PDA

Versiunea completa : Restaurante in Slobozia, jud. Ialomita

tasi
24.06.2007, 10:33:58
buna fetelor .as vrea sa fac nunta ficei mele la restaurantul dallas din slobozia jud ialomita .care din voi sy\titi nr de telefon sau adresa de mail ?stiu ca are si un sait dar nui stiu adresa .asa ca am nevoie de ajutor din partea voastra . multumesc si pentru miresici le doresc o nunta la fel de frumoasa ca aceea din gindurile lor ptr ca va fi o amintire ptr toata viata .va pup.

Fluturas
24.06.2007, 11:03:04
buna fetelor .as vrea sa fac nunta ficei mele la restaurantul dallas din slobozia jud ialomita .care din voi sy\titi nr de telefon sau adresa de mail ?stiu ca are si un sait dar nui stiu adresa .asa ca am nevoie de ajutor din partea voastra . multumesc si pentru miresici le doresc o nunta la fel de frumoasa ca aceea din gindurile lor ptr ca va fi o amintire ptr toata viata .va pup.

www. google. ro da-i cautare restaurant dallas+slobozia...
am gasit o gramada de informatii ...
pupici

mariuca_24
23.06.2008, 14:55:21
Si eu sunt miresica de septembrie 2008, nunta avand loc la Slobozia, Restaurant Privighetoarea. Cand am dat avansul la restaurant era in acel weekend o nunta, existand astfel si sala aranjata. Am inteles ca exista o astfel de firma in Slobozia, care se ocupa de decorarea restaurantului. Stie cineva cum se numeste si pe unde este sediul acesteia? Eu locuiesc in Bucuresti, dar parintii viitorului sotz sunt din Slobozia ... Sau poate as gasi o firma in Bucuresti care sa accepte sa decoreze si in alte orase!
Multumesc

Salut,

Si eu o sa am nunta tot la Privighetoarea. Daca nu ai gasit inca firma pentru decorat restaurant intra pe decoparty punct ro. Am si eu o intrebare, am unele probleme cu pretul meniului, poti sa-mi spui cat te costa pe tine de persoana. ^:)^ :*

mariuca_24
02.07.2008, 20:29:12
Si eu sunt miresica de septembrie 2008, nunta avand loc la Slobozia, Restaurant Privighetoarea. Cand am dat avansul la restaurant era in acel weekend o nunta, existand astfel si sala aranjata. Am inteles ca exista o astfel de firma in Slobozia, care se ocupa de decorarea restaurantului. Stie cineva cum se numeste si pe unde este sediul acesteia? Eu locuiesc in Bucuresti, dar parintii viitorului sotz sunt din Slobozia ... Sau poate as gasi o firma in Bucuresti care sa accepte sa decoreze si in alte orase!
Multumesc

Buna,
Nu pot trimite inca mesaje pe privat si de aceea nu ti-am raspuns.
Mai am unele probleme cu managerul restaurantului, sper sa se rezolve.
Emotiile sunt din ce in ce mai mari :-SS

Spune-mi tie ti s-a impus de catre restaurant vreun numar minim de persoane?
Mersi frumos

critanis
23.06.2009, 23:01:57
ar fi super daca ai putea posta nr firmei ptr decoratiuni din slobozia sau numele sa cautam pe net ceva, macar sa avem de unde incepe sa cautam! esti o dulcik!te pup!

critanis
23.06.2009, 23:04:42
:*asteptam raspuns!

elenna
24.06.2009, 10:58:51
:*asteptam raspuns!

Rasfoieste topicul de miresici din Slobozia gasesti acolo multe informatii pe care le-am postat eu si alte miresici. Nu are rost sa le repetam.:)>-

daniela_nistor85
07.07.2009, 11:09:42
fetelor, ce parere aveti de resraurantul Privighetoarea? Noi am fost weekendul trecut acolo, ne-a placut foarte mult cum este aranjat, dar nu ni s-au oferit foarte multe detalii, ptr ca d-ul Director nu era de gasit :-s , cine stie poate sa-mi ofere cateva detalii? Multumesc.

helwa
07.07.2009, 13:11:56
fetelor, ce parere aveti de resraurantul Privighetoarea? Noi am fost weekendul trecut acolo, ne-a placut foarte mult cum este aranjat, dar nu ni s-au oferit foarte multe detalii, ptr ca d-ul Director nu era de gasit :-s , cine stie poate sa-mi ofere cateva detalii? Multumesc.

