PDA

Versiunea completa : Miresici din Calarasi- pregatiri de nunta

Pagini : 1 [2]

Geanina82
09.11.2009, 20:34:53
gata sper ca l-am rezolvat...nu stiam ca nu e public:-w

foarte frumoase pozele si ai niste ochi superbi...=D>

Onouk
11.11.2009, 21:39:30
casa de piatra Onouk:*...am vazut si pozele ati fost superbi
app...cred ca am avut acelasi fotograf:)>-

eu nu am mai intrat de la nunta
a fost frumos dar a trecut ff repede
va pun si eu niste poze...
http://hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=372274142&ownerId=279271710

Daaaa, si eu cred ca am avut acelasi fotograf!!!
Personajele difera! :))

calarasi
14.11.2009, 13:40:26
.... sa vedem fotografiile......;;)

cara112
15.11.2009, 11:46:34
daneza 1983 si valentinaaa ma bucur ca v-am gasit pe acest site .Ne vedem sambata la nunta <:-P\:D/:*

Geanina82
15.11.2009, 13:19:18
daneza 1983 si valentinaaa ma bucur ca v-am gasit pe acest site .Ne vedem sambata la nunta <:-P\:D/:*

casa de piatra si asteptam poze!!!!\:D/

cara112
15.11.2009, 23:26:06
Multumesc . La fel si tie multa sanatate.

daneza_1983
16.11.2009, 08:43:04
#:-S

Buna vecinica,cu siguranta ne intalnim la nunta.<:-P

willy
16.11.2009, 15:22:26
Multumesc . La fel si tie multa sanatate.
distractie placuta la nunta si sa va mearga asa cum ati planuit!

am si eu o intrebare, pe 21 nu e post?o:-)

cara112
16.11.2009, 15:37:51
Da este post ,dar avem dispensa de la Protoeria din Slobozia si binecuvantarea Episcop. Normal, in Traditia ortodoxa, nuntile se fac duminica, dupa Sf. Liturghie sau chiar in timpul ei (sunt locuri unde se pot face unite cu Sf. Liturghie). Acum 15 ani se faceau nunti pana pe 6 decembrie fara a cere dispensa , si acum se fac cu dispensa dar numai in postul craciunului pana pe 6 dec ,nu se admite in postul pastelui ,fiind un post pentru iertare de pacate .

Valentinaaa
16.11.2009, 21:50:46

sigur ne vedem.spor la pregatiri!!!\:D/\:D/\:D/

willy
19.11.2009, 21:35:53
Da este post ,dar avem dispensa de la Protoeria din Slobozia si binecuvantarea Episcop. Normal, in Traditia ortodoxa, nuntile se fac duminica, dupa Sf. Liturghie sau chiar in timpul ei (sunt locuri unde se pot face unite cu Sf. Liturghie). Acum 15 ani se faceau nunti pana pe 6 decembrie fara a cere dispensa , si acum se fac cu dispensa dar numai in postul craciunului pana pe 6 dec ,nu se admite in postul pastelui ,fiind un post pentru iertare de pacate .
habar nu aveam... interesant...

daneza_1983
30.11.2009, 09:55:09

Buna vecinica,
Nu ne-am mai intalnit, dar vroiam sa iti spun ca a fost foarte frumos la nunta voastra. Casa de piatra!! si multa intelegere, si desigur te asteptam cu poze.

cara112
06.12.2009, 11:20:07
Multumesc la fel va urez si voua si tuturor mireselor "Casa de piatra !" si multa sanatate . Am incarcat cateva poze in fuga si fi atenta vecinica la intrebare "Cine a furat mireasa?" , raspunsul il gasesti in poza ...:)) http://carmenmanescu.hi5.com

daneza_1983
07.12.2009, 08:23:23
Multumesc la fel va urez si voua si tuturor mireselor "Casa de piatra !" si multa sanatate . Am incarcat cateva poze in fuga si fi atenta vecinica la intrebare "Cine a furat mireasa?" , raspunsul il gasesti in poza ...:)) http://carmenmanescu.hi5.com

Foarte frumos.

erica_roberta
23.12.2009, 11:18:00
Buna fetelor!

Vreau sa va urez un Creciun fericit, multa sanatate si un mos imbelsugat.
>:D<

lupusor
23.12.2009, 13:04:03
Buna fetelor!

Vreau sa va urez un Creciun fericit, multa sanatate si un mos imbelsugat.
>:D<
si tie la fel....multa sanatate si anul care vine sa ne aduca numai bucurii

nicoleta_nn
23.12.2009, 22:23:53
buna fetelor.si eu sunt o miresica din calarasi .

va pun si eu cateva poze de la nunta mea.sper sa reusesc.

Geanina82
24.12.2009, 21:37:11
va pun si eu cateva poze de la nunta mea.sper sa reusesc.

unde ai pus pozele? ca eu nu le vad...:-s

Va doresc Un Craciun fericit si un An Nou imbelsugat! >:D<

daneza_1983
29.12.2009, 10:29:59
Buna miresici,
Un an nou fericit.

Geanina82
29.12.2009, 13:27:40
Un An Nou fericit si cat mai imbelsugat va doresc si eu!
Sper ca Mosul a fost darnic cu voi si ati fost cuminti. La mine a venit cu barza de data asta...<:-P Suntem foarte fericiti! :*

daneza_1983
30.12.2009, 11:44:06
Un An Nou fericit si cat mai imbelsugat va doresc si eu!
Sper ca Mosul a fost darnic cu voi si ati fost cuminti. La mine a venit cu barza de data asta...<:-P Suntem foarte fericiti! :*

Buna,
foarte darnic mosul la voi, sa va traiasca bebele sa va bucurati de el.

Geanina82
30.12.2009, 12:49:30
Buna,
foarte darnic mosul la voi, sa va traiasca bebele sa va bucurati de el.

Multumesc frumos!
la fel iti doresc si tie si tuturor fostelor miresici care isi doresc!:*

danutaa
01.01.2010, 22:44:39
La Multi Ani fetelor,

Am nunta anul asta si nu prea stiu cine sa ne filmeze si sa ne faca poze. Imi puteti dai voi niste preturi la serviciile asteasi nr de telefon? Unde pot vedea proiectele lor.
Voi unde ati comandat tortul?:* Aranjamentele florale unde le-ati facut? A si mai am o intrebare: se fac in Calarasi aranjamente din pene si unde.

Mai am destul timp pana la nunta, dar am de pe acum emotii ca numai asta visez noaptile<:-P

Geanina82
02.01.2010, 22:25:17
La Multi Ani fetelor,

Am nunta anul asta si nu prea stiu cine sa ne filmeze si sa ne faca poze. Imi puteti dai voi niste preturi la serviciile asteasi nr de telefon? Unde pot vedea proiectele lor.
Voi unde ati comandat tortul?:* Aranjamentele florale unde le-ati facut? A si mai am o intrebare: se fac in Calarasi aranjamente din pene si unde.

Mai am destul timp pana la nunta, dar am de pe acum emotii ca numai asta visez noaptile<:-P

eu am comandat tortul de la Bucuresti, mi l-au adus in noaptea nuntii, facut dupa o poza pe care le-am dat-o.

Fotograful tot de la Bucuresti l-am avut, a stat de dimineata pana cand s-a terminat nunta, a costat 450 de euro, am niste poze extraordinare.

cameramanul l-am avut din Calarasi, dar nu am fost atat de multumita, asa ca nu-l recomand.

Buchetele si lumanarile le-am facut la floraria de vis-a vis de Vultur, au iesit frumoase.

daca te intereseaza ceva, te rog sa-mi spui... :*

Geanina82
03.01.2010, 14:47:40
Unde putem sa vedem pozele de la nunta ta?

Daca la mine te refereai, uite aici:

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/PozeAlbumNunta?authkey=Gv1sRgCJqFsJLDyeKyPA#

daneza_1983
05.01.2010, 12:34:30
Buna,
Va rog sa ma votati si pe mine: http://www.e-album.ro/membru.php?id=38930 (http://www.e-album.ro/membru.php?id=38930) .
Va multumesc anticipat.

danutaa
23.01.2010, 15:17:36
Buna. Deocamdata nu am vb la primaria si la biserica, cred k mai las putin sa se incalzeasca. Am vb cu un parinte de la capela si mi-a spus k trebuie sa ma duc cu o luna inainte la biserica unde vreau sa ma cunun, deoarece este de Sf. Marie iar daca nu este de acord sa ma duc la Episcopie la Slobozia ca sa obtin dezlegare, cu toate ca se incheie postul pe 14 august. Daca e de acord preotul nu mai ajung la episcop.>:D<

fovi
23.01.2010, 15:49:42
Pai si lasi sa rezolvi numai cu o luna inainte de nunta? Sper sa ai noroc.
Cu celelate pregatiri cum stai? Ce mai ai de bifat pe lista?

danutaa
23.01.2010, 16:48:22
Deocamdata am dat un avans formatiei si la local si sapt asta poate rezolv cu foto si filmat. Marturiile, plicurile de bani si casuta mi le confectionez eu dar sa vd cum la fel si paharele mirilor si nasilor.:-p

Geanina82
23.01.2010, 18:30:08
Buna. Deocamdata nu am vb la primaria si la biserica, cred k mai las putin sa se incalzeasca. Am vb cu un parinte de la capela si mi-a spus k trebuie sa ma duc cu o luna inainte la biserica unde vreau sa ma cunun, deoarece este de Sf. Marie iar daca nu este de acord sa ma duc la Episcopie la Slobozia ca sa obtin dezlegare, cu toate ca se incheie postul pe 14 august. Daca e de acord preotul nu mai ajung la episcop.>:D<

eu te-as sfatui sa te duci de acum sa vorbesti cu preotul... e destul de posibil sa nu fie de acord cu slujba si nici sa obtii aprobare...

eu anul trecut am avut nunta in post, a trebuit sa merg sa iu aprobare de la Episcopie, dar numai pentru ca sotul meu este catolic si am vrut neaparat sa ne cununam ortodox a fost de acord sa-mi dea... Am avut nunta in iunie si am luat aprobarea in ianuarie...

poate tu ai noroc si nu mai trebuie aprobare, pe mine m-a costat 500 RON anul trecut...>:D<

danadarja
26.01.2010, 16:09:03
Buna miresici.sunt noua pe aici si as vrea sa-mi trimiteti daca aveti poze cu restaurantul casa din vis.

Geanina82
26.01.2010, 16:13:50
Buna miresici.sunt noua pe aici si as vrea sa-mi trimiteti daca aveti poze cu restaurantul casa din vis.

bine ai venit si abia te asteptam cu pozici de la nunta...

din pacate eu nu te pot ajuta cu poze, dar sigur fetele vor posta...

