PDA

Versiunea completa : Muzica in Ialomita: DJ, formatii, lautari, etc

buburuza
15.07.2008, 14:21:05
A auzit cineva de formatia Ecoritm ? Am inteles ca ei canta mai mult prin Fetesti. Daca i-a auzit cineva pe la vreo nunta as vrea sa stiu si eu cum canta. Va multumesc :*

sweatmoments
06.05.2009, 10:15:22
Fetelor, o intrebare am...formatia...cand ati contractat-o...si ce formatie...deci , habar nu am ce formatii sunt si cu cat timp inainte tre sa vb cu ei..la biserica la fel...cand ati mers???

elenna
06.05.2009, 11:25:25
Fetelor, o intrebare am...formatia...cand ati contractat-o...si ce formatie...deci , habar nu am ce formatii sunt si cu cat timp inainte tre sa vb cu ei..la biserica la fel...cand ati mers???

Eu la biserica am fost prin octombrie pentru iunie anul urmator. Formatie nu am avut. Dj-ul l-am luat tot in octombrie ca sa fiu sigura ca il prind.

sweatmoments
06.05.2009, 12:10:57
Eu la biserica am fost prin octombrie pentru iunie anul urmator. Formatie nu am avut. Dj-ul l-am luat tot in octombrie ca sa fiu sigura ca il prind.

Aha, deci la biserica trebuie sa merg si eu prin octombrie...eu vreau formatie:(...dar nu stiu cand se merg sa vb cu ei...tu ai semnat contract cu dj-ul?Mersi!

elenna
06.05.2009, 16:22:29
Aha, deci la biserica trebuie sa merg si eu prin octombrie...eu vreau formatie:(...dar nu stiu cand se merg sa vb cu ei...tu ai semnat contract cu dj-ul?Mersi!

Da am semnat un contract cu clauze. Am tinut in mod special sa am un act oficial pentru ca, de felul meu sunt mai prapastioasa si nu am vrut sa fiu descoperita.

M-a costat 475 eu plus transport ca a venit din Bucuresti, dar si-a meritat pe deplin banii.

Ar fi bine sa mergi la biserica din timp sa rezervi ora care iti convine tie.>:D<

sweatmoments
07.05.2009, 12:11:37
Da am semnat un contract cu clauze. Am tinut in mod special sa am un act oficial pentru ca, de felul meu sunt mai prapastioasa si nu am vrut sa fiu descoperita.

M-a costat 475 eu plus transport ca a venit din Bucuresti, dar si-a meritat pe deplin banii.

Ar fi bine sa mergi la biserica din timp sa rezervi ora care iti convine tie.>:D<

Pe mine m-ar interesa cum se face in cazul formatiilor..plsss..spuneti-mi cum si cand ati rezolvat aceasta problema:(

nicora
07.05.2009, 13:49:33
Pe mine m-ar interesa cum se face in cazul formatiilor..plsss..spuneti-mi cum si cand ati rezolvat aceasta problema:(

Noi am arvunit formatia din septembrie anul trecut pt iunie. E indicat ca localul si formatia sa fie rezolvate cu un an inainte, pt k acum " se poarta" rezervarile facute din timp si risti sa nu mai gasesti ce vrei mai tarziu. La biserica am mers prima data in noiembrie pt a discuta cu preotul, apoi am mai trecut prin ianuarie.

sweatmoments
07.05.2009, 20:36:48
Noi am arvunit formatia din septembrie anul trecut pt iunie. E indicat ca localul si formatia sa fie rezolvate cu un an inainte, pt k acum " se poarta" rezervarile facute din timp si risti sa nu mai gasesti ce vrei mai tarziu. La biserica am mers prima data in noiembrie pt a discuta cu preotul, apoi am mai trecut prin ianuarie.

Spune mi te rog ce formatie ai si unde canta sau de unde e..plss..cum ati ales-o v-au dat cd de prezentare?

nicora
08.05.2009, 14:45:55
Spune mi te rog ce formatie ai si unde canta sau de unde e..plss..cum ati ales-o v-au dat cd de prezentare?
E din Gh. Doja, Marian Oprea, varul lui Cornel Oprea (poate de el ai auzit dak nu si de Marian). Noi ii stiam, ii mai auzisem si la alte nunti si avand rude in Doja, ne-a pus o ruda in legatura cu ei. Acum am inteles ca au scumpit si ei pt anul asta la aprox 1000 euro...nush cat e de adevarat.
Daca esti interesata, iti spun pe PM mai multe

TzUmPi
22.05.2009, 18:07:24

Din punctul meu de vedere formatia lui Cornel Oprea este cea mai buna si cel mai greu de gasit liber la ei...am insistat prin toate partile la ei timp de 2 luni si nu am reusit sa ii aduc la nunta si ceilalti sunt cei din Amara...nu stiu cum se numeste formatia dar pe seful formatiei il cheama Petrica ...acestia i-am avut noi la nunta si au cantat super.

sweatmoments
22.05.2009, 19:48:04
Din punctul meu de vedere formatia lui Cornel Oprea este cea mai buna si cel mai greu de gasit liber la ei...am insistat prin toate partile la ei timp de 2 luni si nu am reusit sa ii aduc la nunta si ceilalti sunt cei din Amara...nu stiu cum se numeste formatia dar pe seful formatiei il cheama Petrica ...acestia i-am avut noi la nunta si au cantat super.
Aha...spune mi te rog cam cu cat timp ianinte ar trebui sa vbim cu ei ca sa ii gasim liberi pentru iulie anul viitor..si mai spune-mi te rog, daca stii cunde canta sau cum pot face sa ii vad al nunta sau nijte melodii de-ale lor.