Buna , Eu nu te pot ajuta , vroiam doar sa te intreb daca ai un numar de telefon sau o adres de email de la restaurant . si eu caut :) kiss

daniela_nistor85
07.07.2009, 13:35:54
din pacate nu te pot ajuta cu aceasta cerere, cred ca singura solutie este sa mergi direct acolo, acelasi lucru il voi face si eu, desi imi este foarte greu ptr ca trebuie sa vin din Bucuresti, dar asta e... ;;)

helwa
07.07.2009, 15:10:03
din pacate nu te pot ajuta cu aceasta cerere, cred ca singura solutie este sa mergi direct acolo, acelasi lucru il voi face si eu, desi imi este foarte greu ptr ca trebuie sa vin din Bucuresti, dar asta e... ;;)

:) Iubita tu esti mai aproape... Noi stam in Padova ( Italia)... deci avem doar suportul parintilor viitorului sot care se gasesc la Slobozia.. ai mei fiind aici.. O sa mergem personal la Craciun cand venim in tara.. deocamdata lucram prin email si telefon :(

daniela_nistor85
07.07.2009, 15:14:55
:O Imi cer scuze, nu am luat in seama acest aspect, dar iti promit ca in momentul in care voi face rost de datele de contact t-i le voi spune cu siguranta. :*

helwa
07.07.2009, 16:39:20
Eu am luat legatura si cu restaurantul La costa.. Dar din nefericirea mi'au spus ca m'ai au libere doar 2 sambete in noiembrie , 2 in octombrie si ziua de 1 mai...
Eu am nunta in prima sapt dupa postul din august.... o adevarata aiureala... sper sa gasim ceva ....

aca86
14.08.2009, 13:28:00
buna fetelor!!Nu am vazut nimic de restaurantul ,,Select"...eu am nunta anul acesta acolo si sunt putin cu inima indoita.... ma poate ajuta cineva cu poze cu sfaturi...ajutati-ma [-o< ..am inteles ca meniul este fff scump,servirea...daca nu esti ,,finutz"...nu prea...alti spun ca nu se compara cu nimic Selectul...eu ce sa mai cred?

nicolleta26
24.08.2009, 21:36:03
Buna

In anul 2010 voi face nunta si acum am inceput sa ma interesez de restaurantele din slobozia-Ialomita.
Ce restaurent imi puteti recomanda?
Vreau sa am cateva oferte si in functie de ce am nevoie sa fac alegerea cea mai buna.

nicolleta26
25.08.2009, 08:35:45
Cunoaste cineva restaurantul Privighetoarea?

nicolleta26
03.09.2009, 18:29:53
Buna fetelor

Am nunta in 2010 si vreau sa aflu cat mai multe informatii despre localurile din Slobozia - judetul Ialomita.
A facut cineva nunta la CONSIROM?
Dar la Toop food?
Sunt ingrijorata ca nu mai gasesc loc......

elenna
04.09.2009, 09:11:21
Buna fetelor

Am nunta in 2010 si vreau sa aflu cat mai multe informatii despre localurile din Slobozia - judetul Ialomita.
A facut cineva nunta la CONSIROM?
Dar la Toop food?
Sunt ingrijorata ca nu mai gasesc loc......

Rasfoieste putin topicul <miresici de slobozia> si vei gasi informatii folositoare postate de-alungul timpului de miresici. Vezi ca sunt si subiecte special deschise pe restaurantele din Slobozia. Sunt fete care au avut nuntile si care acum nu mai intra asa des. daca gasesti ceva interesant, poti sa le dai PM.
Bine ar fi sa te grabesti cu alegerea restaurantului pentru ca in general sunt foarte ocupate si risti sa nu mai gasesti nimic liber pe 2010.

oanlp
11.01.2010, 20:17:25
buna fetelor!!Nu am vazut nimic de restaurantul ,,Select"...eu am nunta anul acesta acolo si sunt putin cu inima indoita.... ma poate ajuta cineva cu poze cu sfaturi...ajutati-ma [-o< ..am inteles ca meniul este fff scump,servirea...daca nu esti ,,finutz"...nu prea...alti spun ca nu se compara cu nimic Selectul...eu ce sa mai cred?
Buna fetelor,

Si eu am nunta in 2010 si am apelat la restaurantul Select. Din partea rudelor si cunostintelor din Slobozia am auzit numai cuvinte de lauda, insa miresicile de aici am vazut ca nu au comentat prea mult despre Select.
As fi eu si eu interesata de pareri despre acest restaurant intrucat urmeaza sa am acolo nunta si vreau sa iasa cat mai frumos!

