PDA

Versiunea completa : Rochite pentru fetite, de unde?

lauraolariu
15.01.2009, 11:53:07
Salut!
Nu stiti unde in Cluj se gasesc rochite frumoase (de nunta... domnisoare de onoare) pentru fetite?
Printesa mea are 4 ani si in luna mai anul asta avem nunta, si ar vrea sa fie miresica mica.
Rochite obisnuite se gasesc destul de usor, dar o rochita in care sa semene a mireasa (si sa nu fie toata din plastic...) nu stiu unde as putea gasi.
Multumim >:D< va pup!

Arina3891
16.01.2009, 10:18:15
Salut!
Nu stiti unde in Cluj se gasesc rochite frumoase (de nunta... domnisoare de onoare) pentru fetite?
Printesa mea are 4 ani si in luna mai anul asta avem nunta, si ar vrea sa fie miresica mica.
Rochite obisnuite se gasesc destul de usor, dar o rochita in care sa semene a mireasa (si sa nu fie toata din plastic...) nu stiu unde as putea gasi.
Multumim >:D< va pup!
Am vazut ca anul acesta Agnes Toma are astfel de rochite. Poti intra pe site sa vezi cateva modele.

Oana_88
16.01.2009, 11:51:14
Buna!
As avea o intebare?
Stie cineva de targul de nuntui de la Cluj intre ce ore este deschis?
Eu vreau sa vin din austria la Cluj numai pt targ si stiu ca e din 29-1 februarie.
Ma poate ajuta cineva cu informati,pls?

lauraolariu
16.01.2009, 11:54:52
Am vazut ca anul acesta Agnes Toma are astfel de rochite. Poti intra pe site sa vezi cateva modele.

Mersi mult, nu observasem ca au si pentru copii, desi am fost pe site.
Azi am vazut cateva rochite si la Central. Dragute dar un pret cam maricel pentru o singura ocazie, ii ramane mica rochita foarte repede.
Mai cautam.

lauraolariu
16.01.2009, 11:57:51
Buna!
As avea o intebare?
Stie cineva de targul de nuntui de la Cluj intre ce ore este deschis?
Eu vreau sa vin din austria la Cluj numai pt targ si stiu ca e din 29-1 februarie.
Ma poate ajuta cineva cu informati,pls?

Salonul mireselor, la Expo Transilvania, este din 30 ianuarie pana in 1 februarie. Te poti uita la ei pe site pentru mai multe informatii despre firmele care vor fi acolo sau despre programul de vizitare.

Oana_88
16.01.2009, 12:00:04
Salonul mireselor, la Expo Transilvania, este din 30 ianuarie pana in 1 februarie. Te poti uita la ei pe site pentru mai multe informatii despre firmele care vor fi acolo sau despre programul de vizitare.

merci mult

lauraolariu
16.01.2009, 12:02:34
Cu placere >:D<

alexalia
28.01.2009, 18:49:05
Mersi mult, nu observasem ca au si pentru copii, desi am fost pe site.
Azi am vazut cateva rochite si la Central. Dragute dar un pret cam maricel pentru o singura ocazie, ii ramane mica rochita foarte repede.
Mai cautam.

Salut laura,

si pe mine ma intereseaza rochite pentru printese micute. Nu am eu, dar vreau sa-i cumpar micutei care-mi va duce trena la biserica. De fapt mama m-a inebunit de cap asa ca acuma caut:)

Nu stiu, pe la magazinele de rochii de mirese din cluj (Promesis, Emma) n-ai fost sa vezi daca sunt?

Daca aflu ceva te anunt.

Pupici:*

chani
28.01.2009, 20:07:13
UItati-va si aici , poate va ajuta cu ceva :)

http://www.rochiamea.ro/rochii-fetite/cat_3.html
(don't kill me , nu stiu daca am voie sa dau link :D )

Goldmoon
28.01.2009, 22:39:51
Era la targul de la muzeul de arta o doamna care face la comanda rochite pt fete. Am inteles ca undeva prin Manastur pe Mehedinti are atelier. O sa caut sa vad daca am luat cumva fluturas si daca te intereseaza iti trimit nr pe pm.

lauraolariu
29.01.2009, 12:35:41
La site-ul cu rochite ne-am uitat cu fetita mea atat de mult pana stia toate modele pe dinafara.
Le-am scris mail si am cerut oferte pentru cateva modele, dar din pacate bugetul nostru este mult mai mic decat preturile cerute. 3-4 sute de lei pentru un singur eveniment este prea mult, avand in vedere cate mai sunt de rezolvat in rest.
Am intrebat si la saloanele pe unde mi-am cautat mie rochia. Raspunsul a fost mereu "noi nu vindem asa ceva...".
Pana la urma m-am hotarat sa-i fac eu rochita. M-am apucat cam de o saptamana, o fac dupa-masa dupa serviciu cand apuc. Sper sa nu-mi para rau :D
Pana acum am cheltuit 60 lei si o fac in spate cu siret asa incat sa-i fie buna cel putin inca un an de acum, poate si mai mult.

lauraolariu
02.02.2009, 17:52:09
Fetelor, am fost azi pana la Central si am vazut ca au adus modele noi la rochitele pentru fetite care au in jur de 4-10 ani (la etajul doi cred ca sunt).
Cel putin doua modele mi-au placut foarte mult iar preturile erau cam 150-180 lei. Una dintre rochite avea si bolero si era cu floricele elegante aplicate atat pe rochie cat si pe haina, iar materialul era chiar la inaltime.
Daca va intereseaza va recomand cu caldura sa faceti o vizita, mie mi-au placut.

alexalia
05.02.2009, 13:47:04
La targul de la expo era un domn care avea un stand acolo cu tot felul de haine.

Si avea si rochite pentru fetite si costumase de baietei, rochitele fiind la 90 lei. Nu stiu de calitate si ce materiale sunt in rochite, dar aratau dragut.

Zicea ca are magazin in Pta Marasti, la etajul 1, langa scarile rulante. Poti incerca si acolo.

pusicu
05.02.2009, 19:40:10
Vezi poate gasesti rochita pt fetita la Salon Amanda e in centru, langa Meli Melo, Central.

mariasposa
10.03.2009, 18:31:39
buna,stiti ca sunt rochite pentru fetite si la salon Lookxury?de la nina balerina.puteti vedea ce rochiite face pe []:* (http://www.ninabalerina.ro:*)

maielus
07.04.2009, 00:08:40
pe stada dintre sora si central, intersectata cu st. o. iosif
sunt 2 magazine
si mai e ares, pe stada bucuresti sus la etaj

corinutza_dc
29.09.2010, 12:40:54
Salon Dya din piata marasti au rochite de fetite dragute,la preturi acceptabile.pt varste intre 2-10 ani!
Am vzt ca mai au si costume pt baieti .Merita vazut!

http://www.rochiimireasacluj.ro/galerie_copii.html

maiaemi
20.04.2012, 19:58:15
Salon Dya din piata marasti au rochite de fetite dragute,la preturi acceptabile.pt varste intre 2-10 ani!
Am vzt ca mai au si costume pt baieti .Merita vazut!

http://www.rochiimireasacluj.ro/galerie_copii.html

Stiu pe cineva care face la comanda ceva e genu:
520541520542