PDA

Versiunea completa : Caraiman

ionitacatalinaelena
13.01.2009, 15:20:24
Buna tuturor. Noi ne vom face nunta in octombrie anul acesta si doresc sa va intreb daca stiti ceva concret despre Restaurantul Caraiman.

Multu'<:-P

strumf08
15.01.2009, 21:06:24
Buna tuturor. Noi ne vom face nunta in octombrie anul acesta si doresc sa va intreb daca stiti ceva concret despre Restaurantul Caraiman.

Multu'<:-P

salut.din pacate eu stiu.am fost acum vreo 3 ani la o nunta acolo.alunele erau rancede, la aperitive n-am stiut cum sa scot branza din gura in cel mai politicos mod....nu iti recomand sa faci acolo decat daca n-ai alta alternativa, ca cei la a caror nunta am fost.aerul conditionat nu mergea...

ionitacatalinaelena
16.01.2009, 11:45:14
Buna. Din pacate nu am mai gasit liber alt restaurant. Din fericire nunta o vom face in octombrie, asa ca sper sa nu fie nevoie de aer conditionat. Cat despre mancare, vom merge sa vorbim, pt. ca mare parte dintre invitati sunt cadre militare si nu vrem sa riscam. Mersi frumos pentru informatii.

pretty_woman
09.02.2009, 08:48:34
Buna miresici! Este prima data cand scriu pe acest forum. La anul si eu am nunta la Caraiman si as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu poze din restaurant. As vrea sa stiu cum arata sala aranjata pentru o nunta...Multumesc>:D< >:D<

ionitacatalinaelena
11.02.2009, 13:16:24
Buna Roxana, bine ai venit.;;) Restaurantul arata mult mai bine acum, dupa ce a fost renovat iarna aceasta. Din pacate nu am poze, insa anul trecut, cand am platit avansul, tocmai se faceau pregatiri pentru o nunta. Aranjamentele erau facute de catre cei de la Caraiman si tin sa spun ca arata foarte ok. Tu pe cat ai programata nunta?

sudden
05.03.2009, 00:20:58
ai incercat si la restaurant Giulia? cel care s-a deschis deasupra la Caraiman...e recent deschs, deci cred ca mai gasiti locuri..si e foarte fain..noi acolo o sa facem la anul, in 2010...preturile sunt accesibile (intre 130-160/ meniu), restaurantul are ring de dans mare, si fara separeuri..
daca vrei mai multe informatii, iti pot da...atat cat stiu si eu...

Buna. Din pacate nu am mai gasit liber alt restaurant. Din fericire nunta o vom face in octombrie, asa ca sper sa nu fie nevoie de aer conditionat. Cat despre mancare, vom merge sa vorbim, pt. ca mare parte dintre invitati sunt cadre militare si nu vrem sa riscam. Mersi frumos pentru informatii.

Harleyuta
05.03.2009, 13:52:48
Buna miresici! Este prima data cand scriu pe acest forum. La anul si eu am nunta la Caraiman si as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu poze din restaurant. As vrea sa stiu cum arata sala aranjata pentru o nunta...Multumesc>:D< >:D<

Buna

eu ma duc la un botez la caraiman peste o saptamana. nu stiu exact cum si daca vor pregati parintii ornarea salii (nici nu stiu daca s-au gandit la asta). oricum voi face poze si daca te ajuta cu ceva, ti le dau peste 2 saptamani.

ionitacatalinaelena
13.03.2009, 13:31:37
ai incercat si la restaurant Giulia? cel care s-a deschis deasupra la Caraiman...e recent deschs, deci cred ca mai gasiti locuri..si e foarte fain..noi acolo o sa facem la anul, in 2010...preturile sunt accesibile (intre 130-160/ meniu), restaurantul are ring de dans mare, si fara separeuri..

Buna, Stiu restaurantul Giulia e foarte ok, dar atunci cand noi ne cautam restaurant pt. anul 2009, restaurantul nu era inca deschis. Ce faceti insa cu separeurile? Am vazut ca acolo sunt 2 sali destul de mari- fumatori/ nefumatori. Oricum felicitari si succes la pregatiri- oricum voi mai aveti 1 an pana la marele eveniment.

sudden
14.03.2009, 11:40:05
pai nu folosim ambele sali...cea de fumatori este destul de mare incat sa intre 200 de pers, plus ringul de dans liber...iar inauntrul salii sunt doar 2 separeuri, in rest, sunt doar stalpisori de sustinere, ceea ce imi place...asa invitatii nu se vor simti izolati :A

Buna, Stiu restaurantul Giulia e foarte ok, dar atunci cand noi ne cautam restaurant pt. anul 2009, restaurantul nu era inca deschis. Ce faceti insa cu separeurile? Am vazut ca acolo sunt 2 sali destul de mari- fumatori/ nefumatori. Oricum felicitari si succes la pregatiri- oricum voi mai aveti 1 an pana la marele eveniment.

