PDA

Versiunea completa : Mamici si burtici in Hunedoara

anny_4u
22.01.2009, 15:09:03
buna fetelor, am vazut si la alte judete k sunt deschise subiecte legate de bebei, asa k m-am gandit sa deschidem si aici, poate mai impartim pareri, mai discutam despre bebei. eu sunt o viit mamica.. deci dak mai sunteti interesate va astept sa "barfim" ;)) >:D<

bubyluk
22.01.2009, 21:41:07
buna fetelor, am vazut si la alte judete k sunt deschise subiecte legate de bebei, asa k m-am gandit sa deschidem si aici, poate mai impartim pareri, mai discutam despre bebei. eu sunt o viit mamica.. deci dak mai sunteti interesate va astept sa "barfim" ;)) >:D<

bine ai facut k ai deschis:)) poate pove viitoarele mamici aici:)si felicitari pt bebel:D

anny_4u
22.01.2009, 22:22:03
bine ai facut k ai deschis:)) poate pove viitoarele mamici aici:)si felicitari pt bebel:D
multumesc, da vad k nici o miresica nu vrea sa intre.. :( cred k sunt prea ocupate cu miresitul :) sau nu au curaj? ;)) >:D< :*

bubyluk
23.01.2009, 01:01:42
multumesc, da vad k nici o miresica nu vrea sa intre.. :( cred k sunt prea ocupate cu miresitul :) sau nu au curaj? ;)) >:D< :*

cine stie de ce nu vor sa vb aici poate nici nu au observat k sa deschis topicul acesta:)) sa mai asteptam sau mai bine zis mai asteapta sa vezi k o sa vb si aici:)

dalayla
23.01.2009, 14:44:02
bun topicul...eu ma incadrez la aspirante dar nu acuma,mai vrem sa asteptam putin un an si ceva asa sa ne mai punem la punct..dar daca o fii sa vina intre-timp o sa fie primit cu bucurie!!!
Felicitari pt sarcina!! in ce luna esti??

bubyluk
23.01.2009, 15:18:38
bun topicul...eu ma incadrez la aspirante dar nu acuma,mai vrem sa asteptam putin un an si ceva asa sa ne mai punem la punct..dar daca o fii sa vina intre-timp o sa fie primit cu bucurie!!!

vezi eu nu am citit si aspirante la bebe aici ma incadrez si eu dar peste 1 sau 2 ani mai asteptam k eu sincer nu ma simt pregatita pt un bebe...oricum nepotelu meu e pe drum si o sa am cu cine sa ma joc sa alint pana vine a nostru:))

dalayla
23.01.2009, 15:26:56
vezi eu nu am citit si aspirante la bebe aici ma incadrez si eu dar peste 1 sau 2 ani mai asteptam k eu sincer nu ma simt pregatita pt un bebe...oricum nepotelu meu e pe drum si o sa am cu cine sa ma joc sa alint pana vine a nostru:))
da da si eu tot cu nepotelul ma delectez:)):))

bubyluk
24.01.2009, 00:23:14
da da si eu tot cu nepotelul ma delectez:)):))

ne multumim si cu a lu altzi pana vin a nostrii:))

anny_4u
24.01.2009, 15:40:18
multumesc.. eu merg pe 6 luni.. asa ziceam si noi.. sa asteptam sa ne punem la punct, da nu am mai rezistat tentatiei si ne-am pus pe treaba.. :"> k vroiam sa fim parinti tinerei.. ;)) ne e mai usor acum k avem si cine sa ne ajute.. ;)) atunci succes la "punerea la punct".. si in viitor la prestat bebei <:-P >:D<

anny_4u
24.01.2009, 15:43:30
ne multumim si cu a lu altzi pana vin a nostrii:))
ehe.. la voi e bn k aveti d cn sa va bucurati.. eu n-am nepoti, n-am frati, n-am prietene cu bebei.. parca ma ocolesc.. ;)) mie imi plac copii la nebunie. asa k ne facem noi al nostru.. :D dak prin jur n-avem.. :*

Nasica
24.01.2009, 17:18:11
Multumesc pentru topic <:-P , mi-am gasit in sfarsit si eu locul pe miresici ;)) .
Sunt o mamica cu "experienta" 8-} , piticul meu are 2 ani si 6 luni , e o minune - ne-a facut viata mai frumoasa , ne-a implinit si ne bucura sufletul in fiecatre zi ;;)

anny_4u
24.01.2009, 18:36:22
Multumesc pentru topic <:-P , mi-am gasit in sfarsit si eu locul pe miresici ;)) .
Sunt o mamica cu "experienta" 8-} , piticul meu are 2 ani si 6 luni , e o minune - ne-a facut viata mai frumoasa , ne-a implinit si ne bucura sufletul in fiecatre zi ;;)
ohoo.. \:D/ la cat mai multi anisori.. <:-P unde ai nascut?

