PDA

Versiunea completa : Relatia dintre ginere si soacra

Pagini : [1] 2

alecsa
10.10.2006, 14:19:08
gata, fetele, l-am deschis. deci, cum o vede iubi vostru pe mama soacra? ;-) se ciondanesc, se respecta, se ajuta, sunt de acord in anumite privinte, se cearta, nu se cearta? ce parere a avut mama voastra despre alesul vostru? L-)

dj
10.10.2006, 14:21:26
gata, fetele, l-am deschis. deci, cum o vede iubi vostru pe mama soacra? ;-) se ciondanesc, se respecta, se ajuta, sunt de acord in anumite privinte, se cearta, nu se cearta? ce parere a avut mama voastra despre alesul vostru? L-)
Ca tot am raspus la celalalt topic, revin cu aceleasi informatii (ca tot noi suntem)
Sotul meu are niste idei gen:
"cand va venii pe lume copilul o mutam pe mama ta la noi" (cu asta nu sunt de acord, eu am propus sa vina mama lui ca are experienta mai mare, a crescut vreo 10 copii minim, cu tot cu nepoti)
"ai mai sunat-o si tu pe mama ta?" (aici are dreptate, eu sunt lenesa la dat telefoane)
"de ce i-ai lasat doar atatia bani, trebuia sa ii lasi mai mult" (mama e pensionata)
"sa-i mutam masa de calcat in sufragerie sa se poata uita la televizor" (asta cand ii mai lasam cheile sa vina sa ne calce)
iar mama e topita dupa el (logic!). Iar eu dupa mama lui care seamana cu bunica mea care m-a crescut.
Iar ambele mame ne dau la pachet, niciuna nu a incercat sa se bage intre noi (e drept ca nici nu cred ca ar fi putut) deci nu sunt probleme.>:D<

Sylvester
10.10.2006, 14:22:15
Al meu, daca s-ar muta mama mea la noi, s-ar muta in Alaska =))

dana2006
10.10.2006, 14:23:00

sincer eu zic ca se inteleg super bine...avand in vedere faptul ca de fiecare data cand mergem in vizita la ai mei ii face mancarurile preferate, ii face toate poftele...iar de preferintele mele uita...nu se intampla sa sune macar o data ai mei si sa nu intrebe de el...
de cand il cunosc, parca el e copilul lor si eu nora...

dj
10.10.2006, 14:25:30
sincer eu zic ca se inteleg super bine...avand in vedere faptul ca de fiecare data cand mergem in vizita la ai mei ii face mancarurile preferate, ii face toate poftele...iar de preferintele mele uita...nu se intampla sa sune macar o data ai mei si sa nu intrebe de el...
Cam asa e si cu mama! O data ne-a dat la pachet 3 feluri de dulciuri, si toate feluri pe care eu nu le mananc. Si eu sunt moarta dupa dulciuri, spre deosebire de el. Imi venea sa plang. Doar sunt singurul copil!:-?

alecsa
10.10.2006, 14:25:44
al meu iubi stie sa se faca placut in orice situatie, deci nu a fost nici o problema! bine, cateodata ii mai sare piperul lu' mama si se inverzeste la fatza la unele glume de ale lu' iubi meu, dar ii trece repede. ii mai face observatie ca s-a cam ingrasat, lui bineinteles ca nu-i convine, ii mai spune ca e cam lalait, lui iar nu-i convine. dar mai tot timpul glumesc, amandoi tin la glume, per total se inteleg bine!

caramella
10.10.2006, 14:26:17
=)) =)) =)) =)) Dupa cum v - am mai spus al meu e terorizat de mama. De cate ori se intalnesc i se reduce vocabularul la:
Sarumana
Da
Nu
Multumesc
Nu trebuie
Desigur.
Pe mine ma distreaza la culme pentru ca de obicei nu - i tace gura.=)) =)) =)) =))

Sylvester
10.10.2006, 14:26:49
Daca ar fi sa facem un top (eu si sotul meu) ....sa aranjez in ordine de la cel mai insuportabil la cel mai acceptabil ar arata asa:
1. Maica-mea = dezastru
2. Tata = semi-dezastru
3. Soacara-mea = acceptabila
4. Socrul meu = simpatic

alecsa
10.10.2006, 14:28:22
mamei mele ii place cel mai mult la el ca stie sa se ingrijeasca, ca nu-i cade mana sa duca gunoiul, ca mergem in piata, ca punem toti trei muraturi! e atent la unele lucruri si cred ca de asta se inteleg mai bine!

Sylvester
10.10.2006, 14:28:26
=)) =)) =)) =)) Dupa cum v - am mai spus al meu e terorizat de mama. De cate ori se intalnesc i se reduce vocabularul la:
Sarumana
Da
Nu
Multumesc
Nu trebuie
Desigur.
Pe mine ma distreaza la culme pentru ca de obicei nu - i tace gura.=)) =)) =)) =))

EXACT asa e si relatia sotul meu - mama mea.... =))=))=))=))=))=))=)) Ce vocabular dezvoltat au baietii astia draga! =))=))=))=))

caramella
10.10.2006, 14:30:22
EXACT asa e si relatia sotul meu - mama mea.... =))=))=))=))=))=))=)) Ce vocabular dezvoltat au baietii astia draga! =))=))=))=))
=)) =)) =)) Pai cred ca astia au lipsit de la ora cand s - a predat "Cum se vorbeste cu soacra". Probabil ca au crezut ca nu e necesara lectia..................=)) =)) =))

alecsa
10.10.2006, 14:34:11
mama e un pic diferita, daca el ii raspunde in dodii, se enerveaza! nu-i place sa i se spuna ca are dreptate, doar pt ca asa trebuie, accepta sa fie contrazisa, tine la o discutie mai aprinsa, iti da unele replici de-ti sta parul maciuca! si nu iiplace ca el sa fie tot timpul de acord cu ea! tot timpul ii spune: iar ma persiflezi? ala' divertis=))

caramella
10.10.2006, 14:39:00
Da' tata socru cum il vede pe ginerica?
Al meu tata cand l - a vazut prima data pe al meu a fost o faza de tot rasu'. Ai mei erau plecati la tara si trebuia sa se intoarca pe la 8 seara. Eu cum sunt fofilator din fire, imi programasem ziua in asa fel incat sa ma intorc dupa ce erau taote aranjate prin camari si dulapuri. Il chem pe al meu pe la 1 la mine sa mergem la niste prieteni. Apare omu' meu pe la 12.30, da' ghinion, mai apare si o vecina. Ne discutam noi calm, cand, surpriza, se deschide usa si intra tata. Vecinica mea a sters - o englezeste si tata putin ciupit l - a luat la rost. Cine esti, cati frati ai, unde stai, cum te cheama, unde lucreaza ai tai, ce scoala ai facut, de cand o stii pe fie - mea. Dupa ce a terminat cu intrebarile, saracu' al meu era alb ca varu i se facuse un dor de duca de nu va explic si tata, care se calmase intre timp il intreaba sincer: "Ba da' noi nu bem nimic?". La faza asta al meu s - a calmat si au inceput sa vorbeasca de - ale lor (au aceeasi meserie). Dupa vreo doua pahare am intrat eu in colimator: De ce nu mi - ai spus, de ce nu la - ai mai adus pe aici .... chestii de genul asta.=)) =)) =))

dana2006
10.10.2006, 14:40:17
Cam asa e si cu mama! O data ne-a dat la pachet 3 feluri de dulciuri, si toate feluri pe care eu nu le mananc. Si eu sunt moarta dupa dulciuri, spre deosebire de el. Imi venea sa plang. Doar sunt singurul copil!:-?

te inteleg super bine...si la mine la fel...si eu sunt singura la parinti, si el la fel, insa...

caramella
10.10.2006, 14:44:58
=)) =)) =)) Sa continuam.. Mama in tot timpul asta era verde la fata.
Explicatie eu pe vremea aia aveam 19 ani si pana atunci nu prea ieseam din casa. Mamanu' meu se astepta sa raman fata batrana, sa fiu copil cuminte sa merg la scoala si dupa aia probabil (da' nu era necesar) sa imi gasesc ceva de munca. Cand a vazut dita - mai omu' langa mine s - a cam panicat. Nu trebuie sa va mai explic ca nu - l supoarta nici in ziua de azi.
Oricum, dupa ce a plecat omu' si tata a adormit a inceput alt show: unde l - ai gasit, cine e, s nu - l mai vad, nu esti de nasu' lui chestii de genu' asta.
Pana la urma s - a calmat, asta si pentru ca stie ca sunt cam capoasa si nu ma scoate din ale mele nici cu clestele de cuie.
In orice caz si in ziua de azi se inverzeste cand tata intreba de el.
Misto, nu?!=)) =)) =))

alecsa
10.10.2006, 14:47:57
hmmm, tata! problema mijlocie=)) ! tata zice tot timpul: mai, dar mai pune-l la cura de slabire, ca arat eu mai bine decat el! mai, dar de ce si-a luat masina rosie? mai, dar cand va mutati impreuna, ca poate cine stie, nu va intelegeri bine si mai bine acum sa va dati seama de asta decat dupa nunta! bine, nu ca n-ar avea dreptate cu mutatul, dar eu stau si la el, asa ca nu-si are rostul intrebarea, si tata stie ca stau si la el, dar se joaca cu mine!

in rest, se inteleg bine, se tutuiesc, pe mama nu o tutuieste, o domneste intr-una:-" ! tata il ajuta cum poate, ii da lucrari, ii face rost de ceva daca are nevoie, luna viitoare spre ex mergem la doua restaurante unde stie el pe cineva sa vb despre meniu. per total, si la capitolul asta stam bine! dar sa mai vedem pe parcurs!;))

caramella
10.10.2006, 14:55:18
hmmm, tata! problema mijlocie=)) ! tata zice tot timpul: mai, dar mai pune-l la cura de slabire, ca arat eu mai bine decat el! mai, dar de ce si-a luat masina rosie? mai, dar cand va mutati impreuna, ca poate cine stie, nu va intelegeri bine si mai bine acum sa va dati seama de asta decat dupa nunta! bine, nu ca n-ar avea dreptate cu mutatul, dar eu stau si la el, asa ca nu-si are rostul intrebarea, si tata stie ca stau si la el, dar se joaca cu mine!

in rest, se inteleg bine, se tutuiesc, pe mama nu o tutuieste, o domneste intr-una:-" ! tata il ajuta cum poate, ii da lucrari, ii face rost de ceva daca are nevoie, luna viitoare spre ex mergem la doua restaurante unde stie el pe cineva sa vb despre meniu. per total, si la capitolul asta stam bine! dar sa mai vedem pe parcurs!;))
Sa inteleg ca vrea sa scape de tine?

ALEX21A
10.10.2006, 15:12:39
parintii mei il adora pe iubi....se inteleg fffffff bine<:-P <:-P <:-P
mai bine de atat nici ca se putea;;)

alecsa
10.10.2006, 15:44:58
Sa inteleg ca vrea sa scape de tine?

cine sa scape de mine? tata? nu are cum pt ca parintii mei sunt divortati, eu stau cu mama! asa ca n-are cine sa scape de mine:D mama in nici un caz, pt ca eu gatesc, eu fac curat, ca nu are timp ca pleaca la 10 si vine la 8 acasa! asa ca mai de graba ea m-ar tine cu forta. iar tata, tata e glumet, cateodata glumeste spunand adevarul, e haios asa in felul lui!

krisstina2004
10.10.2006, 16:00:59
Taica-miu il place, iar maica-mea din pacate il uraste de moarte (anul trecut a recunoscut ca ar fi in stare sa-i dea una un cap). As vrea sa fie o gluma dar nu este.

lorycyca
10.10.2006, 16:50:08
Bun subiect ! hehehe

Al meu cu maica`mea se impaca super bine ... de ex. daca al meu imi aduce mie o ciocolata... ii aduce si ei ceva.. , dimineatza striga la ea mamaaaaaaa fa si tu o cafea .. :D ( eu nu ii zic lui socrela mama :( ) ... o mai ajuta prin curte cand e pe acasa... dar nu prea e :P ...
Cu tata.. sunt prieteni ei.. nici nu s`ar zice ca sunt socru si ginere.. si mai tot neamul lui taica`miu ii invidiaza :D :D ... lool ca se inteleg asa..
Per total se inteleg super bbine mirele cu socrii mici lool. Dar si eu ma inteleg bine cu ai lui... mai ales cu socrela :D cred ca e una din putinele soacre bune de pe forum lool .

dana2006
10.10.2006, 17:05:16
La mine ar mai fi un motiv pt. care il iubeste mama asa de mult pe sotiorul meu...intotdeauna si-a dorit sa aiba un baiat...si acum ca il are il rasfata cat poate ea de mult...avand in vedere faptul ca mergem destul de rar acuma pe acasa...

ryanaro
10.10.2006, 17:38:36
Cred ca la mine e mai relevant sa spun cum s au schimbat raporturile intre vitorul sot si parintii mei. In 2003 ne am cunoscut la Paris deci. Tata a fost furios (era primul meu prieten), mi a interzis sa l vad, ca l-am dezamagit, ca nu stiu ce si nu stiu cum. Apoi a venit al meu in Romania si eu m am dus sa il intampin la aeroport si am stat pana mai tarziu la el la hotel. Apoi am venit acasa cu un taxi ca sa aflu ca ai mei au avut o cearta imeeensa si ca mama s a dus la bunica (mama era de partea mea). Si a 2 a zi a venit al meu la noi (mama tot la bunica). Si cand nu eram in camera, tata l a luat tare ca unde lucreaza, ce bani castiga si ca sa nu care cumva sa isi bata joc de mine ca nu stiu ce i face. Apoi am plecat impreuna la Poiana Brasov unde am petrecut revelionul. Mama se intorsese de la bunica. Ne am intors noi, si la fel au fost relatii incordate. Apoi am tot fost eu pe aici, si el prin romania, dar relatiile au inceput sa se incalzeasca. Au vazut ca e serios si ca ma iubeste foarte tare si ca cheltuieste atatia bani ca sa vina sa ma vada. Apoi ultima lovitura le-am dat o eu anul trecut in primavara cand am fost acceptata la o universitate aici, sa incep din anul 2 si sa locuiesc cu el. Tata iar s a suparat si i a zis ca spera sa nu fie o aventura de 2 ani LOOOOL. Dar s au obisnuit cu mine plecata. Chatuim zilnic si acuma il vad ca pe copilul lor. El ii vede ca pe un al 2 lea set de parinti. Bineinteles e si bariera lingvistica.

ayana2010
10.10.2006, 19:25:56
ai mei sunt in relatie copil - parinte (dar in sensul copilului exemplar si al parintelui exemplar)! se inteleg mai bine intre ei dct ma inteleg yo cu ai mei! d knd s-au vazut s-au placut.. dupa ce l-a vazut mama prima data, noi am plecat la bucuresti( yo si el) si ma trezesc cu telefon de la mama ca vrea sa vb cu el.. si de atunci zice k e copilul ei, iar el zice k e ca o mama pt el. el s mandreste cu ai mei, iar ei cu el... cel putin mama il lauda asa de rau k uneori ma enerveaza... park uita k ne mai are si pe mine si p fratele meu.. dar e f bine!! sunt kiar foarte mandra de ei!!!!! e foarte integrat in toata familia.. toata lumea il iubeste .. bunici, pisici si tot neamul!<:-P <:-P <:-P

dandelion
10.10.2006, 19:35:38
Vad ca toate soacrele is iubesc ginerii;))
Si mamica mea la fel...si ea si-a dorit baiat, chiar si dupa ce m-a nascut si i-au zis ca e fata a zis ca nu se poate ca ea baiat tre sa aiba=))
A fost si ea cam sceptica in privinta relatiei la inceput, dar acuma il iubeste mai mult decat pe mine cred ca;))..face de mancare numai ce ii place lui, ii cumpara tot felu';))..si se inteleg ei doi mai bine decat eu cu mama..si el ii mai si tine partea cateodata si ma enerveaza:D..dar eu ma bucur !

alecsa
10.10.2006, 23:42:58
de obicei, mamele de fete accepta mai bine iubitii lor. sunt mai tolerante, mai intelegatoare. tatii, mai tot timpul le cauta nod in papura! au impresia ca niciodata nu va veni fat frumos calare pe un cal alb s-o faca super fericita pe fata lor! sunt mai posesivi!

