care imi decoreaza sala ce imi da dureri de cap este rochita de mireassi ,toate "tonteriile "astea:((

escmed
12.01.2009, 22:02:16
Va salut miresici din Oradea,

Si eu sunt in cautare de foto si video si daca sunteti dragute astept sugestii in aceasta privinta.
Va pup

taia
13.01.2009, 20:56:57
Va salut miresici din Oradea,

Si eu sunt in cautare de foto si video si daca sunteti dragute astept sugestii in aceasta privinta.
Va pup
Ti-am trimis PM cu informatiile echipei de la noi de la nunta
Am fost foarte foarte multumiti de ei!

escmed
14.01.2009, 19:01:53
Iti multumesc Taia pentru PM, voi contacta pe cei pe care mi i-ai recomandat.

De asemenea si tie Lovebride iti multumesc pentru PM.

Sunt inca noua pe miresici si nu am inca dreptul la PM.
Pupici

taia
15.01.2009, 14:46:09

Pupici
Da cu mare placere
si..daca mai ai nevoie de ajutor...sa stii ca pe mine foarte mult m-au ajutat fetele cand imi organizam nunta...asa ca apeleaza cu incredere!!!

taia
15.01.2009, 14:46:43

Pupici
La Padurea Neagra unde faci nunta?

ali_ovi
28.01.2009, 01:04:47
Asa zic si eu..

genoveava
30.01.2009, 12:53:50
Ti-am trimis PM cu informatiile echipei de la noi de la nunta
Am fost foarte foarte multumiti de ei!

Te rog frumos trimitemi si mie;;)

taia
01.02.2009, 20:16:40
Te rog frumos trimitemi si mie;;)
Ti-am trimis Pm
Sper sa fie liberi la data la care aveti nunta, n-o sa va para rau!!!

Dana_f
02.02.2009, 09:09:20
am lasat pt tine un PM

poti sa imi trim si mie pls? sau oricine altcineva? inca sunt in cautare...

taia
02.02.2009, 13:39:46
poti sa imi trim si mie pls? sau oricine altcineva? inca sunt in cautare...
ti-am trimis!!!;;)

escmed
04.02.2009, 19:54:39
Salut Taia si tuturor miresicilor

Multumesc de intrebare si de raspunsuri. Nu am mai prea intrat pe site ultima perioada. Sunt cam ocupata cu un examen pe care il voi avea in Martie asa ca am lasat-o mai usor cu pregatirile de nunta. Dar intr-un final am reusit sa-mi gasesc Dj , foto si filmare. E un pas inainte.
Pt Taia : astept sa-mi povestesti cum ti-a placut la nunta din 14 Februarie , sper sa te distrezi. Nu facem in tabara, ci la Cabana Iedera chiar in padurea Neagra.

Pupici

taia
05.02.2009, 18:36:01

Multumesc de intrebare si de raspunsuri. Nu am mai prea intrat pe site ultima perioada. Sunt cam ocupata cu un examen pe care il voi avea in Martie asa ca am lasat-o mai usor cu pregatirile de nunta. Dar intr-un final am reusit sa-mi gasesc Dj , foto si filmare. E un pas inainte.
Pt Taia : astept sa-mi povestesti cum ti-a placut la nunta din 14 Februarie , sper sa te distrezi. Nu facem in tabara, ci la Cabana Iedera chiar in padurea Neagra.

Pupici
AAAAAAAAAAAA!!!!!
La Iedera!
Sper sa n-aveti multi invitati...din ce stiu eu e super ok, mancare foarte buna doar ca...daca nunta e mai mare de 80-100 persoane nu mai ramane loc de dans. Ziceau ca mai fac o sala...inca nu e gata!!!
Si...nu ne cunoastem?

miresica11
08.02.2009, 22:12:06

Pupici
Erika, imi spui si mie te rog, pe cine ai gasit dj,foto si video? ca eu sunt in cautare :-B... si bafta la examen!%%-

narcyssa
09.02.2009, 08:00:55
buna, eu am norocul de a avea un viitor sot fotograf, daca doriti detalii nu ezitati sa ma contactati

adrianavalentina
09.02.2009, 19:01:15
Fetelor aveti grija cu cine va faceti filmarea
Mie acuma imi vine sa+mi dau cu capul de pereti ca asa de rau mi+au filmat nunta
va ros sa nu faceti cu cei de la elite mariage:((

taia
09.02.2009, 20:07:28
Fetelor aveti grija cu cine va faceti filmarea
Mie acuma imi vine sa+mi dau cu capul de pereti ca asa de rau mi+au filmat nunta
va ros sa nu faceti cu cei de la elite mariage:((
da ce s-a intamplat?
detalii???

adrianavalentina
10.02.2009, 12:57:26
nu mi-a filmat toata nunta, numai pe sarite si nu are nici o legatura intre ele, zici ca-s niste poze sa mearga,
a fost sotul la ei si au cerut caseta nelucrata si au zis ca nu are ca aceea e tot ce are si acum suntem in tratative cu ei#-o :((

ancamiresica
15.02.2009, 00:12:28
AdrianaValentina, imi pare foarte rau ce ti s-a intamplat. Mi-e tare drag acest forum, am citit cam tot ce se scrie pe aici, discutiile sunt interesante si de folos pentru viitoarele miresici. Insa simt nevoia sa constientizam putin viitoarele miresici despre importanta fotografiilor si filmului nuntii.
Referitor la foto-video, nu faceti greseala pe care a facut-o sora mea. A facut nunta acum un an, insa nu a facut o alegere inspirata pentru nunta ei in ceea ce priveste pozele si filmarea. Si acum ii pare rau.
Eu ma voi casatori in mai anul viitor, insa de pe acum m-am interesat de tot ce e nevoie pt o nunta perfecta. In cautarea fotografului am intalnit mai multe categorii : o multime de persoane care lucreaza absolut kitschios, si unii care fac ceva artistic, si de aceea mi-am si permis sa trag niste concluzii...
M-am tot documentat si se pare ca exista 2 categorii de fotografi: cei care doar apasa pe buton (care de fapt ne induc in eroare cu preturi mici, insa munca lor nu valoareaza nimic) si fotografii profesionisti – din pacate foarte putini pe piata oradeana – iar in cazul astora – amintirile noastre sunt pe maini bune). Fotografiile sunt fotojurnalistice si clasice. Care sunt preferatele voastre? Ce asteptari aveti de la nunta voastra ?
Pozele ne vor ramane toata viata si trebuie sa le avem de calitate ! Mare atentie la firmele care colaboreaza cu mai multi asa-zisi fotografi sau cameramani - cine stie cine vine la nunta noastra ! Bineinteles e si o chestie de gust. Daca ne e totuna sau nu cu ce ramanem de la nunta !
Este foarte important sa vedem cat mai multe oferte. Este bine sa ne intalnim cu ei si sa discutam, sa vedem daca sunt cum ne asteptam,... nu cereti doar un pret scurt la telefon.
Cand e vorba de video si foto eu zic ca nu are rost sa facem compromisuri. Este singurul lucru cu care ramanem... nunta trece asa de repede:-< . Sa nu facem compromisuri la calitate.... Singurele chestii de care chiar te bucuri dupa nunta, sunt pozele. Si filmarea e importanta, dar la ea nu cred ca se uita cineva la fel de mult ca si la poze. De fapt fotografii. Am inteles ca pozele is ceva ce oricine le poate face, insa fotografiile sunt deja arta. Sora-mea ar da orice sa fi avut sedinta foto ca lumea. Dar recunoaste ca ea e singura vinovata de rezultate. Regreta ca nu s-a documentat mai mult.
Sunt tare curioasa ce parere aveti voi de importanta fotografiilor, un lucru e sigur : sunt singurele amintiri palpabile dupa nunta noastra !

narcyssa
20.02.2009, 13:19:15
sunt de aceasi parere cu tine, viitorul meu sot este fotograf asa k stiu de la ce sa ma astept, in foto video vom investii cel mai mult, doar albumul ne va costa intre 800-1000 de euro plus pozele plus filmatul, vom avea un album A3 si va fi facut in italia stiu ca sunt foarte multi bani dar pentru noi aceasta investitie merita toti banii

andymatei
20.02.2009, 19:16:05
AdrianaValentina, imi pare foarte rau ce ti s-a intamplat. Mi-e tare drag acest forum, am citit cam tot ce se scrie pe aici, discutiile sunt interesante si de folos pentru viitoarele miresici. Insa simt nevoia sa constientizam putin viitoarele miresici despre importanta fotografiilor si filmului nuntii.
Referitor la foto-video, nu faceti greseala pe care a facut-o sora mea. A facut nunta acum un an, insa nu a facut o alegere inspirata pentru nunta ei in ceea ce priveste pozele si filmarea. Si acum ii pare rau.
Eu ma voi casatori in mai anul viitor, insa de pe acum m-am interesat de tot ce e nevoie pt o nunta perfecta. In cautarea fotografului am intalnit mai multe categorii : o multime de persoane care lucreaza absolut kitschios, si unii care fac ceva artistic, si de aceea mi-am si permis sa trag niste concluzii...
M-am tot documentat si se pare ca exista 2 categorii de fotografi: cei care doar apasa pe buton (care de fapt ne induc in eroare cu preturi mici, insa munca lor nu valoareaza nimic) si fotografii profesionisti – din pacate foarte putini pe piata oradeana – iar in cazul astora – amintirile noastre sunt pe maini bune). Fotografiile sunt fotojurnalistice si clasice. Care sunt preferatele voastre? Ce asteptari aveti de la nunta voastra ?
Pozele ne vor ramane toata viata si trebuie sa le avem de calitate ! Mare atentie la firmele care colaboreaza cu mai multi asa-zisi fotografi sau cameramani - cine stie cine vine la nunta noastra ! Bineinteles e si o chestie de gust. Daca ne e totuna sau nu cu ce ramanem de la nunta !
Este foarte important sa vedem cat mai multe oferte. Este bine sa ne intalnim cu ei si sa discutam, sa vedem daca sunt cum ne asteptam,... nu cereti doar un pret scurt la telefon.
Cand e vorba de video si foto eu zic ca nu are rost sa facem compromisuri. Este singurul lucru cu care ramanem... nunta trece asa de repede:-< . Sa nu facem compromisuri la calitate.... Singurele chestii de care chiar te bucuri dupa nunta, sunt pozele. Si filmarea e importanta, dar la ea nu cred ca se uita cineva la fel de mult ca si la poze. De fapt fotografii. Am inteles ca pozele is ceva ce oricine le poate face, insa fotografiile sunt deja arta. Sora-mea ar da orice sa fi avut sedinta foto ca lumea. Dar recunoaste ca ea e singura vinovata de rezultate. Regreta ca nu s-a documentat mai mult.
Sunt tare curioasa ce parere aveti voi de importanta fotografiilor, un lucru e sigur : sunt singurele amintiri palpabile dupa nunta noastra !

Anca,

Draguta mea, iti respect absolut opinia...dar sa stii ca mai ramai cu ceva palpabil de la nunta...se numeste SOT :D

taia
22.02.2009, 19:26:46
Anca,

Draguta mea, iti respect absolut opinia...dar sa stii ca mai ramai cu ceva palpabil de la nunta...se numeste SOT :D
=D>=D>=D>asa este...e foarte important sa iasa toate bine dar...cel mai important e sa te casatoresti c o persoana in care poti avea incredere si pe care il iubesti si te iubeste
Ca pozele nu ies bine la toate nuntile?
Conteaza sa ai poze frumoase sau un sot super?

ancamiresica
23.02.2009, 22:37:39
sunt de aceasi parere cu tine, viitorul meu sot este fotograf asa k stiu de la ce sa ma astept, in foto video vom investii cel mai mult, doar albumul ne va costa intre 800-1000 de euro plus pozele plus filmatul, vom avea un album A3 si va fi facut in italia stiu ca sunt foarte multi bani dar pentru noi aceasta investitie merita toti banii

Probabil te referi la albumul Mario Acerboni. Cea mai buna alegere. Am vazut cum arata, e de o calitate exceptionala. Intr-adevar, daca vrei calitate si la foto si la video - costa, insa sunt singurele amintiri care ne raman. Dam o gramada de bani, pe flori, pe rochie, pe multe detalii care poate pentru invitati sunt nesemnificative, insa la foto si video nu trebuie sa facem compromisuri. Eu una, prefer sa investesc in poze si filmat decat in altceva, daca ar fi sa aleg. Si...pana la urma conteaza calitatea, si nu cantitatea. Nu vreau mii de poze, ci vreau cateva fotografii, dar care sa fie expresive. De exemplu, sora mea a facut cununia religioasa la catedrala din curtea fostului muzeu, si pe cat de grandioasa si luminoasa e bazilica, pe atat de intunecate si varza sunt pozele. Chiar n-as vrea asa ceva si la nunta mea. Iar fotografiile mire-mireasa, la majoritatea fotografilor, sunt vai de ele - clasice si fara nimic special. Vreo 4-5 fotografi din Oradea ajung sa fie aproape de talia celor profesionisti din Romania. Imi permit sa spun asta, fara sa doresc sa jignesc pe nimeni, fiindca am tot inspectat piata locala si stiu deja ce vreau de la nunta mea.
Si apropo de ce ziceau Taia si Andymatei - au mare dreptate. Sotiorul e cel mai important o:-) , insa daca si amintirile care raman sunt super, atunci ...jos palaria<:-P !

narcyssa
24.02.2009, 08:19:49
da acela e albumul,
eu voi dori un fotograf care e in stare sa scoata din aparat ceea ce altii scot doar cu photoshop. albumul o sa ni-l facem noi la fel si editarile foto, oricum stiu ca va fi bine:)

OanaNicula
03.03.2009, 12:04:24
Ancamiresica: multumesc de sfaturi, testam piata!

ancamiresica
28.03.2009, 21:37:03
Dragele mele, ce impresii impartasiti daca ati reusit sa mergeti la expo? Ce ati vazut interesant la foto si video?

j_oana86
15.04.2009, 15:06:09
a colaborat cineva cu cei de la studio felix? Noi i-am intalnit la expo iar ca pret sunt acceptabili. Sunt curioasa de calitatea serviciilor lor. Asa ca astept pareri. Mersi.

