PDA

Versiunea completa : Restaurant Azur Mamaia

nitu_valy
16.01.2009, 21:03:35
buna!
am deschis acest subiect pentru a va ruga sa ma ajutati cu niste informatii despre restaurantul Azur......miresici care au facut nunta acolo...daca puteti sa imi ziceti cum e cu meniul, cum e servirea, etc......eu l-am vazut si imi place foarte tare....dar am unele dubii...mersi.

chika
17.01.2009, 11:18:53
este cel de langa Cleopatram nu? e foarte frumos si incapator... am vazut o nunta de 480 persoane acolo...altceva nu stiu
multa bafta!

furnicutza
01.02.2009, 11:28:41
buna!
am deschis acest subiect pentru a va ruga sa ma ajutati cu niste informatii despre restaurantul Azur......miresici care au facut nunta acolo...daca puteti sa imi ziceti cum e cu meniul, cum e servirea, etc......eu l-am vazut si imi place foarte tare....dar am unele dubii...mersi.

Salut
am fost eu la nunta prietenei mele la Azur in 2008 ce pot spune: SUPERB dar vezi ca sunt 2 sali cea de la parter care este si cantina in timpul zilei si cea de la etaj. eu la etaj am fost si pot spune ca e de vis: mese rotunde, spatiu de dans super ok, lumina mi a placut ff mult, mancarea buna buna, si servirea la fel. Ar fi o problema din cate am citit pe forum au o preferinta pt machedoni :)) daca e liber si l poti rezerva nu sta pe ganduri restaurantul e super

Dianacta
08.05.2009, 12:29:32
Salut
am fost eu la nunta prietenei mele la Azur in 2008 ce pot spune: SUPERB dar vezi ca sunt 2 sali cea de la parter care este si cantina in timpul zilei si cea de la etaj. eu la etaj am fost si pot spune ca e de vis: mese rotunde, spatiu de dans super ok, lumina mi a placut ff mult, mancarea buna buna, si servirea la fel. Ar fi o problema din cate am citit pe forum au o preferinta pt machedoni :)) daca e liber si l poti rezerva nu sta pe ganduri restaurantul e super
Faza cu machidonii e adevarata!:-pEu acolo fac nunta si as dorii sa stiu daca e cineva pe aici care a facut la azur....

Joliutza
08.05.2009, 12:57:11
Faza cu machidonii e adevarata!:-pEu acolo fac nunta si as dorii sa stiu daca e cineva pe aici care a facut la azur....

Te pot ajuta cu un link unde a postat o miresica ce a facut nunta la Azur, dar nu stiu daca a mai intrat recent pe forum. Ii poti da un mesaj privat sa ii ceri informatii, eventual.
Pupici.

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=971851#post971851

Dianacta
08.05.2009, 13:00:08
Te pot ajuta cu un link unde a postat o miresica ce a facut nunta la Azur, dar nu stiu daca a mai intrat recent pe forum. Ii poti da un mesaj privat sa ii ceri informatii, eventual.
Pupici.

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=971851#post971851
Mulrumesc :*

alinash
16.05.2009, 13:28:25
Buna fetele. Am fost si eu de curand la azur. Este superb restaurantul, incapator......
eu voi decora acolo restaurantul de la etaj pentru o nunta in data de 06.06.2009. Cine este curios sa-l vada.....va poftesc acolo cu cea mai mare placere.

zana01
25.08.2009, 23:16:21
o mica problema ar fi cu gresia care e extraordinar de alunecoasa !!!! in rest e super frumos, iar daca esti si machidon ca sa intrii ingratiile patronilor :), probabil iese o nunta foarte frumoasa

roxenne
20.12.2009, 00:49:03
as vrea si eu cateva poze cu acest restaueant, si daca stie cineva cat este meniul .

Joliutza
20.12.2009, 08:55:29
as vrea si eu cateva poze cu acest restaueant, si daca stie cineva cat este meniul .

Au site propriu: http://www.azur-mamaia.ro/

E superb restaurantul (salonul mare) din punctul meu de vedere.

linda_1984
16.01.2010, 19:43:34
Am fost azi la Azur. Meniul pleaca de la 130 ron (cel putin pt 2011 ce ma interesa), iar dl George, patronul din cate am inteles (sau unul dintre ei) a fost superrr ok si deschis la multe idei. De asemenea mi-a spus ca mai deschide din aprilie 2010 un restaurant la Tic-Tac, unde era fostul Coloseum, cu capacitatea de 220 pers. Eu am fost interesata de noul restaurant, avansul fiind tot de 1000 ron. S-a oferit sa ajute chiar cu anumiti colaboratori:bautura, muzica, cofetarii, decoratiuni cu care au mai lucrat. Treaba cu bautura mi s-a parut ok, mai ales ca mi-a zis ca lucreaza cu cativa distribuitori de la care poti lua o cantitate, iar daca ramane sa o dai inapoi..Ar fi superr.. As vrea sa ma duc luni sa vad in ce stadiu e cel nou (AZZUR 2) si va spun mai multe

