PDA

Versiunea completa : Miresici din Slobozia, jud Ialomita

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

DiVa
08.01.2007, 23:29:16
Este cineva din ialomita pe aici? Pupici

Jorju
22.04.2007, 18:51:20
Buna!

Am tot cautat pe forum informatii despre restaurantele din Calarasi sau Slobozia dar nu am gasit nimic..si ma gandeam ca poate mai este cineva care va face nunta in zona asta...eu nu sunt din Calarasi insa vom face nunta acolo si prea multe cunostinte despre zona nu am. De aceea as aprecia un sfat despre ce restaurante mai mari sunt in zona si care din ele ofera sansa unei nunti de vis :)

Multumesc de ajutor!

yokoso
23.04.2007, 15:05:34
Va astept cu sfaturi si idei pentru o nunta ca-n povesti!
Va urez multa bafta si sper sa corespondam!

Va pu,
Nicoleta

gabonitza84
18.07.2007, 13:22:10
buna

eu am nunta in slobozia si as fi interesata de unde as putea achizitiona baloane cu heliu, jumbo?

multumesc

mitzunel
01.08.2007, 11:26:05
eu te sfatuiesc sa contactezi o agentie specializata.gasesti o groaza pe internet, mai ieftine mai scumpe:-p ..au o groaza de pachete, oferte..din cate stiu eu, un balon cu heliu e de la 2.5 ron, iar un jumbo..vreo 120 ron..spor:)

sweatmoments
12.01.2009, 13:47:59
Fetelor, noi avem nunta in 2010, insa inca nu am fost la restaurant..probabil o sa mergem in primavara..dar daca aveti poze d ela restaurantele din slobozia poate atasati si aici...stie cineva ceva de "La Pietricele" ca a fost renovat si marit..si din afara arata super..la privighetoarea aveti idee ce capacitate are restaurantul?pentru cine a facut nunta acolo..cum a fost?e ok?multzumesc

elenna
20.01.2009, 10:40:43
Fetelor, noi avem nunta in 2010, insa inca nu am fost la restaurant..probabil o sa mergem in primavara..dar daca aveti poze d ela restaurantele din slobozia poate atasati si aici...stie cineva ceva de "La Pietricele" ca a fost renovat si marit..si din afara arata super..la privighetoarea aveti idee ce capacitate are restaurantul?pentru cine a facut nunta acolo..cum a fost?e ok?multzumesc

Noi am facut la hermes, restaurant cerbul, poti vedea pozele. daca o sa vrei iti pot trimite si mai multe cu restaurantul amenajat. e spatiul mare de dans si restaurantul se preteaza la un numar mare de invitati. Noi am avut 135 si i-am pus pe toti jos. A fost super fain.

La pietricele am iesit dupa cununia civila, pe mine m-a impresionat restaurantul. Mi se pare absolut stilat si rafinat. AM vazut cateva poze de la o nunta din iunie, au avut si terasa amenajata. Ca menu pot sa spun ca e mai ieftin ca Hermesul. Am mancat de cateva ori la ei si mancarea e delicioasa. Bafta multa.

crisa12
22.01.2009, 10:55:54
Buna, si eu fac nunta anul asta la Hermes si as vrea sa vad si eu poze cu restaurantul Cerbul, inca nu am ajuns acolo sa il vad si as vrea sa imi fac o idee cum este. Poti sa imi trimiti si mie niste poze te rog?[-o<

sweatmoments
22.01.2009, 11:25:32
Daca are cineva idee de capacitatea pe care o au la pietricele si restauantul de la privighetoarea plss...spuneti-mi si mie:)

sweatmoments
22.01.2009, 11:28:35
Buna, si eu fac nunta anul asta la Hermes si as vrea sa vad si eu poze cu restaurantul Cerbul, inca nu am ajuns acolo sa il vad si as vrea sa imi fac o idee cum este. Poti sa imi trimiti si mie niste poze te rog?[-o<

Buna, vezi ca are elena in album..este foarte spatios...si a fost frumos aranjata sala..dar mi se pare prea mare totusi...voi la ce numar de invitati v-ati gandit?noua la prima numaratoare ne-a iesit undeva la 200 de persoane iar hermesul are 400 ..deci prea mare:(

crisa12
22.01.2009, 12:09:43
Noi o sa avem cam peste 300 invitatii, inca nu stiu nr lor exact, dar sare de 300, de aceea la ales si socrul meu ca e mai mare si incap multe persoane.
Am vazut pozele din albumul elenei dar vroiam sa o intreb daca stie capacitatea totala, daca stie, si daca aranjeaza ei cu huse, flori ,etc

tinerilogoditi
22.01.2009, 17:02:35
ce fotografi buni exista in slobozia?

elenna
23.01.2009, 15:05:38
Buna fetelor. Va raspund pe rand la intrebari. hermesul are o capacitate de 300 de invitati, jumatate jos si restul sus. daca ii ingramaditi intra si 350 sau chiar 400. Cei de acolo fac nunti mari de obicei. Insa noi am avut 135. Cand am rezervat restaurantul ne bazam pe 175 de persoane. Acum nu isi permit sa mai respinga cereri pentru ca au concurenta de la pietricele.

hermesul lucreaza cu o agentie din Barlad, dna Rodica va poate da detalii, dar nu impune aceasta agentie. Eu am ales o firma locala din Slobozia si am fost mai mult decat incantata. Am avut flori naturale si mi-au facut exact ceea ce am vrut eu. Florile au rezistat pana dimineata. A fost totul superb.

Fotograful l-am luat din slobozia insa mie nu mi-a placut. Desi multi spun ca pozele sunt frumoase si ca sunt eu pretentioasa...ma asteptam la mult mai mult. A costat 400 de eu.

Dj-ul l-am adus din Bucuresti 475 de eu. Mare grija cu sala de la hermes fiind mare, acustica e slaba. Trebuie un dj cu echipamente profesioniste. Daca vine cineva cu un laptop si 2 boxe nu face fata. Eu in slobozia nu am gasit DJ.

Daca aveti nevoie de alte detalii, cu mare drag.

crisa12
25.01.2009, 15:58:43
Multumesc pentru raspunsuri :*
Cum se numeste firma din Slobozia si cam cat te-a costat aranjamentele?
Ei au facut si aranjamentele salii sau s-au ocupat cei de la hermes, si firma aleasa de tine a facut doar aranjamentele florale?

crisa12
25.01.2009, 16:02:47
Elena sper ca nu te superii ca iti pun atatea intrebari dar chiar vreau sa stiu, mai ales ca mai am doar 4 luni pana la nunta si eu nu am fost sa vb cu dna Rodica deloc

elenna
29.01.2009, 20:07:43
Elena sper ca nu te superii ca iti pun atatea intrebari dar chiar vreau sa stiu, mai ales ca mai am doar 4 luni pana la nunta si eu nu am fost sa vb cu dna Rodica deloc

Sala si aranjamentele florale de la restaurant si biserica mi le-a facut o firma din slobozia. Hermesul nu s-a implicat deloc in amenajare, a fost alegerea mea. daca vrei, rodica iti poate recomanda o firma din birlad cu care mai lucreaza ea, fac lucruri foarte frumoase. Daca vrei, iti pot da PM cu datele de contact.

elenna
29.01.2009, 20:15:56
Am uitat sa spun cat m-a costat 2800 RON, flori naturale, trandafiri, minirose, lisiantus si orhidee, ornamentele pe suport inalt (doar tipul asta se preteaza la hermes), arcada, 6 stalpisori si covor rosu la biserica, stalpii mari de la hermes ornati, masa de prezidiu, paharele de miri ornate. Am fost mai mult decat multumita. Oamenii se implica in ceea ce fac.

Buchetele si lumanarile, invitatiile, marturiile mi le-am facut in bucuresti.

crisa12
30.01.2009, 11:35:32
Multumesc pentri informatii, daca vrei trimite-mi pe PM datele de contact ale firmei cu care ai lucrat tu >:D<

ambra2828
01.02.2009, 17:06:51
salut ! am citit cateva mesaje depe forum si m-a apucat groaza ... eu .. adica noi ... am vorbit pur si simplu ca am vrea in 2009 ..da n-am rezervat nimic ... n-am planuit ... eu stiu doarca vrea sa fie petrecerea in aer liber ... si prin septembrie ca sa fie cald afara .... stiti fetele vreo firma care se ocupa de organizare de la A la Z? daca da va rog da-ti -mi si mie un nr de tel!!!!

oana_luminita
06.02.2009, 15:00:21
hello everybody!!!!cine ma poate ajuta cu info,in week asta tre sa caut cameraman si fotograf de calitate si nu f scump in ac timp.pls help,nunta va fi la hermes

sweatmoments
08.02.2009, 18:04:57
Daca aveti nevoie de alte detalii, cu mare drag.[/quote]

Buna elena, tin sa zic ca sambata am dat avansul pentru nunta la pietricele....mi-a placut super mult..ai avut dreptate , sala de sus e superba...mersi de recomandare:*

elenna
09.02.2009, 11:21:14
Daca aveti nevoie de alte detalii, cu mare drag.

Buna elena, tin sa zic ca sambata am dat avansul pentru nunta la pietricele....mi-a placut super mult..ai avut dreptate , sala de sus e superba...mersi de recomandare:*[/quote]

Ma bucur, astept cu nerabdare detalii. Cati invitati, cat te ajunge meniul, cu ce culori iti vei decora restaurantul.?

Sa fie intr-un ceas bun si pregatiri cat mai placute iti doresc.>:D<

sweatmoments
09.02.2009, 12:05:03
Ma bucur, astept cu nerabdare detalii. Cati invitati, cat te ajunge meniul, cu ce culori iti vei decora restaurantul.?

Sa fie intr-un ceas bun si pregatiri cat mai placute iti doresc.>:D<[/quote]

Nu am incheiat contract pe un numar fix...iar meniul il stabilim in 2010 lainceputul anului...vor fi in jjur de 150 de persoane...si sincer..imi e cam teama ca nu va fi destul loc, am inteles ca sala are o capacitate de 150...dar in alta parte nu aveam unde...privighetoarea va intra in renovare si va fi de 400 de persoane iar restul nu imi plac...sper sa fie bine...cred ca o sa mergem in ton cu decoratiunile din sala..bordeaux...vrem sa luam o agentie care sa se ocupe de tot...invitatii..buchete..flori aranjamente..etc...patronul restaurantului a zis ca ne recomanda el o agentie daca vrem..dar cred ca e prea devreme totusi...

nicora
09.02.2009, 14:04:56
Buna, fetelor...Si eu sunt o miresica din Slobozia. Noi facem la restaurant Paradis...Nu am cautat f mult, pentru ca acolo avem o cunostinta...spatiu este...si speram sa fie bine...Mult succes tuturor la pregatiri

sweatmoments
09.02.2009, 14:08:12
Buna, fetelor...Si eu sunt o miresica din Slobozia. Noi facem la restaurant Paradis...Nu am cautat f mult, pentru ca acolo avem o cunostinta...spatiu este...si speram sa fie bine...Mult succes tuturor la pregatiri

Bine ai venit...eu am in 2010..asa ca intai o sa aflu cum a fost la tine:P

nicora
09.02.2009, 14:18:23
Bine ai venit...eu am in 2010..asa ca intai o sa aflu cum a fost la tine:P

Cu siguranta...Am de ceva vreme cont pe miresici.ro, dar privesc mai mult din umbra:"> ...Dar, sincer, abia acum am vazut k exista si jud. Ialomita pe aici...Ma bucur ca nu sunt singura pe aici. :* :* :*

crisa12
10.02.2009, 07:38:28
Cu siguranta...Am de ceva vreme cont pe miresici.ro, dar privesc mai mult din umbra:"> ...Dar, sincer, abia acum am vazut k exista si jud. Ialomita pe aici...Ma bucur ca nu sunt singura pe aici. :* :* :*

Bine ai venit! Rochita din imagine e a ta? E foarte frumoasa!

nicora
10.02.2009, 08:43:24
Bine ai venit! Rochita din imagine e a ta? E foarte frumoasa!

Din pacate, nu este...Nici nu am apucat sa colind dupa rochita :D Sper ca macar de luna viitoare sa incep cautarile.
Crisa, vad ca ai nunta inaintea mea. De unde v-ati luat verighetele si rochita, respectiv costumul?

crisa12
10.02.2009, 10:38:30
Din pacate, nu este...Nici nu am apucat sa colind dupa rochita :D Sper ca macar de luna viitoare sa incep cautarile.
Crisa, vad ca ai nunta inaintea mea. De unde v-ati luat verighetele si rochita, respectiv costumul?

Noi nu am luat decat rochita de la targul de la Rin, verighetele nu am luat inca, cred ca peste vreo 2 sapt ne ducem sa cautam, iar costumul il luam cat mai aproape de nunta ca e iubi la regim ;))

elenna
11.02.2009, 11:14:12
Nu am incheiat contract pe un numar fix...iar meniul il stabilim in 2010 lainceputul anului...vor fi in jjur de 150 de persoane...si sincer..imi e cam teama ca nu va fi destul loc, am inteles ca sala are o capacitate de 150...dar in alta parte nu aveam unde...privighetoarea va intra in renovare si va fi de 400 de persoane iar restul nu imi plac...sper sa fie bine...cred ca o sa mergem in ton cu decoratiunile din sala..bordeaux...vrem sa luam o agentie care sa se ocupe de tot...invitatii..buchete..flori aranjamente..etc...patronul restaurantului a zis ca ne recomanda el o agentie daca vrem..dar cred ca e prea devreme totusi...[/quote]

Din cate stiu, patronul de la pietricele colaboreaza cu firma care mi-a facut mie aranjamentele, cel putin anul asta sigur. Poti merge cu incredere pe mana lor.

crisa12
11.02.2009, 14:38:48
Multumesc, Elena pentru informatii :*:*:*, dar nici pana azi nu am ajuns la restaurant :(, sper sa ajungem sapt viitoare.

celinapetrea
12.02.2009, 14:43:57

Sa fie intr-un ceas bun si pregatiri cat mai placute iti doresc.>:D<

Nu am incheiat contract pe un numar fix...iar meniul il stabilim in 2010 lainceputul anului...vor fi in jjur de 150 de persoane...si sincer..imi e cam teama ca nu va fi destul loc, am inteles ca sala are o capacitate de 150...dar in alta parte nu aveam unde...privighetoarea va intra in renovare si va fi de 400 de persoane iar restul nu imi plac...sper sa fie bine...cred ca o sa mergem in ton cu decoratiunile din sala..bordeaux...vrem sa luam o agentie care sa se ocupe de tot...invitatii..buchete..flori aranjamente..etc...patronul restaurantului a zis ca ne recomanda el o agentie daca vrem..dar cred ca e prea devreme totusi...[/quote]

Buna!

Eu voi avea nunta in iulie 2009 la Select, mi-a placut mult de tot acolo (si doamna de acolo f dragutza). Am vorbit si cu cineva care se ocupa de organizare, daca vrei treci pe la dansa (are magazin de rochii de mireasa langa Zahana) are idei foarte bune si e deschisa la sugestii.
Sa aveti o zi frumoasa!

sweatmoments
12.02.2009, 15:02:01
Nu am incheiat contract pe un numar fix...iar meniul il stabilim in 2010 lainceputul anului...vor fi in jjur de 150 de persoane...si sincer..imi e cam teama ca nu va fi destul loc, am inteles ca sala are o capacitate de 150...dar in alta parte nu aveam unde...privighetoarea va intra in renovare si va fi de 400 de persoane iar restul nu imi plac...sper sa fie bine...cred ca o sa mergem in ton cu decoratiunile din sala..bordeaux...vrem sa luam o agentie care sa se ocupe de tot...invitatii..buchete..flori aranjamente..etc...patronul restaurantului a zis ca ne recomanda el o agentie daca vrem..dar cred ca e prea devreme totusi...

Buna!

