PDA

Versiunea completa : Mirese din Giurgiu - discutii despre nunta

alinagr
08.01.2009, 08:19:21
Mai e vreo miresica din Giurgiu,sa schimbam si noi impresii si emotii?:-"

alinagr
03.02.2009, 07:03:15
Nici o mireasa din Giurgiu????:(

expomuntenia
10.02.2009, 15:49:04
Salutare.

Vroiam sa invit miresele din Giurgiu la TARGUL DE NUNTI organizat in acest oras.

Va avea loc in perioada 5 -8 martie 2009 la Galeriile de Arta din Giurgiu - langa TURN. Programul de vizitare este intre 10:00 si 19:00. Intrarea libera.

monyx
25.02.2009, 17:03:12
si eu sunt mireasa din gr,poate vb si noi sa ne mai schimbam ideeile

alinagr
26.02.2009, 10:19:16
>:/>:D<
Bine ai venit. In sfarsit gasesc si eu p ecineva din Giurgiu <:-P;))

ga_bitza86
26.02.2009, 11:46:21
Buna!<:-P
sunt si eu o miresica de Giurgiu la origine, mutata in Galati, dar care face nunta la Tulcea \:D/>:D<

alinagr
26.02.2009, 14:28:12
>:/ hai si tu in club :*

sweet_november
12.03.2009, 18:36:29
Eu anul acesta in iunie am doar cununia civila la teresa din spate de la pompi.Anul viitor in 2010 voi avea nunta deoarece ne-am hotarat prea tarziu cu casatoria si nu aveam timp sa organizez.Eu loc in buc insa dat fiind faptul ca eu si iubitul meu suntem din giurgiu si majoritatea prieteniilor tot de acolo am hotarat sa o facem acolo.Eu imi voi lua o firma de organizare de aici din bucuresti si m-am gandit ca daca o voi face la perla ca tema vreau ceva marin:cu scoici si stelute de mare, inclusiv invitatiile,tortul.mai am pana la anul dar oricum de anul trecut ma tot interesez.TU ai fost la targul de nuntii?ti-ai ales rochita?

RalukGeorgiana
14.03.2009, 21:50:55
buna fetelor:)eu sunt din bucuresti dar iubitul meu este din gr si vom face nunta la perla asa ca ne adunam usor usor:)

RalukGeorgiana
15.03.2009, 11:02:28
unde locuiesti in gr?

24danyela
17.03.2009, 13:27:30
Buna drage miresici de Giurgiu! ce mult ma bucur ca a aparut un subiect si cu miresicile din Giurgiu pentru ca eu cand m-am casatorit nu exista.
Si eu sunt din Giurgiu dar am facut nunta la Pitesti anul trecut unde m-am si stabilit(din Pitesti este sotul meu). Daca va pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.

RalukGeorgiana
17.03.2009, 13:48:41
Buna drage miresici de Giurgiu! ce mult ma bucur ca a aparut un subiect si cu miresicile din Giurgiu pentru ca eu cand m-am casatorit nu exista.
Si eu sunt din Giurgiu dar am facut nunta la Pitesti anul trecut unde m-am si stabilit(din Pitesti este sotul meu). Daca va pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.
bine ai aparut pe aici:)hmmm eu deokmdata n am nici o intrebare fara raspuns:)dar apar ele pe parcurs:*

24danyela
18.03.2009, 10:50:03
http://picasaweb.google.com/24danyela

24danyela
18.03.2009, 10:51:17
Imi cer scuze fetele pentru trimiterea aceluiasi mesaj inca o data!^:)^

RalukGeorgiana
18.03.2009, 10:53:31
Imi cer scuze fetele pentru trimiterea aceluiasi mesaj inca o data!^:)^
nu i nimic n ai omorat pe nimeni:)

RalukGeorgiana
18.03.2009, 20:37:27
Si eu sunt din Giurgiu si am nunta anul asta in iulie. SUnt de acord cu tine referitor la rochiile de la targul de nunti, erau chiar urate, prea incarcate si scumpe
bine ni te ai alaturat:)

nikolle22_1983
09.04.2009, 07:52:45
ce ciudat....normal este sa ti spuna cel putin informativ kt te costa manopera......noua peste tot ni s a spus...dak nu pretul fix cu aproximatie....
iti doresc bafta sa iasa cum ai visat:)
si astept/am informatii noi

A zis ca pana acum, ce rochii a facut, au costat intre 650 si 800 lei. Eu mai am si dantela aplicata pe rochita si s-ar putea sa fie putin mai mult de 800 de lei. Dar nu cred ca o sa depaseasca 1000 lei. Pe 27 aprilie ma duc la prima proba. Va anunt atunci. Pupici

RalukGeorgiana
12.04.2009, 19:55:29
:D

scump domne..scump:D
:)) voi v ati gandit pe cine vreti sa luati pt acest lucru?

alinagr
13.04.2009, 06:41:44
:)) voi v ati gandit pe cine vreti sa luati pt acest lucru?
pentru foto si video? Daaaa!!!! deja am vorbit.azi semnam si contractul;))

alinagr
14.04.2009, 06:06:42
asta km asa este
n am accesat adresa ta de site...deci nu sh din ce oras provii....dar la kpitolul asta in Giurgiu preturile sunt mult mai skzute fata de alte orase:)
E din giurgiu;))

sweet_november
14.04.2009, 17:07:05
asta km asa este
n am accesat adresa ta de site...deci nu sh din ce oras provii....dar la kpitolul asta in Giurgiu preturile sunt mult mai skzute fata de alte orase:)

insa si calitatea mai proasta si nu ma refer la filmarii sau foto ma refer ca agentii, florarii, cofetarii,chestii din astea.Nici o cofetarie din giurgiu nu cred ca o sa iti faca un tort superb cum am vazut eu in bucuresti.Aici dai un ban dar stai in fata.In giurgiu tot asa dai un ban...dar stai pe undeva la mijloc.Parerea mea...

RalukGeorgiana
14.04.2009, 19:05:57
insa si calitatea mai proasta si nu ma refer la filmarii sau foto ma refer ca agentii, florarii, cofetarii,chestii din astea.Nici o cofetarie din giurgiu nu cred ca o sa iti faca un tort superb cum am vazut eu in bucuresti.Aici dai un ban dar stai in fata.In giurgiu tot asa dai un ban...dar stai pe undeva la mijloc.Parerea mea...
crede ma k s nascuta crescuta n bucuresti......dar aranjamente florale k cele kre le fac in giurgiu pe bucuresti rar gasesti in bucuresti, sau dak ti face te costa mai mult dekt florile.
banuiesc k te referi la torturile cu martipan k diplomat ti le fac la fel de frumoase....la agentii imi inchipui k nu pot fi la acelasi nivel cu bucurestiul
:)

RalukGeorgiana
14.04.2009, 19:38:25
Mie nu mi se pare scump deloc, avand in vedere calitatea buna a filmarii si a fotografiilor realizate. Tocmai de-asta i-am ales sa imi filmeze si sa imi faca fotografii la nunta anul asta.
hey ai fost la proba?:)

nikolle22_1983
14.04.2009, 20:13:52
hey ai fost la proba?:)

Inca nu am fost, pe 27 aprilie trebuie sa ma duc. Abia astept. Va tin la curent

sweet_november
15.04.2009, 14:15:46
crede ma k s nascuta crescuta n bucuresti......dar aranjamente florale k cele kre le fac in giurgiu pe bucuresti rar gasesti in bucuresti, sau dak ti face te costa mai mult dekt florile.
banuiesc k te referi la torturile cu martipan k diplomat ti le fac la fel de frumoase....la agentii imi inchipui k nu pot fi la acelasi nivel cu bucurestiul
:)

ce sa iti spun..imi mentin parerea vis-a-vis de ce se intampla in Giurgiu cu toate ca si eu sunt nascuta si crescuta acolo.IN cele din urma nu conteaza cati banii dai daca totul iese asa cum ai visat.Bineinteles presupun ca sunt si oamenii care fac dintr-o nunta o afacere si atunci...lucrurile stau cu totul altfel.Cu majoritatea prietenelor cu care am vb despre agentiile din Giurgiu mi-au spus ca ,costa foarte mult aproape la fel ca cele din bucuresti.Si atunci de ce sa nu aleg o agentie din bucuresti care o experienta mult mai vasta in organizarea unei nuntii.Nu sunt snoaba,incerc doar sa pun in balanta calitatea-pret.

elly25
16.04.2009, 11:40:50
Buna!
Ma bucur sa vad ca si in Giurgiu exista un forum despre mirese!
Eu am cautat modele si prin Bucuresti, dar m-a impresionat un model de la firma Faver style la Targul de la Romexpo, spre surprinderea mea am constatat ca sunt din Giurgiu, si au magazin langa turnul ceasornicului, am ales sa comand acea rochie ,avand posibilitatea sa o personalizez cum vreau eu , in pretul ei mi-au spus ca sunt incluse poseta, pernuta pt. verighete, voalul, crinolina si un cadou surpriza.
Sunt foarte incantata de rochita mea!

nikolle22_1983
17.04.2009, 08:20:10
Dragi miresici, cu speranta de mai bine si mai frumos, va trimit gandurile cele mai sincere si urari de sanatate, bucurii si lumina in suflete.
PASTE FERICIT !!!

sweet_november
17.04.2009, 08:34:57
Dragi miresici, cu speranta de mai bine si mai frumos, va trimit gandurile cele mai sincere si urari de sanatate, bucurii si lumina in suflete.
PASTE FERICIT !!!