gugulina28
23.01.2010, 06:00:23
buna miresici. noi am inchiriat restaurantul azur , salonul de jos pentru nunta. am fost cam lenesi, nu am cautat foarte mult. anul trecut am avut recordul de 12 nunti si asa ne-am cam plimbat pe la mai multe restaurante. imi placuse mult la colonadelor, la hotelul acela de langa si aveau si liber dar vroiam minim 300 invitati si nu cred ca aveam atatia. asa ca am optat pentru azur. deci am nunta in 29 mai. am dat avans pentru muzica si restaurant. atat. nici nu stiu exact ce sa fac de acum incolo. va rog ajutati-ma cu idei si sugestii. multumesc anticipat. si numai bine!!!>:D<

Andreea_Alex
26.01.2010, 13:13:04
buna miresici. noi am inchiriat restaurantul azur , salonul de jos pentru nunta. am fost cam lenesi, nu am cautat foarte mult. anul trecut am avut recordul de 12 nunti si asa ne-am cam plimbat pe la mai multe restaurante. imi placuse mult la colonadelor, la hotelul acela de langa si aveau si liber dar vroiam minim 300 invitati si nu cred ca aveam atatia. asa ca am optat pentru azur. deci am nunta in 29 mai. am dat avans pentru muzica si restaurant. atat. nici nu stiu exact ce sa fac de acum incolo. va rog ajutati-ma cu idei si sugestii. multumesc anticipat. si numai bine!!!>:D<
Buna

Si eu am nunta la azur (parter) pe 8 sau 15.05.2010:)(nu ne am hotarat inca).

cristianaschatzy
30.01.2010, 00:57:12
Si eu am nunta la Azur (salonul de la etaj ) pe 25 iulie 2010. :D

linda_1984
07.02.2010, 14:16:29
Eu m-am cam decis pt noul restaurant AZUR 2, cel din oras la fostul Coloseum (Heaven). Acum mai trebuie sa iau legatura cu patronul si sper sa gaseasca o zi sa-l si vad, chiar dc e ink in renovari. Ultima data cand am vb cu dl George, era deja arvunit pt 2011 in cateva zile. Daca e vreo miresica pe aici care a arvunit acel local pt anul asta sau 2011 poate sa dea mai multe detalii plss...

linda_1984
09.02.2010, 17:23:35
Nimeni nimeni???:-<....eu cand ma uitasem in agenda dlui erau cateva programari si pt vara asta acolo....chiar nu e nici o miresica pe aici???:-s

blonda1111
09.02.2010, 18:23:33
Nimeni nimeni???:-<....eu cand ma uitasem in agenda dlui erau cateva programari si pt vara asta acolo....chiar nu e nici o miresica pe aici???:-s
Iti dai seama ce aglomeratie ar fii pe aici =))

linda_1984
09.02.2010, 18:34:25
Iti dai seama ce aglomeratie ar fii pe aici =))

Ehhh....unde-s 2 puterea creste <:-P....Ma intereseaza si stiu ca avea rezervari incepand cu primava asta la noul local,nu ala din Mamaia, asa k intrebam dc e vreuna pe aici pt mai multe detalii, daca a fost acolo, daca stie cum va arata.

lam
10.02.2010, 22:02:24
Miresici am si eu o nelamurire la rest azur cel de sus se impune un nr de persoane?? daca aflatii detalii despre noul rest un pm si mie plsik :*

linda_1984
11.02.2010, 17:35:51
Miresici am si eu o nelamurire la rest azur cel de sus se impune un nr de persoane?? daca aflatii detalii despre noul rest un pm si mie plsik :*

Azi am fost la Azur... M-am hotarat sa raman cu ei, sapt viitoare dau si arvuna. Am discutat de restaurantele lor, si avand in vedere ca ala de sus e de 500-600 persoane, mi-au zis ca sub 300 nu iau pt el, insa cel de jos e mai mic. Cati invitati aveti?? Poate vb mai mult k vad k tot in 2011 si tu...