Mercic de raspuns:*

TzUmPi
22.05.2009, 20:55:02
Aha...spune mi te rog cam cu cat timp ianinte ar trebui sa vbim cu ei ca sa ii gasim liberi pentru iulie anul viitor..si mai spune-mi te rog, daca stii cunde canta sau cum pot face sa ii vad al nunta sau nijte melodii de-ale lor.

Mercic de raspuns:*

Pai pe pe cei din Doja care dupa parerea mea sunt cei mai buni nu stiu daca ii mai gasesti liberi ...eu i-am sunat in 2007 in noiembrie si aveau toate zilele de sambata si duminica ocupate pe anul 2008. O sa-ti dau un PM, daca vrei, cu site-ul lor si acolo ii poti asculta si te asigur ca asa canta si in realitate...au cantat la nunta fratelui meu si sunt ff buni. Dar pretu lor este destul de mare. Si daca vrei sa iti dau nr te tel al celor din Amara, care de asemenea sunt buni imi spui, iar cu ei vb si iti vor face un cd cu cateva melodii. Nu stiu unde mai canta...dar daca ii suni cu siguranta iti vor da detalii.

sweatmoments
22.05.2009, 22:12:32
Ti-am trimis mesaj>:D<. Chiar sunt curioasa daca va plac.

Am primit mesajele tale...mersi mult...stii cumva unde canta cei din amara ..la ce restaurant?...al meu yice ca stie o formatie de acolo care ar canta frumos dar nu stie cum se cheama

TzUmPi
25.05.2009, 12:41:03
Am primit mesajele tale...mersi mult...stii cumva unde canta cei din amara ..la ce restaurant?...al meu yice ca stie o formatie de acolo care ar canta frumos dar nu stie cum se cheama

Chiar nu stiu unde canta...eu i-am auzit la o petrecere privata si mi-au placut. Nu te pot ajuta decat cu un nr de tel sa ii suni si sa iti dea ei mai multe detalii. >:D<

sweatmoments
02.06.2009, 11:05:24
pana la urma cum se numeste formatia si cat costa?

Salut..formatia este stil din mizil...am rezervat data la ei insa ne am cam raygandit..pentru ca m-am interesat mai bine..si mi-am dat seama ca ei nu au cantat la nunti pana acum..sau cel putin asa cred...au pe trilu ..li..lu melodii multe puse de unul dintre ei si le am cerut dvduri de la nunti sa vedem ...si au zis ca au filmarile lor pe care le au pus si pe site-ul ala acum..dar nu sunt de la nunti...mi se pare cam ciudat...si mai ales ca ziceau ca pt la anu s-ar putea sa ia si o solista si vor fi 7..mi se pare cam mult...cer 1400 de euro cik negociabil..noi am vb sa stabilim un pret in lei..dar in lei nu prea mai e negociabil...dar ti am zis nu ma risc pentru ca nu am vazut nici o filmare de la nici o nunta si nici nu am gasit nicaieri ceva de ei...in rest sincer imi placeau cum canta

elitudorache
03.06.2009, 14:37:22
Dam da mi te rog pe privat site ul lor...mercic mult de tot..te anunt daca ne am decis si am reyolvat ceva cu ei
Buna ,....si pe mine m-ar interesa formatie..si tot citesc despre cei din Goja......eu am nunta in septembrie 2010....oare daca vb cu ei de pe acum.....e prea devreme??:-<

TzUmPi
03.06.2009, 16:26:37
Buna ,....si pe mine m-ar interesa formatie..si tot citesc despre cei din Goja......eu am nunta in septembrie 2010....oare daca vb cu ei de pe acum.....e prea devreme??:-<

Nuuuuuuuuuuuu ...sunt destule sanse sa nu mai gasesti liber. Eu am sunat la ei in 2007 octombrie si aveau ocupate toate zilele de sambata si duminica din 2008.

sweatmoments
03.06.2009, 17:11:33

Buna, cei din doja se numesc cristal, poti da tu un search pe google cu numele si iti apare. Mie nu imi place pentru ca nu stiu de ce am prins eu o idee preconceputa ca femeile nu prea ridica lumea de la masa..dar daca tu ai alta parere iti doresc sa ii gasesti liberi..in rest, miresicile am auzit ac ii lauda.

elitudorache
03.06.2009, 17:43:25
Nuuuuuuuuuuuu ...sunt destule sanse sa nu mai gasesti liber. Eu am sunat la ei in 2007 octombrie si aveau ocupate toate zilele de sambata si duminica din 2008.
asadar nu am timp de asteptat...Multumesc mult de raspuns!
Pupici...:* :* :* si...daca ma poti ajuta si cu un nr de contact, te rog.^:)^
Multumesc!:smile:

Buna, cei din doja se numesc cristal, poti da tu un search pe google cu numele si iti apare. Mie nu imi place pentru ca nu stiu de ce am prins eu o idee preconceputa ca femeile nu prea ridica lumea de la masa..dar daca tu ai alta parere iti doresc sa ii gasesti liberi..in rest, miresicile am auzit ac ii lauda.
eu nu am auzit de ei pana acum...dar vazand ca f multe miresici ii vb numai de bine......incerc sa gasesc si eu ceva frumos......si sa placa invitatilor...:D ..multumesc de sugestie.
Pupici:smile:

empeller2007
07.06.2009, 14:25:01
cornel oprea din doja canta super tare iar de elena sora lui(cantareata din formatie are o voce super). noi la nunta tot pe ei ii avem si untem norocosi pt ca i-am sunat in decembrie 2008 si nu mai era nici o sambata libera iar duminici cateva. nr. de tel. gasiti pe site-ul lor.

