PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Husi

Pagini : 1 [2]

daniy_el
24.03.2010, 18:59:38
[quote=Cinderela02;3126584]Asta e rochia mea, cu tot cu mine

Super rochita si miresica la fel :A Ma bucur ca ti-ai gasit rochita visata. Mie imi plac mai multe stiluri, am probat cateva dar n-am simtit la nicuna ca "aia e".
O sa mai caut. Inca nu ma panichez, astept pana in mai/iunie. Am doar teama ca n-o sa gasesc rochita aia de care sa ma indragostesc de la prima vedere.
Apropos ce imi recomandati in bucuresti? Ca la iasi sunt, dar e cam limitata oferta...

Cinderela02
24.03.2010, 19:09:13

Super rochita si miresica la fel :A Ma bucur ca ti-ai gasit rochita visata. Mie imi plac mai multe stiluri, am probat cateva dar n-am simtit la nicuna ca "aia e".
O sa mai caut. Inca nu ma panichez, astept pana in mai/iunie. Am doar teama ca n-o sa gasesc rochita aia de care sa ma indragostesc de la prima vedere.
Apropos ce imi recomandati in bucuresti? Ca la iasi sunt, dar e cam limitata oferta...
Nu stiu cum e oferta in Iasi, dar stiu ca la Bucuresti e foarte variata. Merita sa vii 2 zile sa le iei la rand. Parerea mea!
Mersi pentru aprecieri :">

ana_elena
24.03.2010, 20:06:33

depinde de ce vrei..eu stau in bucuresti, mai am un an si ceva pana la nunta, dar mi-a picat troncul pe una din iasi de nu mai vad...nu stiu daca asta inseamna ce e the one, dar eu parca nu mai am chef sa probez alte rochite.in bucuresti gama e larga...eu aici am fost doar la demetrios si dupa parerea mea nu isi merita banii...dar mai sunt multe ophelia, venus, calin events ....sunt multe..a si magic bride..unde iar sunt foarte scume..o sa merg si eu sa probez..dar din prezentarea pe care am vazut-o la marriot nu m-au impresionat..pe site arata bestial, dar in realitate..sincer nu isi merita banii..parerea mea..ma asteptam la ceva mai spectaculos...am vazut in schim o rochita de la ersa bridal...e bestiala, dar e 2500 de euro..si eu chiar nu sunt dispusa sa dau atatia bani...e bine sa vii in bucuresti sa probezi tot ce prinzi...o sa fie un targ din cate stiu in piata constitutiei...poate ajung si eu ca e la un metru de unde lucrez:))
iar cinderella, rochita ti se potriveste...si dupa parerea mea..un voal lung pana in pamant ar fi minunat...te-ar face printesa printeselor..numai ca trebuie sa ai grija la material sa se potriveasca

SIMONABOGDAN
24.03.2010, 23:43:14
Asta e rochia mea, cu tot cu mine ;)) Nu are bretele,ala era sutienul meu, si pozele sunt de cand am probat rochia prima data, deci nu are inca retusurile de rigoare. Voalul o sa fie lung si va avea aplicate flori ca si cele de pe rochie:D

Asteptam si poze cu rochitele voastre, daca deja v-ati hotarat la un model!
foarte draguta ....intradevar o printesa!!!
eu...nu am probat pana acum nici o rochie de mireasa8-}.....am ales o varianta mai comoda si mi-am comandat pe net....imi plac surprizele(sper din tot sufletul k in cazul asta sa fie una placuta).....am cautat din curiozitate si am gasit una superba care nu-mi iesea din minte in nici un fel....o visam si noaptea (foarte serios) si mi-am dat seama k trebuie sa mi-o iau, am comandat-o si acum o astept....si de aceea nu are acum nici un rost sa probez......
cu alte cuvinte cred ca voi avea un soc cand ma voi vedea pentru prima oara imbracata in miresica;))

Cinderela02
25.03.2010, 08:55:54
foarte draguta ....intradevar o printesa!!!
eu...nu am probat pana acum nici o rochie de mireasa8-}.....am ales o varianta mai comoda si mi-am comandat pe net....imi plac surprizele(sper din tot sufletul k in cazul asta sa fie una placuta).....am cautat din curiozitate si am gasit una superba care nu-mi iesea din minte in nici un fel....o visam si noaptea (foarte serios) si mi-am dat seama k trebuie sa mi-o iau, am comandat-o si acum o astept....si de aceea nu are acum nici un rost sa probez......
cu alte cuvinte cred ca voi avea un soc cand ma voi vedea pentru prima oara imbracata in miresica;))
Daaa, la tine chiar va fi o surpriza! Iti doresc sa fie una foarte placuta! ;;)

ana_elena
25.03.2010, 11:42:01
oooo...va fi interesant. sunt convinsa ca vei avea o surpriza placuta? o poza cu rochita ai, de pe net?

SIMONABOGDAN
25.03.2010, 22:24:56
Daaa, la tine chiar va fi o surpriza! Iti doresc sa fie una foarte placuta! ;;)
multumesc mult[-o<

SIMONABOGDAN
25.03.2010, 22:33:27
oooo...va fi interesant. sunt convinsa ca vei avea o surpriza placuta? o poza cu rochita ai, de pe net?
am intr-un folder dar nu pot copia acum dar dak cauti in "comandati rochia online?'' am pus acolo ceva poze
am sa mai incerc poate reusesc sa o pun....

SIMONABOGDAN
25.03.2010, 22:45:25
scuze am gresit8-}....am uitat pe ce am pus poze...nu-s pe "comandati rochia on-line" ci pe "ROCHIE DE MIREASA COLORATA" pe la pagina 5 mesaj postat pe 22 februarie 2010
sper sa-l gasesti:*

SIMONABOGDAN
26.03.2010, 10:40:46
assssaaa.....am mai meditat asupra unor lucruri......spuneti-mi si mie ce parere aveti despre taxa de dop sau remiza cum se mai numeste , pe care o percep restaurantele si din orasul nostru. la potgorii de exemplu se cer 500 lei ceea ce mie mi se pare extrem de mult in conditiile in care ei scumpesc meniurile de 2 ori pe an si nici macar nu ofera cine stie ce.
cat se cere la voi la restaurante?
mie cei de la hotel mi-au zis de 30 lei maxim 100 daca se strica ceva.
dar oare cum ramane atunci cu ceea ce duc ei acasa din produsele noastre?
oare cum putem minimiza riscul de furt la nunta?

Cinderela02
26.03.2010, 12:22:31
assssaaa.....am mai meditat asupra unor lucruri......spuneti-mi si mie ce parere aveti despre taxa de dop sau remiza cum se mai numeste , pe care o percep restaurantele si din orasul nostru. la potgorii de exemplu se cer 500 lei ceea ce mie mi se pare extrem de mult in conditiile in care ei scumpesc meniurile de 2 ori pe an si nici macar nu ofera cine stie ce.
cat se cere la voi la restaurante?
mie cei de la hotel mi-au zis de 30 lei maxim 100 daca se strica ceva.
dar oare cum ramane atunci cu ceea ce duc ei acasa din produsele noastre?
oare cum putem minimiza riscul de furt la nunta?
:O Waw? Si la noi in Husi e asa ceva?? Eu auzisem la Iasi de o astfel de taxa. La mine la restaurant nu am auzit de asa ceva, poate aflu cand merg acasa.... Iar cu furtul.... ce sa zic? Asta e tara in care traim. Nu o sa stau sa pazesc chelnerii la nunta.

ana_elena
26.03.2010, 14:03:31
scuze am gresit8-}....am uitat pe ce am pus poze...nu-s pe "comandati rochia on-line" ci pe "ROCHIE DE MIREASA COLORATA" pe la pagina 5 mesaj postat pe 22 februarie 2010
sper sa-l gasesti:*
am gasit-o! e foarte frumoasa, cat dai pe ea?

SIMONABOGDAN
27.03.2010, 00:08:38
am gasit-o! e foarte frumoasa, cat dai pe ea?
doar 240 usd cu tot cu transport abia astept sa o vad....

SIMONABOGDAN
27.03.2010, 00:11:37
:O Waw? Si la noi in Husi e asa ceva?? Eu auzisem la Iasi de o astfel de taxa. La mine la restaurant nu am auzit de asa ceva, poate aflu cand merg acasa.... Iar cu furtul.... ce sa zic? Asta e tara in care traim. Nu o sa stau sa pazesc chelnerii la nunta.
pai nici prietenii nostrii nu stiau nimic de aceasta taxa pana la sfarsitul nuntii:O....iti dai seama....si cand au facut calculele...
de aceea eu am intrebat la hotel k sa nu ma trezesc cu surprize....

Cinderela02
27.03.2010, 17:46:56
pai nici prietenii nostrii nu stiau nimic de aceasta taxa pana la sfarsitul nuntii:O....iti dai seama....si cand au facut calculele...
de aceea eu am intrebat la hotel k sa nu ma trezesc cu surprize....
ok, contractul semnat cu ei nu prevede asa ceva, dar mersi pentru pont, o sa intreb de pe acum. Oricum, daca nu e scris in contract pentru mine nu exista si nici ei nu au ce sa pretinda...

Pup!

daniy_el
28.03.2010, 13:26:43
ok, contractul semnat cu ei nu prevede asa ceva, dar mersi pentru pont, o sa intreb de pe acum. Oricum, daca nu e scris in contract pentru mine nu exista si nici ei nu au ce sa pretinda...

Pup!

Nici la noi in contract nu e specificat nimic de aceasta taxa, dar nici de taxa pe care trebuie s-o platesti dac vrei sa aduci tu firma care face aranjamentul salii, dar am inteles ca totusi se percep. Noua, cand am intrebat, ni s-a raspuns ceva de genul: "inca e prea devreme, nu stim ce va fi pana atunci, dicutam peste cateva luni"...si nu e numai la noi asa.

SIMONABOGDAN
28.03.2010, 17:31:28

Pup!
da mi se pare corect...mult succes

ana_elena
29.03.2010, 16:48:36
da..cinderela noi cred ca avem contractul la fel..nici mie nu imi scrie nimic de genul asta, dar imi scrie ca nu am voie sa aduc alta agentie de decoratiuni...

SIMONABOGDAN
30.03.2010, 00:36:40
Nici la noi in contract nu e specificat nimic de aceasta taxa, dar nici de taxa pe care trebuie s-o platesti dac vrei sa aduci tu firma care face aranjamentul salii, dar am inteles ca totusi se percep. Noua, cand am intrebat, ni s-a raspuns ceva de genul: "inca e prea devreme, nu stim ce va fi pana atunci, dicutam peste cateva luni"...si nu e numai la noi asa.
stai putin sa vad dak am inteles bine......trebuie sa plateste k sa te lase sa-ti aduci firma de decorat:O??? mi se pare absurd, tu ai auzit din sursa sigura? nici nu au voie sa faca asa ceva, nici macar nu au voie sa-ti impuna ei decorul lor....
in tot cazul nu-i lasa sa te duca cu zaharelul, fii ferma pe pozitii ......stii vorba aceea "mai bine sa ma stie de nebuna decat de proasta":*

elenacris
31.03.2010, 12:34:14
Buna! Va garantez ca la Mariuca chelnerii nu fura...;-) ....acolo chelnerii sunt super, eu le-am mai dat cate 1 mil, de chelner, dimineata dupa nunta pentru ca am fost foarte multumiti, si am avut 4 chelneri. Au fost foarte draguti, s-au miscat foarte repede iar dimineata au strans tot de pe mese si ni le-au dat acasa...concluzia este ca aia NU fura sigur. Nu stiu ce e cu taxa asta, eu stiu doar ca la Mariuca se plateste 160 euro pentru sala sau nu stiu exact ce.....
O zi buna!

SIMONABOGDAN
01.04.2010, 00:57:53
Buna! Va garantez ca la Mariuca chelnerii nu fura...;-) ....acolo chelnerii sunt super, eu le-am mai dat cate 1 mil, de chelner, dimineata dupa nunta pentru ca am fost foarte multumiti, si am avut 4 chelneri. Au fost foarte draguti, s-au miscat foarte repede iar dimineata au strans tot de pe mese si ni le-au dat acasa...concluzia este ca aia NU fura sigur. Nu stiu ce e cu taxa asta, eu stiu doar ca la Mariuca se plateste 160 euro pentru sala sau nu stiu exact ce.....
O zi buna!
ma surprinde ce zici dar nu te contrazic....e bine de stiut k mai sunt si chelneri din acestia.....bravo lor!!!

