PDA

Versiunea completa : Miresici din Calarasi- pregatiri de nunta

Pagini : [1] 2

willy
31.01.2008, 15:40:54
E vreo miresica si din Calarasi pe aici????

florena1227
05.02.2008, 19:02:08
buna Elena.iti multumesc de mesaj.eu inca nu pot sa dau mesaje private.am si eu o intrebare:tu unde iti faci buchetul de mireasa si cam cat costa?te pupic:*

florena1227
05.02.2008, 19:04:09
am uitat sa specific:-p:rochita din poze este cea pe care o doresc!!=P~ :madlaugh: :madlaugh:

willy
07.02.2008, 20:09:56
am uitat sa specific:-p:rochita din poze este cea pe care o doresc!!=P~ :madlaugh: :madlaugh:

E foarte frumoasa rochita. Eu o vreau pe cea dinavatarul meu, la care visez zi si noapte. Buchetul de mireasa probabil ca mi-l voi face in calarasi. Iubitu' meu se intelege foarte bine cu patronul folarariei de pe str. Bucuresti si probabil ca toate aranjamentele florale le voi face acolo. Te pup

florena1227
08.02.2008, 18:29:42
E foarte frumoasa rochita. Eu o vreau pe cea dinavatarul meu, la care visez zi si noapte. Buchetul de mireasa probabil ca mi-l voi face in calarasi. Iubitu' meu se intelege foarte bine cu patronul folarariei de pe str. Bucuresti si probabil ca toate aranjamentele florale le voi face acolo. Te pup
draguta,am observat ca si tu ai nunta tot in oct,ca si eu!numai ca eu pe 25 am petrecerea.tu la ce local o sa ai petrcerea?cand o sa incepi cautarile ptr rochita?cu cat timp inainte o sa o cumperi?eu ma gandeam ca in vara(iulie) sa merg sa-mi cumpar rochita.oare sa fie prea tarziu?sau prea devreme?

willy
14.02.2008, 18:56:28
draguta,am observat ca si tu ai nunta tot in oct,ca si eu!numai ca eu pe 25 am petrecerea.tu la ce local o sa ai petrcerea?cand o sa incepi cautarile ptr rochita?cu cat timp inainte o sa o cumperi?eu ma gandeam ca in vara(iulie) sa merg sa-mi cumpar rochita.oare sa fie prea tarziu?sau prea devreme?
Eu sunt deocamdata numai pe miresici.ro:))... Normal ca din vara, din iulie-august, intru in priza, Si rochia o sa o iau cu cel mult dsoua luni inainte. Mi-e frica sa nu slabesc, pana atunci

willy
14.02.2008, 18:57:01
AAA, si fac nunta la Popasul Salciilor

florena1227
06.03.2008, 19:59:46
AAA, si fac nunta la Popasul Salciilor
eu la intim...am atatea emotii!sper sa fie bine....si sa fiu o miresica frumoasa....:-< am emotii numai cand ma gandesc....;)) #-o

lupusor
07.03.2008, 16:17:54

uite...eu sunt o fosta miresica....de Ploiesti...sunt nascuta in CAlarasi...cununia civila am facut-o in Calarasi pe terasa de la Queen in 2005 iar cununia religioasa si petrecerea in Ploiesti in 2007 de unde este sotul meu.......si in final ...noi locuim in Bucuresti

lupusor
07.03.2008, 16:19:28
uite...eu sunt o fosta miresica....de Ploiesti...sunt nascuta in CAlarasi...cununia civila am facut-o in Calarasi pe terasa de la Queen in 2005 iar cununia religioasa si petrecerea in Ploiesti in 2007 de unde este sotul meu.......si in final ...noi locuim in Bucuresti

si eu am avut nunta tot in octombrie ..pe 27

waterlily
15.04.2008, 23:34:04
Calaraaaaaasiiiii e cineva care se casatoreste ???????:zz::-\:-\:-\

mada
18.04.2008, 13:42:54
Fetelor care locuiti in Calarasi cum ajung de la gara la Tribunal. Cu ce masina sau cat e de departe. CRed ca microbuzele care vin din Bucuresti ma lasa la gara. Dar de acolo nu stiu incotro sa o iau. Stiu ca este pe strada Bucuresti si cam atat. PLs heeeelllppp!

ralukada
21.02.2009, 09:50:17
mi se par supebe rochiile din coletia 2009 sposa del' amore...insa si foarte scumpe...voi in ce buget alocati pt rochia de mireasa?

BDiana
27.02.2009, 16:48:04
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

daneza_1983
04.03.2009, 13:31:48
Am niste emotii in ceace priveste nunta......Ma poate ajuta cineva cu un sfat eu sunt cam plinuta si nu stiu unde as putea sa imi gasesc rochie de mireasa mai pe volumul meu[-o< . Am sa imi cumpar rochia sau am sa o fac la comanda prin luna iulie nu are rost sa o fac de acum dar sincer nu stiu cum sa ma orientez sa fie ceva care sa ma avantajeze?

lupusor
11.03.2009, 14:16:09
Am niste emotii in ceace priveste nunta......Ma poate ajuta cineva cu un sfat eu sunt cam plinuta si nu stiu unde as putea sa imi gasesc rochie de mireasa mai pe volumul meu[-o< . Am sa imi cumpar rochia sau am sa o fac la comanda prin luna iulie nu are rost sa o fac de acum dar sincer nu stiu cum sa ma orientez sa fie ceva care sa ma avantajeze?
pai ne poti da niste dimensiuni...sau o poza cu tine sa vedem ce te avantajeaza mai mult

criaaa_27
12.03.2009, 16:14:29
Buna. Si eu sunt o miresica de Calarasi. Desi stam in bucuresti, am hotarat sa facem nunta in Calarasi, de unde e mirele, asa ca imi prinde bine orice sfat, legat de florarii din calarasi, coafor, machiaj, cofetarii, si ce mai trebuie. Bine inca mai am 6 luni, dar parca vad ca trec imediat. Voi cum stati cu pregatirile?

willy
13.03.2009, 21:31:35
Buna. Si eu sunt o miresica de Calarasi. Desi stam in bucuresti, am hotarat sa facem nunta in Calarasi, de unde e mirele, asa ca imi prinde bine orice sfat, legat de florarii din calarasi, coafor, machiaj, cofetarii, si ce mai trebuie. Bine inca mai am 6 luni, dar parca vad ca trec imediat. Voi cum stati cu pregatirile?
te pot eu ajuta. am avut nunta. numai sa-mi spui ce vrei sa afli!

daneza_1983
17.03.2009, 14:30:36
lupusor iti multumesc pentru ajutor.da-mi o adresa de mail sau mesenger sa iti trimit cateva poze.

daneza_1983
06.04.2009, 08:51:53
buna dimineata miresici de calarasi , nu mai zice nimeni nimic pe acest forum de calarasi? Se pare ca in ultimul timp nimeni nu mai are nevoie de sfaturi sau de noi idei. Ce se intampla nu va mai casatoriti sa suntem afectati de criza si nu ne mai ocupam de nunta:O ?

willy
06.04.2009, 18:22:36
buna dimineata miresici de calarasi , nu mai zice nimeni nimic pe acest forum de calarasi? Se pare ca in ultimul timp nimeni nu mai are nevoie de sfaturi sau de noi idei. Ce se intampla nu va mai casatoriti sa suntem afectati de criza si nu ne mai ocupam de nunta:O ?
eu mai intru pe aici, sa vad cu ce pot ajuta viitoarele mirese, dar vad ca nu se intra. pacat. sunt destul miresici si din calarasi pe aici:)

daneza_1983
07.04.2009, 09:03:17
Buna si eu sunt dezamagita ca inca nu am gasit nasii:-SS dar ce sa fac incerc sa merg mai departe si sa imi cumpar pana la nunta tot ce este nevoie. Trebuie sa facem totul cu calm.Mult succes la pregatiri.

mary_anne
17.04.2009, 09:41:39
asta cred si eu. in fine, daca nu vor sa se sfatuiasca, asta e! spor la pregatiri!

Hai sa ne sfatuim :P....Eu sunt noua pe aici :D....In mare eu am pregatirile gata, am rochia, costumul, formatia pt nunta, localul, biserica, o parte din bautura, invitatiile mai am cateva si le impart pe toate (acum sper sa-mi si confirme invitatii :D)...ceea ce nu am inca este coafeza pe care o vreau pt acasa, si sa stie sa si machieze si un cameraman care sa-mi faca si albumul de poze ...daca ma puteti ajuta cu ceva v-as fi foarte recunoscatoare ^:)^

criaaa_27
23.04.2009, 11:53:50
Buna. am si eu o intreabare, cum ii zice la biserica din centru, cea care e in spate la starea civila, stiu ca e mitropolie sau catedrala ceva de genul. si vroiam sa va mai intreb daca stiti cam cu cat timp inainte de nunta ar trebui sa merg sa vorbesc cu preotul? Multumesc

claudiauk
23.04.2009, 12:12:43
hop si eu...ma mai uit din cand in cand pe aici dar nu stiu cat de mult pot ajuta tinand cont ca nici macar nu locuiesc in tara momentan. va pot zice sa va bazati pe willy pt info, pe mine m-a ajutat foarte mult :D (nah ca ti-am facut si reclama:P )
criaa acea biserica eu o stiu de mica drept "catedrala" sincer nu am fost curioasa nicioadata cum se numeste de fapt. "rezervarea" ar cam trebui deja sa o faci mai ales daca iti doresti o ora anume. cand te duci intrebi si preotul cum se numeste ca sa stii cum o treci in invitatie. pup si bafta

daneza_1983
23.04.2009, 12:44:57
buna willy am auzit ca esti cea mai in masura pentru a da sfaturi si as vrea sa te intreb si eu ceva?
1. as vrea sa ii fac mirelui meu o surpriza la nunta gen sa cant ceva desi nu prea am voce si s-ar uita lumea la mine urat(+ ca sunt si mai rusinoasa de fel):"> , sau as vrea sa invat un anumit dans si sa dansez impreuna cu altcineva cu inca o pereche si eu cu un dansator. tu ce zici?

2. as vrea ca la plecare sa le dau invitatiilor o mica amintire din partea noastra sa stie ca au fost la nunta voi avea si marturii si cred ca ceva ca amintire desi e cam invechita ideea as vrea sa cumpar niste prosoape sa le fac asa ca un ravas rotunde si sa le leg cu o funda.

multumesc pentru ajutor.

claudiauk
23.04.2009, 18:05:01
buna willy am auzit ca esti cea mai in masura pentru a da sfaturi si as vrea sa te intreb si eu ceva?
1. as vrea sa ii fac mirelui meu o surpriza la nunta gen sa cant ceva desi nu prea am voce si s-ar uita lumea la mine urat(+ ca sunt si mai rusinoasa de fel):"> , sau as vrea sa invat un anumit dans si sa dansez impreuna cu altcineva cu inca o pereche si eu cu un dansator. tu ce zici?

2. as vrea ca la plecare sa le dau invitatiilor o mica amintire din partea noastra sa stie ca au fost la nunta voi avea si marturii si cred ca ceva ca amintire desi e cam invechita ideea as vrea sa cumpar niste prosoape sa le fac asa ca un ravas rotunde si sa le leg cu o funda.

multumesc pentru ajutor.

:) pai asa cu un sfat pot ajuta si eu daca nu te superi. incep cu sfarsitul, adica prosoapele. sa stii ca la insistentele mamei mele voi da si eu aceste prosoape de baie albe la sfarsitul nuntii (cate unul de pereche sau de familie), doar ca la mine cred ca vor fi intr-un ambalaj ceva...cred....depinde ce ii mai coace mintea mamei mele :)) . se pare ca inca se poarta acest obicei prin cl. acum incerc sa ma decid daca sa mai adaug si o marturie ceva.
despre partea cu surpriza pentru mire...daca nu prea ai voce nu recomand, sunt convinsa cu lui ii va placea si daca suna mai aton dar nu stiu cat vor aprecia invitatii :P ....mai bine un dans dar ce dans...depinde cat de ampla ai rochita, pentru ca imi imaginez ca a te schimba doar pt dansul respectiv te-ar rapi din nunta propriu zisa ceva timp.
sper ca am fost cat de cat de ajutor...daca imi vine idee de vreo alta surpriza te anunt :)

elegant
05.05.2009, 20:26:01

multumesc pentru ajutor.

