PDA

Versiunea completa : Casa Augsburg

SimonikZ
26.01.2009, 11:30:17
Buna miresici,
Este cineva care va avea nunta la Casa Augsburg ? Sau care a avut ?
Anul acesta vor organiza nuntile la cort......sper sa fie superrrr !

Mada_N
03.02.2009, 19:25:45
Buna miresici,
Este cineva care va avea nunta la Casa Augsburg ? Sau care a avut ?
Anul acesta vor organiza nuntile la cort......sper sa fie superrrr !
Ciao Simonik! Casa Augsburg e cea de la banesti?
Se fac si nunti acolo? Restaurantul e mic stiu?????
da-mi cateva detalii, preturi, conditii! mersic!
>:/

SimonikZ
04.02.2009, 09:40:11
Ciao Simonik! Casa Augsburg e cea de la banesti?
Se fac si nunti acolo? Restaurantul e mic stiu?????
da-mi cateva detalii, preturi, conditii! mersic!
>:/
Buna Mada,
Da, ai dreptate restaurantul este foarte mic....nici eu nu stiam ca se fac nunti acolo cand m-am gandit sa sun si sa pun o intrebare.....au fost foarte amabili, ne-au spus ca vor achizitiona un cort de max 250 pers, anul acesta. Am fost foarte bucurosi si mai ales ca vor avea liber chiar in sambata cand noi vom implini 7 ani de cand suntem impreuna. Ne va costa meniul si firma de decoratiuni.....momentan nu stim pretul meniului, dar nu cred ca va fi destul de scump. Sper sa iasa foarte frumos, mai ales ca este la cort. Iti voi da mai multe informatii cand vom merge sa stabilim meniul, cred ca prin martie. :D

Mada_N
05.02.2009, 21:29:04
Buna Mada,
Da, ai dreptate restaurantul este foarte mic....nici eu nu stiam ca se fac nunti acolo cand m-am gandit sa sun si sa pun o intrebare.....au fost foarte amabili, ne-au spus ca vor achizitiona un cort de max 250 pers, anul acesta. Am fost foarte bucurosi si mai ales ca vor avea liber chiar in sambata cand noi vom implini 7 ani de cand suntem impreuna. Ne va costa meniul si firma de decoratiuni.....momentan nu stim pretul meniului, dar nu cred ca va fi destul de scump. Sper sa iasa foarte frumos, mai ales ca este la cort. Iti voi da mai multe informatii cand vom merge sa stabilim meniul, cred ca prin martie. :D
Buna Simonik! Mersic de rasp! astept atunci in Martie dupa ce faci meniul sa imi zici asa o lista cu cheltuieli!
O seara buna!>:D<

mihaeladamian81
14.02.2009, 14:19:39
Buna sunt Miha si as vrea daca se poate sa imi dai mai multe detalii despre avansul pe care trebuie sa-l platesti pentru a face nunta la Casa Augsburg si ce pretentii au ospatarii etc....
Eu nu m-am decis unde sa facem, vrem pt 2010 si ramasesem la restaurantul Oscar din Campina dar dc gasim si altceva convenabil si frumos sunt deschisa sa schimb.

SimonikZ
19.02.2009, 14:28:55
Buna sunt Miha si as vrea daca se poate sa imi dai mai multe detalii despre avansul pe care trebuie sa-l platesti pentru a face nunta la Casa Augsburg si ce pretentii au ospatarii etc....
Eu nu m-am decis unde sa facem, vrem pt 2010 si ramasesem la restaurantul Oscar din Campina dar dc gasim si altceva convenabil si frumos sunt deschisa sa schimb.
Buna,
Eu am dat un avans de 500 lei, pentru a fi sigura ca nu mi se va ocupa ziua dorita. Un avans pentru meniu nu mi s-a cerut. Am discutat si problema ospatarilor si ne-a spus ca ramane la latitudinea noastra cat vrem sa le dam fiecaruia. In rest totul este ok.....sunt incantata ca nunta va avea loc la cort !

Maribela80
28.02.2009, 12:34:57
Salut Fetelor!

