PDA

Versiunea completa : Jocuri de lumini

ely29
16.05.2007, 16:28:35
Am fost zilele trecute la o nunta, si pe la ora 12 au avut invitati o trupa de dansatori populari, care au incantat nuntasii cu dansuri populare romanesti. Au luat apoi la dans si mesenii si a fost super fain.Ma gd cat ar costa sa inchiriezi o jumatate de ora o asemea trupa, pentru ca, parerea mea e ca se creeaza o super atmosfera(indiferent daca ai nunta cu formatie sau cu dj). Daca are cineva idee de pret sau de o astfel de trupa, va multumesc anticipat de info.:-p

juliejolie
17.05.2007, 22:26:15
Stiu ca majoritatea agentiilor care organizeaza nunti au astfel in oferta astfel de programe de entertainment - de genul dansatori profesionisti (cuplu - care danseaza tango/salsa/samba, etc sau trupa de dansatori de populara).
In ziua de azi nuntile s-au transformat in adevarate spectacole, la care canta sau danseaza diverse trupe.
O prietena care a fost la o nunta cu dansatori profesionisti angajati a zis ca nu i s-a parut OK: in timpul ala toti se uitau ca la spectacol si apoi abia au mai indraznit sa danseze, ca deh, chipurile nu se comparau cu profesionistii.../:) Sau nu s-au priceput respectivii sa antreneze "publicul"...

corinutza79
18.05.2007, 19:17:19
Poate totusi cu dansuri populare sa fie mai bine , mai ales daca nunta e intr-un cadru mai rustic.
Eu am fost la o prezentare a unei firme (ce-i drept , nu era nunta) care au avut niste dansatori latino. Dupa ce au dansat ei, au invitat si pe altii la dans si intr-adevar lumea nu prea se inghesuia pt ca evident era greu sa tii pasul cu ei. Insa acolo lumea nu era pregatita pentru asa ceva, pe cand la nunta vin toti pusi pe dans si distractie, iar dupa doua pahare le trece tracul la toti..;))

BARBIE_24
18.05.2007, 23:15:47
Da e dragut intr-adevar dar depinde de genul de persoane care iti vin la nunta. Oamenii mai "batrani" s-ar putea sa stea doar sa priveasca mai ales daca ai niste dansatori de latino, dar nu cred ca le-ar displace, in schimb tineretul nu vad de ce nu ar dansa.Eu, de exemplu am niste prieteni mai"nebuni"din fire si cred ca ar topai pe langa dansatori, dar nu mai mult de 1-2 dansuri ca dupa aia se plictiseste lumea sa stea ca la spectacol ca au venit de fapt sa se distreze.E o idee si asta daca vrei sa diversifici un pic nunta, e ca si cu fantana de ciocolata ceva nou si deosebit pt. noi.

ely29
23.05.2007, 17:56:03
Multumesc frumos celor care mi-au raspuns si mai astept si alte pareri si in legatura cu pretul$-)

cinderella
23.05.2007, 23:40:04
Am fost zilele trecute la o nunta, si pe la ora 12 au avut invitati o trupa de dansatori populari, care au incantat nuntasii cu dansuri populare romanesti. Au luat apoi la dans si mesenii si a fost super fain.Ma gd cat ar costa sa inchiriezi o jumatate de ora o asemea trupa, pentru ca, parerea mea e ca se creeaza o super atmosfera(indiferent daca ai nunta cu formatie sau cu dj). Daca are cineva idee de pret sau de o astfel de trupa, va multumesc anticipat de info.:-p

Si eu vreau sa fac un mini program artistic. O sa angajez probabil niste dansatori profesionisti care danseaza tango, vals, latino etc. Si probabil o sa am si ceva muzicieni care vor canta si altfel de muzica decat cea pusa de DJ!
Despre dansuri populare nu te pot ajuta, de ce nu o intrebi pe fosta miresica despre cum au aranjat ei? Si poti sa te mai interesezi la Scoala de Arta din Bucuresti daca au vreun grup. Oricum, te sfatuiesc sa ii vezi in "actiune" inainte de a-i angaja, ca sa te asiguri ca iti ofera exact ceea ce vrei tu.