pretul este 55mil pt anul acesta

helwa
23.06.2009, 13:16:04
A avut vreo cineva dj' cu jocuri de lumini , si masini de fum? As dori sa stiu daca lumea se distreaza la o nunta cu dj.. deoarece nu prea le avem la populara.... am dori sa mergem pe mana unui dj ,dar as vrea sa stiu pareri...
Mersi

elenna
23.06.2009, 16:12:06
A avut vreo cineva dj' cu jocuri de lumini , si masini de fum? As dori sa stiu daca lumea se distreaza la o nunta cu dj.. deoarece nu prea le avem la populara.... am dori sa mergem pe mana unui dj ,dar as vrea sa stiu pareri...
Mersi

:)>- Votez pentru Dj. Eu am avut nunta la Hermes si ringul ala mare a fost mereu plin. Dj-ul l-am avut din Bucuresti, nu am stat o clipa jos. Am stabilit un program al nuntii, i-am spus ce vrem, ce fel de invitati avem si el a facut toata atmosfera.
Cei din Slobozia au fost reticenti la dj, ca aici se poarta nuntile cu formatie insa pana la urma a fost super ok pt toata lumea.

TzUmPi
23.06.2009, 16:40:57
Mersi

Depinde ffff mult de ce va doriti voi. Noi am vrut neaparat sa avem formatie si nu am regretat deloc. Am fost la o nunta unde au avut dj si a fost foarte urat...nu generalizez in nici un caz.

helwa
23.06.2009, 18:12:09
:)>- Votez pentru Dj. Eu am avut nunta la Hermes si ringul ala mare a fost mereu plin. Dj-ul l-am avut din Bucuresti, nu am stat o clipa jos. Am stabilit un program al nuntii, i-am spus ce vrem, ce fel de invitati avem si el a facut toata atmosfera.
Cei din Slobozia au fost reticenti la dj, ca aici se poarta nuntile cu formatie insa pana la urma a fost super ok pt toata lumea.

Elena , eu sunt de parare ca la nunta mea in primul rand trebuie sa ma simt bine eu , pentru ca vorba aia nuntile sunt de 3 feluri:
1 unde mergi ca invitat
2 unde te ocupi de organizare
3 nunta ta...

Daca in primele doua decid ceilalti , la nunta mea ar trebui sa decid eu.. Sotul meu e din Tandarei , eu sunt din Moldova , mai precis de la Barlad.... asa ca sper sa impacam si capra si varza :))
Am gasit pe net dj din constanta si bucuresti... care intr'un pachet de 500 euro maxim iti ofera muzica , dj ce mentine atmosfera , ce primeste invitatii , jocuri de lumini , sonorizare super... masini de fum si de baloane... Oare bunicii o sa ii placa??? Mie da! :))

In fine sper sa reusesc sa imi fac nunta ca in ''povesti'' :))

helwa
23.06.2009, 18:14:19
Depinde ffff mult de ce va doriti voi. Noi am vrut neaparat sa avem formatie si nu am regretat deloc. Am fost la o nunta unde au avut dj si a fost foarte urat...nu generalizez in nici un caz.

Acum depinde cm ai zis si tu de ce vrem noi...Eu una nu le am cu muzica populara.. si vorba iubitului ''mi se impleticesc sireturile la pantofi'' :))
Ca sa ma simt bine am nevoie de muzica pe placul meu, apoi atmosfera o pot crea si eu... banuiesc...
Plus ca la nunta sunt multi tineri.... dar mai e ceva... nu Muzica face atmosfera ci felul in care iti incurajezi invitatii sa vina la dans...
O sa va spun mai mult cand o sa vad inregistrari de la niste dj... asa mi'au promis...
Te'am pupat si mersi

elenna
24.06.2009, 11:03:39
Elena , eu sunt de parare ca la nunta mea in primul rand trebuie sa ma simt bine eu , pentru ca vorba aia nuntile sunt de 3 feluri:
1 unde mergi ca invitat
2 unde te ocupi de organizare
3 nunta ta...

Daca in primele doua decid ceilalti , la nunta mea ar trebui sa decid eu.. Sotul meu e din Tandarei , eu sunt din Moldova , mai precis de la Barlad.... asa ca sper sa impacam si capra si varza :))
Am gasit pe net dj din constanta si bucuresti... care intr'un pachet de 500 euro maxim iti ofera muzica , dj ce mentine atmosfera , ce primeste invitatii , jocuri de lumini , sonorizare super... masini de fum si de baloane... Oare bunicii o sa ii placa??? Mie da! :))

In fine sper sa reusesc sa imi fac nunta ca in ''povesti'' :))

Hai sa iti faci o idee: Sotul din Slobozia, eu din Galati, majoritatea prietenilor mei din Galati, invitatii parintilor din Barlad si invitatii nostri din Bucuresti.!! O adunatura de oameni, de peste tot. Un dj bun simte atmosfera, stie sa impace si capra si varza cum spui tu.
La nunta ta, trebuie sa faci ce simti, ce iti place doar asa vei avea o nunta ca in povesti. Bunica ta va fi emotionata ca te vede mireasa nu cred ca va rupe ringul cu horele. Si chiar de ar fi asa, dj-ul pune si hore si sarbe.
Deci, inca odata votez pt dj.:-p

aca86
14.08.2009, 13:40:38
ce imi puteti spune si mie despre LIVIU care canta la ,,zahana"...eu pe el l-am ales sa-mi cante la nunta...ce parere aveti despre el....sa nu ma intrebati cum ii spune la formatie pentru ca nu stiu.....:"> ....spuneti-mi si mie cateva pareri....