tweety82
10.10.2006, 23:58:35
La mine e cam asa... viitorul mire este singurul baiat pe care l-a acceptat mama ;))
Ii tine mereu partea daca ne mai aude ca ne ciondanim(ma enerveaza la culme) si cand ii spun sa nu-i mai tina partea ma ia la rost :))
Cu tata nici eu nu sunt in relatii prea bune ...asa ca relatia lui cu tata normal ca lasa de dorit ...oricum nici nu au avut ocazia sa vorbeasca prea mult( si nici nu-mi doresc ;)) ) ..dar cand se intalnesc vb amandoi foarte politicos:)) in timp ce eu cu tata ma cert la fiecare vorba:))

ancaneacsu
11.10.2006, 08:21:21
e f bine.....vad ca pe forum vorba aia "soacra soacra, poama acra a disparut"...
la mine e cam la fel la ca voi,...mama si sotul meu comploteaza impreuna, ea ii face de mancare ce ii place lui.....
singurul moment delicat cu ai mei a fost cand i-am anuntat ca ne mutam impreuna....wooow, tata a luat foc=)) ...ca ce e ca la magazin, cand probezi pantofii, daca-ti vin ii iei, daca nu nu?.....in fine, a fost comportament tipic de tata de fata....dar, cand am venit cu inelul de logodna acasa,..totul s-a schimbat...si de atunci al meu si baiatul lor, mai ales ca noi suntem 2 surori, si ai mei si-au dorit sa aiba si un baiat....

ayana2010
11.10.2006, 08:32:17
si la mine s-a scandalizat tati cand i-am spus ca ne mutam impreuna... nu era d acord nici in ruptul capului... si apoi am aplicat tehnica mea care imbuna pe toata lumea... am sunat-o pe mami si am inceput sa ma smiorcai si i-am zis ca yo ma duc aks..k fara el nu mai stau la bucuresti ( noi suntem studenti in buc, dar suntem din pitesti).. si l-a sunat pe tati si c scandal i-o fi facut ea nu stiu.. cert e ca dupa 5 min m-a sunat tati, timorat tot si mi-a zis ca n-are nimic impotriva <:-P . comportament de copil am adoptat, dar deh.. aveam 19 ani.

caramella
11.10.2006, 13:05:46
:( Bai da ce (ne) fericite sunteti. Mie mi - ar conveni sa se inteleaga asa bine. Mi - ar lua - o mie de pe cap. LOL:(

nikol
11.10.2006, 14:01:57

parca ar fi situatia mea numai ca noi nu suntem inca casatoriti!!!!

dana2006
11.10.2006, 15:32:06
parca ar fi situatia mea numai ca noi nu suntem inca casatoriti!!!!

:D
si ai mei faceau asta inca dinainte sa ne casatorim, de fapt totul a inceput dupa ce l-au cunoscut...dar sunt fericita ca e asa ( cu toate ca sunt putin geloasa cateodata ca parca pe el il iubesc mai mult), dar decat sa nu il placa dupa cum povesteau alte fete...
:*

dj
11.10.2006, 15:38:16
:D
si ai mei faceau asta inca dinainte sa ne casatorim, de fapt totul a inceput dupa ce l-au cunoscut...dar sunt fericita ca e asa ( cu toate ca sunt putin geloasa cateodata ca parca pe el il iubesc mai mult), dar decat sa nu il placa dupa cum povesteau alte fete...
:*
Pe mine mama chiar m-a mirat pentru ca pe nici unul din fostii mei prieteni nu l-a placut. Dar pe sotul meu da. De cand i l-am prezentat.

dana2006
11.10.2006, 15:51:14
Pe mine mama chiar m-a mirat pentru ca pe nici unul din fostii mei prieteni nu l-a placut. Dar pe sotul meu da. De cand i l-am prezentat.

la fel si ai mei, erau foarte sceptici cu toti baietii cu, care am discutat, chiar daca pe unii dintre ei ii stiau de cand erau mici...
in schimb cand l-au vazut, s-au indragostit pe loc de el, si ce emotii aveam eu stiind ce faze imi facusera pana atunci la altii...
in plus, noi eram impreuna dinainte de vacanta de vara, si el a ramas sa lucreze in Cj, si m-a lasat si pe mine sa stau in Cj cu el, iar in vacanta respectiva cand au mers ei la bunici in MM l-au chemat si pe el, cu toate ca il vazusera numai o data...si am ramas surprinsa si de tati care nu a comentat nimic, ci dimpotriva nu e nici macar o data sa nu intrebe de el, si ei se tutuiesc, isi zic pe nume...in schimb la mama ii zice inca sarut-mana, asa cum le zic si eu socrilor...
mi-ar fi placut sa fie si invers la fel, adica la fel de mult sa ma iubeasca si socrii cum il iubesc ai mei pe sotior, insa...nu pot sa zic ca nu tin la mine, sau ca ma inteleg rau cu ei, dar tot parca nu ma vad ca o fica pt ei...si probabil nici nu va fi vreo data asa pt ca au avut o fetita pe care au pierdut-o , asa ca ii inteleg....oricum si pe mine ma intreaba soacra ce vreau sa pap cand merg pe la ei....dar mama ii stie toate preferintele sotului, nici nu il mai intreaba, si nu se pune problema sa nu ii placa sau sa nu vrea ceva...pt ca mama ii face toate mancarurile preferate cand mergem la ea, asa ca are de unde sa aleaga si sa faca mofturi :D ...

krisstina2004
11.10.2006, 15:58:23
Imi pare bine sa vad ca majoritatea soacrelor isi iubesc ginerii si in acelasi timp imi vine sa plang pentru ca mama mea il uraste de moarte. Din pacate nu stiu ce sa mai fac cu ea (are un inceput de boala psihica). Sugestii?:-&

caramella
12.10.2006, 11:28:09
Imi pare bine sa vad ca majoritatea soacrelor isi iubesc ginerii si in acelasi timp imi vine sa plang pentru ca mama mea il uraste de moarte. Din pacate nu stiu ce sa mai fac cu ea (are un inceput de boala psihica). Sugestii?:-&
Pai oamenii balnavi de obicei merg la doctor, nu? Nu cred ca o sa fie de acord dar presupun ca daca stii ca are un inceput de boala psihica a fost deja (la doctor). Daca tratamentul nu da rezultate singurul lucru pe care poti sa il faci este sa o ignori (in problema cu al tau).

Sylvester
12.10.2006, 11:30:29
maica-mea nu are nici o boala psihica (declarata =)) =)) =))) dar tot nu-l iubeste pe al meu...

babycriss
12.10.2006, 11:33:49
La mine ar tb intrebat: "cum vede ginerica tatal socru?"#-o Pe mama o iubeste, insa pe tata nu-l poate suferi! Mi-e frica ca s-ar putea sa iasa vreun conflict. Si nu vreau. Chestia este ca tata e obisnuit sa se ia de toata lumea, iar al meu nu suporta ....Si are dreptate; nici mie nu mi-ar conveni sa ma jigneasca soacra mea. Si inca un motiv pentru care nu-l inghite este ca imi face mie zile fripte.

Sylvester
12.10.2006, 11:40:07
La mine ar tb intrebat: "cum vede ginerica tatal socru?"#-o Pe mama o iubeste, insa pe tata nu-l poate suferi! Mi-e frica ca s-ar putea sa iasa vreun conflict. Si nu vreau. Chestia este ca tata e obisnuit sa se ia de toata lumea, iar al meu nu suporta ....Si are dreptate; nici mie nu mi-ar conveni sa ma jigneasca soacra mea. Si inca un motiv pentru care nu-l inghite este ca imi face mie zile fripte.

Stii ce greseala fac foarte des cuplurile tinere? Se chinuie sa evite conflictele. Big mistake! Daca incerci sa eviti cearta cu cineva care te provoaca acea persoana o sa ia acest lucru nu ca o dovada de bun simt ci ca pe o dovada de slabiciune. Cea mai buna aparare e atacul. Eu am patit-o cu socrul meu la inceputul relatiei cu sotul meu si in loc sa il evit l-am atacat...unde mi-o servea i-o intorceam si eu. Ultima a fost la ziua lui acum fro 7 ani cu toti prietenii lui lam masa i-am intors-o de s-a facut grena la fata si s-a facut liniste de zici ca eram la priveghi nu la o zi de nastere. A fost ultima oara cand m-a atacat si de atunci ne intelegem de minune si pot sa ma bazez pe el si e un baiat de zahar.
Sotul tau trebuie sa il infrunte pe tatal tau acum ca sa nu fie mai grav mai tarziu....E parerea mea si stiu din experienta ca e buna! te pup :*

caramella
12.10.2006, 11:49:13
maica-mea nu are nici o boala psihica (declarata =)) =)) =))) dar tot nu-l iubeste pe al meu...
Sigur nu sufera de sindromul "nimeni nu - i destul de bun pentru fica - mea"?=)) =)) =))

Sylvester
12.10.2006, 11:50:46
Sigur nu sufera de sindromul "nimeni nu - i destul de bun pentru fica - mea"?=)) =)) =))

Asta e sigur =)) dar cred ca ii cam place sa faca si pe interesanta si de-aia se poarta asa...

caramella
12.10.2006, 11:51:07
Pai tatal tau are probleme cu tine sau cu el?

caramella
12.10.2006, 11:52:38
Asta e sigur =)) dar cred ca ii cam place sa faca si pe interesanta si de-aia se poarta asa...
Chestia asta intra la capitolul "sindrom de inferioritate". Tot boala psihica se numeste ca este. :-$

babycriss
12.10.2006, 11:53:17
Stii ce greseala fac foarte des cuplurile tinere? Se chinuie sa evite conflictele. Big mistake! Daca incerci sa eviti cearta cu cineva care te provoaca acea persoana o sa ia acest lucru nu ca o dovada de bun simt ci ca pe o dovada de slabiciune. Cea mai buna aparare e atacul. Eu am patit-o cu socrul meu la inceputul relatiei cu sotul meu si in loc sa il evit l-am atacat...unde mi-o servea i-o intorceam si eu. Ultima a fost la ziua lui acum fro 7 ani cu toti prietenii lui lam masa i-am intors-o de s-a facut grena la fata si s-a facut liniste de zici ca eram la priveghi nu la o zi de nastere. A fost ultima oara cand m-a atacat si de atunci ne intelegem de minune si pot sa ma bazez pe el si e un baiat de zahar.
Sotul tau trebuie sa il infrunte pe tatal tau acum ca sa nu fie mai grav mai tarziu....E parerea mea si stiu din experienta ca e buna! te pup :*

Numai ca deocamdata nu este sotul meu si nu tb sa se bage. Dupa ce ne casatorim are tot dreptul, dar deocamdata nu. Si asta pentru ca nu mi-ar placea sa se uite urat la el cand vine la noi in casa, sau sa-mi interzica sa vina la mine etc etc. Dupa ce ne mutam impreuna este alta poveste. Asa consider eu. Mai ales ca tatal meu este fffff dificil si asta ar insemna sa "mi-o iau" (morala) de doua ori - o data pentru mine si o data pentru al meu. Iar el nu ar vrea sa se intample asa.

dj
12.10.2006, 11:55:06
Cine pe cine nu inghite? Ginerele pe tatal tau sau invers?

babycriss
12.10.2006, 11:55:12
Pai tatal tau are probleme cu tine sau cu el?

Tatal meu are probleme cu mine si cu tot ce tine de mine! Nu stiu daca intelegi. Orice as face, nu este bine.

babycriss
12.10.2006, 11:56:00
Cine pe cine nu inghite? Ginerele pe tatal tau sau invers?

Tatal meu pe mine..al meu pe tata pt ca nu ma inghite pe mine! :-? Intelegeti voi!!!!

caramella
12.10.2006, 11:56:46
Numai ca deocamdata nu este sotul meu si nu tb sa se bage. Dupa ce ne casatorim are tot dreptul, dar deocamdata nu. Si asta pentru ca nu mi-ar placea sa se uite urat la el cand vine la noi in casa, sau sa-mi interzica sa vina la mine etc etc. Dupa ce ne mutam impreuna este alta poveste. Asa consider eu. Mai ales ca tatal meu este fffff dificil si asta ar insemna sa "mi-o iau" (morala) de doua ori - o data pentru mine si o data pentru al meu. Iar el nu ar vrea sa se intample asa.
Pana la urma va trebui sa - l puna cineva la punct. De fapt ar trebui sa il faca cineva sa inteleaga ca, daca se comporta asa risca sa isi petreaca batranetile intr - un azil de batrani. Sau cel putin singur............

Sylvester
12.10.2006, 11:58:07
Pana la urma va trebui sa - l puna cineva la punct. De fapt ar trebui sa il faca cineva sa inteleaga ca, daca se comporta asa risca sa isi petreaca batranetile intr - un azil de batrani. Sau cel putin singur............

Draga mea, mie chiar imi place cum gandesti tu! >:D< est pe sufletul meu!

caramella
12.10.2006, 12:01:02
Tatal meu are probleme cu mine si cu tot ce tine de mine! Nu stiu daca intelegi. Orice as face, nu este bine.
Pai, ignora - l poate dispare.=)) Glumeam (la partea cu disparutul). Dar incearca sa - l ignori. Inteleg prin ce treci. Am trecut si eu prin asta cu mama. Pana la urma am avu o discutie foarte serioasa cu ea si pana la urma i - am spus ca daca nu poate sa imi spuna ceva bun, macar sa taca. Deocamdata a priceput.

dj
12.10.2006, 12:02:14
Ba da, te inteleg si inca foarte bine. Ani de zile asa a fost mama cu mine. Pana sa ma ia de la bunici eram un copil bun. Cum m-a luat "de ce ai luat 9 si nu 10" sau "a, ai luat si tu un 10". Simteam ca innebunesc.
Doar dupa ce am inceput sa tip si am plecat la bunici a inteles. Intre timp s-au rezolvat o parte din probleme, a inceput sa recunoasca ca are totusi un copil bun etc.
Asa ca... I've been there! Din pacate.

babycriss
12.10.2006, 12:03:12

Singur nu-si va petrece batranetile pentru ca o are pe mama (sac de bataie). Saraca cata morala isi ia :[email protected] si-i face capul patrat ca imi vine mie sa ma duc sa-l arunc de la balcon. Nu e violent...dar are o gura...cat o sura. Tzatza masculina.
De pus la punct nu are cine, pentru ca nu prea il intereseaza ce spun ceilalti...el pe a lui o tine.
Hai sa-ti dau un exemplu banal de altfel, dar sa vezi cum gandeste: Eu: "n-am mancat nimik azi", El:"de ce, n-ai avut ce?", Eu: "n-am avut timp", El: "daca nici noi nu avem ce manca!" etc etc.

caramella
12.10.2006, 12:03:42
Draga mea, mie chiar imi place cum gandesti tu! >:D< est pe sufletul meu!
Pai sa stii ca chiar merge chestia asta. Am incercat - o cu socru - meu. De la "stapanul universului" a ajuns mielusel, mai ales dupa ce a avut niste probleme de sanatate acum vreo 2 ani.:D

Sylvester
12.10.2006, 12:06:51
Singur nu-si va petrece batranetile pentru ca o are pe mama (sac de bataie). Saraca cata morala isi ia :[email protected] si-i face capul patrat ca imi vine mie sa ma duc sa-l arunc de la balcon. Nu e violent...dar are o gura...cat o sura. Tzatza masculina.
De pus la punct nu are cine, pentru ca nu prea il intereseaza ce spun ceilalti...el pe a lui o tine.
Hai sa-ti dau un exemplu banal de altfel, dar sa vezi cum gandeste: Eu: "n-am mancat nimik azi", El:"de ce, n-ai avut ce?", Eu: "n-am avut timp", El: "daca nici noi nu avem ce manca!" etc etc.