Cei de la Shadow art sunt super, din ce am vazut la expo, dar numai pentru cine isi permite.

ancamiresica
15.04.2009, 23:04:25
Degeaba este pretul accesibil daca serviciile nu sunt pe masura. Ideea e ca sunt suficienti de multi prestatori ca sa iti faci o idee care lucreaza pe gustul tau. Depinde de stilul fiecaruia.
Mie una imi place Photoone, sunt cei mai tari din tara (sunt din Bucuresti, sunt scumpi, doar foto peste 2000 euro) insa am inteles ca sunt full anul acesta, iar la anul fac programari doar din 2010.
Local, stilul care imi place in materie de fotografie de nunta il fac putini: SaraFoto, Amalex si Medialux.

j_oana86
16.04.2009, 00:18:18
Degeaba este pretul accesibil daca serviciile nu sunt pe masura. Ideea e ca sunt suficienti de multi prestatori ca sa iti faci o idee care lucreaza pe gustul tau. Depinde de stilul fiecaruia.
Mie una imi place Photoone, sunt cei mai tari din tara (sunt din Bucuresti, sunt scumpi, doar foto peste 2000 euro) insa am inteles ca sunt full anul acesta, iar la anul fac programari doar din 2010.
Local, stilul care imi place in materie de fotografie de nunta il fac putini: SaraFoto, Amalex si Medialux.

mersi mult pentru raspuns.
adevarul e ca noi avem un buget restrans, ne facem nunnta singuri, deci incerc sa gasesc ceva frumos si nu foarte costisitor.
de dreamstudio stie cineva ceva??

taia
17.04.2009, 17:16:43
Fetelor???
nu vi se pare mult 2000 de euro? Hai sa fim seriosi...
eu cred ca gasiti si in zona ce sa va convina la preturi mult mai rezonabile!
eu inteleg sa-ti doresti sa fie super totul dar...imi pare rau, mi se pare ca sariti putin calul (parerea mea)

ancamiresica
17.04.2009, 19:55:16
Imi pare foarte mult 2000 de euro, dar Photoone au renume national + ca sunt convinsa ca albumele pentru miri si parinti depasesc sutele de euro. Oricum au destui clienti si la tarifele lor, au servicii de lux iar calitatea albumelor este pe masura.
Si Taia ai dreptate, local preturile sunt mai accesibile.

taia
17.04.2009, 20:45:05
Imi pare foarte mult 2000 de euro, dar Photoone au renume national + ca sunt convinsa ca albumele pentru miri si parinti depasesc sutele de euro. Oricum au destui clienti si la tarifele lor, au servicii de lux iar calitatea albumelor este pe masura.
din punctul meu de vedere aiba renumele lu'peste!

ancamiresica
18.04.2009, 08:52:56
Nu renumele este important ci calitatea fotografiilor primite.
Indiferent de situatie este preferabil sa avem fotograful pe care ni-l dorim, doar e nunta noastra si nu ne maritam chiar in fiecare zi. E mai important sa ai ceva de calitate ca altfel dupa nunta regreti. Niciodata nu o sa se poata reconstitui acele momente. Trebuie sa acceptam ca sunt persoane care chiar nu isi permit mai mult si atunci orice economie e binevenita. Sau poate chiar nu acorda o importanta atat de mare pt fotografii sau video (desi mi-e greu sa cred) si prefera sa creasca bugetul pt rochie sau meniu.
Ideea este ca daca gasesti fotografi care sa faca calitate in adevaratul sens al cuvantului si sa aiba originalitate, sa aiba si un pret bun, anunta-ne;-) . Insa din cate stiu, fotografii profesionisti pornesc de la 1000 de euro [-( (probabil o fi inclus si albumul acela de lux italian).

taia
18.04.2009, 11:21:40
Nu renumele este important ci calitatea fotografiilor primite.
Indiferent de situatie este preferabil sa avem fotograful pe care ni-l dorim, doar e nunta noastra si nu ne maritam chiar in fiecare zi. E mai important sa ai ceva de calitate ca altfel dupa nunta regreti. Niciodata nu o sa se poata reconstitui acele momente. Trebuie sa acceptam ca sunt persoane care chiar nu isi permit mai mult si atunci orice economie e binevenita. Sau poate chiar nu acorda o importanta atat de mare pt fotografii sau video (desi mi-e greu sa cred) si prefera sa creasca bugetul pt rochie sau meniu.
Ideea este ca daca gasesti fotografi care sa faca calitate in adevaratul sens al cuvantului si sa aiba originalitate, sa aiba si un pret bun, anunta-ne;-) . Insa din cate stiu, fotografii profesionisti pornesc de la 1000 de euro [-( (probabil o fi inclus si albumul acela de lux italian).
eu nu stiu ce sa zic, noi am platit anul trecut 200 Euro pt fotografii si eu sunt super multumita de ele!!!

alla76
18.04.2009, 11:37:48
deci eu pe ei i-am vrut si imi [are rau ca nu i-am luat! felicitari pt alegere

j_oana86
24.04.2009, 11:32:45
Fetelor, cred ca oricare dintre noi ai vrea tot ce e mai bun si mai de calitate la nunta ei, insa eu una nu le pot avea chiar cum vreau. Asa ca incerc sa gasesc ceva dragut la un pret acceptabil. Si mie mi se pare mult 2000 de euro, oricat de frumoase ar fi pozele. Dar poate ca un 500 tot as da.

Anca, mi-au placut mult cei de la amalex. Imi poti da detalii despre tarife?
Mersi, va pup.

ancamiresica
25.04.2009, 18:37:24
Si noi, in final ne-am decis si am semnat contract tot cu cei de la Amalex. Suntem foarte īncāntaži de ei, pozele lor ne-au placut cel mai mult de la prestatorii oradeni. Au aparate foto si video foarte bune (parerea lui iubi) si ceea ce imi place este ca la toate nuntile la care participa merg cu 2 aparate foto si 2 aparate video si macara la cerere. Ofertele lor sunt variate in functie de tipurile de albume pe care le preferam. M-au incantat si prin stilul pe care il abordeaza la videoclipuri si la video in general (ne-au aratat mai multe variante si sunt deosebite fata de ce am mai vazut in alta parte). Preturile lor pt foto+video incep de la 800 de euro pt anul in curs. Asta e, arta se plateste. Acuma depinde cat de mult conteaza pentru fiecare asta si pe ce e dispus sa dea mai multi bani.

dmdanila
26.04.2009, 18:36:59
Taia, imi trimiti si mie un PM cu datele celor care au facut poze la voi la nunta? Merci mult!:*

taia
26.04.2009, 19:39:58
Taia, imi trimiti si mie un PM cu datele celor care au facut poze la voi la nunta? Merci mult!:*
da cu mare drag
l-am trimis

ioanaolteanu
11.05.2009, 15:16:26
buna! eu fac nunta anul acesta in oradea si din pacate ajung cam greu in oradea.defapt cred ca fac nunta on-line ca asa m-am si ocupat de pregatiri. recomandati-mi si mie o firma care sa se ocupe si de fotografii si de filmare.

dhaly
28.05.2009, 15:35:16
Buna fetelor! Eu sunt din Tm si as fi interesata de Medialux,mi-ati putea da ceva detalii despre ei,cum se descurca,eu din ce am vazut poze,imi plac. Acum astept si parerea voastra ca stiti mai bine. Ceva preturi daca stiti. Multumesc...:*

ancamiresica
28.05.2009, 19:23:53
Buna fetelor! Eu sunt din Tm si as fi interesata de Medialux,mi-ati putea da ceva detalii despre ei,cum se descurca,eu din ce am vazut poze,imi plac. Acum astept si parerea voastra ca stiti mai bine. Ceva preturi daca stiti. Multumesc...:*

Medialux lucreaza foarte bine si la foto si la video. Cred ca preturile practicate de ei sunt justificate prin calitatea pe care o preda. Nu stiu exact, doar din ce am auzit, difera in functie de albumele alese si cred ca bate spre 1000 euro sau peste aceasta suma. Putini sunt cei care lucreaza la acest standard de calitate. Bineinteles, si investitia lor este pe masura, de aceea e tariful ridicat. Buna alegere!

Anne13
31.05.2009, 14:33:03
sunt mai multe firme care lucreaza bine si nu au un pret chiar asa de exagerat.....;;)

ancamiresica
31.05.2009, 19:01:05
sunt mai multe firme care lucreaza bine si nu au un pret chiar asa de exagerat.....;;)

Cand vorbim de profesionisti, nu cred ca e pret exagerat. Poate nu ai vazut inca cum lucreaza acestia. Sunt multi care lucreaza ok, sunt putini, chiar foarte putini cei care lucreaza superbine si sunt profesionisti in ceea ce fac.
Adevarul este ca exista prestatori pentru toate buzunarele, spre norocul nostru. Depinde ce ne place ca stil la acestia.

Anne13
31.05.2009, 22:59:33
buna! eu fac nunta anul acesta in oradea si din pacate ajung cam greu in oradea.defapt cred ca fac nunta on-line ca asa m-am si ocupat de pregatiri. recomandati-mi si mie o firma care sa se ocupe si de fotografii si de filmare.
contacteaza-ma [] si iti pot zice

Anne13
31.05.2009, 23:02:10
buna fetelor,

daca te mai intereseaza intra pe id []

ioanaolteanu
09.06.2009, 18:56:14
Buna! Sper sa puteti sa ma ajutati si de data asta. Am vorbit cu cei de la focus studio si mi-au cerut 700euro pentru filmat toata noaptea cu o camera si fotograf. voua cum vi se pare pretul si daca stiti ceva despre ei? aveti cumva si o varianta mai buna?

ancamiresica
09.06.2009, 19:31:30
Buna! Sper sa puteti sa ma ajutati si de data asta. Am vorbit cu cei de la focus studio si mi-au cerut 700euro pentru filmat toata noaptea cu o camera si fotograf. voua cum vi se pare pretul si daca stiti ceva despre ei? aveti cumva si o varianta mai buna?

M-am uitat pe site-ul lor. Nu ma incanta deloc. Sugestia mea este sa vezi serviciile a cat mai multi prestatori si apoi sa alegi ceea ce crezi ca ti se potriveste. Pretul serviciilor foto video cred ca sunt justificate prin investitia in aparatura, deoarece stiu ca trebuie mereu reinnoita. Nu ai mentionat daca este inclus si vreun album si fotografii printate sau pretul exprima doar serviciile acestora. Eu in locul tau as mai cauta, si apoi m-as decide. Fotografiile pe care le-am vazut sunt de fapt poze de amatori, nimic mai deosebit, nimic mai profi, si prelucrarea in sine lasa mult de dorit. Ai grija pentru ce platesti! Sper sa iti gasesti pe cineva pe placul tau. Grija insa - timpul se scurge repede pana la nunta ta!

Anne13
09.06.2009, 20:30:02
daca sunt profesionisti pretu cam asa este dar acuma depinde cat doresti tu sa dai poti cauta pe net ca vei gasi multe firme si diferite preturi...iti pot zice cateva firme ca sa poti incerca dar nu stiu daca am voie sa zic firmele;))

ancamiresica
09.06.2009, 20:41:36
daca sunt profesionisti pretu cam asa este dar acuma depinde cat doresti tu sa dai poti cauta pe net ca vei gasi multe firme si diferite preturi...iti pot zice cateva firme ca sa poti incerca dar nu stiu daca am voie sa zic firmele;))

Din cate stiu, din moment ce a intrebat cineva de sugestii, cred ca poti da nume de firme. Importanta acestui forum e sa ne consultam sa obtinem cele mai faine rezultate la nunta noastra. ;))

Anne13
09.06.2009, 22:52:38
Din cate stiu, din moment ce a intrebat cineva de sugestii, cred ca poti da nume de firme. Importanta acestui forum e sa ne consultam sa obtinem cele mai faine rezultate la nunta noastra. ;))
pai is mai multe elite mariaje daca sti faci si au pachete destul de bune,mai este pe centru chiar langa l;ibelula,la crisu,in decebal langa banca eu as zice sa incerci in mai multe parti sa vezi si diferenta...iti pot da nr de tel sa suni sa intrebidaca doresti...:)

Anne13
09.06.2009, 22:54:12
unde faci nunta?
eu sunt directoare la un hotel te map sfatui cu una alta daca doresti cum sa nu te fure si restu si pt altele sa stie ca nu fac niciu o reclama cum au mai zis....

ancamiresica
10.06.2009, 09:50:55
unde faci nunta?
eu sunt directoare la un hotel te map sfatui cu una alta daca doresti cum sa nu te fure si restu si pt altele sa stie ca nu fac niciu o reclama cum au mai zis....

Am dorit foarte mult la President, insa faptul ca jumatate din invitati vin din Cj-Napoca am fost nevoiti sa ne orientam spre ceva la mijlocul distantei, asa ca am ales sa facem la Piatra Craiului. Ne-au aratat fotografii nostri niste super poze in decorul acela, asa ca nu imi pare rau de decizia luata.

Anne13
10.06.2009, 10:18:25
Am dorit foarte mult la President, insa faptul ca jumatate din invitati vin din Cj-Napoca am fost nevoiti sa ne orientam spre ceva la mijlocul distantei, asa ca am ales sa facem la Piatra Craiului. Ne-au aratat fotografii nostri niste super poze in decorul acela, asa ca nu imi pare rau de decizia luata.
da e ok sala sala si zona e super si asa va fi toti multumiti.....

Anne13
10.06.2009, 11:42:17
cat te costa meniul acolo?

ancamiresica
10.06.2009, 18:10:04
pai is mai multe elite mariaje daca sti faci si au pachete destul de bune,mai este pe centru chiar langa l;ibelula,la crisu,in decebal langa banca eu as zice sa incerci in mai multe parti sa vezi si diferenta...iti pot da nr de tel sa suni sa intrebidaca doresti...:)

Sora mea a facut cu E.M. si rezultatele au fost dezastruoase. Mare atentie la firmele care au mai multi fotografi sau cameramani. Ti se prezinta un pachet, vezi niste poze, insa nu se stie daca acelasi fotograf care a realizat aceleasi poze va fi si la nunta ta. Firmele care incearca sa acapareze cat mai multi clienti posibil ajung sa lucreze cu amatori care poate nici nu-si cunosc aparatura. Vorbesc din experienta sorei mele. Nu va jucati cu amintirile voastre. Sfatul meu e sa cereti sa vi se prezinte portofoliul celui care va fi la nunta voastra, sa nu va treziti cu surprize ulterior. Stiu mai multe colege care au patit astfel: au semnat contract, pachete ok, insa s-au trezit la nunta cu necunoscuti care poate lucreaza bine poate lucreaza sub orice critica. Nu cred ca vreti sa va asumati acest risc!

Anne13
10.06.2009, 20:01:46
Sora mea a facut cu E.M. si rezultatele au fost dezastruoase. Mare atentie la firmele care au mai multi fotografi sau cameramani. Ti se prezinta un pachet, vezi niste poze, insa nu se stie daca acelasi fotograf care a realizat aceleasi poze va fi si la nunta ta. Firmele care incearca sa acapareze cat mai multi clienti posibil ajung sa lucreze cu amatori care poate nici nu-si cunosc aparatura. Vorbesc din experienta sorei mele. Nu va jucati cu amintirile voastre. Sfatul meu e sa cereti sa vi se prezinte portofoliul celui care va fi la nunta voastra, sa nu va treziti cu surprize ulterior. Stiu mai multe colege care au patit astfel: au semnat contract, pachete ok, insa s-au trezit la nunta cu necunoscuti care poate lucreaza bine poate lucreaza sub orice critica. Nu cred ca vreti sa va asumati acest risc!
da intradevar trebuie avuta mare grija pe cine gasestidar oricum 700 de euro mi se pare ft mult pt foto-video.

ancamiresica
10.06.2009, 20:32:20
da intradevar trebuie avuta mare grija pe cine gasestidar oricum 700 de euro mi se pare ft mult pt foto-video.

Iubitzelul meu a lucrat pentru o televiziune locala, se pricepe la aspectele tehnice ale domeniului si imi zicea ca investitia in general e mare. Cine se respecta, foloseste aparatura de peste 10.000 de euro, aparatura care tre schimbata in fiecare an, ca nu e bine a te juca cu amintirile oamenilor. Si atunci pretul e justificat, poate si albumele sunt de calitate, sa nu uitam ca un album M. Acerboni costa cateva sute de euro, fara a include serviciile foto video. Drept e ca sunt multi care folosesc aparatura uzata, la sora-mea au venit la filmare cu o camera din aceea mica, de amatori:D . Adevarul este ca suma e mare, insa eu una constientizez ca e justificata. Am cautat rochii si pretul e urias la ce imi place, ajung la aproape 3000 lei doar cu rochia, si atunci sa ne alegem la foto video ceva ieftin? Prefer calitatea si sunt sigura ca arta se plateste. Tin mult la amintirile cu care raman!

ioanaolteanu
16.06.2009, 10:07:39
sincera sa fiu mai am putin si o iau razna. nu am cum sa ajung momentan in oradea decat cu o saptamana inaintea nuntii. degeaba ma uit pe site-uri pentru ca nu stiu daca sunt pozele lor sau nu. in plus pe calculator se pot face multe. timp nu prea mai am si sunt constienta de asta. va rog frumos pe cela care ati trecut prin asta recomandati-mi si mie pe cineva care sa merite si sa nu ma trezesc cu surprize. va multumesc

Anne13
16.06.2009, 14:26:52
sincera sa fiu mai am putin si o iau razna. nu am cum sa ajung momentan in oradea decat cu o saptamana inaintea nuntii. degeaba ma uit pe site-uri pentru ca nu stiu daca sunt pozele lor sau nu. in plus pe calculator se pot face multe. timp nu prea mai am si sunt constienta de asta. va rog frumos pe cela care ati trecut prin asta recomandati-mi si mie pe cineva care sa merite si sa nu ma trezesc cu surprize. va multumesc
nu ai pe nimeni in oradea care s-ar putea interesa pt tine adica sa mearga si sa vada sau sa vb cu careva cu cine a mai facut nunta,nu stiu ce gusturi ai dar am ceva prietene care au facut nunta la palazzo si au facut cu cineva iti pot arata pozele daca iti place sau mai stiu ceva firma din arad care face poze faine dar nu stiu daca is liber pt data ta ar trebui sa iti cam cauti ca sa gasesti ceva repede......iti pot arata ceva poze de la nunta si iti pot zice cu cine le-a facut poate iti va placea....

ancamiresica
16.06.2009, 21:37:35

Care e bugetul de care dispui pentru foto video? In functie de asta poate reusim sa te ajutam cu sugestii.

