PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Husi

Pagini : [1] 2

drele
12.01.2009, 17:08:17
Cred ca ar trebui sa deschidem si un subiect pt miresicile din Husi....

drele
16.01.2009, 07:46:41
revin eu ceva detalii:
SALONUL "MARIUCA": e in renovare, maresc sala si fac mese rotunde dar nu mai sunt locuri pt 2009.in ceea ce nu percep decat taxa de inchiriere a salii +meniul(asta daca nu iei totul de la ei). in ceea ce priveste ornatul incearca sa va impuna ornatul salii facut de ei - care dupa parerea mea nu arata prea bine- dar daca va tineti tare pe pozitii cedeaza.

drele
16.01.2009, 07:51:38
"pensiunea dobrina" -mai sunt locuri pt 2009, sunt putin cam scumpi dar sala arata bine(exceptie ar face farfuriile alea de pe pereti...). percep taxa de inchiriere a salii - aprox 500 de euro. dar atentie daca vreti sa va ornati sala va mai cer inca 500lei (nu inteleg de ce...).

drele
16.01.2009, 08:03:15
hotel "cantemir" -sala e mica intra max 50 de perechi. percep 500lei chiria salii, meniul e scump,mancarea si servirea execrabile.
in principiu incearca sa impuna ornatul salii facut de ele dar daca le iei la bani marunti cedeaza.
am fost acolo pe 27 dec la o cumatrie si am inceput asa: am cerut ca aperitiv un martini, barul era langa masa noastra si lamaia nu a putut sa o apuce cu lingurita si asa ca a luat-o cu mana si a pus-o in pahar. noi suntem fumatori si ne-au schimbat scrumiera o singura data chiar daca am umplut-o cu servetele... ase vedea ca e taiat eventual de dimineata si avea o rosie intreaga trantita acolo ca sa fie. aperitivul cald a fost frigarui de pui sarate si arse, apoi a urmat pastrav la cuptor mai mult fiert, si ultimul fiert a fost o incercare de medalion de porc si vita dar carnea era f tare.
nu s-a pus prob de bani ca cine a facut acolo nu s-a uitat la bani dar cu toate astea....

drele
16.01.2009, 08:09:26
despre "podgoriile husiului" nu am prea multe detalii(nu am nici o cunostita care face acolo nunta). dar va spun din ce stiu de anul trecut.
se percepea asa: 400lei chiria,400lei remiza(uzura scaune,farfurii,pahare, tacamuri dar daca se sparge ceva oricum platesti), tb sa platesti tu personaluu 250lei/pers iar ornatul il impun pe cel facut de ei(nu arata f bine si daca au noroc sa alegi aceleasi culori pe care le-au avut anterior o sa ai aceeasi arcada care a ramas in salon toata saptamana) dar una peste alta mancarea e buna.
aaa si nu au contract de semnat... ceea ce nu mi se pare normal.

drele
16.01.2009, 08:10:54
ar mai fi "empire" acolo e dragut pt un eveniment restrans.accepta orice firma de ornat dar meniul e un picut cam scump dar macar e bun.

CONT-INCHIS-049
25.01.2009, 21:54:42
ar mai fi "empire" acolo e dragut pt un eveniment restrans.accepta orice firma de ornat dar meniul e un picut cam scump dar macar e bun.

Buna drele....vad ca esti cam singurica pe aici si m-am gandit sa iti tin companie chiar daca eu nu imi voi face nunta in Husi desi sunt din acest oras............chiar m-ar interesa sa aflu cam ce oferte sunt.....

Pupapopipa
26.01.2009, 17:25:19
hotel "cantemir" -sala e mica intra max 50 de perechi. percep 500lei chiria salii, meniul e scump,mancarea si servirea execrabile.
in principiu incearca sa impuna ornatul salii facut de ele dar daca le iei la bani marunti cedeaza.
am fost acolo pe 27 dec la o cumatrie si am inceput asa: am cerut ca aperitiv un martini, barul era langa masa noastra si lamaia nu a putut sa o apuce cu lingurita si asa ca a luat-o cu mana si a pus-o in pahar. noi suntem fumatori si ne-au schimbat scrumiera o singura data chiar daca am umplut-o cu servetele... ase vedea ca e taiat eventual de dimineata si avea o rosie intreaga trantita acolo ca sa fie. aperitivul cald a fost frigarui de pui sarate si arse, apoi a urmat pastrav la cuptor mai mult fiert, si ultimul fiert a fost o incercare de medalion de porc si vita dar carnea era f tare.
nu s-a pus prob de bani ca cine a facut acolo nu s-a uitat la bani dar cu toate astea....

Eu am fost acum patru ani la o nunta organizata acolo si am plecat cu o amintire placuta... mancarea foarte buna, servirea si decorul ok, mirii si invitatii multumiti.
Bila neagra mai ales pentru faza cu lamaia[-X
E pacat ca, odata cu trecerea anilor, calitatea serviciilor scade, iar preturile se incapataneaza sa urce! :-?

drele
26.01.2009, 18:45:25
acum aici e o faza mai tare si mai ales ma priveste pe mine.
vinerea trecuta am acceptat sa botezam fetita unor prieteni (suntem pe cale sa ne deschidem firma "NASUL SRL" <:-P ) si am fost si acolo cu parintii sa vedem ce preturi sunt si nesimtitele de acolo ca altfel nu pot sa le zic, cu multa multa nesimtire ne-au zis ca ele nu accepta ca ornatul sa fie facut de alta firma ci se face doar de ele si asta in conditiile in care le-am explicat ca ei au niste prieteni care vor sa le faca cadou ornatul salii.
oricum nu ramane asa, botezul nu il mai facem acolo dar le fac reclamatie la porumboiu ca asta nu stie ce fac "doamnele" acolo.

drele
03.02.2009, 17:03:44
am terminat invitatiile pt. botez. va plac?

papusha
03.02.2009, 17:11:34
am terminat invitatiile pt. botez. va plac?
Sunt tare simpatice ;;)

drele
03.02.2009, 20:54:28
multumesc!

diannata
17.02.2009, 00:24:14
Salutare Miresicilor din Husi!!!

In toamna voi fi miresica si tocmai am citit ca la restaurantul pe care l-am ales se impun decoratiunile :(( Nu a reusit nimeni sa scape de pretentia asta a lor?

drele
17.02.2009, 07:00:16
noi am reusit sa-i stricam ploile d-nei patroane. eu sunt un pic mai "razboinica" si m-am dus cu parintii finutei mele cand am luat sala. primul lucru pe care i l-am spus a fost ca am semnat deja contractul cu agentia si nu ne convine sa pierdem avansul iar ea ne-a raspuns asa: "sa stiti ca tot platiti chiria pe sala!" si la intrebarea noastra ca daca ornam cu ea mai plateam chiria si ea a raspuns "bineinteles ca da!".deci...
ea incearca dar sa stii ca daca te tii tare pe pozitii nu are ce face pt ca nu are voie sa-ti impuna ornatul salii facut de ei pt ca nu este legal. intreab-o daca a auzit de protectia consumatorului...
daca mai doresti detalii spune-mi.

petronelaaa
26.02.2009, 14:44:47
Eu am avut nunta la Cantemir.
Si s-au comportat normal, civilizat. Ne-au zis si noua ca au ei pt ornat sala, si le-am zis bine mersi ca vin eu cu firma din Iasi, cu culorile mele, florile mele. Noi am adus cam tot din Iasi: decoratiunile, DJ-ul, cameramanul, pozarul.
Nu ne-au luat nici o chirie...ce-i drept nu era ca acum, ca am inteles ca renoveaza, mareste spatiul...ma rog, nu am mai fost de la nunta la Hotel:D
Probabil incearca si ei sa-si mai scoata din cheltuiala...zic si eu.
Cu responsabila de sala ne-am inteles bine, cik ne-a dat si ceva sfaturi, a incercat sa ne ajute cum se pricepea si ea (apropo, ne-a facut ea rost de masina de facut balonase)...ba chiar am stat pana pe la 10 dimineata, in restaurant, morti de oboseala, la cioace cu cine a mai ramas pana atunci:D
Eu am fost multumita.

petronelaaa
26.02.2009, 16:51:28
multumesc!

Acu am vazut...

Casa de piatra! (sau e alta varianta... casa de rahat! sa nu-si bage nimeni nasul in ea)
Distractie maxima! si o luna de miere linistita, odihnitoare si romantica!:">

drele
26.02.2009, 19:39:17
azi a fost botezul urmeaza sambata petrecerea si va pun si atunci fotografii. lumanarea a fost facuta de fetele care imi orneaza sala si eu am fost mai mult decat incantata. voi ce spuneti?

petronelaaa
27.02.2009, 15:05:21
azi a fost botezul urmeaza sambata petrecerea si va pun si atunci fotografii. lumanarea a fost facuta de fetele care imi orneaza sala si eu am fost mai mult decat incantata. voi ce spuneti?

Fffffff misto lumanarea....si cristelnita e deosebita!
Bebe nu mai zic...o printesa!!! Sa fie sanatoasa si fericita! Cum o cheama??

drele
27.02.2009, 17:58:09
multumesc mult. e o "gogosica" super draguta si cuminte;)) . nu a "comentat" absolut deloc in biserica. o cheama Maria Briana. acum sa vedem cum se comporta maine seara la chef... mai vb duminica sau mai sigur luni dupa ciorba de potroace...

drele
28.02.2009, 08:09:05
am un pic de timp numai pt mine asa ca am intrat aici sa va dau cateva detalii organizatorice din agenda mea pt fetele care isi fac acolo nunta.
MENIUL 110lei/pers si contine:
1.Aperitiv
- muschi file,rulada pui,crochete pui,rulou ciuperci,rulada ton,rulada branza de vaci,rulada ficatei,cascaval,masline,rosii,castraveti
2.Gustare calda
-medalion din piept de pui cu ciuperci sote si salata de gogosari
3. Friptura
-ceafa de porc, carnati de casa,cartofi taranesti,salata de varza cu hrean,colacei
4.cafea *2
5. suc coca-cola sau fanta 1l de pereche si apa minerala 1.5 l de pereche
6. tort Nicoleta ,rulada ciocolata/ lamaie/ jeleu , choix vanilie/ciocolata,piscoturi,saleuri

Baietii aduc fructe,bautura(vin,sampanie,bere,aperitivul),alune ,fistic, completare la apa minerala si suc.
se mai plateste la sala: chiria 500lei,personal 6pers 150lei/pers.
si meniurile cate ai comandat atatea platesti.

drele
01.03.2009, 14:27:11
cateva pozici...

drele
01.03.2009, 14:32:01
si acum poate pun si niste fotografii...
doar astea sunt ca am ajuns un pic cam tarziu la sala.

petronelaaa
04.03.2009, 10:50:37
si acum poate pun si niste fotografii...
doar astea sunt ca am ajuns un pic cam tarziu la sala.

Foarte misto!
Unde s-a desfasurat toata petrecerea?
Si vrem si pozici cu personajele principale;;)

drele
04.03.2009, 14:48:57
petrecerea a fost la Podgoriile Husului. Pozele cu pers principale o sa am abia peste o luna cand le aduce fotograful. Uite una cu "nasul mic" si finuta.

CONT-INCHIS-049
02.04.2009, 10:41:23
petrecerea a fost la Podgoriile Husului. Pozele cu pers principale o sa am abia peste o luna cand le aduce fotograful. Uite una cu "nasul mic" si finuta.

La acest restauant va avea nunta si verisoara mea.....este foarte frumos, dar parca e prea mult rosu, eu l-am vazuut decorat in auriu si arata mult mai bine, parerea mea:-p , acum deipinde si de gusturi. PUPI

gaballela
30.07.2009, 09:38:39
Buna fetelor!
Ma bucur sa vad ca este un locusor si pentru noi cele din Husi.
Eu sunt din Husi insa acum locuiesc in Iasi, dar mereu devin nostalgica cand e vorba despre "oraselul dintre vii".
Este foarte frumos aranjata sala pentru botez!
Chiar daca este prea mult rosu, e o fetita "bombonica", si merge, parerea mea, la un botez.

gaballela
30.07.2009, 09:40:19
Despre localuri, asa in general, nu pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu prea am fost pe la nunti in Husi.

andreC
17.08.2009, 22:42:07
buna miresici....am fost la o nunta vara asta in vaslui si a cantat o formatie foarte dragut, si am auzit ca erau din Husi, acum nu mai retin numele ei, am auzit ca ar canta la hotel cantemir...aveti vreo idee cum se cheama formatia si eventual daca m-ati putea ajuta si cu un numar de telefon.....

petronelaaa
19.08.2009, 11:30:39
buna miresici....am fost la o nunta vara asta in vaslui si a cantat o formatie foarte dragut, si am auzit ca erau din Husi, acum nu mai retin numele ei, am auzit ca ar canta la hotel cantemir...aveti vreo idee cum se cheama formatia si eventual daca m-ati putea ajuta si cu un numar de telefon.....

Nu stiu daca e vb de formatia Clasic..... din ce stiu la Hotel Cantemir nu canta nici o formatie (... e posibil sa ma insel)
Eu am fost la o nunta unde au cantat Clasic..si nu mi-au placut DELOC!!! ... sa repeti aceeasi melodie de 2 ori...???

andreC
19.08.2009, 19:14:35
Nu stiu daca e vb de formatia Clasic..... din ce stiu la Hotel Cantemir nu canta nici o formatie (... e posibil sa ma insel)
Eu am fost la o nunta unde au cantat Clasic..si nu mi-au placut DELOC!!! ... sa repeti aceeasi melodie de 2 ori...???
Nu era o informatie sigura cea cu hotelul...Dar din ce imi amintesc e ca solista era foarte draguta, blonda, si pana in 30 ani....sper ca pana la urma sa dau de ei, ca mi-au placut mult...

drele
20.08.2009, 07:32:46
Nu era o informatie sigura cea cu hotelul...Dar din ce imi amintesc e ca solista era foarte draguta, blonda, si pana in 30 ani....sper ca pana la urma sa dau de ei, ca mi-au placut mult...

daca zici ca au o solista blonda atunci e vorba de formatia lui DODOI(nu canta la hotel dar ii recomanda de acolo) momentan nu sunt in husi dar cand ajung incerc sa iti fac rost de nr de telefon.

andreC
21.08.2009, 18:43:39
daca zici ca au o solista blonda atunci e vorba de formatia lui DODOI(nu canta la hotel dar ii recomanda de acolo) momentan nu sunt in husi dar cand ajung incerc sa iti fac rost de nr de telefon.
Multumesc mult, dar am reusit sa dau de ea...se pare ca e Trandafir de la Modova!

ana_elena
19.10.2009, 16:04:27
Vreau sa imi spui cum e Trandafir de la Moldova plss...eu am fost la o nunta cu ei, dar mi-a fost fff rau si nu mai tin minte, dar pe ei i-as vrea:* ...si eu o sa fiu o miresica de Husi si plsss.. orice informatie este binevenita pt ca habar nu am ce e pe acolo, parintii mei sunt din Stanilesti ( pe langa Husi) dar eu am plecat de la 10 ani asa ca nu stiu nimic..si cum acum sunt in Bucuresti o sa imi si fie greu sa aflu..am fost la 2 nunti la mariuca vara asta..si imi place localul, este frumusel, chiar daca mi-as fi dorit ceva mai mare, cu un ring mai mare...dar e ok si acolo o sa fac si eu.

ana_elena
24.10.2009, 10:15:24
M-ati ajuta enorm cu un numar de telefon de la salonul mariuca..va rog[-o<

drele
24.10.2009, 11:20:48
Vreau sa imi spui cum e Trandafir de la Moldova plss...eu am fost la o nunta cu ei, dar mi-a fost fff rau si nu mai tin minte, dar pe ei i-as vrea:* ...si eu o sa fiu o miresica de Husi si plsss.. orice informatie este binevenita pt ca habar nu am ce e pe acolo, parintii mei sunt din Stanilesti ( pe langa Husi) dar eu am plecat de la 10 ani asa ca nu stiu nimic..si cum acum sunt in Bucuresti o sa imi si fie greu sa aflu..am fost la 2 nunti la mariuca vara asta..si imi place localul, este frumusel, chiar daca mi-as fi dorit ceva mai mare, cu un ring mai mare...dar e ok si acolo o sa fac si eu.

uite aici de pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=nwk5A4W_UAI&feature=related cu trandafir de la moldova.
salonul mariuca e superb acum. cat despre ring si locuri asta depinde de cate persoane ai invitate. partea proasta este ca incearca sa te oblige sa ornezi cu ei insa din cate am inteles au fost si miri care nu au vrut decorul lor si nu avut ce sa le faca. incerc sa iti fac rost de numar poate il are cineva...

