PDA

Versiunea completa : Restaurante in Alexandria

elyely84
05.01.2009, 18:53:04
am gasit restaurant cu locuri inca libere in Alexandria....daca va intereseaza....

irinalaura83
05.01.2009, 21:06:49
am gasit restaurant cu locuri inca libere in Alexandria....daca va intereseaza....
da as vrea sa stiu care sunt acelea dar daca se poate si in ce perioada sunt libere !!!!!!!!!!

vero_deea
09.01.2009, 20:23:26
pentru miresicile interesate, am auzit ca la rosu ar mai fi locuri libere pentru 2009, sfarsitul lui octombrie!

cristi_nac
26.01.2009, 10:19:46
Planuiesc sa am nunta in 2010. Inca nu am gasit restaurantul si mai dureaza pana vin in Alexandria sa caut!
Puteti sa-mi spuneti cam ce restaurante au locuri libere pt. 2010?
Va multumesc,
Cristina

cristi_nac
26.01.2009, 21:16:11
Fetelor, nu mai exista Intim!!! nu s-a transformat in magazinele acelea micute? Sau s-a mutat in alta locatie si nu stiu eu??
la Mara am vrut si eu, din pacate am fost nevoita sa renunt datorita numarului de invitati. dar asta e! Sper sa fie bine!!

Oh, nu! Nu mai exista Intim? Cum asa? Alta dezamagire! Si tu acum unde te-ai hotarat sa faci nunta? Ai gasit undeva dragut?
O cunostinta de-a mea o face la Parc. Offfffff.....

paradise
26.01.2009, 21:19:56
Oh, nu! Nu mai exista Intim? Cum asa? Alta dezamagire! Si tu acum unde te-ai hotarat sa faci nunta? Ai gasit undeva dragut?
O cunostinta de-a mea o face la Parc. Offfffff.....

intr-adevar, retaurantul intim nu mai exista de vreo 2 ani! =(( acolo am vrut si noi...dar ne-am reorientat...;-)

cristi_nac
26.01.2009, 21:22:27
intr-adevar, retaurantul intim nu mai exista de vreo 2 ani! =(( acolo am vrut si noi...dar ne-am reorientat...;-)

Unde v-ati hotarat sa faceti nunta acum?

paradise
26.01.2009, 21:24:04
Unde v-ati hotarat sa faceti nunta acum?

am avut nunta la hotel parc in 2007 :">

cristi_nac
26.01.2009, 21:24:30
Mi-ar placea totusi un restaurant care sa nu aiba scaune si mese din plastic. As vrea sa aiba scaune si mese din lemn, normale, nu ceva improvizat.

cristi_nac
26.01.2009, 21:25:53
am avut nunta la hotel parc in 2007 :">

Aha! Asa si cunostinta mea o are tot la parc in vara. Cum a fost restaurantul? ai poze?

leaderrr
27.01.2009, 01:08:48
Vad ca aici se discuta de localuri, daca sunt in domeniu va spun eu toate localurile , clasate dupa mine in urmatoarea ordine si avantaje si dezavantaje la fiecare... Sper sa va fie de folos :

Loc

1. Izabel ( situat la iesirea din Poroschia ) localul foarte frumos atat in interior cat si afara, meniul bun si cel mai ieftin ca pret din primele 3 localuri, foarte spatios, dezavantaje ca nu este in oras si mai nou am aflat o faza urata facuta de patroana localului unui prieten, care vrea sa-i ia data de nunta pusa de un an jumate si sa o dea la altcineva cu 400 de invitati !!!

2. Rosu ( situat in padurea vedea ) localul foarte frumos rustic, meniul cel mai bun si cel mai proaspat din Alexandria, dezavantaje preturi foarte piperate la meniu, aranjamente, si cam umfla nota finala de plata . Daca nu va uitati la bani este ideal !!!

3. Mara ( in spatele ANL, strant peco ) localul foarte frumos atat in interior cat si afara, preturi nu prea mai stiu !!! Dezavantaj foarte mare, meniul foarte prost, multi fug de acest local din pricina ca daca fac nunta acolo risca ca invitati sa nu se atinga de meniu ...

4. Hanul cu Noroc ( fata in fata cu ANL ) localul frumos afara, insa interiorul nu prea a mai fost modernizat de mai putin de 10 ani... Meniul bun, preturi bune, insa nu a mai fost modernizat...

5. Clubul din Casa de Cultura ( in Casa de Cultura ) vine puternic din urma si intrece toate localurile fara spatiu afara, interiorul frumos modern, cu tehnologie noua ( plasme pe pereti pe care va puteti vedea nunta live, lasere, aparate de fum, baloane care fac atmosfera mai incinsa. Meniul bun, preturi bune ca sunt noi pe piata, dezavantaje, nu are spatiu afara, si intr-o parte cam inestetic peretele fals care mascheaza restul sali ...