Multumim mult! si eu va doresc Paste fericit si sa aveti parte de o nunta de vis.>:D< :*

RalukGeorgiana
17.04.2009, 08:57:51
si eu va doresc sarbatori fericite dragele mele,toate cele bune si poate ne vedem chiar pe la giurgiu...:)) fara sa stim...noi astazi venim la giurgiu.va sarut:*:*:*

georgianasrb
04.05.2009, 18:50:45
mai fetelor, giurgiuvencelor,(si eu m-am nascut crescut acolo), am vazut ca vorbeati de torturi. Vreau sa va spun ca in noiembrie am fost la perla la petrecerea de cununie a unor prieteni si am mancat un tort exceptional. avea de toate, plus un invelis delicios de martipan. Ghiciti unde era facut? la Avanti, cei care au si inghetata. DEci aveti chiar la voi in orasposibiliatea sa va faceti un tort de nota 10:*

ancutzabadea
08.05.2009, 13:29:22
buna! si eu sunt o miresica din Giurgiu si mai am 1luna si 5zile, eu am fost la targul de nunti din buc si de acolo mi am luat rochita, este superba!pup pe toate
:*

sweet_november
10.05.2009, 10:06:48
buna! si eu sunt o miresica din Giurgiu si mai am 1luna si 5zile, eu am fost la targul de nunti din buc si de acolo mi am luat rochita, este superba!pup pe toate
:*

poate ne pui poze sa o vedem si noi:)

sweet_november
18.05.2009, 19:05:43
numai ziceti nimenic fetelor?cum merg pregatirile?Eu mai am putin si vine cununia civila.Trebuie sa imi cumpar rochita.:*

RalukGeorgiana
21.05.2009, 15:01:55
Uffff peste noi vine logodna oficiala........

sweet_november
01.06.2009, 17:54:05
miresici..care stiti cum este cu analizele si contractele prenuptiale?eu am fost la primarie si mi-au spus ca trebuiesc facute cu 10 zile inainte.Stie cineva cum sa le faci in asa fel incat sa numai stai pe la toate cabinetele.Noi nu prea avem timp deoarece locuim in bucuresti,ma gandeam oare daca le putem face si aici.PLss care stie sa imi dea si mie detalii,.

alinagr
02.06.2009, 05:23:45
miresici..care stiti cum este cu analizele si contractele prenuptiale?eu am fost la primarie si mi-au spus ca trebuiesc facute cu 10 zile inainte.Stie cineva cum sa le faci in asa fel incat sa numai stai pe la toate cabinetele.Noi nu prea avem timp deoarece locuim in bucuresti,ma gandeam oare daca le putem face si aici.PLss care stie sa imi dea si mie detalii,.
Daca vii intr-o zi de luni la policlinica la noi,se rezolva.Dai cat trebuie(intelegi ce vreau sa zic), le spui ca nu locuiesti aici si se rezolva.

nikolle22_1983
02.06.2009, 08:17:14

Actele la primarie trebuie sa stea intre 10-14 zile inainte de cununie. Iar daca faci analizele la Bucuresti, sunt valabile si aici. Trebuie doar sa aduci originalele, iti opresti tu copii dupa analize daca iti mai trebuie, originalele raman la dosar. In afara de analize, mai trebuie sa platesti 150 lei pt tine si 150 lei pt sotul tau, la casieria spitalului, apoi vii in policlinica la cabinetul de planning familial si iti incheie certificatele prenuptiale. Sa aveti buletinele la voi cand veniti. Dupa ce va inceie certif prenuptiale, trebuie sa va intoarceti la spital ca sa va mai puna o stampila pe ele si gata. Iar actele la primarie trebuie sa le depuneti amandoi. Vezi ca certificatele prenuptiale sunt valabile doar 24 de ore dupa ce ti le incheie, deci le depui ori in aceeasi zi cand ti le face, ori cel tarziu a doua zi. Daca vrei, eu pot sa te ajut, lucrez in policlinica.

dany_uby
02.06.2009, 12:25:31
Actele la primarie trebuie sa stea intre 10-14 zile inainte de cununie. Iar daca faci analizele la Bucuresti, sunt valabile si aici. Trebuie doar sa aduci originalele, iti opresti tu copii dupa analize daca iti mai trebuie, originalele raman la dosar. In afara de analize, mai trebuie sa platesti 150 lei pt tine si 150 lei pt sotul tau, la casieria spitalului, apoi vii in policlinica la cabinetul de planning familial si iti incheie certificatele prenuptiale. Sa aveti buletinele la voi cand veniti. Dupa ce va inceie certif prenuptiale, trebuie sa va intoarceti la spital ca sa va mai puna o stampila pe ele si gata. Iar actele la primarie trebuie sa le depuneti amandoi. Vezi ca certificatele prenuptiale sunt valabile doar 24 de ore dupa ce ti le incheie, deci le depui ori in aceeasi zi cand ti le face, ori cel tarziu a doua zi. Daca vrei, eu pot sa te ajut, lucrez in policlinica.

da mersi foarte mult!am mai auzit o alta mare prostie care este in Giurgiu si nu cred ca mai exista in alt oras:aceasta taxa de casatorie care se plateste la spitalul judetean in valoare de 300 lei.Din cate am inteles de pe internet a scris si jurnalul national despre "taxa haiduceasca din orasul giurgiu"In bucuresti nu exista o asemenea tampenie .Cum naiba iti da 200 euro si de fapt ti ia inapoi.Dai 3 mil taxa, plus analizele plus plata la primarie ca eu vreau dupa ora 14.Din cate am inteles iti baga si plata unui fotograf pe gat, cel care iti face poze acolo la primarie.O MAREEE PORCARIE.deja sunt plina de nervi.

sweet_november
02.06.2009, 12:29:20
scuze fetelor!dany_uby eram tot eu dar din greaseala a fost logata colega mea de servici si nu mi-am dat seama , asa ca a aparut id ei in loc de al meu.:(

alinagr
02.06.2009, 15:33:32
da mersi foarte mult!am mai auzit o alta mare prostie care este in Giurgiu si nu cred ca mai exista in alt oras:aceasta taxa de casatorie care se plateste la spitalul judetean in valoare de 300 lei.Din cate am inteles de pe internet a scris si jurnalul national despre "taxa haiduceasca din orasul giurgiu"In bucuresti nu exista o asemenea tampenie .Cum naiba iti da 200 euro si de fapt ti ia inapoi.Dai 3 mil taxa, plus analizele plus plata la primarie ca eu vreau dupa ora 14.Din cate am inteles iti baga si plata unui fotograf pe gat, cel care iti face poze acolo la primarie.O MAREEE PORCARIE.deja sunt plina de nervi.
Eu nu am auzit de asa ceva

nikolle22_1983
02.06.2009, 16:57:10

Da, taxa e o porcarie, e foarte mare, dar daca nu o platesti, nu poti sa te casatoresti. Si taxa de la primarie de dupa ora 14 este o aberatie, e de 2 ori si jumatate mai mare decat cea de pana in ora 14. Dar la primarie nu iti face nimeni poze, nu e niciun fotograf.

sweet_november
02.06.2009, 19:53:51
Da, taxa e o porcarie, e foarte mare, dar daca nu o platesti, nu poti sa te casatoresti. Si taxa de la primarie de dupa ora 14 este o aberatie, e de 2 ori si jumatate mai mare decat cea de pana in ora 14. Dar la primarie nu iti face nimeni poze, nu e niciun fotograf.

posibil sa nu fie..eu am citit in jurnalul national de asta.Oricum si cu sau fara fotograf tot e o mare porcarie.In loc sa incurajeze tinerii casatoriti ii fura la drum mare.Dupa ce ca nu iti ofera nimic statul asta mai platesti si taxa de casatorie.:-&

RalukGeorgiana
02.06.2009, 21:17:59
=))la bucuresti e cu fotograful, kruia dak nu i impui un nr de poze iti face de apoi iti vine sa plangi knd tre sa le platesti, partea buna este k ti le da pe loc, cel putin la sect 6.De cele mai multe ori exista discutii intre nuntasi si fotografi k astia s nesimtiti si chiar vor sa te jecmaneasca

alinagr
03.06.2009, 09:05:07
Ooooo.era si la primaria din giurgiu un nene mic -pitic si urat(nu e jignire,nu e ofensa!!!!!!!!.asa arata el) care vrei-nu vrei iti face poze.Si daca nu "stai"la pozele lui,intra in grupul fotografiat,doar sa strice poza:)):))

sweet_november
03.06.2009, 17:11:49
Ooooo.era si la primaria din giurgiu un nene mic -pitic si urat(nu e jignire,nu e ofensa!!!!!!!!.asa arata el) care vrei-nu vrei iti face poze.Si daca nu "stai"la pozele lui,intra in grupul fotografiat,doar sa strice poza:)):))

