PDA

Versiunea completa : Coafura, machiaj, manichiura in Braila

Pagini : [1] 2

macarena
10.10.2006, 00:11:58
salut fetelor ! care stiti pe unde e cel mai bine sa ne aranjam noi miresicile...vopsit, machiat , coafat, facut sprancene.....plzz relatii !!!

Giulia2201
10.10.2006, 00:39:20
salut fetelor ! care stiti pe unde e cel mai bine sa ne aranjam noi miresicile...vopsit, machiat , coafat, facut sprancene.....plzz relatii !!!

Buna macarena! Eu am fost mireasa in august si, din experienta iti spun sa fugi cat poti de Beauty Center cel de pe sos. Buzaului. Eu am avut numai belele acolo si cu vopsitul si cu machiatul si cu manichiura, cu totul. Tot ce mi-au facut ei acolo am fost nevoita sa merg sa refac in alta parte. La vopsit mi-a ars parul. Asa ca n-am mai avut curaj sa ma coafez la ea, mi-am gasit alta coafeza. La machiat, la cel de proba m-a facut sefa, afost bine, in ziua nuntii, sefa n-a mai binevoit sa vina, nu mi-a spus nimic si m-a facut o fetisoara careia i-am zis sa ma machieze in culori cat mai naturale si m-a machiat cu verde si mov. Asa ca iar a trebuit sa dau fuga in alta parte sa ma machiez asa cum am vrut eu. La manichiura, iar a fost vai. Am vrut french, dar a iesit mai rau decat daca m-as fi dat pe mana unui copil de 5 ani, asa ca iar am fost in alta parte. Ai grija ce alegi ca astia se dau mari, dar degeaba. Fa si tu niste probe inainte ca sa nu ai surprize neplacute atunci. Eu iti recomand salonul de vizavi de tribunal si cel de pe Dorobanti, nu stiu cum se numesc. Eu acolo am remediat tot si am fost foarte multumita.

macarena
14.10.2006, 21:20:59
mersi pt sfaturi....dar de Twice ce stiti?!

JolieFamme
20.10.2006, 07:08:39
Buna macarena! Eu am fost mireasa in august si, din experienta iti spun sa fugi cat poti de Beauty Center cel de pe sos. Buzaului. Eu am avut numai belele acolo si cu vopsitul si cu machiatul si cu manichiura, cu totul. Tot ce mi-au facut ei acolo am fost nevoita sa merg sa refac in alta parte. La vopsit mi-a ars parul. Asa ca n-am mai avut curaj sa ma coafez la ea, mi-am gasit alta coafeza. La machiat, la cel de proba m-a facut sefa, afost bine, in ziua nuntii, sefa n-a mai binevoit sa vina, nu mi-a spus nimic si m-a facut o fetisoara careia i-am zis sa ma machieze in culori cat mai naturale si m-a machiat cu verde si mov. Asa ca iar a trebuit sa dau fuga in alta parte sa ma machiez asa cum am vrut eu. La manichiura, iar a fost vai. Am vrut french, dar a iesit mai rau decat daca m-as fi dat pe mana unui copil de 5 ani, asa ca iar am fost in alta parte. Ai grija ce alegi ca astia se dau mari, dar degeaba. Fa si tu niste probe inainte ca sa nu ai surprize neplacute atunci. Eu iti recomand salonul de vizavi de tribunal si cel de pe Dorobanti, nu stiu cum se numesc. Eu acolo am remediat tot si am fost foarte multumita.
nu vreau sa fiu rautacioasa dar ti-am spus prin iunie cand ai intrat pe forum ca pe buzaului fac lucru nasol.. dar ai spus ca stai in zona.. etc... nu stiu cine te-a remediat dar in schimb te-a remediat foarte frumos si sunt fericita pentru tine ca a facut ceva deosebit din parul tau cret.. ai aliura de zana din povesti cu parul ala lung si era pacat sa isi bata cineva joc de el

Giulia2201
20.10.2006, 12:17:37
nu vreau sa fiu rautacioasa dar ti-am spus prin iunie cand ai intrat pe forum ca pe buzaului fac lucru nasol.. dar ai spus ca stai in zona.. etc... nu stiu cine te-a remediat dar in schimb te-a remediat foarte frumos si sunt fericita pentru tine ca a facut ceva deosebit din parul tau cret.. ai aliura de zana din povesti cu parul ala lung si era pacat sa isi bata cineva joc de el

Mersi JolieFamme. M-au remediat mai multe tipe, undeva vizavi de tribunal si undeva pe Dorobanti, dar habar n-am cum se numesc saloanele. Oricum sunt super faine si chiar am fost multumita.

Giulia2201
20.10.2006, 12:30:57

Cum as putea sa cred ca esti rautacioasa cand tu ai fost o draguta cu mine cu rochita? N-as putea sa fac asa ceva. Apropo, rochita mi-am reparat-o undeva in Bucuresti pana la urma, parca Adeline sau asa ceva se chema. Cand am ajuns in Romania m-au asteptat ai mei la aeroport cu tot cu rochita si am ramas 2 zile in Bucuresti.
PS: Faine poze aveti, hazlii.

macarena
23.10.2006, 13:31:01
nu are leg cu sb asta....dar as vrea sa va arat si eu poze de la nunta mea...si nu stiu cum;))

Giulia2201
23.10.2006, 14:13:56
nu are leg cu sb asta....dar as vrea sa va arat si eu poze de la nunta mea...si nu stiu cum;))

Pai fa-ti un album pe yahoo si apoi il faci public si asa putem sa le vedem si noi. Sau daca nu, le poti atasa la mesaj. Cand trimiti mesajul scrie undeva fisiere atasate, intri acolo, atasezi fisierele si cand trimiti mesajul iti apar si pozele atasate. Bafta!
PS: Daca n-ai inteles mai intreaba-ma! Nu stau prea bine la capitolul explicatii.:)

Matzoi
25.10.2006, 15:28:49
Si in concluzie care dintre voi ne poate recomanda un salon bun unde sa ne machiem si sa ne coafam fara sa stam cu sufletul la gura ca nu iese bine?

Giulia2201
25.10.2006, 15:32:49
Si in concluzie care dintre voi ne poate recomanda un salon bun unde sa ne machiem si sa ne coafam fara sa stam cu sufletul la gura ca nu iese bine?

Pai eu cred ca ti-am mai spus care mi-au lasat o impresie buna : cel de vizavi de tribunal (Kameea sau cam asa ceva) si unul de pe Dorobanti care am inteles ca e facut de curand (nu-i stiu numele din pacate). Dar incearca sa faci proba inainte oriunde te-ai duce ca sa nu ai surprize neplacute atunci. Bafta multa si pupici!
PS: Sa ne spui si noua ce-ai ales pana la urma.

Matzoi
25.10.2006, 15:36:41
Pai eu cred ca ti-am mai spus care mi-au lasat o impresie buna : cel de vizavi de tribunal (Kameea sau cam asa ceva) si unul de pe Dorobanti care am inteles ca e facut de curand (nu-i stiu numele din pacate). Dar incearca sa faci proba inainte oriunde te-ai duce ca sa nu ai surprize neplacute atunci. Bafta multa si pupici!
PS: Sa ne spui si noua ce-ai ales pana la urma.

La care te-ai coafat si la care te-ai machiat?
Sau le-ai folosit pe amandoua si la una si la alta?
Cel de pe Dorobanti cam pe unde anume este?

Giulia2201
25.10.2006, 15:54:46
La care te-ai coafat si la care te-ai machiat?
Sau le-ai folosit pe amandoua si la una si la alta?
Cel de pe Dorobanti cam pe unde anume este?

Cel mai mult mi-a placut la cel de la tribunat. Ei mi-au refacut si parul si machiajul. Au fost cei mai serviabili in primul rand, apoi si cei mai profesionisti. Am avut parul ars cu doua zile inainte de nunta de la vopsit, si totusi au reusit sa mi-l faca sa arate impecabil pana in ziua cea mare. Iar machiajul la fel, au si produse profesionale, dar stiu si meserie. Pe Dorobanti mi-am refacut doar manichiura, nu stiu sa-ti spun prea multe despre ei, dar pe cei de la tribunal chiar ti-i recomand.

Matzoi
26.10.2006, 10:27:48
Cel mai mult mi-a placut la cel de la tribunat. Ei mi-au refacut si parul si machiajul. Au fost cei mai serviabili in primul rand, apoi si cei mai profesionisti. Am avut parul ars cu doua zile inainte de nunta de la vopsit, si totusi au reusit sa mi-l faca sa arate impecabil pana in ziua cea mare. Iar machiajul la fel, au si produse profesionale, dar stiu si meserie. Pe Dorobanti mi-am refacut doar manichiura, nu stiu sa-ti spun prea multe despre ei, dar pe cei de la tribunal chiar ti-i recomand.

Multumesc mult pentru ajutor! Ma voi duce sa fac o proba la salonul Kameea pt un tuns, initial, pentru ca mai am destul pana la nunta. In functie de cum se comporta fetele voi decide daca merg si pentru o proba pt nunta.
Sper sa-l gasesc ca eu am plecat de 8 ani din Braila si nu prea le mai stiu ce si cum.
Noroc cu voi fetelor ca altfel .... probabil imbatraneam si nu-mi mai faceam nunta .
Va pup! >:D< :* :* :* :* >:D< >:D<

Giulia2201
26.10.2006, 11:26:46
Multumesc mult pentru ajutor! Ma voi duce sa fac o proba la salonul Kameea pt un tuns, initial, pentru ca mai am destul pana la nunta. In functie de cum se comporta fetele voi decide daca merg si pentru o proba pt nunta.
Sper sa-l gasesc ca eu am plecat de 8 ani din Braila si nu prea le mai stiu ce si cum.
Noroc cu voi fetelor ca altfel .... probabil imbatraneam si nu-mi mai faceam nunta .
Va pup! >:D< :* :* :* :* >:D< >:D<

Ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor. Daca ai si alte intrebari te astept cu drag. Si eu sunt plecata de 4 ani de acolo, de-aia nu stiu prea bine cum se numesc si adrese exacte, dar salonul asta n-ai cum sa nu-l gasesti. Bafta!

Gazutza_83
26.10.2006, 13:11:25
Cel mai mult mi-a placut la cel de la tribunat. Ei mi-au refacut si parul si machiajul. Au fost cei mai serviabili in primul rand, apoi si cei mai profesionisti. Am avut parul ars cu doua zile inainte de nunta de la vopsit, si totusi au reusit sa mi-l faca sa arate impecabil pana in ziua cea mare. Iar machiajul la fel, au si produse profesionale, dar stiu si meserie. Pe Dorobanti mi-am refacut doar manichiura, nu stiu sa-ti spun prea multe despre ei, dar pe cei de la tribunal chiar ti-i recomand. si cat te-a ajuns coafatul si machiajul?:*:*:*

Matzoi
26.10.2006, 13:16:00
Ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor. Daca ai si alte intrebari te astept cu drag. Si eu sunt plecata de 4 ani de acolo, de-aia nu stiu prea bine cum se numesc si adrese exacte, dar salonul asta n-ai cum sa nu-l gasesti. Bafta!

Daca nu sunt prea indiscreta cam cat te-a ajuns coafatul sau mai bine zis retusatul la cei de la Kameea?
Cat mai te costa sa-ti faci manichiura?
Merci mult de ajutor!:* :* :* :* :*

Giulia2201
26.10.2006, 16:17:28
Ptr gabitza 23 si matzoi.
Preturile au fost cam urmatoarele: ptr vopsit mi-a luat pe Buzaului la Beauty Centre (unde de altfel mi-au si nenorocit parul) 1 200 000, dar parul meu este foarte lung. Tot acolo mi-am facut machiajul de proba 230 000 (care a fost impecabil, facut de Nicoleta, patroana), machiajul de mireasa 350 000 (care a fost oribil, facut de o tipa Monica parca), manichiura si pedichiura 200 000 (facuta in goana calului si care a lasat mult de dorit, mi-o faceam eu singura mai bine).
Apoi am fost la cel vizavi de tribunal unde mi-au refacut parul: niste tratamente timp de 2 zile, pe care nu mi-au luat nici un ban, coafura de proba 500 000 si coafura de mireasa 1 000 000. La machiajul de mireasa tot ei m-au refacut, a iesit foarte fain, dupa parerea mea, mi-a cerut 250 000 si i-am lasat eu 400 000 ptr ca tipa venise de acasa special sa ma machieze.
Pe Dorobanti mi-am retusat manichiura, adica mi-a sters 'opera de arta' facuta la Beauty Centre si mi-a facut o pictura, mie mi-a placut, cu cate o pietricica mica aplicata pe degetele inelare si mi-a luat doar 50 000.
Sper sa va fie de folos. Daca mai aveti intrebari, va astept. :*

Gazutza_83
26.10.2006, 17:03:20
Preturile au fost cam urmatoarele: ptr vopsit mi-a luat pe Buzaului la Beauty Centre (unde de altfel mi-au si nenorocit parul) 1 200 000, dar parul meu este foarte lung. Tot acolo mi-am facut machiajul de proba 230 000 (care a fost impecabil, facut de Nicoleta, patroana), machiajul de mireasa 350 000 (care a fost oribil, facut de o tipa Monica parca), manichiura si pedichiura 200 000 (facuta in goana calului si care a lasat mult de dorit, mi-o faceam eu singura mai bine).
Apoi am fost la cel vizavi de tribunal unde mi-au refacut parul: niste tratamente timp de 2 zile, pe care nu mi-au luat nici un ban, coafura de proba 500 000 si coafura de mireasa 1 000 000. La machiajul de mireasa tot ei m-au refacut, a iesit foarte fain, dupa parerea mea, mi-a cerut 250 000 si i-am lasat eu 400 000 ptr ca tipa venise de acasa special sa ma machieze.
Pe Dorobanti mi-am retusat manichiura, adica mi-a sters 'opera de arta' facuta la Beauty Centre si mi-a facut o pictura, mie mi-a placut, cu cate o pietricica mica aplicata pe degetele inelare si mi-a luat doar 50 000.
Sper sa va fie de folos. Daca mai aveti intrebari, va astept. :* Acel coafor de la tribunal e de vreo 2-3 ani si am mai auzit lucruri bune despre el(sunt plecata de 5 ani din braila),am o prietena care venise din strainatate si a ramas surprinsa de cat de profesioniste sunt fetele..din cate imi amintesc si-a pus unghii false iar la vremea respectiva erau putine locurile in braila in care se facea asa ceva..oricum iti multumesc pentru informatii ^:)^^:)^:*:*

Matzoi
27.10.2006, 08:29:09

Iti multumesc mult pentru ajutor!
Cu siguranta aici voi merge sa ma coafez! Dar dupa cum am zis le voi testa pe fete cu un tuns inainte (eu am parul lung si cret si de obicei mai toate tipele au tendinta sa ma traga de par cu o ciuda ...).
Preturile paca sunt un pic mai mari decat celelalte dar daca zici ca merita nici nu mai stau pe ganduri.
Te pup!

kala_elena
27.10.2006, 08:34:15
Sunt niste sfaturi pretioase. Eu m-am ferit de Kameea crezand ca au niste preturi foarte mari. Mereu am "zburat" din coafor in coafor cautand o mana de artist, care, atunci cand spun "cum crezi tu ca mi-ar sta cel mai bine", sa stie ce are de facut. O sa merg si eu sa le "pun la incercare". <:-P

Giulia2201
27.10.2006, 12:02:28
Mai fetelor, mie una nu mi s-au parut preturile mai mari decat la Beauty Centre de exeplu, v-am spus cat mi-au luat pe un vopsit in bataie de joc. Si oricum, chiar daca or fi putin mai mari, mie mi se par tipele de acolo mai profesioniste, cel putin pe mine a stat coafeza si m-a ascultat, nu mi-a zis din start ca stie ea ce are de facut si, slava domnului, a iesit ce am vrut.

kala_elena
27.10.2006, 12:47:25
Mai fetelor, mie una nu mi s-au parut preturile mai mari decat la Beauty Centre de exeplu, v-am spus cat mi-au luat pe un vopsit in bataie de joc. Si oricum, chiar daca or fi putin mai mari, mie mi se par tipele de acolo mai profesioniste, cel putin pe mine a stat coafeza si m-a ascultat, nu mi-a zis din start ca stie ea ce are de facut si, slava domnului, a iesit ce am vrut.
Eu faceam oarecum comparatie si cu preturile de la Helen, acolo unde am fost in ultimul timp. Mie pentru suvite, parul fiind aproape pana la mijloc, mi-a luat acum un an, 850 000. La aranjat, in iunie, respectiv iulie, mi-au luat intre 300-400. Tipa a lucrat super in spate, dar in fata m-a lasat cam "neterminata", si a trebuit sa intervin eu, acasa, sa mai pun un bigudiu, sa mai tapez putin bretorul etc. Iar pentru tuns, spalat si balsam mi-a luat 500 000.