Eu voi avea nunta in iulie 2009 la Select, mi-a placut mult de tot acolo (si doamna de acolo f dragutza). Am vorbit si cu cineva care se ocupa de organizare, daca vrei treci pe la dansa (are magazin de rochii de mireasa langa Zahana) are idei foarte bune si e deschisa la sugestii.
Sa aveti o zi frumoasa![/quote]

Asa cum am spus am rezervat pentru la pietricele...binee "la costa" cum este acum...numai c anu am facut contract pentru ca ei au un alt mod de a rezerva..dar am dat avansul de 2000 de ron...rochia nu ma gandesc de acum dar oricum imi plac cele de la salon gabriela si cred ca pe acolo o sa imi fac veacul:))...iar de organizare asteptam intai sa vedem ce oferte are firma cu care colaboareaza cei de la restaurant...
Multzam de sugestii...o zi placuta in continuare!

sweatmoments
12.02.2009, 15:03:54

Din cate stiu, patronul de la pietricele colaboreaza cu firma care mi-a facut mie aranjamentele, cel putin anul asta sigur. Poti merge cu incredere pe mana lor.[/quote]

Da, pai asta vrem sa facem...adica ..sa vedem oferta lor..si sper sa fie ok..mersi mult pt recomandarea restaurantului inca o data..nici acum nu imi vine sa cred ca e atat de frumoasa si ca nunta mea e acolo:)

elenna
16.02.2009, 09:48:43
Stai fara grija, vei avea o nunta ca in povesti. Restaurantul e superb si tipa care amenajeaza e extrem de deschisa la orice sugestie.>:D<

nicora
16.02.2009, 14:45:30
Stai fara grija, vei avea o nunta ca in povesti. Restaurantul e superb si tipa care amenajeaza e extrem de deschisa la orice sugestie.>:D<

Ce mai faceti, fetelor, cum mai stati cu pregatirile? Eu sunt un pic ingrijorata din cauza lipsei banilor. E o perioada mai critica :-SS

nicora
18.02.2009, 14:49:33
Fetelor, ce faceti, nu mai spuneti nimic?

De pe 26 februarie pana pe 1 martie e targ de rochii de mireasa la Ionel Perlea. Eu, cu siguranta am sa merg. Poate si gasesc ceva dragut :)

sweatmoments
18.02.2009, 18:14:29

De pe 26 februarie pana pe 1 martie e targ de rochii de mireasa la Ionel Perlea. Eu, cu siguranta am sa merg. Poate si gasesc ceva dragut :)

DAAAAAAAAAAA??????????E CLAR CA O SA MERG SII EU ..DA IN WEEKENDUL DIN 28 FEBRURIE CA ATUNCI AJUNG ACASA..ORICUM VA FI NUMAI DE VIZIONARE CA MAI AM O GRAMADA PANA LA ACHIZITIE:)

nicora
20.02.2009, 08:58:02
Pai da, nu strica sa arunci o privire, sa te documentezi ;). Si eu abia astept sa ajung pentru ca pana acum nu am cautat nimic, nu am probat nimic si am emotii :">

nicora
20.02.2009, 14:19:58
Miresici din Slobozia, ce salon sau ce coafeza recomandati?
Cam trebuie sa imi fac programare pentru coafat si machiat si chiar nu stiu la cine sa merg. Si mi-e teama sa merg la intamplare...sunt ff dificila si am si niste traume legate de coafat. De cele cateva ori in care am mers la salon pt a ma coafa, de tot atatea ori am plans si bineinteles, mi-am refacut singura coafura. In afara de Elise, aveti vreo coafeza sau vreun salon preferat unde se ocupa f bine de clienta??/:)
Astept raspunsurile voastre >:D<

sweatmoments
20.02.2009, 15:31:07
Miresici din Slobozia, ce salon sau ce coafeza recomandati?
Cam trebuie sa imi fac programare pentru coafat si machiat si chiar nu stiu la cine sa merg. Si mi-e teama sa merg la intamplare...sunt ff dificila si am si niste traume legate de coafat. De cele cateva ori in care am mers la salon pt a ma coafa, de tot atatea ori am plans si bineinteles, mi-am refacut singura coafura. In afara de Elise, aveti vreo coafeza sau vreun salon preferat unde se ocupa f bine de clienta??/:)
Astept raspunsurile voastre >:D<

Eu nu merg pe mana nimanui din slobozia..toate stiu sa fardeze si sa coafeze la fel...5 modele toate...o sa merg pe mana cuiva din bucuresti...nush care..dar mai am timp sa ma gandesc

julles
27.02.2009, 09:02:04
Buna miresici. Avem si noi nunta in Slobozia, de fapt la Amara la Restaurant Parc. Si avem o mare problema: vrem dj, si nu am gasit inca unul care sa ne placa. Dati-mi va rog niste idei, sugestii, nr de tel. pupicei

elenna
27.02.2009, 12:57:48
Buna miresici. Avem si noi nunta in Slobozia, de fapt la Amara la Restaurant Parc. Si avem o mare problema: vrem dj, si nu am gasit inca unul care sa ne placa. Dati-mi va rog niste idei, sugestii, nr de tel. pupicei

Eu mi-am adus dj-ul din Bucuresti, a costat 500 de eu, cu transport, i-am luat o camera la hotel Insa a meritat toti banii. Muzica e foarte importanta la nunta, poate sa iti faca toata atmosfera sau dimpotriva.... Nu am vrut nicio clipa sa merg pe mana cuiva local. Daca vrei iti dau mai multe detalii pe PM.

julles
27.02.2009, 13:06:32
Eu mi-am adus dj-ul din Bucuresti, a costat 500 de eu, cu transport, i-am luat o camera la hotel Insa a meritat toti banii. Muzica e foarte importanta la nunta, poate sa iti faca toata atmosfera sau dimpotriva.... Nu am vrut nicio clipa sa merg pe mana cuiva local. Daca vrei iti dau mai multe detalii pe PM.
Te rog din suflet da-mi mai multe detalii pe PM. Si daca tot esti asa de draguta spune-mi te rog si unde v-ati facut cocardele, lumanarile si buchetele. Au fost super. Mersi

julles
27.02.2009, 13:19:10

Ai fost la targul de la Ionel Perlea. Sunt decat rochite, sau mai gasim si altceva?

BDiana
27.02.2009, 15:51:13
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

sweatmoments
01.03.2009, 15:50:31
Ai fost la targul de la Ionel Perlea. Sunt decat rochite, sau mai gasim si altceva?
Salutare fetelor..eu una am zis ca merg dar nu am ajuns...ca nu am stiut pe la cine sa ma mai duc cu martisoare..:))..si nu am avut timo...ne-m adus aminte abia pe autostrada in drum spre bucuresti..dar cum am mai zis eu am duceam numai spre informare:)

aniela_m
01.03.2009, 21:46:06
Buna. Am fost eu la targ. Rochite nu prea erau... o sg. firma isi expusese patru modele. Oricum am luat o carte de viyita sa vad.
In schimb, desi nu ma asteptam, era o firma de decoratiuni *nu ii pot da numele *- din Slobozia. Chiar mi-a placut. Era o gagica tanara la stand si avea niste idei super.
Am luat o oferta de pret si vreau ca dupa ce sondez piata din oras sa vad ce am de facut.

sweatmoments
02.03.2009, 14:56:04
Buna. Am fost eu la targ. Rochite nu prea erau... o sg. firma isi expusese patru modele. Oricum am luat o carte de viyita sa vad.
In schimb, desi nu ma asteptam, era o firma de decoratiuni *nu ii pot da numele *- din Slobozia. Chiar mi-a placut. Era o gagica tanara la stand si avea niste idei super.
Am luat o oferta de pret si vreau ca dupa ce sondez piata din oras sa vad ce am de facut.

Daca poti da mi si mie oferta si numele firmei pe pm...multam...

aniela_m
02.03.2009, 16:19:08
Ok. Iti trimit acum.

elenna
02.03.2009, 16:24:27
Ok. Iti trimit acum.

E format din doua cuvinte? Primul incepe cu H al doilea cu M?Daca da, o parte din realizari le poti vedea la mine in poze.

aniela_m
02.03.2009, 16:57:34
Nu... sunt doua nume. Primul incepe cu A si cel de-al doilea cu D.

sweatmoments
03.03.2009, 07:01:49
Ok. Iti trimit acum.

MERSI DE RASPUNS...:*

micaella29
03.03.2009, 19:10:32
buna...si eu sunt o viitoare miresica din slobozia si ma intereseaza cat mai multe detalii despre organizare, restaurant...etc. nunta va fi la anu si inca nu am inceput sa ne gandim nici macar la invitati...stiti vorba romanului : mai e timp! .. sper sa ma ajutati cu cat mai multe sfaturi utile, mai ales cele care faceti nunta anu asta...mersi<:-P

catalina13
03.03.2009, 19:13:15
salut,sunt din urziceni poate cineva sa mi dea si mie oferta si numele firmei pe pm^:)^

aniela_m
03.03.2009, 19:25:36
salut,sunt din urziceni poate cineva sa mi dea si mie oferta si numele firmei pe pm^:)^
Eu abia acum am realizat ca tu ai nunta in luna mai... Si nici la ora asta nu ai stabilit detaliile organizatorice? Am intrat eu in fibrilatii in locul tau...
Succes!

aniela_m
03.03.2009, 19:39:38
buna...si eu sunt o viitoare miresica din slobozia si ma intereseaza cat mai multe detalii despre organizare, restaurant...etc. nunta va fi la anu si inca nu am inceput sa ne gandim nici macar la invitati...stiti vorba romanului : mai e timp! .. sper sa ma ajutati cu cat mai multe sfaturi utile, mai ales cele care faceti nunta anu asta...mersi<:-P
Buna. Chiar ma suparasem la un moment dat ca am observat ca pe slobozia noi nu suntem la fel de active ca alte zone geografice. Eu am nunta pe 15 august anul acesta si deja ma gandesc ca a inceput numaratoarea inversa. Nici macar rochita nu stiu cum va arata. Eu am hotarat sa o fac la o croitoreasa din oras ce lucreaza f. bine, insa nu m-am hotarat la model. Nu am gasit inca ceva care sa imi placa.

In ceea ce priveste decorul restaurantului am vb cu cineva si astept maine sa-mi dea un cost estimativ sa vad dc imi convine. Idei sunt multe, dar, din pacate, trebuie sa ne gandim putin si la bani.

Tu cum stai cu pregatirile?

Poate ne sfatuim reciproc. Succes.

catalina13
03.03.2009, 19:39:57
Eu abia acum am realizat ca tu ai nunta in luna mai... Si nici la ora asta nu ai stabilit detaliile organizatorice? Am intrat eu in fibrilatii in locul tau...
Succes!
MULTUMESC PT PM,EU NU SUNT ACUM IN ROMANIA ,LA RESTURANT E TOTUL GATA MAI TREBUIE SA VB DECAT CU FIRMA DE ARANJAMENTE FLORALE SI...DAR ASTEA CU O LUNA INAINTE ...NU AM O NUNTA F MARE...NU MA SPERIA SI TU ACUM CREDEMA CA MA STRESEZ#:-S

aniela_m
03.03.2009, 19:45:26
Acum am inteles. Ma speriasem. Eu am nunta in august si mi se pare ca mai este f. putin timp si dc tu mi-ai cerut numele firmei ma gandeam ca nu ai nimic stabilit. Nu am vrut sa te stresez, imi cer scuze dc asta am facut. Iti doresc o nunta minunata, asa cum ai visat-o!

crisa12
04.03.2009, 08:00:06
Fetelor voi unde va faceti buchetele si lumanarile?

elenna
04.03.2009, 08:54:19

In primul rand trebuie sa va faceti lista orientativa cu invitati, in functie de numarul acestora o sa alegeti restaurantul. Decoratiunile se discuta in functie de restaurant. Pietricelele colaboreaza cu o firma, Hermesul cu o alta. Timp mai e,,,dar trece repede iar locurile la restaurante sunt limitate mai ales pentru zilele de sambata.

ambra2828
04.03.2009, 11:10:37
salut! te-as ruga frumos sa imi dai si mie numele si datele de contact ale acelei firme!

aniela_m
04.03.2009, 11:32:02
salut! te-as ruga frumos sa imi dai si mie numele si datele de contact ale acelei firme!
Am vrut sa-ti trimit PM dar ai restrictionat accesul.

aniela_m
07.03.2009, 09:46:56
Buna. Vad ca din nou de cateva zile ... liniste totala pe acest forum.
Totusi, asa cum am promis revin cu detaliile referitoare la pret.
M-am intalnit cu tipa de la firma respectiva si am facut calculele. Eu cred ca este un pret avantajos *mai ales ca ma studiat un pic piata inainte de a ne intalni*
Intr-un final ma va ajunge la 27 milioane lei vechi pentru 150 de persoane.
In acest pret intra husele de scaun cu funda din organza si steluta de mare la spate, fetele de masa cu fuste sau cum s-or chema, naproane de culoarea fundelor, lumanare pentru fiecare masa in forma de scoica *f draguta*, arcada din tul cu voaluri si flori arificiale + scoici si stele de mare, aranjament floral ptr. masa de prezidiu *ce cuprinde si un bol cu un pestisor*, fete de masa cu falduri si perdea de lumini ptr. masa de prezidiu, perdea de lumini si altele ptr. fundalul mesei de prezidiu, marturii ptr. fiecare persoana tot pe tema marina.
Si in plus imi ofera ca bonus covor rosu + 6 stalpi la intrarea in local si 4 pahare decorate + sampanie mire si mireasa.
Ce ziceti?
Astept pararile voastre.
La voi cum mai merg pregatirile?

sweatmoments
07.03.2009, 11:13:09
M-am intalnit cu tipa de la firma respectiva si am facut calculele. Eu cred ca este un pret avantajos *mai ales ca ma studiat un pic piata inainte de a ne intalni*
In acest pret intra husele de scaun cu funda din organza si steluta de mare la spate, fetele de masa cu fuste sau cum s-or chema, naproane de culoarea fundelor, lumanare pentru fiecare masa in forma de scoica *f draguta*, arcada din tul cu voaluri si flori arificiale + scoici si stele de mare, aranjament floral ptr. masa de prezidiu *ce cuprinde si un bol cu un pestisor*, fete de masa cu falduri si perdea de lumini ptr. masa de prezidiu, perdea de lumini si altele ptr. fundalul mesei de prezidiu, marturii ptr. fiecare persoana tot pe tema marina.
Si in plus imi ofera ca bonus covor rosu + 6 stalpi la intrarea in local si 4 pahare decorate + sampanie mire si mireasa.
Ce ziceti?
Astept pararile voastre.

Chiar daca am in 2010 nunta, m-am interesat si eu de agentii si de pret...mi se pare super ok pretul. Stie cineva daca agentia cu care lucreaza "la costa" sau fostul "la pietricele" este full service?Eu as vrea pt 2010 si buchete, si lumanari, invitatii, marturii, cocarde etc de la aceeasi agentie...sau stie cineva vreuna asa in slobozia???...plus ca vreau si fantana de ciocolata:)
Ati vazut ca la costa are site?este www. lacosta .ro salonul pe care il am eu este cel bussines ..mor dupa el..ma uit intruna pe site:))..tare nebuna:))...cred ca pana in 2010 o sa ma interneze astia:))))

aniela_m
07.03.2009, 11:45:20
Tipa asta m-a intrebat dc vreau si buchete si lumanari ca am inteles ca ar colabora cu o florarie din oras, dar pe mine nu ma intereseaza ptr. ca ma o prietena a carei matusa are o florarie la calarasi si mi le face ea.
In ceea ce priveste cocardele, tipa de la firma mi-a spus ca saptamana viitoare imi preyinta si cateva modele de cocarde in tema. Avea destule, dar nu erau si pe tama mea marina...
A spus ca ma va ajunge in jur de 6 - 7 mii una. Mi se pare un pret convenabil, dc stai si te gandesti ca cele banale cu trandafir - fara sa jignesc pe nimeni, dar mie nu imi plac - costa pana la 10 mii.

