PDA

Versiunea completa : Restaurante in Calarasi, discutii si sfaturi

Pagini : [1] 2

lupusor
21.06.2007, 20:21:30
Jorju, eu sunt din calarasi si sunt mai multe restaurante....laga parcul central, la hotel calarasi, podul 4, artemitz....si daca mai imi aduc aminte iti scriu.

willy
31.01.2008, 15:41:48
Buna!

Am tot cautat pe forum informatii despre restaurantele din Calarasi sau Slobozia dar nu am gasit nimic..si ma gandeam ca poate mai este cineva care va face nunta in zona asta...eu nu sunt din Calarasi insa vom face nunta acolo si prea multe cunostinte despre zona nu am. De aceea as aprecia un sfat despre ce restaurante mai mari sunt in zona si care din ele ofera sansa unei nunti de vis :)

Multumesc de ajutor!
Eu sunt din Calarasi, si cum as putea sa te ajut? Unde faci nunta ca nu am retinut???

Jorju
04.02.2008, 14:22:48
Eu sunt din Calarasi, si cum as putea sa te ajut? Unde faci nunta ca nu am retinut???

Buna Elena,

Multumesc ca te-ai oferit sa ajuti, dar intre timp am rezolvat problema cu restaurantul...ma rog, partial rezolvata, ca acum se construieste:))

willy
04.02.2008, 21:05:21
Buna Elena,

Multumesc ca te-ai oferit sa ajuti, dar intre timp am rezolvat problema cu restaurantul...ma rog, partial rezolvata, ca acum se construieste:))
Cum adica se construieste? Unde faci pana la urma? Cum se numeste?

Jorju
05.02.2008, 17:52:16
Cum adica se construieste? Unde faci pana la urma? Cum se numeste?

Nu stiu exact sa-ti spun zona, ca nu sunt din Calarasi. Este un teren de fotbal langa.

Laucata
31.05.2008, 19:32:27
salutare miresici de calarasi...am vazut, cam tarziu ce-i drept, ca sunt si miresici din calarasi pe aici, eu sunt tot din Calarasi, dar de 5 ani locuiesc la Cluj...asa ca am cam pierdut contactul cu ce mai e pe acasa...
Referitor la coafor, m-a sfatuit o prietena sa merg la Cleopatra(am auzit ca ar fi personal chiar ok), prietena mea merge acolo si , sincer, chiar mi-a placut cum au coafat-o...
Noi nunta o avem la Queen, pareri pro sau contra despre restaurant?

lupusor
04.06.2008, 00:03:43
salutare miresici de calarasi...am vazut, cam tarziu ce-i drept, ca sunt si miresici din calarasi pe aici, eu sunt tot din Calarasi, dar de 5 ani locuiesc la Cluj...asa ca am cam pierdut contactul cu ce mai e pe acasa...
Referitor la coafor, m-a sfatuit o prietena sa merg la Cleopatra(am auzit ca ar fi personal chiar ok), prietena mea merge acolo si , sincer, chiar mi-a placut cum au coafat-o...
Noi nunta o avem la Queen, pareri pro sau contra despre restaurant?

buna..eu sunt o fosta miresica ..sunt din calarasi dar nunta am avut-o in ploiesti de unde este sotul iar acum locuim in bucuresti. vreau sa iti spun ca eu am avut cununia civila pe terasa de la queen in anul 2005..a fost ok...chiar atunci era nunta in restaurant. de atunci am mai fost la nunti aici..e foarte bine nu ai de ce sa iti faci griji..ceea ce ai discutat aia vei avea...pe 14 iunie are verisorul meu nunta acolo si iti pot spune mult mai multe..el va avea ff multi invitati cam in jur la 350 de persoane..va fi si terasa aranjata...stiu despre queen ca aranjeaza ei sala nu te lasa sa aduci vreo firma ceva..fac tot...huse, aranjamente florale, arcade, tortul tot ei il fac..e bine..dna. dana este o femeie de milione...se vede ca ii place ceea ce face. am inteles ca acum meniul ajunge undeva la 1 mil cu 4 feluri de mancare...daca mai intrebari nu ezita.

criscri
15.06.2008, 15:55:17
Buna miresici din Calarasi!

Eu sunt din Bucuresti, dar voi avea nunta in Calarasi, la Podul 4... imi puteti spune ceva de local?
Stiti agentii care se ocupa de decorarea localurilor in Calarasi? Ma intereseaza in special pentru huse.
Tortul unde l-as putea face?

Multumesc

mimi2
01.07.2008, 17:45:31
draguta,am observat ca si tu ai nunta tot in oct,ca si eu!numai ca eu pe 25 am petrecerea.tu la ce local o sa ai petrcerea?cand o sa incepi cautarile ptr rochita?cu cat timp inainte o sa o cumperi?eu ma gandeam ca in vara(iulie) sa merg sa-mi cumpar rochita.oare sa fie prea tarziu?sau prea devreme?

cat mai costa meniul la intim ? pentru nunta... merci

claudiauk
04.08.2008, 00:03:14
aha! stiam eu k tre sa fie si fete din calarasi p aici! c ma bucur...salut miresici, eu vrea sa fac nunta in calarasi la restaurant intim....sa nu radeti :D habar nu am cat e meniul...stie cineva? d aratat stiu ca arata super

lupusor
05.08.2008, 16:41:38
aha! stiam eu k tre sa fie si fete din calarasi p aici! c ma bucur...salut miresici, eu vrea sa fac nunta in calarasi la restaurant intim....sa nu radeti :D habar nu am cat e meniul...stie cineva? d aratat stiu ca arata super

pai dupa cum vad eu nunta o ai la anu'.....este normal ca nu ai de unde stii cat este meniul...poate ceva orientativ..cred ca in jur la 100 lei este acum..cel putin eu am fost la Queen pe 14 iunie 2008 si cama asa a fost meniul cu 4 feluri de mancare: aperitiv, peste, friptura, sarmale, tort.

claudiauk
06.08.2008, 09:59:49
merci mult hariclia>:D< . pai e super bine...si dak creste sa zicem cu vreo 20 ron pana la anul tot e bine, fata d preturile din bucuresti :) si sincera sa fiu, stiu si intimul si queen si podul 4 si arata beton, poate mult mai bine decat multe resturante din bucuresti.
criscri intrebai d podul patru...dak arat asa cum il stiu eu d ultmia oara, adik acu vreo 2 ani, pai arat bine sa stii. stiu k e structurat p parter si etaj si parterul era mai rustic din c imi aduc aminte. acu depinde cati inviati ai si dak o sa faci doar p un nivel sau ambele. e si ceva loc d dantuit, desi park mai mult loc e la intim sau la queen, cat despre servicii stiu k erau chiar bune la podul 4...acu nah eu n-am m-ai fost d 2 ani so...oricum iti urez sa ai o nunta superba >:D<

crissy18
06.08.2008, 18:37:36
Buna fetelor! Si eu o sa am nunta la anul, tot la Queen si mi s au parut super ok...Sper sa fie asa pana la capat. Si meniul cam asa ne a zis si noua ca o sa fie, cam 100 ron de persoana.
Pentru fetele care intrebau de coafor si de machiaj...eu o sa ma coafez la Dan, i se spune profesorul. Eu la el ma tund mereu...este destul de inventiv... Iar in privinta machiajului la salon Gabriella, este langa restaurantul chinezesc si este al unei foste cosmeticiene de la Cleopatra. Nu m am machiat niciodata la ea (am fost la pensat, epilat etc), dar stiu ca este f apreciata, si oricum o sa ma duc inainte la o proba, ca sa fiu sigura ca mi place.

ellaSL
22.08.2008, 09:43:03
Salut,

Si eu sunt din Calarasi....dar plecata de cinci ani in Iasi. Nunta o vom avea in mai, anul viitor la Popasul Salciilor. Are cineva mai multe despre restaurant? Am vazut ca este recent renovat dar m-ar interesa daca stie cineva cum e mancarea, servirea etc.
Multumesc;-)

criscri
22.08.2008, 14:44:15
merci mult hariclia>:D< . pai e super bine...si dak creste sa zicem cu vreo 20 ron pana la anul tot e bine, fata d preturile din bucuresti :) si sincera sa fiu, stiu si intimul si queen si podul 4 si arata beton, poate mult mai bine decat multe resturante din bucuresti.
criscri intrebai d podul patru...dak arat asa cum il stiu eu d ultmia oara, adik acu vreo 2 ani, pai arat bine sa stii. stiu k e structurat p parter si etaj si parterul era mai rustic din c imi aduc aminte. acu depinde cati inviati ai si dak o sa faci doar p un nivel sau ambele. e si ceva loc d dantuit, desi park mai mult loc e la intim sau la queen, cat despre servicii stiu k erau chiar bune la podul 4...acu nah eu n-am m-ai fost d 2 ani so...oricum iti urez sa ai o nunta superba >:D<

Mersi mult claudiauk pentru detalii. Intre timp am vazut cum arata acum podul 4 si e chiar ok. Cu locul de dantuit cam ai dreptate dar...asta e!
Ma ingrijorau un pic serviciile, e adevarat, dar ultima data cand am fost era o nunta acolo si am putut sa-i apreciez "in exercitiul functiunii" asa ca m-am linistit si pe partea asta\:D/ Spor la pregatiri si multa fericire!

willy
22.08.2008, 16:29:35
Salut,

Si eu sunt din Calarasi....dar plecata de cinci ani in Iasi. Nunta o vom avea in mai, anul viitor la Popasul Salciilor. Are cineva mai multe despre restaurant? Am vazut ca este recent renovat dar m-ar interesa daca stie cineva cum e mancarea, servirea etc.
Multumesc;-)
Eu o sa am nunta la Popas....<:-P

Onouk
24.01.2009, 15:00:37
Eu am sa am nunta la Hotel Calarasi. Prima data am vrut la Intim, dar din anumite motive (m-am certat si cu patroana) am renuntat. Din fericire am prins un loc la Hotel Calarasi. Si sunt foarte incantata! Localul arata foarte bine dupa renovare, iar meniul, din cate am inteles de la cei care au mai facut nunti sau au fost la nunti acolo, este foarte bun. Au 10 tipuri de meniuri, plus ca le putem si combina. Tortul tot la ei il vom comanda. Cu spatiul de dans nu stiu cum va fi, dar suntem optimisti :)

ralukada
10.02.2009, 10:24:28
Buna fetelor..eu tot din calarasi sunt si o sa fac nunta la intim..ce e drept mai am ceva timp pana atunci...insa avand in vedere ca pentru anul asta 2009 nu am gasit nici o sambata diponibila la nici un restaurant am fost nevoita sa optez pt 2010...sper sa iasa frumos..in privinta meniului am inteles ca este intre 70-100 ron / pers

Onouk
15.02.2009, 18:59:15
=D> =D> =D> Buna Ralu, eu am nunta anul acesta in august si dak nu stiai o sa fii domnisoara de onoare!!!<:-P <:-P
Buna,
Am vazut ca vei avea nunta la Chiciu. Au stabilit pretul meniului de baza?
Multumesc!

ralukada
21.02.2009, 09:39:28
buna Onouk, imi permit sa raspund eu in locul cocoletei..nu au stabilit inca pretul meniului la chiciu...cred ca o vor face prin luna mai cand o sa fie inaugurarea...chiar si asa am inteles ca nu comunica un pret exact...pupici..(ps: ce formatie sau dj ai tu la nunta?)

daneza_1983
04.03.2009, 13:06:15
Eu am nunta la restaurantul Imperial, aici este 85 lei meniul de persoana care include aperitiv,sarmalute,friptura si o cafea din partea lor. Bautura si fructele le voi cumpara eu. Tortul miresei de asemenea il voi cumpara. Mi se pare destul de ok restaurantul are capacitatea de 150 de persoane.Este foarte ok.

Geanina82
04.03.2009, 23:55:46
Buna fetelor..eu tot din calarasi sunt si o sa fac nunta la intim..ce e drept mai am ceva timp pana atunci...insa avand in vedere ca pentru anul asta 2009 nu am gasit nici o sambata diponibila la nici un restaurant am fost nevoita sa optez pt 2010...sper sa iasa frumos..in privinta meniului am inteles ca este intre 70-100 ron / pers

Eu fac nunta la Intim in iunie anul acesta, asa ca o sa-ti dau eu impresii...:*

ralucis
05.03.2009, 12:48:19
eu o sa fiu nasa la oltenita anul acesta si nu-mi vine sa cred ce diferente de preturi sunt intre meniuri la calarasi fata de oltenita, aici sub 100 de ron nu gasesti, sunt restaurante unde este 150, 170, 200 de ron un meniu, mi se pare ciudat, sincer...

willy
05.03.2009, 15:16:13
buna Onouk, imi permit sa raspund eu in locul cocoletei..nu au stabilit inca pretul meniului la chiciu...cred ca o vor face prin luna mai cand o sa fie inaugurarea...chiar si asa am inteles ca nu comunica un pret exact...pupici..(ps: ce formatie sau dj ai tu la nunta?)
am fost la o nunta in toamna trecuta la chiciu. mancarea dezastruoasa... eu si inca doi veri am avut probleme dupa nunta. pe buna.... nici nu vreau sa-mi amintesc #-o

Onouk
05.03.2009, 22:02:04
Nu cred ca este vorba despre acelasi local! Se va deschide unul nou - "Baden" se numeste. Ce-i drept, arata foarte bine. Ne-au spus ca vor sa iasa sub pretul pietei (Calarasi), dar nu cred ca au sanse din moment ce trebuie sa iei totul de la ei. Maine seara o sa atasez si cateva poze cu cele 3 localuri (Intim, Hotel, Baden).
O seara buna!