cami_dxb
24.05.2007, 09:07:28
Si mie mi se pare buna ideea unei trupe de dansatori, dar sotul meu nu este de acord, asa ca o sa renuntam.

nicoleta
30.05.2007, 22:00:13
eu chiar as vrea la nunta dansatori . cred k ar face mare atmosfera pt k ma bazez pe prietenii mei care sunt super petrecareti si ar iesi show.

geo1982
19.12.2007, 11:48:48
Am fost la o nunta si au avut in program si un numar comic,o dansatoare din buric(jasmin),si un cantaret de muzica populara.Dar pentru toate astea trebuie sa iti permita si buzunarul..........Eu cu viitorul meu sot,vom lua lectii de dans si vom deschide nunta cu un dans facut de noi doi.

24.06.2008, 12:32:59
salutare,

a avut cineva pana in prezent specataccol cu lasere si lumini la nunta?
daca da, as ruga frumos sa-mi impartaseasca si mie din experienta organizatorica (firma, costuri).

vivi_lory
24.09.2008, 21:49:57
Buna,

Nu vreau decat sa va atasez o imagine care pe mine m-a incantat foarte mult si care zic eu merita toti banii !!http://www.miresici.ro/C:\Documents and Settings\showdesign\My Documents\My Pictures\lsr_nunti marriot july 31\laser love hear in smoke 5.jpg

vivi_lory
24.09.2008, 22:10:57
Upsss..nu reusesc sa atasez poza..dar va rog sa va uitati la profilul meu sau avatar. Deasemeni am postat cateva poze si la galeria foto.

O seara placuta !!

andutzu
16.01.2009, 18:28:39
Ati fost la vreo nunta unde au fost jocuri de lumini? Stiti despre ce e vb?

melaniatudor
16.01.2009, 22:45:21
da, eu am avut asa ceva si sora-mea chiar isi merita toti bani si fac diferenta, se creeaza o atmosfera SUPER...

just_alinutzaa
17.01.2009, 20:32:21
vezi k mai este un topic deschis despre acest subiect..la "organizarea nuntii"!!!;-)

CoriEla
10.03.2009, 21:57:19
Si mie mi-ar place sa am jocuri de lumini. Chiar cred ca s-ar crea o atmosfera super.

nbogdanr
18.03.2009, 22:03:59
legat de trupa de dansatori ( jocuri populare )pentru cluj napoca 2 reprize a cate 10 minute cu pauza de 15minute intre ele undeva pe la 200EURO

Casa de piatra fericire si mult noroc !!!!

nbogdanr
18.03.2009, 22:21:16
Legat de jocuri de lumini, pentru ceva nu foarte complicat 300RON...de aici in sus pentru pretentiosi...tot la cluj \:D/

Casa de piatra, fericire si mult noroc !!!!

IoanaM
27.03.2009, 10:35:56
Buna,

Nu vreau decat sa va atasez o imagine care pe mine m-a incantat foarte mult si care zic eu merita toti banii !!http://www.miresici.ro/C:\Documents and Settings\showdesign\My Documents\My Pictures\lsr_nunti marriot july 31\laser love hear in smoke 5.jpg
Hello....cine te-a ajutat cu minunea asta de spectacol? vreau si eeeeeeeuuuuuuuuuuu [-o<

mirela26
02.05.2009, 20:25:07
Eu am angajat pt nunta mea un Dj profesionist si in oferta sa sunt incluse lumini inteligente,masina de fum si laser sau jocuri de lumini.Sper sa iasa super si invitatii sa se simta f bine si sa se distreze.Mai sunt 2 luni pana la nunta,asa ca voi atasa poze si filmari dupa.PUPICEI!

kikioana
16.06.2009, 20:26:10
Buna,

Nu pot sa vad poza, oare de ce?:(

IoanaM
17.06.2009, 11:04:43
Upsss..nu reusesc sa atasez poza..dar va rog sa va uitati la profilul meu sau avatar. Deasemeni am postat cateva poze si la galeria foto.

