PDA

Versiunea completa : Restaurante in Eforie

aroma_de_portocale
24.01.2009, 22:06:36
Buna fetelor,
eu sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti in legatura cu pregatirile pt nunta...de aceea as vrea sa ma ajutati sa imi gasesc un local..de preferat in Eforie Nord sau Sud..deoarece noi ne-am hotarat sa facem cununia religioasa la biserica Nasterea Maicii Domnului din Eforie Nord( apropos ce parere aveti?), despre care am auzit lucruri de bine...
ce formatii mi-ati recomanda,ce firma de organizare evenimente...etc

LauraLuiOda
29.01.2009, 10:35:05
Buna fetelor,
eu sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti in legatura cu pregatirile pt nunta...de aceea as vrea sa ma ajutati sa imi gasesc un local..de preferat in Eforie Nord sau Sud..deoarece noi ne-am hotarat sa facem cununia religioasa la biserica Nasterea Maicii Domnului din Eforie Nord( apropos ce parere aveti?), despre care am auzit lucruri de bine...
ce formatii mi-ati recomanda,ce firma de organizare evenimente...etc
Ce bine ca ai deschis acest topic.
Ca sa-ti raspund, sunt cateva hoteluri care inchiriaza restaurantul pentru nunta: Cascom/Hefaistos, Traian si altele, acum in functie de nr de invitati. Ca formatie nu stiu sa-ti zic...Pentru foto+film poti merge la Dl. Musi, are magazin foto langa fostul 333, vizavi de Pizzeria Corner. Decoratiuni...nu stiu, nu am fost interesata sa caut.
Acum ce ma intereseaza pe mine apropo de eforie, este o locatie pentru poze...zicea cineva de un hotel parasit, dar acum nu tsiu daca este in Nord sau in Sud...
Daca stii zona, poti propune nite locuri, altceva decat faleza?

aroma_de_portocale
19.02.2009, 20:43:55
:-s Nu mai e nici o miresica care sa-si fi facut nunta in eforie( NORD SAU SUD)????

jade84
23.03.2009, 12:27:07
Fetelor, am auzit ca in Eforie Nord este restaurantul NUNTA ZAMFIREI care arata foarte bine.
A facut cineva nunta acolo? Sau macar ati participat la vreun eveniment?
Cine poate sa imi dea niste informatii, pleeeeeeeeease?!

LauraLuiOda
24.03.2009, 20:53:02
Fetelor, am auzit ca in Eforie Nord este restaurantul NUNTA ZAMFIREI care arata foarte bine.
A facut cineva nunta acolo? Sau macar ati participat la vreun eveniment?
Cine poate sa imi dea niste informatii, pleeeeeeeeease?!
Buna,
As putea sa iti dau cateva informatii pentru ca sunt din zona...localul nu e unul ''pretentios'', e decorat rustic, are un fel de scena unde se danseaza, cu parchet, insa nu stiu de capacitate...poti sa faci un drum sa vezi,asta in cazul in care vreti neaparat sa faceti in eforie... dar eu zic ca ai de unde alege in Constanta...sa aveti spor!

pepp
20.05.2009, 14:03:17
Draga mea in Eforie Nord cele mai bune restaurante pentru nunta sunt la Hotel Traian sau la hotel Petrolul. Au mancarea foarte buna si personal excelent. Ia legatura cu directorul si rezolvi totul. Ti-as recomanda mai mult Petrolul pentru ca este exact in centrul statiunii.

zuz
13.06.2009, 21:44:58
Buna,
As putea sa iti dau cateva informatii pentru ca sunt din zona...localul nu e unul ''pretentios'', e decorat rustic, are un fel de scena unde se danseaza, cu parchet, insa nu stiu de capacitate...poti sa faci un drum sa vezi,asta in cazul in care vreti neaparat sa faceti in eforie... dar eu zic ca ai de unde alege in Constanta...sa aveti spor!

Off: Laura, sa inteleg ca stai in Eforie Nord? ;;) si eu am locuit acolo vreo 2 ani, da' nu mi-a placut :-p
On: Cat despre restaurantul "Nunta Zamfirei"...parerea mea e...:no_04: sunt atatea restaurante frumoase in Ct, incat ar fi pacat sa faca cineva nunta acolo...intelesesem ca intr-un timp la mese, aveau banci de lemn (nu scaune) si oricum, e depaaaarte de a putea fi considerat un restaurant elegant...