Onouk
06.03.2009, 10:02:34
Am revenit cu poze. Momentan doar de la Hotel Calarasi si Intim.

willy
06.03.2009, 10:04:33
Nu cred ca este vorba despre acelasi local! Se va deschide unul nou - "Baden" se numeste. Ce-i drept, arata foarte bine. Ne-au spus ca vor sa iasa sub pretul pietei (Calarasi), dar nu cred ca au sanse din moment ce trebuie sa iei totul de la ei. Maine seara o sa atasez si cateva poze cu cele 3 localuri (Intim, Hotel, Baden).
O seara buna!
nu am fost atenta. intr-adevar la badea se deschide in vara cu nunta fetei sale ;))

Onouk
06.03.2009, 15:21:17
SI poza de la Baden. Inca nu era gata cand am facut noi poze, dar cred ca o sa arate foarte misto la final.

willy
06.03.2009, 16:37:19
SI poza de la Baden. Inca nu era gata cand am facut noi poze, dar cred ca o sa arate foarte misto la final.
e prima oara cand vad poze de acolo. arata foarte bine. am o colega care isi va face nunta acolo, in august parca...

Onouk
06.03.2009, 18:09:43
e prima oara cand vad poze de acolo. arata foarte bine. am o colega care isi va face nunta acolo, in august parca...
O sa fie probabil cel mai frumos local din Calarasi. Are un mare avantaj ca este chiar pe malul Dunarii. Daca stiam din timp cat costa meniul ne-am fi reorientat spre ei.

willy
07.03.2009, 08:50:58
O sa fie probabil cel mai frumos local din Calarasi. Are un mare avantaj ca este chiar pe malul Dunarii. Daca stiam din timp cat costa meniul ne-am fi reorientat spre ei.
cred ca ai dreptate. apropo, cat e meniul?

claudiauk
07.03.2009, 10:38:52
wow cred ca o sa arate chiar bine restaurantul asta nou. desi sper ca alea pe margini nu sunt separeuri cum era inainte vreme si la intim. nush cat de indicat e la o nunta sa fie mese in separeuri. oricum e ceva nou pt cl din ce se vede in poza.

willy
07.03.2009, 10:56:21
wow cred ca o sa arate chiar bine restaurantul asta nou. desi sper ca alea pe margini nu sunt separeuri cum era inainte vreme si la intim. nush cat de indicat e la o nunta sa fie mese in separeuri. oricum e ceva nou pt cl din ce se vede in poza.
si mie mi s-au parut ciudate separeurile. pentrru un restaurant e ok, dar pentru un local de nunti, nu stiu...

COCOLETA
10.03.2009, 15:14:50
si mie mi s-au parut ciudate separeurile. pentrru un restaurant e ok, dar pentru un local de nunti, nu stiu...

Buna, sincer si eu m-am speriat cand am intrat prima oara in local referitor la acele "separeuri", dar mi-a explicat si acolo or sa fie mesele si scaunele........si am toate speranta ca o sa iasa totul suuper.Acolo am nunta. Nu ma intrebati de meniu ca nu stiu sigur cat o sa fie , stiu doar ca nu o sa fie la pret diferit cu mult fata de normal. Va pupacesco:-)\:D/\:D/

lupusor
11.03.2009, 14:04:16
arata bine sala....depinde cum va fi aanjata cu mesele, scaunee...formatia
si eu voi merge anul acesta la o nunta acolo...prin iunie parca am

criaaa_27
12.03.2009, 16:48:57
Buna. Si eu o sa am nunta la Baden, La Badea, cum ii zice.... , si vad ca nu sunt singura care nu stie prea multe detalii. Din cate stiam se deschidea in aprilie, acum am citit aici ca in mai.... sper ca pana in septembrie sa fie deschis :D. Oricum stiu ca in iunie o sa fie prima nunta acolo, asa ca nu-mi fac prea multe probleme. Daca mai aflati si voi ceva detalii, sa ne spuneti si noua, eu stau in bucuresti, si ajung mai rar in calarasi. pupici, si spor la pregatiri

lupusor
13.03.2009, 10:11:34
Buna. Si eu o sa am nunta la Baden, La Badea, cum ii zice.... , si vad ca nu sunt singura care nu stie prea multe detalii. Din cate stiam se deschidea in aprilie, acum am citit aici ca in mai.... sper ca pana in septembrie sa fie deschis :D. Oricum stiu ca in iunie o sa fie prima nunta acolo, asa ca nu-mi fac prea multe probleme. Daca mai aflati si voi ceva detalii, sa ne spuneti si noua, eu stau in bucuresti, si ajung mai rar in calarasi. pupici, si spor la pregatiri
eu o sa merg la o nunta in iunie acolo...o sa scriu tot ce o sa vad pe acolo...o sa pun si poze desigur

Valentina0309
19.03.2009, 20:20:02
salut fetele eu am nunta la rest chiciu si meniul este 100 de lei fara bautura si restu ....dar eu sunt din buc si nu stiu mai nimc despre rest

Geanina82
19.03.2009, 20:57:59
salut fetele eu am nunta la rest chiciu si meniul este 100 de lei fara bautura si restu ....dar eu sunt din buc si nu stiu mai nimc despre rest

Dupa cum stiu eu...e ok, mai ales ca e pe malul Dunarii...

willy
20.03.2009, 11:12:22
eu una am fost la o nunta in toamna trecuta si din pacate nu am fost multumita deloc. poate s-or mai fi schimbat lucrurile. in primul rand mancarea. eu si inca doi verisori am avut probleme medicale dupa acea nunta. nu vreau sa te sperii. poate nu a fost din cauza mancarii, dar am zis noi ca nu poate fi o coincidenta. ce nu mi-a mai placut la chiciu:
-ringul mic de dans
-putini ospatari/debarasare defectuoasa
-vesela nu era din acelasi set; erau farfurii divers colorate
si multe altele

imi pare rau, sper sa fii multumita

COCOLETA
24.03.2009, 10:27:51

Buna, sunt nerabdatoare sa vad cum o sa iasa prima nunta ,acum in Mai se duce o prietena si sper sa atasez si cateva poze.

criaaa_27
24.03.2009, 10:59:21

buna, tu vorbesti de noul restaurant? cel care inca nu e deschis sau de cel care deja exista acolo? ca sunt 2 unul langa altul

criaaa_27
24.03.2009, 11:02:02
Buna, sunt nerabdatoare sa vad cum o sa iasa prima nunta ,acum in Mai se duce o prietena si sper sa atasez si cateva poze.

si eu, in mai e prima nunta? ca eu auzisem ca in iunie? oricum sper sa fie bine, si sa ne dai si noua detalii.... oricum trece timpul asta asa de repede ca acum vine luna mai- prima nunta ;-), si in putin timp luna septembrie - nunta mea <:-P<:-P

lupusor
24.03.2009, 13:05:58
si eu, in mai e prima nunta? ca eu auzisem ca in iunie? oricum sper sa fie bine, si sa ne dai si noua detalii.... oricum trece timpul asta asa de repede ca acum vine luna mai- prima nunta ;-), si in putin timp luna septembrie - nunta mea <:-P<:-P
eu am auzit ca prima nunta care va inaugura restaurantul va fi cu una dintre fetele patronilor....care probabil va fi pana in 13 iunie cand o sa merg la nunta unui prieten

Valentina0309
06.04.2009, 20:40:16
eu fac la rest chiciu cel vechi,am mancat acolo si mancarea A fost destul de buna.acum nu stiu ce sa zic...oricum nu poti multumi pe toata lumea indiferent unde sau cum faci.parerea mea.mie imi place PRIVELISTEA...;-)

willy
06.04.2009, 20:48:59
eu fac la rest chiciu cel vechi,am mancat acolo si mancarea A fost destul de buna.acum nu stiu ce sa zic...oricum nu poti multumi pe toata lumea indiferent unde sau cum faci.parerea mea.mie imi place PRIVELISTEA...;-)
ai cerut pareri, eu ti-am dat una. multa bafta!

mary_anne
17.04.2009, 10:09:24
Eu fac nunta tot la un restaurant construit recent (La Andrei se numeste). Meniul include aperitiv, sarmale, friptura, o cafea, fructe si nu e f scump. La chiciu e mai scump (100 ron) si nici mancarea nu e buna. Amenajeaza patronii localul si au si cofetarie asa ca tortul il comand tot de la ei. Eu zic ca e avantajos. Au mese rotunde pt 10 persoane. Mi s-a parut cel mai avantajos si credeti-ma ca am fost pe la toate localurile sa ma interesez. Eu vreau sa iasa totul perfect si sa fie si cat mai convenabil.

Geanina82
17.04.2009, 16:44:13
Eu fac nunta tot la un restaurant construit recent (La Andrei se numeste). Meniul include aperitiv, sarmale, friptura, o cafea, fructe si nu e f scump. La chiciu e mai scump (100 ron) si nici mancarea nu e buna. Amenajeaza patronii localul si au si cofetarie asa ca tortul il comand tot de la ei. Eu zic ca e avantajos. Au mese rotunde pt 10 persoane. Mi s-a parut cel mai avantajos si credeti-ma ca am fost pe la toate localurile sa ma interesez. Eu vreau sa iasa totul perfect si sa fie si cat mai convenabil.

Unde este aces "La Andrei", ca nu am auzit?!?!

Bravo tie, ca ai gasit si ieftin si frumos!:*

anelize
17.04.2009, 17:41:02

La CHICIU sunt 2 restaurante:

-Chiciu-cel vechi
si
-Baden,cel nou,care nu s-a deschis inca,dar am inteles ca se va deschide in mai sau iunie.

Precizati-l pe cel despre care vorbim ca sa stim si noi ce si cum.

mary_anne
17.04.2009, 21:32:28
La CHICIU sunt 2 restaurante:

-Chiciu-cel vechi
si
-Baden,cel nou,care nu s-a deschis inca,dar am inteles ca se va deschide in mai sau iunie.

Precizati-l pe cel despre care vorbim ca sa stim si noi ce si cum.
Eu ma refeream la chiciu cel vechi. Nu am cum sa stiu cum e mancarea in cel nou- care nu s-a deschis inca. Cat despre restaurantul La Andrei este pe Str. Prel. Bucuresti aproape de iesirea din oras, La un colt distanta de o biserica, nu stiu exact cum se numeste.

elegant
03.05.2009, 14:55:47
Salut,

Multumesc;-)

Buna,
si eu tot la popas am nunta insa pe 5 septembrie, te rog sa-mi spui apoi cum a fost, cam am emotii, tie cat ti-au spus ca e meniul?

elegant
03.05.2009, 15:02:25
Eu o sa am nunta la Popas....<:-P
Buna Elena,
ce ma bucur sa dau aici peste lume cunoscuta.
Am vazut ca nunta ai avut-o la Popas, si noi tot acolo vom avea. rugamintea mea este sa-mi spui daca se poate cat mai multe despre cum a decurs totul, asta cand ai tu timp.
Mersi!

Geanina82
03.05.2009, 15:29:31
Eu am sa am nunta la Hotel Calarasi. Prima data am vrut la Intim, dar din anumite motive (m-am certat si cu patroana) am renuntat. Din fericire am prins un loc la Hotel Calarasi. Si sunt foarte incantata! Localul arata foarte bine dupa renovare, iar meniul, din cate am inteles de la cei care au mai facut nunti sau au fost la nunti acolo, este foarte bun. Au 10 tipuri de meniuri, plus ca le putem si combina. Tortul tot la ei il vom comanda. Cu spatiul de dans nu stiu cum va fi, dar suntem optimisti :)

te rog, da-mi si mie pm si spune-mi ce s-a intamplat la Intim...
Eu acolo voi avea nunta si imi sunt de folos orice informatii...:*

Geanina82
03.05.2009, 15:34:22
nu am fost atenta. intr-adevar la badea se deschide in vara cu nunta fetei sale ;))

Se zvoneste ca nu mai e nunta...ca s-au despartit mirii...:-$

Onouk
03.05.2009, 22:40:43
Buna,
Am fost la ea cu parintii, am stabilit o data si cand am fost sa dam arvuna ne-a spus ca nu se mai poate, inchiriase la altcineva. Asta e, poate asa e mai bine.

lupusor
05.05.2009, 09:40:49
Unde este aces "La Andrei", ca nu am auzit?!?!