6. Potcoava de Aur ( in padure langa Rosu ) interiorul si curtea acceptabila, insa modernizari in interior cam putin !!! meniul bun preturi bune, insa pierde mult la estetica...

7. Grand ( cantina IPT langa filatura ) interiorul frumos seamana cu foarte multe localuri din Bucuresti, nu are spatiu afara, meniul bun, preturi bune...

8. Apoi ce mai ramane Hotel Parc, foarte urat interiorul, miroase a cantina si a buda, nemodernizat, meniu cam imputit, preturi ieftine,, Cantina Partidului ( in spate la prefectura ) urat interiorul, nemodernizat, meniul nu stiu,Bulevard ( fata in fata cu Peny ) la etajul 1, interiorul urat, stramnt , nemodernizat, in schimb meniul e acceptabil, preturi ieftine,,, apoi decat mai enumar unde se mai tin nunti : Velvet, Minerva ( numar mic de invitati ), Papacip, Teodorescu, Cora.

In Rosiori de Vede local foarte frumos, care ar concura cu succes in primele 3 din Alexandria este Mojardin, frumos interiorul , frumos si in curte si intrarea in local se afla in parcul orasului, meniul bun, preturi bune, dezavantaje ar fi ca este destul de greu sa prinzi loc la el, cam cu 2 ani asa sa faci rezervare...

Sper ca va sunt de folos aceste informatii, .. am zis sa va dau o mana de ajutor, si sa va mai informez despre piata localurilor din Alexandria...

leaderrr
27.01.2009, 01:14:55
am scris in prima sectiune despre toate localurile din Alexandria, insa asta cu scaune de plastic deja este jignire pentru toate localurile, de 6 ani de cand ma duc eu la nunti, si cel mai prost local nu are scaune de plastic...

cristi_nac
27.01.2009, 01:23:24
am scris in prima sectiune despre toate localurile din Alexandria, insa asta cu scaune de plastic deja este jignire pentru toate localurile, de 6 ani de cand ma duc eu la nunti, si cel mai prost local nu are scaune de plastic...

Vai, scuza-ma! N-am vrut sa jignesc pe nimeni! Chiar nu este cazul sa o iei ca pe ceva personal! Eu am fost la o nunta acum 2 ani, chiar in bucuresti si aveau scaune si mese de plastic! Asa ca nu mi-o lua in nume de rau! Sunt multe restaurante care au asa ceva! Nu am idee ce este in Alexandria in restaurante, dar trebuie sa fiu sigura ca gasesc un restaurant pe gustul meu.

Inca odata, imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
Cristina

cristi_nac
27.01.2009, 01:28:14
Draga leaderrr, abia acum am observat lista ta detaliata cu restaurantele din Alexandria. Vroiam sa-ti multumesc mult pentru asta. Eu imi caut un restaurant de mult si inca nu stiu unde!
Multumesc mult!
Cristina

cristi_nac
27.01.2009, 02:08:44
Vad ca aici se discuta de localuri, daca sunt in domeniu va spun eu toate localurile , clasate dupa mine in urmatoarea ordine si avantaje si dezavantaje la fiecare... Sper sa va fie de folos :

Loc

1. Izabel ( situat la iesirea din Poroschia ) localul foarte frumos atat in interior cat si afara, meniul bun si cel mai ieftin ca pret din primele 3 localuri, foarte spatios, dezavantaje ca nu este in oras si mai nou am aflat o faza urata facuta de patroana localului unui prieten, care vrea sa-i ia data de nunta pusa de un an jumate si sa o dea la altcineva cu 400 de invitati !!!

2. Rosu ( situat in padurea vedea ) localul foarte frumos rustic, meniul cel mai bun si cel mai proaspat din Alexandria, dezavantaje preturi foarte piperate la meniu, aranjamente, si cam umfla nota finala de plata . Daca nu va uitati la bani este ideal !!!

3. Mara ( in spatele ANL, strant peco ) localul foarte frumos atat in interior cat si afara, preturi nu prea mai stiu !!! Dezavantaj foarte mare, meniul foarte prost, multi fug de acest local din pricina ca daca fac nunta acolo risca ca invitati sa nu se atinga de meniu ...

4. Hanul cu Noroc ( fata in fata cu ANL ) localul frumos afara, insa interiorul nu prea a mai fost modernizat de mai putin de 10 ani... Meniul bun, preturi bune, insa nu a mai fost modernizat...