l_tina
16.08.2009, 14:12:23
Buna fetelor!Tot din Ialomita sunt si eu si as drea tare mult sa imi trimiteti si mie cateva melodii ale unor formatii care au cantat la voi la nunta sau la alti cunoscuti.Am nunta in octombrie anul viitor si cred ca ar cam trebui sa ma grabesc un pic si sa gasesc o formatie cat mai curand pt a nu fi nevoita sa iau ce ramane.Astept raspunsurile si opiniile voastre.Multumesc anticipat.

sweatmoments
16.08.2009, 19:05:53
Salutare fetelor, desi eu am contractat dj deja...va recomand formatia favorit din slobozia..am fost sambata la nunta si mi s-au parut super..s-a dansat toata noaptea...nu stiu date de contact sau ceva dar incercati sa aflati de ei si poate va plac

va pup..spor la pregatiri!

adriss
19.08.2009, 16:35:25
buna fetelor... povestea nuntii mele pe scurt mire din Slobozia, mireasa (eu :D ) din Turnu Magurele - Jud. Teleorman, prieteni din Bucuresti, Ialomita si Teleorman >-) Nunta va avea loc in Slobozia la "Privighetoarea" doar acolo am mai gasit loc liber :)>-.
In legatura cu formatia ce stiti de Cristi - seful de la Centrul Cultural din oras, cu formatia lui... am inteles de la diversi ca ar fi foarte bun, dar cam scump...voi l-ati auzit pe undeva? Cunoasteti detalii?[-o<

nicolleta26
06.09.2009, 16:14:48
Buna fetelor

Am nunta pe 02.10.2010 si am rezolvat cu rezervarea localului. Dupa cateva vizite la restaurantele din Slobozia-Ialomita, am gasit cea mai potrivita oferta la Restaurant Ialomita din Amara.
Urmatorul pas e sa gasesc cat mai repede o formatie de muzica.
Ce lautari, formatii de muzica de calitate cunoasteti in judetul nostru?
In acelasi timp trebuie sa gasesc un fotograf bun dar si o persoana care sa filmeze.
Daca imi puteti recomanda pe cineva ascult parerile voastre cu cel mai mare interes.
Succes miresisicilor din 2010!

sweatmoments
07.09.2009, 14:41:57
Cred ca ne-am referit la acelasi fotograf...Nicu Matache...in ceea ce priveste formatia lui Cornel Oprea eu zic sa aveti grija cum va intelegeti...am fost la nunta unui coleg de liceu la amara la parc si ei s-au inteles asa: sa plateasca mai putin decat cer de obicei si in cazul in care cornel prinde un program de 2-3 ore la alta nunta poate sa plece daaaar...surpriza..au venit 3 barbati de la ei din formatie...nici cornel oprea si nici tipa, sora lui parca e.

pisco08041975
19.10.2009, 22:44:01
buna fetelor... povestea nuntii mele pe scurt mire din Slobozia, mireasa (eu :D ) din Turnu Magurele - Jud. Teleorman, prieteni din Bucuresti, Ialomita si Teleorman >-) Nunta va avea loc in Slobozia la "Privighetoarea" doar acolo am mai gasit loc liber :)>-.
In legatura cu formatia ce stiti de Cristi - seful de la Centrul Cultural din oras, cu formatia lui... am inteles de la diversi ca ar fi foarte bun, dar cam scump...voi l-ati auzit pe undeva? Cunoasteti detalii?[-o<

RENUNTA!Eu am fost la nunti(ultima acum 2 luni) la care a cantat Cristi Obrejan si nu mi-a placut absolut deloc,atat sonorizarea cat si muzica(pauze lungi s dese).BAFTA si casa de piatra!.Eu zic sa va luati si un calculator cu muzica.

mmcata_ro
20.10.2009, 10:10:16
Buna,
Observ ca cele scrise de pisco08041975 sunt numai "laude" despre toate subiectele propuse.
Adriss, stai linistita ca e super bun Cristi Obrejan.Eu am fost la foarte multe nunti unde a cantat el si formatia lui si este un profesionist, iar tariful nu este de speriat.Insa sfatul meu este sa ai grija la restaurant cu ospatarii ca nu am auzit absolut nimic bun despre ei.Ideal e sa ai pe cineva care sa stea cu ochii pe ei ca altfel fura de te rup in doua.
Va pup si spor la pregatiri!

pisco08041975
20.10.2009, 10:30:41
Buna,
Observ ca cele scrise de pisco08041975 sunt numai "laude" despre toate subiectele propuse.
Adriss, stai linistita ca e super bun Cristi Obrejan.Eu am fost la foarte multe nunti unde a cantat el si formatia lui si este un profesionist, iar tariful nu este de speriat.Insa sfatul meu este sa ai grija la restaurant cu ospatarii ca nu am auzit absolut nimic bun despre ei.Ideal e sa ai pe cineva care sa stea cu ochii pe ei ca altfel fura de te rup in doua.
Va pup si spor la pregatiri!