Bravo tie, ca ai gasit si ieftin si frumos!:*

restaurantul se afla in zona Petrache (aproape de Selea Dent ...daca stii)...este undeva pe colt...pe partea dreapta cum vii pe str. Bucuresti spre Modelu...pe colt au tot ei magazin iar in spatele magazinului este si restaurantul
acum am vazut ca mai construiesc si visavis de magazin tot pe col...este pe strada IL Caragiale...dar inca nu este gata

eu stau prin zona pe acolo..ii cunosc si pe patroni...prajiturile lor de la cofetarie nu sunt grozave....dar cine stie pentru la nunta le fac mai bune

PinkieMe
06.05.2009, 00:53:10
Se zvoneste ca nu mai e nunta...ca s-au despartit mirii...:-$

Draga mea, nu se despart ca au nunta pe 11 iulie. Si-ar fi dorit multi despartirea lor...

willy
06.05.2009, 09:34:16
Draga mea, nu se despart ca au nunta pe 11 iulie. Si-ar fi dorit multi despartirea lor...
ne bucuram foarte mult, atunci^:)^

Geanina82
06.05.2009, 21:57:02

ei...bun atunci...ma bucur cand dragostea invinge... <:-P
Eu nu ii cunosc personal, dar asa mi-a zis o prietena... Se pare ca au fost doar zvonuri...:">

verra3
08.05.2009, 18:51:48
la Intim patroana se poarta foarte urat cu clientii.in rest mi s-a parut ok pretul (pt.botez meniu cu 3 feluri era 65lei in ianuarie) dar si faptul ca au aranjamentele lor(cereau doar 250lei pt.aranjarea salii) ceea ce la hotel nu este.in schimb la hotel e super ok pt.ca poti alege ce vrei in meniu(min 75lei) iar in jur de 80lei gasesti destule variante cu 4 feluri.si sunt foarte corecti,nu"te fura"ca altii:-" ,adica daca omul nu sta la toata masa,in pret intra doar ce a consumat(doar aperitiv sau primele feluri)-ex:pt.40pers=25mil-,iar toate sticlele care raman se pot lua inapoi.dejavantajul e ca nu e spatiu pt.dans si nu au aranjamente de nici un fel,nici macar flori.

Geanina82
08.05.2009, 22:07:28
la Intim patroana se poarta foarte urat cu clientii.in rest mi s-a parut ok pretul (pt.botez meniu cu 3 feluri era 65lei in ianuarie) dar si faptul ca au aranjamentele lor(cereau doar 250lei pt.aranjarea salii) ceea ce la hotel nu este.in schimb la hotel e super ok pt.ca poti alege ce vrei in meniu(min 75lei) iar in jur de 80lei gasesti destule variante cu 4 feluri.si sunt foarte corecti,nu"te fura"ca altii:-" ,adica daca omul nu sta la toata masa,in pret intra doar ce a consumat(doar aperitiv sau primele feluri)-ex:pt.40pers=25mil-,iar toate sticlele care raman se pot lua inapoi.dejavantajul e ca nu e spatiu pt.dans si nu au aranjamente de nici un fel,nici macar flori.

multumesc pentru sfat!
Eu nu tratez direct cu patroana...sper sa fie ok...

elegant
08.05.2009, 22:53:38

Scuze, dar la hotel au aranajamete(husele):)) , dar poti veni tu cu aranjamete-angajezi o firma. Mancarea e ok, la fel si servirea, spatiu de dans este cel putin in sala in care a avut loc botezul nepotelei mele (acum 2 saptamani-23 aprilie) a fost chiar ok. Din cate am vazut sunt 2 sali. Botezul a avut loc in cea care are iesire spre terasa si sincer mi-a placut. Gresia de acolo sau ce o fi e cam alunecoasa mai ales daca este si ceruita...(asa cum a fost la botez-bine k nu am luat o cazatura).

criaaa_27
11.05.2009, 14:31:05
Buna. Vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva noutati despre restaurantul Baden, am inteles ca nici acum nu s-a deschis ( eu vin destul de rar in Calarasi), si mai ales daca stiti ei lucreaza cu vreo firma de amenajari? sau ne ocupam noi de asta? Abia astept sa inceapa nuntile la el, ca sa stau si eu linistita, desi pana la mine mai e ceva timp;-) . Va multumesc.

verra3
15.05.2009, 16:41:48
daca stiti vreun restaurant din calarasi care are orga sau echipamente pt.muzica va rog sa postati aici.incep eu:
1.hotel calarasi
2.restaurant dumbrava
mai exista oare si altele?:-\

willy
15.05.2009, 19:36:27
daca stiti vreun restaurant din calarasi care are orga sau echipamente pt.muzica va rog sa postati aici.incep eu:
1.hotel calarasi
2.restaurant dumbrava
mai exista oare si altele?:-\
habar nu am. dar ce-ti veni?:|

verra3
15.05.2009, 21:44:49
prietena mea vrea sa aiba un moment de muzica clasica si cum banuiesc ca nu exista restaurante cu pian am intrebat de orga,poate stie cineva

willy
17.05.2009, 13:11:28
prietena mea vrea sa aiba un moment de muzica clasica si cum banuiesc ca nu exista restaurante cu pian am intrebat de orga,poate stie cineva
mai, da lautarii in general au orga. puteti vor cu ei. sau nu aveti lautari?

Onouk
25.05.2009, 18:56:50
Fetelor, dar ce parere aveti despre noul local deschis in Parcul Dumbrava?

Geanina82
25.05.2009, 22:04:02
Fetelor, dar ce parere aveti despre noul local deschis in Parcul Dumbrava?

e dragut, dar nu mi se pare bun pentru nunti...>:D<

Onouk
26.05.2009, 18:51:06
In interior este chiar foarte frumos. Are o capacitate de aprox. 200 persoane. Inconvenientul il constituie insa scara interioara...Tot acolo se mai pot organiza si nunti la cort...Pe mine ma batea un gand....

Geanina82
08.06.2009, 00:44:03
am fost si eu ieri la restaurant sa stabilesc meniul, aranjamentele, culoarea...o sa iasa super...

Acum mai trebuie sa cumpar bautura, fructele, alunele si sa fac aranjamentele oamenilor la masa...

Mai e asa putin...>:D<

Onouk
08.06.2009, 12:14:56
Fetelor, ce parere aveti despre nunta la cort? :)
Pe mine m-a dat gata!

Geanina82
08.06.2009, 14:59:52
Pe mine m-a dat gata!

De principiu mie nu-i place ideea, dar am inteles ca acolo la Dumbrava amenajeaza super frumos...

Si din pozele tale arata super bine...

Dar pentru mine, ideea unui restaurant e mult mai confortabila...;))

abitul29
09.06.2009, 10:04:06
Pe mine m-a dat gata!
Ar fi interesant sa vezi seara si ce lumina au in interior pentru ca conteaza in final cum vor iesi fotografiile si filmarea .SPun asta pentru ca fotografiile si filmarea sa iasa cat mai bine, ai nevoie de cat mai multa lumina.

verra3
10.06.2009, 23:42:11
rectific: nu exista restaurante cu orga.sunt lasate acolo de lautari;)) .

claudiauk
11.06.2009, 09:41:56
rectific: nu exista restaurante cu orga.sunt lasate acolo de lautari;)) .

in cazul asta poate ar fi mai bine sa rogi un moderator sa inchida subiectul. ma refer la ideea ca deja nu mai are niciun scop prezenta lui. :*

binecuvantare
15.06.2009, 10:18:03
Ca orice local nou deschis, arata f bine pentru ca oamenii isi dau interesul mai mult....

Onouk
20.06.2009, 17:56:34
Noi ne-am decis, vom face nunta la cort. Spatiul a fost decisiv. #:-S

Geanina82
21.06.2009, 18:47:23

=D> Bravo, foarte buna alegere!
Si biserica pe acer ti-ai ales-o e frumoasa...acolo voi face si eu...

Onouk
21.06.2009, 22:57:50
=D> Bravo, foarte buna alegere!
Si biserica pe acer ti-ai ales-o e frumoasa...acolo voi face si eu...
Multumim frumos! Si noi ne-am linistit, spatiul era chiar o problema.
Voi unde veti face nunta? Legat de biserica, intr-adevar este frumoasa, dar si slujba pe masura.
Mai ai un pic... cum te simti? Spor la pregatiri!>:D<

Geanina82
21.06.2009, 23:45:18
Multumim frumos! Si noi ne-am linistit, spatiul era chiar o problema.
Voi unde veti face nunta? Legat de biserica, intr-adevar este frumoasa, dar si slujba pe masura.
Mai ai un pic... cum te simti? Spor la pregatiri!>:D<

noi facem la Intim... pregatirile le-am terminat, ca mai e asa putin...

Eu la biserica mi-am luat si un cor profesionist de la Bucuresti,e mai scump dar cred ca face toti banii...:D

mary_anne
22.06.2009, 09:20:10

Eu la biserica mi-am luat si un cor profesionist de la Bucuresti,e mai scump dar cred ca face toti banii...:D
Buna dimineata. la Intim ti s-a cerut cumva vre-o adeverinta de la primarie ca ai voie sa faci petrecere in noaptea aia? sau ceva de genul? noua de la local ne-au cerut deoarece este in oras si nu trebuie sa avem aprobarea primariei pt a face galagie dupa 12 noaptea.:*

Onouk
22.06.2009, 12:17:52

Foarte tare ca v-ati luat cor, cred ca o sa fie foarte frumos. Cat v-a costat?
E foarte frumos la Intim. Vorbisem si noi cu dna Ioana sa facem nunta acolo, dar n-a fost serioasa.
Mai aveti foarte putin pana la nunta. Cred ca emotiile sunt din ce in ce mai mari.

erica_roberta
22.06.2009, 18:51:14
Buna fetelor!
Eu o sa ma nunta la Hotel. Imi puteti spune daca ati fost la nunti pe acolo sau daca stiti ceva despre cum decurge o nunta acolo?
Va multumesc mult.

Geanina82
22.06.2009, 22:27:28
Buna dimineata. la Intim ti s-a cerut cumva vre-o adeverinta de la primarie ca ai voie sa faci petrecere in noaptea aia? sau ceva de genul? noua de la local ne-au cerut deoarece este in oras si nu trebuie sa avem aprobarea primariei pt a face galagie dupa 12 noaptea.:*

noua nu ne-au cerut absolut nimic si nici nu am mai auzit pana acum...

Eu stiam ca de artificii eproblema, nu de petrecere///>:D<

Geanina82
22.06.2009, 22:28:50
Foarte tare ca v-ati luat cor, cred ca o sa fie foarte frumos. Cat v-a costat?
E foarte frumos la Intim. Vorbisem si noi cu dna Ioana sa facem nunta acolo, dar n-a fost serioasa.
Mai aveti foarte putin pana la nunta. Cred ca emotiile sunt din ce in ce mai mari.

Corul ma costa destul de mult, 900 de lei, dar merita!

Te astept sambata sa vezi cum e...>:D<

Geanina82
22.06.2009, 22:30:35
Buna fetelor!
Eu o sa ma nunta la Hotel. Imi puteti spune daca ati fost la nunti pe acolo sau daca stiti ceva despre cum decurge o nunta acolo?
Va multumesc mult.

am fost eu acum un an si a fost ok,mancare buna,servire buna...

Doar cu spatiul era o problema, ca ringul de dans e cam mic,iar mesele sunt dreptunghiulare,mienu-mi plac asa...>:D<

mary_anne
23.06.2009, 10:56:05
noua nu ne-au cerut absolut nimic si nici nu am mai auzit pana acum...

Eu stiam ca de artificii eproblema, nu de petrecere///>:D<
Am fost la primarie si am rezolvat si cu aprobarea care ne-au cerut-o. Cum te simti? mai ai timp de emotii? eu sincer nu :*

Onouk
23.06.2009, 11:15:04
Corul ma costa destul de mult, 900 de lei, dar merita!

Te astept sambata sa vezi cum e...>:D<

Am veni cu mare drag, dar vom mai ajunge in Calarasi de-abia peste 3 saptamani.
Casa de piatra si sa iasa totul asa cum v-ati propus! <:-P

Onouk
23.06.2009, 11:23:15
Buna fetelor!
Va multumesc mult.
Depinde de cati invitati veti avea. La o nunta cu 120-130 invitati va ramane si destul loc de dans. Mancarea e buna, ospatarii sunt ok, sala e renovata anul trecut. E foarte ok pentru o nunta mica/medie.
Spor la pregatiri!

erica_roberta
23.06.2009, 11:34:35
Buna miresici.

Pai eu voi avea o nunta mica. O sa tai din lista cat pot. Oricum nu vreau mai mult de 100 de invitati.
Eu cred ca este destul de buna sala pentru 100 de persoane, adica 50 de familii.
Nu?

Onouk
23.06.2009, 18:33:02
Buna miresici.

Pai eu voi avea o nunta mica. O sa tai din lista cat pot. Oricum nu vreau mai mult de 100 de invitati.
Eu cred ca este destul de buna sala pentru 100 de persoane, adica 50 de familii.
Nu?

Pana mai zilele trecute si noi tot la Hotel urma sa avem nunta, dar s-a ivit noua locatie si am renuntat. Motivul a fost spatiul. Pt 50 de familii Hotelul e chiar frumos, ramane si loc de dans...Dar lista noastra este de vreo 130 invitati, asa ca...La 100 de pers ringul ramane practic liber...Vor pune mesele in partea de sus...Am vazut cum arata aranjat pt atatea pers si, stai linistita, e loc destul!

elegant
23.06.2009, 20:19:33
La Hotel e destul spatiu pentru invitatii tai, sora mea a facut botezul nepotelei chiar in sala care are iesire spre terasa insa trebuie sa ai grija cu ce esti incaltata ca vei cam aluneca daca e ceruita podeaua sau cu ce solutie dau ei.:))

Geanina82
23.06.2009, 23:21:17
Am fost la primarie si am rezolvat si cu aprobarea care ne-au cerut-o. Cum te simti? mai ai timp de emotii? eu sincer nu :*

nici eu... dar nici nu sunt genul care sa aiba emotii...

ce facem, ne intalnim la 12 noaptea?:D

mary_anne
26.06.2009, 00:37:36
nici eu... dar nici nu sunt genul care sa aiba emotii...

ce facem, ne intalnim la 12 noaptea?:D
ne intalnim daca vom fi furate in acelasi timp ...:*

Geanina82
26.06.2009, 00:52:32
ne intalnim daca vom fi furate in acelasi timp ...:*

ai mei rapitoti planuiesc sa ma duca la Ferma... nu am fost niciodata...>:D<

Onouk
26.06.2009, 07:28:12
ai mei rapitoti planuiesc sa ma duca la Ferma... nu am fost niciodata...>:D<

Geanina82 si Mary_anne, maine sa aveti o zi superba si sa va iasa totul cum va doriti. Casa de piatra, sa fiti fericite si iubite!>:D< >:D<

claudiauk
26.06.2009, 09:24:52
Geanina si Mary-anne bafta multa maine, sper sa aveti parte de o zi frumoasa si cat mai lipsita de stres. va asteptam cu impresii. pup si distractie palcuta fetelor >:D<

mary_anne
26.06.2009, 10:55:36
Va multumesc mult de tot pt urari. si eu sper sa iasa asa cum mi-am propus. ne mai auzim dupa nunta cand va voi arata si poze si va voi povesti cum a fost.
Geanina, eu nu stiu unde ma vor duce ca nu au vrut sa-mi spuna. stiu doar cine ma va fura :D poate ii conving sa ma duca la Ferma sa ne intalnim. pup :*

lupusor
26.06.2009, 11:13:43
pentru miresicile din acest wk....sa aveti o zi superba, multa sanatate si distractie la maxim..>:D< >:D<

Geanina82
28.06.2009, 19:12:41
Dragele mele, a trecut si nunta mea...a ramas deocamdata oboseala si durerile de picioare. Poze nu am inca dar sper ca pana diseara sa strang cateva...