SIMONABOGDAN
02.04.2010, 10:56:12
spor la pregatirile de pasti miresici!!!
si sarbatori fericite tuturor!!!

ana_elena
03.04.2010, 19:59:16
Paste fericit fetelor!!

daniy_el
04.04.2010, 08:50:27
Va urez la toate un Paste plin de liniste, bucurii, alaturi de cei dragi si iepurasi plini de surprize placute (*)
Pupici

Cinderela02
06.04.2010, 19:03:53
Buna, miresicilor! Am revenit dupa o scurta absenta. Am fost acasa si am vorbit cu toti furnizorii:-p Ce sa zic.... A fost obositor, dar in afara de faza cu decoratul salii, totul a mers foarte bine si cred ca o sa iasa o nunta asa cum ne dorim :D Plus ca am mai si gustat niste torturi si prajituri la Birlad =P~=P~=P~ Suuper bune! Voi ce-ati mai miresit pe aici? Ca vad ca ati mai scris cateva pagini in lipsa mea :>

Va pup !

ana_elena
08.04.2010, 14:46:19
detaliaza pls...ce servicii au, ce nu au..pup

Cinderela02
08.04.2010, 20:57:34
detaliaza pls...ce servicii au, ce nu au..pup
Vaii, toata lumea a fost foarte dragutza, dar cand am ajuns la faza cu aranjatul salii, pot zice ca a fost prima data de cand planificam nunta asta cand am simtit ca imi creste tensiunea :-s Faza este ca cel care se ocupa cu asta la restaurant nu mi-a dat impresia ca ar sti ce are de facut, ba chiar m-a intrebat pe mine cate flori intra in aranjament, asta dupa ce, desigur, imi zisese din start ca iese ca la circ cum vreau eu, daca sala deja are visiniu. Deci prima parte a discutiei a fost cam asa: "nu avem culoarea asta, nu a mai cerut nimeni, nu stiu, sa vedem, costa mult..." :-w Cred ca as putea scrie mult si bine aici despre asta dar nu vreau sa fac reclama negativa nimanui, e pur si simplu experienta pe care am avut-o eu. In rest, restaurantul arata foarte bine, mie mi-a placut. Am auzit numai lucruri bune despre preparatele lor si despre servicii, doar asta cu decoratul salii mi s-a parut ca scartzaie rau si e pacat.
Oricum, am emotii la cum o sa arate sala la nunta....
Parca ma intrebasei odata daca au vaze sau lumanari... Partea buna este ca au de amandoua si arata foarte bine. Am inteles ca vor sa cumpere si fantana de ciocolata, deci daca vrei sa-ti "indulcesti" invitatii o sa ai ocazia.
Daca mai ai intrebari, raspund cu drag! >:D<

SIMONABOGDAN
09.04.2010, 12:23:10
Vaii, toata lumea a fost foarte dragutza, dar cand am ajuns la faza cu aranjatul salii, pot zice ca a fost prima data de cand planificam nunta asta cand am simtit ca imi creste tensiunea :-s Faza este ca cel care se ocupa cu asta la restaurant nu mi-a dat impresia ca ar sti ce are de facut, ba chiar m-a intrebat pe mine cate flori intra in aranjament, asta dupa ce, desigur, imi zisese din start ca iese ca la circ cum vreau eu, daca sala deja are visiniu. Deci prima parte a discutiei a fost cam asa: "nu avem culoarea asta, nu a mai cerut nimeni, nu stiu, sa vedem, costa mult..." :-w Cred ca as putea scrie mult si bine aici despre asta dar nu vreau sa fac reclama negativa nimanui, e pur si simplu experienta pe care am avut-o eu. In rest, restaurantul arata foarte bine, mie mi-a placut. Am auzit numai lucruri bune despre preparatele lor si despre servicii, doar asta cu decoratul salii mi s-a parut ca scartzaie rau si e pacat.
Parca ma intrebasei odata daca au vaze sau lumanari... Partea buna este ca au de amandoua si arata foarte bine. Am inteles ca vor sa cumpere si fantana de ciocolata, deci daca vrei sa-ti "indulcesti" invitatii o sa ai ocazia.
nu mi se pare corect sa te oblige sa-i lasi pe ei sa-ti decoreze sala dak iti pot oferi ceea ce iti doresti e ok ....dar dak ei nu pot aranja asa cum vrei tu , ar trebui sa te lase sa-ti angajezi o firma sau sa se conformeze cerintelor tale k doar e nunta ta.(ce dak cumpara lucruri noi doar le vor mai folosi plus ca tu oricum ii platesti, e treaba lor sa faca investitii in materiale de lucru)
eu la hotel asa am pus problema.....vreau aia , aia si aia ...dak imi puteti oferi bine dak nu....iar ei nu au putut sa-mi garanteze ca va fi cum vreau eu asa k mi-am angajat firma si nu s-au opus.

ana_elena
09.04.2010, 14:12:42
sfesnice vroiam...

Cinderela02
09.04.2010, 16:10:00
Da, pai asa vreau sa fac, nu sa-mi para rau de banii pe care i-am dat...

Ana elena, sfesnice nu am zarit pe acolo...

Fetelor, ce cadou se poate da nasilor? Si cand se da?
Mai sunt mai putin de 3 luni si ma apuca stresul...:-SS

Pup!

Cinderela02
09.04.2010, 16:58:25
Fetelor, cat ar trebui sa coste un aranjament de sala cu gerbere? Din auzite, vazute, experimentate...:D Vreau sa compar mai multe variante...

Mersi!

elenacris
10.04.2010, 18:35:09
Fetelor, cat ar trebui sa coste un aranjament de sala cu gerbere? Din auzite, vazute, experimentate...:D Vreau sa compar mai multe variante...

Mersi!
Buna! Depinde cate garbere vrei...eu pentru cate 3 in fiecare buchetel de pe masa + un aranjament mare pe masa mirilor cred ca in jur de 10 mil(1000lei)...dar depinde unde le faci, eu le-am facut la o florarie de langa fostul cinema, si s-a cam tiganit aia cu mine....adik mi-a zis ca daca fac toate aranjamentele la ea imi face discount...dar bineinteles ca se facea ca ploua pana am inceput sa urlu la ea...cu o saptamana inainte de nunta...pana la urma am obtinut dicountul ...Trebuia sa-l intrebi pe ala de la firma, de la mariuca...pare el prostutz si cam moale dar iti face exact ce ii ceri...ca aia de acolo au niste flori bestiale..si mie imi pare rau ca nu am facut la ei...Multa bafta cu floraresele....tre sa stii sa negociezi...si sa nu cumva sa te lasi ca ele te intorc pe toate partile si incearca sa te prosteasca!

Cinderela02
11.04.2010, 11:26:20
Buna! Depinde cate garbere vrei...eu pentru cate 3 in fiecare buchetel de pe masa + un aranjament mare pe masa mirilor cred ca in jur de 10 mil(1000lei)...dar depinde unde le faci, eu le-am facut la o florarie de langa fostul cinema, si s-a cam tiganit aia cu mine....adik mi-a zis ca daca fac toate aranjamentele la ea imi face discount...dar bineinteles ca se facea ca ploua pana am inceput sa urlu la ea...cu o saptamana inainte de nunta...pana la urma am obtinut dicountul ...Trebuia sa-l intrebi pe ala de la firma, de la mariuca...pare el prostutz si cam moale dar iti face exact ce ii ceri...ca aia de acolo au niste flori bestiale..si mie imi pare rau ca nu am facut la ei...Multa bafta cu floraresele....tre sa stii sa negociezi...si sa nu cumva sa te lasi ca ele te intorc pe toate partile si incearca sa te prosteasca!
Mersi! Eu voi avea cate 9 gerbere pe mesele invitatilor pentru ca nu pun deloc verdeata, si cate 5 miniaranjamente cu cate 5 gerbere pe masa mea.

tcv16
11.04.2010, 16:32:37
Ai niste poze cum v a arata aranjamentul ?

Mersi! Eu voi avea cate 9 gerbere pe mesele invitatilor pentru ca nu pun deloc verdeata, si cate 5 miniaranjamente cu cate 5 gerbere pe masa mea.

Cinderela02
11.04.2010, 17:28:51
Ai niste poze cum v a arata aranjamentul ?
Uite, asta e poza de la care am inceput sa.."croshetez" ;))

elenacris
11.04.2010, 20:48:38
Pai daca nu vrei deloc verdeata eu cred ca te va ajunge 10-12 mil, asta la 20-21 de mese..si asta depinde cat iti ia pe manopera...Multa bafta si spor acolo la pregatiri!!

RamonaElena30
12.04.2010, 13:53:11
fetelor am gasit unde sa ma machiez in Husi:)>-....si ma costa doar 35 de lei...sper sa nu se scumpeasca pana in septembrie...

Cinderela02
12.04.2010, 15:09:00
fetelor am gasit unde sa ma machiez in Husi:)>-....si ma costa doar 35 de lei...sper sa nu se scumpeasca pana in septembrie...
Da-mi si mie un pm, pls!

SIMONABOGDAN
12.04.2010, 20:26:05
buna vreau si eu un pm te rog, mi se pare super ok pretul
multumesc

ana_elena
12.04.2010, 21:12:21
arata foarte frumos aranjamentul cinderela, ce culoare vor avea? albe...?

Cinderela02
13.04.2010, 10:31:24
arata foarte frumos aranjamentul cinderela, ce culoare vor avea? albe...?
da, vor fi albe si pe masa mea vor fi mov...

daniy_el
13.04.2010, 17:42:46
da, vor fi albe si pe masa mea vor fi mov...
Super dragut - simplu, elegant, de efect. :suuuper:La ce culoare te-ai gandit pentru fetele de masa?

Cinderela02
14.04.2010, 18:52:22
Super dragut - simplu, elegant, de efect. :suuuper:La ce culoare te-ai gandit pentru fetele de masa?
Or sa fie albe, dar voi avea petale lila pe masa si gelule mov in vaze, ca sa nu fie totul prea...alb. Sper sa iasa bine! Dupa nunta, va pun poze :>

ana_elena
14.04.2010, 19:20:43
dar husele le lasi visinii, cum au ei de obicei? eu asa m-am gandit sa le las visinii..si to asa ceva efecte mov...se pare ca ai aceeasi slabiciune..mov-ul:)

daniy_el
16.04.2010, 14:50:51
Or sa fie albe, dar voi avea petale lila pe masa si gelule mov in vaze, ca sa nu fie totul prea...alb. Sper sa iasa bine! Dupa nunta, va pun poze :>

Foarte dragut. Sigur o sa iasa bine. Si daca pui pozici, poate ma inspiri si pe mine :)
O sa mergem saptamana viitoare la cateva firme sa vad ce-mi propun in materie de aranjamente.

Cinderela02
16.04.2010, 16:06:25
Foarte dragut. Sigur o sa iasa bine. Si daca pui pozici, poate ma inspiri si pe mine :)
O sa mergem saptamana viitoare la cateva firme sa vad ce-mi propun in materie de aranjamente.
Mersi, si eu sper sa iasa bine. Incep sa am emotii, nu mai e mult si parca mai sunt o groaza de detalii de pus la punct...
Sigur o sa gasesti firme cu experienta care o sa te sfatuiasca si-ti vor arata diverse variante posibile. La noi in Husi, variantele sunt destul de reduse...
:*

maciucareasa
17.04.2010, 11:24:42
Fetelor,comparativ cu alte firme de decoratiuni cei din husi nu sunt cu nimic mai prejos ba chiar si preturile sunt mult mai mici .In ccea ce priveste Salonul Mariuca,inainte de a semna contractul vi s a prezentat oferta lor,deci a ti stiut de la inceput ce au si ce nu au....daca nu v a placut acolo trebiua sa mergeti in alta parte....alegerea va apartine!

daniy_el
17.04.2010, 12:06:55
Fetelor,comparativ cu alte firme de decoratiuni cei din husi nu sunt cu nimic mai prejos ba chiar si preturile sunt mult mai mici .In ccea ce priveste Salonul Mariuca,inainte de a semna contractul vi s a prezentat oferta lor,deci a ti stiut de la inceput ce au si ce nu au....daca nu v a placut acolo trebiua sa mergeti in alta parte....alegerea va apartine!

Nu a spus nimeni ca firmele din Husi sunt mai prejos cu ceva. Doar ca trebuie analizate ofertele si decis dupa. Iar in ceea ce priveste salonul Mariuca nu e asa simplu cum spui. Problema in Husi e ca sunt putine locatii si de aceea isi permit sa impuna anumite conditii sau practica preturile pe care le practica. Stiu sigur ca in Iasi nu se intampla asa, tocmai pt ca e mare concurenta si si-ar pierde "clientii" daca ar incerca sa faca asa ceva. Si banuiesc, ca la fel e si in alte orase mari. In Husi, din pacate, trebuie sa alegi din ce este si sa fim sincere nu-i nici pe departe maximul din nici un punct de vedere (poate doar la preturi;)) )
Asa ca o sa ne aducem fiecare aportul si o sa incercam ne facem nunta asa cum o visam, uitand pe cat posibil de anumite "neregularitati"
Nu am nimic contra niciunui salon din Husi, bravo lor daca le merge sa "traga" asa. Sunt doar nemultumita de faptul ca unora li se pare normal sa fie asa...
Va pup pe toate si week-end placut.

daniy_el
17.04.2010, 12:17:26
Mersi, si eu sper sa iasa bine. Incep sa am emotii, nu mai e mult si parca mai sunt o groaza de detalii de pus la punct...
Sigur o sa gasesti firme cu experienta care o sa te sfatuiasca si-ti vor arata diverse variante posibile. La noi in Husi, variantele sunt destul de reduse...

Stai linistita, o sa iasa totul bine:* Am fost la o nunta, la niste prieteni care au organizat totul, "de la a la z", in doar doua luni si a iesit super. Normal sa ai emotii, eu mai am ceva pana la nunta si totusi, deja simt cum se inmultesc fluturasii in stomac :smile:

maciucareasa
17.04.2010, 14:56:17
Eu una nu mă stresez prea tare,totul este pus la punct.foarte importante este muzica,mâncarea,ospatarii si climatizarea salii.despre aceste lucruri vad ca nu prea se vorbeste pe forum...am fost la nunti care aveau munti de flori pe mese Si atmosfera era de c... nimeni nu dansa,toți se uitau la ceas si abia asteptau sa plece acasă.