Nu a fost nimeni la o nunta la Select de curand?

Mersi frumos si spor cu organizarea!

elenna
12.01.2010, 08:51:40
Buna fetelor,

Si eu am nunta in 2010 si am apelat la restaurantul Select. Din partea rudelor si cunostintelor din Slobozia am auzit numai cuvinte de lauda, insa miresicile de aici am vazut ca nu au comentat prea mult despre Select.
As fi eu si eu interesata de pareri despre acest restaurant intrucat urmeaza sa am acolo nunta si vreau sa iasa cat mai frumos!

Eu am fost acolo cand cautam restaurant si mi-a placut cum era amenajat. Era vorba de o nunta mare cam 300 de persoane si ce mi s-a parut aiurea a fost faptul ca invitatii erau pusi si in separeurile alea, dadea impresia de nunta impartita. Insa locul superb amenajat, era cu foarte mult alb.

oanlp
12.01.2010, 11:26:08
Eu am fost acolo cand cautam restaurant si mi-a placut cum era amenajat. Era vorba de o nunta mare cam 300 de persoane si ce mi s-a parut aiurea a fost faptul ca invitatii erau pusi si in separeurile alea, dadea impresia de nunta impartita. Insa locul superb amenajat, era cu foarte mult alb.

Ms frumos elenna,

Da, intr-adevar .. nici mie nu imi place impartirea pe separeuri.. insa o sa avem destul de multi invitati, in jur de 200-250.
Sper totusi sa nu fie nevoie si de separeul acela mai ferit.
Tu cand ai fost erau amenajate mese patrate sau rotunzi? - mi s-a spus ca are 2 tipuri de mese si le amenajeaza in functie de numarul de invitati.

Dar nu stiu cum stau cu servirea, chelnerii.

LucianaN
06.02.2010, 14:57:02
Ms frumos elenna,

Da, intr-adevar .. nici mie nu imi place impartirea pe separeuri.. insa o sa avem destul de multi invitati, in jur de 200-250.
Sper totusi sa nu fie nevoie si de separeul acela mai ferit.
Tu cand ai fost erau amenajate mese patrate sau rotunzi? - mi s-a spus ca are 2 tipuri de mese si le amenajeaza in functie de numarul de invitati.

Dar nu stiu cum stau cu servirea, chelnerii.

buna
Noi o sa avem nunta in 2011, tot la select. Acum vreo 5 ani am fost la o nunta acolo si mi s-a parut ok servirea. Noi am ales acest restaurant pentru ca are ringul de dans mai mare decat restul. Ce formatie ati ales sa cante la nunta?

aca86
09.02.2010, 15:55:37
Restaurant ,,SELECT".....intradevar select ...pot sa spun ca am fost foarte multumita de aranjamentul de acolo,de servire,de absolut tot!!!

oanlp
10.02.2010, 12:14:45
buna
Noi o sa avem nunta in 2011, tot la select. Acum vreo 5 ani am fost la o nunta acolo si mi s-a parut ok servirea. Noi am ales acest restaurant pentru ca are ringul de dans mai mare decat restul. Ce formatie ati ales sa cante la nunta?

Buna LucianaN,

Nu am ales formatie.. o sa avem DJ, se potriveste mai mult gusturilor si preferintelor noastre. Ne-am mai gandit la optiunea de ansamblu popular.. insa e in stadiul de idee :) depinde de buget.

Ms de informatii! Am mai trecut pe la Select.. si mi-au placut cum erau aranjate mesele.. intr-adevar, e mult mai frumos cu mese rotunde, insa depinde mult de numarul de invitati. O sa incercam sa ne limitam fara separeul acela.
A mai avut cineva nunta la Select si au avut invitati si in separeu? s-a plans cineva ca e prea ferit? :D

PS: tortul unde il comandati?
Cum e tortul de martzipan pe etaje de la "LaCosta"?