Eu am fost la aproape toate locatiile din Campina invitata la nunti( sunt din campina), mai putin la Casa A.Succes pentru curajul de a opta pentru cort!Sa ne spui cum a fost!Pupici:*

adelina85
22.06.2009, 11:33:24
Buna,
Eu am dat un avans de 500 lei, pentru a fi sigura ca nu mi se va ocupa ziua dorita. Un avans pentru meniu nu mi s-a cerut. Am discutat si problema ospatarilor si ne-a spus ca ramane la latitudinea noastra cat vrem sa le dam fiecaruia. In rest totul este ok.....sunt incantata ca nunta va avea loc la cort !

Buna!

Si eu am auzit ca deja cortul este pus in functiune si arata super!poti sa ne dai acum mai multe detalii despre cat cost meniul si eventual decoratiuni?

Multumim!

strumf08
22.06.2009, 11:46:52
Buna Mada,

deci nunta va fi la anul....ca in descriere e trecut 18-07-2009...#-o

Arcee
19.07.2009, 21:24:44
Buna fetelor! Sambata am fost la nunta Simonei la Casa Ausburg si m-am gandit sa va scriu si sa va spun cum a fost. Dupa mine a fost nunta perfecta! Decorul ceva de vis: cortul mare, alb, bine luminat, husele la scaune si fetele de masa si ele albe, ringul de dans incapator si permanent plin, iar imprejurimile m-au lasat fara cuvinte. Cortul este amplasat pe o pajiste imensa langa ai piscina, un joc mare de sah (super ideea), un mic lac cu pesti cu o mica cascada si loc unde sa cazezi invitatii de prin tara la pret redus...ce pot sa spun superb (promit sa pun poze in zilele urmatoare ca nu am apucat inca sa le micsorez). Servirea a fost ireprosabila, chelnarii foarte prompti in conditiile in care sticlele de bautura nu au stat pe masa, mai putin cele de apa si carafele cu vin (foarte elegant). Mancarea a fost delicioasa, in special pestele si cam multa dupa parerea mea...multe din farfurii au ramas mai mult pline. Despre tort nu pot sa va spun nimic deoarece perca nu l-a luat de la ei si noi am plecat cu putin timp dupa friptura, deoarece fusesem la inmormantarea undei rude apropiate din partea sotului si eram rupti de oboseala. A avut si un bar de fructe ingenios aranjat. Eu va sfatuiesc sa va duceti pe acolo sa vedeti. Daca as fi stat in zona cu siguranta as fi facut nunta acolo. Meniul nu este nici el scump (mancare + bautura +tort...cam cat costa la mine doar mancarea, dar deh e Bucuresti;)) ). Inca ceva...iarba era tratata cu o solutie speciala (ca am intrebat), iar in jur sau in cort (care a stat deschis pe o parte) nu era picior de insecta!!
In concluzie, o nota de 10 pt cei de la Casa Ausburg si inca o data Casa de Piatra Simona! Sa fiti fericiti si sa va iubiti ca acum si peste 100 de ani!!

Arcee
20.07.2009, 15:23:25
Buna miresicilor! Poze de la Casa Ausburg...

SimonikZ
23.07.2009, 12:30:50
Buna fetelor! Sambata am fost la nunta Simonei la Casa Ausburg si m-am gandit sa va scriu si sa va spun cum a fost. Dupa mine a fost nunta perfecta! Decorul ceva de vis: cortul mare, alb, bine luminat, husele la scaune si fetele de masa si ele albe, ringul de dans incapator si permanent plin, iar imprejurimile m-au lasat fara cuvinte. Cortul este amplasat pe o pajiste imensa langa ai piscina, un joc mare de sah (super ideea), un mic lac cu pesti cu o mica cascada si loc unde sa cazezi invitatii de prin tara la pret redus...ce pot sa spun superb (promit sa pun poze in zilele urmatoare ca nu am apucat inca sa le micsorez). Servirea a fost ireprosabila, chelnarii foarte prompti in conditiile in care sticlele de bautura nu au stat pe masa, mai putin cele de apa si carafele cu vin (foarte elegant). Mancarea a fost delicioasa, in special pestele si cam multa dupa parerea mea...multe din farfurii au ramas mai mult pline. Despre tort nu pot sa va spun nimic deoarece perca nu l-a luat de la ei si noi am plecat cu putin timp dupa friptura, deoarece fusesem la inmormantarea undei rude apropiate din partea sotului si eram rupti de oboseala. A avut si un bar de fructe ingenios aranjat. Eu va sfatuiesc sa va duceti pe acolo sa vedeti. Daca as fi stat in zona cu siguranta as fi facut nunta acolo. Meniul nu este nici el scump (mancare + bautura +tort...cam cat costa la mine doar mancarea, dar deh e Bucuresti;)) ). Inca ceva...iarba era tratata cu o solutie speciala (ca am intrebat), iar in jur sau in cort (care a stat deschis pe o parte) nu era picior de insecta!!
In concluzie, o nota de 10 pt cei de la Casa Ausburg si inca o data Casa de Piatra Simona! Sa fiti fericiti si sa va iubiti ca acum si peste 100 de ani!!