Depinde de gusturi. Au fost perioade mari de timp (cand mancau lautarii) cand noi,mesenii stateam pur si simplu ca la inmormantare,nu puneau nici macar la un casetofon ceva muzica.Pauzele durau cam 15 minute pe ora(la fiecare ora,sa ne intelegem).In plus atunci cand cantau,sonorizarea jalnica,nu puteai nici sa inghiti mancarea de tare ce era muzica.pupici>:/

elenna
20.10.2009, 12:21:20
Depinde de gusturi. Au fost perioade mari de timp (cand mancau lautarii) cand noi,mesenii stateam pur si simplu ca la inmormantare,nu puneau nici macar la un casetofon ceva muzica.Pauzele durau cam 15 minute pe ora(la fiecare ora,sa ne intelegem).In plus atunci cand cantau,sonorizarea jalnica,nu puteai nici sa inghiti mancarea de tare ce era muzica.pupici>:/

Inseamna ca nu ai mai fost demult la o nunta daca afirmi ca nu puneau nici macar la un casetofon ceva muzica.
Normal ca totul depinde de gusturi dar prea ai aruncat cu noroi in oamenii astia si avand in vedere ca te-ai logat abia ieri.....imi miroase putin a concurenta.

mmcata_ro
20.10.2009, 15:31:50
Bine zis,Elenna!Se vede ca nu a mai fost de ceva veme la o nunta...nu stiu cati mai folosesc in zilele astea casetofoane.Dar....fiecare e cu ale lui,ce sa mai zicem.Probabil ca in urmatoarea postare ne va recomanda ea alta formatie.....
Va pup fetelor si nu luati in seama toate rautaile astea.:*

pisco08041975
20.10.2009, 19:23:41
Bine zis,Elenna!Se vede ca nu a mai fost de ceva veme la o nunta...nu stiu cati mai folosesc in zilele astea casetofoane.Dar....fiecare e cu ale lui,ce sa mai zicem.Probabil ca in urmatoarea postare ne va recomanda ea alta formatie.....
Va pup fetelor si nu luati in seama toate rautaile astea.:*

Am fost la nunta acum o saptamana.Chestia cu casetofonul a fost spusa sa va dati seama ce fel sunt.Nu sunt de la concurenta.Daca mi-as face nunta in zilele astea as alege DJ.Am fost la multe nunti(anul acesta cred ca am fost la peste 10 nunti ) si nu o spun din rautate.Daca mai aveti posibilitatea sa va schimbati si mai ales daca vreti ,eu as alege DJ.Nu stiu unul bun,nu fac reclama am vrut doar sa dau un sfat ,din experienta(i-am vazut,ascultat,m-am lamurit).Fotograful l-am avut eu la nunta acum 5 ani si stiu ce vb.Va pup si credeti-ma nu sunt rautati.

IVANA
26.10.2009, 15:10:33
Buna ziua, desi m am inscris demult pe acest forum nu am avut ocazia sa postez deoarece nu intrasem '' in paine'' ca sa zic asa , dar acum gataaaa.Oricum niciodata nu e prea tarziu , nu? Ma rog, lasand gluma la o parte , vroiam sa va intreb ceva de formatia Royal din Fetesti ? Daca i a avut cineva vreodata la vreo nunta ? Cum sunt ? Eu am ascultat doar o mica melodie de a lor si mi s au parut ok.De fapt am ascultat doar solistul , solista nu am avut ocazia pentru ca inca nu ne am intalnit cu ei ca sa ne dea vreun demmo , ceva .Oricum vroiam sa mai citesc ceva pareri .. Sunt binevenite ... Multumesc pentru eventualele raspunsuri si casa de piatra pentru toate miresicile si viitoarele miresici .

mmcata_ro
27.10.2009, 20:58:37
Bine ai venit printre noi !La Hotel Lebada ai nunta?
De formatie nu stiu ce sa-ti zic,dar sigur vei gasi o miresica pe aici care sa-ti raspunda.
Spor la pregatiri!

IVANA
28.10.2009, 07:45:02
Multumesc.Da, la hotel Lebada .Tatal si mama mea au lucrat acolo si nu stiu , ma simt oarecum legata de hotelul ala asa ca ... sa zicem ca am mers pe sentimente cand am ales localul.Sper sa iasa ok. Bafta la toata lumea .Vis a vis de postarea anterioara nu mai am nevoie de nicio informatie pentru ca ne am decis la Dj .

popamirela
09.11.2009, 22:52:40
Stie cineva de formatia care canta vinerea seara la Zahana? Am inteles ca le spune OXIGEN, ati auzit ceva de ei, sau ati fost la vreo nunta sau botez unde au cantat? :-?

aniela_m
19.11.2009, 23:33:22
Buna. Am fost la o nunta la care au cantat ei, organizata intr-un alt judet si i-as aprecia pe o scara de la 1 la 10, undeva la 7. Se poate si mai bine.

danutaa
15.12.2009, 20:40:39
Buna fetelor. Sunt din Calarasi si am fost la o nunta anul acesta si mi-a placut foarte mult formatia din Slbozia (nu stiu exact cum se numeste) formata din 4 membri printre care si o domnisoara. Aveti cumva detalii sa ma ajutati sa iau legatura cu ei? Ce alte formatii mai sunt in Slobozia? Astept raspunsul vostru :*

mmcata_ro
15.12.2009, 23:33:06
Buna fetelor. Sunt din Calarasi si am fost la o nunta anul acesta si mi-a placut foarte mult formatia din Slbozia (nu stiu exact cum se numeste) formata din 4 membri printre care si o domnisoara. Aveti cumva detalii sa ma ajutati sa iau legatura cu ei? Ce alte formatii mai sunt in Slobozia? Astept raspunsul vostru :*

buna
cred ca te referi la Cristal, formatia lui cornel oprea.sunt intr-adevar buni dar ffff scumpi.
eu am nunta pe 04.09.2010 si am alta formatie, super buna si un pic mai ieftina.
te astept pe forumul de la jud ialomita si mai vb.
o seara placuta!