Succes! >:D<

fovi
28.01.2010, 19:01:49
Buna miresici . Mie mi-a placut la intim in sala mica iar mancarea a fost f ok

Foarte frumoase fotografiile tale! Felicitari!
Sa fiti fericiti!

savian
30.01.2010, 18:39:42
Buna,

desi sunt la primul mesaj deci nou as dori sa stiu si eu cam ce restaurante sunt prin calarasi si daca aveti ceva poze eventual d ela nunti sau kiar a voastra

ms

daneza_1983
02.02.2010, 08:59:35
Buna,

desi sunt la primul mesaj deci nou as dori sa stiu si eu cam ce restaurante sunt prin calarasi si daca aveti ceva poze eventual d ela nunti sau kiar a voastra

ms

Bine ai venit,
In Calarasi sunt destule restaurante pe gustul si dupa bugetul fiecaruia:D.
Eu de exemplu am avut nunta la restaurantul Imperial de pe varianta nord, a fost destul de ok, am avut 50 de familii si ne-am incadrat perfect.
Spor la cautari.

lenutza28
05.02.2010, 20:16:07
imi poate recomada cineva o cofetarie buna in calarasi?k eu nu sunt de acolo si nu cunosc nimic,cofetariile au un catalog ceva de pe care sa alegi k sa faci comanda?si artificiile tot de la ei le cumperei?

lupusor
06.02.2010, 19:19:31
imi poate recomada cineva o cofetarie buna in calarasi?k eu nu sunt de acolo si nu cunosc nimic,cofetariile au un catalog ceva de pe care sa alegi k sa faci comanda?si artificiile tot de la ei le cumperei?
cofetaria de la hotel calarasi

danutaa
07.02.2010, 12:50:12
Fetelor la ce ore va programati cununia civila si religioasa, tinand cont ca intre cele 2 ceremonii trebuie si sedinta photo.
Invitatiile de nunta unde le comandati?
Si cu pregatirile cum stati?

Cam multe intrebari, nu?:)))):-p>:D<

lenutza28
07.02.2010, 12:54:12
Fetelor la ce ore va programati cununia civila si religioasa, tinand cont ca intre cele 2 ceremonii trebuie si sedinta photo.

noi ink nu am programat ora,cred k aici trebuie vb si cu fotograful cam cat tim dureaza sedinta foto,eu invitatiile o sa le fac in bucuresti,
cu preg zic eu k stau bine,mai avem de cautat bis ink nu ne-am hotarat unde sa facem,dar tu?cum stai cu pregatiriile?

Geanina82
07.02.2010, 14:12:46

e bine sa-ti lasi cam o ora si jumatate intre cele doua ceremonii... se mai intarzie si apoi trebuie sa ai timp si de sedinta foto daca o faci...

eu invitatiile de nunta le-am comandat la Bucuresti, le-am vazut pe internet... >:D<

Geanina82
07.02.2010, 15:38:28
Sunt de aceeasi parere si eu: minim 1 -1.5 ore. Ar fi chiar o pierdere sa nu ai parte de o sedinta foto in ziua nuntii, mai ales daca ai parte de o vreme buna.
Ideal ar fi sa ai mai mult timp dar........ se poate rezolva si la cateva zile dupa nunta la o sedinta foto TTD (Trash the dress)o:-)

mie nu-mi plac sedintale foto de dupa nunta... parca nu mai au nici un farmec...

eu nu am avut parte de sedinta foto ca a plouat imediat dupa primarie si nici nu am mai facut vreodata...

oana_24
08.02.2010, 20:30:09
Buna tuturor miresicilor din Calarsi.
A facut cineva nunta la restaurantul Baden sa-mi spuna si mie cum e.
Am si eu nunta acolo pe 21 august si mi-as dori sa stiu si parerea altor persoane.Daca aveti si poze va rog mult de tot sa-mi trimteti si mie.:">

danadarja
10.02.2010, 15:53:33
Am vb cu cine din Buc(acolo lucram),dar nu este nimic sigur pentru ca cei de la pensiune au spus ca se vor ocupa ei de amenajari (contra cost).Ii vom lasa pe ei sa amenajeze sau vom lua noi pe cineva.

danutaa
15.02.2010, 22:41:19
Fetelor, mai rarut lasati mesaje, ce nu se mai marita lumea? Dati pareri va rugam. :*

daneza_1983
16.02.2010, 08:59:10
Fetelor, mai rarut lasati mesaje, ce nu se mai marita lumea? Dati pareri va rugam. :*

Buna, daca ai intrebari iti vom raspunde. Pareri vis-a-vis de ce vrei sa primesti aca nu intrebi nimic?
Numai bine.

yna1983
22.02.2010, 15:06:38
da,iti recomand cof de la hotel calarasi..eu acolo am nunta..preturi de la 30 la 40 ron/kg...gasesti acolo mai multe modele...
[]

danadarja
26.02.2010, 17:36:43
Buna miresici,cum mai stati cu pregatirile?

danutaa
26.02.2010, 21:22:44
Buna fetelor. Sapt asta am mai scapat de un hop: am dat avans la fotograf si cameraman. Sapt viitoare plec la bucuresti sa-mi cumpar carton pentru invitatii de nunta si marturii (le voi face eu cu manutele mele), plicuri, flori de pus in piept, si multe altele ca acolo zici: imi trebuie si ... si... si lista continua.
In luna august ce tort credeti ca ar tine mai bine in conditiile in care este cald: cel de frisca sau de martipan? Cineva mi-a recomandat sa-l fac la Simona. Voi ce ziceti?
:-p

Geanina82
27.02.2010, 00:01:51
Buna fetelor. Sapt asta am mai scapat de un hop: am dat avans la fotograf si cameraman. Sapt viitoare plec la bucuresti sa-mi cumpar carton pentru invitatii de nunta si marturii (le voi face eu cu manutele mele), plicuri, flori de pus in piept, si multe altele ca acolo zici: imi trebuie si ... si... si lista continua.
In luna august ce tort credeti ca ar tine mai bine in conditiile in care este cald: cel de frisca sau de martipan? Cineva mi-a recomandat sa-l fac la Simona. Voi ce ziceti?
:-p

felicitari pentru trecerea hopului si pentru indemanare... sa ne arati si noua rezultatul final la invitatii, marturii si ce mai faci tu...

eu zic ca tortul de martipan arata mai bine... >:D<

RalucaAndreea
28.02.2010, 03:04:05
Buna, fetelor... Vreau sa va rog, daca stiti, sa-mi spuneti despre traditia de a oferi prosoape la nunta...

Se tine obiceiul asta in Calarasi?

Merci frumos!

daneza_1983
28.02.2010, 12:54:14
Buna, fetelor... Vreau sa va rog, daca stiti, sa-mi spuneti despre traditia de a oferi prosoape la nunta...

Merci frumos!

Buna, eu la nunta mea am dat prosoape si am mai vazut si la alte nunti ca se mai practica obiceiul asta.
Numai bine.

danutaa
28.02.2010, 13:29:22
Buna si eu dau prosoape la nunta, le voi infasura frumos si voi pune un cartonas de multumire. Cu celelalte pregatiri cum stai?:*

lenutza28
28.02.2010, 16:22:09
buna fetelor.am auzit si eu de obiceiul de dat prosoape dar eu nu am sa dau k nu imi place si o sa dau marturii.si am mai auzit si de obiceiul cu bradul la fel nu am sa fac k nu imi place si chiar nustiu ce semnificatie are bradul la nunta.k nu peste tot se face.

elegant
28.02.2010, 21:10:19

Merci frumos!

Da, acest obicei se tine in Calarasi, insa poti da sau nu. eu am dat, insa am avut si marturii, asa mi s-a parut ok, am impacat si obiceiul vechi (dorit de mama/soacra) si cel nou, si crede-ma ca multi au fost incantati de acest lucru desi ma asteptam sa-l vada cam aiurea nu a fost asa, asta din partea celor tinei, insa cum am spus au fost incantati. Le-am avut pe toate albe si le-am legat cu fundita rosie, rulate gen cilindru. Un singur sfat: daca vrei sa dai prosop sa dai unul de buna calitate altfel nu cred ca va fi apreciat!

danadarja
08.03.2010, 08:26:57
La multi ani tuturor doamnelor si viitoarelor doamne.O primavara frumoasa si un an plin cu realizari.Spor la pregatiri.

danutaa
11.03.2010, 20:00:50
Buna miresici. Mai am 5 luni pana la nunta si nu mi-am gasit nasi. Toti prietenii care vor sa ne cunune nu sunt casatoriti. Se poate face ceva astfel incat sa ne naseasca fara a fi casatoriti?
Sper ca m-am facut inteleasa>:D<

Montycella
11.03.2010, 20:06:04
Buna miresici. Mai am 5 luni pana la nunta si nu mi-am gasit nasi. Toti prietenii care vor sa ne cunune nu sunt casatoriti. Se poate face ceva astfel incat sa ne naseasca fara a fi casatoriti?

Eu n-am inteles nimic... ma rog, incerc totusi sa-ti dau un sfat. Incearca sa convingi 2 dintre prietenii tai sa se casatoreasca pana la nunta ta. De preferat ar fi ca cei 2 care sa casatoresc sa fie deja un cuplu. Ideal ar fi sa fie crestini ortodocsi, ca daca nu, o sa aveti 7 ani de ghinion dupa nunta. Daca nu gasiti, eu zic sa amanati nunta, nu are rost sa riscati.

lenutza28
11.03.2010, 21:01:29
nu poate sa va cunune daca ei nu sunt casatoriti,e legea bisericii,mai cautati prin cunostinte,prietenii care sunt casatoriti.iti urez mult succes.sa auzim vesti bune.

Montycella
11.03.2010, 21:05:32
nu poate sa va cunune daca ei nu sunt casatoriti,e legea bisericii,mai cautati prin cunostinte,prietenii care sunt casatoriti.iti urez mult succes.sa auzim vesti bune.

Eu nu stiam ca e in legea bisericii, stiam ca trebuie sa se faca asa dar nu stiam ca e oficial #:-S ... poti sa dai cumva paragraful unde scrie? banuiesc ca a aparut dupa 89 legea, ca pe vremea lui Ceausescu nu avea cum sa fie.

lenutza28
11.03.2010, 22:18:44
Eu nu stiam ca e in legea bisericii, stiam ca trebuie sa se faca asa dar nu stiam ca e oficial #:-S ... poti sa dai cumva paragraful unde scrie? banuiesc ca a aparut dupa 89 legea, ca pe vremea lui Ceausescu nu avea cum sa fie.

http://www.*********/articol/Traditii/1553/Totul-despre-cununia-religioasa.html
aici gasesti mai multe raspunsuri.legea asta e de cand e lumea,mai bine zis e lasata de D-zeu.nasii devin parintii nostrii spirituali.atat timp cat ei nu sunt cununati nu pot sa cunune pe altii.

Montycella
11.03.2010, 22:20:28
aici gasesti mai multe raspunsuri.legea asta e de cand e lumea,mai bine zis e lasata de D-zeu.nasii devin parintii nostrii spirituali.atat timp cat ei nu sunt cununati nu pot sa cunune pe altii.

eu mi-am luat nasii cu contract. contractul e legea prtilor, e mai tare ca orice lege scrisa sau nescrisa. Daca ma lasa nasii la biserica pied toata investitia in nunta. Trebuie sa ma protejez.

lenutza28
11.03.2010, 22:28:21
eu mi-am luat nasii cu contract. contractul e legea prtilor, e mai tare ca orice lege scrisa sau nescrisa. Daca ma lasa nasii la biserica pied toata investitia in nunta. Trebuie sa ma protejez.

fiecare face cum crede ca e mai bine,din punctul meu de vedere intr-o relatie nasi-fini sau oricare relatie daca exista incredere.intelegere si comunicare nu ai de ce sa iti fie frica.dk ma lasa nasii sau....etc

Geanina82
11.03.2010, 22:58:53

eu mai stiam ca pot sa fie si frati sau parinte-copil...

o prietena a mea a avut doi frati ca si nasi (frate si sora, evident ;)) )

Geanina82
11.03.2010, 23:03:45

vaaaleuuu, asta cu contractul nu am mai auzit-o... ;))
oricum, felicitari, ca ai facut orice ca sa te protejezi si ca ai gasit nasi care sa accepte, eu nu as fi acceptat...:)>-

daneza_1983
12.03.2010, 09:28:08

Buna in urma cu ceva timp mi-am spus si eu oful pe acest site, in sensul ca nici noi nu ne gasisem nasii si se epuizasera toate variantele pentru nasi, eram la un pas sa anulam nunta, mai aveam 2 luni pana la nunta si nu ne gaseam nasii dar Dumnezeu nu ne-a lasat la greu si ne-am gasit nasii cu 2 luni inaintea nuntii. Suntem foarte bucurosi ca ii avem aproape, ne intelegem foarte bine. Sfatul meu este sa nu disperi ca va iesi soarele si pe strada voastra.
Numai bine.

lenutza28
12.03.2010, 12:38:55
eu mai stiam ca pot sa fie si frati sau parinte-copil...

o prietena a mea a avut doi frati ca si nasi (frate si sora, evident ;)) )
frati,sora etc stiu k poate sa iti fie nasi,dar sa iti fie parintii nasii nu prea cred k se poate,chiar mai facut curioasa si o sa ma interesez.stiu ca la catolici se pun cate un parinte din partea miriilor.
si cu lasatul nasiilor chiar si niste verisorii de ai mei au patit-o,numai stiu ecxat cu cat timp ia lasat,cred k o luna,facuse si invitatiilor tot,si au avut si ei de o supriza neplacuta.erau foarte disperatii si D-zeu ia ajutat,au gasit nasii chiar niste vecinii din bloc si se inteleg foarte bine.