Anne13
16.06.2009, 22:30:49
Care e bugetul de care dispui pentru foto video? In functie de asta poate reusim sa te ajutam cu sugestii.
da are dreptate si de asta depinde..

meee
17.06.2009, 17:14:36
Eu pe foto-video am dat 450 de euro . Intr-adevar foto n-o sa mi le scoata , imi da cd . Dar dupa aceea pot sa-mi aleg eu bine ce foto vreau sa le scot ca sa le pun in album .
Dupa cheful propriu-zis o sa va pot da detalii daca am fost multumita sau nu .
Ideea e sa ma distrez eu alaturi de invitati in ziua respectiva . Faptele, sentimentele , emotiile o sa conteze ; astea ca viitoare miresica nu cred ca le voi uita niciodata . Cat despre invitati nu pot sa afirm nimic , or sa aiba si ei punctul de vedere.

Va doresc spor la pregatiri viitoarelor miresici ! >:D<

KarinaP
29.07.2009, 12:54:09
Iubitzelul meu a lucrat pentru o televiziune locala, se pricepe la aspectele tehnice ale domeniului si imi zicea ca investitia in general e mare. Cine se respecta, foloseste aparatura de peste 10.000 de euro, aparatura care tre schimbata in fiecare an, ca nu e bine a te juca cu amintirile oamenilor. Si atunci pretul e justificat, poate si albumele sunt de calitate, sa nu uitam ca un album M. Acerboni costa cateva sute de euro, fara a include serviciile foto video. Drept e ca sunt multi care folosesc aparatura uzata, la sora-mea au venit la filmare cu o camera din aceea mica, de amatori:D . Adevarul este ca suma e mare, insa eu una constientizez ca e justificata. Am cautat rochii si pretul e urias la ce imi place, ajung la aproape 3000 lei doar cu rochia, si atunci sa ne alegem la foto video ceva ieftin? Prefer calitatea si sunt sigura ca arta se plateste. Tin mult la amintirile cu care raman!MARE DREPTATE AI!!!! ASA sunt Romanii, se uita dupa lucruri ieftine si pana la urma tot nu ai nimic.ARTA SE PLATESTE, asa este iar cei care merita sunt putini iar cei de duzina is extrem de multi, aici e si justificata cautarea greoaie dupa un serviciu de calitate, dam peste tot felul de gunoaie care se tine buni in domeniu si te aburesc cu tot felul iar cand iti primesti marfa.....DEZASTRU, si ai dat banii pe nimik.Eu zic ca merita sa ne trezim odata si cand dam un ban chiar daca e mai mult dar il dai pe ceva ce intr-adevara MERITA!

taia
29.07.2009, 13:30:07
MARE DREPTATE AI!!!! ASA sunt Romanii, se uita dupa lucruri ieftine si pana la urma tot nu ai nimic.ARTA SE PLATESTE, asa este iar cei care merita sunt putini iar cei de duzina is extrem de multi, aici e si justificata cautarea greoaie dupa un serviciu de calitate, dam peste tot felul de gunoaie care se tine buni in domeniu si te aburesc cu tot felul iar cand iti primesti marfa.....DEZASTRU, si ai dat banii pe nimik.Eu zic ca merita sa ne trezim odata si cand dam un ban chiar daca e mai mult dar il dai pe ceva ce intr-adevara MERITA!
eu nu spun ca nu se plateste dar...poti sa gasesti ceva de calitate si la preturi acceptabile!
parerea mea!

ancamiresica
30.07.2009, 00:12:36
eu nu spun ca nu se plateste dar...poti sa gasesti ceva de calitate si la preturi acceptabile!
parerea mea!

Am citit pe forum undeva, ideea nu-mi apartine, insa zicea ceva de genu: ca la profesionisti toate fotografiile sunt una si una, insa la ceilalti mai putin experimentati in domeniu, gasesti fotografii ok insa superbe doar pe ici pe colo... Deci noi alegem pana la urma: ori servicii la superlativ sau doar servicii ok - multumitoare.

taia
30.07.2009, 11:09:46
Am citit pe forum undeva, ideea nu-mi apartine, insa zicea ceva de genu: ca la profesionisti toate fotografiile sunt una si una, insa la ceilalti mai putin experimentati in domeniu, gasesti fotografii ok insa superbe doar pe ici pe colo... Deci noi alegem pana la urma: ori servicii la superlativ sau doar servicii ok - multumitoare.
inca o data: fiecare face cum vrea! si e important ca omul sa se priceapa!
dar ce te asigura pe tine ca daca dai 3000 euro vei avea fotografii mai bune decat daca dai mai putin?
adica ganditi-va si ca poate la fel de bine acel "profesionist" sa nu faca ceea ce-ti doresti tu.
Si, chiar am citit si eu pe forumul mare, ca au patit-o unele fete!

ancamiresica
30.07.2009, 12:45:55
inca o data: fiecare face cum vrea! si e important ca omul sa se priceapa!
dar ce te asigura pe tine ca daca dai 3000 euro vei avea fotografii mai bune decat daca dai mai putin?
adica ganditi-va si ca poate la fel de bine acel "profesionist" sa nu faca ceea ce-ti doresti tu.
Si, chiar am citit si eu pe forumul mare, ca au patit-o unele fete!

De aceea e foarte important sa stim ce alegem: eu cand mi-am ales fotografii am cerut sa vad mai multe nunti, ca sa-mi fac o idee generala si sa nu ma pacalesc. Si 3000 de euro e mult pt noi romanii - nu stiu unde ai vazut tu specificata aceasta suma, in strainatate cei mai mari fotografi au tarife de peste 10.000 dolari, la noi in Rom. nu stiu daca are cineva 3000 - ar trebui sa ofere niste albume gigante pt pretul acela. Insa pana in 1000 - 1500 euro cu album profesional de marca - zic ca e ok - daca vrem ceva deosebit.
Cine nu are buget mai mare, e de inteles, insa nu se poate astepta la cele mai bune rezultate, dupa parerea mea. Primesti cat platesti.

taia
30.07.2009, 16:03:01
De aceea e foarte important sa stim ce alegem: eu cand mi-am ales fotografii am cerut sa vad mai multe nunti, ca sa-mi fac o idee generala si sa nu ma pacalesc. Si 3000 de euro e mult pt noi romanii - nu stiu unde ai vazut tu specificata aceasta suma, in strainatate cei mai mari fotografi au tarife de peste 10.000 dolari, la noi in Rom. nu stiu daca are cineva 3000 - ar trebui sa ofere niste albume gigante pt pretul acela. Insa pana in 1000 - 1500 euro cu album profesional de marca - zic ca e ok - daca vrem ceva deosebit.
Cine nu are buget mai mare, e de inteles, insa nu se poate astepta la cele mai bune rezultate, dupa parerea mea. Primesti cat platesti.
aci la noi pe forum, cu cateva pagini mai sus

nu stiu daca intotdeauna primest cat platesti!

ancamiresica
30.07.2009, 16:49:38
aci la noi pe forum, cu cateva pagini mai sus

nu stiu daca intotdeauna primest cat platesti!

Oricare ar fi suma pentru serviciul prestat, noi sa fim multumite e important. Ca sincer, vad ca numai noua, femeile, ne pasa mai mult:D . Iubitelul meu n-are treaba cu pregatirile pentru nunta si cu toate detaliile care ma preocupa. Rezultatul final sper sa fie pe masura asteptarilor.:">

taia
30.07.2009, 16:53:27
Oricare ar fi suma pentru serviciul prestat, noi sa fim multumite e important. Ca sincer, vad ca numai noua, femeile, ne pasa mai mult:D . Iubitelul meu n-are treaba cu pregatirile pentru nunta si cu toate detaliile care ma preocupa. Rezultatul final sper sa fie pe masura asteptarilor.:">
vezi numai sa nu te trezesti cu surprize cu o zi-doua inainte de nunta!

caramelushca
05.09.2009, 11:14:15
Fotografii mei sunt Amalia si Alex de la Amalex. Fotografiile lor imi plac in mod deosebit asa ca abia astept sa ma vad in postura de mireasa;)) .

Si eu ma gandeam sa-i contactez tot pe ei, imi plac mult fotografiile expuse pe site-ul lor. Sper doar ca nu e prea tarziu si nu sunt ocupati in data mea. [-o<

Andra_Alexandra
11.09.2009, 20:02:34
am lasat pt tine un PM
lasa-mi si mie un pm te rog..nici eu nu stiu pe cine sa chem pt filmat/poze

caramelushca
15.09.2009, 12:46:19
ancamiresica, imi spui te rog, si partea de video tot cu ei o faci? Merci

Fotografii mei sunt Amalia si Alex de la Amalex. Fotografiile lor imi plac in mod deosebit asa ca abia astept sa ma vad in postura de mireasa;)) .

ancamiresica
15.09.2009, 16:15:47
ancamiresica, imi spui te rog, si partea de video tot cu ei o faci? Merci

Ei doi vin in calitate de fotografi la nunta mea, iar video tot prin intermediul lor fac, insa un colaborator de-al lor filmeaza (oferta pe care am ales-o era convenabila foto+video).

ioanaolteanu
18.09.2009, 14:33:12
eu la nunta mea i-am avut pe cei de la focus studio si sunt nemultumita de prestatia lor. am platit 700 de euro pentru care mi-au promis ca filmeaza toata nunta si ca voi avea si fotograf la dispozitie tot evenimentul. in final am ramas si cu poze frumoase nu am ce sa spun dar comportamentul lor lasa foarte mult de dorit. dupa discutii in care mi-au promis ca vor fi ok s-a intamplat ca s-au considerat invitati si nu fotografi si cameramani. cateva momente foarte frumoasa vor ramane dacat in amintirea noastra si atat. dar e bine ca nu au distrus chiar totul si adevarul e ca le-am dat toti banii pana la urma ca asa a vrut sotu dar si pentru ca mi-a placut montajul de inceput. dar nu ii mai recomand nimanui.

RALUK15
22.09.2009, 18:22:32
Este mai mult decat adevarat k pozele si filmarea sunt singurele amintiri de la nunta care raman.Eu am fost la cei de la Sarafoto si mi-au placut tare mult dar sunt full,am vazut pe internet si pe cei de la Amalex si sapt asta mg la ei la studio,am mai discutat cu Gaspar Norbert care are si el sesiunea Trash the dress...ak ramane sa ne hotaram...dar sincer la acest domeniu nu o sa ma zgarcesc deloc

Anne13
22.09.2009, 19:17:50
Este mai mult decat adevarat k pozele si filmarea sunt singurele amintiri de la nunta care raman.Eu am fost la cei de la Sarafoto si mi-au placut tare mult dar sunt full,am vazut pe internet si pe cei de la Amalex si sapt asta mg la ei la studio,am mai discutat cu Gaspar Norbert care are si el sesiunea Trash the dress...ak ramane sa ne hotaram...dar sincer la acest domeniu nu o sa ma zgarcesc deloc
Sa sti ca merita pt ca sunt singurele amintiri cu care vei ramane,o prietena de a mea si-a facut pozele cu cineva dar au iesit super iti pot da nr de tel sa te incerci daca doresti...si despre Sarafoto am vazut pozele si sunt super....

caramelushca
22.09.2009, 19:35:31
Sa sti ca merita pt ca sunt singurele amintiri cu care vei ramane,o prietena de a mea si-a facut pozele cu cineva dar au iesit super iti pot da nr de tel sa te incerci daca doresti...si despre Sarafoto am vazut pozele si sunt super....

Despre cine e vorba, imi poti da si mie numarul de telefon te rog? Merci :)

katja_mvp
22.09.2009, 19:53:13
Ei doi vin in calitate de fotografi la nunta mea, iar video tot prin intermediul lor fac, insa un colaborator de-al lor filmeaza (oferta pe care am ales-o era convenabila foto+video).
imi poti spune te rog cat te costa totul foto+video^:)^

ancamiresica
22.09.2009, 21:33:12
imi poti spune te rog cat te costa totul foto+video^:)^

Depinde de pachetul pe care il alegi ca au diferite tipuri de albume. Eu am dorit o oferta personalizata, de aceea sfatul meu e sa mergi sa vezi si in functie de albumele dorite sa te decizi.

RALUK15
23.09.2009, 20:13:55
Chiar te rog sa imi dai nr de tel.mersi oricum :*

katja_mvp
28.09.2009, 11:19:33
[quote=RALUK15;2402901]Chiar te rog sa imi dai nr de tel.mersi oricum :*[/quote
as dori si eu nr de tel:)

dmdanila
28.09.2009, 13:17:04
Fetelor, am fost si eu in weekend la un targ de nunti la Milano. Printre lucrurile cele mai interesante erau albumele foto, clasice sau digitale=P~
M-am interesat daca pot sa mi le fac aici ducand pozele mele de nunta;))
Un album mare, 30x40, (gen Acerboni, doar ca sunt n-spe firme care le fac) plus 2 mai mici de parinti, cu cate 100 poze...pret incepand de la 700 euro#-o
Cu mentionarea ca prelucrarea pozelor si grafica, o fac ei. Ce parere aveti?
PS. Copertile se pot alege din piele (inclusiv de crocodil era;)) ), lemn, aluminiu, plexiglas etc

Anne13
28.09.2009, 14:28:20
Fetelor, am fost si eu in weekend la un targ de nunti la Milano. Printre lucrurile cele mai interesante erau albumele foto, clasice sau digitale=P~
M-am interesat daca pot sa mi le fac aici ducand pozele mele de nunta;))
Un album mare, 30x40, (gen Acerboni, doar ca sunt n-spe firme care le fac) plus 2 mai mici de parinti, cu cate 100 poze...pret incepand de la 700 euro#-o
Cu mentionarea ca prelucrarea pozelor si grafica, o fac ei. Ce parere aveti?
PS. Copertile se pot alege din piele (inclusiv de crocodil era;)) ), lemn, aluminiu, plexiglas etc
Ce super tare iti dai seama ca is singurele amintiri cu care vei ramane....bine ca e din ce alege foarte fain...