Iti multumesc tare mult pentru complimente.
Revin si eu sa va spun cam ce va spus si Roxana......a fost minunat, fara cuvinte......soacra mea chiar imi spunea ca nu poti face pe cineva sa inteleaga cat de frumos a fost, daca nu a fost acolo sa vada.
A fost ceva de vis, invitatii au stat pana pe la ora 5:30 - 6:00 dimineata. Am avut persoane care ne-au spus ca s-au simtit mult mai bine la nunta noastra decat la propria nunta sau ca au stat mai mult la nunta noastra decat la nunta fratilor/ surorilor .
Ne-a fost frica ca va fi foarte cald, dar nu a fost.
Formatia exceptionala.
Ne-a iesit exact asa cum am planificat.
Voi reveni cu mai multe poze zilele urmatoare !

elena2010
24.07.2009, 16:32:56
Revin si eu sa va spun cam ce va spus si Roxana......a fost minunat, fara cuvinte......soacra mea chiar imi spunea ca nu poti face pe cineva sa inteleaga cat de frumos a fost, daca nu a fost acolo sa vada.
A fost ceva de vis, invitatii au stat pana pe la ora 5:30 - 6:00 dimineata. Am avut persoane care ne-au spus ca s-au simtit mult mai bine la nunta noastra decat la propria nunta sau ca au stat mai mult la nunta noastra decat la nunta fratilor/ surorilor .
Formatia exceptionala.
buna simonik, am inteles ca a fost o nunta super, eu sunt din ploiesti si mi-ar palcea sa fac nunta la cort, am auzit de curand de acesta de la casa ausberg si am si eu niste intrebari iar daca esti amabila sa-mi raspunzi ar fi super. As vrea sa stiu cam cat este meniul si ce costuri suplimentare mai sunt. Servirea cum este?trebuie sa platesti chelnerii separat? In ceea ce priveste decoratiunile , iti impun ei o firma? Mersi mult de tot si sper ca nu te-am stresat cu atatea intrebari. ASTEPTA SI POZE te pup o zi buna

SimonikZ
21.08.2009, 12:41:52
Buna miresici,

Voi trece link-ul pentru a vedea poze de la nunta si mai ales de la Casa Augsburg http://picasaweb.google.ro/SimonikaZ/CasaAugsburgPetrecerea#

Sper sa va placa !

vlarox
21.08.2009, 13:08:28
Buna Simona,

Am vazut pozele tale, a fost superb, parca m-as duce si eu sa fac nunta acolo, dar din pacate este cam tarziu. Din curiozitate, imi poti spune cat costa meniul? Colega mea are are planuri de nunta si ar fi incantata sa faca la Casa Augsburg.

Multumesc! :*

strumf08
21.08.2009, 13:27:50
Buna miresici,

Voi trece link-ul pentru a vedea poze de la nunta si mai ales de la Casa Augsburg http://picasaweb.google.ro/SimonikaZ/CasaAugsburgPetrecerea#

Sper sa va placa !

incep si eu sa regret sa nu fac acolo :(( :(( :(( :(( ...e foarte frumos :x :x :x

casa de piatra, fericire si tot ce va doriti!!!!!!

onypl
21.08.2009, 15:21:14
Foarte frumos, intr-adevar! Casa de piatra si o viata ca in povesti! Iar tu ai fost superba! Felicitari!