Voi locuiti cu parintii tai?

caramella
12.10.2006, 12:07:00
Nu il baga in seama, nu mai vorbi cu el decat daca te intreba. Ingorerea doare cel mai mult. Lasa - l sa vorbeasca si iesi din camera. Vezi ce se intampla.

babycriss
12.10.2006, 12:07:57
Ba da, te inteleg si inca foarte bine. Ani de zile asa a fost mama cu mine. Pana sa ma ia de la bunici eram un copil bun. Cum m-a luat "de ce ai luat 9 si nu 10" sau "a, ai luat si tu un 10". Simteam ca innebunesc.
Doar dupa ce am inceput sa tip si am plecat la bunici a inteles. Intre timp s-au rezolvat o parte din probleme, a inceput sa recunoasca ca are totusi un copil bun etc.

Daca ar fi vorba doar de asta...sunt f multe chestii! Pe mine m-a dat afara din casa, numai ca nu am plecat din cauza maica-mii care este bolnava cu inima. Si pentru ea inghit toate rautatile lui. Tatal meu a avut o copilarie urata, a avut si are o mama insensibila care ii lua banii si care il dadea afara din curte cand venea de la scoala zicandu-i "de ce ai venit. n-am ce sa-ti dau". Si el se razbuna pe mine (este si misogin - pentru ca fratele meu traieste in puf). Eu din experientele astea am invatat si in nici un caz ce m-a facut pe mine sa sufar nu voi face copiilor mei.

babycriss
12.10.2006, 12:09:12
Voi locuiti cu parintii tai?

Nu...locuim fiecare la casa lui. Ne casatorim anul viitor. Dormim impreuna si stam mai tot timpul impreuna, dar nu suntem mutati impreuna (cu catel, purcel etc). Stam f aproape..vis-a vis.

babycriss
12.10.2006, 12:09:51
Nu il baga in seama, nu mai vorbi cu el decat daca te intreba. Ingorerea doare cel mai mult. Lasa - l sa vorbeasca si iesi din camera. Vezi ce se intampla.

Vine dupa mine...ca tb sa-si termine monologul!

caramella
12.10.2006, 12:11:05
Am trecut si eu prin asta. Dar eu nu am plecat la bunici. Parintii mei au o casa la tara si, de cand am intrat la liceu au inceput sa stea mai mult pe acolo si eu am ramas pe post de menajera. Am o sora cu 5 ani mai mica decat mine si un frate cu un an mai mare. Cand au inceput discutiile cu notele mele (nu erau prea dezastru can 8 - 9) am inceput si eu sa urlu ca ma - au lasat sa le cresc copii si s - au calmat.

caramella
12.10.2006, 12:13:19
Vine dupa mine...ca tb sa-si termine monologul!
Cumpara - ti niste casti. Sunt ieftine si te ajuta sa ingnori asistenta. Cam cum fac eu acum. Sunt la birou, colegele mele se cearta pentru un motiv stupid ca de obicei si eu ascult muzica. LOL:)>-

Sylvester
12.10.2006, 12:14:20
Nu...locuim fiecare la casa lui. Ne casatorim anul viitor. Dormim impreuna si stam mai tot timpul impreuna, dar nu suntem mutati impreuna (cu catel, purcel etc). Stam f aproape..vis-a vis.

Aaaaaaaaaa.. ok am inteles... pai ai 3 solutii:
1. ori rabzi pana pleci la casa ta (eu nu as adopta-o)
2. il ameninti ca daca mai continua, dupa ce pleci la casa ta nu mai vii sa-l vezi. (solutie pe care as aplica-o eu).
3. iti cumperi cheie la camera ta si te incui acolo cand nu vrei sa-l auzi

babycriss
12.10.2006, 12:16:18
Cumpara - ti niste casti. Sunt ieftine si te ajuta sa ingnori asistenta. Cam cum fac eu acum. Sunt la birou, colegele mele se cearta pentru un motiv stupid ca de obicei si eu ascult muzica. LOL:)>-

=)) =))=))=))=))=))=))

Ce-mi place de tine!!!! Mi-ar placea sa fiu si eu asa...sa le pun pe toate undeva...nu la inima!

caramella
12.10.2006, 12:17:52
Daca vis - a vis inseamna usa in usa scuza - ma ca iti spun da' ai cam pus - o. Asta inseamna ca nu veti avea liniste niciodata. Ca sa scapi de el definitiv iti dau un sfat: muta - te in alt oras.....................

caramella
12.10.2006, 12:19:56
=)) =))=))=))=))=))=))

Ce-mi place de tine!!!! Mi-ar placea sa fiu si eu asa...sa le pun pe toate undeva...nu la inima!
Le mai pun si eu la inima din cand in cand. Da' de obicei ma gandesc ca sanatatea mea (mentala) e mai importanta. Ai idee cam cat costa o consultatie la psihiatru? Muncesti un an pentru cinci minute. Nu face banii.:D

babycriss
12.10.2006, 12:20:05
:(
Aaaaaaaaaa.. ok am inteles... pai ai 3 solutii:
1. ori rabzi pana pleci la casa ta (eu nu as adopta-o)
2. il ameninti ca daca mai continua, dupa ce pleci la casa ta nu mai vii sa-l vezi. (solutie pe care as aplica-o eu).
3. iti cumperi cheie la camera ta si te incui acolo cand nu vrei sa-l auzi

Fi atenta! Nu mai rabd deloc - intr-o luna maxim ma mut la soacra-mea (care ma iubeste f tare). Aseara eram in bucatarie si ma certam cu tata (de fapt el cu mine) si soacra mea a vazut totul pentru ca ti-am zis sta vis-a vis. Si m-a sunat sa ma intrebe ce s-a intamplat! Nu i-am zis ca si asa "il iubeste " pe tatal meu fff mult.
Amenintarile nu tin la el pentru ca oricum nu-l intereseaza. E f rece si "d-aia nu mai poate el".
Iar cand am vrut sa-mi pun cheie la camera "tu nu pui cheie in casa mea!". La casa ta poti sa faci ce vrei!:(

babycriss
12.10.2006, 12:21:36
Daca vis - a vis inseamna usa in usa scuza - ma ca iti spun da' ai cam pus - o. Asta inseamna ca nu veti avea liniste niciodata. Ca sa scapi de el definitiv iti dau un sfat: muta - te in alt oras.....................

In blocul de vis-a vis!!! Stau fara grija, ca nu ma viziteaza el la soacra-mea! E prea ursuz :iq: .

caramella
12.10.2006, 12:22:21

Fi atenta! Nu mai rabd deloc - intr-o luna maxim ma mut la soacra-mea (care ma iubeste f tare). Aseara eram in bucatarie si ma certam cu tata (de fapt el cu mine) si soacra mea a vazut totul pentru ca ti-am zis sta vis-a vis. Si m-a sunat sa ma intrebe ce s-a intamplat! Nu i-am zis ca si asa "il iubeste " pe tatal meu fff mult.
Amenintarile nu tin la el pentru ca oricum nu-l intereseaza. E f rece si "d-aia nu mai poate el".
Iar cand am vrut sa-mi pun cheie la camera "tu nu pui cheie in casa mea!". La casa ta poti sa faci ce vrei!:(
Da povestea cu "tu mori si ramane casa mea" nu i - a spus - o nimeni?

Sylvester
12.10.2006, 12:23:34

:(:(:( chiar imi pare rau... e o idee buna sa te muti...si mai bine ar fi daca ai putea sa te muti doar tu cu iubitul tau singuri fara parinti dar daca zici ca te intelegi cu soacra-ta e bine si asa...poate ca o sa-si dea si tatal tau seama ca nu e o idee tocmai buna sa iti tratezi copilul cu raceala...
mamaaaaaa ce armata as face eu cu taica-meu daca ar visa numai sa se poarte asa.

babycriss
12.10.2006, 12:24:00
Le mai pun si eu la inima din cand in cand. Da' de obicei ma gandesc ca sanatatea mea (mentala) e mai importanta. Ai idee cam cat costa o consultatie la psihiatru? Muncesti un an pentru cinci minute. Nu face banii.:D

Stiu ...dar daca e materialul prost! Pe mine ma afecteaza orice chichita si nu pentru ca sunt slaba, ci pentru ca am alte asteptari de la oameni (mai ales de la ai mei).

Sylvester
12.10.2006, 12:24:25
=))=))=))=))=))=)) tu chiar ca ma intreci!!!!! =))=))=))=))=))=))

caramella
12.10.2006, 12:25:49
In blocul de vis-a vis!!! Stau fara grija, ca nu ma viziteaza el la soacra-mea! E prea ursuz :iq: .
Asta e bine. Macar are cineva grija de tine. Si daca te viziteaza si face pe desteptu' i se poate intoarce faza cu "In casa mea..........."

babycriss
12.10.2006, 12:26:14

Asta ar insemna ca o caut cu lumanarea ....
I-am spus eu odata ca nu tb sa faca copii daca nu stie ce inseamna sa ai copii si era sa ma plesneasca.

Sylvester
12.10.2006, 12:29:08
I-am spus eu odata ca nu tb sa faca copii daca nu stie ce inseamna sa ai copii si era sa ma plesneasca.

mamaaaaaaa ce m-am enervat :gen_20::gen_20::gen_20::gen_20:

caramella
12.10.2006, 12:29:35
Stiu ...dar daca e materialul prost! Pe mine ma afecteaza orice chichita si nu pentru ca sunt slaba, ci pentru ca am alte asteptari de la oameni (mai ales de la ai mei).
Se spune ca e material romanesc nu prost. In legatura cu parintii tai......... Stii se spune ca singurele lucruri pe care nu le alegi in viata sunt rudele de sange. Nu ai ce le face si la varsta lor nu ai nici cum sa ii schimbi. De ce poti fii sigura este ca, cu asemenea parinti iti vei creste copii cu totul si cu totul altfel.

caramella
12.10.2006, 12:30:32
Tu mai ai cumva frati sau surori?

babycriss
12.10.2006, 12:30:41
:(:(:( chiar imi pare rau... e o idee buna sa te muti...si mai bine ar fi daca ai putea sa te muti doar tu cu iubitul tau singuri fara parinti dar daca zici ca te intelegi cu soacra-ta e bine si asa...poate ca o sa-si dea si tatal tau seama ca nu e o idee tocmai buna sa iti tratezi copilul cu raceala...
mamaaaaaa ce armata as face eu cu taica-meu daca ar visa numai sa se poarte asa.

Deocamdata nu ne permitem sa ne mutam impreuna. Adik sa ne luam casa pentru ca in nici un caz nu vreau sa platim chirie. La soacra mea imi va fi bine (mi-a zis de fata cu mama "lasa ca eu nu sunt ca taica-tu" - s-a facut mama verde).
O sa-si dea seama de multe lucruri dupa ce plec.

babycriss
12.10.2006, 12:34:15
Tu mai ai cumva frati sau surori?

Mai am un frate care este tinut ca un ou sa nu se sparga!

dj
12.10.2006, 12:35:54
Am trecut si eu prin asta. Dar eu nu am plecat la bunici. Parintii mei au o casa la tara si, de cand am intrat la liceu au inceput sa stea mai mult pe acolo si eu am ramas pe post de menajera. Am o sora cu 5 ani mai mica decat mine si un frate cu un an mai mare. Cand au inceput discutiile cu notele mele (nu erau prea dezastru can 8 - 9) am inceput si eu sa urlu ca ma - au lasat sa le cresc copii si s - au calmat.
O precizare, mama m-a luat cand aveam 10 ani si eram clasa a 5-a. Pana atunci eram premianta clasei. Iar de plecat am plecat la bunici (parintii tatalui, care ma crescusera pana la 10 ani) abia putin inainte de 15 ani. Deci am rezistat cat am putut.

caramella
12.10.2006, 12:37:52
Pardon. Ma gandeam ca daca sunteti mai multi va trateaza pe toti la fel ati putea (sa ma scuzi acuma) sa ii tregeti o mama de bataie da' stii numa peste gura sa nu mai zica nimic cat traieste.

dj
12.10.2006, 12:38:39
Tu sa fii sanatoasa! Stiu ca indiferent ce ai face tot doare, dar atitudinea asta pana la urma se va intoarce impotriva tatalui tau. De mult am ajuns la concluzia ca in viata totul se plateste.

caramella
12.10.2006, 12:39:05
O precizare, mama m-a luat cand aveam 10 ani si eram clasa a 5-a. Pana atunci eram premianta clasei. Iar de plecat am plecat la bunici (parintii tatalui, care ma crescusera pana la 10 ani) abia putin inainte de 15 ani. Deci am rezistat cat am putut.
Si eu care credeam ca parintii mei sunt plecati....................

Sylvester
12.10.2006, 12:39:40

Mie imi miroase a misoginism! Sa nu pui la suflet...incearca nu sa nu-ti mai pese ca stiu ca nu poti dar sa incerci, in timp, sa nu mai astepti nimic de la el ca sa nu mai fii dezamagita si stai linistita, e o roata acolo care se intoarce ...

caramella
12.10.2006, 12:41:07
Deocamdata nu ne permitem sa ne mutam impreuna. Adik sa ne luam casa pentru ca in nici un caz nu vreau sa platim chirie. La soacra mea imi va fi bine (mi-a zis de fata cu mama "lasa ca eu nu sunt ca taica-tu" - s-a facut mama verde).
O sa-si dea seama de multe lucruri dupa ce plec.
Nu te supara pe mine da' maica - ta cam ce a avut in cap cand s - a maritat cu el? Si pana la urma s - au inventat divorturile...................

dj
12.10.2006, 12:41:17
Si eu care credeam ca parintii mei sunt plecati....................
Sa stii ca mama mea si-a revenit, dar tarziu. Oricum o plateste din plin pentru ca si acum daca am o problema e printre ultimele persoane care afla si nu ma are decat pe mine. Ca sa nu mai zic ca mai des ajung la soacra decat la mama. Iar soacra mea sta in celalalt capat al orasului iar mama la 10 minute de noi.

caramella
12.10.2006, 12:41:59
Mie imi miroase a misoginism! Sa nu pui la suflet...incearca nu sa nu-ti mai pese ca stiu ca nu poti dar sa incerci, in timp, sa nu mai astepti nimic de la el ca sa nu mai fii dezamagita si stai linistita, e o roata acolo care se intoarce ...
Asta e din capitolul "Imi duce cineva numele mai departe".:D

babycriss
12.10.2006, 12:45:33
Nu te supara pe mine da' maica - ta cam ce a avut in cap cand s - a maritat cu el? Si pana la urma s - au inventat divorturile...................

Cica era altfel cand s-au casatorit! Era un baiat de nota 10! Despre divort nu vine vorba ca mama e prea buna si-l accepta asa cum e. Plus ca ti-am spus nu e violent, doar ca e catza.

Sylvester
12.10.2006, 12:45:40

Numa' bun de facut topic nou =)) ...
Sa stii ca multi barbati gandesc asa: "baiatu' sa traiasca bine ca de fata ma doare in c..."

caramella
12.10.2006, 12:46:48
Sa stii ca mama mea si-a revenit, dar tarziu. Oricum o plateste din plin pentru ca si acum daca am o problema e printre ultimele persoane care afla si nu ma are decat pe mine. Ca sa nu mai zic ca mai des ajung la soacra decat la mama. Iar soacra mea sta in celalalt capat al orasului iar mama la 10 minute de noi.
Ai mei saracii(?!) nu ma vad cu saptamanile. Tata cel putin nu m - a mai vazut de la sfarsitul lunii septembrie. Ne - am intalnit la nunta sora - mii. Nu am mai vorbit de atunci. De cate ori ne vedem imi scoate ochii ca nu trec pe la el. Problema e ca de cate ori trec pe acolo pleaca. De 15 ani ma itreb de ce face chestia asta si nici in ziua de azi nu am inteles.

dj
12.10.2006, 12:46:51
Sa stii ca multi barbati gandesc asa: "baiatu' sa traiasca bine ca de fata ma doare in c..."
Da, asa e.
Ce bine imi pare ca sotul meu vrea fetita! Mi-am gasit motiv de bucurie...

babycriss
12.10.2006, 12:47:28

MISOGINISM cat cuprinde! Daca ii spun fratelui meu sa se duca la paine, tata "lasa ca ma duc eu", daca ii spun ca nu face nimik, tata "doar n-o sa faca curat, si mancare ca mine (ca el adik - ca cica vrea sa-l faca barbat)" si altele.

caramella
12.10.2006, 12:47:59
Cica era altfel cand s-au casatorit! Era un baiat de nota 10! Despre divort nu vine vorba ca mama e prea buna si-l accepta asa cum e. Plus ca ti-am spus nu e violent, doar ca e catza.
N - o fi el violent, dar cel putin la mine vorba doare mai mult decat bataia.

babycriss
12.10.2006, 12:49:21
N - o fi el violent, dar cel putin la mine vorba doare mai mult decat bataia.

