PDA

Versiunea completa : Furatul miresei - va doriti sau nu sa fiti furate?

adinuttz
01.05.2008, 21:33:29
Dragi miresici toate stim ca trebuie sa ne lasam si furate in noaptea nuntii ( de cine vrem sau nu vrem in unele cazuri, ce-i drept :> ), insa in zilele noastre parca nu mai are efect o naveta pe bere sau cateva sticle de whisky care se ofera celor ce adus pantoful miresei.. In acest sens deshid subiectul cu idei originale pe care le pot pune in aplicare viitorii nostri soti pentru a ne recapata inapoi.
In speranta ca nu sunt singura care m-am gandit la acest lucru astept idei cat mai originale sau traznite si incep eu prin a povesti una de la nunta unei cunostinte: scumpul ei sotior care se misca foarte bine mai ales pe ritmuri fierbinti a ales 创sa rascumpere创 mireasa dansand pe melodia lui Tarkan - Simarik cu o esarfa din aceea cu banuti legata la brau.. dansul finalizandu-se cu aplauzele tuturor invitatilor si incingerea atmosferei ;))

Joliutza
01.05.2008, 21:41:27
Dragi miresici toate stim ca trebuie sa ne lasam si furate in noaptea nuntii ( de cine vrem sau nu vrem in unele cazuri, ce-i drept :> ), insa in zilele noastre parca nu mai are efect o naveta pe bere sau cateva sticle de whisky care se ofera celor ce adus pantoful miresei.. In acest sens deshid subiectul cu idei originale pe care le pot pune in aplicare viitorii nostri soti pentru a ne recapata inapoi.
In speranta ca nu sunt singura care m-am gandit la acest lucru astept idei cat mai originale sau traznite si incep eu prin a povesti una de la nunta unei cunostinte: scumpul ei sotior care se misca foarte bine mai ales pe ritmuri fierbinti a ales 创sa rascumpere创 mireasa dansand pe melodia lui Tarkan - Simarik cu o esarfa din aceea cu banuti legata la brau.. dansul finalizandu-se cu aplauzele tuturor invitatilor si incingerea atmosferei ;))

Pai se poate ca mirele sa aleaga cum sa te rascumpere? Ca stiu ca de obicei i se impune....nu e la alegerea lui......ar fi bine asa....

Si inca ceva. Are ceva daca eu nu dau pantoful ca dovada? Nu as putea sa dau o manusa de exemplu?

crumela
07.05.2008, 16:30:06
La mine este o problema cu "furatul miresei" pentru ca tata nu este de acord ....se gandeste ca daca cei care fura mireasa sunt umpic shprituiti si se urca la volan si se intampla ceva si uite asa de cate ori a cununat (nici mai mult nici mai putin decat de 36 de ori ) a stat si a pazit usa sa nu cumva sa se fure mireasa si i-a ieshit de fiekre data numai ca acum un an cand a cununat ultima data a vrut miresica sa se duca la toaleta si a trimiso pe mama (adica nasa) cu ea sa nu cumva sa pateasca ceva ....si le-au furat pe amandoua:D ( nu cred ca va inchipuiti ce fatza a facut cand a fost anuntat de lautari ) .... pentru rascumparare i s-a cerut ginerelui un streapte-ase iar lu nasu o sticla de whisky iar tata le-a dat una goala pentru ca nu a specificat ca vor o sticla cu whisky....iar acum m-a avertizat de acuma ca el nu vrea sa auda de furat la nunta iat viitorul meu sotz a zis ca daca ma fura nu o sa dea nimic pe mine ca in max o saptamana ma aduc ei inapoi...:|

Adamiresica
07.05.2008, 16:32:28
La mine este o problema cu "furatul miresei" pentru ca tata nu este de acord ....se gandeste ca daca cei care fura mireasa sunt umpic shprituiti si se urca la volan si se intampla ceva si uite asa de cate ori a cununat (nici mai mult nici mai putin decat de 36 de ori ) a stat si a pazit usa sa nu cumva sa se fure mireasa si i-a ieshit de fiekre data numai ca acum un an cand a cununat ultima data a vrut miresica sa se duca la toaleta si a trimiso pe mama (adica nasa) cu ea sa nu cumva sa pateasca ceva ....si le-au furat pe amandoua:D ( nu cred ca va inchipuiti ce fatza a facut cand a fost anuntat de lautari ) .... pentru rascumparare i s-a cerut ginerelui un streapte-ase iar lu nasu o sticla de whisky iar tata le-a dat una goala pentru ca nu a specificat ca vor o sticla cu whisky....iar acum m-a avertizat de acuma ca el nu vrea sa auda de furat la nunta iat viitorul meu sotz a zis ca daca ma fura nu o sa dea nimic pe mine ca in max o saptamana ma aduc ei inapoi...:|
Super super tare faza!!!

Joliutza
07.05.2008, 16:37:25

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

No comment!

issa
07.05.2008, 22:27:29
Pai se poate ca mirele sa aleaga cum sa te rascumpere? Ca stiu ca de obicei i se impune....nu e la alegerea lui......ar fi bine asa....

da asa este...nu mirele propune ceva in schimb ci furaciosii:-p ...iubi in schimb a mai vrut sa ofere ceva pe langa ce i s-a cerut ....un tort cu specificatia ca sunt dulce ca o prajitura si un buchet de flori imens pt ca sunt frumoasa ca o floare:-p ....imi pare rau ca nu am fost de fata...dar mi-ar fi placut sa-l vad cum zicea el toate astea:))

kitana
07.05.2008, 22:31:45
da asa este...nu mirele propune ceva in schimb ci furaciosii:-p ...iubi in schimb a mai vrut sa ofere ceva pe langa ce i s-a cerut ....un tort cu specificatia ca sunt dulce ca o prajitura si un buchet de flori imens pt ca sunt frumoasa ca o floare:-p ....imi pare rau ca nu am fost de fata...dar mi-ar fi placut sa-l vad cum zicea el toate astea:))

wow. superb!!! :x

Pisu
07.05.2008, 22:48:50
Foarte frumos gestul lui!!! Vreau sa subliniez ca despre acest obicei se tot discuta la alte nshpe topicuri, iar mesajul tau este singurul raspuns la cerinta celei care l-a deschis...