O zi frumoasa!

JeniP
16.05.2010, 12:50:41
Buna fetelor,
este cineva pe aici care si-a facut nunta mai de curand la Hermes..la restaurantul C ?
As vrea si eu cateva pareri despre servire, chelneri (daca fura cu bun simt sau baga mana pana la cot ), pareri..orice detaliu conteaza, sa-mi fac o idee.
Eu am mai fost la 2 nunti acolo si mai merg in vara asta la una, dar pana acum nu am fost interesata de detalii in rol de mireasa care va avea nunta acolo..ci doar ca invitat.

Astept raspunsuri de la voi
Va multumesc frumos!

aniela_m
16.05.2010, 15:06:10
Eu am facut nunta la Hermes si ma declar mai mult decat multumita. Intr-adevar, am auzit si eu tot felul de comentarii cu privire la servire, mancare... Totul a fost ireprosabil. Cred ca tine de modul in care negociezi si discuti cu administratorul. Atata vreme cd stabilesti fiecare lucru si ii spui neplacerile, primesti si asigurarile..

Sa ai o nunta minunata!

JeniP
16.05.2010, 19:38:00
Eu am facut nunta la Hermes si ma declar mai mult decat multumita. Intr-adevar, am auzit si eu tot felul de comentarii cu privire la servire, mancare... Totul a fost ireprosabil. Cred ca tine de modul in care negociezi si discuti cu administratorul. Atata vreme cd stabilesti fiecare lucru si ii spui neplacerile, primesti si asigurarile..

Sa ai o nunta minunata!

Multumesc mult de tot pentru informatii!
Pupici.

elenna
17.05.2010, 09:12:34
Buna fetelor,
este cineva pe aici care si-a facut nunta mai de curand la Hermes..la restaurantul C ?
As vrea si eu cateva pareri despre servire, chelneri (daca fura cu bun simt sau baga mana pana la cot ), pareri..orice detaliu conteaza, sa-mi fac o idee.
Eu am mai fost la 2 nunti acolo si mai merg in vara asta la una, dar pana acum nu am fost interesata de detalii in rol de mireasa care va avea nunta acolo..ci doar ca invitat.

Astept raspunsuri de la voi
Va multumesc frumos!

Eu am avut nunta acum aproape 2 ani si pot sa iti spun ca am primit atata bautura si sucuri inapoi incat am tot baut pana la finalul lui 2008. Noi am dus foarte multa si cei de acolo ne-au dat inapoi. Servirea a fost ireprosabila. Cel mai bine, mergi si vorbesti direct acolo.

JeniP
17.05.2010, 12:18:54
Multumesc frumos Elenna, esti o draguta!
Pupici.

MarinElena
24.01.2011, 19:05:56
Buna fetelor,

buna miresicilor, din Slobozia

eu am nunta in 2012 si vroiam si eu o recomandare a unui restaurant, Select, sau oricare altul, am auzit si ceva de unul de pe lângă(nu sh exact unde) cică e pe lângă un lac, însa nu la Amara, ci spre Țăndărei.
Mulțumesc anticipat! si spor in absolut orice a-ți face!:*

mmcata_ro
24.01.2011, 21:04:00
buna miresicilor, din Slobozia

eu am nunta in 2012 si vroiam si eu o recomandare a unui restaurant, Select, sau oricare altul, am auzit si ceva de unul de pe lângă(nu sh exact unde) cică e pe lângă un lac, însa nu la Amara, ci spre Țăndărei.
Mulțumesc anticipat! si spor in absolut orice a-ți face!:*

Probabil despre Restaurantul Iezer este vorba;depinde cati invitati estimezi ca vei avea....

MarinElena
25.01.2011, 12:56:10
Probabil despre Restaurantul Iezer este vorba;depinde cati invitati estimezi ca vei avea....

voi avea intre 150-200 max, insa nu ma pot interesa personal decat de luna viitoare cand revin in tara, miresicilor va rog am nevoie de un sfat a facut cineva nunta sau alt eveniment la acest restaurant?