Si la mine tot la fel!

caramella
12.10.2006, 12:50:09
MISOGINISM cat cuprinde! Daca ii spun fratelui meu sa se duca la paine, tata "lasa ca ma duc eu", daca ii spun ca nu face nimik, tata "doar n-o sa faca curat, si mancare ca mine (ca el adik - ca cica vrea sa-l faca barbat)" si altele.
Hai sa - ti spun ceva. O sa faca din el un bou mai mare decat mine (mai mare in sensul ca eu am 100 kg).

babycriss
12.10.2006, 12:52:37
Hai sa - ti spun ceva. O sa faca din el un bou mai mare decat mine (mai mare in sensul ca eu am 100 kg).

Nu mai vb asa!!:-p
L-a facut deja...dar nu ca s-a ingrasat...asa la caracter!

caramella
12.10.2006, 12:54:21
Eu cred ca e vorba de frica. Daca baiatu traieste bine domnii tati cred ca nu o sa manance bataie la batranete. Ca vorba aia, cat e baiatu' mic, daca il tracaseaza nu zice nimic pentru ca bataia doare, da' baiatu se face mare si atunci bataia doare da' in sensul celalt. Din pacate nici unul nu se gandeste ca poate se procopseste cu un ginere putin plecat (cu capu) si ii plateste tot ce i - a facut fetei pana sa o ia de nevasta.

Sylvester
12.10.2006, 12:54:34
Din ciclul "baiatu' e destept, fata e proasta" sa va povestesc una sa va enervati si voi ca eu am facut spume:
Are mama o prietena si ta-su e exact cum zice babycriss ... il tine pe frate-su in puf si pe ea mai la spate asa... si ce s-a gandit tac-su intr-o zi: "ia sa am eu grija sa ii arat fie-mii ca nu dau doi bani pe ea!" si s-a dus vita la notar s a facut act de donatie pentru fi-su ca sa-i lase casa ... ca sa fie sigur ca nu-i ramane nimic la fata!!!!! Si s-a imbolnavit boul peste cateva luni de la faza asta. Si ghiciti cine se duce sa-l ingrijasca?
I-am zis mamei sa nu mai imi povesteasca ca mor!!!

caramella
12.10.2006, 12:55:21
Nu mai vb asa!!:-p
L-a facut deja...dar nu ca s-a ingrasat...asa la caracter!
Pai ii doresc din tot sufletul o scorpie pe post de nevasta=))

babycriss
12.10.2006, 12:57:32
Eu cred ca e vorba de frica. Daca baiatu traieste bine domnii tati cred ca nu o sa manance bataie la batranete. Ca vorba aia, cat e baiatu' mic, daca il tracaseaza nu zice nimic pentru ca bataia doare, da' baiatu se face mare si atunci bataia doare da' in sensul celalt. Din pacate nici unul nu se gandeste ca poate se procopseste cu un ginere putin plecat (cu capu) si ii plateste tot ce i - a facut fetei pana sa o ia de nevasta.

Pai mie de asta mi-e frica. Ca al meu e cam plecat cu pluta si il cred in stare de vreo prostie. Numai eu stiu cum il bat la cap sa se potoleasca ca ii iese fum pe nari si de fata cu tata si de fata cu fratele meu!

caramella
12.10.2006, 12:58:30
Din ciclul "baiatu' e destept, fata e proasta" sa va povestesc una sa va enervati si voi ca eu am facut spume:
Are mama o prietena si ta-su e exact cum zice babycriss ... il tine pe frate-su in puf si pe ea mai la spate asa... si ce s-a gandit tac-su intr-o zi: "ia sa am eu grija sa ii arat fie-mii ca nu dau doi bani pe ea!" si s-a dus vita la notar s a facut act de donatie pentru fi-su ca sa-i lase casa ... ca sa fie sigur ca nu-i ramane nimic la fata!!!!! Si s-a imbolnavit boul peste cateva luni de la faza asta. Si ghiciti cine se duce sa-l ingrijasca?
Eu cred ca nici nu ma uitam la el. Nu din cauza casei, doar pentru gest. Si daca boul tot e bolnav, poate sa cheme un psihiatru sa il controleze putin la creier. Bolnavii psihici nu pot sa faca acte de donatie nici sa incheie contracte. Din nou, nu pentru casa, doar ca gest......................

Sylvester
12.10.2006, 12:59:48
Pai mie de asta mi-e frica. Ca al meu e cam plecat cu pluta si il cred in stare de vreo prostie. Numai eu stiu cum il bat la cap sa se potoleasca ca ii iese fum pe nari si de fata cu tata si de fata cu fratele meu!

ce-i drept eu il stiu pe unu' care l-a batut pe socru-sau in casa la el (la socru) de fata cu nevasta-sa, cu soacra-sa si cu cumnata-sa...da' la batut rau de tot..=)) ....nu zic ca sunt adepta violentei si nici nu-l aprob dar va spun ca s-a intamplat.

babycriss
12.10.2006, 13:00:32

Normal ca fata! Pe mine ma doare sa-l refuz pe taica-miu, nu pot chiar daca e rau cu mine. Cand are nevoie de masina vine la mine sa-i dau cheile si al meu mereu se ia de mine ca sa nu i-o mai dau. Dar nu pot...pe cand frate-miu la orice ora ii zice nu. Il doare pe el in cot ca are el sau mama nevoie de el. Ca exemplu: Noi zugraveam si zugravea si iubitica lui. Ghiciti unde il tragea inima mai mult!

babycriss
12.10.2006, 13:01:27
Pai ii doresc din tot sufletul o scorpie pe post de nevasta=))

Nu e scorpie iubitica lui...doar ii mai pune coarne din cand in cand.8-}

Sylvester
12.10.2006, 13:01:27
Eu cred ca nici nu ma uitam la el. Nu din cauza casei, doar pentru gest. Si daca boul tot e bolnav, poate sa cheme un psihiatru sa il controleze putin la creier. Bolnavii psihici nu pot sa faca acte de donatie nici sa incheie contracte. Din nou, nu pentru casa, doar ca gest......................

Pai si pe mine tot gestul m-a siderat! Parca il si vedeam cum nu doarme noaptea de grija ca daca ii ramane si la fata ceva...NU e bolnav psihic boul, cel putin nu cu acte...are altceva. Nici eu nu ma uitam la el, iti dai seama. De-aia i-am si zis mamei ca nu vreau sa mai aud de prietena-sa.

babycriss
12.10.2006, 13:02:35
ce-i drept eu il stiu pe unu' care l-a batut pe socru-sau in casa la el (la socru) de fata cu nevasta-sa, cu soacra-sa si cu cumnata-sa...da' la batut rau de tot..=)) ....nu zic ca sunt adepta violentei si nici nu-l aprob dar va spun ca s-a intamplat.

Nu e frumos! Ce naiba...ca doar nu suntem tigani!

Sylvester
12.10.2006, 13:03:19
Nu e frumos! Ce naiba...ca doar nu suntem tigani!

Pai stiu ca nu e frumos, nici eu nu sunt de acord dar stiu sigur ca s-a intamplat....

caramella
12.10.2006, 13:03:34
Al meu, cand eram pe la inceputuri era sa il bata pe frate - miu. Intre mine si frate - miu e o relatie mai speciala pe care nu o intelege mai nimeni. In momentul asta ne certam si ne injuram si in secunda urmatoare suntem cei mai buni prieteni. Pe vremurile alea aveam obiceiul (ca sa vezi ce face plictiseala din om) sa ne batem. Fara mici un motiv, doar asa, de antrenament. Dragu' de frate - miu (de obicei se abtinea sa dea tare) mi - au scapat un pumn de mi - a spart buza. Cand m - a vazut al meu a luat foc si a zis ca il omoara. Dupa ce i - am explicat care era faza a zis ca nu se mai baga intre noi cat traieste. Saracu' si acum cand ne vede imreuna ramane putin debusolat.....................=))

ayana2010
12.10.2006, 13:04:05

bine ca la mine nu e deloc asa! imi pare rau pentru cele care trec prin astfel de faze... la mine e total diferit.. totul se imparte la 2- eu si fratele meu-( de cand mi-a intrat si viitorul sot in familie se imparte la 3 ;-) ) , dar rasfatata si protejata familiei tot yo sunt.. "ari a venit la mama sa stea, ca doar de asta sunt yo aici, sa fac totul"-mami; "e..hai ca e buna, cum s-o trimiti pe ari? lasa ca ma duc eu; las-o sa faca ea ce vrea" tati; "stai arinutza jos ca atata timp cat esti la mine fac eu tot. ma multumesc ca ai venit"-mamaie; si asa traiesc eu BINE! fratele meu nu ma prea rasfata :) ! dar in rest sunt adorata familiei.. parinti, bunici, unki, veri si tot neamul! si acum am inceput sa fiu si in familia lui beib;)) !!ca sa nu mai zic de beib..el s comporta cu me d park as fi un ou si nu tre' sa ma sparg!!! sunt printesa lor si nu as da asta pentru nimic in lume!!!!

caramella
12.10.2006, 13:05:07
Pai si pe mine tot gestul m-a siderat! Parca il si vedeam cum nu doarme noaptea de grija ca daca ii ramane si la fata ceva...NU e bolnav psihic boul, cel putin nu cu acte...are altceva. Nici eu nu ma uitam la el, iti dai seama. De-aia i-am si zis mamei ca nu vreau sa mai aud de prietena-sa.
Pai n -am zis ca ar fi.............. cu acte, dar gandeste - te cat de bine i - ar pica, bolnav la pat sa il viziteze un psihiatru.

caramella
12.10.2006, 13:10:14
Nu e scorpie iubitica lui...doar ii mai pune coarne din cand in cand.8-}
3:-0 3:-0 3:-0 Chiar ca e bou MUUUUUUUUUUUUUUUUUU3:-0 3:-0 3:-0

babycriss
12.10.2006, 13:10:59
Al meu, cand eram pe la inceputuri era sa il bata pe frate - miu. Intre mine si frate - miu e o relatie mai speciala pe care nu o intelege mai nimeni. In momentul asta ne certam si ne injuram si in secunda urmatoare suntem cei mai buni prieteni. Pe vremurile alea aveam obiceiul (ca sa vezi ce face plictiseala din om) sa ne batem. Fara mici un motiv, doar asa, de antrenament. Dragu' de frate - miu (de obicei se abtinea sa dea tare) mi - au scapat un pumn de mi - a spart buza. Cand m - a vazut al meu a luat foc si a zis ca il omoara. Dupa ce i - am explicat care era faza a zis ca nu se mai baga intre noi cat traieste. Saracu' si acum cand ne vede imreuna ramane putin debusolat.....................=))

Pe al meu il deranjeaza ca in casa noastra eu sunt sclava iar fratele meu print. Intro zi frate-miu statea la meci tolanit si eu faceam shmotru in toata casa. Iar catelul se tinea dupa mine sa-l scot afara. Iar frate-miu ca sa ies eu ca el se uita la meci. Si s-a dus al meu si i-a zis cateva. Au iesit scantei...si eu nu suport asta. Ei se impaca bine...dar asa de ochii lumii.

caramella
12.10.2006, 13:11:42
bine ca la mine nu e deloc asa! imi pare rau pentru cele care trec prin astfel de faze... la mine e total diferit.. totul se imparte la 2- eu si fratele meu-( de cand mi-a intrat si viitorul sot in familie se imparte la 3 ;-) ) , dar rasfatata si protejata familiei tot yo sunt.. "ari a venit la mama sa stea, ca doar de asta sunt yo aici, sa fac totul"-mami; "e..hai ca e buna, cum s-o trimiti pe ari? lasa ca ma duc eu; las-o sa faca ea ce vrea" tati; "stai arinutza jos ca atata timp cat esti la mine fac eu tot. ma multumesc ca ai venit"-mamaie; si asa traiesc eu BINE! fratele meu nu ma prea rasfata :) ! dar in rest sunt adorata familiei.. parinti, bunici, unki, veri si tot neamul! si acum am inceput sa fiu si in familia lui beib;)) !!ca sa nu mai zic de beib..el s comporta cu me d park as fi un ou si nu tre' sa ma sparg!!! sunt printesa lor si nu as da asta pentru nimic in lume!!!!
Fericit - o

babycriss
12.10.2006, 13:12:45

Oare cum o fi??? Bine normal!!!

dj
12.10.2006, 13:12:57
Pe al meu il deranjeaza ca in casa noastra eu sunt sclava iar fratele meu print. Intro zi frate-miu statea la meci tolanit si eu faceam shmotru in toata casa. Iar catelul se tinea dupa mine sa-l scot afara. Iar frate-miu ca sa ies eu ca el se uita la meci. Si s-a dus al meu si i-a zis cateva. Au iesit scantei...si eu nu suport asta. Ei se impaca bine...dar asa de ochii lumii.
Sunt de acord cu al tau. Nu stiu cum se stapaneste.

caramella
12.10.2006, 13:13:10
Iti dau un sfat: placa si lasa - i in plata Domnului.

caramella
12.10.2006, 13:14:03
Sunt de acord cu al tau. Nu stiu cum se stapaneste.
Probabil cu greu si cu multe rugaminti.

babycriss
12.10.2006, 13:15:34
Probabil cu greu si cu multe rugaminti.

Cu foarte multe! Si santaj sentimental, si lacrimi!

caramella
12.10.2006, 13:15:43
Normal ca fata! Pe mine ma doare sa-l refuz pe taica-miu, nu pot chiar daca e rau cu mine. Cand are nevoie de masina vine la mine sa-i dau cheile si al meu mereu se ia de mine ca sa nu i-o mai dau. Dar nu pot...pe cand frate-miu la orice ora ii zice nu. Il doare pe el in cot ca are el sau mama nevoie de el. Ca exemplu: Noi zugraveam si zugravea si iubitica lui. Ghiciti unde il tragea inima mai mult!
Tu trebuie sa inveti doua litere N U. Leaga - le si vezi ce iese. Si pestreaza - ti durerile pentru cine merita.

caramella
12.10.2006, 13:17:02
Cu foarte multe! Si santaj sentimental, si lacrimi!.
Fa - i un cadou de nunta la al tau: lasa - l sa le spuna tot ce are pe suflet. O sa se simta si el mai bine.

babycriss
12.10.2006, 13:18:10
Iti dau un sfat: placa si lasa - i in plata Domnului.

Sunt nevoita sa plec. Vroiam sa astept pana dupa nunta, dar mi s-a umplut si mie paharul. Saracul e umplut de mult, dar nu am avut ce face. Ti-am zis ca pentru mama mai stau acolo. Si mi-e groaza cand voi pleca, pentru ca mama nu are voie sa faca efort si vrem sa o menajam (in ultima luna eu am fost mama in casa). Dupa ce plec eu, nu stiu. Nu zic, ca taica-miu asa cum e pacoste este f harnic, si munceste pe rupte, dar nu cred ca se va descurca cu toate.

caramella
12.10.2006, 13:20:04
Sunt nevoita sa plec. Vroiam sa astept pana dupa nunta, dar mi s-a umplut si mie paharul. Saracul e umplut de mult, dar nu am avut ce face. Ti-am zis ca pentru mama mai stau acolo. Si mi-e groaza cand voi pleca, pentru ca mama nu are voie sa faca efort si vrem sa o menajam (in ultima luna eu am fost mama in casa). Dupa ce plec eu, nu stiu. Nu zic, ca taica-miu asa cum e pacoste este f harnic, si munceste pe rupte, dar nu cred ca se va descurca cu toate.
Pai sa - ai invete baietelul sa puna si el mana pe ceva in afara de telecomanda.

babycriss
12.10.2006, 13:20:13
.
Fa - i un cadou de nunta la al tau: lasa - l sa le spuna tot ce are pe suflet. O sa se simta si el mai bine.