Harleyuta
15.03.2009, 22:54:40

Eu am fost ieri la un botez la Caraiman,inca nu am poze. Ce pot sa va spun este ca localul arata destul de ok,se vede ca s-a renovat,oricum au fost putine persoane (in jur de 40 ) si practic numai jumatate din sala a fost aranjata pentru noi. Aranjamentul a fost facut de cei de la restaurant cu huse albastre. Acum nu stiu daca mutrele acre ale doamnelor care ne serveau era pentru ca eram putini si ele vroiau sa plece acasa cat mai devreme sau asa sunt ele de fel. Mancarea a fost ok. In schimb ce m-a terminat "psihic" a fost toaleta.....care mi-a adus aminte de mirosul infect a celor din gara.Traumatizant pentru cineva care nu are stomacul puternic!#:-S Sper sa fi fost numai de data asta si sa nu devina un obicei.

hella
04.05.2009, 21:21:25

eu am nunta pe 22 aug anul asta si o fac la rest.Giulia ,deasupra la Caraiman ,Noi in vara am fost acolo si am vazut era in constructii inca daca vreau sa spun ca am primit poze acum si a iesit supeeeerrrrr!intrarea e de vis are la usa un acvariu cu pesti mare cat tot peretele,un palmier si scara pe care urci la etj.unde e localu e superba in forma de spirala.Asa ca vi-l recomand si voua sper sa va placa

hella
04.05.2009, 21:36:39
vezi ca am pus ceva poze facute de cumnatul meu la rest.giulia a iesit superrr bine ca acum nu este decorat pentru nunta

ingerashu
05.05.2009, 13:58:33
vezi ca am pus ceva poze facute de cumnatul meu la rest.giulia a iesit superrr bine ca acum nu este decorat pentru nunta

intr-adevar f frumoasa locatia...

sudden
06.05.2009, 00:56:02
eu am nunta pe 22 aug anul asta si o fac la rest.Giulia ,deasupra la Caraiman ,Noi in vara am fost acolo si am vazut era in constructii inca daca vreau sa spun ca am primit poze acum si a iesit supeeeerrrrr!intrarea e de vis are la usa un acvariu cu pesti mare cat tot peretele,un palmier si scara pe care urci la etj.unde e localu e superba in forma de spirala.Asa ca vi-l recomand si voua sper sa va placa

ma bucur ca v-ati decis sa faceti la Giulia...atunci te asteptam pe topicul cu Restaurant Giulia ca sa impartasim impresii..cred ca esti a 3-a pers care face la Giulia>:D<

hella
09.05.2009, 21:49:11
e cineva care are nunta la rest.Giulia deasupra la Caraiman?

reme
08.06.2009, 18:06:41
imi puteti spune si mie cate locuri are acest restaurant??...in jur de cat merge meniul?si ce are inclus??pupici

reme
11.06.2009, 22:30:05

am facut rost de niste poze de la un botez cam de acum 1 an si jumatate..nu stiu dc ajuta f mult..pe mine m au ajutat..oricum maine am sa merg personal acolo...dar am auzit numai vorbe bune despre acest restaurant.pupici si sa aveti nunti cat mai frumoase

reme
12.06.2009, 17:34:46
am fost,am vazut,peretii sunt acum crem-galbui...si au lemn cam 1,50cm...tocmai aranjau pt o nunta sau botez...nu stiu exact..totul era pe galben cu alb....huse ,baloane etc.....nu sunt prea incantata de wc uri..nu e murdar...insa e destul de vechiut(si cam miroase a clor)..dar oricum nu fac nunta la wc:-p..voi celelalte miresici care faceti aici cum va impacati cu aspectul wc urilor?

reme
23.06.2009, 11:29:56
am si site ul restaurantul...dar nu l pot pune aici......

ionitacatalinaelena
23.06.2009, 17:21:54
am si site ul restaurantul...dar nu l pot pune aici......

Buna.Trimite-mi si mie, te rog, site-ul restaurantului ( pe mesaj privat).

Mersi frumos.