Cum scriam si mai sus, mai vin cu cateva noutati legate de acest restaurant.. Mie mi-au zis azi ca vor sa mai faca cateva renovari si in cel de sus(ceva legat de lumini, si lumini in spatele perdelelor), iar jos vor pune mocheta si parchet pt spatiul de dans.
Am fost si la cel de la Tic Tac care se va deschide in mai(atunci au primul eveniment). Nu era decat beton:))....dar macar mi-am facut o parere. Nu sunt decat 2 stalpi, insa vizibilitatea intre mese si ring sau miri e super... Pe asta il vor face tot asa cu mocheta si parchet pe ring, candelabre si tapet pe pereti intr-o culoare deschisa... Mai ciudata e locatia....cumva la subsolul blocului nou construit...Dar sunt sigura ca va iesi superr.

lam
11.02.2010, 17:44:07
Azi am fost la Azur... M-am hotarat sa raman cu ei, sapt viitoare dau si arvuna. Am discutat de restaurantele lor, si avand in vedere ca ala de sus e de 500-600 persoane, mi-au zis ca sub 300 nu iau pt el, insa cel de jos e mai mic. Cati invitati aveti?? Poate vb mai mult k vad k tot in 2011 si tu...

msik de rasp :* .. noi ave, 250-280 de invitati, si initial am vrut la colonadelor sa facem la TEN dar la fel ni s-a spus k sub 300 de pers ni-l da :(( si noi nu avem .. defapt eu nu ma astept k de avut am pe lista putin peste 300 dar ma bazez pe sigur max 280 ... si akum nu stiu ce sa fac , dak si azur tine cont de asta :(( ... rest de jos nu imi place ala de sus e bestial :x ... dak mai aflii detalii trm si mie un pm .. msik >:D<

linda_1984
11.02.2010, 17:48:35
msik de rasp :* .. noi ave, 250-280 de invitati, si initial am vrut la colonadelor sa facem la TEN dar la fel ni s-a spus k sub 300 de pers ni-l da :(( si noi nu avem .. defapt eu nu ma astept k de avut am pe lista putin peste 300 dar ma bazez pe sigur max 280 ... si akum nu stiu ce sa fac , dak si azur tine cont de asta :(( ... rest de jos nu imi place ala de sus e bestial :x ... dak mai aflii detalii trm si mie un pm .. msik >:D<

Mai iti pot da nr de tel al dnei Elena Popa de acolo, ca nu costa mult un telefon... Asta care se va deschide va fi mai frumos ca ala din Mamaia, asa zic ei, ca tin cont si de cererile si pretentiile noastre, dar si de ce a mai facut concurenta... Din pacate pt tine e micutz, de 220 pers. Poti incerca la Melody Gold Ballroom,nu-ti place?

lam
11.02.2010, 17:55:00
Mai iti pot da nr de tel al dnei Elena Popa de acolo, ca nu costa mult un telefon... Asta care se va deschide va fi mai frumos ca ala din Mamaia, asa zic ei, ca tin cont si de cererile si pretentiile noastre, dar si de ce a mai facut concurenta... Din pacate pt tine e micutz, de 220 pers. Poti incerca la Melody Gold Ballroom,nu-ti place?

e frumos si melody insa nu e printre pref noastre ... tu unde faci sus sau jos? ... uof ar mai ramane sa ma duc la iani k si acolo e frumusel ... si dup nu mai stiu unde ... uof :((

linda_1984
11.02.2010, 17:59:45
e frumos si melody insa nu e printre pref noastre ... tu unde faci sus sau jos? ... uof ar mai ramane sa ma duc la iani k si acolo e frumusel ... si dup nu mai stiu unde ... uof :((
Eu la ala din oras m-am decis....Sapt viitoare vreau sa dau arvuna.

ada82
16.02.2010, 18:18:48

meniul la azur incepe de la 128 ron pt 2010 asa mi a spus managera in sept 2009 knd am fost acolo!!

linda_1984
16.02.2010, 22:45:47
meniul la azur incepe de la 128 ron pt 2010 asa mi a spus managera in sept 2009 knd am fost acolo!!
Mie mi-a spus ca e 135 ron pt 2010 iar pt 2011 se preconizeaza o scumpire cu 5-7 ron.:-\ Dar cine e decis banuiesc ca poate suna sau vorbi direct cu ei, k mai mereu sunt la Azur in Mamaia.

piticMic
18.02.2010, 23:05:11
cand se va deschide restaurantul din constanta? de la Tic-Tac? Am inteles ca tot de cei de la Azur apartine..

linda_1984
19.02.2010, 00:17:26
cand se va deschide restaurantul din constanta? de la Tic-Tac? Am inteles ca tot de cei de la Azur apartine..
Mie mi-au spus ca primul eveniment acolo il au in mai.

emiliaemilia
13.03.2010, 20:17:27
Buna miresici. Si noi avem nunta la Azur2 pe 28 august 2010.Sper sa fie gata pana atunci.

linda_1984
13.03.2010, 21:11:51
Buna miresici. Si noi avem nunta la Azur2 pe 28 august 2010.Sper sa fie gata pana atunci.
Ala de la demisolul blocului?

b_giana
08.08.2010, 14:13:46
Buna,

Am si eu o intrebare..stiti cumva daca cei de la Azur dau salonul mare (cel de sus) pentru o nunta de 200 pers duminica? Ma gandesc ca atunci sunt mai putine nunti si poate accepta decat sa stea cu el gol...aveti idee?