Cinderela02
18.04.2010, 09:15:33
Eu una nu mă stresez prea tare,totul este pus la punct.foarte importante este muzica,mâncarea,ospatarii si climatizarea salii.despre aceste lucruri vad ca nu prea se vorbeste pe forum...am fost la nunti care aveau munti de flori pe mese Si atmosfera era de c... nimeni nu dansa,toți se uitau la ceas si abia asteptau sa plece acasă.
Da, ai dreptate, astea sunt foarte importante. In final nu sta nici un invitat sa iti numere cate fire de trandafiri ai avut pe mese, dar ca si detaliu pentru aspectul petrecerii conteaza si decorul salii. Aspectele importante despre care zici tu, noi le-am abordat pe acest topic cateva pagini mai inainte, eu cel putin astea le-am pus la punct primele...
Pentru mancare, muzica, ospatari si climatizare nu imi fac nici o problema. Cei de la Mariuca au o multime de nunti la activ, mie mi-a placut restaurantul tocmai pentru aceste aspecte: mancarea e preparata de ei si e proaspata, climatizare au, despre ospatari nu am auzit nimic de rau, iar cu muzica eu zic ca o sa fie foarte bine, cel putin in cazul nuntii mele. :rocking:

SIMONABOGDAN
19.04.2010, 16:59:17
Nu a spus nimeni ca firmele din Husi sunt mai prejos cu ceva. Doar ca trebuie analizate ofertele si decis dupa. Iar in ceea ce priveste salonul Mariuca nu e asa simplu cum spui. Problema in Husi e ca sunt putine locatii si de aceea isi permit sa impuna anumite conditii sau practica preturile pe care le practica. Stiu sigur ca in Iasi nu se intampla asa, tocmai pt ca e mare concurenta si si-ar pierde "clientii" daca ar incerca sa faca asa ceva. Si banuiesc, ca la fel e si in alte orase mari. In Husi, din pacate, trebuie sa alegi din ce este si sa fim sincere nu-i nici pe departe maximul din nici un punct de vedere (poate doar la preturi;)) )
Asa ca o sa ne aducem fiecare aportul si o sa incercam ne facem nunta asa cum o visam, uitand pe cat posibil de anumite "neregularitati"
Nu am nimic contra niciunui salon din Husi, bravo lor daca le merge sa "traga" asa. Sunt doar nemultumita de faptul ca unora li se pare normal sa fie asa...
Va pup pe toate si week-end placut.
sunt de acord cu tine, cu cat orasul este mai mic cu atat apar mai multe pretentii din partea saloanelor:ba sa iei decoratiuni de la ei, ba sa-ti faci tortul acolo etc.
mi se pare absurd!

ana_elena
22.04.2010, 21:42:59
si mie, dar asta este...

rroana
26.04.2010, 17:45:50
miresici...de 2010 ...cine are o listutza cu tot ceea ce trebuie pentru nunta...:>

SIMONABOGDAN
27.04.2010, 00:50:38
<:-Pam primit azi rochia de mireasa comandata pe net.....E SUPERBA......o ador .
trebuie doar sa o mai duc la o croitoreasa sa o mai ajusteze un pic deoarece am mai slabit intre timp si trebuie sa strang snurul de la corset la maxim si nu imi place.
in rest materialul, broderia toate sunt ok, am fost un pic stresata k nu eram sigura dak totul va iesi asa cum vreau dar acum in sfarsit pot rasufla usurata.
in schimb modul cum a fost impachetata lasa de dorit, e toata sifonata ,crinolina arata groaznic, nici nu cred ca e noua plus ca a fost stransa si indoita si nu mai sunt rotunde cercurile, bine ca ma de unde lua alta.
trecand peste toate acestea rochia calcata si aranjata e grozava si ce e cel mai bine mi se potriveste de minune (nu am trup de fotomodel, abia am avut un bebe, dar am avut inspiratie si am ales un model care ma avantajeaza )
ok.....m-am laudat destul;))
revin cu poze!

Cinderela02
27.04.2010, 09:44:06
<:-Pam primit azi rochia de mireasa comandata pe net.....E SUPERBA......o ador .
trebuie doar sa o mai duc la o croitoreasa sa o mai ajusteze un pic deoarece am mai slabit intre timp si trebuie sa strang snurul de la corset la maxim si nu imi place.
in rest materialul, broderia toate sunt ok, am fost un pic stresata k nu eram sigura dak totul va iesi asa cum vreau dar acum in sfarsit pot rasufla usurata.
in schimb modul cum a fost impachetata lasa de dorit, e toata sifonata ,crinolina arata groaznic, nici nu cred ca e noua plus ca a fost stransa si indoita si nu mai sunt rotunde cercurile, bine ca ma de unde lua alta.
trecand peste toate acestea rochia calcata si aranjata e grozava si ce e cel mai bine mi se potriveste de minune (nu am trup de fotomodel, abia am avut un bebe, dar am avut inspiratie si am ales un model care ma avantajeaza )
revin cu poze!
Vrem poze, vrem poze! Felicitari pentru rochie si sa te faca foarte fericita!>:D<

ana_elena
28.04.2010, 19:07:54
oh da..vrem poze :madlaugh:

Cinderela02
01.05.2010, 08:06:00
Neatza, miresici!~o) Care imi da si mie un PM cu numarul de tel al lui Alice, tipa care machiaza in Husi? Eu nu mai vin acasa pana inainte de nunta, asa ca as vrea sa vorbesc cu ea din timp.

In rest? Toti indicatorii la maxim? :-p Eu acum am definitivat decorul salii. Ce parere avet? La scaune sa pun tafta sau organza? Legate cu funda sau capac? Stiu, am niste pb existentiale...../:)

Va pup!

daniy_el
01.05.2010, 13:47:52
In rest? Toti indicatorii la maxim? :-p Eu acum am definitivat decorul salii. Ce parere avet? La scaune sa pun tafta sau organza? Legate cu funda sau capac? Stiu, am niste pb existentiale...../:)

Va pup!

Ai putea sa faci husele din tafta si esarfe din organza, asa ai rezolvat problema ;)) Eu as opta pentru esarfe/funda, pentru ca mi se par mai romantice. :) In ceea ce priv cealalata problema... nr lui Alice nu-l am. O sa ti-l trimita fetele care-l au. Pupici

daniy_el
01.05.2010, 13:54:48
revin cu poze!

Ma inscriu si eu in randul fetelor care asteapta pozici. Cel mai important e exact asta: ca-ti place si-ti sta bine. Micile probleme legate de ajustat si crinolina sunt usor de rezolvat. Felicitari ca ai reusit sa-ti dai seama cu ce-ti sta bine asa, uitandu-te pe net. Altele, aici de fata, nu-si dau seama nici proband. Parca toate imi plac, fiecare are ceva al ei, desi am probat modele diferite :)). Ei lasa, mai am timp....sau nu :-SS
Pupici

Cinderela02
01.05.2010, 23:11:26
Ai putea sa faci husele din tafta si esarfe din organza, asa ai rezolvat problema ;)) Eu as opta pentru esarfe/funda, pentru ca mi se par mai romantice. :) In ceea ce priv cealalata problema... nr lui Alice nu-l am. O sa ti-l trimita fetele care-l au. Pupici
Mersi, si la mine toata lumea a votat pt funzi de organza. La scaune daca ar fi dupa mine as pune brocard, dar e mai scump, le lasa asa, cu saten...
La voi cum merg pregatirile? Noi ne-am propus ca in mai sa dam invitatiile si sa ne luam verighetele. Cred ca daca aveam un an la dispozitie le faceam toate din timp, dar asa, in 6 luni...Desi daca stau bine sa ma gandesc eu deja nu mai am rabdare, deci sa fi asteptat un an ar fi fost ceva! :-p:-p
Pupici!

rmarta
02.05.2010, 11:38:47
buna miresici,
Desi am citit si recitit de multe ori post-urile voastre de abia acum m-am decis sa postez.Sunt o miresica de 2011,care va face nunta in husi pe 21 maila mariuca.Tin sa va multumesc in primul rand,voua si dupa"google-ului" :D pt ca mi-am gasit in cele din urma localul liber.Eu fiind dintr-un oras,relativ mai mai mare dar cu mai multe restaurante,n-am considerat absolut necesar sa-mi inchiriez localul cu 2 ani inainte,am zis ca am timp...si asa am crezut pana am dat o privire pe forumul asta.Astfel printr-o forta a a naturii si multeee insistente am gasit liber doar p 14 si 21 mai.
Deci...va multumesc voua!::*
Am vazut mai sus ca s-a discutat despre formatia trandafir de la moldova,ei ar fi prima mea optiune si din ce am discutat cu ei ofera si servicii video si fotografice(pretul daca va intereseaza,dati-mi un pm).stiti ceva de calitatea lor?
De formatia albastru ati auzit?
Iar ca orice miresica,am inceput deja sa ma stresez..eu am ales mariuca in primul rand din cauza marimii,in ideea k intr-un local mare incap si multi si putin.dar nu cred ca voi avea mai mult de 80-100 d invitati la nunta si va fi mult prea goolll.nu?:(
va pup si o duminica cat mai frumoasa!

Cinderela02
02.05.2010, 15:14:33
buna miresici,
Desi am citit si recitit de multe ori post-urile voastre de abia acum m-am decis sa postez.Sunt o miresica de 2011,care va face nunta in husi pe 21 maila mariuca.Tin sa va multumesc in primul rand,voua si dupa"google-ului" :D pt ca mi-am gasit in cele din urma localul liber.Eu fiind dintr-un oras,relativ mai mai mare dar cu mai multe restaurante,n-am considerat absolut necesar sa-mi inchiriez localul cu 2 ani inainte,am zis ca am timp...si asa am crezut pana am dat o privire pe forumul asta.Astfel printr-o forta a a naturii si multeee insistente am gasit liber doar p 14 si 21 mai.
Am vazut mai sus ca s-a discutat despre formatia trandafir de la moldova,ei ar fi prima mea optiune si din ce am discutat cu ei ofera si servicii video si fotografice(pretul daca va intereseaza,dati-mi un pm).stiti ceva de calitatea lor?
De formatia albastru ati auzit?:rocking:
Iar ca orice miresica,am inceput deja sa ma stresez..eu am ales mariuca in primul rand din cauza marimii,in ideea k intr-un local mare incap si multi si putin.dar nu cred ca voi avea mai mult de 80-100 d invitati la nunta si va fi mult prea goolll.nu?:(
Bine ai venit!!!>:D<Ma bucur ca ni te-ai alaturat. Sa stii ca si eu m-am panicat un pic cand am citit aici ca la mariuca deja nu mai erau sambete libere in 2010, asa ca am ajuns sa gasesc din fericire o duminica :D Despre formatii, doar din auzite stiu ca trandafir de la moldova canta frumos, insa mai multe pareri nu-ti pot da, ca eu am dj si nu m-am interesat de formatii. In privinta marimii localului, eu zic sa nu-ti faci probleme. Noi initial am vrut nunta de maxim 80 de persoane, dar de la restaurant ne-au zis ca o sa arate gol. Dupa ce am vazut cum arata sala, eu zic ca se pot aranja mesele si se poate decora in asa fel incat sa nu arate gol. Mie nu mi s-a parut deloc mare sala cand am vazut-o, mai ales ca e si cam joasa...In final, bat spre 150 de invitati - voi fi fericita daca am 100 de confirmari - voi avea cate 8 la masa si sa stii ca nici nu intra acolo mai mult de 20 de mese maxim! Bine ca au mese rotunde!
Cu decoratul salii presupun ca ti-au impus sa il faci tot cu ei...
Sunt convinsa ca vom avea nunti frumoase, in final atmosfera de la nunta e foarte importanta, sa tii oamenii pe ring si sa se distreze.:rocking: Daca ai intrebari, te asteptam aici sa ne sfatuim!

ana_elena
03.05.2010, 12:53:09
buna miresici,
De formatia albastru ati auzit?
ooo..miresica de 2011 si la mariuca husi!!! in dfarsit..o sa avem ce povesti..eu am nunta pe 9 iulie 2011,bineinteles pt ca nu am gasit vara, sambata 2010 la mariuca:)..e tare aglomerata..trandafir de la moldova i-a avut prietena mea in vara lui 2009 la nunta..ofera si foto/video, dar sa fii atenta la ce iti dau..adik trebuie sa vorbesti..la ei foto/video e destul de ieftin..doar ca sa stii ca nu exceleaza in calitate, dar nici nu e foarte rau...ca formatie sunt ok din punctul meu de vedere..ce sa zic, eu m-am distrat la nunta desi eram rupta de oboseala...dar sa ai grija la solista..pusesem eu o poza pe aici cu sala, mariuca si sunt exact ei in poza ..trandafir de la moldova...tipa respectiva canta foarte bine...

ana_elena
03.05.2010, 12:56:53
a..si te rog sa stai linistita, tu ai vazut sala??? or incapea el 200 de invitati cum zic ei, dar se inghesuie de-i iau dracii..prietena mea a avut nunta de 200 de invitati si drept rezultat eu mi-am trantit o cafea pe rochie, ca nu mai aveam unde sa o pun :)))... nu cred ca o sa para goala sala nici cu 50 de invitati..e micuta si joasa..eu am inceput sa bocesc initial pt ca e prea mica si eu vreau intre 150 - 180 invitati

rmarta
03.05.2010, 18:18:34
Va multumesc fumos fetelor!:*:*:*
Viitoarea mea soacra tot imi zicea sa stau linistita,ca nu o sa fie prea goala...dar eu nu si nu!Ei,ce n-a reusit ea ati reusit voi!:*#:-S
M-am gandit eu ca nu va fi o calitate exceptionala,dat fiind si pretul ok,dar inca mai am timp sa ma gandesc si oricum ma incanta ideea ca sunt din husi,deci vor veni la gatitul miresei plus ansamblul :D.la ce anume sa am grija la solista,ana-elena?
Despre aranjamente am discutat putin cu tipul ala,dar parca ii scoteam cuvintele cu clestele (:|,mi-a aratat cateva poze si mi s-au parut unele ok,in plus mi-a zis ca pana la anul oricum vor mai aparea modele,dar cine stie.nici eu nu m-am dus cu temele facute de acasa:)mea culpa!
Aaa..v-ati hotarat in privinta meniului?ana elena,ce meniu a avut prietena ta la nunta?macar informativ :)iar la bauturi?cum vreti sa le repartizati la masa?(8 persoane).si ce bauturi?
Eu parca sunt putin rupta de realitate,nu ma asteptam sa incep asa de devreme cu pregatirile,eu vroiam nunta in august-septembrie 2011 si acum...plus ca noi tinem sa ne facem nunta singuri,asa ca ar trebui ca in fiecare luna sa ne cumparam cate ceva...ca de nu,banii se duc,se duc:D
va pup si o seara placuta!