Pe linga faptul ca si eu stiu ca "furaciosii" decid cu ce pret o returneaza pe mireasa, pot spune ca ideile iesite din comun ar fi mai multe, dar depinde de bunul simt al fiecaruia.... Eu nu as avea obraz sa cer mai mult decit ceva simbolic sau de amuzament... furatul in sine fiind de fapt placerea cea mai mare...asa ca la capitolul chestii modeste intra (eu cer mereu o sticla de sampanie :-p) un cintat, eventual al unui cintec anume... compunerea unor versuri atunci pe loc sau o declaratie de dragoste... eugenii =))=))=)) ( Kid stie de ce :-p) sau alte chestii de genul asta.... DAR mai exista si cerinte mai costisitoare, cu care eu personal nu sint de acord! De ex: un week-end la munte pt 2, o noapte in nu stiu ce discoteca de fitze...
Eh si aici se termina ideile mele...

kitana
07.05.2008, 23:02:14
O prietena a fost la o nunta unde pentru a rascumpara mireasa nasul si mirele au fost "provocati" la balet pe Lacul Lebedelor (sau poate "Lacul Lebadoilor"=)) ). Asta cu chestiile costisitoare eu zic ca nu se face mai ales ca nasul are el saracu' cheltuieli destule cu nunta...sau daca nasul si furaciosii se inteleg inainte pot face un show doar asa pentru amuzamentul invitatilor:D

adinuttz
22.05.2008, 11:38:16
Fetelor eu nu cred ca puteti fi furate de cine nu vreti ..eu una am stabilit deja cu cavalerul si domnisoara de onoare ca ei sa ma fure si alti cativa prieteni apropiati, pt ca deja m-au 创amenintat创:-" prea multzi ca ma vor fura si nu vreau sa se negocieze jumatate de seara.. Problema este ca nu stim ce sa punem la cale.. un cantec, o dedicatie, un dans...inca analizam asa ca astept idei ;))

adinuttz
13.06.2008, 03:40:51

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Ne gandisem si noi la ideea cu sticla goala ca sigur vor cere si o st de whisky.. dar totusi vrem ceva mai traznit in afara de cantat, dansat si dat ture la rest :))

Miraj
13.06.2008, 08:58:18
Eu am fost furata de fratele meu, varul meu si de fratele nasei - toti prieteni buni ce planuiesc asta de mult timp..au cerut 3 sticle de Jack iar mirele meu le-a zis ca le mai da si 1mil in plus...si surpiza, hartia de 100 de lei era trasa la xerox, din 3sticle a ramas una...si furaciosii au cam luat teapa..
Faze amuzante am auzit multe - un ptieten a primit 1 sticla de whisky f scump in cutie..dar n-a verificat cutia..inauntru era un bolovan=))
Altii au furat mireasa si au primit vre-o 5 sticle de whisky, dar de 50ml fiecare=))
aaa si am mai auzit de sticle de jack in care nu mai era tarie ci ceai lipton;))

adinuttz
13.06.2008, 12:33:31
Eu am fost furata de fratele meu, varul meu si de fratele nasei - toti prieteni buni ce planuiesc asta de mult timp..au cerut 3 sticle de Jack iar mirele meu le-a zis ca le mai da si 1mil in plus...si surpiza, hartia de 100 de lei era trasa la xerox, din 3sticle a ramas una...si furaciosii au cam luat teapa..
Faze amuzante am auzit multe - un ptieten a primit 1 sticla de whisky f scump in cutie..dar n-a verificat cutia..inauntru era un bolovan=))
Altii au furat mireasa si au primit vre-o 5 sticle de whisky, dar de 50ml fiecare=))
aaa si am mai auzit de sticle de jack in care nu mai era tarie ci ceai lipton;))

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Super tari fazele... cea cu xeroxatul bancnotelor i-a venit si lui iubi, insa de celelalte nu auzisem pana acum.. multumim si mai asteptam idei :)

Joliutza
02.07.2008, 10:35:59
Hai sa va povestesc si eu cum am fost furata. Le-am spus la un moment dat celor din formatie ca se va intampla dupa 12 noaptea (la 12 noaptea, pentru ca era 1 Iunie, i-am rugat sa cante "O lume minunata" a lui Mihai Constantinescu-si vroiam sa fiu acolo), si ei au inteles ca imediat dupa momentul asta se va intampla "hotia".
Eu eram pe terasa cu niste colegi de munca.....si apare mirele meu si-mi zice ca s-a anuntat ca s-a furat mireasa....mie nu-mi venea sa cred....si dupa ce mi-au confirmat si alte persoane, il intreb "Pai si eu acum ce fac? " ...si el imi raspunde: "Pai cum ce faci? Dispari!".....deci m-a impins sa fiu furata.....cel care trebuia sa ma fure era la masina....asa ca am plecat singurica de pe terasa...mi-am luat fotograful si cameramanul.....si am disparut....super haioasa a fost faza.
Si la recuperat nu mi-am trimis pantoful, ci bratara. Si Sergiu a trebuit sa danseze prin tot restaurantul cu un tricou rosu pe el pe care erau desenate doua siluete, una de mire trist si una de mireasa zambareata, si sub astea scria mare GAME OVER.....toata lumea a ras pe seama lui....asta bineinteles pe langa Whiskey-ul de rigoare pe care a trebuit sa il dea hotilor....

crisstallus_cris
02.07.2008, 13:25:33
[quote=Joliutza;949233]Hai sa va povestesc si eu cum am fost furata. Le-am spus la un moment dat celor din formatie ca se va intampla dupa 12 noaptea (la 12 noaptea, pentru ca era 1 Iunie, i-am rugat sa cante "O lume minunata" a lui Mihai Constantinescu-si vroiam sa fiu acolo), si ei au inteles ca imediat dupa momentul asta se va intampla "hotia".
Eu eram pe terasa cu niste colegi de munca.....si apare mirele meu si-mi zice ca s-a anuntat ca s-a furat mireasa....mie nu-mi venea sa cred....si dupa ce mi-au confirmat si alte persoane, il intreb "Pai si eu acum ce fac? " ...si el imi raspunde: "Pai cum ce faci? Dispari!".....deci m-a impins sa fiu furata.....cel care trebuia sa ma fure era la masina....asa ca am plecat singurica de pe terasa...mi-am luat fotograful si cameramanul.....si am disparut....super haioasa a fost faza.
Si la recuperat nu mi-am trimis pantoful, ci bratara. Si Sergiu a trebuit sa danseze prin tot restaurantul cu un tricou rosu pe el pe care erau desenate doua siluete, una de mire trist si una de mireasa zambareata, si sub astea scria mare GAME OVER.....toata lumea a ras pe seama lui....asta bineinteles pe langa Whiskey-ul de rigoare pe care a trebuit sa il dea hotilor....[/quot
F tare.Se mai intampla si lucruri neprevazute,important e ca a iesit bine pana la urma,invitatii nu s-au prins si s-au amuzat de tricoul cu pricina.

luminitza99
05.07.2008, 13:56:15
sa va zic si eu o idee...doi prieteni de-ai lui iubi i-au zis k ei ma fura dar sa nu se astepte sa-i ceara bautura, sa se astepte la cereri de genul...o papiota de ata rosie, un ardei iute, un sac de carbuni, o cutie de chibrituri, o pereche de papuci de plastic marimea 43, etc...

adinuttz
08.07.2008, 17:00:28
sa va zic si eu o idee...doi prieteni de-ai lui iubi i-au zis k ei ma fura dar sa nu se astepte sa-i ceara bautura, sa se astepte la cereri de genul...o papiota de ata rosie, un ardei iute, un sac de carbuni, o cutie de chibrituri, o pereche de papuci de plastic marimea 43, etc...