RALUK15
28.09.2009, 15:35:54
Am fost in cautare de fotografi,cei de la amalex erau deja ocupati pe 28.cineva mi-a recomandat B&A,am fost am vazut si am ramas la ei,sunt fff de treaba...maine mergem sa semnam contractul...inca o treaba rezolvata;-)

dmdanila
28.09.2009, 15:44:09
Am fost in cautare de fotografi,cei de la amalex erau deja ocupati pe 28.cineva mi-a recomandat B&A,am fost am vazut si am ramas la ei,sunt fff de treaba...maine mergem sa semnam contractul...inca o treaba rezolvata;-)
Felicitari! B&A nu sunt cei care au studio pe lacu rosu? Nu ai site-ul lor? Am fost si eu la ei, si mie mi s-au parut f de treaba;))

RALUK15
28.09.2009, 18:58:44
Felicitari! B&A nu sunt cei care au studio pe lacu rosu? Nu ai site-ul lor? Am fost si eu la ei, si mie mi s-au parut f de treaba;))
Ei sunt...site nu au k e in constructie..te pot ajuta cu un nr de tel daca vrei
Vad k ai nunta inainte cu o sapt de a mea si tot la eleganzza;))
Ak cei de la B&A isi renoveaza si studioul,mie mi se pare k sunt super si preturile sunt acceptabile;-)

dramatzica
28.09.2009, 23:45:01
Ak cei de la B&A isi renoveaza si studioul,mie mi se pare k sunt super si preturile sunt acceptabile;-)
Vreau si eu nr lor, pls!!

dmdanila
28.09.2009, 23:47:08
Vreau si eu nr lor, pls!!
il am eu;-), ti-l trimit pe pm >:D<

katja_mvp
29.09.2009, 10:11:47
as dori si eu nr lor de telefon pls :D

dramatzica
29.09.2009, 11:10:07
:* ms draguta!
Tu de acolo le ai pe toate... eu de aici si habar nu am :))

l_nicoleta
29.09.2009, 16:09:19
fetelor, am citit in ziar - vedeti ca zilele acestea (29.09-01.10)e un targ de nunti la hotel continental. nu am fost dar poate gasiti ceva frumos.

redfoxxy
30.09.2009, 10:09:09
Eu voi avea foto si video cu Dreamstudio din Oradea. Am fost si am studiat piata si consider ca dintre cei pe care i-am vazut, ei chiar sunt profesionisti si nu isi bat joc de miri.
Intr-adevar nu pot spune ca sunt ieftini (depinde si cu ce comparam) dar nici scumpi. Mie mi se par foarte ok la pret, raportand la ce ofera ei (calitate si nu cantitate) si la ce ofera restul de pe piata (ma refer la cei pe care i-am vazut).
De exemplu am fost la nunta viitoarei cumnate si la cununia civila (care a fost cu o saptamana inainte de cea religioasa), cei care erau cu foto-video au venit cu o camera de filmat relativ ok (cam ca si cele din televiziune), iar la cununia religioasa si la party (unde era mai important) au venit cu o camera de filmat sub orice critica. Era una mica pe care o poate cumpara oricine din orice magazin. A fost penibil si calitatea imaginii e jalnica.
Dar ea si-a dorit sa fie cea mai ieftina varianta.
Asta e!
Eu sigur voi face altfel.

Andra_Alexandra
30.09.2009, 22:56:03
Eu fac pozele cu Elite Mariage. Am fost azi si am semnat contractul cu ei. Au pachete destul de bune, si din cate filmari am vazut, mi-au placut foarte mult. Mai ramane sa imi aleg rochita, dar nu ma grabesc, dupa sarbatori merg la cautat, tot la ei :D. Daca vreti detalii, trimiteti un pm :*

Anne13
30.09.2009, 23:08:57
Eu fac pozele cu Elite Mariage. Am fost azi si am semnat contractul cu ei. Au pachete destul de bune, si din cate filmari am vazut, mi-au placut foarte mult. Mai ramane sa imi aleg rochita, dar nu ma grabesc, dupa sarbatori merg la cautat, tot la ei :D. Daca vreti detalii, trimiteti un pm :*
Sincer de ei nu prea am auzit de bine o pretena a data rau in bara cu ei si-a facut contractul totul ok si in ziua nunti ia venit unu cu o camera de aia mica de amatori si sa nu iti zic ca a iesit un dezastru complect am fost cu ea la patroana la Dora si a recunoscut ca nu a avut ce face ca nu avut alti cameramani dar totul a fost nasol sincer acuma eu ti-am zis parerea daca iti alegi si decoratul cu ei is un dezastru complect din cate am vazut,acuma parerile sunt multe si gsturile nu se discuta normal....spor la pregatiri....

Andra_Alexandra
30.09.2009, 23:17:39
Sincer de ei nu prea am auzit de bine o pretena a data rau in bara cu ei si-a facut contractul totul ok si in ziua nunti ia venit unu cu o camera de aia mica de amatori si sa nu iti zic ca a iesit un dezastru complect am fost cu ea la patroana la Dora si a recunoscut ca nu a avut ce face ca nu avut alti cameramani dar totul a fost nasol sincer acuma eu ti-am zis parerea daca iti alegi si decoratul cu ei is un dezastru complect din cate am vazut,acuma parerile sunt multe si gsturile nu se discuta normal....spor la pregatiri....

sper sa nu patesc si eu la fel...eu chiar am vazut filmari facute de ei si mi-a placut. si cum au decorat salile am vazut, si a fost ok. dar oricum ma mai uit si la expomariage sa vad ce mai gasesc, deocamdata doar pt filmat/poze am semnat cu ei. oricum ms:*:*:*

ancamiresica
01.10.2009, 01:36:40
sper sa nu patesc si eu la fel...eu chiar am vazut filmari facute de ei si mi-a placut. si cum au decorat salile am vazut, si a fost ok. dar oricum ma mai uit si la expomariage sa vad ce mai gasesc, deocamdata doar pt filmat/poze am semnat cu ei. oricum ms:*:*:*

Si o prietena de-a mea a patit rau la fotografii cu Elite Mariage. A venit un fotograf care nici macar nu stia sa foloseasca aparatul si rezultatul a fost un dezastru. Plus ca au asteptat mult peste cat era stipulat in contract, pentru fotografii si au ajuns sa ii ameninte cu instanta ca altfel nu le dadeau fotografiile. In final mirii si-au primit fotografiile neprelucrate si reprezentatii firmei "au uitat" sa le printeze fotografiile incluse in contract. Recomandarea mea - nu apelati la firme organizatoare - care au mai multi colaboratori - fiindca de multe ori trimit oameni nepregatiti profesional fiindca sunt mai ieftini, cu siguranta un profesionist ar merge la o nunta pe cont propriu - amintirile noastre sunt in joc!

Anne13
01.10.2009, 13:29:48
Si o prietena de-a mea a patit rau la fotografii cu Elite Mariage. A venit un fotograf care nici macar nu stia sa foloseasca aparatul si rezultatul a fost un dezastru. Plus ca au asteptat mult peste cat era stipulat in contract, pentru fotografii si au ajuns sa ii ameninte cu instanta ca altfel nu le dadeau fotografiile. In final mirii si-au primit fotografiile neprelucrate si reprezentatii firmei "au uitat" sa le printeze fotografiile incluse in contract. Recomandarea mea - nu apelati la firme organizatoare - care au mai multi colaboratori - fiindca de multe ori trimit oameni nepregatiti profesional fiindca sunt mai ieftini, cu siguranta un profesionist ar merge la o nunta pe cont propriu - amintirile noastre sunt in joc!
Iti dau perfecta dreptate,de cand am vazut pozele si filmarea am zis ca la toata lumea zic sa nu apeleze la ei deoarece ei au angajazi vreo 3 camaramani si 3 fotografi dar nasol e ca nu sunt profesionisti si va data seama ce grozavie iese,atata lumea a luat teapa pe foarta multa lume am auzit ca sa plans...acuma fiecare e liber sa aleaga ce doreste...spor la pregatiri tuturor!!!!

j_oana86
01.10.2009, 18:18:01

Te rog trimite-mi si mie pe pm nr de tel al celor de la B&A, eu nu am auzit de ei dar as vrea sa vad cum lucreaza.Mersi

j_oana86
01.10.2009, 18:19:04

Imi poti spune, te rog, tarifele celor de la Amalex, la cat sa ma astept?

RALUK15
01.10.2009, 20:49:44
Imi poti spune, te rog, tarifele celor de la Amalex, la cat sa ma astept?
Am fost la ei dar din pacate pe data de 28 erau ocupati deja asa ca nu am intrebat de pret.nr de la b&a il am si eu ,eu cu ei o sa fac pozele

csandys
01.10.2009, 22:53:23
am vazut si eu poze cu cei de la Amalex si imi place.Dar tot asa ma intereseaza tariful, aproximativ?

RALUK15
02.10.2009, 16:51:52
am vazut si eu poze cu cei de la Amalex si imi place.Dar tot asa ma intereseaza tariful, aproximativ?
Tariful nu il stiu k eu nu fac cu cei de la Amalex k ei nu pt pe data respectiva.dar daca ii suni si vorbesti cu ei sunt tare draguti si o sa iti spuna

dramatzica
04.10.2009, 12:05:40
De SENSATION PHOTO ati auzit?
Ati vazut ceva poze facute de ei?

anca_eu
14.10.2009, 15:43:47
buna, eu am norocul de a avea un viitor sot fotograf, daca doriti detalii nu ezitati sa ma contactati
Te rog trimite-mi si mie date cu cine o sa ai cu video si foto la nunta. Ms

katja_mvp
20.10.2009, 15:42:37
fetelor ieri am fost la smart foto ( nu stiu daca ati auzit de el) si ne-a placut f mult ce am vazut acolo. ati auzit cumva de el?

ancamiresica
20.10.2009, 17:34:08
fetelor ieri am fost la smart foto ( nu stiu daca ati auzit de el) si ne-a placut f mult ce am vazut acolo. ati auzit cumva de el?

Conteaza ca tie ti-au placut! Daca stilul lor te caracterizeaza - go for it. M-am uitat pe site-ul lor insa mie mi se par prea clasici pentru gustul meu.

katja_mvp
20.10.2009, 22:00:16
noi nu ne-am uitat pe site,am mers direct la el acasa(ne-a fost recomandat de cineva) si am vazut la fata locului ce ofera,ce modele de albume,ce poze... dar ce ne-a placut cel mai mult e ca e deschis la orice idee si face poze oriunde vor mirii si cand vor.acum am vazut si site-ul si sincer va spun ca nu se compara cu ce vedeti la el la fata locului.pe noi ne-a convins asa ca am rezolvat si aceasta problema.

Andra_Alexandra
25.10.2009, 01:04:19
unde faci nunta?

oooo...mie mi-ai spus k lucrezi la BCR, si k vrei s iti deschizi si o florarie...poate pe mess esti o alta persoana...

Anne13
25.10.2009, 15:54:40
oooo...mie mi-ai spus k lucrezi la BCR, si k vrei s iti deschizi si o florarie...poate pe mess esti o alta persoana...
Nu demult lucrez dar nu tre sa iti dau explicatii...

teodora_buciu
27.10.2009, 02:36:51

Hello
Noi i-am avut ca si foto pe B&A si pot spune ca au facut super treaba..acum fiecare cu gusturile lor..pentru noi pozele facute de ei raman marturii frumoase a celei mai frumoase zile din viata noastra(de pana acum ca dupa ce apar bebelinii:>... )..referitor la pret nu mai retin exact cat am platit(am avut nunta in 2007 luna mai) insa ce stiu sigur e ca doar pentru poze de studio am platit 100 de euro(am tinut sa facem si poze in studio gandindu-ne la o aventuala ploaie)...pe langa faptul ca sunt profesionisti sunt si niste simpatici...tare dragi imi sunt....pt orice intrebari va stau la dispozitie oricand.
Spor la pregatiri fetelor

beatris01
11.11.2009, 18:22:23
buna fetele , eu sunt noua pe aici, voi ava nunta la anu pe 10 iulie , la fel ca si voi si eu m-am stresat pana recent cu fotografu si filmatu , am vorbit si eu cu cei de la amalex, tariful e BOMBA ,in schimb am dat de un om super, am vazut fotografii lucrate de el si sunt super , e un om jos palaria.Daca aveti nevoie de datele lui de contact , dati-mi un pm,.Sper ca v-am fost de folos:)

dramatzica
11.11.2009, 18:42:08
buna fetele , eu sunt noua pe aici, voi ava nunta la anu pe 10 iulie , la fel ca si voi si eu m-am stresat pana recent cu fotografu si filmatu , am vorbit si eu cu cei de la amalex, tariful e BOMBA ,in schimb am dat de un om super, am vazut fotografii lucrate de el si sunt super , e un om jos palaria.Daca aveti nevoie de datele lui de contact , dati-mi un pm,.Sper ca v-am fost de folos:)
Vezi ca tu nu poti trimite PM pana nu ai cel putin 10 mesaje pe forum!
Eu chiar as fi curioasa cu cine iti faci pozele, ca mi-e f greu sa ma decid...

beatris01
11.11.2009, 19:03:39
off, nasol, iti dau adresa de web digital- foto - video ,punct ro si cu w in fata:) exact asa cum am scris cu liniute , ii super de treaba omu , pe site nu `s cine stie ce , da le-am vazut scoase, si ii super misto si din pdv calitativ:)

dramatzica
11.11.2009, 19:39:39
off, nasol, iti dau adresa de web digital- foto - video ,punct ro si cu w in fata:) exact asa cum am scris cu liniute , ii super de treaba omu , pe site nu `s cine stie ce , da le-am vazut scoase, si ii super misto si din pdv calitativ:)
merci!
acuma ma uit...

beatris01
11.11.2009, 20:55:37
cu placere, te-ai uitat? ce zici:P

beatris01
12.11.2009, 10:06:45
carmelusca, nu pot sa iti scriu inapoi pe prv ca nu am scris inca 10 msg, da uita`te putin mai sus , si o sa vezi adresa.:)

anca_eu
12.11.2009, 10:43:40
Beatris, ti-am scris pe privat, si apoi am vazut ca nu poti trimite privat. Am citit ulterior datele. O sa ma uit. Ms

dramatzica
12.11.2009, 10:46:32
cu placere, te-ai uitat? ce zici:P
da m-am uitat, sunt faine pozele, dar de la cam putine nunti...
tot nu ma pot decide si nici nu ma grabesc sa o fac, consider ca asta chiar mai poate astepta pana la anu'. :D
dar ii iau in considerare .>:D<

anca_eu
12.11.2009, 10:56:19
M-am uitat si eu pe site, faine pozele, dar cred ca o sa sun sa merg la el acasa sa vad mai multe, si compar cu ceea ce am mai vazut.

beatris01
12.11.2009, 11:28:00
hellow fetele , dramatzica si eu am zis ca am timp pana la anu , si ieri cand am sunat la mai multe firme si mi-au zis ca au ocupata luna iulie am intrat in panica, abia am gasit pe cineva care sa lucreze la un pret normal si misto , intr-adevar are putine poze pe site, dar acasa are albume prelucrate si scoase de el , sunt f misto , si omu e foarte deskis , adica ii expui ce vrei si iti da sfaturi cum e mai bine , etc.>:D< bafta cu pregatirile

anca ti-am dat ad pe mes:) see u there:-p

dramatzica
12.11.2009, 11:41:07
hellow fetele , dramatzica si eu am zis ca am timp pana la anu , si ieri cand am sunat la mai multe firme si mi-au zis ca au ocupata luna iulie am intrat in panica, abia am gasit pe cineva care sa lucreze la un pret normal si misto , intr-adevar are putine poze pe site, dar acasa are albume prelucrate si scoase de el , sunt f misto , si omu e foarte deskis , adica ii expui ce vrei si iti da sfaturi cum e mai bine , etc.>:D< bafta cu pregatirile

anca ti-am dat ad pe mes:) see u there:-p
stiu ca se rezerva din timp, dar eu o sa prefer sa risc de data asta, decat sa dau nu stiu cat avans si apoi sa imi para rau...

beatris01
12.11.2009, 13:31:54
da intr-un fel ai dreptate , depinde si cat e avansu:)spor in continuare

ancamiresica
12.11.2009, 14:08:55
stiu ca se rezerva din timp, dar eu o sa prefer sa risc de data asta, decat sa dau nu stiu cat avans si apoi sa imi para rau...