Cinderela02
03.05.2010, 19:09:36
Va multumesc fumos fetelor!:*:*:*
Viitoarea mea soacra tot imi zicea sa stau linistita,ca nu o sa fie prea goala...dar eu nu si nu!Ei,ce n-a reusit ea ati reusit voi!:*#:-S
M-am gandit eu ca nu va fi o calitate exceptionala,dat fiind si pretul ok,dar inca mai am timp sa ma gandesc si oricum ma incanta ideea ca sunt din husi,deci vor veni la gatitul miresei plus ansamblul :D.la ce anume sa am grija la solista,ana-elena?
Despre aranjamente am discutat putin cu tipul ala,dar parca ii scoteam cuvintele cu clestele (:|,mi-a aratat cateva poze si mi s-au parut unele ok,in plus mi-a zis ca pana la anul oricum vor mai aparea modele,dar cine stie.nici eu nu m-am dus cu temele facute de acasa:)mea culpa!
Aaa..v-ati hotarat in privinta meniului?ana elena,ce meniu a avut prietena ta la nunta?macar informativ :)iar la bauturi?cum vreti sa le repartizati la masa?(8 persoane).si ce bauturi?
Eu parca sunt putin rupta de realitate,nu ma asteptam sa incep asa de devreme cu pregatirile,eu vroiam nunta in august-septembrie 2011 si acum...plus ca noi tinem sa ne facem nunta singuri,asa ca ar trebui ca in fiecare luna sa ne cumparam cate ceva...ca de nu,banii se duc,se duc:D
va pup si o seara placuta!
=))Lasa, ca m-am dus eu cu tot cu "teme facute", stiam exact ce vreau, si tot cu "clestele" ii scoteam cuvintele. Despre meniu, iti pot arata ei diverse variante, noi nu stim daca sa punem sarmale in meniu, eu le-as scoate, sper sa nu-mi dezamagesc invitatii:">
Si noi tot singuri ne facem nunta, si nu am avut decat 6 luni la dispozitie. Eu cred ca daca va doriti sa iasa bine, o sa reusiti, mai ales ca tu mai ai ceva vreme pana la nunta.
Pentru bauturi, daca te uiti cateva pagini in urma una dintre miresici daduse o lista foarte buna cu cantitati la bauturi. Noi o sa punem 8 la masa, 10 mi s-ar parea inghesuiti.

ana_elena
03.05.2010, 20:21:47
ce dragut..discutii
cu ce sa incep..la solista iti spuneam sa ai grija sa fie aia tinerica, simona, simina..sau nu stiu cum o chiama, parca stiam ca vor sa o schimbe...si daca o schimba sa o asculti ca sa nu te trezesti cu vreo surpriza neplacuta
eu am fost la doua nunti in vara lui 2009 la mariuca, una a prietenei de care iti spuneam ca a avut formatia trandafir de la moldova si una a cumnatei mele. si ele au avut meniuri diferite...acum eu ce sfat pot sa iti dau? pt ca ar fi unul personal...mie personal mi-au placut la nebunie sarmalutele pentru ca le aduce facute pachetel de staniol patratel asa si cu fundita si arata fff dragut...la cumnata mea au fost niste aripioare..eu nu le-am gustat ( imi era fff rau si am vomitat de la mirosul de usturoi cred sau ceva sos cu care au venit - dar nu a fost vina aripioarelor ci pt ca imi era mie rau) dar lumea zice ca nu au fost bune, in schimb cumnata mea nu le-a gustat si a ramas cu gandul la ele..de aia iti spuneam fiecare cu gusturile lui..la prietena mea in schimb mi-a placut saramura de nu stiu ce..a fost buna, cred ca de pui era..mi-a placut..o sa imi iau si eu din aia..iar gratarul a fost f ok la ambele. deci eu cred ca o sa am aperitivul un pic personalizat, sarmalutele, saramura si gratar...dar depinde de gusturile fiecaruia..mie nu prea imi plac sarmalele personal, dar erau prea frumos facute pachetel:)
of ce frumos ca am ineput deja sa vb detalii!!! va pup

Cinderela02
03.05.2010, 21:00:19
Aha, deci saramura de pui era buna =P~Noi oscilam intre peste si saramura, dar cred ca vom merge pe saramura, ca la peste, unora nu le place si oricum pestele e mai pretentios la gatit. Sarmalele intr-adevar arata f bine asa, in pachetele;;) Noi ne gandeam sa punem doar 3 feluri de mancare, cred ca e mult 4 feluri, voi ce parere aveti? Nu as vrea nici sa fie prea multa mancare si sa nu se consume toata... Cred ca un aperitiv bogat si apoi alte 2 feluri ar fi suficient...

ana_elena
03.05.2010, 21:15:08
da..e clar suficient..asa a avut prietena mea..aperitiv, saramura si gratar si a fost super super..si intradevar aperitivul mai bogat si traditional a fost al ei..oricum e multa mancare...si eu ma gandesc la varianta cu 3 feluri...dar asta ar insemna sa renunt tot la sarmale..si parca imi plac pachetelele...o sa vad atunci

rmarta
04.05.2010, 18:39:12
Buna,
Si eu cred ca voi opta pt aperitiv,saramura (sau vreun rulou de pui?)si gratar.N-am discutat prea mult cu doamna de acolo,dar din ceea ce mi-a zis anul acesta un meniu va costa in jur de 1,5 milioane,ceea ce mi se pare destul de acceptabil.In privinta bauturii v-ati gandit?Eu cred ca voi cumpara jack daniels sau jb pt domni,iar pt doamne angelli sau martini.iar la vin,ma gandesc la productia socrului meu de anul viitor,sa fie buna [-o<.De prajituri si tort am citit pe forum ca iti comanda ei de la iasi.ar mai ramane fructele,care sa fiu sincera,n-am nici o idee...
Sper ca totusi trandafir de la moldova sa nu fie prea aglomerati anul viitor si sa nu am aceeasi problema ca si la restaurant pt k iubitului meu i se prelungeste delegatia si va veni tocmai saptamana viitoare.Doamne ajuta!:)[-o<

elenacris
04.05.2010, 20:33:43
a..si te rog sa stai linistita, tu ai vazut sala??? or incapea el 200 de invitati cum zic ei, dar se inghesuie de-i iau dracii..prietena mea a avut nunta de 200 de invitati si drept rezultat eu mi-am trantit o cafea pe rochie, ca nu mai aveam unde sa o pun :)))... nu cred ca o sa para goala sala nici cu 50 de invitati..e micuta si joasa..eu am inceput sa bocesc initial pt ca e prea mica si eu vreau intre 150 - 180 invitati
hello!EU am avut 185 persoane(din care 5 muzica + foto)...la 180 e bine;).Defapt ai fost si tu la nunta:D...te pup

SIMONABOGDAN
06.05.2010, 00:50:53
Vrem poze, vrem poze! Felicitari pentru rochie si sa te faca foarte fericita!>:D<
multumesc frumos

SIMONABOGDAN
06.05.2010, 00:55:51
Ma inscriu si eu in randul fetelor care asteapta pozici. Cel mai important e exact asta: ca-ti place si-ti sta bine. Micile probleme legate de ajustat si crinolina sunt usor de rezolvat. Felicitari ca ai reusit sa-ti dai seama cu ce-ti sta bine asa, uitandu-te pe net. Altele, aici de fata, nu-si dau seama nici proband. Parca toate imi plac, fiecare are ceva al ei, desi am probat modele diferite :)). Ei lasa, mai am timp....sau nu :-SS
Pupici
stii cum se zice ...simti cand iti gasesti rochia potrivita.
unul din motivele pentru care am ales varianta comandarii rochitei pe net , a fost si acesta eram sigura ca nu reusesc sa ma hotarasc, asa ca am mers pe principiul vazut-placut-luat k sa nu mai stam .....
oricum spor la cautari si nu te panica!:*

SIMONABOGDAN
06.05.2010, 01:05:40
Aha, deci saramura de pui era buna =P~Noi oscilam intre peste si saramura, dar cred ca vom merge pe saramura, ca la peste, unora nu le place si oricum pestele e mai pretentios la gatit. Sarmalele intr-adevar arata f bine asa, in pachetele;;) Noi ne gandeam sa punem doar 3 feluri de mancare, cred ca e mult 4 feluri, voi ce parere aveti? Nu as vrea nici sa fie prea multa mancare si sa nu se consume toata... Cred ca un aperitiv bogat si apoi alte 2 feluri ar fi suficient...
hop...m-am bagat si eu in discutie...eu sunt de acord cu tine si noi vrem tot 3 feluri, 4 e cam mult e o singura noapte la urma urmei si e vara si lumea bea multe lichide ....zic si eu!

SIMONABOGDAN
06.05.2010, 01:12:55
Buna,
Si eu cred ca voi opta pt aperitiv,saramura (sau vreun rulou de pui?)si gratar.N-am discutat prea mult cu doamna de acolo,dar din ceea ce mi-a zis anul acesta un meniu va costa in jur de 1,5 milioane,ceea ce mi se pare destul de acceptabil.In privinta bauturii v-ati gandit?Eu cred ca voi cumpara jack daniels sau jb pt domni,iar pt doamne angelli sau martini.iar la vin,ma gandesc la productia socrului meu de anul viitor,sa fie buna [-o<.De prajituri si tort am citit pe forum ca iti comanda ei de la iasi.ar mai ramane fructele,care sa fiu sincera,n-am nici o idee...
Sper ca totusi trandafir de la moldova sa nu fie prea aglomerati anul viitor si sa nu am aceeasi problema ca si la restaurant pt k iubitului meu i se prelungeste delegatia si va veni tocmai saptamana viitoare.Doamne ajuta!:)[-o<
buna,
in legatura cu trandafir de la moldova , am inteles ca sunt foarte buni la facut atmosfera , au o solista tanara , cu o voce foarte draguta , in legatura cu pozele , sunt ok dar filmatul lasa de dorit.
am vazut o inregistrare de la niste prieteni, ma dureau ochii uitandu-ma, schimba cadrele asa repede si aiurea plus ca nu era de calitate filmarea.
oricum tu mai intereseaza-te si alege ce e mai bun pentru tine.
pupici

ana_elena
10.05.2010, 17:52:20
hello!EU am avut 185 persoane(din care 5 muzica + foto)...la 180 e bine;).Defapt ai fost si tu la nunta:D...te pup
of of..nu era vb de tine, peste 200 a avut roxa, la ea mi-am trantit o cafea pe rochie, sincer 200 mi se pare prea mult...si sala nu mi se pare grandioasa, adik oricum goala nu are cum sa arate:)puup

elenacris
13.05.2010, 09:46:04
of of..nu era vb de tine, peste 200 a avut roxa, la ea mi-am trantit o cafea pe rochie, sincer 200 mi se pare prea mult...si sala nu mi se pare grandioasa, adik oricum goala nu are cum sa arate:)puup
stiu ca nu era vorba de mine, pur si simplu am zis ca la mine au fost 185, pentru ca miresicile care au in jur de 180 de persoane sa stea linistite ca e destul loc....Peste 185 deja e prea mica sala, iar ringul de dans este micutz. Stiu ca la nunta de care spui tu, au fost cate 10 persoane la masa si era destul de inghesuit....eu am avut noroc, am stat la o masa la care o pereche nu a venit;)).O zi frumoasa!

ana_elena
13.05.2010, 10:15:44
dap..la 185 e chiar foarte ok, eu nu o sa ma supar daca o sa fie si mai putini dpdv al salii, mai mult loc e mai bine...eu ii raspundeam rmartei, careia ii era teama ca s-ar putea sa arate sala goala la 80-100 persoane...eu nu cred ca o sa arate goala datorita formei salii, pare foarte „crowded” chiar daca e destul loc...asta pentru ca e joasa..oricum eu zic ca avem o sala draguta si catusi de cat eleganta (lasand la o parte termopanul de la intrare si led-urile din tavan =)))...care merge si la 80 de persoane si la 180, deci ar trebui sa fim multumite.

rroana
14.05.2010, 14:41:45
tuturor miresicilor de 15 si 16 mai doresc sa aveti o zi nemaipomenita..asa cum ati visat la ea....plina de momente placute alaturi de cei dragi care au venit la nunta voastra...
distractie placuta!
si nu uitati...k e o zi foarteeeee mult asteptata de voi..asa k nu lasati nimic sa va intristeze....
aveti grija de voi si de sotul vostru:D
=P~>:D<

ana_elena
17.05.2010, 16:54:33
as adauga la cele zise mai sus...si poze pls!!!

