PDA

Versiunea completa : Agentii organizare nunti, decoratiuni, preturi Constanta

Pagini : [1] 2 3 4

athena1509
15.08.2007, 21:29:22
Stie cineva vreo firma din Constanta care inchiriaza fantana cu ciocolata??
Noi avem nunta la 2 Mai, Mangalia si ne-ar interesa f mult ...cred ca e ceva de efect si va fi foarte admirata de invitati.
Va rog sa ma contactati pe privat sau aici pe forum
Multumesc

shushy
20.08.2007, 09:10:37
eu stiu o firma care se ocupa de decorare, organizare si are si fantani de ciocolata. daca vrei mai multe detalii, trimite-mi un mesaj privat.

Crita
12.09.2007, 19:02:57
Ti-ai gasit fantana de ciocolata? Daca inca nu, nu-i nimic: am un prieten care cu asta se ocupa! De mai esti interesata, trimite un PM si iti dau datele lui de contact.
Mult succes in organizarea nuntii:D

Crita
08.10.2007, 08:20:26
Haideti sa vorbim despre culorile pe cale le alegem pentru decorarea salii, husele de scaune - materiale si modele, fete de mese, arcade, inimi, stalpisori etc etc...si bine-inteles, pe la ce furnizori ce gasim >:D<

cinezee
08.10.2007, 08:23:50
neatza ....despre cum sa iti aranjezi sala se afla in acest subiect mai multe detalii

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=108

sau si aici :

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109

lecturare placuta !

Crita
08.10.2007, 08:24:35
Eu vreau sa decorez sala cu aranjamente pe visiniu. Vreau funde la scaune din organza (sau ceva semi-transparent, oricum), vreau funde mari pe coloane, arcada de voal si flori, perdea lumini - pe perete si la masa mirilor si o inima mare de flori....iar azi dupa munca ma duc pe la vreo 2 firme sa vad ce au....
Aveti idee pe unde pot gasi astfel de huse?:)

cinezee
08.10.2007, 08:25:45
in al 2-lea link....ai nunta cu tematici..culori si tot ce esate necesar.....citeste toate topicurile din acel subiect :*

Crita
08.10.2007, 08:26:34
neatza ....despre cum sa iti aranjezi sala se afla in acest subiect mai multe detalii

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=108

sau si aici :

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109

lecturare placuta !

Merci, am lecturat fiecare pagina din acele subiecte ;)) Insa ma interesa cam ce se poate gasi in Constanta, la ce preturi...cam ce e realizabil, sa stim la ce putem visa >:D<

cristina17
08.10.2007, 10:25:03
Eu vreau sa decorez sala cu aranjamente pe visiniu. Vreau funde la scaune din organza (sau ceva semi-transparent, oricum), vreau funde mari pe coloane, arcada de voal si flori, perdea lumini - pe perete si la masa mirilor si o inima mare de flori....iar azi dupa munca ma duc pe la vreo 2 firme sa vad ce au....
Aveti idee pe unde pot gasi astfel de huse?:)

Eu am avut husele scaunelor cu organza insa portocaliu:D ..........pt ca eu am decorat portocaliu cu alb.................de asemenea am avut funde din aceiasi oraganza puse pe barul de afara, de pe terasa, dar din pacate n-am nici o poza de acolo!!! La intrare, la sugestia decoratoarei, am renuntat la arcada si am pus niste stalpisori (se vad in poze), perdea de lumini nu am vrut pt ca noua nu ni se potrivea.........in scimb am avut o inima din tulle, care a fost imbracata in iedera si pe care am uitat sa punem flori:D (pt ca aranjamentele florale nu mi le-a facut decoratoare si ramasese sa puna pers respectiva flori pe ea, iar eu am uitat sa-i spun:D ).................in fine cand m-am uitat dupa nunta la poze chiar mi s-a parut ca mergea bine si fara inima aia!!!
Uita-te pe pozele din albumul meu, si daca husele sunt ceea ce vrei tu , iti trimit pe privat firma!!!

Crita
09.10.2007, 08:09:40
Eu am avut husele scaunelor cu organza insa portocaliu:D ..........pt ca eu am decorat portocaliu cu alb.................de asemenea am avut funde din aceiasi oraganza puse pe barul de afara, de pe terasa, dar din pacate n-am nici o poza de acolo!!! La intrare, la sugestia decoratoarei, am renuntat la arcada si am pus niste stalpisori (se vad in poze), perdea de lumini nu am vrut pt ca noua nu ni se potrivea.........in scimb am avut o inima din tulle, care a fost imbracata in iedera si pe care am uitat sa punem flori:D (pt ca aranjamentele florale nu mi le-a facut decoratoare si ramasese sa puna pers respectiva flori pe ea, iar eu am uitat sa-i spun:D ).................in fine cand m-am uitat dupa nunta la poze chiar mi s-a parut ca mergea bine si fara inima aia!!!
Uita-te pe pozele din albumul meu, si daca husele sunt ceea ce vrei tu , iti trimit pe privat firma!!!

Da, exact genul acela de material >:D<

annutza
09.10.2007, 22:30:34
Buna...am si eu o intrebare...stiti firme de decoratiuni care au si fete de masa (fusta + capac)?
Multumesc!

gabrielgabriel6969
10.10.2007, 00:47:35
Buna...am si eu o intrebare...stiti firme de decoratiuni care au si fete de masa (fusta + capac)?
Multumesc!
O sa fim nasi la anul si finii m-au insarcinat sa gasesc o firma buna ptr decorarea restaurantului,aveti ceva detalii.Fac cinste...

cristina17
10.10.2007, 11:32:16
Multumesc!

Eu cred ca majoritatea firmelor au......trebuie doar sa le soliciti!!!
Mult succes!!

gabimirea
10.10.2007, 16:45:49
pe aici a tot fost vehiculat numele DOINA DIONISIE, are firma de decoratiuni nuti pe str. stefan cel mare, cica are cele mai mici preturi, si se situeaza pe langa policlinica cu plata
eu nu am fost pe acolo, deci nu vb. din experiente, daca mergi pe acolo, poate imi zici si mie mai detaliat ce preturi are

cristina17
10.10.2007, 17:46:02
pe aici a tot fost vehiculat numele DOINA DIONISIE, are firma de decoratiuni nuti pe str. stefan cel mare, cica are cele mai mici preturi, si se situeaza pe langa policlinica cu plata
eu nu am fost pe acolo, deci nu vb. din experiente, daca mergi pe acolo, poate imi zici si mie mai detaliat ce preturi are

Nu stiu daca are cele mai mici preturi, poate printre cele mai mici..............eu am gasit pe cineva cu preturi mai mici decat ea, si aceiasi calitate!!!

annutza
10.10.2007, 22:38:20

m-am uitat pe site-ul ei si am vazut doar huse, par asortate cu fetele de mese, deci banuiesc ca au...dar la majoritatea vad in lista de servicii sau preturi doar huse scaune...de asta am si intrebat:)

imi plac cateva aranjamente florale...insa pentru suporturi parca as vrea altceva...la toate nuntile am vazut acea vaza...iar cel din fier forjat nu imi place...deci mai am de cautat...merci de ajutor

am mai gasit o firma "casa festiv"...cautati pe google, au si website...a lucrat cineva cu ei?

alte firme ce mai stiti?

merci>:D<

gabimirea
11.10.2007, 09:59:34
Nu stiu daca are cele mai mici preturi, poate printre cele mai mici..............eu am gasit pe cineva cu preturi mai mici decat ea, si aceiasi calitate!!!

LA cine ai gasit? unde e? ce preturi are? tu ce ai ales? :D

Merci anticipat :*

Crita
11.10.2007, 10:16:26
Aveti idee cam care este oferta la perdele de lumini...? Ati vazut pe undeva cu organza de alta culoare decat cremul/galbenul acela care este peste tot....? >:D<

cristina17
11.10.2007, 10:19:12
LA cine ai gasit? unde e? ce preturi are? tu ce ai ales? :D

Merci anticipat :*

Ti-am scris pe pm;-) !!!

Crita
12.10.2007, 12:58:56
Ti-am scris pe pm;-) !!!

Ieri firma aceea a zis ca nu cred ca se vor mai ocupa de afacerea asta la anu......

cristina17
12.10.2007, 22:07:14
Ieri firma aceea a zis ca nu cred ca se vor mai ocupa de afacerea asta la anu......

Interesant...........bine ca mi-ai spus ca sa nu mai o laud atat si degeaba:D !!!

Crita
16.10.2007, 14:52:33
Revenind...anybody despre perdeaua de lumini...?
Aveti idee cat de lunga este perdeaua de la Doina Di.? A spus ca ia 300 de lei pt inchiriere, dar habar nu are cat e mare....
Tinand cont ca oferta pare sa fie 80lei/m liniar la celelalte fime..ma ajuta cineva sa fac o comparatie....?

kamy
16.10.2007, 16:55:46
Revenind...anybody despre perdeaua de lumini...?
Aveti idee cat de lunga este perdeaua de la Doina Di.? A spus ca ia 300 de lei pt inchiriere, dar habar nu are cat e mare....
Tinand cont ca oferta pare sa fie 80lei/m liniar la celelalte fime..ma ajuta cineva sa fac o comparatie....?
Cel mai bine o intrebi unde la ce restaurante va decora cu perdea de lumini si te duci si vezi tu personal cat e de mare.La inaltime este cam la dimensiunea unui apartament de bloc.

Crita
17.10.2007, 08:36:47
Cel mai bine o intrebi unde la ce restaurante va decora cu perdea de lumini si te duci si vezi tu personal cat e de mare.La inaltime este cam la dimensiunea unui apartament de bloc.

Nu mai reusesc sa-ti gasesc pozele...asa ca o sa te intreb.. Ai avut "prezidiu" de 8 persoane (cu socrii)? Era perdeaua lunga cat toata masa...?>:D<

kamy
17.10.2007, 19:52:26
Nu mai reusesc sa-ti gasesc pozele...asa ca o sa te intreb.. Ai avut &quot;prezidiu&quot; de 8 persoane (cu socrii)? Era perdeaua lunga cat toata masa...?>:D<

Da, a fost cat masa de lunga.Masa noastra a fost de 8 pers.

magda605
18.10.2007, 17:57:15
Fetele... eu nu sunt din Constanta, insa voi avea nunta acolo, la anul pe vremea asta.. m-au apucat emotiile, asa ca va rog sa-mi trimiteti si mie pe PM nume de firme pt deocrarea restaurantului.

Nunta de poveste sau Casa de piatra va doresc (dupa caz)

Crita
18.10.2007, 21:04:07
Fetele... eu nu sunt din Constanta, insa voi avea nunta acolo, la anul pe vremea asta.. m-au apucat emotiile, asa ca va rog sa-mi trimiteti si mie pe PM nume de firme pt deocrarea restaurantului.

Nunta de poveste sau Casa de piatra va doresc (dupa caz)

Depinde foarte mult de ce vrei tu..unele au ceva mai ieftin, dar altceva mai scump, si se face un echilibru.... poate ajungi o zi in Cta sa vb cu mai mai multe firme, sa aflii pretul pentru ceea ce te intereseaza pe tine.
Mult spor la pregatiri>:D<

madalinaV
15.11.2007, 15:54:10
Depinde foarte mult de ce vrei tu..unele au ceva mai ieftin, dar altceva mai scump, si se face un echilibru.... poate ajungi o zi in Cta sa vb cu mai mai multe firme, sa aflii pretul pentru ceea ce te intereseaza pe tine.
Mult spor la pregatiri>:D<
Ai dreptate, m-am interesat si eu pe la mai multe firme si eu am ales o firma noua Dream Events, care e super ok ca pret. Sunt la inceput si am avantajul ca pot sa imi aleg orice culoare de huse, fete de masa (huse eu n-am nevoie, ca mi le pune la dispozitie restaurantul), vaze, etc pt ca vor face comanda de ele in functie de ceea ce imi doresc eu :D . Sunt la inceput si o sa isi faca "stocul" in functie de cerintele mele \:D/ .
Daca vrei nr de tel, ti-l dau pe privat.
Pupici!

Anisoarra
23.11.2007, 16:12:29
Daca gasesti o oferta care sa iti convina in bucuresti sa stii ca ei vin si in constanta sau in alte orase.La sora mea la nunta a venit o firma din bucuresti si a platit extra doar transportul.

alycya
01.12.2007, 19:57:21
Ai dreptate, m-am interesat si eu pe la mai multe firme si eu am ales o firma noua Dream Events, care e super ok ca pret. Sunt la inceput si am avantajul ca pot sa imi aleg orice culoare de huse, fete de masa (huse eu n-am nevoie, ca mi le pune la dispozitie restaurantul), vaze, etc pt ca vor face comanda de ele in functie de ceea ce imi doresc eu :D . Sunt la inceput si o sa isi faca "stocul" in functie de cerintele mele \:D/ .
Daca vrei nr de tel, ti-l dau pe privat.
Pupici!. Buna ma poti ajuta si pe mine te rog cu nr. celor de la dream events, am vazut pe net aranjamente si mi-au placut mult. Ms

mada_cucu
01.12.2007, 22:03:28
despre decorarea salii se pot spune multe. important este sa alegi culorile in functie de invitati, anotimp, si cel mai important in functie de felul tau, miresico, de a fi.eu, de exepmlu am facut nunta intr-o zi superba de septembrie, si florile, buchetele, fundele scaunelor, precum si pantofii au fost rosii. a fost o combinatie superba cu alb si culoarea nucului, ce se regasea in mobilierul restaurantului. si cel mai important rosul ma defineste foarte bine - sunt leoaica.incercati sa faceti in asa fel incat totul sa fie in armonie cu peronalitatea voastra.bafta!

alice__
13.01.2008, 14:18:18
Am inteles ca exista si in Constanta firme care inchiriaza fantani de ciocolata. Stie cineva daca se pot inchiria si fantani de sampanie?