A fost un vis, superb... Am aratat ca o printesa, rochita si voalul si-au facut cu sarguinta datoria si toti ma admirau... Pana si bucataresele de la restaurant statea pe langa usa sa ma admire, m-au chemat si in bucatarie sa vorbeasca cu mine...;))

Doar un singur inconvenient am avut, inainte sa ajungem la biserica a inceput sa ploua, dar nu a reusit nimic sa-m i strice buna dispozitie...>:D<

Mary_anne, si eu stiam cine o sa ma rapeasca, dar pana la urma au fost altii mai iuti, asa ca nu m-au furat cei cu care vorbisem...=)) Si nu m-au dus nici la ferma, ca am inteles ca nu se deschide daca ploua, asa ca am fost putin la Chiciu...

Va pup pe toate si doresc miresicilor care urmeaza o nunta ca in povesti!>:D<

Onouk
28.06.2009, 23:20:48
Iti doresc casa de piatra si multa fericire! Ai fost superba, am vazut pozele postate de tine!>:D<

Geanina82
28.06.2009, 23:24:10
Iti doresc casa de piatra si multa fericire! Ai fost superba, am vazut pozele postate de tine!>:D<

Iti multumesc draga mea,intr-adevar m-am simtit ca o printesa...

Si sa vada toate fetele... mai jos sunt pozele:

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/PozeNuntaMarioGeanina?authkey=Gv1sRgCMWjpMSenKWY_Q E#

Onouk
28.06.2009, 23:46:18

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/PozeNuntaMarioGeanina?authkey=Gv1sRgCMWjpMSenKWY_Q E#
Imi place foarte mult rochia ta. De unde ai cumparat-o si cat a costat?

Greenlady
29.06.2009, 08:34:49
Fetelor,
Sambata acesta am fost la Restaurant Baden la o nunta. A fost superb!!! Celor care aveti nunta in Calarasi vi-l recomand cu caldura. Arata superb iar servirea ff buna!! Meniul excelent, pornind de la aperitiv si terminand cu tortul. Barem la tort eu am mancat portie dubla pentru ca sotul meu nu este interesat de dulciuri asa ca m-am delectat eu cu 2 portii de tort de ciocolata cu visine si blat insiropat si nuci caramelizate. Singurul inconvenient ar fi separeurile, dar nu este o problema pentru ca, daca ai formatia potrivita, toata lumea se intalneste pe ringul de dans..:)) :)) :)) !!!
Ce nu s-a simtit a fost aerul conditionat, care desi era montat in abele locuri ale salii si parea de maxima capacitate totusi nu prea facea fata. Dar am inteles si de ce, pentru ca la un moment dat unul dintre invitati s-a dus si a rugat sa se opreasca aerul conditionat ca are probleme cu dantura.:(( :((
Grupurile sanitare super curate, terasa afara luminata si curata...cam atat!!!>:D<

lupusor
29.06.2009, 09:15:18

foarte frumosi ati fost....casa de piatra...si nasii foarte frumosi (ii cunosc...cu nasu suntem vecini si am si copilarit impreuna ...si cu surioara nasului.....)

lupusor
29.06.2009, 09:18:38
Fetelor,
Sambata acesta am fost la Restaurant Baden la o nunta. A fost superb!!! Celor care aveti nunta in Calarasi vi-l recomand cu caldura. Arata superb iar servirea ff buna!! Meniul excelent, pornind de la aperitiv si terminand cu tortul. Barem la tort eu am mancat portie dubla pentru ca sotul meu nu este interesat de dulciuri asa ca m-am delectat eu cu 2 portii de tort de ciocolata cu visine si blat insiropat si nuci caramelizate. Singurul inconvenient ar fi separeurile, dar nu este o problema pentru ca, daca ai formatia potrivita, toata lumea se intalneste pe ringul de dans..:)) :)) :)) !!!
Ce nu s-a simtit a fost aerul conditionat, care desi era montat in abele locuri ale salii si parea de maxima capacitate totusi nu prea facea fata. Dar am inteles si de ce, pentru ca la un moment dat unul dintre invitati s-a dus si a rugat sa se opreasca aerul conditionat ca are probleme cu dantura.:(( :((
Grupurile sanitare super curate, terasa afara luminata si curata...cam atat!!!>:D<
da si mie mi-a placut restaurantul...am fost pe 13 iunie la o nunta acolo...si la noi au fost probleme cu aerul conditionat...in rest totul a fost ok

Geanina82
29.06.2009, 11:24:38
Imi place foarte mult rochia ta. De unde ai cumparat-o si cat a costat?

Am cumparat-o de la Avangarde Brides, e model Mori Lee si a costat 950 euro, acum e 1100.

Geanina82
29.06.2009, 11:27:43
foarte frumosi ati fost....casa de piatra...si nasii foarte frumosi (ii cunosc...cu nasu suntem vecini si am si copilarit impreuna ...si cu surioara nasului.....)

chiar ma bucur ca ii cunosti, au fost la inaltime si am fost niste perechi frumoase.

Si Carmen a avut nunta acum o luna, stii?

willy
29.06.2009, 12:40:54

Casa de piatra! Ati fost o pereche superba! Felicitari! Tortul8-} demential!

lupusor
29.06.2009, 14:31:18
chiar ma bucur ca ii cunosti, au fost la inaltime si am fost niste perechi frumoase.

Si Carmen a avut nunta acum o luna, stii?
da o stiu si pe Carmen...am si fost la nunta ei..la Casa Oamenilor de stiinta

Onouk
29.06.2009, 19:21:28
Ce mica este lumea! Si parintii mei au fost la nunta ei! :)) Din partea socrului mic...

Geanina82
30.06.2009, 00:58:45

si eu am fost...;-)

Geanina82
30.06.2009, 00:59:54
Casa de piatra! Ati fost o pereche superba! Felicitari! Tortul8-} demential!

daaaa... s-au intrecut pe ei cei de la cofetarie... E livrat din Bucuresti si mi l-au facut dupa o poza...>:D<

alinutza_alinutza
08.07.2009, 10:02:45
buna dragi miresici :)
As dori si eu niste informatii despre restaurant nou ,,andrei" zona petrache am o verisoara care are nunta in toamna acolo si vreau sa stiu si ei cu este in interior , vreau si eu daca are cineva imagini de acolo?:)

lupusor
08.07.2009, 11:01:17
buna dragi miresici :)
As dori si eu niste informatii despre restaurant nou ,,andrei" zona petrache am o verisoara care are nunta in toamna acolo si vreau sa stiu si ei cu este in interior , vreau si eu daca are cineva imagini de acolo?:)
eu stau pe acolo prin zona...dar chiar nu am intrat in restaurant...se vede din exterior ca au niste perdele pe la geamuri..si se vad mesele...altceva chiar nu stiu....stiu ca unde au facut noul restaurant aveau inainte spalatorie auto

alinutza_alinutza
08.07.2009, 11:12:19
poate mary-anne sa ma jute ca a avut nunta de curand acolo,cand au fost sa vorbeasca de nunta nu era terminat,verisoara mea vroia de fapt sa faca in localul vechi dar patroni l-ea spus ca sunt persoane multe si nu au loc au fost impreuna dincolo ca spatiu arata foarte bine dar vrem sa vedem cum este amenajat :)

alinutza_alinutza
08.07.2009, 11:58:22
lupusor daca tu stai in zona inseamna ca-i cunosti pe patroni ce fel de oameni sunt ? verisoara mea a vorbit cu nora lor ca ea se ocupa de tot :)

mary_anne
08.07.2009, 17:51:43
am atasat pozele in care se vede masa mirilor si cateva mese cum sunt amenajate. este destul de spatios localul. noi nu am avut multi invitati si a fost mai lejer.:*

alinapoe
08.07.2009, 21:17:22
Buna,
Ma poate ajuta cineva cu ceva poze de la restaurantul hotelului Calarasi^:)^ ....nu am fost la nicio nunta acolo si as vrea tare mult sa vad cum arata aranjat de nunta.:)
multumesc

Onouk
08.07.2009, 23:17:48
Buna,
Ma poate ajuta cineva cu ceva poze de la restaurantul hotelului Calarasi^:)^ ....nu am fost la nicio nunta acolo si as vrea tare mult sa vad cum arata aranjat de nunta.:)
multumesc
Gasesti ceva mai in spate (pagina 4) doua poze de la Hotel Calarasi, dar nu sunt de la nunta.

Geanina82
09.07.2009, 04:42:37
am atasat pozele in care se vede masa mirilor si cateva mese cum sunt amenajate. este destul de spatios localul. noi nu am avut multi invitati si a fost mai lejer.:*

dar poze cu tine mireasa nu ne pui, ca nu te-am vazut pana acum...^:)^
Cum a fost?:*

mary_anne
09.07.2009, 08:38:14
nu am pus poze cu noi pt ca nu am pozele de la fotograf. astea sunt pozele facute de cumnatul meu. tu ai fost o frumoasa Geanina. :*

lupusor
09.07.2009, 09:04:01
lupusor daca tu stai in zona inseamna ca-i cunosti pe patroni ce fel de oameni sunt ? verisoara mea a vorbit cu nora lor ca ea se ocupa de tot :)
mai nu prea am treaba cu ei....pentru ca nu stam chiar pe langa ei....eu spre casa trec prin fata restaurantului.....ii cunosc pe ei...si chiar ne salutam ..dar atat...nu iti pot spune prea multe

alinutza_alinutza
09.07.2009, 12:25:00
mary-anne ai cumva poze unde se vede si meniul ? ai fost o mireasa super felicitari:x

mary_anne
09.07.2009, 13:01:44
Nu stiu cat de bine se vede. Sunt singurele poze in care se poate vedea cat de cat aperitivul si sarmalele. Friptura nu a mai fotografiat-o nimeni :))

Geanina82
10.07.2009, 02:49:11
nu am pus poze cu noi pt ca nu am pozele de la fotograf. astea sunt pozele facute de cumnatul meu. tu ai fost o frumoasa Geanina. :*

Mersi de compliment, nici tu nu ai fost mai prejos...
Asteptam atunci sa pui mai multe poze cand le primesti de la fotograf! :*

alinutza_alinutza
10.07.2009, 15:43:22
multumesc frumos mary-anne pentru informatii ;;) te-as mai ruga sa-mi spui cum a fost servirea,ospatari au fost corecti , am inteles ca si tortul tot acolo lai facut cum a fost ai fost multumita ?:*

lupusor
10.07.2009, 16:28:09
sa stiti ca eu am cumparat prajituri facute de Andrei (visavis de restaurant au si magazin...un fel de magazin alimentar si au si prajituri) dar nu mi s-au parut grozave...poate ca la torturi pentru nunti e altfel...desi ar trebui sa mearga pe o linie de calitate....adica nu fac pentru nunta ceva bun...iar la o cofetarie alta calitate...cred ca de aici se poate trage o concluzie si legat de conducere...?!?!?

mary_anne
12.07.2009, 09:36:18
Asa a aratat torul si a avut in compozitie si inghetata. A fost foarte bun.

alinutza_alinutza
14.07.2009, 14:20:21
cred ca esti cam rautacioasa cu cei de la andrei lupusor am luat si noi prajituri de la ei unele ne-au placut altele nu dar depinde si de gusturile fiecaruia si nu depinde de patroni ca nu fac ei prajiturile ci cofetari ,iar torturile pentru nunti le fac cum isi doresc miri verisoara mea la comandat din martipan si crema tiramisu ;;)

alinutza_alinutza
14.07.2009, 14:21:49
cred ca esti cam rautacioasa cu cei de la andrei lupusor am luat si noi prajituri de la ei unele ne-au placut altele nu dar depinde si de gusturile fiecaruia si nu depinde de patroni ca nu fac ei prajiturile ci cofetari ,iar torturile pentru nunti le fac cum isi doresc miri verisoara mea la comandat din martipan si crema tiramisu ;;) tortul tau mary-anne arata super

ralukada
16.07.2009, 10:54:45
are cineva idee cate familii ar avea loc la restaurantul intim?merci

oanak
16.07.2009, 13:42:15

Buna, eu am fost in aprilie anul asta sa ne alegem local de nunta. Prima data am fost la intim, m-am topit cand am intrat, era si aranjat pt o nunta atunci, pur si simplu m-am indragostit de el!!! ideea e ca noi am vrut sa facem in sala mare, nu in cea cu separeuri, nu ne-a placut acolo si am vb pt sala mare. Meniul anul asta era parca de 100-110 lei dar ne'au cerut minim 150 de persoane :(( noi nu o sa avem nunta mare, nu puteam sa aducem 150 pers asa ca am plans in hohote cand a trebuit sa renunt la intim. deci ca sa'ti rasp la intrebarea ta, capacitatea salii mari e de minim 150 de pers, incap lejer si 200 de persoane. in cele din urma am stabilit nunta la Hotel Calarasi. mai mult a ales soacra mea ca eu eram in bocete dupa intim. am int ca e ok la hotel, se stie cu patroana, doar ca tre sa ma ocup de aranjamente ca cele pe care le au sunt modeste. fetelor, daca mai aveti nunti la hotel mai dati'mi si mie niste info : firma de decoratiuni, formatie, preturi, etc...
Numai bine!

