PDA

Versiunea completa : Trupe de dans la nunta, ansamblu popular, dansuri latino etc

Pagini : 1 [2]

r_a_ralu
22.06.2012, 12:11:11
Hmm foarte interesanta ideea ta!!!Incearca pe la trupele de stand up comedy poate gasesti ceva si ne anunti si pe noi :D

Pana la urma am gasit si sunt foarte incantata.
Poate ai auzit sau l-ai vazut pe la TV pe actorul Vasile Calofir. El are o echipa si promoveaza conceptul de "nunta spectacol" cu momente comice, momente de dans, actori costumari, etc. Cu siguranta gasesti mai multe informatii la o simpla cautare pe google daca te intereseaza detalii (sau imi dai un mesaj PM si iti spun site-ul). Si printre toate serviciile pe care le ofera fac si pe "statuile vii".
Am fost foarte incantata de toate ideile pe care le au si viziunea unei nunti din punctul lor de vedere insa, din pacate, cand ne-am intalnit cu ei aveam destul de multe detalii legate de nunta puse deja la punct si nu am putut sa luam un pachet mai complez de la ei.

Browneyes2000
25.06.2012, 14:40:13
Hello!

s-a gandit careva la o trupa de copilasi pentru dans?
eu as avea nevoie de un grup de fetite la vreo 4-5 anisori,dar nu gasesc pe nicaieri.
ma gandisem la un moment de french can can si cred ca ar fi haios, insa nu am reusit sa gasesc pe nicaieri un astfel de grup.
any ideas?

multumesc

maryanna
25.06.2012, 19:19:39
Hello!

eu as avea nevoie de un grup de fetite la vreo 4-5 anisori,dar nu gasesc pe nicaieri.
ma gandisem la un moment de french can can si cred ca ar fi haios, insa nu am reusit sa gasesc pe nicaieri un astfel de grup.
any ideas?

multumesc

Da, cred ca ar fi haios cu ceva trupa de copilas, cauta si tu pe net, s-ar putea sa gasesti...Am tot vazut la "Romanii au Talent" chiar cateva trupe dragute! La French Can-Can nu stiu ce sa zic >:/

maryanna
25.06.2012, 19:21:53
Ideea asta cu trupele de dans la nunta e noua dar am fost la multe nunti si am vazut ca este o idee foarte buna.Este divertisment si oamenilor le place lucrul asta.Noi unde am facut cursurile de vals,am aflat ca se ocupa si de perechile acestea pentru nunta.Ce ne-a palcut este ca fata care ne-a invatat dansul danseaza si ea,deci am avut mult mai multa increderea sa o alegem pe ea si trupa ei de perechi.
Noi avem nunta tematica si este bine ca se poate adapta.Adica ce doresti aia danseaza cele 2 perechi :)..
Mi se pare o idee foarte buna in concluzie:)

Da, am vazut si eu la o nunta, si chiar a fost frumos, a antrenat publicul, toti stateau in picioare si aplaudau pe ritmul lor...Spre sfarsit au si luat mirii si nasii la dans, si au terminat cu cateva dansuri latino, la care au invitat pe toata lumea...Adica daca chiar alegi pe cine trebuie, poti face spectacol!

Rluk
28.06.2012, 19:46:23
Da, am vazut si eu la o nunta, si chiar a fost frumos, a antrenat publicul, toti stateau in picioare si aplaudau pe ritmul lor...Spre sfarsit au si luat mirii si nasii la dans, si au terminat cu cateva dansuri latino, la care au invitat pe toata lumea...Adica daca chiar alegi pe cine trebuie, poti face spectacol!