Buna,
nu trebuie sa fie invechit daca stii sa-l modernizezi. Eu voi da prosoape la nunta pentru ca asa e traditia, insa vor fi rulate si vor ave fundita eventual si un biletel, nu stiu daca mai pun marturii ca vor fi cam multi invitatii.(sa vad cu cat depasesc bugetul)
colegle mi-au spus ca e ok si cu prosop insa nu cheltui prea mult? Aici asa e pentru ca depinde de calitatea prosoapelor, si decat sa iei ceva prost mai bine nu iei deloc.
Asa ca voi impaca si capra si varza(mama & soacra), incercand sa iasa totul bine insa asa cum vreau eu, aici ma juta si viitorul sot-bun negociator.:D
Bafta multa!

willy
05.05.2009, 22:34:22
Buna,
nu trebuie sa fie invechit daca stii sa-l modernizezi. Eu voi da prosoape la nunta pentru ca asa e traditia, insa vor fi rulate si vor ave fundita eventual si un biletel, nu stiu daca mai pun marturii ca vor fi cam multi invitatii.(sa vad cu cat depasesc bugetul)
colegle mi-au spus ca e ok si cu prosop insa nu cheltui prea mult? Aici asa e pentru ca depinde de calitatea prosoapelor, si decat sa iei ceva prost mai bine nu iei deloc.
Asa ca voi impaca si capra si varza(mama & soacra), incercand sa iasa totul bine insa asa cum vreau eu, aici ma juta si viitorul sot-bun negociator.:D
Bafta multa!
eu am avur si prosoape si marturii, si toata cheltuiala s-a ridicat la circa 1400 de lei

willy
05.05.2009, 22:36:31

multumesc pentru ajutor.
acum am vazut acest mesaj:"> nu sunt cea mai in masura sa dau sfaturi, doar ca sunt cea mai activa miresica din CL pe acest forum, doar atat. si ca, avand nunta, as putea impartasi din experienta mea

1. surprize poti facem gasesti multe idei aici pe miresici. sincer, niste dansatori profesionisti ar face super show

2. nu e o idee invechita cea cu prosoapele. la noi e pur si simplu traditie.

daneza_1983
06.05.2009, 08:25:53
Multumesc mult pentru sfaturi fetelor. Mult succes la pregatiri.

lupusor
06.05.2009, 08:54:04
si eu la nunta la mine am dat prosoape...si marturii..nunta fiind la Ploiesti acolo nu se stie de aceasta traditie...si nu puteam sa fac diferente sa dau numai la oamenii mei si normal am dat la toata lumea..au ramas surprinsi (cei din ploiesti)...prosoapele le-am rulat pe colt si au fost prinse cu o fundita...

verra3
07.05.2009, 23:28:54
buna!incerc sa imi ajut prietena cu informatii pt.ca nu sta in cl.si cum nu am timp sa ies din casa poate siti voi cate ceva.
in primul rand trebuie sa gaseasca sala.care vi se pare mai eleganta?care sunt preturile la meniuri?
s-a deschis/renovat cumva vreun rest.la chiciu?vazusem pe upc prin iarna ca se va deschide "cel mai elegant"local din cl.stie cineva?
unde se fac cursuri de dans pt.nunta si cat costa?
unde se gasesc rochite in afara de magazinul de pe bucuresti?
multumesc!;;)

criaaa_27
11.05.2009, 15:28:43
Buna. O sa am si eu nunta pe 05.09.2009. Vroiam sa va intreb voi cam pe la ce ore va puneti cununia civila, religioasa, si sosirea la restaurant? Eu sunt din Targoviste dar nunta o sa o am la calarasi, si nu am fost la nici o nunta in calarasi, si nu stiu cum se procedeaza pe aici. Ma puteti ajuta si pe mine?

willy
11.05.2009, 15:46:00
Buna. O sa am si eu nunta pe 05.09.2009. Vroiam sa va intreb voi cam pe la ce ore va puneti cununia civila, religioasa, si sosirea la restaurant? Eu sunt din Targoviste dar nunta o sa o am la calarasi, si nu am fost la nici o nunta in calarasi, si nu stiu cum se procedeaza pe aici. Ma puteti ajuta si pe mine?
eu am avut asa:

cununia civila-16:15
cununia religioasa-17:30

am invitat la resturant la ora 20:00

willy
11.05.2009, 15:48:11
buna!incerc sa imi ajut prietena cu informatii pt.ca nu sta in cl.si cum nu am timp sa ies din casa poate siti voi cate ceva.
in primul rand trebuie sa gaseasca sala.care vi se pare mai eleganta?care sunt preturile la meniuri?
s-a deschis/renovat cumva vreun rest.la chiciu?vazusem pe upc prin iarna ca se va deschide "cel mai elegant"local din cl.stie cineva?
unde se fac cursuri de dans pt.nunta si cat costa?
unde se gasesc rochite in afara de magazinul de pe bucuresti?
multumesc!;;)
nu am vazut noul restaurant al lui badea, insa mie imi place cel mai mult restaurantul queen. e elegant si are mult loc de dans... nu stiu sa-ti spun un pret insa, pentru ca, din pacate, nu am reusit sa obtin un loc la queen cand mi-am programat nunta....

cursuri de dans pentru nunta - poti sa vorbesti la sala de fitness izocon. stiu ca acolo sunt niste profesori de dans

rochii de mireasa in calarasi nu gasesti. bucurestiul e la doar 1,5 ore de calarasi, asa ca///

crissy18
11.05.2009, 23:46:46
nu am vazut noul restaurant al lui badea, insa mie imi place cel mai mult restaurantul queen. e elegant si are mult loc de dans... nu stiu sa-ti spun un pret insa, pentru ca, din pacate, nu am reusit sa obtin un loc la queen cand mi-am programat nunta....

cursuri de dans pentru nunta - poti sa vorbesti la sala de fitness izocon. stiu ca acolo sunt niste profesori de dans

rochii de mireasa in calarasi nu gasesti. bucurestiul e la doar 1,5 ore de calarasi, asa ca///
La quuen am eu nunta peste 2 saptamani...ei iti ofera mancarea: 85 de lei meniul fara peste si 100 de lei cu peste (file de salau). meniul include aperitiv (noi chiar azi l am stabilit, este f bogat), peste, sarmale, friptura. Mi se pare avantajos ca te lasa sa ti aduci bautura, fructele etc.
Azi cand am fost venise cineva sa inchirieze pt anul viitor si au gasit liber prin septembrie...asa ca cine vrea acolo tb sa se grabeasca...

Greenlady
12.05.2009, 16:02:58
Fetelor,
Trebuie sa merg in iunie la o nunta in Calarasi. Nu stiu inca restaurantul, dar cum o sa fim obositi sa plecam imediat dupa nunta, o sa ramanem peste noapte acolo. Am gasit doar hotel, dar e foarte scump. Pensiuni, motel, in Calarasi si cam la ce preturi stie cineva?
Multumesc mult,^:)^

lupusor
12.05.2009, 16:46:19
Fetelor,
Trebuie sa merg in iunie la o nunta in Calarasi. Nu stiu inca restaurantul, dar cum o sa fim obositi sa plecam imediat dupa nunta, o sa ramanem peste noapte acolo. Am gasit doar hotel, dar e foarte scump. Pensiuni, motel, in Calarasi si cam la ce preturi stie cineva?
incearca la hotel Albatros (podul 4 asa il stie lumea prin calarasi)..sau la hotel Calarasi...altceva nu imi dau seama...daca mai stiu ceva te anunt...si eu locuiesc in Bucuresti..nu mai stiu ce hoteluri mai sunt

willy
12.05.2009, 18:02:42
Fetelor,
in afara de hotelul calarasi (singurul dealtfel din oras), poti gasi camere la:

-motel poem (e pe varianta, vizavi de Saint Gobain)

-motel imperial (e spre slobozia, la iesirea din oras)

-motel/hotel (nici nu stiu ce este) albastros (la podu' 4)

Greenlady
13.05.2009, 08:37:34
Fetelor,
Multumesc din suflet!! Sunteti niste dragutze!!!
:*

crissy18
13.05.2009, 13:37:34
Fetelor,
Multumesc din suflet!! Sunteti niste dragutze!!!
:*
poti sa mai gasesti si la pensiunea casa din vis (e pe soseaua portului)...cauta pe net ca au si site.

daneza_1983
14.05.2009, 08:59:01
Buna dimineata.
Am si eu o intrebare? cu cat timp inainte trebuie sa mergem la primarie pentru programarea la cununia civila? stiu ca se face cu 2 saptamani inainte dar nu am putea merge mai devreme sa ne program la o ora convenabila pentru noi?;))

claudiauk
14.05.2009, 09:20:58
Buna dimineata.
Am si eu o intrebare? cu cat timp inainte trebuie sa mergem la primarie pentru programarea la cununia civila? stiu ca se face cu 2 saptamani inainte dar nu am putea merge mai devreme sa ne program la o ora convenabila pentru noi?;))

buna daneza. teoretic aceasta programare se face cu 2 sapt inainte pt ca atunci cand o faci trebuie sa ai analizele medicale eliberate, analize care din nou teoretic trebuiesc eliberate cu 2 sapt inainte de nunta (sper ca nu ma insel cu ce am spus). DAR...tinind cont ca Calarasi (scuze de cacofonie) e un orasel mic in care te mai cunosti cu unul, cu altul, cred ca ai putea rezolva ceva cu o sticla de wiskey ceva :D. dar asta numai daca esti convinsa ca nici tu nici iubi tau nu aveti Doamne fereste vreo boala ceva care sa va strice partea cu analizele medicale :P. iti inteleg nerabdarea in rezolvarea acestor probleme...si eu as fi la fel :D. norocul meu ca am facut civilul aici in UK deci am scapat de o grija. pup si bafta

daneza_1983
14.05.2009, 11:07:47
Multumesc foarte mult claudiauk. Sper sa rezolv problemele din timp, oricum deja vorbisem cu cineva dar a zis sa ma duc mai aproape atunci si ma gandeam atunci sa nu imi zica ca este prea tarziu.#:-S

claudiauk
14.05.2009, 15:35:14
Multumesc foarte mult claudiauk. Sper sa rezolv problemele din timp, oricum deja vorbisem cu cineva dar a zis sa ma duc mai aproape atunci si ma gandeam atunci sa nu imi zica ca este prea tarziu.#:-S

hm...eu zic sa nu te ingrijorezi foarte tare. e totusi un orasel mic asta al nostru....chiar asa multe nunti sa fie sa nu mai aibe loc? ma gandesc ca in niciun caz nu se ajunge ca la bucuresti, unde la anumite primarii de sector se duc fetele de pe la 4-5 dimineata in ziua de cu fix 2 saptamani inaintea nuntii ca sa isi rezerve ora necesara. sper ca are sens ce am scris :D oricum ideea este sa nu te ingrijorezi, totul se va rezolva. pupic si spor la pregatiri

willy
14.05.2009, 15:42:46
hm...eu zic sa nu te ingrijorezi foarte tare. e totusi un orasel mic asta al nostru....chiar asa multe nunti sa fie sa nu mai aibe loc? ma gandesc ca in niciun caz nu se ajunge ca la bucuresti, unde la anumite primarii de sector se duc fetele de pe la 4-5 dimineata in ziua de cu fix 2 saptamani inaintea nuntii ca sa isi rezerve ora necesara. sper ca are sens ce am scris :D oricum ideea este sa nu te ingrijorezi, totul se va rezolva. pupic si spor la pregatiri
programarea se face cu 10 zile inainte. atat sunt valabile acele analize, mi se pare... chestia e ca cel mai bine e sa ai o pila la primarie, pentru a-ti alege ce ora doresti. si, claudia, sunt multe nunti sa stii si la noi.;;)

claudiauk
14.05.2009, 15:58:42
programarea se face cu 10 zile inainte. atat sunt valabile acele analize, mi se pare... chestia e ca cel mai bine e sa ai o pila la primarie, pentru a-ti alege ce ora doresti. si, claudia, sunt multe nunti sa stii si la noi.;;)

:D eu ma ghidam dupa numarul de miresici de pe aici...dar evident ca nu toata lumea este neaparat inscrisa pe aici. si cand am plecat eu din CL nu erau asa multe restaurante deci am dedus logic ca nu pot fi f multe nunti in aceeasi zi. dar acum realizez dupa discutiile voastre ca au aparut restaurante noi, s-au renovat altele vechi, deci cade logica mea :D
mea culpa :*

willy
14.05.2009, 16:01:16
:D eu ma ghidam dupa numarul de miresici de pe aici...dar evident ca nu toata lumea este neaparat inscrisa pe aici. si cand am plecat eu din CL nu erau asa multe restaurante deci am dedus logic ca nu pot fi f multe nunti in aceeasi zi. dar acum realizez dupa discutiile voastre ca au aparut restaurante noi, s-au renovat altele vechi, deci cade logica mea :D
mea culpa :*
:* :* :* cand vii in tara? cand ne vedem?;;)

daneza_1983
14.05.2009, 16:02:36
Multumesc fetelor, eu oricum nu voi sta pe ultima suta de metri, ca si la noi in Calarasi este o birocratie de mama-mama. Ma voi duce si voi rezolva din timp, pentru a stabili ora necesara mie.

claudiauk
14.05.2009, 16:10:02
:* :* :* cand vii in tara? cand ne vedem?;;)

pe 8 iulie am bilet. primele 4-5 zile o sa am treburi de rezolvat in Buc. al meu nu are cumparat nimic din ce tine de tinuta lui :D. plus alte chestiute. deci sper sa ajung in CL cam pe 13. uf abia astept sa ma vad in tara, dar mai ales in CL. de cateva zile zici ca am mancarici, desi lucrez 2 zile pe sapt doar, zi de zi ma trezesc la 6.30 ca ma tot visez in ipostaze familiare din tara :((
in concluzie cat de curand dupa data de 13 abia astept sa iesim la o cafea si un pahar de barfa :D. abia astept! nu stii cum e sa-ti fie dor de niste banalitati ca o cafea la "scaiu" sau un plimbat pe malul borcei noastre maronii :))

willy
14.05.2009, 16:19:14
pe 8 iulie am bilet. primele 4-5 zile o sa am treburi de rezolvat in Buc. al meu nu are cumparat nimic din ce tine de tinuta lui :D. plus alte chestiute. deci sper sa ajung in CL cam pe 13. uf abia astept sa ma vad in tara, dar mai ales in CL. de cateva zile zici ca am mancarici, desi lucrez 2 zile pe sapt doar, zi de zi ma trezesc la 6.30 ca ma tot visez in ipostaze familiare din tara :((
in concluzie cat de curand dupa data de 13 abia astept sa iesim la o cafea si un pahar de barfa :D. abia astept! nu stii cum e sa-ti fie dor de niste banalitati ca o cafea la "scaiu" sau un plimbat pe malul borcei noastre maronii :))
te inteleg. o cafea la 'scaiu' atunci dupa 13 iulie sa fie:* :*

willy
14.05.2009, 16:29:37
multumesc pentru deschiderea topicului, chiar daca nu stiu cat de uzitat va fi! si nu stiu care e diferenta dintre el si Miresici din calarasi!

claudiauk
18.05.2009, 15:44:45
gagici miresici am si eu o intrebare. in afara de parc, unde am mai putea face sedinta foto? sau macar cateva foto pe langa cele din parc? imi pare draguta ideea de foto in parc, dar parca as mai fi dorit ceva....nu stiu ce anume...deci ce locatii interesante mai avem prin Cl? ma gandisem in faza initiala la "palat" dar spre jena mea nu am vazut niciodata interiorul acelei cladiri si oricum presupun ca ar fi o mica bataie de cap sa obtin aprobare. alte idei?

daneza_1983
18.05.2009, 16:06:48
scuza-ma ca ma bag si eu in seama unde este acest"palat":-w ?
eu sedinta foto am sa o fac in parcul catedralei sf.Anastasia acolo unde voi avea si cununia religioasa.