ralukada
16.07.2009, 15:33:57
multumesc mult pt raspuns..eu o sa am in jurul a 200 persoane. daca imi poate oferi cineva si alte detalii sunt binevenite..va pup

erica_roberta
16.07.2009, 15:47:16
Buna, eu am fost in aprilie anul asta sa ne alegem local de nunta. Prima data am fost la intim, m-am topit cand am intrat, era si aranjat pt o nunta atunci, pur si simplu m-am indragostit de el!!! ideea e ca noi am vrut sa facem in sala mare, nu in cea cu separeuri, nu ne-a placut acolo si am vb pt sala mare. Meniul anul asta era parca de 100-110 lei dar ne'au cerut minim 150 de persoane :(( noi nu o sa avem nunta mare, nu puteam sa aducem 150 pers asa ca am plans in hohote cand a trebuit sa renunt la intim. deci ca sa'ti rasp la intrebarea ta, capacitatea salii mari e de minim 150 de pers, incap lejer si 200 de persoane. in cele din urma am stabilit nunta la Hotel Calarasi. mai mult a ales soacra mea ca eu eram in bocete dupa intim. am int ca e ok la hotel, se stie cu patroana, doar ca tre sa ma ocup de aranjamente ca cele pe care le au sunt modeste. fetelor, daca mai aveti nunti la hotel mai dati'mi si mie niste info : firma de decoratiuni, formatie, preturi, etc...
Numai bine!
Buna fetelor!
Acelasi lucru am patit si eu.
Am vrut la Intim dar avand in vedere ca nunta noastra este una restransa a trebuit sa ne decidem sa facem la Hotel.
Cand am ales noi data era sala aranjata pentru o nunta. Arata chiar bine. Eu sunt multumita.
Insa nu stiu cum e cu aranjamentele. Poate ma tii si pe mine la curent.

lupusor
16.07.2009, 16:19:01
cred ca esti cam rautacioasa cu cei de la andrei lupusor am luat si noi prajituri de la ei unele ne-au placut altele nu dar depinde si de gusturile fiecaruia si nu depinde de patroni ca nu fac ei prajiturile ci cofetari ,iar torturile pentru nunti le fac cum isi doresc miri verisoara mea la comandat din martipan si crema tiramisu ;;) tortul tau mary-anne arata super
normal ca gusturile nu sunt aceleasi...dar cred ca stii sa apreciezi prospetimea si calitatea unei prajituri...si intradevar nu patronii le fac...ei isi selecteaza personalul si fac verificarile care ar tb facute intr-o firma (organizatie)...eu iti spun ca asta am vazut la ei...si nu e legat numai de prajituri ci si de produse de panificatie...conteaza foarte mult sa stii sa iti pastrezi calitatea produselor...asta e eticheta firmei

alinutza_alinutza
16.07.2009, 18:30:13
Parca Spuneai Ca Nui Cunosti De Unde Stii Ce Fel Organizeaza Treburile,cred Ca Esti Invidioasa
>:p

Geanina82
20.07.2009, 00:02:43

Eu i-am intrebat si mi-au zis cam 300 de persoane. Stiu ca la anul vor sa-l mai mareasca, sa incapa in jur de 500...;-)

Geanina82
20.07.2009, 00:06:09
Numai bine!

Eu le-am zis initial ca am 150 de persoane si cu o saptamana inainte de nunta le-am confirmat 130. Pana la urma am avut 115 si a fost ok...

alinutza_alinutza
21.07.2009, 19:48:02
va spun mai multe dupa nunta verisoarei mele;;)

mary_anne
29.07.2009, 22:00:47
multumesc frumos mary-anne pentru informatii ;;) te-as mai ruga sa-mi spui cum a fost servirea,ospatari au fost corecti , am inteles ca si tortul tot acolo lai facut cum a fost ai fost multumita ?:*
mancarea a fost buna...dar servirea a lasat de dorit iar atitudinea ospataritelor a fost ostila. toata noaptea au stat incruntate de parca nu ar fi fost platite pt ceea ce fac si nu a fost doar parerea mea ci a tuturor invitatilor.

erica_roberta
31.07.2009, 14:34:38
A facut cineva nunta recent la Hotel?

As vrea sa vad si eu niste poze cu sala, cum era decorata si cum arta asa in timpul nuntii.
Sunt foarte curioasa.

Ms>:D<

alinutza_alinutza
07.08.2009, 15:55:41
Buna ....miresici
mary anne te rog frumos sa-mi spui daca ati platit voi ospatari si daca v-au cerut bani pe aranjament ? am inteles ca se platesc husele si fetele de masa multumesc frumos :*

mary_anne
28.08.2009, 20:32:49
Buna ....miresici
mary anne te rog frumos sa-mi spui daca ati platit voi ospatari si daca v-au cerut bani pe aranjament ? am inteles ca se platesc husele si fetele de masa multumesc frumos :*
da, dimineata am dat o suma si pt ospatari si am platit si aranjamentul.

sabinica
21.09.2009, 00:23:21
Buna ....miresici

Buna, cum a fost la nunta? restaurantul si ospatarii? eu voi face la dumbrava, anul viitor, nu sunt in tara si nu stiu nici o firma de decoratiuni pt nunta...tu cum ai facut? ce coafeze sunt in calarasi? si cineva sa ma machieze bine? dc poti sa-mi dai te rog niste sfaturi,sunt pierduta nu stiu la cine sa apelez... mersi si asptet raspuns!

sabinica
21.09.2009, 00:24:25
Buna ....miresici

Buna, cum a fost la nunta? restaurantul si ospatarii? eu voi face la dumbrava, anul viitor, nu sunt in tara si nu stiu nici o firma de decoratiuni pt nunta...tu cum ai facut? ce coafeze sunt in calarasi? si cineva sa ma machieze bine? dc poti sa-mi dai te rog niste sfaturi,sunt pierduta nu stiu la cine sa apelez... mersi si asptet raspuns!

Geanina82
21.09.2009, 22:27:43

iti pot recomada eu o firma de decoratiuni din Calarasi, iar pentru machiat si coafat ti-o recomand pe stilista mea, te face exact dupa poza.
ea sta la Bucuresti, dar vine la Calarasi fara probleme, la mine asa a facut...

daca te intereseaza imi spui...>:D<

alinalex
01.10.2009, 15:41:19
iti pot recomada eu o firma de decoratiuni din Calarasi, iar pentru machiat si coafat ti-o recomand pe stilista mea, te face exact dupa poza.
ea sta la Bucuresti, dar vine la Calarasi fara probleme, la mine asa a facut...

daca te intereseaza imi spui...>:D<
buna , ma intereseaza si pe mine ;;)
o sa am nunta la anu' in septembrie si deja incep sa simt stresul , ma gandesc la ce restaurant,lautarii sunt f scumpi , ........ :|
mersi

Geanina82
01.10.2009, 20:13:26
buna , ma intereseaza si pe mine ;;)
o sa am nunta la anu' in septembrie si deja incep sa simt stresul , ma gandesc la ce restaurant,lautarii sunt f scumpi , ........ :|
mersi

ti-am trimis PM:*

msi
08.12.2009, 14:05:52
sa imi spuna si mie cineva ceva despre restaurantulcasa din vis va rog;-)
Am fost acolo la o nunta, e frumusel, dar cel mai bine te duci tu sa vezi, gusturile difera de la om la om. Mancarea a fost f buna, spre deosebire de alte restaurante "din afara orasului". Mie mi-a placut.

Geanina82
02.01.2010, 22:04:34
La intim mi s-a parut elegant, in sala mare.

chiar este, sala arata foarte bine aranjata ca pt nunta...

tu unde faci nunta?:*

fovi
15.01.2010, 15:38:29
La restaurantul asta nou de langa spital, in parc, nu se fac nunti? cel care are terenul de fotbal. Mi se pare mie sau am vazut un cort mare acolo?

Geanina82
15.01.2010, 15:51:06
La restaurantul asta nou de langa spital, in parc, nu se fac nunti? cel care are terenul de fotbal. Mi se pare mie sau am vazut un cort mare acolo?

ba se fac, chiar mi se pare ca e deja o miresica care a avut nunta acolo...

aidutza3
15.01.2010, 21:16:04
cine a fost La Baden la nunta?vreau si eu poze pls daca aveti si daca stiti ceva de pretul meniului. si la cort la dumbrava aveti idee cat costa sa inchiriezi?am auzit ca in jur de 10.000 Euro.

fovi
15.01.2010, 21:38:07
Nu cred ca poate costa atat de mult inchirierea unui local. O nunta intreaga costa atat.

aidutza3
15.01.2010, 22:51:32
asa am auzit, s-au interesat niste prieteni.mi se pare enorm de mult. de la Baden are cineva poze?

danutaa
22.01.2010, 20:22:22
Gata Aida v-ati hotarat,unde o sa faceti nunta? Viitorul sot Fabian ce spune,e incantat? >:D<

Geanina82
22.01.2010, 21:38:41
asa am auzit, s-au interesat niste prieteni.mi se pare enorm de mult. de la Baden are cineva poze?

vezi ca pe la inceputul topicului sunt niste poze de la Baden, eu am auzit ca e ok, desi nu am vazut, recunosc... >:D<

elegant
23.01.2010, 19:28:50
Eu am fost de Craciun la Baden. E adevarat, e elegant insa pentru nunta nu prea merge, asa cred eu. Nu se vad invitatii intre ei,decat cei de la masa, scaunele sunt inalte, sunt separati si de aici se pot ivi probleme cu aranjatul invitatilor. Sunt 2 restaurante, eu am fost in cel mare. Dar va spun ca e cel mai elegant din oras dar are dezavantaje.

Geanina82
25.01.2010, 21:42:35
Elegant are dreptate! este cel mai frumos Restaurant dar problema meselor este nasoala. cand am intrat prima data in separeul de mese am avut impresia ca am intrat in tren(canapele fata-n fata dreapta stanga), dar este frumos!

oare ce o fi fost in capul patronilor de au construit asa? ca am inteles ca restaurantul e nou construit... :)>-

Geanina82
29.01.2010, 20:52:09
Dupa ce am vazut restaurantele din Calarasi, mie mi-a placut cel mai mult sala mare de la Intim, dar acolo trebuie sa ai numar mare de invitati. Si ringul de dans mi s-a parut destul de mare.

eu am avut 120 de invitati, nu foarte multi...si am afacut nunta la Intim... intr-adevar, sala e frumoasa si spatioasa...>:D<

savian
30.01.2010, 18:46:26
eu am avut 120 de invitati, nu foarte multi...si am afacut nunta la Intim... intr-adevar, sala e frumoasa si spatioasa...>:D<

pune niste poze sa vedem si noi cei care suntem in cautare cu restaurantul, ai avut salonul mare?

savian
30.01.2010, 18:47:27
Dupa ce am vazut restaurantele din Calarasi, mie mi-a placut cel mai mult sala mare de la Intim, dar acolo trebuie sa ai numar mare de invitati. Si ringul de dans mi s-a parut destul de mare.
ce inseamna nr mare de invitati? de la cat iti accepta sa faci in salonul mare? ms

Geanina82
30.01.2010, 19:52:15
pune niste poze sa vedem si noi cei care suntem in cautare cu restaurantul, ai avut salonul mare?

da, am avut salonul mare...

v-am pus 3 poze, cred ca va dati seama...
prima ca sa vedeti masa mirilor, a doua cu ringul de dans si a treia cu imaginea de ansamblu al restaurantului...

aloe
03.02.2010, 10:03:21
buna,
ma poate ajuta cineva cu niste poze de la queen? multumesc

aidutza3
03.02.2010, 18:05:25
am inteles ca queen-ul nu mai functioneaza, ca ar fi in faliment.dar nu e decat un zvon:)mai bine intereseaza-te tu.

danutaa
04.02.2010, 18:05:35
Buna, Aidutza ati stabilit data nunti? Fabi ce mai zice?

savian
10.02.2010, 10:45:21
da, am avut salonul mare...

v-am pus 3 poze, cred ca va dati seama...
prima ca sa vedeti masa mirilor, a doua cu ringul de dans si a treia cu imaginea de ansamblu al restaurantului...

ms mult pt poze sunt in cautare de reataurant, vroiam sa te mai intreb daca stii cumva daca cer un nr minin de invitati pt salonul mare, chiar arata super bn, cred k eu tot in jur de 120 de pesoane am

savian
10.02.2010, 12:19:17

Buna,

chiar imi place ideea ta cu nunta la cort imi poti da mai multe detalii legata de nunta ta, poate ne arati si ceva poze , cat te-a costat meniul si daca ai sanse sa ploua la nunta te incomodeaza cu ceva sunt tare curioasa , te felicit pentru idee e chiar super orice detaliu e bn venit ms

oana_24
10.02.2010, 21:11:26
Buna,

Ma poate ajuta cineva cu niste poze de la restaurantul Baden, am nunta acolo in august si sunt foarte curioasa sa stiu ce parere au si alti despre local, ca orice mireasa imi doresc ca totul sa fie perfect.