Astpt raspunsul vostru! Multumesc anticipat!

lavi12
18.11.2010, 10:33:23
Buna,

Am si eu o intrebare..stiti cumva daca cei de la Azur dau salonul mare (cel de sus) pentru o nunta de 200 pers duminica? Ma gandesc ca atunci sunt mai putine nunti si poate accepta decat sa stea cu el gol...aveti idee?

Miresici , ati avut nunta la Azur sau ati participat la vreo nunta? Ce v-a placut , ce nu v-a placut ? Ati intampinat probleme?

kleoby
18.11.2010, 19:19:58
Miresici , ati avut nunta la Azur sau ati participat la vreo nunta? Ce v-a placut , ce nu v-a placut ? Ati intampinat probleme?

subscriu
ce parerea v-a facut azur? azur2?
eu planuiesc sa il vad saptamana viitoare.

marrya
19.11.2010, 20:52:15
Buna,

Trebuie sa vorbesti cu ei si sa ii intrebi. Cel de sus are capacitate 450 si nunta mai mica de 250 de pers acolo n-am vazut...nu prea cred sa iti dea salonul iti spun si de ce, pt ca din 200 de pers invitate o sa iti vina 170-180..iar ei calculeaza... meniuri $-) si pt ca sunt foarte solicitati, oricand poate sa le vina o nunta de 300-400 pers, asa ca nu cred ca tin ocupat salonul mare pt o nunta mai mica ca si capacitate. Dar salonul de jos este mai mic..daca va place...dar merita sa incerci, o intrebare nu strica!
Atentie mare..la Azur daca va ramane tort si nu sunteti vigilenti..ramaneti fara cea mai mica bucatica...s-a intamplat la mai multe nunti!

blonda1111
19.11.2010, 21:09:14
subscriu
ce parerea v-a facut azur? azur2?
eu planuiesc sa il vad saptamana viitoare.
Intamplarea face ca am fost invitati la nunti acolo, si in restaurantul de sus si in cel de jos. Sala de sus e foarte frumoasa, spatioasa, eleganta, frumos concluzionand. Sala de jos nu m-a dat pe spate , dar probabil ca eram sub efectul comparatiei cu cea de sus. Din ce am auzit de la amicii nostri care au avut nunti acolo, parerile legate de staff-ul restaurantelor nu erau prea bune...Tragic este ca nici macar nu erau impartite. Toti se plangeau de caracterul celor de acolo. De la cel mai mic ospatar pana la cel mai sus nivel.
Mie personal nu mi-a placut servirea cand am participat in sala de jos la nunta. Ca si ospatar am avut un pusti de 16 ani , despre care nu pot sa spun decat ca era de-a dreptul depasit de situatie....Mancarea...hmmm bun aperitivul, sarmalele oribile facute probabil din cea mai ieftina carne, friptura nu am rezistat pana la ora aceea sa o gustam.
Inca un aspect care l-am observat si care m-a dezgustat a fost faptul ca fructele de pe masa NU ERAU SPALATE. Ceea ce este incalificabil, dupa parerea mea. Nu s-a apropiat nimeni de fructe in conditiile in care strugurii aveau picaturi de noroi pe ei :-<. Urat ce sa zic...
Hmmm si uitam esentialul...I-au furat pe bietii miri, de li s-a dus vestea...

Cam asta stiu eu de Azur.Poate au fost niste intamplari, poate ca nesansa acelor miri.

marrya
19.11.2010, 21:41:37
blonda1111 [Mie personal nu mi-a placut servirea cand am participat in sala de jos la nunta. Ca si ospatar am avut un pusti de 16 ani , despre care nu pot sa spun decat ca era de-a dreptul depasit de situatie....Mancarea...hmmm bun aperitivul, sarmalele oribile facute probabil din cea mai ieftina carne, friptura nu am rezistat pana la ora aceea sa o gustam.
Inca un aspect care l-am observat si care m-a dezgustat a fost faptul ca fructele de pe masa NU ERAU SPALATE. Ceea ce este incalificabil, dupa parerea mea. Nu s-a apropiat nimeni de fructe in conditiile in care strugurii aveau picaturi de noroi pe ei :-<. Urat ce sa zic...