ciocolatika
24.10.2009, 14:45:29
eu ii am pe alde Dodoi la nunta...in kz de vrei numarul ...lasa mesaj;))

ana_elena
24.10.2009, 22:39:51
Ms frumos..am facut rost de numarul de la mariuca..vroiam sa vad daca mai au locuri pt 2010 si bineinteles ca nu mai au..s-a ocupat tot..saptamana viitoare merg pt 2011. Ms frumos..stiu ca isi impun decorul si sunt grena cu champagne...in fine....as fi vrut lila, dar las asa..e destul de greu sa schimbi decorul asta pt ca au si draperiile la fel...eu o sa am o nunta de 150 -180 invitati...ringul e micut..la mese incap bine bine...ms tare mult
nu stiu cum e formatia dodoi..drele ce parere ai? intre dodoi si trandafir de la moldova?eu de ultimii am auzit ca sunt ok..:*

ana_elena
24.10.2009, 22:44:18
si ms mult pt linkul de pe youtube...imi plac asa..dar la nunta nu or sa vina in formatie asa cred..adik au si un solist si o solista din cate stiu...si am inteles ca imi pot alege.. eu vreau nai si vioara solistul si solista si ce se mai impune...am fost la o nunta la mariuca unde au cantat ei dar mi-e ciuda de mor pt ca mi-a fost tare rau si nu mai tin nimic minte..doar pe solist il tin minte pt ca era in centru si canta si asta mi-a placut...

drele
24.10.2009, 22:52:06
Ms frumos..am facut rost de numarul de la mariuca..vroiam sa vad daca mai au locuri pt 2010 si bineinteles ca nu mai au..s-a ocupat tot..saptamana viitoare merg pt 2011. Ms frumos..stiu ca isi impun decorul si sunt grena cu champagne...in fine....as fi vrut lila, dar las asa..e destul de greu sa schimbi decorul asta pt ca au si draperiile la fel...eu o sa am o nunta de 150 -180 invitati...ringul e micut..la mese incap bine bine...ms tare mult
nu stiu cum e formatia dodoi..drele ce parere ai? intre dodoi si trandafir de la moldova?eu de ultimii am auzit ca sunt ok..:*

eu stiam de la baiatul nasului meu ca mai sunt date libere in noiembrie 2010 poate mai ai noroc... dodoi canta bine , au si o fata solista si e buna. cat despre ornat cred ca merge si lila f bine acolo. contacteaza-ma pe privat si iti dau datele firmei cu care am ornat eu botezul finutei mele, stiu ca aveau si lila.

ciocolatika
25.10.2009, 08:28:19
Dodoi face parte din ansamblul STEJARELUL din Padureni... ptr mine sunt egali...cu Trandafir de la Moldova.....kre candva au fost si alde Petraru la Stejarelul:>

ana_elena
25.10.2009, 10:23:55
wow, dar le stii..pai sincer habar nu am ce sa zic..o sa mai intreb in stanag si in dreapta sa intreb...deci astia sunt cei de la padureni? pt ca sotul meu tot imi zice de unii din padureni, dar care dansau...vrem sa luam un pic la inceput si dansatori..si eu vreau musai pe cineva cu vioara si sotul musai pe cineva cu nai care sa le cante mesenilor...eee..multe avem in cap...crezi ca o sa gasim?

ana_elena
25.10.2009, 10:29:51
a..si in legatura cu decoratiunile, firma de care spui cat de larg are spectrul de decoratiuni? I mean, ce face? daca astia vor sa imi impuna la mariuca bine, dar mai sunt inca altele de aranjat..oricum vad..pt ca daca nunta o sa fie la mama naibii in 2011 mai am de asteptat..ideea e ca eu vreau vara si eu vreau sambata...chiar iulie daca se putea...poate am noroc..poate cineva renunta...daca nu..asta e 2011...desi e departe rau...

ana_elena
25.10.2009, 10:38:00
si chiar ma enerveaza faza asta cu mariuca..acum 4 ani si-a facut frate-meu nunta acolo..si ei s-au dus in februarie si au gasit lejer loc pt iunie!!!!!!!!!!!!!!!cu 4 luni inainte si eu cu 9 luni inainte nu gasesc nici o sambata din iulie..bine e drept ca acum l-au si renovat si arata muult mai bine...adik altceva nu am ce alege in husi..mie acolo mi se pare cel mai frumos, au foisorul ala in fata..si aranjat frumusel si afara...e dragut...

ciocolatika
25.10.2009, 11:48:35
da ei sunt....vei gasi.... vara mea danseaza la Stejarelul ..are 11 ani..:>
deci..se poate....

nu stiu nimic de mariuca...si decoratiuni k eu sunt din vaslui...... si am bunici in padureni:"> \:D/

ciocolatika
25.10.2009, 11:49:31
wow, dar le stii..pai sincer habar nu am ce sa zic..o sa mai intreb in stanag si in dreapta sa intreb...deci astia sunt cei de la padureni? pt ca sotul meu tot imi zice de unii din padureni, dar care dansau...vrem sa luam un pic la inceput si dansatori..si eu vreau musai pe cineva cu vioara si sotul musai pe cineva cu nai care sa le cante mesenilor...eee..multe avem in cap...crezi ca o sa gasim?

si Trandafir de la moldova are dansatori...:)>-

ana_elena
25.10.2009, 13:16:31
Multumesc tare mult...o sa fac rost in curand de dvd la o nunta unde a cantat trandafir de la moldova..incerc sa gasesc dodoi pe internet..inca ceva pls..de formatia lui porumboiu..care ii canta lui porumboiu sau ceva de genu, ati auzit? cum o chiama? ms tare mult..nu stiu ce m-as face fara voi..si nu va certati pe aici..mie nu-mi pasa poti sa ai si 5 firme cu decoratiuni (eventual apelez la una\:D/ ) si m-as bucura sa existe mai multe chestii in husi pana in 2011..ca sa imi fac o nunta frumoasa frumoasa acasa la mine...sa arat eu lumii ca se poate si in husi, judetul vaslui. puuup

ana_elena
25.10.2009, 13:21:06
da ei sunt....vei gasi.... vara mea danseaza la Stejarelul ..are 11 ani..:>
deci..se poate....

scumpa de ea:* ..sunt pe grupe de varsta?
totul e facut praf in capul meu..trandafir de la moldova are alta trupa de dansatori nu? adik aia care ii vad pe net pt trandafir de la moldova nu sunt de la stejarelul nu? si pot lua spre exemplu formatia trandafir de la moldova si o grupa de la stejrelul pt dans??? si unde ii vad si eu pe toti?:-SS

ciocolatika
25.10.2009, 13:22:08
Multumesc tare mult...o sa fac rost in curand de dvd la o nunta unde a cantat trandafir de la moldova..incerc sa gasesc dodoi pe internet..inca ceva pls..de formatia lui porumboiu..care ii canta lui porumboiu sau ceva de genu, ati auzit? cum o chiama? ms tare mult..nu stiu ce m-as face fara voi..si nu va certati pe aici..mie nu-mi pasa poti sa ai si 5 firme cu decoratiuni (eventual apelez la una\:D/ ) si m-as bucura sa existe mai multe chestii in husi pana in 2011..ca sa imi fac o nunta frumoasa frumoasa acasa la mine...sa arat eu lumii ca se poate si in husi, judetul vaslui. puuup

o alta sala fff frumoasa ....este sala ARMONIA din Padureni....e minunata.....satul bunicilor mei;;) ;;) ;;)

drele
25.10.2009, 13:31:18
o alta sala fff frumoasa ....este sala ARMONIA din Padureni....e minunata.....satul bunicilor mei;;) ;;) ;;)

o daaaa. e super sala. am fost in iulie la o nunta acolo si inainte de a pleca ma gandeam ce sala sau camin cultural o fi si cum arata iar cand am ajuns acolo:O mi-a cazut fata. surclaseaza multe sali din husi nu ca ar fi prea multe. si apropo ca sa ma ia moonlight iar la ture se aude prin targ ca ar vrea sa faca si caciula o sala de nunti vis-a-vis de renel.

ana_elena
25.10.2009, 15:55:29
destui prieteni care fac nunta la anul si dupa cum stii pregatirea unei nunti la unii inseamna si implicarea prietenilor. .

se ai oficiaza cununii la manastirea schimbarea la fata? ms:*

ana_elena
25.10.2009, 16:00:10
se aude prin targ ca ar vrea sa faca si caciula o sala de nunti vis-a-vis de renel.
;;) am auzit de caciula ca ar fi ff smecher in husi, dar habar nu am unde e renel in husi, stiu doar unde e mariuca, hotelul, fosta romarta, bazarele..liceul..cu atat ma pot lauda..dar cand ar deschide sala asta??ca daca tot in 2011..nici un folos..raman cu mariuca

ana_elena
25.10.2009, 16:09:43
:madlaugh:formatia asta dodoi, cred ca se chiama altfel nu-i asa? pt ca nu gasesc nimic de ea...si de formatia aia care canta lui porumboiu?? ceva ceva? cum o chiama? cum presteaza.. :wacko:

drele
28.10.2009, 15:01:43
:madlaugh:formatia asta dodoi, cred ca se chiama altfel nu-i asa? pt ca nu gasesc nimic de ea...si de formatia aia care canta lui porumboiu?? ceva ceva? cum o chiama? cum presteaza.. :wacko:

am dat sfoara printre prieteni si aflam pana la urma cum se cheama formatia lui dodoi. pana una alta (sper sa nu fie considerata reclama) patru dintre ei si-au ales pentru la anul (aoleu la cate nunti tb sa ma duc...) pe tomis jr de la galati(2), clasicul de la husi si armonia de la iasi. despre tomis nu pot sa-ti zic prea multe pt ca nu imi amintesc sa ii fi vazut la vreo nunta, clasicul ii stii, iar la pe cei de la armonia i-am vazut la nunta si pot sa-ti spun ca am ramas impresionata.

ciocolatika
28.10.2009, 17:58:15
;;) am auzit de caciula ca ar fi ff smecher in husi, dar habar nu am unde e renel in husi, stiu doar unde e mariuca, hotelul, fosta romarta, bazarele..liceul..cu atat ma pot lauda..dar cand ar deschide sala asta??ca daca tot in 2011..nici un folos..raman cu mariuca

despre care Caciula vorbiti bre?
are o fata si un baiat?si e cam grasut?

:[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]

drele
28.10.2009, 18:40:14
despre care Caciula vorbiti bre?
are o fata si un baiat?si e cam grasut?

:[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]

fata nu stiu daca are. dar are un baiat madalin.

ciocolatika
28.10.2009, 19:05:17
fata nu stiu daca are. dar are un baiat madalin.

da da.....despre el e vorba:)) :)) :))

no comment....[-(

CONT-INCHIS-049
28.10.2009, 21:00:24
si chiar ma enerveaza faza asta cu mariuca..acum 4 ani si-a facut frate-meu nunta acolo..si ei s-au dus in februarie si au gasit lejer loc pt iunie!!!!!!!!!!!!!!!cu 4 luni inainte si eu cu 9 luni inainte nu gasesc nici o sambata din iulie..bine e drept ca acum l-au si renovat si arata muult mai bine...adik altceva nu am ce alege in husi..mie acolo mi se pare cel mai frumos, au foisorul ala in fata..si aranjat frumusel si afara...e dragut...

Intr-adevar arata mult mai bine Restaurantul Mariuca dupa renovare , sora mea a avut nunta acolo si a fost super multumita and by the way a avut un aranjament deosebit . Sincer nu stiu cu cine a lucrat, dar daca te intereseaza pot afla. Pupi si spor la pregatiri.>:D<

ana_elena
28.10.2009, 22:37:02
aranjament deosebit, insemnand ce? altceva decat ce impun ei?? oo..cat m-as bucura. ms. pup

drele
30.10.2009, 07:19:57
aranjament deosebit, insemnand ce? altceva decat ce impun ei?? oo..cat m-as bucura. ms. pup

gata am aflat. formatia ecou se numeste formatia lui dodoi.

ana_elena
31.10.2009, 21:13:44
ms ms..dar formatia lui porumboiu? am vazut casete si cu trandafir de la moldova..nu imi plac extraordinar..nici la sala nu m-am hotarat...of...pup si ms pt informatii

ana_elena
04.11.2009, 21:09:41
nu mi-am gasit data de 16 iulie 2011 libera la mariuca si sunt tare suparata, chiar vroiam data asta..am luat 9 iunie 2011, dar pls, daca intra miresica de 16 iulie 2011 de la mariuca si nu are un motiv temeinic pt 16, a ales data doar asa si poate/vrea sa facem schimb as fi tare recunoscatoare. ms

ana_elena
04.11.2009, 21:11:10
scuze 9 iulie am luat, nu 9 iunie

RamonaElena30
06.11.2009, 15:51:33
se ai oficiaza cununii la manastirea schimbarea la fata? ms:*

da, sora mea a avut cununia religioasa la aceasta manastire...si eu ma gandesc sa ma cunun religios tot la manastire...

ana_elena
07.11.2009, 22:22:22
Nunta o faci in barlad? Ce formatie ai?

drele
13.11.2009, 16:51:02
tocmai am venit de la cafea cu fetele ;;) . ultima barfa caciula da drumul la restaurant in martie.

ana_elena
13.11.2009, 17:18:37
too late...am luat deja la mariuca...poate o face mai frumoasa ca mariuca sa vezi ce ma enervez..

drele
13.11.2009, 17:20:47
eu una sunt f curioasa asa ca o sa-mi fac drum pe acolo...daca e mai frumoasa ca mariuca ai dat avans mare acolo?

petronelaaa
14.11.2009, 07:34:46
tocmai am venit de la cafea cu fetele ;;) . ultima barfa caciula da drumul la restaurant in martie.

Eu am auzit ca o face la "ultimul moft"... si destul de spatioasa.:-"
Pricum si Mariuca e o sala eleganta... si e mai ferita asa de ochiul curiosilor;;)

ana_elena
14.11.2009, 20:55:39
eu una sunt f curioasa asa ca o sa-mi fac drum pe acolo...daca e mai frumoasa ca mariuca ai dat avans mare acolo?

nu chiar..150 euro..o sa o vedem..daca e cu mult mai frumoasa si au data de 16 libera s-ar putea sa ne schimbam

ana_elena
17.12.2009, 11:33:44
Fetelor, dar nu intra nici o miresica de husi pe aici, de 2010, 2011?..vad ca mariuca era full, deci suntem multe..calculam...minim 50..am nevoie de miresici din husi sa ma sfatuiesc.

petronelaaa
25.12.2009, 21:52:12
Fetelor, dar nu intra nici o miresica de husi pe aici, de 2010, 2011?..vad ca mariuca era full, deci suntem multe..calculam...minim 50..am nevoie de miresici din husi sa ma sfatuiesc.

Eu am fost miresica de Husi.... is baba:-"
Or mai fi de prin Husi, dar localizate in alte colturi ale lumii;-)

ana_elena
02.01.2010, 22:35:41
La multi ani! ..Si eu sunt localizata in alt colt, dar totusi in husi fac nunta.

Cinderela02
12.01.2010, 21:36:10
Fetelor, cine poate fi angajat pe post de "pozar" la o nunta in Husi? Aveti ceva recomandari?

aleherea
30.01.2010, 21:08:32

:)
Eu am nunta la Mariuca pe 17 aprilie 2010...
E singura data pe care am gasit-o in 2010 acolo!
;)

ciocolatika
31.01.2010, 09:59:35
Fetelor, cine poate fi angajat pe post de "pozar" la o nunta in Husi? Aveti ceva recomandari?

buna...iti las un pm>:D<

Cinderela02
31.01.2010, 12:35:45
;)

Da, inteleg perfect! In ianuarie, cand m-am interesat eu, nu mai aveau nici o sambata liberea, asa ca a trebuit sa aleg o duminica. Cu aranjarea salii cum ati stabilit? Intreb pentru ca stiu ca tin sa aranjeze ei sala...

ana_elena
31.01.2010, 20:07:26
fetelor sa ma tineti si pe mine la curent cu tot ce faceti. eu am in 2011 la mariuca, pt ca in 2010 nu am mai gasit nici o sambata vara si eu am vrut neaparat sambata si neaparat in iulie
din cate stiu eu (si ce-mi scrie in contract) e ca nu accepta firme de decoratiuni, au ei una si trebuie sa alegi din ce au ei

ana_elena
31.01.2010, 20:09:16
ce muzica aveti la nunta? spuneti-mi tot ce stiti/aveti. ms mult

Cinderela02
01.02.2010, 20:36:23
Buna! Noi o sa avem Dj la nunta, nu am vrut lautari ca vreau sa aud melodiile in varianta originala... Plus ca e si triplu ca pret daca ai formatie. Acum depinde de preferintele fiecarei miresici;;)

Iar cu decoratul salii, asa am inteles si noi, ca nu accepta alta firma de decoratiuni... Acu faza e ca eu nici nu am vazut vreodata cum arata restaurantul in realitate, ai mei s-au ocupat de tot. Vin acasa in aprilie si ma voi vedea cu fiecare "furnizor" in parte, sa le fac instructajul:>
Cu rochia cum stati? Ati gasit ceva? Eu nu am avut chef sa probez nimic, e prea frig afara acum si eu sunt cu prea multe "cojoace" :">

Va pup!