willy
18.05.2009, 16:11:39
gagici miresici am si eu o intrebare. in afara de parc, unde am mai putea face sedinta foto? sau macar cateva foto pe langa cele din parc? imi pare draguta ideea de foto in parc, dar parca as mai fi dorit ceva....nu stiu ce anume...deci ce locatii interesante mai avem prin Cl? ma gandisem in faza initiala la "palat" dar spre jena mea nu am vazut niciodata interiorul acelei cladiri si oricum presupun ca ar fi o mica bataie de cap sa obtin aprobare. alte idei?

deci, in afara de parc nu cred ca exista o locatie corespunzatoare.

cred ca vorbesti de Palatul prefecturii, care, din pacate se afla in renovari. partea de este a fost finalizata, insa sunt numai birouri, si holul central este inca in reparatii...

chiar nu am idee... insa parcul nostru central e destul de frumos (pozele mele din albumul oficial au fost si photoshopate si am niste culori de toamna dementiale :x)

claudiauk
18.05.2009, 17:00:12
da, la palatul Prefecturii ma refeream...oricum nu aveam chef si timp sa umblu dupa autorizatii. mah mie imi place in parc, e tare fain si chiar nici nu imi imaginez sa nu am poze facute acolo, ma leaga multe amintiri de acel parc. doar ca as mai fi vrut si alte locatii....ma gandeam ca poate m-a lasat pe mine memoria si nu imi aduc aminte alte locatii :D
ps: care este biserica Sf. Anastasia?
pps. willy favoritele mele dintre pozele tale in parc sunt cele de la "foisor", sunteti doi frumosi...poate sunt subiectiva :D si eu cu sotul suntem eu bruneta, el blondiu

Onouk
18.05.2009, 18:02:24
da, la palatul Prefecturii ma refeream...oricum nu aveam chef si timp sa umblu dupa autorizatii. mah mie imi place in parc, e tare fain si chiar nici nu imi imaginez sa nu am poze facute acolo, ma leaga multe amintiri de acel parc. doar ca as mai fi vrut si alte locatii....ma gandeam ca poate m-a lasat pe mine memoria si nu imi aduc aminte alte locatii :D
pps. willy favoritele mele dintre pozele tale in parc sunt cele de la "foisor", sunteti doi frumosi...poate sunt subiectiva :D si eu cu sotul suntem eu bruneta, el blondiu
Biserica Sf. Anastasia este langa fostul Restaurant Parc (Liceul 2). Biserica e foarte faina si au slujba frumoasa.

claudiauk
18.05.2009, 20:31:15
Biserica Sf. Anastasia este langa fostul Restaurant Parc (Liceul 2). Biserica e foarte faina si au slujba frumoasa.

ah merci pt lamuriri, cred ca am inteles pe unde se afla. eu una fac la Sf Alexe, de ea apartinem. aveti idee cum mai sunt slujbele de casatorie acolo?

daneza_1983
19.05.2009, 08:25:55
Buna dimineata, mai precis catedrala Sf.Anastasia se afla fata in fata cu policlinica nr.2. Sper ca am reusit sa te lamuresc.:">

willy
19.05.2009, 09:02:33
si ale mele la fel, tot alea sunt favorite...:x

Sf. Anastasia nu e biserica e chiar catedrala. Ai vazut in pozele mele cum arata, noi acolo ne-am cununat:*

claudiauk
20.05.2009, 09:31:36
da intre timp mi-am dat seama ....eu am crescut cu denumirea "catedrala". daca ma batea cineva nu stiam ca se numeste Sf Anastasia :))
mah dar cine a creat off topic-ul? si de ce? nu suntem asa multe pe aici si plus ca putem discuta aici ce este off topic

mary_anne
23.05.2009, 12:14:26
care poate sa ma ajute si pe mine? eu nu inteleg treaba cu Primaria...am inteles ca analizele medicale trebuie sa le fac cu 2 saptamani inainte. Asta ar insemna 13 iunie (in cazul meu) si in aceeasi si cand am analizele si certificatul prenuptial merg si la Primarie. Am mai auzit o alta varianta cum ca trebuie sa merg la Primarie cu 10 zile inainte de nunta si analizele sa nu fie mai vechi de 2 saptamani....sunt intr-o ceata totala...ma ajuta cineva??? [-o<

willy
23.05.2009, 13:36:28
care poate sa ma ajute si pe mine? eu nu inteleg treaba cu Primaria...am inteles ca analizele medicale trebuie sa le fac cu 2 saptamani inainte. Asta ar insemna 13 iunie (in cazul meu) si in aceeasi si cand am analizele si certificatul prenuptial merg si la Primarie. Am mai auzit o alta varianta cum ca trebuie sa merg la Primarie cu 10 zile inainte de nunta si analizele sa nu fie mai vechi de 2 saptamani....sunt intr-o ceata totala...ma ajuta cineva??? [-o<
sa ai data de pe prenuptiale cel mult cu doua saptamani inainte de ziua programata pentru cununia civila... pe urma te poti duce chiar in aceeasi zi la primarie, sau peste patru zile cel mult, adica cu 10 zile inainte de cununie. sper ca ai inteles ceva :)

mary_anne
25.05.2009, 08:04:17
sa ai data de pe prenuptiale cel mult cu doua saptamani inainte de ziua programata pentru cununia civila... pe urma te poti duce chiar in aceeasi zi la primarie, sau peste patru zile cel mult, adica cu 10 zile inainte de cununie. sper ca ai inteles ceva :)
am inteles.iti multumesc din suflet. :*:*:*

criaaa_27
25.05.2009, 14:40:53
am si eu o intrebare, stiu ca pt cununia civila, trebuie ca unul din mirii sa aiba domiciliul in calarasi, dar se poate si doar cu viza de flotant? ca noi o sa facem nunta in calarasi dar nu avem domiciliul aici. multumesc

elegant
25.05.2009, 21:06:23
am si eu o intrebare, stiu ca pt cununia civila, trebuie ca unul din mirii sa aiba domiciliul in calarasi, dar se poate si doar cu viza de flotant? ca noi o sa facem nunta in calarasi dar nu avem domiciliul aici. multumesc

da se poate. insa viza de flotant trebuie obtinuta de unul dintre voi cu cel putin 3 saptamani parca asa, dar cel mai bine ei un nr. de tel si intrebi la evidenta populatie si-ti vor spune sigur. Nu de alta dar sa nu ai suprize.

georgiana2384
26.05.2009, 10:18:54
Fetelor care locuiti in Calarasi cum ajung de la gara la Tribunal. Cu ce masina sau cat e de departe. CRed ca microbuzele care vin din Bucuresti ma lasa la gara. Dar de acolo nu stiu incotro sa o iau. Stiu ca este pe strada Bucuresti si cam atat. PLs heeeelllppp!

Buna,cum ajungi la gara ai sa vezi in partea dreapta o cladire mare;e o fabrica de confectii,mergi dpert inainte vreo 4 colturi,o sa vezi o Biserica si imediat o cladire impunatoate:acolo e Tribunalul.Drum bun!

lupusor
26.05.2009, 10:44:54
Buna,cum ajungi la gara ai sa vezi in partea dreapta o cladire mare;e o fabrica de confectii,mergi dpert inainte vreo 4 colturi,o sa vezi o Biserica si imediat o cladire impunatoate:acolo e Tribunalul.Drum bun!
mada daca vii de la bucuresti ..microbuzele te lasa la autogara nu la gara....sau te pot lasa in fata la supermarket Penny si acolo este si statia de RATB ..te urci in autobuz si la a 3-a statie cobori..in Volna

criaaa_27
26.05.2009, 15:54:01
da se poate. insa viza de flotant trebuie obtinuta de unul dintre voi cu cel putin 3 saptamani parca asa, dar cel mai bine ei un nr. de tel si intrebi la evidenta populatie si-ti vor spune sigur. Nu de alta dar sa nu ai suprize.

Merci, o sa incerc sa rezolv in luna iunie ca sa mai tai ceva de pe lista, ca si asa sunt destule. e bine ca se poate, ca nu m-ar fi tentat sa-mi schimb buletin acum, si dupa nunta iar. e mai comod asa. :D se pare ca avem nunta in aceeasi zi /:)

elegant
26.05.2009, 19:46:06
Merci, o sa incerc sa rezolv in luna iunie ca sa mai tai ceva de pe lista, ca si asa sunt destule. e bine ca se poate, ca nu m-ar fi tentat sa-mi schimb buletin acum, si dupa nunta iar. e mai comod asa. :D se pare ca avem nunta in aceeasi zi /:)

Da asa e. eu am la 4 la civil si 6 la biserica. Tu la ce restaurant,biserica?

claudiauk
27.05.2009, 11:48:10
gagici help! nasii mei se incapataneaza sa achite toate chestiile care "traditional" tin de ei, inclusiv biserica. in calarasi cat mai este acea "donatie" pe care o face nasul la sfarsitul slujbei? m-au intrebat de cateva ori si n-am stiut ce sa le spun :) oricum si dupa ce aflu tot imi va fi jena sa le spun...mi-e cam aiurea

crissy18
27.05.2009, 12:38:47
gagici help! nasii mei se incapataneaza sa achite toate chestiile care "traditional" tin de ei, inclusiv biserica. in calarasi cat mai este acea "donatie" pe care o face nasul la sfarsitul slujbei? m-au intrebat de cateva ori si n-am stiut ce sa le spun :) oricum si dupa ce aflu tot imi va fi jena sa le spun...mi-e cam aiurea
Eu am avut nunta sambata la sf anastasia...a platit nasul 350, suma in care au fost inclusi si banii pt cor..

criaaa_27
27.05.2009, 13:42:50
Da asa e. eu am la 4 la civil si 6 la biserica. Tu la ce restaurant,biserica?

Am modificat si la profil, la biserica am pus la 18:30, iar la restaurant la 20:30, la Baden cel care se deschide nou la chiciu, nu stiu in schimb la civil la cat sa pun, pentru ca nu vreau sa ma imbrac la fel (stiu ca in calarasi asa se face, dar la targoviste, orasul meu natal, se face cununia civila dimineata pe la 11, iar la biserica pe la 18 si abia pentru biserica se imbraca rochita de mireasa,dar... la mine e un pic mai complicat pentru ca o sa am si rudele din targoviste, si nu pot sa le aduc in calarasi de la 10 dimineata, of), si nu stiu cam de cat timp as avea nevoie ca sa ma schimb. La asta ma mai gandesc. Oricum mai am foarte multe de luat si de facut, tu cum stai cu pregatirile?

Onouk
27.05.2009, 13:47:57
Am modificat si la profil, la biserica am pus la 18:30, iar la restaurant la 20:30, la Baden cel care se deschide nou la chiciu, nu stiu in schimb la civil la cat sa pun, pentru ca nu vreau sa ma imbrac la fel (stiu ca in calarasi asa se face, dar la targoviste, orasul meu natal, se face cununia civila dimineata pe la 11, iar la biserica pe la 18 si abia pentru biserica se imbraca rochita de mireasa,dar... la mine e un pic mai complicat pentru ca o sa am si rudele din targoviste, si nu pot sa le aduc in calarasi de la 10 dimineata, of), si nu stiu cam de cat timp as avea nevoie ca sa ma schimb. La asta ma mai gandesc. Oricum mai am foarte multe de luat si de facut, tu cum stai cu pregatirile?
Nu e o traditie la Calarasi cum ca ar trebui sa te duci la starea civila in rochia de mireasa. Cred ca sunt multe miresici din Calarasi care merg pe varianta toaletei sparate la starea civila.

Onouk
27.05.2009, 13:48:52
Eu am avut nunta sambata la sf anastasia...a platit nasul 350, suma in care au fost inclusi si banii pt cor..
Cu cat timp inainte ati facut programarea la biserica?

elegant
27.05.2009, 14:14:18

Nu trebuie neaparat sa mergi la civil in mireasa, insa eu nu vreau sa ma plimb aiurea, deoarece fac cununia civila si religioasa in acceasi zi am decis sa ma imbrac doar in miresica si sa ma prezint si colo si colo. Gandesc eu ca e mai complicat sa fac dim civil - imbracaminte, coafura alta decat cea de seara si nu prea e timp - e obositor. Cu pregatirile sunt ok, mai am accesorii de luat, si voalul merg la proba sambata, cam toate sunt puse la punct mici detalii pe care trebuie sa le ajustez mai aproape si cam gata. Sa speram ca vom avea o zi/seara de vis!

crissy18
27.05.2009, 15:13:00
Nici eu nu vroiam sa ma inbrac initial la fel...dar pana la urma am hotarat ca e cel mai bine...oricum la primarie nu stai mai mult de o jumatate de ora (cu tot cu poze)...parerea mea e ca este f obositor sa te coafezi de 2 ori sa te schimbi...etc...se mai decaleaza programarile la coafor, la machiaj si sa nu ajungi sa te stresezi ca nu esti gata la timp. Eu am avut la 16 civila, 16:30 biserica, 19 restaurant..

criaaa_27
28.05.2009, 11:13:10
Nici eu nu vroiam sa ma inbrac initial la fel...dar pana la urma am hotarat ca e cel mai bine...oricum la primarie nu stai mai mult de o jumatate de ora (cu tot cu poze)...parerea mea e ca este f obositor sa te coafezi de 2 ori sa te schimbi...etc...se mai decaleaza programarile la coafor, la machiaj si sa nu ajungi sa te stresezi ca nu esti gata la timp. Eu am avut la 16 civila, 16:30 biserica, 19 restaurant..

Stiu, dar nu imi fac probleme cu parul, ca persoana care ma face o sa fie si invitata la nunta, are cabinet, dar nu in calarasi, si de machiat o sa ma fac la fel. Ideea e ca ca oricum as vrea ca intre cununia civila si cea religioasa, sa pun si un mic aperitiv, ca o sa am multi oameni veniti dupa drum, si e greu sa stea pana la 9 cand o sa vina aperitivul nemancati. Iar pentru moment chiar nu am nici un stres, desi nu am nici rochita, nici pantofi, dar usor, usor le fac pe toate :D. Si casa de piatra, ca tu deja gata ai scapat de emotii. Unde plecati in luna de miere? si vroiam sa te mai intreb cat a durat slujba la tine? ca eu am fost la nunti la care a durat jumatate de ora si la alte nunti la care a durat peste o ora.

criaaa_27
28.05.2009, 11:19:31
Nu trebuie neaparat sa mergi la civil in mireasa, insa eu nu vreau sa ma plimb aiurea, deoarece fac cununia civila si religioasa in acceasi zi am decis sa ma imbrac doar in miresica si sa ma prezint si colo si colo. Gandesc eu ca e mai complicat sa fac dim civil - imbracaminte, coafura alta decat cea de seara si nu prea e timp - e obositor. Cu pregatirile sunt ok, mai am accesorii de luat, si voalul merg la proba sambata, cam toate sunt puse la punct mici detalii pe care trebuie sa le ajustez mai aproape si cam gata. Sa speram ca vom avea o zi/seara de vis!