Ce tare.. sa vedem de unde o sa faca rost :)>-

oana_alina
02.08.2008, 10:29:52
Sambata am fost la o nunta iar mireasa a fost rascumparata inainte de ora 12, au cerut cravata nasului, pantoful nasei, o carte postala.

adinuttz
11.10.2008, 19:18:17
La mine au cerut un bax de bere si iubi a zis ca sotia lui valoreaza cat un bax de bere ?!.. el le da un bax de whisky..si hotii gata au batut palma.. cand a venit plata..le-a adus iubi baxul.. intr-o mana.. era de sticle de 3cl..dar Jonnie Walker..=)) =)) =))

kitana
12.10.2008, 09:34:23
La nunta noastra sotul meu a trebuit sa "lupte" cu un cavaler (imbracat medieval) si sa imi faca o declaratie de dragoste, iar nasul a trebuit sa faca o tura de sala sarind pe un pogo-stick. Super distractiv momentul \:D/ !!!

chika
13.10.2008, 14:13:39
o prietena mi-a spus ca la nunta surorii ei, au "furat-o" mascatii cu mitraliere si toate cele, au rascumparat-o pe malul marii cu diplomate de bani, negocieri.
banuiesc ca a fost frumos

georgy_2006
14.10.2008, 15:44:29
la nunta mea, mirele a fost un excelent negociator. stiam ca nu este genul sa faca declaratii de dragoste, mai ales in public, asa ca nici nu a fost vorba de aceasta. nu s-a tocmit deloc la bautura, a dat cat au cerut hotii, insa a avut o conditie sa joace doua dansuri cu mireasa in brate. a fost super, primul dans a fost destul de scurt, insa al doilea.... oricum a fost super amuzant, cand o sa am inregistrarea o voi posta. ne-am distrat cu totii

nicodulcika
16.10.2008, 06:10:27
salut miresici. la nunta unei bune prietene, rapitorii i-au cerut sotului sa bea sampanie din pantoful ei (pe care il adusesera drept dovada ca mireasa e la ei), si sa ii cante o medlodie de dragoste. l-au pus saracul sa cante melodia ei preferata, a celo de la directia 5, si saracul mire nu are deloc ureche muzicala. a fost super haios.

alisuka
16.10.2008, 06:58:39
HI-HI-HI ceva asemantor sa intamplat si la nunta mea ,fratele meu stiind ca noi doi (adica miri avem o melodie preferata in spaniola)i-a cerut mirelui sa mi-o cante,acesta din urma exersase ca na si el vruia sa mi faca surpriza asta dar cand au adus rapitorii mireasaadica pe mine ,mirele saracu si cu frate-me se chinuiau de zor sa dea drumul la leptop sa-mi cante(caci nu stia bine toate versurile si melodia o avea pe cd ca si karaoke)si ce sa vezi ca de atata drum prin masina nu sa mai aprins leptopul caci sa ars placa de baza ,a fost amuzant pe o parte ca totzi ziceau ca e rusine sa cante dar noi cei care stiam adevarul nu eram atat de amuzati!:*

chika
16.10.2008, 08:44:33
sa bea sampanie din pantoful ei???:O , nu mi se pare amuzant...:-&

alina_si_cristi
16.10.2008, 11:59:30
La mine au cerut un bax de bere si iubi a zis ca sotia lui valoreaza cat un bax de bere ?!.. el le da un bax de whisky..si hotii gata au batut palma.. cand a venit plata..le-a adus iubi baxul.. intr-o mana.. era de sticle de 3cl..dar Jonnie Walker..=)) =)) =))

=)) =)) =)) Cea mai tare faza din cate stiu :))))) Si al meu a murit de ras cand i-am zis.

airina_bio
17.10.2008, 08:07:35
Cea mai tare faza pe care am vazut-o eu la furat. Mirii aveau un dans facut la coregraf - jumatate vals, jumatate r&b. Cand au furat mireasa, au furat si nasa si rapitorii pe langa bautura au vrut ca mirele si nasul sa danseze pe coregrafie. Nu mai zic ca nasul avea parul lung, prins in coada , au inceput ei valsul, si-a desfacut parul, era f gratios. Super comic. Oricum s-au descurcat onorabil si la vals si la r&b

adinuttz
17.10.2008, 21:33:17
=)) =)) =)) Cea mai tare faza din cate stiu :))))) Si al meu a murit de ras cand i-am zis.

Abia asteptam filmarea sa le vedem fetzele la hoti.. asa dezamagiti au ramas..:D

crumela
17.11.2008, 15:50:56
La mine la nunta cand au inceput sa trateze furatul miresei,al meu sotz a zis ca scapa ushor pentru ca el a fost cel care a oferit si nu i s-a cerut de hoti nimic.....si el a oferit:un bax de bere, o sticla de coniac Zaraza si o sticla de Angeli Cherry...hotii au fost de acord numai ca sotul meu nua fost atent k atunci cand au venit ei au intrebat ce ofera pentru PANTOFUL MIRESEI nu pentru mireasa, iar pentru ce a oferit el hotii i-au da un bocanc (cik a fost mireasa rock-eritza).;))
Pentru mireasa hotii au cerut 1 BAN iar sotul meu fericit le da 100 de lei, dar hotii o tzineau cu a lor k vor 1 ban nu 100 de lei, dupa lungi tratative a gasit la un invitat de la masa o moneda de 5 bani le-a dato shi a zis k dak nu are sa ii dea restu le lasa lor shpaga numai sa ii aduk mireasa cu bebele inapoi

ubita
18.11.2008, 06:54:10
La nunta mea eu mi-am dorit foarte tare sa nu fiu marfa la schimb pe bautura!!!Asta i-am si rugat pe rapitorii mei!
Au cerut pe mine o sticla de wischy,una de garone si ca ginerica sa cante pentru mine!!!:))
Iubitul meu a facut un show!!!Matusile lui,in tinerete au fost cantarete ,iar el le-a cam mostenit...L-au pus sa cante "Pusca si cureaua lata",fetelor...pana la lacrimi a impresionat!!!Asta mi-au spus invitatii!!!!
Matusile lui cand si-au vazut odorul plangeau pe infundate,dar invitati simpli prieteni de-ai parintilor incepusera sa planga de cat de frumos canta:)) !!!
A facut show...Ma bucur ca rapitorii mei au fost inspirati si i-au dat ocazia sa vada toata lumea ce barbat minunat mi-am luat!!!
Le-a zis"Maa,voi profitati de mine ca fac orice pentru mireasa mea!!!":">
Noi inca nu ne putem revenii,am avut o nunta...exact cum am visat,amandoi!!!!

crina_81
05.12.2008, 20:41:32
fetelor, dati-mi si mie o idee de rascumparare a miresei pt un mire care e timid si capos in acelasi timp;)) pun pariu ca nu o sa cante, nu o sa danseze, faza cu bautura e expirata...pur si simplu nu imi vine nicio idee!!! help!