Cinderela02
21.05.2010, 21:54:44
Miresici, ce mai ziceti? Nimic?? Noi am luat invitatiile si am inceput sa le dam sapt asta. In rest, ne apucam de cursuri de dans, ca suntem lipsiti de talent amandoi. Am dat comanda de marturii...si cam atat pe luna asta... Si, asa stresata cum sunt, am si sunat la coafor sa intreb de programare, cica cu maxim3 sapt inainte ca acu e prea devreme iar la machiaj la fel, cu 2 inainte. Faza e ca eu am nunta duminica....
Cum sunteti cu pregatirile?
Va pup!:*

SIMONABOGDAN
22.05.2010, 11:34:24
buna buna!!!
nu am mai intrat de mult pe forum, nu vreau sa ma gandesc la nunta in perioada asta k deja am fluturasi in stomac cand o fac.....eu zic ca noi am organizat in mare parte: invitatiile le-am comandat din martie (a trebuit sa plec din tara si am vrut sa le las parintilor si nasilor) mai sunt vreo cateva de impartit....am stabilit in mare parte totul cu firma de decoratiuni , mai trebuie puse la punct ultimele detalii......mi-a venit rochita mai trebuie sa cumpar accesoriile...mirele si-a cumparat si el tinuta......mai trebuie sa-i cumparam rochita la pitica noastra...inca il stresez pe sotul meu cu dansul (offf imi vine sa-l bat:D cand il aud ...'lasa k mai avem timp...'iar eu sunt deja stresata......).in mai putin de o luna ajungem in tara si atunci sa vezi agitatie...meniu...bauturi...tort...fructe...praji turi......ma bate gandul sa aleg o varianta de meniu complet sa nu trebuiasca sa aducem decat vinul si tortul.....dar mai vedem.aaaaa....am cumparat deja vinul, nu l-am luat inca sta mai bine la producator mai trebuie sa vedem de tarie , vrem si palinca din maramures dar iar sotul meu zice......lasa ca avem timp......
deci miresici nu va stresati.....LASA CA AVEM TIMP:-p

Cinderela02
22.05.2010, 21:08:59
:D La mine stresul e acum doar in subconstient. Aseara am visat ca ma lasase balta tipa care imi decoreaza sala, si ca nu aflasem direct de la ea, ci de la altcineva, si m-am apucat sa o iau la rost=))=))Din fericire, era doar un vis... Si noi mai avem multe de facut (costum mirelui, pantofi si mie si lui, bauturile- in afara de vin- fructele, crantzanelele, verighetele, cadoul nasilor - chiar, ma puteti ajuta cu ceva idei aici :-\ plus place cardurile si meniurile de hartie:-SS. Eh, mai e un pic...

ana_elena
25.05.2010, 19:21:07
stai linistita..o sa ai o nunta minunata si eu abia astept poze! fetelor, dupa ce trece ziua cea mare nu ma uitati, pt ca eu sunt aici si astept....

Cinderela02
26.05.2010, 10:13:02
stai linistita..o sa ai o nunta minunata si eu abia astept poze! fetelor, dupa ce trece ziua cea mare nu ma uitati, pt ca eu sunt aici si astept....
Mersi, Ana_elena ! In 3 saptamani plecam si noi acasa, sa ne punem la punct ultimele detalii. Si eu imi doresc sa iasa foarte bine. O sa vina si pozele, dar dupa 11 iulie, dupa nunta plecam la Viena.

ana_elena
26.05.2010, 10:36:02
ce frumos! ador orasul ala...e atat de frumoasa Viena!

Cinderela02
26.05.2010, 20:58:20
ce frumos! ador orasul ala...e atat de frumoasa Viena!
Daa, abia astept, mai ales ca si-au luat bilete si prietenii nostri cei mai buni si mergem impreuna;;)

Cinderela02
31.05.2010, 20:38:50
Miresici, ce parere aveti? Sa iau bere pentru nunta? Nu stiu care e traditia in zona noastra, sau daca e o traditie in sensul asta...
Mersi!

rroana
01.06.2010, 08:06:35
[QUOTE=Cinderela02;3330133]Miresici, ce parere aveti? Sa iau bere pentru nunta? Nu stiu care e traditia in zona noastra, sau daca e o traditie in sensul asta...
Mersi![/QUOTE
buna...
parerea mea...e sa cumperi si bere pentru la nunta....e totusi luna iulie..si atunci e destul de cald si afara si in local...deci o sa fie nevoie.:>=P~
spor la pregatiri in continuare!
Rochita ti-ai cumparat-o?;;)

Cinderela02
01.06.2010, 12:44:27
[QUOTE=Cinderela02;3330133]Miresici, ce parere aveti? Sa iau bere pentru nunta? Nu stiu care e traditia in zona noastra, sau daca e o traditie in sensul asta...
Mersi![/QUOTE
buna...
parerea mea...e sa cumperi si bere pentru la nunta....e totusi luna iulie..si atunci e destul de cald si afara si in local...deci o sa fie nevoie.:>=P~
spor la pregatiri in continuare!
Rochita ti-ai cumparat-o?;;)
Mersi pentru rasouns, rroana. Cred ca vom cumpara bere si cu si fara alcool.
Daa, cu rochia am rezolvat din martie. O sa merg in curand la retusari.
Tu in ce stadiu esti?

rroana
01.06.2010, 22:32:37
[QUOTE=rroana;3330714]
Mersi pentru rasouns, rroana. Cred ca vom cumpara bere si cu si fara alcool.
Daa, cu rochia am rezolvat din martie. O sa merg in curand la retusari.
Tu in ce stadiu esti?
noi ne-am cumparat verighetele sambata trecuta...;;)(am fost in barlad unde am gasim gramul de aur 90 de lei)...
in rest...asteptam un raspuns...in legatura cu nasii...
trebuie sa ma apuc de invatat de acum...am examene...apoi la inceputul lunii iulie am disertatia (termin masterul).....:-B:-B:-B
dupa toate examenel o sa intram mai in forta in pregatiri;))

Cinderela02
02.06.2010, 11:14:53
[QUOTE=Cinderela02;3331732]
noi ne-am cumparat verighetele sambata trecuta...;;)(am fost in barlad unde am gasim gramul de aur 90 de lei)...
in rest...asteptam un raspuns...in legatura cu nasii...
trebuie sa ma apuc de invatat de acum...am examene...apoi la inceputul lunii iulie am disertatia (termin masterul).....:-B:-B:-B
dupa toate examenel o sa intram mai in forta in pregatiri;))
Aa, pai mai e timp pana in octombrie! Noi in iunie ne luam verighetele. Gasisem si noi undeva cu 90 ron gramul...

Bafta la examene si spor cu pregatirile!

SIMONABOGDAN
03.06.2010, 23:47:13
[QUOTE=rroana;3333705]
Aa, pai mai e timp pana in octombrie! Noi in iunie ne luam verighetele. Gasisem si noi undeva cu 90 ron gramul...

buna buna
am si eu o intrebare....dar cat e gramul de aur in husi ?
eu sunt total pe dinafara.....e mai scump de 900????#-o

rroana
04.06.2010, 08:08:29
[QUOTE=rroana;3333705]

multumesc mult!:-B
Spor la cautari....sa va gasiti verighetele pe care le doriti si la un pret bun...=P~
Eu o sa va urmaresc mai din urma miresici...k o sa am mai tot timpul ocupat...
o zi frumoasa tuturor!

Cinderela02
04.06.2010, 15:46:05
Simona, in Husi nu as sti sa-ti spun unde e mai ietin gramul de aur, noi le luam din Bucuresti, am gasit si aici cu 90 ron, dar in rest sunt cam 150 ron gramul...
Mai am fix o luna! <:-P

Pupici!

SIMONABOGDAN
05.06.2010, 00:05:03
Simona, in Husi nu as sti sa-ti spun unde e mai ietin gramul de aur, noi le luam din Bucuresti, am gasit si aici cu 90 ron, dar in rest sunt cam 150 ron gramul...
Mai am fix o luna! <:-P

Pupici!
aha....uauuuu asa de mare diferenta???vorbim de aur de 14 k nuuu??
ok....

Cinderela02
05.06.2010, 08:53:21
aha....uauuuu asa de mare diferenta???vorbim de aur de 14 k nuuu??
ok....
da, mai, asa-i pe-aici....o nunta in Bucuresti cred ca te ajunge dublu fata de una la Husi. ce sa zic....fitze de capitala...;))

SIMONABOGDAN
11.06.2010, 12:15:32
cred ca miresicile sunt ocupate cu pregatirile k nu vad miscare pe forum (tocmai eu m-am gasit sa comentez , nu am mai intrat de o saptamana8-})
spor la pregatiri si o nunta de vis celor care o au zilele astea

Cinderela02
13.06.2010, 12:38:53
cred ca miresicile sunt ocupate cu pregatirile k nu vad miscare pe forum (tocmai eu m-am gasit sa comentez , nu am mai intrat de o saptamana8-})
spor la pregatiri si o nunta de vis celor care o au zilele astea
Hello! Sa stii ca asa-i;-) Noi cel putin am tot alergat zilele astea sa mai luam ce mai e de luat inainte de a veni acasa. Cum mai stati cu pregatirile?

ana_elena
21.06.2010, 16:42:52
Hello! Sa stii ca asa-i;-) Noi cel putin am tot alergat zilele astea sa mai luam ce mai e de luat inainte de a veni acasa. Cum mai stati cu pregatirile?

eu ce sa zic..thanks god ca nu ma marit vara asta..chiar nu as fi avut timp..tot am zis sa mergem la dobrina sa inchiriem niste camere pt nunta, dar vad ca nu ne mai facem timp..tie mult spor pe ultima suta de metri..abia astept sa vad cum a iesit..sunt convinsa ca vei avea o nunta bestiala!

SIMONABOGDAN
22.06.2010, 20:28:25
buna buna!!!
..........eu ce sa zic....ma simt de parca nu urmeaza sa am nunta in 2 saptamani;))..............adik....nu-s stresata deloc...deocamdata.
maine trebuie sa ma duc sa stabiles meniul si dupa amiaza sa stabilesc cu decoratoarea ultimele detalii............mi-am dus rochita la modificat abia astept sa o vad gata (sunt asa de mandra de ea ;))) si cam atat.
zilele astea vreau sa merg cu nasa sa-mi iau voalul....si apoi mai vedem
pot spune ca am mult noroc ca nasul s-a ocupat de tot ce inseamana muzica si foto/video si au fost mai putine pe capul nostru (de fapt al meu k sotiorul ....a zis ca eu ma pricep mai bine si sa ma ocup eu [-X)
ok...=;

ana_elena
24.06.2010, 13:36:45
e bine ca esti acolo devreme si te poti ocupa..eu o sa ajung in husi cu maxim 3 zile inainte de nunta si cred ca o sa am alergatura nu gluma...

Cinderela02
24.06.2010, 18:25:58
Fetelor, eu mai am 9 zile pana la nunta! Si....nu am emotii, sper sa raman asa pana la final. Noi am cam terminat ce era de facut. Mai avem de luat bauturile in weekendul asta. Si apoi in ultima saptamana o sa-mi astept place cardurile si meniurile de hartie, o sa-mi fac aranjarea invitatilor la mese, vorbesc cu dj-ul si cu fotograful, cu tanti cu prajiturile si tortul sa-i zic numarul exact de persoane, dau numarul final de meniuri si cred ca cam atat..A, poate invat totusi si sa dansez niste muzica populara ca sunt zero barat aici... Programarile la machiaj si coafor le-am facut, partea proasta e ca e duminica si coaforul nu e deschis decat pana la 12...

Sper sa am vreme buna, ca ce e acum nu-mi prea convine...

Pupici si revin cu poze! ;-)

bianca24sv
24.06.2010, 21:05:09
Fetelor, eu mai am 9 zile pana la nunta! Si....nu am emotii, sper sa raman asa pana la final. Noi am cam terminat ce era de facut. Mai avem de luat bauturile in weekendul asta. Si apoi in ultima saptamana o sa-mi astept place cardurile si meniurile de hartie, o sa-mi fac aranjarea invitatilor la mese, vorbesc cu dj-ul si cu fotograful, cu tanti cu prajiturile si tortul sa-i zic numarul exact de persoane, dau numarul final de meniuri si cred ca cam atat..A, poate invat totusi si sa dansez niste muzica populara ca sunt zero barat aici... Programarile la machiaj si coafor le-am facut, partea proasta e ca e duminica si coaforul nu e deschis decat pana la 12...

Apropo de invatat sa dansezi populara......incearca pasul de la vals dar mai mic si mai topait, sigur iti va iesi;-) . Multa bafta!

ana_elena
29.06.2010, 12:15:07
Cinderela, mai ai atat de putin pana la nunta..nici nu stiu daca mai intri. Eu iti doresc „casa de piatra”, sa ai o nunta perfecta, exact cum ti-ai dorit, sa fii cea mai fericita si implinita in ziua nuntii si toata viata!!!

ana_elena
29.06.2010, 12:15:47
bianca, tu cand ai nunta?

bianca24sv
29.06.2010, 13:39:47
bianca, tu cand ai nunta?

peste 3 saptamani......acusi

Cat_Eyes
29.06.2010, 16:07:23

iti doresc ca totul sa iasa cum vrei tu!
poate o sa te vedem si in poze :)

SIMONABOGDAN
29.06.2010, 21:43:35

sa ai parte de o nunta k in povesti (si de vreme buuuunnnnaaaa) !!!!
asteptam impresii dupa si bineinteles poze!!! casa de piatra!!!