Si eu sper sa fie de nuitat, asa trebuie :D. Am intrat deja pe ultima 100 de zile, ca mai avem fix 100 de zile pana la nunta :D. Si da, poate e mai complicat sa te imbraci diferit, dar stii cum e, cand asa te visezi de mica.... Eu abia acum 2 ani am vazut prima data ca se merge si la civil in rochita de mireasa.... si sincer mi s-a parut ciudat, dar stii cum e, fiecare face cum ii place si mai ales sa se simta bine.

daneza_1983
29.05.2009, 09:07:47
Buna dimineata parearea mea este ca va fi destul de obositoare acea zi ca sa o complicam si noi mai mult. M-am gandit si eu la un moment dat sa fac civila de dimineata si abia la religioasa sa merg imbracata in rochie de mireasa dar avand in vedere ca iubitul meu nu este din oras este de undeva de la tara nu are rost sa il pun pe drumuri aiurea inclusiv rubedeniile. Eu am biserica programata la ora 18 deci la ora 16 voi fi la civila si la 20 la restaurant. Sper sa fii facut o alegere buna si sa nu fiu foarte obosita^:)^ .

elegant
29.05.2009, 12:46:26
Buna dimineata parearea mea este ca va fi destul de obositoare acea zi ca sa o complicam si noi mai mult. M-am gandit si eu la un moment dat sa fac civila de dimineata si abia la religioasa sa merg imbracata in rochie de mireasa dar avand in vedere ca iubitul meu nu este din oras este de undeva de la tara nu are rost sa il pun pe drumuri aiurea inclusiv rubedeniile. Eu am biserica programata la ora 18 deci la ora 16 voi fi la civila si la 20 la restaurant. Sper sa fii facut o alegere buna si sa nu fiu foarte obosita^:)^ .

Ce tare eu biserica o am tot la 18 si la civil vreau tot la 16:O sau 16:30 restaurant 20. Bune ca nu avem la aceeasi biseica. Ai luat deja ora la biserica nu?

criaaa_27
29.05.2009, 14:53:01
Ce tare eu biserica o am tot la 18 si la civil vreau tot la 16:O sau 16:30 restaurant 20. Bune ca nu avem la aceeasi biseica. Ai luat deja ora la biserica nu?

elegant, daneza_1983 are nunta pe 26.09.2009. asa ca stai linistita, auzi, dar tu ce faci 2 ore intre civil si religios? ca la civil dureaza 10 min, si cu pozele mai mult de 20-30 de minute nu stai. si de la 16 sau 16:30 pana la 18 e prea mult, parerea mea.

elegant
29.05.2009, 22:35:46
uff!!! cam aiurita dar eram la serv si doar am aruncat asa privirea. Pai inca nu stiu daca la 16 sau 16:30 la civil, dureaza 10 min dar sampanie felicitari etc., apoi pozele de afara alea alea. Dupa asta doar noi 2 cu nasii eventual poze in parc etc. Nu vreau sa fiu pe fuga asa ca mai bine imi rezerv si putin timp ca deh nici la civil nu intri la ora fixa mai stai 10 min si astepti ca doar nu suntem in Anglia ca totul sa se intamplae la fix!:))

mary_anne
30.05.2009, 09:51:46
Buna fetele...stiti cumva la ce salon pot sa-mi pun unghii false. As vrea tips cu gel si nu cred ca avem asa ceva prin Cl, dar daca stiti cumva va rog sa-mi spune-ti. Nu mi-as fi pus unghii false pt ca le am lungi si frumoase in general dar mi s-au rupt vre-o 2 si nu mai am nici o sansa sa-mi creasca :((

crissy18
31.05.2009, 19:47:04
Stiu, dar nu imi fac probleme cu parul, ca persoana care ma face o sa fie si invitata la nunta, are cabinet, dar nu in calarasi, si de machiat o sa ma fac la fel. Ideea e ca ca oricum as vrea ca intre cununia civila si cea religioasa, sa pun si un mic aperitiv, ca o sa am multi oameni veniti dupa drum, si e greu sa stea pana la 9 cand o sa vina aperitivul nemancati. Iar pentru moment chiar nu am nici un stres, desi nu am nici rochita, nici pantofi, dar usor, usor le fac pe toate :D. Si casa de piatra, ca tu deja gata ai scapat de emotii. Unde plecati in luna de miere? si vroiam sa te mai intreb cat a durat slujba la tine? ca eu am fost la nunti la care a durat jumatate de ora si la alte nunti la care a durat peste o ora.
F bine faci ca nu te stresezi...o sa le rezolvi cu calm pe toate...la noi slujba a durat cam 1 ora, dar vorbisem inainte cu preotul ca vrem varianta scurta. In luna de miere plecam in Thassos, pe 12 iunie :smile:

mary_anne
01.06.2009, 09:38:59
crissy cum a fost la nunta? pune si tu poze sa te vedem si noi...pupici :*

crissy18
01.06.2009, 13:25:16
crissy cum a fost la nunta? pune si tu poze sa te vedem si noi...pupici :*
A fost super la nunta...credeam ca o sa am emotii de o sa ajung sa ma impiedic sau sa ma balbai:D . Doua nopti inainte nu prea am dormit dar in ziua aia am fost super relaxata si am incercat sa nu ma enervez, pt ca inevitabil nu a mers totul exact cum planuisem. Concluzia este ca ne am distrat amandoi si nu am lasat nimic sa ne strice ziua.

daneza_1983
01.06.2009, 14:12:57
A fost super la nunta...credeam ca o sa am emotii de o sa ajung sa ma impiedic sau sa ma balbai:D . Doua nopti inainte nu prea am dormit dar in ziua aia am fost super relaxata si am incercat sa nu ma enervez, pt ca inevitabil nu a mers totul exact cum planuisem. Concluzia este ca ne am distrat amandoi si nu am lasat nimic sa ne strice ziua.

Foarte frumoase pozele, si voi la fel, pe cine ati avut la nunta pentru foto+video, unde ati facut superbul vostru tort?

crissy18
01.06.2009, 17:42:41
Foarte frumoase pozele, si voi la fel, pe cine ati avut la nunta pentru foto+video, unde ati facut superbul vostru tort?
Fotografiile puse de mine aici sunt de la prieteni(inca nu am pozele de la fotograf)...fotograful si cameramanul a fost din buc...tortul a fost de la cofetaria altfel din bucuresti...l au livrat ei, contra cost...daca vrei iti pot da pe pm site ul fotografului

mary_anne
01.06.2009, 19:57:23
ati fost 2 frumosi...sa fiti fericiti toata viata :*:*:* si eu voi incerca sa ma controlez pe cat posibil la nunta

elegant
01.06.2009, 20:21:02
Felicitari! Foarte frumosi! Casa de piatra si multa fericire!

crissy18
02.06.2009, 00:17:48
Va multumesc mult pt urari!:*

daneza_1983
02.06.2009, 08:33:41
Va multumesc mult pt urari!:*

Buna dimineata, am crezut ca foto+video ai avut din cl si la fel si tortul.
Casa de piatra.

willy
02.06.2009, 11:38:52
Casa de piatra! Ati fost o pereche foarte frumoasa!>:D<

crissy18
02.06.2009, 17:33:23
Casa de piatra! Ati fost o pereche foarte frumoasa!>:D<
Multumim willy!:*

claudiauk
02.06.2009, 20:44:58
crissy felicitari! casa de piatra si sa va dea DD o casnicie linistita si frumoasa. ai fost o miresica tare frumusica :)

daneza_1983
10.06.2009, 16:00:29
Buna ziua fetelor
Hai sa facem o lista cu ce am realizat pana acum in ceace priveste nunta noastra si pe unde suntem cu pregatirile:
Eu am asa:
- biserica am dat un avans de 50 lei
- restaurantul am dat un avans de 400 lei
- formatia (3500 lei) avans 500 lei
- foto+video (1600 lei) avans 400 lei
- verighetele au costat 650 lei
Mai am o gramada de facut, dar usor usor in 4 luni cat mai am pana la nunta am sa termin eu.
Voi cum stati cu pregatirile?

elegant
10.06.2009, 20:37:29
Pai sa vedem:
-biserica rezervata pentru ora 18 fara avans;
-restaurant rezervat (am vorbit de meniu, huse detliile se stabilesc mai aproape);
-aranjamente am contractat pe cineva am dat avans 500 ron;
-rochie, pantofi, dress, voal cumparat - sunt acasa;(urmeaza accesorii si lenjerie)
-el costum si 1 camasa (mai avem de luat 1 camasa, pantofi, curea si lenjerie)
-invitatiile/card trebuie sa dam textul -sunt platite.
-cocoarde,marturii urmeaza sa luam;
-verighete cautam;

In mare am cam acoperit .:D

daneza_1983
11.06.2009, 08:28:16
Pai sa vedem:
-biserica rezervata pentru ora 18 fara avans;
-restaurant rezervat (am vorbit de meniu, huse detliile se stabilesc mai aproape);
-aranjamente am contractat pe cineva am dat avans 500 ron;
-rochie, pantofi, dress, voal cumparat - sunt acasa;(urmeaza accesorii si lenjerie)
-el costum si 1 camasa (mai avem de luat 1 camasa, pantofi, curea si lenjerie)
-invitatiile/card trebuie sa dam textul -sunt platite.
-cocoarde,marturii urmeaza sa luam;
-verighete cautam;

In mare am cam acoperit .:D

Buna dimineata
stai chiar foarte bine la capitolul pregatiri din cate vad eu. Mult succes in continuare.

claudiauk
11.06.2009, 09:27:57
hm ....m-ati facut sa imi fac si eu o recapitulare :D. deocamdata am asa:
rochita
pantofiorii
verighete
invitatiile (deja partial impartite)
restaurant
biserica
formatie
foto
video
nu mai stiu ce avansuri am dat...am trimis banuti treptat in tara si mama s-a ocupat de avansuri. si stiti ce mai am eu fetelor? un munte de emotii!!! azi dimi am vazut tickerul si mi s-a facut un gol in stomac...si eu deja sunt casatorita civil :))

daneza_1983
11.06.2009, 15:34:38
hm ....m-ati facut sa imi fac si eu o recapitulare :D. deocamdata am asa:
rochita
pantofiorii
verighete
invitatiile (deja partial impartite)
restaurant
biserica
formatie
foto
video
nu mai stiu ce avansuri am dat...am trimis banuti treptat in tara si mama s-a ocupat de avansuri. si stiti ce mai am eu fetelor? un munte de emotii!!! azi dimi am vazut tickerul si mi s-a facut un gol in stomac...si eu deja sunt casatorita civil :))

Mai ai putin pana la nunta. Esti pregatita emotional? eu mai am 4 luni si deja imi fac probleme pentru orice prostie in parte.
Sper sa fie bine pana la urma si sa avem nunta pe care ne-am dorit-o.

elegant
11.06.2009, 19:38:09
Hm;)) am uita ca si formatia o am. Emotii eu acum nu prea am cred ca atunci mai aproape, noi avem 9 ani de cand suntem impreuna 3 ani locuim sub acelai acoperis. Imi fac griji pentru machiaj si coafura. Dar stiu ce totul va fi bine atata timp cat ii am pe cei dragi alaturi.
A si azi mi-am comandat bijuteriile de la carla Brillanti. Cand vin va pun poze.

claudiauk
11.06.2009, 20:01:46
Hm;)) am uita ca si formatia o am. Emotii eu acum nu prea am cred ca atunci mai aproape, noi avem 9 ani de cand suntem impreuna 3 ani locuim sub acelai acoperis. Imi fac griji pentru machiaj si coafura. Dar stiu ce totul va fi bine atata timp cat ii am pe cei dragi alaturi.
A si azi mi-am comandat bijuteriile de la carla Brillanti. Cand vin va pun poze.

pe mine tocmai asta ma emotioneaza, ca ii voi avea p toti cei dragi alaturi. la civil am avut doar cativa amici de aici din uk. de aceea pt "partea a doua" am emotii, ma gandesc ca am sa ii vad pe toti cei dragi acolo in biserica si mi se vor incetosa un pic ochii ;;)

claudiauk
11.06.2009, 20:09:17
Mai ai putin pana la nunta. Esti pregatita emotional? eu mai am 4 luni si deja imi fac probleme pentru orice prostie in parte.

daneza nu te mai stresa, o sa fie bine ai sa vezi. usurel usurel se rezolva toate micile prostioare care ne streseaza pe noi atat. sincer daca in urma cu cativa ani mi-ar fi zis cineva ca am sa ma preocup de niste chestii minore atat de mult, i-as fi ras in fata :))

daneza_1983
12.06.2009, 12:53:58
daneza nu te mai stresa, o sa fie bine ai sa vezi. usurel usurel se rezolva toate micile prostioare care ne streseaza pe noi atat. sincer daca in urma cu cativa ani mi-ar fi zis cineva ca am sa ma preocup de niste chestii minore atat de mult, i-as fi ras in fata :))

mutumesc de incurajari, cu siguranta va iesi bine.
va doresc si voua o nunta usoara si cat mai putine griji.

binecuvantare
15.06.2009, 10:21:08
SUnt curios!
Oare se pot pune niste sume etimative pentru fiecare chestie si apoi sa vezi cat te costa o nunta?=P~

daneza_1983
15.06.2009, 14:18:52
SUnt curios!
Oare se pot pune niste sume etimative pentru fiecare chestie si apoi sa vezi cat te costa o nunta?=P~

Buna
Eu nu am pus sume estimative, am scris exact avansurile pe care le-am dat pentru fiecare in parte, si da chiar as fi curioasa la sfarsit sa vad cat am cheltuit pentru nunta, deoarece va fi platita de mine si de viitorul meu sot.
Numai bine.
Spor la pregatiri.

daneza_1983
15.06.2009, 14:25:48
Buna geanina82, nu stiu de ce am impresia ca ne cunoastem. Ai fost eleva cumva la scoala numarul 11?