Si noi am avut un moment cu dansatori adulti (instructorul de dans, Razvan, de la Pompitas, si cu partenera lui), si a fost foarte placut, mai ales ca a fost surpriza, niciunul dintre invitati nu stia ca vor veni dansatori, nici macar nasii n-au stiut :D si chiar a fost fain, ma uitam la invitati si erau cu gura cascata si se uitau pe ring :D si a fost fain ca dupa dans, ne-au luat si pe noi la dans si apoi pe miri si incet incet alti invitati si au fost foarte incantati. e o idee faina asta, cu moment de dans profi la nunta ;)

eleee
18.07.2012, 14:28:03
Puteti sa imi spuneti si mie ce ora ar fi mai potrivita pentru un program cu un ansamblu folcloric ?Sa danseze inainte de 12 sau dupa 12 pe la 1 noaptea?

macris
18.07.2012, 15:22:58
Puteti sa imi spuneti si mie ce ora ar fi mai potrivita pentru un program cu un ansamblu folcloric ?Sa danseze inainte de 12 sau dupa 12 pe la 1 noaptea?

La noi vor veni intre 9.30 si 10.00 si vor dansa jumatate de ora.

diana_asandei
30.07.2012, 22:26:26
Buna,

Imi poti da te rog numele lor si contactul, sunt si eu in cautare si in criza de timp :( merci frumos
Diana

noi am avut la nunta 2 dansatori draguti :) ne-au luat 3 mil. jumate pe un program cam de 5-10 min., nu mai stiu exact cat a durat. Tipa s-a schimbat de 2 ori, costumele au fost extraordinare, mai ales rochita rosie de la tango care era foarte scurta si cu niste pene rosii,....foarte sexi :)
Ce e cel mai important ca au facut o atmosfera frumoasa. :)

diana_asandei
31.07.2012, 17:03:16
Buna, īmi poate cineva recomanda o trupa de dans, o pereche, animatori. Ceva la un preț rezonabil. Sunt puțin in criza de timp orice ajutor este mai mult decāt binevenit. Nunta e in București . Multumesc

roxanayuby
01.08.2012, 10:50:58
Hmm foarte interesanta ideea ta!!!Incearca pe la trupele de stand up comedy poate gasesti ceva si ne anunti si pe noi :D
Da si trupele stand up comedy sunt interesante pt o nunta. astept impresiile celor care au avut asa ceva

anya25
05.08.2012, 14:13:59
Buna miresicilor,

As vrea si eu o recomandare pentru o trupa de dansuri populare in Bucuresti. Sugestii?

Multumesc!
iti recomand cu caldura grupul ciobanasul,eu i-am avut la nunta

Thaise
06.08.2012, 14:12:31
Hello!

any ideas?

multumesc

Buna...si noi am vrut copilasi si am gasit la scoala unde am invatat dansurile de nunta,ea se ocupa si de copilasi dansatori programe artistice la nunta si botez.nu cred ca pot da nume aici eventual daca te mai intereseaza iti las in privat.
plus ca momentele le alegi tu,orice stil de dans doresti.

zaza19
30.08.2012, 12:59:51
au fost foarte ok, au dansat bine (cat ma pricep eu la populara), au avut succes! :)
Au dansat cam 20 min cred, dans propriu zis ca au avut doua momente intre care si-au schimbat costumele si la final au facut o hora cu noi si cu invitatii. :)

Am rugamintea sa-mi trimiti un PM cu numele si numarul de telefon, te rog. Sunt in pana de idei. Multumesc.

anka_mistery
06.09.2012, 12:55:24
au fost foarte ok, au dansat bine (cat ma pricep eu la populara), au avut succes! :)
Au dansat cam 20 min cred, dans propriu zis ca au avut doua momente intre care si-au schimbat costumele si la final au facut o hora cu noi si cu invitatii. :)

Buna!

Imi trimisti si mie te rog PM cu numele, nr de telefon si tariful acestei trupe?

Multumesc

anka_mistery
06.09.2012, 13:01:59
Noi vom avea 2 copile, gimnaste cu program artistic de dans combinat cu elemente de gimnastica.

Imi poti spune si mie te rog intr-un PM numele lor (daca sunt o trupa), nr de telefon si tariful, respectiv si cat timp vor dansa?