Giulia2201
27.10.2006, 13:24:27
Eu faceam oarecum comparatie si cu preturile de la Helen, acolo unde am fost in ultimul timp. Mie pentru suvite, parul fiind aproape pana la mijloc, mi-a luat acum un an, 850 000. La aranjat, in iunie, respectiv iulie, mi-au luat intre 300-400. Tipa a lucrat super in spate, dar in fata m-a lasat cam "neterminata", si a trebuit sa intervin eu, acasa, sa mai pun un bigudiu, sa mai tapez putin bretorul etc. Iar pentru tuns, spalat si balsam mi-a luat 500 000.

Sunt faine preturile astea de care zici. Vezi tu, eu vin destul de rar la Braila, asa ca habar n-am daca a fost mult sau putin.

macarena
08.11.2006, 21:58:48
eu am fost la " Twice" de pe str Scolilor....si la coafat si la machiat...a iesit binisor, si nici nu a costat prea mult...sa incerc sa va arat si poze;))

Matzoi
08.11.2006, 22:16:36
eu am fost la " Twice" de pe str Scolilor....si la coafat si la machiat...a iesit binisor, si nici nu a costat prea mult...sa incerc sa va arat si poze;))

Asteptam cu nerabdare pozele!

Matzoi
09.11.2006, 11:11:32

Ai fost superba!
Felicitari si casa de piatra!
Pupici

Giulia2201
09.11.2006, 11:14:15

A iesit foarte bine dupa parerea mea. Casa de piatra! Sa aveti o viata frumoasa si lunga impreuna.

macarena
09.11.2006, 14:52:40
multumesc frumos!.....oricum eu una nu m-am stresat prea tare cu nunta, nu stiu de ce....pt mine mai mult conteaza ce este dupa nunta....si in ciuda acestui fapt, mi-a iesit o nunta super....ce sa zic - noroc mare!;))

kala_elena
10.11.2006, 09:05:38
multumesc frumos!.....oricum eu una nu m-am stresat prea tare cu nunta, nu stiu de ce....pt mine mai mult conteaza ce este dupa nunta....si in ciuda acestui fapt, mi-a iesit o nunta super....ce sa zic - noroc mare!;))
Cum ti s-a parut slujba de la Sf. Constantin? Ai fost multumita?

kala_elena
10.11.2006, 09:07:12
Ups! Am uitat sa iti spun Macarena ca ai fost o mireasa foarte frumoasa! Sa va iubiti mereu!<:-P

macarena
10.11.2006, 09:21:21
multumesc frumos....iubire pana la adanci batraneti este ce doresc tuturor miresicilor ( foste sau viitoare)......slujba de la biserica a fost frumoasa...adica nimik special, un singur preot... dar eu zic ca ok...de ce?

kala_elena
10.11.2006, 10:58:17
multumesc frumos....iubire pana la adanci batraneti este ce doresc tuturor miresicilor ( foste sau viitoare)......slujba de la biserica a fost frumoasa...adica nimik special, un singur preot... dar eu zic ca ok...de ce?
Pentru ca acolo voi avea si eu cununia religioasa si vroiam sa aflu impresii!

elene
10.11.2006, 11:59:41

Ai fost foarte frumoasa!
Ca o papusa. Felicitari si numai bucurii!
Vrem mai multe poze!!!

annybunny
23.11.2006, 17:12:01
Multumesc ptr sfaturi o sa ma duc si eu la Kameea ce am auzit de la voi mi sa pare ff specialisat :-p Ati fost asa frumoase ca miresici va admir :D ;;) si va doresc la toate casa de piatra si sa fiti merreu iubite ;;)

Matzoi
28.12.2006, 10:04:55
Eu as vrea o coafura cam asa ceva. Credeti ca cei de la Kameea reusesc sa ma faca asa? Si machiajul tot cam in stilul acela l-as vrea.

mihaela_2006
04.01.2007, 22:44:11
Mie imi place de sefa de la Kaos,Virginia, intre Garii si Apolo. Se pricepe si pune suflet in ceea ce face

ciufi
17.04.2007, 22:08:59
Salut...

Imi dati un sfat? :"> Mi-am facut o idee despre oferta pentru coafat si machiat... Eu am urmatoarea apasare: vreau sa vina la mine acasa sa imi aranjeze parul si sa ma macheze cineva :((. Ai mei parinti stau langa Braila si nu vreau sa ma plimb cu masina 30 de minute cu voalul in cap in mijlocul zilei... Pe cine am intrebat pana acum mi-au zis ca nu vine nimeni cu tot arsenalul de echipamente la tine acasa. Dar eu ma gandesc ca economisesc 2 ore de stat machiata care se vor cunoaste pana dimineata!!! Voi ce parere aveti? Sunt eu deplasata?

Pupici!

kala_elena
20.04.2007, 13:46:03
Am fost sa imi fac programare pentru machiaj - sa fie si o asa numita proba pentru nunta - la Artemis. Si cand mi-a spus cam cat o sa ma coste am crezut ca fac infarct:400 000.:O:O:O Mi se pare enorm pentru un machiaj, chiar daca m-ar machia cu L'oreal!
Am inghiti in sec, m-am incurajat singura zicandu-mi ca o data in viata scot actele, si mi-am facut programarea! :-"

mihaela_2006
20.04.2007, 15:21:48
Iti doresc un machiaj superb!

kala_elena
20.04.2007, 15:23:36
Iti doresc un machiaj superb!
O sa vedem ce va iesi! Desi tind serios sa contramandez, sa imi cumpar un fond de ten fffff bun si sa creez eu opera de arta. :-&

mihaela_2006
20.04.2007, 15:29:11
Maine are si sora mea o nunta, si sunt curioasa cum o sa-i iasa machiajul si coafura. Se face la Stil, pe garii.
Unde ne faceam noi de obicei este in renovare.
Daca-i 400.000 machiajul, cat e un coafat?

JolieFamme
22.04.2007, 04:16:27
O sa vedem ce va iesi! Desi tind serios sa contramandez, sa imi cumpar un fond de ten fffff bun si sa creez eu opera de arta. :-&
mai degraba vin si te machiez eu =)) .
fond de ten l`orela..accord parfait 450.000/ trusta la alegere iti recomand pulbere de firma buna, rimen telescopic de la l`oreal(bestial) ruj la alegere.. sa zicem ca ajungi la 1.000.000 da le ai cel putin 2 luni si dupa nunta.
eu pt nunta mea m-am machiat pensat in 5 min pe ceas. in 6 nuante cu tot tacamul, ca era nunta la usa si a trebuit sa compensez timpul petrecut cu coafeza.. dar nah ma mai si pricep..
OPINIA MEA! daca aveti mana buna si ceva experienta profi in domeniu lasati machiatul la salon ca 90 % din prietenele mele miresici au plans amarnic si cam tot la 90% din ele le-am refacut eu machiajul...
poti sa dai la o adica si 10000000 la machiat daca tot nasjpa iese.

kala_elena
23.04.2007, 07:50:39
Maine are si sora mea o nunta, si sunt curioasa cum o sa-i iasa machiajul si coafura. Se face la Stil, pe garii.
Unde ne faceam noi de obicei este in renovare.
Daca-i 400.000 machiajul, cat e un coafat?
O cunosc pe una dintre cosmeticiene de la Stil, pe Florentina. Ea m-a machiat cand am fost d-ra de onoare la nunta sorei mele. A fost interesant dar nu era chiar pe gustul meu.
Pe ea cat a costat-o machiajul?

kala_elena
23.04.2007, 07:53:13
O sa fac acest experiment! Daca va un esec voi da fugutza acasa sa il refac, dar cel putin stau cu inima impacata ca am incercat - si cu panga goala:-"!

RaduAdriana
23.04.2007, 10:55:59
O sa fac acest experiment! Daca va un esec voi da fugutza acasa sa il refac, dar cel putin stau cu inima impacata ca am incercat - si cu panga goala:-"!
ca si tine elena fug din salon in salon cu speranta gasirii unei coafeze minune care sa-mi citeasca gandurile si care sa ma faca sa ies zimbind din coafor nu trantind usa si injurand ca la usa cortului. de exemplu de frica sa nu dau o groaza de bani si sa imi iasa o varza in cap am hotarat sambata acu sa ma duc la o nunta si pentru ca am avut experiente ingrozitoare cu majoritatea saloanelor din zona mea m-am dus la coaforul de la pistruiatu. imi cumparasem o clama alba cu strasuri care se portrivea cu parul meu brunet si nu vroiam decat sa-mi faca si mie cineva niste bucle pe spate si parul din fata dat pe spate si prins cu clama. o data ce nu cerusem ceva foarte complicat (asta puteam sa o fac si eu acasa dar pt ca nu aveam fixativ m-am dus la salon) ma gandeam ca nu aveau ce sa-mi faca sa nu-mi placa. gresit.... mi-a pus bigudiurile, le-a dat jos, apoi mi-a TAPAT parul de ziceai ca-mi bagasem degetele in priza mi-a trantit si clama, care bineinteles nu se vedea, tona de fixativ si.... gata.

RaduAdriana
23.04.2007, 10:58:27
am sa ma duc si eu la kameea. daca iese perfect nu conteaza cati bani dau. vreu sa fiu frumoasa ca pe mine nu prea ma ajuta fata:(( .

kala_elena
23.04.2007, 14:25:21
ca si tine elena fug din salon in salon cu speranta gasirii unei coafeze minune care sa-mi citeasca gandurile si care sa ma faca sa ies zimbind din coafor nu trantind usa si injurand ca la usa cortului. de exemplu de frica sa nu dau o groaza de bani si sa imi iasa o varza in cap am hotarat sambata acu sa ma duc la o nunta si pentru ca am avut experiente ingrozitoare cu majoritatea saloanelor din zona mea m-am dus la coaforul de la pistruiatu. imi cumparasem o clama alba cu strasuri care se portrivea cu parul meu brunet si nu vroiam decat sa-mi faca si mie cineva niste bucle pe spate si parul din fata dat pe spate si prins cu clama. o data ce nu cerusem ceva foarte complicat (asta puteam sa o fac si eu acasa dar pt ca nu aveam fixativ m-am dus la salon) ma gandeam ca nu aveau ce sa-mi faca sa nu-mi placa. gresit.... mi-a pus bigudiurile, le-a dat jos, apoi mi-a TAPAT parul de ziceai ca-mi bagasem degetele in priza mi-a trantit si clama, care bineinteles nu se vedea, tona de fixativ si.... gata.
Si eu am visat mereu o coafeza care sa fie priceputa! Dar tot in stadiu de vis sunt! Testul e urmatorul:daca ajung acasa si eu mai modific ceva la coafura e clar ca e ceva in neregula, ceva ce ma nemultumeste, nu? Inca mai caut si mai fac experimente pe mine!:D Duminica va fi un alt test!

kala_elena
23.04.2007, 14:27:01
am sa ma duc si eu la kameea. daca iese perfect nu conteaza cati bani dau. vreu sa fiu frumoasa ca pe mine nu prea ma ajuta fata:(( .
Nu faci nici un test inainte?
Eu oricum cred ca fiecare mireasa are frumusetea ei unica, care vine din interior, deci o sa fim frumoase oricum!:*

mihaela_2006
23.04.2007, 14:46:38
O cunosc pe una dintre cosmeticiene de la Stil, pe Florentina. Ea m-a machiat cand am fost d-ra de onoare la nunta sorei mele. A fost interesant dar nu era chiar pe gustul meu.
Pe ea cat a costat-o machiajul?

A costat-o 15 ron. Mi-a placut cum a machiat-o. Dar nu stiu cum o cheama pe cea de la cosmetica.

kala_elena
23.04.2007, 14:57:19
A costat-o 15 ron. Mi-a placut cum a machiat-o. Dar nu stiu cum o cheama pe cea de la cosmetica.
E un pret acceptabil. Eu o sa renunt la machiajul de 400 000. M-am decis! Mi-am cumparat fond de ten Giordani de care sunt foarte multumita si mi-am facut un machiaj test-ajutata de o colega de la servici - si a iesit super. O sa incerc cate un machiaj pe zi in aceasta saptamana. \:D/

mihaela_2006
23.04.2007, 15:04:12
E un pret acceptabil. Eu o sa renunt la machiajul de 400 000. M-am decis! Mi-am cumparat fond de ten Giordani de care sunt foarte multumita si mi-am facut un machiaj test-ajutata de o colega de la servici - si a iesit super. O sa incerc cate un machiaj pe zi in aceasta saptamana. \:D/

Daca-ti iese machiajul, poti sa-ti deschizi o afacere!:)>-

kala_elena
24.04.2007, 08:07:26
Daca-ti iese machiajul, poti sa-ti deschizi o afacere!:)>-
Nu e o idee rea!:-p

valentina27
24.04.2007, 19:16:19
Am fost sa imi fac programare pentru machiaj - sa fie si o asa numita proba pentru nunta - la Artemis. Si cand mi-a spus cam cat o sa ma coste am crezut ca fac infarct:400 000.:O:O:O Mi se pare enorm pentru un machiaj, chiar daca m-ar machia cu L'oreal!
Am inghiti in sec, m-am incurajat singura zicandu-mi ca o data in viata scot actele, si mi-am facut programarea! :-"

sa nu iti para rau de banii pe care ii vei da pentru ca d-na artemis machiaza super. iti pune in valoare tot ceea ce este mai frumos. o prietena a avut ghinionul sa o untepe ceva si sa i se umfle un ochi cu 2 zile inainte de nunta . era saraca innebunita de ideea ca va fi o mireasa cu un ochi rosu si umflat. dar artemis a facut-o cum s-ar zice "boboc".

valentina27
24.04.2007, 19:17:21
dar stiti cumva, ati auzit cumva cam cat costa si cum machiaza fetele de la estella?

Matzoi
03.05.2007, 13:18:03
dar stiti cumva, ati auzit cumva cam cat costa si cum machiaza fetele de la estella?
Pe unde este salonul asta? Eu ajung in weekend in Braila si poate dau o fuga si pe acolo.

kala_elena
03.05.2007, 14:39:34
Pe unde este salonul asta? Eu ajung in weekend in Braila si poate dau o fuga si pe acolo.
Daca stau bine cu memoria este pe Dorobanti, in zona Tineretului.:-B

Matzoi
07.05.2007, 21:00:14
fETELOR AM FOST LA kAMEEA IN WEEKEND SI NU MI-A VENIT SA CRED CAND MI-A ZIS CA MA COSTA MACHIAJUL DOAR 350 000!!!!
Mi se pare foarte putin.
Iar ca sa mai stau de vb cu cosmeticiana am ramas la p "desprancenare" la ea si am fost foarte multumita de rezultat.
Cu vreo 3 saptamani inainte ma voi duce la o proba si mai apoi cu 2 sapt. ma duc la un tratament pt inainte de nunta.
Abia astept!

kala_elena
08.05.2007, 08:24:10
fETELOR AM FOST LA kAMEEA IN WEEKEND SI NU MI-A VENIT SA CRED CAND MI-A ZIS CA MA COSTA MACHIAJUL DOAR 350 000!!!!
Mi se pare foarte putin.
Iar ca sa mai stau de vb cu cosmeticiana am ramas la p "desprancenare" la ea si am fost foarte multumita de rezultat.
Cu vreo 3 saptamani inainte ma voi duce la o proba si mai apoi cu 2 sapt. ma duc la un tratament pt inainte de nunta.
Abia astept!
Inseamna ca pot sa ma linistesc, nu? Cei 400 000 ceruti initial de Artemis, atat cat ia pentru machiaj de mireasa, nu este chiar atat de mult!:-":-":-"
Eu voi merge tot la ea deoarece mi-a placut machiajul facut la cununia civila. Am vorbit cu dansa pentru a face o ingrijire inainte cu 2 saptamani. Oricum voi mai face o proba.