Arina3891
05.12.2008, 22:50:38
fetelor, dati-mi si mie o idee de rascumparare a miresei pt un mire care e timid si capos in acelasi timp;)) pun pariu ca nu o sa cante, nu o sa danseze, faza cu bautura e expirata...pur si simplu nu imi vine nicio idee!!! help!
Un dans cu tine? De exemplu bis la dansul mirilor de la inceput;-)

georgy_2006
29.12.2008, 16:51:29
si eu mi-am luat un mire asa, dar am iesit bine pana la urma, pt ca el a negociat ca hotii sa faca doua dansuri cu mireasa in brate. problema e ca se intelesese cu formatia sa opreasca muzica atunci cand le face el semn... ce mai imi era mila de ei saracii, dar a fost super!

MimiEla
03.01.2009, 00:04:43
la nunta verisoarei mele, sotul acesteia dupa ce a platit hotii (verii nostrii) a cerut ca pt rasplata sa o treaca pragul in brate (nu e tocmai slabutza si era si insarcinata :D )si dragul de el, sotul... tot facea cate 2 pasi in spate pana a ajuns in fundul salonului...asa ca slabanogul de var cu mireasa in brate a facut fitness :D

la nunta mea, viitorul sot a spus ca angajeaza bodyguarzi. nicio problema ma lasa furata.... dar nu plateste hotii ci ii tine la usa :D

MimiEla
08.01.2009, 18:12:14
va doriti sa fiti furate ? da / nu ? de catre cine ? va alegeti locatia unde veti fi duse dinainte si indicati hotilor (care e locatia) ? sau vreti o surpriza ?

MimiEla
08.01.2009, 18:15:43
sa sparg gheata:
eu vreau sa fiu furata, sper de veri sau amicii nostri tineri... nu de vreo ruda indepartata si matolita bine... :d
as vrea sa-mi aleg dinainte locatia... inca nu m-am hotarat la una deci astept sugestii. nu vreau vreo surpriza trasnita cu striperi sau mai stiu eu ce de la hoti sau .... localuri cu alte nunti... sau sa stau in masina ca nu au idei unde sa ma duca... :-<

delphi
08.01.2009, 18:22:59
NU, nu imi doresc sa fiu furata.

mihaana
08.01.2009, 18:24:46
Normal ca vreau sa fiu furata! :)) Asta e farmecul nuntii. Si personal, nu ma intereseaza unde ma vor duce si nici nu vreau sa stiu cine ma va fura, vreau sa fie o surpriza, nu vreau nimic regizat. Sper sa fie totul bine! >:D<

Goldmoon
08.01.2009, 18:27:14
Nu vreau sa fiu furata!!
Nici nu o sa ma apuc sa fac circ in cazul in care cineva va incerca, dar un lucru e cert: daca vor sa ma fure va trebui sa ma ia pe sus; eu sigur nu o sa fug mai repede decat hotii ;))

chika
13.01.2009, 12:52:53
NU VREAU SA FIU FURATA!!!
am anuntat deja pe toti posibilii hoti. nu vreau sa plec de la propria nunta si sa umblu pe nu stiu unde, si de fortat nu au cum sa o faca pentru ca am claxonul destul de puternic =))

white-lily
13.01.2009, 13:01:34
Eu vreau sa fiu furata! Sunt sigura ca ma voi distra!!!!! nu voi regiza nimic :D

ione_ionela
13.01.2009, 16:23:16
respectam traditia ;)) nu?

mihaela82cta
15.01.2009, 05:33:39
eu am deja hotii stabiliti, locul unde ma vor duce si ce trebuie sa ceara recuperatorii o mica cerinta din partea mea :D ..e un moment distractiv zic eu ..asa ca o sa-l las in planurile mele

zuz
15.01.2009, 17:13:00
NU, nu vreau sa fiu furata :no_03: nu vreau sa fac tiganie...sa i se ceara mirelui sa imi faca declaratie (stiu ca ma iubeste, nu e nevoie sa se faca de ras in fata a 200 de pers) sau sa il puna sa cante (asta e un cosmar pt el =P~ )...nunta fara mireasa nu are niciun farmec...plus ca nu inteleg un lucru: multe mirese cand sunt furate, parca le ia cineva mintile! se dau in spectacol (ieftin), danseaza pe mese, urla...:no_04:

Joliutza
15.01.2009, 18:09:41
NU, nu vreau sa fiu furata :no_03: nu vreau sa fac tiganie...sa i se ceara mirelui sa imi faca declaratie (stiu ca ma iubeste, nu e nevoie sa se faca de ras in fata a 200 de pers) sau sa il puna sa cante (asta e un cosmar pt el =P~ )...nunta fara mireasa nu are niciun farmec...plus ca nu inteleg un lucru: multe mirese cand sunt furate, parca le ia cineva mintile! se dau in spectacol (ieftin), danseaza pe mese, urla...:no_04:

De ce esti atat de radicala? :| Nu trebuie neaparat sa faci tiganie sau sa te dai in spectacol...cum zici tu.

Normal ca stii ca te iubeste si nu ai nevoie de declaratii...e doar o traditie pe care multe dintre noi dorim sa o respectam, alaturi de altele.

La fel de bine am putea sa comentam si traditia cu gatitul miresei de catre nasa (toata lumea stie ca in ziua de azi miresele merg la un specialist sa arate cat mai bine, si cu toate astea nasa se face ca te aranjeaza cand vine la tine), cea cu adusul bijuteriilor in dar de catre mire (desi multe mirese si le aleg singure inainte de nunta) sau cea cu "Ia-ti mireasa ziua buna" de la restaurant, cand ti se ia voalul si ti se pune altceva pe cap (palarie/esarfa/batic) ce simbolizeaza faptul ca intri in randul femeilor maritate (lucru evident, din moment ce esti la propria-ti nunta).

Eu nu am facut tiganie....si a iesit un moment foarte frumos. Am fost la o cafea cu cei care m-au furat (nu am vrut in club pentru ca nu mai puteam deja de picioare), m-am relaxat un pic si am putut sa savurez pentru o jumatate de ora linistea...si sa ma gandesc la ce se petrecea oare in restaurant...