Puteti sa imi dati pls un PM cu informatiile de contact ale firmei care inchiriaza si fantani de ciocolata?

<:-P merci mult

Crita
16.01.2008, 11:46:53
Probabil la acest subiect se incadreaza intrebarea mea...

Unde pot gasi porumbei albi de inchiriat?
O hachitza are si el..porumbeii. Cum el imi face pe plac cu toate mofturile mele, macar asta sa fac si eu pentru el >:D<

kamy
16.01.2008, 22:28:54

O hachitza are si el..porumbeii. Cum el imi face pe plac cu toate mofturile mele, macar asta sa fac si eu pentru el >:D<
Moftul asta l-am avut si eu si am facut tot posibilul sa mi-l indeplinesc desi toata lumea imi spunea la inceput ca am eu porumbei la cap;)) E prea devreme sa te interesezi acum de porumbei, dar gasesti la Brick.Eu acolo am vorbit pt porumbei, duminica dimineata vin oameni cu animale si pasari si gasesti o multime de porumbei, printre care si porumbei albi.Eu am fost duminica, cu o saptamana inaintea nuntii si am gasit un baiat de treaba care s-a oferit sa imi aduca acasa 2 porumbei, cu o zi inaintea nuntii pt ca nu aveam unde sa ii tin daca ii luam mai devreme.

dani19_10dani
16.01.2008, 22:32:49

ai putea sa te interesezi si la firmele care se ocupa de organizarea nuntilor!

Crita
18.01.2008, 08:00:14
Moftul asta l-am avut si eu si am facut tot posibilul sa mi-l indeplinesc desi toata lumea imi spunea la inceput ca am eu porumbei la cap;)) E prea devreme sa te interesezi acum de porumbei, dar gasesti la Brick.Eu acolo am vorbit pt porumbei, duminica dimineata vin oameni cu animale si pasari si gasesti o multime de porumbei, printre care si porumbei albi.Eu am fost duminica, cu o saptamana inaintea nuntii si am gasit un baiat de treaba care s-a oferit sa imi aduca acasa 2 porumbei, cu o zi inaintea nuntii pt ca nu aveam unde sa ii tin daca ii luam mai devreme.

Multumesc de raspuns! >:D<
Asa auzisem si eu, de la "targurile de animale"....Dar nu am inteles: i-ai luat cu o zi inainte acasa...? In ce i-ai tinut? Cineva a stat ziua aceea cu grija porumbeilor? Si apoi, cand le-ati dat drumul...au plecat spre casa lor,nu?
Stiu ca pun multe intrebari...dar chiar nu stiu#-o

kamy
18.01.2008, 22:28:18
Multumesc de raspuns! >:D<
Asa auzisem si eu, de la "targurile de animale"....Dar nu am inteles: i-ai luat cu o zi inainte acasa...? In ce i-ai tinut? Cineva a stat ziua aceea cu grija porumbeilor? Si apoi, cand le-ati dat drumul...au plecat spre casa lor,nu?
Stiu ca pun multe intrebari...dar chiar nu stiu#-o
Pai i-am luat cosul mamei de coliva ;)) si am pus porumbeii in el.Singura care a stat cu grija porumbeilor am fost eu, desi le-am pus apa si mancare imi era frica sa nu imi moara vreunul din ei.Iar a doua zi i-a spalat mama cu un vecin ca se murdarisera de la mizeria pe care o facusera in cos.Nu am avut foarte mare grija, mai deschideam din cand in cand capacul la cos sa vad ce mai fac.

iulya1505
23.01.2008, 16:35:16
am si eu o intrebare pt fostele miresici imi poate spune cineva de unde a luat casuta de dar au cumparat sau inchiriat casuta si cum ati procedat cu plicurile de bani.multumesc

cristina17
23.01.2008, 16:42:27
am si eu o intrebare pt fostele miresici imi poate spune cineva de unde a luat casuta de dar au cumparat sau inchiriat casuta si cum ati procedat cu plicurile de bani.multumesc

Eu am inchiriat-o de la firma de decoratiuni......a costat vreo 50 lei!!! Noi plicurile le-am pus undeva pe langa casuta, si nu prea se vedeau:D , pt ca noua ne-a fost jena sa le punem pe mese si spre dimineata cand a inceput lumea sa plece toti cautau plicurile si bineinteles ca nimeni nu ne-a intrebat pe noi.....ca le era jena:D .....si ii intrebau pe parinti!!!

kamy
23.01.2008, 21:28:29
Casuta de dar a fost din partea firmei de decoratiuni,nu am platit nimic pentru ea iar plicurile au fost puse sub casuta dar dupa 12 noaptea.Mama s-a ocupat de plicuri.

tcorina
24.01.2008, 22:18:41
Am si eu o intrebare:a mai facut cineva nunta la Terasa Colonadelor si a apelat la firma de decoratiuni propusa de ei?Eu acolo fac si mi=su propus o firma care cica imi va oferi aceleasi sevicii ca si alte firme dar la jumatate de pret.Stiti ceva?^:)^

clara_rom
02.02.2008, 19:30:33
Fetelor,

Imi da si mie cineva pe PM numarul Doinei Dionisie va rog?
Stiti cam ce intra in atributiile ei?
Sau cum e cu Dream Events? Ceva recomandari?

Eu as vrea sa lucrez cu o sg persoana/agentie, sa nu ma imprastii pe la mai multe firme...

In "aranjarea salii" intra si fantana de ciocolata?
Sau unde ar trebuie sa ma interesez de asta?

O sa ajung in Constanta saptamana viitoare, stau numai cateva zile si vreau sa rezolv cat mai multe :)

Mercic

annutza
02.02.2008, 21:22:06
Fetelor,

Imi da si mie cineva pe PM numarul Doinei Dionisie va rog?
Stiti cam ce intra in atributiile ei?
Sau cum e cu Dream Events? Ceva recomandari?

Eu as vrea sa lucrez cu o sg persoana/agentie, sa nu ma imprastii pe la mai multe firme...

In "aranjarea salii" intra si fantana de ciocolata?
Sau unde ar trebuie sa ma interesez de asta?

O sa ajung in Constanta saptamana viitoare, stau numai cateva zile si vreau sa rezolv cat mai multe :)

Mercic

Cred ca numarul il gasesti pe site-ul agentiei (cauta pe google "unic moment")...fantana de ciocolata ar trebui sa o gasesti tot la agentie si se plateste separat; eu nu fac cu doamna aceasta, dar iti pot spune ca eu am gasit fantana la agentie si ma costa 2.5e/pers.
Bafta!

buburuza
08.02.2008, 21:46:07
As vrea si eu cateva detalii despre o firma de la care pot inchiria o fantana de ciocolata[-o< Multumesc :">

clara_rom
17.02.2008, 19:16:55
Stie cineva de firma Allegro?

Aveti feedback (preturi, servicii, calitate)?

Am auzit de bine de ei si inteleg ca au preturi un pic mai jos decat celelalte agentii din Constanta. Si mi se pare un avantaj si faptul ca au florarie proprie
Am vazut ca in ultima vreme sunt multe filiale ale unor agentii care activeaza in Bucuresti, dar sunt destul de scumputze...

kamy
18.02.2008, 10:24:34
Stie cineva de firma Allegro?

Aveti feedback (preturi, servicii, calitate)?

Am auzit de bine de ei si inteleg ca au preturi un pic mai jos decat celelalte agentii din Constanta. Si mi se pare un avantaj si faptul ca au florarie proprie
Am vazut ca in ultima vreme sunt multe filiale ale unor agentii care activeaza in Bucuresti, dar sunt destul de scumputze...
I-am vazut la targ anul trecut, dar nu am vazut nici un restaurant aranjat de ei.

anaid25
01.03.2008, 21:57:21
[quote=madalinaV;490971]Ai dreptate, m-am interesat si eu pe la mai multe firme si eu am ales o firma noua Dream Events, care e super ok ca pret. Sunt la inceput si am avantajul ca pot sa imi aleg orice culoare de huse, fete de masa (huse eu n-am nevoie, ca mi le pune la dispozitie

Trmite-mi si mie te rog nr. lor de tel. pe privat.
Multumesc

iulya1505
18.03.2008, 00:53:59
eu voi decora cu cei de la¨¨ casa cu lei ´¨pt ca colaboreaza cu restaurantul de la parc si in plus mi s-au parut preturile foarte accesibile:*

Loram
19.03.2008, 22:43:54
Fetelor, ati vazut pe la firmele din Constanta huse pt scaune care sa nu fie din material lucios (toate pe care le-am vazut prin poze par a fi facute din atlas si nu prea imi plac si nici nu sunt croite pe forma scaunului)?

Daca stiti ceva va rog sa-mi scrieti si mie.
Multumesc si pupici

Jadesy
19.03.2008, 23:01:30
Eu am avut menu-ul scris pe foaie de calc, sub forma de papirus...pus in farfurie sau langa...depinde cum sunt aranjamentele...a fost de mare efect, invitatii le-au luat acasa, iar in loc de marturii ....de fapt ca si marturii am avut batonase de scortisoara , pe care era scris o urare cu auriu.....a fost super....

iulya1505
24.03.2008, 01:33:16
de unde atzi luat sau luati paharele mirilor de sampanie le comandati dupa net sa.........?
atzi cumparat si pt nasi pahare de sampanie?

Joliutza
24.03.2008, 08:07:41
de unde atzi luat sau luati paharele mirilor de sampanie le comandati dupa net sa.........?
atzi cumparat si pt nasi pahare de sampanie?

Noi le luam de la decoratoare.....cu 600.000 setul de 4....doua imbracate in argintiu pentru noi 2, si doua in auriu pentru nasi.
Dar exista si de cumparat....am vazut chiar in multe locuri, cum ar fi: Marvimex, Doraly, Piata Grivitei, si la toate magazinele cu articole pentru nunti (la Select vis-a-vis de Tomis Mall...., Nataly, Cristina Mode....samd.)
Eu am vazut cam la 100000-150000 bucata.

iulivis
26.03.2008, 05:06:54
Buna,

Stiti din experienta pe care o aveti deja cu cat timp inainte e bine sa discuti cu o agentie? Adica am o maaaare problema. Eu vin acasa cu o luna jumatate inainte de nunta si cred ca o sa am surpriza (neplacuta de altfel) sa ma ocup singura de decorarea restaurantului. Asta dc nu cumva m-am nascut sub o stea super norocoasa ca sa mai gasesc vreo agentie libera.
Poate ma ajutati, pls.
Pupici

iulya1505
26.03.2008, 14:17:46
pai si eu tot asa ajung in tara cu 4 sapt inainte de nunta si tot atunci vb cu ei sper sa am noroc si eu.
dar eu zic ca o luna jumate e bine nu te stresa.:*

kamy
27.03.2008, 09:46:09
Buna,

Stiti din experienta pe care o aveti deja cu cat timp inainte e bine sa discuti cu o agentie? Adica am o maaaare problema. Eu vin acasa cu o luna jumatate inainte de nunta si cred ca o sa am surpriza (neplacuta de altfel) sa ma ocup singura de decorarea restaurantului. Asta dc nu cumva m-am nascut sub o stea super norocoasa ca sa mai gasesc vreo agentie libera.
Poate ma ajutati, pls.
Pupici
De ce nu suni din timp cateva agentii sa discutati?Noi putem sa iti dam cateva numere de telefon, dar gasesti mai multe detalii legate de agentii pe net.Iar unele agentii au postate pe site si poze sau preturi.

ella_iubi
11.04.2008, 11:11:09
am si eu nevoie de un sfat

eu vreau sa pun in spate la masa mirilor 2 inimioare legate cu o verigheta din baloane si ep mese boluri cu petae si o lumanre si am fost la o agentie si mia zis ca daca am nimioarele din baloane sa merg tot pe decoratiuni din baloane si pe mese ce parere aveti?

mitzulina
12.04.2008, 11:10:51

eu vreau sa pun in spate la masa mirilor 2 inimioare legate cu o verigheta din baloane si ep mese boluri cu petae si o lumanre si am fost la o agentie si mia zis ca daca am nimioarele din baloane sa merg tot pe decoratiuni din baloane si pe mese ce parere aveti?

exista decoratiuni din baloane pt mese??? :-" eu nu am vazut pana acum.... dar nu vad de ce nu ar merge sa pui asa cum vrei tu, bolurile cu petale si lumanari.... kiar mi se pare mai frumos asa... oricum, eu nu imi pot imagina decoratiunile din baloane pe mese ;))

pupici si spor la pregatiri!

crumela
12.04.2008, 11:55:40
Cred ca se refera la acele baloane cu heliu care stau ridicate deasupra mesei ... dar bolurile cu petale cred ca dau mult mai bine...poopici

annutza
12.04.2008, 23:20:28

cred ca bolurile cu petale si lumanari arata mai bine decat baloanele:*

kamy
13.04.2008, 08:31:04
exista decoratiuni din baloane pt mese??? :-" eu nu am vazut pana acum.... dar nu vad de ce nu ar merge sa pui asa cum vrei tu, bolurile cu petale si lumanari.... kiar mi se pare mai frumos asa... oricum, eu nu imi pot imagina decoratiunile din baloane pe mese ;))

pupici si spor la pregatiri!
Nici mie nu imi plac baloanele cu heliu la mese.Bolurile cu petale si lumanari dau foarte bine.Am vazut la un botez boluri mari cu pietricele si cate o orhidee in fiecare bol.Aratau foarte bine.

ella_iubi
14.04.2008, 13:03:16
am vazut si decoratiunile din baloane e o floare din 6 baloane in genu la florile pe care le fac clovni la carefour sau in mamaia vara sunt dragute da parca e petrecere pentru copii

lary_angel
22.04.2008, 16:51:29
Buna miresicilor!