Subscriu la ce a spus blonda 1111 cu urmatoarele completari...la aproape toate Rest se fura..la unele cu nesimtire ( Marea Neagra)..la altele mai putin..nici Azur nu se dezice . Cred ca ar trebui sa facem un top 10 al Rest care trebuie evitate...In general la Rest care fac nunti pe banda rulanta...se da buleala la greu..mai ales la mancare! pt ca nu au timp sa le prepare si nici personal care sa lucreze in 2 schimburi ( costa, de!!))De cate ori n-ati auzit sau vz la stiri de toxiinfectie la Zorile.. de ce?? pt ca de avari $-) ce sunt au facut 3 Rest care sa merga la cap max, dar bucataria e aceeasi ca pt unul singur( neincapatoare pt atatea nunti) asa ca fac mancarea de joi si o baga la frigidere..care nu mai fac fata si se altereaza.La Colonadelor acelasi lucru. Ati fost din curiozitate sa vedeti cum arata bucartaria la Ten?? sau curtea interioara?? mizerabila..La Azur, pana acum un an...nici macar nu faceau mancarea acolo ci o comandau de la o firma de catering, intre timp si-au angajat personal.Dimineata sucul sau apa minerala ramasa se torna cu palnia din sticla in sticla..si nu ospatarii..ci chiar marile patronese...am vz personal...sau daca raman ornamente florale sau prajituri tot la ei raman!Nu mai spus ca unei prietene i-a ramas vreo 10 kg de tort, dupa ce primisera toti invitatii si cand a plecat la 5-6 dimineata si a cerut tortul...cica nu mai era! Psihologia romanului, peste 50 de ani va fi aceeasi: "cum e turcu` si pistolul!" daca sefu` fura, eu de ce nu!!
Mi-e jena de asemena oameni care invart banii cu lopata $-)$-)$-) si aduna resturile de pe mese de la nunti si tot ei zic ca nuntasii au luat tot ce a ramas. Si eu as lua acasa tot pt ca asemenea oameni nu merita!!mai bine dau mancarea ramasa la un orfelinat. Pai cred si eu ca asa se fac banii, daca nu mai cheltuie pe mancare, de la saptamana..la saptamana, ca le ramane de la nunti!
Nu vreau sa va descurajez, dar asta e realitatea. Sper la nuntile vostre sa nu se intample nimic naspa!
]

lavi12
23.11.2010, 12:07:46
Intamplarea face ca am fost invitati la nunti acolo, si in restaurantul de sus si in cel de jos. Sala de sus e foarte frumoasa, spatioasa, eleganta, frumos concluzionand. Sala de jos nu m-a dat pe spate , dar probabil ca eram sub efectul comparatiei cu cea de sus. Din ce am auzit de la amicii nostri care au avut nunti acolo, parerile legate de staff-ul restaurantelor nu erau prea bune...Tragic este ca nici macar nu erau impartite. Toti se plangeau de caracterul celor de acolo. De la cel mai mic ospatar pana la cel mai sus nivel.
Mie personal nu mi-a placut servirea cand am participat in sala de jos la nunta. Ca si ospatar am avut un pusti de 16 ani , despre care nu pot sa spun decat ca era de-a dreptul depasit de situatie....Mancarea...hmmm bun aperitivul, sarmalele oribile facute probabil din cea mai ieftina carne, friptura nu am rezistat pana la ora aceea sa o gustam.

Cam asta stiu eu de Azur.Poate au fost niste intamplari, poate ca nesansa acelor miri.

Buna. Spune-mi te rog in ce fel i-a furat pe miri ? eu pot sa ma gandesc doar la meniuri... Altfel ... nu imi pot imagina. Tortul am auzit si la alte restaurante ca se practica sa nu iti mai dea nimic.

Ginerel
24.11.2010, 21:50:58
Buna seara!
Mai m-ati speriat nu alta! Pai am niste amici la politie, ii rog sa stea in bucatarie sa numere tot pe acolo! glumesc...

Mai cu furatul am auzit si eu. E nasol. O sa am pe cineva sa scrie TOT pe foaie. Il platesc, numa sa nu le las la aia nimic.
Uitai sa zic: fac la Rest Forum. Au sala draguta, pacat ca au acesata faima...Foarte pacat. Trebuie sa fiu ca un copoi. offf

Cat despre mancare veche si altele...e lucru de intrebat. E grava treaba! Mai este cineva care a patit vreo minune cu Azuru'?
Cu bine!

elena2000
13.12.2010, 17:12:37
blonda1111 [Mie personal nu mi-a placut servirea cand am participat in sala de jos la nunta. Ca si ospatar am avut un pusti de 16 ani , despre care nu pot sa spun decat ca era de-a dreptul depasit de situatie....Mancarea...hmmm bun aperitivul, sarmalele oribile facute probabil din cea mai ieftina carne, friptura nu am rezistat pana la ora aceea sa o gustam.