danutaa
16.12.2009, 20:25:13
Buna. Nu cred k este vb de formatia Cristal, stiu ca un membru de-al formatiei este Cristian. Daca stiti de ei sa-mi spuneti parerea voastra si pretul lor.:*

danutaa
16.12.2009, 20:27:19
Apropo ce formatie iti canta la anul pe 4? Un pret orientativ

mmcata_ro
17.12.2009, 16:46:12
Apropo ce formatie iti canta la anul pe 4? Un pret orientativ

Buna
Nu imi pot da seama de cine zici desi cred ca am luat la rand toate formatiile din slobozia
mie imi canta de aici formatia dlui Cristi Obrejan si inca o formatie din CT care va canta in macedoneste, fiind nunta jumi juma.Cea din CT nu stiu cum se numeste, stiu ca pe solist il cheama Gica Coada.

danutaa
17.12.2009, 22:33:37
Si canta frumos formatia lui Cristi Obrejan? Si ce pret iti cere
:*

mmcata_ro
17.12.2009, 23:08:14
canta foarte bine
pretul de anul asta e 1000 de euro
noapte buna

danutaa
18.12.2009, 09:02:11
Cred ca o sa-l contactez si eu pe d-l cristi obrejan, pretul este rezonabil fata de formatiile din Calarasi, ei iti cer intre 60 -70 mil. Poop

danutaa
18.12.2009, 18:22:26
Mi-ai putea trimite cateva melodii de la ei, sau spune-mi unde sa caut.
Ms poop:*

oanlp
11.01.2010, 20:34:11
Salut,

Eu nu am apelat la formatie insa a vorbit mama viitorului meu sot, soacra mea (inca nu m-am obisnuit cu aceste denumiri :">) cu un DJ, Nicu, care a fost DJ la Ring acum mai mult timp si acum se ocupa si cu muzica la nunti.
Ati auzit de el sau ati fost la nunti unde a pus muzica?
Sunt foarte curioasa cat de bun este.. insa nu am vazut pana acum miresici care sa vorbeasca despre DJ-ii lor.

Multumesc frumos!

dany_uby
21.01.2010, 13:14:26
fetelor stiti ceva de ION ARTUR si formatia SENZOR din Fetesti? MA bate gandul sa-i iau la nunta dar nu stiu ce sa fac. Astept urgent raspunsul vostru.:D

JeniP
15.05.2010, 22:03:29
Buna fetelor!
Eu sunt de parere ca un dj este mai bun decat o formatie ptr ca:
1. cu un dj ai parte de orice stil de muzica iti doresti in schimb o formatie canta doar manele, populara..si poate ceva acolo un holograf sau un marcel pavel...care oricum nu prea le iese exact..
2. oricum in timp ce membrii formatiei mananca..pun cd, si...nu pot manca pe fuga...si sunt si vreo si vreo 4 mese...
3. dj-ul este o singura persoana..in formatie sunt cel putin 3 persoane...deci costul incepe sa creasca..
4. un dj cere maxim 500 euro cu lumini, masina de fum, masina de balonase, lasere..echipamente si sunet mai bun...o formatie cere cel putin 1000 euro..si nu ofera cam ce ofera un dj..
Deci clar costurile sunt mai mici cu un dj dar este si mai frumos.
Acestea sunt parerile mele facute pe parcursul anilor de la nuntile la care am fost...care au avut dj sau formatie...fara sa supar pe cineva...
Si cred ca muzica este foarte importanta la o nunta...
Eu o sa-mi aleg pe cineva din Bucuresti recomandat de cateva cunostinte.
Va pup..si multa bafta!!

n06d
05.07.2010, 02:22:46
Buna miresici,
Eu am nunta pe 4 sept si nu mi-am gasit inca formatie. Daca aveti ceva recomandari si preturi v-as fi imens recunoscatoare pentru ca nu stiu daca mai gasesc ceva disponibil.
Mersi din suflet si casa de piatra la toate

l_tina
12.07.2010, 22:46:06
Buna miresici!Eu am luat formatia Tomis din Constanta.Am mai fost si la alte nunti unde au cantat si mi-au placut.Ii mai stie cineva?

l_tina
12.07.2010, 22:48:11
fetelor stiti ceva de ION ARTUR si formatia SENZOR din Fetesti? MA bate gandul sa-i iau la nunta dar nu stiu ce sa fac. Astept urgent raspunsul vostru.:D
Eu zic ca nu ai regreta daca i-ai lua!Au melodii si pe internet,dar si pe posturile tv.

l_tina
12.07.2010, 23:03:28
Buna ziua, desi m am inscris demult pe acest forum nu am avut ocazia sa postez deoarece nu intrasem '' in paine'' ca sa zic asa , dar acum gataaaa.Oricum niciodata nu e prea tarziu , nu? Ma rog, lasand gluma la o parte , vroiam sa va intreb ceva de formatia Royal din Fetesti ? Daca i a avut cineva vreodata la vreo nunta ? Cum sunt ? Eu am ascultat doar o mica melodie de a lor si mi s au parut ok.De fapt am ascultat doar solistul , solista nu am avut ocazia pentru ca inca nu ne am intalnit cu ei ca sa ne dea vreun demmo , ceva .Oricum vroiam sa mai citesc ceva pareri .. Sunt binevenite ... Multumesc pentru eventualele raspunsuri si casa de piatra pentru toate miresicile si viitoarele miresici .