P.S. Noi ne-am ales aranjamentele pt. restaurant, am vorbit cu sefa de sala, ne-am ales lila+alb si o sa ne coste in jur de 15 milioane.

ionitacatalinaelena
23.06.2009, 17:25:02
am fost,am vazut,peretii sunt acum crem-galbui...si au lemn cam 1,50cm...tocmai aranjau pt o nunta sau botez...nu stiu exact..totul era pe galben cu alb....huse ,baloane etc.....nu sunt prea incantata de wc uri..nu e murdar...insa e destul de vechiut(si cam miroase a clor)..dar oricum nu fac nunta la wc:-p..voi celelalte miresici care faceti aici cum va impacati cu aspectul wc urilor?

sper sa faca modificari si la bai, ca am vazut ca restaurantul l-au renovat; oricum, vorba ta, doar nu iti faci nunta la wc.

strumf08
23.06.2009, 21:53:10

si eu am o MARE problema cu wc-urile de la restaurantul unde voi face eu nunta, dar din pacate nu am gasit un restaurant care sa indeplineasca toate cerintele mele si a trebuit sa fac ceva compromisuri.....ma bazez pe faptul ca nu prea se va duce lumea....eu de exemplu evit sa ma duc la wc-uri in locuri publice...>:P

reme
25.06.2009, 13:04:00
sper sa faca modificari si la bai, ca am vazut ca restaurantul l-au renovat; oricum, vorba ta, doar nu iti faci nunta la wc.

funditele pe care le are doamne pe lila sunt identice cu cele din poza...si are si huse pe crem...mie imi place tare combinatia....oricum voi merge si la alte nunti si botezuri sa vad ce si cum,pana acum am vazut pe galben si albastru.in banii astia la aranjamente aduci tu florile de la cununie sau tot de la ei?noi n am stabilit nici culorile nici un pret pt aranjamente.....

reme
25.06.2009, 13:05:35
nu mi s au atasat pozele prima oara...sper ca acum sa mearga

reme
25.06.2009, 16:08:18
si mai are si pe culoarea asta

reme
17.08.2009, 21:28:16
fetele ..nu mai e nimeni care are sau a avut nunta la restaurant caraiman???ceva poze noi>???culori???

reme
17.08.2009, 21:29:44
intre timp am vazut si aranjamentele pe lila..:x lila cu alb.dar pe mine ma bate gandul sa incerc lila cu crem...n am vazut inca cum sunt cele pe crem

oanacroitoru2004
07.09.2009, 12:18:51
fetele ..nu mai e nimeni care are sau a avut nunta la restaurant caraiman???ceva poze noi>???culori???

eu am avut nunta pe 22 august. sala a fost decorata alb - visiniu si arata foarte bine..... mai bine decat pe lila. nunta a iesit foarte bine, insa deocamdata nu am poze. voi reveni

reme
07.09.2009, 19:55:04
eu am avut nunta pe 22 august. sala a fost decorata alb - visiniu si arata foarte bine..... mai bine decat pe lila. nunta a iesit foarte bine, insa deocamdata nu am poze. voi reveni

super .te astep cu pozici.ca poate schimb si eu.pupici si casa de piatra

oanacroitoru2004
19.09.2009, 16:13:33
Buna,
oriunde ati alege sa faceti.....un sfat fffff important: sa treceti in contract pretul meniului cu posibilitatea majorarii cu x lei.
de ce va spun asta? deoarece eu am facut la restaurant caraiman (mancarea a fost buna) si mi-au marit pretul meniului cu 30 lei. daca anul trecut cand am negociat cu ei, pretul unui meniu varia intre 120 - 140 lei (fara bautura, tort, prajituri, fructe....), anul acesta meniul varia intre 150 - 180 lei. va dati seama ca am fost fffffffffffff furioasa..... de aceea va spun, orice ar spune ei (ca sunt smecheri) SA NU ACCEPTATI FARA A TRECE IN CONTRACT PRETUL!!!! sa nu aveti surpriza mea deoarece pierdeti cam vreo 40 mil

va pup!

oanacroitoru2004
19.09.2009, 16:41:36
super .te astep cu pozici.ca poate schimb si eu.pupici si casa de piatra

am pus cateva poze in album.....

reme
19.09.2009, 18:03:21
am pus cateva poze in album.....

ai fost o miresica f frumoasa,am vazut si pozicile dar din pacate nu se vede prea bine :( ..te mai astept cu pozici noi,si mai multe[-o<:*

oanacroitoru2004
21.09.2009, 08:56:30
ai fost o miresica f frumoasa,am vazut si pozicile dar din pacate nu se vede prea bine :( ..te mai astept cu pozici noi,si mai multe[-o<:*

voi adauga poze in album cand le iau de la fotograf.... acelea se vad bine
:-p

reme
21.09.2009, 13:39:18
voi adauga poze in album cand le iau de la fotograf.... acelea se vad bine
:-p

merci merci >:D<

ionitacatalinaelena
30.09.2009, 11:06:45
merci merci >:D<

Buna Oana si inca o data "Casa de Piatra".