=)) tare....

ga_bitza86
13.06.2009, 12:57:24
Doamne fereste , cred ca il luam la bataie daca mi-ar fi facut mie asa ceva ,...
oi fii eu mica dar .. :-L
si cand te gandesti ca intentionam sa facem civila la Giurgiu la un moment dat 8-}

alexxxa4u2007
23.06.2009, 16:56:22
Buna si eu sunt o miresica din giurgiu!care este treaba cu taxa de la spital?
pt ce anume se plateste din moment ce analizele se fac la policlinica??????

alinagr
23.06.2009, 22:22:52
Buna si eu sunt o miresica din giurgiu!care este treaba cu taxa de la spital?
pt ce anume se plateste din moment ce analizele se fac la policlinica??????
sincer,nu am auzit de asa ceva.Oricum,miresicile ce aveti nunta mai devreme,sa ne anuntati si pe noi

nikolle22_1983
11.07.2009, 15:23:09
Poate cineva sa ma ajute si pe mine? Cum pot sa atasez poze de la nunta mea? Se pare ca sunt prea mari si nu pot sa le postez

alinagr
12.07.2009, 06:33:21
Poate cineva sa ma ajute si pe mine? Cum pot sa atasez poze de la nunta mea? Se pare ca sunt prea mari si nu pot sa le postez

Modifica-le rezolutia cu programul din windows -microsoft office picture manager si apoi le postezi mi bine pe un site gen picassa sau photobucket (nu e reclama,doar o ajut ^:)^ ^:)^ ) apoi dai linkul aici

sweet_november
23.07.2009, 19:41:25
salutare fetelor!<:-P va atasez si eu poze de la cununie si din corfu.Sunt doar cateva dintre poze facute cu aparatul nostru intrucat am avut parte de multe peripetii.Una dintre ele a fost cu fotograful care in ultima seara nu a mai vrut sa raspunda la telefon si am ramas si fara fotograf iar a doua cu buchetul:mi-au facut unul cu florii ofilite de am crezut ca innebunesc cand l-am vazut, noroc cu nasa mea care a dat o fuga repede la florarie si mi-a facut buchetelul din imagine.In cele din urma totul a fost foarte frumos si spre surprinderea mea chiar nu a fost cald rau(chiar a si plouat seara).
http://picasaweb.google.com/november264/Corfu#
http://picasaweb.google.com/november264/Cununie27062009?authkey=Gv1sRgCK-QzcCEsZm_Ow#

alinagr
23.07.2009, 22:09:58
frumos,felicitari si casa de piatra:*

nikolle22_1983
27.07.2009, 12:00:00
Foarte frumoase pozele, casa de piatra va doresc !

alinagr
02.08.2009, 21:27:21
fetelor,care stiti un cosmetician bun in giurgiu?si pe cineva care sa faca machiaj?

sweet_november
05.08.2009, 11:25:45
fetelor numai spuneti nimic? vad ca mai aveti putin pana la nunta.Atasati si voi poze cu rochitele voastre de mireasa sa ne facem o parere.;-)

alinagr
05.08.2009, 15:00:59
fetelor numai spuneti nimic? vad ca mai aveti putin pana la nunta.Atasati si voi poze cu rochitele voastre de mireasa sa ne facem o parere.;-)

eu pun poza,dar ignori burta :)) :))

http://i281.photobucket.com/albums/kk231/alinagr_2008/visul%20meu/130620091273.jpg
http://i281.photobucket.com/albums/kk231/alinagr_2008/visul%20meu/130620091272.jpg
http://i281.photobucket.com/albums/kk231/alinagr_2008/visul%20meu/Image001.jpg

sweet_november
06.08.2009, 07:35:09
foarte draguta rochita, de unde anume ai cumparat-o?are si trena?

alinagr
06.08.2009, 10:49:08
foarte draguta rochita, de unde anume ai cumparat-o?are si trena?

Nu am cumparat-o, mi-a oferit-o o miresica de aici.Da,are trena,dar nu mare#:-S

sweet_november
06.08.2009, 21:36:49
Nu am cumparat-o, mi-a oferit-o o miresica de aici.Da,are trena,dar nu mare#:-S

si ce vei face cu burtica la nunta?de ce nu incerci sa iti cumperi un corset ceva de interior care sa te stranga si in felul acesta burtica va parea mai mica.

alinagr
07.08.2009, 06:25:17
si ce vei face cu burtica la nunta?de ce nu incerci sa iti cumperi un corset ceva de interior care sa te stranga si in felul acesta burtica va parea mai mica.

1. burta acum e mai mica decat cea din poza
2. nu ma intereseaza,pentru ca e burta mea si e urmarea nasterii lui razvan,nu e din delasare si nepasare fata de mine
3. rochia are corset,o sa vad cum il strang daca o sa fie nevoie:)>-

clauditza25
29.08.2009, 13:48:13
Buna miresicilor,numele meu este Claudia si am gasit acest site din intamplare cand cautam informatii pt nunta.Sunt miresica de 2010 si nunta va avea loc in Giurgiu.pupici

nikolle22_1983
09.09.2009, 09:18:17

Am adaugat eu in album cateva poze cu rochita mea

clauditza25
12.09.2009, 14:53:57
buna,nu este nici o miresica de 2010 din giurgiu pe aici,k sa n-e sfatuim si noi?

alinagr
12.09.2009, 18:05:36
buna,nu este nici o miresica de 2010 din giurgiu pe aici,k sa n-e sfatuim si noi?

Ba este,dar cred ca invata......e viitoarea mea verisoara:)>-
RalukGeorgiana

RalukGeorgiana
19.09.2009, 21:05:53
Aici, aici!

RalukGeorgiana
19.09.2009, 21:09:32
Ba este,dar cred ca invata......e viitoarea mea verisoara:)>-
RalukGeorgiana
Gata si cu invatatul pana la iarna.
Sunt "dsoara-dna":))(nici nu sh cum ma pot numi) masteranda:D
Pai deja sunt verisoara ta;))ma vrei sau nu, nu mai este kle de intoarcere

sweet_november
29.09.2009, 17:55:04
salut fetelor!cum mai merg pregatirile?eu saptamana viitoare o sa ma intalnesc cu dj-ul sa dau avansul si as dori sa inchei contractul si cu fotograful si gata....am scapat pe anul asta in mare de cateva griji.Raluca ai fost la agentia soul?

RalukGeorgiana
29.09.2009, 20:42:06
salut fetelor!cum mai merg pregatirile?eu saptamana viitoare o sa ma intalnesc cu dj-ul sa dau avansul si as dori sa inchei contractul si cu fotograful si gata....am scapat pe anul asta in mare de cateva griji.Raluca ai fost la agentia soul?
in afara de formatie, :))"chestiile de pus in piept" si aranjamentele pt masini, noi nu am mai avansat cu nimic.in octombrie ar trebui sa mergem la soul...insa nu sh knd vom ajunge

alinagr
30.09.2009, 08:59:36
in afara de formatie, :))"chestiile de pus in piept" si aranjamentele pt masini, noi nu am mai avansat cu nimic.in octombrie ar trebui sa mergem la soul...insa nu sh knd vom ajunge

Alea se numesc cocarde,verisoara:)) :))
Daca vrei,te pot ajuta si eu cu ceva,daca ai nevoie,bineinteles;))

RalukGeorgiana
30.09.2009, 12:44:03
Alea se numesc cocarde,verisoara:)) :))
Daca vrei,te pot ajuta si eu cu ceva,daca ai nevoie,bineinteles;))
ms ms....asa se numesc...imi venea in kp numai denumirea de flori knd am postat :))si nu sunt flori ....pai as km avea nevoie de ajutor la cocarde k trebuie sa cos voalul si eu imi cos mai repede degetele dekt voalul:))mai am vreo 90 de facut:))numai k i km greu ...tu acolo, eu aici...oricum astept vizita promisa si asteapt o si tu pe a noastra:))

alinagr
30.09.2009, 15:08:49
ms ms....asa se numesc...imi venea in kp numai denumirea de flori knd am postat :))si nu sunt flori ....pai as km avea nevoie de ajutor la cocarde k trebuie sa cos voalul si eu imi cos mai repede degetele dekt voalul:))mai am vreo 90 de facut:))numai k i km greu ...tu acolo, eu aici...oricum astept vizita promisa si asteapt o si tu pe a noastra:))

ai de asteptat daca vrei sa vin eu la buc;)) Mai repede ajungeti voi la giurgiu:-"

clauditza25
10.10.2009, 15:01:54
ce liniste e pe la miresicile de giurgiu,chiar nu mai face nimeni nunta?

RalukGeorgiana
10.10.2009, 15:21:47
ce liniste e pe la miresicile de giurgiu,chiar nu mai face nimeni nunta?
ba da, ba da.....facem...
ati mai achizitionat ceva?ati mai da vreun avans?