Multumesc frumos!

lady_cara
02.10.2012, 12:42:47
Si noi am avut atat trupa de dans modern ( cha cha, tango.. ) - doi dansatori care au venit undeva in jur de ora 11:00 si o trupa de dansuri populare - in total au fost 4 perechi de dansatori - care au ajuns in jur de ora 01:30 si au animat petrecerea, chiar am fost intrebati de un alt cuplu care avea nunta dupa noi de contactul lor.

Dansatorii de muzica populara au dansat in total 40 min, timp in care au dansat jocuri din 3 zone ale tarii si dupa fiecare dans luau si invitatii la dans, hore, si intre timp se schimbau in cealalta costumatie.
A fost un moment foarte frumos si apreciat de toti invitatii.

FBMIRELA
09.10.2012, 19:39:59
Buna, FBmirela
Ne spui te rog si cat te-a costat trupa de dans? Ms mult!

Pentru cei inca interesati trupa Iuno dance a costat 1250 euro incluzand si un dj . De asemeni cei din afara capitalei trebuie sa suporte si costurile de cazare si transport.
Per total am dat 2200 euro , negociind mai multe..lumini ambientale, decoratiuni, tun de lumina etc

panduru86
19.10.2012, 11:18:12
Buna , eu am fost recent la o nunta la care au dansat un grup de 4 fete , pe muzica orientala. In general nu stau pe genul asta de muzica si nici nu sunt adepta dansatoarelor de oriental la o nunta, dar de ele chiar mi-a placut ! Am inteles ca este vorba de trupa" Loca " dar nu stiu de unde sunt sau unde le poti gasi , din pacate :(!
Sper sa-ti fi fost de ajutor, poate reusesti sa dai de ele !

Buna. Mi-ai trimis un msg privat pentru o recomandare pentru cantareata Mihaela Barbu. Poti sa imi zici cam cat costa. Eu nu pot da msg private.
Merci

maryanna
19.10.2012, 21:11:26
Si noi am avut atat trupa de dans modern ( cha cha, tango.. ) - doi dansatori care au venit undeva in jur de ora 11:00 si o trupa de dansuri populare - in total au fost 4 perechi de dansatori - care au ajuns in jur de ora 01:30 si au animat petrecerea, chiar am fost intrebati de un alt cuplu care avea nunta dupa noi de contactul lor.

Dansatorii de muzica populara au dansat in total 40 min, timp in care au dansat jocuri din 3 zone ale tarii si dupa fiecare dans luau si invitatii la dans, hore, si intre timp se schimbau in cealalta costumatie.

Da, banuiesc ca a fost frumos, si cu dans modern, si cu populara, sa impaci pe toata lumea =D>

klauditza2004
28.10.2012, 00:01:07
Buna, un nou tip de "dans" la nunti, mai ales pentru o nunta iesita din tipar am vazut ca este "Dansul gainii" , este o traditie populara pe care o practicau bunicile noastre la nunta, supriza pentru nas si nasa, sunt trupe de profesionisti care vin cu toata "recuzita" la ei : o gaina asezonata frumos pe o tava, dansatorii/uratorii imbracati in straie populare, e haios si se destinde atmosfera.
Distractie placuta!

r_a_ralu
22.11.2012, 14:05:20
..........

Izabelutz
22.11.2012, 14:33:15
Buna, un nou tip de "dans" la nunti, mai ales pentru o nunta iesita din tipar am vazut ca este "Dansul gainii" , este o traditie populara pe care o practicau bunicile noastre la nunta, supriza pentru nas si nasa, sunt trupe de profesionisti care vin cu toata "recuzita" la ei : o gaina asezonata frumos pe o tava, dansatorii/uratorii imbracati in straie populare, e haios si se destinde atmosfera.
Distractie placuta!