Geanina82
12.03.2010, 13:15:37
frati,sora etc stiu k poate sa iti fie nasi,dar sa iti fie parintii nasii nu prea cred k se poate,chiar mai facut curioasa si o sa ma interesez.stiu ca la catolici se pun cate un parinte din partea miriilor.
si cu lasatul nasiilor chiar si niste verisorii de ai mei au patit-o,numai stiu ecxat cu cat timp ia lasat,cred k o luna,facuse si invitatiilor tot,si au avut si ei de o supriza neplacuta.erau foarte disperatii si D-zeu ia ajutat,au gasit nasii chiar niste vecinii din bloc si se inteleg foarte bine.

nu nasii sa fie parintii cuplului... ci ca nasi sa ai un tata cu o fiica sau o mama cu fiul (nu ai mirilor)

lenutza28
12.03.2010, 13:15:37
cel mai bine mergi la biserica unde ai sa te cununi si intrebi preotul.el poate lamuri cel mai bine.succes.

lenutza28
12.03.2010, 13:16:31
nu nasii sa fie parintii cuplului... ci ca nasi sa ai un tata cu o fiica sau o mama cu fiul (nu ai mirilor)
scuze,asa am inteles eu ca parintii......

Onouk
19.03.2010, 14:22:56
Eu cred ca tu glumesti! Noi am fost in situatia asta! Adica, vroiam sa ne cunune o tipa care este vaduva, dar cu care ne intelegem super bine! Am fost la preot, si preotul ne-a spus ca ne poate cununa ea cu un frate, dar ca nu este indicat pt ca are cununia "rupta". In momentul in care sotul ei a decedat, s-a "rupt" si cununia! Ne-au sarit mai multi in cap si am renuntat la idee. Am avut noroc, nasii care ne-au cununat au acceptat din prima (ca sa spun asa) si nu ne pare rau!

yna1983
19.03.2010, 14:27:17
buna...din cate stiu eu te pot cununa si nefiind casatoriti...dar cu o dezlegare prealabila de la preot....

Onouk
19.03.2010, 14:27:24
Si eu am dat prosoape! Si marturii! Nu am vrut, dar au insistat parintii mei! Mi se parea un obicei demodat, dar se pare ca m-am inselat!

alinalex
19.03.2010, 18:48:54
Si eu am dat prosoape! Si marturii! Nu am vrut, dar au insistat parintii mei! Mi se parea un obicei demodat, dar se pare ca m-am inselat!
Bunaa Onouk,
mi-am aruncat o privire pe pozele tale si vroiam sa te intreb unde ai facut tortul,arata foarte bine si deasemenea vreau sa stiu daca a fost si gustul pe masura? Multumesc!

lenutza28
03.04.2010, 16:52:38
Fie ca Lumina Sfintei Invieri sa va lumineze sufletele si casa. Dumnezeu sa va binecuvinteze si ingerii sa va ocroteasca. Sa aveti parte numai de sanatate si belsug, sa vi se implineasca toate viselele si sperantele si pacea acestei sarbatori sa va coboare in suflete.
paste fericit toturor

danutaa
03.04.2010, 17:58:25
Paste fericit tuturor si sa va ajute D-zeu sa aveti nunta asa cum ati dorit-o.
Va pup

daneza_1983
06.04.2010, 10:36:40
Buna,
Hristos a inviat!!!!
Ce mai faceti fetelor cum mai merg pregatirile?

danutaa
07.04.2010, 19:12:35
Buna fetelor,
Cum stati cu pregatirile. Sapt asta vreau sa-mi iau bautura: ce ziceti de :JB, CINZANO, COLA, GRANINI, APA MINERALA LA STICLA SI NU STIU SA MAI IAU SI APA PLATA?
Voi ce parere aveti? La femei e ok Cinzano sau sa iau Garone sau Angeli?

Va pup papa

lenutza28
07.04.2010, 19:52:57
Buna fetelor,
Cum stati cu pregatirile. Sapt asta vreau sa-mi iau bautura: ce ziceti de :JB, CINZANO, COLA, GRANINI, APA MINERALA LA STICLA SI NU STIU SA MAI IAU SI APA PLATA?

Va pup papa

parere mea e sa iei si apa plata,avand in vedere k sunt unii carora nu le plac apa minerala(ex.eu nu beau apa minerala ma simt deranjata la stomac,prefer apa plata si nu cred k sunt singura:D),si pt femei ink nu ne-am hotarat.iubi al meu vrea sa cumparam garrone dar ink nu am facut lista decisiva.
spor incontinure la miresit.:D:*:*:*

Geanina82
07.04.2010, 19:56:55
Buna fetelor,

Va pup papa

eu zic ca si apa plata... si pt femei angeli sau garone...

noi am avut in plus: martini, campari, suc de portocale, gin, apa tonica, fanta si vin alb si rosu...

oana_24
09.04.2010, 18:28:16
buna, am vazut ca faci cununia religioasa la Sf Anastasia, tu cum ai facut cu aranjamentele la biserica, eu am dat bani la cineva de acolo si a zis ca se ocupa el de aranjat

oana_24
09.04.2010, 19:31:25
parere mea e sa iei si apa plata,avand in vedere k sunt unii carora nu le plac apa minerala(ex.eu nu beau apa minerala ma simt deranjata la stomac,prefer apa plata si nu cred k sunt singura:D),si pt femei ink nu ne-am hotarat.iubi al meu vrea sa cumparam garrone dar ink nu am facut lista decisiva.
spor incontinure la miresit.:D:*:*:*
Buna, din calarasi sunt si eu, si nunta tot pe 21 august o am la restaurantul Baden.
Tot ce am putut sa fac pana acum este: am dat jumatate din invitatii, mi-am comandat rochia, am dat avans pt. dj, cameraman si foto.si c-am atat.Vad ca voi deja cumparati bautura.

danutaa
09.04.2010, 19:43:39
Buna, cum ai dat deja jum din invitatii si eu nici nu m-am apucat de ele. Felicitari ai fost foarte rapida? Tortul unde il comanzi si din ce
Papa si spor la miresit

lenutza28
09.04.2010, 20:24:33
buna, am vazut ca faci cununia religioasa la Sf Anastasia, tu cum ai facut cu aranjamentele la biserica, eu am dat bani la cineva de acolo si a zis ca se ocupa el de aranjat

buna oana,iubi al meu a vb la biserica dar de aranjamente ink nu a vb,o sa vb eu inainte de nunta cu vreo 2-3 sapt,dar sincera sa fiu nu prea as vrea aranjamente,biserica o vreau asa cum e ea,chiar nu am nici o pretentie k doar e o biserica,la subiectul asta ma mai gandesc......

lenutza28
09.04.2010, 20:32:12
eu cu pregatirile merg mai incet zic eu,ce am rezolvat pana acum e restaurantul,biserica,foto/videi,muzica si pt noi doar verighetele,bautura nu are nici un rost sa o iau acum k e prea devreme numai dk gasesc vreo oferta ceva,noi cred k o sa luam bautura dupa ce primim confirmariile de la invitati,cred k cu doua saptamanii inainte.invitatiile le facem luna asta si luna viitoare vrem sa le impartim.

Geanina82
09.04.2010, 23:32:26

nu stiu cui te-ai adresat, dar iti raspund eu ca am facut deja cununia la Sf Anastasia...

eu am platit 250 RON pt aranjamente la dascal, m-a trecut pe un caiet unde m-a si programat... am dat 100 RON avand si restul la cununie...

ai grija cui ai dat banii, ca doar dascalul se ocupa...:)>-

Geanina82
09.04.2010, 23:34:00
buna oana,iubi al meu a vb la biserica dar de aranjamente ink nu a vb,o sa vb eu inainte de nunta cu vreo 2-3 sapt,dar sincera sa fiu nu prea as vrea aranjamente,biserica o vreau asa cum e ea,chiar nu am nici o pretentie k doar e o biserica,la subiectul asta ma mai gandesc......

eu zic sa mergi o data la biserica cand e nunta cu aranjament... e chiar deosebit, chiar merita sa ai... :)>-

lenutza28
10.04.2010, 17:08:53
eu zic sa mergi o data la biserica cand e nunta cu aranjament... e chiar deosebit, chiar merita sa ai... :)>-

pai eu nu pot sa ma duc...,dar o sa vb cand vin in tara cred k e bine cu 2-3 sapt inainte.sau trebuie sa vb mai din timp?

Geanina82
10.04.2010, 18:50:38
pai eu nu pot sa ma duc...,dar o sa vb cand vin in tara cred k e bine cu 2-3 sapt inainte.sau trebuie sa vb mai din timp?

e bine sa vorbesti mai din timp sa-ti faci programarea la ora pe care o vrei...

pt aranjamet chiar si in ziua nuntii poti sa spui ca vrei, nu e problema, ala doar se aseaza in biserica la ora stabilita...

willy
18.04.2010, 18:33:39
nu stiu cui te-ai adresat, dar iti raspund eu ca am facut deja cununia la Sf Anastasia...

eu am platit 250 RON pt aranjamente la dascal, m-a trecut pe un caiet unde m-a si programat... am dat 100 RON avand si restul la cununie...

ai grija cui ai dat banii, ca doar dascalul se ocupa...:)>-

te contrazic. noi banii pentru aranjamente i-am dat femeii de la lumanari. despre care as spune ceva aici dar m-as abtine. pentru ca nesimtite cum sunt in general femeile de la lumanari (asta de la anastasia si arata asa-cu tone de lanturi de aur la gat si inele cat sa-si acopere si degetele de la picioare) ne-a spus ca nu ne lasa cu aranjamentele noastre. la un an distanta de nunta noastra am cununat tot acolo. finii si-au adus aranjamentele singuri. asa ca am platit 2 milioane pe degeaba, cand orice firma de aranjamente florale are inclus in pachet si decorarea bisericii

Geanina82
18.04.2010, 20:44:30
te contrazic. noi banii pentru aranjamente i-am dat femeii de la lumanari. despre care as spune ceva aici dar m-as abtine. pentru ca nesimtite cum sunt in general femeile de la lumanari (asta de la anastasia si arata asa-cu tone de lanturi de aur la gat si inele cat sa-si acopere si degetele de la picioare) ne-a spus ca nu ne lasa cu aranjamentele noastre. la un an distanta de nunta noastra am cununat tot acolo. finii si-au adus aranjamentele singuri. asa ca am platit 2 milioane pe degeaba, cand orice firma de aranjamente florale are inclus in pachet si decorarea bisericii

mda... ce sa zic, eu nu am avut firma de decorare ca s-a ocupat restaurantul de asta... asa ca nu am intrebat la biserica daca putem decora noi...

noi stiam ca exista un aranjament in biserica si de ala am intrebat preotul, care ne-a spus ca dascalul se ocupa de asta...:)>-

lenutza28
19.04.2010, 11:41:13
buna fetelor,ce faceti?cum va mai merg pregatirile?cam greu intrati pe aici.......:(va-ti mai cumparat ceva?

lenutza28
19.04.2010, 15:15:45
mai am o intrebare,in calarasi se face degustare la restaurant inainte de nunta(ma gandesc sa nu avem suprize in ziua nuntii).