A vazut cineva vreun restaurant decorat de dream day? M-ar interesa si pe mine sa vad cateva poze. Multumesc anticipat.

rainbow
04.05.2008, 21:03:42
Am si eu o intrebare:a mai facut cineva nunta la Terasa Colonadelor si a apelat la firma de decoratiuni propusa de ei?Eu acolo fac si mi=su propus o firma care cica imi va oferi aceleasi sevicii ca si alte firme dar la jumatate de pret.Stiti ceva?^:)^
eu am fost la rest si le-am spus ca mi-am angajat deja firma decoratoare pt ca atunci cand am arvunit mi-au spus ca pot sa aduc ce firma vreau...au cam comentat dar le-a trecut....firma asta care o propun ei este a elenei terzi, nora patronului
am inteles ca si cu tortul vom avea probleme...cica te lasa sa aduci tortul din alta parte doar daca iei un meniu mai scump si asa fac figuri....daca te duci acolo si intrebi nu e nici o problema, dar cand ajungi la nunta cu tortul fac niste scandaluri....urat din partea lor...

rodi1010
30.05.2008, 11:26:28
A auzit cineva de Cez Concept pentru decorare?
Noi am discutat cu D-na de acolo si in mare ne-a placut ce am vazut/auzit.
Voi ce parere aveti?

adinuttz
14.06.2008, 19:48:35
A auzit cineva de Cez Concept pentru decorare?
Noi am discutat cu D-na de acolo si in mare ne-a placut ce am vazut/auzit.
Voi ce parere aveti?

Eu una nu am auzit de ei.. cert este ca acum toata lumea se ocupa de decoratiuni pt nunta.

tcorina
14.06.2008, 23:44:30
eu am fost la rest si le-am spus ca mi-am angajat deja firma decoratoare pt ca atunci cand am arvunit mi-au spus ca pot sa aduc ce firma vreau...au cam comentat dar le-a trecut....firma asta care o propun ei este a elenei terzi, nora patronului
am inteles ca si cu tortul vom avea probleme...cica te lasa sa aduci tortul din alta parte doar daca iei un meniu mai scump si asa fac figuri....daca te duci acolo si intrebi nu e nici o problema, dar cand ajungi la nunta cu tortul fac niste scandaluri....urat din partea lor...
Pana la urma am hotarat ca si tortul si decoratiunile sa le fac la ei.Elena este o fata fff draguta si deschisa la propuneri(nu ca altele,am dicutat cu altcineva si m-a desumflat de tot),si parerea mea e ca nu ia nici scump,pt aranjament mare la masa de prezidiu,vaze pe fiecare masa cu flori,perdea de lumini si casuta de bani imi ia 750 ron(cealalta persoana cu care am discutat imi cerea 1700,cee ce este o ffffffff mare diferenta).>:D<

mokutza
17.06.2008, 10:39:44
Buna fetelor,

eu o sa fac florile si aranjamentele pentru sala cu cei de la evenimente allegro. Stiti ceva de ei? Mie mi s-au parut ok si preturile par rezonabile!

Nu stiu alte agentii in Constanta, asta mi-a iesit in cale intamplator dar au reusit sa ma convinga!

Mai aveti voi alte recomandari?

Joliutza
17.06.2008, 11:09:56
Buna fetelor,

eu o sa fac florile si aranjamentele pentru sala cu cei de la evenimente allegro. Stiti ceva de ei? Mie mi s-au parut ok si preturile par rezonabile!

Nu stiu alte agentii in Constanta, asta mi-a iesit in cale intamplator dar au reusit sa ma convinga!

Mai aveti voi alte recomandari?

Unic Moment...clar!

mokutza
17.06.2008, 11:18:35
Unic Moment...clar!

Adica? :-SSE de bine sau...e nasol?

adinuttz
17.06.2008, 13:25:29

Este.. pur si simplu perfect! Si eu tot pe ei ii am la decoratiuni :)>- .. asteptam pozele de la nunta Joliutzei poate mai furam idei :D

mokutza
17.06.2008, 13:34:58
Este.. pur si simplu perfect! Si eu tot pe ei ii am la decoratiuni :)>- .. asteptam pozele de la nunta Joliutzei poate mai furam idei :D

Ooo...super! Eu am vorbit cu Raluca Miresan , ea mi-a facut oferta si mi-a placut foarte mult de ea ...a stiut exact cum si ce sa-mi vanda!
Sper sa fie ok si cu tortul, ca daa imi place ce o sa gust vineri sau sambata, tot cu ei il fac!

adinuttz
17.06.2008, 18:38:49
Ooo...super! Eu am vorbit cu Raluca Miresan , ea mi-a facut oferta si mi-a placut foarte mult de ea ...a stiut exact cum si ce sa-mi vanda!
Sper sa fie ok si cu tortul, ca daa imi place ce o sa gust vineri sau sambata, tot cu ei il fac!

Cred ca ai inteles gresit.. eu vorbeam despre Unic Moment - Doina D.

Joliutza
17.06.2008, 20:24:07

De bine...eu am fost super incantata.

Joliutza
17.06.2008, 20:32:54

Acum nu va asteptati la cine stie ce....adica ce i-am cerut, mi-a facut foarte bine....dar nu am avut lumanarele sau alte chestii sofisticate....ne-am dat seama ca ne-ar costa foarte mult si in al doilea rand invitatii nu prea apreciaza chestiile astea....deci pe fiecare masa am avut:
- suportul din fier forjat cu fructiera la baza si aranjamentul floral in varf
- din flori-sus-iesea numarul mesei care pe verso avea un citat despre dragoste-cate un citat la fiecare masa...asta a fost ideea mea si a dat foarte bine...a fost apreciata
- cate un meniu facut de noi
- cate o marturie facuta de noi...clasica as zice....
- cate un servetel verde in cel alb de la restaurant...ca sa fie un contrast si sa se asorteze cu verdele din flori...

Si cam atat.

Pupici si o sa vedeti poze.....

Joliutza
17.06.2008, 20:41:43
Acum nu va asteptati la cine stie ce....adica ce i-am cerut, mi-a facut foarte bine....dar nu am avut lumanarele sau alte chestii sofisticate....ne-am dat seama ca ne-ar costa foarte mult si in al doilea rand invitatii nu prea apreciaza chestiile astea....deci pe fiecare masa am avut:
- din flori-sus-iesea numarul mesei care pe verso avea un citat despre dragoste-cate un citat la fiecare masa...asta a fost ideea mea si a dat foarte bine...a fost apreciata
- cate un servetel verde in cel alb de la restaurant...ca sa fie un contrast si sa se asorteze cu verdele din flori...

Si cam atat.

Am pus poze in semnatura.....de la restaurant....asa a aratat aranjat la nunta noastra....pozele sunt facute de o miresica de aici......si ii multumesc!

danaj
17.06.2008, 23:45:02

Si cam atat.

cat te-a costat la doina suportul din fier forjat cu fructiera la baza?? eu tot cu ea colaborez si am ales aranjament in vaza, dar eram curioasa:D

Joliutza
18.06.2008, 06:06:19
cat te-a costat la doina suportul din fier forjat cu fructiera la baza?? eu tot cu ea colaborez si am ales aranjament in vaza, dar eram curioasa:D

10 Ron bucata de inchiriat.

seda_andreea
18.06.2008, 12:19:17
e ok pretul. dar pentru vaza cat ti-a luat?

Joliutza
18.06.2008, 12:48:06
e ok pretul. dar pentru vaza cat ti-a luat?

Atat suportul cat si vaza au acelasi pret de inchiriere. Un aranjament m-a costat 26 Ron.

danaj
18.06.2008, 23:38:54
Atat suportul cat si vaza au acelasi pret de inchiriere. Un aranjament m-a costat 26 Ron.
eu i-am aratat un aranjament in vaza si mi-a zis ca nu are modelul pe care il vreau. a facut comanda de vazele dorite de mine si mi le inchiriaza cu 20 ron. tot aranjamentul ma costa 60 ron : 3 cale, margelute colorate si putina verdeata.

adinuttz
18.06.2008, 23:49:54
eu i-am aratat un aranjament in vaza si mi-a zis ca nu are modelul pe care il vreau. a facut comanda de vazele dorite de mine si mi le inchiriaza cu 20 ron. tot aranjamentul ma costa 60 ron : 3 cale, margelute colorate si putina verdeata.

Poate sunt mai deosebite vazele sau poate doar ca ai vrut tu ce nu avea ea in momentul de fata .. ne poti arata poze ?

danaj
19.06.2008, 00:01:10
Poate sunt mai deosebite vazele sau poate doar ca ai vrut tu ce nu avea ea in momentul de fata .. ne poti arata poze ?
chiar e un aranjament fff simplu, exact ce mi-am dorit, dar sunt scumpe calele. acum ramane sa ma hotarasc asupra culorii calelor( albe, mango, crem). nunta o am pe auriu. poate imi sugerati si voi ceva. voi avea si niste lumanari pe mese care vor da o pata de culoare.

adinuttz
19.06.2008, 00:18:01
chiar e un aranjament fff simplu, exact ce mi-am dorit, dar sunt scumpe calele. acum ramane sa ma hotarasc asupra culorii calelor( albe, mango, crem). nunta o am pe auriu. poate imi sugerati si voi ceva. voi avea si niste lumanari pe mese care vor da o pata de culoare.

Foarte frumooase.. daca vrei sa mergi doar pe auriu calele merg crem, iar daca vrei sa combini cu 2 culori poti alege mango si buchetul poate fi tot asa..

danaj
19.06.2008, 00:21:36
Foarte frumooase.. daca vrei sa mergi doar pe auriu calele merg crem, iar daca vrei sa combini cu 2 culori poti alege mango si buchetul poate fi tot asa..
merg de fapt pe alb si auriu, dar as vrea si o pata de culoare. si cred ca o sa aleg mango pana la urma. merci oricum pt parere:* :*

adinuttz
19.06.2008, 01:33:33
merg de fapt pe alb si auriu, dar as vrea si o pata de culoare. si cred ca o sa aleg mango pana la urma. merci oricum pt parere:* :*

Cu cea mai mare placere..

adinuttz
19.06.2008, 01:41:18

Am vazut aranjamentele de la restaurant.. si eu am la fel cred.. 1 gerbera, margarete, giptofile, verdeata... chiar eram curioasa sa vad cum arata si daca sunt aceleasi sunt asa cum le doream eu <:-P .
Am totusi o nelamurire ca mie imi ies aranjamentele la 20 RON/ bucata.. tu cand ai stabilit la decoratiuni :-\ ?

Joliutza
19.06.2008, 11:19:41
Am vazut aranjamentele de la restaurant.. si eu am la fel cred.. 1 gerbera, margarete, giptofile, verdeata... chiar eram curioasa sa vad cum arata si daca sunt aceleasi sunt asa cum le doream eu <:-P .
Am totusi o nelamurire ca mie imi ies aranjamentele la 20 RON/ bucata.. tu cand ai stabilit la decoratiuni :-\ ?

Noi am vorbit prima data cu Doina prin Octombrie 2007........si de-atunci ne-a zis pretul acesta, care a ramas neschimbat pana la nunta.

adinuttz
19.06.2008, 13:53:20
Noi am vorbit prima data cu Doina prin Octombrie 2007........si de-atunci ne-a zis pretul acesta, care a ramas neschimbat pana la nunta.

Poate nu este vorba de acelasi aranjament odata ce este mai ieftin :-? :-?
Imi poti detalia ce continea al tau, daca mai stii ?

Joliutza
19.06.2008, 13:56:36
Poate nu este vorba de acelasi aranjament odata ce este mai ieftin :-? :-?
Imi poti detalia ce continea al tau, daca mai stii ?

Chiar nu mai stiu......scuze.....

adinuttz
24.06.2008, 03:59:45
Chiar nu mai stiu......scuze.....

Nu-i nimic:) .. i-am trimis un mail Doinei si sper sa ma lamureasca cat mai curand.

Pupici!

Joliutza
26.06.2008, 19:18:11
Nu-i nimic:) .. i-am trimis un mail Doinei si sper sa ma lamureasca cat mai curand.

Pupici!