SimonikZ
25.08.2009, 10:34:24
Va multumesc pentru urari ! :*
Spor la pregatiri pentru viitoarele miresici !

m1adutza
25.08.2009, 13:16:11

fffffffff fumosss!!$-) $-)

coralia_
09.11.2009, 16:33:59
Mi se pare (din poze) ca a fost superb. Vreau si eu. :))
O sa vorbesc si cu viitorul meu sot, poate il conving.

Pupici si Casa de piatra!

coralia_
10.11.2009, 18:47:36

Draga SimonikZ,

Ne-am gandit si noi pentru la anul sa facem nunta la Casa Augsburg, la cort.
Vorbim direct la ei pentru detalii legate de meniu si altele.
Vreau sa te intreb cum ai facut cu transportul invitatilor? Ai inchiriat un microbuz? Sau fiecare s-a descurcat?
Daca ai pus la dispozitia invitatilor o masina, cum ai procedat?

Multumesc frumos!

andreeas29
28.11.2009, 11:37:33
o:-)
Buna miresici,

Sper sa va placa !

Buna Simonikz,
eu am o intrebare, care ma tot macina. Toalete exista? Si unde sunt? Sunt curate? Te intreb ptr ca si pe mine ma batea gandul de nunta la cort, dar nu prea am multe persoane, si cortul lor pare ok ca si marime. Dar ma tot gandesc ce te faci cu toaletele?

Multumesc frumos,
Andreea

piripii
28.11.2009, 15:15:41
hello,de preturi ce-mi poti spune?
meniul,sala poti duce bauturile di dulciurile?
felicitari frumoase poze

Arcee
01.12.2009, 18:15:27
o:-)

Buna Simonikz,
eu am o intrebare, care ma tot macina. Toalete exista? Si unde sunt? Sunt curate? Te intreb ptr ca si pe mine ma batea gandul de nunta la cort, dar nu prea am multe persoane, si cortul lor pare ok ca si marime. Dar ma tot gandesc ce te faci cu toaletele?

Multumesc frumos,
Andreea
buna.. cred ca simona nu prea mai intra pe aici.. o sa-ti spun eu de toalete (pt ca am fost la nunta ei)..sunt vis a vis de cort...este o singura toaleta pt femei si una pt barbati. ce-i drept la un moment dat se statea un pic la o mica coada, dar nimic deranjant...totul foarte curat...in caltate de invitat eu va recomanda cortul de la casa ausburg pt nunta:*

SimonikZ
07.12.2009, 20:32:16
hello,de preturi ce-mi poti spune?
meniul,sala poti duce bauturile di dulciurile?
felicitari frumoase poze
Buna,
Scuze de acest raspuns cam intarziat....dar adevarul, cum spunea si roxy, nu prea mai intru. Referitor la ce poti aduce.....trebuie sa negociezi.Pentru mine a fost mult mai usor sa negociez deoarece am fost a treia nunta si prima pereche care a discutat despre nunta la cort. Noi am putut aduce tortul si o parte din bautura. Meniul l-am ales din vro 4 feluri.
Dar, multe cred ca s-au mai schimbat de atunci, mai ales ca au inceput sa fie cautati. Am avut prieteni care s-au dus hotarati sa faca nunta acolo, dar cam totul era diferit.....din cate am inteles de la ei, le cereau banuti pentru locatie. Ce pot zice, am avut noroc ! Sfatul meu, sa te duci sa discuti........

SimonikZ
07.12.2009, 20:37:07
Draga SimonikZ,

Ne-am gandit si noi pentru la anul sa facem nunta la Casa Augsburg, la cort.
Vorbim direct la ei pentru detalii legate de meniu si altele.
Vreau sa te intreb cum ai facut cu transportul invitatilor? Ai inchiriat un microbuz? Sau fiecare s-a descurcat?
Daca ai pus la dispozitia invitatilor o masina, cum ai procedat?