LauraLuiOda
14.06.2009, 22:08:00
Off: Laura, sa inteleg ca stai in Eforie Nord? ;;) si eu am locuit acolo vreo 2 ani, da' nu mi-a placut :-p
On: Cat despre restaurantul "Nunta Zamfirei"...parerea mea e...:no_04: sunt atatea restaurante frumoase in Ct, incat ar fi pacat sa faca cineva nunta acolo...intelesesem ca intr-un timp la mese, aveau banci de lemn (nu scaune) si oricum, e depaaaarte de a putea fi considerat un restaurant elegant...
Off, nu in Eforie Nord, ci pe langa, in Agigea.
On, si eu sunt de aceeasi parere, o sa ma conving peste cateva spatamani cand au ai mei o nunta acolo, daca vor merge revin cu pareri. Intr-adevar, e loc de mult mai bine decat acolo.

elleea
18.08.2009, 14:21:40
Buna ziua fetele,
Ma bucur tare mult ca am dat peste miresuci foste,viitoare care sunt din eforie.Eu tot acolo fac nunta si tot din aceasta localitate sunt.Poate ne si cunoastem cine stie;;) .Ma intereseaza sa stiu unde se poate face (nu mai locuiesc de vreo 2 ani in eforie), o nunta restransa cam cu vreo 50 de invitati?Cam ce local ar fi?Ma intereseaza de asemenea fotografi si cameramani accesibili.Help,pls?:">

LauraLuiOda
19.08.2009, 21:34:54
Buna ziua fetele,
Ma bucur tare mult ca am dat peste miresuci foste,viitoare care sunt din eforie.Eu tot acolo fac nunta si tot din aceasta localitate sunt.Poate ne si cunoastem cine stie;;) .Ma intereseaza sa stiu unde se poate face (nu mai locuiesc de vreo 2 ani in eforie), o nunta restransa cam cu vreo 50 de invitati?Cam ce local ar fi?Ma intereseaza de asemenea fotografi si cameramani accesibili.Help,pls?:">
Eu sincer nu prea stiu restaurantele, sau nu unul in care sa incapa atat de putine persoane, s-ar putea la Grand sa mearga. Cat priveste foto+cameraman iti zic pe PM, sunt tot de acolo.

lucky_clau23
27.08.2009, 00:39:06
fetelor... am gasit resturantul.... perla marii in eforie nord,deocamdata nu am semnat nimic dar imi place... cine ma poate ajuta cu niste sfaturi??? ati fost la o nunta acolo??? cum vi se pare:-? ;;;;

LauraLuiOda
27.08.2009, 17:59:28
fetelor... am gasit resturantul.... perla marii in eforie nord,deocamdata nu am semnat nimic dar imi place... cine ma poate ajuta cu niste sfaturi??? ati fost la o nunta acolo??? cum vi se pare:-? ;;;;
Nici nu imi suna prea cunoscut. pe unde vine?

alazar
27.08.2009, 20:02:15
Dragelor, eu am nunta pe 26 sept si fac la Complex Dunarea/Mara in Eforie Nord, au site, intrati si vedeti, mie imi place, ideea e ca abia anul asta i-au dat drumul, ca este renovat.
Si da, si in Eforii trebuie rezervare cu un an inainte, sa fiti sigure ca alegeti cam ce vreti, oricum nu sunt multe optiuni aici.

alazar
30.08.2009, 10:01:05
Nici nu imi suna prea cunoscut. pe unde vine?
Il stiu eu, cum vii din Eforie Sud, ca sa mergi in centru, faci la stanga, pe drumul cu prioritate, Perla Marii e in curba, pe stanga, intr-un fel vis-a-vis de Europa. Am vrut sa facem si noi nunta acolo, mi se pare dragut, dar mi-era teama sa nu fie frig la sf lui sept, ca etajul nu il aveau amenajat si la parter e mai mult terasa, nu sunt pereti.

LauraLuiOda
30.08.2009, 12:04:37
Il stiu eu, cum vii din Eforie Sud, ca sa mergi in centru, faci la stanga, pe drumul cu prioritate, Perla Marii e in curba, pe stanga, intr-un fel vis-a-vis de Europa. Am vrut sa facem si noi nunta acolo, mi se pare dragut, dar mi-era teama sa nu fie frig la sf lui sept, ca etajul nu il aveau amenajat si la parter e mai mult terasa, nu sunt pereti.
E bine totusi ca incepe sa se diversifice oferta acolo, insa trebuie tinut cont si de hotel, daca a mai avut evenimente mari, mancarea, servirea...

elleea
31.08.2009, 09:38:49
E bine totusi ca incepe sa se diversifice oferta acolo, insa trebuie tinut cont si de hotel, daca a mai avut evenimente mari, mancarea, servirea...