Nu risca. Fotografii buni s-ar putea sa nu mai fie disponibili. Iar referitor la ce ati recomandat in posturile de mai sus mie mi se par fotografii frumoase simple, insa comune, deloc expresive. Mie mi-ar place ca la nunta mea sa am fotografii de revista...am eu pitici pe creier?:D Imi plac instantaneele, imi place fotojurnalismul. Eu m-am saturat ca atunci cand vreo prietena imi arata albumul ei de nunta sa vad fotografii comune. Vreau altceva ... si sper sa le am dupa nunta dupa placul meu.

beatris01
12.11.2009, 14:41:43
sunt comune daca tu le ceri asa, nu? tu explici ce vrei iar daca omu iti spune bun pot sa iti fac asa cv e ok, eu cred ca depinde f mult si de tine ca pers ( nu ma refer strict la tine), sunt multi care zic , hai sa le facem si gata , sa scapam ... bla bla , normal ca pozele ies aiurea...ps: nu ai pitici daca iti doresti cv frumos:P

ancamiresica
12.11.2009, 15:01:56
sunt comune daca tu le ceri asa, nu? tu explici ce vrei iar daca omu iti spune bun pot sa iti fac asa cv e ok, eu cred ca depinde f mult si de tine ca pers ( nu ma refer strict la tine), sunt multi care zic , hai sa le facem si gata , sa scapam ... bla bla , normal ca pozele ies aiurea...ps: nu ai pitici daca iti doresti cv frumos:P

Problema e alta. Un fotograf e talentat sau nu. Nu poti sa ii ceri fotojurnalism daca el are alt mod de lucru fiindca nu e capabil sa le faca - daca are stil diferit. E ca si cum ai da unui pictor sa iti faca un tablou si sa ai aceleasi asteptari si de la un copil care deseneaza. Daca iti place stilul unui fotograf - e ok, insa daca ii ceri sa lucreze cum ai vazut tu poze la X, eu cred ca e imposibil sa le faca. Poate de aceea si tarifele variaza atat de mult de la fotografi amatori care isi spun profesionisti si cei cu adevarat profesionisti. Nu doresc sa fac reclama nimanui din Romania cu toate ca e un cuplu de fotografi in Bucuresti care sunt wow, din punctul meu de vedere, insa am dat un search in google la fotografi de nunta premiati din lume si iata stilul lor. Vezi:http://livebooks.aperturaphoto.com/, www.jeffascough.com/, www.yervant.com/, www.jerryghionis.com/. Eu asa ceva numesc fotografii de nunta cu adevarat frumoase. Si avem si noi fotografi in tara care incearca sa ajunga incet incet la acest standard. De aceea am spus ca e aiurea chestia cu : sa ii spunem fotografului ce fotografii vrem... din munca lui vedem daca ne place sau nu stilul lui.

beatris01
12.11.2009, 15:42:09
da sunt super tari , dar din punctul meu de vedere conteaza si bugetul... acu na iti dai seama ca fiecare isi doreste asa ceva, eu sper totusi ca vor iesi frumoase, pt ca am vazut niste poze f misto lucrate, in afara de cele puse pe site:)

anca_eu
13.11.2009, 09:04:29
Am vazut si eu fotografiile de pe acele site-uri, sunt superbe. Nu am idee cat ar costa, dar un fotograf roman daca iti face altfel de fotografii iti cere pe putin cateva mii de euro. In functie de bugetul fiecaruia isi poate alege sau nu un astfel de fotograf. Oricum sunt si la noi fotografi buni la preturi rezonabile, si conteaza foarte mult de starea mirilor, ei prin expresivitatea lor isi fac 50% calitatea fotografiei.
Spor la pregatiri tuturor.

ancamiresica
13.11.2009, 17:42:22
Ai pus punctul pe i Anca!
Asa gandesc si eu... Tin f mult la acest aspect tocmai pt asta ca e tot ce ramane peste ani si poti sa arati la oricine, dar in opinia mea preturi de 7-12 mii de euro sunt aberante!! Fie ele si pt USA, Italia, Franta, Elvetia... totusi. Stiu ca tot ce e profi costa, sunt de acord sa fie mai scump ca si ce e pe piata, dar sa fim seriosi!! Ce iti face de banii aia?? Sunt altii profi pe alte domenii mult mai importante sa zic asa si nu cer asa un pret... Dar asa e cu nuntile si la noi si in tarile civilizate si mai si, e un business prin care castiga prestatorii de servicii, iar tu ca si mire/mireasa doar te indatorezi. E o politica f bine gandita asta, totul e facut sa te indatorezi si sa platesti la greu dupa aia, dar asta e deja alta poveste...
Nu aruncati cu rosii ca mi-am spus doar parerea, asa cum sunteti si voi liberi sa v-o spuneti pe a voastra!

Tarifele vehiculate mai sus sunt in strainatate. Aici la noi de la 1000 euro in sus ai profesionisti adevarati, poate si albume de marca incluse (calitate superioara in adevaratul sens al cuvantului). Decat poze de 200 - 400 de euro, mai bine raman cu fotografii dar la tarif dublu. E mare diferenta intre poze si fotografii, pentru cine sesizeaza diferenta.

redfoxxy
13.11.2009, 18:03:16
Nu risca. Fotografii buni s-ar putea sa nu mai fie disponibili. Iar referitor la ce ati recomandat in posturile de mai sus mie mi se par fotografii frumoase simple, insa comune, deloc expresive. Mie mi-ar place ca la nunta mea sa am fotografii de revista...am eu pitici pe creier?:D Imi plac instantaneele, imi place fotojurnalismul. Eu m-am saturat ca atunci cand vreo prietena imi arata albumul ei de nunta sa vad fotografii comune. Vreau altceva ... si sper sa le am dupa nunta dupa placul meu.

Iti recomand sa treci pe la dreamstudio sau sara foto.
Pe ei ii stiu care chiar fac altceva!

ancamiresica
13.11.2009, 20:02:35
Iti recomand sa treci pe la dreamstudio sau sara foto.
Pe ei ii stiu care chiar fac altceva!

Din fericire mi-am gasit si contractat deja fotografii. Imi plac la nebunie fotografiile lor;)) .
Insa dupa parerea mea e mare diferenta de stil si calitate intre Dreamstudio si Sara. Chiar de la cer la pamant. Nu i-as baga in aceeasi oala, scuzati expresia.

anca_eu
16.11.2009, 14:11:02
Din fericire mi-am gasit si contractat deja fotografii. Imi plac la nebunie fotografiile lor;)) .
Insa dupa parerea mea e mare diferenta de stil si calitate intre Dreamstudio si Sara. Chiar de la cer la pamant. Nu i-as baga in aceeasi oala, scuzati expresia.
Iti fac doar poze sau si video?

ancamiresica
16.11.2009, 15:50:33
Iti fac doar poze sau si video?

Trei persoane vin. Si foto si video. Si la video fac parte din categoria "elegant" - parerea mea, adica fara inimioare zburatoare si efecte aiurea.

luluka
17.11.2009, 11:27:56
Problema e alta. Un fotograf e talentat sau nu. Nu poti sa ii ceri fotojurnalism daca el are alt mod de lucru fiindca nu e capabil sa le faca - daca are stil diferit. E ca si cum ai da unui pictor sa iti faca un tablou si sa ai aceleasi asteptari si de la un copil care deseneaza. Daca iti place stilul unui fotograf - e ok, insa daca ii ceri sa lucreze cum ai vazut tu poze la X, eu cred ca e imposibil sa le faca. Poate de aceea si tarifele variaza atat de mult de la fotografi amatori care isi spun profesionisti si cei cu adevarat profesionisti. Nu doresc sa fac reclama nimanui din Romania cu toate ca e un cuplu de fotografi in Bucuresti care sunt wow, din punctul meu de vedere, insa am dat un search in google la fotografi de nunta premiati din lume si iata stilul lor. Vezi:http://livebooks.aperturaphoto.com/, www.jeffascough.com/ (http://www.jeffascough.com/), www.yervant.com/ (http://www.yervant.com/), www.jerryghionis.com/ (http://www.jerryghionis.com/). Eu asa ceva numesc fotografii de nunta cu adevarat frumoase. Si avem si noi fotografi in tara care incearca sa ajunga incet incet la acest standard. De aceea am spus ca e aiurea chestia cu : sa ii spunem fotografului ce fotografii vrem... din munca lui vedem daca ne place sau nu stilul lui.

AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! Acuma m-am ofticat! Asta deja este arta! Deci, asa ceva mai greu gasim pe la noi. Si mie mi s-a spus ca fotograful iti face ce poze vrei tu, dar tocmai ca nefiind de meserie nu am cum sa stiu cam ce pozitie ma avantajeaza, lumina etc. Aceste lucruri trebuie sa le stie el, daca intr-adevar isi cunoaste meseria.
Am vazut multe poze de genul stam doi pe banca si zambim, ne cautam in jurul copacului etc. Asa ceva stiu si eu sa fac cu aparatul meu. Nu pentru asta imi angajez fotograf la nunta.
Surprinderea situatiilor inedite, a culorilor, a emotiilor, la asta te astepti de la un fotograf adevarat.
Si noi cu future husband am decis ca mai bine investim in muzica, foto si video decat in nu stiu ce decoratii si alte fite. Cu asta ramanem. Noua ne-a recomandat dj-ul pe cineva, dar inca n-am ajuns sa discutam.

liv19cris
17.11.2009, 18:53:56
Buna tuturor!Seban Cartis va spune ceva?Sara Photos?Daca ati avut colaborari cu ei, va rog....pareri.Multumesc, seara faina.

adina_
29.11.2009, 10:25:10
buna fetelor ,de videogiany atzi auzit?? cam cat ar putea costa un fotograf plus video ,pt 2010 :-\ ,stie cineva?

ancamiresica
29.11.2009, 11:04:26
buna fetelor ,de videogiany atzi auzit?? cam cat ar putea costa un fotograf plus video ,pt 2010 :-\ ,stie cineva?

Eu am vazut ceva de videogiany, cauta pe youtoube si vei gasi cateva clipuri ale lui. Iar referitor la preturi pentru 2010 depinde din ce categorie iti cauti prestatorii. Categoria cu adevarat "pro" urca si poate depaseste mia de euro - cu albume de lux incluse, categoria amatori, asa zisi "pro si ei" de la 100 de euro in sus(cu albume chicioase chinezesti sau poate fara albume). Rezultatele sunt diferenta. Important e sa vezi o serie de nunta cu fotografii una si una si sa nu te multumesti cu niste poze alese de fotograf de la diferite nunti ca risti sa te pacalesti. Asa a patit sora mea, nu vreau sa iti spun ce amintiri jalnice are... Un singur sfat am, : cereti sa vedeti cand alegeti fotograful cateva serii de nunti, nu doar cateva poze selectionate de el, important e nu sa vedeti una doua poze reusite ci sa fie toata nunta cu fotografii expresive, frumoase. La video iti dai seama cum lucreaza dupa ce iti arata. Important e sa iti placa stilul fiecaruia. Mergi in mai multe locuri, vezi diferenta si apoi sa te decizi.

adina_
29.11.2009, 20:13:10
mersi mult

redfoxxy
29.11.2009, 20:21:44
Eu am vazut ceva de videogiany, cauta pe youtoube si vei gasi cateva clipuri ale lui. Iar referitor la preturi pentru 2010 depinde din ce categorie iti cauti prestatorii. Categoria cu adevarat "pro" urca si poate depaseste mia de euro - cu albume de lux incluse, categoria amatori, asa zisi "pro si ei" de la 100 de euro in sus(cu albume chicioase chinezesti sau poate fara albume). Rezultatele sunt diferenta. Important e sa vezi o serie de nunta cu fotografii una si una si sa nu te multumesti cu niste poze alese de fotograf de la diferite nunti ca risti sa te pacalesti. Asa a patit sora mea, nu vreau sa iti spun ce amintiri jalnice are... Un singur sfat am, : cereti sa vedeti cand alegeti fotograful cateva serii de nunti, nu doar cateva poze selectionate de el, important e nu sa vedeti una doua poze reusite ci sa fie toata nunta cu fotografii expresive, frumoase. La video iti dai seama cum lucreaza dupa ce iti arata. Important e sa iti placa stilul fiecaruia. Mergi in mai multe locuri, vezi diferenta si apoi sa te decizi.

Apropo de albume.
Am o prietena care s-a casatorit anul asta.
Din pacate nu am putut participa la nunta ei.
Dar mi-a aratat pozele si nu am vrut sa-i spun direct, insa m-a socat cat de putine erau.
Avea un album din acela pe care il gasesti in orice librarie cu maxim 5 lei si doar un sfert, poate jumate era cu poze.

Din pacate ea nu a stabilit de la inceput numarul de poze in format fizic.
Asta e. Se mai intampla.

adina_
29.11.2009, 21:24:35
Trei persoane vin. Si foto si video. Si la video fac parte din categoria "elegant" - parerea mea, adica fara inimioare zburatoare si efecte aiurea.
si cat te costa ?

anca_eu
29.11.2009, 22:14:02
Noi am incheiat contractul cu cineva care face si foto si video si dupa cum cred ei ca e necesar vin cu una sau doua camere de filmat, si daca se vrea si locatia permite au si macara. Am fost incantati de ceea ce am vazut, si de discutiile avute. Pentru cine vrea mai multe detalii va scriu pm.

caramelushca
30.11.2009, 14:58:03
Hello, noi am fost sambata la targul de nunti de la sala sporturilor. Nu a fost cine stie ce de capul lui, dar macar am mai avut ocazia sa mai discutam cu 2 fotografi si cu cei de la cofetaria Mocca. In ceea ce priveste fotografiile, am analizat oferta lui Csikos Rolland si s-ar putea sa ramanem la el pana la urma. Dupa parerea mea fotografiile erau de calitate, iar raportul calitate-pret destul de bun. Ce parere aveti, ati auzit de el, si-a mai facut cineva pozele cu el? Va pup!

miresuca2010
30.11.2009, 22:00:03
Am fost si eu la targ duminica si nu m-au incatat prea tare persoanele care se ocupau cu foto si video. La Rolland zicea ca pe site te poti incrie pentru sedinta foto gratuita prin tragere la sorti, dar pe site la contact nu e prevazut formularul asa cum spunea la targ.....

miresuca2010
30.11.2009, 22:03:56
ancamiresica pentru poze ce firma ai ales?

ancamiresica
30.11.2009, 22:21:58
ancamiresica pentru poze ce firma ai ales?

I-am ales pe Amalia si Alex de la Amalex. Sunt multe variante pe piata locala. Sa cauti mai multe oferte si te opresti unde iti place cel mai mult si la cele mai frumoase rezultate. Mie ei mi-au placut enorm.

ancamiresica
03.12.2009, 11:07:02
Doresc sa va intreb daca voi veti da fotografii pe hartie si invitatilor de la nunta voastra. Se mai practica obiceiul acesta? Sau sa le dam doar celor apropiati?

redfoxxy
03.12.2009, 18:47:40
Doresc sa va intreb daca voi veti da fotografii pe hartie si invitatilor de la nunta voastra. Se mai practica obiceiul acesta? Sau sa le dam doar celor apropiati?

Eu le voi da doar celor apropriati.
E putin dificil si procesul prin care ajung pozele la ei.
Sa le trimit prin posa la toti?
Mi se pare putin aiurea.
Prefer sa le dau celor apropriati.

dramatzica
06.01.2010, 10:14:57
totusi isi face cineva fotografiile cu SaraFoto pana la urma? cat costa si ce include pachetul la ei?

ClauDia_H
13.01.2010, 15:53:29
buna fetelor.eu sunt noua pe aici.ma pregatesc si eu sa fiu viitoare miresica :) am vazut ca tot vb de poze pt nunta.eu am gsit un fotograf care lucreaza f fain si pret destul de bun(450 euro).imi da doua albume cu poze (si nu albume din astea pe care le gasesti la chinezi sau totul cu 38 :)),sunt super faine din italia aduse)unul din albume este cu poza imrimata ca si o carte super fain care in alte locurii e f scump ,imi filmeaza toata nunta (5-6 dvd cu nunta) +un dvd cu toate pozele .pt mine sincer conteaza sa am toata nunta filmata nu doar 3-6 ore cum fac altii.daca vreti sa luati leg cu el va dau nr lui de tel.

ancamiresica
13.01.2010, 16:09:13
buna fetelor.eu sunt noua pe aici.ma pregatesc si eu sa fiu viitoare miresica :) am vazut ca tot vb de poze pt nunta.eu am gsit un fotograf care lucreaza f fain si pret destul de bun(450 euro).imi da doua albume cu poze (si nu albume din astea pe care le gasesti la chinezi sau totul cu 38 :)),sunt super faine din italia aduse)unul din albume este cu poza imrimata ca si o carte super fain care in alte locurii e f scump ,imi filmeaza toata nunta (5-6 dvd cu nunta) +un dvd cu toate pozele .pt mine sincer conteaza sa am toata nunta filmata nu doar 3-6 ore cum fac altii.daca vreti sa luati leg cu el va dau nr lui de tel.