RalukGeorgiana
17.10.2009, 16:44:28
fetelor voi kti brazi veti face sau ati facut? si unde se impodobesc, unde trebuie sa ajunga?

alinagr
17.10.2009, 20:22:58
fetelor voi kti brazi veti face sau ati facut? si unde se impodobesc, unde trebuie sa ajunga?

in general se fac 2 brazi,unul pt mire si unul pt mireasa
se impodobesc la mireasa de catre amandoi (de fapt cavalerul si dra de onoare ii orneaza - mirii doar pun ceva simbolic in brazi) apoi cred ca se merg cu ei la biserica(din cate stiu eu).Brazii se pun la poarta casei unde vor sta mirii si - conform babelor-bradul cui se usuca primul,acela va muri primul(brr.odioasa traditie).

Asta stiu din ce ne interesasem noi inainte,pt ca noi nu am avut brazi(a uitat florareasa de comanda noastra si a dat brazii altcuiva L-) L-) )

RalukGeorgiana
17.10.2009, 20:34:50
in general se fac 2 brazi,unul pt mire si unul pt mireasa
se impodobesc la mireasa de catre amandoi (de fapt cavalerul si dra de onoare ii orneaza - mirii doar pun ceva simbolic in brazi) apoi cred ca se merg cu ei la biserica(din cate stiu eu).Brazii se pun la poarta casei unde vor sta mirii si - conform babelor-bradul cui se usuca primul,acela va muri primul(brr.odioasa traditie).

Asta stiu din ce ne interesasem noi inainte,pt ca noi nu am avut brazi(a uitat florareasa de comanda noastra si a dat brazii altcuiva L-) L-) )
:)))mai buna varianta de la mine de la tara, unul sa stam aman2 sub el , se usuk bradul murim aman2:)))dak nu , vom trai vesnic

clauditza25
23.10.2009, 18:30:14
ba da, ba da.....facem...
ati mai achizitionat ceva?ati mai da vreun avans?
da am gasit si muzica

clauditza25
23.10.2009, 18:36:31
la noi se face decat un singur brad

dana86dany
27.10.2009, 19:07:13
salut fetelor ma bucur k am dat din greseala p acest forum.sunt din giurgiu si ma bucur k am cu cine sa ma sfatuiesc, sa cer si sa ofer idei>:D< ^:)^

dana86dany
27.10.2009, 19:17:32
eu am facut cununia civila pe 19 septembrie. dak aveti intrebari in legatura cu orice va raspund cu cea mai mare placere<:-P

RalukGeorgiana
29.10.2009, 21:23:47
eu am facut cununia civila pe 19 septembrie. dak aveti intrebari in legatura cu orice va raspund cu cea mai mare placere<:-P
bine ni te ai alaturat:)

RalukGeorgiana
29.10.2009, 21:24:27
da am gasit si muzica
din giurgiu?ce formatie?:)

dana86dany
02.11.2009, 08:04:47
multumesc frumos;-)

dana86dany
02.11.2009, 08:09:06
fetelor c magazine cu accesorii d nunta sunt prin giurgiu?

alinagr
03.11.2009, 05:45:41
fetelor c magazine cu accesorii d nunta sunt prin giurgiu?

buna dana.
Pentru nunta mea,nu am gasit decat un magazin strict pt nunta,pe strada garii,exact unde e semaforul de la rond.Nu-i stiu numele,dar are niste rochii de mireasa in vitrina.

Alte magazine(tot pe str.garii) au putine accesorii,dar gasesti cate ceva

Acu'depinde si ce anume cauti:-p

dana86dany
03.11.2009, 10:16:21
buna dana.
Pentru nunta mea,nu am gasit decat un magazin strict pt nunta,pe strada garii,exact unde e semaforul de la rond.Nu-i stiu numele,dar are niste rochii de mireasa in vitrina.

Alte magazine(tot pe str.garii) au putine accesorii,dar gasesti cate ceva

Acu'depinde si ce anume cauti:-p
ms mult. credeam k mai stiti voi altele. nu caut ceva anume doar c trebuie ptr o nunta. invitatiile voi und le faceti?

RalukGeorgiana
03.11.2009, 16:58:36
ms mult. credeam k mai stiti voi altele. nu caut ceva anume doar c trebuie ptr o nunta. invitatiile voi und le faceti?
eu mi le voi face singura:)

dana86dany
04.11.2009, 11:19:29
eu mi le voi face singura:)
asa m am gandit si eu cu nasa si chiar am gasit unele modele p internet super dragutze, ptr k ne dorim ceva simplu, frumos si special, dar nu imi pot da seama unde pot gasi hartie ptr invitatii. sau mai am o varianta k am p cineva la o tipografie sa mi le faca. in giurgiu nu prea ai c sa alegi sau nu stiu eu.

dana86dany
04.11.2009, 11:22:25
am uitat sa mentionez k noi suntem din giurgiu dar d vro 2 ani stam in bucuresti si d aia va terorizez cu intrebari ptr k nu mai stiu c magazine mai sunt p acolo. stiu k era odata un magazin cu accesorii ptr nunta langa byt by byt p sos bucuresti. dar am trecut p acolo si am vazut k nu mai e.

alinagr
04.11.2009, 11:41:27
am uitat sa mentionez k noi suntem din giurgiu dar d vro 2 ani stam in bucuresti si d aia va terorizez cu intrebari ptr k nu mai stiu c magazine mai sunt p acolo. stiu k era odata un magazin cu accesorii ptr nunta langa byt by byt p sos bucuresti. dar am trecut p acolo si am vazut k nu mai e.

corect,nu mai e
dar mai sunt si mai sus vis-a-vis de petrom,si undeva peste drum de mozaic...din apcate am aruncat cartile de vizita :-" ca-ti dadeam mai multe informatii.
Dar gasesti modele simple si pe net

dana86dany
04.11.2009, 12:26:56
ati avut vreuna din voi sau ati fost la vro nunta la hanul cosminului balanoaia? am inteles d la cei d acolo k au propiul lor dj, dar parerea mea k ia cam scumpicel si ma interesa dak merita banii, dak a4re un playlist bogat etc

nikolle22_1983
07.11.2009, 20:18:10

Magazinul de care zici, s-a mutat in piata mare, mai exact in hala, pe la intrarea de langa cofetaria Tottis

clauditza25
10.11.2009, 12:02:14
buna,ce mai fac miresicile de Giurgiu?e cam liniste pe aici>:D<

RalukGeorgiana
12.11.2009, 21:08:29
buna,ce mai fac miresicile de Giurgiu?e cam liniste pe aici>:D<
foarte liniste :)

monyx
14.11.2009, 15:23:17
cam putine miresici pe aici,si mai mult de ataat si cam tacute,

RalukGeorgiana
14.11.2009, 16:43:22
cam putine miresici pe aici,si mai mult de ataat si cam tacute,
hello:)
eu aici si cu chef de vb

RalukGeorgiana
14.11.2009, 18:44:27
alooooooooooooooooooooo

clauditza25
15.11.2009, 12:51:28
buna miresici din giurgiu,ce mai faceti?:*

RalukGeorgiana
15.11.2009, 16:41:25
buna miresici din giurgiu,ce mai faceti?:*
:) eu bene. in cautare de partenera/e de discutie

dana86dany
19.11.2009, 11:23:54
salut>:D<. ce mai faceti fetelor
cum mai stati cu pregatirile?

alinagr
05.12.2009, 11:41:10
Buna ziua miresici.Pentru cele ce nu si-au gasit inca rochita "aceea",am una de donat.Detalii gasiti la bazar sau pe PM.O zi minunata va doresc

annemarie_88
12.12.2009, 18:54:17
Salut miresicilor!
Ma bucur ca am gasit acest site si pot discuta si eu cu voi.

RalukGeorgiana
12.12.2009, 22:16:28
bine ni te ai alaturat

dana86dany
14.12.2009, 13:20:05
Salut miresicilor!
Ma bucur ca am gasit acest site si pot discuta si eu cu voi.
salut bine ai venit

dana86dany
14.12.2009, 13:22:56
am si eu nevoie de ajutor. pute ti sa imi da ti cateva date despre dj din giurgiu. am gasit ceva dar vrem sa mai cautam si nju am mai gasit. multumesc frumos

dana86dany
14.12.2009, 13:27:51
am auzit d un anume dj "veverita" imi puteti da mai multe informatii si dak aveti idee si d fotograf cam la c preturi se ridica si dj si fotografu

RalukGeorgiana
15.12.2009, 17:07:15
am auzit d un anume dj "veverita" imi puteti da mai multe informatii si dak aveti idee si d fotograf cam la c preturi se ridica si dj si fotografu
eu habar am cat ne vor lua fotograful si cameramanul, acum , de sarbatori vom merge sa discutam pretul
sunt 3 veverita, tatal si copii....detalii nu stiu sa ti dau
de paste a pus muzica cel batran intr un restaurant...dar n a depinde de gusturi...mie nu mi s a parut a se ridica la standardul la care ii ridica lumea(cum ca ei ar fi cei mai buni dj din gr)

alinagr
16.12.2009, 05:51:20
eu habar am cat ne vor lua fotograful si cameramanul, acum , de sarbatori vom merge sa discutam pretul
de paste a pus muzica cel batran intr un restaurant...dar n a depinde de gusturi...mie nu mi s a parut a se ridica la standardul la care ii ridica lumea(cum ca ei ar fi cei mai buni dj din gr)