Insa fiecare cu parerea lui...

dvdruxandra
15.01.2009, 18:41:15
in cazul meu momentul in care am fost furata si ora in care am fost cu prietenii, departe de ceilalti invitati a fost unul din cele mai relaxante momente...nu ma intelegeti grasit, a fost extraordinar la nunta, dar la fel de bine m-am simtit si in acele clipe.....dupa ce am plecat din club(pt. ca am vrut sa merg sa dansez cu "hotii" mei(care apropos au fost 2 gasti, pt. ca cei cu care vorbisem ca ma fura s-au miscat mai greu si am fost furata de alta ceata-pana la urma au mers ambele tabere de hoti) am fost la primul semn giratoriu din Mamaia, unde am facut niste poze superbe+o filmare f. haioasa.........deci poate fi un moment f. frumos

cristinaa
16.01.2009, 01:04:59
cred ca da,o sa vad atunci dak am chef,dar pe undeva pe aproape nu vreau sa lipsesc prea mult

MimiEla
17.01.2009, 22:18:30
eu m-am mai gandit... as vrea ca acolo unde imi fac petrecerea burlacitelor...acolo sa ma si duc la furat ( o sa incerc sa aleg locul petrecerii undeva aproape de rest de nunta) ar fi funny cred eu

si cat ds hoti nu se ingramadeste nimeni..... nu trebuie sa fie neaparat hoti, pot fi si hoate... nu ?

Ralluka2004
30.01.2009, 00:01:13
Mie cel mai mult mi-a placut la nunta verisorului logodnicului meu. Au furat mireasa, cum se fura...au dus-o in discoteca...DAR...cand au adus-o era cam "firava" ea asa....neepilata, cu parul mov, si cu 46 la pantof :)) Culmea e ca mirele n-a observat ca nu e mireasa lui si de-abia cand L-A luat in brate si i-a dat voalul la oparte a obs ca mireasa nu-i :)) am ras cu lacrimi...era saracul ginere (care specific ca are 2 m si 120 kg) atat de emotionat si pierdut...:)) =))

Intr-un final...dupa lungi negocieri i-au adus si mireasa originala inapoi...

Ralluka2004
30.01.2009, 00:35:47
Deabia astept sa fiu furata...sa vad ce-o sa faca Alex atunci :)) Daca il pune sa cante...s-a terminat nunta....Crek le zice hotilor sa ma pastreze...sau s-ar putea hotii sa ofere bani sa ma ia mirele inapoi :))

Oricum ... deabia astept :D

purpleballet
30.01.2009, 01:00:21
eu stiu ca asa e traditia..dar ce simbolizeaza..eu nu vreau ca nimeni nciodata sa ma ia de lg iubi..si oare daca nu o sa ma las furata e ceva rau:D

vampirita
30.01.2009, 01:14:04
eu as vrea sa fie si el si eu "furati" mai mult ca sa ne luam inapoi si sa ramanem impreuna:x

cristinaaaaaa
09.06.2009, 14:30:50

e doar o traditie si nu siu cum sar face de ras sotul tau ca nu e obligat sa cante,plus de asta nu trebuie sa te duci undeva sa te dai in spectacol avand in vedere ca va fi cald poti pleca sa faci un dus ,ca doar nu pleci cateva ore
dar e alegerea ta

Andra22
09.06.2009, 15:27:30
Eu fac nunta in toiul verii=aglomeratie ...facem nunta la restaurant Zorile, asa ca, daca ma vor fura, sper din tot sufletul sa nu aiba careva vreo idee sa mergem in Mamaia ca parca vad ca se face nunta fara mine:-s ...asa ca le voi cere celor care ma vor fura(am deja cativa pretendenti) sa mergem ori la o terasa sa ne linistim, sa bem un pahar de sampanie...ori sa ne plimbam cateva minute la Cazinou, facem cateva poze mai interesante , avand in vedere ca va fi noapte si acesta va fi luminat ...cred eu...

Babutzu
09.06.2009, 15:37:48
in cazul meu momentul in care am fost furata si ora in care am fost cu prietenii, departe de ceilalti invitati a fost unul din cele mai relaxante momente...nu ma intelegeti grasit, a fost extraordinar la nunta, dar la fel de bine m-am simtit si in acele clipe.....dupa ce am plecat din club(pt. ca am vrut sa merg sa dansez cu "hotii" mei(care apropos au fost 2 gasti, pt. ca cei cu care vorbisem ca ma fura s-au miscat mai greu si am fost furata de alta ceata-pana la urma au mers ambele tabere de hoti) am fost la primul semn giratoriu din Mamaia, unde am facut niste poze superbe+o filmare f. haioasa.........deci poate fi un moment f. frumos
subscriu:)
si pentru mine a fost relaxant..distractie maxima .. ne`am simtit super:)
^:)^>:D<

LauraLuiOda
12.06.2009, 14:34:56
Eu fac nunta in toiul verii=aglomeratie ...facem nunta la restaurant Zorile, asa ca, daca ma vor fura, sper din tot sufletul sa nu aiba careva vreo idee sa mergem in Mamaia ca parca vad ca se face nunta fara mine:-s ...asa ca le voi cere celor care ma vor fura(am deja cativa pretendenti) sa mergem ori la o terasa sa ne linistim, sa bem un pahar de sampanie...ori sa ne plimbam cateva minute la Cazinou, facem cateva poze mai interesante , avand in vedere ca va fi noapte si acesta va fi luminat ...cred eu...
Avand in vedere ca faci la Zorile, chiar nu ai dc sa te plangi, acolo e crema de noapte a Constantei, ai o gramada de localuri unde sa alegi sa mergi. Ce sa mai zis eu care sunt la capatul Mamaiei, la sfarsit de octombrie, cand toate cluburile sunt inchise? poate sa ma duc sa stau la coada (si atunci) la Scoica Land?:D

Andra22
12.06.2009, 14:43:39
Avand in vedere ca faci la Zorile, chiar nu ai dc sa te plangi, acolo e crema de noapte a Constantei, ai o gramada de localuri unde sa alegi sa mergi. Ce sa mai zis eu care sunt la capatul Mamaiei, la sfarsit de octombrie, cand toate cluburile sunt inchise? poate sa ma duc sa stau la coada (si atunci) la Scoica Land?:D
:)) sau poate mergeti intr-un club, veniti in Constanta(chiar daca dureaza putin mai mult)!va miscati mai repede!