Geanina82
19.04.2010, 16:27:43
mai am o intrebare,in calarasi se face degustare la restaurant inainte de nunta(ma gandesc sa nu avem suprize in ziua nuntii).

nu prea se face, dar eu zic ca e bine sa faci...;-)

lenutza28
19.04.2010, 16:59:42
nu prea se face, dar eu zic ca e bine sa faci...;-)

multumesc geanina,o sa le zic celor de la restaurant k vreau o degustare,k asa mi se pare normal,prin bucuresti se face degustari.........cred k depinde si de restaurant.

danadarja
20.04.2010, 15:43:10

Eu am vorbit la restaurant si a spus ca oricand ne poate face o prezentare a meniului(contra cost).se poate dar trebuie ca voi sa veniti cu propunerea,niciodata nu va veni propunerea din partea restaurantului.

eliss
21.04.2010, 09:25:18
pentru cine este interesat de camera video ,fotografii si aranjamente florale deosebite cunosc pe cineva care se ocupa.

oana_24
24.04.2010, 22:05:25
pentru cine este interesat de camera video ,fotografii si aranjamente florale deosebite cunosc pe cineva care se ocupa.

Buna fetelor, cunoasteti pe cineva in calarasi care se ocupa cu aranjamente florale la restaurant?

daneza_1983
29.04.2010, 11:10:50
Buna fetelor, cunoasteti pe cineva in calarasi care se ocupa cu aranjamente florale la restaurant?

Buna am auzit de la cineva ca cei de a Baden acolo unde faci tu nunta impun o anumita firma care este detinuta de ei pentru aranjamente. Firme de aranjamente in oras sunt suficient de multe, trebuie doar sa cauti si vei gasi.

Geanina82
29.04.2010, 14:11:29

eu am folosit floraria de vis-a vis de vultur, e una micuta de familie, si am fost destul de multumita...

bombonel
02.05.2010, 19:53:01
Am avut nunta la Intim si a iesit super,meniul f bun si bogat,f buna servirea,am avut o zi superba.Cu tortul am avut o mica "surpriza",am facut comanda la Giulia si n-i s-a adus altceva decat am cerut (alta compozitie) si era un pic inghetat,dar a fost k

lenutza28
03.05.2010, 12:38:03
Am avut nunta la Intim si a iesit super,meniul f bun si bogat,f buna servirea,am avut o zi superba.Cu tortul am avut o mica "surpriza",am facut comanda la Giulia si n-i s-a adus altceva decat am cerut (alta compozitie) si era un pic inghetat,dar a fost k
casa de piatra<:-P<:-P<:-P,multa fericire,iubire,intelegere si sa ajungeti la batranete cu aceias iubire cu care ati pornit la drumul vetii si multi copii;));));))

Geanina82
03.05.2010, 16:49:01

felicitari si casa de piatra!

pozici nu ne pui si nou sa te admiram? o:-)

willy
03.05.2010, 18:00:14

lCasa de piatra, in primul rand!

Dar unde ai facut tu comanda de tort? Giulia? E inchisa de vreo 3 ani!

Cri_si
03.05.2010, 19:43:48
Willy, constat ca am avut nunta in aceeasi zi ;;)
Eu tot cu dascalul am vorbit pt aranjamente, ne-a trecut pe un caiet, eu n-am vrut de la ei,intuitia a fost buna pt ca nu erau reusite.
Ce nu mi-a placut :
- platesti 200 roni pt aranjamente, nu poti alege culorile, florile, etc, pt ca ele sunt aceleasi pentru toate cuplurile care se casatoresc in ziua respectiva, deci teapa, mai mult de 100roni nu cred ca faceau, daca au fost 3-4 nunti, faceti si voi calculul cine a castigat
- nu se tine cont de nicio programare, adica, noi am asteptat o ora in fata bisericii pt ca un cuplu dinainte nu a fost punctual, s-a decalat totul si pentru ca se facuse tarziu, am primit varinta scurta a slujbei, a fost intuneric la terminarea slujbei, am pierdut si sedinta foto de dupa.
Banii ii puteti da pentru aranjamente, dar sa nu va asteptati la ceva impresionant, poate daca nu platesti le strang, habar n-am.

Cri_si
03.05.2010, 19:58:46

Casa de piatra ! <:-P
Foarte frumos a iesit daca ai avut si zi superba si restaurantul a fost la nivelul asteptarilor, bravo.
Giulia, este acum cea de peste strada de Agneza ?

Geanina82
03.05.2010, 19:59:54
Eu tot cu dascalul am vorbit pt aranjamente, ne-a trecut pe un caiet, eu n-am vrut de la ei,intuitia a fost buna pt ca nu erau reusite.
Ce nu mi-a placut :
- platesti 200 roni pt aranjamente, nu poti alege culorile, florile, etc, pt ca ele sunt aceleasi pentru toate cuplurile care se casatoresc in ziua respectiva, deci teapa, mai mult de 100roni nu cred ca faceau, daca au fost 3-4 nunti, faceti si voi calculul cine a castigat
- nu se tine cont de nicio programare, adica, noi am asteptat o ora in fata bisericii pt ca un cuplu dinainte nu a fost punctual, s-a decalat totul si pentru ca se facuse tarziu, am primit varinta scurta a slujbei, a fost intuneric la terminarea slujbei, am pierdut si sedinta foto de dupa.
Banii ii puteti da pentru aranjamente, dar sa nu va asteptati la ceva impresionant, poate daca nu platesti le strang, habar n-am.

dap, dupa mine le-au strans pentru slujba urmatoare...:-$

daneza_1983
04.05.2010, 12:20:28
Buna fetele,
Stiti cumva daca avem medic endocrinolog in Calarasi?

willy
04.05.2010, 13:24:39
Buna fetele,
Stiti cumva daca avem medic endocrinolog in Calarasi?

nu cred ca exista:)>-

willy
04.05.2010, 13:26:31
Ce nu mi-a placut :

da, am avut nunta in aceeasu zi :D

tu la ce ora ai ajuns la biserica? eu cred ca la 17:30 :)) am si uitat :)) si eu am asteptat ceva vreme in fata bisericii-vreo 15 min#:-S

Cri_si
04.05.2010, 18:21:21
da, am avut nunta in aceeasu zi :D

tu la ce ora ai ajuns la biserica? eu cred ca la 17:30 :)) am si uitat :)) si eu am asteptat ceva vreme in fata bisericii-vreo 15 min#:-S

Noi aveam programare la 18 , asta e acum, a trecut si daca nu intrebau fetele chiar uitasem. M-am uitat la pozele tale si mi-am vazut bunica intr-una din ele :)) , acum mi-am amintit, mi-au zis ca au participat si la nunta dinainte.:">
Asta inseamna ca de tine ma ascundeau atunci ;;), se pare ca nu e bine sa se vada doua mirese

Daca tot au intrebat fetele sa pun si doua foto cu decorul :

willy
05.05.2010, 18:52:23
Noi aveam programare la 18 , asta e acum, a trecut si daca nu intrebau fetele chiar uitasem. M-am uitat la pozele tale si mi-am vazut bunica intr-una din ele :)) , acum mi-am amintit, mi-au zis ca au participat si la nunta dinainte.:">
Asta inseamna ca de tine ma ascundeau atunci ;;), se pare ca nu e bine sa se vada doua mirese

Daca tot au intrebat fetele sa pun si doua foto cu decorul :
da, ai fost dupa mine :)) sa nu ma injuri pe mine ca ati asteptat ca nu noi am intarziat, ti-am zis si eu am asteptat.
referitor la bunica ta, cand fotografii ne-au predat pozele, in biserica au facut poze tuturor invitatilor, separat sau in grup si bineinteles ca erau niste oameni mai in varsta pe care nu-i cunoastea, precum si o fetita parca, pozate in mai multe instantanee :)) normal ca fotografii nu aveau de unde sa stie ca nu-s rudele noastre :D daca vrei iti pot trimite pe mail ce am si imi spui care e bunica ta ;))

Cri_si
05.05.2010, 21:52:59
Fetita cred ca este a nasilor nostri . Noi le-am spus tuturor la 18 si nu mi-am dat seama ca vom intarzia, probabil ca bunicii au intrat cand au iesit cei dinaintea voastra crezand ca urmam noi sau obosisera in picioare, nu stiu... oricum scuze, sper ca nu ti-au stricat prea multe fotografii :">

willy
06.05.2010, 11:37:05
Fetita cred ca este a nasilor nostri . Noi le-am spus tuturor la 18 si nu mi-am dat seama ca vom intarzia, probabil ca bunicii au intrat cand au iesit cei dinaintea voastra crezand ca urmam noi sau obosisera in picioare, nu stiu... oricum scuze, sper ca nu ti-au stricat prea multe fotografii :">
:)) cum sa strice vreo fotografie, doar ca am avut unele in plus :D

RalucaAndreea
03.06.2010, 12:51:00
va pup, doamne si viitoare doamne din Calarasi.
am multi prieteni si viitorul sot de la malul Dunarii, iar in curand o nunta de prieteni chiar acolo...

vreau doar sa va urez spor mult la pregatiri si fericire maxima!

Geanina82
03.06.2010, 14:02:41
va pup, doamne si viitoare doamne din Calarasi.
am multi prieteni si viitorul sot de la malul Dunarii, iar in curand o nunta de prieteni chiar acolo...

vreau doar sa va urez spor mult la pregatiri si fericire maxima!

distractie placut la nunta si sper sa-ti placa la Calarasi! >:D<

la ce restaurant e nunta?

Geanina82
25.07.2010, 19:12:35
nimeni din Calarasi nu s-a mai casatorit sau nu se mai casatoreste sa ne povesteasca si sa ne puna pozici?

lenutza28
25.07.2010, 20:52:43
nimeni din Calarasi nu s-a mai casatorit sau nu se mai casatoreste sa ne povesteasca si sa ne puna pozici?

da geanina e cam pustiu pe aici,se pare k nu se mai marita fetele din cl.;));));))
a avut nunta ralukada si a pus si pozele.