O seara placuta !!
poza e ok. pacat ca cei de pe site-ul carora ai luat poza sunt neseriosi.i-a avut cineva la nunta?mie mi-au trimis preturile si au spus ca ma contacteaza in luna mai. acum e aproape sfarsitul lui iunie si la mailuri nu mi-au mai raspuns iar la telefon mereu sunt "prinsi" si revin ei mai tarziu :( asta e........incerc sa gasesc altii. intr-adevar pretul era bun la ei. pupici fetelor; si daca gasiti ceva asemanator dar mai serios, va rog nu ma uitati cu un indiciu >:D<

Andreea_83
21.07.2009, 10:53:27
Eu am angajat pt nunta mea un Dj profesionist si in oferta sa sunt incluse lumini inteligente,masina de fum si laser sau jocuri de lumini.Sper sa iasa super si invitatii sa se simta f bine si sa se distreze.Mai sunt 2 luni pana la nunta,asa ca voi atasa poze si filmari dupa.PUPICEI!
Poti sa ne spui un pret informativ pentru Dj?

vivi_lory
20.09.2009, 16:32:28
poza e ok. pacat ca cei de pe site-ul carora ai luat poza sunt neseriosi.i-a avut cineva la nunta?mie mi-au trimis preturile si au spus ca ma contacteaza in luna mai. acum e aproape sfarsitul lui iunie si la mailuri nu mi-au mai raspuns iar la telefon mereu sunt "prinsi" si revin ei mai tarziu :( asta e........incerc sa gasesc altii. intr-adevar pretul era bun la ei. pupici fetelor; si daca gasiti ceva asemanator dar mai serios, va rog nu ma uitati cu un indiciu >:D<

te rog sa dai un email la [email protected] cu datele tale

vivi_lory
20.09.2009, 18:00:09
Draga Ioana,

Eu am vrut sa te ajut si sa ii contactez pe cei de la firma cu care eu am lucrat si am fost surprinsa sa aud de la tine ca sunt neseriosi.
Se pare ca a fost o mica neintelegere, dupa ci ti-a trimis oferta si toate explicatiile, ai spus ca vei pleca din tara pentru xx zile, dupa care puteti face o intalnire, cred ca din momentul acela tu ai asteptat sa te sune ei..si ei sa ii suni tu.
Si totusi nu a fost frumos sa ii razi in nas, ca nu sti despre ce vorbeste..si nu mai esti inetresata si sa ii inchizi telefonul domnisoarei care a incercat sa remedieze situati.

O zi buna !

vivi_lory
21.09.2009, 11:21:43
Va dau cateva link-uri unde puteti vedea aceste efecte :
http://www.youtube.com/watch?v=m5dZnxaKqBE&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=g0teAxQrD54&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=SVnUAFKIaG4&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=fBuus2Qq-_I&feature=channel_page
http://videonews.ro/action/viewvideo/24744/Adi-Minune-si-Nati-Meir-la-nunt

miresicablonda
20.12.2009, 13:02:09
de regula aceste lumini trebuie sa existe in dotarea formatiei sau a dj ului

ALBA_CA_ZAPADA70
21.12.2009, 07:40:01
efectele sunt frumoase, am avut si noi, dar..grija mare
de ce?
ies foarte urat in poze
sfat! la dasul vostru ar fi bine sa nu aveti aceste efecte d elumini pt k or sa iasa pozele aiurea
am invatat si eu de la cei mai experimentati:)))
de regula aceste lumini trebuie sa existe in dotarea formatiei sau a dj ului

viitoaremireasa
05.01.2010, 11:21:50
Apropo de jocuri de lumini.Uitati-va la astea>
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA

cristian_chirica
18.02.2010, 14:08:26
Jocurile de lumini de mai sus sunt frumoase dar se potrivesc mai bine in cluburi.