Formatia canta bine.Cel putin la nuntile la care am fost si au cantat ei a fost chiar ok.Si nu sunt nici foarte scumpi.Gasesti pe net melodii cu ei.Te pup

violeta89
04.08.2010, 23:18:49
buna fetelor ati auzit cumva de Gabi Iabrasu cica e solist la o formatie din Bucu, l-ati auzit cum canta e bun? merita sa-l contactez.

nabamare
05.08.2010, 17:36:03
Buna ziua fetelor,imi puteti spune si mie ceva detalii despre formatia Paradox,urmeaza sa ne cante la nunta.>:D<

geanina1234
18.08.2010, 15:41:40
Fetelor va rog recomandati-mi si mie un dj in Slobozia si daca stiti ceva preturi. Noi am luat deja formatie dar eu si miresoiul ne-am gandit ca rr fi bine sa avem si un dj pt alte genuri de muzica si pt a acoperi pauzele formatiei. Astept recomandari.

geanina1234
19.08.2010, 11:50:08
Pai daca ti-ai ales formatie,cred ca un LAPTOP la purtator este de ajuns,ai rezolvat si cu DJ=P~

Ar fi o idee...

nabamare
19.08.2010, 22:26:19
Fetelor va rog recomandati-mi si mie un dj in Slobozia si daca stiti ceva preturi. Noi am luat deja formatie dar eu si miresoiul ne-am gandit ca rr fi bine sa avem si un dj pt alte genuri de muzica si pt a acoperi pauzele formatiei. Astept recomandari.
Daca ti-ai luat formatie la ce iti mai trebuie Dj?doar pentru pauze-cred ca se rezolva si fara un dj:-"

sweatmoments
22.08.2010, 20:21:16

Eu am avut numai DJ...multi s-au indoit inainte dar ne-au spus tot timpul noptii ca e tare. Omul canta si din voce din cand in cand...si este de nota 20. La o saptamana dupa nunta deja ne-a sunat un cuplu pentru numarul lui de telefon pentru ca il recomandasera persoanele care au fost la nunta. Este din Bucuresti si am dat 350 de euro plus transport.

Seara buna!

JeniP
25.08.2010, 17:13:10
Buna fetelor,ce onorariu se mai percepe de catre un Dj pentru o seara de neuitat ??eu am gasit ceva cu foto si video+Dj la un pret 1800Ron .Va rog ajutatima cu un sfat ,sa apelez la o agentie sau la persoane fizice ?????

Buna,
Noi ne-am luat DJ-ul din Bucuresti si ne va costa 500 Euro, si in pret sunt incluse lasere, fum si balonase..ce vrea fiecare, pretul am impresia ca difera in functie si de cat de mare este nunta. E super omul si face tot timpul atmosfera nu va sta numai pe scaun si va pune muzica.

Foto si video tot din Bucuresti am luat si ne va costa cate 400 euro fiecare, cu toate ca e mai scump de 2 ori fata de Slobozia si calitatea este pe masura. Sunt profesionisti si isi fac treaba foarte bine, noi am mai fost la nunti la care au fost ei "angajati" si ne-a placut mult de tot.

Acum si fiecare isi alege in functie de ce doreste si de ce buget are, dar dupa parerea mea muzica foto si video conteaza mult de tot.

Pupici si bafta la pregatiri!

Oana_07CHI
11.11.2010, 11:10:17
Buna
Nu imi pot da seama de cine zici desi cred ca am luat la rand toate formatiile din slobozia
mie imi canta de aici formatia dlui Cristi Obrejan si inca o formatie din CT care va canta in macedoneste, fiind nunta jumi juma.Cea din CT nu stiu cum se numeste, stiu ca pe solist il cheama Gica Coada.

Imi poti spune si mie, te rog, cat au cerut cei de la balada (crsti obrejan)? eu am vb la tel cu ei si se pare ca sunt disponibili ptr data nuntii mele, urmeaza sa mergem sa-i ascultam in weekendul asta si sa negociem pretul. merci

Oana_07CHI
11.11.2010, 11:14:00
canta foarte bine
pretul de anul asta e 1000 de euro
noapte buna

Am vazut si raspunsul tau... Acum ca nunta ta a avut loc, poti sa ne spui daca ai fost multumita? :)

mmcata_ro
11.11.2010, 14:41:26
Am vazut si raspunsul tau... Acum ca nunta ta a avut loc, poti sa ne spui daca ai fost multumita? :)

Am fost mai mult decat multumita!Au cantat toata noaptea,fara pauze,fara manele....si toata noaptea s-a dansat.Ii recomand din tot sufletul!

Oana_07CHI
17.11.2010, 11:52:41
Cel mai indicat este sa dati un SEARCH in GOOGLE FORMATII- si gasiti pe placul fiecaruia.

Asa e.. Daca ne ghidam doar dupa recomandari..s-ar puteam sa fim dezamagiti.

Oana_07CHI
17.11.2010, 11:54:54
Am fost mai mult decat multumita!Au cantat toata noaptea,fara pauze,fara manele....si toata noaptea s-a dansat.Ii recomand din tot sufletul!

Merci mult de raspuns. Am vb si eu cu ei..am mers pana la Amara..sa-i ascult la o nunta..nu a fost rau dar am gasit ceva mult mai... pe placul nostru. tineri plini de viata si talent (2 fete si 2 baieti) din medgidia.

Oana_07CHI
17.11.2010, 11:57:27
Fetelor,,va sfatuiesc (in cazul in care nu ati ales formatia deja), sa vorbiti cu ei dupa ce ii gasiti pe net sau eu stiu cum..sa vedeti bineinteles daca sunt liberi.... dar neaparat sa mergeti sa-i ascultati la o nunta,2,3... si sa nu le spuneti "da" din prima..

multa bafta!

laurentiu222
17.11.2010, 19:50:35
La ce formatie te referi si ce pret au pt 2011?