Geanina82
25.07.2010, 23:27:57
da geanina e cam pustiu pe aici,se pare k nu se mai marita fetele din cl.;));));))
a avut nunta ralukada si a pus si pozele.

unde a pus, ca eu nu am vazut? ^:)^

mai ai si tu puntintel, acum trece timpul...;-)

lenutza28
26.07.2010, 09:14:43
unde a pus, ca eu nu am vazut? ^:)^

mai ai si tu puntintel, acum trece timpul...;-)
vezi k sunt la foto/video.
mi se pare k timpul zboara,as mai fi vrut sa mai am vreo doua luni....;;);;);;)

romanianblues
26.07.2010, 16:30:37
mai sa stii ca se casatoreste lumea..am sa pun poze dupa nunta..mai e putin..chiar azi..m'am ocupat de impaturirea prosopelor..ufff...traditie la care mama nu vrea deloc sa renunte..
:)))..si sper sa fac si un picassa cu pregatiri..eu ma tot uit pe aci la ce ati scris voi..interesant ..si mai am gasit cateva chestii care sa ma ajute..dar sa ma prezint
nunta va fi la catex, pe 21 luna viitoare..cam tot ce era de cumparat am cumparat..inclusiv rochia care a fost prima cumparata..prin februarie..desi lumea zice ca e prea devreme..dar dak nu o cumparat nu ma apucam de nunta...si eu am nunta cu tema..tema flutruri ..am eu o nebunie..si totul e cu fluturi..localul, marturii, decoratiuni, plicuri, invitatii, cocarde..toate cam handmade..pe comanda..pentru ca la noi in satul cu blocuri nu gasesti mai nimic..dak vreti va atasez poze pt inspiratie..

baby180
26.07.2010, 17:11:49
mai sa stii ca se casatoreste lumea..am sa pun poze dupa nunta..mai e putin..chiar azi..m'am ocupat de impaturirea prosopelor..ufff...traditie la care mama nu vrea deloc sa renunte..
:)))..si sper sa fac si un picassa cu pregatiri..eu ma tot uit pe aci la ce ati scris voi..interesant ..si mai am gasit cateva chestii care sa ma ajute..dar sa ma prezint
nunta va fi la catex, pe 21 luna viitoare..cam tot ce era de cumparat am cumparat..inclusiv rochia care a fost prima cumparata..prin februarie..desi lumea zice ca e prea devreme..dar dak nu o cumparat nu ma apucam de nunta...si eu am nunta cu tema..tema flutruri ..am eu o nebunie..si totul e cu fluturi..localul, marturii, decoratiuni, plicuri, invitatii, cocarde..toate cam handmade..pe comanda..pentru ca la noi in satul cu blocuri nu gasesti mai nimic..dak vreti va atasez poze pt inspiratie..
interesanta ideea ta...poate ne pui si poze..

baby180
26.07.2010, 17:14:51
si noi am dat prosoape la nunta ....si finii nostrii vor da...si inca,cateva traditii care sunt pe acolo si care zic mamele ca trebuie sa le faca....

romanianblues
26.07.2010, 17:18:45
http://picasaweb.google.com/113250448517389231280/PregatiriNunta#
...gata am revenit cu pozici..comentariii??

romanianblues
26.07.2010, 17:24:29
asa, tre sa mai pun poze cu accesoriile mele care sunt superbe..si astea handmade..si cu swarowski..nu k as suferi..dar asta era marerialul cu care lucrau..da oricum pot recomanda siteul k le-am luat evident dupa net..ca si pantofii, marturiile, cartonul pentru invotatii si fluturi..k la noi..toata lumea incearca sa te jecmaneasca..asa sa revin la accesorii..de pe josephine punct ro..sunt acolo si ale mele..custom-made pentru mine..dupa culoarea rochiei:))) de care am fost si sunt ffffff incantata

Geanina82
26.07.2010, 17:35:46

te inteleg cu prosoapele, nici a mea nu vroia sa renunte, ca , de, ne rade lumea, ca "asa se face", dar i-am taiat-o scurt, la urma urmei nu e nunta ei... :-$

si eu am avut nunta tematica, cu stele de mare si stiu ce greu si costisitor a fost sa comand totul...

daca ai poze cu toate chiar mi-ar placea sa le vad... spor la pregatiri, ca mai e putin si vine cea mai frumoasa zi a vietii...:*

PS. la catex e restaurant, chiar nu stiam, cum e, cati oameni incap acolo?

Later edit: am vazut pozele, imi place ideea cu fluturii si vad ca ai ales si culoare rosie...

baby180
26.07.2010, 19:57:03
foarte frumoase pozele o sa primiti numai complimente la nunta:*spor la pregatiri si mai asteptam poze...unde te coafezi &machiezi?

lenutza28
26.07.2010, 20:49:10

sunt foarte frumoase acesoriile tale si rochia e :x:x:x,eu nu voi da prosoape deoarece nu imi place si iam zis soacrei,eu nu vreau sa aud de brazi si prosoape si ma bucur ca nu a comentat nimc,a zis sa fac cum vreau eu k nu e obligatoriu.;;);;);;)

romanianblues
26.07.2010, 22:07:25
mai cu prosoapele..are si mama un of..si de ce sa o supar inutil dak ea vrea..acum ea le-a cumparat..si nu ma deranjeaza grozav..pt ca asta e traditia la noi..
de coafat ma coafez la salonul sabrina..e destul de aproape de mine..si e asa..un pic european..tipele sunt tare dragutze..si profi..acum o sa pun poze dupa 6 august cu proba..sa vedeti ce a iesit mai ales k eu nu am voal..am optat pt voaleta si cunt chiar curioasa cum o sa dea
si am definitivat si cardurile de masa..am gasit niste fluturi care dau bine pe cartonul visiniu..culorile nuntii sunt de fapt visiniu si crem..albul nu l-am putut exclude pentru ca..la noi nu am gasit huse crem..decat albe..
inca o intrebare..cam cat va ia voua pe arnajamente florale, buchete alea alea..k am vazut niste preturi cam mici pe aci..si voiam sa verific

romanianblues
26.07.2010, 22:07:56
aaaaaaaa si am uitat..ma bucur mult ca va place..e bine sa ai o parere exterioara

lenutza28
26.07.2010, 22:17:57
aaaaaaaa si am uitat..ma bucur mult ca va place..e bine sa ai o parere exterioara

uite acum am vazut,avem nunta in aceias zi;));));))buchetele si lumanarile tot la buc le facem,deoarece noi o sa plecam din buc(eu si nasi)

Geanina82
26.07.2010, 22:41:47
mai cu prosoapele..are si mama un of..si de ce sa o supar inutil dak ea vrea..acum ea le-a cumparat..si nu ma deranjeaza grozav..pt ca asta e traditia la noi..
de coafat ma coafez la salonul sabrina..e destul de aproape de mine..si e asa..un pic european..tipele sunt tare dragutze..si profi..acum o sa pun poze dupa 6 august cu proba..sa vedeti ce a iesit mai ales k eu nu am voal..am optat pt voaleta si cunt chiar curioasa cum o sa dea
si am definitivat si cardurile de masa..am gasit niste fluturi care dau bine pe cartonul visiniu..culorile nuntii sunt de fapt visiniu si crem..albul nu l-am putut exclude pentru ca..la noi nu am gasit huse crem..decat albe..
inca o intrebare..cam cat va ia voua pe arnajamente florale, buchete alea alea..k am vazut niste preturi cam mici pe aci..si voiam sa verific

da, preturile sunt destul de mici... eu pentru 2 buchete mari (nasa, mireasa), 3 mici (domnisoare de onoare) si 2 aranjamente de masina parca am dat 430 RON...

romanianblues
26.07.2010, 22:45:22
am citit..da bucuresti e altceva..aici la tara..e altceva..dupa cum se vede..sunt 5-6 fete care scriu pe aci., cam atat am numarat eu...in rest..

romanianblues
26.07.2010, 22:51:48
430??????? uuuuu ieftin..pe mine ma costa buchetele doar 220..da are cale,,nebunii..si restul..ma rog in total ma costa 2600 tot..fara lumanari..cu tot felul de nebunii..fluturi:))..glumeam astea sunt handmade pt ca firmele din calarasi nu ofera nimic in sensul asta

RalucaAndreea
27.07.2010, 14:04:41
distractie placut la nunta si sper sa-ti placa la Calarasi! >:D<

la ce restaurant e nunta?

va pup, doamnelor!
la Queen a fost... chiar mi-a placut mult, a fost o nunta extrem de frumoasa :)

Geanina82
27.07.2010, 15:23:23
va pup, doamnelor!
la Queen a fost... chiar mi-a placut mult, a fost o nunta extrem de frumoasa :)

si pozici nu ne pui? >:D<

RalucaAndreea
27.07.2010, 15:33:21
si pozici nu ne pui? >:D<

deocamdata poze n-am nici eu :)

mi-a placut mult si la biserica, a fost aceea de langa primarie...

baby180
27.07.2010, 19:18:15
fetelor puteti sa imi spuneti cat dau nasii la nunta in calarasi....e prima data cand cununam si vrem sa fie totul bine

Geanina82
27.07.2010, 19:50:14
fetelor puteti sa imi spuneti cat dau nasii la nunta in calarasi....e prima data cand cununam si vrem sa fie totul bine

parerile sunt impartite, dar cam in jur de 500 Ron... >:D<

baby180
27.07.2010, 20:11:28
parerile sunt impartite, dar cam in jur de 500 Ron... >:D<
500 ron adica 5 milioane????cred ca te referi la meseni....eu ma refer la nasi....am intrebat pe cineva si a spus ca in jur de 20-30 milioane...dar vroiam sa fiu sigura...

Geanina82
27.07.2010, 20:27:53
500 ron adica 5 milioane????cred ca te referi la meseni....eu ma refer la nasi....am intrebat pe cineva si a spus ca in jur de 20-30 milioane...dar vroiam sa fiu sigura...

iarta-ma, nu am fost atenta, credeam ca vorbesti de biserica... 8-}

ca dar cam 2-3000 Ron, da... ^:)^

baby180
27.07.2010, 21:07:33
iarta-ma, nu am fost atenta, credeam ca vorbesti de biserica... 8-}

ca dar cam 2-3000 Ron, da... ^:)^
nu-i nimic...asa am aflat cat e si biserica>:D<

romanianblues
03.08.2010, 13:55:48
nu s-a mai casatorit nimeni in calarasi sa ne arate si noua poze, sa ne spuna povesti..nimeni???

lenutza28
07.08.2010, 12:29:56
buna fetelor,am aterizat si eu cy bine in ro si abia azi am ajuns in cl,am cautat in disperare rochia k,nu imi gaseam,dupa 4 zile de cautari am gasit-o;;);;);;);;)luni o voi ridica k am lasat-o sa o scurteze putin,poze nu am cu ea.azi sa dus sa cumpere vinul,
incetul cu incetul am inceput sa le rezolvam,am avut o sapt ff grea,plina de nervi,stres...etc,e cam greu sa rezolv in 3sapt nunta,dar speram sa le terminam cu bine toate,cel mai mult ma omoara caldura,sper k la nunta sa se mai racoreasca.
va pup fetelor si spor la pregatiri incontinuare.:*:*:*

baby180
07.08.2010, 14:46:18
buna fetelor,am aterizat si eu cy bine in ro si abia azi am ajuns in cl,am cautat in disperare rochia k,nu imi gaseam,dupa 4 zile de cautari am gasit-o;;);;);;);;)luni o voi ridica k am lasat-o sa o scurteze putin,poze nu am cu ea.azi sa dus sa cumpere vinul,
incetul cu incetul am inceput sa le rezolvam,am avut o sapt ff grea,plina de nervi,stres...etc,e cam greu sa rezolv in 3sapt nunta,dar speram sa le terminam cu bine toate,cel mai mult ma omoara caldura,sper k la nunta sa se mai racoreasca.
va pup fetelor si spor la pregatiri incontinuare.:*:*:*
mai ai un pic....la ce coafor mergi?spor la pregatiri!