Imi pare bine ca ai revenit pe forum. Una este sa discuti pe un forum national si alta e la nivelul @[email protected] noastre.

sweatmoments
07.03.2009, 20:53:48
Tipa asta m-a intrebat dc vreau si buchete si lumanari ca am inteles ca ar colabora cu o florarie din oras, dar pe mine nu ma intereseaza ptr. ca ma o prietena a carei matusa are o florarie la calarasi si mi le face ea.
In ceea ce priveste cocardele, tipa de la firma mi-a spus ca saptamana viitoare imi preyinta si cateva modele de cocarde in tema. Avea destule, dar nu erau si pe tama mea marina...
A spus ca ma va ajunge in jur de 6 - 7 mii una. Mi se pare un pret convenabil, dc stai si te gandesti ca cele banale cu trandafir - fara sa jignesc pe nimeni, dar mie nu imi plac - costa pana la 10 mii.

Imi pare bine ca ai revenit pe forum. Una este sa discuti pe un forum national si alta e la nivelul @[email protected] noastre.

Buna, daca poti ataseaza si poze cand primesti cocardele sau restul...:)

mamuska
08.03.2009, 01:27:21
LA MULTI ANI TUTUROR!!!!!!!!
http://i234.photobucket.com/albums/ee252/augp/flowers/118.gif

aniela_m
08.03.2009, 15:19:21
Momentan nu am decat o fotografie cu un colt aranjat in decorul temei nuntii mele. O postez pe aceasta si cd o sa am si cu marturiile si cu cocardele revin.

aniela_m
08.03.2009, 15:23:54
sorry! Am uitat fotografia.

sweatmoments
08.03.2009, 15:50:00
sorry! Am uitat fotografia.

Foarte frumos pica stelutele acelea ca decor..bravo...e o idee super...abia astept sa ai nunta..poate atasezi poze mai multe...ce tdee tare..

Felicitari inca o data pentru alegere:)

aniela_m
08.03.2009, 15:56:52
Iti multumesc mult pentru aprecieri. Si eu sunt f. incantata de alegere. Tu te-ai mai gandit ce tema vei alege?

crisa12
09.03.2009, 09:28:43
Ce ziceti?
Astept pararile voastre.

Mi se pare super avantajos pretul, pe mine ma costa 85 mil pt 400 persoane: aranjament sala, aranjamente florale naturale pe fiecare masa, arcada, stalpisorii de la intrare (care or sa fie si la biserica), stalpii din spatele mesei de prezidiu cu flori naturale (la mine nu merge perdea de lumini:().
Eu sper sa ne mai intalnim cu decoratorii sa mai scoatem unele chestii, ca e f scump.
Am pus atasat o poza cum o sa fie decorate mesele, o sa fie doar putin diferit.:)

nicora
09.03.2009, 10:06:57
Mi se pare super avantajos pretul, pe mine ma costa 85 mil pt 400 persoane: aranjament sala, aranjamente florale naturale pe fiecare masa, arcada, stalpisorii de la intrare (care or sa fie si la biserica), stalpii din spatele mesei de prezidiu cu flori naturale (la mine nu merge perdea de lumini:().
Eu sper sa ne mai intalnim cu decoratorii sa mai scoatem unele chestii, ca e f scump.
Am pus atasat o poza cum o sa fie decorate mesele, o sa fie doar putin diferit.:)

Cum stati cu pregatirile, fetelor? Sambata am fost si eu la probat de rochite. Am probat doua. Dar tot la Bucuresti vreau sa ajung. Incep sa fiu iar stresata ca nu ne incadram in timp cu pregatirile, vazand ca mai apar si alte situatii neprevazute si suntem nevoiti sa mai amanam cu cate o sapt planurile respective :-s :-s :-s :-s

Noi am scapat de grija restaurantului, pt ca il aranjeaza cei de acolo. Eu voi aduce doar un jumbo.

Pt bauturi ne chinuim sa ajungem de vreo 2 sapt la bulgari... La Bucuresti de cateva weekenduri tot amanam. Din cauza serviciului nu prea pot pleca. :(( incep sa disper

Apropo, nu stiu dak am mai intrebat pe aici, cu cat timp inainte comandati buchetele si lumanarile?

dyana83
09.03.2009, 14:13:15
buna fetelor! si eu am nunta in sl, la hermes, dar nu m-am hotarat cu cine sa amenajez restaurantul!
Te rog f aniela_m sa-mi trimiti si mie numele si adresa firmei cu care lucrezi tu!
Multumesc frumos!
>:P

elenna
09.03.2009, 15:56:17
Chiar daca am in 2010 nunta, m-am interesat si eu de agentii si de pret...mi se pare super ok pretul. Stie cineva daca agentia cu care lucreaza "la costa" sau fostul "la pietricele" este full service?Eu as vrea pt 2010 si buchete, si lumanari, invitatii, marturii, cocarde etc de la aceeasi agentie...sau stie cineva vreuna asa in slobozia???...plus ca vreau si fantana de ciocolata:)
Ati vazut ca la costa are site?este www. lacosta .ro salonul pe care il am eu este cel bussines ..mor dupa el..ma uit intruna pe site:))..tare nebuna:))...cred ca pana in 2010 o sa ma interneze astia:))))

da agentia respectiva ofera toate serviciile. Poti sa fii linistita fac lucruri de calitate.

elenna
09.03.2009, 15:59:02
Cum stati cu pregatirile, fetelor? Sambata am fost si eu la probat de rochite. Am probat doua. Dar tot la Bucuresti vreau sa ajung. Incep sa fiu iar stresata ca nu ne incadram in timp cu pregatirile, vazand ca mai apar si alte situatii neprevazute si suntem nevoiti sa mai amanam cu cate o sapt planurile respective :-s :-s :-s :-s

Noi am scapat de grija restaurantului, pt ca il aranjeaza cei de acolo. Eu voi aduce doar un jumbo.

Pt bauturi ne chinuim sa ajungem de vreo 2 sapt la bulgari... La Bucuresti de cateva weekenduri tot amanam. Din cauza serviciului nu prea pot pleca. :(( incep sa disper

Apropo, nu stiu dak am mai intrebat pe aici, cu cat timp inainte comandati buchetele si lumanarile?

Eu le-am comandat pe 01.05, avand nunta pe 21.06. Le-am facut in piata Amzei. Le poti vedea in poze.

aniela_m
09.03.2009, 16:25:05
Inainte de toate, dati-mi voie sda va felicit dragi miresici ca sunteti active.
Ma speriasem la un moment dat...
Eu m-am hotarat si asupra rochitei > va fi combinatie intre mai multe pe care le-am gasit pe net... Sper sa iasa asa cum imi doresc. Mai vb si spor la pregatiri!

dyana83
09.03.2009, 16:37:26
Multumesc aniela_m ptr detalii! As vrea totusi sa te intreb dak suma de 4100 ceruta de o firma din amara : scaune, mese, masa de intampinare, masa de prezudiu(fuste de masa), stalpii imbracati in tul, 10 stalpisori de inchiriat (fara florile aferente, astea ar trebui sa le cumpar eu) , ti se pare mult sau convenabil?

dyana83
09.03.2009, 16:41:54
Ma gandeam sa cumpar eu florile de la piata de flori george cosbuc in vinerea aceea dinaintea nuntii.(astfel fac niste economii,la un trandafir fac o economie de 6 lei, firma mi-l da cu 10 ron iar la piata de flori este 4 ron:-s )

dyana83
09.03.2009, 16:45:36
marturiile mele!

sweatmoments
09.03.2009, 16:48:38
marturiile mele!

Ai uitat sa atasezi poza:)

dyana83
09.03.2009, 16:50:23
scuze...........

dyana83
09.03.2009, 16:50:56
oare de ce reusec?

aniela_m
09.03.2009, 17:09:40
Multumesc aniela_m ptr detalii! As vrea totusi sa te intreb dak suma de 4100 ceruta de o firma din amara : scaune, mese, masa de intampinare, masa de prezudiu(fuste de masa), stalpii imbracati in tul, 10 stalpisori de inchiriat (fara florile aferente, astea ar trebui sa le cumpar eu) , ti se pare mult sau convenabil?

Pai depinde de numarul de persoane. Mie imi face toate astea + pedele de lumini la masa de prezidiu si pedea de lumini cu falduri pentru fundalul mesei de prezidiu + marturii + casa de bani cu masa aferenta + arcada + pahare decorate + covorul rosu (o parte bonus) cu aproximativ 27 de milioane pentru 150 de persoane. Mi se pare cam mult ce spui tu ptr. 41 de milioane. Dar ti-am spus depinde de numarul de persoane. Ah, am uitat in pret sunt incluse si doua masini de facut baloane de sapun.

dyana83
09.03.2009, 20:03:10
Mersi mult!Dak ai vrea as dori mai multe detalii despre firma si pretturi,au cumva si adresa de mail?Este din slobozia firma?
Scuze ca nu iti rasp pe privat, dar inca nu por trimite mes private ptr ca nu am scris inca 10 mes pe forum!
pupicei

aniela_m
09.03.2009, 21:08:11
Dyana83, pretul de 41 de milioane ptr. cate persoane era? Chiar sunt curioasa...

aniela_m
09.03.2009, 21:13:29
Acestea sunt baloanele pe care le voi avea la nunta. Nu-i asa ca e ca in basme?

elenna
10.03.2009, 08:21:52
Ma gandeam sa cumpar eu florile de la piata de flori george cosbuc in vinerea aceea dinaintea nuntii.(astfel fac niste economii,la un trandafir fac o economie de 6 lei, firma mi-l da cu 10 ron iar la piata de flori este 4 ron:-s )

la piata de flori este 6 sau 7 lei firul de trandafiri si 10 lei de mini rose, am luat de curand.In vinerea nuntii cred ca o sa ai multe altele pe cap decat sa vii la bucuresti dupa flori. eventual, daca ti se pare mult incearca sa inlocuiesti trandafitii cu santini, lisiantus, poti pune un crin imperial in ornament pentru ca este mai mare. Eu asa am avut si impreuna cu tranadafirii si mine rosele au dat un efect deosebit.

Pretul sa stii ca nu e exagerat. >:D<

cvcristina
11.03.2009, 13:53:10
Eu o sa am nunta pe 5 septembrie si pana acum nu am gasit decat restaurantul. Nu reusim sa ne hotaram pentru muzica#-o, nu cunoastem nici un dj bun sau orchestra, ceva...
Si...fotograf!!!Uoffff
Suntem noi prea nehotarati sau nu avem de unde alege in oras:-??

cvcristina
11.03.2009, 13:55:08
Cam ce preturi sunt pe piata in ceea ce priveste muzica, fotograful, cameramanul?

dyana83
11.03.2009, 17:51:15
aniela_m, foarte frumos decorul tau!Felicitari!

dyana83
11.03.2009, 17:54:16
cristina, pretul ptr trandafir era dat ca ex de diferenta de pret, nu cred ca voi folosi trandafir la nunta, mie imi plac mult florile de camp.Voi vedea atunci, la fata locului ce flori imi voi alege.De lautari, eu ii am pe Cristal, si ca fotograf un tip pe care l-am mai vazut la alte nunti si imi plac pozele facute de el.(ne-a facut niste poze sa vedem dak ne plac) pupici

dyana83
11.03.2009, 17:55:21
formatia cred ca 60 si fotograful + filmatul nu am idee cat ne ia

aniela_m
11.03.2009, 18:02:08
Buna fetelor. Imi pare bine ca suntem din ce in ce mai multe. Mie formatia imi ia 1500 de euro. Este formatia care a cantat si la nunta surorii mele, iar cameramanul 15 milioane *cu tot cu fotografii.

aniela_m
11.03.2009, 18:05:15
Eu o sa am nunta pe 5 septembrie si pana acum nu am gasit decat restaurantul. Nu reusim sa ne hotaram pentru muzica#-o, nu cunoastem nici un dj bun sau orchestra, ceva...
Si...fotograf!!!Uoffff
Suntem noi prea nehotarati sau nu avem de unde alege in oras:-??

Ti-as recomanda sa cauti cat mai repede formatia. Este destul de tarziu si risti sa gasesti libere doar formatiile necautate.
La ce resturant vei face nunta?

sweatmoments
12.03.2009, 08:51:08
Ti-as recomanda sa cauti cat mai repede formatia. Este destul de tarziu si risti sa gasesti libere doar formatiile necautate.
La ce resturant vei face nunta?

Salutare fetelorr..dupa cum cred ca atii vazut..sunt prezenta ope site de mai mult timp...eu am nunta in 2010 si am dat avansul la la costa..fostul restaurant la pietricele...are cineva acolo anul asta?...daca da..abia astept sa puneti pozele de acolo sa vad cum ati aranjat sala:)

elenna
12.03.2009, 10:33:52
Fetelor, din propria experienta va dau un sfat in ceea ce priveste fotograful: discutati foarte clar cu el ceea ce vreti, incercati sa treceti aspectele astea si pe hartie. altfel veti pati ce am patit eu, anumite momente din nunta (intrarea/iesierea biserica/restaurant) le-am ratat (noroc cu prietenii) pentru ca am mers pe ideea ca omul stie meserie si nu trebuie sa ii zic eu ce si cum.

evitati sa optati pentru foto+film facute de acceiasi persoana. riscati fie pe foto fie pe film sa ratati momente placute din nunta si e mare pacat pentru ca doar amintirile va raman.
Bafta multa va doresc, astept cat mai multe poze, pareri despre decoruri, amenajari...

dyana83
12.03.2009, 19:21:39
As vrea sa va atasez poze cu marturiile mele, dar nu pot, nu stiu de ce.O fi prea mare?Dak stiti ceva, please help me!

aniela_m
12.03.2009, 19:59:36
Incearca sa micsorezi fotografia *web size - large.
Chiar m-ai facut curioasa.

dyana83
13.03.2009, 15:41:55
Nu pot sa o micsorez, sau nu stiu eu....Sunt rame foto...

sweatmoments
14.03.2009, 10:38:27
Nu pot sa o micsorez, sau nu stiu eu....Sunt rame foto...

Buna, deshide poza cu paint si apoi redimensioneaz-o din coltul din dreapta...cand o salvezi la type alege jpeg.

nicora
16.03.2009, 10:41:19
In weekend ne-am luat verighetele <:-P, de fapt le facem la comanda, pt k nu se potriveau masurile lor, maine sunt gata. Sunt f incantatata de ele, abia le astept :)
Atasez si poze cu invitatiile, am reusit sa le mai micsorez, sper sa si mearga :D
Rochita inca nu am gasit-o pe cea care sa fie a mea :(, mai caut

aniela_m
16.03.2009, 16:51:42
Fetelor, imi cer scuze ptr. lipsa de pe forum, dar in ultima perioada am fost foarte ocupata cu serviciul (offfff)
In schimb pregatirile de nunta au continua. Sambata m-am intalnit cu tipa care imi organizaza nunta si mi-a aratat mai multe modele de cocarde pe tema aleasa de mine. Am ales unele aurii, sub forma de scoica si cu o funda finuta, aurie. Ma costa 0.75 lei/buc. Sunt foarte incantata de ele si imi pare rau ca nu vi le pot arata si voua, dar aparatul meu foto este plecat in deplasare. Maine il recuperez si va trimit fotografiile.

Voi aveti coracde? va intreb ptr. ca multa lume spune ca nu se mai poarta...
Totusi, ce ar zice rudele mai in varsta dc nu le-as pune cocarde?
Astept sa-mi spuneti cum merg pregatirile voastre.

elenna
17.03.2009, 10:28:47
Fetelor, imi cer scuze ptr. lipsa de pe forum, dar in ultima perioada am fost foarte ocupata cu serviciul (offfff)
In schimb pregatirile de nunta au continua. Sambata m-am intalnit cu tipa care imi organizaza nunta si mi-a aratat mai multe modele de cocarde pe tema aleasa de mine. Am ales unele aurii, sub forma de scoica si cu o funda finuta, aurie. Ma costa 0.75 lei/buc. Sunt foarte incantata de ele si imi pare rau ca nu vi le pot arata si voua, dar aparatul meu foto este plecat in deplasare. Maine il recuperez si va trimit fotografiile.