Am vazut chestia asta la o nunta si nu mi-a placut.

sim_doinita
08.12.2012, 22:53:52
Distractie placuta!

mie mi se pare cerseala.

anairam_unid
03.01.2013, 21:51:03
Corina eu nu cred ca e vb de eclipsare,sau chestii de genul asta.Formatiile de dans la nunta sunt pentru a aduce putina diversitate si pentru a i binedispune pe nuntasi.Noi de exemplu am avut formatie de dans modern si o foramatie de dans popular si crede ma toti nuntasii au fost super incantati.

Buna

daca sunt din bucuresti imi poti spune ce pret ai platit pentru ei si cat au dansat.am si eu nunta pe 31.08.2013 si mi-as dori un astfel de moment.

Merci

Mada90
04.01.2013, 16:57:19
Buna

daca sunt din bucuresti imi poti spune ce pret ai platit pentru ei si cat au dansat.am si eu nunta pe 31.08.2013 si mi-as dori un astfel de moment.

Merci

Si eu am avut la nunta moment cu dansuri populare.Am dat pentru un program de 45 min( trei dansuri din diferite zone ale tarii, un obicei si un dans cu publicul) 800 Ron.
A fost foarte frumos!

alinutza_2500
06.03.2013, 21:54:27
Buna

Merci

Buna,

si eu tocmai mi-am rezervat un grup de copilasi pentru showuri de dansuri - populara,internationala si latino.Abia astept:)

Di_ianna
30.03.2013, 22:38:17
Nu stie nimeni care ar fi pretul pentru o cantare la nunta pentru Ana Ilca Muresan?
Multumesc! :*

RamonaS.
03.04.2013, 19:08:37
Buna. Este vreo miresica care a avut calusari la nunta pe aici?

ankhanna
03.04.2013, 19:32:31
hello,
as vrea o trupa de dans. Ma poate ajuta cineva cu un contact? De preferat din bucuresti sua zona asta.
Mersi.
buna,
chiar daca ti se va parea departe, iti recomand cu incredere o formatie din constanta : Live group, o gasesti si pe internet.
Ca fapt divers, noi i-am adus tocmai la focsani, sunt super

and2bal
04.04.2013, 15:03:38
Eu am vazut la multe nunti trupe de dans de toate genurile, este frumos doar ca la un moment dat plictiseste daca e prea mult! Eu m-am decis sa nu am la nunta din acest motiv!

kittyv
10.04.2013, 18:40:02
buna. mi se pare o idee buna

sim_doinita
30.04.2013, 18:22:42
Eu am vazut la multe nunti trupe de dans de toate genurile, este frumos doar ca la un moment dat plictiseste daca e prea mult! Eu m-am decis sa nu am la nunta din acest motiv!

Eu am vazut o trupa foarte draguta la o nunta, care nu faceau doar dans si atat, faceau cate un dans si apoi scoteau oamenii la joc. Apoi reveneau dupa ceva timp, mai dansau 5 minute, iarasi ne scoteau pe toti sa dansam...mi-a placut , mai ales in ideea in care chiar daca nu ne omoram noi cu muzica populara, cand au venit ei toata lumea era pe ring si chiuia :))
Asa ca mi-am luat si eu trupa respectiva. Sper sa aiba acelasi succes si la nunta noastra :)
Cauta pe youtube Dansatori evenimente nunta - dans din Moldova si ii vezi , ca nu stiu daca o sa apara linkul.
http://www.youtube.com/watch?v=3C-XpyggYQs

ila_m
20.05.2013, 23:36:14
Si eu am avut la nunta moment cu dansuri populare.Am dat pentru un program de 45 min( trei dansuri din diferite zone ale tarii, un obicei si un dans cu publicul) 800 Ron.
A fost foarte frumos!

Buna! Te rog sa imi dai si mie datele de contact.
Multumesc!

nmihai
15.06.2013, 23:12:46
Buna... eu am vorbit cu alt ansamblu pentru nunta mea...i-am mai vazut pe la alte nunti si sunt foaarte buni... daca vrei sa te pun in legatura cu ei scrie-mi adresa ta de mail intr-un pm. Ca pret, eu am ales pachetul de 3 perechi cu lautari si platesc 14 milioane...dar daca vrei doar dansatori te costa 6.