Mai jos este un sistem de lumini special gandit pentru evenimente elegante
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/c85333d7ca4d23
View My Video (http://tinypic.com/m/8zr4p4/1)
View My Video (http://tinypic.com/m/8zr592/1)
View My Video (http://tinypic.com/m/8zr283/1)

iuliana25
25.03.2010, 22:08:06
Jocurile de lumini sunt frumoase in limita lor ca nu esti la discoteca,strica pozele si filmarile.Cand danseaza mirii nu se mai intelege nimic din filmare daca sunt lumini multe si nu mai poti da timpul inapoi sa mai dansezi odata fara lumini sa se vada bine mirii.

iuliana25
25.03.2010, 22:09:29
Si ar trebui sa aiba restaurantul luminile...nu sa alergi si dupa lumini ni ajung cate trebuie sa faci si sa platesti....

lala_25
15.06.2010, 12:39:11
Si ar trebui sa aiba restaurantul luminile...nu sa alergi si dupa lumini ni ajung cate trebuie sa faci si sa platesti....

AdinutzaF
13.10.2010, 18:36:29
Hello...
Din miresicile de 2011 - isi mai pune cinvea lumini la nunta..eu acum investighez ideea.
Pupici
A.

gogonutza
14.10.2010, 23:39:22
Hello...
Din miresicile de 2011 - isi mai pune cinvea lumini la nunta..eu acum investighez ideea.
Pupici
A.
Buna seara,

Am avut nunta pe 2 octombrie si noi am optat pentru dj si nu regretam.
Am luat pachetul optim pentru nunta: lumini, lasere, masina de fum, videoproiector, pari de lumini, moving head-uri etc. A fost o atmosfera minunata, o gama variata de melodii si genuri muzicale iar videoproiectorul a facut senzatie printre invitati. Luminile nu ne-au afectat calitatea pozelor, depinde de fotograf si de calitatea aparatelor folosite. Deci merita sa iti pui lumini la nunta.

andreead8
01.12.2010, 20:33:16
Buna seara,

Am avut nunta pe 2 octombrie si noi am optat pentru dj si nu regretam.
Am luat pachetul optim pentru nunta: lumini, lasere, masina de fum, videoproiector, pari de lumini, moving head-uri etc. A fost o atmosfera minunata, o gama variata de melodii si genuri muzicale iar videoproiectorul a facut senzatie printre invitati. Luminile nu ne-au afectat calitatea pozelor, depinde de fotograf si de calitatea aparatelor folosite. Deci merita sa iti pui lumini la nunta.

Buna, si eu as vrea tot DJ la nunta de aceea te rog sa-mi spui si mie cat te-a costat tot pachetul?
Merci.

butterflygirl
01.12.2010, 20:59:11
Buna, si eu as vrea tot DJ la nunta de aceea te rog sa-mi spui si mie cat te-a costat tot pachetul?
Merci.

si eu tot asa am oferta de la dj,dar are si masina de baloane.eu sunt din hunedoara si mi-a cerut 200 de euro

Alina284
07.12.2010, 09:49:20
Cand am vb cu dj,ne-a prezentat si oferta cu jocuri de lumini.Am vazut cateva videoclipuri de la evenimente sonorizate de el si ne-a placut ce am vazut acolo. Pachet sonorizare+jocuri de lumini 350E.

AndreeaCo
07.12.2010, 16:02:26
Eu nu am vrut deloc jocuri de lumini..sala de la restaurantul unde am avut nunta a fost foarte eleganta..nu isi aveau loc jocurile de lumini acolo...zic eu..but,then ,again,fiecare cu piticii lui ..:))

Flaviun
10.01.2011, 12:04:06
Corect, daca ai ceva pretentii nu bagi lasere ca la concert.
In rest, e ceva nou pe piata laserul asta si daca iese chef / paranghelie merge cu fum, cu tot tacamul.

