PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Teleorman

cristi_nac
27.01.2009, 02:05:15
Fetelor din Alexandria, unde v-ati facut machiajul de nunta? Sau unde planuit sa vi-l faceti? Stiti un makeup artist foarte bun care vine si acasa?
Cristina

cristi_nac
27.01.2009, 19:16:36
Miresici, unde planuiti sa va faceti machiajul pentru nunta?

christina_arianna
18.03.2009, 03:35:51
O Cosmeticiana Buna M-ar Interesa Si Pe Mine:)>-

alice1986
13.04.2009, 15:54:37
Fetelor din Alexandria, unde v-ati facut machiajul de nunta? Sau unde planuit sa vi-l faceti? Stiti un makeup artist foarte bun care vine si acasa?
Cristina

nu site nimeni:(

kikineatza
20.06.2009, 23:56:13
nu site nimeni:(

Pe mine m-a machiat o fata Iulia de la salonul de VAV de BCR pe Dunarii, nu mai stiu exact cum se numeste, oricum e unu singur:D
Ideea e ca machiaza destul de bine, nu are ea cine stie ce produse "profi", ca sa zic asa, dar stie sa le foloseasca. Evident ca daca vrei te poti duce si cu fardurile tale.
Si pretul e chiar rezonabil. Am dat 50 lei.
Atasez si poza !

anamaria_adamescu
27.06.2009, 04:13:30
Buna, va rog ajutati-ma sa gasesc un coafor ok in alexandria... pls, am nunta acolo si nu stiu ce sa fac, nu am nici o idee.. pls pls:-B

simpaticutza
29.06.2009, 12:44:59
buna in 2010 voi avea si eu nunta asa ca te rog frumos imi poti da si mie nr de tel al ralucai sau poti sa-mi spui la ce salon o gasesc?>:D<

Rg
29.06.2009, 17:25:53
Vis-a-vis de scoala 3 pe strada cu policlinica , chiar langa Rovi este salonul. Nr. ti-l trimit pe privat (cand o sa ai cel putin 10 mesaje postate o sa iti pot trimite nr.)

simpaticutza
01.07.2009, 02:29:02
merci mult,iti las id meu de mess si imi poti da nr acolo,este ok?

simpaticutza
01.07.2009, 02:31:07
id meu este ***

daca vrei sa povestim mai multe pe mess,despre restaurant,coafura,machiaj,tot ce tb la o nunta:-Pacum am vazut ai nunta in aceiasi zi cu fratele meu,numai ca el o face in turnu,la CA.pup,si astept sa vb

scz vroiam sa spun ca ai avut-o in aceeiasizi numai ca el a facut-o

carmenluna
16.07.2009, 14:17:11
da in rosiori , stiti pe cinerva care machiaza????^:)^ ^:)^ ^:)^

bubucris
19.06.2010, 17:47:17
buna miresicilor! m-ar interesa si pe mine dc stiti pe cineva in alexandria care machiaza eu voi avea nunta in rosiori si nu cunosc pe nimeni care sa machieze in rosiori.multumesc!:*

georgia0709
24.06.2010, 15:42:41
Buna fetelor,
Am avut nunta in Alexandria pe 12.06.2010. Machiajul l-a facut Iulia (care a fost pomenita si de o alta persoana inaintea mea) dar nu la salonul unde lucreaza ci la ea acasa. Eu am fost super multumita de rezultat. Mi-a aplicat si genele false pe care mi le cumparasem. Proba m-a costat 25 ron iar machiajul din ziua nuntii 50 ron.
Coafura am facut-o la D-na Flori, are salon pe str Bucuresti pe partea dreapta cum se intra in oras. Nu stiu cum sa explic altfel pt ca eu nu cunosc Alexandria.
Atasez si o poza. Sper sa se inteleaga ceva pt ca am fost nevoita sa o miscorez si nu stiu daca este chiar ok.
Casa de piatra viitoarelor miresici :* !!!

bubucris
24.06.2010, 17:56:53
Buna fetelor,
Am avut nunta in Alexandria pe 12.06.2010. Machiajul l-a facut Iulia (care a fost pomenita si de o alta persoana inaintea mea) dar nu la salonul unde lucreaza ci la ea acasa. Eu am fost super multumita de rezultat. Mi-a aplicat si genele false pe care mi le cumparasem. Proba m-a costat 25 ron iar machiajul din ziua nuntii 50 ron.
Coafura am facut-o la D-na Flori, are salon pe str Bucuresti pe partea dreapta cum se intra in oras. Nu stiu cum sa explic altfel pt ca eu nu cunosc Alexandria.
Atasez si o poza. Sper sa se inteleaga ceva pt ca am fost nevoita sa o miscorez si nu stiu daca este chiar ok.