Voi aveti coracde? va intreb ptr. ca multa lume spune ca nu se mai poarta...
Totusi, ce ar zice rudele mai in varsta dc nu le-as pune cocarde?
Astept sa-mi spuneti cum merg pregatirile voastre.

la solobozia ar fi o tragedie sa nu pui cocarde.=))am incercat eu si am avut o discutie aprinsa cu soacra mea, spunandu-mi ca :"e nunta nu inmormantare". Am lasat de la mine....desi personal mi se pare o cheltuiala inutila, timp pierdut din partea celor responsabili cu prinderea lor si chiar disconfort pentru invitati. Eu nu agreez ideea de mi se gauri rochita sau corsetul.... Insa parerile sunt impartite.

ambra2828
17.03.2009, 22:35:21
salut si eu am nunta tot la parc la amara acum pe 6 iunie ! ne-am hotarat tarziu si m-am bucurat ca am gasit local - acolo voiam de fapt , da iubi meu nu vrea dj si formatie habar nu am - macar sa fie una mai selecta .... aveti ceva sugestii
cat despre coafor - m-as duce la un baiat care a lucrat pe vase de croaziera ca coafez si se pricepe ... are coafor prin zona pietii mici

ambra2828
17.03.2009, 22:40:21
Sambata m-am intalnit cu tipa care imi organizaza nunta si mi-a aratat mai multe modele de cocarde pe tema aleasa de mine.

aniela am vazut ca esti membru mai vechi poti intra pe privat te rog mult sa-mi dai si mie nr de tel al doamnei care te ajuta la organizarea nuntii ? sau nr firmei aceleia? Mare nevoie de ajutor !

aniela_m
18.03.2009, 09:01:22
Sambata m-am intalnit cu tipa care imi organizaza nunta si mi-a aratat mai multe modele de cocarde pe tema aleasa de mine.

aniela am vazut ca esti membru mai vechi poti intra pe privat te rog mult sa-mi dai si mie nr de tel al doamnei care te ajuta la organizarea nuntii ? sau nr firmei aceleia? Mare nevoie de ajutor !

Cu mare placere, ptr. ca eu sunt intr-adevar multumita, insa nu am cum ...
Ai restrictionat accesul.

AncutaElena
18.03.2009, 09:10:48
Buna miresici:* :* :*
Va rog dati-ne si noua un vot.Maria Sophia pagina 9;;)
http://www.lumeapiticilor.ro/?bbstar=show&offset=128 (http://www.lumeapiticilor.ro/?bbstar=show&offset=128)
Va multumim mult:* :* :*

julles
18.03.2009, 15:58:10
salut si eu am nunta tot la parc la amara acum pe 6 iunie ! ne-am hotarat tarziu si m-am bucurat ca am gasit local - acolo voiam de fapt , da iubi meu nu vrea dj si formatie habar nu am - macar sa fie una mai selecta .... aveti ceva sugestii
cat despre coafor - m-as duce la un baiat care a lucrat pe vase de croaziera ca coafez si se pricepe ... are coafor prin zona pietii mici
Buna, si eu tot la Parc am, in septembrie. Abia astept sa inceapa nuntile sa ma duc sa spionez aranjamentele. Si pe voi v-a obligat sa aranjati restaurantul cu aranjamentele lor? Coaforul asta este la piata mica de vis-a-vis de Elegant, sau vechea piata mica?
Spor la pregatiri

aniela_m
18.03.2009, 20:28:23
Cocardele mele. Cele doua modele la care m-am oprit. Vor fi de ambele feluri...Nu am putut sa ma hotarasc doar la una asa ca au ramas amandoua.
Cum adik sa va impuna restaurantul sa optati pentru decorul lor? Nu mi se pare nici normal, nici legal...

elenna
19.03.2009, 10:14:48
Cocardele mele. Cele doua modele la care m-am oprit. Vor fi de ambele feluri...Nu am putut sa ma hotarasc doar la una asa ca au ramas amandoua.
Cum adik sa va impuna restaurantul sa optati pentru decorul lor? Nu mi se pare nici normal, nici legal...

cele cu scoici le poti pune la dne si dre cele cu melc la domni. Vei avea tematica marina?

donacarmela86
21.03.2009, 20:39:44
Buna fetelor si eu sunt o mirersica de 2010 .Inca nu ne-am apucat de trabaluit pentru ca nu stim de unde sa incepem .Mi-ar fi de mare folos sfaturile voastre

sweatmoments
22.03.2009, 00:13:59
Buna fetelor si eu sunt o mirersica de 2010 .Inca nu ne-am apucat de trabaluit pentru ca nu stim de unde sa incepem .Mi-ar fi de mare folos sfaturile voastre

Bine ai venit...si eu sunt de 2010..te asteptam la discutii off topic la miresici de 2010...vad ca avem acelasi restaurant ...deci o sa am inspiratie:)

julles
22.03.2009, 11:50:12
Foarte interesante cocardele tale. Cei ce la Parc au spus ca vor sa se ocupe tot ei de aranjamentele de la restaurant, ca ei au persoane cazate la hotel carora le servesc masa de pranz, iar alta firma de aranjamente vine de dimineata cu aranjatul si ii incurca. Nu ne-a deranjat foarte mult, mai ales ca aveau si o culoare care ne-a placut foarte mult. eram doar curioasa daca asa a spus tuturor, sau ne-a vazut pe noi mai tinerei si ne-au pacalit...

elenna
23.03.2009, 10:17:05

In primul rand trebuie sa aveti o lista orientativa cu invitati. in functie de numarul invitatilor semnati contractul la restaurant si incepeti documentarea pentru a identifica o firma care sa va amenajeze sala. cand ati gasit-o, stabiliti cateva intalniri, cereri niste oferte sau precizati ce va doriti voi, oferta estimativa de pret. Important sa le faceti pe toate din timp si sa cumparati cate ceva in fiecare luna, astfel nu veti resimti foarte greu costurile. Intr-o luna rochia ta in alta costumul lui, accesoriile, bauturile (taria o puteti lua cu cateva luni inaintea nuntii)
Mai ai un an si vreo 3 luni pana la nunta dar timpul trece repede. Bafta multa.

elenna
29.03.2009, 21:09:27
Dragele mele, daca mai aveti nevoie de idei de inspiratie in amenajarea decorului puteti sa va uitati in semnatura, am descarcat acolo toate pozele cu restaurantul amenajat. Sper sa va fie de folos.>:D<

julles
30.03.2009, 10:07:56
Dragele mele, daca mai aveti nevoie de idei de inspiratie in amenajarea decorului puteti sa va uitati in semnatura, am descarcat acolo toate pozele cu restaurantul amenajat. Sper sa va fie de folos.>:D<

Spune-mi te rog unde ti-ai facut tortul. Arata superb. Mersi

elenna
30.03.2009, 10:22:18
[quote=julles;1667356]Spune-mi te rog unde ti-ai facut tortul. Arata superb. Mersi[/quote

Tortul l-am facut la Pietricele. Insa din cate stiu fac torturi doar pentru cei care au nunta la ei.

georgilas
30.03.2009, 14:26:20
Am vazut ca ai facut cununia religioasa la Manastire, ma intereseaza si pe mine cum ai rezolvat... cu manastirea au un regim special, iti trebuie dispensa sau ceva de genu.. multumesc anticipat

georgilas
30.03.2009, 14:49:34
Buna, si eu tot la Parc am, in septembrie. Abia astept sa inceapa nuntile sa ma duc sa spionez aranjamentele. Si pe voi v-a obligat sa aranjati restaurantul cu aranjamentele lor? Coaforul asta este la piata mica de vis-a-vis de Elegant, sau vechea piata mica?
Spor la pregatiri
hahaha vin si eu la spionat am pe 4 iulie tot la Parc, da au fost ok aranjamentele lor adik nu a fost obligatie ne-au aratat cateva poze si am zis ok

elenna
30.03.2009, 16:10:42
Am vazut ca ai facut cununia religioasa la Manastire, ma intereseaza si pe mine cum ai rezolvat... cu manastirea au un regim special, iti trebuie dispensa sau ceva de genu.. multumesc anticipat

Da trebuie o dispensa de la episcopie sau ce aveti voi in Slobozia, for superior in ale bisericilor. Se achita o taxa de 100 de rON. Si ce da Nashu dupa slujba. Nu stiu cum o sa fie la voi, la mine a trebuit sa vina si preotii de la biserica de care apartine soacra mea. Insa slujba e cu adevarat frumoasa si emotionanta. Am avut si cor. A meritat.

julles
30.03.2009, 16:26:36
Da trebuie o dispensa de la episcopie sau ce aveti voi in Slobozia, for superior in ale bisericilor. Se achita o taxa de 100 de rON. Si ce da Nashu dupa slujba. Nu stiu cum o sa fie la voi, la mine a trebuit sa vina si preotii de la biserica de care apartine soacra mea. Insa slujba e cu adevarat frumoasa si emotionanta. Am avut si cor. A meritat.
Oare taxa cand se plateste, ca noi am obtinut aprobarea de la episcopie, dar n-am platit nici o taxa. Cat se mai da la preot, stii? saru-mana pentru toate raspunsurile elenna, esti atat de prompta. ^:)^

julles
30.03.2009, 16:30:30
Noi am facut o cerere de mana la episcopie, la administrativ. si a fost aprobata, ne-au dat o hartie. nu stiu ce trebuie sa facem in continuare. Noi cand am fost sa vorbim de restaurant, am picat fix inaintea unei nunti. Si ne-a placut cum au aranjat (fete de masa, huse de scaune, stalpii in restaurant). Nu mi-au placut foarte mult aranjamentele florale dupa mese, nici cea de la masa mirilor, de fapt era o vaza asezata in fata mesei care nu dadea chiar bine. Ma gandeam poate completam noi cat de cat. Dar vedem dupa ce mergem la spionat.
Spor la pregatiri in continuare si ne mai tinem la curent cu noutatile. >:D<

elenna
30.03.2009, 20:26:01
Oare taxa cand se plateste, ca noi am obtinut aprobarea de la episcopie, dar n-am platit nici o taxa. Cat se mai da la preot, stii? saru-mana pentru toate raspunsurile elenna, esti atat de prompta. ^:)^

Taxa a platit-o soacra mea la inceputul anului 2008, aprobarea avand-o din 2007 dar i-au spus sa vina la inceput de an. Nu mai tin exact minte unde anume daca la episcopie sau la manastire insa cel mai bine este sa mergi acolo si sa intrebi unde se vand lumanari.

Dupa cununie nasul a platit 400 dar am avut 3 preoti cel de la manastire si 2 de la parohia soacramii+cor. Eu nu stiu cum sta treaba cu biserica de cartier insa am inteles ca dc faci la manastire cununia vin si preotii de care apartineti voi cu biserica.

Daca va pot ajuta, cu mare drag va raspund. Mie mi-a fost greu cu organizarea nuntii, nefiind din oras si nici nu am avut pe cine intreba. Insa privind in urma ma bucur nespus ca am trait atatea cu organizarea nuntii.>:D<

fragolita
13.04.2009, 00:38:25
Nu mai e nimeni pe aici fetele?
Nimeni din Ialomita vreau sa spun!
Cam rarut ne intalnim pe miresici.ro cu cele din Ialomita.... Oare de ce? Sunteti atat de ocupate?

Noapte buna si LA MULTI ANI „floriilor”!

elenna
13.04.2009, 12:31:57
Nu mai e nimeni pe aici fetele?
Nimeni din Ialomita vreau sa spun!
Cam rarut ne intalnim pe miresici.ro cu cele din Ialomita.... Oare de ce? Sunteti atat de ocupate?

Noapte buna si LA MULTI ANI „floriilor”!

Profitati si voi de fostele miresici de Slobozia si asaltati-le cu intrebari, cere-ti sfaturi sau pune-ti poze cu ceea ce va place sa aveti la nunta in materie de decoratiuni, invitatii, lumanari etc.

la machiaj si coafura nu am raspuns nimic datorita faptului ca eu nu m-am aranjat in Slobozia.

fragolita
13.04.2009, 15:17:43
Profitati si voi de fostele miresici de Slobozia si asaltati-le cu intrebari, cere-ti sfaturi sau pune-ti poze cu ceea ce va place sa aveti la nunta in materie de decoratiuni, invitatii, lumanari etc.

la machiaj si coafura nu am raspuns nimic datorita faptului ca eu nu m-am aranjat in Slobozia.

Daca tot veni vorba de sfaturi,.... nu e nimeni pe aici care a avut buchetul din orhidee?
Am vazut si pe net un buchet din orhidee si mi se pare interesant, chiar astazi am fost sa ma interesez daca imi pot face buchetele din orhidee si hortensia (sau, daca nu au hortensia sa foloseasca crizanteme mici). Orhidee albe ptr mine (evident) si cu un roz pal ptr nasa.

Cum este si buchetul din avatar.

Sa speram ca vor fi niste buchete frumoase. Mi s-a spus sa revin dupa 1 mai.

Va pup!

elenna
13.04.2009, 15:35:49
Daca tot veni vorba de sfaturi,.... nu e nimeni pe aici care a avut buchetul din orhidee?
Am vazut si pe net un buchet din orhidee si mi se pare interesant, chiar astazi am fost sa ma interesez daca imi pot face buchetele din orhidee si hortensia (sau, daca nu au hortensia sa foloseasca crizanteme mici). Orhidee albe ptr mine (evident) si cu un roz pal ptr nasa.

Cum este si buchetul din avatar.

Sa speram ca vor fi niste buchete frumoase. Mi s-a spus sa revin dupa 1 mai.

Va pup!

E f frumos buchetul. Cred ca dna care are florarie in centru ( nu stiu sa explic bine ca nu sunt din Slobozia) ar putea sa iti faca buchetul dorit. eu am mai luat flori de acolo si mereu am vazut aranjamente frumoase.
Sau mai poti ruga sa iti cumpere din piata de flori din bucuresti 4 sau 5 fire de orhidee si sa le dai cuiva (celor care iti amenajeaza restaurantul) sa iti faca buchetele.

Eu am luat orhidee imperiala in martie cu 30 ron firul, extraordinar de frumoasa.

fragolita
13.04.2009, 15:40:39
E f frumos buchetul. Cred ca dna care are florarie in centru ( nu stiu sa explic bine ca nu sunt din Slobozia) ar putea sa iti faca buchetul dorit. eu am mai luat flori de acolo si mereu am vazut aranjamente frumoase.
Sau mai poti ruga sa iti cumpere din piata de flori din bucuresti 4 sau 5 fire de orhidee si sa le dai cuiva (celor care iti amenajeaza restaurantul) sa iti faca buchetele.

Eu am luat orhidee imperiala in martie cu 30 ron firul, extraordinar de frumoasa.

Exact la acea florarie am fost astazi de dimineata si au fost foarte amabile doamnele de acolo, dar mi-au spus sa revin cu o saptamana inaintea nuntii ptr detaliile buchetelor si ptr comanda normal, iar mie mi se pare ca e cam tarziu, mai ales daca mi-au spus ca nu sunt flori pe care le pot gasi atat de repede (hortensia in primil rand), asa ca voi reveni la ele pe la inceputul lunii mai (cu riscul de a le stresa). Acolo imi voi face cu siguranta buchetele.... Si pana la urma nu sunt nici foarte scumpe din cate mi-au spus doamenele.

fragolita
13.04.2009, 17:11:03
Miresicilor din Slobozia pe unde sunteti? Nu vreti sa ne sfatuim si noi, sa schimbam cateva impresii?....etc... etc....