Multumesc pt raspuns :*

oanlp
24.02.2011, 12:01:11
voi avea intre 150-200 max, insa nu ma pot interesa personal decat de luna viitoare cand revin in tara, miresicilor va rog am nevoie de un sfat a facut cineva nunta sau alt eveniment la acest restaurant?

Buna MarinElena,

Eu am facut nunta la Select anul trecut, cred ca ai vazut din postarile mele, si ti-l pot recomanda cu incredere.

Despre restaurantul Iezer pot spune ca mi-a placut foarte mult locatia, este perfecta pentru o nunta, vara, pentru ca au terasa pe lac, pe langa restaurantul inchis.
Noi acolo am facut potroacele, pe terasa. Si era super: in aer liber, briza, lacul, hidrobicilete si barci, peste proaspat :)
Din cate stiu, capacitatea restaurantului inchis este destul de mica, sub 200 de persoane, dar nu sunt sigura.

Sper ca ti-au fost de folos informatiile mele!
Cu placere,
Oana

Rica_Venturiano
10.04.2011, 15:44:01
Am fost la o nunta in septembrie anul trecut la Select. Mi-a placut foarte mult locatia, servirea, organizarea...nota 10 pentru tot. Si mai ales felicitari organizatorilor care au reusit sa faca o nunta moderna respectand si cele mai frumoase obiceiuri de nunta.

valutza_86
28.05.2011, 15:38:42

Eu o sa am nunta in iulie la restaurantul de Iezer. Este foarte frumos restaurantul dar depinde de cati invitati ai. Eu o sa am in jur de 150 si vor fi toti pe ponton, dar se pot pune mese si sus in restaurant unde mai intra vreo 100 de persoane lejer. Am fost anul trecut in iulie, la o nunta cu 150 de invitati si a fost excelent. E bine ca seara este racoare si nu mori de cald, nu e fum de tigare. Organizarea de nota 10

laurentiu_s
20.06.2011, 14:15:01
Pt. cine face la Hermes trebuie sa aiba grija ce formatie aduce pentru ca din punct de vedere al acusticii este cel mai prost restaurant din oras. Singura solutie ca sa se auda cat decat OK este sa vina formatia cu cel putin 4 seturi de boxe care sa fie asezate in colturi (eventual boxe si la etaj daca aveti lume acolo) si sa fie date incet. Sala are ecou si cu cat este data mai tare muzica cu atata se aude mai prost in unele locuri.

Pt. cine face la Ialomita si aduce cameraman din afara orasului care nu stie restaurantul sa ii spuna ca va avea nevoie de lumini suplimentare pt. ca la lumina care este in mod normal la Ialomita nu poti sa faci o filmare de calitate, indiferent ce camera ai.

lyalya
14.07.2011, 15:54:57
buna ziua,
as dori sa imi spuneti si mie cat costa meniul de nunta la restaurantul LA COSTA?
va multumesc anticipat

roxanaandreea
15.07.2011, 18:00:56
buna ziua,
as dori sa imi spuneti si mie cat costa meniul de nunta la restaurantul LA COSTA?
va multumesc anticipat

buna.si noi facem la restaurantul la costa si ne-a zis k ori 130 ron ori 150 ron.depinde ce vrei sa includa si normal poti si sa le combini.

roxanaandreea
15.07.2011, 18:02:45
buna ziua,
va multumesc anticipat

buna.vad k esti din bz si ai nunta in aceea zi cu mn.biserik la care faci tu sf ion nu este cea din posta din bz?

liscurici
02.09.2011, 13:54:52
buna fetelor! sunt o miresica de 2012 si sunt interasata daca stie cineva cam cat ajunge meniul de pers. la restaurantul iezer si daca recomanda careva o firma pentru decorat....merci

lumizel
16.09.2011, 15:03:44
Buna,
As dori si eu daca ma poate ajuta cineva cu o parere despre restaurantul privighetoarea, daca a facut cineva nunta acolo, cate persoane si daca a intampinat probleme? Multumesc de ajutor!

Adelina2012
02.04.2012, 00:37:23
face cineva nunta la restaurantul nou din Slobozia, Noblesse parca, unde a fost Top food inainte? Eram interesata de niste preturi ca mi s-a parut foarte frumos si elegant restaurantul.

aditza_88_u
09.04.2012, 17:10:17
face cineva nunta la restaurantul nou din Slobozia, Noblesse parca, unde a fost Top food inainte? Eram interesata de niste preturi ca mi s-a parut foarte frumos si elegant restaurantul.

dap. Eu.