bubyluk
24.01.2009, 18:54:36

sa-ti traiasca piciul si sa fie sanatos

Nasica
25.01.2009, 00:06:54
Multumim ! Multumim ! ;;)

Eu am nascut prin cezariana , in Lupeni . Pana la urma totul a fost ok , conditii bune si personal de nota 10 .

bubyluk
26.01.2009, 14:05:00
fetelor am mai intrebat si la nume pentru fetite voua cum vi se pare numela Maricarmen?(combinatie intre maria si carmen)

dalayla
27.01.2009, 13:33:00
fetelor am mai intrebat si la nume pentru fetite voua cum vi se pare numela Maricarmen?(combinatie intre maria si carmen)
ciudat(:|(:|

bubyluk
14.03.2009, 03:11:15
nu mai aspira nimeni la BB? noi ne-am hotarat sa facem in decembrie 2009 sau in aprilie 2010 k vrem foarte mult o fetita si mi-a aratat cumnata mea un site unde poti afla sexul bebelusului tau, cu calendarul chinezesc al sarcinii (http://www.utilecopii.ro/articole/Afla-sexul-bebelusului-tau-cu-calendarul-chinezesc-al-sarcinii-161.asp) si toata lumea pe care am intrebat se cam potriveste sexul copilului eu trag sperante k va tine si la noi sa fie fetita[-o< [-o< [-o< [-o< :">

andreutza_hd
01.05.2009, 00:42:05
Buna mamici cu pitici,sau viitoare mamici.Eu sunt Andreea,22 ani,Hunedoara,si sunt fericita mamica a 2 minuni:o fetita de 2 ani si 11 luni Rayssa Maria,si un baietel de 2 luni jumate Patrik Alexandru.:x :x

any
02.05.2009, 15:04:40
E dragelor ce inainte sunteti eu deabaia am 10 saptamanii asa ca de acu vine greu.. sau nu?#:-S

andreutza_hd
11.05.2009, 19:10:26
E dragelor ce inainte sunteti eu deabaia am 10 saptamanii asa ca de acu vine greu.. sau nu?#:-S

Felicitari si sa ai parte de o sarcina usoara si o nastere la fel.Dupa parerea mea,nu vine greul de acum inainte de poti bucura de statutul de mamica,in adevaratul sens al cuvantului...

bubyluk
12.05.2009, 16:19:48

hai sa pastrez ceva din citatul tau ,,ce inainte sunteti'' :)))) eu sun - nush cate luni:)) any sa ai o sarcina usoara

andreutza_hd
22.05.2009, 11:23:40
hai sa pastrez ceva din citatul tau ,,ce inainte sunteti'' :)))) eu sun - nush cate luni:)) any sa ai o sarcina usoara

Felicitari si sarcina usoara!:x

bubyluk
06.06.2009, 17:43:42
Felicitari si sarcina usoara!:x

ehe inca nu sunt insarcinata sunt cu minus nush cate luni:))))

simona_alexa
12.06.2009, 09:21:53
fetelor este cineva care a nascut la HATEG?am inteles ca este preferat fata de cel din PETROSANI
astept sa-mi spuneti conditiile.....

simona_alexa
13.08.2009, 10:02:17
pe 5 septembrie voi boteza un bebelus la voi in petrosani:D
vreau sa va intreb dc gasesc la voi lumanari de botez din flori naturale ca sa nu o car de la tulcea

simona_alexa
13.08.2009, 17:41:17
pe 5 septembrie voi boteza un bebelus la voi in petrosani:D
vreau sa va intreb dc gasesc la voi lumanari de botez din flori naturale ca sa nu o car de la tulcea
mai fetelor dar chiar nu se gaseste nimeni sa-mi raspunda si mie?am mai pus intrebari si nimeni nu-mi raspunde......:-<

pilijb
17.08.2009, 09:47:13
da :) gasesti !

simona_alexa
19.08.2009, 12:47:50
da :) gasesti !
preturi ceva?
cum se numesyte floraria?pe unde o gasesc
mersi pt raspuns

MihaelaV_F
27.08.2009, 21:44:12
Buna fetelor, sunt o miresica din cluj dar cunosc persoane care lucreaza la spitalul din Hateg (nu le pun pile :) ) si se pare ca mai multe persoane influente din Valea Jiului au optat sa isi aduca pe lume copiii la spitalul din Hateg. Eu una sincer sunt hotarata sa nasc acolo, desi nu cred ca voi putea merge si pe parcursul sarcinii.
Conditiile sunt bune si medicii interesati, au si saloane renovate se pare, asa ca totul este bine.