Nu stiu cat de repede iti raspunde la mailuri...cel ami bine ar fi sa ii dai un telefon.....dar nu cred ca e graba mare cu asta, nu?

danaj
26.06.2008, 20:16:47
Nu stiu cat de repede iti raspunde la mailuri...cel ami bine ar fi sa ii dai un telefon.....dar nu cred ca e graba mare cu asta, nu?
sa stii ca e destul de prompta cu mailurile. pt noi, cele din strainatate e mai rentabil:-p .chiar e greu sa suni de fiecare data cad iti vine vreo idee ( ma refer financiar). la costurile nuntii o sa trec si telefoanele spania- romania( asa m-a sfatuit sotul) .:O :O

adinuttz
27.06.2008, 03:41:20

Pana inainte de nunta ta am comunicat foarte bine;)) , dar acum ca sunt nuntile in toi nu mai imi raspunde..:-" .. graba nu este dar sper sa isi aduca aminte si de mine :)

danaj
13.07.2008, 17:51:23
Ti-ai gasit fantana de ciocolata? Daca inca nu, nu-i nimic: am un prieten care cu asta se ocupa! De mai esti interesata, trimite un PM si iti dau datele lui de contact.
Mult succes in organizarea nuntii:D
buna!
m-ar interesa si pe mine fantana de ciocolata, dar as vrea sa fie o firma din cta. daca mai e valabil anuntul cu prietenul tau, da-mi te rog un nr de telefon.
pupici!!!

georgy_2006
09.08.2008, 12:54:44
am vazut ca ultima moda este sa ai o masa cu fructe aranjate frumos, insa pe mine m-ar interesa sa am pe fiecare masa un aranjament mai mic, dar nu vreau tipul clasic de fructiera cu cateva fructe aruncate in ea. stiti pe cineva care sa faca asa ceva in constanta si cam la ce preturi?
atasez si cateva imagini edificatoare

pretyflory
11.08.2008, 14:39:47
Am vazut ca faci la colonadelor, stiu ca cei de acolo pot sa aranjeze fructele asa, poti sa vb cu ei si sa vezi ce stiu sa faca.

Maddie
18.08.2008, 09:47:39
Wow, georgi _2006. Pozele arata super! Si oaspetii pot consuma aceste decoruri sau sunt DOAR de decor?

georgy_2006
21.08.2008, 19:34:18
Wow, georgi _2006. Pozele arata super! Si oaspetii pot consuma aceste decoruri sau sunt DOAR de decor?

sunt pentru ambele. am fost la restaurant si imi iau manopera 5 milioane, cam cat ar lua pentru masa cu fructe. eu o sa am 12 mese cu invitati si cate un aranjament cu fructe pe masa. in cazul in care vreau cate doua, manopera este 10 mil. ce parere aveti, nu e cam mult? iubitu zice ca aruncam banii pe fereastra

dvdruxandra
21.08.2008, 22:25:17
sunt pentru ambele. am fost la restaurant si imi iau manopera 5 milioane, cam cat ar lua pentru masa cu fructe. eu o sa am 12 mese cu invitati si cate un aranjament cu fructe pe masa. in cazul in care vreau cate doua, manopera este 10 mil. ce parere aveti, nu e cam mult? iubitu zice ca aruncam banii pe fereastra

yup,cam mult.....cam f.mult totusi doar pentru niste fructe care vor fi/nu mancate.....

georgy_2006
25.08.2008, 10:37:28
yup,cam mult.....cam f.mult totusi doar pentru niste fructe care vor fi/nu mancate.....
da stiu cred o sa renunt la idee. asta ar fi primul compromis fata de ceea ce imi propusesem eu

elizuca
30.08.2008, 12:55:07
are cineva fotografii cu o fantana de ciocolata?

dvdruxandra
30.08.2008, 23:53:01
are cineva fotografii cu o fantana de ciocolata?

poti sa vezi poze pe net.....intri pe google

luminita74
04.09.2008, 03:54:49
Eu le-am inchiriat printr-o firma din Bucuresti si a fost foarte bine.

Maddie
25.09.2008, 23:34:21
Fetelor a combinat cineva albastru cu auriu? Toata lumea imi spune ca merge mai bine cu argintiu, iar eu nu ma las convinsa. Nu prea am gasit poze sa-mi fac o idee cam cum arata. Daca aveti poze sau a-ti vazut pe la vreo nunta, va rog dati-va cu parerea...

dani19_10dani
26.09.2008, 21:28:29
Fetelor a combinat cineva albastru cu auriu? Toata lumea imi spune ca merge mai bine cu argintiu, iar eu nu ma las convinsa. Nu prea am gasit poze sa-mi fac o idee cam cum arata. Daca aveti poze sau a-ti vazut pe la vreo nunta, va rog dati-va cu parerea...
eu cred ca albastru ar merge mai bine cu argintiu..cu auriu poti sa combini un verde da f bine iti zic eu ca am vazut..

dy_angel_dydy
29.09.2008, 16:42:59

Eu am fost la o nunta la care aveau exact combinatia asta.albastru cu auriu si a iesit totul superb.Asa ca daca asta iti doresti sa stii ca da foarte bine.Nu am facut nici o poza ca iti aratam.

Maddie
30.09.2008, 23:30:24
dy_angel_dydy din intamplare ai si poze ratacite pe undeva?

airina_bio
30.09.2008, 23:47:20
A scris ca nu a facut poze...

dy_angel_dydy
01.10.2008, 10:37:06
dy_angel_dydy din intamplare ai si poze ratacite pe undeva?

Chiar nu am facut nici o poza.Nu aveam camera atunci si nu am avut cum.Uite am cautat putin pe net si am gasit o poza asa (in stanga sus) ca sa-ti dai seama.Numai ca la nunta la care am fost eu auriul era chiar frumos sclipea tot si albastrul de cobalt.Superb..

CorinM
05.10.2008, 19:50:58
Va rog sa-mi spuneti si mie, cu cat timp inainte trebuie sa vorbesc cu firma de decoratiuni? Eu as vrea sa am si artificii...tot respectiva firma, care o fi aia, nu stiu ca nu m-am gandit....s-ar ocupa sau nu?!:x Ca pe cuvant, ca nu stiu...Help!

octavana
05.10.2008, 22:23:48
Mmm, si eu trebuie sa ma apuc sa caut firma de decoratiuni. Stiu cateva, le-am descoperit intamplator. O sa trag o fuga saptamana care vine. Cat despre ideea cu albastru-auriu, imi place. Cert este ca eu vreau fluturi ca lightmotiv la nunta mea.

dy_angel_dydy
06.10.2008, 15:54:25
Va rog sa-mi spuneti si mie, cu cat timp inainte trebuie sa vorbesc cu firma de decoratiuni? Eu as vrea sa am si artificii...tot respectiva firma, care o fi aia, nu stiu ca nu m-am gandit....s-ar ocupa sau nu?!:x Ca pe cuvant, ca nu stiu...Help!

Eu am vorbit inainte cu doua luni parca.Abia isi deschisese si ea agentia.Dar nu am regretat nici o clipa.Chiar mi-a facut totul exact cum mi-am dorit.Si eu sunt tare pretentioasa.Am avut Covor rosu, stalpisori imbracati in tul, perdea de lumini, aranjamente pe mese, aranjament pe scara blocului, etc...buchetul,lumanarile...aproape tot ce tine de decoratiuni.Va pot da numarul de telefon daca vreti.

CorinM
06.10.2008, 16:20:45
Da, te rog! Da-mi te rog pm. Si spune-mi si cum se numeste agentia; pe unde este in cta! Si cat te-a costat! Se ocupa si de artificii? Mercic!

alipety
06.10.2008, 18:10:54
Da, te rog! Da-mi te rog pm. Si spune-mi si cum se numeste agentia; pe unde este in cta! Si cat te-a costat! Se ocupa si de artificii? Mercic!
IDEM , pls!!!!
ca sunt in mare dilema cu agentia de decoratiuni...asa ca, nu strica o discutie cu cineva ...poate ne vom intelege :)

cristinaa
06.10.2008, 20:40:04
IDEM , pls!!!!
ca sunt in mare dilema cu agentia de decoratiuni...asa ca, nu strica o discutie cu cineva ...poate ne vom intelege :)

mai e si unic moment
****** (http://www.unicmoment.ro/index2.html)
au si artifici

alipety
06.10.2008, 21:23:14
mai e si unic moment
****** (http://www.unicmoment.ro/index2.html)
au si artifici
nu este agentia Doinei? am mai auzit de ea...am vazut si decoratiuni facute de ea la o nunta la Palace, in iunie...mai voiam si alte pareri...alte idei...alte variante :)
multumesc mult!

crisstallus_cris
06.10.2008, 22:12:55
nu este agentia Doinei? am mai auzit de ea...am vazut si decoratiuni facute de ea la o nunta la Palace, in iunie...mai voiam si alte pareri...alte idei...alte variante :)
multumesc mult!
Eu fac decorarea salii cu balonstyle.Acolo am facut si invitatiile.Au si site....Am fost si la Doina Dionisie,dar in final am ales colaborarea cu ei.

dy_angel_dydy
07.10.2008, 10:42:39
Eu fac decorarea salii cu balonstyle.Acolo am facut si invitatiile.Au si site....Am fost si la Doina Dionisie,dar in final am ales colaborarea cu ei.

De la ei am avut noi artificiile au fost cei mai ieftini din cati am gasit.Si au fost superbe.

nikoletta
08.10.2008, 21:36:50
cam cu cat timp inainte vorbiti cu firma de decoratiuni?

crisstallus_cris
08.10.2008, 23:56:11
cam cu cat timp inainte vorbiti cu firma de decoratiuni?
eu prin iunie am facut contractul cu ei.

crisstallus_cris
08.10.2008, 23:57:33
De la ei am avut noi artificiile au fost cei mai ieftini din cati am gasit.Si au fost superbe.
Si eu parca as vrea,dar am fost la o nunta unde a avut 2 artificii de scena si au scos un fum cu miros f nasol.La voi a mirosit urat dupa?Cat ati dat de bucata?Eu parca stiam de 12 euro bucata...

dy_angel_dydy
09.10.2008, 09:22:04
Si eu parca as vrea,dar am fost la o nunta unde a avut 2 artificii de scena si au scos un fum cu miros f nasol.La voi a mirosit urat dupa?Cat ati dat de bucata?Eu parca stiam de 12 euro bucata...
Sincer da..foarte..Era un fumm:-" ..dar nimanui nu i-a mai pasat de el pentru ca momentul in sine a fost foarte frumos si i-a facut pe toti sa planga;))Noi am avut 4 si cam atata am dat si noi pe ele.La cat era euro atunci..

octavana
13.10.2008, 23:55:40
Am umblat pe la vreo 5 firme de decoratiuni. Niciuna nu are fluturi. :(( Oricum, dintre toate, firma Doinei mi s-a parut cea mai interesanta.

alipety
16.10.2008, 00:25:59
Am umblat pe la vreo 5 firme de decoratiuni. Niciuna nu are fluturi. :(( Oricum, dintre toate, firma Doinei mi s-a parut cea mai interesanta.

poti sa-mi spui te rog la ce firme de deco ai fost? :-SS in ce privinta ti s-a parut mai interesanta unic moment? celelelate ce ofereau ? sau d ece nu ti-au placut?
multumesc!>:D<

adinuttz
16.10.2008, 00:27:34

Eu cu ea am decorat rest si tin sa precizez ca s-a tinut de cuvant.. ce am stabilit cu ea s-a dus la bun sfarsit si chiar ne-a facut si unele reduceri.. am fost foarte multumiti de ea..

CorinM
16.10.2008, 18:54:08
Vroiam sa va mai intreb inca o data, cu cat timp inainte trebuie sa vorbesc cu firma de decoratiuni? E la fel ca la foto,rest etc? Mersic!!

cristina_theodora
16.10.2008, 21:05:16
Cine are experienta in cautatul firmelor pt decorat? Eu din ce am vazut pe net o husa e cam 3-4,5 lei. Stiti pe cineva mai ieftin? Sau care e cea mai ok firma?

crisstallus_cris
16.10.2008, 22:48:13
Cine are experienta in cautatul firmelor pt decorat? Eu din ce am vazut pe net o husa e cam 3-4,5 lei. Stiti pe cineva mai ieftin? Sau care e cea mai ok firma?
Nu stiu care e cea mai ok firma,noi aranjam cu Ballonstyle.Te-as sfatui sa cauti totusi un rest care are deja huse fara sa le mai platesti,mi se par bani dati inutil.

airina_bio
17.10.2008, 09:02:22
Fetelor unde fac si eu servetele personalizate?

dy_angel_dydy
17.10.2008, 09:29:31
Vroiam sa va mai intreb inca o data, cu cat timp inainte trebuie sa vorbesc cu firma de decoratiuni? E la fel ca la foto,rest etc? Mersic!!

In principiu cam da pentru ca sunt foarte multe chestii pe care le arvunesti si daca ar fi sa fie toate nuntile in ziua aceea la firma respectiva nu ar avea pentru toti.Si e bine sa vb cat mai din timp ca sa ai timp sa alegi sa te razgandesti..chestii din astea..eu stiu ca am vb cu o luna inainte si era f tarziu..noroc ca a mai avut doar 3 nunti atunci si una chiar la localul unde am fost eu.si am facut la mofturi in luna asta...dar pana la urma totul a iesit exact cum am vrut.

nikoletta
17.10.2008, 12:34:52
Eu am si vorbit pentru decoratiuni ca sa fiu sigura :))

shushy
17.10.2008, 19:19:30
Eu am avut la nunta un astfel de aranjament. Ideea e ca nu prea se merita si nu din cauza manoperii, ci din cauza fructelor pt ca tb niste fructe mai "deosebite" fffffffffffffffff scumpe pe langa obisnuitele banane, struguri, pepeni etc.
Aaaaa si inca p chestie: invitatii nu au indraznit sa se aprpie de ele sa serveasca ca aratau prea bine ;))

cristina_theodora
17.10.2008, 22:19:22
Eu am si vorbit pentru decoratiuni ca sa fiu sigura :))
Cu cine ai vb? Imi poti lasa si mie pm cu nr de tel si ceva detalii despre preturi?

Mihutzas
17.10.2008, 22:37:37
Eu n-am stabilit nimic pana acum legat de decoratiuni, dar ma gandesc ca este destul de devreme, cu 3 luni inainte este ok?