Multumesc frumos!
Buna,
Am avut inchiriat doar un singur microbuz. Am intrebat de la inceput cine prefera sa vina cu masina personala si cine prefera sa vina cu microbuzul. Raspunsul mi l-au dat cu o saptamana inainte de nunta sau chiar in momentul in care le inmanam invitatia. In prima faza ma gandeam la doua microbuze, pentru ca dimineata unul sa plece mai devreme si unul mai tarziu. Dar, a fost nevoie doar de unul singur.....restul invitatilor venind cu masina .

mihaeladamian81
04.01.2010, 14:23:54
Formatia exceptionala.

Buna! Sunt Mihaela si ma interesa sa-mi spui cum este sonorizarea la cort daca trebuie ceva special sau se aude bine.
Multumesc anticipat!

SimonikZ
20.01.2010, 21:43:58
Buna,

Este foarte dificil cu sonorizarea de cort. Iti trebuie ceva special, sisteme profesionale si de mai buna calitate. Avand in vedere ca nu este un spatiu inchis si neavand pereti sunetul "rasuna" ! Sfatul meu e sa inchiriezi aparatura profesionala. La o nunta muzica conteaza foarte mult. Spor la pregatiri !

vanessa24
10.02.2010, 21:16:34
Frumoasa Locatie,mi-as Fii Dorit Sa Pot Face Nunta Acolo Dar Sa Fie Si Cald Afara Pentru Ca Esti Cam Conditionat De Vreme Cu O Nunta La Cort.nu Am Mai Gasit Decat Ptr 25 Septembrie Si Am Fost Tare Dezamagita,era Visul Meu Sa Am O Nunta In Aer Liber.m-am Gandit Sa Rezerv Ptr 2011 Dar Nu As Mai Fii Vrut Sa Astept Asa Mult.m-am Gandit Ca Poate Renunta Cineva Dar Nu S-a Intamplat,nu Ca As Dorii Sa Nu Mai Faca Cineva Dar Se Intampla Sa Nu Mai Poti Si Daca Poti Face Pe Altcineva Fericit De Ce Nu.

vanessa24
22.02.2010, 21:01:19
Buna,imi poate spune cineva daca se plateste vreo chirie ptr cort?O sa ma duc personal ptr alte detalii dar pana atunci poate este cineva pe aici care stie,si in privinta meniului am inteles ca ar fii incluse cateva sortimente de bauturi incluse in pret,care se pot consuma la discretie.stie cineva ceva despre acest lucru?iar despre caliatatea mancarii ce puteti spune?Prima mea optiune a fost la paulesti regina noptii dar nu mi s-au parut prea deschisi,asta e meniul,asta e pretul,daca vrei sa schimbi ceva in meniu pretul creste.pacat de locatie.inca sunt in dilema,dar mai repede cred ca optez ptr casa augsburg.

SimonikZ
02.03.2010, 18:57:50
Buna Vanessa,

Cred ca ai face o alegere foarte buna daca ai opta pentru Casa Augsburg. Eu am fost foarte multumita de ei.Te vei intelege putin mai greu cu Sorina ( fata care se ocupa de organizarea evenimentelor ) dar asta numai din cauza lipsei de timp, se ocupa de foarte multe lucruri . Cel mai bun sfat e sa te duci si sa vb cu ea, pentru ca multe s-au schimbat de anul trecut pana acum .
Bafta la pregatiri !

vanessa24
02.03.2010, 21:02:27
Intre timp am fost acolo si am vorbit cu ea,mi s-a parut foarte draguta,intr-adevar meniul este foarte k si nu am mai intalnit la alte restaurante sa intre in pretul meniului si o parte din bautura.Cortul am crezut ca este mai mare dar la cate persoane am eu este de ajuns.Alta bila alba este ca nu iti impun ei o firma de aranjamente sau orice altceva,nu platesti nici o chirie cum am mai citit aici pe forum,inca nu am dat avans pentru ca a spus ca este devreme dar o sa ma duc sa dau o mica parte doar sa imi pastreze data.