Cinderela02
06.07.2010, 16:49:56
Multumesc pentru urari, miresici! >:D<
A fost o nunta exact asa cum mi-am dorit-o, parca vedeam cu ochii in realitate tot ceea ce planuisem si imi imaginasem in cele 6 luni in care am pregatit totul :)foarte frumos, lumea s-a simtit foarte bine si m-a emotionat sa vad cati oameni au venit din mai multe parti ale tarii pentru noi.
Faza tare, inainte de cununia religioasa, am avut sedinta foto.....in lanul de grau si floarea soarelui...imbracati in hainele de nunta amandoi.:-p Un pic stresata sa nu murdaresc rochia, dar m-am distrat foarte bine, a fost un moment doar penmtru noi doi, inainte de "marea nebunie" Abia astept pozele!!!
Maine plecam in "luna" de miere, dar revin cu poze de indata ce le primesc!
Va pup si va doresc sa va iasa totul foarte bine. >:D<

ciocolatika
06.07.2010, 16:51:58
A fost o nunta exact asa cum mi-am dorit-o, parca vedeam cu ochii in realitate tot ceea ce planuisem si imi imaginasem in cele 6 luni in care am pregatit totul :)foarte frumos, lumea s-a simtit foarte bine si m-a emotionat sa vad cati oameni au venit din mai multe parti ale tarii pentru noi.
Faza tare, inainte de cununia religioasa, am avut sedinta foto.....in lanul de grau si floarea soarelui...imbracati in hainele de nunta amandoi.:-p Un pic stresata sa nu murdaresc rochia, dar m-am distrat foarte bine, a fost un moment doar penmtru noi doi, inainte de "marea nebunie" Abia astept pozele!!!

Felicitari....CASA DE PIATRA!!!:x:x:x:x:x

Cat_Eyes
06.07.2010, 17:08:31

Cinderela, am trecut prin Barlad si am vazut o mireasa la biserica din centru.. ma intrebam daca esti tu?
apropo de flaorea soarelui: nu s-a agatat rochita? cum a fost? pamant in pantofi?
pf....
casa de piatra!

Cat_Eyes
06.07.2010, 22:49:56
Cinderela, am trecut prin Barlad si am vazut o mireasa la biserica din centru.. ma intrebam daca esti tu?
apropo de flaorea soarelui: nu s-a agatat rochita? cum a fost? pamant in pantofi?
pf....
casa de piatra!

am scris Barlad.. fain :)..
dar ai inteles ce am vrut sa spun, cred. 8-|:^o:D

ana_elena
07.07.2010, 15:15:04
ma bucur cinderela pt tine si casa de piatra! abia astept sa vad pozele! casa de piatra si o nunta minunata va doresc si celorlalte miresici!!!

SIMONABOGDAN
07.07.2010, 15:47:09
stress.....nervi.....groaznica saptamana pana acum.....oare sunt singura in situatia asta:gen_07: nu mai poooot:((:((:((
ma laudam pana acum ca nu am fost deloc stresata, ei bine acum platesc cu varf si indesat.....
mai subt cateva zile......si va fi gata totul.....
azi am inceput sa luam cateva lectii de dans (abia azi ne-am decis....credeam ca suntem asi... nu avem nevoie...)
offfff vreau sa intru in atmosfera de nunta....sa ma sint ca o miresica nu ca o bomba gata gata sa explodeze!!!!

ana_elena
08.07.2010, 12:24:00
respira adanc si incearca sa te bucuri chiar si de febra pregatirilor. iti doresc sa ai o nunta minunata si sunt convinsa ca asa va fi si abia astept poze

SIMONABOGDAN
14.07.2010, 14:34:56
gata.......:(( a trecut....atata bataie de cap pentru o singura seara dar a meritat pe deplin.....a fost minunat TOTUL.
m-am simtit ca o printesa...alaturi de printul meu....acum revenind cu picioarele pe pamant , pot spune ca sala a aratat minuntat, a meritat angajarea unei firme de decoratiuni, rochia mea comandata pe net a fost mai mult decat superba (n-o spun doar eu) dar la sfarsit a aratat ca dupa razboi mai ales ca a plouat toata noaptea--belsug-- (apropo dak stie cineva o curatatorie in husi sa-mi spun si mie va rog).
tortul- comandat la barlad a fost foarte gustos si a aratat exact cum mi-am dorit numai ca nu au stiut cei de la hotel sa-l aseze cum trebuie....eh ce mai pot face acum...
abia astept sa vad pozele si filmarea mai ales valsul care ne-a dat ceva dureri de cap la repetitii dar in aceea seara totul a iesit asa cum trebuia!!!

ana_elena
14.07.2010, 15:04:00
felicitari si casa de piatra..abia astept poze....

Cinderela02
16.07.2010, 22:50:40
Multumesc pentru gandurile bune, fetelor>:D<Inca nu am primit pozele, dar ar trebui sa vina zilele astea. Noi imediat dupa nunta am plecat in "luna de miere" si apoi ne-am intors la servici, intre timp cei de acasa au vazut filmul de la nunta si o parte din poze, sa-mi faca mie in ciuda :-p Lasa, ca acusi le primesc si eu:)
Simona, ma bucur ca v-ati distrat la nunta voastra. Eu acum vreau sa-mi duc rochita la curatat si m-am mai uitat inca o data la ea. E asa frumoasa, dar a trecut, o sa stea la pastrare:(
Va pup, casa de piatra celor care au avut deja nunta iar miresicilor in pregatiri, spor, optimism si sa va distrati la nunta voastra!

Cinderela02
16.07.2010, 22:57:36
pf....
casa de piatra!
Cat eyes, scuze pt raspunsul intarziat... Nu cred ca eram eu, noi am facut cununia la o biserica mai la marginea orasului. Cat de comod a fost?! Pai m-a cam enervat crinolina, ca mereu tot calcam pe ea, nu stiu daca o fi fost din vina mea ca nu o ridicasem destul de sus pe talie....Oricum, in afara de asta, rochia a fost extrem de comoda. Si chiar daca la sedinta foto eram cu noroi pe sandale eu una m-am distrat copios si mi-a prins bine portia de ras fix inainte de a incepe totul. Am venit acasa, m-am "recompus", mama soacra mi-a spalat sandalele si gata, am fost ca noua :D Mireselul era un pic stresat sa nu mi se murdareasca mie rochita:-p

Cinderela02
26.07.2010, 19:10:05
Ce mai faceti, miresici? Asa cum am zis, revin cu poze, cateva din cele multe....

ana_elena
27.07.2010, 12:07:15
cinderela cat de frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ce frumos ti+ai aranjat sala...si unde ai facut fotografiile? ce mireasa frumoasa ai fost!!!!! mai pune poze!!!!! vreau sa mai vad sala, ai aranjat-o cu mov..cu cine ai aranjat-o, cat te-a costat? cati invitati ai avut..crezi ca scapi asa usor?

Cinderela02
27.07.2010, 21:07:12
cinderela cat de frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ce frumos ti+ai aranjat sala...si unde ai facut fotografiile? ce mireasa frumoasa ai fost!!!!! mai pune poze!!!!! vreau sa mai vad sala, ai aranjat-o cu mov..cu cine ai aranjat-o, cat te-a costat? cati invitati ai avut..crezi ca scapi asa usor?
:-p Multumesc, multumesc pentru aprecieri! Pozele le-am facut pe drumul spre Iasi, acolo era acel lan de grau. Am luat un fotograf din Iasi, care si-a merit toti banii, pana la ultimul cent ;-) Sala nu am aranjat-o cu cei de la Mariuca, ci cu altcineva, daca te intereseaza iti dau toate detaliile pe pm. Nu pot spune decat ca ce am vrut asta s-a facut la decorul salii, inclusiv fete de masa de brocard special comandate si facute pt mine, inclusiv masa de prezidiu rotunda si aranjata cum am vrut...stii ca in mod normal masa de prezidiu e dreptunghiulara la ei... Au fost 130 de invitati. deci, se poate si la Husi! :D

Cum merge pregatirile la tine?

ana_elena
27.07.2010, 21:16:45
daca iti spun ca sala e aranjata bestial imi bat joc de tine, e prea putin spus...e pur si simplu perfect..m-am uitat la prea multe fotografii cu arajamente si la prea multe sali...dar jocul ala de mov la mariuca e bestial. in sfarsit vad mariuca ALTFEL!!!! da-mi te rog detalii pe pm si un pret...imi place la nebunie casuta aia de bani cu perle..sfesnicele nu mai spun..mov-ul nu mai mentionez...daca o sa mai am bani mi-as dori mult sa-mi faca si mie in genul asta....si o sa salvez pozele lumanarilor...ce sa-ti spun, poate din cauza ca avem gusturi asemanatoare..dar din partea mea nota 10!! cu + FELICITARI!

rroana
27.07.2010, 21:33:01
:-p Multumesc, multumesc pentru aprecieri! Pozele le-am facut pe drumul spre Iasi, acolo era acel lan de grau. Am luat un fotograf din Iasi, care si-a merit toti banii, pana la ultimul cent ;-) Sala nu am aranjat-o cu cei de la Mariuca, ci cu altcineva, daca te intereseaza iti dau toate detaliile pe pm. Nu pot spune decat ca ce am vrut asta s-a facut la decorul salii, inclusiv fete de masa de brocard special comandate si facute pt mine, inclusiv masa de prezidiu rotunda si aranjata cum am vrut...stii ca in mod normal masa de prezidiu e dreptunghiulara la ei... Au fost 130 de invitati. deci, se poate si la Husi! :D

Cum merge pregatirile la tine?
buna...superbe pozele...=P~ imi poti spune te rog cat te-a costat fotograful?....a fost un fotograf si un cameraman?
o seara frumoasa!

Cinderela02
27.07.2010, 22:18:55
buna...superbe pozele...=P~ imi poti spune te rog cat te-a costat fotograful?....a fost un fotograf si un cameraman?
o seara frumoasa!
Mersi, ti-am dat pm cu pretul, am avut un fotograf si separat cineva cu video si muzica.

SIMONABOGDAN
11.08.2010, 17:42:48
buna in sfarsit am primit si noi pozele....dar a meritat asteptarea....
in primul rand cinderela superba nunta, aranjamentele, sedinta foto si voi.....foarte frumos.
asa acum sa pun si eu ceva poze....

SIMONABOGDAN
11.08.2010, 17:46:56
incerc sa pun mai multe poze dar nu stiu de ce nu pot(:|

SIMONABOGDAN
11.08.2010, 17:49:44
nu tot nu pot imi zice eroare la trimitere/salvare fisier pe server:-s
am sa mai incerc....

CONT-INCHIS-049
11.08.2010, 20:34:24
Ce mai faceti, miresici? Asa cum am zis, revin cu poze, cateva din cele multe....

Foarte frumoase, mai ales photos din lanul de grau;;)
Casa de piatra!!!

Ce bine arata acum restaurantul Mariuca fata de cum il stiam eu;;)

ana_elena
12.08.2010, 15:08:58
nu tot nu pot imi zice eroare la trimitere/salvare fisier pe server:-s
am sa mai incerc....
ai fost superba dar vreau mai multe poze!!!..incearca sa iti faci cont pe picasa. pup

ana_elena
12.08.2010, 15:09:34
sau incerca sa le micsorezi in paint...dai resize si pui 50% 50%..pup

SIMONABOGDAN
13.08.2010, 18:37:43
ai fost superba dar vreau mai multe poze!!!..incearca sa iti faci cont pe picasa. pup
multumesc mult ana_elena
am reusit sa-mi fac cont pe picasa si am pus mai multe poze, astept parerea ta:D

Cinderela02
14.08.2010, 10:55:00
multumesc mult ana_elena
am reusit sa-mi fac cont pe picasa si am pus mai multe poze, astept parerea ta:D
Foarte frumoasa rochita ta, ti-a stat foarte bine in ea! Si ce fericiti erati! Casa de piatra si sa aveti parte de cat mai multe zile frumoase impreuna :)
Iti multumesc si eu pentru aprecieri >:D<

ana_elena
16.08.2010, 14:22:44
multumesc mult ana_elena
foarte frumos totul si rochita ti-a stat ff bine..tortul yammmy..ce sala e acolo, cantemir? si de unde ai luat baloanele la dans...mi s-au parut tare dragute, dau bine!

SIMONABOGDAN
16.08.2010, 17:22:35
Foarte frumoasa rochita ta, ti-a stat foarte bine in ea! Si ce fericiti erati! Casa de piatra si sa aveti parte de cat mai multe zile frumoase impreuna :)
Iti multumesc si eu pentru aprecieri >:D<
multumesc mult ....

SIMONABOGDAN
16.08.2010, 17:55:52
foarte frumos totul si rochita ti-a stat ff bine..tortul yammmy..ce sala e acolo, cantemir? si de unde ai luat baloanele la dans...mi s-au parut tare dragute, dau bine!
multumesc pentru aprecieri!!!
da e sala de la hotel e chiar draguta, numai ca am avut o multime de probleme cu aranjarea meselor, spatiu e cam ciudat impartit, au niste stalpi mari si grosi dar ne-am descurcat pana la urma.
in legatura cu baloanele de sapun....mi-am dorit asa de mult, mi se par super faine, dar nu stiam de unde sa inchiriez la un pret rezonabil, dar inainte cu 2 zile mi-a zis nasul ca are una (facea parte din surpriza de nunta:-p), nici macar nu ,ma gandisem sa-l intreb:D. ospataritele de la hotel ziceau ca au mai avut unii la o nunta masina de baloane si la poze si la filmat s-au vazut foarte rau/:) dar dupa cum vezi si tu dau foarte bine in poze si crede-ma ca si filmarea se vedem foarte bine.