Mihutzas
17.10.2008, 23:04:37
Am fost indrumata catre o agentie care are sediul in zona Piata Grivitei, (nu cred ca am voie sa ii zic numele), isi dau tot interesul, am vazut cateva poze pe blogul lor , dar nu prea stiu cat ajunge o firma de organizare, 3000 lei este putin sau mult?

chika
18.10.2008, 09:27:11
Am fost indrumata catre o agentie care are sediul in zona Piata Grivitei, (nu cred ca am voie sa ii zic numele), isi dau tot interesul, am vazut cateva poze pe blogul lor , dar nu prea stiu cat ajunge o firma de organizare, 3000 lei este putin sau mult?
3000 ron eu cred ca e bine, acum depinde si de cerintele tale, sau cate mese ai pt decorat. imi poti da pm cu numele firmei, eventual date de contact daca ai. multumesc!

dy_angel_dydy
18.10.2008, 10:05:40

Eu in total am dat vre-o 2000 lei.Aproximativ.Depinde de ceea ce vrei, de cate mese vei avea...etc.eu am avut 12 mese de 12 persoane parca

octavana
18.10.2008, 22:16:26
poti sa-mi spui te rog la ce firme de deco ai fost? :-SS in ce privinta ti s-a parut mai interesanta unic moment? celelelate ce ofereau ? sau d ece nu ti-au placut?
multumesc!>:D<
Am fost la firma de langa Icil, la firma Doinei, la vreo doua din Piata Grivitei. Mi s-a parut interesanta cea a Doinei pentru ca nu mi-a zis nu avem, ci doar ca nu avem pe moment, ceea ce iti da impresia ca s-ar putea rezolva. La und dintre ele mi-au spus "nu avem pe albastru si nici nu vom avea pentru ca albastru nu se cere". Dar eu cer albastru. Si apoii ce te faci daca restaurantul "cere" albastru? Pui grena? Altundeva m-au intrebat "cum adica cu fluturi?" Presupun ca el e cel/cea care decoreaza, ar trebui sa vina cu idei. Asta este, am eu o boala cu fluturii. Vreau fluturi si imi place albastru. Sau poate sunt prea pretentioasa?

Joliutza
18.10.2008, 23:29:01
Am fost la firma de langa Icil, la firma Doinei, la vreo doua din Piata Grivitei. Mi s-a parut interesanta cea a Doinei pentru ca nu mi-a zis nu avem, ci doar ca nu avem pe moment, ceea ce iti da impresia ca s-ar putea rezolva. La und dintre ele mi-au spus "nu avem pe albastru si nici nu vom avea pentru ca albastru nu se cere". Dar eu cer albastru. Si apoii ce te faci daca restaurantul "cere" albastru? Pui grena? Altundeva m-au intrebat "cum adica cu fluturi?" Presupun ca el e cel/cea care decoreaza, ar trebui sa vina cu idei. Asta este, am eu o boala cu fluturii. Vreau fluturi si imi place albastru. Sau poate sunt prea pretentioasa?

Pai si cu Doina cum a ramas pana la urma?

octavana
19.10.2008, 11:23:30
Pai n-am stabilit nimic inca. Eu am fost doar in "recunoastere". Sa vad care-i oferta. Urmeaza acum sa ma duc sa stau de vorba mai serios. Dar nu cred ca maine, desi asa m-as duce si acum :D, pentru ca data trecuta cand am fost la ea era tot luni si era obosita dupa week-end.

nikoletta
19.10.2008, 14:37:18
Pai n-am stabilit nimic inca. Eu am fost doar in "recunoastere". Sa vad care-i oferta. Urmeaza acum sa ma duc sa stau de vorba mai serios. Dar nu cred ca maine, desi asa m-as duce si acum :D, pentru ca data trecuta cand am fost la ea era tot luni si era obosita dupa week-end.

sun-o inainte, ca si eu am fost la ea si tot asa era obosita si fffff ocupata si m-a rugat sa o sun la sf lunii, cand e putin mai libera. dar tu ai nunta mai devreme asa ca poate reusesti sa te intalnesti mai repede cu ea.

octavana
19.10.2008, 15:19:20
sun-o inainte, ca si eu am fost la ea si tot asa era obosita si fffff ocupata si m-a rugat sa o sun la sf lunii, cand e putin mai libera. dar tu ai nunta mai devreme asa ca poate reusesti sa te intalnesti mai repede cu ea.
E foarte aproape de locul meu de munca, asa ca mi-e usor sa dau o fuga sa vad daca e acolo si daca are putin timp pentru mine. Daca nu iti dai seama c-o sun. O sa iti spun cum a fost.

Babydeey
22.10.2008, 09:12:09

Cat a costat?

Oana_Cta
28.10.2008, 01:52:05
fetelor gasiti si in constanta fantana de ciocolata si de sampanie !!!:-"... pentru detalii astept mesaj .

GIA23
30.10.2008, 11:49:20
Daca te intereseaza iti trimit pe privat nr de tel al decoratoarei cu care am colaborat si eu,desi nu mai stiu daca avea decor pe albastru..dar sa o intrebi..

luminita74
30.10.2008, 22:50:03
Eu am dat 850 euro pe amandoua fantanile de ciocolata. Pentru fantana de sampanie mai vroia 100 euro, dar am decis fara.

octavana
04.11.2008, 10:11:04
Daca te intereseaza iti trimit pe privat nr de tel al decoratoarei cu care am colaborat si eu,desi nu mai stiu daca avea decor pe albastru..dar sa o intrebi..

Sigur ca ma intereseaza. Inca sunt in pom cu decoratiunile. Si apoi nu tin neaparat la albastru. Depinde de salon, care acum este in renovare. Nu stiu cum va fi.

criskitty
05.11.2008, 00:37:06
Nu stiu care e cea mai ok firma,noi aranjam cu Ballonstyle.Te-as sfatui sa cauti totusi un rest care are deja huse fara sa le mai platesti,mi se par bani dati inutil.

Buna Crisstallus_cris!
Am o curiozitate legata de ballonstyle... ai fost multumita de serviciile lor?

Eu una tin sa strig sus si tare ca si-au batut joc de nunta mea... mi-a adus fete de masa si huse de scaune murdare, patate si sifonate (tipul de acolo Marius, mi-a zis ca cei de la curatatorie nu le-au spalat bine; o minciuna!!! erau cu murdarie intarita pe ele, nu fusesera spalate niciodata cred!!!). Am facut scandal cand le-am vaz, sotul meu a stat pana la 2 noaptea la salon inaintea nuntii sa-i astepte pe ei sa le inlocuiasca pe cele care erau in ultimul hal... au venit cu fier cu aburi chipurile sa le calce de gura mea... oricum in ziua nuntii, cand am ajuns seara la salon, masa de prezidiu arata la fel de sifonata... nu va mai zic, mi-au adus o casuta de bani parca era luata din gunoi; trebuia sa fie lila, ca si restul decorului, dar era alba (de fapt fusese, acum era culoarea prafului). De asemenea, covorul rosu lung de 10m din contract nu avea decat vreo 5 m maxim...
Am uitat sa va zic, florile au salvat peisajul, cu o seara inainte am sunat-o pe tipa aia blonda cu care incheiasem contractul si m-am ratoit la ea ca sa nu-si bata joc cumva si de aranjamentele florale ca o dau in judecata.
Deci, am fost super dezamagita de Ballonstyle si vreau sa stiti si voi ca sa nu luati aceeasi teapa ca si mine (4000 lei platiti si servicii de 2 lei).

Spor la pregatiri!

cristinaa
05.11.2008, 03:27:45
Buna Crisstallus_cris!

Eu una tin sa strig sus si tare ca si-au batut joc de nunta mea... mi-a adus fete de masa si huse de scaune murdare, patate si sifonate (tipul de acolo Marius, mi-a zis ca cei de la curatatorie nu le-au spalat bine; o minciuna!!! erau cu murdarie intarita pe ele, nu fusesera spalate niciodata cred!!!). Am facut scandal cand le-am vaz, sotul meu a stat pana la 2 noaptea la salon inaintea nuntii sa-i astepte pe ei sa le inlocuiasca pe cele care erau in ultimul hal... au venit cu fier cu aburi chipurile sa le calce de gura mea... oricum in ziua nuntii, cand am ajuns seara la salon, masa de prezidiu arata la fel de sifonata... nu va mai zic, mi-au adus o casuta de bani parca era luata din gunoi; trebuia sa fie lila, ca si restul decorului, dar era alba (de fapt fusese, acum era culoarea prafului). De asemenea, covorul rosu lung de 10m din contract nu avea decat vreo 5 m maxim...
Am uitat sa va zic, florile au salvat peisajul, cu o seara inainte am sunat-o pe tipa aia blonda cu care incheiasem contractul si m-am ratoit la ea ca sa nu-si bata joc cumva si de aranjamentele florale ca o dau in judecata.
Deci, am fost super dezamagita de Ballonstyle si vreau sa stiti si voi ca sa nu luati aceeasi teapa ca si mine (4000 lei platiti si servicii de 2 lei).

Spor la pregatiri!
eu una dupa site mi-am dat seama ca sunt naspeti

cristina_theodora
05.11.2008, 22:02:25
cu georgiana puia (Luna Event) a lucrat cineva?

crisstallus_cris
05.11.2008, 22:20:31
Buna Crisstallus_cris!

Spor la pregatiri!
Imi pare rau pt ce ai patit.Noi am avut husele de la scaune si fetele de mese de la restaurant,deci nu le-am luat de la ei.La noi problema a fost alta.Patronul de la restaurant ne-a pregatit cu 2 mese mai putin decat spusesem noi...cica nu credea ca vin atatia invitati.Eu la ballonstyle am platit decorarea a 28 de mese si au fost decorate vreo 25...intre timp m-a sunat cineva de la ei...pe la ora 20.30 in ziua nuntii sa ma intrebe cand vreau sa vina sa monteze artificiile de la dansul mirilor si l-am intrebat cate mese a decorat.El a dat in balbaiala si a zis ca nu stie exact ca a decorat cate a gasit pregatite in rest.I-am zis ca trebuia sa ma anunte,sa stiu si eu ca nu sunt cate mese am zis...ca imi veneau invitatii de la mesele lipsa si nu stiam unde sa-i asez...
In rest...totul arata f bine...perdeaua de lumini,aranjamentul floral de pe masa mirilor,casuta de dar era ok...artificiile de la dansul mirilor au facut furori....arcada de la intrare arata bine...nu pot spune ca nu mi-a placut ce au facut...doar atat cu mesele alea m-au enervat....oricum vina a fost a patronului de la Estival care a luat el hotarari de capul lui....

criskitty
05.11.2008, 23:30:23
Ma bucur ca la tine a fost ok si nu te-au dezamagit!
Oricum problema majora era la huse si fete de masa, pe care tu ziceai ca le avea restaurantul... e bine ca ai scapat de o cheltuiala in plus.
Am uitat sa zic ca aceleasi huse au fost cu 2 saptamani inainte la o nunta la care am fost, iar mireasa mi-a spus ulterior ca si la ea husele au fost murdare si necalcate...
Faza care mi-a ramas in minte este din dimineata nuntii, cand am parasit restaurantul... afara era masina celor de la Ballonstyle care asteptau sa plecam ca sa poata sa-si stranga decorurile... le era prea rusine sa dea ochii cu noi, asa ca au asteptat sa plecam noi ca sa intre in restaurant. Imi venea sa ma intorc sa le spun vreo doua, dar eram prea obosita si nu mai aveam chef decat sa ajung acasa sa dorm impreuna cu sotul meu... ;))

crisstallus_cris
06.11.2008, 12:51:05
Ma bucur ca la tine a fost ok si nu te-au dezamagit!
Oricum problema majora era la huse si fete de masa, pe care tu ziceai ca le avea restaurantul... e bine ca ai scapat de o cheltuiala in plus.
Am uitat sa zic ca aceleasi huse au fost cu 2 saptamani inainte la o nunta la care am fost, iar mireasa mi-a spus ulterior ca si la ea husele au fost murdare si necalcate...
Faza care mi-a ramas in minte este din dimineata nuntii, cand am parasit restaurantul... afara era masina celor de la Ballonstyle care asteptau sa plecam ca sa poata sa-si stranga decorurile... le era prea rusine sa dea ochii cu noi, asa ca au asteptat sa plecam noi ca sa intre in restaurant. Imi venea sa ma intorc sa le spun vreo doua, dar eram prea obosita si nu mai aveam chef decat sa ajung acasa sa dorm impreuna cu sotul meu... ;))
Eu dimineata nici nu m-am intalnit cu ei pt ca la mine s-a dat ora inapoi si nunta s-a terminat dupa ora noua cam pe la 5.Oricum am avut noroc ca restaurantul avea huse,nici nu am mai dat bani pe ele.;))

iulya1505
06.11.2008, 13:47:36
eu am decorat cu cei de la casa cu lei acum le zice seri de vis au si site cu acelasi nume www.seri-de-vis.ro (http://www.seri-de-vis.ro), pt ca cu ei colaborau cei de la restaurant parc pot spune ca am fost foarte multumita nu am avut nici o surpriza cu decoratiunile sa fie murdare rupte necalcate etc
dpdv au fost ok

elizuca
13.11.2008, 08:40:39

frumoase intradevar!
dar mi se par cam scumpe sau poate deoarece nu cunosc eu preturile lor prea bine...
poate sunt eu mai de moda veche, dar prefer florile.. mi-as umple salonul de flori si as renunta la fantana de ciocolata!
pupici

Roxana_82_cta
16.11.2008, 10:11:27
Ti-am scris pe pm;-) !!!
vreau si eu pm cu cei care ti-au decorat sala! nmultumesc!