romanianblues
07.08.2010, 17:53:02
si eu sper sa se termine cu caldura..trebuie sa ne pui poze cu rochia, neaparat..eu am imbracat-o ieri de proba..pt ca am luat-o de la modificat..si a fost infern...cald ingrozitor..sper sa mai treaca caldura asta

lenutza28
08.08.2010, 13:18:37
mai ai un pic....la ce coafor mergi?spor la pregatiri!
merg in bucuresti,o sa vin o coafeza acsa

Tina_D
20.08.2010, 15:08:21
[QUOTE=romanianblues;3490859]nu s-a mai casatorit nimeni in calarasi sa ne arate si noua poze, sa ne spuna povesti..nimeni???[/QUOTE

Eu, eu.....sunt din Calarasi, dar nunta am facut-o la Breaza. Pozele si filmuletul in semnatura! :*

RalucaAndreea
26.08.2010, 11:45:17
merg in bucuresti,o sa vin o coafeza acsa
casa de piatra, lenutza! sper ca totul a fost minunat la nunta :)

RalucaAndreea
26.08.2010, 11:46:07
[QUOTE=romanianblues;3490859]nu s-a mai casatorit nimeni in calarasi sa ne arate si noua poze, sa ne spuna povesti..nimeni???[/QUOTE

Eu, eu.....sunt din Calarasi, dar nunta am facut-o la Breaza. Pozele si filmuletul in semnatura! :*
aveti niste poze minunate... iar tu ai fost una din cele mai faine mirese pe care le-am vazut :)
casa de piatra si fericire maxima!!

minimouse
27.08.2010, 11:21:31

Buna. Foarte frumoase pozele si filmuletul! Casa de piatra ! Si noi vom avea aceeasi echipa foto-video ;-) De abia astept! :D

lenutza28
27.08.2010, 16:04:20
casa de piatra, lenutza! sper ca totul a fost minunat la nunta :)
multumesc mult,a fost fff frumos la nunta,am sa va pun si poze.

willy
28.08.2010, 19:45:30

casa de piatra! superb filmul nuntii... si te cunosc de undeva, dar nu imi pot da seama de unde :-?

willy
28.08.2010, 19:46:15
multumesc mult,a fost fff frumos la nunta,am sa va pun si poze.

casa de piatra si multi multi ani fericiti!!

Geanina82
28.08.2010, 20:35:45
casa de piatra! superb filmul nuntii... si te cunosc de undeva, dar nu imi pot da seama de unde :-?

si eu am aceeasi senzatie... :-?

willy
29.08.2010, 10:12:57
si eu am aceeasi senzatie... :-?

ori seamana foarte bine cu cineva cunoscut, ori e chiar ea, dar nu-mi dau seama absolut deloc :D

danutaa
29.08.2010, 13:42:37
Buna fetelor. Deabia ce am aterizat si eu din luna de miere, a fost super dar parca s-a terminat prea repede (2 sapt), a fost ca un vis.
Pozici inca nu am, ast de la fotograf.
pupici>:D<

willy
30.08.2010, 18:38:49
Buna fetelor. Deabia ce am aterizat si eu din luna de miere, a fost super dar parca s-a terminat prea repede (2 sapt), a fost ca un vis.
Pozici inca nu am, ast de la fotograf.
pupici>:D<

casa de piatra! :)

romanianblues
30.08.2010, 21:54:09
buna fetelor,
gata am terminat cu nunta..si in sfarsit am putin timp de reculegere
nici nu zici ca a fost..a fost un vis prea frumos..si rapid..desi nunta a tinut 3 zile..dar..asta e..nu iti dai seama cand trece timpul.
dar sa lasam vorba si sa ne uitam la poze..sunt in semnatura..

oanak
31.08.2010, 01:38:12
am rasfoit mesajele voastre si ma anunt si eu pt 2 octombrie. el e din cl, eu nu cunosc orasul, am vz biserica sf nicolae si a propos, soacra mea vrea sa imparta saculeti de organza cu orez, grau si bomboane oamenilor de la biserica. ati auzit de asa ceva in cl? eu niciodata, pe nicaieri. dar deh, tre sa mai pleci si capul...si da, nu vor lipsi celebrele prosoape care dau senzatia de inmormantare...in fine...traditii invechite pe care trebuie sa le mai respectam din politete. o intrebare pt fetele care au avut sau au nunta la hotel calarasi : ati luat decoratiunile de la ei? in ce stare au fost? mi-e f teama de cum vor arata de fapt, nu am vz nicio poza dar tre sa merg cu ei pt ca o firma de decoratiuni ajunge la 2000-2500 de ron si nu vreau sa dau atatia bani. mi-a scapat o intrebare legata de celebrele prosoapte : se aseaza la mesele invitatilor sau se dau la plecare? voi avea si marturii, nu stiu inca ce, saculetii si cutiutele mi se par prea intalnite la nunti. Asa ca orice sfat, sugestie e binevenita. si cum ma rod deja grijile, mai am o curiozitate : vom avea in jur de 100 de persoane la nunta. Cata bautura se ia pentru un asa nr de invitati, pt suc ma gand la sticle de 1l, 100 de sticle e mult, putin? gen 1 l de suc/vin/apa de persoana ar fi de ajuns? tortul il voi comanda de la cofetaria hotelului, nu stiu daca m-am exprimat bine, au cei de la hotel o intelegere cu cofetaria, am inteles ca e destul de ok calitativ? voi ce stiti, din tot ce am scris pana acum? pls help, mai am o luna!!!!

oanak
31.08.2010, 01:47:09
foarte frumoase pozele o sa primiti numai complimente la nunta:*spor la pregatiri si mai asteptam poze...unde te coafezi &machiezi?

asta chiar e o pb!! am fost la o nunta pe 21.08, la hotel si am facut o "proba" de machiaj si coafat la bella. coafatul a iesit ok dar vreau sa ma faca altfel pt ca ma imbatranea. la machiaj insa....nu prea am fost convinsa. aveti alte recomandari? nu m-ar deranja sa mai fac o proba intre timp. multam anticipat!

willy
31.08.2010, 10:55:04
buna fetelor,
gata am terminat cu nunta..si in sfarsit am putin timp de reculegere
nici nu zici ca a fost..a fost un vis prea frumos..si rapid..desi nunta a tinut 3 zile..dar..asta e..nu iti dai seama cand trece timpul.
dar sa lasam vorba si sa ne uitam la poze..sunt in semnatura..

casa de piatra! ati fost foarte frumosi amandoi=D>

edit: si ne si cunoastem, sau chiar suntem neamuri prin alianta ;)) mari, nu?

willy
31.08.2010, 10:55:47
asta chiar e o pb!! am fost la o nunta pe 21.08, la hotel si am facut o "proba" de machiaj si coafat la bella. coafatul a iesit ok dar vreau sa ma faca altfel pt ca ma imbatranea. la machiaj insa....nu prea am fost convinsa. aveti alte recomandari? nu m-ar deranja sa mai fac o proba intre timp. multam anticipat!

cine te-a machiat la bella? ca sunt doua fete la cosmetica... si de coafat cine?

willy
31.08.2010, 10:58:56
am rasfoit mesajele voastre si ma anunt si eu pt 2 octombrie. el e din cl, eu nu cunosc orasul, am vz biserica sf nicolae si a propos, soacra mea vrea sa imparta saculeti de organza cu orez, grau si bomboane oamenilor de la biserica. ati auzit de asa ceva in cl? eu niciodata, pe nicaieri. dar deh, tre sa mai pleci si capul...si da, nu vor lipsi celebrele prosoape care dau senzatia de inmormantare...in fine...traditii invechite pe care trebuie sa le mai respectam din politete. o intrebare pt fetele care au avut sau au nunta la hotel calarasi : ati luat decoratiunile de la ei? in ce stare au fost? mi-e f teama de cum vor arata de fapt, nu am vz nicio poza dar tre sa merg cu ei pt ca o firma de decoratiuni ajunge la 2000-2500 de ron si nu vreau sa dau atatia bani. mi-a scapat o intrebare legata de celebrele prosoapte : se aseaza la mesele invitatilor sau se dau la plecare? voi avea si marturii, nu stiu inca ce, saculetii si cutiutele mi se par prea intalnite la nunti. Asa ca orice sfat, sugestie e binevenita. si cum ma rod deja grijile, mai am o curiozitate : vom avea in jur de 100 de persoane la nunta. Cata bautura se ia pentru un asa nr de invitati, pt suc ma gand la sticle de 1l, 100 de sticle e mult, putin? gen 1 l de suc/vin/apa de persoana ar fi de ajuns? tortul il voi comanda de la cofetaria hotelului, nu stiu daca m-am exprimat bine, au cei de la hotel o intelegere cu cofetaria, am inteles ca e destul de ok calitativ? voi ce stiti, din tot ce am scris pana acum? pls help, mai am o luna!!!!

1. eu nu am dat acei saculeti la biserica, dar da, asa e traditia pe aici...

2. prosoape am avut, de gura mamei, si nu le-am asezat pe masa, ci le-am dat eu fiecarei familii cam inainte de friptura. e si asta un obicei... m-au ajutat 2 domnisoare... dar le poti pune si pe masa... eu nu am vrut sa incarc masa, de-aia nu le-am pus

3. cofetaria de la hotel e foarte ok, de decoratiuni nu stiu ce sa zic...

4. noi am luat bautura cam asa: 150 de ml de whiskey/ceva de femei de persoana, 1,5 l de apa/persoana, 1 l de suc de persoana si 750 de ml de vin pe persoana...

oanak
31.08.2010, 12:24:33
cine te-a machiat la bella? ca sunt doua fete la cosmetica... si de coafat cine?

sincer, nu i-am retinut numele fetei de la machiaj, era o tipa saten-inchis la par, cu ochi deschisi la culoare, slabuta si micuta de statura. nu stiu daca iti dai seama cine e. le stii pe amandoua? cine machiaza mai bine? la coafat a fost alina care a fost ok.

oanak
31.08.2010, 12:34:42
1. eu nu am dat acei saculeti la biserica, dar da, asa e traditia pe aici...

2. prosoape am avut, de gura mamei, si nu le-am asezat pe masa, ci le-am dat eu fiecarei familii cam inainte de friptura. e si asta un obicei... m-au ajutat 2 domnisoare... dar le poti pune si pe masa... eu nu am vrut sa incarc masa, de-aia nu le-am pus

3. cofetaria de la hotel e foarte ok, de decoratiuni nu stiu ce sa zic...

4. noi am luat bautura cam asa: 150 de ml de whiskey/ceva de femei de persoana, 1,5 l de apa/persoana, 1 l de suc de persoana si 750 de ml de vin pe persoana...