Suna tare ciudat:D . Nu de alta dar eu chiar am cautat mult pe piata oradeana si pot sa spun ca cei care mi-au placut cum lucreaza porneau de la 500-600 euro doar foto sau doar video, nicidecum amandoua + album italian. Albumele italiene tip carte stiu ca incep de la cateva sute de euro:-< iar asta ar insemna ca respectivul fotograf merge pe minus, mai ales daca a investit si in aparatura video? Suna tare ciudat si a tzeapa!

andymatei
13.01.2010, 16:48:23
Si eu am auzit ca s-au mai domolit preturile la albumele gen carte. Am inteles ca sunt deja disponibile si la 250 de Ron.

luluka
13.01.2010, 17:02:54
Da, sunt m-am interesat si eu la Soother's, iesi la 250 lei cu grafica cu tot (bineinteles daca duci tu pozele si-ti fac ei albumul)

ancamiresica
13.01.2010, 18:26:26
Si eu am auzit ca s-au mai domolit preturile la albumele gen carte. Am inteles ca sunt deja disponibile si la 250 de Ron.

Dar voi ati vazut ce calitate sunt?:O Dupa cateva saptamani colile se curbeaza ca se foloseste lipire cu aracet si poza e lipita pe un fel de carton. Pretul reflecta si calitatea redutabila. Nu degeaba e asa mare diferenta intre albumele straine si cele romanesti: materialele utilizate si cateva sute de euro ...:D
Albume tip carte romanesti merita pentru orice dar numai NUNTA NU. O singura data in viata ai nunta si albumul ar trebui sa reziste in timp, nu sa ajunga in cateva luni bun de aruncat :(. Serios e mare diferenta intre albumele tip carte straine si cele romanesti. De aceea fotografii care se respecta nu lucreaza cu albumele fotocarte romanesti ieftine.

adri2010ana
13.01.2010, 18:30:20
si eu am gasit o firma care face foto+video cu 400 euro. primesc 2 dvd cu nunta + 1 dvd cu poze + 1 album tip carte sau italian cum ii spuneti voi

amalia_amina
13.01.2010, 18:34:48
[/QUOTE][/QUOTE]
si eu am gasit o firma care face foto+video cu 400 euro. primesc 2 dvd cu nunta + 1 dvd cu poze + 1 album tip carte sau italian cum ii spuneti voi

Dragele mele,
A NU SE FACE CONFUZIA album digital Mario Acerboni care costa de la 400 de euro in sus in functie de coperta (strict albumul fara serviciul foto) si ce spuneti voi ca e album tip carte.

Nu doresc sa pun fotografii mai detaliate sa nu se considere reclama. Insa cred ca este suficient ca sa va faceti o idee. Varianta italiana arata asa.

dramatzica
13.01.2010, 22:41:47
[/quote]

Dragele mele,
A NU SE FACE CONFUZIA album digital Mario Acerboni care costa de la 400 de euro in sus in functie de coperta (strict albumul fara serviciul foto) si ce spuneti voi ca e album tip carte.

Nu doresc sa pun fotografii mai detaliate sa nu se considere reclama. Insa cred ca este suficient ca sa va faceti o idee. Varianta italiana arata asa.[/quote]

Super album din ce se vede in poze!
Poti sa imi spui ce dimensiuni are?

amalia_amina
13.01.2010, 22:48:29
Dragele mele,

Nu doresc sa pun fotografii mai detaliate sa nu se considere reclama. Insa cred ca este suficient ca sa va faceti o idee. Varianta italiana arata asa.[/quote]

Super album din ce se vede in poze!
Poti sa imi spui ce dimensiuni are?[/QUOTE]

30x30

dramatzica
13.01.2010, 22:56:54
si noi avem si optiunea asta 30/30 dar mai vedem dupa nunta cu ce buget ramanem... daca o sa am bani o sa fac asa ;;)

andymatei
13.01.2010, 23:05:08
[quote=ancamiresica;2843410]Dar voi ati vazut ce calitate sunt?:O Dupa cateva saptamani colile se curbeaza ca se foloseste lipire cu aracet si poza e lipita pe un fel de carton. Pretul reflecta si calitatea redutabila. Nu degeaba e asa mare diferenta intre albumele straine si cele romanesti: materialele utilizate si cateva sute de euro ...:D
Albume tip carte romanesti merita pentru orice dar numai NUNTA NU. O singura data in viata ai nunta si albumul ar trebui sa reziste in timp, nu sa ajunga in cateva luni bun de aruncat :(. Serios e mare diferenta intre albumele tip carte straine si cele romanesti. De aceea fotografii care se respecta nu lucreaza cu albumele fotocarte romanesti ieftine.[/quote

Absolut imi admit ignoranta in domeniul albumelor italiene, si ma aplec in fata opiniei experte...doresc doar sa precizez ca albumul vazut de mine nu avea poze lipite pe carton, erau coli imprimate la calitate de "glossy magazine". Nu contest calitatea albumelor de 400 de euro, spun doar, pentru cei care nu isi permit acest lux, ca sunt si variante mai accesibile.
Ca sa fiu deasemenea onesta cu toate detaliile, nu era un album de NUNTA...era un album cu primul an din viata copilului.

amalia_amina
14.01.2010, 00:06:15
[/QUOTE] Absolut imi admit ignoranta in domeniul albumelor italiene, si ma aplec in fata opiniei experte...doresc doar sa precizez ca albumul vazut de mine nu avea poze lipite pe carton, erau coli imprimate la calitate de "glossy magazine". Nu contest calitatea albumelor de 400 de euro, spun doar, pentru cei care nu isi permit acest lux, ca sunt si variante mai accesibile.
Ca sa fiu deasemenea onesta cu toate detaliile, nu era un album de NUNTA...era un album cu primul an din viata copilului.[/QUOTE]

Albumul vazut de tine are fotografia lipita pe un anumit tip de carton gros, este faza finala a albumului "fotocarte". Prin lipire si presare rezulta albumul digital, deci "fotografii imprimate" fiind impropriu spus, insa intr-adevar ideea e asta.

aandradaa
14.01.2010, 10:31:36
Amalia, ti-am scris un PM.

andymatei
14.01.2010, 13:57:26
[/quote]

Albumul vazut de tine are fotografia lipita pe un anumit tip de carton gros, este faza finala a albumului "fotocarte". Prin lipire si presare rezulta albumul digital, deci "fotografii imprimate" fiind impropriu spus, insa intr-adevar ideea e asta.[/quote]

Multumesc mult de lamuriri...adevarul e ca nu am expertiza necesara pentru a-mi da seama daca o pagina e imprimata sau compusa din mai multe fotografii lipite....

aandradaa
16.01.2010, 10:14:18
Ciao,
Ieri m-am intalnit si eu cu gasparfoto, dupa ce i-am vazut fotografiile de pe blog care mi-au placut foarte mult.. mi-a placut deasemenea si felul in care abordeaza fotografia de nunta :) mai ales Trash the dress .. totusi vreau sa merg personal si la amalex si sarafoto inainte de a lua o decizie :)

Voi cum stati cu foto-video? cred ca dupa rochie, la cap. foto se iau cel mai greu deciziile :)

dramatzica
16.01.2010, 11:25:53
Ciao,
Ieri m-am intalnit si eu cu gasparfoto, dupa ce i-am vazut fotografiile de pe blog care mi-au placut foarte mult.. mi-a placut deasemenea si felul in care abordeaza fotografia de nunta :) mai ales Trash the dress .. totusi vreau sa merg personal si la amalex si sarafoto inainte de a lua o decizie :)

Voi cum stati cu foto-video? cred ca dupa rochie, la cap. foto se iau cel mai greu deciziile :)
asa e si cu foto ca si cu rochia: atata cauti pana vezi ceva si brusc zici "asta e" :)
du-te sa vezi cat mai multe si apoi te hotarasti... si eu am fost si la Amalex, dar tot la Gaspar am ramas, nu pt ca cei de la Amalex nu ar fi niste draguti, dar TTD pe care il face Gaspar mi-a placut fff mult. si dupa parerea mea are preturi decente.
spor la cautari si sa va gasiti toate ce va place!

aandradaa
16.01.2010, 14:25:27
asa e si cu foto ca si cu rochia: atata cauti pana vezi ceva si brusc zici "asta e" :)
du-te sa vezi cat mai multe si apoi te hotarasti... si eu am fost si la Amalex, dar tot la Gaspar am ramas, nu pt ca cei de la Amalex nu ar fi niste draguti, dar TTD pe care il face Gaspar mi-a placut fff mult. si dupa parerea mea are preturi decente.
spor la cautari si sa va gasiti toate ce va place!

Asa este TTD-ul mi-a placut enorm ! si fotograful mi-a facut o ff impresie buna, ce mi-a placut cel mai mult a fot faptul ca face o sedinta foto si inainte de nunta ca sa cunoasca mirii, sa-i vada prin obiectiv, ce-i avantajeaza, ce nu .. mi se pare foarte dedicat si profi..
Eu ma gandeam sa iau pachetul care cuprinde tot, sedinta foto inainte de nunta , toata nunta si TTD-ul.. ah imi place si albumul mult + tabloul...acelasi pachet l-ai ales ??

dramatzica
16.01.2010, 14:31:48
Asa este TTD-ul mi-a placut enorm ! si fotograful mi-a facut o ff impresie buna, ce mi-a placut cel mai mult a fot faptul ca face o sedinta foto si inainte de nunta ca sa cunoasca mirii, sa-i vada prin obiectiv, ce-i avantajeaza, ce nu .. mi se pare foarte dedicat si profi..
Eu ma gandeam sa iau pachetul care cuprinde tot, sedinta foto inainte de nunta , toata nunta si TTD-ul.. ah imi place si albumul mult + tabloul...acelasi pachet l-ai ales ??
Eu am ales pachetul cu toata nunta si TTD-ul dupa nunta, tablou si album Acerboni digital 20/30. Nu am luat All Inclusive pt ca iubitul meu si asa greu o sa faca fata la atata fotografiat :))
Eu sunt fff bunuroasa de alegerea facuta!!

aandradaa
16.01.2010, 15:11:02
Eu am ales pachetul cu toata nunta si TTD-ul dupa nunta, tablou si album Acerboni digital 20/30. Nu am luat All Inclusive pt ca iubitul meu si asa greu o sa faca fata la atata fotografiat :))
Eu sunt fff bunuroasa de alegerea facuta!!

Dar si asa, din cate am inteles tot se face o mini e-session inainte de nunta ca sa va vada prin obiectiv etc (ce spuneam mai devreme) doar ca nu e o sedinta lunga si probabil nu va printeaza pozele :)
Nici al meu nu prea a fost deacord dar l-am pacalit spunandu-i ca asa-i pachetul si gata, la TTD insa m-a intrebat daca nu pot sa merg singura :D:D:D saracu` nu-i place sa faca poze de loc :D i-am spus ca e singurul moft pe care il am si ca trebuie sa-mi faca pe plac !

amalia_amina
16.01.2010, 15:59:14
Ma bucur foarte mult ca si in Oradea sunt mirese care doresc altfel de fotografii. Ideea cu trash the dress vad ca a luat amploare si din ce in ce mai multe persoane sunt deschise la acest tip de sedinta foto. De ce n-ati avea si fotografii mai nonconformiste? Rochia nu e obligatoriu a fi "distrusa" ci ideea in sine e relevanta.
Bravo fetelor...

dramatzica
16.01.2010, 18:16:53
Ma bucur foarte mult ca si in Oradea sunt mirese care doresc altfel de fotografii. Ideea cu trash the dress vad ca a luat amploare si din ce in ce mai multe persoane sunt deschise la acest tip de sedinta foto. De ce n-ati avea si fotografii mai nonconformiste? Rochia nu e obligatoriu a fi "distrusa" ci ideea in sine e relevanta.
Bravo fetelor...
eu din primul moment cand am vazut pe forum poze de la TTD am zis ca si eu vreau pt nunta mea. si nu e neaparat nevoie sa iti distrugi rochia... mai ai grija de ea... o murdaresti doar, dar o duci la curatatorie si ti-o face ca noua. in fond la fel se murdareste si daca prinzi o zi cu ploaie torentiala fix cand ai nunta.
abia astept sa rasfoiesc albumul! :madlaugh:

RALUK15
19.01.2010, 13:10:23
Ce stiti de filmarile de la fotoremus???mai face careva cu el???

luluka
20.01.2010, 22:28:37
#-oazi am incheiat contractul cu foto si video, in sfarsit!!! Pot dormi linistita!

katja_mvp
21.01.2010, 12:23:31
#-oazi am incheiat contractul cu foto si video, in sfarsit!!! Pot dormi linistita!
felicitari!ai mai rezolvat ceva din lista nuntii:)

dramatzica
21.01.2010, 19:00:47
felicitari!ai mai rezolvat ceva din lista nuntii:)
ti-am trimis PM despre Gaspar. :*

annebella_wed
28.01.2010, 01:51:06
Ati auzit cumva de foto remus? Stie sa imi dea cineva ceva referinte despre el?

Mersi!

ancamiresica
28.01.2010, 10:24:19
Ati auzit cumva de foto remus? Stie sa imi dea cineva ceva referinte despre el?

Mersi!

Mare mare mare grija. El din cate stiu, reprezinta o firma care colaboreaza cu mai multi fotografi. S-ar putea sa ti se prezinte un portofoliu si sa te trezesti cu rezultate mai putin frumoase la nunta ta. De aceea e bine sa ne orietam spre fotografi care participa ei insisi la nunta noastra, nu la firme de fotografi...

narcyssa
28.01.2010, 13:07:01
sunt foarte multe firme care prezinta portofolii ce nu le apartin sau le apartin, dar la nunta ta te trezesti cu alt fotograf decat cel cu care vorbesti. Am un prieten care doreste sa invete fotografie si o "firma" cu renume i-a dat o nunta pt 150 ron, nu am nimic de spus, dar ce poze vei avea daca fotograful e la prima lui nunta, sau ce face el pt cei 150 ron, le fusareste.. asa ca intrebati sigur daca persoana ce va face oferta e si fotograful sau cameramanul ce va filma sau fotografia nunta.
si inca ceva, sunt o gramada de cameramani acre dau in pachet 3 ore de filmat, dupa ce trec cele 3 ore opresc camera si te intreaba mai vrei? normal ca accepti desi cer inca 100 euro pe ora in plus.

annebella_wed
29.01.2010, 14:34:05
Ce stiti de filmarile de la fotoremus???mai face careva cu el???

Si eu cu el am contract. Am mai lucrat cu el la vreo 2 evenimente. La banchet si la o sedinta foto pentru o prietena care se ocupa de machiaj si mie imi place cum lucreaza.Adevarul este ca mi-a aratat niste portofolii frumoasa, acuma nu am de unde sa stiu daca sunt ale lui sau nu, dar eu sunt multumita de ce am vazut. Sper ca si ale mele vor fi la fel.

Tu ce ai mai auzit d el?

csandys
29.01.2010, 16:58:55
legat de fotoremus si eu tot cu ei imi fac contractul, si mi se pare super ok calitatea comprativ cu pretul, chiar lucreaza frumos, sunt si de treaba, si chiar se ocupa sa iasa fain.eu una recomand, am auzit si am vazut la altii ca lucreaza bine.succes in alegere.
apropo daca aveti anul acesta nunta si va trebuie fotograf, ar fi bine sa va grabiti.

ancamiresica
29.01.2010, 17:12:36
legat de fotoremus si eu tot cu ei imi fac contractul, si mi se pare super ok calitatea comprativ cu pretul, chiar lucreaza frumos, sunt si de treaba, si chiar se ocupa sa iasa fain.eu una recomand, am auzit si am vazut la altii ca lucreaza bine.succes in alegere.
apropo daca aveti anul acesta nunta si va trebuie fotograf, ar fi bine sa va grabiti.

M-am uitat pe site-ul lor. Intr-adevar lucreaza ok. Insa mie mi se pare un stil mult prea clasic. Mie imi plac instantaneele, fotografiile care surprind emotia, cele care transmit ceva... Foto remus sunt prea clasici pentru gustul meu ... poate prea pretentios... important e sa va placa rezultatele :) !

dramatzica
29.01.2010, 18:08:05
eu am sunat la remus inainte de a-l gasi pe gaspar foto si ne-a zis raspicat ca daca in ziua nuntii noastre o sa aiba o nunta mai mare, atunci el merge acolo si la noi trimite pe altcineva pt care raspunde, dar mie lucrul acesta nu mi-a convenit absolut deloc.

aandradaa
29.01.2010, 19:21:37
eu am sunat la remus inainte de a-l gasi pe gaspar foto si ne-a zis raspicat ca daca in ziua nuntii noastre o sa aiba o nunta mai mare, atunci el merge acolo si la noi trimite pe altcineva pt care raspunde, dar mie lucrul acesta nu mi-a convenit absolut deloc.