Laucata
15.06.2009, 15:45:46
Buna miresici de Calarasi!

si eu am fost miresica de Calarasi, anul trecut in 6 septembrie, la restaurant Queen.
Daca vreti va pot ajuta cu sfaturi.

Crissy, cred ca ne cunoastem...sigur am terminat acelasi liceu...foarte frumosi ati fost amandoi!

Pentru viitoarele miresici...emotiile sunt inevitabile...desi eram casatoriti civil de 10 luni...desi stiam costumul de mire si il vasusem si imbracat(doar impreuna am alergat zile intregi pana am gasit ceva ok)...in momentul in care a intrat in casa am inceput un bocet...salvarea a venit de la el care m-a luat in brate si mi-a zis sa nu mai plang ''ca nu imi face nici un rau...noi ne casatorim pentru ca ne iubim''...moment in care toata lumea a inceput sa rada si mi-a trecut...

Zilele urmatoare voi pune si poze...cine stie..poate mai dau de persoane cunoscute!

daneza_1983
15.06.2009, 15:53:12
Buna miresici de Calarasi!

si eu am fost miresica de Calarasi, anul trecut in 6 septembrie, la restaurant Queen.
Daca vreti va pot ajuta cu sfaturi.

Crissy, cred ca ne cunoastem...sigur am terminat acelasi liceu...foarte frumosi ati fost amandoi!

Pentru viitoarele miresici...emotiile sunt inevitabile...desi eram casatoriti civil de 10 luni...desi stiam costumul de mire si il vasusem si imbracat(doar impreuna am alergat zile intregi pana am gasit ceva ok)...in momentul in care a intrat in casa am inceput un bocet...salvarea a venit de la el care m-a luat in brate si mi-a zis sa nu mai plang ''ca nu imi face nici un rau...noi ne casatorim pentru ca ne iubim''...moment in care toata lumea a inceput sa rada si mi-a trecut...

Zilele urmatoare voi pune si poze...cine stie..poate mai dau de persoane cunoscute!

Buna
Si eu cu miresoiul meu ne cunoastem de vreo 10 ani si stam impreuna de 5 ani, dar cred ca in momentul in care am sa il vad la mine in casa am sa incep sa plang insatntaneu fara motiv, pentru ca stiu ca il iubesc si ca in sfarsit mi se va implini acest mare vis: SA DEVIN MIRESICA.

Geanina82
15.06.2009, 17:07:54
am ajuns si eu pe aici>:D< ...

Geanina82
15.06.2009, 17:37:04
Fotografiile puse de mine aici sunt de la prieteni(inca nu am pozele de la fotograf)...fotograful si cameramanul a fost din buc...tortul a fost de la cofetaria altfel din bucuresti...l au livrat ei, contra cost...daca vrei iti pot da pe pm site ul fotografului

si eu tot la Altfel amcomandat tortul... ai fost multumita de ei?>:D<

Geanina82
15.06.2009, 17:43:49
Buna geanina82, nu stiu de ce am impresia ca ne cunoastem. Ai fost eleva cumva la scoala numarul 11?

mai nu... am fost la scoala 5...apoi liceul pedagogic...
si locuiesc pe langa biserica Anastasia...>:D<

dar ne cunoastem acum, nici o problema...

Geanina82
15.06.2009, 17:49:04
Fetelor, am foat astazi sa depun actele la primarie...gata, a inceput numaratoarea inversa :O

Am cununia civila la 4.30 si biserica la 6.

Am si eu o intrebare: voi de unde luati fructele? Va duceti la piata pur si simplu si cumparati? daca nu au in ziua aia frumoase?...:-SS

elegant
15.06.2009, 20:19:49
salut fetelor!
tu ce taxa ai platit la starea civila pentru ora? e inevitabila faza cu perforatul buletinului? eu as avea nevoie de el pentru luna de miere daca nu trebuie sa fac automat pasaport:-s

Geanina82
15.06.2009, 20:42:13
salut fetelor!
tu ce taxa ai platit la starea civila pentru ora? e inevitabila faza cu perforatul buletinului? eu as avea nevoie de el pentru luna de miere daca nu trebuie sa fac automat pasaport:-s

nu am platit nici o ora...
Doar am depus actele si am zis ca vreau ora aia si atat...

Eu nu stiu nimic de perforarea buletinului... eu stiam ca doar la pasaport iti face asta cand iti faci altul nou...

daneza_1983
16.06.2009, 08:13:30
mai nu... am fost la scoala 5...apoi liceul pedagogic...
si locuiesc pe langa biserica Anastasia...>:D<

dar ne cunoastem acum, nici o problema...

Buna stai in zona la mine si eu stau langa biserica Anastasia mai precis fata in fata cu policlinica 2. Mi-ar face o deosebita placere sa ne cunoastem.:D In legatura cu fructele pentru nunta te poti duce la depozite unde au fructe pt ca acolo sigur vei gasi produse proaspete mai ieftine si mai bune.

Geanina82
16.06.2009, 08:23:57
Buna stai in zona la mine si eu stau langa biserica Anastasia mai precis fata in fata cu policlinica 2. Mi-ar face o deosebita placere sa ne cunoastem.:D In legatura cu fructele pentru nunta te poti duce la depozite unde au fructe pt ca acolo sigur vei gasi produse proaspete mai ieftine si mai bune.

ce tare... eu stau in fata blocului cu liceul Danubius... abia astept sa ne cunoastem, sambata voi veni in Calarasi, poate ne si vedem...

Unde sunt depozitele astea, ca eu habar nu am...

daneza_1983
16.06.2009, 08:37:40
ce tare... eu stau in fata blocului cu liceul Danubius... abia astept sa ne cunoastem, sambata voi veni in Calarasi, poate ne si vedem...

Unde sunt depozitele astea, ca eu habar nu am...

daca stii unde se platesc gazele exact acolo pe strada cu gazele este un depozit pe colt, mai este unul si mai inapoi cu o strada tot pe colt fata in fata cu directia agricola si mai sunt, este unul si pe la noi prin zona in 2 moldoveni. Adresa mea de mess este aceasi ca la user putem sa mai vb pe mess.
O zi buna.

willy
16.06.2009, 16:18:32
Fetelor, am foat astazi sa depun actele la primarie...gata, a inceput numaratoarea inversa :O

Am cununia civila la 4.30 si biserica la 6.

Am si eu o intrebare: voi de unde luati fructele? Va duceti la piata pur si simplu si cumparati? daca nu au in ziua aia frumoase?...:-SS
eu am comandat fructele cu 2 zile inainte de la depozitul in diagonala cu directia agricola. am fost foarte multumita!

willy
16.06.2009, 16:21:03
salut fetelor!
nu stiu despre ce taxa ai auzit, dar iti spun ca nu exista. sunt cativa lei care se platesc cand depui actele, dar sincer nu stiu pentru ce sunt. in legatura cu buletinul, nu scapi. este valabil insa inca vreo 2 saptamani dupa perforare (ai atasat la el o hartiuta unde scrie). cred ca cel mai sigur fa-ti pasaport, sau daca ai deja unul eu cred ca mereg sa-l iei pe ala, chiar daca ti-ai schimbat numele...:*

Geanina82
16.06.2009, 20:49:30
eu am comandat fructele cu 2 zile inainte de la depozitul in diagonala cu directia agricola. am fost foarte multumita!

sarumana mult!^:)^

claudiauk
24.06.2009, 12:00:02
:(( gagici help. deci de aseara sunt plina de nervi...nici n-am dormit bine. eu stau in uk momentan, rochita am luat-o de aici. pana ieri eram convinsa ca o pot lua bagaj de mana...citisem pe aici ca multe fete au procedat asa. wrong!! "expertii in relatii clienti" de la wizzair cica o pot lua bagaj de mana daca o impachetez de asa natura sa incapa in chichinetele alea de casete de sus(sper ca intelegeti la ce ma refer). pai asa o mototolesc mai tare decat la bagaj de cala :((. in concluzie: exista vreun loc in Calarasi unde pot calca rochita de mireasa cu incredere? nu la modul nush ce croitoreasa ca asa si eu am croitoreasa mea dar nu face asa ceva so nu i-as da asa ceva pe mana. un loc specializat cu rochite de ocazii unde sa asigure si servicii gen calcat rochita. uf m-am intins mult...scuze sunt tare nervoasa pe wizzair si tare stresata ca ma voi marita cu rochia sifonata :(.

Onouk
24.06.2009, 12:34:07
:(( gagici help. deci de aseara sunt plina de nervi...nici n-am dormit bine. eu stau in uk momentan, rochita am luat-o de aici. pana ieri eram convinsa ca o pot lua bagaj de mana...citisem pe aici ca multe fete au procedat asa. wrong!! "expertii in relatii clienti" de la wizzair cica o pot lua bagaj de mana daca o impachetez de asa natura sa incapa in chichinetele alea de casete de sus(sper ca intelegeti la ce ma refer). pai asa o mototolesc mai tare decat la bagaj de cala :((. in concluzie: exista vreun loc in Calarasi unde pot calca rochita de mireasa cu incredere? nu la modul nush ce croitoreasa ca asa si eu am croitoreasa mea dar nu face asa ceva so nu i-as da asa ceva pe mana. un loc specializat cu rochite de ocazii unde sa asigure si servicii gen calcat rochita. uf m-am intins mult...scuze sunt tare nervoasa pe wizzair si tare stresata ca ma voi marita cu rochia sifonata :(.
In Calarasi nu stiu daca gasesti asa ceva, dar mai mult ca sigur vei gasi in Bucuresti. Sunt mai multe curatatorii care (conform reclamei, eu n-am incercat) spala/calca rochii de mireasa.

claudiauk
24.06.2009, 12:51:02
In Calarasi nu stiu daca gasesti asa ceva, dar mai mult ca sigur vei gasi in Bucuresti. Sunt mai multe curatatorii care (conform reclamei, eu n-am incercat) spala/calca rochii de mireasa.
uf da in bucuresti mi-e un pic mai incomod(nu stiu cand voi avea timp). dar in ultima instanta asa voi proceda. asta daca nu imi pierd cei de la linia aeriana bagjul bagajul :)) cu tot cu rochia in el. noroc ca ajungem in tara cu vreo 3 sapt inainte de nunta, deci ma consolez ca ar avea timp sa mi-l gaseasca :D. sunt nebuna, stiu...dar am avut o noapte plina de draci >:P si mi-am adus aminte cum sorela mea si cumnatul au ramas vrei 3-4 zile fara toale din cauza taromului.

elegant
24.06.2009, 17:44:14
uf da in bucuresti mi-e un pic mai incomod(nu stiu cand voi avea timp). dar in ultima instanta asa voi proceda. asta daca nu imi pierd cei de la linia aeriana bagjul bagajul :)) cu tot cu rochia in el. noroc ca ajungem in tara cu vreo 3 sapt inainte de nunta, deci ma consolez ca ar avea timp sa mi-l gaseasca :D. sunt nebuna, stiu...dar am avut o noapte plina de draci >:P si mi-am adus aminte cum sorela mea si cumnatul au ramas vrei 3-4 zile fara toale din cauza taromului.

eu zic totusi sa o faci mica mica si sa o iei la bagaje de mana, ca si la cala se mototoleste dar cel putin esti sigura ca jungi cu ea. eu rochita o voi lua de la slaon gata calcata insa trebuie sa o aduc in cl dar o intind in masina. daca vrei intreb la salon daca calca si rochite care nu sunt cumparate de la ei.

willy
24.06.2009, 18:50:33

decat sa stai cu gandul ca wizzair iti va incurca bagajele, eu zic sa incerci s-o bagi la bagajul de mana. chiar dc ajungi cu ea mototolita, iti vei gasi timp in cele trei saptamani sa o calci undeva in bucuresti. astaz e sugestia mea. pupici.

ps> abia astept sa ne vedem<:-P

claudiauk
24.06.2009, 22:06:53
multumesc pt raspunsuri fetelor>:D< . intre timp m-am linistit cu calcatul. se pare ca mai toate curatatoriiile in bucuresti ofera si calcare cu aburi deci nu-i asa stres. inca ma gandesc unde sa bag rochita....mi-e ca la bagaj de mana sa face mototol si nu vreau sa se striveasca partea de sus...intaritura ca sa zic asa. voi incerca ambele metode si vad eu cum o scot la capat :D
va pupi si spor la pregatiri celor care sunteti in focuri
off: me too:)

Geanina82
25.06.2009, 01:08:56

eu stiam ca e curatatoria aia de la Adolescentul si auzisem ca e buna, nu am incercat-o pana acum...

Dar esti sigura ca trebuie sa o impachetezi asa rau? Eu cred ca o poti duce pe umeras in mana, serios...
>:D<

claudiauk
25.06.2009, 09:27:14
eu stiam ca e curatatoria aia de la Adolescentul si auzisem ca e buna, nu am incercat-o pana acum...

Dar esti sigura ca trebuie sa o impachetezi asa rau? Eu cred ca o poti duce pe umeras in mana, serios...

geanina sunt sigura, doar de aceea i-am si sunat. tocmai ca si eu eram convinsa ca o pot lua asa pe mana, citisem ca alte miresici asa au procedat in trecut. dar uite ca multe companii mai schimba regulile din varii motive: securitate, mai multi bani, etc.
dar nu-i nimic...intre timp m-am calmat :)

Onouk
26.06.2009, 08:49:10

Cu cat timp inainte de nunta ai facut rezervarea la biserica?

lupusor
26.06.2009, 11:10:44
pe mine cei de la care am cumparat rochita (Casa rochiilor de mireasa-Bucuresti) dupa ce am luat-o de la ei calcata si aranjata mi-au spus ca daca se mai mototoleste o pot pune cu cateva zile inainte de eveniment in baie dupa ce se face abur, se atarna acolo si se lasa sa se mai intinda un pic si apoi o iei si o pui undeva la fel sa stea intinsa (prinsa undeva sa stea suspendata)...asta e un mic secret de la ei...daca va poate ajuta

claudiauk
26.06.2009, 21:18:46
pe mine cei de la care am cumparat rochita (Casa rochiilor de mireasa-Bucuresti) dupa ce am luat-o de la ei calcata si aranjata mi-au spus ca daca se mai mototoleste o pot pune cu cateva zile inainte de eveniment in baie dupa ce se face abur, se atarna acolo si se lasa sa se mai intinda un pic si apoi o iei si o pui undeva la fel sa stea intinsa (prinsa undeva sa stea suspendata)...asta e un mic secret de la ei...daca va poate ajuta
lupusor merci pt sfat. mai auzisem si eu de metoda aceasta, dar la curatatorie presupun ca folosesc aburi mai cu putere pt acest tip de calcare. asa ca raman la varianta asta. thx again

Geanina82
28.06.2009, 19:04:40
Cu cat timp inainte de nunta ai facut rezervarea la biserica?