Eu va astept cu placere....;):)

aniela_m
13.04.2009, 21:23:11
Buna. Vad ca sunt miresici noi in zona. Ma bucur sa vad ca este cineva care doreste sa discute... Eu la un moment dat am renuntat vazand ca noi, miresicile de Slobozia suntem cam ... inactive...

Oricum, sper sa schimbam, impresii.
Acum sunt f. obosita si vreau sa dorm, dar maine revin cu detalii de la prergatirile mele de nunta.

fragolita
13.04.2009, 22:48:18
Buna. Vad ca sunt miresici noi in zona. Ma bucur sa vad ca este cineva care doreste sa discute... Eu la un moment dat am renuntat vazand ca noi, miresicile de Slobozia suntem cam ... inactive...

Oricum, sper sa schimbam, impresii.
Acum sunt f. obosita si vreau sa dorm, dar maine revin cu detalii de la prergatirile mele de nunta.

Si eu ma bucur ca am gasit pe cineva dispus sa discute, sa schimbe impresii.... sa mai scape astfel de stres...

P. S. In curand voi atasa poze cu rochita mea (daca tot erau persoane care doreau sa vada cum arata)

elenna
14.04.2009, 08:25:35
<:-PIn sfarsit voi vedea si eu ceva pozici, pe care le astept de atata vreme. Astept....

fragolita
14.04.2009, 09:00:32
<:-PIn sfarsit voi vedea si eu ceva pozici, pe care le astept de atata vreme. Astept....

Iata poze cu rochita mea

elenna
14.04.2009, 09:24:10
Iata poze cu rochita mea

E f frumoasa rochita ta. Sa o porti cu placere si sa iti aduca noroc. Trebuie sa ai in vedere ca accesoriile sa fie extrem de discrete pentru ca rochia are un corset destul de impodobit si nu ar da bine niste accesorii la fel de conturate. iar machiajul sa fie natural.

fragolita
14.04.2009, 09:27:49
E f frumoasa rochita ta. Sa o porti cu placere si sa iti aduca noroc. Trebuie sa ai in vedere ca accesoriile sa fie extrem de discrete pentru ca rochia are un corset destul de impodobit si nu ar da bine niste accesorii la fel de conturate. iar machiajul sa fie natural.

In privinta acesoriilor nu-mi fac griji ptr ca am cumparat ceva care intradevar este discret si se potriveste.... pentru ca ai dreptate si este rochita destul de incarcata.... cat despre machiaj exact asa va fi - natural.... :);)

Mersi frumos, oricum, pentru sfaturi.... sunt bine venite oricand

nicora
14.04.2009, 12:39:44
Buna. Haide sa va spun ce am rezolvat eu pana acum. Mi-am luat rochita, verighetele, saculeti pt marturii, niste pietricele si petale pt decorat mesele, cocardele si cosul pt ele, wisky si cam atat. Mai trebuie sa luam vinul, apa si sucul. In seara asta, dak mai gasesc deschis, merg sa-mi iau diadema si saculetul si sa vb de jumbo si sa cautam costum pt mirele meu. Ca bijuterii, mi-am luat o bratarica si niste cercei care par a fi set, din pietricele argintii, insa nu sunt sigura ca raman la acesti cercei, pt k mi-ar placea ceva in format de floricica, avand in vedere k broderia de pe corset este asa si la fel va fi si diadema.
Eu sunt stresata de partea cu coafura pt k inca nu stiu unde sa merg. Pt machiaj si pt manichiura stiu deja unde voi merge, insa coafura imi da batai de cap, mai ales k am avut numai experiente neplacute de cate ori am mers la coafor :(
V-am zapacit cu ideile mele lungi si ametitoare :D..sper k ati inteles ce am vrut sa scriu pe aici(:|
Va pup si astept sa veniti si voi cu "realizarile" si impresiile voastre. :* :* :*

fragolita
14.04.2009, 13:25:24
Buna. Haide sa va spun ce am rezolvat eu pana acum. Mi-am luat rochita, verighetele, saculeti pt marturii, niste pietricele si petale pt decorat mesele, cocardele si cosul pt ele, wisky si cam atat. Mai trebuie sa luam vinul, apa si sucul. In seara asta, dak mai gasesc deschis, merg sa-mi iau diadema si saculetul si sa vb de jumbo si sa cautam costum pt mirele meu. Ca bijuterii, mi-am luat o bratarica si niste cercei care par a fi set, din pietricele argintii, insa nu sunt sigura ca raman la acesti cercei, pt k mi-ar placea ceva in format de floricica, avand in vedere k broderia de pe corset este asa si la fel va fi si diadema.
Eu sunt stresata de partea cu coafura pt k inca nu stiu unde sa merg. Pt machiaj si pt manichiura stiu deja unde voi merge, insa coafura imi da batai de cap, mai ales k am avut numai experiente neplacute de cate ori am mers la coafor :(
V-am zapacit cu ideile mele lungi si ametitoare :D..sper k ati inteles ce am vrut sa scriu pe aici(:|
Va pup si astept sa veniti si voi cu "realizarile" si impresiile voastre. :* :* :*

Ma bucur ca te apropii incet incet de finalul pregatirilor....
Eu am cumparat rochita, voalul, diadema, un set de colier cercei si bratara, manusi,... marturii, concarde ptr invitati.... costumul mirelui plus camasa, lavaliera, pantofii, pantofii mei de zi... mai am sandale ptr seara de cumparat..... am vb cu cea care imi va decora localul si-mi va face buchetele.... dar ne vom intalni ptr o ultima discutie in prima sapt din mai....

Mai avem de cumparat... sampania.... taria ptr la restaurant... frctele tot ptr local.... vinul.... la fel.... siiii.... daca imi mai amintesc.... scriu....

elenna
14.04.2009, 13:46:42

FFFFF Frumos corsetul. Felicitari pentru achizitii, sa le porti cu placere. Am vazut ca ai scris de jumbo. Si eu am avut, e de mare efect, noi am avut o inima cu 1000 de baloane care au cazut in timpul dansului nostru. A fost demential.....insa ce a urmat dupa!!!!!!! Timp de 2 ore toata lumea spargea baloane, si varstnici si tineri iar eu auzeam in stanga si in dreapta poc-poc. In in ansamblu mi-a placut.

Vinul eu l-am luat din Slobozia, imbuteliat, am gasit pret mai bun decat in Buc, fanta si cola din Carrefour Baneasa, acolo am gasit cel mai convenabil pret, mai bun chiar decat la metro, iar apa minerala tot din slobozia, de la un depozit.
Sa aveti spor fetelor.

fragolita
14.04.2009, 14:00:33
FFFFF Frumos corsetul. Felicitari pentru achizitii, sa le porti cu placere. Am vazut ca ai scris de jumbo. Si eu am avut, e de mare efect, noi am avut o inima cu 1000 de baloane care au cazut in timpul dansului nostru. A fost demential.....insa ce a urmat dupa!!!!!!! Timp de 2 ore toata lumea spargea baloane, si varstnici si tineri iar eu auzeam in stanga si in dreapta poc-poc. In in ansamblu mi-a placut.

Vinul eu l-am luat din Slobozia, imbuteliat, am gasit pret mai bun decat in Buc, fanta si cola din Carrefour Baneasa, acolo am gasit cel mai convenabil pret, mai bun chiar decat la metro, iar apa minerala tot din slobozia, de la un depozit.
Sa aveti spor fetelor.

mie nu-mi plac baloanele tocmai ptr ca toata lumea are o ocupatie spargandu-le si auzindu-se incontinuu poc-poc.... etc.... de asemenea noi am refuzat si acele confetti de la restaurant....- mie mi se pare deranjant ca in timpul dansului sa tot dai peste confetti sau baloane....

Ma rog... fiecare cu ceea ce-i place....

dana_gremlin
14.04.2009, 14:58:24
Buna fetelor,

Eu pana acum mi-am cumparat rochia de mireasa si biletele de avion pentru luna de miere (mergem la barcelona). Luna asta vrem sa ne luam verighetele si luna viitoare sa dam comanda de invitatii. Eu as mai vrea sa imi cumpar si pantofii pentru ca trebuie sa imi scurtez rochita.

Poze cu rochia mai jos.

fragolita
14.04.2009, 15:05:33
Buna fetelor,

Eu pana acum mi-am cumparat rochia de mireasa si biletele de avion pentru luna de miere (mergem la barcelona). Luna asta vrem sa ne luam verighetele si luna viitoare sa dam comanda de invitatii. Eu as mai vrea sa imi cumpar si pantofii pentru ca trebuie sa imi scurtez rochita.

Poze cu rochia mai jos.

Foarte frumoasa rochita ta...:*

dana_gremlin
14.04.2009, 15:18:54

Multumesc mult

eu m-am indragostit de ea cand am vazut-o :x

dana_gremlin
14.04.2009, 15:38:15

Cumva pe tipa care iti decoreaza tie salonul o cheama Gabriela si e insarcinata?

Daca da spune-mi si mie ce preturi are si daca stii cumva daca face buchete si lumanari din orhidee.

Mersi

elenna
14.04.2009, 15:46:31
Cumva pe tipa care iti decoreaza tie salonul o cheama Gabriela si e insarcinata?

Daca da spune-mi si mie ce preturi are si daca stii cumva daca face buchete si lumanari din orhidee.

Mersi

Pot sa iti raspund eu ca preturile sunt de bun simt iar calitatea e remarcabila. Ea s-a ocupat si de nunta mea si am fost extrem de multumita. Pune mult suflet in ceea ce face. Daca vei lucra cu ea poti sa fii linistita.

fragolita
14.04.2009, 15:58:35

Mersi

Intradevar este ea.... Si nu are preturi fff mari... depinde acum ce vrei tu sa-ti faca in local.... cate decoruri sa foloseasca.... dar are preturi mici in comparatie cu altele.... si foloseste si orhidee (chiar asta as vrea si eu :)).... problema e ce orhidee iti doresti si ce culoare.... eu vreau unele care, dupa cum mi-a spus ea.... sunt cam scumpe si nu prea se gasesc... mai ales pe roz.... dar daca vrei vb cu ea.... ea stie cel mai bine....

dana_gremlin
14.04.2009, 16:02:24
Multumesc pentru raspunsuri

Noi o sa ne intalnim cu ea acum in weekend pentru ca noi nu stam in slobozia si ne e cam greu sa venim.

julles
14.04.2009, 16:02:41
Buna fetelor,

Poze cu rochia mai jos.
Superba rochita ta. de unde ai luat-o?
Noi pana acum am luat baileys pt doamne, invitatii, carduri de masa, ciorapei si pantofi pt mine :D , el este tare pretentios. si la verighete vom avea de furca pana gasim ceva care sa ne placa la amandoi. spor la pregatiri tuturor.
astia sunt pantofii mei, a doua pereche, pt ca la prima a durat prea mult comanda, n-am mai avut rabdare si mi-am luat altii. primii sunt aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18946

nicora
14.04.2009, 16:11:38
Buna fetelor,

Poze cu rochia mai jos.

Imi place rochita ta f mult. Sa-ti aduca numai fericire si mult noroc.:*

elenna
14.04.2009, 16:12:47
Superba rochita ta. de unde ai luat-o?
Noi pana acum am luat baileys pt doamne, invitatii, carduri de masa, ciorapei si pantofi pt mine :D , el este tare pretentios. si la verighete vom avea de furca pana gasim ceva care sa ne placa la amandoi. spor la pregatiri tuturor.
astia sunt pantofii mei, a doua pereche, pt ca la prima a durat prea mult comanda, n-am mai avut rabdare si mi-am luat altii. primii sunt aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18946

Sper ca nu i-ai dat pe primii ca sunt superbi ca de printesica. Si a doua pereche e frumoasa. Aveti grija fetelor la pantofii acestia gen tip-toe cu pedichiura. Trebuie sa fie impecabila. Un mic coltisor daca aveti va face zile fripte.

julles
14.04.2009, 16:14:49
Sper ca nu i-ai dat pe primii ca sunt superbi ca de printesica. Si a doua pereche e frumoasa. Aveti grija fetelor la pantofii acestia gen tip-toe cu pedichiura. Trebuie sa fie impecabila. Un mic coltisor daca aveti va face zile fripte.
Nop, cei din poze sunt de pastrat, cei din link de dat. :D

nicora
14.04.2009, 16:15:12

Sa aveti spor fetelor.

Multumesc. Si mie tot corsetul imi place f tare, desi as fi preferat sa vina intr-un usor "v". Fusta, daca ar fi dupa mine, as renunta la floricele prinse in valuri, insa toata lumea cu gura pe mine ca stric aspectul rochiei.8-|

Aa, si mai avem si invitatiile pe lista celor bifate, am uitat sa mentionez, am inceput de sambata sa le dam invitatilor.

fragolita
15.04.2009, 10:32:20
Ce mai fac miresisile din Slobozia?

nicora
15.04.2009, 16:00:27
Ce mai fac miresisile din Slobozia?

Mai pe la munca, mai cu pregatiri de nunta >:D<
Aseara mi-am cumparat tiara si saculetul :) .Am pus poza si la acccesorii mireasa, dar pun si aici, special pt miresicile mele de Ialomita:* :* :*
Sper sa nu va plictisesc :">

fragolita
15.04.2009, 16:21:03
Mai pe la munca, mai cu pregatiri de nunta >:D<
Aseara mi-am cumparat tiara si saculetul :) .Am pus poza si la acccesorii mireasa, dar pun si aici, special pt miresicile mele de Ialomita:* :* :*
Sper sa nu va plictisesc :">

Nu ai cum sa ne plictisesti...>:D<:*

nicora
17.04.2009, 12:22:55
Va doresc tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi, lumina in suflet si toate cele bune! Hristos a Inviat!

fragolita
18.04.2009, 12:54:53
Va doresc tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi, lumina in suflet si toate cele bune! Hristos a Inviat!

Multumim frumos... Aceleasi urari de bine si ptr tine si familia ta....

nicora
21.04.2009, 08:41:07
Nimeni nu mai spune nimic aici? :(
Eu Azi, dupa serviciu, merg sa-mi cumpar pantofii <:-P Abia astept:">

elenna
21.04.2009, 12:11:23

Asteptam poze.>:D<

nicora
22.04.2009, 12:44:55
Asteptam poze.>:D<

Iata-i !!:">
Nu sunt f comozi, dar ...m-am indragostit de ei si altceva chiar nu am gasit ... :-<

julles
22.04.2009, 15:50:02
Nu sunt f comozi, dar ...m-am indragostit de ei si altceva chiar nu am gasit ... :-<
superbi pantofiorii. sa-i porti iubita si sa-i dantuiesti pana dimineata;-)

elenna
22.04.2009, 16:17:32

Sunt absolut superbi. Sa ii porti sanatoasa.Dar, ca fosta miresica cu pantofi de 12 cm te sfatuiesc sa iti mai iei o pereche de schimbi. macar niste balerini daca iti permite rochita. Va fi multa alergatura in ziua nuntii iar daca nu te simti comod....nu e bine. Si inca ceva, poarta-i macar o zi inainte de nunta, ia-i la servici. E bine sa se obisnuiasca piciorul cu ei.

nicora
23.04.2009, 10:27:37
Sunt absolut superbi. Sa ii porti sanatoasa.Dar, ca fosta miresica cu pantofi de 12 cm te sfatuiesc sa iti mai iei o pereche de schimbi. macar niste balerini daca iti permite rochita. Va fi multa alergatura in ziua nuntii iar daca nu te simti comod....nu e bine. Si inca ceva, poarta-i macar o zi inainte de nunta, ia-i la servici. E bine sa se obisnuiasca piciorul cu ei.