Buna dimineata fetele!Am rezolvat: am vb cu ai mei este totul k.Am rezervat si locatia,este restaurant Doneli din eforie nord.Este fata in fata aproximativ cu hotel jupiter daca stiti unde e.Este frumos,dichisit micut.Si am stabili si data: 11 septembrie 2010.8-}

alazar
31.08.2009, 15:52:03
Buna dimineata fetele!Am rezolvat: am vb cu ai mei este totul k.Am rezervat si locatia,este restaurant Doneli din eforie nord.Este fata in fata aproximativ cu hotel jupiter daca stiti unde e.Este frumos,dichisit micut.Si am stabili si data: 11 septembrie 2010.8-}
Felicitari, sa iti mearga totul bine !

LauraLuiOda
31.08.2009, 17:00:28
Sa fie intr-un ceas bun>:D<

elleea
31.08.2009, 17:16:23
Sa fie intr-un ceas bun>:D<

Multumesc mult fetele.Si voi sa fiti fericite si iubite!>:D<

lucky_clau23
31.08.2009, 20:29:49
la asta m am gandit si eu.... dar ma gand ca pe 21aug nu o fi asa frig:-? ,si cu bucataria .. chiar nu am nici o idee.. ma gand ca la ce preturi au cat de cat si bucataria sa fie pe masura...

aroma_de_portocale
08.09.2009, 10:41:14
fetelor cam ce pret au meniurile in Eforie Nord sau Sud?

LauraLuiOda
08.09.2009, 19:05:02
fetelor cam ce pret au meniurile in Eforie Nord sau Sud?
Cred ca depinde si cate stele are hotelul.

lucky_clau23
08.09.2009, 23:06:13
Pai am vazut ca sunt cateva miresici din Ef..si speram sa-mi raspunda vreuna din ele sa-mi fac o idee..
preturile.... nu au o foarte mare diferenta intre eforie si constanta sau mamaia... depinde si unde vrei sa faci;.;;; IN schimb sa te uiti unde iti e mai bine ; ptr noi ca suntem amandoi din efo e mai usor...... :-p

alazar
09.09.2009, 16:52:57
da..la ei unul din Cta altul din Tuzla...nu stiu...sa faca unde vor si cum vor..eu am intrebat:D sa nu zica ca sunt rea
Hello fetelor, nu am mai intrat pe aici de cateva zile, la restaurantul meu Dunarea din Eforie Nord meniul e 140 de lei, cel pe care l-am ales noi, acum depinde si de ce pui acolo, daca pui fructe de mare sau mai stiu eu ce, e mai mult. Noi avem unul traditional, clasic, cu mici accente moderne :)

lam
16.01.2010, 20:54:19
Hello fetelor, nu am mai intrat pe aici de cateva zile, la restaurantul meu Dunarea din Eforie Nord meniul e 140 de lei, cel pe care l-am ales noi, acum depinde si de ce pui acolo, daca pui fructe de mare sau mai stiu eu ce, e mai mult. Noi avem unul traditional, clasic, cu mici accente moderne :)

poti sa imi trimiti si mie ce contine meniul de la dunarea? tu cu cine ti-ai aranjat salonul? dak ai timp pune si nite poze ... msik mult :*

alipety
16.02.2010, 18:03:05
nu vreau in mamaia in constanta ma misc mai repede .. eu nu sunt din cta si de aceea nu as vrea in mamaia ... am fost si la rovas azi am luat meniul este f convenabil dar salonul nu prea imi place este prea inchis si barul acela ... mai incerc si la zorile si sa vad am mai auzit k in eforie nord este un rets dunarea f frmos renovat akum, ma duc sa-l vas si pe acela ... msik de incurajari :*:*

fetelor dati-mi si mie o parere despre acest rest http://www.clubdunarea.ro/turvirtual.php ... :*
in poze arata bine, dar trebuie sa mergi sa-l vezi "live", ca nu se stie ce surprize ascund.
dar de ce vrei in eforie? invitatii sunt din eforie, mangalia? vrei sa le oferi si cazare?

lam
17.02.2010, 09:00:44
si eu am ales rest Dunarea, sper k am fakt o alegere buna. fostelor miresici d la dunarea imi puteti da detalii despre servire, cum v-ati decorat sala? am vazut k au doar un singur aranjament pt mese si scaune kre mie nu imi plac, asa k voi veni cu o firma sa-l aranjez. pupicei si ast mai multe detalii.