Subscriu la ce a spus blonda 1111 cu urmatoarele completari...la aproape toate Rest se fura..la unele cu nesimtire ( Marea Neagra)..la altele mai putin..nici Azur nu se dezice . Cred ca ar trebui sa facem un top 10 al Rest care trebuie evitate...In general la Rest care fac nunti pe banda rulanta...se da buleala la greu..mai ales la mancare! pt ca nu au timp sa le prepare si nici personal care sa lucreze in 2 schimburi ( costa, de!!))De cate ori n-ati auzit sau vz la stiri de toxiinfectie la Zorile.. de ce?? pt ca de avari $-) ce sunt au facut 3 Rest care sa merga la cap max, dar bucataria e aceeasi ca pt unul singur( neincapatoare pt atatea nunti) asa ca fac mancarea de joi si o baga la frigidere..care nu mai fac fata si se altereaza.La Colonadelor acelasi lucru. Ati fost din curiozitate sa vedeti cum arata bucartaria la Ten?? sau curtea interioara?? mizerabila..La Azur, pana acum un an...nici macar nu faceau mancarea acolo ci o comandau de la o firma de catering, intre timp si-au angajat personal.Dimineata sucul sau apa minerala ramasa se torna cu palnia din sticla in sticla..si nu ospatarii..ci chiar marile patronese...am vz personal...sau daca raman ornamente florale sau prajituri tot la ei raman!Nu mai spus ca unei prietene i-a ramas vreo 10 kg de tort, dupa ce primisera toti invitatii si cand a plecat la 5-6 dimineata si a cerut tortul...cica nu mai era! Psihologia romanului, peste 50 de ani va fi aceeasi: "cum e turcu` si pistolul!" daca sefu` fura, eu de ce nu!!
Mi-e jena de asemena oameni care invart banii cu lopata $-)$-)$-) si aduna resturile de pe mese de la nunti si tot ei zic ca nuntasii au luat tot ce a ramas. Si eu as lua acasa tot pt ca asemenea oameni nu merita!!mai bine dau mancarea ramasa la un orfelinat. Pai cred si eu ca asa se fac banii, daca nu mai cheltuie pe mancare, de la saptamana..la saptamana, ca le ramane de la nunti!
Nu vreau sa va descurajez, dar asta e realitatea. Sper la nuntile vostre sa nu se intample nimic naspa!
]
naravul din fire nu are lecuire.......insa asa au ajuns sa intoarca banii cu lopata,dupa urma unora ca noi,problema e ca au spate si nimeni nu vede si aude,pt. ca resturile alea de mancare sunt revandute la linia de autoservire sau refolosite la preparatele de la alte nunti.eu am fost la un botez ,si culmea machidoni de-ai lor si intr-o sarmaluta am gasit o bucatica de friptura ....deci clar.au tot interesul sa stranga resturile.

DanaCCCC
15.12.2010, 18:58:43
[QUOTE=blonda1111;3764604]Intamplarea face ca am fost invitati la nunti acolo, si in restaurantul de sus si in cel de jos. Sala de sus e foarte frumoasa, spatioasa, eleganta, frumos concluzionand. Sala de jos nu m-a dat pe spate , dar probabil ca eram sub efectul comparatiei cu cea de sus. Din ce am auzit de la amicii nostri care au avut nunti acolo, parerile legate de staff-ul restaurantelor nu erau prea bune...Tragic este ca nici macar nu erau impartite. Toti se plangeau de caracterul celor de acolo. De la cel mai mic ospatar pana la cel mai sus nivel. .....

Sala de jos este normal sa nu fie la fel ca sala de sus tinind cont de profilul acestei sali pe tot timpul sezonului de vara, cind se intra la masa in costum de baie. Iar cei mai mici ospatari sunt copii care vor sa invete si pentru asta au nevoie de practica. Am fost tot jos la nunta si am fost foarte multumiti de tot, si de servire chiar daca au fost aceeasi ospatari tineri, si de mincare,totul cald, proaspat si gustos, echipa de la salonul de jos, incepind cu bar si terminind cu bucataria sunt coordonati si supravegheati permanent de seful de sala si inacelasi timp bucatar sef, dl Nelu, care chiar se ocupa si isi da interesul sa iasa totul perfect.

Ginerel
17.12.2010, 00:29:07
Am primit o parere de la cineva care a avut nunta acolo si din ce am inteles s-au gafat: ''Au fost magari la meniu pt ca nu a ramas cum ne-am inteles cand am acontat restaurantul, ci a mai crescut. Daca poti e bine sa faci meniul atunci cand acontezi si sa il specifici in contract ca sa nu iti poata ridica pretul''. Asta s-a intamplat, deci mare atentie, da? Cu bine!