RaduAdriana
14.05.2007, 08:22:56
am vrut sa fac si eu o proba la tuns la kameea dar nu am avut noroc. se pare ca era cam tarziu si nu a mai avut timp un tip cam ciudatel, parea putin scrantit...:-s . dar sunt sigura ca se face treaba buna acolo ca e asa laudat salonul ale...(:| . mai am o nelamurire va rog spune-ti-mi si mie unde e Artemis ca am mai auzit de el si vroiam sa dau o raita. ;))

kala_elena
14.05.2007, 08:30:13
am vrut sa fac si eu o proba la tuns la kameea dar nu am avut noroc. se pare ca era cam tarziu si nu a mai avut timp un tip cam ciudatel, parea putin scrantit...:-s . dar sunt sigura ca se face treaba buna acolo ca e asa laudat salonul ale...(:| . mai am o nelamurire va rog spune-ti-mi si mie unde e Artemis ca am mai auzit de el si vroiam sa dau o raita. ;))
Pe bulevardul Independentei, de la intersectia cu strada Scolilor, cum mergi catre Republicii, pe partea stanga. Treci de magazinul Diana, apoi Pinochio - cu haine pentru copii - Agantia Vacanta. Este lipit de Salonul Helen.

Matzoi
15.05.2007, 08:27:40
Si eu am vrut sa fac proba macar la tuns dar n-am mai avut timp eu. Daca reusesti sa te tunzi la ei sa-mi spui si mie. Eu una am parul mai ondulat si firul subtire si se incurca foarte reped si toti au tendinta sa ma traga de par.

Totolino
17.05.2007, 12:36:13
Miresicilor, aruncati o privire aici:
http://www.divahair.ro/salon_detalii.php?sal_id=95&lim_inf=1&id_salon=95&pret=pret&zona=zona&oras=&denumire=tannya

eu personal inca nu am incercat dar ma bate gandul :D
Au numai de bine postat pe forum... spre deosebire de marea tzeapa de la Geta Voinea [-X (citi de elle.ro... )

kala_elena
17.05.2007, 15:07:50
http://www.divahair.ro/salon_detalii.php?sal_id=95&lim_inf=1&id_salon=95&pret=pret&zona=zona&oras=&denumire=tannya

Au numai de bine postat pe forum... spre deosebire de marea tzeapa de la Geta Voinea [-X (citi de elle.ro... )
Imi miroase a publicitate ascunsa! Doar nu o sa merg eu, din Braila, special in Bucuresti ca sa ma coafez...etc.!:-?:-?:-?

Matzoi
18.05.2007, 20:53:22

Ai gresit postul iubita!
Noi fetele de aici suntem din braila asa ca ... vezi ca incepem sa te banuim de publicitate mascata!

mihaela_2006
18.05.2007, 22:40:49
daca are doar 3 mesaje, o intelegem si noi ca nu a stiu unde sa posteze anuntul.Parca am vazut si aici salonul Diva

kala_elena
12.06.2007, 14:12:45
Fetelor, in special Cristina pentru ca o sa aiba nunta inainte mea, unde veti merge sa va coafati?
Eu merg la o nunta pe 23 si la alta pe 30. Am decis ca pentru prima sa ma coafez ca proba la Belletza iar pentru cea de pe 30 am facut deja programare la Helen. In functie de cum o sa fiu multumita o sa fac alegerea finala.
Aveti alte idei?;;)

Cris2006
12.06.2007, 20:46:31
Eu voi merge sa ma coafez si sa ma machez la Kameea vizavi de tribunal.Acolo lucreaza o fosta colega de liceu si mi-a recomandat-o pe tanti Tanta pentru coafat.Mi-a zis ca face niste coafuri foarte frumoase.Voi merge pe 22 iunie sa-mi fac programare.Am fost saptamana trecuta sa-mi fac programare si mi-au zis ca este prea devreme pentru ca nu stiau inca cum o sa lucreze doamna aceasta.In cazul in care nu o sa lucreze pe data de 7 iulie dimineata,o sa merg la coafeza mea la care m-am coafat mereu dar de machiat tot la ei ma machez.

kala_elena
13.06.2007, 08:01:23
Eu voi merge sa ma coafez si sa ma machez la Kameea vizavi de tribunal.Acolo lucreaza o fosta colega de liceu si mi-a recomandat-o pe tanti Tanta pentru coafat.Mi-a zis ca face niste coafuri foarte frumoase.Voi merge pe 22 iunie sa-mi fac programare.Am fost saptamana trecuta sa-mi fac programare si mi-au zis ca este prea devreme pentru ca nu stiau inca cum o sa lucreze doamna aceasta.In cazul in care nu o sa lucreze pe data de 7 iulie dimineata,o sa merg la coafeza mea la care m-am coafat mereu dar de machiat tot la ei ma machez.
Mi-am facut programare la Belletza pt 23. Pentru suvitze si coafat pentru 30 a ramas la Helen.
Off topic - Pe 23 si 30 voi merge la nunta. Ghici la ce restaurant? Aha... la Marinarul. Sper sa facem fotografii si sa le postez, ca sa iti faci idee de ce ebine, ce e rau, ce trebuie sa modifici.;;);;);;)

Matzoi
13.06.2007, 08:49:29
Ce tipa te va machia acolo? Si eu tot la ei vreau sa merg dar parca nu m-ar deranja sa aud mai multe detalii despre ei.
Pup

Cris2006
13.06.2007, 19:07:14
Inca nu stiu exact cine o sa ma macheze.O sa aflu pe data de 22 iunie cand voi merge sa-mi fac programare.

Cris2006
13.06.2007, 19:09:27
Mi-am facut programare la Belletza pt 23. Pentru suvitze si coafat pentru 30 a ramas la Helen.
Off topic - Pe 23 si 30 voi merge la nunta. Ghici la ce restaurant? Aha... la Marinarul. Sper sa facem fotografii si sa le postez, ca sa iti faci idee de ce ebine, ce e rau, ce trebuie sa modifici.;;);;);;)

Iti multumesc frumos pentru ca te-ai gandit la mine.Te pup.:*

RaduAdriana
16.06.2007, 09:52:10
stupid question? unde e BELLEZZA:-\

kala_elena
18.06.2007, 07:54:50
Este langa biserica Sf. Imparati. Cum vii de pe strada Scolilor, pe partea dreapta, cand ajungi la biserica, faci drapta, pe strada Plevna. Atunci o sa vezi salonul.

manusa
16.07.2007, 12:24:01
Nu stiu ce sa fac?!:((Unde imi recomnadati sa ma machiez si sa ma coafez, pentru nunta din 21 iulie?

Astept sfaturi(eu sunt din Braila dar locuiesc de 7 ani in Bucuresti).

Mi-am facut o proba in Braila - coc si machiaj - dar :

- cocul nu a iesit asa cum vroiam si nu mi s-au parut de calitate produsele(mi s-a ingrasat foarte tare parul de la fixativ);

- machiajul a iesit bine, dar sunt cateva lucruri care nu mi-au placut - nu m-a demachiat asa cum trebuie si nu mi-a dat cu creme pentru protectie;

Va rog sa-mi spuneti unde sa merg(poate aveti si poze cu coafurile voastre).

Multumesc

adrryana
16.07.2007, 14:04:33
Salutare!! Am si eu nunta tot la Donaris pe 26 aug. Insa am o mica problema....cand am ales restaurantul cei de acolo ne-au zis ca ei colaboreaza cu o firma care se ocupa cu decorarea restaurantului dar nu ne obliga sa alegem firma respectiva. Nici eu nu locuiesc in Braila si nu am avut timp sa iau legatura cu ei. Spune-mi te rog frumos cum ai rezolvat tu cu decorarea restaurantului.

manusa
16.07.2007, 14:12:57
Salutare!! Am si eu nunta tot la Donaris pe 26 aug. Insa am o mica problema....cand am ales restaurantul cei de acolo ne-au zis ca ei colaboreaza cu o firma care se ocupa cu decorarea restaurantului dar nu ne obliga sa alegem firma respectiva. Nici eu nu locuiesc in Braila si nu am avut timp sa iau legatura cu ei. Spune-mi te rog frumos cum ai rezolvat tu cu decorarea restaurantului.

- nu am ales firma respectiva;
- am vorbit cu Galia - firma o gasesti pe Plevnei, langa After Dark(ti-o recomand cu placere) - ii poti spune ca ai discutat cu Aurora

Mult succes;-)

adinutzu
18.07.2007, 20:58:42

Si eu ti-o recomand cu toata increderea. Si eu tot la Donaris am avut nunta pe 07 iulie si restaurantul si terasa au fost nemaipomenite datorita ei.

adrryana
19.07.2007, 12:02:57
Si eu ti-o recomand cu toata increderea. Si eu tot la Donaris am avut nunta pe 07 iulie si restaurantul si terasa au fost nemaipomenite datorita ei.
Felicitari!! Casa de piatra!! Poti sa-mi dai te rog mai multe detalii despre decoratiunile alese de tine (flori, baloane)? De fapt, daca nu e deranjul prea mare, te-as ruga sa-mi dai cateva poze cu restaurantul...plss :* :">

lucig
19.07.2007, 14:27:20
Este langa biserica Sf. Imparati. Cum vii de pe strada Scolilor, pe partea dreapta, cand ajungi la biserica, faci drapta, pe strada Plevna. Atunci o sa vezi salonul.
scuze ca ma bag
dar strada este rahova

lucig
19.07.2007, 14:35:14
fetelor am si eu o intrebare ati auzit ceva de un salon pe str plevna in spatele cinema bulevard, la o casa,
este ceva bun acolo am auzit ca sunt niste preturi......

mihaela_2006
19.07.2007, 17:15:36
nu stiu de acest salon

adinutzu
20.07.2007, 00:44:14
Felicitari!! Casa de piatra!! Poti sa-mi dai te rog mai multe detalii despre decoratiunile alese de tine (flori, baloane)? De fapt, daca nu e deranjul prea mare, te-as ruga sa-mi dai cateva poze cu restaurantul...plss :* :">

Multumesc frumos! Va doresc petrecere frumoasa si multa fericire! Inca nu am poze, luni cel tarziu le am si am sa postez. Acum pot doar sa-ti explic in cateva cuvinte: nu am avut baloane, ci doar aranjamente florale si lumanari. Culorile au fost auriu si maro ciocolata. Si Galia stie sa asorteze tot: scaune, mese, servetele, aranjamente florale, marturii, meniuri, toate decoratiunile pentru stalpi, pereti, etc. E foarte atenta la detalii si nu-i scapa nimic. Totul e perfect. Creaza efecte de lumini si umbre cu tot felul de becuri, beculete si perdele de lumini. Noi dupa ce am ales restaurantul aveam putin emotii pentru ca nu e cine stie ce inauntru, iar terasa e foarte simpla, dar in seara nuntii arata de vis. O sa te conving mai mult dupa ce pun pozele..

adinutzu
20.07.2007, 00:48:45
Cred ca sunt un pic off topic, asa ca daca tot suntem la subiectul saloane, pot sa va zic ca eu m-am aranjat la Beauty Center si am fost foarte multumita. Machiajul a fost perfect, vorbesc de Nicoleta, patroana, restul fetelor nu ma pronunt, perfect, fara cusur, nicaieri nu am mai fost asa multumita, iar la pieptanat, Ana, fata care m-a aranjat, m-a inteles foarte bine, am colaborat pentru fiecare suvita si rezultatul a fost super.

adrryana
20.07.2007, 10:03:01
Multumesc frumos! Va doresc petrecere frumoasa si multa fericire! Inca nu am poze, luni cel tarziu le am si am sa postez. Acum pot doar sa-ti explic in cateva cuvinte: nu am avut baloane, ci doar aranjamente florale si lumanari. Culorile au fost auriu si maro ciocolata. Si Galia stie sa asorteze tot: scaune, mese, servetele, aranjamente florale, marturii, meniuri, toate decoratiunile pentru stalpi, pereti, etc. E foarte atenta la detalii si nu-i scapa nimic. Totul e perfect. Creaza efecte de lumini si umbre cu tot felul de becuri, beculete si perdele de lumini. Noi dupa ce am ales restaurantul aveam putin emotii pentru ca nu e cine stie ce inauntru, iar terasa e foarte simpla, dar in seara nuntii arata de vis. O sa te conving mai mult dupa ce pun pozele..
Ms frumos!!! Abia astept sa vad pozele!

elena_i
21.07.2007, 10:30:30
unde mai exact e firma asta eu merg sapt viitoare la braila sa imi aleg firma si as vrea sa vb si cu tipa asta.cam cate sunt preturile?

mihaela_2006
21.07.2007, 13:00:56
aici gasesti nr de telefon al firmei

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2475&page=3

elena_i
21.07.2007, 18:51:28
aici gasesti nr de telefon al firmei

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2475&page=3

multumesc mult de tot :*:*:*:*:*

mihaela_2006
21.07.2007, 20:16:32
cu placere

valentina
01.08.2007, 21:11:42
M-am coafat la twice ,la Geanina ,1150 000 am dat pe coafat ,manichiura si machiaj.M-am dus cu poza si m-a facut intocmai.

mihaela_2006
01.08.2007, 21:14:32
multumim de informatii. Nu te-a costat mult

Matzoi
03.08.2007, 08:47:14
M-am coafat la twice ,la Geanina ,1150 000 am dat pe coafat ,manichiura si machiaj.M-am dus cu poza si m-a facut intocmai.
BUna! Ce fel de produse pentru machiat foloseste? Si mie mi-a recomandat-o cineva dar nu stiu inca ce sa aleg. Asa ca sfaturile tale sunt bine venite.
Pup

minodora_munteanu
03.08.2007, 13:55:14
Buna, Valentina!
Am observat ca ai avut nunta la Flora in Lac unde voi avea si eu nunta pe 25 august. ;;)
As vrea sa stiu daca ai decorat localul cu Galia si cum a fost? Si apoi m-ar interesa cum sta treaba cu chelnerii, daca ofera servicii de calitate (daca fura), daca te-au lasat sa aranjezi alt fel mesele si scaunele decat o fac ei in mod obisnuit. In general..impresii in urma experintei Flora...
Apropo..a fost foarte cald? Fac fata ventilatoarele alea ce atarna de tavan?;)) Si ceva foarte imporatant (eu inca nu i-am intrebat) au masina de gheata?
Merci mult !

valentina
04.08.2007, 20:15:07
Experienta la Flora a fost una foarte placuta,mancarea a fost de nota 10,seful de nota 20 i-am predat pe roces verbal tot ce am dus inainte si l-a fel ne-a inapoiat tot ce a ramas incusiv ,tiulul de la tort,apa minerala care a ramas si care era oferita in meniu de ei,salatini,vin,bere,sampanie,garone.
Marele impediment a fost caldura ,am avut ziua cea mai calduroasa,nu fac fata ventilatoarele,dar la noi s-a mancat si dansat si pe terasa.
Seful de acolo e un om serios care ne-a dat multe sfaturi de bine si a stat toata noaptea nuntii acolo.
Vezi ca nu functioneaza toate ventilatoarele.
Atentie la ospatarite ,instruieste-le dinainte ca nu prea sunt atente la mese,noi ne-am trezit la masa fara apa si paine.
Au masina de gheata si chiar aduc la mese.
Legat de aranjarea salii noi am avut 110 persoane si am aranjat sala in asa fel incat sa nu para nici gol si nici inghesuit.
Aranjamentul Galiei a fost intocmai cum stabilisem ,cu exceptia mesei de prezidiu de care nu stiam nimic cum va arata si intradevar a fost superba.
Daca te mai pot ajuta cu cea mai mare placere.