Cinderela02
01.02.2010, 20:40:58
;)

Buna! Sa ne trimiti si noua poze de la restaurant. Si eu tot la Mariuca am nuna si sunt curioasa in legatura cu decoratul salii... Ti-au impus sa orneze ei sala?

Inca ceva, eu voi avea o serie de invitati care vin din alte orase. Oare unde ii pot caza in Husi? Vazusem o "oferta" de la Hotel Cantemir... Mai stiti si alte variante in afara de.... acasa la rude? :))
Mersi!

ciocolatika
01.02.2010, 21:06:46
Buna! Sa ne trimiti si noua poze de la restaurant. Si eu tot la Mariuca am nuna si sunt curioasa in legatura cu decoratul salii... Ti-au impus sa orneze ei sala?

Inca ceva, eu voi avea o serie de invitati care vin din alte orase. Oare unde ii pot caza in Husi? Vazusem o "oferta" de la Hotel Cantemir... Mai stiti si alte variante in afara de.... acasa la rude? :))
Mersi!
ai putea vorbi si la un camin a unui liceu:)>- :)>- iesi mai ieftin;;)

petronelaaa
01.02.2010, 22:17:04

Mersi!

in legatura cu cazarea... variante ar fi, de ex,: Hotelul - singurul ;)) , mai e o pensiune la capatul orasului, in Dobrina, spre iesirea catre VS si bineinteles rude, neamuri, prieteni:-"

Eu am fost in 2009 la Mariuca la niste nunti... arata elegant asa cum e acum... au mai marit sala, ca era ca o hala in 3culori (kicioasa!)

casa de piatra si o nunta de vis!

Cinderela02
02.02.2010, 19:20:46
Mersi pentru sugestii, miresicilor >:D<

SIMONABOGDAN
11.02.2010, 18:27:29

buna!
de muzica se ocupa nasul nostru, a vorbit cu o solista de la chisnau si e destul de ieftin si canta pe negative 3-4 ore in rest dj!
mi s-a parut o varianta foarte buna si ieftina

SIMONABOGDAN
11.02.2010, 18:30:17
:x
VREAU SI EU NISTE OPINII DE LA CINEVA CARE A FOST LA VREO NUNTA LA HOTEL VA ROOOOG
MULTUMESC

ciocolatika
11.02.2010, 18:40:26
:x
VREAU SI EU NISTE OPINII DE LA CINEVA CARE A FOST LA VREO NUNTA LA HOTEL VA ROOOOG
MULTUMESC

eu am formatia lui Dodoi de la voi din Husi:)>- :)>-

SIMONABOGDAN
11.02.2010, 18:52:44
AAAAA....SI INCA CEVA....ATI COMANDAT ROCHIA DE MIREASA ON-LINE SAU STITI PE CINEVA (APROPIAT) CARE A COMANDAT?[-o< [-o<

ciocolatika
11.02.2010, 19:44:42
AAAAA....SI INCA CEVA....ATI COMANDAT ROCHIA DE MIREASA ON-LINE SAU STITI PE CINEVA (APROPIAT) CARE A COMANDAT?[-o< [-o<

nuuu...eu trebuie s'o probez ...sa vad cum imi sta.... nu sunt ptr rochia facuta on'line:)>-

adina87
11.02.2010, 19:57:15
buna eu daca nu gasesc nici o rochita care sa-mi placa si sa o pot proba pe la toate firmele care sunt o sa-mi fac comanda pe net :)>-

ana_elena
12.02.2010, 11:09:16

Mersi!
am pus eu poze la topicul off-topic miresici de 2011, caut linkul si vi-l dau

ana_elena
12.02.2010, 11:13:00
aici poze de la mariuca...ce am reusit si eu

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2946795&postcount=3003

ana_elena
12.02.2010, 11:18:30
Mari probleme am si eu ca cazarea..eu am luat cele 4 camere de la mariuca ( au ei patru camere)..mai sunt camere care arata dragut la dobrina..sa vad daca le pot lua, pt ca daca au si ei nunta atunci nu le dau, si ultima varianta e hotel cantemir care sunt cele mai scumpe si cele mai nashpa din cate am inteles, pe de altaparte cred ca se poate negocia mult mai bine decat in rest unde nu se negociaza..
nu am fost la nici o nunta la cantemir,
am fost la nunta doar la mariuca si la podgorii si ambele sunt dragute
eu m-am mai gandit la dobrina pt ca e fff frumos acolo cand iesi pe terasa, dar nu prea mi-a placut sala...si din toate calculele cred ca e mai mica decat mariuca...dar ochiometric..eu am vrut sala cea mai mare...bine, nici mariuca nu e extraordinar de spatioasa..ring mic etc..dar asta e..vrem nunta in husi, nunta in husi avem
inca ceva?
pe voi cine va machiaza
eu ca formatie ii iau pe fratioi reut, dar inca nu am semnat contractul

Cinderela02
12.02.2010, 13:42:17
aici poze de la mariuca...ce am reusit si eu

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2946795&postcount=3003

Buna, miresicilor!
In sfarsit s-au mai animat discutiile si pe forumul nostru de Husi:-p Si eu voi avea nunta la Mariuca si din poze observ ca e ok, arata chiar bine.....

Dar sala se pare ca tin mortzis sa o aranjeze ei. Pe mine nu ma deranjeaza, doar ca vreau sa fie cu ceva lila...Acu sa vedem, daca se ridica la nivelul pretentiilor mele :D

Cinderela02
12.02.2010, 13:53:51
Mari probleme am si eu ca cazarea..eu am luat cele 4 camere de la mariuca ( au ei patru camere)..mai sunt camere care arata dragut la dobrina..sa vad daca le pot lua, pt ca daca au si ei nunta atunci nu le dau, si ultima varianta e hotel cantemir care sunt cele mai scumpe si cele mai nashpa din cate am inteles, pe de altaparte cred ca se poate negocia mult mai bine decat in rest unde nu se negociaza..
nu am fost la nici o nunta la cantemir,
am fost la nunta doar la mariuca si la podgorii si ambele sunt dragute
eu m-am mai gandit la dobrina pt ca e fff frumos acolo cand iesi pe terasa, dar nu prea mi-a placut sala...si din toate calculele cred ca e mai mica decat mariuca...dar ochiometric..eu am vrut sala cea mai mare...bine, nici mariuca nu e extraordinar de spatioasa..ring mic etc..dar asta e..vrem nunta in husi, nunta in husi avem
inca ceva?
pe voi cine va machiaza
eu ca formatie ii iau pe fratioi reut, dar inca nu am semnat contractul

asta cu cazarea invitatilor e un stres pentru mine... Imi poti spune ce preturi au la Mariuca si Dobrina? Ca la hotel am vazut eu niste scoruri cam exagerate pentru Husi :-p Ai dat vreun avans pentru camere? Abia astept sa vin si eu acasa in aprilie sa ma ocup la fata locului de toate.
Spor la pregatiri!

Cinderela02
12.02.2010, 14:01:54
buna eu daca nu gasesc nici o rochita care sa-mi placa si sa o pot proba pe la toate firmele care sunt o sa-mi fac comanda pe net :)>-
Mai multe fost mirese mi-au zis de White Lady de la Piatra Neamt. Au si site. Au modele dragutze, m-as fi dus si eu pana acolo, dar deja mi-am gasit rochita in Bucuresti si merg maine sa o comand :D
Am fost foarte incantata de cum a decurs incercatul rochitelor! Cineva te imbraca, altcineva iti face poze.. O placere! Recomand asta ca si metoda antistres! Cand merg maine vreau sa mai probez niste modele, sa fiu sigur ca fac alegerea corecta....
Cu comanda online, mi se pare cam riscant...Am vazut eu insami ca una e pe net, cand te imbraci e alta si tot proband ajungi sa-ti dai seama cu ce iti sta mai bine. Plus ca rochia ppoaet mai trebui ingustata sau marita dupa cum evoluezi in greutate inainte de nunta. Mie o sa-mi faca modificarile cu o luna inainte de nunta, sa nu am surprize!

Cinderela02
12.02.2010, 14:06:09
Ma gandeam sa merg la unul dintre saloanele din Husi pentru machiaj si par... As vrea si un masaj de relaxare inainte LOL

SIMONABOGDAN
13.02.2010, 10:24:42
Ma gandeam sa merg la unul dintre saloanele din Husi pentru machiaj si par... As vrea si un masaj de relaxare inainte LOL
si la ce salon te-ai gandit sa mergi?
pe mune ma streseaza mai tare machiajul decat parul si de aceea vreau sa ie facut de cineva care se pricepe

Cinderela02
13.02.2010, 13:44:13
si la ce salon te-ai gandit sa mergi?
pe mune ma streseaza mai tare machiajul decat parul si de aceea vreau sa ie facut de cineva care se pricepe

Sincera sa fiu eu, ma coafez de cand eram in liceu la o tipa, Adina, care lucreaza la coaforul de la Cina, e grozava! Mereu am fost foarte multumita! Insa de machiat acolo nu stiu daca se pricepe careva, asa ca pentru nunta cred ca o sa merg la Lina Style si pt par si pt machiaj.... Daca ai auzit ceva pareri despre acest salon, te rog sa-mi zici. Ca si dotari cred ca sunt cei mai buni din Husi, dar nu am mers niciodata acpolo, ca nu am avut nevoie si de machiaj profesinist pana acum.

SIMONABOGDAN
15.02.2010, 10:21:48
Sincera sa fiu eu, ma coafez de cand eram in liceu la o tipa, Adina, care lucreaza la coaforul de la Cina, e grozava! Mereu am fost foarte multumita! Insa de machiat acolo nu stiu daca se pricepe careva, asa ca pentru nunta cred ca o sa merg la Lina Style si pt par si pt machiaj.... Daca ai auzit ceva pareri despre acest salon, te rog sa-mi zici. Ca si dotari cred ca sunt cei mai buni din Husi, dar nu am mers niciodata acpolo, ca nu am avut nevoie si de machiaj profesinist pana acum.
eu sunt plecata cam de multisor din husi, si sa-ti spun sincer nu stiu nimic de acest salon nici macar unde se afla:D
imi pare rau!!!

Cinderela02
15.02.2010, 14:36:46
eu sunt plecata cam de multisor din husi, si sa-ti spun sincer nu stiu nimic de acest salon nici macar unde se afla:D
imi pare rau!!!

No problem! Nici eu nu prea vin prin Husi decat la vacante, salonul asta e pe strada A. I Cuza, cred....

Spor la pregatiri!

elenacris
17.02.2010, 22:06:07
Buna "viitoare miresici" si "foste miresici" de Husi, eu pot spune atat despre salonul in care am facut eu nunta...e cel mai tare salon din oras si acesta e Mariuca, iar la nunta au cantat cei de la Clasic si nu au repetat nici macar o melodie, si asta am inteles ca tine foarte mult si de cei care sunt la nunta...daca vad ca lumea se distreaza ei canta super tare, dar in caz contrar canta si ei in functie de nuntasi. Ce mi-a placut la Mariuca este ca nu a trebuit sa iau o firma ca au ei una de aranjamente care ofera cam tot ce-ti poti dori, inclusiv flori naturale foarte proaspete si frumoase....iar artificiile de la vals au fost bestiale, si mi-a placut in special ca nu a stat cineva sa le aprinda pentru ca aveau un mecanism de aprindere in serie, super tare..Trebuie sa mai spun si ca tortul a fost de exceptie...fiind facut tot prin restaurant la o firma din iasi....si l-am facut asa cum am vrut eu...din martipan si in ton cu aranjamentul salii....Eu va spun ca daca vreti o nunta cu servire prompta si cu o sala frumoasa, in Husi, Mariuca e cea mai tare:*

Cinderela02
18.02.2010, 08:48:09
Buna "viitoare miresici" si "foste miresici" de Husi, eu pot spune atat despre salonul in care am facut eu nunta...e cel mai tare salon din oras si acesta e Mariuca, iar la nunta au cantat cei de la Clasic si nu au repetat nici macar o melodie, si asta am inteles ca tine foarte mult si de cei care sunt la nunta...daca vad ca lumea se distreaza ei canta super tare, dar in caz contrar canta si ei in functie de nuntasi. Ce mi-a placut la Mariuca este ca nu a trebuit sa iau o firma ca au ei una de aranjamente care ofera cam tot ce-ti poti dori, inclusiv flori naturale foarte proaspete si frumoase....iar artificiile de la vals au fost bestiale, si mi-a placut in special ca nu a stat cineva sa le aprinda pentru ca aveau un mecanism de aprindere in serie, super tare..Trebuie sa mai spun si ca tortul a fost de exceptie...fiind facut tot prin restaurant la o firma din iasi....si l-am facut asa cum am vrut eu...din martipan si in ton cu aranjamentul salii....Eu va spun ca daca vreti o nunta cu servire prompta si cu o sala frumoasa, in Husi, Mariuca e cea mai tare:*

Buna, elenacris!

Ce ma bucur sa aud lucruri de bine despre aceasta locatie! Eu vreau un aranjament cu lila, ca si rochita mea are ceva lila pe ea... Sper sa se poata! Cu tortul asa ne-au propus si noua, sa il facem tot prin ei. Abia astept sa vin acasa la Pasti sa pun totul la punct. Noi vom avea un dj la nunta, sper sa fie bine... Am o problema cu bauturile, habar nu am cat sa comand din ce... Tu cum ai rezolvat aici? M-ar ajuta foarte mult niste sfaturi, mai ales ca tu ai avut deja nunta :-p

Poze nu ne arati si noua?

Pup si casa de piatra!

ana_elena
18.02.2010, 14:52:53
nu stiu inca preturile la camere..mai ales ca eu fac nunta in 2011..
unde e lina style? machiaza fain? si eu sunt stresatica cu machiajul...si nici nu vreau sa dau o caruta de bani..
iar in legatura cu mariuca...ce pot sa spun..eu am fost la toate restaurantele din husi. si daca vrem in husi, asta este..mai frumos nu se poate...
si eu vroiam tot cu lila..de fapt cu mov sala..nu stiu daca au pt ca nu iti permit sa iti aduci firma de decoratiuni...problema e ca sunt perdelele alea cu visiniu si covorul tot visiniu...si eu am ajuns la concluzia ca o sa imi fac sala tot visiniu..mi-e sa nu arate aiurea cu alta culoare, dar sper intr0un aranjament floral cu mov..si poate marturii.

Cinderela02
18.02.2010, 17:22:30
nu stiu inca preturile la camere..mai ales ca eu fac nunta in 2011..
unde e lina style? machiaza fain? si eu sunt stresatica cu machiajul...si nici nu vreau sa dau o caruta de bani..
iar in legatura cu mariuca...ce pot sa spun..eu am fost la toate restaurantele din husi. si daca vrem in husi, asta este..mai frumos nu se poate...
si eu vroiam tot cu lila..de fapt cu mov sala..nu stiu daca au pt ca nu iti permit sa iti aduci firma de decoratiuni...problema e ca sunt perdelele alea cu visiniu si covorul tot visiniu...si eu am ajuns la concluzia ca o sa imi fac sala tot visiniu..mi-e sa nu arate aiurea cu alta culoare, dar sper intr0un aranjament floral cu mov..si poate marturii.

Hm, nu stiu cum machiaza, nu am fost niciodata sa ma machiez acolo. Vreau sa merg cu o saptamana inainte de nunta sa fac o proba la machiaj si coafura acolo si sa stabilim impreuna cum e mai bine si ce pretentii am eu.:-p

ana_elena
18.02.2010, 17:28:46
Super .. o sa imi spui si mie si o sa pui poze??;;) ms frumos
in rest ce mai faceti prin husi?

ana_elena
18.02.2010, 17:36:07
Buna, miresicilor!
In sfarsit s-au mai animat discutiile si pe forumul nostru de Husi:-p Si eu voi avea nunta la Mariuca si din poze observ ca e ok, arata chiar bine.....