Cred ca de-abia asteapta! Oricum mi-a zis ca dupa ce ne casatorim o sa-l faca pe taica-miu de doi lei in fata altor oameni. Pentru ca de fata cu altii el este cel mai bun, cel mai dragut. Si o sa-l demaste de fata cu ceilalti!

caramella
12.10.2006, 13:21:35
Cred ca de-abia asteapta! Oricum mi-a zis ca dupa ce ne casatorim o sa-l faca pe taica-miu de doi lei in fata altor oameni. Pentru ca de fata cu altii el este cel mai bun, cel mai dragut. Si o sa-l demaste de fata cu ceilalti!
Sincer ar merita. Ce nu inteleg eu e :Dde ce sa astepte pana dupa nunta?

Sylvester
12.10.2006, 13:21:37
La mine e egalitate intre frati...nu am simtit niciodata vreo diferenta intre mine, sora mea si fratele meu pe criteriul ca ala e baiat si alea sunt fete...
Maica-mea ne trateaza la fel de naspa pe toti 3 si pe gineri, respectiv viitoare nora...
Naspa = autoritara si nesuferita, dar nu pot sa ma plang. E egalitate =))
Ce-i drept pe al meu sot il trateaza un pic mai cu precautie ca sa nu tip eu....dar diferenta se face pentru ca pun eu piciorul in prag, nu ca-l place mai mult pe el.

babycriss
12.10.2006, 13:22:12
Pai sa - ai invete baietelul sa puna si el mana pe ceva in afara de telecomanda.

Face doar daca are chef si daca iubitica lui este la munca!;-) Aaaa si nu prea mult ca oboseste. Saptamana trecuta a bagat aspiratorul pe parchet in doar doua camere si nu mai putea...b-(

caramella
12.10.2006, 13:23:20
La mine e egalitate intre frati...nu am simtit niciodata vreo diferenta intre mine, sora mea si fratele meu pe criteriul ca ala e baiat si alea sunt fete...
Maica-mea ne trateaza la fel de naspa pe toti 3 si pe gineri, respectiv viitoare nora...
Naspa = autoritara si nesuferita, dar nu pot sa ma plang. E egalitate =))
Ce-i drept pe al meu sot il trateaza un pic mai cu precautie ca sa nu tip eu....dar diferenta se face pentru ca pun eu piciorul in prag, nu ca-l place mai mult pe el.
Revenim la faza "ignorati - o, poate dispare"

caramella
12.10.2006, 13:24:10
Face doar daca are chef si daca iubitica lui este la munca!;-) Aaaa si nu prea mult ca oboseste. Saptamana trecuta a bagat aspiratorul pe parchet in doar doua camere si nu mai putea...b-(
Pai spune - i sa ia pastile de putut....................;;)

babycriss
12.10.2006, 13:24:58
Pai spune - i sa ia pastile de putut....................;;)

=)) O idee f buna!

caramella
12.10.2006, 13:25:40
Intrebare, cine e bebelu' din poza?

caramella
12.10.2006, 13:26:44
=)) O idee f buna!
=)) =)) =)) Mai ales daca iubitica ii pune coarne...................=)) =)) =))

babycriss
12.10.2006, 13:27:00

Este o nepotica de-a iubitului meu. Poza este facuta la botezul ei. Credeai ca e al meu??? As vrea eu!

Sylvester
12.10.2006, 13:27:04

daaaa...si pe mine ma macina curiozitatea asta dar nu am indraznit sa intreb :">

Sylvester
12.10.2006, 13:28:27
Revenim la faza "ignorati - o, poate dispare"

eeee... nu chiar sa dispara....ca e fata buna..... cand tace:-$

caramella
12.10.2006, 13:28:54
Este o nepotica de-a iubitului meu. Poza este facuta la botezul ei. Credeai ca e al meu??? As vrea eu!
|-) Eu esti mai curioasa din fire. Da' e simpatica|-)

babycriss
12.10.2006, 13:29:06
=)) =)) =)) Mai ales daca iubitica ii pune coarne...................=)) =)) =))

:ALa nunta in loc de bombonele in marturia lui o sa-i pun niste pastile de putut! Cu dedicatie!!!!

caramella
12.10.2006, 13:29:36
eeee... nu chiar sa dispara....ca e fata buna..... cand tace:-$
Legati - o la gura si se rezolva toate............................

babycriss
12.10.2006, 13:30:07
daaaa...si pe mine ma macina curiozitatea asta dar nu am indraznit sa intreb :">

Acum ati aflat! :*

caramella
12.10.2006, 13:30:54
:ALa nunta in loc de bombonele in marturia lui o sa-i pun niste pastile de putut! Cu dedicatie!!!!
Prea scumpe, nu merita.<:-P Mai bine o reteta..... pentru pastile de putut. Poate pricepe gluma. Sau nu?!:-"

caramella
12.10.2006, 13:31:47
Acum ati aflat! :*
\:D/ Sa va traiasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!\:D/

babycriss
12.10.2006, 13:32:15
Prea scumpe, nu merita.<:-P Mai bine o reteta..... pentru pastile de putut. Poate pricepe gluma. Sau nu?!:-"

Cu explicatii poate!!!!

babycriss
12.10.2006, 13:33:02
\:D/ Sa va traiasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!\:D/

Multumim! :x E un ingeras!!!

caramella
12.10.2006, 13:34:27
Cu explicatii poate!!!!
Adica e si greu de cap? Pai cu asemenea frate cine mai are nevoie de dusmani?:gen_01:

caramella
12.10.2006, 13:35:53
Multumim! :x E un ingeras!!!
Lasa mama ca o sa ai si tu unu sau una

babycriss
12.10.2006, 13:39:20
Adica e si greu de cap? Pai cu asemenea frate cine mai are nevoie de dusmani?:gen_01:

El e mai moale din fire, iar ai mei tot timpul ai mei au zis "daca asa este el", "ce sa-i facem", "e baiat" in loc sa-l corecteze. Pe cand eu sunt altfel. Eu lupt pentru ce vreau, sunt ambitioasa, ce-mi pun in cap aia fac (si din cauza asta tata este asa cu mine). Iar despre mine au spus "tu esti altfel, te descurci". Si el din cauza lor este asa!

ALEX21A
12.10.2006, 13:40:19
babycriss,eu zic sa ti impui pctul de vedere sau sa i ignori efectiv...lucrurile se vor schimba complet cand veti locui doar voi doi,inclusiv fara soacra-chiar dc te iubeste...doar voi doi...asa e cel mai bine....iar altii,inclusiv parintii,dc sunt batuti in cap si stresanti,da i naibii de chitrosi si de tocatori de nervi,fiecare cu ale lui.......nu esti datoare sa i suporti,sa ti faca capu calendar si sa te necajesti.....stiu,sunt parinti...dar unii sunt dusi rau....bine ca parintii mei nu sunt asa,dar ai lu iubi sunt dusi...cine are tangente cu ei?;)) ;))............trebuie sa i pui la respect >:/ ...eu nu tolerez

babycriss
12.10.2006, 13:41:04
Lasa mama ca o sa ai si tu unu sau una

Vreau UNA! O papusica pe care sa o iubesc, sa o dragalesc, sa o asortez ;)) . Si sa semene cu al meu (are niste ochi verzi mari si niste gene lungi si intoarse)!

caramella
12.10.2006, 13:41:25
El e mai moale din fire, iar ai mei tot timpul ai mei au zis "daca asa este el", "ce sa-i facem", "e baiat" in loc sa-l corecteze. Pe cand eu sunt altfel. Eu lupt pentru ce vreau, sunt ambitioasa, ce-mi pun in cap aia fac (si din cauza asta tata este asa cu mine). Iar despre mine au spus "tu esti altfel, te descurci". Si el din cauza lor este asa!
Macar acum stii ce greseli sa nu faci cu copii tai=P~

caramella
12.10.2006, 13:42:37
Vreau UNA! O papusica pe care sa o iubesc, sa o dragalesc, sa o asortez ;)) . Si sa semene cu al meu (are niste ochi verzi mari si niste gene lungi si intoarse)!
Asta inseamna ca fiica ta va fi o viitoare miss univers

babycriss
12.10.2006, 13:44:33
babycriss,eu zic sa ti impui pctul de vedere sau sa i ignori efectiv...lucrurile se vor schimba complet cand veti locui doar voi doi,inclusiv fara soacra-chiar dc te iubeste...doar voi doi...asa e cel mai bine....iar altii,inclusiv parintii,dc sunt batuti in cap si stresanti,da i naibii de chitrosi si de tocatori de nervi,fiecare cu ale lui.......nu esti datoare sa i suporti,sa ti faca capu calendar si sa te necajesti.....stiu,sunt parinti...dar unii sunt dusi rau....bine ca parintii mei nu sunt asa,dar ai lu iubi sunt dusi...cine are tangente cu ei?;)) ;))............trebuie sa i pui la respect >:/ ...eu nu tolerez

Stii ce rau este sa nu ai cu cine discuta? Ma refer la tata! Nu am cum sa-l pun la respect sau sa nu tolerez pentru ca nu am cu cine! Parca nu are suflet pe cuvant! Acum nu am nici ce face pt ca sunt legata de ei, dar cand voi fi la casa mea, oricum tata nu va mai exista pentru mine. Mama este oricand binevenita, dar el NICIODATA! Iti vine sa crezi ca el isi doreste sa am probleme si cu soacra-mea si cu al meu? O sa sufere o mare deceptie cand o sa vada ca nu se va intampla asa!

teodora_buciu
12.10.2006, 13:45:08
Buna intrebare...cum vede ginerica pe mama soacra...hm..pai sa vedem care e povestea la noi...Mama NU IL SUPORTA pe al meu...nu il vrea in casa ei..cu atat mai putin nu il vrea ca si ginere...:-B ...Tatal meu la fel...Deci in momentul in care ai mei il fac in fel si chip pe iubitelul meu voi credeti ca el ii iubeste?Nici nu se pune problema sa fie iubire...Si mai ales acum cand ai mei se comporta destul de urat cu mine al meu nu ii mai suporta deloc..Vine la mine acasa doar fff rar iar atunci cand vine totul se rezuma la lucruri legate de nunta...Ca sa nu mai spun ca ai mei ne ameninta ca nici nu vin la nunta...Trist dar asa e...

babycriss
12.10.2006, 13:45:23
Asta inseamna ca fiica ta va fi o viitoare miss univers

Sa te aude Dumnezeu!<:-P

caramella
12.10.2006, 13:45:52
Eu cred ca as vrea unu. Nu stiu de ce dar am impresia ca viata e mai usoara pentru baieti. Nu as vrea o fata care sa treaca prin ce am trecut eu.

babycriss
12.10.2006, 13:45:54
Sa te aude Dumnezeu!<:-P

Nici sa mai scriu nu stiu! Intelegeti voi ce am vrut sa spun!;))

babycriss
12.10.2006, 13:47:33
Buna intrebare...cum vede ginerica pe mama soacra...hm..pai sa vedem care e povestea la noi...Mama NU IL SUPORTA pe al meu...nu il vrea in casa ei..cu atat mai putin nu il vrea ca si ginere...:-B ...Tatal meu la fel...Deci in momentul in care ai mei il fac in fel si chip pe iubitelul meu voi credeti ca el ii iubeste?Nici nu se pune problema sa fie iubire...Si mai ales acum cand ai mei se comporta destul de urat cu mine al meu nu ii mai suporta deloc..Vine la mine acasa doar fff rar iar atunci cand vine totul se rezuma la lucruri legate de nunta...Ca sa nu mai spun ca ai mei ne ameninta ca nici nu vin la nunta...Trist dar asa e...

Al meu nu vrea sa-l primeasca pe tata la nunta! Iar eu...nu vreau sa se intample asa. Facem nunta si la revedere! Mama ar suferi cel mai mult!

Sylvester
12.10.2006, 13:48:30
Ca sa nu mai spun ca ai mei ne ameninta ca nici nu vin la nunta...Trist dar asa e...

Dar cine organizeaza nunta? De fapt, mai important, ei contribuie cu bani la nunta?

caramella
12.10.2006, 13:50:26
Explicati - mi si mie ceva. Parintii nu trebuia sa isi iubeasca copii orice ar face? Nu trebuia sa le doreasca tot binele din lume si sa ii ajute cu ce pot? Nu trebuia, in momente de genul asta sa isi aduca aminte ca, la un moment dat si ei au trecut prin asa ceva. Ca poate nici parintii lor nu au fost de acord cu persoana pe care au ales - o sa le fie fot/ sotie, si dupa ani si ani sunt tot impreuna? Ce i - a apucat?

ALEX21A
12.10.2006, 13:51:19
e si dc nu vin ce?? sa nu vina...astia nu sunt parinti...sa mai aiba pretentii apoi sa le alini tu batranetile sau nepotii...lasa i singuri,padureti,cu ideile si orgoliile lor prostesti.....

Sylvester
12.10.2006, 13:51:47
Al meu nu vrea sa-l primeasca pe tata la nunta! Iar eu...nu vreau sa se intample asa. Facem nunta si la revedere! Mama ar suferi cel mai mult!

Di pacate pentru iubitul tau, tatal tau are dreptul sa vina la nunta...nu trebuie sa nu-l primeasca dar poate sa-l trateze cu indiferenta. Crede-ma ca indiferenta ustura foarte tare.

teodora_buciu
12.10.2006, 13:52:00
Dar cine organizeaza nunta? De fapt, mai important, ei contribuie cu bani la nunta?

Pana in momentul asta nu au contribuit cu nimik la nunta...Noi facem nunta...Ideea e ca oricum noi am fi facut-o si nu aveam nevoie de banii lor dar stii cum e...Intentia conteaza cel mai mult..Si cum sa mai luam noi bani de la ei dupa cate ne-au facut?Numai noi stim cate momente grele am avut de cand suntem impreuna...Ore de plans, de neliniste..E f greu asa dar iubirea care e intre noi ne da putere sa mergem mai departe...si mai ales sa nu renuntam la o viitoare viata in 2..

caramella
12.10.2006, 13:52:25
Nici sa mai scriu nu stiu! Intelegeti voi ce am vrut sa spun!;))
La mine in birou e un frig de mori si mi - a inghetat creierul. Cred ca am modificat vreo 5 mesaje pe ziua de azi. Te inteleg. Inclusiv pe asta...........

Sylvester
12.10.2006, 13:52:43
Explicati - mi si mie ceva. Parintii nu trebuia sa isi iubeasca copii orice ar face? Nu trebuia sa le doreasca tot binele din lume si sa ii ajute cu ce pot? Nu trebuia, in momente de genul asta sa isi aduca aminte ca, la un moment dat si ei au trecut prin asa ceva. Ca poate nici parintii lor nu au fost de acord cu persoana pe care au ales - o sa le fie fot/ sotie, si dupa ani si ani sunt tot impreuna? Ce i - a apucat?

Cred ca au pitici pe creier...

Sylvester
12.10.2006, 13:55:34
Pana in momentul asta nu au contribuit cu nimik la nunta...Noi facem nunta...Ideea e ca oricum noi am fi facut-o si nu aveam nevoie de banii lor dar stii cum e...Intentia conteaza cel mai mult..Si cum sa mai luam noi bani de la ei dupa cate ne-au facut?Numai noi stim cate momente grele am avut de cand suntem impreuna...Ore de plans, de neliniste..E f greu asa dar iubirea care e intre noi ne da putere sa mergem mai departe...si mai ales sa nu renuntam la o viitoare viata in 2..