PS: asta la Forum, nu stiu in alta parte. Daca mai aflati ceva, am urechile ciulite...
O seara buna!

linda_1984
20.12.2010, 17:41:04
Pai eu cand am facut contract cu ei in feb anul asta pt 2011 m-au anuntat de atunci ca e posibil pt 2011 sa se mareasca pretul meniului cu max 10 lei/meniu. Ei preconizau ca aceasta crestere va fi intre 5-7 lei, dar nah,au zis max 10. Pe aceas persoana n-au anuntat-o?

myana11
11.01.2011, 16:52:59
M-am tot uitat pe site-ul celor de la azur si am vazut un aranjament pe mov al salii de la etaj. Are vreuna dintre voi idee ce firma de decoratiuni ofera husele si fetele de masa respective? Multumesc frumos :*

blairwaldorf
03.03.2011, 20:24:16
aoleu fetelor ma speriati. stiam ca se fura dar chiar asa sa iti ia restul de tort cu totul? ceea ce vorbiti voi aici e valabil si pt Forum? din cate stiu, este aceiasi conducere... :-s
si inca ceva, citisem pe undeva ca unei miresici i s-a cerut la forum sa achite curatarea huselor!? mie nu mi-a zis nimic de asa ceva sapt trecuta

lavi12
09.05.2011, 21:17:12
aoleu fetelor ma speriati. stiam ca se fura dar chiar asa sa iti ia restul de tort cu totul? ceea ce vorbiti voi aici e valabil si pt Forum? din cate stiu, este aceiasi conducere... :-s
si inca ceva, citisem pe undeva ca unei miresici i s-a cerut la forum sa achite curatarea huselor!? mie nu mi-a zis nimic de asa ceva sapt trecuta

Aud, din ce in ce mai mult ca se fura .... Macar de curatarea huselor stiam.

nitu_valy
10.05.2011, 21:20:59

cu husele eu stiu ca treaba sta asa: iei husele de la ei si platesti cam 500 ron - atat cat dau ei sa le spele.

eu o sa ma duc peste 2 sapt sa mai dau niste bani. noua asa ne-a cerut sa mai aducem 1000 ron peste 2-3 luni....si sa pun sutele de intrebari pe care le am.

voi la fel ati procedat cu avansul?

revin si va zic si voua cum e cu restaurantul Forum.

apropo, ati vazut noul restaurant Forum2? este superb...

lavi12
11.05.2011, 12:10:23
cu husele eu stiu ca treaba sta asa: iei husele de la ei si platesti cam 500 ron - atat cat dau ei sa le spele.

eu o sa ma duc peste 2 sapt sa mai dau niste bani. noua asa ne-a cerut sa mai aducem 1000 ron peste 2-3 luni....si sa pun sutele de intrebari pe care le am.

voi la fel ati procedat cu avansul?

revin si va zic si voua cum e cu restaurantul Forum.

apropo, ati vazut noul restaurant Forum2? este superb...

Si eu vreau sa sun sa stabilim o intalnire, poate in wkndul asta.
Cand am noutati va anunt .
Pana atunci , va pot spune ultima poveste care mi-a ajuns la urechi.... Nunta a fost acum 2 ani ... dimineata dupa nunta mirii nu au mai avut de recuperat decat foarte putina bautura, dar la un control mai atent , au gasit dosite sticle si cutii de red bull care nu mai fusesera servite dupa ora 12 la nunta pe motivul ca s-a terminat.

Totusi sper sa nu fie adevarat , ca povesti pot fi inventate oricand...

PufuluiPufu
01.07.2011, 18:38:58
M-am tot uitat pe site-ul celor de la azur si am vazut un aranjament pe mov al salii de la etaj. Are vreuna dintre voi idee ce firma de decoratiuni ofera husele si fetele de masa respective? Multumesc frumos :*
Buna, si eu tot aranjamentul acesta il vreau. Iuliana Sifiringa de la Glamour Events l-a facut ":) iti pot da nr ei pe prv. :)

PufuluiPufu
01.07.2011, 18:56:18

1. De salonul de jos nu se mai ocupa patronii Caraiorgu George si Mitica, l-au inchiriat. Asta stiu personal de la dansii...am fost la o nunta acolo (jos) in iunie 2011 si va spun sincer ca nu mi-a placut absolut nimic; de la servire (unde un ospatar se ocupa de 4 mese a cate 12 pers!!!! - prea mult) pana la aranjamente si curatenie... ospatarii (copii intre 14-18,19 ani maxim) aveau camasile patate , manusi in maini ciupite si mici (intrate la apa) , umblau bezmetici cu ancarele ("servetele") prin buzunare sau fetele le bagau pe la brau...nicidecum pe mana, in plus nici macar nu erau albe, erau din fatza de masa din aia satinata :-& in fine...mancarea....niste castraveti ofiliti (taiati mult prea din timp) si fff saracacios (in conditiile in care eu la nunti ma satur pentru toata noaptea cu aperitivul, aici am mancat si friptura!!); aranjamentele erau ale lor, alb cu putin mov, satinul ala obisnuit... pe la baie...cam mizerie...formatia a fost mai reusita, si a compensat ca sa zic. :>
2. Salonul de sus e de vis....sau era de vis cu mocheta cea galbena...de 1 luna jumatate au inlocuit-o cu una grena (dar au luat cel mai urat grena :( )... eu am nunta acolo peste 2 luni, si nu sunt deloc incantata ca au schimbat-o. Ospatarii am inteles ca vor fi adusi de la Rex si numai de la localuri bune (asa mi s-a garantat personal de catre patroni); eu pun mare accent pe servire si imi doresc sa fie impecabila, mai ales ca am nunta de 500 persoane... (un ospatar va fi platit cu 120 ron- asa am stabilit cu patronii; iar mie imi trebuie 25 de ospatari- m-au asigurat ca imi vor asigura acest nr); o alta nelamurire o aveam cu mancarea...si mi-au zis ca au un bucatar f bun si ca este destul de vechi la ei :) intr-adevar o sa am un om de baza (un bucatar) care va sta in bucatarie sa nu apara surprize la gramaje - pentru ca DA, peste tot se fura! In concluzie restaurantul arata foarte bine, mai ales de cand au mai facut mici renovari - luminile acelea patrate sunt superbe!- stalpii i-au imbracat in tapet...deci merita AZUR (dar sus, nu jos)!:>
Mult succes miresici de 2011!!!