Dar sala se pare ca tin mortzis sa o aranjeze ei. Pe mine nu ma deranjeaza, doar ca vreau sa fie cu ceva lila...Acu sa vedem, daca se ridica la nivelul pretentiilor mele :D
posibil sa aiba lila..se lauda o tanti acolo ca are de toate..si daca am reusit eu (cea mai pretentioasa) sa fac un compromis si sa ma multumeasca mariuca, cred ca o sa reuseasca sa se ridice la nivelul pretentiilor tale..daca nu reusesc totusi te urli bine si pana la urma iti dau voie cu firma de decoratiuni:-p
eu scrasneam din dinti cand am vb cu aia la mariuca,imi venea sa-i injur cu tot cu perdele lor visinii care nu se pot da jos... i-am bocit sotului ca eu nu ma marit acolo....sunt foarte pretentioasa si greu ma obisnuiesc cand nu e ceva exact cum vreau... (si uite asa am invatat eu sa nu mai judec oamenii pretentiosi)...dar intr-un final am acceptat ideea si acum sunt chiar impacata si daca ma uit mai bine la sala, cu perdele ei visinii, mititica si cu un tavan atat de aproape ca te sufoca...e totusi eleganta si dragutica...

Cinderela02
18.02.2010, 19:00:07
Super .. o sa imi spui si mie si o sa pui poze??;;) ms frumos
in rest ce mai faceti prin husi?

Sigur, sigur! Vor fi poze dupa 4 iulie incolo.... Prin Husi... Si eu tot in Bucuresti stau, dar nu-s asa plimbareata ca tine sa am treaba si prin Iasi :-p

Cinderela02
18.02.2010, 19:03:28
posibil sa aiba lila..se lauda o tanti acolo ca are de toate..si daca am reusit eu (cea mai pretentioasa) sa fac un compromis si sa ma multumeasca mariuca, cred ca o sa reuseasca sa se ridice la nivelul pretentiilor tale..daca nu reusesc totusi te urli bine si pana la urma iti dau voie cu firma de decoratiuni:-p
eu scrasneam din dinti cand am vb cu aia la mariuca,imi venea sa-i injur cu tot cu perdele lor visinii care nu se pot da jos... i-am bocit sotului ca eu nu ma marit acolo....sunt foarte pretentioasa si greu ma obisnuiesc cand nu e ceva exact cum vreau... (si uite asa am invatat eu sa nu mai judec oamenii pretentiosi)...dar intr-un final am acceptat ideea si acum sunt chiar impacata si daca ma uit mai bine la sala, cu perdele ei visinii, mititica si cu un tavan atat de aproape ca te sufoca...e totusi eleganta si dragutica...

off, mare prostie, cum sa nu se poata da jos perdelele visinii? Nu le spala din cand in cand? Glumesc..... Ideea e ca pentru mine e important sa arate de bun gust, nu cu tot felul de chiciuri. Dar, daca asta e ce se poate mai bun la noi in oras, asta e! #:-S Important e sa se simta invitatii bine, sa le placa si sa trecem cu bine si peste acest eveniment ;;)

ana_elena
18.02.2010, 19:08:26
pai sunt nascuta in husi, crescuta in stanilesti pana la 10 ani, plecata in iasi de la 10 la 19 ani..si ajuns in bucuresti..si am acusi patru ani si in bucuresti..m-am dus dupa scoli..sa ma scolesc

ana_elena
18.02.2010, 19:16:15
off, mare prostie, cum sa nu se poata da jos perdelele visinii? Nu le spala din cand in cand? Glumesc..... Ideea e ca pentru mine e important sa arate de bun gust, nu cu tot felul de chiciuri. Dar, daca asta e ce se poate mai bun la noi in oras, asta e! #:-S Important e sa se simta invitatii bine, sa le placa si sa trecem cu bine si peste acest eveniment ;;)
imi place de tine..pui punctul pe i...bun gust...macar. pe mine ma supara pt ca practic prin faptul ca au facut-o direct asa, cu perdelel alea..cu led-uri in tavan..cu mai nu stiu eu ce au ei acolo..e greu sa o personalizezi...adik in mare ai nunta la fel cu toata lumea (eu am fost practic la doua nunti acolo cam la fel, foarte dragute, cu gust, dar la fel, aceleasi flori aceleasi aranjamente...foarte putine chestii diferite..si asta pt sala te cam restrange) ...si eu asta nu prea suport...mie imi place movul- purple, e culoarea regala etc..are conotatii si imi place..visiniul ala nu-mi spune nimic mie personal..si in plus eu asa am avut uniforma la scoala si sincer....nu mi-a placut uniforma mea...dar imi place champagne...o sa las visiniul asa si ma orientez la flori, marturii, etc mov

elenacris
18.02.2010, 20:37:23
Buna, elenacris!

Ce ma bucur sa aud lucruri de bine despre aceasta locatie! Eu vreau un aranjament cu lila, ca si rochita mea are ceva lila pe ea... Sper sa se poata! Cu tortul asa ne-au propus si noua, sa il facem tot prin ei. Abia astept sa vin acasa la Pasti sa pun totul la punct. Noi vom avea un dj la nunta, sper sa fie bine... Am o problema cu bauturile, habar nu am cat sa comand din ce... Tu cum ai rezolvat aici? M-ar ajuta foarte mult niste sfaturi, mai ales ca tu ai avut deja nunta :-p

Poze nu ne arati si noua?

Pup si casa de piatra!

Da ce sa zic eu la nunta am avut in jur de 24 de mese, cu tot cu cea a noastra, si am pus pe fiecare masa cate o sticla de vodca Finlandia, cunoscatorii stiu ce buna e ;;), asta pentru barbati, iar pentru doamne am pus Martini Bianco, ca ala imi placea mie si nici nu am cheltuit foarte mult cu bauturile, ca vodca e in jur de 60 de lei si martini e vreo 35....dar a fost destul pentru toata lumea.am avut foarte multa apa minerala ca aia se consuma cel mai mult, Borsec, iar ca si sucuri am avut cate 2 sticle de Granini de 1,5 l pe masa, cate 2 cutii de Cappy nectar si cred ca vreo 4 sticle de Cola(dar si asta poate fi mai multa pentru ca se bea, ca si energizant:-p).Vinul a fost in jur de 150 litri, dar nu s-a consumat tot...si pentru intrare am avut 16 sampanii dar au mai ramas cam 4.toate bauturile in afara de vin cred ca m-au costat intre 35-40 mil.Daca vrei sa iei fructe bune te sfatuiesc sa mergi la un depozit "Cleopatra", din zona, pentru ca te lasa sa alegi fiecare fruct in parte. Noi am cumparat strugurii si merele de la Iasi...ca aratau mai bine. Mai sunt multe chestii care te dau peste cap si parca nu reusesti sa le mai termini, dar pot sa iti spun ca vei avea de alergat pana te imbraci in rochie:D.Daca mai ai intrebari..eu sunt pe aici, si cred ca te pot ajuta pentru ca mi-am organizat singura nunta, si a iesit bine chiar daca am avut licenta cu o luna inainte de nunta....
V-am pupat

Cinderela02
18.02.2010, 21:04:38
Mersi mult pentru informatiile precise, imi era f greu sa aproximez cantitatile de bautura... Cam asa va fi si nunta noastra, de vreo 130 de persoane.. O s-o caut si pe "Cleopatra" asta de care imi zici. Noi ne gandeam sa fue si bere, ca parca zic ca se bea mai mult decat o bautura ca vodka, pe care vreau sa o inlocuiesc cu o tuica tare :D Vom vedea, acu nici eu nu-s specialista in alcoale, de asta ma interesa sa stiu "ce se poarta". Bautura din Iasi ai luat-o? Ma intreb unde o pot gasi mai ieftina...

Bravo daca ai reusit sa te organizezi singura, si cu licenta pe cap!

elenacris
18.02.2010, 21:26:48
Mersi mult pentru informatiile precise, imi era f greu sa aproximez cantitatile de bautura... Cam asa va fi si nunta noastra, de vreo 130 de persoane.. O s-o caut si pe "Cleopatra" asta de care imi zici. Noi ne gandeam sa fue si bere, ca parca zic ca se bea mai mult decat o bautura ca vodka, pe care vreau sa o inlocuiesc cu o tuica tare :D Vom vedea, acu nici eu nu-s specialista in alcoale, de asta ma interesa sa stiu "ce se poarta". Bautura din Iasi ai luat-o? Ma intreb unde o pot gasi mai ieftina...

Bravo daca ai reusit sa te organizezi singura, si cu licenta pe cap!

Bautura din Iasi, stand in Iasi am cautat si unde a fost mai ieftin am cumparat...Carrefour e mai ieftin, da tre sa mai prinzi si oferte. POti sa pui si numai 50 ml pentru fiecare persoana. Noi am ales Finlandia pentru ca e foarte fina, am vrut sa punem Jack D. dar ne ajungea mult prea scump, si cum ne-am facut noi nunta nu ne-am permis. Daca nu pui sticle pe masa de tarii te incadrezi in banii astia si cu o bere buna, eu nu am vrut bere pentru ca am fost la cateva nunti unde s-a pus bere si foarte multa a ramas pe masa sau si-au luat-o nuntasii acasa....depinde si cat de cald e, cred eu. Eu am avut 184 meniuri, din care 5 muzica si fotograful...si a fost perfect. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa cumperi FOARTE MULTA apa minerala, se bea muuuulta, cam o sicla de persoana, dar sa mai ai si rezerva
Daca vrei flori frumoase vorbesti cu astia care aranjeaza sala si iti aduc niste flori de-ti vine sa le mananci, am vazut cum a adus pentru alta nunta. Eu am facut cu gerbere si am facut la o florarie din husi ca mi-au zis ca-mi fac nu stiu ce reducere dar pana la urma a fost teapa, nu am avut bani mai multi ca sa-mi fac cu trandafiri:( sau alte flori mult mai elegante...visam si eu alte chestii dar banii mi-au dat peste cap planurile....dar nu-i problema ca a iesit o nunta bestiala, la care lumea s-a distrat non-stop.
Apropo, nu am avut marturii....si sincer nu s-a simtit lipsa, chiar deloc. Sau poate doar cei mai carcotasi au simtit lipsa:-p.
O seara frumoasa!

Cinderela02
19.02.2010, 08:19:56
imi place de tine..pui punctul pe i...bun gust...macar. pe mine ma supara pt ca practic prin faptul ca au facut-o direct asa, cu perdelel alea..cu led-uri in tavan..cu mai nu stiu eu ce au ei acolo..e greu sa o personalizezi...adik in mare ai nunta la fel cu toata lumea (eu am fost practic la doua nunti acolo cam la fel, foarte dragute, cu gust, dar la fel, aceleasi flori aceleasi aranjamente...foarte putine chestii diferite..si asta pt sala te cam restrange) ...si eu asta nu prea suport...mie imi place movul- purple, e culoarea regala etc..are conotatii si imi place..visiniul ala nu-mi spune nimic mie personal..si in plus eu asa am avut uniforma la scoala si sincer....nu mi-a placut uniforma mea...dar imi place champagne...o sa las visiniul asa si ma orientez la flori, marturii, etc mov
Da, sa stii ca poti compensa foarte mult cu florile si marturiile, sau alte astfel de detalii.

Cinderela02
19.02.2010, 08:25:46
Bautura din Iasi, stand in Iasi am cautat si unde a fost mai ieftin am cumparat...Carrefour e mai ieftin, da tre sa mai prinzi si oferte. POti sa pui si numai 50 ml pentru fiecare persoana. Noi am ales Finlandia pentru ca e foarte fina, am vrut sa punem Jack D. dar ne ajungea mult prea scump, si cum ne-am facut noi nunta nu ne-am permis. Daca nu pui sticle pe masa de tarii te incadrezi in banii astia si cu o bere buna, eu nu am vrut bere pentru ca am fost la cateva nunti unde s-a pus bere si foarte multa a ramas pe masa sau si-au luat-o nuntasii acasa....depinde si cat de cald e, cred eu. Eu am avut 184 meniuri, din care 5 muzica si fotograful...si a fost perfect. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa cumperi FOARTE MULTA apa minerala, se bea muuuulta, cam o sicla de persoana, dar sa mai ai si rezerva
Daca vrei flori frumoase vorbesti cu astia care aranjeaza sala si iti aduc niste flori de-ti vine sa le mananci, am vazut cum a adus pentru alta nunta. Eu am facut cu gerbere si am facut la o florarie din husi ca mi-au zis ca-mi fac nu stiu ce reducere dar pana la urma a fost teapa, nu am avut bani mai multi ca sa-mi fac cu trandafiri:( sau alte flori mult mai elegante...visam si eu alte chestii dar banii mi-au dat peste cap planurile....dar nu-i problema ca a iesit o nunta bestiala, la care lumea s-a distrat non-stop.
Apropo, nu am avut marturii....si sincer nu s-a simtit lipsa, chiar deloc. Sau poate doar cei mai carcotasi au simtit lipsa:-p.
O seara frumoasa!
Mai eu sunt destul de practica de felul meu, asa ca daca astia de la Mariuca imi pot aranja sala si face tortul asa cum vreau eu, sau daca putem ajunge la un acord, eu nu am de gand sa ma complic. Si chiar daca draperiile is visinii, eu tot cu lila vreau varanjarea salii, ca-s mai mult decat sigura ca nu va sta nimeni sa se uite pe geam sa vada ca alea sunt visinii. Chiar vazusem intr-o poza tot pe miresici un aranjament cu p=draperii visinii si pe mese cu alb si un lila deschis. Eu zic ca se compenseaza.:> Pe principiul KISS = K eep I t S tupid S imple :-B

ana_elena
19.02.2010, 09:57:07
ce tare esti..KISS..oricum ceva mov o sa fie pe acolo clar ..altfel nu-i nunta mea
.a...si acum am observat ca a venit cumnatica mea sa ne ajute..am fost si eu la nunta ta:* ... si tare mi-a fost ciuda ca mi-a fost rau si nu am putut savura martini...si acum mi-e ciuda...si eu vreau tot martini..il las pe sotior sa se ocupe de baieti sa ia ce vrea el, bere, vodca, whisky...si eu cred ca merg pe martini...
da...si eu vreau alte flori..vreau trandafiri...dar cred ca ii iau din bucuresti..m-ar ajunge mult prea scump pe acolo....desi sincer acum..nu stiu cat se observa florile astea...ca idee sala e destul de incarcata...cred ca o sa castigam cu simplitate...si la elenacris (cumnatica mea:* ) a fost simplu..fara prea multe incarcaturi

ana_elena
19.02.2010, 10:00:15
cristina, vezi te rog ca la topic miresicilor de 2011..la ala comun..pe la pag 48..poopsie a pus vateva rochii pe care le-a probat..si prima e de la lorange si seamana cu cea pe care o vreau eu..numai ca a mea e alba total..nu are funda aia in spate...o are in fata si e mai brodata la poale..a si a mea nu are trena..ce zici:?

Cinderela02
19.02.2010, 16:13:02
Ciocolatika, mersi pentru recomandarea de pozar :) Am incheiat contractul zilele astea pentru ca am fost foarte multumita de pozele de pe site-ul lui, iar acum, ca l-am si cunoscut personal, am incerdere ca o sa iasa niste poze speciale. :)

ana_elena
19.02.2010, 19:04:53
ce pozar???:madlaugh:

ciocolatika
19.02.2010, 21:31:58
Ciocolatika, mersi pentru recomandarea de pozar :) Am incheiat contractul zilele astea pentru ca am fost foarte multumita de pozele de pe site-ul lui, iar acum, ca l-am si cunoscut personal, am incerdere ca o sa iasa niste poze speciale. :)

ma bucur k am putut sa te ajut....
ce pret ai scos pana la urma?:* :* :*
sigur face treaba buna;;) ;;)

Cinderela02
20.02.2010, 11:34:30
ma bucur k am putut sa te ajut....
ce pret ai scos pana la urma?:* :* :*
sigur face treaba buna;;) ;;)

Pentru noi pozele sunt foarte importante, vreau sa iasa ceva de calitate, de aia nu m-am zgarcit la bani. Am ramas la 400 de euro cu avans de 50 de euro. Dar intra destul de multe in banii astia, adica 2 albume imprimate pe hartie, o groaza de poze pe dvd, prezenta lui pe toata durata evenimentelor si..... ceea ce ma incanta cel mai tare, sedinta foto intr-o locatie aleasa de noi. ;;)
Am mai cerut oferte de la unii din Iasi si tot pretul asta il cereau.

Sper numai sa avem vreme frumoasa.

Mersi inca o data!

ana_elena
20.02.2010, 12:01:27
multumesc frumos si eu pt jutor..
intrebre me este..video de unde luati?

Cinderela02
20.02.2010, 12:16:38
multumesc frumos si eu pt jutor..
intrebre me este..video de unde luati?