Pai atunci de ce mai discutati cu ei despre nunta? Noi nu am discutat cu ai mei deloc despre nunta...au venit ca si ceilalti invitati...cu darul. Parintii lui au fost cei care au organizat, s-au zbatut, au platit ... cu ei am discutat. Si mama s-a trezit ca a inceput sa faca pe interesanta cu pretentiile dar i-am zis ca daca nu ii place poate sa nu vina ca eu nu oblig pe nimeni...asa ca a tacut si a venit si s-a purtat civilizat.

babycriss
12.10.2006, 13:56:52

Sau care este problema lor? Ca pana la urma nu traiesc ei cu persoana respectiva!
Eu am ajuns la o concluzie si anume aceea ca cei mai multi dintre parintii nostri s-au casatorit pentru ca asa trebuie, au facut copii pentru ca asa trebuie. Nu pentru ca iubeau la nebunie sau isi doreau copii. Mama mea radea de mine ca cica sunt proasta ca iubeam un baiat (aveam si eu 16 ani si eram super indragostita de prima mea iubire). Eu plangeam ca ala ma facea sa sufar si ea imi zicea ca sunt proasta in loc sa ma consoleze.
Iar in ceea ce priveste copiii...pe bune ei nu inteleg ca a avea un copil nu inseamna sa-i dai de mancare si sa-l imbraci. Trebuie sa-l intelegi, sa-l asculti, si sa-l accepti asa cum este. Cunosc oameni ai caror copii se drogheaza, au facut puscarie si tot copiii lor sunt. Pe mine tata cred ca m-ar arunca pe geam. Eu i-am spus tatalui meu toate astea si era sa mi-o iau..."ca cine sunt eu sa-l judec pe el?".

babycriss
12.10.2006, 13:58:54

Stii cum ma consolez eu? Mult a fost, putin a mai ramas! Asa sa ganditi si voi! Si dupa aia Adio si un praz verde :-" . Asa ca sa mai glumim si noi!

ALEX21A
12.10.2006, 13:59:57
Pai atunci de ce mai discutati cu ei despre nunta? Noi nu am discutat cu ai mei deloc despre nunta...au venit ca si ceilalti invitati...cu darul. Parintii lui au fost cei care au organizat, s-au zbatut, au platit ... cu ei am discutat. Si mama s-a trezit ca a inceput sa faca pe interesanta cu pretentiile dar i-am zis ca daca nu ii place poate sa nu vina ca eu nu oblig pe nimeni...asa ca a tacut si a venit si s-a purtat civilizat.
sunt de acord cu stress....ce mai discutati cu ei despre nunta??? la mine faza asta e valabila cu socrii...habar n au nimic de nunta....cine vb cu ei sau cine ii intreaba ceva??;)) ...acu,ar vrea ei sa fie bagati in seama,dar sa astepte mult si bine......>:)

babycriss
12.10.2006, 14:00:38
La mine in birou e un frig de mori si mi - a inghetat creierul. Cred ca am modificat vreo 5 mesaje pe ziua de azi. Te inteleg. Inclusiv pe asta...........

Si la mine la fel! Am mainile bocna! Mai am o ora si plec acasa sa ma intalnesc cu iubitul meu tatic!!!

caramella
12.10.2006, 14:01:21
Sau care este problema lor? Ca pana la urma nu traiesc ei cu persoana respectiva!
Eu am ajuns la o concluzie si anume aceea ca cei mai multi dintre parintii nostri s-au casatorit pentru ca asa trebuie, au facut copii pentru ca asa trebuie. Nu pentru ca iubeau la nebunie sau isi doreau copii. Mama mea radea de mine ca cica sunt proasta ca iubeam un baiat (aveam si eu 16 ani si eram super indragostita de prima mea iubire). Eu plangeam ca ala ma facea sa sufar si ea imi zicea ca sunt proasta in loc sa ma consoleze.
Iar in ceea ce priveste copiii...pe bune ei nu inteleg ca a avea un copil nu inseamna sa-i dai de mancare si sa-l imbraci. Trebuie sa-l intelegi, sa-l asculti, si sa-l accepti asa cum este. Cunosc oameni ai caror copii se drogheaza, au facut puscarie si tot copiii lor sunt. Pe mine tata cred ca m-ar arunca pe geam. Eu i-am spus tatalui meu toate astea si era sa mi-o iau..."ca cine sunt eu sa-l judec pe el?".
Adevarul este ca si pe tata asta il doare cel mai mult: cand il judeca copii lui, mai ales eu. Si asta pentru ca la un moment dat a inteles (nu stiu prin ce miracol) ca tot ce ii spun e adevarat. Cred ca a avut o sclipire de geniu in momentul ala.

babycriss
12.10.2006, 14:02:48
Adevarul este ca si pe tata asta il doare cel mai mult: cand il judeca copii lui, mai ales eu. Si asta pentru ca la un moment dat a inteles (nu stiu prin ce miracol) ca tot ce ii spun e adevarat. Cred ca a avut o sclipire de geniu in momentul ala.

Felicitari! Ce zodie este tatal tau?

caramella
12.10.2006, 14:02:52
Si la mine la fel! Am mainile bocna! Mai am o ora si plec acasa sa ma intalnesc cu iubitul meu tatic!!!
As avea ceva sa - i transmit lu' iubitul tau tatic, da' ma dau afara de pe site daca scriu ce.....................................

babycriss
12.10.2006, 14:04:07
As avea ceva sa - i transmit lu' iubitul tau tatic, da' ma dau afara de pe site daca scriu ce.....................................

Vrei sa-ti dau numarul de telefon????>:)

ALEX21A
12.10.2006, 14:07:19
e, cine esti tu sa l judeci pe el?? aoleu,dc as avea un tata ca al tau sigur nu l as mai vedea in ochi ...sa dispara din viata mea....cand ii vorbesti si ii explici cu frumosu un lucru cred ca ar tb sa inteleaga ...si apoi parintii ar tb sa sprijine copii,sa i ajute ....nu sa le faca viata si mai grea....se vede ca e un om cam ingust la minte(imi cer scuze,dar asa cred),de genu eu te am facut,eu te omor....nu conteaza ca are idei proaste...bune,rele sunt ale lui si tb sa le accepti ca e parinte... eee,faaaassssssssss>:/ ...vezi sa nu:no_04:

caramella
12.10.2006, 14:08:12
Felicitari! Ce zodie este tatal tau?
Asta e foarte greu de spus pentru ca tata s - a nascut la tara. In buletin ara data nasterii 24august (adica fecioara) dar ma - sa (alta draguta, Dumnezeu s - o ierte) a sustinut sus si tare toata viata (lui) ca e nascut pe 23 august (adica leu). Mentionez ca si eu sunt leu, asa ca ne intelegem de minune.............................:gen_01:

babycriss
12.10.2006, 14:09:48
e, cine esti tu sa l judeci pe el?? aoleu,dc as avea un tata ca al tau sigur nu l as mai vedea in ochi ...sa dispara din viata mea....cand ii vorbesti si ii explici cu frumosu un lucru cred ca ar tb sa inteleaga ...si apoi parintii ar tb sa sprijine copii,sa i ajute ....nu sa le faca viata si mai grea....se vede ca e un om cam ingust la minte(imi cer scuze,dar asa cred),de genu eu te am facut,eu te omor....nu conteaza ca are idei proaste...bune,rele sunt ale lui si tb sa le accepti ca e parinte... eee,faaaassssssssss>:/ ...vezi sa nu:no_04:

E si ingust, si misogin, si complexat si rau si invidios pe mine! Si exact asa gandeste "eu te-am facut, eu te omor".
O sa dispara...in curand!

caramella
12.10.2006, 14:10:30
Vrei sa-ti dau numarul de telefon????>:)
Pai sa ma gandesc. Pe mobil nu mai am credit, tu esti din Bucuresti eu din Brasov.......... convorbiri in afara judetului....... prea scump, nu multumesc.

caramella
12.10.2006, 14:11:56
E si ingust, si misogin, si complexat si rau si invidios pe mine! Si exact asa gandeste "eu te-am facut, eu te omor".
O sa dispara...in curand!
Da faza cu "tu m - ai facut, eu te omor" nu i - a spus - o nimeni? Daca nu spune - i sa se uite la necrologul de la 5 :-SS

babycriss
12.10.2006, 14:12:30
Asta e foarte greu de spus pentru ca tata s - a nascut la tara. In buletin ara data nasterii 24august (adica fecioara) dar ma - sa (alta draguta, Dumnezeu s - o ierte) a sustinut sus si tare toata viata (lui) ca e nascut pe 23 august (adica leu). Mentionez ca si eu sunt leu, asa ca ne intelegem de minune.............................:gen_01:

Tata e BERBEC! Dar dupa mintea pe care o are e OAIE cu coarne de berbec! Zodie de foc, caracter puternic!
Eu sunt Pesti, cu ascendent in Sagetator, si tot la fel caracter puternic. Iti dai seama ca ies scantei.
El vrea ca eu sa zic "da" desi el zice prostii. Si eu nu zic "da", ii dau replica imediat. Si isi pune mainile in cap si zbiara ca un descreierat de aud vecinii!

dj
12.10.2006, 14:12:51
Si eu sunt tot leu!:-p

babycriss
12.10.2006, 14:13:43
Pai sa ma gandesc. Pe mobil nu mai am credit, tu esti din Bucuresti eu din Brasov.......... convorbiri in afara judetului....... prea scump, nu multumesc.

Nu merita!!!!!>-)

babycriss
12.10.2006, 14:15:18
Da faza cu "tu m - ai facut, eu te omor" nu i - a spus - o nimeni? Daca nu spune - i sa se uite la necrologul de la 5 :-SS

Hai nu vii pe la mine???
Sa ai o discutie cu taticul meu....Din doua una: ori fugi de mananci pamantul si zici ca ai aterizat pe alta planeta, ori te arunca el pe geam! Pe bune, nu ajungi cu el la nici un compromis!

teodora_buciu
12.10.2006, 14:15:56

Ce dragutze sunteti voi...Ma faceti sa rad aici singurica...Ce sa zici ..In situatiile astea mai faci si haz de necaz..Si eu ma consolez ca peste 6 luni si ceva o sa fiu miresica...si voi scapa din casa asta (de nebuni)...defapt poate si mai rpd...pt ca vrem sa facem logodna( la biserica) in curand si apoi sa le zic " la revedere mami si tati..ne vedem cand va stiti comporta"...

ALEX21A
12.10.2006, 14:16:19
parintii mei sunt ambii lei ....si vb la modul cel mai serios >au 28 de ani de casnicie si se inteleg ff bine....sincer.....>:D<

caramella
12.10.2006, 14:16:23
Tata e BERBEC! Dar dupa mintea pe care o are e OAIE cu coarne de berbec! Zodie de foc, caracter puternic!
Eu sunt Pesti, cu ascendent in Sagetator, si tot la fel caracter puternic. Iti dai seama ca ies scantei.
El vrea ca eu sa zic "da" desi el zice prostii. Si eu nu zic "da", ii dau replica imediat. Si isi pune mainile in cap si zbiara ca un descreierat de aud vecinii!
E cam dificil cu semnele astea de foc. Sunt(em) cam dificili si au probleme cu autoritatea. Nu le place sa fie contrazisi. Cazurile grave nu recunosc in ruptul capului ca au gresit chiar daca le demostrezi in mii de feluri. Povestea "daca doi zic ca esti beat du - te si te culca" nu o sa tina niciodata la ei. Am nimerit - o?

caramella
12.10.2006, 14:18:16
Hai nu vii pe la mine???
Sa ai o discutie cu taticul meu....Din doua una: ori fugi de mananci pamantul si zici ca ai aterizat pe alta planeta, ori te arunca el pe geam! Pe bune, nu ajungi cu el la nici un compromis!
Mercix de invitatie. Cred ca se arunca el pe geam. Da' dupa aia nu te duci la politie sa spui ca l - am aruncat eu, nu?

caramella
12.10.2006, 14:19:30
Ce dragutze sunteti voi...Ma faceti sa rad aici singurica...Ce sa zici ..In situatiile astea mai faci si haz de necaz..Si eu ma consolez ca peste 6 luni si ceva o sa fiu miresica...si voi scapa din casa asta (de nebuni)...defapt poate si mai rpd...pt ca vrem sa facem logodna( la biserica) in curand si apoi sa le zic " la revedere mami si tati..ne vedem cand va stiti comporta"...
Cand vii prin Brasov anunta - am am pile la spitalul de nebuni..............

babycriss
12.10.2006, 14:19:47
E cam dificil cu semnele astea de foc. Sunt(em) cam dificili si au probleme cu autoritatea. Nu le place sa fie contrazisi. Cazurile grave nu recunosc in ruptul capului ca au gresit chiar daca le demostrezi in mii de feluri. Povestea "daca doi zic ca esti beat du - te si te culca" nu o sa tina niciodata la ei. Am nimerit - o?

Ai nimerit-o! Plus ca el jigneste pe toata lumea, dar lui sa nu-i zici nimik ca el este seful! Aaaa nu ti-am spus...mama nu are voie sa tina cu mine ca altfel jar mananca "sa te duci la fi-ta, sa stai cu fi-ta etc". Ea tb sa dea din cap si sa spuna ca el...ca altfel....

babycriss
12.10.2006, 14:20:30
Mercix de invitatie. Cred ca se arunca el pe geam. Da' dupa aia nu te duci la politie sa spui ca l - am aruncat eu, nu?

NUUUUUU. Stai linistita!=))

caramella
12.10.2006, 14:22:23
parintii mei sunt ambii lei ....si vb la modul cel mai serios >au 28 de ani de casnicie si se inteleg ff bine....sincer.....>:D<
Pai si al meu e tot leu, da' in cazul meu vorbesc de tata care are impresia ca daca are jdeani mai mult ca mine stie mai multe. Si pentru asta trebuie neaparat sa il ascult. Nu zic ca nu stie mai multe dar asta nu inseamna ca mai si gandeste............

caramella
12.10.2006, 14:24:13
NUUUUUU. Stai linistita!=))
=)) =)) =)) Atunci vin, vedem ce iese. Sau cui ii ies ochii................=)) =)) =))

caramella
12.10.2006, 14:25:10
Ai nimerit-o! Plus ca el jigneste pe toata lumea, dar lui sa nu-i zici nimik ca el este seful! Aaaa nu ti-am spus...mama nu are voie sa tina cu mine ca altfel jar mananca "sa te duci la fi-ta, sa stai cu fi-ta etc". Ea tb sa dea din cap si sa spuna ca el...ca altfel....
Pai inca nu s - a nascut cineva la fel de destept ca el. doar turma de oi a lu' Becali

babycriss
12.10.2006, 14:26:30
=)) =)) =)) Atunci vin, vedem ce iese. Sau cui ii ies ochii................=)) =)) =))

Rad ca tuta aici singura!!! Cand voi ajunge acasa, si-l voi vedea pe tata sigur o sa ma bufneasca rasul ca o sa-mi aduc aminte de discutiile astea!
=))

babycriss
12.10.2006, 14:27:02
Pai inca nu s - a nascut cineva la fel de destept ca el. doar turma de oi a lu' Becali

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

caramella
12.10.2006, 14:27:55
Rad ca tuta aici singura!!! Cand voi ajunge acasa, si-l voi vedea pe tata sigur o sa ma bufneasca rasul ca o sa-mi aduc aminte de discutiile astea!
=))
=)) =)) =)) =)) Ar fi interesant de vazut cum reactioneaza=)) =)) =)) =))

caramella
12.10.2006, 14:29:04
Fara legatura cu subiectul. Iar mi s - a blocat netuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

babycriss
12.10.2006, 14:30:29
=)) =)) =)) =)) Ar fi interesant de vazut cum reactioneaza=)) =)) =)) =))

Iti spun maine!
Fetelor va multumesc din suflet...ati reusit sa ma binedispuneti! Eram cu moralul la pamant!
>:D<

caramella
12.10.2006, 14:32:17
Iti spun maine!
Fetelor va multumesc din suflet...ati reusit sa ma binedispuneti! Eram cu moralul la pamant!
o:-) Pai tu de ce crezi ca suntem noi aici? Sa reparam morale (sau moraluri) distruse.o:-)

caramella
12.10.2006, 14:34:23
Iti spun maine!
PS maine am liber!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
:)>- :)>- :)>- :)>- I - a dat Dumnezeu destula minte lu' scumpa mea sefa sa nu se puna cu mine azi. Maine dimineata imi vine iubitelu' acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)>- :)>- :)>- :)>-

babycriss
12.10.2006, 14:37:35
PS maine am liber!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
:)>- :)>- :)>- :)>- I - a dat Dumnezeu destula minte lu' scumpa mea sefa sa nu se puna cu mine azi. Maine dimineata imi vine iubitelu' acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)>- :)>- :)>- :)>-

=D>
Vreau si eu!!!! Eu nu am sef de trei saptamani si mai stau doua fara el. M-am plictisit de moooor!
De unde vine? Daca nu sunt indiscreta???

caramella
12.10.2006, 14:40:20
=D>
Vreau si eu!!!! Eu nu am sef de trei saptamani si mai stau doua fara el. M-am plictisit de moooor!
A fost doua saptamani in Constanta. Vine maine si sta pana marti dimineata. va inchiputi cam pe unde a fost morala (pardon, moralul) meu pana azi.........................

babycriss
12.10.2006, 14:42:10
A fost doua saptamani in Constanta. Vine maine si sta pana marti dimineata. va inchiputi cam pe unde a fost morala (pardon, moralul) meu pana azi.........................