Spune-mi te rog, daca dupa aranjarea meselor, a mai ramas si loc de dans? Eu am o problema cu asta, mi se pare ca nu va fii loc suficient de dans.

Mersi si asteptam mai multe poze de la tine.;;)

reme
30.09.2009, 12:57:13

Spune-mi te rog, daca dupa aranjarea meselor, a mai ramas si loc de dans? Eu am o problema cu asta, mi se pare ca nu va fii loc suficient de dans.

cand am fost ultima oara acolo sa vad cum arata sala pe lila...mi a zis doamna de acolo ca nunta repectiva era pt 170 de persoane..si mai era deeestullll loc...practic rigul era ''neatins'' de mese....dar eu nu sunt hotarata deloc la culoare....

ionitacatalinaelena
30.09.2009, 13:43:53
cand am fost ultima oara acolo sa vad cum arata sala pe lila...mi a zis doamna de acolo ca nunta repectiva era pt 170 de persoane..si mai era deeestullll loc...practic rigul era ''neatins'' de mese....dar eu nu sunt hotarata deloc la culoare....

eu cred ca mai ai destul timp sa te gandesti la culoare.
Eu m-am hotarat tare greu, initial ma gandeam sa aleg galben cu verde, dar nu mi-a placut nuantele pe care le avea, apoi m-am decis sa aleg lila, pana in prezent, cand mai am 2 saptamani pana la nunta si am ales portocaliul ( asta deoarece cocardele pe care le-am cumparat sunt portocalii!!!!).
Oricum am ajuns la concluzia ca prea putina lume aprecieaza aranjamentele si cat ne stresam sa fie totul ca la carte, lucru care initial m-a dezamagit, dar acum mi-am zis ca nu are rost sa-mi bat capul degeaba.

Indiferent de culoarea si aranjamentele alese eu cred ca cel mai important luru este acela de a ne simti noi bine. ;;)

reme
30.09.2009, 17:38:07
eu cred ca mai ai destul timp sa te gandesti la culoare.
Eu m-am hotarat tare greu, initial ma gandeam sa aleg galben cu verde, dar nu mi-a placut nuantele pe care le avea, apoi m-am decis sa aleg lila, pana in prezent, cand mai am 2 saptamani pana la nunta si am ales portocaliul ( asta deoarece cocardele pe care le-am cumparat sunt portocalii!!!!).
Oricum am ajuns la concluzia ca prea putina lume aprecieaza aranjamentele si cat ne stresam sa fie totul ca la carte, lucru care initial m-a dezamagit, dar acum mi-am zis ca nu are rost sa-mi bat capul degeaba.

Indiferent de culoarea si aranjamentele alese eu cred ca cel mai important luru este acela de a ne simti noi bine. ;;)

ai mare dreptate..noi sa ne simtitm bine....si eu tot pe lila am zis ca merg..da nu sunt sigura....oricum pozele sunt bine venite..si te astept si pe tine cu pozici si impresii de la nunta..spor la pregatiri

oanacroitoru2004
07.10.2009, 12:46:05

Minte d-na de la Caraiman daca spune ca avea sala aranjata pt 170 persoane. Eu am avut la nunta 157 persoane (inclusiv cameraman, fotograf si lautari), ringul nu a fost atins insa iti garantez ca nu se mai putea pune nicio masa. nu mai era loc... sala era plina

Pozele sunt mari si nu pot sa le incarc...da-mi adresa ta de email (pe privat) si iti trimit poze. ok?

Paula_Bv
13.10.2009, 10:05:28
Minte d-na de la Caraiman daca spune ca avea sala aranjata pt 170 persoane. Eu am avut la nunta 157 persoane (inclusiv cameraman, fotograf si lautari), ringul nu a fost atins insa iti garantez ca nu se mai putea pune nicio masa. nu mai era loc... sala era plina

Pozele sunt mari si nu pot sa le incarc...da-mi adresa ta de email (pe privat) si iti trimit poze. ok?

Salut!

Tu ai fost multumita de servire, de meniu...
Te obliga sa faci aranjamentele cu firma lor? Eu as fii preferat pe altcineva

ionitacatalinaelena
13.11.2009, 15:13:52
Salut!