BabyBlu
15.02.2010, 19:29:39
Buna,

Ma poate ajuta cineva cu niste poze de la restaurantul Baden, am nunta acolo in august si sunt foarte curioasa sa stiu ce parere au si alti despre local, ca orice mireasa imi doresc ca totul sa fie perfect.

Si eu tot la Baden voi avea nunta! Eu nu am vazut pana acum restaurantul foarte bine in interior pt ca de fiecare data cand am ajuns in Calarasi.. era in weekend si erau nunti( si mi s-a parut aiurea sa intru in restaurant in timpul unei nunti), dar atat cat am putut eu sa vad arata foarte bine... iar de la amicii din Calarasi am inteles ca este cel mai elegant restaurant din Calarasi!

ralukada
16.02.2010, 09:41:51
ce culori credeti ca s-ar potrivi la restaurantul intim pt decoratiuni?

Geanina82
16.02.2010, 10:50:58
ce culori credeti ca s-ar potrivi la restaurantul intim pt decoratiuni?

avand in vedere culoarea restaurantului care e un roz somon, cred ca aia se potriveste cel mai bine... au si huse de aceeasi culoare...

mie cel mai mult mi-a placut verde, oricum am avut si nunta pe culoarea asta, asa ca a fost si mai bine, chiar daca zugraveala a fost alta...

laura975
18.02.2010, 08:08:34
avand in vedere culoarea restaurantului care e un roz somon, cred ca aia se potriveste cel mai bine... au si huse de aceeasi culoare...

mie cel mai mult mi-a placut verde, oricum am avut si nunta pe culoarea asta, asa ca a fost si mai bine, chiar daca zugraveala a fost alta...

Buna! Am vazut ca spui lucruri frumoase despre Rest. Intim. Ti-a palcut acolo?
Cum a fost servirea si cam cit te-a costat meniul?
Ms.

daneza_1983
18.02.2010, 08:45:11
Am fost la o nunta acolo.Acum ca l-au renovat arata mai bine.
Trebuie sa mergi sa vezi cu ochi tai nu dupa poze.
Poate sa nu-ti va place cum este decorat.
La nunta care am fost nu era decorat si mai depinde cine decoreaza salonul.Cunosc pe cineva cu decoratiuni daca te interseaza.
Apropo. Cameraman si fotograf ai luat?

Buna dimineata, foarte interesant ca ai nunta programata marti?????
In calitate de ce ai fost la aceea nunta prestator de servici, sau mai bine zis fotograf?????

Geanina82
18.02.2010, 11:11:06
Buna! Am vazut ca spui lucruri frumoase despre Rest. Intim. Ti-a palcut acolo?
Cum a fost servirea si cam cit te-a costat meniul?
Ms.

Buna, spun lucruri frumoase pentru ca in general mi-a placut acolo... au fost si chestii care nu mi-au placut, bineinteles, dar conteaza mult sa vorbesti inainte toate detaliile, cat de mici, sa ai un desfasurator si sa-i anunti si pe ei ca sa se coordoneze exact...

Meniul a fost 100 RON. De servire nu ma pot plange, chiar a fost ok si baietii de acolo au fost de mare ajutor, chiar daca sunt tinerei. Important este sa vorbesti tu cu ei si sa le spui exact ce vrei, unde vrei sa stea, pentru ca ei nu stau printre mese de obicei...

Daca ai nevoie de sfaturi sau pareri, aici sunt...

laura975
18.02.2010, 14:54:36
Buna, spun lucruri frumoase pentru ca in general mi-a placut acolo... au fost si chestii care nu mi-au placut, bineinteles, dar conteaza mult sa vorbesti inainte toate detaliile, cat de mici, sa ai un desfasurator si sa-i anunti si pe ei ca sa se coordoneze exact...

Meniul a fost 100 RON. De servire nu ma pot plange, chiar a fost ok si baietii de acolo au fost de mare ajutor, chiar daca sunt tinerei. Important este sa vorbesti tu cu ei si sa le spui exact ce vrei, unde vrei sa stea, pentru ca ei nu stau printre mese de obicei...

Daca ai nevoie de sfaturi sau pareri, aici sunt...

Decoratiunile le-ai avut incluse in pret sau ai adus tu pe cineva sa-ti decoreze salonul?
Fotograf si camera de ai luat din Calarasi sau din alt oras cum fac altii.
Ms

Geanina82
18.02.2010, 19:51:05
Decoratiunile le-ai avut incluse in pret sau ai adus tu pe cineva sa-ti decoreze salonul?
Fotograf si camera de ai luat din Calarasi sau din alt oras cum fac altii.
Ms

Decoratiile le-am avut de la ei, au costat 80 RON in plus...
Fotograful l-am avut de la Bucuresti si am fost super multumita, cameramanul din Calarasi, dar tare rau imi pare, nu am fost multumita.

Daca ai nevoie de recomandari, imi spui... :*

Onouk
19.02.2010, 16:22:58
Se fac si in interior si se poate instala si cortul....Eu am avut nunta acolo, in octombrie :)

Onouk
19.02.2010, 16:32:31
Buna! Sincera sa fiu nici nu mai stiu cat a costat meniul...a fost o mare nebunie...ce pot sa-ti spun e ca, per total,am iesit la 210 ron/pers (mancare+bautura). Oricum, meniul ti-l alegi tu, si in functie de ce vrei si de cat iti permiti....iese si pretul. Noi am avut noroc si de o zi fff calda. Oricum, exista tunuri de caldura. La noi au functionat un pic, la inceput, cand inca nu ajunsesera invitatii, dar apoi le-am oprit, era deja ff cald :)
Nu-mi pare rau ca am ales nunta la cort, chiar daca e un pic mai costisitor!

ella-ling
22.02.2010, 21:09:23
Va reamintesc ca acest subiect este dedicat restaurantelor din Calarasi, nu fotografilor. Va rog sa ramaneti ontopic.

verra3
26.02.2010, 15:13:17
Decoratiile le-am avut de la ei, au costat 80 RON in plus...
Fotograful l-am avut de la Bucuresti si am fost super multumita, cameramanul din Calarasi, dar tare rau imi pare, nu am fost multumita.

Daca ai nevoie de recomandari, imi spui... :*
doar 80 ron???mie mi-au cerut 250 ron pt. sala mica de botez.dar nu am inteles daca puneau si flori sau doar huse si fete de masa.

Geanina82
26.02.2010, 16:38:51
doar 80 ron???mie mi-au cerut 250 ron pt. sala mica de botez.dar nu am inteles daca puneau si flori sau doar huse si fete de masa.

:-SS :-SS :-SS imi cer mii de scuze, abia acum am vazut greseala, 800 de RON au fost, nu 80...:">

oana_24
26.02.2010, 16:47:09
Eu am fost de Craciun la Baden. E adevarat, e elegant insa pentru nunta nu prea merge, asa cred eu. Nu se vad invitatii intre ei,decat cei de la masa, scaunele sunt inalte, sunt separati si de aici se pot ivi probleme cu aranjatul invitatilor. Sunt 2 restaurante, eu am fost in cel mare. Dar va spun ca e cel mai elegant din oras dar are dezavantaje.

Buna,

Imi plac foarte mult pozele tale, pe cine ai avut fotograf la nunta?

sory75
28.02.2010, 16:44:28

Buna
Pune cumva si DISH DROPS la masa ?

elegant
01.03.2010, 20:37:47
Buna,

Imi plac foarte mult pozele tale, pe cine ai avut fotograf la nunta?

Buna!
Pozele, cat si filatul, mi le-a facut cei care au magzin langa Cinema Orizont. Sunt foarte ok baietii. Dac ai nevoie de contact iti pot trimite pm cu nr. tel.

elegant
01.03.2010, 20:38:48
Buna
Pune cumva si DISH DROPS la masa ?

Din pacate nu pune si asa ceva, dar daca ii rogi poate se rezolva ;)) !!!

bombonel
07.03.2010, 17:10:58
Eu fac nunta la Intim in iunie anul acesta, asa ca o sa-ti dau eu impresii...:*

buna,ai poze de la nunta?

Geanina82
07.03.2010, 19:12:29
buna,ai poze de la nunta?

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2914033#post2914033

bombonel
07.03.2010, 20:48:24
Buna Geanina!te rog cum pot lua legatura cu tipa din bucuresti care machiaza?la cine te-ai coafat?si eu voi avea nunta tot la intim,imi place restaurantul,mersi pt poze,pana acum nu am avut ocazia sa-l vad si crede-ma eram chiar ingrijorata.mersi inca o data,si husele pe verde vad ca s-au potrivit . Si tu ai fost f frumoasa!

bombonel
07.03.2010, 22:18:53
Buna Flory, a fost o eroare,nunta o am luna viitoare,abea astept, am emotii.

bombonel
07.03.2010, 22:20:48
Flory,ai poze de la nunta?

Geanina82
08.03.2010, 00:00:18
Buna Geanina!te rog cum pot lua legatura cu tipa din bucuresti care machiaza?la cine te-ai coafat?si eu voi avea nunta tot la intim,imi place restaurantul,mersi pt poze,pana acum nu am avut ocazia sa-l vad si crede-ma eram chiar ingrijorata.mersi inca o data,si husele pe verde vad ca s-au potrivit . Si tu ai fost f frumoasa!

Iti multumesc de complimente!

Mie mi se pare cel mai frumos restaurant pentru nunti la Intim, asa ca zic ca ai facut o alegere buna. Eu am avut ca si culoare a nuntii verdele, dar si eu zic ca se potriveste cel mai bine...

Pentru coafura si machiaj iti dau PM.

Abia astept sa vad pozele tale!<:-P

Geanina82
08.03.2010, 00:05:12
Bombonel, in semnatura ta scrie ca ai nunta in duminica 27.06.2010. Eu stiam ca nu se fac nunti atunci pentru ca este - 31 mai-29 iunie - In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel.
Cum ai reusit sa rezolvi acest aspect cu cei de la Sf. Anastasia?

eu am avut nunta in aceeasi zi anul trecut si mi-am luat dispensa de la Episcopie...#:-S

bombonel
08.03.2010, 00:30:05
Am nunta pe 17 luna viitoare,am modificat deja data,scuze...Geanina,am vazut 3 poze de la nunta ta,poate mai pui cateva,nu stiu cum o sa fac,nu sunt in tara,si o sa am cam 100 de invitati,stiu ca e mare restaurantul,nu stiu cum o sa fie asezate mesele...tu cu cine ai vorbit de la rest despre meniu si toate celelalte?ti-a dat chitanta pt avans?ca din ce am vazut ca a scris onouk...ca a dat restaurantul la altcineva...apropo onouk poate ma lamuresti te rog si pe mine cu problema. tocmai ce a rezervat restaurantul nasul meu,voi avea si botez si nunta, nu am avut inca timp sa-l intreb de mai multe aspecte,meniul oricum il alegem atunci cand ajungem in tara,si tortul si decoratiunile tot atunci.in fine,oricum orice informatie care imi puteti da imi va fi de folos,daca mai imi trece ceva prin cap,va intreb...mersi la toate

Geanina82
08.03.2010, 00:39:12
Am nunta pe 17 luna viitoare,am modificat deja data,scuze...Geanina,am vazut 3 poze de la nunta ta,poate mai pui cateva,nu stiu cum o sa fac,nu sunt in tara,si o sa am cam 100 de invitati,stiu ca e mare restaurantul,nu stiu cum o sa fie asezate mesele...tu cu cine ai vorbit de la rest despre meniu si toate celelalte?ti-a dat chitanta pt avans?ca din ce am vazut ca a scris onouk...ca a dat restaurantul la altcineva...apropo onouk poate ma lamuresti te rog si pe mine cu problema. tocmai ce a rezervat restaurantul nasul meu,voi avea si botez si nunta, nu am avut inca timp sa-l intreb de mai multe aspecte,meniul oricum il alegem atunci cand ajungem in tara,si tortul si decoratiunile tot atunci.in fine,oricum orice informatie care imi puteti da imi va fi de folos,daca mai imi trece ceva prin cap,va intreb...mersi la toate

ti-am trimis PM, daca mai ai nevoie si de altceva imi spui..

bombonel
08.03.2010, 02:03:36
Mersi pt poze,ati fost f frumosi, chiar o sa iau legatura cu coafeza ,eu sunt din Bucuresti. Nunta o am in aprilie,nu sapt viit,in sala mare, mai am timp sa ma gandesc de una alta...trebuie sa-mi cumpar voalul,numai ca aici unde sunt nu gasesc scurt,si caut sa fie culoarea ivory,sper sa gasesc in Bucuresti cand ajung,daca nu o sa-mi iau unul lung...ok,te pupic ,noapte buna si mersi pt ajutor,esti o dulce

lenutza28
17.03.2010, 21:40:52
fetelor,se pune prajituri pe masa inainte de aducerea tortului?:-s

Geanina82
17.03.2010, 23:13:44

nu, eu nu am avut si nici la alte nunti nu am vazut >:D<

Onouk
24.03.2010, 15:23:20

Hello! Nu merge sa trimit mesaj privat :( Nu inteleg din ce cauza. Oricum, iti pot raspunde aici: din pacate nu am niciun nr de tel, legatura cu cei de acolo am tinut-o prin ai mei. Cel mai bine ar fi insa sa mergeti acolo si sa intrebati tot ce va intereseaza. Restaurantul se cheama "Columna".