1. vom da si noi acei saculeti...
2. cu prosoapele mai vad cum fac, asezate pe masa ar arata incarcat, imi place ideea ta, de a le imparti la masa.
3. ma bucur sa aud de cofetarie ca e f ok:)
4. fa-ma sa inteleg, eu cu matematica mai greu....la 100 de persoane ar veni 13 sticle de whisky/ 13 de garrone, nu?
Mersi frumos de raspunsuri, foarte rapide de altfel:)

romanianblues
31.08.2010, 13:55:16
2. cu prosoapele mai vad cum fac, asezate pe masa ar arata incarcat, imi place ideea ta, de a le imparti la masa.
4. fa-ma sa inteleg, eu cu matematica mai greu....la 100 de persoane ar veni 13 sticle de whisky/ 13 de garrone, nu?

dak tot am terminat cu nunta..mai stiu chestii..
pai prosoapele se dau dupa tort de dimineata, stiu lautarii..vba ajuta ei..si sa stii k traditia e chiar ok, pt ca fiecare cand dai prosopul iti da acolo 5-10 lei, care sunt banii tai..eu am adunnat ceva de la prosoape si dezlegat..pe care i-am cheltuit cu mare placere dupa nunta..tortul de hotel e cel mai bun!!!!
asa ca stai linistita..eu de hotel l'am avut si a fost demential de bun..
bautura vb cu cei de la hotel ca ei sunt cei mai in masura sa te sfatuiasca..si daca vrei decoratiuni,astea costa..oriunde ai cauta..costa..asta e..
spor la pregatiri..

oanak
31.08.2010, 14:24:02
dak tot am terminat cu nunta..mai stiu chestii..
pai prosoapele se dau dupa tort de dimineata, stiu lautarii..vba ajuta ei..si sa stii k traditia e chiar ok, pt ca fiecare cand dai prosopul iti da acolo 5-10 lei, care sunt banii tai..eu am adunnat ceva de la prosoape si dezlegat..pe care i-am cheltuit cu mare placere dupa nunta..tortul de hotel e cel mai bun!!!!
asa ca stai linistita..eu de hotel l'am avut si a fost demential de bun..
bautura vb cu cei de la hotel ca ei sunt cei mai in masura sa te sfatuiasca..si daca vrei decoratiuni,astea costa..oriunde ai cauta..costa..asta e..
spor la pregatiri..

m-am linistit cu tortul :) nu stiam ca se dau si bani cand se impart prosoapele, cu atat mai bine :) am vz ca la profilul tau la restaurant e trecut calarasi si ma gand ca ai facut nunta la hotel dar din poze imi dau seama ca a fost in alta parte dar ai comandat tortul de la hotel, nu? sunt dispusa sa platesc pt aranjamente, normal dar vreau sa aud si o parere de cele aranjate de cei de la hotel. cum vad insa ca scrie putina lume, tre sa mai am putintica rabdare pana p 19 sept sa le vad la fata locului. o florarie pt buchete imi poate recomanda cineva? si cand ar trebui sa dau comanda? Mersi inca o data!

willy
31.08.2010, 15:05:19

la 100 de persoane vin vreo 8 litri de whiskey, adica 8 sticle de 1 l (noi l-am avut pe batranul Jack, foarte bun :D), si 8 de ceva pentru gagici (noi am avut sherry dance, parca asa se scrie :D)... asta daca ai jumatate jumatate la masa femei/barbati. INSA, spre exemplu, poti avea surpriza mea, ca si femeile sa bea whiskey, asa ca noi, la o nunta de 170 de persoane, am venit cu 13 l de Jack, am luat in plus dupa socoteli, si a mai trebuit sa luam 2 sticle in noaptea aia.... in schimb nu s-a baut vinul... care si ala a fost f bun, dar multa lume a tinut-o pe tarie toata noaptea...

willy
31.08.2010, 15:07:23
sincer, nu i-am retinut numele fetei de la machiaj, era o tipa saten-inchis la par, cu ochi deschisi la culoare, slabuta si micuta de statura. nu stiu daca iti dai seama cine e. le stii pe amandoua? cine machiaza mai bine? la coafat a fost alina care a fost ok.

le cunosc pe amandoua :)) tipa care te-a machiat e intamplator cumnata mea :)) eu stiu ca lucreaza bine, dar e posibil ca ceea ce face ea sa nu fie pe gustul tuturor :)

alina e cea mai buna din oras, dupa mari de la profesorul care e momentan in concediu ingrijire copil...:D

catutza_b
31.08.2010, 19:24:59
nu s-a mai casatorit nimeni in calarasi sa ne arate si noua poze, sa ne spuna povesti..nimeni???

Buna miresici :) am si eu o rugaminte MARE la voi..sa-mi recomandati un salon!unde si cine va machiaza ,va aranjeaza la par...
eu voi avea nunta in slobozia ,dar va veni sa ma ia de acasa din calarasi.
spor la pregatiri si daca aveti nevoie de vreun sfat sau vreo parere va stau la dispozitie ;-)

Geanina82
01.09.2010, 14:22:44

Eu am avut saculetii cu bomboane la la biserica, dar le-a dat/ facut nasa, nu soacra

Nu am avut prosoape si nu-mi place ideea... dar daca trebuie neaparat am vazut pe la alte nunti prosoape micute, rulate si prinse cu o panglica si asezate langa tacam, daca cauti pe net sigur gasesti poze, eu zic ca e mai ok asa...

Marturii am vazut pe la fete borcanele cu miere, ca mie imi plac mult de tot si mascute mici in stilul venetian... sunt multe idei...

eu am luat praji de la Hotel Calarasi si siner nu m-au incantat desi am fost incurajata ca e una dintre cele mai bune cofetarii...

oanak
01.09.2010, 14:40:00
le cunosc pe amandoua :)) tipa care te-a machiat e intamplator cumnata mea :)) eu stiu ca lucreaza bine, dar e posibil ca ceea ce face ea sa nu fie pe gustul tuturor :)

alina e cea mai buna din oras, dupa mari de la profesorul care e momentan in concediu ingrijire copil...:D

scuze, nu am vrut sa fac vreo gafa. ideea e ca de fapt, eu am un ten cu probleme, adica tre sa il cimentez cu fond de ten, pudra, etc, si la final arat cam "zidita". cumnata ta mi-a machiat ochii f frumos dar ti-am zis, era necesar si fondul de ten care a dat impresia de ten incarcat. oricum imi fac programare tot la bella dar cred ca mai fac o proba de machiaj inainte, sa nu apar totusi in poze cu o masca p fata.

Tina_D
02.09.2010, 17:06:48
[QUOTE=Tina_D;3531830]
aveti niste poze minunate... iar tu ai fost una din cele mai faine mirese pe care le-am vazut :)
casa de piatra si fericire maxima!!

Multumesc de urari. Pentru fetele care au zis ca ma cunosc, probabil din oras :D? Am locuit acolo pana la 18 ani, am facut scoala generala nr. 10 si liceul Mihai Eminescu :*

willy
02.09.2010, 20:14:39
scuze, nu am vrut sa fac vreo gafa. ideea e ca de fapt, eu am un ten cu probleme, adica tre sa il cimentez cu fond de ten, pudra, etc, si la final arat cam "zidita". cumnata ta mi-a machiat ochii f frumos dar ti-am zis, era necesar si fondul de ten care a dat impresia de ten incarcat. oricum imi fac programare tot la bella dar cred ca mai fac o proba de machiaj inainte, sa nu apar totusi in poze cu o masca p fata.

cum sa faci o gafa>:D<... fiecare cu gusturile, normal :) si cu fondul de ten puteti gasi o cale de mijloc... si eu stiu ca machiaza f bine ochii, adica amesteca f bine culorile... pe mine m-a machiat si cand am fost mireasa, si nasa, si eu nu am ochi de machiat insa a iesit f bine :D

oanak
06.09.2010, 23:56:51
Ce ziceti de marturii sub forma de borcanase de miere cu nuca/fistic/migdale, in functie de preferinte, normal.??? mi se pare geniala ideea desi caut de ceva vreme marturii un pic mai deosebite. A cumparat cineva marturiile sub forma de borcanase de miere? ati dat comanda sau le-ati facut singure?

willy
07.09.2010, 11:10:13
Ce ziceti de marturii sub forma de borcanase de miere cu nuca/fistic/migdale, in functie de preferinte, normal.??? mi se pare geniala ideea desi caut de ceva vreme marturii un pic mai deosebite. A cumparat cineva marturiile sub forma de borcanase de miere? ati dat comanda sau le-ati facut singure?

si eu am avut marturii mai altfel, sa zic. uite asa (http://picasaweb.google.ro/elena.rogoz/NuntaNoastra#5264072864845613474). asta era pentru doamne si pentru barbati aceeasi cutiuta dar cu un frac pe ea...

ideea cu borcanele de miere e si ea super. tin minte ca atunci cand imi organizam si eu nunta doar ce se lansasera borcanasele ;))

oanak
07.09.2010, 23:01:50
si eu am avut marturii mai altfel, sa zic. uite asa (http://picasaweb.google.ro/elena.rogoz/NuntaNoastra#5264072864845613474). asta era pentru doamne si pentru barbati aceeasi cutiuta dar cu un frac pe ea...

ideea cu borcanele de miere e si ea super. tin minte ca atunci cand imi organizam si eu nunta doar ce se lansasera borcanasele ;))

very nice :) m-am uitat si la celelalte poze de la nunta. intrebare : florile mirelui si ale nasilor au fost naturale, nu? poti sa imi recomanzi floraria de unde ai facut comanda, mi-au placut si buchetele f mult, ? cam cat au costat florile din piept, buchetele si cand ai dat comanda? si ca sa vezi cat de mica e lumea, s-a uitat si al meu la poze si a zis ca te cunoaste de undeva, daca nu face cumva confuzie. ai fost cumva prietena unui fost coleg de scoala de-al lui, stefan ionita? :)

Geanina82
07.09.2010, 23:18:12

dupa cum ai vazut, ti-am dat ideea cu o pagina in urma, asa ca eu zic ca sunt super marturiile... si eu le-am vrut la nunta, dar pana m-am hotarat am intrat in criza de timp si am renuntat...

stiu ca se cumpara si ca atare, sau cumperi doar borcanelele si le umplii tu... mai intereseaza-te si la miresicile de mai, iunie, iulie etc. ca am vazut pe acolo si intrebi cum au facut ele.

bafta! o:-)

willy
09.09.2010, 10:55:43
very nice :) m-am uitat si la celelalte poze de la nunta. intrebare : florile mirelui si ale nasilor au fost naturale, nu? poti sa imi recomanzi floraria de unde ai facut comanda, mi-au placut si buchetele f mult, ? cam cat au costat florile din piept, buchetele si cand ai dat comanda? si ca sa vezi cat de mica e lumea, s-a uitat si al meu la poze si a zis ca te cunoaste de undeva, daca nu face cumva confuzie. ai fost cumva prietena unui fost coleg de scoala de-al lui, stefan ionita? :)

:)):)) stefan, prima mea dragoste din liceu ;))

da, e mic orasul, nu lumea neaparat :D

asa, in legatura cu florile din piept, da, au fost naturale. eu buchetele, florile si tot ce a insemnat aranajament floral am lucrat cu o tipa, care stiu ca lucra cu floraria insieme. deci nu-ti pot spune separat cat au costat, doar asa pot sa-ti dau un calcul total...acum, aceeasi tipa a facut aranjamentele si la nunta la care am fost nasa, si dezamagire totala. eu am fost multumita de tot, insa la fini a fost dezamagire totala, in afara de buchete, care au fost foarte frumoase :)

Alexia_cl
03.11.2010, 15:55:29
La o nunta totul iese dupa sufletulul mirilor. Daca ei sunt exagerat de "pretentiosi", atunci totul va iesi anapoda.

alina_cl
07.12.2010, 08:24:23
Ei lasa, nu mai fi si tu asa de prapastioasa ;-). E normal sa te preocupe detaliile de la nunta ta. Sigur ca nu e bine nici sa cazi intr-o extrema sau alta.

bombonel
18.12.2010, 13:20:21
lCasa de piatra, in primul rand!

Dar unde ai facut tu comanda de tort? Giulia? E inchisa de vreo 3 ani!

Raspuns cu intarziere... la cofetaria de langa hotel Calarasi, nu se cheama Giulia?

ralukada
13.01.2011, 15:10:35
nici o miscare p-aici??? nu se mai casatoreste nimeni anul asta??