Nu te obliga nimeni sa ii alegi pe ei, dar daca faci cateva calcule, o sa vezi ca firmele specializate pe asa ceva iti iau lejer 20-30 mil, pt. ca se socoteste la nr. de persoane. Noi am platit 15 mil aranjamentele facute de tipele de la Caraiman si crede-ma ca a iesit foarte bine, bine treb sa stii sa negociezi un pic ca sa iasa cum vrei tu. In banii astia am avut asa: huse mese+ scaune+ arcada de la intrare din tul si aranjament floral, miresicile de pe hol, balonul jumbo, o perdea de lumini in spatele nostru + aranjamente florale si cate 2 lumanarele la fiecare masa. Restul am adus noi: cartonase cu nr. mesei si niste pietricele pt. ca am vrut sa se
asorteze totul.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

oanacroitoru2004
02.02.2010, 09:58:54
Salut!

buna,
da, am fost multumita de meniu si servire (cred ca am avut vreo 5-6 ospatari).... dar v-am spus nemultumirile mele legate de pretul meniului.

aranjamentul l-am facut cu altcineva, cei drept au cam comentat cei de la caraiman insa nu le-am permis sa-mi strice nunta

CrazyAnna
23.05.2010, 21:26:37
Eu am in septembrie nunta in acest local...multumesc mult fetelor care au postat aici. am sa merg luna viitoare sa inchei contractul cu d-na de acolo.
pana la urma aranjamentele am sa le fac tot cu firma lor, daca ati zis ca asa se iese mai ieftin.
la culoare...as vrea un bleu cu auriu..se vede f bine, insa am sa ma orientez la fata locului cand ne-o prezenta oferta.

elaionescu
05.11.2011, 21:27:58
cei mai hoti sunt cei de la retsurant caraiman....mi au marit meniul cu 10 lei inainte cu o sapt de nunta...mi au spus ca platesc atat cati vin...mi a garantat asta,..n au venit 15 persoane..asa ca am dat 20 milioaneee!!! le am platit si chelnerii ca ei nu si pot platii,ca or fi angajatii mei.....una peste alta am iesit cu meniul f scump in felul asta il faceam la Restaurant Tiara fara probleme!!!!!
am fost profund dezamagita de tot ....de servire,de chelneri..de mancare..de aranjamente..de tot..
asa ca pt botez am ales retaurantul diax...si a fost extraordinar...n am platit nimic in plus...n am platit chelnerii....totul extraordinar..si arata de o mie de ori mai frumos de caraimanul....unde patronii sunt niste hoti si mai ales mincinosi!

elaionescu
04.01.2012, 14:51:10
dragi patroni de la caraiman nu mai incercati sa ma faceti sa mi sterg sau sa mi schimb declaratiile prin nici un fel de interventie.!eu spre deosebire de altii sunt cinstita,corecta,si mi iubesc semenii....aici pe miresici mi am gasit cele 2 perechi de finuti,mamici care m au ajutat cu bebele meu,si persoane care mi au ramas prietene...eu ma declar multumita daca alte miresici ,in ziua care ar trebui sa fie cea mai frumoasa pt ele nu vor mai avea parte de ce am avut eu!
in alta ordine de idei cum se numesc cei care nu si respecta cuvantul si baga mana in buzunarul oamenilor??hoti si mincinosi!! sa va fie rusine,ca mai aveti curajul sa comentati dupa felul in care v ati purtat.....asta e parerea mea si experienta mea si nimic nu ma va face sa spun altceva!!!!!PUNCT!!!!

alexandre
06.01.2012, 20:31:37
Ah deci asa-i cu facerea de bine ?

Intai ar trebui sa stii ca nu sunt patron de la Caraiman :)
Ti s-au adaugat 10 lei la un pret deja redus dupa ce te-ai programat cu un an inainte,rata inflatiei e de 4 ori mai mare decat marirea ta!! Asa ca ce mare lucru ? N-ai semnat un contract cu pret fix,e dreptul vanzatorului sa modifice pretul.
Ai fost instiintata dinainte ca vei plati ospatarii,asa e peste tot,pe langa salariul lor,la nunta gratuitatea vine din partea clientului
Nu se iau bani pe persoanele care nu vin decat in cazuri exceptionale,daca ai fi avut 120 oameni si n-ar fi venit 15 n-ar fi fost o problema. Oricum tu ai primit meniuri graturite la sapte copii! Desi daca ai fi venit la mine cu asemenea atitudine eu ti-as fi cerut toti banii :),iar in locul tau nu m-as fi mirat de ce n-au venit invitatii.