"veverita" este prieten cu socrul meu,de-o varsta cu el,asa ca iti dai seama cat de "in pas cu moda e ".Nici noi nu am apelat la el,plus ca ne lua undevala 1500 lei

dana86dany
16.12.2009, 17:53:41
ms mult si dak rezolvi ceva cu fotograful da mi si mie o idee. bafta

nikolle22_1983
16.12.2009, 21:31:10
Eu am avut nunta anul acesta in iulie si ca fotograf si cameraman l-am avut pe Sorin, are si site: nuntamoderna.ro (http://www.nuntamoderna.ro)
Mi-a luat 1200 lei si mi-a facut 4 dvd-uri cu filmarea de la nunta, un dvd cu rezumatul nuntii si un dvd cu fotografiile

RalukGeorgiana
20.12.2009, 09:17:12
Eu am avut nunta anul acesta in iulie si ca fotograf si cameraman l-am avut pe Sorin, are si site: nuntamoderna.ro (http://www.nuntamoderna.ro)
Mi-a luat 1200 lei si mi-a facut 4 dvd-uri cu filmarea de la nunta, un dvd cu rezumatul nuntii si un dvd cu fotografiile
casa de piatra
ia spune mi daca tu ma poti lamuri de ce se fac 2 brazi
:))daca e doar din motivul care mi l a spus alina n am sa fac 2

nikolle22_1983
21.12.2009, 19:18:42
casa de piatra
ia spune mi daca tu ma poti lamuri de ce se fac 2 brazi
:))daca e doar din motivul care mi l a spus alina n am sa fac 2

Stiu ca in zona noastra se fac 2 brazi, unul pt mire, unul pt mireasa. In alte zone se face ba 1 brad, ba 6 brazi... Aici la noi, bunicii de la tara, mi-au zis ca se fac 2 brazi. Se impodobesc de catre tinerii necasatoriti de la nunta, in varf se pune un covrig sau o painica mica si apoi un mar. Iar pe noi ne-a pus mamaia sa infasuram pe cate un fir de busuioc, ata alba si rosie (rasucite dinainte amandoua) si apoi le-am infasurat in brazi, fiecare in bradul lui. Cine termina primul, se zice ca e mai vrednic. Si cica brazii se pun la casa unde stau mirii. Se spune ca e bine sa faci brazi pt ca vreodata, daca cuplul trebuie sa se adaposteasca undeva, sa se adaposteasca sub un brad. Bradul inseamna falnicie, trainicie, sanatate. Asa cum brazii sunt trainici si falnici, asa sa fie si casnicia mirilor.
Asta stiu eu, din ce zic batranii, despre brazi.

RalukGeorgiana
21.12.2009, 23:16:35
Stiu ca in zona noastra se fac 2 brazi, unul pt mire, unul pt mireasa. In alte zone se face ba 1 brad, ba 6 brazi... Aici la noi, bunicii de la tara, mi-au zis ca se fac 2 brazi. Se impodobesc de catre tinerii necasatoriti de la nunta, in varf se pune un covrig sau o painica mica si apoi un mar. Iar pe noi ne-a pus mamaia sa infasuram pe cate un fir de busuioc, ata alba si rosie (rasucite dinainte amandoua) si apoi le-am infasurat in brazi, fiecare in bradul lui. Cine termina primul, se zice ca e mai vrednic. Si cica brazii se pun la casa unde stau mirii. Se spune ca e bine sa faci brazi pt ca vreodata, daca cuplul trebuie sa se adaposteasca undeva, sa se adaposteasca sub un brad. Bradul inseamna falnicie, trainicie, sanatate. Asa cum brazii sunt trainici si falnici, asa sa fie si casnicia mirilor.
Asta stiu eu, din ce zic batranii, despre brazi.
:)ce reprezinta bradul stiam, cu statul mirilor sub brad, dar nu intelegeam, de ce 2, pt ca odata casatoriti trebuie sa stam aman2 sub acelasi acoperis, nu?
ms frumos pt raspuns

nikolle22_1983
22.12.2009, 16:35:43
:)ce reprezinta bradul stiam, cu statul mirilor sub brad, dar nu intelegeam, de ce 2, pt ca odata casatoriti trebuie sa stam aman2 sub acelasi acoperis, nu?
ms frumos pt raspuns

Aaaa....asta nu stiu exact de ce se fac 2 brazi.. Ti-am zis, fiecare zona cu obiceiul ei, cate bordeie atatea obiceie. Dar se zice ca e bine sa faci brazi la nunta

clauditza25
27.12.2009, 10:19:27
Aaaa....asta nu stiu exact de ce se fac 2 brazi.. Ti-am zis, fiecare zona cu obiceiul ei, cate bordeie atatea obiceie. Dar se zice ca e bine sa faci brazi la nunta
fetelor stiti cumva cat e taxa la bisericile din giurgiu pt cununia religioasa?

alinagr
28.12.2009, 06:06:47
fetelor stiti cumva cat e taxa la bisericile din giurgiu pt cununia religioasa?

intre 300 si 500 ron,dar depinde de biserica si de preot.La biserica voastra(care de fapt e catedrala ) sigur va fi mai mult

clauditza25
28.12.2009, 16:23:59
intre 300 si 500 ron,dar depinde de biserica si de preot.La biserica voastra(care de fapt e catedrala ) sigur va fi mai mult
la cea de langa spital sau de langa Alei sti,cat ai dat avans?

dana86dany
03.01.2010, 18:57:32
la muulti ani<:-P multa sanatate sa aveti parte d un an mai bun si implinirea tuturor dorintelor >:D<>:D<

alinagr
04.01.2010, 08:22:28
la cea de langa spital sau de langa Alei sti,cat ai dat avans?

la spital
fara avans

clauditza25
08.01.2010, 11:53:02
buna miresicilor,pe unde sunteti ?cam pustiu pe aici:-<

dana86dany
14.01.2010, 22:22:47
hei c mai faceti? c ati mai achiziotionat? c ati mai platit? ati facut sau stiti p cineva care sia facut rochia p comanda in giurgiu ( cam cat a costat ) eu sunt in mare impas si nu stiu c sa fac si ma gandeam k poate fi o solutie.

dana86dany
15.01.2010, 09:21:21
neata nu mai e nimeni p aici

clauditza25
16.01.2010, 06:43:07
neata nu mai e nimeni p aici
foarte pustiu pe aici,ce or face miresicile noastre din giurgiu?:-"

nikolle22_1983
16.01.2010, 20:00:01
hei c mai faceti? c ati mai achiziotionat? c ati mai platit? ati facut sau stiti p cineva care sia facut rochia p comanda in giurgiu ( cam cat a costat ) eu sunt in mare impas si nu stiu c sa fac si ma gandeam k poate fi o solutie.

eu mi-am facut rochia pe comanda in giurgiu. m-a costat 900 de lei.
http://picasaweb.google.ro/niccollici/Nunta?feat=email#

dana86dany
17.01.2010, 18:32:43
superrr rochia ta;;). te ai dus cu un model anume si ti au facut o. si mai am o nedumerire unde ti ai facuto si cu cat timp inainte ai fost sau trebuie sa te duci:-\

dana86dany
18.01.2010, 15:27:45
salut nimeni p aici

RalukGeorgiana
18.01.2010, 19:19:58
salut nimeni p aici
hellouuuuuuuu, hmmm..cu biserik ati rezolvat fetelor?

nikolle22_1983
18.01.2010, 20:12:29
superrr rochia ta;;). te ai dus cu un model anume si ti au facut o. si mai am o nedumerire unde ti ai facuto si cu cat timp inainte ai fost sau trebuie sa te duci:-\

Da, m-am dus cu un model luat de pe net. Mi-am facut-o la Pam's Design, e la parterul unui bloc, pe Oinac pe langa restaurantul Pufica. Eu am avut nunta pe 4 iulie si m-am dus cam pe la sfarsitul lunii martie, mi-a luat masurile si i-am zis cand imi trebuie. Am fost la vreo 2-3 probe.Am luat-o cu 2 saptamani inainte de nunta. Are si rochite gata facute, are si cataloage si poze cu alte modele.. M-am dus asa devreme, pt ca am vrut sa fiu sigura ca poate sa mi-o faca, avea destule comenzi. Daca mai vrei detalii, spune-mi..

dana86dany
18.01.2010, 20:31:08
nu stiam dak accepta sa te duci cu un model d la tine. oricum e super tare rochia. ai dat un avans ceva? p 3 iulie eu nunta=)) si p 4 e ziua mea d nastere<:-Papropo p sotul tau il cunosc suntem rude;-)

nikolle22_1983
19.01.2010, 10:47:35
nu stiam dak accepta sa te duci cu un model d la tine. oricum e super tare rochia. ai dat un avans ceva? p 3 iulie eu nunta=)) si p 4 e ziua mea d nastere<:-Papropo p sotul tau il cunosc suntem rude;-)