MireasaEmotionata
20.05.2011, 14:19:14
eu nu am avut probleme cu jocurile de lumini la mine la nunta, caci au fost asigurate, incluse in pret de catre trupa care a cantat pe tot parcursul serii. :) masina de fum nu am vrut pt ca fusesem cu un an in urma la o nunta, unde in cauza fumului, au iesit pozele incetzosate. asa ca am decis sa nu am masina de fum. celelalte, gen masina de baloane mi se par fara rost. mai degraba daca faci nunta unde stii ca vine lumea cu multi copii mici, sa aiba si ei o distractie. ;) parerea mea. :)

mirelaaa1985
03.09.2011, 22:17:57
Si mie mi se pare buna ideea unei trupe de dansatori, dar sotul meu nu este de acord, asa ca o sa renuntam.

Daca nu va luati trupa, macar lumini! sunt un must have!

Caloida
31.03.2012, 21:35:29
Daca nu va luati trupa, macar lumini! sunt un must have!

Eu am avut si trupa de dans si joc de lumini...
trupa a dansat f frumos, mai multe dansuri cu specific, in doua momente diferite ale serii....si-au meritat banii!
Iar la lumini trebuie sa fie cineva sa urmareasca exact ca la mine la un moment dat erau aprinse si luminile din sala si luminile lor si nu mai aveau nici un efect!!!!

anairam_unid
03.01.2013, 21:55:21
dddd ddffdghjh kjkll;l; vfggghhh/:)

anairam_unid
03.01.2013, 21:55:54
12345678910 kkkkk llll

anairam_unid
03.01.2013, 21:56:24

ok ok ok ok ok iok ok [-(

sabina_nastase
01.02.2013, 02:23:10
La mine mau asigurat cei din formatie ca o sa vina ei cu lumini :)

Revolverz
04.02.2013, 11:59:02
Jocurile de lumini pot aduce un plus valoare atmosferei si mai ales fotografiilor. Parerea mea e ca merita.

anda1987
04.02.2013, 23:11:57
Jocurile de lumini pot aduce un plus valoare atmosferei si mai ales fotografiilor. Parerea mea e ca merita.

Da, si noi gandim ca luminile sunt absolut necesare pentru crearea unei atmosfere "incendiare" la o nunta...Asta bineneteles pe langa profesionalismul DJ-ului :) Si ii ajuta si pe fotografi, da, sa faca super-poze...

princess90
21.02.2013, 11:41:07
da, si noi am luat niste jocuri de lumini. se vad super mai ales in poze si la dansul nostru ! :)

maryanna
21.02.2013, 21:41:45
Da, cu siguranta luminile pot schimba fata unui eveniment...Bine, nu sunt cele mai importante la un DJ, dar conteaza si ele...Noi am luat un pachet mai mare si luminist, sa iasa super-frumos...

blackyez
26.02.2013, 19:27:56
Si noi am avut trupa de dansuri populare si a prins foarte bine, bineinteles daca ai invitati care sa guste asa ceva

ankhanna
03.04.2013, 19:37:42
Ca sfat personal, as spune un mare nu jocurilor de lumini!
Poate e ok pe moent, insa, daca iti vei intreba fotograful, e un dezastru sa-ti vezi toti invitatii "pictati"... Gandeste-te ca petrecerea si luminile tin o noapte iar fotografiile sunt amintiri pe viata! Nasii nostri au avut si nu a fost tocmai ok... Noi aveam posibiliatea si am renuntat

kittyv
10.04.2013, 18:41:58
personal cred k este frumos, mai ales la valsul miresei

ramona2ia
30.09.2013, 15:00:00
Jocurile de lumini prind bine, dar pentru momentele cheie trebuie discutat cu cameramanul si fotograful vis-a-vis de calitatea imaginii!

miromulus
30.09.2013, 18:28:21
O scena de lumini arata senzational daca echipa foto-video stie sa o foloseasca. Laserele in schimb...