Pai video si dj am apelat la cineva din Husi, care s-a mai ocupat de astfel de chestii. La poze tin extrem de mult, de asta nu am vrut sa fac ceva 3 in 1, si am luat separat foto.

ana_elena
20.02.2010, 12:40:04
eu astept acum si oferta de care iti spuneam..par foarte profesionisti dupa prezentarea de pe site...dar daca sunt f scumpi nu ii iau..eu as vrea si foto si video in acelasi loc, dar daca nu gasesc...o sa iau separat..pt mine sunt importante amandoua...dar din pacate nu imi permit sa dau fff mult...

ana_elena
20.02.2010, 14:48:07
help..am doua oferte de foto/video..una e din husi..ma costa in jur de 22-25 mil...vreo 4 ore de montaj..un album foto..1 cameraman, etc..in functie de preferinte ajunge la maxim 30 mil cred...si mai am oferta de la un studio, par super profesionisti..cu tot felul de steadycam, macara bla bla...dar ofert care m intereseaza pe mine ma ajunge la 1200 euro, cu 2 camere, album..500 poze pe dvd etc...
ce sa fac???

Cinderela02
20.02.2010, 17:43:59
help..am doua oferte de foto/video..una e din husi..ma costa in jur de 22-25 mil...vreo 4 ore de montaj..un album foto..1 cameraman, etc..in functie de preferinte ajunge la maxim 30 mil cred...si mai am oferta de la un studio, par super profesionisti..cu tot felul de steadycam, macara bla bla...dar ofert care m intereseaza pe mine ma ajunge la 1200 euro, cu 2 camere, album..500 poze pe dvd etc...
ce sa fac???
Ana_elena, nu stiu ce sa zic, depinde ce asteptari ai si ce bani ti-ai propus sa cheltui pentru asta....

Orice ai alege, sper sa iasa asa cum iti doresti. >:D< >:D<

bianca24sv
20.02.2010, 18:19:33
eu astept acum si oferta de care iti spuneam..par foarte profesionisti dupa prezentarea de pe site...dar daca sunt f scumpi nu ii iau..eu as vrea si foto si video in acelasi loc, dar daca nu gasesc...o sa iau separat..pt mine sunt importante amandoua...dar din pacate nu imi permit sa dau fff mult...

buna....eu am gasit ceva in vaslui destul de ieftin...foto-video in jur de 18 mil si au si camera HD + ca sunt si destul de priceputi oamenii :)

ana_elena
20.02.2010, 18:48:38
cred ca o sa merg pe mana astora din husi..pt ca teoretic imi fac destul de multe in banii astia..si astia au HD...ce ar trebui sa ii mai intreb sa vad daca sunt ok? de HD i-am intrebat..altceva? imi fac un album cu poze..destul de maricel, imi dau un dvd cu poze, si 3 dvd-uri cu nunta (4h)...mie mi se pare ok...doar ca eu o sa mai vreau vreo doua albume in plus...faza e ca cu nenea asta se poate negocia...

SIMONABOGDAN
22.02.2010, 10:39:45
O seara frumoasa!
buna!apropo de bauturile tari...dar dak sunt invitati care nu consuma alcool?si dak altii ar bea mai multa tarie?eu nu stiu cum sa fac, cei de la hotel mi-au propus sa-mi bage cate 50 ml de alcool in meniu dar nasul nostru zicea k mai bine am luat noi ceva sticle de tarie si am face ca un fel de bar intr-un colt si cine vrea sa se serveasca. ma mai gandeam sa pun sticle intregi pe mese dar ar insemna in jur de 20 de sticle si ...:D
spuneti-mi si mie ce parere aveti?pls

SIMONABOGDAN
22.02.2010, 10:47:24
Da ce sa zic eu la nunta am avut in jur de 24 de mese, cu tot cu cea a noastra, si am pus pe fiecare masa cate o sticla de vodca Finlandia, cunoscatorii stiu ce buna e ;;), asta pentru barbati, iar pentru doamne am pus Martini Bianco, ca ala imi placea mie si nici nu am cheltuit foarte mult cu bauturile, ca vodca e in jur de 60 de lei si martini e vreo 35....dar a fost destul pentru toata lumea.am avut foarte multa apa minerala ca aia se consuma cel mai mult, Borsec, iar ca si sucuri am avut cate 2 sticle de Granini de 1,5 l pe masa, cate 2 cutii de Cappy nectar si cred ca vreo 4 sticle de Cola(dar si asta poate fi mai multa pentru ca se bea, ca si energizant:-p).Vinul a fost in jur de 150 litri, dar nu s-a consumat tot...si pentru intrare am avut 16 sampanii dar au mai ramas cam 4.toate bauturile in afara de vin cred ca m-au costat intre 35-40 mil.Daca vrei sa iei fructe bune te sfatuiesc sa mergi la un depozit "Cleopatra", din zona, pentru ca te lasa sa alegi fiecare fruct in parte. Noi am cumparat strugurii si merele de la Iasi...ca aratau mai bine. Mai sunt multe chestii care te dau peste cap si parca nu reusesti sa le mai termini, dar pot sa iti spun ca vei avea de alergat pana te imbraci in rochie:D.Daca mai ai intrebari..eu sunt pe aici, si cred ca te pot ajuta pentru ca mi-am organizat singura nunta, si a iesit bine chiar daca am avut licenta cu o luna inainte de nunta....
V-am pupat
scuze poate nu am fost atenta dar unde ai facut tu nunta?
mie mi se pare mai interesant sa-ti organizezi singur nunta, exact asta fac si eu si imi place la nebunie.inca nu am inceput sa ma stresez....am timp!!!aha...am inteles ce ai zis u de bauturi si ce fructe ati mai avut? eu ma gandeam la mere struguri banane si portocale, clasicele, am inteles k strugurii sunt la mare cautare k sunt racorosi dar erau si gustosi?eu am fost la o nunta si strugurii aratau super dar la gust...

SIMONABOGDAN
22.02.2010, 10:55:48
dragi miresici am si o alta"problema" unde va faceti tortul?
eu am vorbit cu cineva si mi-a recomandat o cofetarie din barlad "toporas lila", ati auzi ceva despre ea?
cica fac niste torturi super si k aspect si k gust.eu vreau un tort din martipan iar la noi in husi...la bitu' iti face o multime de tortulete din alea mici si le pune p suport:-L ...iar la cofetaria ana, am luat pentru botezul fetitei noastre si a aratat foarte bine dar gustul a lasat de dorit....asa k din pacat nu am incredere in cofetariile din husi!!

SIMONABOGDAN
22.02.2010, 11:03:43
vreau si eu sa ma lamuresc intr-o chestie...pe invitatiile voastre de nunta pe cine treceti primul: mirele sau mereasa. eu am discutat cu sotul meu si am hotarat sa scriem intai numele meu si apoi al lui...si asa am si facut dar au aparut obiectii:[email protected] .nu k m-ar interesa prea tare k oricum facem cum vrem noi dar mi se pare o discutie fara sens: care socrii sunt trecuti primii[-X .va rog spuneti-mi dak ati trecut si voi prin sitatii asemanatoare, k pe mine ma apuca deja groaza k invitatiile sunt doar inceputul...dak vor fi discutii la fiecare aspect al nuntii....#-osunt rea dar parerea mea e ca ....cine are banu' are si dreptul de a alege cum il cheltuie.

ciocolatika
22.02.2010, 11:51:19
vreau si eu sa ma lamuresc intr-o chestie...pe invitatiile voastre de nunta pe cine treceti primul: mirele sau mereasa. eu am discutat cu sotul meu si am hotarat sa scriem intai numele meu si apoi al lui...si asa am si facut dar au aparut obiectii:[email protected] .nu k m-ar interesa prea tare k oricum facem cum vrem noi dar mi se pare o discutie fara sens: care socrii sunt trecuti primii[-X .va rog spuneti-mi dak ati trecut si voi prin sitatii asemanatoare, k pe mine ma apuca deja groaza k invitatiile sunt doar inceputul...dak vor fi discutii la fiecare aspect al nuntii....#-osunt rea dar parerea mea e ca ....cine are banu' are si dreptul de a alege cum il cheltuie.

Buna Simona... eu am trecut la noi,parinti si nasi...primul prenume a femeilor...apoi barbatii
eu mi'am scris intai parintii mei..... si pe urma a sotului....pentru ca asha sunt trecute prenumele noastre...eu si el

la noi ink nu au aparut discutii insa...sper sa nu fie :D :-SS :-SS [-X

ciocolatika
22.02.2010, 11:52:01
eu am vorbit cu cineva si mi-a recomandat o cofetarie din barlad "toporas lila", ati auzi ceva despre ea?
cica fac niste torturi super si k aspect si k gust.eu vreau un tort din martipan iar la noi in husi...la bitu' iti face o multime de tortulete din alea mici si le pune p suport:-L ...iar la cofetaria ana, am luat pentru botezul fetitei noastre si a aratat foarte bine dar gustul a lasat de dorit....asa k din pacat nu am incredere in cofetariile din husi!!

da am auzit din ea...dak te intereseaza aveam si numarul de telefon>:D<

ciocolatika
22.02.2010, 11:53:47
mie mi se pare mai interesant sa-ti organizezi singur nunta, exact asta fac si eu si imi place la nebunie.inca nu am inceput sa ma stresez....am timp!!!aha...am inteles ce ai zis u de bauturi si ce fructe ati mai avut? eu ma gandeam la mere struguri banane si portocale, clasicele, am inteles k strugurii sunt la mare cautare k sunt racorosi dar erau si gustosi?eu am fost la o nunta si strugurii aratau super dar la gust...

eu ca fructe voi avea: banane, struguri, kiwi,mandarine, capsuni,ananas, pepene galben si rosu:)

SIMONABOGDAN
22.02.2010, 18:53:13
da am auzit din ea...dak te intereseaza aveam si numarul de telefon>:D<
multumesc il am si eu
in legatura cu invitatiile asa am facut si noi....si...asa au pornit discutiile dar ....inca imi pastrez calmul:D

ana_elena
22.02.2010, 19:33:21
fetelor, ce foto/video aveti? intreb iar..si cat a costat? ms mult

petronelaaa
22.02.2010, 22:09:40

in legatura cu tortul, vin hop si eu cu alte probleme "ajutatoare"...
tre sa iei in calcul si problema intrarii in posesia a lui, adica cum il aduce de la barlad, cand, in ce fel, la ce ora... astfel incat sa tina, sa nu se rastoarne, sa arate bine....
eu tin minte ca am facut tortul la barbuta... la Cina, si a fost ff bun!
Spor si numai bine in alegere!

Cinderela02
23.02.2010, 10:57:37
Neata, miresici!

Eu pentru tort ma gandesc sa merg tot pe mana celor de la Mariuca. Am inteles ca pot aduce ei tortul de la o cofetarie din Iasi. Nu am de gand sa il aducem noi si sa il mai si tinem in brate. Da, e cam riscant cu transportul.... Eu vreau un tort cu martipan, care sa arate bine si sa fie si gustos. Ce stiti? Face cineva asa ceva in Husi?

Mersi!

SIMONABOGDAN
23.02.2010, 13:43:01
in legatura cu tortul, vin hop si eu cu alte probleme "ajutatoare"...
tre sa iei in calcul si problema intrarii in posesia a lui, adica cum il aduce de la barlad, cand, in ce fel, la ce ora... astfel incat sa tina, sa nu se rastoarne, sa arate bine....
eu tin minte ca am facut tortul la barbuta... la Cina, si a fost ff bun!
Spor si numai bine in alegere!
pai cei de la barlad asigura si transportul si vin la ce ora se stabileste plus k am vorbit cu cineva care a fost la o nunta la padureni si era drumul tare nasol si totusi tortul a ajuns intreg!!!inca nu stiu ce sa aleg ma mai gandesc!!!

SIMONABOGDAN
23.02.2010, 13:47:35
eu ca fructe voi avea: banane, struguri, kiwi,mandarine, capsuni,ananas, pepene galben si rosu:)
aha...si vrei sa faci k un fel de salata de fructe? sau cum vei pune pepenele rosu si cel galben?ii vei pune in boluri cubulete?

petronelaaa
23.02.2010, 14:07:23
pai cei de la barlad asigura si transportul si vin la ce ora se stabileste plus k am vorbit cu cineva care a fost la o nunta la padureni si era drumul tare nasol si totusi tortul a ajuns intreg!!!inca nu stiu ce sa aleg ma mai gandesc!!!

Bun asa!!!:)>-
e bun cand ai de unde alege

ciocolatika
23.02.2010, 14:45:24
aha...si vrei sa faci k un fel de salata de fructe? sau cum vei pune pepenele rosu si cel galben?ii vei pune in boluri cubulete?

eu am fantana de ciocolata...si le ornez in jurul ei:)>- :)>- :)>-

Cinderela02
23.02.2010, 16:25:18
Imi place ideea cu fantana de ciocolata, cred ca o sa dea foarte bine. Tre sa ma interesez daca si astia de la Mariuca ofera asemenea servicii:D

Cinderela02
23.02.2010, 16:26:20
In semnatura mea am doua poze cu aranjament de masa cu fructe. Arata delicios...:-p

elenacris
23.02.2010, 17:05:04
ce sa fac???
Ana, la aia cu macara trebuie sa te gandesti ca sala si asa e destul de mica si nu se stie daca o sa mai ai loc sa iesi de la masa. Ideea e ca am vazut chestia asta pe Euforia la o emisiune cu mirese, si ocupa destul de mult loc, si erau multe fire intinse pe jos...Asta e parerea mea.Te pup

elenacris
23.02.2010, 17:10:49
Neata, miresici!

Eu pentru tort ma gandesc sa merg tot pe mana celor de la Mariuca. Am inteles ca pot aduce ei tortul de la o cofetarie din Iasi. Nu am de gand sa il aducem noi si sa il mai si tinem in brate. Da, e cam riscant cu transportul.... Eu vreau un tort cu martipan, care sa arate bine si sa fie si gustos. Ce stiti? Face cineva asa ceva in Husi?

Mersi!
Cu tortul poti sta linistita ca au ei grija sa fie totul k, au masina speciala...iar in Husi nu cred ca face cineva un tort atat de frumos cum fac aia, si cred ca ar fi si muuult mai scump, al meu era PERFECT, parca era desenat...<:-P....faci si tu niste rugaciuni [-o< si totul va fi perfect:-p.pup

elenacris
23.02.2010, 17:17:54
salut! in legatura cu bauturile, sa le pui la bar sa se serveasca fiecare daca mai vrea, ideea e buna numai ca sunt multi rusinosi care ar mai vrea dar...:">.Am mai vazut chestia asta la nunti;;), e buna. Noi am facut nunta la Mariuca\:D/, si am mai avut in cosul de fructe, nectarine...erau de sezon ca am avut nunta in august...iar in rest nu am mai pus nik special...exact ce ai zis si tu. Strugurii erau super dulci, ca asta am mancat si eu in noapte nuntii:D.

SIMONABOGDAN
23.02.2010, 17:22:01
aha...super
ai cumparat-o sau ai inchiriat-o?dak ai inchiriat-o imi zici te rog de unde?

elenacris
23.02.2010, 17:23:59
cristina, vezi te rog ca la topic miresicilor de 2011..la ala comun..pe la pag 48..poopsie a pus vateva rochii pe care le-a probat..si prima e de la lorange si seamana cu cea pe care o vreau eu..numai ca a mea e alba total..nu are funda aia in spate...o are in fata si e mai brodata la poale..a si a mea nu are trena..ce zici:?
Hello! Am vazut rochita, e super frumoasa si finuta, si ma gandesc ca pe alb e superba;;).te pup

SIMONABOGDAN
23.02.2010, 17:29:59
In semnatura mea am doua poze cu aranjament de masa cu fructe. Arata delicios...:-p
superb!!!!:O dar stii tu pe ccineva in husi care sa faca asa ceva?

ciocolatika
23.02.2010, 17:51:59
aha...super

am inchiriato...iti zic pe pm:>

SIMONABOGDAN
23.02.2010, 18:15:17
am inchiriato...iti zic pe pm:>
ok multumesc mult!

elenacris
23.02.2010, 19:23:54
Neata, miresici!