Geanina82
13.01.2011, 20:26:47

hi, hi, hi, felecitari pentru bebe, hai pe listuta de burtici ;;)

georgy_p
18.01.2011, 10:55:24

Ba da, dar deocamdata nu am intrat in criza de timp (din punctul meu de vedere). Stai sa vezi de prin aprilie-mai ce o sa fie. Cand vine bebele?
Pupiki!!

ralukada
20.01.2011, 09:16:13
Ba da, dar deocamdata nu am intrat in criza de timp (din punctul meu de vedere). Stai sa vezi de prin aprilie-mai ce o sa fie. Cand vine bebele?
Pupiki!!

la inceputul lunii iulie vine bebe...spor la pregatiri:*

nicolleta26
27.01.2011, 09:30:44
Buna fetelor

Ofer rochia mea de mireasa unei fete care nu-si permite sa inchirieze/cumpere o rochita noua pentru cea mai frumoasa zi din viata ei.
Caut o fata micuta de inaltime, aproximativ 1,50......asta pentru ca eu am scurtat rochita pe inaltimea mea.
Sper sa gasesc pe cineva care are nevoie cu adevarat de "cadoul meu".

Spor la pregatiri si sa aveti o nunta frumoasa!

Alexia_cl
01.02.2011, 10:16:14
Pupiki!!
Forfota o sa fie!! Toate intram in panica pe ultima suta de metri...intotdeauna se iveste ceva, mai dorim nu stiu ce...si tot asa. Dar, o singura data in viata esti mireasa!! Si asta vine "la pachet" cu restul grijilor.;))

elena88buc
25.01.2012, 19:04:18
Buna fetelor

Ofer rochia mea de mireasa unei fete care nu-si permite sa inchirieze/cumpere o rochita noua pentru cea mai frumoasa zi din viata ei.
Caut o fata micuta de inaltime, aproximativ 1,50......asta pentru ca eu am scurtat rochita pe inaltimea mea.
Sper sa gasesc pe cineva care are nevoie cu adevarat de "cadoul meu".

Spor la pregatiri si sa aveti o nunta frumoasa!

A gasit rochia o noua stapana? Frumos gest!!!

aidutza3
27.01.2012, 16:30:55
Buna! coafat si machiaj super la salon Sabrina undeva in Mircea Voda! eu m-am facut la cununie si am fost super multumita!

doinicl17
04.04.2012, 12:53:26
Buna Miresici, mai este cineva care are nunta anul acesta? eu nu locuiesc in Calarasi si mi-ar prinde bine cateva informatii despre biserici, cununie civila etc. astept raspunsuri pupici

Geanina82
04.04.2012, 19:36:45
Buna Miresici, mai este cineva care are nunta anul acesta? eu nu locuiesc in Calarasi si mi-ar prinde bine cateva informatii despre biserici, cununie civila etc. astept raspunsuri pupici

Pai spune-ne exact cam ce ai vrea s astii si iti raspundem;-)

anutza83buc
13.08.2012, 21:50:33
nu se mai marita nimeni?

miaunik00
28.10.2012, 08:59:58
Eu, eu! Nu sunt din Calarasi, dar facem acolo :) Iubitu a cam intarziat cu cererea si avem 10 luni la dispozitie sa gasim restaurant si problema e ca s-au cam dat. Noi vrem pe 21 septembrie si queenul e luat, vom vedea la intim sau cort la itu. Mi'e asa teama, toata lumea ne-a asigurat sa ne calmam si restaurantele se dau pe banda rulanta, ma rog, nu ca am avea multe optiuni..stiti ceva de cort la itu? bafta multa la pregatiri!!!

Geanina82
28.10.2012, 15:43:35
Eu, eu! Nu sunt din Calarasi, dar facem acolo :) Iubitu a cam intarziat cu cererea si avem 10 luni la dispozitie sa gasim restaurant si problema e ca s-au cam dat. Noi vrem pe 21 septembrie si queenul e luat, vom vedea la intim sau cort la itu. Mi'e asa teama, toata lumea ne-a asigurat sa ne calmam si restaurantele se dau pe banda rulanta, ma rog, nu ca am avea multe optiuni..stiti ceva de cort la itu? bafta multa la pregatiri!!!

din pacate timpul e cam din scurt. stiu ca si eu am cautat in septembrie pt septembrie anul viitor si erau toate ocupate pana in decembrie.
la cort la itu e posibil sa gasesti cand vrei, dar din cate stiu eu e 4,000 euro numai inchirierea lui. $-)

laurici81
29.10.2012, 11:29:47
Asa stiam si eu ca cortul costa cam scump, auzisem de la cineva in 2010 ca era 3000 euro. Mie imi place in acelasi stil Privilege club( la ferma), ar mai fi Queen , Intim. Depinde cati invitati crezi ca o sa ai.

miaunik00
04.04.2013, 12:39:19
Asa stiam si eu ca cortul costa cam scump, auzisem de la cineva in 2010 ca era 3000 euro. Mie imi place in acelasi stil Privilege club( la ferma), ar mai fi Queen , Intim. Depinde cati invitati crezi ca o sa ai.

Cu foarte mare intarziere raspund :) Am ales Privilege :D e atttttatttt de dragut!! Noi aproape am terminat pregatirile, mai avem diferite accesorii, place cardurile, marturiile, chestii de genul, cu care nu ne batem capul chiar acum. O sa avem in jur de 300 de invitati. Ma rog , 400 invitam, dar na, nu cred ca vor veni toti. Eram ingrijorata, dar am inteles ca Intim organizeaza nunti mari si ca va fi totul ok. Spor la pregatiri si viitoarelor miresici de 2013. Va pup!

alyangel
02.05.2013, 08:56:39
Cu foarte mare intarziere raspund :) Am ales Privilege :D e atttttatttt de dragut!! Noi aproape am terminat pregatirile, mai avem diferite accesorii, place cardurile, marturiile, chestii de genul, cu care nu ne batem capul chiar acum. O sa avem in jur de 300 de invitati. Ma rog , 400 invitam, dar na, nu cred ca vor veni toti. Eram ingrijorata, dar am inteles ca Intim organizeaza nunti mari si ca va fi totul ok. Spor la pregatiri si viitoarelor miresici de 2013. Va pup!

Buna!!
In Calarasi ne-am gandit si noi sa facem nunta.
eu sunt din Bucuresti,iar iubitul meu este din Calarasi.
Nunta dorim sa o facem in 2014,acum incepem sa ne interesam de ce si cum.
Miaunik imi poti spune te rog daca la ferma se plateste cortul separat?

alyangel
15.05.2013, 09:27:49
Buna fetelor!
Oare la cort nu sunt probleme cu tantarii:-\
Am vazut ca deja au aparut in Calarasi,si inca nu este atat de cald cum este in toiul verii...

optimus_cl
15.05.2013, 19:43:09
Am fost acolo la o nunta in septembrie si nu imi aduc aminte sa fi fost probleme cu tantarii, parca aveau si ceva ventilatoare sau aparate mari de aer conditionat.

alyangel
31.05.2013, 09:11:22
Am fost acolo la o nunta in septembrie si nu imi aduc aminte sa fi fost probleme cu tantarii, parca aveau si ceva ventilatoare sau aparate mari de aer conditionat.

Buna!
Cum a fost nunta la cort in luna septembrie?
Imi este teama sa nu fie racoare noaptea....nici nu stiu ce sa facem.
Data pentru care discutasem s-a dat... :-<

rozze_sandra
31.05.2013, 10:58:19
Buna!
Cum a fost nunta la cort in luna septembrie?
Imi este teama sa nu fie racoare noaptea....nici nu stiu ce sa facem.
Data pentru care discutasem s-a dat... :-<
Buna,
Chiar ma gandeam la tine intr-o zi referitor la data nuntii. Nici noi nu am gasit data pe care o vroiam initial ptr ca lumea se pare ca si-a rezervat localul din 2012 pentru 2014. :(

alyangel
31.05.2013, 11:47:06
Buna,
Chiar ma gandeam la tine intr-o zi referitor la data nuntii. Nici noi nu am gasit data pe care o vroiam initial ptr ca lumea se pare ca si-a rezervat localul din 2012 pentru 2014. :(

Mai am o speranta,astept sa imi confirme datele disponibile se pare ca au ceva in Iulie :D, :-SS!

rozze_sandra
31.05.2013, 13:14:24
Buna,
Cine imi recomanda si mie pe cineva din Calarasi pentru coafat si make-up plss. Trebuie sa ma duc la o nunta pe 08.06 in Calarasi si daca tot am acest eveniment as vrea sa fac o proba ptr ambele servicii. Ms anticipat

Geanina82
01.06.2013, 01:10:40
Buna,
Cine imi recomanda si mie pe cineva din Calarasi pentru coafat si make-up plss. Trebuie sa ma duc la o nunta pe 08.06 in Calarasi si daca tot am acest eveniment as vrea sa fac o proba ptr ambele servicii. Ms anticipat

pt coafat ti-as recomanda-o pe Diana de la <Profesor>
pt machiaj pe nimeni :-s

rozze_sandra
01.06.2013, 16:16:06
pt coafat ti-as recomanda-o pe Diana de la <Profesor>
pt machiaj pe nimeni :-s
Multumesc mult. Chiar asa de drastic sa fie sa nu gasesc pe cineva profi sa ma fardeze?? Eu am auzit de cineva care fardeaza si coafeaza la coaforul vougue, cel de langa piata mare. Are cineva idee, sau s-a aranjat cineva acolo?

alyangel
08.06.2013, 23:34:45
Multumesc mult. Chiar asa de drastic sa fie sa nu gasesc pe cineva profi sa ma fardeze?? Eu am auzit de cineva care fardeaza si coafeaza la coaforul vougue, cel de langa piata mare. Are cineva idee, sau s-a aranjat cineva acolo?

Distractie placuta la nunta!Sa ne povestesti cum a fost :)

Wannah
29.06.2013, 17:04:00
Buna,

Sa ne spui cum ai rezolvat cu machiajul...ma intereseaza si pe mine! Eu cunosc o tipa care m-a machiat f frumos, daca vreti atasez poze dar parca as vrea sa am cu cine sa compar...

rozze_sandra
02.07.2013, 11:42:02
Sa ne spui cum ai rezolvat cu machiajul...ma intereseaza si pe mine! Eu cunosc o tipa care m-a machiat f frumos, daca vreti atasez poze dar parca as vrea sa am cu cine sa compar...

Buna,
Din pacate nu am gasit pe nimeni in Calarasi sa ma coafeze, intr-un timp atat de scurt si prin urmare am decis sa ma coafez in Bucuresti. Inca nu am gasit pe cineva profi in Calarasi ptr coafat si make-up, dar poate imi spui si mie cine te-a fardat pe tine si da, cateva poze ar fi folositoare. Ms :)

Wannah
02.07.2013, 11:49:14
Buna,
Din pacate nu am gasit pe nimeni in Calarasi sa ma coafeze, intr-un timp atat de scurt si prin urmare am decis sa ma coafez in Bucuresti. Inca nu am gasit pe cineva profi in Calarasi ptr coafat si make-up, dar poate imi spui si mie cine te-a fardat pe tine si da, cateva poze ar fi folositoare. Ms :)

Buna!

Daca iti place ce vezi, iti dau mesaj privat cu numele fetei care m-a machiat. :*

ralgal
28.02.2015, 22:52:44
Buna fetelor,

Am fost in cautarea unui costum de mire si ne-a placut tare mult unul la Cavaliere. Nu am gasit marimea sotului si am aflat ca se fabrica in Calarasi. Am vrea sa mergem sa vedem magazinul de desfacere al fabricii din Calarasi.

Aveti idee unde este fabrica Cavaliere? As vrea sa mergem intr-o mica excursie sa il cautam.

Va multumesc