5. Clubul din Casa de Cultura ( in Casa de Cultura ) vine puternic din urma si intrece toate localurile fara spatiu afara, interiorul frumos modern, cu tehnologie noua ( plasme pe pereti pe care va puteti vedea nunta live, lasere, aparate de fum, baloane care fac atmosfera mai incinsa. Meniul bun, preturi bune ca sunt noi pe piata, dezavantaje, nu are spatiu afara, si intr-o parte cam inestetic peretele fals care mascheaza restul sali ...

6. Potcoava de Aur ( in padure langa Rosu ) interiorul si curtea acceptabila, insa modernizari in interior cam putin !!! meniul bun preturi bune, insa pierde mult la estetica...

7. Grand ( cantina IPT langa filatura ) interiorul frumos seamana cu foarte multe localuri din Bucuresti, nu are spatiu afara, meniul bun, preturi bune...

8. Apoi ce mai ramane Hotel Parc, foarte urat interiorul, miroase a cantina si a buda, nemodernizat, meniu cam imputit, preturi ieftine,, Cantina Partidului ( in spate la prefectura ) urat interiorul, nemodernizat, meniul nu stiu,Bulevard ( fata in fata cu Peny ) la etajul 1, interiorul urat, stramnt , nemodernizat, in schimb meniul e acceptabil, preturi ieftine,,, apoi decat mai enumar unde se mai tin nunti : Velvet, Minerva ( numar mic de invitati ), Papacip, Teodorescu, Cora.

In Rosiori de Vede local foarte frumos, care ar concura cu succes in primele 3 din Alexandria este Mojardin, frumos interiorul , frumos si in curte si intrarea in local se afla in parcul orasului, meniul bun, preturi bune, dezavantaje ar fi ca este destul de greu sa prinzi loc la el, cam cu 2 ani asa sa faci rezervare...

Sper ca va sunt de folos aceste informatii, daca tot lucrez in domeniu am zis sa va dau o mana de ajutor, si sa va mai informez despre piata localurilor din Alexandria...

Deci leader, ce restaurant frumos si mai bun din toate punctele de vedere recomanzi tu? Pentru o nunta micuta de vreo 50-60 persoane?
Cristina

leaderrr
27.01.2009, 02:18:10
Mai ales ca cele in top, vor multi invitati, au regula cu asta, din lista aia ti-as recomanda ...

rosu - localul mic , dar are preturi pe masura

apoi incearca si la potcoava, grand, hanu cu noroc,

Mai nou incearca la Minerva , langa catedrala !!!

cristi_nac
27.01.2009, 02:23:41
Mai ales ca cele in top, vor multi invitati, au regula cu asta, din lista aia ti-as recomanda ...

rosu - localul mic , dar are preturi pe masura

apoi incearca si la potcoava, grand, hanu cu noroc,

Mai nou incearca la Minerva , langa catedrala !!!

Merci mult! Am de gand sa fac nunta la catedrala, asa ca Minerva suna bine!
Nu cumva ai tu niste poze de la vreo nunta la minerva ca sa am asa idee cum arata?

leaderrr
27.01.2009, 02:34:11
Nu am, deoarece acolo am facut decat la revelion si onomastice cu prieteni, de evenimente se ocupa de o jumatate de an ca sau mai extins...

vero_deea
27.01.2009, 10:27:27
Cristina,
la Rosu in restaurantul mic iti cer minim 140 perosane, adica dublu decat ai tu. Eu as zice sa incerci la Cora sau la Velvet. Mi se par mult mai Ok decat Minerva.

paradise
27.01.2009, 11:09:53
Aha! Asa si cunostinta mea o are tot la parc in vara. Cum a fost restaurantul? ai poze?

noi am fost foarte multumiti de restaurant! mancarea a fost excelenta! oricum, restaurantul de atunci si pana acum s-a renovat, deci arata altfel decat in pozele mele! am cateva in semnatura. click pe amintiri :)

kikineatza
27.01.2009, 11:26:19
Minerva este foarte ok.. ca si restaurant .. dar nu cred ca este locul potrivit pentru a face o nunta. La Cora in schimb chiar iti recomand, stiu ca amenajeaza frumos inauntru si ramane si loc pentru dans ;))
La Parc nici eu nu iti recomand, am fost acolo la o nunta si nu a fost foaret frumos.

leaderrr
27.01.2009, 15:39:14
Rosu sala mica, iti poate primi si 50 de invitati, deoarece daca iti baga 70 cum am fost eu la o nunta, pe uni ii pune pe sus unde totusi este bine, insa pe cei care ii coboara langa buda este foarte aiurea, deoarece acei invitati se vor simti foarte aiurea... deacea 50 e parfum acolo.... si am prins nunti in care si sus , si langa buda nu a avut invitati...>-)

vero_deea
27.01.2009, 15:40:43
Rosu sala mica, iti poate primi si 50 de invitati, deoarece daca iti baga 70 cum am fost eu la o nunta, pe uni ii pune pe sus unde totusi este bine, insa pe cei care ii coboara langa buda este foarte aiurea, deoarece acei invitati se vor simti foarte aiurea... deacea 50 e parfum acolo.... si am prins nunti in care si sus , si langa buda nu a avut invitati...>-)

cere minim 140 invitati pt restaurantul mic.