Intr-adevar, restaurantul este proaspat renovat si arata super!
Eu voi avea nunta in iulie anul acesta. In functie de meniul pe care il alegi , afli si pretul, cel mai ieftin meniu este 130 lei si cel mai scump 150 lei.

Exista si optiunea open bar( bautura si racoritoare nelimitat) Daca o alegi, la meniu se adauga 30 lei.

roxana1990
17.04.2012, 14:54:37

nu recomand nimanui ...am fost la petrecerea de Paste si drept sa va spun au fost ceva probleme:
- pretul a fost cam mare pentru ce au servit
- mancare un pic suspecta(piept de pui "noblese" cam tare,ziceai ca-i cauciuc, dropu se faramita,ca sa nu mai zic de asa-zisa friptura de miel care putzea - asta ca sa fiu eleganta)
- vinul ziceai ca-i d'ala de PET(gust oribil)
- farfuriile "un pic" cam murdare ;)
Impresia generala a mea a fost una de amatorism,de lucru facut de mantuiala. Nu stiu cine-i sef sau sefi acolo dar un restaurant nu inseamna numai o sala de mese aranjata cat de cat si loc de dans(asta gasesti in orice discoteca sau club) ci si o servire si o prezentare la superlativ.
Asa ca ai grija si gandeste de mai multe ori inainte sa te hotarasti(nunta trebuie sa fie ceva de vis,ceva care sa-ti ramana in memorie ca un moment deosebit.Personal as alege un restaurant din oras(Select,La Costa) intrucat preturile sunt comparabile iar diferenta fata de Noblesse este enorma(stiu ce vorbesc pentru ca am fost si in aceste restaurante si, sa fiu sincera, pur si simplu nu exista comparatie).

Andya200
22.02.2013, 15:32:24
nu recomand nimanui ...am fost la petrecerea de Paste si drept sa va spun au fost ceva probleme:
- pretul a fost cam mare pentru ce au servit
- mancare un pic suspecta(piept de pui "noblese" cam tare,ziceai ca-i cauciuc, dropu se faramita,ca sa nu mai zic de asa-zisa friptura de miel care putzea - asta ca sa fiu eleganta)
- vinul ziceai ca-i d'ala de PET(gust oribil)
- farfuriile "un pic" cam murdare ;)
Impresia generala a mea a fost una de amatorism,de lucru facut de mantuiala. Nu stiu cine-i sef sau sefi acolo dar un restaurant nu inseamna numai o sala de mese aranjata cat de cat si loc de dans(asta gasesti in orice discoteca sau club) ci si o servire si o prezentare la superlativ.
Asa ca ai grija si gandeste de mai multe ori inainte sa te hotarasti(nunta trebuie sa fie ceva de vis,ceva care sa-ti ramana in memorie ca un moment deosebit.Personal as alege un restaurant din oras(Select,La Costa) intrucat preturile sunt comparabile iar diferenta fata de Noblesse este enorma(stiu ce vorbesc pentru ca am fost si in aceste restaurante si, sa fiu sincera, pur si simplu nu exista comparatie).

Si eu am fost la petrecerea de Pasti la Noblesse si am fost chiar foarte incantata. vinul era Vinul cavalerului si nu prea avea gust de pet..dar acum fiecare cu parerea lui. Mie mi-a placut foarte mult, am fost chiar si la o nunta anul trecut unde a fost o atmosfera foarte frumoasa si mancarea extraordinara. Acum fiecare cu parerile lui, dar nu stiu cum recomanzi tu La costa in conditiile in care nu o data..ci de n ori mi s-a intamplat sa primesc cu totul altceva in farfurie decat speram, ca sa nu mai vorbesc de preturile exorbitante pe care le practica mai nou.
Noblesse mi se pare un restaurant foarte elegant si frumos, si tinerii care se ocupa de el sunt de nota 10. e usor sa arunci cu noroi si greu sa apreciezi. multumesc!
Si am uitat sa te intreb, cum spui ca mielul putzea...cand NU A FOST MIEL IN MENIU!