Geanina82
24.03.2010, 19:38:58
pentru savian... nici la mine nu merge sa trimit mesaj privat...

am eu telefon de la Intim, 0 7 2 0 0 1 2 1 3 9 - Cristi
e administratorul sau nush ce sef pe acolo, eu numai cu el am tinut legatura...

savian
25.03.2010, 12:33:14
pentru savian... nici la mine nu merge sa trimit mesaj privat...

am eu telefon de la Intim, 0 7 2 0 0 1 2 1 3 9 - Cristi
e administratorul sau nush ce sef pe acolo, eu numai cu el am tinut legatura...

Multumesc mult

savian
25.03.2010, 12:35:10
Hello! Nu merge sa trimit mesaj privat :( Nu inteleg din ce cauza. Oricum, iti pot raspunde aici: din pacate nu am niciun nr de tel, legatura cu cei de acolo am tinut-o prin ai mei. Cel mai bine ar fi insa sa mergeti acolo si sa intrebati tot ce va intereseaza. Restaurantul se cheama "Columna".
Multumesc mult

laurad
29.03.2010, 21:57:13
Buna seara,eu chiar sunt noua pe aici asa ca daca va stresez cu intrebari care deja au un raspuns,imi cer scuze. Voi avea nunta la Baden,in iunie 2010 si vreau sa stiu daca vreuna dintre voi a intampinat probleme acolo(gen servire,sonorizare...)

eliss
21.04.2010, 09:29:17
servirea este ireprosabila la Baden,este cel mai elegant restaurant din Calarasi dar problema este ca nu se vad invitatii intre ei si cei care stau mai la dos sa zic asa nu pot vedea nunta.eu am fost chiar sambata acum la o nunta acolo.
Alt restaurant frumos si din punct de vedere al luminii ptr cel care filmeaza este Quen sau Intim...da foarte frumos pe filmare...

Cri_si
03.05.2010, 20:29:16
Pe 24 am fost la Baden la o nunta, nu mi-a placut, erau f multi invitati, mesele inghesuite la maxim, nu puteai respira, nu au sau n-am vazut eu, aerisirea, cei care stateau in partea de jos erau izolati de muzica si de ring.
Mancarea este ok, aperitivul trebuie ales cu grija, asta de pe 24 nu era inspirat, stiu ca au variante pe care le poti combina cum doresti.

Cri_si
03.05.2010, 20:32:20
Eu am avut la nunta si prajituri si o combinatie de alune, fistic, etc, este o optiune personala.

gabitheone
16.05.2010, 16:51:56
Salut,

Multumesc;-)
buna eu am avut nunta la salcii pe 26 sept e super frumos si servire si mancare si spatu de dans tot ce vrei merita sincer casa de piatra

Valentina0309
11.06.2010, 19:03:54
fetelor vreau sa va anunt ca rest casa din vis este de fapt casa din cosmar!!!!!!!!nu mai vor sa imi lase cumnata sa isi faca aranjamentul cu firma si o obliga sa faca cu ei
sunt niste magari patronul este un nesimtit pt am vorbit cu el ceva si acum sa sucit unde sa mai cautam noi restaurant cu 2 luni inainte de nunta???????sunt niste oameni fara cuvant:-w

Valentina0309
11.06.2010, 19:09:22
casa din vis are un aranjament de ras pe care te mai si obliga sa il accepti fara sa te sune macar inainte sa iti spuna ca sau sucit.nu o sa ramana asa,sper sa o rezolv cumva pt ca nu ma las dusa de nas de niste oameni de nimic

Geanina82
11.06.2010, 20:24:34
fetelor vreau sa va anunt ca rest casa din vis este de fapt casa din cosmar!!!!!!!!nu mai vor sa imi lase cumnata sa isi faca aranjamentul cu firma si o obliga sa faca cu ei
sunt niste magari patronul este un nesimtit pt am vorbit cu el ceva si acum sa sucit unde sa mai cautam noi restaurant cu 2 luni inainte de nunta???????sunt niste oameni fara cuvant:-w

aoleu, pai cum e asta, cum sa te oblige sa faci aranjamentele cu ei daca tie nu-ti place....
restaurantul se inchiriaza cu mancare si ospatari si atat, daca mai vrei ceva e optiunea ta... [-(

Valentina0309
12.06.2010, 19:07:24
nu stiu ce sa fac .daca ma cert cu el cred ca iese urat si nu avem nici chitanta la avans:-L

danadarja
12.06.2010, 23:44:38
nu stiu ce sa fac .daca ma cert cu el cred ca iese urat si nu avem nici chitanta la avans:-L

Buna.Foarte rau ca nu ai luat chitanta de avans.Cu aranjamentul ma deranjeaza si pe mine ca suntem obligati sa-l facem la ei,dar asta este o sa-l facem,dar treaba ca patronul are prea multe comentarii nu mi se pare corect.Am mai auzit treaba asta si de la altii. Sper sa nu avem chinionul sa ne strice seara unul careia ii platim si asa prea mult pentru ceea ce poate el sa ne ofere.

Geanina82
13.06.2010, 14:20:40
Buna.Foarte rau ca nu ai luat chitanta de avans.Cu aranjamentul ma deranjeaza si pe mine ca suntem obligati sa-l facem la ei,dar asta este o sa-l facem,dar treaba ca patronul are prea multe comentarii nu mi se pare corect.Am mai auzit treaba asta si de la altii. Sper sa nu avem chinionul sa ne strice seara unul careia ii platim si asa prea mult pentru ceea ce poate el sa ne ofere.

mai, dar eu nu inteleg, de ce acceptati obligatia asta de a face aranjamentul la ei?
in ce fel va obliga? e scris intr-un contract ceva? nu are cum sa va oblige daca voi nu vreti...

si valentina, e foarte rau ca nu ati luat chitanta, dar macar a mai fost cineva cand ai dat banii, ai martori? :-w

Valentina0309
13.06.2010, 21:15:23
martori am si a scris in caiet ca am dat avans dar o sa ma duc sambata sa vorbesc cu seful de sala pt ca noi cu el am vb tot si atunci nu era nici un fel de problema.asta este acum nu pot sa ma duc sa ma cert cu ei pt ca nu vreau sa iasa rau .si din partea lor nu stii la ce sa te astepti.

alinutza_alinutza
22.06.2010, 16:03:40
buna miresici ;;)am fost prea ocupata cu bebeii si nu am mai intrat cu voi in discutii, eu am avit sambata botez ''la andrei ''vreau sa nui mai criticati asa mult a fost super si aranjamentul si servirea totol a fost super ,aranjamentul l-am cerut pe grena si asa l-au facut si nu a fost foarte scump au folosit flori naturale,scaunele au fost imbracate in satin alb cu pampoane grena,tortul a fost super asa cum lam cerut ,martipan si crema de visine cu fructe pentru ca am dorit sa fie totul in ton ca am fetita asa ca felicitari celor de ,,la andrei '' chiar daca sunt la inceput organizeaza totul super asa cum ceri , cand o sa iasa pozele am sa le atasez =D>=D>

lenutza28
22.06.2010, 17:28:37
buna miresici ;;)am fost prea ocupata cu bebeii si nu am mai intrat cu voi in discutii, eu am avit sambata botez ''la andrei ''vreau sa nui mai criticati asa mult a fost super si aranjamentul si servirea totol a fost super ,aranjamentul l-am cerut pe grena si asa l-au facut si nu a fost foarte scump au folosit flori naturale,scaunele au fost imbracate in satin alb cu pampoane grena,tortul a fost super asa cum lam cerut ,martipan si crema de visine cu fructe pentru ca am dorit sa fie totul in ton ca am fetita asa ca felicitari celor de ,,la andrei '' chiar daca sunt la inceput organizeaza totul super asa cum ceri , cand o sa iasa pozele am sa le atasez =D>=D>

eu astept cu nerabdare poze deoarece eu acolo voi avea nunta,cat te-a costat aranjamentele pt sala,cu tot cu flori,huse...etc,te rog,sti cumva dk sunt gata camerele deasupra lor?stiu ca le aveau in constructie...

alinutza_alinutza
23.06.2010, 17:41:00
aranjamentul cu huse , flori confeti 1000-1200 ron in functie de florile pe care le alegi eu am avut cu gerbera grena=D> iar camerele nu sunt terminate,am inteles ca pe 03-07 au nunta de ce nu mergi sa vezi aranjamentul poate o sa-ti placa :*@};-:bye_01:

lenutza28
23.06.2010, 20:20:17
aranjamentul cu huse , flori confeti 1000-1200 ron in functie de florile pe care le alegi eu am avut cu gerbera grena=D> iar camerele nu sunt terminate,am inteles ca pe 03-07 au nunta de ce nu mergi sa vezi aranjamentul poate o sa-ti placa :*@};-:bye_01:

momentan nu sunt in tara:-s:-s:-speste o luna voi ajunge,eu am mai vazut niste poze de acolo si aveau decorul pe rosu si de la o alta nunta era pe galben,sincer mai mult mi-au placut pe galben,dar as vrea sa le vad si pe grena,te rog.[-o<[-o<
iti multumesc pt informatii>:D<>:D<:*:*

Geanina82
25.07.2010, 19:05:18
momentan nu sunt in tara:-s:-s:-speste o luna voi ajunge,eu am mai vazut niste poze de acolo si aveau decorul pe rosu si de la o alta nunta era pe galben,sincer mai mult mi-au placut pe galben,dar as vrea sa le vad si pe grena,te rog.[-o<[-o<
iti multumesc pt informatii>:D<>:D<:*:*

ai ajuns in tara, te-ai pus de acord la restaurant in privinta decorului?

lenutza28
25.07.2010, 20:50:33
ai ajuns in tara, te-ai pus de acord la restaurant in privinta decorului?

ink nu,sambata voi ajunge in tara si cred k dumink sau luni sa ajung si in calarasi#-o#-o,
am inceput sa imi pregatesc deja valiza k sa nu uit vreo ceva,in schimb am foarte multe emotii si sunt cam stresata:-s:-s,nici nu vreau sa ma gandesc la cat voi avea de alergat si de facut:-":-":-",incerc sa profit si eu de saptamana asta sa respir mai usurata......cred k va fi cel mai lung zbor;));));))ajung la 6 seara in ro si pe deasupra mai trebuie sa merg si la o nunta8-}8-}8-}o sa fiu......fresh

Geanina82
25.07.2010, 23:31:05
ink nu,sambata voi ajunge in tara si cred k dumink sau luni sa ajung si in calarasi#-o#-o,
am inceput sa imi pregatesc deja valiza k sa nu uit vreo ceva,in schimb am foarte multe emotii si sunt cam stresata:-s:-s,nici nu vreau sa ma gandesc la cat voi avea de alergat si de facut:-":-":-",incerc sa profit si eu de saptamana asta sa respir mai usurata......cred k va fi cel mai lung zbor;));));))ajung la 6 seara in ro si pe deasupra mai trebuie sa merg si la o nunta8-}8-}8-}o sa fiu......fresh

pfuuuu, si mie mi s-a intamplat acum 3 ani, am venit dupa amiaza de la Londra si a trebuit sa ma duc si la o nunta la Lehliu... o sa fie obositor, dar trece...

alergatura o sa fie dupa ce vii in tara, dar o sa aranjezi lucrurile asa cum vrei tu cel putin... ;-)

savian
30.07.2010, 12:15:21

noi cand am ales restaurantul am fost si la casa de vis dintre toate restaurantele din Calarasi , acesta mi-a lasat cea mai prosta impresie, bineinteles ca e o opinie! fiecare pesoana cu gusturile sale!

ralukada
30.07.2010, 13:42:49
noi am avut nunta la intim si cu toate ca nu ma asteptam am avut ceva probleme: aperitivul nu a fost cmplet la toata lumea, la peste au "uitat" sa aduca sosul care trebuie sa tina loc de garnitura ( sos meunier servit intr-un bolisor), nu s-au respectat orele de servire cred ca vroiau sa scape cat mai repede de noi ca la ora 12 ei vroiau sa aduca sarmalele, a trebuit sa tip pe la bucatarie ca nu ma intelegeam cu nimeni si ca sa puna capac la tot a doua zi de dimineata nu s-a mai gasit suportul de tort..a durat 2 saptamani pana a aparut..asa ca..neplaceri sunt peste tot:(

Geanina82
30.07.2010, 19:18:44
noi am avut nunta la intim si cu toate ca nu ma asteptam am avut ceva probleme: aperitivul nu a fost cmplet la toata lumea, la peste au "uitat" sa aduca sosul care trebuie sa tina loc de garnitura ( sos meunier servit intr-un bolisor), nu s-au respectat orele de servire cred ca vroiau sa scape cat mai repede de noi ca la ora 12 ei vroiau sa aduca sarmalele, a trebuit sa tip pe la bucatarie ca nu ma intelegeam cu nimeni si ca sa puna capac la tot a doua zi de dimineata nu s-a mai gasit suportul de tort..a durat 2 saptamani pana a aparut..asa ca..neplaceri sunt peste tot:(

offf, chiar imi pare rau ca ati avut neplacerile astea.... :(

savian
31.07.2010, 09:54:40

Chiar ma uimesti cu ce ne povestesti! cica este un restaurant respecatat, dar e bn de stiut pentru alte mirese sa discute aceste amanunte cu cei de intim pt a se rezolva aceasta problema!

georgy_p
10.11.2010, 15:54:14
offf, chiar imi pare rau ca ati avut neplacerile astea.... :(
buna geanina.
vroiam sa te intreb cu cine ai tinut legatura la Intim?
merci.

georgy_p
10.11.2010, 15:57:32
vroiam sa va intreb daca la Intim a-ti avut probleme cu furatul bauturii?
ca am inteles ca se cam practica pe la restaurante.