lam
17.02.2010, 22:08:32
in poze arata bine, dar trebuie sa mergi sa-l vezi "live", ca nu se stie ce surprize ascund.
dar de ce vrei in eforie? invitatii sunt din eforie, mangalia? vrei sa le oferi si cazare?

da am invitati de peste tot 2 mai, mangalia, eforie, constanta, harsova, techirghiol majoritatea pt k si eu sunt tot de acolo... si nu le mai pun si lor transport pun decat celorlalti, initial vroiam cta dar daca colonadelor este ocupat ce sa fac ... akum am mai afost si l-am mai vazut ink o data si mi-a placut e frumos, ma voi duce sa vad la vara nuntiile de acolo si sa imi fac o impresie, eu cred k am facut alegera cea buna ... :*

Gabi_Mihaela
01.03.2010, 20:11:10
Am o mare problema! Vreau o locatie frumoasa in Eforie Nord pt slujba religioasa in aer liber [-o<

ioana_adn
03.03.2010, 11:52:53
da am invitati de peste tot 2 mai, mangalia, eforie, constanta, harsova, techirghiol majoritatea pt k si eu sunt tot de acolo... si nu le mai pun si lor transport pun decat celorlalti, initial vroiam cta dar daca colonadelor este ocupat ce sa fac ... akum am mai afost si l-am mai vazut ink o data si mi-a placut e frumos, ma voi duce sa vad la vara nuntiile de acolo si sa imi fac o impresie, eu cred k am facut alegera cea buna ... :*

buna ,

sunt tare bucuroasa ca am gasit pe cineva care face nunta la Dunarea pentru ca acolo intentionam si noi <:-P .

as dori sa-mi dai si mie mai multe detalii , meniul , aranjamente cum sunt cei de acolo .
noi inca nu am ajuns la restaurant sa vb dar din ce am vazut in poze ne-a placut , mai ales ca avem multi invitati din bucuresti pe care am vrea sa-i cazam tot acolo in complex.

pupi

ioana_ramona22
13.02.2011, 20:50:29

buna si eu sunt noua pe aici:)o:-) nu stiii cat costa rest dunarea sau kum se plateste? meniul sau restaurantul?:">

ioana_ramona22
14.02.2011, 23:32:05
buna si eu sunt noua pe aici:)o:-) nu stiii cat costa rest dunarea sau kum se plateste? meniul sau restaurantul?:">

gata am rezolvat cu rest..am fost azi si am vb.la rest dunarea ,<:-P.l-am luat ..in oct..am nunta..iupiii.ce bucuroasa sunt ca am reusit sa gasesc liber..gata de akum ma pun pe treaba:">..:>

lam
14.02.2011, 23:35:38
gata am rezolvat cu rest..am fost azi si am vb.la rest dunarea ,<:-P.l-am luat ..in oct..am nunta..iupiii.ce bucuroasa sunt ca am reusit sa gasesc liber..gata de akum ma pun pe treaba:">..:>

felicitari pt restaurant <:-P, daca mai ai nevoie de informatii sunt aici :*...

Xandra85
16.02.2011, 00:15:52
daca va intereseaza...la Nunta Zamfirii se fac renovari si restaurantul va arata mult mai bine...nu mai sunt bancute...au pus scaune si urmeaza sa bage si mese rotunde...cat priveste meniul...anul asta e undeva de la 90 de lei...Eu voi avea nunta acolo...va spun dupa cum a fost

La Dunarea se plateste meniul...de la 110, 120 lei

aroma_de_portocale
16.02.2011, 15:59:11
Felicitari pt alegere...Nu o vei regreta..noi tot acolo am facut si am fost foarte multumiti..incepand cu mancare, servire tot...

dannaf
08.05.2011, 19:55:59
Salutare miresici! Sunt la prima interventie pe acest site si vreau sa mai facem schimb de opinii. Am fost azi si am vizitat Restaurantul Azur dintre Eforii. Mi s-a parut foarte frumos. Mi-a placut foarte mult locatia, avand in vedere ca e pe plaja. E localul perfect pt ce-mi doresc eu: o nunta intima de aprox. 100 de pers. pe malul marii. Are cineva vreo informatie despre acest restaurant? Multumesc

ioana_ramona22
27.08.2011, 23:44:58
felicitari pt restaurant <:-P, daca mai ai nevoie de informatii sunt aici :*...
buna,din nou..felicitari azi e ziua ta..cea mare..<:-P.sa fii fericita ..am si eu o intrebare...cat costa balonul acela mare si luminile de la masa de prezidiu? perdeaua..si de unde le-ai luat dk nu te superi ca te intreb..:):"> merci si asteptam poze de la nunta..pupici..:*