SimonikZ
07.03.2010, 09:08:17
Ma bucur ca a fost OK. Cortul este micutz, dar depinde de cate persoane vei avea. Noua ni s-a spus ca vor intra 180 de pers lejer. Am avut 176 si mi s-a parut putin cam inghiesuit. Referitor la firma de aranjamente, sa-ti alegi ce firma vei vrea tu. Noi am facut cu firma cu care colabora, nu stiu daca si acum mai este aceeasi firma, dar am fost total nemultumiti :(. Am incercat sa ne cautam altceva dar nu am mai gasit prin Ploiesti firme disponibile care sa ne asigure sonorizarea si aranjamentele in acea zi . Bafta multa la pregatiri !

allyLAvinia
13.03.2010, 22:09:32
vreau sa va spun k am fost profund impresionata de pozele care le-am vazut la casa augsburg..eu nu styam k se finalizase priectu si k e gata cortu,,styam decat k era in proiect nu k s-au si facut deja nunti akolo...oricum knd am vazut pe miresici..m-am bucurat..si am intrat pe site lor..si am intrat la contacte..desi era 8 seara mi-au raspuns foarte frumos la telef...si la intrebari..,.m-am bucurat..sper ca si colaborarea cu ei sa fie la fel..:)\:D/...oricum imi doresc mult k sa fac acolo sii o sa meg k sa imi pot retine loklu pana in 2011.sper sa nu fiu dezamagita knd ajung akolo..k pana acum am auzit numai de bine de ei:);))

SimonikZ
24.03.2010, 21:03:34
Bafta multa Lavinia si spor la pregatiri ! Sa ne spui parerile tale dupa ce vei vizita Casa Augsburg .

allyLAvinia
30.03.2010, 12:07:15
Bafta multa Lavinia si spor la pregatiri ! Sa ne spui parerile tale dupa ce vei vizita Casa Augsburg .

dap o sa merg acum dupa paste sa arajanjez pentru sala...sa opreasca pt la anu..as vrea sa stiu sincer tie la cat ti-a lasat meniul..adik a mers negociat..oricum nu o sa mergem noi sa negociem..o sa merga cineva in kre avem deplina incredere..si despre decorarea sali..nu facem cu firma lor sigura..sincer nu mai am decat sa sa stabilesc data si atat...k in rest stiu tot ce vreau..:))la banii mai e problema..sper sa imi poty raspunde:*;;)in legatura cu meniul...si meniulkm cum ti l-ai ales de la mijloc sau pe cel mai bogat dintre toate:)..speer sa fie bine :):-B

adriana_nikoleta
18.07.2010, 14:23:44
Buna miresici,

Sper sa va placa !

de viiiisssss!!!!
imi poti da te rog un nr d tel ceva al persoanei care se ocupa de rezervari....as vrea sa sun cat mai rpd sa vad c zile mai are libere pt 2011

strumf08
19.07.2010, 13:35:14
si eu am fost foarte incantata de poze. sambata ma duc la o nunta acolo si de-abia astept pt ca din ce am vazut este deosebit :D...

strumf08
26.07.2010, 15:41:16
intr-adevar foarte frumos la cort!!!! nu stiu cu ce firma au lucrat mirii, dar fetele de masa, husele, servetele, marturiile, aranjamentele florale, au fost si acelea deosebite. mi-a placut ideea cu barul in afara cortului, cu mesele de afara (cateva mese inalte), cu masa ortul a fost belcolade si evident delicios. de fapt nu a fost un tort mare, ci micute pt fiecare persoana. ce m-a impresionat pe mine a fost formatia, eu nu sunt adeptat formatilor, poate pt ca pana acum nu am auzit una care sa ma impresioneze....:-<, dar cea de la aceasta nunta a fost nemaipomenita, de fapt la ce tarif au....cred si eu. ce mi-a placut a fost ca in timpul pauzelor, aveau dj care, desi era destul e in varsta, a pus si muzica pt toate varstele. plus de asta au cantat toata noaptea, am mai fost la nunti la care, daca au vazut ca incepe sa se plece, au lasat-o si ei mai moale sau de tot, in sensul in care au pus un cd cu muzica in surdina si asta a fost. cei de la alesis (daca am inteles eu bine numele formatiei), au cantat si dupa ce i s-a luat miresei voalul si dupa ce majoritatea invitatilor plecase. da! am inteles bine numele formatiei, au si site, cu acelasi nume.