kala_elena
06.08.2007, 11:20:18
Buna, Valentina!
Am observat ca ai avut nunta la Flora in Lac unde voi avea si eu nunta pe 25 august. ;;)
As vrea sa stiu daca ai decorat localul cu Galia si cum a fost? Si apoi m-ar interesa cum sta treaba cu chelnerii, daca ofera servicii de calitate (daca fura), daca te-au lasat sa aranjezi alt fel mesele si scaunele decat o fac ei in mod obisnuit. In general..impresii in urma experintei Flora...
Apropo..a fost foarte cald? Fac fata ventilatoarele alea ce atarna de tavan?;)) Si ceva foarte imporatant (eu inca nu i-am intrebat) au masina de gheata?
Merci mult !
Draga mea am incercat sa iti raspund la PM dar imi tot da mesaj ca ai ales sa nu primesti nici un fel de PM, asa ca iti raspund aici.
Eu am fost foarte multumita de serviciile Galiei, si am multumirea sufleteasca ca am fost prima care a folosit combinatia dintre argintiu si lila - noi am pornit de la faptul ca am avut argintiu pe rochita. Galia a facut husele argintii special pentru nunta noastra si am satisfactia ca am fost primii la care au fost folosite. Am venit cu idei noi - combiatia culorilor, buchetul meu, tortul...
Nu am cum sa te ajut cu opinii despre restaurantul inchiriat de voi si nici cu pareri despre formatie. Nu am avut niciodata intentia de a face nunta in afara Brailei deci nu ne-a interesat deloc restaurantele din Lac.
Daca ai doresti alte detalii astept cu drag intrebarile tale.
Succes la pregatiri!

minodora_munteanu
06.08.2007, 12:22:17
Multumesc mult pentru detalii!
Sunt convinsa ca restaurantul a fost decorat splendid datorita Galiei. Am incredere ca si la mine va iesi cum visez.
La mine, pe langa husele argintii se vor folosi culorile lila si mov pruna ce vor aparea evident si in aranjamentele florale, ba chiar si fructele de pe masa vor fi in culorile mentionate evident si tortul.
Apropo, unde ai facut tu tortul si ce a continut?
Noi inca nu am vorbit cu nicio cofetarie pentru tort insa sper sa nu fie prea tarziu.
Desi initial nu am agreat foarte mult combinatia (eu preferand culorile calde de toamna), vorbind cu Galia am ajuns la concluzia ca lila+mov pruna este o combintie extrem de eleganta si ni se potriveste.
Sunt foarte curioasa cum va arata totul la nunta mea..prin urmare abia daca mai reusesc sa dorm noaptea.:D Numai ganduri si ganduri!8-}
Ma bucur ca ai avut o nunta atat de frumoasa!
Iti multumesc pentru aceste discutii reconfortante si iti doresc o vara frumoasa in continuare!

kala_elena
06.08.2007, 14:04:20
Multumesc mult pentru detalii!
Sunt convinsa ca restaurantul a fost decorat splendid datorita Galiei. Am incredere ca si la mine va iesi cum visez.
La mine, pe langa husele argintii se vor folosi culorile lila si mov pruna ce vor aparea evident si in aranjamentele florale, ba chiar si fructele de pe masa vor fi in culorile mentionate evident si tortul.
Apropo, unde ai facut tu tortul si ce a continut?
Noi inca nu am vorbit cu nicio cofetarie pentru tort insa sper sa nu fie prea tarziu.
Desi initial nu am agreat foarte mult combinatia (eu preferand culorile calde de toamna), vorbind cu Galia am ajuns la concluzia ca lila+mov pruna este o combintie extrem de eleganta si ni se potriveste.
Sunt foarte curioasa cum va arata totul la nunta mea..prin urmare abia daca mai reusesc sa dorm noaptea.:D Numai ganduri si ganduri!8-}
Ma bucur ca ai avut o nunta atat de frumoasa!
Iti multumesc pentru aceste discutii reconfortante si iti doresc o vara frumoasa in continuare!
Cunosc foarte bine combinatiile!:DTortul a fost facut din diplomat cu fructe, invelit in martipan, si a avut aceleasi nunte precum intreaga nunta. A fost facut la Select. A iesit splendid. Maine o sa atasez fotografii!

minodora_munteanu
06.08.2007, 14:17:33
Abia astept sa le vad!:D

valentina
06.08.2007, 17:59:39
Draga Elena,nu vreau sa te dezamagesc dar husele argintii au fost facute pentru amandoua ,eu am vb cu galia din martie si a zis ca daca reuseste sa mai gasesaca o nunta pe argntiu face huse argintii

kala_elena
07.08.2007, 08:31:50
Draga Elena,nu vreau sa te dezamagesc dar husele argintii au fost facute pentru amandoua ,eu am vb cu galia din martie si a zis ca daca reuseste sa mai gasesaca o nunta pe argntiu face huse argintii
Nu ai cum sa ma dezamagesti, pentru ca noi am vorbit cu ea de la finele anului trecut, apoi la mijlocul lunii februarie, dupa ce am terminat eu sesiunea.:*

kala_elena
07.08.2007, 08:35:14
;;)Cred ca suntem rau de tot Off topic!:">

annybunny
07.08.2007, 15:24:24
Elena, nu pui si niste poze de la restaurant sa vedem si noi tortul ^:)^

minodora_munteanu
07.08.2007, 15:26:23
Buna fetelor!
E adevarat ca discutia a devenit off topic insa ma distrez teribil navigand pe acest forum si nu ma pot abtine.
Din sirul povestirilor "what women feel proud of" trebuie sa mentionez ca eu am vorbit cu Galia din mai 2006 iar in septembrie 2006 stiam deja cum va arata in termeni de decorare nunta mea ce va fi pe 25 august 2007 (inclusiv huse argintii). :)):)):)):)) o:-) o:-)
Sunt absolut convinsa ca aceste interventii ale noastre fac deliciul Galiei care mai tine pulsul pietei din cand in cand intrand aici. Prin urmare, sincer ma bucur ca o ajutam sa-si promoveze serviciile.<:-P Oricum merita!

Fiecare nunta are frumusetea ei ce tine pe langa locatie, decorare, muzica, si de oameni si de modul in care acestia isi pun amprenta asupra evenimentului. (mire si mireasa)
Prin urmare, sunt convinsa ca cele ce ati trait deja experienta minunata numita nunta, cat si noi, cele asteapta cu emotii evenimentul, suntem niste fericite pana si pentru faptul ca avem un loc unde sa impartasim din trairile noastre.
Ma bucur sa invat din experientele altora si voi fi mai mult decat bucuroasa sa impartasesc din experienta mea atunci cand va fi trecut...pana atunci..sperante si emotii!;;)
Va pup!

kala_elena
07.08.2007, 18:56:12
Buna fetelor!
E adevarat ca discutia a devenit off topic insa ma distrez teribil navigand pe acest forum si nu ma pot abtine.
Din sirul povestirilor "what women feel proud of" trebuie sa mentionez ca eu am vorbit cu Galia din mai 2006 iar in septembrie 2006 stiam deja cum va arata in termeni de decorare nunta mea ce va fi pe 25 august 2007 (inclusiv huse argintii). :)):)):)):)) o:-) o:-)
Sunt absolut convinsa ca aceste interventii ale noastre fac deliciul Galiei care mai tine pulsul pietei din cand in cand intrand aici. Prin urmare, sincer ma bucur ca o ajutam sa-si promoveze serviciile.<:-P Oricum merita!

Fiecare nunta are frumusetea ei ce tine pe langa locatie, decorare, muzica, si de oameni si de modul in care acestia isi pun amprenta asupra evenimentului. (mire si mireasa)
Prin urmare, sunt convinsa ca cele ce ati trait deja experienta minunata numita nunta, cat si noi, cele asteapta cu emotii evenimentul, suntem niste fericite pana si pentru faptul ca avem un loc unde sa impartasim din trairile noastre.
Ma bucur sa invat din experientele altora si voi fi mai mult decat bucuroasa sa impartasesc din experienta mea atunci cand va fi trecut...pana atunci..sperante si emotii!;;)

Va pup!
:)):)):)):)):)):)):)):))Ce draguta esti! Mai urmeaza sa apara o mireasa din 2008 care sa spuna ca ea a vorbit cu Galia de la Craciunului lui 2005 pentru huse argintii!<:-P
Consider ca nunta mea a fost minunata pentru ca amprenta personalitatii mele s-a vazut in tot! De la culori la sticlele de multumire cu eticheta pesonalizata pe care am oferit-o persoanelor dragi inimilor noastre! Oamenii, de la nasi la invitatii mai putin cunoscuti, au fost minunati!
O nunta minunata ce doresc sa o aiba toate viitoarele miresici ce vor folosi nuantele de argintiu si lila, indiferent cand le-a trecut prin cap aceasta combinatie;;)!
Pupici dulci!:*:*

kala_elena
07.08.2007, 19:06:08
Elena, nu pui si niste poze de la restaurant sa vedem si noi tortul ^:)^
Draga mea, azi am muncit foooooarte mult si am facut albumele cu fotografiile de la nunta.:"> Sunt toate in semnatura, la dragan_ev's photos.
Am incercat sa atasez direct fotografiile dorite de tine, dar se pare ca viteza mea de transfer este una insuficienta. Voi incerca si maine!:*

minodora_munteanu
07.08.2007, 19:36:38
:)):)):)):)):)):)):)):))Ce draguta esti! Mai urmeaza sa apara o mireasa din 2008 care sa spuna ca ea a vorbit cu Galia de la Craciunului lui 2005 pentru huse argintii!<:-P
Consider ca nunta mea a fost minunata pentru ca amprenta personalitatii mele s-a vazut in tot! De la culori la sticlele de multumire cu eticheta pesonalizata pe care am oferit-o persoanelor dragi inimilor noastre! Oamenii, de la nasi la invitatii mai putin cunoscuti, au fost minunati!
O nunta minunata ce doresc sa o aiba toate viitoarele miresici ce vor folosi nuantele de argintiu si lila, indiferent cand le-a trecut prin cap aceasta combinatie;;)!
Pupici dulci!:*:*
=)) Da exact! Chiar vorbeam cu o colega de birou astazi si desi ea este din Bucuresti si nici nu intentioneaza sa se casatoreasca in urmatorii 2-3 ani, imi spunea ca poate ar trebui sa vobeasca si ea de pe acum cu Galia sa stabileasca totul ca ea sa fie prima ce va fi vorbit atunci cand se va casatori. :)) :)) :))
E amuzant rau de tot!
Abia astept sa uploadezi fotografiile!
Pupici!

Matzoi
11.08.2007, 19:20:39
Scuza-ma ca te intreb dar e asa un mare secret marca produselor folosite de cei de la Twice? Sau poate n-ai vazut mesajele mele?

valentina
11.08.2007, 23:33:48
Ti-am raspuns pm, chiar nu le-am observat ce marca sunt , nu e nici un secret ,machiajul meu il vezi in poze ,eu am fost multumita ca afost discret,natural si cel mai important ca arezistat la caldura din 21 iulie.:*

Matzoi
12.08.2007, 20:25:28
Ti-am raspuns pm, chiar nu le-am observat ce marca sunt , nu e nici un secret ,machiajul meu il vezi in poze ,eu am fost multumita ca afost discret,natural si cel mai important ca arezistat la caldura din 21 iulie.:*
Eu nu am primit nici un mesaj pe privat. Sorry!

Matzoi
17.08.2007, 14:25:37
Cum o cheama pe fata de la Twice care te-a machiat?

Matzoi
20.08.2007, 14:06:29
Uraaa!!! Am reusit sa ma programez la coafor si la machiaj pana la urma. Eu initial voiam la Kameea dar se ocupase asa ca eram cam in criza caci eu nu stiu absolut deloc coaforurile si cofezele din Braila.
Asadar va fi asa: coafor la Helen si machiaj la Artemis (la dna Artemis) care am inteles ca lucreaza bine si in plus au produse Malu Wiltz care sunt super tari.
Sper sa fie totul bine!

roxa13
21.08.2007, 11:47:44

Buna, eu am fost miresica in mai si iti recomand cu caldura Salonul Abbate!!Acolo m-am machiat si coafat ,,,,,,,,si ch am fst incantata!Ce-i drept cunosc ff bine si coafeza si machieuza,,,,,,,dar au fac o treaba buna,,,,,,
pupici

annybunny
21.08.2007, 22:53:16
Buna, eu am fost miresica in mai si iti recomand cu caldura Salonul Abbate!!Acolo m-am machiat si coafat ,,,,,,,,si ch am fst incantata!Ce-i drept cunosc ff bine si coafeza si machieuza,,,,,,,dar au fac o treaba buna,,,,,,
pupici

Dar tu ai avut nunta in Braila? Ca am vazut in Profilul tau ca scrie BUCURESTI?????? Salonul e in bucuresti?

Matzoi
28.08.2007, 22:09:55
Fetelor pot sa va spun cu mana pe inima ca va puteti duce cu cea mai mare incredere la machiaj la ARTEMIS iar la coafor la Helen la Dana.
Au fost super ambele doamne. Deocamdata n-am poze dar vreau sa zic ca m-au aranjat super fara nici o proba.
Cat despre Dna Artemis a fost de vis, a stat 1ora jumate sa ma faca. Pana nu m-a facut perfecta nu m-a lasat.

annybunny
28.08.2007, 23:04:20
Fetelor pot sa va spun cu mana pe inima ca va puteti duce cu cea mai mare incredere la machiaj la ARTEMIS iar la coafor la Helen la Dana.
Au fost super ambele doamne. Deocamdata n-am poze dar vreau sa zic ca m-au aranjat super fara nici o proba.
Cat despre Dna Artemis a fost de vis, a stat 1ora jumate sa ma faca. Pana nu m-a facut perfecta nu m-a lasat.

Subscriu...eu mam facut la ambele, coafat si machiaj cand am fost domnisoara de onoare...si mireasa de atunci tot acolo sa machiat si coafat si au facut-o super...dak vreti poze sa-mi dati un PM...
Masi face si la anu acolo, problema ie ca noi o sa plecam de la tara, ca acolo locuieste soacra mea (Cuza Voda de Stancuta) si nu am cum sa ajung inainte la BR ptr coafat sau machiat...asa k nush ce sa fak om vedea....

crissaoct
29.08.2007, 09:09:06
servus gagicutze!
am inteles, helen si artemis... de retinut
eu as prefera kameea ca este f aproape de mine, am vb cu o doamna tanta, am vazut ca mai devreme s-a vorbit ceva de ea, dar pana la urma a fost cineva la ea? se stie cum lucreaza?!?!?!?!?!? ^:)^
si de machiat la kameea ce stiti?!?!?!? in afara de pret ca am vazut ca e bun... tot spus de voi...
as fii recunoscatoare pt un raspuns
pupicii cu caru'

Matzoi
30.08.2007, 00:25:25
servus gagicutze!
eu as prefera kameea ca este f aproape de mine, am vb cu o doamna tanta, am vazut ca mai devreme s-a vorbit ceva de ea, dar pana la urma a fost cineva la ea? se stie cum lucreaza?!?!?!?!?!? ^:)^
si de machiat la kameea ce stiti?!?!?!? in afara de pret ca am vazut ca e bun... tot spus de voi...
pupicii cu caru'
Ce pot sa-ti spun de Kameea este ca: acolo m-am pensat si a fost OK, insa la Artemis a fost super ok la pensat.
In ceea ce priveste produsele de machiaj l'orealul folosit de cei de la Kameea nu se va compara niciodata cu Malu Wiltz (marca produselor folosite de Artemis). In plus la Artemis n-am fost la nici o proba inainte dar vreau sa zic ca tipa a fost super tipicara. Machiajul n-a curs absolut deloc, nu a fost strident (bine eu sunt si blonda si....) iar toata lumea a fost surpinsa placut de modul in care m-a schimbat machiajul.
Nu stiu mai nimik de cei de la Kameea, dar cand i-am zis Dnei Artemis ca voiam sa merg initial la Kameea a strambat un pic din nas referitor la aptitudinile fetei de acolo.
Acum imi pare rau ca nu pot face o diferenta intre cele doua. Eu am ajuns cu totul intamplator la Artemis (cei de la Kameea nemaiavand loc liber) dar sincera sa fiu nu-mi pare rau. Intr-adevar machiajul e mai scump (este 50ron) dar parerea mea este ca merita. Daca nu esti hotarata mergi si fa o proba si vezi ce alegi.
Pupici.

PS: in plus vreau sa zic ca Dna Artmeis mi-a dat si rujurile ei imprumut sa ma mai retusez, avand in vedere ca era prima data cand ma vedea.