paradise
27.01.2009, 18:23:19
Minerva este foarte ok.. ca si restaurant .. dar nu cred ca este locul potrivit pentru a face o nunta. La Cora in schimb chiar iti recomand, stiu ca amenajeaza frumos inauntru si ramane si loc pentru dans ;))
La Parc nici eu nu iti recomand, am fost acolo la o nunta si nu a fost foaret frumos.

de ce nu ti-a placut la parc? ;;)

cristi_nac
27.01.2009, 19:13:30
La Cora? Unde e asta? N-am auzit de restaurantul asta! Are cineva mai multe informatii?

geoyan
27.01.2009, 19:53:49
La Cora? Unde e asta? N-am auzit de restaurantul asta! Are cineva mai multe informatii?
La cora era ok pt un botez o nunta mai restransa,dar din pacate numai exista acest resturant.Acum acolo este un magazin de haine.ERa langa terasa Rapid,putin mai inainte de vajaiala.

cristi_nac
27.01.2009, 22:25:42
La cora era ok pt un botez o nunta mai restransa,dar din pacate numai exista acest resturant.Acum acolo este un magazin de haine.ERa langa terasa Rapid,putin mai inainte de vajaiala.

Offf, se pare ca s-au inchis multe restaurante in Alexandria! Nasol!

monna84
04.02.2009, 01:12:03
>:D< BUNA
Noi am facut nunta la restaurantul Grand, in anul 2007. Nu stiu sa va spun care mai sunt conditiile pe care le impun, la vremea respectiva se deschisese de vreo luna si nu au avut nici o conditie. Noi am avut 120 invitati. Localul este foarte frumos amenajat si ingrijit.

cristi_nac
04.02.2009, 06:34:52
Noi am facut nunta la restaurantul Grand, in anul 2007. Nu stiu sa va spun care mai sunt conditiile pe care le impun, la vremea respectiva se deschisese de vreo luna si nu au avut nici o conditie. Noi am avut 120 invitati. Localul este foarte frumos amenajat si ingrijit.
Draga monna, te rugam daca poti sa ne pui si noua poze sa vedem cum arata restaurantul inauntru.

elyely84
04.02.2009, 11:40:09
va dau si eu o informatie, poate va ajuta cu ceva, CANTINA PARTIDULUI intra in renovare si are un meniu ieftin de tot!

cristi_nac
05.02.2009, 07:29:53
va dau si eu o informatie, poate va ajuta cu ceva, CANTINA PARTIDULUI intra in renovare si are un meniu ieftin de tot!
Cantina Partidului? Pe unde vine asta? Este mare? Poti sa-mi dai mai multe informatii te rog?

Clarisaa
05.02.2009, 23:13:46
=)) Cantina partidului

Cel mai ieftin local din Alexandria, in spatele prefecturi, si cu serviciii proaste si urat, bv <:-P halal local

se_lena2003
02.03.2009, 17:38:49
La Velvet este foarte frumos,si mie mi-a placut atat de mult incat nu am mai fost sa vad si alte restaurante,mai ales ca imi trebuia unul nu foarte mare(pt aprox.80 de persoane).Capacitatea este de 150 de persoane dar cei de acolo nu-ti impun un numar obligatoriu de invitati.Si mai au locuri si pt anul acesta dar nu stiu in ce perioada,pe mine m-a interesat pt 2010,cand mi-am si pus nunta.Il recomand cu caldura!

babie
18.04.2009, 00:09:17
Si Mie Mi-a Placut Velvet...buna Alegere......

se_lena2003
21.04.2009, 22:31:33
Si Mie Mi-a Placut Velvet...buna Alegere......

Sincer ma bucur ca nu sunt singura care are o parere buna despre acest restaurant,pt ca nu stiu din ce motiv,desi se afla in centrul orasului,se pare ca sunt prea putini cei care stiu de el.Nu stiu cum arata inainte dar acum ca s-a renovat...arata mai bine ca multe restaurante renumite din orasul nostru.;-)
Iar pe viitoarele miresici care nu s-au hotarat inca unde sa faca nunta,le sfatuiesc sa arunce o privire si la velvet.:*

paradise
06.07.2009, 14:57:55
cat mai este meniul la rosu? :-?

vero_deea
06.07.2009, 15:02:13
cat mai este meniul la rosu? :-?

eu am auzit de vreo 210 ron.

paradise
07.07.2009, 12:25:23
eu am auzit de vreo 210 ron.