adriana_nikoleta
03.08.2010, 13:15:25
Buna misericilor,
am fost sambata sa vad in sfarsit cortul d la banesti,d la casa augsburg,mi-a placut f mult cum arata mai ales ca era deja aranjat pt o nunta si ne-am putut da seama mai bine .locatia in sine e foarte bine aleasa ....ideea cu jocul urias d sah iar mi-a placut f mult deasemeni mesele si fotoliile d afara unde poti schimba pareri cu ceilalti.......
Deci mi-a placut f mult mai ales ca eu am tot cautat o astfel d locatie pt nunta dar din pacate in ploiesti nu exista decat presidentu' care impune un nr de cel putin 300 d persoane,dar nu-i nimik ..chiar daca e ceva d mers pana acolo asta e ce-mi place si asta vreau.
Nu am avut cu cine sa stam d vorba pt ca doamna care se ocupa d evenimente nu era la maomentul acela dar am facut rost d nr d tel si am sunat urmand ca miercuri sa revenim pt discutii.
Daca a fost cineva d curand la o nunta aici va rog ...as vrea cateva detalii legate d meniu...banuti daca s-au cerut in avans ....daca da pt ce anume,inchirierea cortului sau se scad la sfarsit......
Revin daca intereseaza p cineva si va spun ce am discutat miercuri.

alexyaralucutza
15.08.2010, 15:37:05
Buna,

Da pe mine ma intereseaza plz..ce anume aty discutat:):D..as vrea sa stiu sincer preturi:)smd...adevarate..pt ca vad ca pe site nimeni nu se icumeta sa spuna adevarul..o sa iti trimit ca msg nr meu de telefon...si as vrea sa mai discutam..eu kiar as vrea sa fac akolo..daca nu mai am o varianta..faina....sincer eu ma mai ocup part-time si de aranjamente sala si tot ceea ce consta o nunta de la a la z....si alt tip de evenimente...si am avut de aranjat o sala si la casa augsburg..si am fost akolo..si am incercat sa ii trag pe ospatari de limba dar nu au vrut sa spuna nk...ceea ce mi sa parut aiurea..sala mi sa parut frumoasa..locul in sine era asa cum mi-as dori:)verdeata..in schimb caldura te omora..ar trebui totusi facut cva..dar in fine astept mai multe pareri in legatura cu caldura..persoanele care au facut acolo sa isi dea cu parerea cum a fost...:)

alexyaralucutza
15.08.2010, 15:38:53
Buna misericilor,
am fost sambata sa vad in sfarsit cortul d la banesti,d la casa augsburg,mi-a placut f mult cum arata mai ales ca era deja aranjat pt o nunta si ne-am putut da seama mai bine .locatia in sine e foarte bine aleasa ....ideea cu jocul urias d sah iar mi-a placut f mult deasemeni mesele si fotoliile d afara unde poti schimba pareri cu ceilalti.......
Deci mi-a placut f mult mai ales ca eu am tot cautat o astfel d locatie pt nunta dar din pacate in ploiesti nu exista decat presidentu' care impune un nr de cel putin 300 d persoane,dar nu-i nimik ..chiar daca e ceva d mers pana acolo asta e ce-mi place si asta vreau.
Nu am avut cu cine sa stam d vorba pt ca doamna care se ocupa d evenimente nu era la maomentul acela dar am facut rost d nr d tel si am sunat urmand ca miercuri sa revenim pt discutii.
Daca a fost cineva d curand la o nunta aici va rog ...as vrea cateva detalii legate d meniu...banuti daca s-au cerut in avans ....daca da pt ce anume,inchirierea cortului sau se scad la sfarsit......
Revin daca intereseaza p cineva si va spun ce am discutat miercuri.