LauraLuiOda
12.06.2009, 14:48:03
:)) sau poate mergeti intr-un club, veniti in Constanta(chiar daca dureaza putin mai mult)!va miscati mai repede!
da, probabil pe la Dacia pe undeva, ori pe langa satul de vacanta, la bowling ceva....vedem. De fapt, nici nu tin mortis sa fiu furata

Andra22
12.06.2009, 14:53:04
da, probabil pe la Dacia pe undeva, ori pe langa satul de vacanta, la bowling ceva....vedem. De fapt, nici nu tin mortis sa fiu furata
nici eu nu tin mortis, mai ales ca imi voi dori sa stau langa proaspatul sot:x ptr ca stiu ca el se va simti bine doar daca sunt eu langa el ...se descurca cam prost la dansuri si are un mare stres din cauza asta:))asa ca se astepta ca eu sa salvez onoarea familiei:))

LauraLuiOda
12.06.2009, 15:13:31
nici eu nu tin mortis, mai ales ca imi voi dori sa stau langa proaspatul sot:x ptr ca stiu ca el se va simti bine doar daca sunt eu langa el ...se descurca cam prost la dansuri si are un mare stres din cauza asta:))asa ca se astepta ca eu sa salvez onoarea familiei:))
Si la mine la fel, dar acum ca mi-ai amintit (si ca m-a enervat zilele astea:hm:), de-a naibii ma las furata...sa se descurce!

Andra22
12.06.2009, 15:35:18
Si la mine la fel, dar acum ca mi-ai amintit (si ca m-a enervat zilele astea:hm:), de-a naibii ma las furata...sa se descurce!
e lasa ca-ti trec nervii pana atunci ...chiar poate cea emotionata vei fi tu in ziua aceea si nu vei vrea sa pleci nicaieri fara el:)) daca vom fi furate sau nu , sigur va fi una dintre cele mai frumoase zile!!!

yoplait
18.06.2009, 13:54:47
Mie cel mai mult mi-a placut la nunta verisorului logodnicului meu. Au furat mireasa, cum se fura...au dus-o in discoteca...DAR...cand au adus-o era cam "firava" ea asa....neepilata, cu parul mov, si cu 46 la pantof :)) Culmea e ca mirele n-a observat ca nu e mireasa lui si de-abia cand L-A luat in brate si i-a dat voalul la oparte a obs ca mireasa nu-i :)) am ras cu lacrimi...era saracul ginere (care specific ca are 2 m si 120 kg) atat de emotionat si pierdut...:)) =))

Intr-un final...dupa lungi negocieri i-au adus si mireasa originala inapoi...
ideea asta imi place,cred k intotdeauna va stirni risete si buna-dispozitie asa o boroboatza!:madlaugh:

dorinutza
29.08.2009, 08:36:22
sa va povestesc si eu cum am fost "furata" :D : dansam de mama focului cand de-odata o vad pe verisoara sotului k imi face semnne disperata...ma cheama la ea si imi zice k trebuie neaparat sa-mi zica ceva dar sa nu fiu trista:-SS ...ma trage afara din salon si imi zice k torturile mele(un tort format din 5 tortuletze) sunt fleashca...valeu...sa mor:(( ....ma pregateam sa ma duc cu viteza spre bucatarie sa le vad...numai k pt a ajunge la bucatarie trebuia sa ies din salon...cand colo..afara ma asteptau 2 veri si cameramanul:D ...m-au luat pe sus si m-au dus in discoteca...eu tot intrebam disperata"dar tortul meu????"..la care toti radeau si imi ziceau sa stau linistita k e totul in regula=P~ ...eeee..fetelor...era sa-mi stea inima:D pupici..si stati linistite..poate la voi nu va fi asa dramatic>-)
aaaa...si ca sa nu fiu off...la rascumparare l-au pus pe sotz sa-mi faca o declartatie de dragoste...l-au lasat s-o faca( declaratia) dupa care l-au mai trimis o data si la microfon k sa auda toata lumea ;))

adryana
01.09.2009, 18:59:25
haideti sa va spun cum am fost si eu furata. in timp ce dansam de mama focului, vine surioara mea cea draga si ma cheama pana afara sami zica ceva.cand colo cumnatu,cu un var si niste veriosare ma asteptau afara simi zic:gata te-am furat:D .dar miresoiul meu era chiar in fata rest cu niste invitati se racoreau afara un pic.si mau vazut cand eram furata.si eu ai zic:ai lasi sa ma fure? dar el:lasa ca doar o sa te aduca inapoi ce o sa faca cu tine:)) .am fost intrun club a dansat cumnatu a luat o stical de sampanie am fcaut poze neam zbenguit putin.apoi am mers la terasa in mamaia si am baut cate o cafea si ne-am mai odihnit picioarele.apoi cumnatu a intrat cu pantoful la dl ginerica sa incepa negocierile....partea proasta este ca noi ne-am pregatiti de acasa cu 3 sticle de whiski pt fiecare perche, dar datorita soacrei si aunui var am ramas cu 2 sticle ca deh de ce domne nu m-au furat din partea lor.in fine faza cu negociatul mi-a lasat un gust amar si nici nu vreau sa ma uit la ea pe dvd, mai mult vb o cumnata decat ginerica mi-a facut o mie de nervi cand am vazut,dar asta este pana la urma dnul ginerica a dat 2 sticle de whiski si o sticla de garone. si apoi m-a inpoiat cumnatul dlui ginerica:-p in brate saracutul de el:D

alipety
05.09.2009, 11:08:50
:(( la mine nu a fost nimic original [-( poate daca organizam si acest obicei, iesea mai interesant:D dar nu am mai avut starea necesara sa ma gandesc si la "furatul miresei"
astfel ca dupa cununia de la miezul noptii si dupa sky-lanterns, s-a pus o hora in mijlocul pontonului de mai mare dragul sa te zbantui :-p si cum dansam eu mai cu spor, vine sotul prietenei mele sa ma ia la dans si-mi zice:" gata, te furam, hai!"
si eu:"pai asa sa ies din hora?!zic ca merg la toaleta :D si pe urma ma furati"
bineinteles ca stiau aproape toti ca atunci ma fura, mai ales miresoiul meu :))
ies din hora, si o iau la fuga inaintea tuturor :)) prietenele dupa mine:"stai mai ca nu pot fugi cu toacele astea" :D
se hotaraste lumea sa ma duca in cucaracha, cam departe si cum era nebunie in mamaia (datorita concursului cu barcile) am cautat loc de parcare vreo juma de ora. mai mult am facut pe drum, decat am stat la dans :(( am luat cate un ice-tea, caci sampania era 600 lei :-SS si am facut cale intoarsa (eu tot spuneam:"cat mai stam? nu plecam?").
am lipsit cam o ora, ce sa-i faci cu traficul?![-(
la intoarcere, m-au incuiat in masina si mi-au luat pantoful...am stat vreo 5 minute si m-am odihnit, dar rau am facut, caci m-am molesit si la restaurant mi-a trebuit ceva vreme sa-mi revin.
rascumpararea? sotul meu a trebuit sa-mi faca o declaratie de dragoste (si le spusesem sa nu ceara asta ca se emotioneza) . nota 20 lui iubi ca s-a descurcat de minune si a avut inspiratie, astfel incat a stors cateva lacrimi prin sala (inclusiv tatalui meu :">). si au mai cerut o sticla de whiskey de 5 l (nici nu stiu daca exista, dar tata a venit cu ideea:" mai baieti, sa cereti 5 l de whiskey", dar a zis la misto si prietenii au crezut ca avem ceva pregatit :)):)):))). bineinteles ca au primit doar cate o sticla de whiskey si una de sampanie.
a mai fost o faza destul de neplacuta, cand iubi a jucat teatrul (la recomandarea cameramanului) si a fost furios ca m-au furat, le-a zis:" ma, luati mana de pe femeia mea" :D dar sotul prietenei mele s-a suparat si la tort a plecat :((
asa ca marti, dupa nunta, am fost la ei sa-l impacam si sa-i explicam ca a fost gluma. i-a trecut si sunt din nou prieteni...toata saptamana am fost pe capul lor, chiar si acum e iubi la el :-p