destul de mult, totusi! :O

Kityy25
10.07.2009, 04:55:20
Gresit meniul destul de acceptabil, deoarece in 210 ai absolut tot, apa, suc si vin, numai tu vii cu taria.... Fa calculul la alte localuri in care te pune sa platesti astea sa vezi cine are meniul mai ieftin =)) plus ospatari :-B

paradise
14.08.2009, 21:41:48
la "potcoava" cat mai e meniul? :) :D

pitic_voinic
20.09.2009, 11:42:54
Mi-ar placea totusi un restaurant care sa nu aiba scaune si mese din plastic. As vrea sa aiba scaune si mese din lemn, normale, nu ceva improvizat.
Recomand restaurantul Rosu,decorul este foarte frumos,mancarea este excelenta ..............nu stiu insa daca vei gasi locuri.Evita restaurantul Velevet,chiar daca este amplasat central,mancarea e jalnica,stiu eu ce vorbesc,daca ai norocul poti primi un preparat ramas de la o nunta facuta cu o luna in urma,au fost alti care au patit-o .Deci Velevetul este si scump si cu un meniu prost.Hanul cu Noroc,mancarea este proaspata,gustoasa,dar te fura de te rupe la gramaj,daca te risti pune un om sa cantareasca o portie luata la intamplare de pe masa si vei vedea ca am dreptate( portiile mirilor,nasilor ,si socrilor sunt facute exact cum trebuie facute,dar mergi si arunca-ti privirea spre farfuriile ultimilor invitati ce vor fi serviti.Cu bautura iar ai probleme,te vor fura ospatari pe rupte,poti pune pe cineva sa stea in curtea hanului dimineata la plecare si ai sa vezi cum cara la taxi-uri zeci de sacose. Patroana stie de acest lucru,accepta pt ca e constienta ca daca nu ii lasa pleaca toti,si cine munceste pe un salariu de 500lei???

andra83
08.10.2009, 15:50:39

Ce dragut! Ma bucur sa aud asta!

Casa de piatra! Poti sa ne oferi cateva sugestii, noi avem nunta acolo anul viitor!

O zi minunata!

simonaflorentina
26.10.2009, 02:01:15
stie cineva la ce restaurante se mai gasesc locuri libere pentru vara 2010?si care ar fi restaurantul cel mai recomandat?mie mi-ar placea restaurantul rosu dar nu stiu inca preturile si mai multe detalii despre el...stie cineva daca dispune de mai multe culori pentru decorul meselor si scaunelor...vreau sa imi organizez nunta pe culoarea mov sau roz...si ma intereseaza sa stiu ce restaurante dispun de aceste culori pt decor sau daca trebuie sa imi fac eu rost...

monikbride
22.03.2010, 01:06:41
stie cineva la ce restaurante se mai gasesc locuri libere pentru vara 2010?si care ar fi restaurantul cel mai recomandat?mie mi-ar placea restaurantul rosu dar nu stiu inca preturile si mai multe detalii despre el...stie cineva daca dispune de mai multe culori pentru decorul meselor si scaunelor...vreau sa imi organizez nunta pe culoarea mov sau roz...si ma intereseaza sa stiu ce restaurante dispun de aceste culori pt decor sau daca trebuie sa imi fac eu rost...

Si eu am aceeasi problema ca si tine...adik nunta in 2010 in Alexandria:)), despre Rosu stiu ca ar avea preturi maricele..dar si despre mara la fel. Mancarea este buna la Rosu ..dar servirea mi-se pare deplorabila, cat despre decoratiuni , nu stiu sigur, dar cred k poti apela la o firma din bucuresti...si le platesti transportul..simplu.

Clariss
20.05.2010, 04:22:15
Lol, localurile se pun pe aici, cu un an inainte... deci sa mai aveti sanse la un local acceptabil in Alexandria , poate numai in zilele de duminica, sau in post...

mirela_26
25.05.2010, 13:14:17
Gresit meniul destul de acceptabil, deoarece in 210 ai absolut tot, apa, suc si vin, numai tu vii cu taria.... Fa calculul la alte localuri in care te pune sa platesti astea sa vezi cine are meniul mai ieftin =)) plus ospatari :-B

Hmmm.....eu tot cred ca e mult.... daca le iei separat nu se ridica la 210 RON/ pers.

mirela_26
25.05.2010, 13:17:32
Buna fetelor,
Ma alatur si eu voua..... ce ati auzit despre rest. Izabel? Noi avem acolo in noiembrie...

nadia_valentina
26.05.2010, 22:27:52
La Velvet este foarte frumos,si mie mi-a placut atat de mult incat nu am mai fost sa vad si alte restaurante,mai ales ca imi trebuia unul nu foarte mare(pt aprox.80 de persoane).Capacitatea este de 150 de persoane dar cei de acolo nu-ti impun un numar obligatoriu de invitati.Si mai au locuri si pt anul acesta dar nu stiu in ce perioada,pe mine m-a interesat pt 2010,cand mi-am si pus nunta.Il recomand cu caldura!