ubita
17.11.2008, 08:05:02
Cei de la Rapid mi-au zis ca ei lucreaza cu o dmna anume,mi-a aratat ce are ea,deschisa la sugestii,mi-a dat idei si nu am impopotonat.Am luat arcada la intratre,inimioare la masa de prezidiu,masa noastra aranjata cu drapaj,aranjament pentru masa mirilor si casuta de dar si m-au costat 500 de lei(husele se platesc 3 lei husa)!eu am fost tare multumimta!!
Marturiile mi le-am cumparat eu cu 1 leu bucata din Piata Grivitei(au fost deosebite si frumoase),aranjamentele pentru mesele invitatilor le-am comandat la florarie in grivitei!!!Oricum, tot ce am pus in restaurant si a aratat foarte frumos m-a costat pana in 1000 de lei!
o sa va arat poze,cand voi avea;))
pupici

corneliadana
17.11.2008, 14:15:50
E foarte aproape de locul meu de munca, asa ca mi-e usor sa dau o fuga sa vad daca e acolo si daca are putin timp pentru mine. Daca nu iti dai seama c-o sun. O sa iti spun cum a fost.
Buna
Eu o recomand cu caldura pe Doina Dionisie. Ne-a aranjat superb localul, florile de la aranjamente au tinut si 2 saptamani dupa (asta daca le udai) , a fost f frumos decorat , cand am ajuns la resaturant nu imi venea sa cred ca acolo are loc nunta noastra!!!!!!!!!!!!

nikoletta
17.11.2008, 14:26:18
Buna
Eu o recomand cu caldura pe Doina Dionisie. Ne-a aranjat superb localul, florile de la aranjamente au tinut si 2 saptamani dupa (asta daca le udai) , a fost f frumos decorat , cand am ajuns la resaturant nu imi venea sa cred ca acolo are loc nunta noastra!!!!!!!!!!!!
yupy ce bine inca o miresica multumita de dna doina <:-P

cristina_theodora
19.11.2008, 19:52:14
Buna
Vrem poze! Ce aranjamente ai avut? Cu ce flori?

Adryana_4u
20.11.2008, 11:21:23
Buna
da-mi si mie te rog mai multe detalii despre aceasta d-na Doina, cat sunt husele, de ex, cu tot cu funda....date de contact, la ce agentie lucreaza/daca lucreaza cu agentie.....pe PM

Adryana_4u
20.11.2008, 11:28:08
Te-a lamurit cineva cum e cu albastru cu auriu? si eu fac tot asa (adica asa vreau) - restaurantul are perdele si ceva inauntru cu albastru, iar eu vreau fundele la scaun aurii...si mie mi-au zis pe argintiu ca vine mai bine, dar eu NU si NU...vreau auriu...

kamy
20.11.2008, 20:18:34
Te-a lamurit cineva cum e cu albastru cu auriu? si eu fac tot asa (adica asa vreau) - restaurantul are perdele si ceva inauntru cu albastru, iar eu vreau fundele la scaun aurii...si mie mi-au zis pe argintiu ca vine mai bine, dar eu NU si NU...vreau auriu...
Am vazut ca faci nunta la Locando Azzuro,dupa cum am mai spus am fost acolo la 2 nunti,la una dintre ele a fost decorat pe albastru cu alb, iar la cealalta pe auriu.Desi mie imi place foarte mult auriul, nu mi-a placut cum se vedea cu huse aurii, dadeau mult mai bine cele pe albastru pt ca tot restaurantul este decorat pe alb-albastru.

octavana
21.11.2008, 20:24:04
Buna
Am fost pe la Doina. Mi s-a parut OK si am auzit numai lucruri bune despre ea. Acum sunt insa in faza de cercetare. Multumesc pentru recomandare. E o bulina in plus pentru Doina. :)

Adryana_4u
28.11.2008, 18:21:21
da-ti-mi si mie va rog, pe PM, adresa de mail a d-nei doina, ca la adresa pe care o au ei pe site la contact, imi da eroare, zice ca nu se poate trimite...poate stiti voi adresa la care pot discuta direct cu dansa

Oprea_Loredana
29.11.2008, 00:22:00

husele de la scaune sunt de la restaurant??? eu tot la rovas fac nunta si parca sunt diferite de ceea ce am vazut io

azaleea
29.11.2008, 01:39:31
da-ti-mi si mie va rog, pe PM, adresa de mail a d-nei doina, ca la adresa pe care o au ei pe site la contact, imi da eroare, zice ca nu se poate trimite...poate stiti voi adresa la care pot discuta direct cu dansa
Adriana, ai facut rost de datele d-nei doina? daca da, da-mi-le si mie pls!!
Sau oricare alta miresica, dati-mi un PM cu datele de contact ale d-nei Doina!
Mercic>:D<

Ella_P
29.11.2008, 16:44:42
buna fetele!
dupa ce timp de absenta m-am reintors si eu si observ ca ati muncit ceva pe aici.de 2 zile incerc sa citesc ce mai e nou...si sunt multe noutati.
fetele ma ajutati si pe mine cu niste numere de telefon ale unor agentii de decoratiuni si popate si cu8 niste tarife orientative?
merci mult si multa bafta tuturor la pregatiri!

octavana
30.11.2008, 23:12:16
Am fost vineri si am vorbit cu Doina. Am auzit multe lucruri bune despre ea, iar cand am stat de vorba cu ea mi s-a parut si mai OK. :) Cred ca raman la ea. Saptamana viitoare ma duc sa dau avansul. Am auzit ca are contractate nunti pana in octombrie.
Intreba cineva daca husele sunt cu tot cu funda. Da, sunt cu tot cu funda si are toate culorile. Iar fata de masa este cu tot cu "capac" cum ii zic ei.
Si parca mai intreba cineva cand o sa nasca. Ei bine in decembrie pe 27 sau 28, de ziua ei, un baietel. :) Asta pentru cele care vreti sa o contactati. :D

crisstallus_cris
01.12.2008, 10:20:08
buna fetele!
dupa ce timp de absenta m-am reintors si eu si observ ca ati muncit ceva pe aici.de 2 zile incerc sa citesc ce mai e nou...si sunt multe noutati.
fetele ma ajutati si pe mine cu niste numere de telefon ale unor agentii de decoratiuni si popate si cu8 niste tarife orientative?
merci mult si multa bafta tuturor la pregatiri!
Eu am decorat cu ballonstyle si per ansamblu am fost multumita.Au site daca te intereseaza.Fusesem inainte si la Doina,mi s-a parut de treaba,nu zic nu,dar pana la urma nu am ales-o pe ea.Eu nu am vrut clasicele brate din fier forjat pe mese,ci altceva.

nikoletta
01.12.2008, 10:31:48
Am fost vineri si am vorbit cu Doina. Am auzit multe lucruri bune despre ea, iar cand am stat de vorba cu ea mi s-a parut si mai OK. :) Cred ca raman la ea. Saptamana viitoare ma duc sa dau avansul. Am auzit ca are contractate nunti pana in octombrie.
Intreba cineva daca husele sunt cu tot cu funda. Da, sunt cu tot cu funda si are toate culorile. Iar fata de masa este cu tot cu "capac" cum ii zic ei.
Si parca mai intreba cineva cand o sa nasca. Ei bine in decembrie pe 27 sau 28, de ziua ei, un baietel. :) Asta pentru cele care vreti sa o contactati. :D
eu am dat deja avans pentru octombrie la anul si nu retinusem exact data cand trebuie sa nasca, mersi ca ai intrebat. eu am fost incantata de ce mi-a oferit, doar o retinere , as fi vrut un verde mai inchis, dar daca nu schimba pana atunci, sper sa iasa frumos in combinatie cu alb si verde.

nikoletta
01.12.2008, 10:32:40
Eu am decorat cu ballonstyle si per ansamblu am fost multumita.Au site daca te intereseaza.Fusesem inainte si la Doina,mi s-a parut de treaba,nu zic nu,dar pana la urma nu am ales-o pe ea.Eu nu am vrut clasicele brate din fier forjat pe mese,ci altceva.
pai eu nu am luat cu fier forjat, au si vaze din sticla inalte..

criss_a
02.12.2008, 10:47:01
Va rog imi puteti spune un pret estimativ pt decorarea restaurantului ?(stiu ca depinde de ce accesorii alegi, dar asa orientativ as vrea sa stiu)

mihaela82cta
03.12.2008, 15:17:21
eu am fost si la doamna doina si la baloonstyle ..dar pana la urma am optat ptr cei de la seri de vis ..stiu locatia unde imi voi face nunta am auzit recomandari si mi s-au parut seriosi ..pretul doamnei doina mi sa parut exagerat fata de toate celelalte agentii si nu optasem decat ptr huse baloane si perdeaua din spatele mesei de preziudiu ..oferte sunt multe ..alege fiecare ce crede ca i se potriveste

nikoletta
03.12.2008, 15:42:03
cred ca exagerezi cu preturile de la dna doina??? m-ai surprins ca e exagerat fata de celelalte agentii.

mihaela82cta
03.12.2008, 17:52:07
mai mie o diferenta de 15 milioane nu mi se pare putin ...mai ales ca ti-am spus pachetul nu includea decat huse scaune ,mese ,masa preziudiu ,50 baloane, flori pe mese ...iar la firma la care am optat am in plus ffff multe alte chestii la o diferenta -15 milioane

mitzulina
03.12.2008, 20:13:54
mai mie o diferenta de 15 milioane nu mi se pare putin ...mai ales ca ti-am spus pachetul nu includea decat huse scaune ,mese ,masa preziudiu ,50 baloane, flori pe mese ...iar la firma la care am optat am in plus ffff multe alte chestii la o diferenta -15 milioane

din cate stiu, doina are printre cele mai mici preturi de pe piata, la calitatea respectiva , bineinteles. Oricum, sunt convinsa ca tu ai facut cea mai buna alegere pentru tine si pentru ce ti-ai dorit tu :)

nikoletta
03.12.2008, 21:00:36
:-\:Onu stiu ce diferenta de 15 mil cand 20 m-a costat tot. aproape tot ce ai zis tu , fara baloane

alipety
03.12.2008, 21:33:25
:-\:Onu stiu ce diferenta de 15 mil cand 20 m-a costat tot. aproape tot ce ai zis tu , fara baloane
20 mil te costa decoratiunile? huse scaune, fete masa +capace, perdea lumini si flori pe masa?????:O
hmmm...si pe mine de ce ma ajunge vreo 40 mil, dupa calculele mele?[-(:-?
ps: ai dat avans sau ai platit integral?

nikoletta
03.12.2008, 22:15:28
cred ca depinde si de ce iti alegi... presupun :-"

octavana
03.12.2008, 22:34:40
Si pe mine la Doina totul, de la fete de masa, huse scaune aranjamente florale, perdea lumini, arcada, masa prezidiu ma costa in jur de 2000 lei pentru 150 de persoane. Sincer nu mi se pare mult. Iar cu Doina colaborezi foarte usosr.

mihaela82cta
04.12.2008, 03:42:52
mie mi-a cerut 35 de milioane exact ptr ce am spus ..nimik spectaculos sau cine stie ce floricele in buchet oricum mi s-a parut mult ..150 de persoane am si eu

criss_a
04.12.2008, 08:56:47
Multumesc pentru raspunsuri, fetelor!

crina_81
05.12.2008, 21:32:33
Eu tot la Doina vreau sa-mi fac aranjamentele, ca am auzit ca este priceputa.
Dar lumanarile si buchetele le fac direct la florarie, nu are sens sa platesc comisioane aiurea. Voi lua de la ea doar ceea ce imi ia prea mult timp daca ar fi sa le fac eu...mie de ex mi-ar place sa-mi fac singura aranjamentele florale, dar consider ca nu o sa am timp eu in ziua nuntii de asa ceva, mai ales ca nu am experienta
Luni sau marti trec pe la ea, sa vad ce preturi imi propune$-)

cgeorgianna
06.12.2008, 08:33:16
mie mi-a cerut 35 de milioane exact ptr ce am spus ..nimik spectaculos sau cine stie ce floricele in buchet oricum mi s-a parut mult ..150 de persoane am si eu
mi se pare cam mare diferenta de pret, eu tot la Doina fac si ma costa in jur de 20 mil, poate mai este o alta decoratoare cu numele Doina?!

nikoletta
06.12.2008, 10:20:35
aaa da mai cunosc eu inca o doina dar de la alta firma si am auzit ca acolo preturile sunt mult mai mari... e posibil sa fie o confuzie!! sau poate cine stie ce si-a ales, dar totusi diferenta prea mare...

monicab79
06.12.2008, 10:47:50
Buna miresici .

Despre Cristina Mode ce parare aveti ? A lucrat cineva cu aceasta agentie ? Sau daca puteti sa imi ziceti o agentie de care ati fost multumite va rog . Eram hotarata de a lucra cu ballon style dar am auzit nu tocmai laude la adresa lor . Multumesc , pupici

crisstallus_cris
06.12.2008, 17:09:07
Buna miresici .

Despre Cristina Mode ce parare aveti ? A lucrat cineva cu aceasta agentie ? Sau daca puteti sa imi ziceti o agentie de care ati fost multumite va rog . Eram hotarata de a lucra cu ballon style dar am auzit nu tocmai laude la adresa lor . Multumesc , pupici
In principiu eu am fost multumita de ballonstyle.La mine a fost o confuzie cu numarul de mese,dar a creat-o patronul restaurantului ca nu a crezut ca imi vin atatia oameni cum i-am zis si cei de la ballonstyle au decorat cate mese au gasit pregatite in restaurant,desi eu platisem lor mai multe.Dar in afara de asta au iesit bine ornamentele meselor,arcada,perdeaua de lumini,casuta de dar,suporturile pt lumanari,desi nu le-am folosit,iar artificiile de la dansul nostru au facut senzatie.Noi nu am luat huse de la ei ca avea restaurantul.

buburuza
07.12.2008, 14:54:59
Buna miresici .