Pai eu m-am dus in septembrie, cand am stabilit si data nuntii... dar te poti duce cand vrei tu...cu cat mai repede cu atat mai bine, sa ieie ora care iti convine...>:D<

Laucata
29.06.2009, 13:57:51
Buna tuturor,

in primul rand vreau sa o felicit pe Geanina (daca am vazut bine, sambata a avut loc nunta :) ). Casa de piatra, multa intelegere si 'sa va ingaduiti' unul cu celalalt (partea cu ''sa va ingaduit'' mi-a fost spusa de mama...nu am inteles atunci, dar de fapt se referea la a avea rabdarea necesara cu cel de langa tine).
Pentru Claudiauk, eu am avut o rochita care chiar se sifona usor, si am dus-o la Adolescentul (curatatoria). Mi-au calcat-o la aburi, si mi-au pus rochia intr-o folie, astfel incat nu a mai fost indoita deloc. Rochia mea a avut o trena de 50 cm, asa ca folia a fost destul de mare. Am dus-o joi dimineata si vineri seara am ridicat-o. Eu cred ca ar fi bine sa mergi sa vorbesti cu ei, pentru ca eu cred ca iti pot calca rochia. Odata cu rochia mea, am dus si rochia sorei mele...tot lunga...si mai sifonata decat a mea ( venea din Danemarca si a avut-o in bagajul de cala)... si a iesit foarte bine...

Geanina82
30.06.2009, 00:42:53
Buna tuturor,

in primul rand vreau sa o felicit pe Geanina (daca am vazut bine, sambata a avut loc nunta :) ). Casa de piatra, multa intelegere si 'sa va ingaduiti' unul cu celalalt (partea cu ''sa va ingaduit'' mi-a fost spusa de mama...nu am inteles atunci, dar de fapt se referea la a avea rabdarea necesara cu cel de langa tine).
Pentru Claudiauk, eu am avut o rochita care chiar se sifona usor, si am dus-o la Adolescentul (curatatoria). Mi-au calcat-o la aburi, si mi-au pus rochia intr-o folie, astfel incat nu a mai fost indoita deloc. Rochia mea a avut o trena de 50 cm, asa ca folia a fost destul de mare. Am dus-o joi dimineata si vineri seara am ridicat-o. Eu cred ca ar fi bine sa mergi sa vorbesti cu ei, pentru ca eu cred ca iti pot calca rochia. Odata cu rochia mea, am dus si rochia sorei mele...tot lunga...si mai sifonata decat a mea ( venea din Danemarca si a avut-o in bagajul de cala)... si a iesit foarte bine...

Iti multumesc pentru felicitari, poze gasesti mai jos...>:D<

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/PozeNuntaMarioGeanina?authkey=Gv1sRgCMWjpMSenKWY_Q E# (http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/PozeNuntaMarioGeanina?authkey=Gv1sRgCMWjpMSenKWY_Q E#)

erica_roberta
30.06.2009, 16:37:33
Buna!

Geanina iti doresc sa ai parte de multa fericire si casa de piatra.
Ai avut o rochita superba.
Si culoarea tortului este interesanta.
Unde ai comandat tortul si din ce era?

Geanina82
01.07.2009, 00:33:54
Buna!

Geanina iti doresc sa ai parte de multa fericire si casa de piatra.
Ai avut o rochita superba.
Si culoarea tortului este interesanta.
Unde ai comandat tortul si din ce era?

Iti multumesc frumos, draga mea si tie iti doresc o nunta asa cum ti-o doresti...

Tortul e comandat la cofetaria Altfel din Bucuresti si l-au livrat ei la restaurant, e facut doar dupa o poza, sunt foarte priecputi. Pe deasupra e martipan, eu am avut culoarea nuntii verde, de aceea si tortul in ton... In interior e balt Ambasador, cu fructe de padure, sarlota si ciocolata. Eu l-am gustat doar cand l-am ales...nu si la nunta din pacate, dar a fost extrem de apreciat...>:D<

Geanina82
01.07.2009, 00:35:27
Fetele...mai multe poze, ca le-am primit de la fotograf...

Vreau sa va spun ca fotograful meu a fost extraordinar, nici nu imi inchipuiam, dar uitati ce poze mi-a facut...>:D<

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/NuntaPozeProfesioniste?authkey=Gv1sRgCNqfk-6ByJ_f4QE# (http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/NuntaPozeProfesioniste?authkey=Gv1sRgCNqfk-6ByJ_f4QE#)

lupusor
01.07.2009, 09:41:03

Vreau sa va spun ca fotograful meu a fost extraordinar, nici nu imi inchipuiam, dar uitati ce poze mi-a facut...>:D<

http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/NuntaPozeProfesioniste?authkey=Gv1sRgCNqfk-6ByJ_f4QE# (http://picasaweb.google.ro/geanina.marilena/NuntaPozeProfesioniste?authkey=Gv1sRgCNqfk-6ByJ_f4QE#)

foarte frumoase..de fapt voi sunteti frumosi ...nu pozele :-p :D ...sunt reusite pozele...astea sunt amintirile care raman...inspirat fotograful

Valentinaaa
01.07.2009, 13:47:41
buna...nu stiam pana azi ca sunt atat de multe miresici din Cl pe forum:">
elegant...am inteles ca faci nunta la Alexe, cu cat timp inainte ai rezervat?

Onouk
01.07.2009, 22:50:32

In pozele tale ne-am recunoscut si noi fotograful, iar unul din "hoti" mi-a fost coleg de serviciu :))
Intr-adevar, foarte reusite pozele! M-am linistit din punctul asta de vedere!
Casa de piatra si sa fiti fericiti!

mary_anne
12.07.2009, 09:43:56
Buna fetele. Am promis ca revin cu poze.

http://just-us2.hi5.com

Onouk
12.07.2009, 11:26:35

Doar grupul tau de prieteni poate vedea pozele.
Casa de piatra, sa fiti sanatosi si fericiti!

elegant
12.07.2009, 12:13:44
buna...nu stiam pana azi ca sunt atat de multe miresici din Cl pe forum:">
elegant...am inteles ca faci nunta la Alexe, cu cat timp inainte ai rezervat?

Da asa e. Pai noi am fost cam acum o luna si am vorbit ca sa fim siguri de ora. Preotul ne cunaste de cand am inceput noi sa fim impreuna si de aceea am dorit acolo.

mary_anne
12.07.2009, 14:08:40
scuze ..nu mi-am dat seama...am setat sa poata fi vazut de toata lumea acum :*

Onouk
12.07.2009, 16:41:46
scuze ..nu mi-am dat seama...am setat sa poata fi vazut de toata lumea acum :*
Foarte frumoase pozele. Ati fost doi draguti. >:D< :*

Geanina82
12.07.2009, 21:09:11

Foarte frumoase, felicitari!
Ce bine ca ai avut timp sa faci si poze in parc, ca eu am fost pe fuga si am stat doar 3 minute in parc, ca incepea ploaia... Pana am ajuns la biserica ploua serios...;-)

daneza_1983
15.07.2009, 13:19:24
Buna fetelor nu mai se casatoreste nimeni la calarasi?

Geanina82
15.07.2009, 22:10:12
Buna fetelor nu mai se casatoreste nimeni la calarasi?

Pai te casatoresti tu, nu-i de ajuns?>:D<
daca te pot ajuta cu ceva, sa-mi spui, te rog...

daneza_1983
16.07.2009, 14:17:50
Pai te casatoresti tu, nu-i de ajuns?>:D<
daca te pot ajuta cu ceva, sa-mi spui, te rog...

Multumesc,daca am nevoie de ajutor sigur ca voi apela la tine.

erica_roberta
23.07.2009, 09:41:21
Nu mai este nicio miresica pe aici?

BabyBlu
23.07.2009, 12:53:01
uite..doar ce am intrat eu! Sunt noua pe site.. sunt o viitoare miresica de Calarasi! sa salut pe toate.. si va pupacesc!

Geanina82
23.07.2009, 23:47:03
Si eu sunt pe aici, cu ce va pot fi de folos?:*

erica_roberta
24.07.2009, 09:42:02
Buna fetelor!

Eu voi avea nunta la Hotel si am inteles ca nu au aranjemente, ca trebuie sa ne ocupam noi.
Ma puteti ajuta cu o idee?
Ati fost la vreo nunta la Hotel?
Cum era decorul?
Mentionez ca nu sunt din Calarasi si ca ajunge pe acolo cam la 2 luni.
Multumesc.

Onouk
24.07.2009, 12:39:46
Buna fetelor!

Eu voi avea nunta la Hotel si am inteles ca nu au aranjemente, ca trebuie sa ne ocupam noi.
Cum era decorul?
Multumesc.
Decorul ti-l faci cum vrei. Rastaurantul este foarte frumos amenajat, iar cu ajutorul unei firme care se ocupa de decoratiuni poate fi si mai frumos. Pentru noi au fost doua inconveniente: 1. nu este foarte spatios; 2. mesele nu sunt rotunde;

erica_roberta
24.07.2009, 12:46:39
Buna!
Pai am vaut mesele cum sunt.
Cand am inchiriat noi era intr-o sambata si era aranjat localul pentru o nunta.
Mie mi-a placut foarte mult cum era. Dar nu stiu cine a facut aranjamentul.
Oricum noi am vrut o nunta mica si nu cred ca avem mai mult de 100 de invitati.
Cred ca pentru 100 de persoane este suficient loc.

erica_roberta
24.07.2009, 12:48:15
Si mai vreau sa imi spuneti ceva.
Noi vrem sa aducem un DJ, dar am inteles ca pe la CL nu se prea poarta cu DJ.
Asa e?

mary_anne
24.07.2009, 14:12:50
Se poarta Dj la Calarasi....ca nu este agreata ideea de toata lumea asta este o alta problema. Dar stiu nunti si botezuri la care au avut dj si a iesit foarte frumos, dar acum depinde si de Dj. :*

erica_roberta
24.07.2009, 16:40:43
Da ai dreptate.
Eu am gasit un Dj care lucreaza in televiziune. E foarte buna. L-am si vazut la o nunta.
Problema este ca nu e din Cl si nu stiu daca accepta sa vina pana acolo.
Trebuie mai inta sa vb cu el.

Geanina82
24.07.2009, 21:14:15
Buna fetelor!

Cum era decorul?
Multumesc.

Iti dau um pm cu detalii...:*

Geanina82
24.07.2009, 21:19:09
Si mai vreau sa imi spuneti ceva.
Noi vrem sa aducem un DJ, dar am inteles ca pe la CL nu se prea poarta cu DJ.
Asa e?

Eu am avut DJ si lumea s-a distrat excelent!<:-P

Geanina82
24.07.2009, 21:24:43
Da ai dreptate.
Eu am gasit un Dj care lucreaza in televiziune. E foarte buna. L-am si vazut la o nunta.
Problema este ca nu e din Cl si nu stiu daca accepta sa vina pana acolo.
Trebuie mai inta sa vb cu el.

cel pe care ti l-am recomandat eu vine unde vrei, la ce ora vrei si sta cat vrei tu... Eu i-am fotografului sa vina la 12 si DJ-ul a venit cu el si au stat pana s-a terminat nunta, normal...

Au venit singuri, au plecat singuri...:*

BabyBlu
27.07.2009, 11:27:19
si eu as dori tot un Dj la nunta .. dar din pacate nu cunosc ! :(
Geanina ma poti ajuta si pe mine? cu un nr de tel..orice info... pls!
Multumesc anticipat!

Geanina82
27.07.2009, 21:03:17
si eu as dori tot un Dj la nunta .. dar din pacate nu cunosc ! :(
Geanina ma poti ajuta si pe mine? cu un nr de tel..orice info... pls!
Multumesc anticipat!

iti trimit PM, draga mea...:*

BabyBlu
27.07.2009, 22:04:28
multumesc!

erica_roberta
30.07.2009, 16:54:49
Buna fetelor!
Ce mai faceti? Nu mai dati nuci un semn sau ati plecat cumva in vacanta?

Geanina82
30.07.2009, 22:05:42
Buna fetelor!
Ce mai faceti? Nu mai dati nuci un semn sau ati plecat cumva in vacanta?

Eu doar am venit din luna de miere, asa ca nu mai am sanse sa mai plec in vacanta...>:D<

daneza_1983
31.07.2009, 12:35:35
Buna, vacanta este impropriu spus pt mine cel putin care mi-am luat o saptamana de concediu sa ma ocup de probleme care mai sunt de rezolvat pt nunta asa ca vacanta la mine va fi dupa nunta.

erica_roberta
31.07.2009, 13:31:51
Eu doar am venit din luna de miere, asa ca nu mai am sanse sa mai plec in vacanta...>:D<
Buna
Nu ne spui si noua unde ai fost in luna de miere?:)

erica_roberta
31.07.2009, 13:33:56
Buna, vacanta este impropriu spus pt mine cel putin care mi-am luat o saptamana de concediu sa ma ocup de probleme care mai sunt de rezolvat pt nunta asa ca vacanta la mine va fi dupa nunta.

Spor la pregatiri.
Acum am vazut ca esti pe ultima suta.

Si noi tot la Sf Anastasia vrem sa facem cununia religioasa. Imi place mult biserica asta.

Imi poti sune cu cat timp inainte ati facut programarea la biserca?