Mancarea,chelnerii,aranjamentul ce aveau ? ca si la aranjament ai primit reducere dar tot nu-i bine!
Felicitati pt decizie,ai dat restaurant in centrul orasului pe pizzerie/shaormarie in Ceoceanu…
Evident ca la botez nu platesti ospatarii,incepe la 1 se termina pe la vreo 8,niciun stres in plus…

Afla ca n-ai reusit sa ajuti pe nimeni,eventual ai indus niste oameni in eroare si ai intinat cuvantul fratelui tau.

Te pup!

elaionescu
06.01.2012, 21:11:13
Ah deci asa-i cu facerea de bine ?

Intai ar trebui sa stii ca nu sunt patron de la Caraiman :)
Ti s-au adaugat 10 lei la un pret deja redus dupa ce te-ai programat cu un an inainte,rata inflatiei e de 4 ori mai mare decat marirea ta!! Asa ca ce mare lucru ? N-ai semnat un contract cu pret fix,e dreptul vanzatorului sa modifice pretul.
Ai fost instiintata dinainte ca vei plati ospatarii,asa e peste tot,pe langa salariul lor,la nunta gratuitatea vine din partea clientului
Nu se iau bani pe persoanele care nu vin decat in cazuri exceptionale,daca ai fi avut 120 oameni si n-ar fi venit 15 n-ar fi fost o problema. Oricum tu ai primit meniuri graturite la sapte copii! Desi daca ai fi venit la mine cu asemenea atitudine eu ti-as fi cerut toti banii :),iar in locul tau nu m-as fi mirat de ce n-au venit invitatii.

Mancarea,chelnerii,aranjamentul ce aveau ? ca si la aranjament ai primit reducere dar tot nu-i bine!
Felicitati pt decizie,ai dat restaurant in centrul orasului pe pizzerie/shaormarie in Ceoceanu…
Evident ca la botez nu platesti ospatarii,incepe la 1 se termina pe la vreo 8,niciun stres in plus…

Afla ca n-ai reusit sa ajuti pe nimeni,eventual ai indus niste oameni in eroare si ai intinat cuvantul fratelui tau.

Te pup!

pai bun..hai sa detaliem atunci
1.chelnerii mi s a spus sa ii platesc cu o sapatamana inainte de nunta..nu de la inceput!! ca ma lipseam
2.aranjamentele peste tot se platesc mult mai putin,chiar si la tiara,mai ales ca i am dus o masina de flori..da ma rog..
3.meniul a fost redus ,intr-adevar..si inainte de nunta mi s a marit cu 10 lei meniul sub pretext ca a crescut tva-ul..de la 19% la 24%,cei 5% nu faceau 10 lei..clar!!!Intr-adevar n am semnat un contract cu pret fix,ceea ce spune multe despre patronii in cauza,ca sa si lase loc sa mareasca meniul,asa cum am mai scris fete si mai sus.E un obicei al restaurantului caraiman,inainte cu o sapt inainte de fiecare nunta!.plus de asta mi a spus sa trec pe contract ca si numar d epersoane 100.pt ca oricat ar veni nu conteaza,dar sa aiba ei acoperire daca vin altii cu mai multe persoane sa poata refuza! prosteala pe fata..dar eu am fost tare proasta,si n am comentat mai ales ca era fratele meu la mijloc am mers pe incredere. i am dat ca numar inainte de nunta 95 de persoane..si au venit 80!!! .m a pus sa scriu 100 tocmai pt a nu putea comenta dupa...da pe mine nu m a dus capul atunci ca oamenii ar putea fi atat de hoti...!! dar SURPRIZAAAA!!
problema e ca patronul si a dat cuvantul cand am semnat contractul si asta de fata cu fratele meu pe care l bagi tu la inaintare,ca voi plati atat cat vor veni
din pacate n am avut nici un fel de atittudine fata de ei..n am comentat absolut nimic tocmai pt ca era fratele meu la mijloc! meriatau o reclamatie la opc,pt ca nici macar factura n am primit pe milioanele pe care le am dat!!!!!asa ca nu mai imi comenta tu mie atitudinea,iar invitatii care n au venit,erau invitati ai tatalui meu!,invitatii mei au venit toti!!! nu incerca sa ma aduci intr o lumina proasta pt ca nu eu fur cu acoperire!
n am comentat nici macar la felul in care au aranat mesele,mi au pus masa mirilor in fund de tot in asa fel incat sa ma chinui sa ajung la masa,printre celelalte mese..masa mirilor se pune intordena cat mai aproape de ring..ca sa mai apucam si noi sa mancam.sa bem ceva....asa ca nu mi spune tu mie ce atitudine am avut!! ca n am avut nici una!! de aia m au si luat de proasta!!!
shaormeria de care vorbesti..este intr-adevar in cioceanu..insa nu are wc uri ca in gara, si e imbunatatit...nu cu lemnarie pe pereti ca sa arate ca la cantina centrala... ei sunt mandri de WC urile alea ale lor??mananci si cand aungi la baie ti se face rau????
botezul meu a tinut pana la ora 12!!!..si ar fi tinut mai mult...daca as fi servit mancarea asa cum m a sfatuit personalul! ca sa nu plece oamenii..insa eu n am vrut!! am vrut sa se termine mult mai repede
la diax am primit meniuri gratuite pt 13 copii,asa ca nu va mai laudati atat!!!la fel si aranjamentele,plus apa minerala la discretie...asa ca in afara de locatie caraimanul e muuuuult sub nivelul diax
la caraiman nu s a dat absolut nimic inclus in pret,la caraiman se ia!!!
in alta ordine de idei cu banii care se cer la caraiaman se face lejer nunta la tiara ,unde meniul este 180 lei,in care se includ:sucurie,apa minerala,tortul,plus un cadou(fantana de ciocolata sau dansatoare),ce i drept se plateste o chirie de 10 %,dar in aceasta suma se include si camera sus la hotel, PLUS CHELNERII!!
eu am platit 140 lei fara nimic inclus!! nu tu apa nu tu sucuri...nu tu nimic....si atunci...cred ca oricine poate face o comaparatie...si oricum ei aveau pretul intreg 150 lei...acum dupa 2 ani cu siguranta e mult mai mult
asa ca sincer nu stiu de unde atata tupeu....????
asa ca iti multumesc din suflet ca mi ai dat ocazia sa spun tot ce era de spus..si cu siguranta am ajutat multe persoane..pt ca dupa ce vor citi ce am scris...se vor intersa si mai mult,si vor face diferenta
Asa ca numai facere de bine nu s a numit.....trebuia sa cer factura..a doua zi trebuia sa merg direct la opc...dar n am facut nimic din toate astea,pt ca a fost fratele meu la mijloc......
te rog sa le spui ca oricat l ar suna pe fratele meu o fac degeaba!! eu sunt eu,el e el...! si fac ce vreau eu!! a fost suficient ca atunci AM TACUT!!!