in primul rand ai fost o miresica f frumoasa si casa de piatra:) cu ce fel de produse machiaza iulia? multu mesc:*

georgia0709
25.06.2010, 17:20:25
in primul rand ai fost o miresica f frumoasa si casa de piatra:) cu ce fel de produse machiaza iulia? multu mesc:*
Multumesc frumos pt urari, asemenea.
Are produse profesionale, truse din acelea mari cu multe culori pt fardurile de ochi, blush-uri, rujuri etc. Nu stiu sa iti zic firma si nici nu cred ca ar fi fost ok sa o scriu aici daca as fi stiut-o, dar aratau pofi si s-au comportat f bine. De la 11 ziua eram gata machiata si machiajul a rezistat cu brio pana la 7 dimineata. Eu inainte am facut si proba la ea ca sa fiu sigura si sa nu am surprize.
Mult succes.

bubucris
25.06.2010, 17:31:50
Multumesc frumos pt urari, asemenea.
Are produse profesionale, truse din acelea mari cu multe culori pt fardurile de ochi, blush-uri, rujuri etc. Nu stiu sa iti zic firma si nici nu cred ca ar fi fost ok sa o scriu aici daca as fi stiut-o, dar aratau pofi si s-au comportat f bine. De la 11 ziua eram gata machiata si machiajul a rezistat cu brio pana la 7 dimineata. Eu inainte am facut si proba la ea ca sa fiu sigura si sa nu am surprize.
Mult succes.

multumesc pt raspuns as mai avea o rugaminte la tine daca imi poti trimite prin mesaj privat nr de telefon al tipei ca sa pot lua si eu legatura cu ea ..eu locuiesc in bucuresti si mi e greu sa ajung in alexandria ...multumesc frumos

georgia0709
26.06.2010, 09:14:33
multumesc pt raspuns as mai avea o rugaminte la tine daca imi poti trimite prin mesaj privat nr de telefon al tipei ca sa pot lua si eu legatura cu ea ..eu locuiesc in bucuresti si mi e greu sa ajung in alexandria ...multumesc frumos
Am incercat sa iti trimit mesaj privat dar nu am reusit pt ca nu am inca 10 mesaje postate pe forum. Nu stiu cum sa procedez ca sa intri in posesia nr ei de telefon. Nu am nicio idee. :-s
Weekend frumos va urez tuturor!

superdanutza
08.07.2010, 18:54:23
Buna fetelor,
Poti sa ne trimiti si alte poze mai clare cu machiajul? Te rugam

superdanutza
27.08.2010, 17:56:35
In afara de iulia nu mai e nicio make-up artist in tot teleormanul?////:((

Anie
30.09.2010, 16:10:12
Eu am auzit lucruri foarte bune despre fetele care lucreaza in salonul de langa Rovi in Alexandria, sincer nu am fost personal, doar am auzit laude.........
Daca vrei un mahiaj cu adevarat deosebit de ce nu incerci sa iei legatura cu Gabriela Cherestes, este un make-up artist din Bucuresti, care face chiar minuni, plus ca tariful nu mi se pare asa mare,tot din auzite stiu ca ia 200 lei, ce nu stiu este daca vine in Teleorman:-\.Daca intri pe site-ul ei o sa obtii ceva mai multe detalii.
mult succes in cautari!

superdanutza
30.09.2010, 19:39:28
Eu am auzit lucruri foarte bune despre fetele care lucreaza in salonul de langa Rovi in Alexandria, sincer nu am fost personal, doar am auzit laude.........
Daca vrei un mahiaj cu adevarat deosebit de ce nu incerci sa iei legatura cu Gabriela Cherestes, este un make-up artist din Bucuresti, care face chiar minuni, plus ca tariful nu mi se pare asa mare,tot din auzite stiu ca ia 200 lei, ce nu stiu este daca vine in Teleorman:-\.Daca intri pe site-ul ei o sa obtii ceva mai multe detalii.
mult succes in cautari!
ms ptr ajutor ...dar gabriela mai ia inca 200 ptr transport...si 400 ptr machiaj este cam mult..cel putin asa cred eu

Anie
01.10.2010, 09:42:56
ms ptr ajutor ...dar gabriela mai ia inca 200 ptr transport...si 400 ptr machiaj este cam mult..cel putin asa cred eu

Ups! nu am stiut de tariful aplicat pt transport....da este cam mult intr-adevar!