Geanina82
31.07.2009, 20:33:46
Buna
Nu ne spui si noua unde ai fost in luna de miere?:)

Sigur ca va spun...

Am fost in Mexic si a fost o luna de miere in adevaratul sens al cuvantului, extraordinar...>:D<

Geanina82
31.07.2009, 20:37:00
Spor la pregatiri.

Si noi tot la Sf Anastasia vrem sa facem cununia religioasa. Imi place mult biserica asta.

Pai iti pot spune tot eu, ca doar am trecut prin asta...

Eu mi-am stabilit nunta din septembrie anul trecut si tot atunci m-am dus si la biserica... Bine, la mine a fost si o alta situatie ca mirele meu e catolic si trebuiau facute mai multe...

Dar programarea la biserica o poti face cand vrei tu, cu cat mai devreme cu atat mai bine ca sa prinzi ora la care vrei.

Aranjamentul in biserica este 2,5 mil si dupa caz, daca vrei cor sau nu mai platesti in plus, depinde de care vrei...

daca mai ai nevoie de ceva, ma anunti...>:D<

erica_roberta
01.08.2009, 16:37:05
Buna!
Ms mult pentru raspuns.

In principiu crezi ca daca as merge cu o luna inainte ar fi tarziu?
Tu ce ma sfatuiesti?

Geanina82
01.08.2009, 17:39:54
Buna!
Ms mult pentru raspuns.

In principiu crezi ca daca as merge cu o luna inainte ar fi tarziu?
Tu ce ma sfatuiesti?

Cred ca nu e tarziu nici daca te duci cu o zi inainte, dar nu mai ai ora care vrei tu.

Eu cand am avut nunta nu mi-am facut griji, ca era in zi de post (alta alergatura), asa ca in ziua respectiva au fost doar 2 nunti...

In septembrie, cand ai tu, sunt multe nunti si Anastasia e una dintre cele mai frumoase biserici, asa ca multi vor acolo.

Avand in vedere ca tu ai deja stabilita data nuntii, eu zic sa te duci din timp, macar cu 6 luni inainte. Plus ca daca vrei cor, trebuie sa le spui cam cu 2 luni inainte...

sa te duci acum zic ca e cam devreme, dar daca te duci prin ianuarie-februarie, cred ca e ok...>:D<

daneza_1983
10.08.2009, 15:44:54
Spor la pregatiri.

Buna scuzele mele ca nu am raspuns dar astazi am ajuns la birou. Eu mi-am facut programare la Sf.Anastasia in februarie in conditiile in care eu ma casatoresc in septembrie, si am gasit si la o ora destul de rezonabila ora 18.00.

erica_roberta
11.08.2009, 17:34:33
Buna!

Pai asta inseamna ca si eu trebuie sa merg tot februarie avand in vedere ca nunta va fi tot in septembrie.

Multumesc mult pt. raspuns.

criaaa_27
13.08.2009, 13:59:32
Buna. Am si o intrebare, certificatel prenuptiale de la medicul de familie cu cate zile inainte de nunta trebuie eliberate? si cu cate zile inainte se merge la primarie sa depunem actele? Va multumesc.

Geanina82
13.08.2009, 20:13:56
[quote=criaaa_27;2258852]Buna. Am si o intrebare, certificatel prenuptiale de la medicul de familie cu cate zile inainte de nunta trebuie eliberate? si cu cate zile inainte se merge la primarie sa depunem actele? Va multumesc.[/quo

Eu stiu ca sunt valabile 14 zile din momentul in care le depui, dar de cand le iei si pana le depui nu trebuie sa treaca mai mul de 24 de ore...

Eu am luat certificatele in ziua cand am depus actele...:*

criaaa_27
14.08.2009, 15:33:09
[quote=criaaa_27;2258852]Buna. Am si o intrebare, certificatel prenuptiale de la medicul de familie cu cate zile inainte de nunta trebuie eliberate? si cu cate zile inainte se merge la primarie sa depunem actele? Va multumesc.[/quo

Eu stiu ca sunt valabile 14 zile din momentul in care le depui, dar de cand le iei si pana le depui nu trebuie sa treaca mai mul de 24 de ore...

Eu am luat certificatele in ziua cand am depus actele...:*

Multumesc, eu o sa le iau cu o zi inainte, pentru ca eu stau in bucuresti si medicul meu de familie e aici, nu prea am cum sa le iau tot in aceeasi zi. Si actele trebuie depuse cu 10 zile calendaristice inainte nu? eu cum am nunta pe 5 septembrie, trebuie sa ma duc pe 27 august cu actele, nu? si o ultima intrebare... ai idee daca este aglomerat la depunerea actelor? ... ca stiu ca ora o iei in functie de ce mai gasesti liber... iar noi am vrea intre 11 si 12.
Merci mult

elegant
14.08.2009, 20:36:12
[quote=Geanina82;2260705]

Multumesc, eu o sa le iau cu o zi inainte, pentru ca eu stau in bucuresti si medicul meu de familie e aici, nu prea am cum sa le iau tot in aceeasi zi. Si actele trebuie depuse cu 10 zile calendaristice inainte nu? eu cum am nunta pe 5 septembrie, trebuie sa ma duc pe 27 august cu actele, nu? si o ultima intrebare... ai idee daca este aglomerat la depunerea actelor? ... ca stiu ca ora o iei in functie de ce mai gasesti liber... iar noi am vrea intre 11 si 12.
Merci mult

Hai! si eu tot pe 5 am insa as vrea undeva la 16:30. Sper sa nu fie glomerata ziua [-o< [-o< [-o< [-o<

Geanina82
14.08.2009, 23:15:16
[quote=Geanina82;2260705]

Merci mult

Da, actele trebuiesc depuse cu 10 zile calendaristice inainte.

Cu cat te duci mai de dimineata, cu atat mai bine, parca la 8.30 deschid.
Nu stiu sa-ti spun daca e aglomerat, pentru ca eu am facut nunta intr-o zi de post si nu erau multe nunti.

De obicei stiu ca e destul de aglomerat...>:D<

daneza_1983
25.08.2009, 11:17:39
Buna miresici de calarasi mai sunteti pe aici?

BabyBlu
25.08.2009, 11:28:10
Ce se intampla cu miresicile de Calarasi? vad..ca nu prea ati mai scris!:(

Onouk
25.08.2009, 14:47:18
Hello,
Ce mai fac fetele? Cum stati cu pregatirile? :-SS

BabyBlu
25.08.2009, 15:04:42
Buna, OnouK!
Vad ca vei avea nunta la cort, in parcul Dumbrava. Imi poti spune ce firma organizeaza aceste nunti la cort? (mie imi plac extrem de mult nuntile in aer liber)
Sa imi fie scuzata "ignoranta" ..dar eu nu prea vin prin calarasi....de aceea nu am idee cine organizeaza nuntile la cort!
daca se poate un mic PM ..(ca sa nu facem reclama :)
Spor la pregatiri!

daneza_1983
25.08.2009, 15:30:50
Buna eu stau bine la capitolul pregatiri,am aranjat cam tot mai am de comandat tortul, de facut programare la coafor de cumparat bautura,fructele, si cateva maruntisuri aaaaaaa si era sa uit de facut programare la starea civila,in rest sunt ok.....dar incet,incet ma coplesesc emotiile.:D

Onouk
25.08.2009, 15:48:35
Buna eu stau bine la capitolul pregatiri,am aranjat cam tot mai am de comandat tortul, de facut programare la coafor de cumparat bautura,fructele, si cateva maruntisuri aaaaaaa si era sa uit de facut programare la starea civila,in rest sunt ok.....dar incet,incet ma coplesesc emotiile.:D
La ce ora va puneti cununia civila si la cat va incepe petrecerea la local?
Te cred ca ai emotii. Noi inca mai avem multe de facut si avem emotii ca nu vom fi gata la timp. :-SS

Geanina82
25.08.2009, 21:44:45
Si eu sunt pe aici..."veterana" sa va dau sfaturi daca aveti nevoie...>:D<

daneza_1983
26.08.2009, 13:39:08
La ce ora va puneti cununia civila si la cat va incepe petrecerea la local?
Te cred ca ai emotii. Noi inca mai avem multe de facut si avem emotii ca nu vom fi gata la timp. :-SS

Buna cununia civila intentionez sa o programez la ora 16.00;16.30, cununia religioasa o am la 18.00 si la restaurant pe invitatii am trecut ora 20.00.

Onouk
26.08.2009, 14:12:45
Buna cununia civila intentionez sa o programez la ora 16.00;16.30, cununia religioasa o am la 18.00 si la restaurant pe invitatii am trecut ora 20.00.
Noi am stabilit biserica la 17:30, cununia vrem s-o punem la 16:30, iar petrecerea de la "local" la ora 19:00. #:-S

Valentinaaa
26.08.2009, 15:00:38
Buna ,

Foarte interesanta ideea ta de a face nunta la cort,imi poti da si mie detalii de firma care organizeaza? si mai ales, nu banuiesc unde ar fi amplasat cortul in parcul dumbrava.

noi ne-am programat la biserica alexe la ora 17.00 oare e bine sa ne programam cu o ora mai devreme la primarie? ma gandesc sa avem timp de foto in parc&co.

pregatirile merg destul de bine, oricum eu am inceput sa am emoii:-w

Onouk
26.08.2009, 15:23:02
Buna ,

Foarte interesanta ideea ta de a face nunta la cort,imi poti da si mie detalii de firma care organizeaza? si mai ales, nu banuiesc unde ar fi amplasat cortul in parcul dumbrava.

noi ne-am programat la biserica alexe la ora 17.00 oare e bine sa ne programam cu o ora mai devreme la primarie? ma gandesc sa avem timp de foto in parc&co.

Pai cortul, meniul, mesele, husele si tacamurile sunt asigurate de cei care au hotelul si restaurantul din parc. Aranjamentele le facem noi. Cortul va fi amplasat pe terenul sintetic de fotbal (la iesirea spre spital), ne-au spus ca pot intra pana la 500 de persoane (am pus pe forum cateva poze). Chiria cortului este de 5.000 euro.
Pai o sa aveti timp de poze. La primarie nu dureaza mai mult de 15 min cu tot cu pozele de la iesire.

Valentinaaa
26.08.2009, 16:27:14
multumesc pentru informatii:* ...sa inteleg ca pozele postate de tine mai in fata sunt facute in cortul de la Dumbrava, eu credeam k e o poza d pe net, sorry... o sa ai o nunta super, eu asta visez dintotdeauna sa fac nunta la cort, bine pana acum nu prea mi-a iesit,raman la hotel, daca ma interesam mai din timp probabil tot la cort o faceam si eu.

Onouk
26.08.2009, 17:03:33
multumesc pentru informatii:* ...sa inteleg ca pozele postate de tine mai in fata sunt facute in cortul de la Dumbrava, eu credeam k e o poza d pe net, sorry... o sa ai o nunta super, eu asta visez dintotdeauna sa fac nunta la cort, bine pana acum nu prea mi-a iesit,raman la hotel, daca ma interesam mai din timp probabil tot la cort o faceam si eu.
Cu multa placere. Noi am avut noroc, ne-am intalnit intamplator cu patronii de acolo si ne-au propus sa facem nunta la cort. Altfel nu stiu cum ne descurcam cu toti invitatii. Initial stabilisem la Intim (dar nu ne-am inteles cu patroana), apoi la Hotel Calarasi si stateam cu grija ca nu o sa avem loc, dar acum ne-am linistit. #:-S
Pacat ca in Calarasi nu exista localuri mari. Am inteles ca e in curs de executie un local mai mare.
Spor la pregatiri! >:D<

Geanina82
27.08.2009, 20:32:40
Buna ,

eu zic sa-ti lasi cam o ora si jumatate intre primarie si biserica, e mai sigur...

Geanina82
27.08.2009, 20:34:57
Cu multa placere. Noi am avut noroc, ne-am intalnit intamplator cu patronii de acolo si ne-au propus sa facem nunta la cort. Altfel nu stiu cum ne descurcam cu toti invitatii. Initial stabilisem la Intim (dar nu ne-am inteles cu patroana), apoi la Hotel Calarasi si stateam cu grija ca nu o sa avem loc, dar acum ne-am linistit. #:-S
Pacat ca in Calarasi nu exista localuri mari. Am inteles ca e in curs de executie un local mai mare.
Spor la pregatiri! >:D<

pai eu cand am facut nunta cei de la Intim ne-au zis ca vor sa mareasca din nou localul pentru la anu', sa incapa cam 500 de persoane...:*

Valentinaaa
28.08.2009, 09:07:55
eu zic sa-ti lasi cam o ora si jumatate intre primarie si biserica, e mai sigur...
la asta m-am gandit si eu ca sa fiu sigura ca am timp pentru foto , bine asta in cazul in care nu ploua:-SS

edit: elegant, de unde ti-ai luat tiara...caut de 2 luni ceva in gelul aceleia cu perlute si nu am gasit.

Geanina82
28.08.2009, 22:18:39
la asta m-am gandit si eu ca sa fiu sigura ca am timp pentru foto , bine asta in cazul in care nu ploua:-SS

edit: elegant, de unde ti-ai luat tiara...caut de 2 luni ceva in gelul aceleia cu perlute si nu am gasit.

La mine sa stii ca am lasat o ora si jumatate intre biserica si primarie si a si plouat, deci in parc nu am putut sta mai mult de 5 minute...

Dar cand am ajuns la biserica nu am mai asteptat mult, asa ca e mai bine sa-ti lasi timp...>:D<

elegant
28.08.2009, 22:56:33

Salut, am luat-o din mall din Constanta. Si eu am cautat mult si mi-am cumparat ace de par si apoi am GASIT-O!:-p

Valentinaaa
30.08.2009, 12:07:24
ms...in Constanta nu mai ajung pana la nunta:-<
oricum...e frumoasa, la fel si colierul cu cercei

ps. mai ai putin pana la nunta, casa de piatra si tot ce iti doaresti, sa ai o nunta ca in povesti.:*

Geanina82
31.08.2009, 23:35:36
Salut, am luat-o din mall din Constanta. Si eu am cautat mult si mi-am cumparat ace de par si apoi am GASIT-O!:-p

heeeey... mai ai putin, putin si esti printesa... abia astept sa te vad...