Matzoi
30.08.2007, 00:27:43
servus gagicutze!
pupicii cu caru'
In cazul in care te hotarasti la ea sa te duci doar la ea si nu la fata cu care mai lucreaza ea (o tipa Geanina parca).

crissaoct
30.08.2007, 12:58:40
In cazul in care te hotarasti la ea sa te duci doar la ea si nu la fata cu care mai lucreaza ea (o tipa Geanina parca).
mersi fain, sunt acum hotarata 90 catre artemis, numai ca tre' sa vb cu dansa ca acum mi-am dat seama dar noi vom fi vreo 4 la coafat si machiat asa ca tre' sa vb sa-si faca timp...
mare problema si cu frumusetea asta...
pup

printesa_ralu
30.08.2007, 13:04:08
Eu sunt din Bucuresti si am gasit pe net un make-up artist profesionist.....pentru proba ia 20 eur si pt ziua nuntii cu deplasare - 80 eur....cum vi se pare?

crissaoct
30.08.2007, 13:19:40
Eu sunt din Bucuresti si am gasit pe net un make-up artist profesionist.....pentru proba ia 20 eur si pt ziua nuntii cu deplasare - 80 eur....cum vi se pare?
nici chiar asa... eu una nu as da numai pe machiat atat!!!!!!!!! :-&

adela_mc
01.09.2007, 20:51:56
buna miresici,eu stau la Galati insa voi pleca de acasa de la parinti care stau in Braila.
Am citit conversatiile voastre si tare ma bate gandul sa merg si eu la Artemis dar problema e ca nu stiu unde se afla,si ce preturi au.
Poate ma ajutati voi .
:) :) :)

adrryana
04.09.2007, 20:44:26
Buna miresicilor,
Eu am fost miresica pe 26 august si m-am machiat si coafat la Kameea. Am fost ffffffoarte multumita. Nu mi-a venit sa cred cand m-am privit in oglinda. Nu am facut nici o proba inainte de nunta dar rezultatul a fost de vis. Poate va ajuta parerea mea in luarea acestei decizii. Va doresc o nunta de neuitat. Pupici!!!:x

adrryana
04.09.2007, 20:45:19
Saptamana aceasta o sa primesc pozele de la nunta si o sa le atasez. :x

mihaela_2006
04.09.2007, 21:19:13
asteptam pozele:x casa de piatra!

Dolly2008
19.09.2007, 17:34:16
de coafat am unde si nu imi fac griji,dar de machiat chiar nu stiu unde sa ma duc voi ce imi recomandati....?????#-o

annybunny
19.09.2007, 20:59:03
de coafat am unde si nu imi fac griji,dar de machiat chiar nu stiu unde sa ma duc voi ce imi recomandati....?????#-o

De machiat iti recomand sa te machiezi la ARTEMIS iar pentru fete care cauta un coafor, va recomand HELEN.

ameli2008
20.01.2008, 21:18:09
De machiat iti recomand sa te machiezi la ARTEMIS iar pentru fete care cauta un coafor, va recomand HELEN.
ai dreptate.si eu consider ca sunt cele mai bune.acolo m-am aranjat cand am fost domnisoara de onoare la nunta surorii mele si am fost fff multumita.pt.nunta tot acolo ma voi duce.

monica182
16.05.2008, 23:09:42
fetelor ce salon imi recomandati in braila sa ma coafez si sa ma machiez?? la care ati fost voi si v-a placut!!!!

andraelen
17.05.2008, 11:26:17
fetelor ce salon imi recomandati in braila sa ma coafez si sa ma machiez?? la care ati fost voi si v-a placut!!!!

eu o sa merg la "New Vision" cu nasa!nu am fost niciodata acolo dar nasa acolo se vopseste de mult si se aranjeaza si e multumita!

annybunny
18.05.2008, 14:09:27
eu o sa merg la "New Vision" cu nasa!nu am fost niciodata acolo dar nasa acolo se vopseste de mult si se aranjeaza si e multumita!
Hello Andra :*
Spune-mi si mie unde este salonul asta >:D<

ali_steg
29.05.2008, 19:28:52
Fetelor, va rog sa-mi spuneti daca stiti cum machiaza si coafeaza de nunta la Femina. Inca nu am decis unde merg, sper sa ma ajutati voi.

karmen_eli
10.07.2008, 11:07:52
Va rog mult cine imi spune si mie care este cel mai bun salon din Braila. Sunt plecata din Braila de vreo 7 ani si nu mai stiu ce s-a mai deschis si care . Mama vrea sa ma ia de acasa, din Braila dar nunta o sa fie in Constanta. Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!:(

andraelen
10.07.2008, 13:01:35
Va rog mult cine imi spune si mie care este cel mai bun salon din Braila. Sunt plecata din Braila de vreo 7 ani si nu mai stiu ce s-a mai deschis si care . Mama vrea sa ma ia de acasa, din Braila dar nunta o sa fie in Constanta. Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!:(

pai faceti atatea ore pe drum?sunt mai multe,femina,new vision,beauty center,helen,artemis,...etc

annybunny
28.07.2008, 12:15:43
Eu pana la urma o sa ma duc la BR sa ma machiez si coafez. La Salon Helen & Artemis. Cu o zi inainte, vineri, ma tund, vopsesc si apoi ma coafez ptr inchinat si sambata ma coafez si machiez ;))

issa3
29.07.2008, 13:43:41
fetelor care stiti cat costa un machiaj profesionist in braila?

multumesc

annybunny
29.07.2008, 23:35:09
fetelor care stiti cat costa un machiaj profesionist in braila?

multumesc
Sincera sa fiu, chiar nu stiu, baniuesc undeva intre 100-150 RON :) (Asa cred ca e la Artemis)

issa3
10.08.2008, 12:27:36
eu am gasit un salon deschis langa blocul meu (au preturi de inceput) si mi-au spus ca machiatul de mireasa este 35 ron,acolo o sa merg sa ma si coafez fiinca este comod, fiind la 5 minute de bloc.

andraelen
11.08.2008, 10:48:06
eu am gasit un salon deschis langa blocul meu (au preturi de inceput) si mi-au spus ca machiatul de mireasa este 35 ron,acolo o sa merg sa ma coafez fiinca este comod, fiind la 5 minute de bloc.

eu m-am coafat si machiat la lory style pana la urma(m-a costat 18 lei machiajul,100 coafat,manechiura,pus voal)...la new vision ma costa vreo 4 mil vopsit,coafat,machiat,manechiura...si am renuntat!

issa3
12.08.2008, 12:13:12
eu m-am coafat si machiat la lory style pana la urma(m-a costat 18 lei machiajul,100 coafat,manechiura,pus voal)...la new vision ma costa vreo 4 mil vopsit,coafat,machiat,manechiura...si am renuntat!

unde este salonul asta?

andraelen
12.08.2008, 13:44:36
unde este salonul asta?

e la parterul unui bloc vis-a-vis de billa de pe ramnicu sarat!un pic mai incolo de piata mare!

maria80
24.10.2008, 15:23:33
Fetelor, pentru cine s-a machiat la Kameea, puteti sa-mi spuneti daca pe tipa o cheama Madalina? Eu ma duc la ea in general la cosmetica dar la machiaj nu am fost si ma intrebam daca e ok.
Referitor la Artemis si Helen, despre care s-a tot vorbit pe acest topic, este vorba de unul si acelasi salon? Cum se numeste si unde se afla mai exact? Preturile cum sunt?
Multumesc!

andreea_miresica
13.01.2009, 17:13:02
cine stie sa imi recomande si mie un salon bun in giurgiu????

karoline
15.01.2009, 22:30:28
cine stie sa imi recomande si mie un salon bun in giurgiu????
in braila mergeti la twice pe str scolilor la intersectie cu dorobanti

dydy21
25.02.2009, 13:00:06
anul trecut am fost la mai multe nunti si mam dus sa ma coafez la diferite saloane pt a vedea care isi da interesul mai mult si sa ma hotarasc si la care ma voi coafa la nunta dar niciunul nu mia placut poate ma puteti ajuta fetelor sa gasesc unul cara sami placa>:D<

ameli2008
25.02.2009, 18:13:31
anul trecut am fost la mai multe nunti si mam dus sa ma coafez la diferite saloane pt a vedea care isi da interesul mai mult si sa ma hotarasc si la care ma voi coafa la nunta dar niciunul nu mia placut poate ma puteti ajuta fetelor sa gasesc unul cara sami placa>:D<
la helen ai incercat?

dbella
26.02.2009, 11:19:49
la femina nu coafeza bine?eu am multe prietene care s-au coafat la femina si la new vision.dar o sa ma mai gandesc

dia22
26.02.2009, 15:48:15
niste tarife ptr coafat si machiaj cine stie.mccccccccccccc

annybunny
26.02.2009, 19:30:51
Coafat Mireasa 170 RON(Helen), Machiat 90 RON (Artemis)

violeta98
24.06.2009, 16:11:12
nu imi plac cocurile le urasc vreau un sfat va rog

gabiz72
28.06.2009, 23:51:31
la femina nu coafeza bine?eu am multe prietene care s-au coafat la femina si la new vision.dar o sa ma mai gandesc
buna,
mergi la salonul "select" de pe vizirului unde este si statia gospodina.
Eu am fost la dra Gabi si am fost f multumita.

gabiz72
28.06.2009, 23:54:01
la helen ai incercat?
buna,la salon select pe vizirului (statia gospodina)

Daphnne
04.07.2009, 10:02:29
Buna fetelor,va rog daca vreti sa-mi recomandati si mie un salon din Braila unde pot sa ma coafez si machiez, dar sa nu ajung acasa si sa trebuiasca sa ma spal pe cap si sa ma machiez singura..eventual si niste preturi mi-ar fi de foarte folos... mentionez ca as vrea un coc, dar nu e de mireasa... si cam cu cat timp inainte ar trebui sa-mi fac o programare...
multumesc anticipat..

p.s. nu sunt din Braila, si de aceea va rog sa-mi recomandati ce e mai bun :)

annybunny
04.07.2009, 12:45:10
Buna fetelor,va rog daca vreti sa-mi recomandati si mie un salon din Braila unde pot sa ma coafez si machiez, dar sa nu ajung acasa si sa trebuiasca sa ma spal pe cap si sa ma machiez singura..eventual si niste preturi mi-ar fi de foarte folos... mentionez ca as vrea un coc, dar nu e de mireasa... si cam cu cat timp inainte ar trebui sa-mi fac o programare...
multumesc anticipat..

p.s. nu sunt din Braila, si de aceea va rog sa-mi recomandati ce e mai bun :)
Buna Dany :* Eu mam coafat la salonul Helen si mam machiat la Artemis (sunt unul langa altul) Coafatul a costat 170 RON iar machiatul 90 RON (de mireasa) Am fost foarte multumita, ambele au rezistat pana dimineata. Programare cam cu 1 luna inainte, ca sunt multe nunti vara. Pupici :*

Daphnne
05.07.2009, 23:24:54
Buna Dany :* Eu mam coafat la salonul Helen si mam machiat la Artemis (sunt unul langa altul) Coafatul a costat 170 RON iar machiatul 90 RON (de mireasa) Am fost foarte multumita, ambele au rezistat pana dimineata. Programare cam cu 1 luna inainte, ca sunt multe nunti vara. Pupici :*

Merci frumos...
dar un coafat de ocazie cam ce pret are... stiu ca peste tot miresele au preturi speciale...

alina_220585
01.08.2009, 17:39:06
Salutare gagici, m-am hotarat sa incerc o proba la Helen si Artemis, va rog mult sa imi dati cateva repere ca sa imi fie mai usor sa le gasesc..sunt din Buc si voi fi presata de timp inainte de nunta..:-SS

Mersic

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

diana1284
18.08.2009, 12:01:31
a mers careva la femina pentru coafat si aranjat?mie imi cer 270 pentru machiat,coafat,manechiura,pedichiura....o sa fac si 2 3 probe inainte pentru siguranta dar as fi vrut sa aflu si pareri...ele au spus ca o sa fiu foarte multumita dar care spune altceva?lol

ameli2008
18.08.2009, 19:22:42
a mers careva la femina pentru coafat si aranjat?mie imi cer 270 pentru machiat,coafat,manechiura,pedichiura....o sa fac si 2 3 probe inainte pentru siguranta dar as fi vrut sa aflu si pareri...ele au spus ca o sa fiu foarte multumita dar care spune altceva?lol
eu cred ca pretul e ok.acum ai sa vezi tu la probe.si pt.o proba cam cat se ia ?tot atat?

AleriM
18.08.2009, 23:15:45
eu tot la Helen am programare pt coafat eu fiind mai mult prin Bucuresti am mers pe mana nasii mele am fost la o proba si vreau sa va zic ca am iesit WOW de acolo.Stilista se numeste Adina si e foarte placuta si receptiva la idei!Iar machiajul il voi face la Artemis de asemenea am auzit ca este foarte buna...

corydulcik
25.08.2009, 13:49:00
eu tot la Helen am programare pt coafat eu fiind mai mult prin Bucuresti am mers pe mana nasii mele am fost la o proba si vreau sa va zic ca am iesit WOW de acolo.Stilista se numeste Adina si e foarte placuta si receptiva la idei!Iar machiajul il voi face la Artemis de asemenea am auzit ca este foarte buna...
buna aleriM, daca esti dragutza imi poti da si mie adresa saloanelor Artemis si Helen sau macar un pct de reper...m-am tot uitat prin oras dupa ele..dar nu am vzt...plzz...si..dak esti si mai dragutza nijte preturi la coafat/makiaj mireasa practicate acolo...ms frumos anticipat :D
(p.s : stiu eu sigur k esti dragutza :* )

annybunny
25.08.2009, 14:57:27
buna aleriM, daca esti dragutza imi poti da si mie adresa saloanelor Artemis si Helen sau macar un pct de reper...m-am tot uitat prin oras dupa ele..dar nu am vzt...plzz...si..dak esti si mai dragutza nijte preturi la coafat/makiaj mireasa practicate acolo...ms frumos anticipat :D
Fetelor salonul Helen si Artemis sunt unul langa altul, pe bulevardul independentei, de la intersectia cu strada Scolilor, cum mergeti catre Republicii, pe partea stanga. Treceti de magazinul Diana, apoi Pinochio si o agentie de vacanta :* Spor la pregatiri in continuare <:-P

corydulcik
30.08.2009, 11:52:16
Fetelor salonul Helen si Artemis sunt unul langa altul, pe bulevardul independentei, de la intersectia cu strada Scolilor, cum mergeti catre Republicii, pe partea stanga. Treceti de magazinul Diana, apoi Pinochio si o agentie de vacanta :* Spor la pregatiri in continuare <:-P

ms frumos anny pt adresa...:* kiar azi ma duc sa investighez zona...si eventual maine...k azi e duminik...ma duc sa-mi fac programare ...:D pupi :*

AleriM
30.08.2009, 15:22:21
Merci mult corydulcik,annybunny are dreptate acolo sunt pozitionate saloanele si de coafura si de machiaj(un sfat pt coafura sa nu te duci la Ileana ca e depasita deja,fara suparare)iar despre machiaj nu stiu ce sa iti zic eu am auzit ca ar fi in jur de 1 mil la Artemis insa eu am ales sa imi fac machiajul la Estella deoarece asa mi-au recomandat mai multe cunostinte!

corydulcik
30.08.2009, 15:39:54
Merci mult corydulcik,annybunny are dreptate acolo sunt pozitionate saloanele si de coafura si de machiaj(un sfat pt coafura sa nu te duci la Ileana ca e depasita deja,fara suparare)iar despre machiaj nu stiu ce sa iti zic eu am auzit ca ar fi in jur de 1 mil la Artemis insa eu am ales sa imi fac machiajul la Estella deoarece asa mi-au recomandat mai multe cunostinte!

ms frumos AleriM pt sfaturi...am fost in recunoastere..si le-am gasit..ramane k maine sa ma duc sa-mi fac programare...:P...pt makiaj sper sa o gasesc libera pe d-na artemis...(k am citit k e tare prieputa) si...dak stii...pt coafura la cine sa ma duc d la helen?...pupi :*