Dear,
te-am vazut saptamana trecuta, ai fost o miresica superba !
Cum a iesit nunta .... servirea, mancarea ?:|:-?
Noi avem nunta in Magnum in Sept si am ceva emotii !:-SS

Casa de piatra,
nadia[/QUOTE]

miriam2009
31.05.2010, 22:50:24
Buna fetelor,
Ma alatur si eu voua..... ce ati auzit despre rest. Izabel? Noi avem acolo in noiembrie...

Eu nu am fost dar ce am auzit e de bine:D.Daca ai multi invitati cred ca e cea mai buna alegere.

andrastefi
14.06.2010, 23:29:52
Recomand restaurantul Rosu,decorul este foarte frumos,mancarea este excelenta ..............nu stiu insa daca vei gasi locuri.Evita restaurantul Velevet,chiar daca este amplasat central,mancarea e jalnica,stiu eu ce vorbesc,daca ai norocul poti primi un preparat ramas de la o nunta facuta cu o luna in urma,au fost alti care au patit-o .Deci Velevetul este si scump si cu un meniu prost.Hanul cu Noroc,mancarea este proaspata,gustoasa,dar te fura de te rupe la gramaj,daca te risti pune un om sa cantareasca o portie luata la intamplare de pe masa si vei vedea ca am dreptate( portiile mirilor,nasilor ,si socrilor sunt facute exact cum trebuie facute,dar mergi si arunca-ti privirea spre farfuriile ultimilor invitati ce vor fi serviti.Cu bautura iar ai probleme,te vor fura ospatari pe rupte,poti pune pe cineva sa stea in curtea hanului dimineata la plecare si ai sa vezi cum cara la taxi-uri zeci de sacose. Patroana stie de acest lucru,accepta pt ca e constienta ca daca nu ii lasa pleaca toti,si cine munceste pe un salariu de 500lei???

buna fetelor am si eu nunta in septembrie la rosu sala mica vreau si eu poze din interior va rog care aveti.va pup

andrastefi
14.06.2010, 23:32:37
Eu nu am fost dar ce am auzit e de bine:D.Daca ai multi invitati cred ca e cea mai buna alegere.
este foarte frumos la izabel din toate punctele de vedere dar nu au locuri libere este ocupat tot 2010 si o parte din 2011.cu un an inainte abia am gasit in septembrie la rosu sala mica

mady22yo
18.06.2010, 22:00:24
Si eu am optat pt Izabel... imi place mai ales exteriorul...mi se pare cel mai frumos....ai cadru super pt poze... meniul este bun,mancarea super...mai scump ca la celelalte dar macar stii ca nu te fura...La Rosu ar fi fost cealalta alternativa, insa am auzit k te fura tare....iar la Mara e mancarea jalnica

vero_deea
18.06.2010, 23:00:19
Si eu am optat pt Izabel... imi place mai ales exteriorul...mi se pare cel mai frumos....ai cadru super pt poze... meniul este bun,mancarea super...mai scump ca la celelalte dar macar stii ca nu te fura...La Rosu ar fi fost cealalta alternativa, insa am auzit k te fura tare....iar la Mara e mancarea jalnica

parerile sunt impartite. am mancat bine si la mara si la rosu.
daca mai citesti pe-aici pe forum, o sa gasesti chestii naspa si despre izabel. am auzit de la diverse persoane ca e foarte dificila patroana, nu prea poti colabora cu ea. de furat fura toti, de asta sa fii sigura. intr-adevar exteriorul arata ff ok. sa speram ca, indiferent de restaurant vom avea nuntile pe care ni le dorim.

mady22yo
19.06.2010, 11:23:43
parerile sunt impartite. am mancat bine si la mara si la rosu.
daca mai citesti pe-aici pe forum, o sa gasesti chestii naspa si despre izabel. am auzit de la diverse persoane ca e foarte dificila patroana, nu prea poti colabora cu ea. de furat fura toti, de asta sa fii sigura. intr-adevar exteriorul arata ff ok. sa speram ca, indiferent de restaurant vom avea nuntile pe care ni le dorim.
Asta e tot ce conteaza... sa ai o nunta de vis... si d-abia ast sa imi povestesti ... t pup