O nunta ca in povesti iti doresc!:*

daneza_1983
04.09.2009, 10:04:48
Buna dimineata fetele, am cautat de am innebunit in Calarasi un sutien cu bretea care se prinde dupa gat si nu am gasit nimic, stiti vreun magazin unde as putea gasi si eu poate l-am omis?
Multumesc anticipat.

Onouk
04.09.2009, 11:24:21
Maine e ziua cea mare pentru tine. Iti doresc CASA DE PIATRA, multa sanatate, fericire si intelegere! <:-P
Sa ai o nunta de vis!

elegant
07.09.2009, 23:28:11
Fetelor,

multumesc pentru urari. Totul a iesit asa cum am vrut numai ca nu prea am avut timp de poze-o sa le iau de la fotograf peste o saptamana.. De maine sunt in luna de miere asa ca ne auzim dupa 15 sept.

Cateva poze mai jos. :)

Valentinaaa
08.09.2009, 08:33:23
casa de piatra, fericire si intelegere iti doresc:gen_17:
ai fost o miresica foarte frumoasa.

Geanina82
08.09.2009, 22:56:09
[quote=elegant;2345409]Fetelor,

multumesc pentru urari. Totul a iesit asa cum am vrut numai ca nu prea am avut timp de poze-o sa le iau de la fotograf peste o saptamana.. De maine sunt in luna de miere asa ca ne auzim dupa 15 sept

Casa de piatra, sa te relaxezi in luna de miere si te asteptam cu mai multe poze...\:D/

Geanina82
08.09.2009, 22:57:06
cine e urmatoarea?\:D/

daneza_1983
09.09.2009, 08:35:16
cine e urmatoarea?\:D/

cred ca eu:D .

erica_roberta
09.09.2009, 17:21:34
Buna miresici!

Nu am mai intrat de mult pe aici si vreu sa urez celor care au avut nunta Casa de piatra si multa fericire.

In rest vad ca nu prea ati fost vorbarete.

Geanina82
09.09.2009, 19:02:54
cred ca eu:D .

abia astept sa te vad...<:-P
la cate sfaturi ti-am dat, ma simt parte din nunta deja...;))

Geanina82
09.09.2009, 19:03:46
Buna miresici!

Nu am mai intrat de mult pe aici si vreu sa urez celor care au avut nunta Casa de piatra si multa fericire.

In rest vad ca nu prea ati fost vorbarete.

Si pozici???!!!<:-P

erica_roberta
10.09.2009, 12:43:01
Si pozici???!!!<:-P

pOZICI LA ANU' CAND O SA FIE NUNTA.

Geanina82
10.09.2009, 19:02:56
pOZICI LA ANU' CAND O SA FIE NUNTA.

hmmm, asa e, nu ma uitasem la data, am crezut ca ai aparut din luna de miere...;))

Asteptam pentru la anul atunci!
Ai inceput cu pregatirile?

erica_roberta
14.09.2009, 12:43:42
Hello!

La capitolul pregatiri nu stiu daca satu bine sau rau, pana acum am inchiriat doar localul.

Eu consider am am destul timp pentru pregatiri.

Geanina82
14.09.2009, 20:35:57
Hello!

La capitolul pregatiri nu stiu daca satu bine sau rau, pana acum am inchiriat doar localul.

Eu consider am am destul timp pentru pregatiri.

da, ai destul timp, daca te pot ajuta cu ceva sa-mi spui...>:D<

Geanina82
15.09.2009, 22:09:54
Vreau si eu poze cu tine!!!
Multumesc frumos!

uite aici...:*

http://picasaweb.google.pt/geanina.marilena/PozeAlbumNunta?authkey=Gv1sRgCJqFsJLDyeKyPA#

Onouk
16.09.2009, 14:07:55
Hello,
Fetelor, voi aveti idee unde ne putem caza invitatii? O camera la Hotel Calarasi e 160 ron (ni se pare foarte mult), gasim ceva mai ieftin si ok calitativ?

Geanina82
16.09.2009, 22:34:46
Hello,
Fetelor, voi aveti idee unde ne putem caza invitatii? O camera la Hotel Calarasi e 160 ron (ni se pare foarte mult), gasim ceva mai ieftin si ok calitativ?

Pai iti spun eu unde i-am cazat pe ai mei... la Casa din Vis, am inchiriat tot hotelul, am negociat direct cu proprietara, daca vrei iti dau contactele.
Eu am platit 100 Ron, indiferent de apartament sau camera. E super acolo, mi-am petrecut si noaptea nuntii tot acolo. Au 2 apartamente si 17 camere duble.

Mai este si varianta hotelului de pe varianta, parca acelasi pret e si acolo, dar au doar 8 camere parca.

La hotel Calarasi nu te sfatuiesc, e o mizerie acolo de mori...

Onouk
17.09.2009, 08:58:18
Pai iti spun eu unde i-am cazat pe ai mei... la Casa din Vis, am inchiriat tot hotelul, am negociat direct cu proprietara, daca vrei iti dau contactele.
Eu am platit 100 Ron, indiferent de apartament sau camera. E super acolo, mi-am petrecut si noaptea nuntii tot acolo. Au 2 apartamente si 17 camere duble.

Mai este si varianta hotelului de pe varianta, parca acelasi pret e si acolo, dar au doar 8 camere parca.

La hotel Calarasi nu te sfatuiesc, e o mizerie acolo de mori...
Multumesc frumos! #:-S:*:*
Vom merge la Calarasi sambata viitoare si ne vom duce sa negociem pt camere. Casa din Vis e unde era odata ICILUL?

Valentinaaa
17.09.2009, 09:24:54
da...banuiesc ca multa lume il cunoste de Baicu.

Geanina82
17.09.2009, 20:07:36
Multumesc frumos! #:-S:*:*
Vom merge la Calarasi sambata viitoare si ne vom duce sa negociem pt camere. Casa din Vis e unde era odata ICILUL?

Da, acolo e si cred ca e cel mai frumos loc de cazare din Calarasi, conditiile sunt excelente.

alinapoe
20.09.2009, 18:53:38
Da, e din Calarasi si lucreaza fffff bine si destul de ieftin. Daca vreti ceva detalii despre ei,cu cea mai mare placere.
Va pup!!!

Foarte frumoase poze!
Poti sa-mi dai si mie un PM cu datele de contact ale fotografului?Caut de ceva vreme un fotograf bun din Calarasi,dar fara succes:(
Astept pm!
multumesc si casa de piatra!

Geanina82
24.09.2009, 19:32:30
Daniela, nu te-am mai vazut pe mess si nici nu pot fi in weekednd in Calarasi sa te vad.
Iti doresc o nunta ca in povesti, sa pui in aplicare sfaturile pe care ti le-am dat si sa nu te stresezi deloc!

Te astept cu poze!<:-P

daneza_1983
24.09.2009, 20:14:35
Daniela, nu te-am mai vazut pe mess si nici nu pot fi in weekednd in Calarasi sa te vad.
Iti doresc o nunta ca in povesti, sa pui in aplicare sfaturile pe care ti le-am dat si sa nu te stresezi deloc!

Te astept cu poze!<:-P

Multumesc mult de tot,cu siguranta voi pune in aplicare toate sfaturile tale. Emotii pana acum chiar nu am deloc sper sa fie asa in continuare.^:)^

Geanina82
28.09.2009, 18:55:07
Multumesc mult de tot,cu siguranta voi pune in aplicare toate sfaturile tale. Emotii pana acum chiar nu am deloc sper sa fie asa in continuare.^:)^

daniela, Casa de piatra! Esti o doamna acum...<:-P

Cum a fost?

Poze ceva?

daneza_1983
28.09.2009, 19:50:40
daniela, Casa de piatra! Esti o doamna acum...<:-P

Cum a fost?

Poze ceva?

Buna, din punctul meu de vedere a fost: CEA MAI FRUMOASA NUNTA LA CARE AM PARTICIPAT VREODATA. pozele vor fi gata peste 2 saptamani.

Geanina82
28.09.2009, 20:02:16
Buna, din punctul meu de vedere a fost: CEA MAI FRUMOASA NUNTA LA CARE AM PARTICIPAT VREODATA. pozele vor fi gata peste 2 saptamani.

bravo, ma bucur pentru tine...

Nu ai poze de la prieteni, rude? Mor de nerabdare!!!!!

lupusor
29.09.2009, 09:34:10
bravo, ma bucur pentru tine...

Nu ai poze de la prieteni, rude? Mor de nerabdare!!!!!
...vrem sa vedem pozeeee.....

Geanina82
29.09.2009, 19:41:14
...vrem sa vedem pozeeee.....

hmmm, acum am vazut ca esti gravi... te invidiez...

sa trimiti barza aia si la mine...;;)

Daniela, de poze nu esti scutita, sa stii, tot le asteptam...:madlaugh: :A

lupusor
30.09.2009, 14:01:12
hmmm, acum am vazut ca esti gravi... te invidiez...

sa trimiti barza aia si la mine...;;)

Daniela, de poze nu esti scutita, sa stii, tot le asteptam...:madlaugh: :A
o trimit la toate aspirantele....sa ajunga cat mai repede....sa va bucurati cat mai repede de bebe

Onouk
30.09.2009, 14:45:24
Fetelor, cunoasteti in Calarasi un croitor bun? Trebuie sa-si scurteze mireselul haina (la maneci) si pantalonii. #-o

Tina_D
09.10.2009, 12:52:36
Buna, fetelor! Sunt si eu o miresica de 2010 din Calarasi, dar de 8 ani locuiesc in Bucuresti. Nunta o voi avea la Breaza. Am si eu o rugaminte...puteti sa imi spuneti cam cat este meniul la Queen si ce ofera restaurantul?
Multumesc mult!

Geanina82
09.10.2009, 17:51:57
Buna, fetelor! Sunt si eu o miresica de 2010 din Calarasi, dar de 8 ani locuiesc in Bucuresti. Nunta o voi avea la Breaza. Am si eu o rugaminte...puteti sa imi spuneti cam cat este meniul la Queen si ce ofera restaurantul?
Multumesc mult!

Anul asta a fost 100 de RON si contine meniu standard: aperitiv, peste, sarmale si friptura. Nasa mea a facut nunta la Queen si totul a iesit excelet.

Daca mai ai nevoie de ceve...aici sunt>:D<

daneza_1983
11.10.2009, 16:10:59
foarte frumoase pozele, ce bine ca ati avut vreme buna...>:D<

Multumesc.

ony_24
26.10.2009, 13:05:13
buna sunt si eu tot din calarasi si am nunta in august, are cineva poze cu restaurantul baden de la chiciu

Geanina82
26.10.2009, 19:21:49
buna sunt si eu tot din calarasi si am nunta in august, are cineva poze cu restaurantul baden de la chiciu

bine ai venit!

Daca te uiti pe topicul de restaurante din Calarasi vei gasi si poze...:*

lupusor
27.10.2009, 09:05:28
e frumos la Baden...o sa pun niste poze sa vezi..

Onouk
04.11.2009, 10:11:37
Hello,
A trecut nunta, a trecut si "luna de miere", acum inapoi la munci.
Totul a fost foarte frumos, a iesit cum ne doream, dar foarte scurt.
Am pus cateva poze pe hi5, inserez mai jos link-ul.

http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4376735865&ownerId=101575680&albumId=372692016

erica_roberta
04.11.2009, 18:23:00
Hello,

http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4376735865&ownerId=101575680&albumId=372692016

Buna!

Acum am vazut ca ai fost miresica recent.

Iti urez casa de piatra si multa fericire.

erica_roberta
04.11.2009, 18:29:17
Am vazut si pozele.

Voalul mi-a placut mult. Nota zece pt alegerea facut.
Si tortul arata super bine, cred ca a fost si bun.

Iar mirii nota 20. Foarte frumosi.

Geanina82
04.11.2009, 21:48:16
Hello,

ai fost foarte frumoasa! Casa de piatra si multa intelegere va doresc!:*

Onouk
05.11.2009, 08:19:28
Am vazut si pozele.

Voalul mi-a placut mult. Nota zece pt alegerea facut.
Si tortul arata super bine, cred ca a fost si bun.

Iar mirii nota 20. Foarte frumosi.

Geanina82 Citat:
Postat de Onouk http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2579553#post2579553)
Hello,

http://hi5.com/friend/photos/display...umId=372692016 (http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4376735865&ownerId=101575680&albumId=372692016)

ai fost foarte frumoasa! Casa de piatra si multa intelegere va doresc!

Va multumesc frumos, fetelor!
Casa de piatra si tot ce-i mai frumos pe lume va doresc si voua! :*:*:*

Tortul l-am facut la Simona, a fost umplut cu crema de fructe.

Valentinaaa
08.11.2009, 10:14:11
casa de piatra Onouk:*...am vazut si pozele ati fost superbi
app...cred ca am avut acelasi fotograf:)>-

eu nu am mai intrat de la nunta
a fost frumos dar a trecut ff repede
va pun si eu niste poze...
http://hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=372274142&ownerId=279271710

Geanina82
08.11.2009, 19:06:48
Va multumesc frumos, fetelor!
Casa de piatra si tot ce-i mai frumos pe lume va doresc si voua! :*:*

Tortul l-am facut la Simona, a fost umplut cu crema de fructe.

nasii mei au fost la tine la nunta...:*

Geanina82
08.11.2009, 19:11:21
casa de piatra Onouk:*...am vazut si pozele ati fost superbi
app...cred ca am avut acelasi fotograf:)>-

eu nu am mai intrat de la nunta
a fost frumos dar a trecut ff repede
va pun si eu niste poze...
http://hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=372274142&ownerId=279271710

fa albumul public, te rog, ca nu il putem vedea...>:D<

Valentinaaa
08.11.2009, 23:31:32
gata sper ca l-am rezolvat...nu stiam ca nu e public:-w

daneza_1983
09.11.2009, 08:41:39
gata sper ca l-am rezolvat...nu stiam ca nu e public:-w

Buna,
Foarte frumoase pozele.Casa de piatra.

daneza_1983
09.11.2009, 08:43:47
Hello,

Buna,
Foarte frumosi ati fost.
Casa de piatra multa intelegere si fericire.