Va multumesc. Categoric o sa imi iau o pereche de balerini sau ceva cu talpa ortopedica, pt k nu am sa pot rezista prea mult si nici nu prea pot dansa bine pe ei. Eu sper sa rezist macar pana la miezul noptii , dupa furatul miresei. Si cred k am sa si reusesc pt ca la biserica mergem tocmai la ora 20.00 si probabil, la civila pe la 18.00. Asa ca toata agitatia incepe destul de tarziu ;-)

fragolita
23.04.2009, 17:25:05

Ce mai fac miresicile din Slobozia?
Eu mi-am cumparat pantofi pentru ziua.... mai vreau sa-mi cumpar sandale pentru seara.... sa vedem daca voi gasi....
Marti merg sa-mi fac coafura de proba.... (sper ca totul sa iasa asa cum imi doresc;-);-);-);-);-))

dana_gremlin
23.04.2009, 20:01:09

Buna,

Pantofii sunt superbi sa iti aduca noroc.

nicora
24.04.2009, 08:11:29
Buna,

Pantofii sunt superbi sa iti aduca noroc.

>:D< multumesc, scumpa!

elenna
24.04.2009, 09:11:15
Ce mai fac miresicile din Slobozia?
Eu mi-am cumparat pantofi pentru ziua.... mai vreau sa-mi cumpar sandale pentru seara.... sa vedem daca voi gasi....
Marti merg sa-mi fac coafura de proba.... (sper ca totul sa iasa asa cum imi doresc;-);-);-);-);-))

Sa faci poza la proba si sa o arati si noua. daca ai voalul cumparat ar fi bine sa il iei pentru proba, schimba mult coafura.>:D<

fragolita
24.04.2009, 12:39:33
Sa faci poza la proba si sa o arati si noua. daca ai voalul cumparat ar fi bine sa il iei pentru proba, schimba mult coafura.>:D<

Cu siguranta va voi trimite poze... Am si voalul si diadema asa ca voi merge direct cu ele... apoi voi veni acasa si ma voi imbraca si cu rochita,.... ;) imi voi pune pantofii....:)..... pregatita de nunta:)).... vreau sa vad exact cum arat ..... singurul detaliu care va lipsi va fi machiajul din ziua nuntii..... dar nu conteaza.....

nicora
24.04.2009, 13:41:46
Cu siguranta va voi trimite poze... Am si voalul si diadema asa ca voi merge direct cu ele... apoi voi veni acasa si ma voi imbraca si cu rochita,.... ;) imi voi pune pantofii....:)..... pregatita de nunta:)).... vreau sa vad exact cum arat ..... singurul detaliu care va lipsi va fi machiajul din ziua nuntii..... dar nu conteaza.....

Abia astept sa te vad, fragolita :cool:

elenna
24.04.2009, 14:21:16
Gabi, as vrea sa stiu preturile buchetelor si lumanarilor. Si dak se mai gasesc lalele in iunie...Eu as vrea buchetul din trandafiri, cu cateva fire de boboci lalele si cu lacramioare sau floarea miresei.

Cel mai bine ar fi sa vb cu Gabi pe privat sa nu se considere reclama.:)

nicora
24.04.2009, 15:52:49
Cel mai bine ar fi sa vb cu Gabi pe privat sa nu se considere reclama.:)

Da, ai dreptate...chiar nu m-am gandit ca se poate interpreta :D

nicora
28.04.2009, 14:34:26

Fragolita, ai fost la proba? sunt nerabdatoare sa vad cum a fost si sa ne impartasesti parerea ta :* =P~
Am fost si eu astazi, mi-am facut programarea si pt proba si pt ziua nuntii.:">

sweatmoments
29.04.2009, 06:03:12
ti-am raspuns la mesajul privat.. sa-mi spui daca ai primit:)
Salut!

Nu am primit...dar o sa te sun intr-o zi sa cer detalii, raluca(elenna) mi-a dat pe privat numarul tau...sau incearca sa imi trimiti te rog raspuns pe []

Multzam!!!

fragolita
29.04.2009, 18:40:04
Fragolita, ai fost la proba? sunt nerabdatoare sa vad cum a fost si sa ne impartasesti parerea ta :* =P~
Am fost si eu astazi, mi-am facut programarea si pt proba si pt ziua nuntii.:">

Am fost la proba dar nu prea am mai reusit sa intru la miresit ptr ca am avut treaba... Uite si cateva poze cu rochita si toate accesoriile...

elenna
30.04.2009, 07:59:18
Am fost la proba dar nu prea am mai reusit sa intru la miresit ptr ca am avut treaba... Uite si cateva poze cu rochita si toate accesoriile...

E frumoasa rochita si accesoriile. Insa eu , daca as fi avut aceasta rochita nu mi-as mai fi pus manusi pentru ca este rochia destul de incarcata. Insa tu faci asa cum te simti mai bine.>:D<

Nu ai si poze de la proba?

nicora
30.04.2009, 11:25:42
E frumoasa rochita si accesoriile. Insa eu , daca as fi avut aceasta rochita nu mi-as mai fi pus manusi pentru ca este rochia destul de incarcata. Insa tu faci asa cum te simti mai bine.>:D<

Nu ai si poze de la proba?

Esti tare frumusica, dar ii dau dreptate Elenei in legatura cu manusile. Din punctul meu de vedere rochita asa cum este ea, ar fi suficient. Insa totul ramane la aprecierea ta ;-)
Asteptam in continuare pozici de la proba, dak ai facut >:D<

fragolita
30.04.2009, 14:24:58
Asa mi se parea si mie: ca arata mai bine fara manusi.... de aceea v-am si cerut parerea doar ca nu am spus exact ce-mi doream (ca sa nu va influentez).... dar spre surprindere mea ati avut aceeasi parere.... asa ca am hotarat /... o sa renunt la ele.... Cat despre pozele de la proba.... nu am .... dar coafura din poze este asemanatoare celei pe care o voi avea la nunta.... va avea si mici diferente cu siguranta.... dar mie mi-a placut enorm ceea ce a iesit la proba.... veti vedea in pozele de dupa nunta coafura exacta.....
Va multumesc pentru sfaturi....:*:*:*:*:*:*:*

elenna
30.04.2009, 14:29:01
Asa mi se parea si mie: ca arata mai bine fara manusi.... de aceea v-am si cerut parerea doar ca nu am spus exact ce-mi doream (ca sa nu va influentez).... dar spre surprindere mea ati avut aceeasi parere.... asa ca am hotarat /... o sa renunt la ele.... Cat despre pozele de la proba.... nu am .... dar coafura din poze este asemanatoare celei pe care o voi avea la nunta.... va avea si mici diferente cu siguranta.... dar mie mi-a placut enorm ceea ce a iesit la proba.... veti vedea in pozele de dupa nunta coafura exacta.....

Asteptam pozele de dupa nunta, mai ai f putin. Ce fotograf ai?

fragolita
30.04.2009, 14:31:26
Asteptam pozele de dupa nunta, mai ai f putin. Ce fotograf ai?

Este un amic de-al sotului meu... are birouri la Ionel Perlea... (Pasata)

nicora
01.05.2009, 09:19:09

Ma bucur ca nu te-au suparat parerile noastre >:D<
Asteptam cu nerabdare pozele \:D/ \:D/

nicora
07.05.2009, 08:29:16
Fragolitaa, ce mai zici?Te vad destul de activa pe la alte topicuri, dar aici...:(
Cum merge treaba cu 2 saptamani inainte, au inceput fluturasii in stomac?:>:D

sweatmoments
07.05.2009, 09:00:57
Fragolitaa, ce mai zici?Te vad destul de activa pe la alte topicuri, dar aici...:(

Iti dai seama...cred ca in ultimile doua saptamani nici nu o sa dorm cand imi va veni randul:)))...fetelor, va rog intrati si la muzica si formatii in ialomita si raspundeti mi si mie plss

elenna
07.05.2009, 11:27:52

Dar cu o luna inainte de nunta, cum e cu fluturasii in stomac?

nicora
07.05.2009, 12:43:48
:-p Deja au cam inceput...incepem sa realizam din ce in ce mai bine ca ziua cea mare se apropie cu pasi repezi:">

Dar cu o luna inainte de nunta, cum e cu fluturasii in stomac?

fragolita
07.05.2009, 15:18:44

Buna... >:D<>:D<>:D<Ce sa mai zic... pregatiri... pregatiri... emotii... emotii.... munca... munca..... si o luam de la capat... pregatiri.... pregatiri... emotii.... etc.... Intr-adevar... am mai intrat pe miresici... pe la alte topicuri ... dar nu mult ca nu prea am mai avut timp.... iar aici.... am intrat... dar am vazut ca nu prea sunt active miresicile din Slobozia... si de aceea nu am mai scris nimic... Cat despre fluturasii din stomac.... si despre pregatiri in aceste ultime doua saptamani....#-o#-o#-o.... Emotii (fluturasi in stomac dupa cum le-ai numit tu...) multe.... chiar ffff multe as putea spune.... Iar in ceea ce priveste pregatirile... am impresia ca nu mai am mai nimic de pregatit.... desi ar mai fi cateva lucruri de pus la punct.... Luni mergem la pleining ptr certificate... apoi la starea civila pentru depunerea actelor.... Tot luni ma intalnesc si cu cea care-mi decoreaza localul... sa discutam ultimele detalii si sa dau comanda de buchete si lumanari...... In rest... astept nunta.... aaaa si inca ceva .... tot caut prin oras sandalute albe pentru seara .... la dans.... ceva frumos, elegant... cu toculet.... sper sa gasesc pana la urma... in aceste doua saptamani care mai sunt pana la nunta.... Nici nu-mi vine sa cred ca mai sunt doar doua saptamani....

Va pup... si mai vorbim....>:D<>:D<

nicora
07.05.2009, 16:47:02
>:D< Ma bucur ca esti in grafic. Sper sa ai o nunta perfecta :*
Ai fost la targul acela la stadion? eu stiu, poate iti place ceva acolo...eu am fost aseara, nu am fost tocmai incantata de ce este...clar, n-as da pantofii mei pe ceva de acolo :">

Ai fost pana acum la primarie sa discuti sau mergi direct cu actele? Am inteles ca acum se depun la comunitari, desi pt inregistrarea pe lista tot la primarie trebuie sa mergi

fragolita
07.05.2009, 17:28:52
>:D< Ma bucur ca esti in grafic. Sper sa ai o nunta perfecta :*
Ai fost la targul acela la stadion? eu stiu, poate iti place ceva acolo...eu am fost aseara, nu am fost tocmai incantata de ce este...clar, n-as da pantofii mei pe ceva de acolo :">

Ai fost pana acum la primarie sa discuti sau mergi direct cu actele? Am inteles ca acum se depun la comunitari, desi pt inregistrarea pe lista tot la primarie trebuie sa mergi

Am fost si eu astazi... dar nu am gasit nimic... nu aveau chiar nimic dragut....

Nu am fost deloc la primarie sa discut... dar am inteles ca tb sa merg direct la starea civila .... acolo la comunitari, dupa cum ai spus si tu,.... eu am inteles de la cineva ca nu tb sa mai merg si la primarie... oricum o sa vad luni cand merg cu actele ce e de facut exact....

nicora
08.05.2009, 13:41:17
Am fost si eu astazi... dar nu am gasit nimic... nu aveau chiar nimic dragut....

Nu am fost deloc la primarie sa discut... dar am inteles ca tb sa merg direct la starea civila .... acolo la comunitari, dupa cum ai spus si tu,.... eu am inteles de la cineva ca nu tb sa mai merg si la primarie... oricum o sa vad luni cand merg cu actele ce e de facut exact....

Sa ma anunti si pe mine care mai sunt procedurile...ca sunt in ceata...plus ca eu vreau o anumita ora la civila ca poata decurge totul conform planului si am ceva emotii, sa nu spuna ca e cam tarziu #:-S ....ma doare capul de treburile astea...dar trecem noi ;-)

fragolita
08.05.2009, 15:51:17
Sa ma anunti si pe mine care mai sunt procedurile...ca sunt in ceata...plus ca eu vreau o anumita ora la civila ca poata decurge totul conform planului si am ceva emotii, sa nu spuna ca e cam tarziu #:-S ....ma doare capul de treburile astea...dar trecem noi ;-)

Buna iubita.... Si eu tot asa vreau o anumita ora astfel incat sa mergem direct la Biserica de la consiliu... sa vedem cum rezolvam si acest aspect... am inteles ca ne va chema la starea civila cu doua zile inaintea datei de cununie pentru a stabili ora... dar mai multe nu stiu ... iti voi spune detalii luni... dupa ce ajung eu acolo si vad cum stau lucrurile exact....

Pup:*:*:*

elenna
08.05.2009, 18:36:11
Buna iubita.... Si eu tot asa vreau o anumita ora astfel incat sa mergem direct la Biserica de la consiliu... sa vedem cum rezolvam si acest aspect... am inteles ca ne va chema la starea civila cu doua zile inaintea datei de cununie pentru a stabili ora... dar mai multe nu stiu ... iti voi spune detalii luni... dupa ce ajung eu acolo si vad cum stau lucrurile exact....

Pup:*:*:*

Cand depuneti actele mentionati si ora. La noi asa a fost. Cu 2 zile inainte trebuie sa se prezinte unul din miri cu actele pentru a confirma casatoria. Nu scriu certificatele mai devreme de 2 zile.

fragolita
10.05.2009, 13:21:02
Cand depuneti actele mentionati si ora. La noi asa a fost. Cu 2 zile inainte trebuie sa se prezinte unul din miri cu actele pentru a confirma casatoria. Nu scriu certificatele mai devreme de 2 zile.

aaaaaa.... Mersi pentru informatii.... Merg maine pentru depunerea actelor... si revin cu informatii pentru cele care au nevoie....

Pup:*:*

fragolita
11.05.2009, 14:32:54
Am revenit cu niste poze ..... Sper sa va placa.... Sunt sandalutele mele de mireasa.... Pe cele cu argintiu le voi purta ziua, iar pe celelalte seara... la dans...;:).... Desi au tocul destul de mare sunt ffff comode si vin bine in picior... Mie mi-au placut fff mult....

elenna
11.05.2009, 14:58:56
Am revenit cu niste poze ..... Sper sa va placa.... Sunt sandalutele mele de mireasa.... Pe cele cu argintiu le voi purta ziua, iar pe celelalte seara... la dans...;:).... Desi au tocul destul de mare sunt ffff comode si vin bine in picior... Mie mi-au placut fff mult....

Sa le dantuiesti cu placere. Sunt f frumoase, pe stilul meu e a doua pereche. Ai grija cu tocul inalt, e inselator. Poate fi comod la inceput si dupa..../ Poarta-le macar odata pe fiecare inainte de munca, ia-le la servici.

fragolita
11.05.2009, 15:04:03
Sa le dantuiesti cu placere. Sunt f frumoase, pe stilul meu e a doua pereche. Ai grija cu tocul inalt, e inselator. Poate fi comod la inceput si dupa..../ Poarta-le macar odata pe fiecare inainte de munca, ia-le la servici.

Sunt obijnuita cu asemenea toc... Zilnic la munca port asa ceva... Dar le voi purta si pe acestea inainte de nunta... asa cum ai spus si tu... e mai bine... sa se obijnuiasca piciorul... si mie tot a doua pereche imi place mai mult.... astazi am cumparat-o.... dupa ce saptamana trecuta am tot cautat in tot orasul in zadar....:*:*:*:*

julles
11.05.2009, 15:47:33
Salut. Ai fost cu actele la starea civila? Pana la urma ce documente trebuie sa avem? si cum facem cu orele?ma bag si eu in seama desi mai am 4 luni pana la nunta.....:-s

sweatmoments
11.05.2009, 19:16:17

Hello...sunt super frumoase sandalutele...iti urez la fel ca elenna..sa le dantuiesti toata noaptea:*

fragolita
11.05.2009, 19:27:59
Salut. Ai fost cu actele la starea civila? Pana la urma ce documente trebuie sa avem? si cum facem cu orele?ma bag si eu in seama desi mai am 4 luni pana la nunta.....:-s

Am fost la starea civila chiar astazi, unde am avut urmatoarele acte:.... certificate nastere... copii + originale.... buletine.... copii + originale.... certificatele prenuptiale... iar pentru ora ne-a chemat pe 21 mai (joi inainte de cununie).... pentru confirmarea cununiei si pentru ora....