sfatuieste i pe patronii aia smecheri de rastaurant central..sa faca bine sa aunga la bunul simt,educatia si respectul patronului de la diax,pt ca au muuuult de urcat!!!

fetelor deci daca doriti sa va stricati nunta si sa se profite de voi.....mergeti la caraiman..
eu va sfatuiesc oricat ati fi de sarace,verificati toata oferta,inclusiv la restauranetele de lux cum ar fi tiara..pt ca veti avea surprize,dupa cum observati.eu n am facut asta inainte de nunta.dar omul cat traieste invata!!

iar tie alex..iti multumesc din suflet,pt ajutorul pe care mi l ai dat :*::*:*:*:*:*

elaionescu
07.01.2012, 01:21:15
si ca sa se faca diferenta intre caraiman,( a carui calitate este ca se afla intr o zona buna SI ATAT), si diax-(shaormerie /pizzerie cum o numiti voi,patronii de la caraiman,dar care are un meniu muuult mai gustos si mai deosebit decat ce ati pus voi pe masa la nunta) am pus cateva poze ca sa faceti diferenta voi,viitoare miresici
si cu asta am spus tot!

Chirrox
18.01.2012, 13:27:49
si ca sa se faca diferenta intre caraiman,( a carui calitate este ca se afla intr o zona buna SI ATAT), si diax-(shaormerie /pizzerie cum o numiti voi,patronii de la caraiman,dar care are un meniu muuult mai gustos si mai deosebit decat ce ati pus voi pe masa la nunta) am pus cateva poze ca sa faceti diferenta voi,viitoare miresici
si cu asta am spus tot!