Urat! Si mie mi-a placut mult Gasparfoto si sunt f fericita ca l-am ales plus ca toti cei carora le-am aratat site-ul lui au ramas uluiti de fotografiile pe care le face :D

luluka
29.01.2010, 20:26:54
Urat! Si mie mi-a placut mult Gasparfoto si sunt f fericita ca l-am ales plus ca toti cei carora le-am aratat site-ul lui au ramas uluiti de fotografiile pe care le face :D
Aha! Inseamna ca tu l-ai ocupat inainte sa ajung eu la el. Atunci cand am vorbit cu el, mi-a zis ca pe 25 are deja ocupat :D.

RALUK15
29.01.2010, 22:42:08
Eu cu remus am vb pt filmare k pozele le facem cu altcineva...eu i-am zis din start k numai asa fac cu el daca vine el si a zis k vine el sigur k eu am filmare cu 2 camere si macara...dar o sa il pun sa imi specifice in contract k el se ocupa si sper sa fie asa...sa speram k va fi bine

dramatzica
29.01.2010, 22:49:16
Aha! Inseamna ca tu l-ai ocupat inainte sa ajung eu la el. Atunci cand am vorbit cu el, mi-a zis ca pe 25 are deja ocupat :D.
dar poti sa alegi sa faci TTD cu el dupa nunta :D

luluka
29.01.2010, 23:26:03
dar poti sa alegi sa faci TTD cu el dupa nunta :D
Da :D In caz ca-mi cumpar rochita, o sa ma gandesc.

aandradaa
30.01.2010, 10:09:31

ohhh ... ^:)^ imi pare rau tare ca te-am privat de gasparfoto ... :( dar sunt fericita ca am fost mai rapida ;)) , sper totusi ca ti-ai gasit pe cineva care sa-ti placa la fel de mult pt ca mai sunt profesionisti in Oradea >:D<

annebella_wed
30.01.2010, 19:13:21
Eu nici nu mi-am pus problema ca nu remus vine personal la nunta. Eu am lucrat cu el personal si de el sunt multumita. Dar daca vine altcineva in locul nu sunt de acord. Dar la mine in contract scrie 2 fotografi si 2 cameramani, macara, albume, etc. Acumama gandesc ca o sa vina el si inca un fotograf, Asta nu ma mderanjeaza, dar eu vreau sa faca el pozele.

RALUK15
30.01.2010, 22:48:37
Eu nici nu mi-am pus problema ca nu remus vine personal la nunta. Eu am lucrat cu el personal si de el sunt multumita. Dar daca vine altcineva in locul nu sunt de acord. Dar la mine in contract scrie 2 fotografi si 2 cameramani, macara, albume, etc. Acumama gandesc ca o sa vina el si inca un fotograf, Asta nu ma mderanjeaza, dar eu vreau sa faca el pozele.
Daca ai 2 camere si macara vine el sigur...k deja cand lucreaza cu 2 camere el face regia

ancamiresica
30.01.2010, 22:51:22
Voi pentru ce tip de album de nunta optati?

RALUK15
30.01.2010, 22:58:00
Eu foto fac cu b&a si albumul e tip fotocarte

dmdanila
30.01.2010, 22:59:19
eu momentan nu fac nici un album. Cand il voi face va fi album digital, fotocarte gen Acerboni;))

ancamiresica
30.01.2010, 23:33:01
eu momentan nu fac nici un album. Cand il voi face va fi album digital, fotocarte gen Acerboni;))

Gen Acerboni sau chiar Acerboni? Mi s-a explicat ca este foarte foarte foarte mare diferenta de calitate intre ceea ce se gaseste la romani si albumul Acerboni. Cel facut de romani sau maghiari in cateva luni poti sa il arunci , atat de urat devin paginile :(, fiindca am inteles ca materialele folosite sunt inferioare calitativ si se curbeaza.

dmdanila
30.01.2010, 23:42:15
Gen Acerboni sau chiar Acerboni? Mi s-a explicat ca este foarte foarte foarte mare diferenta de calitate intre ceea ce se gaseste la romani si albumul Acerboni. Cel facut de romani sau maghiari in cateva luni poti sa il arunci , atat de urat devin paginile :(, fiindca am inteles ca materialele folosite sunt inferioare calitativ si se curbeaza.
hai sa-ti zic ce am inteles eu, am mai scris si alta data cred... Nu exista pe piata numai albume Acerboni de calitate. Si spun asta pt ca am fost la un targ de nunti in Milano, si am vazut o gramada de albume facute de diferite firme, albume facute manual, coperti din piele (chiar si de crocodil#-o ), lemn, material metalic. Preturile pt 3 albume, unul pt miri, 30x40, sau 40x40 (daca-mi aduc bine aminte) si 2 pt parinti, incepeau de la 700 euro. Tot ce am vazut eu era de calitate. De asta ziceam ca nu-mi fac acum albumele. le voi face cand voi aveam bani:-"
Tu iti faci Acerboni?

ancamiresica
31.01.2010, 00:16:12
hai sa-ti zic ce am inteles eu, am mai scris si alta data cred... Nu exista pe piata numai albume Acerboni de calitate. Si spun asta pt ca am fost la un targ de nunti in Milano, si am vazut o gramada de albume facute de diferite firme, albume facute manual, coperti din piele (chiar si de crocodil#-o ), lemn, material metalic. Preturile pt 3 albume, unul pt miri, 30x40, sau 40x40 (daca-mi aduc bine aminte) si 2 pt parinti, incepeau de la 700 euro. Tot ce am vazut eu era de calitate. De asta ziceam ca nu-mi fac acum albumele. le voi face cand voi aveam bani:-"
Tu iti faci Acerboni?

Ai mare dreptate. Nu numai Acerboni sunt de calitate. Mai sunt cativa producatori internationali cu renume dpdv calitativ, chiar citisem despre asta pe topicul destinat albumelor digitale. Ideea e ca exista o diferenta majora intre produsele romanesti si cele de afara, in urma "cercetarii" mele.
Referitor la ce am ales eu, am optat pentru digital pentru noi, si albume clasice cadou pentru parintii nostri.
PS: Te-ai gandit bine referitor la momentul cand iti faci albumele, important e sa fie calitate ca le facem pentru toata viata.

dramatzica
31.01.2010, 14:02:59
si eu imi fac tot album Acerboni tip fotocarte 30x40 sau 40x40 in functie de bugetul pe care o sa il am atunci, album imprimat in Italia. pt parinti fac albume clasice. am vazut cu ochii mei si un album facut in Ro si e f mare diferenta... e o investitie mai mare intr-adevar un album de calitate, dar eu zic ca merita.

Anamonica
01.02.2010, 16:16:02
Chiar te pot ajuta in legatura cu partea de foto video daca vrei pot sa iti las si nr de tel dar in mai iunie ajung la bucuresti si iti pot lasa si arata albumele foto sinser sunt deosebite si cei 2 lucreaza si se implica foarte mult in eveniment plus ca fiecare evniment e fotografiat diferit tin cont si de personalitatea mirilor si chiar vor ca partea de foto video sa iti ramana ca o amintire placuta...daca vrei astept mesaj si cu dea mai mare placere te ajut

Anamonica
01.02.2010, 16:36:19
Si noi, in final ne-am decis si am semnat contract tot cu cei de la Amalex. Suntem foarte īncāntaži de ei, pozele lor ne-au placut cel mai mult de la prestatorii oradeni. Au aparate foto si video foarte bune (parerea lui iubi) si ceea ce imi place este ca la toate nuntile la care participa merg cu 2 aparate foto si 2 aparate video si macara la cerere. Ofertele lor sunt variate in functie de tipurile de albume pe care le preferam. M-au incantat si prin stilul pe care il abordeaza la videoclipuri si la video in general (ne-au aratat mai multe variante si sunt deosebite fata de ce am mai vazut in alta parte). Preturile lor pt foto+video incep de la 800 de euro pt anul in curs. Asta e, arta se plateste. Acuma depinde cat de mult conteaza pentru fiecare asta si pe ce e dispus sa dea mai multi bani.
Buna AM SI EU O INTEBARE CEI DE la Malex incep serv de la 800 de euro cu o camera si un ap foto?album si fotografii ai in mana?si cate sedinte foto iti ofera ma refer daca iti fac poze si inainte de nunta gen logodna sau si dupa nunta?mersi ...spor la pregatiri casa de piatra

ancamiresica
01.02.2010, 16:58:46
Buna AM SI EU O INTEBARE CEI DE la Malex incep serv de la 800 de euro cu o camera si un ap foto?album si fotografii ai in mana?si cate sedinte foto iti ofera ma refer daca iti fac poze si inainte de nunta gen logodna sau si dupa nunta?mersi ...spor la pregatiri casa de piatra

Ofertele lor erau 2 fotografi in pretul acela plus albume, care erau de diferite tipuri si pretul crestea in functie de asta. Separat video. Erau incluse sedinte foto diferite. Am vorbit cu ei zilele astea de orarul in ziua nuntii mele si din discutii am inteles ca mai au putine date libere pentru anul in curs. Cu un telefon ai afla mai multe detalii.

Anamonica
01.02.2010, 23:21:03
Ofertele lor erau 2 fotografi in pretul acela plus albume, care erau de diferite tipuri si pretul crestea in functie de asta. Separat video. Erau incluse sedinte foto diferite. Am vorbit cu ei zilele astea de orarul in ziua nuntii mele si din discutii am inteles ca mai au putine date libere pentru anul in curs. Cu un telefon ai afla mai multe detalii.
Anca mersi tare mult pt informatie esti o draguta:*casa de piatra si vreme frumoasa iti doresc pt sedinta foto:>

ancamiresica
02.02.2010, 11:40:50
Anca mersi tare mult pt informatie esti o draguta:*casa de piatra si vreme frumoasa iti doresc pt sedinta foto:>

Ms pentru urari. :) Casa de piatra si tie.

RALUK15
02.02.2010, 23:13:12
Am semant contractul si pt video cu Fotoremus...Remus mi s-a parut a fi un profesionist...il interesa fiecare detaliu ca sa dea bine in camera mi-a placut...inca o grija mai putin

annebella_wed
06.02.2010, 23:40:04
SI eu tot cu foto remus am incheiat contract.
Soune0mi te rog ce ati optat in contract?
Noi avem - foto cu 2 cameramani, video cu 2 cameramani si macara
albume, cd blu ray, si albume pt nasi.

ancamiresica
07.02.2010, 06:41:28
SI eu tot cu foto remus am incheiat contract.
Soune0mi te rog ce ati optat in contract?
Noi avem - foto cu 2 cameramani, video cu 2 cameramani si macara
albume, cd blu ray, si albume pt nasi.

Din cate stiu nu exista cd blue ray. Exista doar filmare standard pe dvd sau filmare hd pe disc blue ray. Nu exista nici hd pe dvd; se poate doar hd pe disc blue ray.
Oricum contractul semnat de voi include foarte multe. Ma gandesc ca a costat destul de mult. Oricum sunt si eu de parerea ca foto, video si albumele le faci pentru o viata, pe cand rochia, florile, si toate chichitele "se duc".

annebella_wed
08.02.2010, 17:29:15
ancamiresica vad ca tu ai nunta la 2 sapt dupa mine :))

Poate iti mai pot da vreun sfat 2 , ca doar o sa fiu proaspat mireasa si poate mai gasesc eu vre-un pont 2 care te poate ajuta :)

Am vazut ca si voi tot la bazilica faceti cununia religioasa. V-ati programat deja? SI voi trebuie sa mergeti la consultatii cu perotu?

lili_kiss
17.02.2010, 22:10:39
am auzit multe lucruri bune de foto remus,de la ce preturi porneste?

annebella_wed
17.02.2010, 22:48:03
Preturile le stabilesti cu el in functie de serviciile de care ai nevoie, el se ocupa si de foto si de video.

Daca ai nevoie de date da contact ti le trimit pm.

lili_kiss
17.02.2010, 23:54:54
Chiar te rog daca se poate sa imi trimiti...multumesc:*

helly84
23.02.2010, 21:42:59
Buna fetelor dupa indelungi cautari si intalniri cu vreo 10 firme si pfa de foto video am gasit exact ce mi-am dorit!!!!!!!este vb de firma video-art si ii recomand cu caldura oricui mai ales ca din coincidenta unul dintre asociati mi-a fost prieten din copilarie.pt ceea ce ofera au niste preturi extraordinar de mici(sunt altii care cer ceva mai putin decat ei si iti ofera niste kitch-uri cu pupaciosi sub voal.......,dar mai sunt si cei care ofera ceva mai mult decat ei dar la un pret mai mult de dublu.pt contact va pot trimite pm
:*

helly84
23.02.2010, 21:55:44
si asa ca si completare as vrea sa va impartasesc o experienta cu firma amalex care m-a lasat fara grai.intai suni bineinteles sa intrebi daca is liberi pe data cutare si cam ce preturi practica sa vezi daca te incadrezi.asa am si facut,erau liberi iar pretul pornea de la 700 de euro,am zis ca merge ca ne stabilisem buget in jur de 800,plus ca ne-au spus ca au incluse nu stiu cate albume...si multe alte chestii.bun,ajungem la ei acasa sa discutam detaliile,acolo se schimba treaba pai ei pornesc de la 700 de euro dar numai foto,cu video vine cel putin 1200 de euro,pai stai putin de la 700 la 1200 e o dif f mare,iar noi am spus clar ca vrem si foto si video,stiti care a fost raspunsu tipei??????????pai io oricum stiam de cand ne-ati sunat ca nu sunteti clientii nostri k ati intrebat de pret........si de ce nu putea cucoana sa ne spuna asta la tel sa nu ne deplasam degeaba???????????imi pare sincer rau k sunt cupluri in oradea care le dau atatia bani desi sunt altii care fac treaba la fel de buna si nu cer atat de multi bani,dar stiti vb aia prost e cel ce plateste nu cel ce cere ma rog am cam deviat de la subiect dar trebuia saa ma descarc :-pva pup bafta

luluka
23.02.2010, 22:07:38
si asa ca si completare as vrea sa va impartasesc o experienta cu firma amalex care m-a lasat fara grai.intai suni bineinteles sa intrebi daca is liberi pe data cutare si cam ce preturi practica sa vezi daca te incadrezi.asa am si facut,erau liberi iar pretul pornea de la 700 de euro,am zis ca merge ca ne stabilisem buget in jur de 800,plus ca ne-au spus ca au incluse nu stiu cate albume...si multe alte chestii.bun,ajungem la ei acasa sa discutam detaliile,acolo se schimba treaba pai ei pornesc de la 700 de euro dar numai foto,cu video vine cel putin 1200 de euro,pai stai putin de la 700 la 1200 e o dif f mare,iar noi am spus clar ca vrem si foto si video,stiti care a fost raspunsu tipei??????????pai io oricum stiam de cand ne-ati sunat ca nu sunteti clientii nostri k ati intrebat de pret........si de ce nu putea cucoana sa ne spuna asta la tel sa nu ne deplasam degeaba???????????imi pare sincer rau k sunt cupluri in oradea care le dau atatia bani desi sunt altii care fac treaba la fel de buna si nu cer atat de multi bani,dar stiti vb aia prost e cel ce plateste nu cel ce cere ma rog am cam deviat de la subiect dar trebuia saa ma descarc :-pva pup bafta

Unii pur si simplu nu stiu ce inseamna sa ai o afacere!
Lasa, bine ca ai gasit ce-ti place!