Eu am lucrat cu agentia Meritage si am fost foarte multumita, e o fata tare draguta acolo. Daca vrei mai multe informatii le poti gasi pe site-ul lor.
Atasez si cateva poze cu aranjamentele mele

crina_81
07.12.2008, 16:32:06
Eu am lucrat cu agentia Meritage si am fost foarte multumita, e o fata tare draguta acolo. Daca vrei mai multe informatii le poti gasi pe site-ul lor.
Atasez si cateva poze cu aranjamentele mele

imi place f mult cum ai avut facute aranjamentele... imi place "arcada" (nu stiu cum se zice)-asa mi-o doresc si eu; mi-au placut si aranjamentele florale, totul:x .poti sa ne spui si noua cat te-a costat cu totul?

buburuza
07.12.2008, 21:31:57
imi place f mult cum ai avut facute aranjamentele... imi place "arcada" (nu stiu cum se zice)-asa mi-o doresc si eu; mi-au placut si aranjamentele florale, totul:x .poti sa ne spui si noua cat te-a costat cu totul?
Nu stiu cat a costat fiecare aranjament in parte, stiu doar ca aranjamentele pt mesele invitatiilor m-au costat 55 lei /buc, pentru tot am platit la final 6000 lei asta incluzand aranjamente mese, masa oficiala, buchete, lumanari, perdea de lumini, cocarde naturale+artificiale, aranjamente masini (2 mari si 8 mici ), tortul, huse pt scaune, funde, fete de masa...absolut tot, eu nu am aud decat casa de bani, marturiile si cam atat.:D
A ! Sa nu uit! Tot in pretul acesta a intrat si aranjament biserica (stalpi cu flori naturale si covorul rosu )
PS Pentru o nunta de 130 persoane

crina_81
08.12.2008, 01:15:22
Nu stiu cat a costat fiecare aranjament in parte, stiu doar ca aranjamentele pt mesele invitatiilor m-au costat 55 lei /buc, pentru tot am platit la final 6000 lei asta incluzand aranjamente mese, masa oficiala, buchete, lumanari, perdea de lumini, cocarde naturale+artificiale, aranjamente masini (2 mari si 8 mici ), tortul, huse pt scaune, funde, fete de masa...absolut tot, eu nu am aud decat casa de bani, marturiile si cam atat.:D
A ! Sa nu uit! Tot in pretul acesta a intrat si aranjament biserica (stalpi cu flori naturale si covorul rosu )
PS Pentru o nunta de 130 persoane

hmmmm...mi se pare un pic cam mult...se poate sa-mi lasi un nr de tel pe privat ca sa te mai intreb cateva chestii?
merci

buburuza
08.12.2008, 08:57:31
Ti-am trimis PM.
Nu stiu daca e asa de mult, eu chiar m-am asteptat la mult mai mult tinand cont ca nu am avut ce sa-i reprosez. Am uitat sa mentionez ca am avut buchete din cale si eu si nasa cu 15 respectiv 12 cale si lumanarile au fost tot cu cale la care s-au adaugat si bambusi :)

crina_81
08.12.2008, 11:26:39
Ti-am trimis PM.
Nu stiu daca e asa de mult, eu chiar m-am asteptat la mult mai mult tinand cont ca nu am avut ce sa-i reprosez. Am uitat sa mentionez ca am avut buchete din cale si eu si nasa cu 15 respectiv 12 cale si lumanarile au fost tot cu cale la care s-au adaugat si bambusi :)

adevarul e ca aranjamentele sunt cu f mult bun gust; eu vreau sa iau de la ei doar ceea ce eu nu pot face singura...adica huse, aranjamente mese si prezidiu, stalpisori si...cam atat; restul mi le procur eu, deci ar trebui sa ma ajunga mai ieftin:-p

buburuza
08.12.2008, 11:35:00
adevarul e ca aranjamentele sunt cu f mult bun gust; eu vreau sa iau de la ei doar ceea ce eu nu pot face singura...adica huse, aranjamente mese si prezidiu, stalpisori si...cam atat; restul mi le procur eu, deci ar trebui sa ma ajunga mai ieftin:-p
Clar o sa te ajunga mai ieftin, merita sa incerci sa vezi ce-ti ofera si la ce pret, n-ai nimic de pierdut:)>-

rami0208
08.12.2008, 22:13:01
fetelor, imi spuneti si mie cum se numeste firma d-nei Doina sau cum o pot gasi? am auzit numai lucruri bune despre ea.
Multumesc!

crina_81
08.12.2008, 23:11:25
fetelor, imi spuneti si mie cum se numeste firma d-nei Doina sau cum o pot gasi? am auzit numai lucruri bune despre ea.
Multumesc!
firma se numeste Unic Moment, da o cautare pe Google si pe site gasesti si adresa si nr de telefon.
>:D<

GIA23
09.12.2008, 14:03:47
Sigur ca ma intereseaza. Inca sunt in pom cu decoratiunile. Si apoi nu tin neaparat la albastru. Depinde de salon, care acum este in renovare. Nu stiu cum va fi.
Scuze..nu am mai intrat de muuultt...nr decoratoarei este ___. O cheama madalina Ibram-eu am fost multumita-sa ai grija totusi sa nu aiba prea multe nunti in ziua aceea...sun-o si vezi..preturile sunt f ok.Succes si scuze de intarziere!

octavana
15.12.2008, 13:44:47
Scuze..nu am mai intrat de muuultt...nr decoratoarei este __.O cheama madalina Ibram-eu am fost multumita-sa ai grija totusi sa nu aiba prea multe nunti in ziua aceea...sun-o si vezi..preturile sunt f ok.Succes si scuze de intarziere!
Buna. Intre timp am rezolvat cu Doina. Am dat si avansul. Iti multumesc inca o data pentru ajutor. :*

luminita74
18.12.2008, 09:35:06
Moda ne-moda, ideea este ca a avut mare succes, toata lumea a mancat ciocolata cu fructe. Pentru ca e gustoasa, nu ca e la moda.

MimiEla
06.01.2009, 12:21:47
fetelor ieri, 5 ian am incercat sa aranjez o intalnire cu dna Doina... de la unic moment.... surpriza.... era in spital trebuia sa nasca :x m-am simtit destul de prost sa o deranjez.. mi-a zis sa revin sapt viitoare.

va spun doar ca sa fiti prudene sa nu o sunati sapt asta si cand mai vb cu ea sa o felicitati pt bebe :) asa e frumos, nu ?

chika
07.01.2009, 11:42:21
ieri am fost sa ma interesez de firma de decoratiuni, toate care mi-au facut calculul pentru ceea ce vreau la nunta, rezultatul a fost undeva intre 20-25 mil. mi-a placut ce avea o firma de pe Tepes Voda si la calcul am constatat ca era si cel mai ieftin.

nikoletta
07.01.2009, 18:46:35
ieri am fost sa ma interesez de firma de decoratiuni, toate care mi-au facut calculul pentru ceea ce vreau la nunta, rezultatul a fost undeva intre 20-25 mil. mi-a placut ce avea o firma de pe Tepes Voda si la calcul am constatat ca era si cel mai ieftin.
depinde si ce decoratiuni alegi si ce numar de persoane.. la mine tot in jur de 20 calcul pentru 150 persoane, dar cred ca o sa depasim..

cristinaa
07.01.2009, 23:20:02
Pana la urma cu cine ramai?dak ai ceva oferte scrise ,trimite-mi si mie sa vad

chika
08.01.2009, 09:43:35
Pana la urma cu cine ramai?dak ai ceva oferte scrise ,trimite-mi si mie sa vad
am stabilit o intalnire pe 12.01 la o alta firma de decoratiuni, oricum, dintre tot ceea ce am vazut, cea de pe Tepes Voda mi-a satisfacut cerintele.
bineinteles ca nu ramane batut in cuie calculul pe care l-am facut acum, sunt convinsa si eu ca o sa ma creasca valoarea. calculul este facut pentru 130 de persoane.
Cristinaa, o sa iti trimit pe mail ofertele pe care le am eu, dar de luni incolo, pentru ca trebuie intai sa le scanez.

oanab04
08.01.2009, 16:15:52
Buna fetelor, m-am hotarat sa lucrez totusi cu o firma care se ocupa cu organizarea, dar as vrea niste pareri din partea celora care au avut asa ceva, a venit cineva din partea lor sa stea toata noaptea acolo sa se ocupe de toate problemele?? merita sau nu?

buburuza
08.01.2009, 18:33:37
Buna fetelor, m-am hotarat sa lucrez totusi cu o firma care se ocupa cu organizarea, dar as vrea niste pareri din partea celora care au avut asa ceva, a venit cineva din partea lor sa stea toata noaptea acolo sa se ocupe de toate problemele?? merita sau nu?
Nu cred ca e nevoie sa stea cineva toata noaptea. Cam ce ai dori tu de la o asemenea firma, ce servicii?

oanab04
10.01.2009, 13:25:34
Nu cred ca e nevoie sa stea cineva toata noaptea. Cam ce ai dori tu de la o asemenea firma, ce servicii?

Pai de la o agentie as vrea de fapt un wedding planner, nu doar sa am unde sa ma duc sa vad 300 de feluri de invitatii si marturii si alte cataloage ca asta pot sa caut si eu in magazine, vreau pe cineva care sa fie acolo sa nu stau cu ochii pe ceas sa ma gandesc ca acum tre sa le zic la bucatarie sa aduca sarmalele, ca la masa cutare nu mai stiu ce mai trebuie, sa aprinda artificiile la valsul mirilor si alte chestii din astea pe care chiar nu as vrea sa le facem noi in seara aia si in plus sa imi dea niste sfaturi cu ce e bine si ce nu sa fie in meniu, etc. Sper ca m-ai inteles:|

cristinaa
11.01.2009, 19:10:26
Pai de la o agentie as vrea de fapt un wedding planner, nu doar sa am unde sa ma duc sa vad 300 de feluri de invitatii si marturii si alte cataloage ca asta pot sa caut si eu in magazine, vreau pe cineva care sa fie acolo sa nu stau cu ochii pe ceas sa ma gandesc ca acum tre sa le zic la bucatarie sa aduca sarmalele, ca la masa cutare nu mai stiu ce mai trebuie, sa aprinda artificiile la valsul mirilor si alte chestii din astea pe care chiar nu as vrea sa le facem noi in seara aia si in plus sa imi dea niste sfaturi cu ce e bine si ce nu sa fie in meniu, etc. Sper ca m-ai inteles:|
Da ,exact asta inseamna wedding planner.trebuie sa aibe si aceste servici,spunele exact ceea ce cauti

ubita
11.01.2009, 20:01:52

Parerea mea...Oricum alergi pentru nunta,are rost sa dai bani unuia ca alearga cu tine?
La restaurant ospatarii,seful de sala se ocupa de tot!Cel putin la noi asa a fost,a venit sefu' de sala la inceput si am stabilit ora la care sa serveasca manacarea si asa au facut.Cineva din familie a numarat impreuna cu sefu de sala portiile,iar parintii nostrii oricum au mers pe la mese si daca lipsea ceva imediat se aducea!Tortul l-au adus ospatarii si artificiile tot ei le-au aprins .Eu cred ca e o cheltuiala inutile...

buburuza
12.01.2009, 10:24:02
Parerea mea...Oricum alergi pentru nunta,are rost sa dai bani unuia ca alearga cu tine?
La restaurant ospatarii,seful de sala se ocupa de tot!Cel putin la noi asa a fost,a venit sefu' de sala la inceput si am stabilit ora la care sa serveasca manacarea si asa au facut.Cineva din familie a numarat impreuna cu sefu de sala portiile,iar parintii nostrii oricum au mers pe la mese si daca lipsea ceva imediat se aducea!Tortul l-au adus ospatarii si artificiile tot ei le-au aprins .Eu cred ca e o cheltuiala inutile...
Corect ! Nici noi nu ne-am batut capul cu ce tine de restaurant si n-am avut wedding planner. Tot ce a tinut de organizarea de resturant, de ore, de ce este nevoie acolo, stiu cei de la restaurant, iti dai seama ca sunt la a N-a nunta. Oricum nu poti lasa agentia sa faca chiar tot, trebuie sa-ti dai si tu cu parerea referitor la invitatii, marturii, meniu, local, etc.

Roxana_82_cta
13.01.2009, 14:49:59
de ceva vreme vroiam sa va spun ca eu am ales sa lucrez cu doina!
am citit multe lucruri frumoase despre ea pe forum, si cred ca sunt adevarate. am fost, am discutat, concluzia: cel mai bun pret pentru ceea ce cautam eu. pe mine m-a convins

Joliutza
13.01.2009, 15:24:10
de ceva vreme vroiam sa va spun ca eu am ales sa lucrez cu doina!
am citit multe lucruri frumoase despre ea pe forum, si cred ca sunt adevarate. am fost, am discutat, concluzia: cel mai bun pret pentru ceea ce cautam eu. pe mine m-a convins

Bine ai facut! O sa fii foarte multumita.