Buna!
Ma intereseaza si pe mine pentru nunta noastra din septembria 2-4 perechi de danasatori/ansamblu folcloric. Cunoasteti vreun ansamblu?
multumesc,
Nicoleta

nmihai
15.06.2013, 23:14:32
Si eu voi avea la nunta dansuri populare...i-am vazut la nunta unei prietene...si i-am chemat si la mine, pt k f scot lumea la dans si sunt de efect. Si ca pret, mi se pare acceptabil...as fi vrut si dans de societate, dar cer muult prea mult asa ca am renuntat la idee :(

Buna!
Se poate sa ne dai si noua datele lor de contact?
multumesc,
Nicoleta

nmihai
15.06.2013, 23:23:15
Buna

Merci
Buna!
Si noi avem nunta in sept pe 28, 2013 si am vrea si noi 2-4 perechi de dansuri/ansamblu. Se poate sa ne lasi datele de contact?
multumesc,
Nicoleta

nmihai
16.06.2013, 00:32:13
Buna,

motivul pentru care ne dorim dansatori la nunta este acela de a avea momente spectaculoase.Astfel de momente se pot obtine avand dansatori de categorie "OPEN" atat la sectiunea standard cat si la sectiunea latino.Doar astfel de dansatori pot "fermeca" invitatii.
Daca cineva isi doreste sa aiba astfel de momente imi poate da PM si eu ii voi recomanda cateva perechi din aceasta categorie.

Buna Lummy,

Sunt nou inregistrata pe site deci nu am access la PM dar mi-as dori tare mult niste date de contact a unui ansamblu folcloric, dansatori pentru nunta, in sep 2013.
Multumesc frumos.
Nicoleta

miresici234
24.07.2013, 14:09:31
E de preferat sa apelezi la o agentie specializata, care sa se ocupe de tot in locul tau. Crede-ma, merita, va iesi totul ca la carte! :)

jlix
17.08.2013, 01:05:11
Noi le-am avut pe fetele de la Trupe Vogue si vreau sa va spun sa sunt senzationale! Au avut trei reprize: prima mai lunga cu doua dansuri, intai de revista, cu umbrelute si pe urma french can-can; a doua dans latino in niste costume foarte faine din pene, gen carnavalul de la Rio si a treia dans popular Calusul. La final au si invitat lumea la dans si au dansat cu noi vreo trei dansuri pe muzica populara. Cand au intrat pentru al doilea dans am avut un moment din asta cand ma uitam la ele, ma uitam si la invitatii care pareau tare incantati si ma gandeam: "Bai, ce nunta faina am organizat!" :D
Poze:
552346552347552341552342552343552344552340

anaid.diana
20.08.2013, 12:10:36
Noi le-am avut pe fetele de la Trupe Vogue si vreau sa va spun sa sunt senzationale! Au avut trei reprize: prima mai lunga cu doua dansuri, intai de revista, cu umbrelute si pe urma french can-can; a doua dans latino in niste costume foarte faine din pene, gen carnavalul de la Rio si a treia dans popular Calusul. La final au si invitat lumea la dans si au dansat cu noi vreo trei dansuri pe muzica populara. Cand au intrat pentru al doilea dans am avut un moment din asta cand ma uitam la ele, ma uitam si la invitatii care pareau tare incantati si ma gandeam: "Bai, ce nunta faina am organizat!" :D
Poze:
552346552347552341552342552343552344552340

Misto pozele si descrierea si mai ales satisafacerea de dupa nunta :)

anaid.diana
20.08.2013, 12:11:38
E de preferat sa apelezi la o agentie specializata, care sa se ocupe de tot in locul tau. Crede-ma, merita, va iesi totul ca la carte! :)

Poti sa recomanzi ceva ?

anaid.diana
20.08.2013, 12:12:51

Pai dar nu pui o seara intreaga..2 ore cred ca este in regula si trece timpul foarte placut si multi adorsa dansurile, mai ales la o nunta

Lalla
04.11.2013, 14:49:25
Noi am avut 2 perechi de dansatori la nunta care au avut 2 momente de aprox 10 minute fiecare si a fost super, toata lumea a fost impresionata!