Da, Ela, ai dreptate....eu am fost la un botez la Caraiman in iulie inainte de a se mari tva-ul de la 10 la 24 la suta... si a iesit totul bine numai pentru ca parintii copilului a intervenit prin cineva...asa ca meniul a fost doar 80ron desi costa mai mult...mancarea a fost buna si multa, la la nunta....precizez ca nu s-a semnat atunci niciun fel de contract...
Concluzia: inca sistemul PCR(pile, relatii, conexiuni) exista..daca nu le folosesti sau nu le ai te jupoie....

elaionescu
18.01.2012, 13:30:54
Da, Ela, ai dreptate....eu am fost la un botez la Caraiman in iulie inainte de a se mari tva-ul de la 10 la 24 la suta... si a iesit totul bine numai pentru ca parintii copilului a intervenit prin cineva...asa ca meniul a fost doar 80ron desi costa mai mult...mancarea a fost buna si multa, la la nunta....precizez ca nu s-a semnat atunci niciun fel de contract...
Concluzia: inca sistemul PCR(pile, relatii, conexiuni) exista..daca nu le folosesti sau nu le ai te jupoie....

si eu am avut o asa-zisa pila,fratele meu...deci se pare ca ''pila mea'' n a fost suficient respectata/./daca am patit ce am patit....multumesc pt sustinere

Chirrox
18.01.2012, 13:39:06
si eu am avut o asa-zisa pila,fratele meu...deci se pare ca ''pila mea'' n a fost suficient respectata/./daca am patit ce am patit....multumesc pt sustinere

...a fost pila de politie si jandarmerie Ploiesti...nu pot spune mai mult, iarta-ma....te sustin ca ai dreptate 1000%

elaionescu
18.01.2012, 13:43:37
...a fost pila de politie si jandarmerie Ploiesti...nu pot spune mai mult, iarta-ma....te sustin ca ai dreptate 1000%

:)) :)) :)) ah....acum m am lamurit...multumesc
eu sper doar cu banii aia cu care m au tras pe mine in piept sa ramana,oameni fara cuvant......

Chirrox
18.01.2012, 13:52:38
:)) :)) :)) ah....acum m am lamurit...multumesc
eu sper doar cu banii aia cu care m au tras pe mine in piept sa ramana,oameni fara cuvant......

oameni fara cuvant e prea putin spus.....imi amintesc ca botezul la care am fost era in vara lui 2009, iulie, cu cateva zile inainte de accidentul nostru de masina........noi am fost tepuiti la un alt restaurant....trebuia sa facem nunta in oct 2009 dar intre timp am rams gravida, dadusem avansul, nasii ne-au lasat balta....am folosit pile de familie si ...pauza...asa ca, am folosit pile de politie si am recuperat avansul cu tzaraita.....aveam si contract si factura fiscala dar degeaba pana in momentul cand a intervenit pila de politie.....

elaionescu
18.01.2012, 15:07:24
oameni fara cuvant e prea putin spus.....imi amintesc ca botezul la care am fost era in vara lui 2009, iulie, cu cateva zile inainte de accidentul nostru de masina........noi am fost tepuiti la un alt restaurant....trebuia sa facem nunta in oct 2009 dar intre timp am rams gravida, dadusem avansul, nasii ne-au lasat balta....am folosit pile de familie si ...pauza...asa ca, am folosit pile de politie si am recuperat avansul cu tzaraita.....aveam si contract si factura fiscala dar degeaba pana in momentul cand a intervenit pila de politie.....

oh doamne..imi pare rau sa aud ca ati avaut atatea neplaceri....
noi tot la diax platisem pt revelion,noi si inca un cuplu..dar in ziua revelionului,baietelul prietenilor a fost operat de apendicita..normal ca n am mai mers nici noi.....dar patronul ne a returanat banii.....si fara nici o pila sau relatie..am fost acolo pur si simplu.....la botez....mi e asa sila de oamenii astia,carora le lipseste umanitatea.....sper sa va gasiti nasici si sa va puteti face nunta si sa fie totul bine...

Chirrox
18.01.2012, 16:27:02
oh doamne..imi pare rau sa aud ca ati avaut atatea neplaceri....
noi tot la diax platisem pt revelion,noi si inca un cuplu..dar in ziua revelionului,baietelul prietenilor a fost operat de apendicita..normal ca n am mai mers nici noi.....dar patronul ne a returanat banii.....si fara nici o pila sau relatie..am fost acolo pur si simplu.....la botez....mi e asa sila de oamenii astia,carora le lipseste umanitatea.....sper sa va gasiti nasici si sa va puteti face nunta si sa fie totul bine...

...stai linistita, nu a fost grav accidentul, dar partea nasoala era puteam sa avortez, eu fiind atunci gravida in 7 luni si jumatatec.... Avem deocamdata o alta grija, in timp o sa facem si nunta, toate la timpul lor...oricum, noi credem in Dumnezeu, nu in preoti ...sanatate sa fie ca in rest o sa vedem noi cum rezolvam treburile...
...de Lazarini am vorbit eu mai sus...Jos palaria pentru cei de la Diax, desi nu am calcat niciodata pe-acolo....Am vazut pozele tale, sunt frumoase.