PufuluiPufu
01.07.2011, 19:01:41
naravul din fire nu are lecuire.......insa asa au ajuns sa intoarca banii cu lopata,dupa urma unora ca noi,problema e ca au spate si nimeni nu vede si aude,pt. ca resturile alea de mancare sunt revandute la linia de autoservire sau refolosite la preparatele de la alte nunti.eu am fost la un botez ,si culmea machidoni de-ai lor si intr-o sarmaluta am gasit o bucatica de friptura ....deci clar.au tot interesul sa stranga resturile.
De-asta imi pun eu un om de baza (bucatar de meserie) sa stea in bucatarie in seara nuntii, pentru ca nu mi-ar placea sa mi se intample asa ceva!! :( Urat din partea celor care au tupeul sa puna resturi de mancare....Doamne...si la care nunti am participat!! :)) o sa fiu mai atenta de acum incolo ce mananc. Norcul meu ca nu imi plac sarmalele :))

alinushgnt
04.05.2012, 15:29:01
Buna Miresici :)

Eu am nunta la Azur anul acesta in septembrie pe data de 22 ,la salonul de jos , caci cel de sus era ocupat:)sincer si eu am ceva emotii cu privire la restaurant , la servire , la mancare caci la aranjat mi am facut eu tot ce tien de decor restaurant nu mi am pus baza in ei .Legat de ospatari ei mi au zis un ospatar la 3 mese, eu de la nuntile la care am mers am vaut un ospatar la 2 mese , le am zis ca asa vreau si eu , caci oricum tot din banii mei il platesc.Legat de bucatarie, am om care va sta acolo , un prieten apropiat si nu mi va interzice nimeni acest lucru atata timp cat la finalul serii le intra sute de milioane in buzunare.Dl Caraiorgu dupa parerea mea , e genul care se ocupa de contracte si atat , nu l interseaza altceva , toate bune si frumoase pentru dansul , in schimb pe Dl Chirita il cunosc personal , si am incredere caci ca va face treaba buna.Am lucrat pentru dansul la o agentie de pulbicitate si nu am avut probleme din partea dansului.In rest...un fleac ..i am ciuruit:))))))8-}:))

maryana_popa12
08.06.2012, 21:02:45
Si eu am nunta la azur parter [e 22 sept 2012... si o sa fiu o mica bridezilla ca sa iasa totul ok!:))))

Hy..Si eu am nunta anul acesta pe 15 septembrie tot la azur parter:)...se va pune mocheta pe jos ,linia de autoservire dispare de acolo(asa mi.a zis patronul)am stat de vb si cu caraiorgu si chirita.husele nu se platesc la ei.poti alege intre huse pe auriu,sau lila...eu mi.am ales lila pt.k se poarta mult anul acesta si este mai tineresc ..eu am 25 de ani;;)pentru aranjamentul de pe masa am optat pt vaze cu picior inalt si trandafiri albi:X:X...eu zic ca o sa fie foarte frumos restaurantul aranjat asa cum am zis.pana la urma atmosfera conteaza....daca nu ai atmosfera la petrecere degeaba esti in cel mai luxos restaurant;)miresici care aveti nunta tot in septembrie anul acesta in ce stadiu sunteti cu pregatirile????Eu astept sa.mi vina verighetele,le.am comandat acum 3 saptamani.Saptamana viitoare merg sa.mi fac comanda de invitatii si sa incep sa cumpar lucrurile"marunte":pernuta pt verighete,paharele pt miri si nasi...etc.:*:*

aureliaM
17.02.2015, 11:08:16
Buna,a facut cineva nunta de curând la Azur in mamaia salonul de jos? As vrea păreri ca salonul e dragut dar am citit pe aici si păreri contra...