Andr3utza
29.06.2010, 18:46:27
Fetelor ma inscriu si eu a subiect, am cautat restaurant, aveam de ales intre rosu, mara si izabel pana la urma am ales mara pentru ca au schimat sefa de sala care este super ok si mancarea au imbunatit-o bine de tot plus ca eu am discutat cu ei sa-mi mai aduc si eu un bucatar si nu au avut nimic impotriva.
Drept este ca am un numar cam mare de persoane ceea ce mi-ar fi fost cam imposibl la Izabel sa bag 400 de oameni iar la rosu nu-mi place sala noua cu stalpii aia pe mijloc cat jumatate de sala . Sala rotunda de la mara mi se pare cea mai frumoasa ca aspect si portivita pentru astfel de evenimente.
Nunta va fi pe 2 iulie 2011, voi cand aveti nuntile?

mirela_26
18.07.2010, 12:48:39

Hehe, Miriam... Treaba cu invitatii e cam relativa in zilele noastre de criza. Mi-e sa nu luam o mare teapa. Vom vedea pana atunci. Imi pare rau ca nu am vazut cum e si la Mara. Eu nu sunt din Alexandria si ajungem mai rarut pe acolo. Daca avem in noiembrie....oare o sa ne mai putem bucura de vederea din exteriorul restaurantului?:)

mirela_26
18.07.2010, 12:51:01

Super...cand aveti nunta?

miriam2009
18.07.2010, 14:32:19
Hehe, Miriam... Treaba cu invitatii e cam relativa in zilele noastre de criza. Mi-e sa nu luam o mare teapa. Vom vedea pana atunci. Imi pare rau ca nu am vazut cum e si la Mara. Eu nu sunt din Alexandria si ajungem mai rarut pe acolo. Daca avem in noiembrie....oare o sa ne mai putem bucura de vederea din exteriorul restaurantului?:)

Eu sunt ptr nuntile mici,am avut 70 invitati si a fost super.

mirey_free
25.08.2010, 15:59:35
Salutare miresici!

Eu sunt miresica in sept mai exact pe 3.09. 2011 si am ales Restaurant Potcoava sper sa fie ok, din cate stiu mancarea este destul de buna, iar cu niste aranjamente ar arata ok-ut si sala, am ales asta pentru ca in sept inca mai este cald si putem folosi si teresa de afara pentru joc si putin aer. Suntem in cautare de lautari si ma intereseaza Violeta Constantin si formatia Junior 2000 din Pitesti dar nu pot lua legatura cu ei , poate ma ajuta cineva?

se_lena2003
12.09.2010, 22:50:04
Dear,
te-am vazut saptamana trecuta, ai fost o miresica superba !
Cum a iesit nunta .... servirea, mancarea ?:|:-?
Noi avem nunta in Magnum in Sept si am ceva emotii !:-SS

Casa de piatra,
nadia[/QUOTE]

Merci frumos :*. Eu nu am mai intrat pe miresici de f mult timp si imi pare rau ca am vazut mesajul tau atat de tarziu. Din cate imi dau seama si ai facut nunta deja, desi de f putin timp si iti doresc casa de piatra si toata fericirea din lume! Cred ca nu mai e nevoie sa-ti spun ca nunta mea a fost superba si ca sunt extraordinar de multumita de cei de la Velvet care au facut (cu mici exceptii bineinteles, pt ca nimeni nu e perfect) ca toate cererile mele sa fie indeplinite intocmai; pt ca ma gandesc ca si in cazul tau a fost la fel, nu? Daca mai intri pe miresici chiar as vrea sa facem schimb de impresii.
Pupici si astept vesti de la tine :*.

nadia_valentina
12.10.2010, 00:27:26
Merci frumos :*. Eu nu am mai intrat pe miresici de f mult timp si imi pare rau ca am vazut mesajul tau atat de tarziu. Din cate imi dau seama si ai facut nunta deja, desi de f putin timp si iti doresc casa de piatra si toata fericirea din lume! Cred ca nu mai e nevoie sa-ti spun ca nunta mea a fost superba si ca sunt extraordinar de multumita de cei de la Velvet care au facut (cu mici exceptii bineinteles, pt ca nimeni nu e perfect) ca toate cererile mele sa fie indeplinite intocmai; pt ca ma gandesc ca si in cazul tau a fost la fel, nu? Daca mai intri pe miresici chiar as vrea sa facem schimb de impresii.
Pupici si astept vesti de la tine :*.