Am dat avans la rochie 200-250 lei, cam asa ceva, nu mai stiu exact. oricum nu poate sa iti spuna de la inceput pretul final al rochiei, ca depinde de materialul din care vrei sa fie, ce vrei sa fie aplicat pe ea, depinde si de model si de cat material intra la modelul pe care il vrei. Dar poti sa te duci si cu modelul tau, numai ca poza sa fie clara. Oricum, are si acolo modele destule si iti arata si mostre de materiale. In functie de ce vrei tu, iti spune din ce materiale poate sa iti faca, e buna tipa care croieste
Hmmmm, ce ruda esti cu sotul meu?

dana86dany
19.01.2010, 14:51:18
poi suntem verisori eu sunt dani si mai am o sora flori si suntem din acelasi sat. poate asa o sa si dea seama:-? dak vrea mai multe detalii ii spun. am inteles o sa ma duc sa le fac o vizita la fete cu modelu meu si sa discut cu ele. oricum ms ms ms mult d ajutor si d informatie

sweet_november
19.01.2010, 21:29:33
poi suntem verisori eu sunt dani si mai am o sora flori si suntem din acelasi sat. poate asa o sa si dea seama:-? dak vrea mai multe detalii ii spun. am inteles o sa ma duc sa le fac o vizita la fete cu modelu meu si sa discut cu ele. oricum dms ms ms mult d ajutor si d informatie

ce tare..e asa mic orasul incat descoperim ca poate suntem rude noi fetele de aici.:))

RalukGeorgiana
19.01.2010, 23:26:31
ce tare..e asa mic orasul incat descoperim ca poate suntem rude noi fetele de aici.:))
=))nu poate, alina m a descoperit ca fiind verisoara ei si cu dany suntem vecini de "cartier"
ti ai gasit rochita?

dana86dany
20.01.2010, 17:38:24
c faceti fetelor. da poi e si mare orasu k sa nu descoperim k poate suntem rude sau vecini sau chiar prieteni.:D

nikolle22_1983
21.01.2010, 20:02:58
poi suntem verisori eu sunt dani si mai am o sora flori si suntem din acelasi sat. poate asa o sa si dea seama:-? dak vrea mai multe detalii ii spun. am inteles o sa ma duc sa le fac o vizita la fete cu modelu meu si sa discut cu ele. oricum ms ms ms mult d ajutor si d informatie

si-a dat seama, i-am arata pozele tale din album. si daca mai ai nevoie de alte informatii in legatura cu orice, poti sa ma intrebi, te ajut cu mare placere :)

annemarie_88
23.01.2010, 18:36:15
buna miresicilor,pe unde sunteti ?cam pustiu pe aici:-<

Asa e ,cam pustiu

annemarie_88
23.01.2010, 18:39:06

Sincer am fost si eu la o nunta unde a pus muzica si nu mi s-a parut cine stie ce

annemarie_88
23.01.2010, 18:40:24

Foarte draguta rochia ta,o mireasa fericita se vede

dana86dany
25.01.2010, 07:52:06
acest dj veverita cum isi spune este un mare tepos.knd am fost sa vb cu cristi era la un botez si lam intrebat dak cunoaste un dj si nea dus sa vb cu dj veverita si nea spus urmatoarele: se semneaza contractul p 20 mil care sunt aprox 470 euro, dak pana in iulie knd e nunta euro creste eu ii dau 470 euro ori cat e euro in acea zi nu cu cat era euro knd am semnat contractu; dak euro scade (de ex. 3lei) eu nu ii dau 12mil cat ar veni ii dau cat am semnat contractul cat era euro atunci. p care parte o intorci tot in avantajul lui iese.si nu mi sa parut ceva extraordinar acest om (cam invechit, nu dansa nimeni knd am vb cu el).oricum am vb cu un dj care are tot c ii trebuie si ne 15mil.e ok

dana86dany
27.01.2010, 21:44:34
nu mai e nimeni p aici? toata lumea ocupata?

RalukGeorgiana
28.01.2010, 12:21:21
acest dj veverita cum isi spune este un mare tepos.knd am fost sa vb cu cristi era la un botez si lam intrebat dak cunoaste un dj si nea dus sa vb cu dj veverita si nea spus urmatoarele: se semneaza contractul p 20 mil care sunt aprox 470 euro, dak pana in iulie knd e nunta euro creste eu ii dau 470 euro ori cat e euro in acea zi nu cu cat era euro knd am semnat contractu; dak euro scade (de ex. 3lei) eu nu ii dau 12mil cat ar veni ii dau cat am semnat contractul cat era euro atunci. p care parte o intorci tot in avantajul lui iese.si nu mi sa parut ceva extraordinar acest om (cam invechit, nu dansa nimeni knd am vb cu el).oricum am vb cu un dj care are tot c ii trebuie si ne 15mil.e ok
dar poti schimba tu clauzele din contract...wowwww e prima oara knd aud k se semneaza contracte la gr..........

dana86dany
29.01.2010, 09:25:38
dar poti schimba tu clauzele din contract...wowwww e prima oara knd aud k se semneaza contracte la gr..........
nu cred k poti schimba tu clauzele k nu ar mai avea el d castigat$-). si contractu ala cred k e doar d forma si p urma sa dispara, k sa nu plateask el nu stiu ce taxe. asa e peste tot

dana86dany
06.02.2010, 16:04:55
a fugit toata lumea nu mai vb nimeni p aici

clauditza25
07.02.2010, 14:35:28
a fugit toata lumea nu mai vb nimeni p aici
mai sunt si eu pe aici:*

dana86dany
08.02.2010, 19:33:00
aveti idee d vro florarie buna care sa merite la noi, eu vreau un buchet din cale si dak puteti sa ma ajutati cu sugestii dak ati mai avut vreuna din voi buchet din cale ( cat a costat, dak rezista,cocarde naturale, etc)

dana86dany
08.02.2010, 19:41:13
http://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gif buchet-de-mireasa3.jpg (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=330019&stc=1&d=1265654274) (32,0 KB) http://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gif 346_BM00055_idprd.jpg (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=330020&stc=1&d=1265654274) (26,1 KB)

alinagr
09.02.2010, 14:28:13

nu te mai mira atat...eu doar la restaurant nu am semnat contract.......in rest,si cu bogdan si cu any am lucrat doar in baza contractelor

dana86dany
10.02.2010, 20:28:15
fetelor ati luat vacanta?:D. s au epuizat subiectele:-p. c a ti mai achizitionat?$-) noutati ceva? spor la treaba>:D<

clauditza25
23.02.2010, 12:34:18
ce mai fac miresicile din giurgiu?:*

dana86dany
24.02.2010, 08:45:25
salut. knd este targul de nunti la noi in oras?:-\

annemarie_88
25.02.2010, 17:59:11
Am inteles ca in perioada 4 - 7 martie la Galeriile de Arta

dana86dany
27.02.2010, 12:55:15
Am inteles ca in perioada 4 - 7 martie la Galeriile de Arta
multumesc mult

nikolle22_1983
01.03.2010, 19:29:48
Fetelor,
Sa aveti o primavara frumoasa, care sa va aduca numai noroc si bucurii !

annemarie_88
01.03.2010, 20:44:02
Fetelor,
Multumim frumos , la fel si tie!

dana86dany
02.03.2010, 13:06:52
Fetelor,
multumim la fel>:D<

annemarie_88
05.03.2010, 20:26:40
Fetelor ati fost la targul din Giurgiu?

dana86dany
09.03.2010, 07:53:15
Fetelor ati fost la targul din Giurgiu?
eu nu am putut sa ajung dar au fost socrii mei si mi au luat ceva pliante. ai fost?

annemarie_88
09.03.2010, 16:04:25
eu nu am putut sa ajung dar au fost socrii mei si mi au luat ceva pliante. ai fost?
Da eu am fost dar ce sa zic, rochiile de mireasa asa si asa, nu mi-a placut una in mod deosebit, cameraman am, asa ca doar am mai vb cu fata care imi organizeaza nunta si atat. Nu a fost cine stie ce.

dana86dany
10.03.2010, 07:52:39
Da eu am fost dar ce sa zic, rochiile de mireasa asa si asa, nu mi-a placut una in mod deosebit, cameraman am, asa ca doar am mai vb cu fata care imi organizeaza nunta si atat. Nu a fost cine stie ce.
am inteles asa ma si asteptam sa fie, o sa ajung si eu acasa si sa vad pliantele, eu doar rochita mai am sa o iau

dana86dany
11.03.2010, 09:59:41
mai fetelor ce mai faceti?nu ati mai facut nimic va tine ninsoarea in casa? eu mi am cumparat pantofiorii si cei de schimb o pereche de balerinii in caz ca nu rezist pe pantofi. am si eu nelamurire: v ati gandit cum va decorati masinile? unde pot sa gasesc si eu tull in oras si la ce pret este daca aveti idee?

annemarie_88
11.03.2010, 10:59:12
mai fetelor ce mai faceti?nu ati mai facut nimic va tine ninsoarea in casa? eu mi am cumparat pantofiorii si cei de schimb o pereche de balerinii in caz ca nu rezist pe pantofi. am si eu nelamurire: v ati gandit cum va decorati masinile? unde pot sa gasesc si eu tull in oras si la ce pret este daca aveti idee?
Eu am vazut tull la iulia pe strada garii dar nu stiu pretul , poti sa intrebi