AleriM
30.08.2009, 15:47:43
ms frumos AleriM pt sfaturi...am fost in recunoastere..si le-am gasit..ramane k maine sa ma duc sa-mi fac programare...:P...pt makiaj sper sa o gasesc libera pe d-na artemis...(k am citit k e tare prieputa) si...dak stii...pt coafura la cine sa ma duc d la helen?...pupi :*
uite eu initial tot la artemis am facut programare pt machiaj insa am vb cu persoane pe care la face ea(epilat tratament ect)si toate mi-au zis k la machiat e foarte ramolita plus ca nu e in tendinte cu moda...adica te face mai mult natural nu prea e bine pregatita in machiaj...in rest e foarte bune...eu m-am speriat si m-am dus la Estella la o fata bruneta care are curs absolvit in milano pt machiaj...asa ma simt mai in siguranta...pt coafura iti recomand pe adina!tot ea ma face si pe mine in ziua nuntii plus ca eu de fiiecare data cand aveam cate un evaniment in braila la ea ma duceam deci stiu ca e foarte buna!

corydulcik
30.08.2009, 16:10:54
uite eu initial tot la artemis am facut programare pt machiaj insa am vb cu persoane pe care la face ea(epilat tratament ect)si toate mi-au zis k la machiat e foarte ramolita plus ca nu e in tendinte cu moda...adica te face mai mult natural nu prea e bine pregatita in machiaj...in rest e foarte bune...eu m-am speriat si m-am dus la Estella la o fata bruneta care are curs absolvit in milano pt machiaj...asa ma simt mai in siguranta...pt coafura iti recomand pe adina!tot ea ma face si pe mine in ziua nuntii plus ca eu de fiiecare data cand aveam cate un evaniment in braila la ea ma duceam deci stiu ca e foarte buna!
AleriM...ms frum pt opinii...si sfaturi...o sa tin cont d ele...:* si asteptam pozici d la nunta..dat fiind k mai ai 5 zile...(app...tu ai nunta in aceeasi zi in care parintii mei fac si ei nunta..dar d 25 d ani de casatorie ) :P

annybunny
30.08.2009, 18:53:51
ms frumos anny pt adresa...:* kiar azi ma duc sa investighez zona...si eventual maine...k azi e duminik...ma duc sa-mi fac programare ...:D pupi :*
Cu placere :* Eu mam coafat la Madalina si am fost foarte multumita :)
De machiat, ma machiat o fata bruneta (la Artemis) D-na Artemis era in concediu atunci:)

cicoleta
30.08.2009, 19:42:07

AleriM,te astept cu pozici si apoi ma hotarasc si eu in privinta machiajului :)>-
Eu imi doresc un machiaj anii 1950..sunt acelea cu buze rosii,ochi conturati fin si accentuati ; pentru asta imi trebuie o tipa deschisa,tanara,neconventionala...
Apropo,am o prietena ce va fi miresica in aceeasi data cu tine si se face la par tot la Adina :-p si eu ma coafez in aceeasi zi cu voi,tot la adina :-p

ameli2008
30.08.2009, 20:01:41
AleriM,te astept cu pozici si apoi ma hotarasc si eu in privinta machiajului :)>-
Eu imi doresc un machiaj anii 1950..sunt acelea cu buze rosii,ochi conturati fin si accentuati ; pentru asta imi trebuie o tipa deschisa,tanara,neconventionala...
Apropo,am o prietena ce va fi miresica in aceeasi data cu tine si se face la par tot la Adina :-p si eu ma coafez in aceeasi zi cu voi,tot la adina :-p
va astept fetelor cu poze ca sa ma hotarasc si eu>:D<

corydulcik
30.08.2009, 22:06:36
va astept fetelor cu poze ca sa ma hotarasc si eu>:D<
da da...ai dreptate ameli...asteptam pozici...:* sa ne convingi...pupi :*

cicoleta
09.09.2009, 11:16:42
eu am fost la dana,la salonul helen ,dar era obosita dupa 3 mirese si pe mine m-a facut in graba..este serioasa si muncitoare,dar am plecat cam trista..nu a iesit cum vroiam, prea tapata..nu stiu ce sa zic..
acum caut si alte saloane,sa mai incerc..

AleriM
10.09.2009, 00:26:03
daca ai fost cu ea inesmna ca ne-am intalnit in coafor pe 5..eu am fost la ora 11.30 pana la 13 acolo...atasez ceva pozici aici ca sa le vedeti fetelor

ameli2008
10.09.2009, 13:08:51
daca ai fost cu ea inesmna ca ne-am intalnit in coafor pe 5..eu am fost la ora 11.30 pana la 13 acolo...atasez ceva pozici aici ca sa le vedeti fetelor
<:-P <:-P <:-P ai fost superbaaaaaaa;;) !imi place machiajul si rochita e superba!=P~ cum te-ai descurcat cu voalul eu nu mi-am luat voal lung ca mi-a fost frica ca ma va incomoda asa ca mi-am pus trena:-"

vivio
30.09.2009, 22:14:53
fetelor, puteti sa imi spuneti daca stiti cumva un salon in braila unde pot sa imi fac unghiile cu gel? Nu am mai incercat pana acum, insa sa bate un gand pentru nunta...eu am unghiile moi si nu as putea altfel niciodata sa le am lungi si frumoase. Pls, daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns. Eu acum locuiesc in Bucuresti, nunta o voi face la Braila, insa recunosc ca sunt cam depasita de tot ce mai e prin oras.

^:)^

Daphnne
01.10.2009, 11:37:11

buna, am si eu o intrebare:mi-ai putea spune de unde ti-ai luat rochita si voalul si cat te-a costat?
ai fost foarte frumoasa!
casa de piatra!
machiajul si coafura unde spuneai ca le-ai facut? la ce salon?

ameli2008
02.10.2009, 17:24:29
buna, am si eu o intrebare:mi-ai putea spune de unde ti-ai luat rochita si voalul si cat te-a costat?
ai fost foarte frumoasa!
casa de piatra!
machiajul si coafura unde spuneai ca le-ai facut? la ce salon?
iti raspund eu sper sa nu se supere.a fost la salonul helen acolo ma duc si eu chiar am fost azi pt. o proba si sunt multumita.ti-o recomand pe adina cu cea mai mare incredere;-)

vivio
04.10.2009, 18:56:47
fetelor, imi doresc tare mult ca la nunta sa imi fac un coc spaniol. Si-a facut cineva? Mi-as dori sa iasa exact asa cum imi doresc, prin urmare am nevoie de o recomandare de salon.

vivio
04.10.2009, 19:01:26
Buna fetelor,

M-am gandit ca de pe acest forum ne lipseste un subiect destul de important si anume cum vor arata unghiile noastre in ziua nuntii. Va astept cu recomandari si pareri despre saloanele care ne pot ajuta sa avem "opere de arta" pe unghiute.
Eu de cand ma stiu am avut unghii scurte pentru ca sunt moi si se rup mereu. Insa in ziua nuntii vreau sa fiu o diva cu unghii lungi si frumoase. Ma gandeam sa imi fac cu gel. Si-a facut cineva? e riscant? Imi strict si mai mult unghiile? Pls, help!

Daphnne
05.10.2009, 13:13:13
iti raspund eu sper sa nu se supere.a fost la salonul helen acolo ma duc si eu chiar am fost azi pt. o proba si sunt multumita.ti-o recomand pe adina cu cea mai mare incredere;-)

Am inteles... tu ti-ai facut cumva pozici acum la proba?
imi poti spune si cat te-a costat proba?
merci...
rochita de unde ti-ai luat-o?

cicoleta
08.10.2009, 22:52:23
Buna fetelor,
Eu la machiaj o recomand pe Magda de la Paradisius,este foarte priceputa!!!
La par,nu am ce sa va recomand,pentru ca d-na nu m-a facut cum vroiam eu intocmai !
Pentru sedinta foto in natura m-am dus la Lili de la Paradisius si mi-a placut ..au si promotia aceea ptr mirese si am iesit si mai ieftin!
..in ziua nuntii mele a plouat dar nu ne-am descurajat si a 3 a zi dupa nunta ,ne-am imbracat,ne-am machiat si am facut poze in natura ! ;))

Daphnne
09.11.2009, 00:32:30
Buna fetelor,

M-am gandit ca de pe acest forum ne lipseste un subiect destul de important si anume cum vor arata unghiile noastre in ziua nuntii. Va astept cu recomandari si pareri despre saloanele care ne pot ajuta sa avem "opere de arta" pe unghiute.
Eu de cand ma stiu am avut unghii scurte pentru ca sunt moi si se rup mereu. Insa in ziua nuntii vreau sa fiu o diva cu unghii lungi si frumoase. Ma gandeam sa imi fac cu gel. Si-a facut cineva? e riscant? Imi strict si mai mult unghiile? Pls, help!

e foarte buna ideea ta deoarece si eu am aceeasi problema ca si tine, am nunta in braila si nu cunosc nimic pe acolo... si vreau si ceva calitativ..

mamuska
09.11.2009, 01:36:16
Buna fetelor,

Te poti inspira si de aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547&page=131&highlight=unde+ne+facem+manichiura%3F
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6975&page=99
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=140&page=45&highlight=unde+ne+facem+manichiura%3F

corydulcik
11.11.2009, 23:56:22
e foarte buna ideea ta deoarece si eu am aceeasi problema ca si tine, am nunta in braila si nu cunosc nimic pe acolo... si vreau si ceva calitativ..

buna iris-daniela...eu mi-am facut unghiile kiar azi cu gel...si sunt f multumita de ele...o sa atasez si cateva poze...sunt si ale mele..si ale nasei mele...dak te intereseaza...da0mi un pm...si te ajut cu placere...:*

Daphnne
19.11.2009, 12:11:52
fetelor va rog dati-mi si mie un PM cu nr-le de telefon de la artemis si de la helen..
multumesc..
am cautat si pe net si nu sunt nicaieri :((

Galina
29.12.2009, 14:17:41
Buna Vivio,

Eram si eu in aceeasi situatie, ba chiar mai grava, sotul meu e din Braila:D.
Unghiile poti sa le faci la Twice, eu mi-am crescut unghiile dar culmea ca mi s-au rupt doua chiar cu o saptamina inainte de nunta:), si cele rupte mi le-am reparat la Twice ( cu gel).
Eu mi-am facut si coafura si machiajul tot la Twice si mi-a placut foarte mult. Am avut si gene fasle si tot la Twice mi le-am pus.
Oricum m-am dus cu poze la ei, adica am fost oarecum pregatita ( poze cu machiaj si coafura dorita).

anaana10
21.01.2010, 15:13:25
buna fetelor. Ma bate si pe mine gandul sa imi pun gene false.aveti idee unde se pun bine?Stiu ca tre sa fug si sa fugim de beuty center de pe buzaului cat ne tin picioarele din toate privintele:D.poate ma ajutati si pe mine, ca sunt cam "patita" si mie teama sa ma duc asa .......nu stiu pe unde.:D

anaana10
21.01.2010, 15:14:14
inca ceva...:D ce parere aveti de Estetica de pe viziru...?

adyt08
21.01.2010, 22:18:09

Momentan nu e functionabil...le-a cazut o bucata de gheata si li s-a daramat tot...

diana1284
22.01.2010, 12:31:56
la carmen pe rahova pun gene false,la artemis pe bulevard...vroiam sa mi puns i eu la nunta si la ele am gasit...

anaana10
22.01.2010, 20:19:22
la carmen pe rahova pun gene false,la artemis pe bulevard...vroiam sa mi puns i eu la nunta si la ele am gasit...
si cum ti s.au parut?
estetic si financiar, vorbind

adyt08
22.01.2010, 20:28:43
Inainte de sarbatori am fost sa ma tund la Kameea...si mi-a spus tipa de acolo ca-ti poti pune gene false si la ele...pretul nu l-am intrebat...la coafat pt mireasa mi-a spus ca in jur de 2 milioane pt anul acesta.

diana1284
23.01.2010, 10:52:35
si cum ti s.au parut?
estetic si financiar, vorbind
am vrut dar nu mi am pus..nu era cazul..le am destul de lungi..as fi vrut doar la coada ochiului ...doar am intrebat daca pun si au spus ca au...oricum nu e mare filozofie...sunt sigura ca oriunde te-ai duce sunt capabile sa le puna cum trebuie.

adyt08
15.02.2010, 22:10:02
Fetelor care aveti mai multa experienta ajutati-ma cu o problema....eu intentionez sa ma coafez intr-un salon si sa ma machiez in altul(Artemis).Faza e ca ma gandeam prima data sa ma coafez si apoi sa ma machiez...pentru ca va fi vara ffff cald, eu am tenul gras, transpir,,,etc sa nu se scurga machiajul....Cineva mi-a atras atentia ca intai se face machiajul pentru ca se realizeaza in pozitia culcat si va dati seama...eu coafata cu voalul prins...cum sa ma "tolanesc" la machiaj?
Voi cum ati procedat?

diana1284
16.02.2010, 11:26:41
Fetelor care aveti mai multa experienta ajutati-ma cu o problema....eu intentionez sa ma coafez intr-un salon si sa ma machiez in altul(Artemis).Faza e ca ma gandeam prima data sa ma coafez si apoi sa ma machiez...pentru ca va fi vara ffff cald, eu am tenul gras, transpir,,,etc sa nu se scurga machiajul....Cineva mi-a atras atentia ca intai se face machiajul pentru ca se realizeaza in pozitia culcat si va dati seama...eu coafata cu voalul prins...cum sa ma "tolanesc" la machiaj?
Voi cum ati procedat?
am fost si eu la o proba la artemis la machiaj si la fel mi a spus sa ma machiez intai..dar nu se procedeaza asa...poate trebuie sa stai sub casca pentru coafura pe care o vrei sau stiu eu ce altceva si risti sa strici tot...eu m am coafat intai si am avut voal lung pana in pamant poti sa l vezi la album si pe urma am plecat la alt salon unde m am machiat...am stat mai ridicata un pic,bretonul mi l a prins cu o clama si gata..a iesit totul ok...

annybunny
16.02.2010, 14:51:21
Voi cum ati procedat?
Si eu mam coafat intai si apoi mam machiat, sa stii ca mie nu mi-a scurs machiajul, si au fost 40 de grade in ziua nuntii, a tinut pana a doua zi dimineata, se vede ca fost machiaj profesionist la Artemis!