fetelor este cineva care a nascut la HATEG?am inteles ca este preferat fata de cel din PETROSANI
astept sa-mi spuneti conditiile.....

simona_alexa
28.08.2009, 12:25:42
Buna fetelor, sunt o miresica din cluj dar cunosc persoane care lucreaza la spitalul din Hateg (nu le pun pile :) ) si se pare ca mai multe persoane influente din Valea Jiului au optat sa isi aduca pe lume copiii la spitalul din Hateg. Eu una sincer sunt hotarata sa nasc acolo, desi nu cred ca voi putea merge si pe parcursul sarcinii.
Conditiile sunt bune si medicii interesati, au si saloane renovate se pare, asa ca totul este bine.
a nascut fina mea acolo
intr-adevar spitalul f curat....singurul care a lasat de dorit a fost medicul care a tinut-o 3 zile in spital sa-i provoace nasterea naturala in conditiile in care bebele avea 4700gr si era prima nastere
norocul ei ca NU S-A DECLANSAT NASTEREA ,nu stiu dc ar fi scapat amandoi cu bine
deci despre medic LIPSA TOTALA DE PROFESINALISM SI DE INTERES PT PACIENTELE LUI

bubyluk
31.08.2009, 22:32:38
mai fetelor dar chiar nu se gaseste nimeni sa-mi raspunda si mie?am mai pus intrebari si nimeni nu-mi raspunde......:-<

bineinteles k gasesti nu cred k e oras care sa nu aiba astfel de lumanari:))

simona_alexa
02.09.2009, 09:33:10
bineinteles k gasesti nu cred k e oras care sa nu aiba astfel de lumanari:))
adevarul ca raspunsurile tale contin informatii f precise..... sa nu mai vorbim de promtitudinea cu care sunt date=))=))=))

bubyluk
02.09.2009, 12:10:34
adevarul ca raspunsurile tale contin informatii f precise..... sa nu mai vorbim de promtitudinea cu care sunt date=))=))=))

draga mea eu iti raspund knd pot si chiar dak e sau nu un oras mic petrosani asta nu inseamna k nu gasesti lumanari

mihaela28
24.09.2009, 23:06:12
a nascut fina mea acolo
intr-adevar spitalul f curat....singurul care a lasat de dorit a fost medicul care a tinut-o 3 zile in spital sa-i provoace nasterea naturala in conditiile in care bebele avea 4700gr si era prima nastere
norocul ei ca NU S-A DECLANSAT NASTEREA ,nu stiu dc ar fi scapat amandoi cu bine
deci despre medic LIPSA TOTALA DE PROFESINALISM SI DE INTERES PT PACIENTELE LUI
Hmmm...cu ce doctor a nascut? Eu am nascut in Hateg si sunt foarte multumita.

mihaela28
25.09.2009, 09:18:03
Uite ca am gasit si topic cu mamici la jud Hunedoara. Va pup.

bubyluk
01.10.2009, 13:30:06

any ce mai faci?mai ai putin si vine bb ce ai fetita sau baiat?puup

lorellay
03.12.2009, 16:14:39
hello
eu sunt din Petrosani..da nu locuim acolo...desi mergem destul de des...
am nascut-o acolo pe Diana...
cineva zicea ca e cu experienta cu un strumf de 2 ani si ceva...te-am luat al meu are 5 ani imediat!:x baietelul
fetita abea a facut 1 an!

micadoctorita
16.10.2010, 15:55:31
Hei mamici, sunt si eu o proaspata aspiranta la statutul de mama... si cu mari emotii astept....hm doara-doara. Vreau sa va dati si voi cu parerea: mai am o saptamana pana la ciclu, dar am o foame de lup in mine, si o pofta nebuna de ardei iuti (am ajuns la al doilea borcan pe sapta asta), sanii ma cam dor... nu stiu ce sa fie ciclul sau o sarcina...? Am facut un test de curiozitate dar cred ca e prea devreme ca sa iasa pozitiv, atept sa vedem daca intarzie si sa mai fac unul atunci. Dar ma roade ideea asta de un posibil bebel, nu mai am rabdare... Voi ati avut pofte asa devreme sau cum a fost, cum ati aflat vestea? Ms:*

bubyluk
20.10.2010, 03:15:00
Hei mamici, sunt si eu o proaspata aspiranta la statutul de mama... si cu mari emotii astept....hm doara-doara. Vreau sa va dati si voi cu parerea: mai am o saptamana pana la ciclu, dar am o foame de lup in mine, si o pofta nebuna de ardei iuti (am ajuns la al doilea borcan pe sapta asta), sanii ma cam dor... nu stiu ce sa fie ciclul sau o sarcina...? Am facut un test de curiozitate dar cred ca e prea devreme ca sa iasa pozitiv, atept sa vedem daca intarzie si sa mai fac unul atunci. Dar ma roade ideea asta de un posibil bebel, nu mai am rabdare... Voi ati avut pofte asa devreme sau cum a fost, cum ati aflat vestea? Ms:*