Buna ,

Mesajul meu e pe pagina urmatoare:Dsper sa primesc un raspuns de la u:)

alexyaralucutza
15.08.2010, 15:49:47
raspunsul meu e pe pagina urmatoare:)as vrea niste raspunsuri

adriana_nikoleta
15.08.2010, 20:10:20
Buna,
din pacate cand am fost nu am gasit p nimeni akolo cu care sa stau d vorba,am putut sa vad cortul dar nimik altceva,am primit nr de tel al persoanei care se ocupa de cort si neputandu-ne intalni intr-o zi in care sa putem fi si noi si ea liberi am discutat la tel intreband direct daca este libera daca la care vrem noi si anume 20 august,ni s-a raspuns ca nu, ca este deja rezervata data nu am mai intrebat alte detalii .
Asta fost discutia .
Din pacate altceva nu stiu decat ce se vorbeste pe site pe aici...
Sper sa poti face nunta akolo unde-ti place!
Te pup si imi pare rau ca mai multe amanunte nu am ..

medyflor
02.09.2010, 00:03:34
desi am fost cu treaba cu trupa am apucat sa vad cam ce este pe acolo
daca as fi facut nunta acum chiar as alege aceasta locatie ..totul este SUPERB

claudiatedua
06.11.2010, 14:55:42
cine a facut nunta la Casa augsburg? eu am rezervat pentru 23 iulie 2011,e frumos acolo abia astept dar mai am de o:-?rganizat nunta,pana acum doar am rezervat cortul ptr 23 iulie 2011.

alexandru05
10.11.2010, 19:13:24
cine a facut nunta la Casa augsburg? eu am rezervat pentru 23 iulie 2011,e frumos acolo abia astept dar mai am de o:-?rganizat nunta,pana acum doar am rezervat cortul ptr 23 iulie 2011.
sti cumva mai sunt locuri libere, iti impun vreun numar de persoane?meniu la ce pret, si daca te-ai gandit la transportul invitatiilor cum vei faCE?

claudiatedua
18.11.2010, 14:08:17
sti cumva mai sunt locuri libere, iti impun vreun numar de persoane?meniu la ce pret, si daca te-ai gandit la transportul invitatiilor cum vei faCE?

eu iti zic sa suni si sa vorbesti cu ei,in luna august erau plini dar cred ca in iulie mai erau locuri libere,in cort stau 200 pers, si cred ca minim e 80 pers nu stiu sigur ptr eu am vb de 100 pers deocamdata dar se poate ajunge si altele ,nu m-am gandit la transport dar cred k voi inchiria un microbuz, ca pret de meniu e 185 ron cu bautura adica e ok pentru cat e de frumos acolo,e mai scump dar macar ne vom simti bine

georgianapetre1979
14.02.2011, 21:31:21
eu iti zic sa suni si sa vorbesti cu ei,in luna august erau plini dar cred ca in iulie mai erau locuri libere,in cort stau 200 pers, si cred ca minim e 80 pers nu stiu sigur ptr eu am vb de 100 pers deocamdata dar se poate ajunge si altele ,nu m-am gandit la transport dar cred k voi inchiria un microbuz, ca pret de meniu e 185 ron cu bautura adica e ok pentru cat e de frumos acolo,e mai scump dar macar ne vom simti bine
este foarte frumos la Augsburg; prietena mea cea mai buna a facut acolo si a fost foarte multumita !

vanessa24
03.02.2012, 20:10:34
Este un loc foarte frumos,binenteles cu avantaje si dezavantaje,dar iti dai seama de ele abia dupa ce te confrunti cu ele.Daca as mai face o nunta,ceea ce nu se va intampla,as stii exact ce am de facut pentru a nu da gres din nici un punct de vedere.Locul in sine iti ofera posibilitatea de a te juca in ceea ce priveste decorul interior,cat si exterior.Nu mi-a parut rau ca am ales aceasta locatie,totul a fost minunat dar se putea si mai bine.

iuliasept
25.08.2014, 22:45:20
Miresici, in primul rand felicitari! As vrea sa stiu daca esti cineva care a facut nunta la cort la Casa Augsburg care ar putea sa ne mai dea detalii sau cineva care a rezervat pentru 2014-2015. Multumesc anticipat!