Rosa
16.02.2010, 20:13:55
Voi cum ati procedat?
Eu am avut machiajul facut tot la Artemis.Am fost multumita de ce a iesit, desi era loc si de mai bine, dar cert este ca mi-a tinut tot timpul nuntii, chiar si dimineata arata destul de bine.In ceea ce priveste ordinea, eu am fost mai intai la machiat si apoi la coafat, tot la sfatul celor de la cosmetica.

diana1284
16.02.2010, 20:32:29
Voi cum ati procedat?
apropo de proba de la artemis...pe langa faptul ca a durat o vesnicie...2 ore si nu exagerez nici nu a iesit cum trebuie(mi se vedea fondul de ten de la o posta)si plus ca ar fi costat si o groaza machiajul final...eu mai fusesem la o proba si la carmen care a fost si mai dezastruoasa si in cele din urma am apelat la un salon oarecare fara renume unde m a costat 25 de ron ,mi a iesit super,a durat si foarte putin sa l realizeze si a fost si foarte rezistent...:D

adyt08
16.02.2010, 21:39:38
apropo de proba de la artemis...pe langa faptul ca a durat o vesnicie...2 ore si nu exagerez nici nu a iesit cum trebuie(mi se vedea fondul de ten de la o posta)si plus ca ar fi costat si o groaza machiajul final...eu mai fusesem la o proba si la carmen care a fost si mai dezastruoasa si in cele din urma am apelat la un salon oarecare fara renume unde m a costat 25 de ron ,mi a iesit super,a durat si foarte putin sa l realizeze si a fost si foarte rezistent...:D

Te cred Diana...dar oful meu mare ar tenul meu pacatos care e fff gras...+caldura care va fi= dezastru...si de aceea m-am gandit sa apelez la cosmetice profesionale speciale pentru tenul meu....ca asa as fi putut sa-mi cumpar eu produse si ma machia gratis cumnata mea...ca are maini de aur...chiar nu stiu cum sa procedez...ma gandeam sa ma coafez la un salon de cartier..unul din vidin si sa ma machiez acolo.....Diana ti-a fost greu cu voalul acela lung?
Apropo Nasa ta mi-a fost mie profesoara la Facultate!!!E o dulcica...iar cu Nicu am fost colega cativa ani in Liceu....sunteti o familie foarte reusita!!!!

gabystef
16.02.2010, 22:23:12
Fetelor,
dar despre Paradisus ce parere aveti?
Am auzit ca ar lucra bine, atat la coafor cat si la machiaj... dar nu am fost sa incerc...
Si mai ales, la ce fel de preturi sa ma astept?:D

adyt08
16.02.2010, 22:48:23
Fetelor,
dar despre Paradisus ce parere aveti?
Am auzit ca ar lucra bine, atat la coafor cat si la machiaj... dar nu am fost sa incerc...
Si mai ales, la ce fel de preturi sa ma astept?:D

Am inteles ca au preturi destul de piperate!!!

diana1284
16.02.2010, 23:14:02
Te cred Diana...dar oful meu mare ar tenul meu pacatos care e fff gras...+caldura care va fi= dezastru...si de aceea m-am gandit sa apelez la cosmetice profesionale speciale pentru tenul meu....ca asa as fi putut sa-mi cumpar eu produse si ma machia gratis cumnata mea...ca are maini de aur...chiar nu stiu cum sa procedez...ma gandeam sa ma coafez la un salon de cartier..unul din vidin si sa ma machiez acolo.....Diana ti-a fost greu cu voalul acela lung?
Apropo Nasa ta mi-a fost mie profesoara la Facultate!!!E o dulcica...iar cu Nicu am fost colega cativa ani in Liceu....sunteti o familie foarte reusita!!!!
ce mica e lumea..hihihihi....nu a fost greu deloc ca mi l a prins bine tipa d ela salon...si eu am un ten cu probleme si a reusit fata aia sa ma machieze foarte bine..te poti duce la o proba si daca nu ti place incerci in alta parte...chiar si asa nu te ajunge cat cer la saloanele astea cunoscute si care se presupune ca ar trebui sa fie super profesionisti...

bad_girl
22.02.2010, 23:11:12
buna fetelor. Ma bate si pe mine gandul sa imi pun gene false.aveti idee unde se pun bine?Stiu ca tre sa fug si sa fugim de beuty center de pe buzaului cat ne tin picioarele din toate privintele:D.poate ma ajutati si pe mine, ca sunt cam "patita" si mie teama sa ma duc asa .......nu stiu pe unde.:D

buna.eu mi-am pus vara trecuta la Kameea,la Madalina(cosmeticiana) si au rezistat foate bine.atunci era 5 lei o geana.am o prietena care s-a maritat in toamna si i-a suerat cosmeticiana pt un look cat mai frumos sa-si puna cate 8-10 gene la fiecare ochi.deci pt amandoi in jur de 16-20 a cate 5 lei o geana.pe ea a tinut-o mai mult.cred ca in jur de 4 luni.nu au deranjat-o deloc.iti recomand aici. in schimb , nu iti recomand sa iti faci machiaju la acest salon,adica la Madalina(cosmeticiana).mie personal nu imi place.nu rezista,foloseste cam ce culori vrea ea,nu tine cont de parerea ta. prea putin,poate

bad_girl
22.02.2010, 23:17:34
Inainte de sarbatori am fost sa ma tund la Kameea...si mi-a spus tipa de acolo ca-ti poti pune gene false si la ele...pretul nu l-am intrebat...la coafat pt mireasa mi-a spus ca in jur de 2 milioane pt anul acesta.

buna
as putea sa te sfatuiesc sa nu te duci la Kameea pt machiaj.nu recomand...e 60% un dezastru,cosmeticiana,Madalina.cum am mai spus intr-un alt post ,pt gene false da se pricepe,nu am ce-i reprosa.
iar pt coafat,cea mai buna este doamna Tanta.in schimb trebuie sa stii ce sa-i ceri.am vazut mirese care nu preau au stiut ce sa-i ceara sau sa se impuna si nu le-a avantajat mai deloc.daca stii ce coafura te-ar avantaja e bine sa mergi pe drumu asta...sa nu incerci cine stie ce altceva.
doamna Tanta este cea mai buna din tot salonul,se pricepe dar ti-am zis trebuie sa stii ce vrei,adica sa comunici cu ea,sa nu te lasi pe mana iei cu totul.
adevarat ca au preturi mai piperate

michelle_N
24.02.2010, 12:05:24
Buna, fetelor! Eu as vrea pentru cununia religioasa si petrecere sa fiu coafata cam ca Nicole Kidman, cu flori in par in loc de diadema (stiu ca nu se vede foarte bine coafura in pozele atasate, dar asta am gasit pe net), iar pentru civila sa am o coafura mai simpla, ca a lui Liv Tyler. Ce salon imi recomandati? Am vazut ca sunt mai multe saloane unde as putea merge, dar unde considerati ca n-o sa am prea multa bataie de cap? Eu nu mai stau in Braila de mai multi ani si nu mai stiu ce saloane au mai aparut. Multumesc anticipat.

adyt08
06.03.2010, 21:43:11
Fetelor helppp...mi-am lasat sprancenele sa creasca..am acum ditamai "stufarisul";))...pentru ca vreau sa merg la salon sa-mi dea o forma ok..pana acum ma pensa o prietena..e de meserie dar mi le facea prea subtiri...voi la ce cosmeticiana mergeti?Eu chiar nu stiu pe mana cui sa ma las...voi ce ma sfatuiti?La fel vreau sa-mi schimb culoarea parului...unde as putea...fara a ma ruina prea mult?

annybunny
07.03.2010, 13:53:55
Buna, fetelor! Eu as vrea pentru cununia religioasa si petrecere sa fiu coafata cam ca Nicole Kidman, cu flori in par in loc de diadema (stiu ca nu se vede foarte bine coafura in pozele atasate, dar asta am gasit pe net), iar pentru civila sa am o coafura mai simpla, ca a lui Liv Tyler. Ce salon imi recomandati? Am vazut ca sunt mai multe saloane unde as putea merge, dar unde considerati ca n-o sa am prea multa bataie de cap? Eu nu mai stau in Braila de mai multi ani si nu mai stiu ce saloane au mai aparut. Multumesc anticipat.
Eu iti recomand salonul Helen ;;) citeste pe topic gasesti mai multe pareri :*

zorzonica
07.03.2010, 14:27:37
Fetelor helppp...mi-am lasat sprancenele sa creasca..am acum ditamai "stufarisul";))...pentru ca vreau sa merg la salon sa-mi dea o forma ok..pana acum ma pensa o prietena..e de meserie dar mi le facea prea subtiri...voi la ce cosmeticiana mergeti?Eu chiar nu stiu pe mana cui sa ma las...voi ce ma sfatuiti?La fel vreau sa-mi schimb culoarea parului...unde as putea...fara a ma ruina prea mult?

Pentru sprancene iti recomand sa mergi la salon acela de langa politie, pe calea galati, sunt acolo doua fete care penseaza f bine si nu iti subtiaza sprancenele. deasemenea, mai este un salon pe scolilor care nu stiu exact cum se numeste si nici unde e dar au la cosmetica o fata bruneta pe care o cheama geanina si este meseriasa la sprancene. eu cand m-am pensat prima oara la ea(lucra in alta parte) nu mi-a venit sa cred ce sprance artistice imi facuse. sper ca ti-am fost de folos. in privinta culorii parului nu iti pot da niciun sfat pentu ca nu ma pricep si nu ma vopsesc.

adyt08
07.03.2010, 14:48:55
Pentru sprancene iti recomand sa mergi la salon acela de langa politie, pe calea galati, sunt acolo doua fete care penseaza f bine si nu iti subtiaza sprancenele. deasemenea, mai este un salon pe scolilor care nu stiu exact cum se numeste si nici unde e dar au la cosmetica o fata bruneta pe care o cheama geanina si este meseriasa la sprancene. eu cand m-am pensat prima oara la ea(lucra in alta parte) nu mi-a venit sa cred ce sprance artistice imi facuse. sper ca ti-am fost de folos. in privinta culorii parului nu iti pot da niciun sfat pentu ca nu ma pricep si nu ma vopsesc.

Unde anume pe scolilor este acest salon?Da-mi punct de reper....mersi pt celelalte sfaturi...cat despre salonul de pe strada galati imi vine aproape pentru ca stau in zona!!!

michelle_N
09.03.2010, 13:16:35
Eu iti recomand salonul Helen ;;) citeste pe topic gasesti mai multe pareri :*

Pai, am citit topicul, dar sunt mentionate mai multe saloane; eu, din pacate, nu am cum sa vin la Braila prea des si de-asta am pus si poze, pentru ca vreau o coafura ca-n poza sau asemanatoare (in functie de fizionomia mea). La Helen pot sa merg la orice coafeza sau e vreuna mai priceputa? Ideea e ca nu vreau par tapat si nici sa goleasca un tub de fixativ in parul meu. Sunt cam pretentioasa, nu? ;))

Daphnne
09.03.2010, 13:22:50
Pai, am citit topicul, dar sunt mentionate mai multe saloane; eu, din pacate, nu am cum sa vin la Braila prea des si de-asta am pus si poze, pentru ca vreau o coafura ca-n poza sau asemanatoare (in functie de fizionomia mea). La Helen pot sa merg la orice coafeza sau e vreuna mai priceputa? Ideea e ca nu vreau par tapat si nici sa goleasca un tub de fixativ in parul meu. Sunt cam pretentioasa, nu? ;))

eu am fost la adina la helen, dar tapeaza, in rest face orice daca ii explici sau dc ii duci foto... si mai e patroana, dna ileana dc retin bine, dar nu stiu dc tapeaza sau nu..oricum fetele care lucreaza la helen sunt elita orasului, din ce am inteles eu... cnd am fost la proba, mi-a povestit adina ca toate au lucrat cu carmen fedeles din iasi, sau au facut cursuri cu ea, iar in iasi ea e cea mai buna...

Rosa
09.03.2010, 18:50:59
eu am fost la adina la helen, dar tapeaza, in rest face orice daca ii explici sau dc ii duci foto... si mai e patroana, dna ileana dc retin bine, dar nu stiu dc tapeaza sau nu..oricum fetele care lucreaza la helen sunt elita orasului, din ce am inteles eu... cnd am fost la proba, mi-a povestit adina ca toate au lucrat cu carmen fedeles din iasi, sau au facut cursuri cu ea, iar in iasi ea e cea mai buna...
Fetelor v-as sfatui sa nu incercati la d-na Ileana.Mie nu mi-a placut ce mi-a facut.Eu vorbisem la proba sa-mi faca ceva si la nunta mi-a iesit altceva, lucru pentru care am fost foarte dezamagita de coafura pe care am avut-o.[-X

annybunny
10.03.2010, 17:09:48
Pe mine ma coafat Madalina, si am fost foarte multumita de ea, ma coafat si la inchinatul betelei si la nunta, spor :*

michelle_N
10.03.2010, 18:59:31

Fetelor v-as sfatui sa nu incercati la d-na Ileana.Mie nu mi-a placut ce mi-a facut.Eu vorbisem la proba sa-mi faca ceva si la nunta mi-a iesit altceva, lucru pentru care am fost foarte dezamagita de coafura pe care am avut-o.[-X

Pe mine ma coafat Madalina, si am fost foarte multumita de ea, ma coafat si la inchinatul betelei si la nunta, spor :*

Ok, am retinut, cand mai merg la Braila, o sa ma duc la Helen mai intai si o sa vorbesc fie cu Adina, fie cu Madalina (sau poate ma duc de 2 ori, sa ma coafeze fiecare :D ). Multumesc mult, fetelor! >:D<

Daphnne
22.03.2010, 11:39:12
fetele, dar de manichiura care se face la helen ce stiti?

vivio
22.03.2010, 13:08:54
buna iris-daniela...eu mi-am facut unghiile kiar azi cu gel...si sunt f multumita de ele...o sa atasez si cateva poze...sunt si ale mele..si ale nasei mele...dak te intereseaza...da0mi un pm...si te ajut cu placere...:*

Buna!
Pls, spune-mi unde ti-ai facut unghiile cu gel si cat a costat? Esti multumita? Rezista?

mersi!

danutza21
09.04.2010, 10:28:15
sal miresicilor!imi puteti recomanda un salon bun unde sa aiba si sa puna extensii de par natural cu clip?^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

adyt08
25.04.2010, 16:07:10
Fetelor unde in Braila imi pot pune unghii cu gel si cam cat ar costa?
Rezista in timp?...avand in vedere ca sunt "femeie" in casa si nu pot sta cu mainile in san...ma refer la spalat vase , etc....

adyt08
27.04.2010, 20:33:52
Rezista in timp?...avand in vedere ca sunt "femeie" in casa si nu pot sta cu mainile in san...ma refer la spalat vase , etc....

Chiar nimeni nu si-a pus?????????

cristeo84
27.04.2010, 21:59:48
buna seara miresici!eu am o prietena care este clienta fidela a unui salon parca ESTETICA undeva pe Vizirului dupa catedrala militara.a fost vreuna din voi pe acolo la coafat si machiat? eu am fost o data sami fac manichiura si pedichiura la o tipa Cornelia si am fost super incantata...

danutza21
28.04.2010, 11:48:03
sal miresicilor!imi puteti recomanda un salon bun unde sa aiba si sa puna extensii de par natural cu clip?^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^
nimeni nu stie?:-?

annybunny
30.04.2010, 00:02:05
Eu mi-am pus unghii tot acolo la Helen, nu a iesit ca in germania, dar a fost ok, am dat vreo 70 lei atunci, daca faci treaba prin casa nu tine prea mult cam 2 sapt asa, o poza aici (http://picasaweb.google.com/aannybunny/NAILS#5307965016870692722) :)

lokyta
01.05.2010, 14:40:24
buna seara miresici!eu am o prietena care este clienta fidela a unui salon parca ESTETICA undeva pe Vizirului dupa catedrala militara.a fost vreuna din voi pe acolo la coafat si machiat? eu am fost o data sami fac manichiura si pedichiura la o tipa Cornelia si am fost super incantata...

da eu sunt clienta fidela la tuns , manechiura etc atunci cand am timp si simt nevoia .... si m-am coafata si machiat de vreo 2 ori acolo pt diferite evenimente si nu mi-a curs machiajul etc ba chiar am fost multumita acum depinde de pretentiile fiecareia ... eu una am fost multumita:):):)

adyt08
01.05.2010, 19:54:07
da eu sunt clienta fidela la tuns , manechiura etc atunci cand am timp si simt nevoia .... si m-am coafata si machiat de vreo 2 ori acolo pt diferite evenimente si nu mi-a curs machiajul etc ba chiar am fost multumita acum depinde de pretentiile fiecareia ... eu una am fost multumita:):):)

Un pret pentru fiecare serviciu ne poti spune?Cat costa un machiaj...un coafat...manichiura..etc?Stii cumva ce produce foloseste pentru machiaj?

cristeo84
02.05.2010, 19:32:09
iti multumesc mult de tot pt raspuns...

meddy842002
07.05.2010, 16:11:26
Buna fetelor! Voi la ce salon va coafati, machiati si va puneti unghii de gel pentru nunta? Si cam ce preturi au ca nu sunt in tara ca sa merg la saloane pentru a ma interesa? Va multumesc!

meddy842002
09.05.2010, 19:31:37
Buna! Spune-mi si mie te rog unde ti-ai gfacut unghiile si cat te-au costat... Pa, pa!

alexandraelena86
14.05.2010, 18:25:21
Buna fetelor!
Si eu sunt miresica in vara asta, pe 28 august.
Am vazut ca intreba cineva in mesajele anterioare de o meseriasa in sprancene.Eu nu am vazut o fata mai talentata decat Geanina de la Belezza (salonul de pe Scoilor de langa biserica).Eu am un mic defect la spranceana stanga dar cand merg la ea repara tot, nu se mai vede nimic iar spracenele arata superb.Se ocupa si de machiaj, pune si gene, este si super comunicativa.Eu de cand am cunoscut-o nu ma mai pensez in alta parte.
Tot la Belezza este o frizerita, Mihaela, foarte priceputa.Eu cand ieseam de la tuns plangeam de fiecare data dar ea e atat de draguta si tunde atat de bine incat am devenit clienta ei fidela.
Daca vreti sa va ajut cu un nr de telefon, dati-mi un mesaj.Va pup si spor la pregatiri!!