micadoctorita sper sa nu fei prea tarziu k iti raspund doar acum insa anumite stari ti le poti crea tu in subconstient si foamea si poftele sa le zicem asa pot fi din mai multe situatii de ex astepnia de toamna?!?! mai asteapta ceva timp sa vezi daca iti intarzie 2-3 zile atunci sa faci test. eu de exemplu am o pofta de muraturi de neimaginat insa stiu sigur ca nu e bebe nu ma intreba cum stiu ca nu e bebe pt k nu stiu sa iti raspun insa simt eu k nu e nimic si nu e prima data cand as manca toata ziua numai muraturi(mai ales gogonel:-p) si cel mai bine e sa ai rabdare sa nu iti faci iluzii ca e si dupaia sa nu fie. sani te pot durea din mai multe motive pe mine pana acum 3luni nu ma dureau deloc insa de atunci inainte cu 7 zile de CM ma dor de nici nu pot sa dorm pe burta nici sutienul nu il suport. eu stiu ca poftele apar din saptamana 5-7

micadoctorita
24.10.2010, 14:35:16
Bubyluk esti o scumpa! Ai dreptate aici, psihicul joaca un rol important... Inca nu mi-a venit ciclul, mai astept un pic si fac un nou test. Am citit undeva ca unele femei simt ca sunt insarcinate, eu nu stiu ce sa zic, tot stau si ma gandesc, si... incerc sa simt si eu... ceva acolo...hmmm grea treaba:-p Multumesc pt promptitudinea raspunsului si promit sa revin cu noi vesti. Pa-pa

bubyluk
27.10.2010, 22:34:57
Bubyluk esti o scumpa! Ai dreptate aici, psihicul joaca un rol important... Inca nu mi-a venit ciclul, mai astept un pic si fac un nou test. Am citit undeva ca unele femei simt ca sunt insarcinate, eu nu stiu ce sa zic, tot stau si ma gandesc, si... incerc sa simt si eu... ceva acolo...hmmm grea treaba:-p Multumesc pt promptitudinea raspunsului si promit sa revin cu noi vesti. Pa-pa

astept vesti cu II dak asta iti doresti

metal_girl
28.11.2011, 22:04:29
buna, am observat ca mesajele sunt mai vechi..din 2010...mai e vreo viitoare mamica din hd?

Ooanyy
04.12.2011, 22:27:20
buna, am observat ca mesajele sunt mai vechi..din 2010...mai e vreo viitoare mamica din hd?

Buna...
sunt si eu o proaspata miresica...
chiar ma uitam de fiecare data cand intram , daca v-a scrie cineva aici...
eu inca nu sunt mamica, dar imi doresc din toata inima sa fiu, si sper ca in viitorul apropiat sa ne bucuram di noi de o asemenea veste...

iti doresc sarcina usoara...

metal_girl
23.01.2012, 17:45:39
multumesc, te asteptam in randul burticilor :D

melindabede
25.01.2012, 09:07:42
buna, eu voi fi o viitoare mamica de iulie, cine va mai fi mamica de 2012?

ramonyka_lory
14.07.2012, 13:17:04
buna viitoare mamici....si eu sunt o viitoare mamica,avem 13 saptamani si totul merge bine deocamdata,sper sa fie tot asa si de acum inainte;))

Ooanyy
02.02.2013, 10:05:43
Buna fetelo..
Ne-am hotarat ca e timpul sa devenim parinti....dar am o problema, nici un doctor nu ma multumeste si nu imi inspira incredere incat sa ma las pe mana lui, nu sunt insarcinata, caut un doctor bun, sa imi raspunda la tot ce am nevoie si sa isi faca treaba, nu doar sa isi i-a bani si sa ma expedieze rapid din cabinet, faca nici o informatie, dupa cum am vazut la mai multi doctori....
Daca imi puteti da ceva detalii despre doctorii din Deva, Hunedoara...
Daca stiti vreun site unde ma pot loga, sa vb cu cineva...
Va multumesc...

mari10
03.06.2014, 20:12:07
Buna.

Voi fi si eu o viitoare mamica care va naste la Spitalul din Deva.
Sunt mamici pe forum care ma pot ajuta cu cateva informatii?
Ce trebuie sa contina bagajul pentru mine si pt bebe?

Sper sa imi raspunda cineva :).
Multumesc.