Dar inainte de a merge la starea civila mergi cu fisele medicale completate (analiza sangelui) la pleining familial... si cu doua timbre fiscale.... platesti taxa pentru certificatele prenuptiale la casieria spitalului... (47,00ron) .... si cu toate acestea mergi la pleining... unde iti elibereaza certificatele prenuptiale....

Pup:*:*:*:*

Pup...:*:*:*:*:*

fragolita
11.05.2009, 19:28:37
Hello...sunt super frumoase sandalutele...iti urez la fel ca elenna..sa le dantuiesti toata noaptea:*

Multumesc pentru urari.... Ma bucur ca v-au placut....Abia astept sa le dantuiesc...:*:*:*

helwa
12.05.2009, 14:21:17
Buna Tuturor....
Ma numesc Diana , si voi fi o mireasa de Slobozia, 2010.... insa sunt din Barlad.
Imi spune si mie cineva cat va cere restaurantul de persoana? Si cam cat va ia o formatie pentru seara nunti?
Deoarece noi stam departe de casa, ne este greu sa ne informam personal.
Un pupic pentru toate miresicile!<:-P

sweatmoments
12.05.2009, 15:31:16
Buna Tuturor....
Ma numesc Diana , si voi fi o mireasa de Slobozia, 2010.... insa sunt din Barlad.
Imi spune si mie cineva cat va cere restaurantul de persoana? Si cam cat va ia o formatie pentru seara nunti?

Salut, tu ai reyervat restaurantul?sau abia te interesezi?eu l-am luat din martie fac la costa sus..dupa ce o sa scrii 10 mesaje pe forum o sa pot sa iti dau mesaj privat cu site-ul lor ca sa nu facem reclama..noi nu am stabilit pretul exact, vom vorbi la sfarsitul anului.Am dat numai avans 2000 ron. Formatiile sunt cam 4000-4500 de ron pentru anul viitor din ce am inteles...pupici..si felicitari pentru decizie:)

elenna
12.05.2009, 16:12:06
Buna Tuturor....

In Slobozia sunt mai multe restaurante unde poti sa iti faci nunta, depinde de nr de persoane si de ce nu, de posibilitatile financiare. Cele mai selecte sunt La Costa (fostul Pietricele) si Hermesul ( colaboreaza pentru amenajare cu firma Mireasa care e din Barlad). In iun 2008 cand am avut eu nunta era cam 100-120 la pietricele menul/pers si intre 100-150 la hermes, doar mancare fara bautura si dulciuri. Cel mai bine este sa incepeti cautarile din timp, sa mergeti sa vedeti si sa alegeti ceea ce va place mai mult.

Daca vei avea nunta mare recomand cu caldura Hermesul au un ring de dans super.

nicora
13.05.2009, 13:28:34
Formatiile sunt cam 4000-4500 de ron pentru anul viitor din ce am inteles...pupici..si felicitari pentru decizie:)[/quote]

Sau chiar mai mult..majorittatea cer pretul asta pt anul in curs :D

nicora
13.05.2009, 13:31:54
Buna Tuturor....

Cum spunea si elena, sunt mai multe restaurante unde poti face...ar trebui vazute toate si in functie de nr de pers si preferintele voastre, sa va decideti. Eu fac la Paradis si ma costa 120 lei/pers doar mancarea. Cineva care a facut la inceputul lui mai, la Select (care e mai select decat Paradis :D ), a dat 127 lei/pers...doar mancarea.

helwa
13.05.2009, 13:49:01
Salut, tu ai reyervat restaurantul?sau abia te interesezi?eu l-am luat din martie fac la costa sus..dupa ce o sa scrii 10 mesaje pe forum o sa pot sa iti dau mesaj privat cu site-ul lor ca sa nu facem reclama..noi nu am stabilit pretul exact, vom vorbi la sfarsitul anului.Am dat numai avans 2000 ron. Formatiile sunt cam 4000-4500 de ron pentru anul viitor din ce am inteles...pupici..si felicitari pentru decizie:)

Mersi de informatii.. deci noi ne'am decis , fiind inafara tarii ne este greu sa avem un contact direct cu restaurantele , deocamdata... doar prin parinti... Oricum din ceea ce imi spui preturile sunt mai mici decat la mine in Moldova... deci e spre bine . Daca vrei sa imi lasi mesaj privat cu site'urile , te rog. Si mersi din nou:)

helwa
13.05.2009, 13:51:41
In Slobozia sunt mai multe restaurante unde poti sa iti faci nunta, depinde de nr de persoane si de ce nu, de posibilitatile financiare. Cele mai selecte sunt La Costa (fostul Pietricele) si Hermesul ( colaboreaza pentru amenajare cu firma Mireasa care e din Barlad). In iun 2008 cand am avut eu nunta era cam 100-120 la pietricele menul/pers si intre 100-150 la hermes, doar mancare fara bautura si dulciuri. Cel mai bine este sa incepeti cautarile din timp, sa mergeti sa vedeti si sa alegeti ceea ce va place mai mult.

Mersi de informatii. Cum spuneam si altei miresici.. preturile sunt acceptabile din ceea ce imi spune'ti... asta comparativ cu preturile de la Barlad.. unde mi s'a certut 200ron pe meniu de persoana.
Iubitul meu se gandea la Hermes sau la Paradis.. eu nu am idee , dar totusi cum spuneai e bine sa o luam din timp cu restaurantele si muzica...

helwa
13.05.2009, 13:52:58

Inca un lucru.. vad ca ai facut cununia la manastire... asa cum ne'am propus si noi... a fost frumos? merita dupa parerea ta o manastire? Schimba atmosfera?

elenna
13.05.2009, 13:54:53
Mersi de informatii. Cum spuneam si altei miresici.. preturile sunt acceptabile din ceea ce imi spune'ti... asta comparativ cu preturile de la Barlad.. unde mi s'a certut 200ron pe meniu de persoana.
Iubitul meu se gandea la Hermes sau la Paradis.. eu nu am idee , dar totusi cum spuneai e bine sa o luam din timp cu restaurantele si muzica...

Votez pentru Hermes:-p E mai mult decat ok ca locatie. Cum am mai zis, ringul este mare mancarea extraordinara. E in afara orasului, multa verdeata. Depinde de numarul de invitati.

La paradis eu am fost dar nu mi-a placut.

helwa
13.05.2009, 13:57:05
Formatiile sunt cam 4000-4500 de ron pentru anul viitor din ce am inteles...pupici..si felicitari pentru decizie:)

Sau chiar mai mult..majorittatea cer pretul asta pt anul in curs :D[/quote]

Buna. Vei face nunta la Paradis... din ceea ce ai vazut pana acum , cum este?

helwa
13.05.2009, 13:59:15
Cum spunea si elena, sunt mai multe restaurante unde poti face...ar trebui vazute toate si in functie de nr de pers si preferintele voastre, sa va decideti. Eu fac la Paradis si ma costa 120 lei/pers doar mancarea. Cineva care a facut la inceputul lui mai, la Select (care e mai select decat Paradis :D ), a dat 127 lei/pers...doar mancarea.

Ah uite si raspunsul la intrebare mea de inainte... Am inteles.. Mersi mult de preturi.Noi o sa avem in jur de 100-120 de persoane... destul de mult lume

elenna
13.05.2009, 14:24:50
Inca un lucru.. vad ca ai facut cununia la manastire... asa cum ne'am propus si noi... a fost frumos? merita dupa parerea ta o manastire? Schimba atmosfera?

Merita din plin. Slujba a fost superba, manastirea este deosebita, am avut si cor. Plus ca toate pozele le-am facut in curtea manastirii.

Eu zic sa optezi pentru manastire, o sa iti placa cu siguranta.

helwa
13.05.2009, 15:29:22
Merita din plin. Slujba a fost superba, manastirea este deosebita, am avut si cor. Plus ca toate pozele le-am facut in curtea manastirii.

Eu zic sa optezi pentru manastire, o sa iti placa cu siguranta.

Cu siguranta iubita asa o sa face, multumesc de sfat!

cvcristina
13.05.2009, 17:58:45
Sunt si eu o mireasa de 2009. Am cont pe acest site dar nu prea am mai avut timp sa intru in ultimul timp. O sa avem nunta la Amara, la restaurantul hotelului Ialomita in septemrie. Am rezervat muzica, fotograful/cameramanul, am stabilit ora la biserica si...cam atat. Sambata o sa mergem in Bucuresti sa ne luam verighetele. Ce parere aveti, stam bine cu pregatirile pt moment?
:-?

helwa
13.05.2009, 19:16:55
Sunt si eu o mireasa de 2009. Am cont pe acest site dar nu prea am mai avut timp sa intru in ultimul timp. O sa avem nunta la Amara, la restaurantul hotelului Ialomita in septemrie. Am rezervat muzica, fotograful/cameramanul, am stabilit ora la biserica si...cam atat. Sambata o sa mergem in Bucuresti sa ne luam verighetele. Ce parere aveti, stam bine cu pregatirile pt moment?

Ma bucur pentru voi , spor la pregatirele de pe ultima suta de metri ... Dar cu dansul de deschidere cum stati? :D Problema tuturor!

julles
13.05.2009, 19:49:33
Fetelor, cele care aveti cununia religioasa la Biserica Nasterea Maicii Domnului, spuneti-mi si mie va rog in ce zona este, ca dupa nume nu-mi dau seama. Noi am stabilit sa facem la Manastire, am primit aprobarea, insa acum 2 saptamani a fost mama sa intrebe de nush ce taxa si i-au spus ca momentat s-au sistat nuntile la Manastire si nu se stie daca pana in septembrie se reiau.
Aveti vreo informatie noua, ca nush ce sa fac?

cvcristina
13.05.2009, 22:04:46
Noi am vrea sa luam niste ore de dans, pentru dansul miresei, dar nu stim daca gasim in oras un coregraf. Stiti voi vreunul?
Noi o sa avem cununia religioasa la Manastire, la fel am facut cerere, ni s-a aprobat, am platit o taxa. Nu stiu nimic ca s-ar fi sistat cununiile. Sper sa nu avem probleme.

helwa
14.05.2009, 08:24:36
Noi am vrea sa luam niste ore de dans, pentru dansul miresei, dar nu stim daca gasim in oras un coregraf. Stiti voi vreunul?
Noi o sa avem cununia religioasa la Manastire, la fel am facut cerere, ni s-a aprobat, am platit o taxa. Nu stiu nimic ca s-ar fi sistat cununiile. Sper sa nu avem probleme.

O sa aveti o nunta frumoasa.... Pana in augustul urmator mai este vreme , noi speram sa reusim sa facem cununia religioasa la manastire..
Cat despre lectiile de dans... e inutil sa va duceti la coregraf... daca aveti vointa reusiti si singuri , ca doar este iubirea la mijloc, nu?
Noi ne punem frumos cate un cd... sau direct de pe youtube cu pasii de dans.. si sa vezi ce dansam ca nebunii seara ( stam impreuna ) .
Pana la nunta poate ne va iesi ceva frumos.. asa speram.

elenna
14.05.2009, 08:28:12

Daca veniti la Bucuresti dupa verighete sa nu va duceti in mall-uri sau in Magazinul Unirii. Aceleasi modele le le gasiti si in obor sau in magazinul titan dar la un pret mai mic. Anul trecut eu mi-am luat cu 60 sau 70 nu mai stiu exact ron gramul din obor iar acelasi model era in Unirii la 110.

elenna
14.05.2009, 08:31:05
Ma bucur pentru voi , spor la pregatirele de pe ultima suta de metri ... Dar cu dansul de deschidere cum stati? :D Problema tuturor!

La dansul de deschidere va recomand sa optati pentru acele artificii tip vulcan, cam 4-6 bucati pe ring sunt de mare efect. Eu i-am vazut la o nunta la deschidere si au facut o atmosfera deosebita.

Eu nu i-am luat si imi pare rau. Insa am avut inima cu baloane <:-P

helwa
14.05.2009, 11:38:32
Daca veniti la Bucuresti dupa verighete sa nu va duceti in mall-uri sau in Magazinul Unirii. Aceleasi modele le le gasiti si in obor sau in magazinul titan dar la un pret mai mic. Anul trecut eu mi-am luat cu 60 sau 70 nu mai stiu exact ron gramul din obor iar acelasi model era in Unirii la 110.

Verighetele ne le luam din Italia ( noi locuim la Padova) , am vazut cateva modele pe net... am spus sa le scriem aici , ca am vazut la o prietena verighetele scrise in romania... si sincer nu mi'au placut deloc...
Cred ca ne vor ajunge cam 300euro .... asa sunt preturile aici.... si ei nu dau cu gramul.. ci la bucata.. adik depinde de cum e lucrata , de culoare... daca are diamant sau nu.. si tot asa...

helwa
14.05.2009, 11:44:19
La dansul de deschidere va recomand sa optati pentru acele artificii tip vulcan, cam 4-6 bucati pe ring sunt de mare efect. Eu i-am vazut la o nunta la deschidere si au facut o atmosfera deosebita.

Cred ca o sa angajez o firma de catering... pentru ca sunt prea multe detalii si nu cred ca reusesc sa tin cont la toate lucrurile... prima firma la care o sa ma opresc va fi casa de moda mireasa din barlad... daca tot este orasul meu natal. Am vazut site'ul si mi se par lucruri destul de frumoase.. stii acum depinde si de cat vor cere...

elenna
14.05.2009, 12:31:46
Cred ca o sa angajez o firma de catering... pentru ca sunt prea multe detalii si nu cred ca reusesc sa tin cont la toate lucrurile... prima firma la care o sa ma opresc va fi casa de moda mireasa din barlad... daca tot este orasul meu natal. Am vazut site'ul si mi se par lucruri destul de frumoase.. stii acum depinde si de cat vor cere...

Mie mi s-au parut cam scumpicei. Intr -adevar fac lucruri deosebite insa din cate stiu eu se deplaseaza pentru comenzi consistente si nunti mari. Cel mai bine e sa ii contactezi din timp. Si eu am vrut sa lucrez cu ei, pentru ca nu sunt din Slobozia dar am rude in Barlad.

ralucutza_85
14.05.2009, 14:02:33

Buna Elena! Cunosti pe cineva care da lectii de dans in Slobozia.Nu prea stim sa dansam vals.Am incercat noi sa dansam acasa dar parca nu ne iese.Stiu ca mai e putin timp pana la nunta, dar macar 2-3 lectii ar fi binevenite.
Aa, si inca o intrebare.Tu ce fotograf ai avut la nunta?Ai niste poze foarte reusite.Pupici

helwa
14.05.2009, 14:48:49
Mie mi s-au parut cam scumpicei. Intr -adevar fac lucruri deosebite insa din cate stiu eu se deplaseaza pentru comenzi consistente si nunti mari. Cel mai bine e sa ii contactezi din timp. Si eu am vrut sa lucrez cu ei, pentru ca nu sunt din Slobozia dar am rude in Barlad.