Vine si pleaca iar???:-\

caramella
12.10.2006, 14:42:55
=D>
Draga mamii eu daca nu as avea sefa 5 saptamani as fi in al 9 - le cer. A mea nu pleaca nici s - o pici cu ceara. Si e cam ca iubitul tau tata.

caramella
12.10.2006, 14:43:50
Vine si pleaca iar???:-\
:(( :(( :(( Da, inca doua saptamani.:(( :(( :((

babycriss
12.10.2006, 14:45:19
Draga mamii eu daca nu as avea sefa 5 saptamani as fi in al 9 - le cer. A mea nu pleaca nici s - o pici cu ceara. Si e cam ca iubitul tau tata.

Mi-e mila de tine!!! De ziua ei, fa-i cadou un bilet in honolulu!;)) Sau pe luna!

babycriss
12.10.2006, 14:46:19
:(( :(( :(( Da, inca doua saptamani.:(( :(( :((

Din nou mi-e mila de tine!

caramella
12.10.2006, 14:48:02
Mi-e mila de tine!!! De ziua ei, fa-i cadou un bilet in honolulu!;)) Sau pe luna!
Eu i - as face cadou un bilet pana in lumea celor drepti, da petru asta iau de la 25 de ani la viata si nu merita. Daca mi - ar garanta cineva ca nu ma leaga as trmite - o in loc luminat, loc cu verdeata................, cum zicea popa mai departe?

ALEX21A
12.10.2006, 14:49:31
:)) :)) ....

caramella
12.10.2006, 14:49:39
Din nou mi-e mila de tine!
Si mie mi - e mila de mine, da' mi - e mai mila de el, ca e departe si noi nu prea am stat despartiti atata timp. Se simte singur si eu nu pot sa plec cu el. Ghici cine e de vina.

babycriss
12.10.2006, 14:49:54
Eu i - as face cadou un builet pana in lumea celor drepti, da petru asta iau de la 25 de ani la viata si nu merita. Daca mi - ar garanta cineva ca nu ma leaga as trmite - o in loc luminat, loc cu verdeata................, cum zicea popa mai departe?

=))=))=))=))=))=))=))=))

babycriss
12.10.2006, 14:51:02
Si mie mi - e mila de mine, da' mi - e mai mila de el, ca e departe si noi nu prea am stat despartiti atata timp. Se simte singur si eu nu pot sa plec cu el. Ghici cine e de vina.

Nu-mi spune!!!! Sefa ta! Daca e asa imi dau seama de ce vrei s-o trimiti in lumea celor drepti!:))

caramella
12.10.2006, 14:53:51
=))=))=))=))=))=))=))=))
Bai nu mai rade. Da acuma vorbind serios, tipa are vreo 50 de ani, e la menopauza (chirurgical) si e divortata de vreo 10 ani. Imi e sefa de 3 ani si in tot timpul asta nu am vazut - o cu vreun barbat si nici nu am auzit - o vorbind de vreunul. Se poate sa fie mai secretoasa cu chestia asta, dar la cum se poarta cred ca e cam nf...........

caramella
12.10.2006, 14:54:29
Nu-mi spune!!!! Sefa ta! Daca e asa imi dau seama de ce vrei s-o trimiti in lumea celor drepti!:))
Te - ai prins.

babycriss
12.10.2006, 14:55:02
Bai nu mai rade. Da acuma vorbind serios, tipa are vreo 50 de ani, e la menopauza (chirurgical) si e divortata de vreo 10 ani. Imi e sefa de 3 ani si in tot timpul asta nu am vazut - o cu vreun barbat si nici nu am auzit - o vorbind de vreunul. Se poate sa fie mai secretoasa cu chestia asta, dar la cum se poarta cred ca e cam nf...........

Lesin de ras =))

caramella
12.10.2006, 14:58:04
Lesin de ras =))
Daca ai fii in locul meu nu ti - ar mai arde de ras. Unde mai pui ca are un metru si un zambet si vreo 30 kg da' cand deschide gura si incepe sa urle, daca nu o vezi crezi ca are cel putin 2 metrii si 100 de kile

babycriss
12.10.2006, 15:01:04
Daca ai fii in locul meu nu ti - ar mai arde de ras. Unde mai pui ca are un metru si un zambet si vreo 30 kg da' cand deschide gura si incepe sa urle, daca nu o vezi crezi ca are cel putin 2 metrii si 100 de kile

Chiar ca ii lipseste! Iti vand un pont...da un anunt la matrimoniale, poate ii gasesti femeii un crestin! Nu de alta, dar o sa vezi ca si viata ta va fi mai linistita dupa :gen_19: .
Noi suntem rau off topic - cred ca mai bine ne mutam!

caramella
16.10.2006, 10:28:32
Chiar ca ii lipseste! Iti vand un pont...da un anunt la matrimoniale, poate ii gasesti femeii un crestin! Nu de alta, dar o sa vezi ca si viata ta va fi mai linistita dupa :gen_19: .
Noi suntem rau off topic - cred ca mai bine ne mutam!
Nu merge ca astia imi cer numarul de telefon si il si verifica.

AndreB
08.11.2006, 23:41:55
Nazdravane mai sunteti...

Nu stiu cum se face, dar se pare ca exista ceva adevar in acest sens: ginerii se inteleg in procent majoritar bine cu mamele noastre, noi tot in procent majoritar, nu avem ce sa ne spunem cu mamele lor. Doamne fereste sa ajung si eu intr-o asemenea situatie daca voi deveni mama de baiat si nu voi intelege pericolul la timp. Este groaznic ca la un moment dat sa fii exclus din familia baiatului, recte, copilului tau stiind bine cine impune over all in realitate, adica nora.

printesa_deluxe
09.11.2006, 00:28:34
Pe pisi al meu nu l-ar deranja chear se intelege bine bine cu mama mea.
Mama mea chear il iubeste pentru ca stie sa ma faca fericita.:*

caramella
09.11.2006, 13:41:31
Nazdravane mai sunteti...

Nu stiu cum se face, dar se pare ca exista ceva adevar in acest sens: ginerii se inteleg in procent majoritar bine cu mamele noastre, noi tot in procent majoritar, nu avem ce sa ne spunem cu mamele lor. Doamne fereste sa ajung si eu intr-o asemenea situatie daca voi deveni mama de baiat si nu voi intelege pericolul la timp. Este groaznic ca la un moment dat sa fii exclus din familia baiatului, recte, copilului tau stiind bine cine impune over all in realitate, adica nora.
Daca ai bafta de o poama acra pe post de soacra nu o sa ajungi intr - o situatie de genu' asta, daca nu uiti prin ce treci. Am o colega de munca la vreo 50 de ani care are o dulceata pe post de soacra, Cand ii e lumea mai draga suna soacra - sa (nu conteaza ca e 3 dimineata), ca socru - so (care e bolnav) s - a trezit si nu mai poate sa doarma, sau te miri ce tampenii de genu' asta.
E, tipa are un baiat de 25 de ani care are o pritena. colega asta a mea a vazut - o pe "nora - sa" de vreo trei ori, si cand fi - su i - a zis ca ar vrea sa se mute cu tipa, colega - mea si - a adus aminte ca mai are casa parintilor ei, a aranjat - o cat de cat si i - a expediat pe amandoi acolo. Asta ca sa nu aiba discutii care incep cu "ma - ta".

Sylvester
09.11.2006, 13:56:37
Asa o sa fac si eu cum a facut colega ta daca o sa fiu pusa in postura de soacra. Nu o sa stau cu ei nici daca mor!

caramella
09.11.2006, 14:00:39
Asa o sa fac si eu cum a facut colega ta daca o sa fiu pusa in postura de soacra. Nu o sa stau cu ei nici daca mor!
Asa am zis si eu, da' asta a avut unde sa - i trimita. Eu n - am unde sa ma duc, si e cam nasol sa incepi viata cu o chirie de platit.:[email protected]

Sylvester
09.11.2006, 14:02:31
Asa e! Dar eu, ca parinte, as contribui la chiria lor ... orice numai sa nu stea cu mine ca mi-a zis sotul meu ca eu as fi o soacra de-aia infernala =))! Asa ca o sa previn!!!

caramella
09.11.2006, 14:05:16
Asa e! Dar eu, ca parinte, as contribui la chiria lor ... orice numai sa nu stea cu mine ca mi-a zis sotul meu ca eu as fi o soacra de-aia infernala =))! Asa ca o sa previn!!!
Pai spune - i ca faci pe soacra cu el, si pana o sa ajungi soacra te plictisesti.:-p

Sylvester
09.11.2006, 14:10:33
Pai spune - i ca faci pe soacra cu el, si pana o sa ajungi soacra te plictisesti.:-p

Zice ca sunt rea auzi!!!! Ca daca o sa avem un copil pe el o sa-l iubeasca si de mine o sa asculte si ca el o sa fie prieten cu copilul si eu o sa fiu "doamna invatatoare" de care o sa fuga ei doi!!! De ce am senzatia ca o sa am doi copii? =))

caramella
09.11.2006, 14:15:54
Zice ca sunt rea auzi!!!! Ca daca o sa avem un copil pe el o sa-l iubeasca si de mine o sa asculte si ca el o sa fie prieten cu copilul si eu o sa fiu "doamna invatatoare" de care o sa fuga ei doi!!! De ce am senzatia ca o sa am doi copii? =))
:(( :(( :(( Pai tu nu ai aflat ca nu - i mare diferenta intre maritat si infiat un copil? Singura diferenta e varsta copilului.........................:(( :(( :((
=P~

nicoleta_oana
15.11.2006, 22:22:10
la inceput ai mei nici nu vroiau sa auda de el pt ca viitorul meu sot este mai mare ca mine cu 15 ani si a mai fost casatorit si are un copil,dar dupa ce l au cunoscut s au"indragostit"de el si sunt mandri cu el se lauda la prieteni ca este bun cu mine si calm(noi stam cu ai mei in casa)si nu bea nu fumeaza castiga bine,e harnic etc etc...:> ai lui m am placut din prima si m au primit fff bine, ma m simtit ca la mine acasa la ei in casa,socrul meu este un om calm si linistit iar soacra mea este plina de glume,este vesela si deschisa.

oana
15.09.2007, 14:43:59
ginerica al meu :)) o adora pur si simplu pe mama soacra, careia ii zice "mamy":x

carmenbia
01.10.2007, 15:38:01

In situatia aceasta sunt si eu, viitorul meu sot se intelege atat de bine cu mama mea incat de multe ori am senzatia ca eu sunt nora pt mama mea.
Mama ii face toate poftele, il rasfata, il iubeste ca propriul ei copil. Desigur, si el la randul sau e super atent cu mama, o iubeste si oricand mama iar cere ajutorul el sare imediat sa o ajute.
imi place nebunie ca ei 2 se inteleg atatde bine, desigur mai sunt momente cand se mai si cearta dar se impaca imediat, oricum sunt atat de scumpi chiar si cand se cearta...
Sunt multumita de faptul ca se inteleg atatde bine

Va pupicesc.:*

MaryT
01.10.2007, 15:47:56
aaa...pai cand le-am facut cunostinta..mama stiind cat de indragostita sunt de el..i-a zis ca o sa il iubeasca ca si pe fiul ei...si cam asa si e...
cand m-a cerut , inainte a sunat-o pe mama sa ma cera de la ea ..si mama ia zis ca ar fi cea mai fericita sa il aiba ginere...el o respecta foarte mult ..deci v-ati facut o idee ce si cum...<:-P <:-P <:-P <:-P

danniella
02.10.2007, 14:25:48
cateodata am impresia ca mama il iubeste mai mult pe sotul meu.
eu nu pot sa-i atrag lui atentia de ceva daca e ea langa noi ca imi sare imediat in cap.
odata ne-am certat foarte tare din cauza lu soacra-mea si am zis sa plece la masa si mama a zis ca daca pleaca el sa plec si eu.:O

danniella
02.10.2007, 14:26:58
cateodata am impresia ca mama il iubeste mai mult pe sotul meu.
eu nu pot sa-i atrag lui atentia de ceva daca e ea langa noi ca imi sare imediat in cap.
odata ne-am certat foarte tare din cauza lu soacra-mea si am zis sa plece la masa si mama a zis ca daca pleaca el sa plec si eu.:O
drept multumire el o iubeste si o respecta tare mult.:x

Habib
03.10.2007, 11:08:45
sotul meu nu prea o suporta pe mama mea...........din motive intemeiate!!!!!!!!!

Andra_St
09.10.2007, 09:49:59
viitorul meu sot... nu are cam nici o parere de mama mea.
de fapt, avand in vedere ca ea nu vrea sa stie nimic de el, se preface ca nu exista, i-a foc cand aduc vorba de el sau plec peste noapte sa dorm cu el si spera in sinea ei ca in cele din urma imi va venii mintea la cap - adica renunt la nunta si la relatia mea cu el, in pricipiu - nu cred ca mai e ceva de zis. s-au vazut o singura data, la nunta verisoarei mele, cand ieseam de 2 saptamani si l-a ignorat complet.
acestea fiind zise, ce parerea ar putea avea el de mama???
hai sa fim seriosi!!!

ma bucur sa vad ca sunt cazuri mult mai fericite.
sa apreciati parintii pe care ii aveti, fetelor!

lynush
09.10.2007, 09:55:40
eu am un noroc mare din punctul asta de vedere.Viitorul meu sot o iubeste si o respecta mult pe mama (si sentimentul e reciproc...ba mai mult, de cele mai multe ori, mama tine cu el, chiar daca eu am dreptate!). Noi suntem impreuna de 5 ani, iar de un an viitorul meu sot ii spune "mami" mamei mele si o si tutuieste, ceea ce nu poate decat sa ma bucure enorm!

deeelorene
06.11.2007, 09:39:46
mirciu cu mami se inteleg de minune:D

mitidani
06.11.2007, 09:56:54
:) Si al meu se intelege foarte bine cu mama, cat si cu tata ... ceea ce nu pot spune despre mine cu mama lui :D, dar ai mei sunt niste parinti deosebiti, cu care nu ai cum sa nu te intelegi :)

picolla
02.12.2007, 16:07:10
al meu se intelegebine cu ea, dor se vad o dat cel mult de 2 ori pe an. asa ca n.-re cum sa fie latfel.