Mersi!
Salut! Daca vrei sa vezi cum arata un tort facut de cei de la Mariuca intra pe albumul meu, am pus acolo cateva poze.O seara frumoasa

ana_elena
23.02.2010, 20:12:21
oh..da tortul cristinei a fost suuuper! asa vreau si eu...poate ca pe margini nu cu visiniu ci cu mov (sunt obsedata-stiu!)...dar in rest mi-a placut..chiar daca nu sunt fana torturi pe etajere...dar al cristinei chiar a fost super frumos..si am mai vazut eu etajere in spirala..mi-ar placea si mai mult...dar nu stiu daca au...oricum tortul ala e super...macar la asta nu ma mai stresez....doar sper sa-mi faca cu mov inchis...
a..si cris, in legatura cu macaraua..oricum nu am bani de ea..acum ma gandeam daca sa dau mai multi bani ca imi fac aia fotocarte si au steadycam....dar sunt totusi multi bani..desi o prietena din belgia mi-a zis ca steadycam-ul face o diferenta..in fine...trebuie sa le dau un raspuns si nu stiu ce sa fac....dar cred ca ii iau pe cei care i-ati avut voi..e mai ieftin..si le zic sa-mi faca si mie fotoalbum cum v-au facut voua..si fotocarte o sa-mi fac eu dupa aia...ca se poate

Cinderela02
23.02.2010, 20:16:40
Cu tortul poti sta linistita ca au ei grija sa fie totul k, au masina speciala...iar in Husi nu cred ca face cineva un tort atat de frumos cum fac aia, si cred ca ar fi si muuult mai scump, al meu era PERFECT, parca era desenat...<:-P....faci si tu niste rugaciuni [-o< si totul va fi perfect:-p.pup
Tu l-ai luat de la cofetaria aia din Barlad?
Mersi!

ana_elena
23.02.2010, 20:17:34
aha...super
dragele mele, daca imi spuneti ca mariuca imi pune la dispozitie fantana de ciocolata, atunci nu mai zic nimic rau ever de mariuca sau de husi sau de orice...vreau si eu fantana de ciocolata, dar mi s-a parut prea scump sa o cumpar..si mi s-a parut naspa sa o inchiriez si sa se ocupe altii de ea..etc etc etc...dar daca au la mariuca ii pup!

ana_elena
23.02.2010, 20:18:50
Tu l-ai luat de la cofetaria aia din Barlad?
Mersi!
nu , cris si l-a luat din Iasi, prin restaurantul Mariuca.

Cinderela02
23.02.2010, 20:24:21
Salut! Daca vrei sa vezi cum arata un tort facut de cei de la Mariuca intra pe albumul meu, am pus acolo cateva poze.O seara frumoasa
Mersi! A fost foarta frumoasa rochita ta:D Arata foarte bine si tortul, doar ca eu as vrea sa fie cu totul, nu tortuletze mici... Sa vedem ce "oferta" au.
Seara frumoasa!

Cinderela02
23.02.2010, 20:25:35
nu , cris si l-a luat din Iasi, prin restaurantul Mariuca.
Da, nu citisem eu toate mesajele. Mersi! Tu ai rezolvat cu foto/video?
Pup!

ciocolatika
23.02.2010, 20:26:00
tortul meu va arata asha..
stiu k cei de la Barlad il fac..eu am alta problema..nu sunt fan martipan..si prefer sa le fac din ciocolata...acum sa vad cum iese...:">
si din partea esteticului....stiu k martipanul se taie greu si arata urat in farfurie...:(

ciocolatika
23.02.2010, 20:29:07
fetelor...eu pe foto si video dau 600 euro:)>- :)>- si am cadou din partea lor..a doua zi dupa nunta o sedintza foto:-p :>

Cinderela02
23.02.2010, 20:29:51
stiu k cei de la Barlad il fac..eu am alta problema..nu sunt fan martipan..si prefer sa le fac din ciocolata...acum sa vad cum iese...:">
si din partea esteticului....stiu k martipanul se taie greu si arata urat in farfurie...:(
Ce frumos si gustos arata!!!!=P~

ciocolatika
23.02.2010, 20:33:59
imi plac foarte mult si genurile astea de tortulete..

ps...am vazut k se vorbea de Padureni...e satul bunicilor mei;;) ;;) <:-P

elenacris
24.02.2010, 09:13:19
Mersi! A fost foarta frumoasa rochita ta:D Arata foarte bine si tortul, doar ca eu as vrea sa fie cu totul, nu tortuletze mici... Sa vedem ce "oferta" au.
Seara frumoasa!
Ms ms! Tortul ti-l face cum vrei tu, orice forma....Si pot sa-ti spun ca martipanul se taie frumos daca stii sa-l tai, iar cei de la Mariuca stiu ca se taie cu un cutit trecut prin apa la temperatura camerei, deci sa nu-ti faci griji si din cauza asta. La mine tortul a fost din ciocolata =P~, si acu imi aduc aminte ce bun mai era, desi eu nu mananc dulciuri foooarte dulci. Feliile aratau foarte bine;-) in comparatie cu cele din tort diplomat, cu fructe.Am vazut si torturi facute la Cina:-SS, te apuca frica numai cand te uitai la frisca de pe el, in plus aia te pun sa platesti transportul, deci te ajunge mult mai scump.Te-am pupat

ciocolatika
24.02.2010, 15:37:19
Ms ms! Tortul ti-l face cum vrei tu, orice forma....Si pot sa-ti spun ca martipanul se taie frumos daca stii sa-l tai, iar cei de la Mariuca stiu ca se taie cu un cutit trecut prin apa la temperatura camerei, deci sa nu-ti faci griji si din cauza asta. La mine tortul a fost din ciocolata =P~, si acu imi aduc aminte ce bun mai era, desi eu nu mananc dulciuri foooarte dulci. Feliile aratau foarte bine;-) in comparatie cu cele din tort diplomat, cu fructe.Am vazut si torturi facute la Cina:-SS, te apuca frica numai cand te uitai la frisca de pe el, in plus aia te pun sa platesti transportul, deci te ajunge mult mai scump.Te-am pupat

orice tort ,prajitura ,unt ,branza se taie cu lama cutitului trecut prin apa la temperatura camerei:)>- :)>- :)>-

elenacris
24.02.2010, 19:23:22
orice tort ,prajitura ,unt ,branza se taie cu lama cutitului trecut prin apa la temperatura camerei:)>- :)>- :)>-
da eu stiu asta, dar ideea era ca unii dintre bucatarii sau ajutoarele de bucatar nu stiu asta si am vazut felii de tort super urat taiate. Eu ma refeream strict la faptul ca cei de la Mariuca stiu lucrul asta elementar, pe care ar fi trebuit sa-l stie orice gospodina8-|. Nu trebuie sa fii ironica....eu am inteles ca nu iti plac torturile cu martipan, si iti urez sa-ti gasesti tortul dorit ca sa fii implinita in seara nuntii tale...;-).O seara frumoasa!

Cinderela02
24.02.2010, 19:54:54
Da, aveti drepate, uitasem de faza asta cu cutitul inmuiat in apa la temperatutra camerei.... Nu pot zice ca sunt foarte "cunoscatoare" la chestii din astea ;-) Eu ziceam ca as prefera martipan pentru ca imi place mie gustul ala de martipan si parca sta mai teapan tortul. Oricum, dupa ce l-am vazut pe ala de ciocolata ajung sa cred ca e important sa fie cofetarul priceput, ca iese frumos si de ciocolata si de martipan.

Va pup si mersi de sfaturi si poze!>:D<

ciocolatika
24.02.2010, 20:09:29
da eu stiu asta, dar ideea era ca unii dintre bucatarii sau ajutoarele de bucatar nu stiu asta si am vazut felii de tort super urat taiate. Eu ma refeream strict la faptul ca cei de la Mariuca stiu lucrul asta elementar, pe care ar fi trebuit sa-l stie orice gospodina8-|. Nu trebuie sa fii ironica....eu am inteles ca nu iti plac torturile cu martipan, si iti urez sa-ti gasesti tortul dorit ca sa fii implinita in seara nuntii tale...;-).O seara frumoasa!

nu sunt ironica.... [-X [-X

ciocolatika
24.02.2010, 20:10:01
Da, aveti drepate, uitasem de faza asta cu cutitul inmuiat in apa la temperatutra camerei.... Nu pot zice ca sunt foarte "cunoscatoare" la chestii din astea ;-) Eu ziceam ca as prefera martipan pentru ca imi place mie gustul ala de martipan si parca sta mai teapan tortul. Oricum, dupa ce l-am vazut pe ala de ciocolata ajung sa cred ca e important sa fie cofetarul priceput, ca iese frumos si de ciocolata si de martipan.

pentru nimic...suntem aici sa ne ajutam reciproc>:D< >:D<

elenacris
24.02.2010, 22:02:26

Sincer tortul ala de ciocolata e bestial...iti vine sa te infingi in el=P~...arata delicios...daca cel care il face se pricepe iese ceva bestial...ca si la al meu:-p...aici s-a simtit lipsa de modestie;)), dar asta e...Pentru cele care vor fi miresici: trebuie sa faceti in asa fel incat sa simtiti ca nunta voastra a fost cea mai frumoasa, si cand veti vorbi de ea sa fiti lipsite de modestie:D
V-am pupat! Spor la sfatuit!

Cinderela02
25.02.2010, 08:25:27
Sincer tortul ala de ciocolata e bestial...iti vine sa te infingi in el=P~...arata delicios...daca cel care il face se pricepe iese ceva bestial...ca si la al meu:-p...aici s-a simtit lipsa de modestie;)), dar asta e...Pentru cele care vor fi miresici: trebuie sa faceti in asa fel incat sa simtiti ca nunta voastra a fost cea mai frumoasa, si cand veti vorbi de ea sa fiti lipsite de modestie:D
V-am pupat! Spor la sfatuit!

Daaa, arata grozav tortul ala de ciocolata.
Normal ca in final tre sa fii mandra de ce a iesit! Doar o data in viata te mariti....Sa speram...:D

Pup!

SIMONABOGDAN
25.02.2010, 13:45:30
:-? aoleooooo.....fetelor mi-ati facut asa o pofta de tort:)) .
eu ma duc maine la barlad sa-mi dau comanda de tort, k plec din tara si vin cu 3 sapt inainte de nunta....si asa k tre sa las totul aranjat si vorbit...aaaaa si cand ma duc sa dau comanda si degust...;-)

ana_elena
25.02.2010, 19:21:27
Da, nu citisem eu toate mesajele. Mersi! Tu ai rezolvat cu foto/video?
Pup!
nu am rezolvat nimic pt ca am avut niste zile la munca...(dar a iesit bine si sunt fericita!!) nu am mai mancat ceva de luni..am mancat doar covrigei...deci nu am avut timp de foto/video..dar acum gata..maine e mai lejer si dupa am cateva zile in care ma pot ocupa..am fost nesimtita, pt ca desi m-a rugat sa-i raspund la mesaj indiferent de alegere, nu i-am raspuns celui din brsov..o sa-i raspund si o sa-i zic ca nu..e scump..oricum as face tot ma ajunge 900 euro...si o sa vb cu cel din husi (600 euro)...zilele astea
voi ce mai faceti? vad ca sunt discutii aprinse despre torturi..eu habar nu aveam cu ce fel de cutit se taie un tort, m-ati dat pe spate:)) eu+gospodina=eu, deci +gospodina= eu-eu, deci gospodina= 0:)) ssi mie imi plac sincer mai mult torturile compacte, mi se par intradevar mai de bun gust , (nu la gust propriu ma refer) dar in acelasi timp imi place sa fie inalt...o vad ce oferta are mariuca... la urma urmei tort sa fie si sa arate dragut cu artificiile alea pe el ;-)

Cinderela02
25.02.2010, 19:22:19
Miresici, acum ca am rezolvat problema cu tortul, alta intrebare de baraj: de unde ati comandat sau veti comanda invitatiile?
Eu am gasit-o pe asta care imi place, vreau ceva simplu...

Mersi pentru sugestii!

ana_elena
25.02.2010, 19:29:46
foarte draguta! cat te costa?
eu cred ca o sa optez pt ravas...
am si eu o intrebare, voi cand ati facut/faceti cununia civila si unde? ce ma sfatuiti?

Cinderela02
25.02.2010, 19:47:03
foarte draguta! cat te costa?
eu cred ca o sa optez pt ravas...
am si eu o intrebare, voi cand ati facut/faceti cununia civila si unde? ce ma sfatuiti?
Bine ai revenit!>:D< Chiar ma nntrebam de ce tu, care mi se parea ca esti cea mai activa pe forum, nu mai scrii nimic..:-p Invitatia din poza asta e 2.58 RON cu tot cu TVA.

Nu am facut cununia civila, ca sper sa o fac odata cu cea religioasa, tot la Biserica. Acu daca n-oi reusi, o sa vad, probabil va fi inainte de nunta...

ciocolatika
25.02.2010, 20:26:49
eu mi'am comandat invitatiile de pe publiserv..sunt foarte seriosi:)>-
cununia civila am facuto vara trecuta..ne'am luat de grija...
te sfatuiesc sa o faci inainte de nunta...parerea mea:)>-
din cate stiu eu...cununia civila nu se mai face inafara starii civile...[-X :[email protected]

ana_elena
25.02.2010, 21:16:55
eu mi'am comandat invitatiile de pe publiserv..sunt foarte seriosi:)>-
cununia civila am facuto vara trecuta..ne'am luat de grija...
te sfatuiesc sa o faci inainte de nunta...parerea mea:)>-
din cate stiu eu...cununia civila nu se mai face inafara starii civile...[-X :[email protected]
serios? ce bine? adica,sry pt miresicile care vroiau sa isi faca cununia in biserica, probabil era mai practic, DAR, ce bine ca nu se mai poate face in Biserica..era total anormal, pt cei ca mine..care nu suporta ideea de a citi articole din codul familiei in Biserica..sunt absolventa de stiinte politice si intotdeauna, fara sa vreau, m-a iritat cand am vazut cununia civila in Biserica, unde e separarea Bisericii de Stat? Biserica sa coopereze cu institutiile statului in domeniul protectiei sociale, nediscriminarii si incluziunii sociale. atat!!! sry (politicianul din mine)

Cinderela02
26.02.2010, 08:29:02
/:) Hm, si eu care vroiam sa impusc doi iepuri dintr-o lovitura...
Pentru mine era foarte practic asa, dar cand merg acasa o sa ma interesez la fata locului. Nici nu vreau sa ma gandesc ca ar trebui sa fac separat si cununia civila... Unul dintre parintii nostri nu sta foarte bine cu sanatatea si nu s-ar putea deplasa de doua ori din orasul lor pana in Husi :(
In legatura cu invitatiile, am mai auzit lucruri de bine despre Publiserv si de la alte miresici...

Va pup si weekend frumos!>:D<

ana_elena
26.02.2010, 16:35:29
dar de ce nu mergi la starea civila din husi in aceeasi zi? imbracata tot in mireasa, eventual cu o ora inainte de cununia religioasa, sau vezi cum ti le potrivesti..nu e musai in Biserica si multa sanatate parintilor vostri..sa aveti grija de ei
a..si inca ceva, la urma urmei ce e cununia civila? semnezi o hartie..poti sa te duci tu cu sotul cu o zi inainte sau cand vrei si cu doua 3 prietene ca sa fie martori...si dupa aia importanta, fastul etc e la cununia religioasa

SIMONABOGDAN
26.02.2010, 21:38:26
Bine ai revenit!>:D< Chiar ma nntrebam de ce tu, care mi se parea ca esti cea mai activa pe forum, nu mai scrii nimic..:-p Invitatia din poza asta e 2.58 RON cu tot cu TVA.

Nu am facut cununia civila, ca sper sa o fac odata cu cea religioasa, tot la Biserica. Acu daca n-oi reusi, o sa vad, probabil va fi inainte de nunta...
eu mi-am cumarat invitatiile de pe cataloginvitatii.ro sunt super multumita dar cei de la publiserv sunt mai ieftini....n-am stiut atunci:((
iar cununia civila noi am facut-o in mai 2009. parerea mea e ca e mult mai bine sa o faci in alta zi decat nunta k ai sa fii prea aglomerata si obosita atunci. parerea mea...:)>-

SIMONABOGDAN
26.02.2010, 21:49:44
super dragut tortul tau>:D< si al meu e cat de cat asemanator,imi plac la nebunie contrastele astea!~!!
eu am fast azi la barlad si am dat comanda de tort, foarte de treaba tipa, avea o multime de poze cu torturi, toate dragute, dar eu m-am dus cu poza mea si mi-l face cum vreau eu. aaaa....si am si gustat cateva sortimente.....mmmmhhhh, eu am ales tortul cu visine...super fresh!
am atasat si o poza cu tortuletul:D
nu pot k e prea mare si nu stiu cum sa "resize" poza:((

ana_elena
26.02.2010, 22:12:40
o deschizi in paint, dupa care mergi la image si dai resize si pui in loc de 100%, 50%..sunt super curioasa cum arata tortul..am vazut astazi intr-o revista un tort..atat de...fitzos..doamne ce misto era...de mi-a trecut de tort pe etajera si martipan....vreau tort ca ala, totb pe etajera, nu stiu daca de martipan..dar pe o etajera aurita, mica, de nici nu se cunoaste...e atat de frumos............alb si cu o migaleala de flori..........nu va pot arata poza pt ca e in revista, dar e exact cum vreau si inalt, dar pare compact...si e atat de frumos..pare brodat...il vreaaaaaaaaaaaaaau!!...am sunat deja..nu mi-l transporta pana in husi...si mie mi-e frica...