RalukGeorgiana
11.03.2010, 11:16:49
helloooooo
dar ce ninge....azi n am avut curaj sa scot masina....:))) as fi dansat pe sosea cu cauciucurile de vara
eu am facut buchetele cu 3 trandafirasi artificiali si tull lung pt masini, am achizitionat tull ul din europa cu 1 leu/m, cu conditia sa cumpar 50 de m, dar imi prinde bine
la orice mercerie cred ca se gaseste tull
si eu mi am achizitionat pantofii, bijuteriile......mai avem decat costumul lui iub, apa, sucul si vinul
voi ce le luati nasilor drept plocon? si cand il dati?

alinagr
11.03.2010, 17:54:36
Eu am vazut tull la iulia pe strada garii dar nu stiu pretul , poti sa intrebi

cand cautam eu ,acolo era 8 lei/m .mi s-a parut scump.eu am comandat pe net,de la o amica ce se ocupa cu asa ceva

dana86dany
11.03.2010, 17:55:39
helloooooo
dar ce ninge....azi n am avut curaj sa scot masina....:))) as fi dansat pe sosea cu cauciucurile de vara
eu am facut buchetele cu 3 trandafirasi artificiali si tull lung pt masini, am achizitionat tull ul din europa cu 1 leu/m, cu conditia sa cumpar 50 de m, dar imi prinde bine
la orice mercerie cred ca se gaseste tull
si eu mi am achizitionat pantofii, bijuteriile......mai avem decat costumul lui iub, apa, sucul si vinul
voi ce le luati nasilor drept plocon? si cand il dati?
tull ul l ai laut de acolo de und sunt si accesoriile si rochiile de mireasa adica la intrare in europa?:-? eu nu am vazut knd am fost sau poate nu mi a stat gandul? interesant cum vrei tu sa ti decorezi masina, trandafirii iai luat de la mercerie?

dana86dany
11.03.2010, 17:56:13
sa inteleg ca ti ai luat deja rochita?;))

RalukGeorgiana
13.03.2010, 11:37:03
tull ul l ai laut de acolo de und sunt si accesoriile si rochiile de mireasa adica la intrare in europa?:-? eu nu am vazut knd am fost sau poate nu mi a stat gandul? interesant cum vrei tu sa ti decorezi masina, trandafirii iai luat de la mercerie?
nu chiar de la intrare am luat tull ul, dupa hala pe partea stanga(hala noua de la intrare, unde se gasesc si rochii), se gaseste tull in f multe culori si dimensiuni, sfatul meu este sa cercetezi piata....pt ca preturile sunt diferite
trandafirii i am luat tot din europa/niro, nu mi mai dau seama unde era standul respectiv
pt masinile principale(nu mi mai amintesc daca am mentionat) am aranjamente in forma de "v", cu pampon (cu fir argintiu) si trandafiri in mijlocul pamponului
imi pare rau ca nu le am facut poze, acum sunt deja ambalate bine sa le protejez pe praf, daca am sa mai umblu curand la ele, am sa le fac poze

dana86dany
15.03.2010, 14:52:42
nu chiar de la intrare am luat tull ul, dupa hala pe partea stanga(hala noua de la intrare, unde se gasesc si rochii), se gaseste tull in f multe culori si dimensiuni, sfatul meu este sa cercetezi piata....pt ca preturile sunt diferite
trandafirii i am luat tot din europa/niro, nu mi mai dau seama unde era standul respectiv
pt masinile principale(nu mi mai amintesc daca am mentionat) am aranjamente in forma de "v", cu pampon (cu fir argintiu) si trandafiri in mijlocul pamponului
imi pare rau ca nu le am facut poze, acum sunt deja ambalate bine sa le protejez pe praf, daca am sa mai umblu curand la ele, am sa le fac poze
foarte interesant cum iti faci tu, cred ca o sa arate super, spor la pregatiri in continuare>:D<. o sa mai ma duc si o sa cercetez mai bine pe acolo, ms de pont.

alinagr
15.03.2010, 16:04:49

lasa-le acolo,ambalate.mai ai putin pana la nunta,nu umbla la ele.
Le arati poze dupa nunta

RalukGeorgiana
15.03.2010, 17:45:47
lasa-le acolo,ambalate.mai ai putin pana la nunta,nu umbla la ele.
Le arati poze dupa nunta
:P putin, putin mai am....cred ca voi umbla la ele cand vor veni nasii pe la noi, sa le aratam si lor ce am pregatit :)

RalukGeorgiana
15.03.2010, 17:47:32
foarte interesant cum iti faci tu, cred ca o sa arate super, spor la pregatiri in continuare>:D<. o sa mai ma duc si o sa cercetez mai bine pe acolo, ms de pont.
cu placere, sper sa ti fie de folos
ms de aprecieri>:D<
si voua mult spor si bafta
pe mine ma intrebai de rochita?
tu ti ai gasit o?
cu biserica ai rezolvat?

dana86dany
17.03.2010, 08:00:26
cu placere, sper sa ti fie de folos
ms de aprecieri>:D<
si voua mult spor si bafta
pe mine ma intrebai de rochita?
tu ti ai gasit o?
cu biserica ai rezolvat?
ms la fel. da pe tine te intrebam de rochita. am gasit ceva a fost prima pe care am probato si singura la care mia ramas gandu este total diferita de ce vroiam eu, inca nu am luato poate dupa paste daca mai gasesc, cu biserica sa vad saptamana asta sau viitoare, tu la ce ora ti ai pus biserica si restaurantul?

RalukGeorgiana
17.03.2010, 10:19:56
ms la fel. da pe tine te intrebam de rochita. am gasit ceva a fost prima pe care am probato si singura la care mia ramas gandu este total diferita de ce vroiam eu, inca nu am luato poate dupa paste daca mai gasesc, cu biserica sa vad saptamana asta sau viitoare, tu la ce ora ti ai pus biserica si restaurantul?
:)am dat comanda
sper sa o mai gasesti:)
la 15:30 starea civila si la 18:15 biserica si intre ele sedinta foto

dana86dany
18.03.2010, 08:15:22
:)am dat comanda
sper sa o mai gasesti:)
la 15:30 starea civila si la 18:15 biserica si intre ele sedinta foto
wow ai lasat ceva intre civila si biserica. si restaurantul la ce ora l ai pus?

RalukGeorgiana
18.03.2010, 08:47:08
wow ai lasat ceva intre civila si biserica. si restaurantul la ce ora l ai pus?
la 7....7:30...
fotograful...a zis ca cel putin o ora jumate dureaza sedinta foto si la starea civila dureaza jumatate de ora cu poze...si el asa a zis, sa punem civila la ora aia

dana86dany
30.03.2010, 10:43:26
am reusit si e sa pun biserica la ora 4 ca la 5 cand vroiam eu nu se putea k au ei nu stiu ce rugaciune si restaurantul am zis sa il pun la 7

RalukGeorgiana
31.03.2010, 09:35:29
am reusit si e sa pun biserica la ora 4 ca la 5 cand vroiam eu nu se putea k au ei nu stiu ce rugaciune si restaurantul am zis sa il pun la 7
mdea....se pare ca tot giurgiul la ora 17 este in rugaciune....
la ce biserica pana la urma?
sedinta foto o pui intre biserica si rest?
:Dsi cat e taxa?

RalukGeorgiana
31.03.2010, 09:45:33
Cu "ploconul" cum procedati/ati procedat fetelor? Cand il dati? Inainte/in ziua nuntii? Daca il dati inainte, le mai dati ceva si in ziua nuntii? Si la ce v ati gandit sa luati(obiect, valoare...)?

dana86dany
31.03.2010, 11:02:42
la biserica de la alei, daca imi aduc aminte taxa este de 4 mil; da sedinta foto va fi intre biserica si restaurant. sincer habar nu am cum se procedeaza cu ploconul, mama mia zis ca trebuie sa ma duc cu o saptamana inainte, altii cu o zi inaintea nuntii dar ce stiu e ca nasa mia zis ceva de genu "sa imi spui cand vi ca sa stiu sa inchid poarta", noi nu suntem cu plocoane ei ne au zis k mai repede ne strangem cu toii la un gratar(sta la curte) decat sa dam cu banii asa aiurea; cat despre cadou am zis sa il dam cand se duce mirele sa ii ia ca sa nu se mai care cu el la giurgiu si inapoi la bucuresti, si ma gandeam sa ii luam un aparat de facut paine ca isi doreste foarte mult si am mai vrea sa ii luam cateva zile cu noi dupa nunta la mare si munte

dana86dany
31.03.2010, 12:03:13
as vrea sa gravez verighetele sa ii fac o surpriza sotului; aveti idee unde le pot grava si cam cat ma costa