Alisori
04.12.2007, 15:34:14
Sotul meu se intelege de minune cu ai mei....se iubesc mult....si ma bucura enorm sa vad asta...mai ales ca tatal meu e o persoana mai "dificila" si imi era frica ca nu-l va accepta ca ginere....dar il iubeste fff mult.
In schimb....cu ai lui....socrul este de milioane...de miliarde chiar...dar ce sa-i faci cand esti insurat cu o vipera ;)) .
Nu prea am treaba cu socrela....si sincer chiar daca suna dur pt unii...nu am nevoie de iubirea ei....altii sunt mai importanti in viata mea.

puiutscump
04.12.2007, 15:43:20
Daca la capitolul "eu si soacra", totul merge perfect, cand vine vorba de puiut si maica-mea, situatia se schimba la 180 de grade. Ea (ai mei, in general) au asa..un talent..de a fi..nu stiu cum(L-) )Nici eu nu sunt in cele mai bune relatii cu ei, cum pot sa ma gandesc ca iubitul meu ar fi? :))
Va functiona perfect regula "mai rarut, ca-i mai dragut" :)>-

Habib
18.12.2007, 11:03:16
noi ne vedem cu mama mea o data sau de doua ori pe an.............dar sotul meu evita chiar si aceste intalniri..................

finica
18.12.2007, 11:32:56
La mine ... pe mama soacra n-o mai vede deloc ... ca e dusa de mult pe cealalta lume, dar cu taica-miu se intelege de minune, as putea spune ca chiar mai bine decat cu ai lui ...

annie_banks
18.12.2007, 12:35:08
#-o
Daca la capitolul "eu si soacra", totul merge perfect, cand vine vorba de puiut si maica-mea, situatia se schimba la 180 de grade. Ea (ai mei, in general) au asa..un talent..de a fi..nu stiu cum(L-) )Nici eu nu sunt in cele mai bune relatii cu ei, cum pot sa ma gandesc ca iubitul meu ar fi? :))
Va functiona perfect regula "mai rarut, ca-i mai dragut" :)>-
Cam asa e si la mine :-"
Mama e soacra perfecta :D Adica perfect potrivita cu expresia "soacra soacra poama acra" :)) Eu sunt singura la parinti si cred ca prea multa dragoste s-a transformat in nebunie L-) Nu-l are la inimia pe iuby de cand m-a "luat" de-acasa, e geloasa! Nici nu va spun ce chestii poa' sa zica #-o cand n-are nevoie de ceva... [-X

v80roxana
18.12.2007, 12:59:37
[quote=Alisori;520287]Sotul meu se intelege de minune cu ai mei....se iubesc mult....si ma bucura enorm sa vad asta...mai ales ca tatal meu e o persoana mai "dificila" si imi era frica ca nu-l va accepta ca ginere....dar il iubeste fff mult.
In schimb....cu ai lui....socrul este de milioane...de miliarde chiar...dar ce sa-i faci cand esti insurat cu o vipera ;)) .
Nu prea am treaba cu socrela....si sincer chiar daca suna dur pt unii...nu am nevoie de iubirea ei....altii sunt mai importanti in viata mea.[/q
la fel se intampla si la mine mama ma cearta cateodata tine la el de numai numai daca noi suntem doua fete o inteleg, iubi nu-i spune mama ca i-a spus mami sa-i spuna Irina,eu cu soacra hm "mai rarur ca-i mai dragut":))

Magdolna
22.01.2008, 14:46:44
:> Sotul meu se intelege de minune cu ai mei....se iubesc mult....si ma bucura enorm sa vad asta...mai ales ca tatal meu e o persoana mai "dificila" si imi era frica ca nu-l va accepta ca ginere....dar il iubeste fff mult.
Scumpi ii numeste tati si mami pe ai mei, eu insa NU pe ai lui. De fapt incerc sa discut cat mai putin cu ai lui ptr. ca de cele mai multe ori avem discutii in contradictoriu.
De multe ori scumpi face comparetie intre parintii mei si ai lui si dupa spusele lui este o diferenta mare intre ei, ai mei sunt de nota 9,50 socrii au nota 4 cu indulgenta:(

andymatei
23.01.2008, 15:13:05
Mama mea ...
Mama e genul care trebuie sa faca mancarea favorita (in cazul in care nu coincid face 2 feluri de mancare, unul mie unul sotului). Cand e bolnav e tragedia de pe pamant, si se agita si e in stare sa traverseze tot orasul (noi stam intr-un capat si ea in altul) ca sa ii aduca "supica cum ii place lui". Daca il bat la cap si il cicalesc cu ea de fata..."Lasa baiatul in pace, ce ai cu el..."(:|
Dupa parerea mamei mele noi suntem cei mai frumosi, cei mai destepti si in marele general "noi am dat gaura in macaroana si am pus coada la pruna"...si trebuie sa se faca mare agitatie in jurul nostru...totul la mama mea e miscare si agitatie :)
In schimb soacra-mea e o fiinta calda - ca si clima la Cercul Polar...si el este obisnuit cu acest fel de comportament.
In mod absolut normal sotul meu apreciaza efortul mamei mele, apreciaza cat de mult tine la noi, apreciaza modul in care l-a acceptat si il considera ca si pe copilul ei...tine la ea...dar il oboseste un picut :D...el nu e obisnuit sa se agite lumea pentru el :)

taia
23.01.2008, 18:10:27
In cazul meu se inteleg foarte bine, de multe ori am observat ca mama ii ia apararea. Zicea la un moment dat (mama) ceva de genul "Cum sa nu-l iubesc pe cel care-mi face fericit copilul!" Si ce e bine e ca el a observat si o are tare la suflet. Nu acelasi lucru pot sa-l spundespre relatia lui cu tata, tata inca e "gelos" ca-i ia frumusetea de fata!:D

nicky_s
23.01.2008, 19:10:57
In cazul meu se inteleg foarte bine, de multe ori am observat ca mama ii ia apararea. Zicea la un moment dat (mama) ceva de genul "Cum sa nu-l iubesc pe cel care-mi face fericit copilul!" Si ce e bine e ca el a observat si o are tare la suflet. Nu acelasi lucru pot sa-l spundespre relatia lui cu tata, tata inca e "gelos" ca-i ia frumusetea de fata!:D
tatii sunt mai protectivi cu fetele si un pic mai posesivi.
mama de obicei daca ne suna la telefon intai intreaba de el, pe mine mai uita sa ma intrebe ce fac....:-s :-s

taia
24.01.2008, 10:54:11
tatii sunt mai protectivi cu fetele si un pic mai posesivi.
mama de obicei daca ne suna la telefon intai intreaba de el, pe mine mai uita sa ma intrebe ce fac....:-s :-s
Asa se intampla si la noi. Sau imi spune: vezi sa aiba grija sa nu raceasca da mie...nimic
Tata? Sunt singura la parinti, e de inteles!

denisa1
18.02.2008, 10:35:24
Al meu ia cunoscut pe ai mei acum 6 ani de craciun...aveam doar 1 luna jumate de cand eram prieteni...a venit bietul de el de la distanta cu flori, cadou...a ajuns la noi in oras(suntem din localitati diferite si neam cunoscut in alta localitate) si intamplarea a facut ca eu sa nu il gasesc unde ne dadusem intalnire...saracul sa chinuit el sa ma gaseasca
..nimic.....pana la urma sia adus aminte ca ii explicasem exact unde stau si sa dus acasa la ai mei.....si ia deschis mama.....ajunul craciunului....sort dupa gat....o tigaie in mana.....nu va spun ce fata a facut saracu'.." saru mana o caut pe..." nod in gat, emotii....mama mea care e o femeie asa dintro bucata....." mai tu trebuie sa fii..el" intra ....stai aici ca vine si fata.....intrun tarziu , dupa o juma de ora de asteptat ma intorc si eu si il gasesc pe mandu stand in sufragerie de vb cu ai mei, mama il servea cu parjituri, tata cu vinut..radeau ....eu sa pic pe jos......oricum se inteleg bine, mama mereu ii pune pachetel cand mergem acasa....sa aiba ceva bun....tata mereu ma intreab de el...il cocolosesc mai mult decat pe mine....Despre socriii tata= bun, sufletist, harnic.....mama= posesiva, rautacioasa, uneori dusa cu pluta....sufera de sindromul" nici o fata nu e buna pt printul meu" .....

taia
25.02.2008, 21:06:45
mama= posesiva, rautacioasa, uneori dusa cu pluta....sufera de sindromul" nici o fata nu e buna pt printul meu" .....
;));));))=))=))=))Imi arati si mie una care nu sufera de acest sindrom?

enjoythesilence
26.02.2008, 01:04:29
iubitului meu ii place mult de mama. si mamei de el :D se inteleg bine, ea il mai cearta cateodata dar el nu se supara pt ca-i vb frumos. cu tata e alta poveste. tata cred ca-l place dar cu siguranta are un mod ciudat de a o arata :)) se poarta respectuos unul cu altul dar al meu e foarte crispat tot timpul...

mihai10
03.07.2008, 11:44:03
Buna fetelor!

Sunt nou pe forum, si sincer abia asteptam sa discut pe forumul acesta.
Sa va spun cum o vad pe mama soacra.
Este genul de femeie foarte posesiva, ar vrea sa dicteze, sa faca cum vrea ea (din pacate nu are cu cine).
Sunt impreuna cu logodnica mea de aproximatix 2 ani jumatate. Pentru logodnica mea, mama ei este o fiinta foarte importanta, tine mult la ea. Este atat de importanta incat mi-a facut cunostinta cu ea, a doua zi dupa ce ne-am cunoscut.
La inceput mi-a creat o impresie buna, dar cu timpul n-a mai fost asa.
Am cunoscut-o pe Cristina pe data de 18 noiembrie 2005. In anul acela trebuia sa fac revelionul alaturi de prietenii mei (cu care Cristina se intelegea f bine). Cu toate ca eu aveam 19 ani si Cristina 18, a trebuit sa-i cer voie lui mama soacra, sa ma lase sa fac revelionul cu fiica-sa. LOGIC K NU A VRUT!!
Eu de buna credinta, am zis ca e normal sa nu vrea, k suntem la inceput si alea alea.
Am facut revelionul cu maica-sa , cu bunica-sa care abia mergea si avea 85 de ani, si cu niste pisici handicapate.
Ce sa va spun, k soacra-mea are decat un televizor si toata seara s-a uitat la un concert handicapat pe HBO. Pe la 2 noaptea m-am enervat si am plecat cu Cristina la petrecere la prietenii nostrii.
De Pasti, la fel, Pastele se face in familie, deci a trebuit sa-l petrec cu soacra-mea si cu bunica de 85 de ani si matele idioate.
La fel am zis k e ceva normal.
Si bine-nteles ca a venit si revelionul din 2007 , soacra-mea a zis aceiasi poveste, a venit si Pastele, soacra-mea la fel a zis, si uite asa mi-a mancat nervii, dar acum nu mai sunt de buna credinta si nu mi se pare normal.

Aaaa, intre timp au aparut certurile, soacra-mea tragea la masea si incepea sa ma acuze de te miri ce: ba ca ii mananc banii lu fi-sa, ba k sunt nesimtit si comentez la ea.

A venit vremea si am implinit si noi 2 ani, in seara aceeia am dormit la Cristina acasa (nu era singura seara cand dormeam la ea acasa), si vorba cantecului ,,soacra-mea de fericire o tine intr-o betie", a baut soacra vre-o trei patru pahare de vin si incepea sa se ia de mine, si ma enerva.
Eu taceam din gura , dar eram nervos, si la care soacra imi zice ,,miki de maine nu mai vii la mine in casa pt. k esti tot timpul nervos" a mai comentat ea ceva pe acolo si-mi zice ,,daca acum esti nervos, cand te vei casatori cu cristina ce vei face, o vei lua la bataie" , la care eu zic ,,nu ii fac nimic, dar tare mila mi-e de soacra-mea, k la cate mi-a facut n-o vad bine deloc". In fine, la final a zis k de maine nu vrea sa mai intru niciodata in casa ei.

A trecut timpu, soacra se lua in continuare de mine, da a naiba se lua cand nu era Cristina in preajma, si chiar daca era, Cristina nu-i zicea nimic.
In fine, din luna februarie anu asta, bunica care acum are 87 de ani, s-a internat la azil, si noi stam in apartamentul ei.
La anul avem nunta si maica soacra a trebuit sa-si amenajeze apartamentul. Logic k a stat cu noi, si si-a luat si matzele alea care sunt idioate. Dar vorba lu soacra-mea ,,pisica asta are comportament la fel k al meu, zici k sunt eu" (are doua pisici, dintre care una ii este foarte preferata). Deci am vazut k si matza aia e la fel de idioata k si stapana, pana si soacra-mea a zis asa. :))

A stat mama soacra vre-o o luna jumate la noi, si exact cu doua zile pana sa se mute la ea acasa, a venit in bucatarie, si dintr-o data a inceput sa-mi zica ca alor mei nu le pasa de mine, k eu sunt nesimtit, k tot timpul am facut-o pe fiica-sa de bani, k imi va da 30 de milioane pe care i-am investit eu in apartamentul ei si s-o las in pace si pe ea si pe fi-sa. A zis o gramada de lucruri pe care nici nu mai vreau sa le mai amintesc.
Eu nu i-am zis absolut nimic, am lasat-o sa zica tot k sa-mi dau seama ce gandeste cu adevarat despre mine, si decat atat i-am zis ,,daca plec eu, pleaca si Cristina" la care soacra a inceput sa urle si sa tranteasca cu usile si zice ,,Cristina n-o sa stea cu tine, n-o sa stea in concubinaj cu tine".
Dupa faza asta n-o mai inghit deloc, i-am povestit alor mei toate fazele pe care mi le-a facut, (ei nu aveau habar mai deloc si tot timpu se luau de mine si-mi ziceau k trebuie sa vorbesc frumos despre mama Cristinei) si si-au facut si ei o idee despre soacra-mea.

Dupa toate cele intamplate, acum are pretentia ca sa mearga cu logodnica mea la mare, si sa vin si eu cu ele, iar cand Cristina i-a dat de inteles k nu ar vrea sa mearga cu ea la mare a inceput sa se milogeasca si s-o ia cu diverse sentimente.
Mie mi s-a facut mila de soacra-mea si i-am zis Cristinei sa se duca cu ea la mare. Mi s-a facut mila, ptr ca am fost si noi plecati vre-o 3 zile la mare, si i-a soacra 80 de lei Cristinei si ia zis asa ,,poftim banii astia, sa-ti cumperi mancare de ei". De mine a durut-o undeva, oricum niciodata nu mi-a dat mie ceva, tot timpul i-a dat Cristinei.
In fine, mie mi s-a aplecat de tot ce se intampla in familia logodnicei mele, k si taicas-o e aproape la fel k si maica-sa.
Apropo parintii ei sunt divortati . Soacra a fost maritata de 2 ori, cu nici unul n-a stat mult timp.

Fetelor, daca cititi, da-ti si voi cu presupusu, k mie mi s-a aplecat si sunt hotarat k daca Cristina mai comenteaza mult, le bag undeva pe amandoua si-mi iau bagaju si plec, k nu mai rezist.
V-am pupat!

blancaady
03.07.2008, 12:47:32
Buna fetelor!

Sunt nou pe forum, si sincer abia asteptam sa discut pe forumul acesta.
Sa va spun cum o vad pe mama soacra. [...]
pe cat de amuzanta pe atat de trista povestea ta, sincer imi pare f rau pt ca exista astfel d e persoane..............eu cred ca ai si tu o vina, dar referitor strict la relatia ta cu Cristina, pt ca trebuia institat incat maicasa sa nu se bage in treburile voastre si ea ar trebui sa priceapa( Cristina) ca daca e hotorata sa se casatoreasca cu tine trebuie sa mentina un echilibru in relatia ei cu mama ei si in relatia cu tine, adica ar trebui sa i se deschida ochii pt faptele maica-sii , sa vada si ea cum e maicasa si eventual s a vb ea cu maicasa si sa incerce sa schimbe cateceva, iar maicasa cu pisicile handicapate;)) sa va lase in pace sa av traiti viata, iar tu dupa nunta( sper ca mai rezisti) sa faci incat sa ai o f buna comunicare cu sotioara ta si sa-i faci vant un pic lu soacrata, ca ce naibii? esti barbat..............
Eu iti zic din proprie experienta..............tac si eu destul dar daca vine tampita si-mi urla verzi si uscate"la bautura": si ca m-a prins singura pe acasa si imi vb extrem de urat...................pai vezi cearta si intr-o saptamana ne-am facut bagajul si am plecat.................am inghitit-o destul, iar cand m-am mutat la logodnicul meu, s-au schimbat lucrurile radical, desi credeam ca mai rau d epana atunci nu s epoate.............BA SE POATE! si eu i-am explicat logodnicului meu cum sta treaba si i-am zis eu nu mai stau aici si plec, astfel ca am impachetat si am plecat, oricum ne formam si noi o familie...................bine al mine e un pic diferit ca el nu avea nici pana acum o relatie super afectuoasa cu maicasa, dar nu m-am bagat nici cand era mai bine, ca in fond e maicasa, eu mereu caut calitatile oamenilor, insa cu soacramea m-am inselat:-&
Eu sper si iti doresc sa fie bine si drumul pe care l-ai ales alaturi de Cristina sa fie cel bun si sa se schimbe lucrurlie in bine si sa fiti fericiti