[/QUOTE]

Hei, cat ma bucur sa te ,,aud'' !
Da, a trecut si a fost ca un vis, o poveste !
A fost exact asa cum ne-am dorit, eu si printul meu ! Nu as schimba absolut nimic!
A fost o zi minunata desi, exact inainte sa plecam la biserica a inceput sa ploua ...cu soare !
:) Speram sa fie de bun augur- in batrani se zice ca este semn de Binecuvantare si belsug.
In ceea ce priveste restaurantul... poate ca nu este amplasat intr-un spatiu de poveste si nici nu are o super priveliste DAR TOTUL A FOST PERFECT.
Toata lumea de acolo si-a dat silinta sa ne ajute sa avem nunta pe care ne-am dorit-o. SINCER!
Am avut emotii, recunosc, dar nu pentru ca as fi auzit ceva rau, Doamne fereste, ci pentru ca nu stiam nimic despre ei.
Am mers pe intuitie si nu am gresit!
Ne-au facut tot ce am dorit desi poate, cateodata, nu am fost tocmai usor de suportat !
Patroana localului s a ocupat personal, este o tipa super de treaba si interesata de ce se intampla pe acolo.
De la mine a aprimit nota maxima desi sunt greu de multumit !
Multumesc din suflet ca mi-ai scris ...poate o sa ne aratam si niste poze candva ?
Voi locuiti in ALEXANDRIA ?

Pe curand, NP

fluturel
17.10.2010, 14:28:32
Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva cat costa meniul la Izabel sau la Rustic?

vero_deea
17.10.2010, 20:23:57
Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva cat costa meniul la Izabel sau la Rustic?

210 lei, in iulie, la rustic, mancarea, bauturile racoritoare, apa plata, apa minerala.

se_lena2003
28.01.2011, 11:35:42
[/QUOTE]

Hei, cat ma bucur sa te ,,aud'' !
Da, a trecut si a fost ca un vis, o poveste !
A fost exact asa cum ne-am dorit, eu si printul meu ! Nu as schimba absolut nimic!
A fost o zi minunata desi, exact inainte sa plecam la biserica a inceput sa ploua ...cu soare !
:) Speram sa fie de bun augur- in batrani se zice ca este semn de Binecuvantare si belsug.
In ceea ce priveste restaurantul... poate ca nu este amplasat intr-un spatiu de poveste si nici nu are o super priveliste DAR TOTUL A FOST PERFECT.
Toata lumea de acolo si-a dat silinta sa ne ajute sa avem nunta pe care ne-am dorit-o. SINCER!
Am avut emotii, recunosc, dar nu pentru ca as fi auzit ceva rau, Doamne fereste, ci pentru ca nu stiam nimic despre ei.
Am mers pe intuitie si nu am gresit!
Ne-au facut tot ce am dorit desi poate, cateodata, nu am fost tocmai usor de suportat !
Patroana localului s a ocupat personal, este o tipa super de treaba si interesata de ce se intampla pe acolo.
De la mine a aprimit nota maxima desi sunt greu de multumit !
Multumesc din suflet ca mi-ai scris ...poate o sa ne aratam si niste poze candva ?
Voi locuiti in ALEXANDRIA ?

Pe curand, NP[/QUOTE]

Salut! Se pare ca nu ma dezmint atunci cand spun ca intru f rar pe miresici.ro :(. Ma bucur f tare ca ai avut nunta de vis pe care ti-ai dorit-o si tinand cont ca de ea s-au ocupat cei de la Velvet-Magnum nu aveam nici o indoiala ca asa va fi. De ploaie am avut si noi parte in ziua nuntii, dar din fericire s-a oprit exact cand am ajuns la primarie si din cate stiu eu inseamna belsug, sper asa sa fie:).
Da, noi locuim in Alexandria si mi-ar face mare placere sa facem schimb de poze.Nu stiu daca am voie sa pun aici id-ul de mess, dar este ecelasi cu numele meu de utilizator de pe acest site. Asa ca astept sa ma contactezi dupa ce vezi mesajul.
Pupici :*.

pepsi_twist2008
31.01.2011, 20:57:36
Salutare miresici!

Eu sunt miresica in sept mai exact pe 3.09. 2011 si am ales Restaurant Potcoava sper sa fie ok, din cate stiu mancarea este destul de buna, iar cu niste aranjamente ar arata ok-ut si sala, am ales asta pentru ca in sept inca mai este cald si putem folosi si teresa de afara pentru joc si putin aer. Suntem in cautare de lautari si ma intereseaza Violeta Constantin si formatia Junior 2000 din Pitesti dar nu pot lua legatura cu ei , poate ma ajuta cineva?
Buna!!!si eu sunt miresica de Alexandria si tot la Potcoava voi avea nunta insa in 18 august 2012.

bride18
20.07.2011, 23:40:05
Buna, eu sunt inca in cautarea unui restaurant in Alexandria pentru o nunta de 70-80 persoane, aveti ceva idei?

Deshpy
24.10.2012, 21:19:12
Buna fetelor,

Vreau si eu sa stiu daca ati facut nunta anu asta la salonu-terasa al restaurantului Rustic din Alexandria,cel recent deschis; voiam sa vad cateva poze si sa-mi spuneti cum a fost,mancarea,aranjamente mese/scaune etc. Multumesc!