Am vazut pozele tale de la nunta , Lasa'ma sa iti spun ca restaurantul este superb.... si modul in care l'au amenajat imi place mult. Cate perechi ai avut la nunta? Si care este minumul pt a inchiria hermes'ul?

nicora
14.05.2009, 16:06:04
Sau chiar mai mult..majorittatea cer pretul asta pt anul in curs :D

Buna. Vei face nunta la Paradis... din ceea ce ai vazut pana acum , cum este?[/quote]

Intr-adevar Hermes este elegant, mai pretentios...dar din cate stiu, si mai scumput. Paradis...nu e tocmai ce vroiam eu...este ceva mai rustic, sa zicem...atata doar ca e spatios, iar aranjat nu e urat.

nicora
14.05.2009, 16:07:26
Fetelor, cele care aveti cununia religioasa la Biserica Nasterea Maicii Domnului, spuneti-mi si mie va rog in ce zona este, ca dupa nume nu-mi dau seama. Noi am stabilit sa facem la Manastire, am primit aprobarea, insa acum 2 saptamani a fost mama sa intrebe de nush ce taxa si i-au spus ca momentat s-au sistat nuntile la Manastire si nu se stie daca pana in septembrie se reiau.
Aveti vreo informatie noua, ca nush ce sa fac?
Spre rusinea mea, nu stiu nici eu ff precis, insa pot sa iti spun ca este spre zona 500, pe la case / vile.

nicora
14.05.2009, 16:10:16

Daca optezi pt manastire, va trebui sa alergi mai intai dupa aprobare, pt k in mod normal nu se mai oficiaza nunti acolo. Dar, cum iti spunea si Elena, e ff frumos, si peisajul din curte pt poze..e extraordinar. Dar mai sunt si alte biserici pt a te scuti de umblatul dupa aprobare ;)

elenna
14.05.2009, 16:43:07
Am vazut pozele tale de la nunta , Lasa'ma sa iti spun ca restaurantul este superb.... si modul in care l'au amenajat imi place mult. Cate perechi ai avut la nunta? Si care este minumul pt a inchiria hermes'ul?

Noi am avut 135 de invitati. Cand am rezervat hermesul am spus ca vom avea cam 180, ma rog am mintit putin pentru ca stiam ca acolo se fac doar nunti mari. Nu este un minim impus doar ca ei agreeaza nuntile mari. Pana la urma Rodica, sefa de acolo a fost de acord, i-am dat avans 20 de mil. La nunta noi am confirmat 145 de pers iar diferenta de tacamuri am platit-o.
Am mai scris pe topicul asta cine mi-a facut amenajarea, multe fete de aici isi fac nunta cu firma cu care am colaborat. Eu ma declar mai mult decat incantata de ceea ce am vazut ca realizeaza.

Asa cum am spus la hermes atmosfera este deosebita, este in natura, invitatii mei au fost incantati de loc (multi nu erau din Slobozia).

elenna
14.05.2009, 16:46:23
Buna Elena! Cunosti pe cineva care da lectii de dans in Slobozia.Nu prea stim sa dansam vals.Am incercat noi sa dansam acasa dar parca nu ne iese.Stiu ca mai e putin timp pana la nunta, dar macar 2-3 lectii ar fi binevenite.
Aa, si inca o intrebare.Tu ce fotograf ai avut la nunta?Ai niste poze foarte reusite.Pupici

Raluca nu stiu pe nimeni care da lectii de vals. Nici noi nu stim sa dansam iar pentru deschidere am avut the wedding song-demis russos, absolut superba melodia si antrenanta. Am dansat ca doua cizme insa a fost dansul nostru si ma uit cu drag la el mereu, si rad de numai pot.

Nu conteaza foarte mult deschiderea daca e sau nu vals, importanta e atmosfera generala, muzica, mancarea. Oricum o sa va descurcati. Si nu obligatoriu sa aveti vals.

Fotograful a fost din Slobozia si are magazinul fata in fata cu Ialomita.

helwa
14.05.2009, 18:54:29
Noi am avut 135 de invitati. Cand am rezervat hermesul am spus ca vom avea cam 180, ma rog am mintit putin pentru ca stiam ca acolo se fac doar nunti mari. Nu este un minim impus doar ca ei agreeaza nuntile mari. Pana la urma Rodica, sefa de acolo a fost de acord, i-am dat avans 20 de mil. La nunta noi am confirmat 145 de pers iar diferenta de tacamuri am platit-o.
Am mai scris pe topicul asta cine mi-a facut amenajarea, multe fete de aici isi fac nunta cu firma cu care am colaborat. Eu ma declar mai mult decat incantata de ceea ce am vazut ca realizeaza.

Asa cum am spus la hermes atmosfera este deosebita, este in natura, invitatii mei au fost incantati de loc (multi nu erau din Slobozia).

Am fost incantata de pozele tale... sincer imi place mai mlt decat oricare altul... Noi pe putin avem 120 de pers ( si astea sigure) cred ca nu va fi o problema.... acum cine stie , mai este un an pana la nunta..

cvcristina
15.05.2009, 10:18:14

In Bucur Obor vom merge dupa verighete, chiar a fost viitorul meu sot acolo saptamana trecuta si a vazut multe modele dragute, la un pret bun (75 ron).
Cu cat timp inainte de nunta se dau invitatiile? Si voi unde vi le-ati facut?

elenna
15.05.2009, 12:58:56
In Bucur Obor vom merge dupa verighete, chiar a fost viitorul meu sot acolo saptamana trecuta si a vazut multe modele dragute, la un pret bun (75 ron).
Cu cat timp inainte de nunta se dau invitatiile? Si voi unde vi le-ati facut?

Noi le-am dat dupa 1 mai iar invitatiile le-am facut in Bucuresti la magazinul de sub pasaj de la lipscani, langa Biserica Sf Gheorghe. Sunt f multe modele si ai de unde alege.

nicora
20.05.2009, 09:36:18
Neata, miresici! Iar s-a instalat linistea pe aici?

dana_gremlin
20.05.2009, 09:39:36
Neata, miresici! Iar s-a instalat linistea pe aici?

Buna,

Noi ne-am dat comanda de verighete in weekend. Sunt simple si a mea o sa aibe un briliant. Zilele astea o sa ne dam comanda si de invitatii. In weekend o sa ne ducem la o nunta in Slobozia si cu ocazia asta o sa fac si o proba la coafor.

Voi ce ati mai facut?

cvcristina
20.05.2009, 18:24:06
Buna ziua! Ne-am luat verighetele si sunt foarte incantata de ele. Sunt mai late, dar sunt simple. Aaaa..... si am mai fost pe Lipscani si m-am uitat la rochii de mireasa, (dar nu am avut inca curajul sa probez nici una:-SSUrmeaza zilele astea sa mergem sa dam comanda de invitatii. Uoffffff

elenna
21.05.2009, 10:13:18
Buna ziua! Ne-am luat verighetele si sunt foarte incantata de ele. Sunt mai late, dar sunt simple. Aaaa..... si am mai fost pe Lipscani si m-am uitat la rochii de mireasa, (dar nu am avut inca curajul sa probez nici una:-SSUrmeaza zilele astea sa mergem sa dam comanda de invitatii. Uoffffff

Ar cam trebui sa probezi, mai ai 4 luni pana la nunta. Alegerea rochiei de mireasa nu e mereu usoara. Incearca sa mergi la magazinul White Lady este chiar la intrarea pe lipscani la etajul 2 parca. Au niste modele deosebite. Cei drept sunt mai scumpe decat la piatra neamt.

dana_gremlin
21.05.2009, 10:21:18

Am vazut in posturile trecute ca sunteti interesati de lectii de dans pentru nunta. Noi o sa luam 4 ore (depinde de cat de repede invatam) cu un instructor in bucuresti. Noi am mai facut cu el dansuri, am fost la doua nunti la care mirii luasere lectii cu el si a fost foarte frumos. Noi am fost la dansuri din placere dar atunci cand s-a facut vals am cam tras chiulul. :-p

Daca vrei datele lui sa ma anunti.

nicora
22.05.2009, 08:41:04
Bravo, fetelor, felicitari pt achizitii.
Frago, ce faci maine?!;)) ...te casatorestiiii! Casa de piatra si o petrecere frumoasaaa! Te asteptam cu poze si detalii dupa nunta.>:D<

Noi am fost de dimineata sa ne facem analizele, diseara sunt gata, luni se ocupa cineva de obtinerea prenuptialelor si marti depunem actele:"> . Altceva...mai nimic, am facut cam tot, de lucrurile mai maruntele ne ocupam de lunea viitoare, cand intram amandoi in concediu. \:D/
Va pup si succes in continuare la pregatiri!

elenna
22.05.2009, 10:51:59
Fragolita, sa ai o nunta asa cum ai visat mereu. Casa de piatra si asteptam poze si impresii de la nunta. sa fie intr-un ceas bun.>:D<

sweatmoments
22.05.2009, 13:59:05
Heeyyyy...și de la mine la fel....să fii iubită și sănătoasă toată viața ...să fie într-un ceas bun ...mi se ridică părul pe mâini când mă gândesc cum e să în prag de nuntă...:*:*:*:*:*:*:*

fragolita
22.05.2009, 15:12:46
MUltumesc tuturor pentru urari....>:D<>:D<>:D< Sunteti niste dragute.... Eu deja ma simt obosita.. la cat am alergat in aceste ultime zile... pup... mai vb dar dupa nunta cred.... cand voi veni cu poze si va voi spune cum a fost....>:D<>:D<>:D<

TzUmPi
22.05.2009, 17:01:30
Of fetelor cat v-am cautat si eu anul trecut sa ma pot sfatui. Eu sunt din Slobozia(am fost luata de nasi si sot de acasa) , iar nunta a avut loc in Buzau. Cu orice credti ca va pot ajuta, o voi face cu cea mai mare placere. Din cele necesare nuntii , realizate in Slobozia au fost buchetele si lumanarile( superbe, nu numai din puctul meu de vedere) cocardele, machiajul, unghiile, coafura, formatia si fotograful.
Va pup si va doresc o nunta de vis>:D<>:D<>:D<.

TzUmPi
22.05.2009, 17:02:42
MUltumesc tuturor pentru urari....>:D<>:D<>:D< Sunteti niste dragute.... Eu deja ma simt obosita.. la cat am alergat in aceste ultime zile... pup... mai vb dar dupa nunta cred.... cand voi veni cu poze si va voi spune cum a fost....>:D<>:D<>:D<

Iti doresc o nunta de vis si profita din plin de fiecare secunda a zilei ca sunt minunate toate cele ce se petrec in acea zi.:*:*

nicora
23.05.2009, 08:34:19
Of fetelor cat v-am cautat si eu anul trecut sa ma pot sfatui. Eu sunt din Slobozia(am fost luata de nasi si sot de acasa) , iar nunta a avut loc in Buzau. Cu orice credti ca va pot ajuta, o voi face cu cea mai mare placere. Din cele necesare nuntii , realizate in Slobozia au fost buchetele si lumanarile( superbe, nu numai din puctul meu de vedere) cocardele, machiajul, unghiile, coafura, formatia si fotograful.

Buna, imi poti spune unde ai facut buchetele si unde te-ai coafat si machiat?

elenna
23.05.2009, 12:25:45

La fel pot spune si eu. insa pana la urma m-am descurcat cu nunta insa ar fi fost mai usor niste sfaturi idei primite de la persoane care au trecut printr-o nunta in slobozia.

TzUmPi
25.05.2009, 11:52:02
Buna, imi poti spune unde ai facut buchetele si unde te-ai coafat si machiat?

Buna...binenteles cu cea mai mare placere si daca vrei iti arat si poze, sa vezi exact . Buchetele si lumanarile le-am facut la floraria de langa scoala 2 dar nu la cea de sus...de care am ramas profund dezamagita, ci la cea de jos. Este o florarie mica care iti lasa impresia ca are doar flori de ghiveci, cel putin eu asa credeam. Si este acolo o doamna mai mult decat draguta si cu fff multe idei si cu multa stiinta. Stie si are carti unde iti arata florile si cu ce poti sa le combini si tot asa. Pe langa cele de la floraria de sus care mi-au zis sa vin in sapt nuntii ..si atunci imi zic ca o sa incerce sa imi faca ce vreau eu, dar ca nu imi garanteaza ca vor gasi toate florile si daca nu gasesc asta e....ma anunta joi cu 2 ZILE inainte. Mi s-a parut oribil si lipsite de profesionalism. Am zis ce mi s-a intamplat pt aduce la cunostinta miresicilor si sa fie fff atente si la ce noteaza doamnele. Ca noi spuneam ceva si cand am rugat-o sa ne spuna ce a scris..ea scrisese ce a dorit . Asa ...sa trecem peste... de coafat am fost la o doamna care ma tunde de ffff multi ani..lucra inainte la coforul de langa cofetaria florentina ...daca vrei mai multe detalii iti dau pe PM iar de machiat am fost la salonul Luizei de la piata mica. Nu stiu cum se numeste salonul . De Luiza ce sa zic..o adevarata profesionista.

helwa
25.05.2009, 12:51:06
Iti doresc o nunta de vis si profita din plin de fiecare secunda a zilei ca sunt minunate toate cele ce se petrec in acea zi.:*:*

Buna. Si noi o sa facem nunta in Slobozia... Imi poti spune ce formatie ai avut.. si cum a fost? Mersi

TzUmPi
25.05.2009, 13:33:01
Buna. Si noi o sa facem nunta in Slobozia... Imi poti spune ce formatie ai avut.. si cum a fost? Mersi

Buna...noi am avut formatia Axial din Amara. Din punctul nostru de vedere au fost super buni. Au cantat ce am vrut noi...pauzele fff rare si de maxim 15 min.

nicora
25.05.2009, 14:47:24
Buna...binenteles cu cea mai mare placere si daca vrei iti arat si poze, sa vezi exact . Buchetele si lumanarile le-am facut la floraria de langa scoala 2 dar nu la cea de sus...de care am ramas profund dezamagita, ci la cea de jos. Este o florarie mica care iti lasa impresia ca are doar flori de ghiveci, cel putin eu asa credeam. Si este acolo o doamna mai mult decat draguta si cu fff multe idei si cu multa stiinta. Stie si are carti unde iti arata florile si cu ce poti sa le combini si tot asa. Pe langa cele de la floraria de sus care mi-au zis sa vin in sapt nuntii ..si atunci imi zic ca o sa incerce sa imi faca ce vreau eu, dar ca nu imi garanteaza ca vor gasi toate florile si daca nu gasesc asta e....ma anunta joi cu 2 ZILE inainte. Mi s-a parut oribil si lipsite de profesionalism. Am zis ce mi s-a intamplat pt aduce la cunostinta miresicilor si sa fie fff atente si la ce noteaza doamnele. Ca noi spuneam ceva si cand am rugat-o sa ne spuna ce a scris..ea scrisese ce a dorit . Asa ...sa trecem peste... de coafat am fost la o doamna care ma tunde de ffff multi ani..lucra inainte la coforul de langa cofetaria florentina ...daca vrei mai multe detalii iti dau pe PM iar de machiat am fost la salonul Luizei de la piata mica. Nu stiu cum se numeste salonul . De Luiza ce sa zic..o adevarata profesionista.

Au, vb serios?!! Noi acolo am vb sa ne facem buchetele. Eu stau langa scoala nr.2 si chiar pe scari la florarie a ramas sa le facem. Ce-i drept, si eu zic la fel...am fost de doua ori si de doua ori nu s-au ocupat strict de noi si la fel ne-au zis, sa venim in sapt nuntii. Bine ca stiu, merg la d-na aceea, stiu la care te referi. Prgramare pt coafat si machiat mi-am facut deja la Free s..., sunt 2 surori care au lucrat la elise...spre sa nu regret. Am auzit de Luiza ca e profesionista...Acum e un pic cam tarziu sa anulez programarea de la salon, sa merg la alte fete...sambata merg la proba de coafat. Macar buchetele le pot salva:)) .In ceea ce priveste coafura si machiaj, am ffff mari emotii, pt k nu am niste experiente prea placute...dar si pe ele mi le-a recomandat cineva...cum va iesi totul voi vedea peste 12 zile, la nunta:-? ...poti sa mi spui pe PM, unde cine te tunde, sa stiu macar pe viitor ;-)
Si daca vrei, sa postezi si niste poze cu machiaj, coafur,a buchet etc

nicora
25.05.2009, 14:48:24
Buna...noi am avut formatia Axial din Amara. Din punctul nostru de vedere au fost super buni. Au cantat ce am vrut noi...pauzele fff rare si de maxim 15 min.

La noi va canta o formatie....de fapt, una dintre formatiile din Doja, Marian O.