Cat_Eyes
16.08.2010, 18:16:53
Cinderela, reusite pozele in lanul de grau. falicitari, imi plac!

ana_elena
17.08.2010, 14:12:45
cat eyes..curiozitate, cat ai dat pe foto video? fffffffffffffffffff frumos

Cinderela02
17.08.2010, 20:21:44
Cinderela, reusite pozele in lanul de grau. falicitari, imi plac!
Superba filmarea, si voi ati fost foarte frumosi. Tu aveai asa, o aura, parca straluceai de fericire! Ma bucur ca a iesit frumos, in final e un eveniment pe care il pregatim cu atata timp inainte si la care visam de mici :-p

ana_elena
02.09.2010, 11:21:55
eu nu am nici o miresica de 2011 din husi? ma intrb oare cum, cand m-am dus la local era tot ocupat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! unde sunteti?

tcv16
06.09.2010, 19:48:22
buna fetelor! a avut cineva ansamblul trandafir de la moldova din husi, cumva>

ma puteti ajuta va rog cu informatii despre ei?

ana_elena
08.09.2010, 12:23:48
a avut o prietena de a mea..am o poza cu ei in semnatura...sunt ok

ana_elena
28.09.2010, 12:43:49
unde sunt miresicile de husi 2011...stiu ca sunteti pe acolo pe undeva....la urma urmei localurile sunt full..unde e miresica care mi-a furat ziua pe care o vroiam inca de acum un an?? unde sunteti? e frustrant...

valeria22
06.11.2010, 08:34:02
salut sunt noua pe site si as vrea sa imi recomandati si mie un restaurant bun in husi,am nunta pe 10 sept 2011 si nu m-am hotarat nici la restaurant nici la o formatie,poate stiti din experienta proprie.astept un raspuns ms

ana_elena
08.11.2010, 16:33:30
simplu..la ora actuala cel mai bun restaurant in husi e mariuca..dar cu siguranta nu mai gasesti loc in data aleasa de tine...am inteles ca a mai facut caciula unul...nu stiu exact pe unde e dar ar trebui sa te interesezi...pt mariuca am eu poze in semnatura sper sa intelegi ceva din restaurant..
acum sa iti trec in revista celelalte restaurante: dobrina e nr 2, e o priveliste f frumoasa afara..sala nu e cine stie ce dar banuiesc ca poate fi aranjata ok, spre deosebiren de mariuca nu iti poti aduce tu bauturile
nr 3..podgorii foarte dragut locul, un minus ar fi ca e partajat asa ca unii meseni nu or sa poate vedea ringul, nu stiu care e politica cu bauturile
nr. 4 empire ..e dragut dar din pacate e ingust si lung...depinde si de cate perechi ai...cred de altfel ca le-am pus si in ordinea capacitatii cel mai mare e mariuca, urmeaza dobrina cam la fel, podgorii si empire...ti-am zis ca nu stiu ce e cu cel nou deschis...aaa..si ar mai fi la hotel cantemir si-a facut o miresica de aici si pare tare ok..eu nu am fost personal

valeria22
09.11.2010, 13:30:32
ms ana.cred ca o sa aleg intre mariuca si podgoriile de empire am auzit ca frumos dar e ingusta si lunga.Si ceva formatii stii?de baietii de la classic am auzit vorbe bune ,sau poate imi mai recomanzi ceva

ana_elena
09.11.2010, 14:01:44
depinde ce pretentii ai tu de la o formatie...aici nu ma prea pot pronunta pt ca eu sunt ff pretentioasa..eu imi aduc o formatie din suceava pe care dau foarte multi bani...cumnata mea i-a avut pe cei de la classic, iar prietena mea cea mai buna pe cei de la trandafir de la moldova...cei de la classic canta la podgorii cred, pt ca am fost si la un revelion acolo si au cantat tot ei...classic sunt un pic mai ieftini decat trandafir de la moldova...in rest nu ma pot pronunta, pt mine personal nu mi-au placut nici unii nici altii, dar la nuntile respective au fost ok, am dansat...daca m-ai pune sa aleg strict intre cele doua cred ca as alege trandafir de la moldova, asta si pt ca mie imi place mult muzica populara, insa si cei de la classic pot fi ok...cel putin la nunta au fost ok..la revelion nu mi-au mai placut pt ca au cantat aceleasi melodii ca la nunta si s-au auzit mai nashpa decat la nunta sau poate doar mi s-a parut...nu stiu ce sa zic..daca erai in bucuresti te invitam la mine sa vezi ambele nunti

bela_1
11.11.2010, 11:11:26
eu iti recomand policromu de la vaslui sunt buni dar cam scumpi pentru criza care e.din husi iti recomand classic canta de toate au in program de la populara pana la ce vrei tu eu tot la ei am apelat.mai e de la suceava o formatie da nu stiu exact cum ii spune da o sa ma interesez si o sa iti spun.

ana_elena
11.11.2010, 11:36:00
dap..am inteles ca policrom sunt f buni, dar si piperati..am inteles ca cer ceva de genul 3000 euro, nu?

valeria22
15.11.2010, 12:53:30
da asa e prea exagerat pt vremurile astea. m-am hotarat sa iau classicul sper sa fac o alegere buna.mi-au spus si alte prietene ca baietii sunt foarte buni,o sa va spun dupa nunta cum a fost;-)

aneloi
22.11.2010, 14:54:24
Buna ziua! ar putea cineva sa ma ajute cu un nr de telefon de la salonul mariuca???asi vrea sa iau legatura cu ei !astept un raspuns plssss

seherezzada
02.01.2011, 11:50:18
buna ma alatur si eu miresicilor de 2011. Noi avem nunta 29 octombrie am destul timp sa planific totol
ma bucur enorm ca am cu cine discuta am rezervat deja restaurantul si sper sa nu imi dezamageasca asteptarile plus de asta sunt foarte fericita ca am gasit si nasi... sper sa nu ma lase balta ...asa cum am mai auzit in alte cazuri:-SS

floricel_12
07.03.2011, 16:16:15
buna ma alatur si eu miresicilor de 2011. Noi avem nunta 29 octombrie am destul timp sa planific totol
ma bucur enorm ca am cu cine discuta am rezervat deja restaurantul si sper sa nu imi dezamageasca asteptarile plus de asta sunt foarte fericita ca am gasit si nasi... sper sa nu ma lase balta ...asa cum am mai auzit in alte cazuri:-SS
Spor la organizare..sa ne spui si noua ce restaurant ai rezervat ca nu ai specificat si in ce stadiu sunt pregatirile..Formatie ai impacat?
Mult succes!

ana_elena
07.03.2011, 16:21:26
la podgorii apare la ea...fetelor..intrati mai des ca o sa avem nevoie sa ne sfatuim husi e un oras mic si fara prea multe
deci sa inteleg ca suntem 3 miresici de husi 2011? ar fi bine daca ati pune toate ce aveti pana acum...si sa intram in detalii....

floricel_12
01.04.2011, 11:06:55
la podgorii apare la ea...fetelor..intrati mai des ca o sa avem nevoie sa ne sfatuim husi e un oras mic si fara prea multe
deci sa inteleg ca suntem 3 miresici de husi 2011? ar fi bine daca ati pune toate ce aveti pana acum...si sa intram in detalii....
Apropo de detali..ai mai vorbit cu tipul care se ocupa de decoratiuni..eu am auzit de la o prietena ca a luat doar vazele care erau tip candelabre adik aveau si lumanari, si a cumparat ea florile de la o florarie din husi si i-a dat ceva banuti tipei de acolo pentru a-i face niste aranjamente cu ele, oricum o suma mica..si a pus ce flori a vrut ea in aranjament... eu zic ca e mai ok si mult mai ieftin asa decat sa faci aranjamentul la ei ..si spuneau ca o sa aduca modele noi de huse anul asta, oare au mai adus? ca s-au plictisit invitatii de aceleasi si aceleasi aranjamente mereu..si in plus..in afara de aranjamentul ala pentru intrare(nu stiu cum se cheama), huse pt scaune si fete de masa nu cred ca se merita sa iei mai multe de la ei, restul, adik aranjamentele pentru masa de prezidiu, casuta de bani, covorul de la intrare, marturii si alte multe maruntisuri le poti lua din alta parte fiindca sunt si scumpi si nu dispun de prea multe modele..si nu cred ca au ce sa-ti spuna..la urma urmei e nunta ta o faci cum vrei tu..nu cum iti impun altii!

seherezzada
06.04.2011, 19:16:48
da nunta o facem la podgorii. in ceea ce priveste organizarea nu stau prea bine la capitolul asta si nici nu prea m-am apucat de nimic dar sper sa ma apuc cat de curand

ana_elena
07.04.2011, 10:36:36
Apropo de detali..ai mai vorbit cu tipul care se ocupa de decoratiuni..eu am auzit de la o prietena ca a luat doar vazele care erau tip candelabre adik aveau si lumanari, si a cumparat ea florile de la o florarie din husi si i-a dat ceva banuti tipei de acolo pentru a-i face niste aranjamente cu ele, oricum o suma mica..si a pus ce flori a vrut ea in aranjament... eu zic ca e mai ok si mult mai ieftin asa decat sa faci aranjamentul la ei ..si spuneau ca o sa aduca modele noi de huse anul asta, oare au mai adus? ca s-au plictisit invitatii de aceleasi si aceleasi aranjamente mereu..si in plus..in afara de aranjamentul ala pentru intrare(nu stiu cum se cheama), huse pt scaune si fete de masa nu cred ca se merita sa iei mai multe de la ei, restul, adik aranjamentele pentru masa de prezidiu, casuta de bani, covorul de la intrare, marturii si alte multe maruntisuri le poti lua din alta parte fiindca sunt si scumpi si nu dispun de prea multe modele..si nu cred ca au ce sa-ti spuna..la urma urmei e nunta ta o faci cum vrei tu..nu cum iti impun altii!

marea problema e ca si daca discuti cu o agentie vor si aia sa iei mai multe de la ei...si astia de la mariuca nu accepta..etc...eu o sa merg sa incerc sa negociez pt ca mie mi se pare scump cat cer ei pentru nimic practic..ca de ales nu ai prea multe...si-au mai luat ceva huse dar avand in vedere ca au perdelele alea visinii, multe chestii nu prea poti face...eu o sa aleg invers, adik scaunele imbracate toate visiniu ...o sa fie sala mai inchisa..dar macar un pic altfel!!!....am incercat sa vorbec cu tipul de la decoratiuni, dar telefonul si mailul nu prea ii sunt familiare, mereu ma cheama acolo..si e nashpa ca eu ajung mai greu din bucuresti....eu am zis ca o sa merg pe mana lor pana la urma...dar oricum trebuie sa apelez la o florarie pt buchetul meu, lumanari, buchetul nasei etc...si probabil o sa trebuiasca sa apelez la mine in ziua nuntii...sa vad cum mai aranjez. si in momentul in care ei nu imi ofera astfel de servicii incat sa fiu linistita macar cu aspectul salii (ei au separat decoratiuni si flori si nu vorbesc intre ei!!)nu vad de ce cer atat de multi bani (daca tot eu trebuie sa ma ocup)....

ana_elena
07.04.2011, 10:39:14
da nunta o facem la podgorii. in ceea ce priveste organizarea nu stau prea bine la capitolul asta si nici nu prea m-am apucat de nimic dar sper sa ma apuc cat de curand

29.10.2011??? sper ca ai formatia daca vrei formatie si foto-video!!! timpul trece!!!

floricel_12
10.04.2011, 11:52:28
marea problema e ca si daca discuti cu o agentie vor si aia sa iei mai multe de la ei...si astia de la mariuca nu accepta..etc...eu o sa merg sa incerc sa negociez pt ca mie mi se pare scump cat cer ei pentru nimic practic..ca de ales nu ai prea multe...si-au mai luat ceva huse dar avand in vedere ca au perdelele alea visinii, multe chestii nu prea poti face...eu o sa aleg invers, adik scaunele imbracate toate visiniu ...o sa fie sala mai inchisa..dar macar un pic altfel!!!....am incercat sa vorbec cu tipul de la decoratiuni, dar telefonul si mailul nu prea ii sunt familiare, mereu ma cheama acolo..si e nashpa ca eu ajung mai greu din bucuresti....eu am zis ca o sa merg pe mana lor pana la urma...dar oricum trebuie sa apelez la o florarie pt buchetul meu, lumanari, buchetul nasei etc...si probabil o sa trebuiasca sa apelez la mine in ziua nuntii...sa vad cum mai aranjez. si in momentul in care ei nu imi ofera astfel de servicii incat sa fiu linistita macar cu aspectul salii (ei au separat decoratiuni si flori si nu vorbesc intre ei!!)nu vad de ce cer atat de multi bani (daca tot eu trebuie sa ma ocup)....
Asa este..distanta mare isi spune cuvantul cand organizezi nunta..dar mi se pare super ideea cu husele visinii, sala e luminoasa si sigur nu o sa se vada urat, chiar foarte eleganta o sa fie...dar de cati bani e vorba..adik cat cer pentru huse?mult mai mult fata de alte firme? pai nu stiu exact ce iei tu de la ei dar unele chestii le poti lua din bucuresti mult mai ieftin sunt convinsa..si sa le aduci la husi..covorul rosu daca refuzi sa-l platesti ti-l dau oricum din proprie initiativa, ca bonus..ca asa sunt ei smecheri..te incearca sa vada daca le dai bani..
Cu bautura cum faci? vin, bere si tarie? sau doar de unele?prajiturile le iei de la cofetariile din husi?
Mare atentie si la personalul de la Mariuca, am auzit ca s-a dus mireasa la ora 8 seara la sala si nu erau puse marturiile, bauturile, prajiturile etc pe mese..si venise cu multi invitati, multi din alte localitati, si ospatarii abia atunci incepeau sa aranjeze pe mese..de fata cu ei..plus ca, fapt trait pe propria piele..nu luau tacamurile murdare dupa fiecare fel de mancare..luau doar farfuriile..probabil se asteptau sa le sterg si sa le folosesc din nou..trebuie un pic de conversatie cu ei inainte, nu te baza doar pe ce vorbeste sefa de sala cu ei, ca ea nu sta in timpul nuntii acolo sa-i supravegheze..
P.S.:sorry ca te intreb doar pe tine dar pana se trezesc si celelalte miresici de husi sa vb..mai dureaza..