SIMONABOGDAN
27.02.2010, 11:15:19
o deschizi in paint, dupa care mergi la image si dai resize si pui in loc de 100%, 50%..sunt super curioasa cum arata tortul..am vazut astazi intr-o revista un tort..atat de...fitzos..doamne ce misto era...de mi-a trecut de tort pe etajera si martipan....vreau tort ca ala, totb pe etajera, nu stiu daca de martipan..dar pe o etajera aurita, mica, de nici nu se cunoaste...e atat de frumos............alb si cu o migaleala de flori..........nu va pot arata poza pt ca e in revista, dar e exact cum vreau si inalt, dar pare compact...si e atat de frumos..pare brodat...il vreaaaaaaaaaaaaaau!!...am sunat deja..nu mi-l transporta pana in husi...si mie mi-e frica...
multumesc
ia sa vedem ce a iesit:-\

Cinderela02
28.02.2010, 09:22:57
multumesc
ia sa vedem ce a iesit:-\
Cred ca e cam micutza poza acum, dar din descrierea facuta imi cam dau seama cum e: simplu si cu o lumtime de flori pe el, nu? Atasez si eu doua poze care mi se par delicioase :D

Pup!

ana_elena
28.02.2010, 12:16:06
sunt fff frumoase torturile...simona..incearca sa ii dai alt procentaj pt ca a iesit cam micuta

SIMONABOGDAN
28.02.2010, 13:42:14
:(
ok....ia sa vedem acum...eu nu le pot vizualiza k imi lipseste un program

ana_elena
28.02.2010, 14:38:40
acum se vede..e superb torul, jumatate alb jumatate cacao..e superb

Cinderela02
28.02.2010, 17:00:59
:(
ok....ia sa vedem acum...eu nu le pot vizualiza k imi lipseste un program
Acum se vede bine. Arata foare fain, e chiar deosebit modelul.

Apropo de cununia religioasa, voi pe la ce ora faceti cununia la Biserica si la ce ora petrecerea?

Mersi!

SIMONABOGDAN
01.03.2010, 15:49:22
Acum se vede bine. Arata foare fain, e chiar deosebit modelul.

Apropo de cununia religioasa, voi pe la ce ora faceti cununia la Biserica si la ce ora petrecerea?

Mersi!
:D MA BUCUR K SE VEDE....PAI NOI AM STABILIT K LA ORA 18.00 SA FIE CUNUNIA SI LA 20.00 SA INCEAPA PETRECEREA, ASA AM TRECUT PE INVITATII , ORICUM SA AJUNGEM LA SALA INAINTEA INVITATILOR SI SA NU NE GRABIM.
AU AVUT NISTE PRIETENI NUNTA ANUL TRECUT SI AU AJUNS LA SALA EXACT CAND VENEAU INVITATII, CHIAR S-AU GRABIT PE DRUM SI NICI NU AU AVUT TIMP SA-SI TRAGA SUFLETUL K ....HOP...A VENIT LUMEA

SIMONABOGDAN
01.03.2010, 15:50:43
;-)
acum se vede..e superb torul, jumatate alb jumatate cacao..e superb
MULTUMESC

SIMONABOGDAN
01.03.2010, 15:54:36
Fetelor Am Si Eu O Intrebare: Stie Careva Dak In Husi Exista Vreun Salon Unde Sa Se Faca Bronzare Organik?
Multumesc!!!!

Cinderela02
01.03.2010, 16:36:28
Fetelor Am Si Eu O Intrebare: Stie Careva Dak In Husi Exista Vreun Salon Unde Sa Se Faca Bronzare Organik?
Multumesc!!!!

He he!!! Nu cred ca a ajuns Husiul asa departe... Vezi pe la Lina Style, cine stie... Si ne zici si noua daca gasesti :>

ana_elena
01.03.2010, 21:25:28
ma uimiti...nici nu imi trecea prin cap ca ar putea exista in husi asa ceva...

SIMONABOGDAN
01.03.2010, 21:37:07
He he!!! Nu cred ca a ajuns Husiul asa departe... Vezi pe la Lina Style, cine stie... Si ne zici si noua daca gasesti :>
am sa incerc
multumesc

SIMONABOGDAN
01.03.2010, 21:38:00
:)) ;)) ;)) ;)) ;))
ma uimiti...nici nu imi trecea prin cap ca ar putea exista in husi asa ceva...

Cinderela02
03.03.2010, 10:35:10
:)) ;)) ;)) ;)) ;))
Mai, m-am uitat si eu pe net, ca nu stiam ce e acest bronzat organic. Suna suuuper bine, dar inca o data, nu cred ca avem asa ceva la Husi. Ma gandesc sa ma bronzez in bucuresti, la vreun salon,cica tine pana la 9 zile bronzul...

;;)

ana_elena
03.03.2010, 18:06:15
eu nu stiu cum o sa fac atunci la nunta..cand plec din bucuresti, cand ajung in iasi, cand in husi..nu stiu..oricum mai devreme de 1 iulie nu o sa pot pleca...sper sa ma bronzez natural pana in iulie...eu de obicei ma bronzez rapid

Cinderela02
03.03.2010, 21:31:01
eu nu stiu cum o sa fac atunci la nunta..cand plec din bucuresti, cand ajung in iasi, cand in husi..nu stiu..oricum mai devreme de 1 iulie nu o sa pot pleca...sper sa ma bronzez natural pana in iulie...eu de obicei ma bronzez rapid
Ce sa zic, esti norocoasa! Eu ma inrosesc si ma albesc la loc. Doar la solar ma bronzam, dar nu mai vreau sa merg, ca am auzit multe chestii rele despre metoda asta de bronzare. Deci daca nu ma bronzez "organic" ;)) va fi asa: eu alba, rochia alba... O placere! :))

SIMONABOGDAN
03.03.2010, 23:09:12
:-?
Mai, m-am uitat si eu pe net, ca nu stiam ce e acest bronzat organic. Suna suuuper bine, dar inca o data, nu cred ca avem asa ceva la Husi. Ma gandesc sa ma bronzez in bucuresti, la vreun salon,cica tine pana la 9 zile bronzul...

;;)
da e bine k ai posibilitatea asta....eu vin iin husi cu 3 sapt inainte de nunta si slabe sanse sa plec pe undeva pana la momentul 0 ......si dak vin direct bronzata se duce....
nu stiu....tre sa gasesc o solutie pentru k vreau sa fiu bronzata>:P ....dar nu vreau solar, de bronz natural nu cred k am sa am timp.....iar creme autobronzante:-? ...trebuie sa fie cineva care se pricepe...

Cinderela02
05.03.2010, 16:06:26
Fetelor, stiti cumva cum se cheama firma de decoratiuni cu care lucreaza cei de la mariuca? Mersi!

RamonaElena30
06.03.2010, 16:14:17
saluta fetelor...sunt si eu o miresica care voi avea nunta anul acesta..sunt din Husi dar voi face nunta la Barlad (cununiile le voi face la Husi)...stiti cumva un coafor mai bun?si un salon de machiat?am auzit ca este o frizerie si un coafor langa sediul CEC-ului din centru care presteaza coafuri destul de frumoase...dar de machiat nu am nicio idee..imi puteti recomanda cate ceva pentru fiecare?multumesc

adina87
06.03.2010, 16:52:07
saluta fetelor...sunt si eu o miresica care voi avea nunta anul acesta..sunt din Husi dar voi face nunta la Barlad (cununiile le voi face la Husi)...stiti cumva un coafor mai bun?si un salon de machiat?am auzit ca este o frizerie si un coafor langa sediul CEC-ului din centru care presteaza coafuri destul de frumoase...dar de machiat nu am nicio idee..imi puteti recomanda cate ceva pentru fiecare?multumesc
buna este in barlad la one e vis-a-vis de lumina este o cladire portocalie eu una sunt f multumita de salonul de acolo si eu am nunta in barlad pe 22 august si acolo o sa merg sa ma fac iar pt machiaj am sa merg la cineva cunoscut de la alt salon de la stadion este o cosmeticiana buna cu care eu ma impac super bine dar pt coafat sigur fetele din centru sunt bune

RamonaElena30
06.03.2010, 18:00:16
buna este in barlad la one e vis-a-vis de lumina este o cladire portocalie eu una sunt f multumita de salonul de acolo si eu am nunta in barlad pe 22 august si acolo o sa merg sa ma fac iar pt machiaj am sa merg la cineva cunoscut de la alt salon de la stadion este o cosmeticiana buna cu care eu ma impac super bine dar pt coafat sigur fetele din centru sunt bune

salut..mersi pentru sugestii...dar eu cautam coafor si salon de machiat in Husi, si nu in Barlad...am specificat ca voi face cununiile la Husi, si cum cununiile sunt inaintea restaurantului....

elenacris
06.03.2010, 18:10:43
salut..mersi pentru sugestii...dar eu cautam coafor si salon de machiat in Husi, si nu in Barlad...am specificat ca voi face cununiile la Husi, si cum cununiile sunt inaintea restaurantului....
Buna!Coafura poti sa ti-o faci la frizeria de langa cec, la domna Lizica, este nemaipomenita face niste coafuri minunate pentru miresici si nu numai. Nu vreau sa-i fac reclama dar merita, la mine a fost bestiala. Eu am fost miresica in 2009 , in august, si pot sa-ti spun ca parul mi-a stat intact pana la 7 jumatate dimineata cand am ajuns acasa de la sala, coafata de sambata ora 8;;).Stiu ca au si machiaj acolo, dar nu stiu cat e de profesional:-s...eu am avut o prietena care e make-up artist, si a venit din iasi...in husi nu stiu unde ar fi...Multa bafta in cautari!

RamonaElena30
06.03.2010, 19:14:32
Buna!Coafura poti sa ti-o faci la frizeria de langa cec, la domna Lizica, este nemaipomenita face niste coafuri minunate pentru miresici si nu numai. Nu vreau sa-i fac reclama dar merita, la mine a fost bestiala. Eu am fost miresica in 2009 , in august, si pot sa-ti spun ca parul mi-a stat intact pana la 7 jumatate dimineata cand am ajuns acasa de la sala, coafata de sambata ora 8;;).Stiu ca au si machiaj acolo, dar nu stiu cat e de profesional:-s...eu am avut o prietena care e make-up artist, si a venit din iasi...in husi nu stiu unde ar fi...Multa bafta in cautari!

multumesc frumos...da, si eu tot de doamna Lizica vorbeam....am sa mai caut salon de machiat....am auzit ca pe Schit, unde e salonul doamnei Alice (se ocupa de cosmetice A***) s-ar machia...am sa merg sa intreb, sa vad daca au produse bune si cam cat ar costa (poate imi fac si o proba)..oricum multumesc frumos

ana_elena
06.03.2010, 22:25:36
la doamna Lizica o sa ma coafez si eu, dar de machiat, intradevar si eu sunt inca in dubii...mai ales ca la mine trebuie sa te uiti bine la fata inainte sa ma machiezi..mai am si strabism, dar la un singur ochi....deci e greu..un singur machiaj a iesit ok pe tot parcursul vietii mele..si pe ala nu il pot avea in husi..deci trebuie sa vad ce si cum sa fac...dar mai e pana atunci...si oricum mie mi se duce jumatate de machiaj in 3 ore..cat de bun ar fi el..deci...mai vedem

Cinderela02
08.03.2010, 20:45:20
La Multi Ani, miresici de Husi! Sa fim fericite, sanatoase si iubite!!:*

ana_elena
10.03.2010, 20:22:15
La multi ani cu intarziere! si sper sa avem totusi parte de o primavara frumoasa, vad ca se lasa asteptata

daniy_el
12.03.2010, 21:15:33
Hello :)
Am vazut ca putine fete din Husi scriu pe forum. Eu abia m-am inscris. Nunta o sa fie in Husi, pe 25 sept ac.
Facem la Dobrina, dupa ce am fost oarecum incurcati. Noi ne-am fi dorit sa fie pe 9 oct, deoarece atunci sarbatorim 10 ani de relatie;))...Initial trebuia sa fie in alta parte, dar ne-am trezit ca ne suna si ne spune ca nu mai face sala:O
Soc...si imediat ``reprofilare``. Am ales Dobrina pentru locatie si pentru ca acolo inca aveau disponibilitati pentru toamna 2010.
Meniurile vor fi scumpe, cu siguranta, dar una peste alta nu e rau. O sa avem si invitati din ``afara`` si au camere dragute si pretul e ok, 140 ron/noapte cu mic dejun inclus.
In afara de locatie nu va fi nimic din Husi, ci totul va fi organizat cu firme din Iasi, inclusiv formatia si foto/video.

SIMONABOGDAN
12.03.2010, 21:19:11
si eu va urez o primavara frumoasa si spor la pregatirile de nunta.

si inca ceva chiar nu este nici o miresica care sa faca nunta la hotel???
vreau si eu pe cineva cu care sa mai schimb pareri despre ce se intampla pe acolo:(

SIMONABOGDAN
12.03.2010, 21:21:50
Am vazut ca putine fete din Husi scriu pe forum. Eu abia m-am inscris. Nunta o sa fie in Husi, pe 25 sept ac.
Facem la Dobrina, dupa ce am fost oarecum incurcati. Noi ne-am fi dorit sa fie pe 9 oct, deoarece atunci sarbatorim 10 ani de relatie;))...Initial trebuia sa fie in alta parte, dar ne-am trezit ca ne suna si ne spune ca nu mai face sala:O
Soc...si imediat ``reprofilare``. Am ales Dobrina pentru locatie si pentru ca acolo inca aveau disponibilitati pentru toamna 2010.
Meniurile vor fi scumpe, cu siguranta, dar una peste alta nu e rau. O sa avem si invitati din ``afara`` si au camere dragute si pretul e ok, 140 ron/noapte cu mic dejun inclus.
In afara de locatie nu va fi nimic din Husi, ci totul va fi organizat cu firme din Iasi, inclusiv formatia si foto/video.
bine ai venit!!!<:-P

Cinderela02
13.03.2010, 08:08:20

Neatza!!~o) Ce ma bucur ca se mai aduna miresici de Husi! Felicitari, daniy_el! Eu am nunta la Mariuca si nu prea stiu unde o sa-mi cazez invitatii. Am luat cele 4 camere de la ei, care sunt destul de scumpe (150ron) dar acum ca stiu si pretul de la Dobrina cand vin acasa de Pasti o sa iau si camere de la ei. Cred ca in septembrie va fi foarte bine pentru invitatii tai acolo. Eu stiu de o nunta de anul trecut din iulie. In camere era extrem de cald si nu se indurau sa dea drumul la aerul conditionat, asa ca invitatii s-au mutat la Castel.... Ma rog, astea-s din auzite, o sa vad eu ce si cum la fata locului.
Voi cati invitati veti avea? Noi initial vroiam o nunta mica, maxim 100, dar se pare ca voi ajunge la 180 ;)) Eh, distractie sa fie si sa se simta toata lumea bine, ca loc stiu ca este la Mariuca.

Te pup si astept sa ne sfatuim!

Cinderela02
13.03.2010, 08:10:39
si eu va urez o primavara frumoasa si spor la pregatirile de nunta.

si inca ceva chiar nu este nici o miresica care sa faca nunta la hotel???
vreau si eu pe cineva cu care sa mai schimb pareri despre ce se intampla pe acolo:(
Simona, din cate vezi suntem impartite fiecare intr-o locatie diferita, din pacate! Doar ana_elena mai e la acelasi restaurant cu mine, dar ea face in 2011...
Abia astept sa vin acasa pe 31 martie sa ma vad cu toti "furnizorii" sa vad ce le poate pielea :>

ana_elena
14.03.2010, 20:26:41
da..eu la mariuca si in 2011..asa ca eu sunt norocoasa sa vad cum e...a propos, foto/video pe cine v-ati luat..eu l-am luat pe dl gelu din husi..pareri va rog??
si inca ceva..daca aveti detalii despre posibilitatile de cazare din husi, preturi conditii, pls share! inteleg ca la dobrina e 140 lei camera (mi se pare ok) si ca sunt conditii f ok...in rest? ce posibilitati mai sunt? mi-am rezervat si eu alea 4 camere de la mariuca..dar cu siguranta voi mai avea nevoie...in legatura cu spatiul, la mariuca 180 pers e tocmai ok..mai multe e cam aglomerat..mai putine cam gol..dar intre 160-180 e super...atatea persoane vreau si eu 180...dar cum nunta mea e abia la anu..cu singuranta lista o sa sufere modificari...deci mai astept
inca ceva..voua v-a zis ceva de pretul meniului la mariuca? cat va costa? mie nu mi-au zis nimic, si nici nu scrie nimic in contract..mi-au zis ca cor vedea in 2011...nu cred insa sa am probleme...in 2009 am inteles ca a fost cam 120 lei meniul...