yoplait
28.09.2009, 00:05:15
VREAU SA FIU FURATA!O sa mergem undeva,vedem noi ce gasim,o sa beau o cafea si o sa fumez 2-3 tigari,o sa respir adinc...hihi,sunt sigura k intelegeti cum vine treaba...:madlaugh: . Momentul asta are ceva al lui...e momentul meu de glorie....8-} <:-P.A,cum suna treaba asta?Sper k aveti si voi simtul umorului,hihi!

JolyDeea
28.09.2009, 12:18:27
VREAU SA FIU FURATA!O sa mergem undeva,vedem noi ce gasim,o sa beau o cafea si o sa fumez 2-3 tigari,o sa respir adinc...hihi,sunt sigura k intelegeti cum vine treaba...:madlaugh: . Momentul asta are ceva al lui...e momentul meu de glorie....8-} <:-P.A,cum suna treaba asta?Sper k aveti si voi simtul umorului,hihi!
Subscriu..numai k eu nubeau cafea si nu fumez...
SI...o sa fie si momentul lui caci kt o sa lipsesc ii pregatesc o maree surpriza;))

nikoletta
28.09.2009, 12:21:41
Subscriu..numai k eu nubeau cafea si nu fumez...
SI...o sa fie si momentul lui caci kt o sa lipsesc ii pregatesc o maree surpriza;))
;)) facem schimb de mirese.. era o varianta dar cred ca e prea complicata.
vii tu in locul meu, si eu in locul tau =)) sa-i socam un pic pe ai nostri =))

JolyDeea
28.09.2009, 12:32:49
;)) facem schimb de mirese.. era o varianta dar cred ca e prea complicata.
vii tu in locul meu, si eu in locul tau =)) sa-i socam un pic pe ai nostri =))
ar fi o idee;))
eu ii fac o surpriza personala..vreau sa-i trimit niste dansatoare;))
si cei care ma fura vor sa imbrace un baiat in mireasa8-}..dar sa vada dk gasesc rochie=))

alexarusen
28.11.2009, 09:21:08
cei care m-au furat au vrut sa mergem intr-un club anume,am ajuns la destinatie si cand sa in tram....inchis....:D ,asa ca am ales alta destinatie.
despre rascumparare,hotii cerusera 2 sticle de whisky,dar nasul le-a pregatit o surpriza,sticlele erau de 50 ml.
am vazut ca se poarta si furatul mirelui,asa ca a fost si mirele furat,de fostele mele colege de handbal.nici nu vreau sa va spun cum mi l-au adus.
plin de ruj pe fata,un crac ridicat la pantaloni,camasa scoasa din pantaloni, slitul desfacut si legat la ochi.
am fost la o nunta si hoatele mirelui au fost nevoite sa bea suc dintr-un polonic care era tinut de mire in dreptul.....stiti voi.

LauraLuiOda
28.11.2009, 13:02:45
cei care m-au furat au vrut sa mergem intr-un club anume,am ajuns la destinatie si cand sa in tram....inchis....:D ,asa ca am ales alta destinatie.
despre rascumparare,hotii cerusera 2 sticle de whisky,dar nasul le-a pregatit o surpriza,sticlele erau de 50 ml.
am vazut ca se poarta si furatul mirelui,asa ca a fost si mirele furat,de fostele mele colege de handbal.nici nu vreau sa va spun cum mi l-au adus.
plin de ruj pe fata,un crac ridicat la pantaloni,camasa scoasa din pantaloni, slitul desfacut si legat la ochi.
am fost la o nunta si hoatele mirelui au fost nevoite sa bea suc dintr-un polonic care era tinut de mire in dreptul.....stiti voi.
Asta am vazut si eu, nu mai stiu exact unde, dar mi s-a parut scabros, pai e nunta nu petrecere privata sau de burlaci. Invitatii nu trebuie obligati sa se uite la asa ceva[-(

dvdruxandra
28.11.2009, 16:17:05
Asta am vazut si eu, nu mai stiu exact unde, dar mi s-a parut scabros, pai e nunta nu petrecere privata sau de burlaci. Invitatii nu trebuie obligati sa se uite la asa ceva[-(

corect :)>-

yoplait
29.11.2009, 14:46:51
Nu-i rau cu toate k pare mai degraba un cadru de film!K sa fie un live reusit depinde prea mult de deschiderea invitatilor si aci...nu stiu ce sa zic!;))

alexarusen
30.11.2009, 09:04:22
sincer nici eu nu as fi facut asa ceva la nunta mea,dar daca lor li s-a parut amuzant.....no comment(mai ales ca au fost si copii,am si eu si stiu cum este)

MimiEla
19.12.2009, 08:47:41
la furatul miresei la nunta prieteni mele a avut loc pe vaporasul pentru insula ovidiu. paznicul a fost dragut si ne-a aprins luminitele de pe vapor, ne-a pus muzica si pe puntea de sus am dansat un pic (era cam racoare, fiind un sfarsit de octombrie) si apoi ne-am intors la local.
a fost o locatie inedita ;))

piripii
19.12.2009, 19:37:23
hello,noi am hotarat sa la facem o farsa prietenilor si sa aparem amandoi,eu si sotul legati cu catuse unul de altul ,sa le dam impresia ca asa nu ma vor putea fura.bine,va fi doar o gluma ca ma las furata.;)) ;)) ;))

blonda1111
20.12.2009, 08:49:39
hello,noi am hotarat sa la facem o farsa prietenilor si sa aparem amandoi,eu si sotul legati cu catuse unul de altul ,sa le dam impresia ca asa nu ma vor putea fura.bine,va fi doar o gluma ca ma las furata.;)) ;)) ;))
traznite ideea. Numai ca aveti cheia la indemana ;;) ...