Oana_07CHI
18.11.2010, 09:16:00
La ce formatie te referi si ce pret au pt 2011?

Eu am ales formatia Orizont din Medgidia. I-am ascultat pe la mai multe nunti si sunt pe placul nostru. ptr 2011 ne-au cerut 5000 ron.

laurentiu222
21.11.2010, 13:02:14
E ok, din cate stiu cam astea sunt preturile si prin Calarasi 4000 - 5000 lei.

xoxo
24.11.2010, 10:34:45
Buna:*,eu sunt nous pe site ,imi pare bine sa va cunosc.As dorii si eu detalii despre lautari din Ialomita.Avem 2 optiuni Gigel Oprea (Grivita)si Liviu de la Orboiesti,cel din urma avand un pret mai piperat.Alte sugestii aveti?

Oana_07CHI
01.12.2010, 13:21:32
Buna:*,eu sunt nous pe site ,imi pare bine sa va cunosc.As dorii si eu detalii despre lautari din Ialomita.Avem 2 optiuni Gigel Oprea (Grivita)si Liviu de la Orboiesti,cel din urma avand un pret mai piperat.Alte sugestii aveti?

Buna. Bine ai venit. De Gigel Oprea nu am auzit si nici nu am gasit ceva pe youtube..pe Liviu l-am ascultat pe net si nu prea inteleg de ce ar avea un pret mai piperat.. Acum depinde ce-ti doresti..nu trebuie sa te ghidezi dupa gusturile altora, ci sa mergi sa asculti efectiv la nunti formatiile ca sa-ti dai seama exact..Problema e ca acum e tarziu..ca nu mai sunt nunti..Mult succes si sa gasesti ceva pe placul tau!

georgianageorgi
14.12.2010, 11:06:13
Formatia Paradox-cautati pe net ;))

scumpi! iar cu liviu am vorbit si noi in septembrie si nu mai avea nici o zi libera in anul 2011(sambata)

samybv2007
17.01.2011, 09:59:26
scumpi! iar cu liviu am vorbit si noi in septembrie si nu mai avea nici o zi libera in anul 2011(sambata)
Daca mai sunteti interesate, de curand am semnat contractul cu Echoritm din Constanta...5000 ron....am cd-ul lor si i-am vazut si pe net....canta foarte bine...si au si recomandari ok...din partea patronului de la Stimex...daca vreti mai multe informatii sau date de contact dati-mi un PM si mai discutam....e posibil sa mai aiba ceva liber si nu sunt foarte scumpi dupa parerea mea...

Pupici!

Oana_07CHI
27.01.2011, 21:38:48
Va recomand formatia Paradox- nu-s cei mai ieftini

Formatia paradox a cantat la nunta nasilor mei. sincer... nu m-au impresionat cu nimic. nu pot sa spun ca a fost rau din punct de vedere al calitatii vocale (ma refer mai mult la solista) ..dar invitatii s-au cam plictisit...cand se servea mancarea..ei cantau muzica dansanta (dar un singur gen, si anume latino) si cand aveau toti chef de dans.... nimic.. poate au fost in seara aia mai lipsiti e inspiratie ;;)

gyny_s
26.09.2011, 00:14:46
buna fetelor!! ati auzit de formatia orient din slobozia, as vrea si eu mai multe informatii cat mai urgent.pop

BYoana
19.04.2012, 11:12:27
Buna ziua fetelor,imi puteti spune si mie ceva detalii despre formatia Paradox,urmeaza sa ne cante la nunta.>:D<
M-ar interesa si pe mine aceasta formatie....cum au cantat, ii recomanzi? Poti sa imi dai cateva detalii?
Multumesc

oana_90
22.08.2012, 15:53:39
Un Dj bun sau mai multi imi poate recomanda si mie cineva...SI NISTE PRETURI ORIENTATIVE?

georgianageorgi
23.08.2012, 14:39:06
Un Dj bun sau mai multi imi poate recomanda si mie cineva...SI NISTE PRETURI ORIENTATIVE?

pregatiri pt botez?
eu nu stiu, dar o sa ma interesez!

oana_90
23.08.2012, 15:22:56
pregatiri pt botez?
eu nu stiu, dar o sa ma interesez!

:)) Iti dai seama. Vreau sa ma ocup acum, cat mai am timp si chef, ca dupa ce nasc sunt convinsa ca altele vor fi prioritatile. Chiar te rog daca poti, eu nu cunosc pe nimeni si pt formatie nu ma prea indur sa mai dau banii.

ryanna_bld
06.11.2012, 09:47:32

Miresici va rog sa ma ajutati si pe mine cu recomandari de formatii care stiu sa imbine toate genurile muzicale sau sa-mi recomandati un interpret/interpreta de muzica populara care sa aibe cateva interventii.

In alta ordine de idei va rog sa-mi spueti ce parere aveti de formatia Favorit din Slobozia. Mi-au fost recomandati de o alta formatie din Bucuresti care nu erau disponibili atunci cand i-am solicitat noi. Eu i-am ascultat pe cei de la Favorit pe youtube dar nu pot sa spun ca m-au convins si nu as vrea sa fac un drum special Bucuresti- Slobozia sa-i ascult live fara sa am si alte recomandari.

Va multumesc anticipat si va doresc spor la pregatiri.

FormatiaFavoritSlobozia
29.05.2013, 18:58:29
Da formatia Favorit din Slobozia este foarte buna , atat instrumental cat si vocal! http://www.youtube.com/watch?v=5XOp_qbEBZg