Cinderela02
14.03.2010, 21:34:20
da..eu la mariuca si in 2011..asa ca eu sunt norocoasa sa vad cum e...a propos, foto/video pe cine v-ati luat..eu l-am luat pe dl gelu din husi..pareri va rog??
si inca ceva..daca aveti detalii despre posibilitatile de cazare din husi, preturi conditii, pls share! inteleg ca la dobrina e 140 lei camera (mi se pare ok) si ca sunt conditii f ok...in rest? ce posibilitati mai sunt? mi-am rezervat si eu alea 4 camere de la mariuca..dar cu siguranta voi mai avea nevoie...in legatura cu spatiul, la mariuca 180 pers e tocmai ok..mai multe e cam aglomerat..mai putine cam gol..dar intre 160-180 e super...atatea persoane vreau si eu 180...dar cum nunta mea e abia la anu..cu singuranta lista o sa sufere modificari...deci mai astept
inca ceva..voua v-a zis ceva de pretul meniului la mariuca? cat va costa? mie nu mi-au zis nimic, si nici nu scrie nimic in contract..mi-au zis ca cor vedea in 2011...nu cred insa sa am probleme...in 2009 am inteles ca a fost cam 120 lei meniul...
Buna, ana elena! Dupa nunta iti voi putea impartasi parerile mele despre Mariuca :) Acum, despre meniu, noua ne-au zis ca maxim poate fi 150 ron meniul ,depinde de ce va intra in el... Despre cazare, intelesesem ca ar fi camere si la Castel, dar sincera sa fiu nu m-am interesat personal si nu pot sa-ti dau mai multe detalii. Cu foto+video+muzica, la mine va fi muzica si video din acelasi loc - tot un nene din husi care se ocupa de asa ceva, iar pt foto am semnat cu un fotograf din Iasi.
Spor la pregatiri, miresici!:*:*

ana_elena
14.03.2010, 22:27:58
Castel? ce castel?

Cinderela02
15.03.2010, 17:20:09
Castel? ce castel?
E acea vila dintr vii.... Cica fusese construita de Ceausescu. Poate celelalte miresici stiu mai multe despre locatie, eu nu am fost, stiu doar din auzite.

ciocolatika
15.03.2010, 17:52:40
E acea vila dintr vii.... Cica fusese construita de Ceausescu. Poate celelalte miresici stiu mai multe despre locatie, eu nu am fost, stiu doar din auzite.

da..acolo este...eu am facut un revelion...cred k 2005:-?
mie mi'a placut... :)

ana_elena
15.03.2010, 22:13:56
nu am auzit de el..nu stiu..cum anume ajung la el??

drele
16.03.2010, 05:52:33
nu am auzit de el..nu stiu..cum anume ajung la el??

castelul se vede si din oras. e vila lui ceausescu de pe vremea cand veneau la vanatoare la husi. de ajuns se ajunge usor. cu masina ori pe drumul de pe langa manastire sau prin oras.
despre cazare nu stiu ce sa va zic dar serviciile si mai ales privelistea sunt super.

ana_elena
16.03.2010, 10:53:46
e cabana aia vanatoreasca sau ceva de genul?

elenacris
16.03.2010, 13:51:47
e cabana aia vanatoreasca sau ceva de genul?
salut ana! nu e cabana aia vanatoreasca...este un local unde se pot face si petreceri/ nunti dar e un local mic....pentru nunti...ca si cazare nu stiu cat e de grozav, si mai este si departe, drumul e taarrree rau...si e putin cam izolat, pentru ce oameni vei avea tu la nunta;-), iar conditiile ma indoiesc ca sunt mai bune ca la hotel...iar tariful exista o posibilitate sa fie cam mare, dar la pasti daca vrei mergem ca sa-ti aratam unde e:-p.te pup:bye_04:

ana_elena
16.03.2010, 14:29:34
sunt o norocoasa..eu am cumnatica..voi nu aveti!!:talk_01: :azn:

Cinderela02
16.03.2010, 14:46:46
sunt o norocoasa..eu am cumnatica..voi nu aveti!!:talk_01: :azn:
Chiar ca esti norocoasa! :) Da, e cam departe acel "castel"....

ana_elena
18.03.2010, 10:30:58
cinderela, te-am intrebat ce muzica ai?
a..si la mariuca decorul a ramas la fel? cum o sa-ti faci sala? ce culori?

Cinderela02
18.03.2010, 15:31:57
cinderela, te-am intrebat ce muzica ai?
a..si la mariuca decorul a ramas la fel? cum o sa-ti faci sala? ce culori?

;;) Eu voi avea dj la nunta, iar cu decoratul salii ma lamuresc cand merg acasa in aprilie, inca nu am discutat cu cei de la Mariuca despre ce anume vreau, dar trebuie sa ma poata ajuta, dar eu ii platesc, nu? $-)

SIMONABOGDAN
18.03.2010, 18:50:35
fetelor voi ce melodie v-ati ales pentru valsul mirilor?
si vreti sa dansati valsul clasic sau improvizati ceva?

SIMONABOGDAN
18.03.2010, 18:52:59
eu am vazut la o nunta k mirii au dansat pe ovidiu komornik: mireasa mea
nu mai e asa in voga melodia dar mi s-a parut foarte sugestiva!!!
ce parere aveti, eu ma gandesc tot la ceva romanesc....

Cinderela02
18.03.2010, 18:55:00
Mie imi place Tiempo de vals, dar mi se pare un pic cam lunga si lalaita la un moment dat, asa ca as vrea sa incepem cu asta, dupa care ceva mai vesel... Marea problema e ca nu prea ne pricepem la dans... :">
Am vazut pe topicul dedicat o multime de filmuletze de pe youtube cu tot felul de dansuri trsnite... Acum depinde de fiecare ce prefera...
Voi la ce v-ati gandit?

ciocolatika
18.03.2010, 19:58:18
eu sigur voi dansa un pic pe melodia ZECE a lui Chilian...apoi...un vals...si nu stiu..mai cautam..dar vreau melodii romanesti:">

rroana
18.03.2010, 20:13:17
fetelor voi ce melodie v-ati ales pentru valsul mirilor?
si vreti sa dansati valsul clasic sau improvizati ceva?
buna:"> noi ne-am gandit la melodia....ce seara minunata.....

bianca24sv
18.03.2010, 20:52:02

Buna....si noi ne-am gandit la aceeasi melodie, mai ales ca o canta superb formatia noastra, dar ne mai gandim :).
O sa alegem melodia in functie de cum invatam sa dansam :> .
Apropo voi faceti lectii de dans? Daca da cat va ajunge, ca noua ne-a cerut aici in Suceava 50 lei ora ( mi se pare ft. scump)

Cinderela02
19.03.2010, 08:40:56
Buna....si noi ne-am gandit la aceeasi melodie, mai ales ca o canta superb formatia noastra, dar ne mai gandim :).
Apropo voi faceti lectii de dans? Daca da cat va ajunge, ca noua ne-a cerut aici in Suceava 50 lei ora ( mi se pare ft. scump)

Daa, e foarte frumoasa melodia! Pai noi vom lua lectii in Bucuresti, ca aici locuim si sunt preturi mai mari, adica incepand de la 70ron sedinta. Mi se pare foarte mult!

ana_elena
19.03.2010, 13:40:46
ha ha..o sa radeti de mine..nunta de flori!!!
cinderela, cand te duci in aprilie, intrebi daca au ca si decoratiuni pentru masa sfesnice? in loc de suportul pt flori, parca nu as mai vrea flori, vreau sfesnice...

Cinderela02
19.03.2010, 16:17:53
ha ha..o sa radeti de mine..nunta de flori!!!
cinderela, cand te duci in aprilie, intrebi daca au ca si decoratiuni pentru masa sfesnice? in loc de suportul pt flori, parca nu as mai vrea flori, vreau sfesnice...
Pai o sa-i descos si o sa-i intreb de or sa se sature de mine! :[email protected]
Iti zic ce am aflat cand ma intorc de acasa.
Ah, m-au sunat azi de la salon gabriela! Mi-a venit rochitza! Abia astept sa o vad!<:-P
Va pup! Weekend fain! Noi implinim maine 2 ani de relatie si sunt foarte happy :D :x

Cat_Eyes
19.03.2010, 17:23:51

e o melodie foarte faina!
eu vreau vals.

Cat_Eyes
19.03.2010, 17:24:22

Bia, aici e cam 150 de lei/sedinta
deci.. ieftin ca braga la voi!

SIMONABOGDAN
20.03.2010, 00:36:09
:((upssss citind ce ati scris mi-am adus aminte k nu stiu sa dansez:((
sunt total pe dinafara la orice stil ......si in noaptea nuntii cine e cea mai dansata.....MIREASA:-SS

daniy_el
20.03.2010, 07:17:59
Neata miresicilor!! ~o)
Am avut o saptamana prea plina si nu am apucat sa intru deloc pe site. Ma bucur sa vad ca voi ati gasit timp, o sa incerc sa-mi fac si eu, macar 10 min/zi. :D Cinderela, am vazut abia ieri seara mesajul tau, dar ora nu era una decenta pentru a raspunde.
Si noi o sa avem tot in jur de 160 de persoane. La Castel mi-ar fi placut si mie, dar e micut, mai mult de 100 de persoane ar fi prea inghesuit, la fel si la Empire. Din pacate nu stiu cum e la Cantemir, dar nu cred ca locatia are importanta capitala. Orice locatie, aranjata, poate deveni dintr-o cutie un castel din povesti...asa ca mai importante mi se par aranjamentele, muzica pentru atmosfera (aici depinde si de invitati) si nu in ultimul rand, atitudinea noastra:-p
Noi astazi mergem sa vedem de verighete, nu suntem inca hotarati. Problema e ca eu sunt alergica la orice tip aur, probabil o sa le facem din platina. Am fost la Coriolan dar nu fac, o sa vedem prin Iasi, la Sabrini si altii. Daca aveti vreo idee astept sugestii.
A...si tortul m-am gandit ca-l vreau cu fructe de padure, ceva lejer intre mouse si crema clasica, cu fructe intregi. Am gustat deja ceva delicios la Pasticceria Montecatini.
Rochia inca n-am gasit-o, dar mai am timp...si daca o iau de acum m-as plictisi pana la sfarsitul lui septembrie ;))
Ca prima melodie noi avem o piesa de suflet, melodia ``noastra`` de vreo 5/6 ani, e in italiana - Ballando al buio de la Stadio. Se potriveste, pentru ca versurile ei sunt o adevarata poezie de dragoste. Si avem si ceva idei pentru acest moment, pentru a-l face si mai personalizat. Valsul ....e dragut, dar nu ne caracterizeaza. :) Mi-ar placea sa invatam tango pana la nunta.
Spor la toate si va pupicesc,
Dany

ana_elena
20.03.2010, 12:59:48
Pai o sa-i descos si o sa-i intreb de or sa se sature de mine! :[email protected]
Iti zic ce am aflat cand ma intorc de acasa.
Ah, m-au sunat azi de la salon gabriela! Mi-a venit rochitza! Abia astept sa o vad!<:-P
Va pup! Weekend fain! Noi implinim maine 2 ani de relatie si sunt foarte happy :D :x
la multi ani sanatosi si fericiti!!!! poze pls.poze!!!

Cinderela02
20.03.2010, 16:17:54
Neata miresicilor!! ~o)
Am avut o saptamana prea plina si nu am apucat sa intru deloc pe site. Ma bucur sa vad ca voi ati gasit timp, o sa incerc sa-mi fac si eu, macar 10 min/zi. :D Cinderela, am vazut abia ieri seara mesajul tau, dar ora nu era una decenta pentru a raspunde.
Si noi o sa avem tot in jur de 160 de persoane. La Castel mi-ar fi placut si mie, dar e micut, mai mult de 100 de persoane ar fi prea inghesuit, la fel si la Empire. Din pacate nu stiu cum e la Cantemir, dar nu cred ca locatia are importanta capitala. Orice locatie, aranjata, poate deveni dintr-o cutie un castel din povesti...asa ca mai importante mi se par aranjamentele, muzica pentru atmosfera (aici depinde si de invitati) si nu in ultimul rand, atitudinea noastra:-p
Noi astazi mergem sa vedem de verighete, nu suntem inca hotarati. Problema e ca eu sunt alergica la orice tip aur, probabil o sa le facem din platina. Am fost la Coriolan dar nu fac, o sa vedem prin Iasi, la Sabrini si altii. Daca aveti vreo idee astept sugestii.
A...si tortul m-am gandit ca-l vreau cu fructe de padure, ceva lejer intre mouse si crema clasica, cu fructe intregi. Am gustat deja ceva delicios la Pasticceria Montecatini.
Rochia inca n-am gasit-o, dar mai am timp...si daca o iau de acum m-as plictisi pana la sfarsitul lui septembrie ;))
Ca prima melodie noi avem o piesa de suflet, melodia ``noastra`` de vreo 5/6 ani, e in italiana - Ballando al buio de la Stadio. Se potriveste, pentru ca versurile ei sunt o adevarata poezie de dragoste. Si avem si ceva idei pentru acest moment, pentru a-l face si mai personalizat. Valsul ....e dragut, dar nu ne caracterizeaza. :) Mi-ar placea sa invatam tango pana la nunta.
Spor la toate si va pupicesc,
Dany
Heii, bine ai revenit! :) Sa stii ca mi-a mai zis o tipa din Iasi ca la Montecatini fac niste torturi super bune! Cu verighetele, noi le facem din aur alb, deci n stiu unde anume gasesti de platina....

Pupici!

daniy_el
20.03.2010, 18:57:58
Heii, bine ai revenit! :) Sa stii ca mi-a mai zis o tipa din Iasi ca la Montecatini fac niste torturi super bune! Cu verighetele, noi le facem din aur alb, deci n stiu unde anume gasesti de platina....

Pupici!

Am fost si am vazut de verighete, intr-adevar la Sabrini fac de platina dar sunt 90 euro/gram :zz:... Am fost la o alta casa de bijuterii si am comandat un inelus din aur alb, aliajul e putin diferit de cel clasic. Sa vedem cum se comporta, o sa-l port o perioada. Si poate am noroc si le facem si noi de aur :D
Pentru rochie, am inteles ca la Chisinau sunt niste preturi super. O sa ma mai interesez. Voi aveti toate rochita??

daniy_el
21.03.2010, 09:30:15

Sper ca ati avut o aniversare super si va urez sa gasiti in fiecare zi un prilej pentru a sarbatori si a va trai la maxim relatia, plina de iubire si impliniri.
:gen_17:

Cinderela02
21.03.2010, 15:29:37
Sper ca ati avut o aniversare super si va urez sa gasiti in fiecare zi un prilej pentru a sarbatori si a va trai la maxim relatia, plina de iubire si impliniri.
:gen_17:
Multumesc pentru urari! Sa fim toate miresici iubite si sa avem toate parte de cat mai multe aniversari! :* :*

ana_elena
23.03.2010, 21:03:18
fetelor sa puneti poze cu rochiile voastre de mireasa..abia astept sa vad..si abia astept sa mi-o iau si eu pe a mea...dar eu mai am pana la nunta..bine..nici nu prea am timp acum sa caut rochii...la vara sper cand o sa fiu mai relaxata o sa ma apuc de probat tot ce prind..oricum am probat cateva pe fuga pt ca nu m-am putut abtine...dar...mai este

Cinderela02
24.03.2010, 08:54:55
Asta e rochia mea, cu tot cu mine ;)) Nu are bretele,ala era sutienul meu, si pozele sunt de cand am probat rochia prima data, deci nu are inca retusurile de rigoare. Voalul o sa fie lung si va avea aplicate flori ca si cele de pe rochie:D

Asteptam si poze cu rochitele voastre, daca deja v-ati hotarat la un model!

ana_elena
24.03.2010, 17:35:21
foarte frumoasa rochia si tu!! numai ca pozele sunt un pic cam mici, nu vad detaliile

Cinderela02
24.03.2010, 18:36:25
foarte frumoasa rochia si tu!! numai ca pozele sunt un pic cam mici, nu vad detaliile
Mersi, a trebuit sa le compresez, ca nu reuseam sa le uploadez aici, erau prea mari. In semnatura mea e si varianta din catalog, a doua poza. Mie mi se pare ca mi se potriveste stilul asta in A. Am probat de toate felurile, si ma incantau in catalog rochitele de printesa, dar cand m-am imbracat cu una dintre ele, era foarte grea si parca eram un ... patratzel imbracat =)) =)) Modelul e simplu, dar vreau sa imi iau bijuterii care sa ii dea un plus si un voal mai...dichisit ;))