elena_v_
04.02.2010, 11:22:53

=)) foarte tareee

lam
15.02.2010, 09:52:04
da si eu vreau sa fiu furata ... deja prietenii nostri vorbesc mereu despre momentul acesta ... si-l tachineaza pe miresoiul meu cu diverse rascumparari :D ... e o chestie haioasa si tinand cont k din 2008 am fost cavaleri domnisoare la 5 nunti si am tot furat la mirese si miresoiul meu a tot carat la mirese pe mine nu trebuie sa ma care altii :-p ... :*:*

piticMic
18.02.2010, 21:52:26
pana la urma daca nu se fura mireasa, nunta nu are farmecul ei..:X:X:X

lam
18.02.2010, 21:54:20
pana la urma daca nu se fura mireasa, nunta nu are farmecul ei..:X:X:X

corect :)>- sunt de acord cu tine :*

leilush
29.03.2010, 15:48:48
Buna, dragi miresici! Am citit pe aici multe idei cu rascumparatul miresei. Miresoiul meu nu a indeplinit vreo cerinta inedita, doar a facut multauzitul striptease ( of doamne!) zic asa ca eu stiam ce am in ograda, asa ca interzisesem asa o cerere, cand s-a trezit cineva sa zica cuvantul si s-a lipit. a facut miresoiul show inedit, pe "you can leave your hat on", binenteles. lumea in extaz, toata lumea filma, camere, telefon, (io vazui pe dvd :D). nu a scos multe, dar dansul a lasat lumea cu gura cascata, propunerile de dans la petreceri private au curs :)) cand m-am intors si l-am gasit cam dezbracat, ne-am intrat deja in ritmul oamenilor casatoriti, cu un el cu privire vinovata (" eu nu am vrut dar au insistat, ce sa fac? o:-) ) si eu cu mana in sold ("juma' de ora te-am lasat singur si uite cum te gasesc :[email protected] "). o faza buna a fost cand i s-au prezentat 3 pantofi diferiti ca dovada si a fost intrebat care sunt cei corecti. S-a blocat saracu', nu mai stia cu care ma incaltase la pranz cand m-a luat de acasa. toti erau ai mei, desigur, cu 3 variante de toc :))

va doresc amintiri frumoase!

Dementa
05.07.2010, 21:47:37
Eu ma gandesc sa fac o surpriza tuturor invitatilor si o farsa viitorului meu sot. Dupa ce sunt furata si rascumparata, miresoiul meu va primi o alta mireasa :D Am un vecin care face nunta in aceeasi zi cu mine si l-am transformat pe fratele lui in complice iar acum astept sa ma puna in legatura cu viitoarea lui cumnata. Sper sa fie si ea de acord si cu un gram de nebunie o sa fie un moment super :-p

dvdruxandra
06.07.2010, 07:19:53
Eu ma gandesc sa fac o surpriza tuturor invitatilor si o farsa viitorului meu sot. Dupa ce sunt furata si rascumparata, miresoiul meu va primi o alta mireasa :D Am un vecin care face nunta in aceeasi zi cu mine si l-am transformat pe fratele lui in complice iar acum astept sa ma puna in legatura cu viitoarea lui cumnata. Sper sa fie si ea de acord si cu un gram de nebunie o sa fie un moment super :-p

dragutza ideea si-ti pot spune ca mai amuzant este daca mireasa care te va "inlocui" ar fi de fapt un miresoi...

mire_sika
06.07.2010, 10:15:31

Tare! si-asa eu cred ca n-o sa ma las furata, e o idee excelenta sa ma leg de miresoi :):):)

marrya
12.10.2010, 12:18:22
Pe mine..sincer nu m-ar fi putut "fura" decat daca hotii si-ar fi dorit sa faca hernie si sa ramana fara mostenitori!!:)) asa ca am plecat cu ei de brat! Faza tare a fost la intorcere cand m-au lasat in urma si eu m-am ascuns dupa masini..si m-au pierdut...ce-am mai ras de ei!!!! ma cautau disperati..dar... ca sa nu le stric surpriza..am iesit singura din ascuzatoare...desi mi-a trecut prin minte sa ocolesc Restaurantul si sa intru prin cealalta parte!!
La alte nuntii, la 12 noaptea in loc de furta mireasa ( care nu si-a dorit) a fost prezentat Tortul...!

madalina_
03.11.2010, 23:20:48
de obicei mirele trebuie sa execute cererile de rascumparare...asta in cazul in care nu se intelege dinainte cu "furaciosii"

mie mi-a placut cand m-au furat....ma rog...ne-au furat ...pt k la nunta mea s-a furat si mireasa si nasa...:D

foarte tare!!!as fi vrut si eu dar nu aveam timpul necesar...

nitu_valy
10.05.2011, 20:33:27
eu nu imi doresc sa fiu furata...oare se va supara cineva?

40raluk
28.10.2011, 18:48:56
nici eu nu vreau sa fiu furata, mi se pare o tampenieeeeee , sa pleci de la nunta ta, sa pierzi 2 ore.... sper sa nu ma ia cu forta

buburuza82
28.10.2011, 19:27:40
nici eu nu vreau sa fiu furata, mi se pare o tampenieeeeee , sa pleci de la nunta ta, sa pierzi 2 ore.... sper sa nu ma ia cu forta

De obicei mireasa e furata de prietenii cei mai apropiati, asa ca daca le spui ca nu vrei sa fii furata, ar trebui sa te inteleaga. Iar daca nu inteleg, ii ameninti ca ii reclami pentru sechestrare de persoane :laugh:

mire_sika
26.06.2012, 23:10:52
De obicei mireasa e furata de prietenii cei mai apropiati, asa ca daca le spui ca nu vrei sa fii furata, ar trebui sa te inteleaga. Iar daca nu inteleg, ii ameninti ca ii reclami pentru sechestrare de persoane :laugh:

eu am facut urat la hoti si ca sa nu plece cu mana goala mi-au rapit sotul................

Lavinia1984
23.04.2013, 18:48:33
Eu una ma gandeam sa regizez marea rapire, astfel incat sa nu am surpriza ca ma trezesc cu vreun grup de ametiti care nu stiu incotro sa o apuce si batem degeaba strazile in timp ce invitatii se plictisesc de moarte la restaurant.. mai ales ca mirele nu e asa party animal, pe mine e toata raspunderea sa tin atmosfera incinsa...
Am vazut pe net poze cu niste scenarii foarte tari: nuntati cu cagule pe cap care iau mireasa pe sus sub amenintarea pistolului, baieti de la securitate care intra in forta si o iau pe mireasa, rapitori care se intorc cu alta mireasa la schimb :))))
Voi ce parere aveti? Merita sa pregatesti rapirea si sa incerci sa realizezi ceva funny si surprinzator sau sa te ambitionezi sa nu fii furata?

Dobre_alina
23.04.2013, 20:48:14
Eu furata nu ma las. Am zis asa , doar in cazul in care reuseste cineva sa ma pacaleasca in adevaratul sens al cuvantului..incat sa nu mi dau seama ce se intampla , si sa ma faca sa "cad in capcana":)) dar altfel nu.