ancamiresica
23.02.2010, 23:12:55
:D

Eu cu ei fac si nu pot spune ca imi pare rau ca dau bani putin mai multi, fiindca stiu ca am ales ceva ce putini fac in Oradea in fotografia de nunta. Eu stiu ca ei se axeaza numai pe foto si renunta la video si poate nu au fost atenti la telefon ca ai spus si video. Si cand am fost eu la ei pretul de pornire al serviciilor tot de 700 era iar apoi in foile primite scria fiecare pachet ce include. Drept e ca no...ai facut un drum aiurea in ideea ca erai legata de considerentul financiar. Insa eu am fost tare incantata de ei si nu-mi pare rau de alegerea facuta mai ales ca am realizat deja 2 sedinte foto (sedinte mai deosebite ca tema ). Diferenta mare intre fotografii din Oradea am realizat ca este de fapt stilul abordat. Mi-a placut stilul lor, al celor de la Sara, A. Serecut si ... cam atat. E drept ca suntem foarte pretentiosi, insa nu am gasit sa-mi placa alti prestatori, la multi lasa de dorit prelucrarea si stilul artistic. Asta este parerea noastra... suntem noi cu pitici pe creier ca dorim "fotografii de revista" - nu una, ci TOATE !?! :D
Si referitor la pret la telefon, nici mie nu mi se pare normal a-l spune. Nici eu nu am intrebat la telefon. Mi s-a parut corect fata de munca lor macar sa vad ce intra intr-un pret. Ca degeaba imi spune un pret atata timp cat nu stiu ce si cate include. Mi se pare normal sa mergi la prezentare. Apoi poti face intr-adevar raportul calitate-pret. Indiferent care ar fi pretul unor servicii, eu una vreau sa le vad inainte, apoi sa le discut pretul si nu invers. Daca nu ma incadrez, asta e... Eu am auzit initial de albumele digitale, nu stiam ca exista mai multe tipuri: fotocarti, albume digitale facute la noi in tara, sau albume digitale italiene. Stiam doar un lucru - vreau album de genu. Dupa ce am vazut diferenta dintre ele, mi-am dat seama de ce e asa mare si diferenta de pret! Am inteles ca la expo va fi si reprezentantul acelor albume italiene renumite: MA. Is curioasa sa vad ca am auzit ca are o oferta variata.

ancamiresica
25.02.2010, 10:48:51
Sunt de acord cu tine. Uneori mai avem si momente sau probleme care ne influenteaza atitudinile. Cat despre Amalia si Alex cred ca sunt oameni faini si fac o treaba foarte buna. Suntem colegi de breasla si am avut ocazia sa-i cunosc un pic si cred ca cele care i-ati ales o sa aveti amintiri frumoase. In ceea ce priveste preturile la telefon va sfatuiesc intotdeauna sa mergeti sa vedeti si abia dupa aceea sa intrebati pretul pentru ca astfel va faceti o imagine corecta pentru ce platiti. Orice lucru valoros cumperi intai mergi si-l vezi, pui mana pe el si nu intrebi la telefon cat costa cand nici macar nu ai idee cum arata. Mai ales cand este vorba de amintirile voastre si singurele lucruri care vor fi cele mai vizualizate dupa nunta si la care poate si nepotii vostrii se vor uita daca sunt pastrate cu grija ! Va doresc o nunta frumoasa si amintirii de neuitat ! :)

Cand am avut prima intalnire cu cei de la Amalex spuneau ca sunteti singurii pe care i-ar recomanda daca ar fi ocupati in ziua nuntii mele. E evident cat de frumos lucrati comparativ cu ceilalti asa zisi profesionisti. Referitor la pret la telefon, sunt perfect de acord. Daca ar fi sa nu ne incadram in buget - asta e, insa din respect pentru munca si serviciile voastre asa e corect - NU la telefon.
Recunosc, ca dupa sugestiile Dramatzicai m-am uitat la pozele lui Gaspar N, deosebit, :) o buna alegere si el.

TrifaRaluca
26.02.2010, 11:22:46
Ceau fetelor, in afara de FotoRemus, Amalex si Sarafoto, ce alte firme de foto-video mai stiti? Eu vreau sa ma duc la toate sa imi faca o oferta de pret.

ancamiresica
26.02.2010, 12:04:05
Ceau fetelor, in afara de FotoRemus, Amalex si Sarafoto, ce alte firme de foto-video mai stiti? Eu vreau sa ma duc la toate sa imi faca o oferta de pret.

Dreamstudio, Shadow art
PS: conteaza sa iti placa stilul abordat de cel pe care il alegi, sa nu iti para mai tarziu rau. Studiaza bine piata, ca sunt destui. Si daca ai timp sa mergi la expo, poate vin si altii.

RALUK15
26.02.2010, 14:41:52
b&a foto,gasparfoto...

aandradaa
26.02.2010, 19:18:15
Gaspar foto, il recomand cu toata caldura.. are si site cu acelasi nume si e ff de treaba si deschis la dorintele clientului. Succes si o nunta de vis!!

dramatzica
26.02.2010, 19:26:15
Gaspar foto, il recomand cu toata caldura.. are si site cu acelasi nume si e ff de treaba si deschis la dorintele clientului. Succes si o nunta de vis!!
subscriu:D
doar ca nu e si video...

dramatzica
27.02.2010, 16:42:43
tocmai am descoperit o "noua" firma de foto-video Shadowart ii zice!!<:-P
au site cu acelasi nume... am auzit de la o prietena care isi face pozele cu ei si acuma m-am uitat sa vad... nu au f multe poze pe site inca dar mie mi-a placut mult ce am vazut.
fetele care nu v-ati ales inca, acum chiar aveti de unde alege! ;))

Andra_Alexandra
27.02.2010, 17:17:25
tocmai am descoperit o "noua" firma de foto-video Shadowart ii zice!!<:-P
au site cu acelasi nume... am auzit de la o prietena care isi face pozele cu ei si acuma m-am uitat sa vad... nu au f multe poze pe site inca dar mie mi-a placut mult ce am vazut.
fetele care nu v-ati ales inca, acum chiar aveti de unde alege! ;))

Noua ei ne-au facut pozele cand am terminat a 12-a...eu una nu am avut nimic de obiectat in privinta lor, dar toti colegii din promotia mea au fost foarte nemultumiti de ei...ei au promis mai multe, de exemplu un coleg si-a facut 35 de probe pt ca a crezut ca nu trebuie platite, si de fapt erau gratuite doar 4, restul le-a platit, stiu ca a platit vreo 1 mil, acum 3 ani :)) noi ne-am facut pozele in ianuarie sau februarie, si doar in mai ni le-au adus, ca stiu ca de-abia am reusit sa ne completam albumele, si stiu ca fetele il sunau pe Daniel sau pe Moni (fotografa) aproape in fiecare zi :D...mai multe neplaceri nu mai tin minte...astea mi-au venit acum in minte :D eu oricum nici nu m-am mai uitat de atunci peste album, da inca rad cand imi aduc aminte cum se stresau fetele si tot puneau vina una pe alta ca au ales firma Shadow :))

P.S. Daniel e un tip super de treaba, aici n-am nimic de obiectat...pls nu aruncati cu pietre, eu doar v-am povestit ce am patit noi :)>-

ancamiresica
27.02.2010, 20:12:47
Noua ei ne-au facut pozele cand am terminat a 12-a...eu una nu am avut nimic de obiectat in privinta lor, dar toti colegii din promotia mea au fost foarte nemultumiti de ei...ei au promis mai multe, de exemplu un coleg si-a facut 35 de probe pt ca a crezut ca nu trebuie platite, si de fapt erau gratuite doar 4, restul le-a platit, stiu ca a platit vreo 1 mil, acum 3 ani :)) noi ne-am facut pozele in ianuarie sau februarie, si doar in mai ni le-au adus, ca stiu ca de-abia am reusit sa ne completam albumele, si stiu ca fetele il sunau pe Daniel sau pe Moni (fotografa) aproape in fiecare zi :D...mai multe neplaceri nu mai tin minte...astea mi-au venit acum in minte :D eu oricum nici nu m-am mai uitat de atunci peste album, da inca rad cand imi aduc aminte cum se stresau fetele si tot puneau vina una pe alta ca au ales firma Shadow :))

P.S. Daniel e un tip super de treaba, aici n-am nimic de obiectat...pls nu aruncati cu pietre, eu doar v-am povestit ce am patit noi :)>-

Oricare ar fi adevarul, un lucru e sigur. Trebuie sa va alegeti fotografii pe baza a mai multe fotografii, nu numai a ceea ce vedeti pe site. De obicei am observat ca multi au una doua trei poze din fiecare nunta, si astfel e dificil sa iti faci o idee. Oricine ar face poze, cateva tot ies faine, insa restul...? De aceea am fost sfatuita si va zic si voua mai departe sa va alegeti fotograful pe baza mai multor fotografii din aceeasi nunta. Sa cereti nunta intreaga sa vedeti, nu selectii din mai multe nunti. Asta face diferenta dintre comun si wow.
PS: Auzisem si eu acelasi lucru de cei de la ShadowArt - legat de fotografii de absolventi.

adri2010ana
01.03.2010, 17:28:53
eu am incheiat contract pt foto/video cu auto impuls. au pe site oferta de preturi si date de contact.

ArianaLuvlee
30.05.2010, 01:17:15
ceva nou la foto video?cu cine v-ati decis sa faceti foto,dar video?eu am ramas la video art si sper sa iasa bine....

missy_L
02.06.2010, 20:51:01
ceva nou la foto video?cu cine v-ati decis sa faceti foto,dar video?eu am ramas la video art si sper sa iasa bine....
Eu m-am decis la smartfoto atat pt poze cat si pentru video si sunt incantata de alegere. A fost simpatie la prima vedere. Fotograful meu e un tip optimist, plin de viata, profesionist... exact de ce am eu nevoie in ziua nuntii. ;-)

ArianaLuvlee
03.06.2010, 12:10:32
Eu m-am decis la smartfoto atat pt poze cat si pentru video si sunt incantata de alegere. A fost simpatie la prima vedere. Fotograful meu e un tip optimist, plin de viata, profesionist... exact de ce am eu nevoie in ziua nuntii. ;-)
acum am intrat si eu la ei e site.....desi pana acum nu am auzit de ei sa stii k imi place cum lucreaza(nu imi place k toate pozele sunt facute in studio.....).cam la ce pret lucreaza ei?

missy_L
03.06.2010, 14:16:57
acum am intrat si eu la ei e site.....desi pana acum nu am auzit de ei sa stii k imi place cum lucreaza(nu imi place k toate pozele sunt facute in studio.....).cam la ce pret lucreaza ei?
Au poze facute in studio, pt ca au studio :)) spre deosebire de alti fotografi care nu dispun de o varianta auxiliara pentru sedinta foto mire si mireasa in caz ca vremea e urata. Oricum au o gramada de materiale foto si video pe care ti le pot arata daca le faci o vizita. Pretul e acceptabil tinand cont de ce ti se ofera.

ArianaLuvlee
03.06.2010, 15:25:12
Au poze facute in studio, pt ca au studio :)) spre deosebire de alti fotografi care nu dispun de o varianta auxiliara pentru sedinta foto mire si mireasa in caz ca vremea e urata. Oricum au o gramada de materiale foto si video pe care ti le pot arata daca le faci o vizita. Pretul e acceptabil tinand cont de ce ti se ofera.
vroiam sa zic doar k nu imi pot da seama cum ar arata poze facute de ei,dar in aer liber.....am inteles k e diferenta ff mare intre pozele din studio si cele din aer liber din cauza diferentei de luminozitate sau ceva de genul imi explica fotograful nostru....
eu am deja contract,dar as fi vrut doar sa compar pretul pe care il au fotografii nostri cu pretul lor.ms oricum

missy_L
03.06.2010, 20:10:52
vroiam sa zic doar k nu imi pot da seama cum ar arata poze facute de ei,dar in aer liber.....am inteles k e diferenta ff mare intre pozele din studio si cele din aer liber din cauza diferentei de luminozitate sau ceva de genul imi explica fotograful nostru....
eu am deja contract,dar as fi vrut doar sa compar pretul pe care il au fotografii nostri cu pretul lor.ms oricum
Bineinteles ca exista diferente intre pozele din studio si cele de afara si crede-ma ca au un portofoliu foarte bogat. Pe siteul lor au doar cateva mostre. Oricum bine zici tu, chiar o sa le sugerez sa puna acolo si poze facute in natura.:) Eu una iti dai seama c-am vazut tot ce se putea vedea la ei inainte sa decid sa inchei contractul cu ei. Cum spuneam pretul e bun, in nici un caz o mie si ceva de euro cat ne-au cerut altii care nu ne-au impresionat mai tare.

katja_mvp
22.06.2010, 23:11:21
si noi tot cu el am incheiat contractul si nu-mi pare rau de alegerea facuta.

13Delice
30.06.2010, 15:32:12
Salutare miresicilor

Ati auzit careva de cei de la "nuntioradea" ? mi-a spus o prietena de ei si eram curioasa daca careva dintre voi a auzit sau colaborat cu ei?

Multumesc anticipat si spor la toate cele!

13Delice
08.07.2010, 22:45:35
Nu a colaborat nimeni cu Calin Pele? [-o<. Mie mi-au placut pozele si filmarile lor, dar eram curioasa daca a colaborata cineva cu el, as fi vrut sa aud o opinie. Multumesc mult oricum.

Dee_Me
09.07.2010, 19:19:59
Nu a colaborat nimeni cu Calin Pele? [-o<. Mie mi-au placut pozele si filmarile lor, dar eram curioasa daca a colaborata cineva cu el, as fi vrut sa aud o opinie. Multumesc mult oricum.

Parerea mea este ca ar trebui sa mai cauti inainte de a te decide. Sunt multi multi asa numiti "fotografi". Sincer, mie nu imi place ce am vazut la acest domn. Consider ca fotografia a "avansat" mult, la un alt nivel, in perceptia mea. La fel si la filmare. Cauta putin pe vimeo, sa vezi ce inseamna filmare profesionala in adevaratul sens al cuvantului. Eu am gasit 2 prestatori din tara, care pur si simplu mi-au furat ochii. Un lucru e sigur:gusturile nu se discuta! Deci ce iti place tie, poate altuia nu ii place, si invers. Tu trebuie sa fii convinsa ca iei decizia cea mai buna pentru voi.

dramatzica
25.07.2010, 07:32:36
In sfarsit am primit si noi filmarea de la nunta noastra!
Am pus videoclipul in semnatura, dar incarcandu-l pe yout. se pierde fff mult din calitatea filmarii...
Acesta e doar primul.... vor fi si altele ca al meu abia asteapta sa se joace putin cu filmarea ;-)

dramatzica
27.07.2010, 19:21:35
Am pozele de la nunta!!!!!!
Sunt atat de fericita de nu-mi incap in piele... sunt tare mandra de ele...
Va invit sa va dati cu parerea >:D<
Sunt in semnatura (sper sa nu se considere reclama, sa ma ierte moderatorii, dar nu stiu cum sa vi le arat altfel).

PS. si asta nu e tot... mai urmeaza TTD!:x

passion_1
09.08.2010, 11:40:19
Am optat pt cei de la Zara Studio. Am vazut portofoliul lor, iar despre pret, nu mai vorbesc...O sa am amintiri frumoase peste ani...Daca aveti nevoie de datele lor de contact , dati-mi un pm,.Sper ca v-am fost de folos.:*

bebe_4_myboy
17.08.2010, 09:45:23
Dramatzica imi poti spune si mie te rog cu cine ti-ai facut video...e f frumos...multe felicitari ai fost o super miresica...pupici:*

bridezzilla
17.08.2010, 17:31:09
dramatzica zi-mi te rog cat a costat si video si foto la nunta ta? cate camere au fost? au surprins tot evenimentul toata noaptea sau au mai facut si pauze? acum ma interesez si eu de foto-video si nu prea as arunca bani in vant degeaba.... []

corin
02.09.2010, 20:42:06
Am inteles ca ai aceasi atitudine ca si mine fata de nunta ~~buget limitat~~ dar sa nu te sperie si noi am trait aceasi experienta , lucru care ne-a ajutat sa facem alegerile cele mai bune in materie de tot, am ales oameni care fac totul din pasiune fara fite si costuri exagerate, asa ca iti recomand din suflet echipa noastra care ne-au costat 2800 lei pachet complet muzica , foto,filmare.abia astept sa pot sa va pun poze deocamdata am cateva.