meddy842002
15.05.2010, 00:38:15
Buna fetelor!
Si eu sunt miresica in vara asta, pe 28 august.
Am vazut ca intreba cineva in mesajele anterioare de o meseriasa in sprancene.Eu nu am vazut o fata mai talentata decat Geanina de la Belezza (salonul de pe Scoilor de langa biserica).Eu am un mic defect la spranceana stanga dar cand merg la ea repara tot, nu se mai vede nimic iar spracenele arata superb.Se ocupa si de machiaj, pune si gene, este si super comunicativa.Eu de cand am cunoscut-o nu ma mai pensez in alta parte.
Tot la Belezza este o frizerita, Mihaela, foarte priceputa.Eu cand ieseam de la tuns plangeam de fiecare data dar ea e atat de draguta si tunde atat de bine incat am devenit clienta ei fidela.
Daca vreti sa va ajut cu un nr de telefon, dati-mi un mesaj.Va pup si spor la pregatiri!!
Buna! Si eu tot pe 28 august am nunta si tot la Catedrala, insa nu stii ce preturi practica cei de la salonul de care vb.? Daca nu lasa-mi nr. de tel.... Ms! Pa, pa!...

borosnicoleta
18.05.2010, 21:09:35
buna fetelor,
am mare nevoie de ajutor, eu sunt din constanta dar nunta va avea loc la braila, asadar coafatul va fi tot la braila,imi puteti recomanda un salon bun, sunt foarte chitibusara in ceea ce priveste coafura, as vrea sa apelez la un salon bun din braila, ce-mi recomandati
mersi frumos,
pupici dulci

diana1284
18.05.2010, 22:07:52
buna fetelor,
am mare nevoie de ajutor, eu sunt din constanta dar nunta va avea loc la braila, asadar coafatul va fi tot la braila,imi puteti recomanda un salon bun, sunt foarte chitibusara in ceea ce priveste coafura, as vrea sa apelez la un salon bun din braila, ce-mi recomandati
mersi frumos,
pupici dulci
buna...am observa ca ai nunta la red sky pe 11-09 ..faceti in sala mai mica,pentru ca si o prietena a mea are tot in aceeasi zi nunta tot acolo:)

anaana10
20.05.2010, 00:04:39
buna fetelor,
mersi frumos,
pupici dulci
Iti recomad cu mare incredere Paradisus care este pe plevana.Sunt numai profesionisti.

anaana10
20.05.2010, 00:08:57
Un pret pentru fiecare serviciu ne poti spune?Cat costa un machiaj...un coafat...manichiura..etc?Stii cumva ce produce foloseste pentru machiaj?
Deci...acolo am vrut sa ma coafez eu.Imi cerea 140 lei coafat simplut, 70 lei machiaj, 100 lei gene false..iar produse de machiaj ce folosea nu am intrebat.:D

anaana10
20.05.2010, 00:09:42
In schim am fost la PARADISUS si am fost f multumita!

borosnicoleta
20.05.2010, 13:09:28
buna...am observa ca ai nunta la red sky pe 11-09 ..faceti in sala mai mica,pentru ca si o prietena a mea are tot in aceeasi zi nunta tot acolo:)
Da , in salonul mic , deoarece nu voi avea o nunta foarte mare , aproximativ 120 pax
inseamna ca ne vom vedea acolo!
mersi de sfat cu salonul
pupici!

vivio
20.06.2010, 18:53:05
Buna fetele,

Sambata am fost la proba la Twice - coafat si machiat. Dejastru total. M-am dus cu poze, pregatita, atat pentru coafat, cat si pentru machiaj. La par am vrut sa imi fac un coc spaniol si sa imi prind o floare in par. Tipa mi-a spus ca ok, o sa faca asta, dar ca o sa il onduleze putin ca sa ii dea ceva volum. Complet fals. M-a facut ca o oaie si ceea ce a rezultate nu era deloc un coc spaniol. Dar probabil doar asta stia sa faca....Cel mai tare a fost ca dupa ce am iesit de la coafor, am fost la Galia sa mai discutam cateva detalii despre nunta si sa finalizam invitatiile si stand pe scaun au inceput sa imi cada din par acele :D. Si nici macar nu dansasem....foarte rezistenta coafura....:(((( Iar pana am ajuns acasa, deja mi se lasase parul.
In ceea ce priveste machiajul, la fel, unul banal, care nu a fost conform cu ce am cerut si nu iesea cu nimic in evidenta. In plus, produsele folosite erau de la Seventeen. Deci nici profisional...
Concluzia....nu recomand. Din pacate, fetele nu stiu prea multa meserie. E de apreciat totusi ca au fost foarte serviabile, am avut programare la coafat la ora 10.00 si s-a respectat, nu am asteptat, iar pentru machiaj m-au primit fara programare si deci imi spusese initial ca trebuie sa mai astept cam 30 min, m-au bagat repede, pana sa vina urmatoarea clienta programata. OK pentru disponibilitate si serviabilitate, not ok deloc pentru "meserie".
Pentru cine e interesata de preturi, am dat 60 RON la coafat si 30 RON la machiaj.
Peste 2 saptamani ma duc la proba la Paradisus. Va tin la curent.
Spor la pregatiri!:*

meddy842002
21.06.2010, 11:04:15
Buna! Unde este Paradisus, ca nu stiu, cum nu locuiesc in Romania de ceva timp?

bad_girl
22.06.2010, 15:24:17
Buna fetele,

Sambata am fost la proba la Twice - coafat si machiat. Dejastru total. M-am dus cu poze, pregatita, atat pentru coafat, cat si pentru machiaj. La par am vrut sa imi fac un coc spaniol si sa imi prind o floare in par. Tipa mi-a spus ca ok, o sa faca asta, dar ca o sa il onduleze putin ca sa ii dea ceva volum. Complet fals. M-a facut ca o oaie si ceea ce a rezultate nu era deloc un coc spaniol. Dar probabil doar asta stia sa faca....Cel mai tare a fost ca dupa ce am iesit de la coafor, am fost la Galia sa mai discutam cateva detalii despre nunta si sa finalizam invitatiile si stand pe scaun au inceput sa imi cada din par acele :D. Si nici macar nu dansasem....foarte rezistenta coafura....:(((( Iar pana am ajuns acasa, deja mi se lasase parul.
In ceea ce priveste machiajul, la fel, unul banal, care nu a fost conform cu ce am cerut si nu iesea cu nimic in evidenta. In plus, produsele folosite erau de la Seventeen. Deci nici profisional...
Concluzia....nu recomand. Din pacate, fetele nu stiu prea multa meserie. E de apreciat totusi ca au fost foarte serviabile, am avut programare la coafat la ora 10.00 si s-a respectat, nu am asteptat, iar pentru machiaj m-au primit fara programare si deci imi spusese initial ca trebuie sa mai astept cam 30 min, m-au bagat repede, pana sa vina urmatoarea clienta programata. OK pentru disponibilitate si serviabilitate, not ok deloc pentru "meserie".
Pentru cine e interesata de preturi, am dat 60 RON la coafat si 30 RON la machiaj.
Spor la pregatiri!:*

astept cu nerabdare sa imi spui cum a fost la Paradisus.eu am ramas fara coafeza pt ca a plecat in Anglia iar cosmeticiana are licenta in ziua nuntii.sunt distrusa.mi-a recomandat Paradisus cosmeticiana mea si m-am gandit sa ma duc acolo pana la urma.Ea mi-a zis de Lili(coafeza)ca este foarte buna si Magda(cosmeticiana).
desi imi este foarte greu pt ca m-am obisnuit cu cosmeticiana si coafeza mea.

Spor la pregatiri!

bad_girl
22.06.2010, 15:25:29
Buna! Unde este Paradisus, ca nu stiu, cum nu locuiesc in Romania de ceva timp?

pe strada Plevna.

andraelen
22.06.2010, 23:48:03
pe strada Plevna.

Dati si voi un reper ca Plevna e lunga!

cristinateodoram
23.06.2010, 10:09:45
In spatele CEC-ului mare de pe bd. Independentei. Paradisus este exact in spatele cinematografului.

andraelen
23.06.2010, 22:52:20
In spatele CEC-ului mare de pe bd. Independentei. Paradisus este exact in spatele cinematografului.

mersi frumos pentru raspuns!

ursuletza_20
08.07.2010, 00:48:34
Buna fetele,

Spor la pregatiri!:*\\\

Buna Vivio!

Multumim enorm pt opiniile tale! Deci eu sunt disperata, kiar nu stiu ce sa aleg...dar bine k m ai ajutat sa exclud Twice ul!
La Paradisus cum a fost?
Eu o sa mi fac proba la Beauty Center, shefa , Nicoleta e fff buna cosmeticiana ...iar la par nu prea am probat ... de aceea o sa mi fac proba sa vedem ce o iesi...

Ufff..dificil cu nuntile astea!

Multa bafta!

vivio
08.07.2010, 18:09:07
Hello,

Am fost la proba la Paradisus, la coafat. Am fost multumita de rezultat si aici o sa imi fac programarea si pt nunta. Am vrut sa imi faca un coc spaniol si sa imi prinda o floare in par. Am fost pregatita cu niste poze, i-am aratat ce am vrut, eram pregatita chiar si cu buretei ca sa imi puna in par (am parul destul de rar si am nevoie de asa ceva ca sa para mai voluminos). Tipa, ca am fost la Lily, a ramas cam uimita la cat eram de pregatita, insa pentru ca m-am documentat bine de pe miresici, evident, stiam exact ce vreau. Chiar mi-a placut rezultatul final, coafura a rezistat, chiar daca eu am un par foarte moale, iar la final mi-a facut si ea niste poze caci era incantata de ceea ce facuse (a lucrat cam 1 ora si jumatate la parul meu) :D
Salonul arata foarte bine, un aspect destul de important pentru mine (caci in ziua nuntii voi veni cu fotograful dupa mine la salon pentru poze):D

Recomand salonul. Eu aici voi fi coafata si machiata pentru nunta.

Pup si spor la pregatiri!

bad_girl
11.07.2010, 16:13:17
Hello,

Am fost la proba la Paradisus, la coafat. Am fost multumita de rezultat si aici o sa imi fac programarea si pt nunta. Am vrut sa imi faca un coc spaniol si sa imi prinda o floare in par. Am fost pregatita cu niste poze, i-am aratat ce am vrut, eram pregatita chiar si cu buretei ca sa imi puna in par (am parul destul de rar si am nevoie de asa ceva ca sa para mai voluminos). Tipa, ca am fost la Lily, a ramas cam uimita la cat eram de pregatita, insa pentru ca m-am documentat bine de pe miresici, evident, stiam exact ce vreau. Chiar mi-a placut rezultatul final, coafura a rezistat, chiar daca eu am un par foarte moale, iar la final mi-a facut si ea niste poze caci era incantata de ceea ce facuse (a lucrat cam 1 ora si jumatate la parul meu) :D
Salonul arata foarte bine, un aspect destul de important pentru mine (caci in ziua nuntii voi veni cu fotograful dupa mine la salon pentru poze):D

Recomand salonul. Eu aici voi fi coafata si machiata pentru nunta.

Pup si spor la pregatiri!

multumim frumos pt raspuns.chiar asteptam cu sufletul la gura sa vad ce ai facut.eu tot acolo am programarea , la aceeasi fata . machiajul cine ti l-a facut?Magda?

spor la pregatiri

vivio
11.07.2010, 21:30:20
multumim frumos pt raspuns.chiar asteptam cu sufletul la gura sa vad ce ai facut.eu tot acolo am programarea , la aceeasi fata . machiajul cine ti l-a facut?Magda?

spor la pregatiri

Buna,

Nu am facut proba la machiat, doar la coafat. Din pacate Magda era in concediu in saptamana in care am fost eu la Braila. Insa la cate recomandari bune am primit pentru ea si acum ca am vazut si cum arata salonul, nu imi mai fac griji.

Pup

MonicaMustatea
12.07.2010, 00:18:34
Fetelor, ce stiti de salonul VENUS????

patapcris
03.08.2010, 18:02:45
am avut nunta in iulie...m am coafat la kameea la doamna tanta si machiajul l am facut la artemis la doamna geanina...am fost foarte multumita de ambele ...putin cam scump ce i drept dar a meritat...machiajul 100 ron, iar coafatul 160 ron..

cristeo84
10.08.2010, 10:19:10
fetelor sunt foarte trista acum am sunat la paredisus sa ma programez pt o ingijire a tenului inainte de nunta si am intrebat daca lili si magda in ziua nunti mele lucreaza si ce credeti amandoua sunt libere in ziua aceea....acum ce fac...auzisem atatea vorbe bune de ele...stie careva daca vin si acasa si cum as putea sa le contactez privat?
eu ma duc luni la ei dar eu stiu daca pot vorbi de asa ceva tinand cont ca ele sunt la serviciu?!

adyt08
10.08.2010, 18:33:12
fetelor sunt foarte trista acum am sunat la paredisus sa ma programez pt o ingijire a tenului inainte de nunta si am intrebat daca lili si magda in ziua nunti mele lucreaza si ce credeti amandoua sunt libere in ziua aceea....acum ce fac...auzisem atatea vorbe bune de ele...stie careva daca vin si acasa si cum as putea sa le contactez privat?
eu ma duc luni la ei dar eu stiu daca pot vorbi de asa ceva tinand cont ca ele sunt la serviciu?!

Stiu ca Lili sta in Cazasu....posibil sa vina...pe criza asta toata lumea e doprnica sa castige un ban...asta desigur daca nu e ocupata cu alta miresica...
Sincer nu stiu de ce va agitati atat cu saloane de fitze...eu m-am coafat la un salon in Vidin...chiar in spatele pietei la parterul blocului...la o tipa Viorela...foarte amabila ..desi salonul deschidea la ora 8 ea a venit special pt mine la 7 jumate dimineata...coafura mi-a rezistat f bine pana dimineata...eu l-am vrut prins pentru ca sunt rea de caldura si nu l-as fi suportat pe spate dar i-am specificat ca nu vreau sa ma bage la casca pt ca urasc...a tinut cont de toate opiniile mele si m-a super super...cel putin asa spune lumea...plus ca are niste moduri originale de a prinde voalul..al meu era lung si brodat si daca il prindea clasis sub coafura ar fi venit urat...simplu picat in jos..in schimb ea l-a cusut l-a aranjat f bine si nu am avut surprize neplacute de genul sa-mi pice in timpul mersului..mai ales ca voalul era f greu...;;)

cristeo84
11.08.2010, 10:15:50
Stiu ca Lili sta in Cazasu....posibil sa vina...pe criza asta toata lumea e doprnica sa castige un ban...asta desigur daca nu e ocupata cu alta miresica...
Sincer nu stiu de ce va agitati atat cu saloane de fitze...eu m-am coafat la un salon in Vidin...chiar in spatele pietei la parterul blocului...la o tipa Viorela...foarte amabila ..desi salonul deschidea la ora 8 ea a venit special pt mine la 7 jumate dimineata...coafura mi-a rezistat f bine pana dimineata...eu l-am vrut prins pentru ca sunt rea de caldura si nu l-as fi suportat pe spate dar i-am specificat ca nu vreau sa ma bage la casca pt ca urasc...a tinut cont de toate opiniile mele si m-a super super...cel putin asa spune lumea...plus ca are niste moduri originale de a prinde voalul..al meu era lung si brodat si daca il prindea clasis sub coafura ar fi venit urat...simplu picat in jos..in schimb ea l-a cusut l-a aranjat f bine si nu am avut surprize neplacute de genul sa-mi pice in timpul mersului..mai ales ca voalul era f greu...;;)
ai dreptate,insa eu numai locuiesc in braila de 7 ani si nici parintii mei,deci care mai sunt saloanele de coafura nu stiu si eu vin cu o saptamana inainte de nunta si nu am timp sa caut si sa fac probe de aceea ma duceam la punct sigur...
felicitari ai fost foarte frumoasa!casa de piatra!

simonicabraila
12.08.2010, 09:39:14
fetelor recomandati-mi si mie va rog un coafor deosbit in oras... sunt in impas!!