ana_elena
10.04.2011, 15:03:26
nu sunt mai scumpe husele..sunt chiar o idee mai ieftine decat de la o agentie din iasi pe care o contactasem eu. mie mi-au zis cam 14 milioane pentru huse..dar sincer astia una zic alta fac, deja m-am obisnuit, trebuie sa merg acolo si sa le cer clar un pret si sa-mi arate daca chiar au ce zic. de pasti sunt hotarata sa intru in ei:))..si o sa vorbesc cu chelnerii pt ca la mine trebuie sa fie atenti la mai multe...si ghinionul lor, eu o sa fiu acolo la 19:20, si ma astept sa fie totul all set, inclusiv petale de trandafir si margele pe masa cu sampania:))..nu am ce sa le fac, o sa intru un pic in ei pt ca nu mi-au placut deloc cum fac la alte nunti..da am vazut si faza cu tacamurile, dar asta cred ca trebuie vorbit din timp cu sefa de sala ca avem pretentia asta. in plus nu imi place ca daca mai sunt doua gaturi de bautura intr-o sticla de cola sau de apa, aduce alta dar o lasa si pe aia...si se aglomereaza la un moment dat de nu mai ai unde sa pui nimic...Cu bautura eu o sa am vin la carafa, whiskey si vodka si martini (asta nu ne-am hotarat daca punem cate o sticla pe masa sau punem doar la inceput cu posibilitatea reumplerii paharului)..bere nu, doar daca cere cineva o sa am cateva lazi pregatite. cu prajiturile e mai complicat...initial vroiam de la o cofetarie din vatra dornei care am auzit ca e super, dar nu stiu cum e cu transportul. Mariuca in schimb am inteles ca are contracte cu cofetarii din Iasi pentru tort si prajituri si cred ca o sa apelam la ei si contractele lor. Inca ceva, ai auzit ceva de masinuta de facut baloane? ca o vreau, dar sper sa fie de calitate si sa nu-si rupa lumea gatul pe acolo:))

seherezzada
10.04.2011, 18:22:41
29.10.2011??? sper ca ai formatia daca vrei formatie si foto-video!!! timpul trece!!!
avem angajat un dj pt ca nu vrem formatie si tot el se ocupa si de foto-video.si ne-am luat saptamana asta si verighetele care sunt atat de dragutze

DAISYS
10.04.2011, 18:46:25
avem angajat un dj pt ca nu vrem formatie si tot el se ocupa si de foto-video.si ne-am luat saptamana asta si verighetele care sunt atat de dragutze
buna
zi-mi te rog pe nasha ta o cheama Iuliana?

ana_elena
11.04.2011, 09:45:23
felicitari!!..pozici cu verighetele nu ai?
ale noastre sunt astea
http://www.diamante.ro/verighete.php?id=177

seherezzada
15.04.2011, 20:23:59
buna
zi-mi te rog pe nasha ta o cheama Iuliana?
nu pe nasa mea o cheama camelia

andreea_puy
12.06.2011, 17:51:37
sal la toata lumea. imi poate recomanda cineva va rog o formatie mai buna pentru nunta.

seherezzada
26.06.2011, 17:10:06
dragi miresici vreu si eu o parere ce ziceti de melodia danei nalbaru am nimic fara tine... merge sa o pun la dansul mirilor...va rog sa imi spuneti si parerile voastre ca sotul meu zice ca e prea lenta
:-?

ana_elena
27.06.2011, 11:31:10
nu exista un ritm anume pentru primul dans...e ce va place voua..daca va place e ok

ana_elena
01.08.2011, 11:53:01
vad ca miresicile de husi nu sunt f active...ar trebui pt ca sunt multe lucruri de "reparat" in husi..multe sfaturi care mi-ar fi fost si mie binevenite.

seherezzada
10.09.2011, 12:45:47
da adevarul e ca activitatea este cam slaba dar poate sunt ocupate miresicile cu pregatirile

cine a mai avut anul asta nunta la podgorii?
as vrea sa stiu cat a costat meniurile si cum e servirea acolo e ok?
eu am fost si mi-au spus cu totul altveva ca la inceput cand am inchiriat sala oare pana la sfarsit cate se mai schimba
mai este vreo miresica in octombrie?

seherezzada
13.09.2011, 16:03:44
imi puteti recomanda si mie o coafeza buna care sa faca si altceva in afara de cocul ala de mireasa care e de pe vremea bunicii si poate imi spuneti si cine se pricepe la make-up in husi

ana_elena
16.09.2011, 12:40:02
imi puteti recomanda si mie o coafeza buna care sa faca si altceva in afara de cocul ala de mireasa care e de pe vremea bunicii si poate imi spuneti si cine se pricepe la make-up in husi

cu drag iti spun ca vrei cam multe pentru husi :x..in cocuri diverse si par prins ti-o pot recomanda pe lizica din husi e la salonul asa de lg CEC...daca vrei o coafura lejera nu stiu ce sa-ti spun..cat despre make-up..mira-m-as sa gasesti ceva ok..eu mi-am cumparat produse mac si am apelat la o prietena...a da..si mi-am pus gene falze cu 3 zile inainte in bucuresti

ana_elena
28.10.2011, 14:49:09
si pls...pt amintirile voastre feriti-va de gelu ca fotograf. e amator

floricel_12
09.01.2012, 19:52:24
si pls...pt amintirile voastre feriti-va de gelu ca fotograf. e amator

Casade piatra!Cum a iesit nunta?totul a fost in regula?ti-ai ornat sala cu huse visinii cum vroiai?

ana_elena
11.01.2012, 16:51:47
da...am avut niste ture cu cei de la mariuca, dar sala a aratat chiar fain intr-un final. chelnerii m-au scos din sarite cu `promptitudinea` si `amabilitatea` lor. Mai aveam putin si cred ca ii bateam. si mari probleme am avut cu rochia. In rest a fost super. Toata lumea a dansat, s-a simtit bine si nu ma asteptam sa ne laude lumea nunta in halul asta. dar cred ca muzica a facut totul..si atmosfera pentru ca am avut peste 80% tineri

floricel_12
21.01.2012, 20:16:51
da...am avut niste ture cu cei de la mariuca, dar sala a aratat chiar fain intr-un final. chelnerii m-au scos din sarite cu `promptitudinea` si `amabilitatea` lor. Mai aveam putin si cred ca ii bateam. si mari probleme am avut cu rochia. In rest a fost super. Toata lumea a dansat, s-a simtit bine si nu ma asteptam sa ne laude lumea nunta in halul asta. dar cred ca muzica a facut totul..si atmosfera pentru ca am avut peste 80% tineri

Poti sa-mi spui te rog daca pana la urma ai decorat cu firma cu care au contract cei de la mariuca si daca au avut cum vroiai tu huse visinii cu esarfe albe,adik husele inchise la culoare si esarfele de culoare deschisa.. si cam cat te-a costat de husa si de fata de masa? si cununia religioasa ai avut-o la manastire la dobrina?cat te-a costat in final?a trebuit sa dai alti bani ca vii din alta parohie?si am mai auzit ca trebuie sa chemi si preotul din parohia ta sa oficieze impreuna cu cel de la manastire..e adevarat?si scuze daca te stresez dar si eu sunt in alta localitate si ajung mai rar pe la husi..cat te-a costat asa in medie meniul platit la mariuca, cu 3 sau 4 feluri de mancare?multumesc..multumesc...multumesc anticipat!

ana_elena
24.01.2012, 12:47:52
Poti sa-mi spui te rog daca pana la urma ai decorat cu firma cu care au contract cei de la mariuca si daca au avut cum vroiai tu huse visinii cu esarfe albe,adik husele inchise la culoare si esarfele de culoare deschisa.. si cam cat te-a costat de husa si de fata de masa? si cununia religioasa ai avut-o la manastire la dobrina?cat te-a costat in final?a trebuit sa dai alti bani ca vii din alta parohie?si am mai auzit ca trebuie sa chemi si preotul din parohia ta sa oficieze impreuna cu cel de la manastire..e adevarat?si scuze daca te stresez dar si eu sunt in alta localitate si ajung mai rar pe la husi..cat te-a costat asa in medie meniul platit la mariuca, cu 3 sau 4 feluri de mancare?multumesc..multumesc...multumesc anticipat!

Sa vedem. Pe rand. Da am optat pentru cei de la mariuca cumva< si am avut huse visinii, dar fara banda alba ci cu o floricica crem prinsa la spatele scaunului. cand ajung acasa caut poze sa iti dau. florile nu le-am luat de la ei. le-am luat dintr-un depozit din iasi si le-am pus in vaza simplu. m-a costat cam 15 sau 16
mil fara flori. Asta a inclus fetele masa/scaune, artificii de interior la vals, artificii tort, baloane, vaza pe masa, covor rosu, faclii si alte nimicuri. Atentie la huse, eu m-am urlat la ei ca erau impaturite dupa ce le-au calcat si cand le-au pus pe scaune aveau cruci de la calcat. Meniul meu a fot 170 lei, 4 feluri: aperitiv destul de bogat, saramanura de pui, sarmalute impachetate (surpriza le zice), friptura, profiterol si cafea, fara bautura pe care am luat-o separat
La manastire am facut, am mai chemat un preot dar nu era din parohie. ideea e ca la manastire e un calugar si nu poate oficia singur. Nu stiu cat sunt taxele pt ca s-au ocupat parintii sotului pe atunci si am inteles ca s-au mai schimbat lucrurile.
Orice altceva vrei sa ma mai intrebi nu ezita. Anul asta pe 28 iulie o sa fiu si nasica tot la mariuca asa ca imi mai pot intreba finuta.

tcv16
22.04.2012, 23:32:37
Eu merg pe 5 mai la o nunta la Mariuca. abia astept sa vad cum va fi .o:-)
Sa vedem. Pe rand. Da am optat pentru cei de la mariuca cumva< si am avut huse visinii, dar fara banda alba ci cu o floricica crem prinsa la spatele scaunului. cand ajung acasa caut poze sa iti dau. florile nu le-am luat de la ei. le-am luat dintr-un depozit din iasi si le-am pus in vaza simplu. m-a costat cam 15 sau 16
mil fara flori. Asta a inclus fetele masa/scaune, artificii de interior la vals, artificii tort, baloane, vaza pe masa, covor rosu, faclii si alte nimicuri. Atentie la huse, eu m-am urlat la ei ca erau impaturite dupa ce le-au calcat si cand le-au pus pe scaune aveau cruci de la calcat. Meniul meu a fot 170 lei, 4 feluri: aperitiv destul de bogat, saramanura de pui, sarmalute impachetate (surpriza le zice), friptura, profiterol si cafea, fara bautura pe care am luat-o separat
La manastire am facut, am mai chemat un preot dar nu era din parohie. ideea e ca la manastire e un calugar si nu poate oficia singur. Nu stiu cat sunt taxele pt ca s-au ocupat parintii sotului pe atunci si am inteles ca s-au mai schimbat lucrurile.
Orice altceva vrei sa ma mai intrebi nu ezita. Anul asta pe 28 iulie o sa fiu si nasica tot la mariuca asa ca imi mai pot intreba finuta.

floricel_12
11.05.2012, 17:32:48
mil fara flori......
Salutare!Am fost si eu si am vazut sala ornata zilele trecute...nu mi-a placut ca fata de masa nu avea nici o treaba cu husele de pe scaune...ce rvoiam sa te intreb..ei au doua tipuri de vaze..alea din fier forjat care au la baza fructiera..si vazele alea lungi pe care le-ai ales tu..cum te-ai descurcat cu fructele..unde le-ai pus..ti-a dat fructiera separat?si florile de pus in vaze cand le-ai cumparat?in vinerea dinaintea nuntii?te-ai descurcat singura?cat te-au costat?...

ana_elena
15.05.2012, 09:02:54
Salutare!Am fost si eu si am vazut sala ornata zilele trecute...nu mi-a placut ca fata de masa nu avea nici o treaba cu husele de pe scaune...ce rvoiam sa te intreb..ei au doua tipuri de vaze..alea din fier forjat care au la baza fructiera..si vazele alea lungi pe care le-ai ales tu..cum te-ai descurcat cu fructele..unde le-ai pus..ti-a dat fructiera separat?si florile de pus in vaze cand le-ai cumparat?in vinerea dinaintea nuntii?te-ai descurcat singura?cat te-au costat?...

da...au ei niste boluri pentru fructe dragute din sticla. au mai multe feluri de vaze. astea lungi pe care le-am ales eu, mai aveau unele tubulare tot din sticla si cred ca si-au mai adus de atunci. florile le-am cumparat din iasi si m-au ajutat chiar cei de la mariuca cu transportul, au venit intr-adevar vineri seara, am avut trandafiri si lysianthus sau cum s-o chema si m-au costat cam 5 milioane.