RalukGeorgiana
31.03.2010, 13:12:49
as vrea sa gravez verighetele sa ii fac o surpriza sotului; aveti idee unde le pot grava si cam cat ma costa
pe corneliu coposu(parca asa se num bv)de la unirii inspre sf vineri pe stanga este un bijutier (de pe timpul comunistilor, cu niste oribilitati in vitrina...biju de alama:|..). noi acolo ni le am gravat pe loc, cu scris de mana , 31 litere/ambele verighete, 67 lei-ceva de genul, ce i drept anul trecut in primavara:D
nu sh sa ti zic cu exactitate cum se taxeaza..eu ti am spus ca idee cate litere am avut noi si cat ne a costat
dar cu bijutierul am colaborat(este si o doamna)

dana86dany
07.04.2010, 15:44:15
pe corneliu coposu(parca asa se num bv)de la unirii inspre sf vineri pe stanga este un bijutier (de pe timpul comunistilor, cu niste oribilitati in vitrina...biju de alama:|..). noi acolo ni le am gravat pe loc, cu scris de mana , 31 litere/ambele verighete, 67 lei-ceva de genul, ce i drept anul trecut in primavara:D
nu sh sa ti zic cu exactitate cum se taxeaza..eu ti am spus ca idee cate litere am avut noi si cat ne a costat
dar cu bijutierul am colaborat(este si o doamna)
ms de pont:*

RalukGeorgiana
07.04.2010, 18:44:58
ms de pont:*
:)sa ti fie de folos

dana86dany
20.04.2010, 11:06:07
salut fetelor, cum stati cu pregatirile? voi cate domnisoare veti avea si daca le faceti rochite la fel? sunt intro mare dilema:-?#-o. eu cred ca voi avea 3 domnisoare si nu sunt sigura daca vor avea acceasi costumatie sincer mi ar placea dar nu stiu daca vor accepta. si nu stiu daca trebuie sa le platesc eu rochitele sau trebuie sa si le plateasca ele, eu am o croitoreasa foarte buna si ia super ieftin cu materialul ei. va pup

sweet_november
21.04.2010, 08:54:26
salut fetelor, cum stati cu pregatirile? voi cate domnisoare veti avea si daca le faceti rochite la fel? sunt intro mare dilema:-?#-o. eu cred ca voi avea 3 domnisoare si nu sunt sigura daca vor avea acceasi costumatie sincer mi ar placea dar nu stiu daca vor accepta. si nu stiu daca trebuie sa le platesc eu rochitele sau trebuie sa si le plateasca ele, eu am o croitoreasa foarte buna si ia super ieftin cu materialul ei. va pup

buna...si eu voi avea tot 3 domnisoare insa nu imi permit sa le cumpar eu rochitele pentru a fi toate la fel.Asa ca le-am propus sa isi ia o rochita de culoare mov toate, chiar daca va fi la una un mov mai inchis la cealalata mai deschis asta e...important este ca toate sa aiba ceva mov pe ele, SI au fost deacord cu aceasta idee.Deja doua dintre ele deja si-au luat rochite mov.

dana86dany
21.04.2010, 10:52:53
buna...si eu voi avea tot 3 domnisoare insa nu imi permit sa le cumpar eu rochitele pentru a fi toate la fel.Asa ca le-am propus sa isi ia o rochita de culoare mov toate, chiar daca va fi la una un mov mai inchis la cealalata mai deschis asta e...important este ca toate sa aiba ceva mov pe ele, SI au fost deacord cu aceasta idee.Deja doua dintre ele deja si-au luat rochite mov.
da asa am zis si eu ca ma duce mult si de banutii aia fac altceva, mai ales ca doua din ele au deja rochite. acum eu nu le pot obliga sa isi mai cumpere inca una, unele mai au cateva nunti inainte de a mea si dupa a mea.acum sa vedem

RalukGeorgiana
22.04.2010, 09:53:48
hello....eu am o singura d soara de onoare si una mai mititica sa duca oglinda.....dar voalul il voi pune d soarei care tine lumanarea....acum voi avea si domnisorici mici care mi vor duce trena si vor arunca cu petale...dar eu le las sa se imbrace cu ce vor.....am sa bat apropouri ca cele micute sa fie imbracate in alb si cavalerasii in frac:))sa vedem ce o iesi
eu stiam ca trebuie sa cumpar un cadou dsoarei de onoare , asa ca i am cumparat un set de biju pe care sa le poarte la nunta

dana86dany
23.04.2010, 08:42:44
hello....eu am o singura d soara de onoare si una mai mititica sa duca oglinda.....dar voalul il voi pune d soarei care tine lumanarea....acum voi avea si domnisorici mici care mi vor duce trena si vor arunca cu petale...dar eu le las sa se imbrace cu ce vor.....am sa bat apropouri ca cele micute sa fie imbracate in alb si cavalerasii in frac:))sa vedem ce o iesi
eu stiam ca trebuie sa cumpar un cadou dsoarei de onoare , asa ca i am cumparat un set de biju pe care sa le poarte la nunta
super ideea ta cu dsoarele mici, am si eu doua tipe mici dar am zis sa nu am complic una fiind fata nasilor pe care o vom pune sa duca verighetele si cealalta are aproape 2 anisori. nu stiam ca trebuie sa cumperi cadou la domnisoara de onoare:-? , asa trebuie sau te ai gandit tu ca ar fi frumos? pana la urma cine tine oglinda? ca mau inebunit ba ca o tine cavalerul ba domnisoara:-w. eu stiam ca domnisoara tine oglinda si cavalerul te duce la apa sau cum so numi obiceiul

RalukGeorgiana
23.04.2010, 08:59:17
super ideea ta cu dsoarele mici, am si eu doua tipe mici dar am zis sa nu am complic una fiind fata nasilor pe care o vom pune sa duca verighetele si cealalta are aproape 2 anisori. nu stiam ca trebuie sa cumperi cadou la domnisoara de onoare:-? , asa trebuie sau te ai gandit tu ca ar fi frumos? pana la urma cine tine oglinda? ca mau inebunit ba ca o tine cavalerul ba domnisoara:-w. eu stiam ca domnisoara tine oglinda si cavalerul te duce la apa sau cum so numi obiceiul
mda...eu am vazut ambele variante cu oglinda...dar cel mai des am vazut d soara....
mi se pare normal k o dsoara sa aiba grija de oglinda...ea sa o tina cand te imbraci si dezbraci, ea s o duca in biserica.....
asa m am gandit eu ca e frumos.....sa aiba o amintire de la nunta cum inainte primea pijama/alte daruri mai deosebite decat restul invitatilor....si cam toate cadourile care le am facut anul asta parintilor au fost lucruri de care sa se foloseasca la nunta si sa le aiba amintire restul vietii

dana86dany
17.05.2010, 09:26:24
salut ce mai faceti cum mai stati cu pregatirile; noi suntem aproape gata;

sweet_november
10.06.2010, 10:08:57
salut ce mai faceti cum mai stati cu pregatirile; noi suntem aproape gata;

pai mai ai putinel..nici macar o luna numai este pana la nunta.Sa atasezi te rugam poze de la nunta dupa...Distractie multa si casa de piatra...si te asteptam cu poze....>:D<

dana86dany
10.06.2010, 10:22:05
pai mai ai putinel..nici macar o luna numai este pana la nunta.Sa atasezi te rugam poze de la nunta dupa...Distractie multa si casa de piatra...si te asteptam cu poze....>:D<
sa speram ca iese ok cu atatea probleme cate am avut si avem. sigur ca o sa atasez. da mai este putin am inceput numaratoarea inversa taiem zilele din calendar=)). va pup si spor la treaba

sweet_november
14.06.2010, 18:18:23
sa speram ca iese ok cu atatea probleme cate am avut si avem. sigur ca o sa atasez. da mai este putin am inceput numaratoarea inversa taiem zilele din calendar=)). va pup si spor la treaba

ce probleme ati avut mai?

dana86dany
16.06.2010, 09:06:55
ce probleme ati avut mai?
offf cu nasiii:((. nasa mea in iarna sa despartit de nasu dar am zis sa vina cu persoana cu care este in acest moment, doar ca acea persoana nu vrea sa vina cu ea si nu o lasa nici sa vina cu altcineva, asa ca mie acum imi e greu sa ii zic sa nu mai vina nici ea pentru ca ea a zis ca e alaturi de noi orice ar fi. nu am decat sa gasesc pe cineva ca in biserica sa ne fie alaturi iar ea sa fie decat acasa( cand e gatitul) si sa primesc invitatii tot cu ceilalati ca nu pot sa primesc doar cu ea sa ma intrebe toata lumea undei nasu. eu nu imi fac probleme de nunta ca alte mirese eu am o problema cu nasii pe care am sperat sa o rezolv dar am ajuns pana aproape de nunta si ei nu se hotarasc, chier aseara am avut discutie mai aprinsa cu el( lucram in acelasi loc) si iam aruncat cateva vorbe grele. asta e trebuie sa merg mai departe chiar si aia. chiar ma intreba o prietena ca plang in fiecare seara? si iamz is ca habar nu am de unde am atata putere ca o lacrima nu am varsat

cora_gingasu
10.10.2012, 21:52:04
Hello! Ceva miresici in 2013 din Giurgiu?