Lidia_Surcel
13.01.2009, 17:10:57
Impreuna cu sora mea, am vizitat mai multe agentii de decoruri, dar am ramas tot la cea de pe Tepes Voda;)) . Domnisoara de acolo, foarte amabila, ne-a prezentat toate produsele, am discutat pe fotografii de la decorurile ei, de toate dorintele surorii, iar preturile sunt mai mult decat OK.

chika
14.01.2009, 09:25:12
Impreuna cu sora mea, am vizitat mai multe agentii de decoruri, dar am ramas tot la cea de pe Tepes Voda;)) . Domnisoara de acolo, foarte amabila, ne-a prezentat toate produsele, am discutat pe fotografii de la decorurile ei, de toate dorintele surorii, iar preturile sunt mai mult decat OK.

aceeasi parere am si eu, cu Cristina se poate vorbi altfel, e foarte sociabila, are decoruri frumoase la preturi destul de bune.

carmen_stere
17.01.2009, 14:34:40
buna fetelor !!!
am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta
stiti cumva o firma care inchiriaza corturi de nunta
si la e pret ...as vrea sa fac nunta la cort ...
va multumesc...va pup:*

fifi
25.01.2009, 23:50:41
In toamna am fost invitata la o nunta in Bucuresti unde aveau fantana de ciocolata. Lumea nu se prea inchesuia sa o incerce. Personal, nu stiu daca se merita investitia...

crumela
26.01.2009, 14:25:04
Eu de la agentia de decoratiuni mi-am luat: perdeaua de lumini din spatele mesei si din fata mesei noastre, o arcada la intrare in restaurant, 2 suporturi pentru lumanari, cascada de ciocolata (care a stat cu ea 4 ore), 4 jerbe de scena si mi-a facut din florile de la cununia civila un aranjament pe masa....iar pe toate acestea am dat in jur de vreo 1500 de lei nu mai stiu sigur
Eu am avut mesele rotunde si puse in mijloc fructiere cu picior iar sub fructiere - am trimis o prietena ziua la restaurant- si a pus cate o oglinda (de 40*40 cm) si aruncate pe ea scoici si pietre decorative iar la intrare in restaurant langa fantana de ciocolata am avut un fel de veioza intr-o scoica cu apa in ea si scotea "fum".

MimiEla
26.01.2009, 22:36:13
dap, nici eu nu m-as apropia de o asa minunatie :)) nu as vrea eu sa fiu cea care incepe sa strice asa frumusete de ornament :D singura speranta e ca unul din miri sa se duca sa serveasca ceva ca sa sparga gheata :P

am vazut ceva aranjamente din fructe ... dar mult mai simple la Del Cuore si cand spun mai simple ma refer ca sunt intinse pe o masa o sumedenie de fructe in asa dimensiuni cat sa le inghiti odata (cred ca erau aranjate pt a fi folosite la o fantana de ciocolata) fara sa fie ceva sofisticat, pareau doar foarte vii colorate si gustoase :D imi cam ploua in gura :P

alipety
26.01.2009, 23:26:46
Eu am avut la nunta un astfel de aranjament. Ideea e ca nu prea se merita si nu din cauza manoperii, ci din cauza fructelor pt ca tb niste fructe mai "deosebite" fffffffffffffffff scumpe pe langa obisnuitele banane, struguri, pepeni etc.
Aaaaa si inca p chestie: invitatii nu au indraznit sa se aprpie de ele sa serveasca ca aratau prea bine ;))
sper ca mai intri pe la topicul asta, scuze ca nu am vazut mai din timp...cine ti-a "sculptat" fructele pentru nunta?! sunt foarte aratoase, chiar daca nu se vor sfii invitatii sa se atinga de ele...eu le VREAU!
va rog...fetelor, daca mai stiti cine si cum poate face astfel de aranjamente, dati un semn!

chika
30.01.2009, 13:42:59
gata, am mai scapat de o grija, am incheiat contractul cu firma de decoratiuni <:-P.
maine merg cu fata care se ocupa de decoratiuni la restaurant, sa stabilim detaliile.

dy_angel_dydy
30.01.2009, 16:27:45
:bye_03:Eu am avut anul trecut in august nunta.Va pot da lista de preturi si nr.de tel pt cine vrea.Am fost foarte multumita de absolut tot ce a venit din partea ei.

crriss
30.01.2009, 17:00:03
:bye_03:Eu am avut anul trecut in august nunta.Va pot da lista de preturi si nr.de tel pt cine vrea.Am fost foarte multumita de absolut tot ce a venit din partea ei.

buna,
eu as dori o lista de preturi ca sa pot face comparatie si un numar de telefon, te rog, pm daca se poate....aaa...si ce fotograf ai avut? pozele tale arata foarte bine si voi sunteti foarte frumosi;;) ....caci pe topicul cu fotografi in constanta sunt dispute aprinse si nu mai inteleg nimic :O
mersic

dy_angel_dydy
30.01.2009, 17:26:15
buna,
eu as dori o lista de preturi ca sa pot face comparatie si un numar de telefon, te rog, pm daca se poate....aaa...si ce fotograf ai avut? pozele tale arata foarte bine si voi sunteti foarte frumosi;;) ....caci pe topicul cu fotografi in constanta sunt dispute aprinse si nu mai inteleg nimic :O
mersic
Trimite pm cu adresa de mail sa-ti pot trimite lista de preturi.>:D<

crisa84
31.01.2009, 13:10:58
M-ar intersa pe mine o lista de preturi si nr.de tel ptr decor.[-o<

dy_angel_dydy
31.01.2009, 13:15:42
M-ar intersa pe mine o lista de preturi si nr.de tel ptr decor.[-o<
Am nevoie de un pm cu o adresa de mail pentru lista de preturi:*

mihaela82cta
07.02.2009, 14:32:51
eu voi lua fantana de ciocolata de la baloonstyle e 450 ron ...mi se pare f rezonabil pretu fata de alte firme unde e 2,5 euro de persoana ..la sfarsit daca nu se inghesuie lumea persoana de acolo va face toate fructele pe cartonase si vor fi puse pe mase ..sunt sigura ca se va servi atunci daca nu se vor ridica la inceputul serii

otilik
07.02.2009, 14:34:26
fetlor ce ciocolata folositi la fantana?

flory2006
07.02.2009, 21:38:52
fetlor ce ciocolata folositi la fantana?

Exiata ciocolata speciala pentru fantana de ciocolata, diverse sortimente, neagra, cu lapte sau alba, la pungi de cateva kilograme.;-)

otilik
07.02.2009, 22:28:22
Exiata ciocolata speciala pentru fantana de ciocolata, diverse sortimente, neagra, cu lapte sau alba, la pungi de cateva kilograme.;-)
multumesc..sper sa gasesc si eu

cristina_ct
12.02.2009, 23:55:57
buna fetelor.
citeam parerile voastre..si sincer mati bagat in ceata.
nam avut timp sa umblu prin oras...dar din ce am vazut pe site,,..optam pt ballonstyle. dar mam razgandit.maine o sa ma duc si eu prin oras sa caut..sa vad mai multe oferte....

Catalina1980
13.02.2009, 09:30:51
Buna dimineata fetelor

Am cautat destul de mult pe internet o firma care se ocupa cu decorarea localului, insa cam tot ce am gasit mi s-a parut destul de scump.
De curand, am fost la magazinul veritas si de acolo am aflat de firma danydor event, pe care am si contactat-o.
Preturile mi s-au parut OK.
As vrea sa stiu daca a mai lucrat cineva cu aceasta firma si ce parere aveti aceasta?

Joliutza
13.02.2009, 09:51:17
Buna dimineata fetelor

Am cautat destul de mult pe internet o firma care se ocupa cu decorarea localului, insa cam tot ce am gasit mi s-a parut destul de scump.
De curand, am fost la magazinul veritas si de acolo am aflat de firma danydor event, pe care am si contactat-o.
As vrea sa stiu daca a mai lucrat cineva cu aceasta firma si ce parere aveti aceasta?

Nu stiu de ei, dar de ce nu mergi si la Unic Moment (Doina Dionisie)? Lucreaza ft bine si preturile sunt ok.

buburuza
13.02.2009, 10:05:41
Buna dimineata fetelor

Poti incerca si la Meritage, au si site. Eu cu ei am lucrat si am fost foarte multumita>:D<

Catalina1980
13.02.2009, 10:32:45
Multumesc de idei.
Puteti sa-mi dati cateva exemple de preturi?
La danydor event, ma costa intre 1.000 lei totul (huse, fete de masa, arcada etc.) si cam 1.400 lei daca vreau artificii si aranjamente din flori naturale.

Ce parere aveti?

nikoletta
13.02.2009, 10:39:31
Multumesc de idei.
La danydor event, ma costa intre 1.000 lei totul (huse, fete de masa, arcada etc.) si cam 1.400 lei daca vreau artificii si aranjamente din flori naturale.

Ce parere aveti?
depinde de cati invitati ce aranjamente florale, ce flori folosesti la aceste aranjamente..

flory2006
13.02.2009, 10:40:43
Multumesc de idei.

Ce parere aveti?

Pentru cate persoane ti-a calculat?

Catalina1980
13.02.2009, 11:26:50
Cam 70 - 80 de persoane, iar la aranjamente de flori naturale nu ne-am hotarat, a fost estimativ, cam 30 lei pe vaza cu flori de pe masa invitatilor

alipety
13.02.2009, 11:35:40
Multumesc de idei.

Ce parere aveti?
artificii de interior , la dansul mirilor, banuiesc....ca cele exterioare sunt destul de scumpe...:) ma ambalasem cand am auzit 1400 lei, mi-am zis:waw! vreau si eu! ;))dar mi-am revenit!

Catalina1980
13.02.2009, 11:44:52
artificii de interior , la dansul mirilor, banuiesc....ca cele exterioare sunt destul de scumpe...:) ma ambalasem cand am auzit 1400 lei, mi-am zis:waw! vreau si eu! ;))dar mi-am revenit!

Da, e vorba de artificii de interior, cam 10 EURO pe bucata. Noi ne alesesem 4 buc. pentru dansul mirilor.

dy_angel_dydy
13.02.2009, 11:49:34
Cam 70 - 80 de persoane, iar la aranjamente de flori naturale nu ne-am hotarat, a fost estimativ, cam 30 lei pe vaza cu flori de pe masa invitatilor
Mi se pare putin cam scump pentru atatea persoane.Eu la 150 anul trecut am platit cam 1'500.00 lei.

flory2006
13.02.2009, 11:53:04
Mi se pare putin cam scump pentru atatea persoane.Eu la 150 anul trecut am platit cam 1'500.00 lei.

Si mie mi se pare mult. :-"

dy_angel_dydy
13.02.2009, 11:56:48
Da, e vorba de artificii de interior, cam 10 EURO pe bucata. Noi ne alesesem 4 buc. pentru dansul mirilor.
Daca vrei iti pot da numarul si adresa celei cu care am lucrat eu.Ba chair si o lista de preturi.Lucrand vizavi de ea la un magazin de publicitate i-am facut eu lista de preturi asa ca te pot ajuta daca vrei.Oricum sa-ti faci o idee pentru ca lista nu e batuta-n cuie.totul depinde de ceea ce vrei si de cat vrei.

Catalina1980
13.02.2009, 12:10:27
Daca vrei iti pot da numarul si adresa celei cu care am lucrat eu.Ba chair si o lista de preturi.Lucrand vizavi de ea la un magazin de publicitate i-am facut eu lista de preturi asa ca te pot ajuta daca vrei.Oricum sa-ti faci o idee pentru ca lista nu e batuta-n cuie.totul depinde de ceea ce vrei si de cat vrei.

Daca poti, te rog trimite-mi. Multumesc

dy_angel_dydy
13.02.2009, 12:12:45
Daca poti, te rog trimite-mi. Multumesc
Trimite-mi un pm cu adresa ta de mail sa-ti pot trimite lista:*

Joliutza
13.02.2009, 12:25:16

Pe noi anul trecut ne-a costat 1100 Ron (pt 200 persoane). Am lucrat cu Doina Dionisie, dar de huse si perdea de lumini nu am avut nevoie pentru ca avea restaurantul.
Deci noi am avut casuta de bani (inchiriata), 19 de aranjamente cu flori pe mesele invitatilor si aranjamentul de pe masa noastra.
Terasa a fost deasemenea aranjata de restaurant.

dy_angel_dydy
13.02.2009, 12:28:17
Pe noi anul trecut ne-a costat 1100 Ron (pt 200 persoane). Am lucrat cu Doina Dionisie, dar de huse si perdea de lumini nu am avut nevoie pentru ca avea restaurantul.
Deci noi am avut casuta de bani (inchiriata), 19 de aranjamente cu flori pe mesele invitatilor si aranjamentul de pe masa noastra.
Terasa a fost deasemenea aranjata de restaurant.
Ati avut noroc cu localul

Catalina1980
13.02.2009, 12:32:35
Partea proasta e ca restaurantul nu il decorezi dupa numarul de persoane. Ori ca ai 100 sau 200 de persoane il decorezi cam la fel.
Asta e un dezavantaj la o nunta mica

dy_angel_dydy
13.02.2009, 12:34:34
Partea proasta e ca restaurantul nu il decorezi dupa numarul de persoane. Ori ca ai 100 sau 200 de persoane il decorezi cam la fel.
Asta e un dezavantaj la o nunta mica
Asa este.Ti-am trimis un pm incearca sa intri pe adresa sa vezi daca merge.Daca te mai intereseaza ceva sa-mi spui:*

Joliutza
13.02.2009, 12:38:37
Ati avut noroc cu localul

Da, si a fost o surpriza arnjarea terasei...nu stiam.
Am ramas socata cand am vazut ce bine arata.