Geanina82
10.11.2010, 16:03:55
buna geanina.
vroiam sa te intreb cu cine ai tinut legatura la Intim?
merci.

cu un domn Cristi care s-a recomandat la vremea respectiva a fi administratorul restaurantuilui...
si a fost acolo si toata noaptea la nunta, cu el am tratat absolut totul...

Geanina82
10.11.2010, 16:07:11
vroiam sa va intreb daca la Intim a-ti avut probleme cu furatul bauturii?
ca am inteles ca se cam practica pe la restaurante.

daaa, ca la orice restaurant care se respecta, iti fura din marca de bautura pe care o au si ei la vanzare... eu nu am stat cu ochii pe ei, dar la un moment dat mi-au spus ca s-a terminat whiskey si martini ( in conditiile in care eu am dus mult mai mult decat mi-au zis ei si pe langa si alte bauturi gen campari, gin etc, care s-au servit si alea, deci nu prea avea cum sa se termine... dar, na)... in schim, mi s-a dat mult vin inapoi, probabil marca respectiva nu o aveau ei la vanzare... ;;)

lenutza28
10.11.2010, 17:34:32
la toate restaurnatele se fura am auzit si eu ca cei de la intim iau ce e mai bun.......

savian
11.11.2010, 08:29:55
In weekendul trecut am fost la o nunta la intim si e mai mult pomul laudat, pe mine nu m-a impresionat, mancarea rece, servita foarte repede, iar baietii si fetele care faceau pe ospatarii erau adusi nu stiu ce scoala in practica, nu parea unul mai mare de 16 ani.

cristinamany
12.11.2010, 13:19:22
eu voi face nunta la anu la casa din vis...rog sa imi spuna cineva cum a fost servirea..daca le-a placut mancarea si aranjamentele...daca are cineva sa puna niste poze as fi cea mai fericita..^:)^

Geanina82
13.11.2010, 00:33:50
eu voi face nunta la anu la casa din vis...rog sa imi spuna cineva cum a fost servirea..daca le-a placut mancarea si aranjamentele...daca are cineva sa puna niste poze as fi cea mai fericita..^:)^

cu cateva pagini mai in urma chiar a fost o discutie aprinsa din cauza celor de la restaurantul respectiv... :-s

laurentiu222
13.11.2010, 14:15:33
Iar daca citesti mai bine o sa vezi ca de fapt este vorba de un restaurant din Botosani cu acelasi nume, nu cel din Calarasi,(nu stiu cum au ajuns sa posteze la forumul din Calarasi) asa ca alta data cand va mai bagati in seama, faceti-o in cunostinta de cauza.
Eu am fost acolo la cateva nunti si a fost ok, multumit de meniu si servirea, despre aranjamente nu stiu. In consecinta recomand Casa din vis si Intim (sala mare).

Geanina82
13.11.2010, 15:20:35
Iar daca citesti mai bine o sa vezi ca de fapt este vorba de un restaurant din Botosani cu acelasi nume, nu cel din Calarasi,(nu stiu cum au ajuns sa posteze la forumul din Calarasi) asa ca alta data cand va mai bagati in seama, faceti-o in cunostinta de cauza.
Eu am fost acolo la cateva nunti si a fost ok, multumit de meniu si servirea, despre aranjamente nu stiu. In consecinta recomand Casa din vis si Intim (sala mare).

iar tu daca iti maresti dioptriile ochelarilor sa vezi mai bine vei citi ca fata care a scris are nunta la Botosani si la Casa din vis are/avea nunta cumnata ei... ma gandesc ca nu scria asa aiurea sa se afle in treaba...[-X

cristinamany
13.11.2010, 17:23:29

si eu tot pentru sala m-am orientat...mi-ar fi placut la intim dar era ocupat asa ca m-am dus glont la casa din vis unde spre norocul meu era liber...multa lume mi-a spus ca este ok si ca servire si ca meniuri...cand am fost si am discutat despre local si meniuri, mi-au dat si meniurile acasa pentru a alege ceea ce vreau..iar cat despre aranjamente nu sunt pretentioasa...am ales husele de culoare mov si in rest au spus ca se ocupa ei...vom vedea de abia la anul ce va fi..dar eu sunt optimista si cred ca va fi totul bine..multumesc mult^:)^

Alexia_cl
15.11.2010, 10:47:06
si eu tot pentru sala m-am orientat...mi-ar fi placut la intim dar era ocupat asa ca m-am dus glont la casa din vis unde spre norocul meu era liber...multa lume mi-a spus ca este ok si ca servire si ca meniuri...cand am fost si am discutat despre local si meniuri, mi-au dat si meniurile acasa pentru a alege ceea ce vreau..iar cat despre aranjamente nu sunt pretentioasa...am ales husele de culoare mov si in rest au spus ca se ocupa ei...vom vedea de abia la anul ce va fi..dar eu sunt optimista si cred ca va fi totul bine..multumesc mult^:)^

Experienta mea nu a fost una fericita cu Casa din Vis. Anul trecut in iulie am mers la o nunta acolo si am avut parte de o seara nu prea placuta. Sincer, am cam facut foamea. Se cunostea ca aperitivul era asezat pe farfurie de ceva timp, rosia fiind "ofilita" pe partea unde era taiata, unele produse erau "oxidate" (maronii) si mi-a fost teama sa mananc. La un moment dat aerul conditionat nu a mai facut fata, iar incaperea fiind joasa, era sufocant. Au fost deschise usile si am inceput sa ne trezim cu ganganii de tot felul prin farfurii. Intrau atrase de lumina si isi faceau de cap prin local. Sotul mi-a spus ca sarmalele au fost gustoase. Eu am mancat, alune, fructe, friptura de pui - cea de porc era rece si grasa - si ...tortul. La servire sunt ospatari care se cheama unul pe altul pentru un "ciubuc" de o seara. Asta era anul trecut in iulie. Poate s-a mai schimbat ceva!

cristinamany
16.11.2010, 18:00:13
Experienta mea nu a fost una fericita cu Casa din Vis. Anul trecut in iulie am mers la o nunta acolo si am avut parte de o seara nu prea placuta. Sincer, am cam facut foamea. Se cunostea ca aperitivul era asezat pe farfurie de ceva timp, rosia fiind "ofilita" pe partea unde era taiata, unele produse erau "oxidate" (maronii) si mi-a fost teama sa mananc. La un moment dat aerul conditionat nu a mai facut fata, iar incaperea fiind joasa, era sufocant. Au fost deschise usile si am inceput sa ne trezim cu ganganii de tot felul prin farfurii. Intrau atrase de lumina si isi faceau de cap prin local. Sotul mi-a spus ca sarmalele au fost gustoase. Eu am mancat, alune, fructe, friptura de pui - cea de porc era rece si grasa - si ...tortul. La servire sunt ospatari care se cheama unul pe altul pentru un "ciubuc" de o seara. Asta era anul trecut in iulie. Poate s-a mai schimbat ceva!

multumesc pentru informatie..am sa tin cont de asta si le voi spune din inainte ca nu vreau asa ceva sa se intample..daca isi fac treaba cum trebuie vor primi banii...imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta...sper sa nu am probleme de genul asta...cred ca o sa stau dupa ei tot timpul;))...

Geanina82
16.11.2010, 18:11:24
multumesc pentru informatie..am sa tin cont de asta si le voi spune din inainte ca nu vreau asa ceva sa se intample..daca isi fac treaba cum trebuie vor primi banii...imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta...sper sa nu am probleme de genul asta...cred ca o sa stau dupa ei tot timpul;))...

eu zic ca la toate restaurantele se pot intampla astfel de lucru...

eu am avut nunta la Intim si cu vreo 2 saptamani inainte de nunta mea nasa fusese la o nunta acolo si imi povestea experientele urate care au fost... destule as putea spune... bineinteles ca m-am dus direct la ei si le-am spus pe degete ce vreau si cum vreau, un program fix de servit masa si farfuriile cum sa arate... poate asta m-a ajutat pe mine si nu am avut surprize...

singura surpriza am mai spus-o, a fost cu bautura, dar asta cred ca nu prea aveam cum sa o evit... asta e, sa o bea ei sanatosi!

asa iti recomand si tie, sa stai cu managerul si cu seful de sala la o vorba serioasa, cu o saptamana-doua inainte sa le spui exact ce vrei si ce nu vrei... va fi bine! ;-)

cristinamany
17.11.2010, 12:25:00
eu zic ca la toate restaurantele se pot intampla astfel de lucru...

eu am avut nunta la Intim si cu vreo 2 saptamani inainte de nunta mea nasa fusese la o nunta acolo si imi povestea experientele urate care au fost... destule as putea spune... bineinteles ca m-am dus direct la ei si le-am spus pe degete ce vreau si cum vreau, un program fix de servit masa si farfuriile cum sa arate... poate asta m-a ajutat pe mine si nu am avut surprize...

singura surpriza am mai spus-o, a fost cu bautura, dar asta cred ca nu prea aveam cum sa o evit... asta e, sa o bea ei sanatosi!

asa iti recomand si tie, sa stai cu managerul si cu seful de sala la o vorba serioasa, cu o saptamana-doua inainte sa le spui exact ce vrei si ce nu vrei... va fi bine! ;-)

multumesc mult din suflet pentru sfat...asa voi face...si bineinteles cu bautura o sa fie la fel..asa e peste tot nu ii putem supraveghea...

margareta01
22.11.2010, 08:27:11
Nu te dezamagi cristinamary!!! Am auzit vorbe urate despre Casa din Vis dar si vorbe frumoase!!.Cheia unei Nunti reusite se afla la voi dupa cum spune si Geanina82.

http://picasaweb.google.com/10846062...729/AlbumNunta (http://picasaweb.google.com/108460628115788229729/AlbumNunta)

georgy_p
24.11.2010, 11:01:12
daaa, ca la orice restaurant care se respecta, iti fura din marca de bautura pe care o au si ei la vanzare... eu nu am stat cu ochii pe ei, dar la un moment dat mi-au spus ca s-a terminat whiskey si martini ( in conditiile in care eu am dus mult mai mult decat mi-au zis ei si pe langa si alte bauturi gen campari, gin etc, care s-au servit si alea, deci nu prea avea cum sa se termine... dar, na)... in schim, mi s-a dat mult vin inapoi, probabil marca respectiva nu o aveau ei la vanzare... ;;)

Multumesc pentru raspuns.
Noua nasii ne-au dat o idee, sa facem un minibar in restaurant cu whiskey, gin ce va mai fi si sa lasam in spate vinul si sucurile.
Acum nu stiu unde o sa punem atatea sticle!!! ;))

georgy_p
24.11.2010, 11:11:26
Nu te dezamagi cristinamary!!! Am auzit vorbe urate despre Casa din Vis dar si vorbe frumoase!!.Cheia unei Nunti reusite se afla la voi dupa cum spune si Geanina82.

http://picasaweb.google.com/10846062...729/AlbumNunta (http://picasaweb.google.com/108460628115788229729/AlbumNunta)

Buna Margareta!
Felicitari pentru rochie si coafura.
Am vazut intr-una din fotografii ca ai fost la D-na Ioana la salon. Vroia sa te intreb cine te-a coafat si machiat acolo?
Merci.

Geanina82
24.11.2010, 12:42:56
Multumesc pentru raspuns.
Noua nasii ne-au dat o idee, sa facem un minibar in restaurant cu whiskey, gin ce va mai fi si sa lasam in spate vinul si sucurile.
Acum nu stiu unde o sa punem atatea sticle!!! ;))

am mai vazut si asa... faceti barul cu bauturi aperitive si vinul il puneti pe masa cat trebuie de persoana de la inceput, iar restul de sticle le tineti in portbagaj la cineva si spuneti chelnerilor sa-i ceara persoanei respective cand se termina..;-)

georgy_p
25.11.2010, 14:57:50
am mai vazut si asa... faceti barul cu bauturi aperitive si vinul il puneti pe masa cat trebuie de persoana de la inceput, iar restul de sticle le tineti in portbagaj la cineva si spuneti chelnerilor sa-i ceara persoanei respective cand se termina..;-)

a..si asta e o idee. merci de pont. ;-)

georgy_p
25.11.2010, 16:07:43

Geanina vroiam sa te intreb de ce nu pot vedea pozele de la tine de la nunta (imi spune ce e album privat).
Merci.

Alexia_cl
30.11.2010, 14:40:54
multumesc mult din suflet pentru sfat...asa voi face...si bineinteles cu bautura o sa fie la fel..asa e peste tot nu ii putem supraveghea...

Eu nu am vrut sa te dezamagesc sau sa te sperii, dar asta am patit cand am fost la acea nunta...:( Sper ca lucrurile sa fie cu totul diferite la nunta ta, cristinamany!

cristinamany
02.12.2010, 22:02:02

multumesc mult pentru incurajare...ai fost o mireasa frumoasa si unica in acelasi timp...