Mihandy
03.04.2014, 00:19:08

Buna,

Imi poti spune despre ce ansamblu de dansuri populare este vorba ca sa-i contactez? merciii

adelina.matei
15.04.2014, 00:49:20

De curiozitate, cat v-a costat?Eu nu m-am gandit la asta pana acum cand e prea tarziu :))

vulpeadesertului
06.05.2014, 08:22:56
De curiozitate, cat v-a costat?Eu nu m-am gandit la asta pana acum cand e prea tarziu :))
si eu am vazut la o nunta un cuplu de dansatori dar erau copilasi si fff talentati
chiar au animat nunta!

sim_doinita
10.05.2014, 20:24:48
Buna,

Imi poti spune despre ce ansamblu de dansuri populare este vorba ca sa-i contactez? merciii

Si noi vom avea un ansamblu folcloric si din descriere cred ca sunt aceiasi. I-am mai vazut la o nunta si faceau super atmosfera, au luat lumea la dans dupa fiecare coregrafie de-a lor si avea si muzica foarte antrenanta.

GeorgianaCnst
10.05.2014, 22:05:53
Buna Lummy,

Sunt nou inregistrata pe site deci nu am access la PM dar mi-as dori tare mult niste date de contact a unui ansamblu folcloric, dansatori pentru nunta, in sep 2013.
Multumesc frumos.
Nicoleta

Iti recomand ansamblul folcloric Doinita din Bucuresti. I-am avut la nunta mea in februarie si au facut o atmosfera extraordinara, se umplea ringul cand invitau ei oamenii la dans. De atunci am spus ca o sa ii recomand cu drag mai departe oricui are nevoie, pentru ca o merita. :)

miresici.braila
10.06.2014, 00:34:22
[QUOTE=ecomyky;3712745]mai fetelor eu am avut un grup de dansatori format din 4 perechi de dansatori si impreuna cu ei canta un baietel in varsta de 13 ani muzica populara, sunt din galati si multa lume i a recomandat, am vazut prima data la o nunta si apoi pe site ciobanasul se numesc si au si site , mi au palcut sunt toti tineri cred ca mai mult de 25 de ani nu au si mi au dat sa aleg dansurile din ce zona sa fie plus ca aveau si costume ce sa mai oamenii erau pregatiti adevarati profesionisti asa cum a zis un invitat de la nunta ,coregraf de mesesrie......cat ai platit pentru dansatori?

nicoleta.lupascu
08.01.2015, 22:50:29
Iti recomand ansamblul folcloric Doinita din Bucuresti. I-am avut la nunta mea in februarie si au facut o atmosfera extraordinara, se umplea ringul cand invitau ei oamenii la dans. De atunci am spus ca o sa ii recomand cu drag mai departe oricui are nevoie, pentru ca o merita. :)

Imi poti spune cate perechi ai avut si cat au costat? Am cerut si eu o ofera zilele trecute pe mail de la ei, dar inca nu am primit raspuns. Multumesc

GeorgianaCnst
28.04.2015, 01:33:43
Imi poti spune cate perechi ai avut si cat au costat? Am cerut si eu o ofera zilele trecute pe mail de la ei, dar inca nu am primit raspuns. Multumesc

Eu am ales oferta full, cu 4 perechi, care au fost 1200 de lei. Dar au si oferte pe la 600 de lei

Adela_H
30.09.2015, 16:19:29
Recomand ansamblul folcloric Junii Brasovului - sunt foarte de treaba, au facut o atmosfera cum nu ma asteptam, au luat invitatii la dans...a fost foarte bine.

Orice astfel de moment "artistic" alegeti pentru nunta este o alegere foarte buna. Lumea reactioneaza tare bine cand apare cate o astfel de surpriza in cadrul nuntii.

Mult succes!