mady22yo
22.12.2010, 10:33:01
Fetelor cine va machiaza....caut o profesionista...chiar daca nu e de aici..dar sa poata sa se deplaseze...
Asteptam mai ales sugestii de la miresicile ce au avut deja nunta si ne pot arata si poze...help us..:*:*:*

mady22yo
23.12.2010, 08:52:59
Vreau si eu un PM de la cineva care are nr. iuliei ce machiaza in alexandria

superdanutza
23.12.2010, 16:40:15
si eu sunt interesata de acest subiect....chiar nu stie nimeni o profesionista?

zcristina
23.12.2010, 17:45:26
Fetelor cine va machiaza....caut o profesionista...chiar daca nu e de aici..dar sa poata sa se deplaseze...
Asteptam mai ales sugestii de la miresicile ce au avut deja nunta si ne pot arata si poze...help us..:*:*:*
Pe mine m-a machiat Gabriela Cherestes si am fost foarte multumita de ea. Daca vrei poti sa te uiti la topicul cu make-up artisti celebri aici pe site si o sa gasesti multe poze cu miresici machiate de ea. Eu am fost in Bucuresti dar stiu ca se si deplaseaza contra cost. De fapt... majoritatea se deplaseaza, stiu pt ca inainte sa o aleg pe Gabi am vb si cu altele. Sper ca v-am ajutat cu ceva :)

mady22yo
26.12.2010, 14:55:15
Un machiaj la Gabriela este 250 lei si nu se deplaseaza decat pentru cel putin 4 machiaje...plus banii pe drum....cam scumpicel...mai trebuie sa mai cautam???/!!!!!

mady22yo
26.12.2010, 14:56:23
App de iulia aceea din Alexandria am vazut o mireasa facuta de ea...slabut...totusi e un moment special....

zcristina
27.12.2010, 10:47:36
Un machiaj la Gabriela este 250 lei si nu se deplaseaza decat pentru cel putin 4 machiaje...plus banii pe drum....cam scumpicel...mai trebuie sa mai cautam???/!!!!!
Mie nu mi-a cerut un numar minim de machiaje ca sa se deplaseze doar banii de drum, ceea ce mi se pare normal. O fi o conditie noua pt anul acesta.... nu stiu ce sa zic.

mady22yo
27.12.2010, 18:47:06
Mie nu mi-a cerut un numar minim de machiaje ca sa se deplaseze doar banii de drum, ceea ce mi se pare normal. O fi o conditie noua pt anul acesta.... nu stiu ce sa zic.
Cred k e pt anul asta...si cum ti-a rezistat machiajul? La ce ora te-a facut si cam cat i-a luat?

zcristina
27.12.2010, 18:53:57
Cred k e pt anul asta...si cum ti-a rezistat machiajul? La ce ora te-a facut si cam cat i-a luat?
A rezistat foarte bine. Eu sunt multumita, de asta o si recomand. Mi-a facut machiajul la ora 10:00 si i-a luat aproximativ 1 ora.

mirela_mm
02.02.2011, 21:56:34
Buna fetelor,

CASA DE PIATRA!

Uf... gasesc si eu pe cineva pe subiect! Eu sunt din Bucuresti si am nunta la Isabel , si nu cunosc pe nimeni pt machiaj si coafat.
Tipa asta Iulia ce produse foloseste?

mersi

Anie
05.04.2011, 16:29:36
CASA DE PIATRA!

Uf... gasesc si eu pe cineva pe subiect! Eu sunt din Bucuresti si am nunta la Isabel , si nu cunosc pe nimeni pt machiaj si coafat.
Tipa asta Iulia ce produse foloseste?

mersi
Buna,

De coafat, pot sa iti recomand eu pe cineva, chiar la sensul mare ( a fost sens giratoriu) exista un salon, acolo lucreaza 2 fete, Ana si Vali, care se descurca chiar foarte bine. Eu sincer nu am avut o coafura de mireasa, dar a fost foarte dragut ce mi-a facut. Merita sa incerci!
Spor la cautari!

kimi
03.08.2011, 15:13:34
Buna fetelor,

Am fost acum cateva saptamani la o nunta si am fost machiata de Iulia (s-a vorbit despre ea pe forum). Vreau sa va spun ca am fost foarte multumita si de produsele folosite, precum si de modul ei de lucru. Eu am fost super incantata de fondul de ten (M.A.C.):) Machiajul a rezistat foarte bine si asta in conditiile in care au fost cam 35 grade in ziua respectiva.

kimi
21.09.2011, 15:04:07
Buna!

Machiaj realizat de Iulia. Coafura realizata de Monica (coaforul de langa Rovi).

Aniy
04.10.2011, 10:18:14
Buna!

Machiaj realizat de Iulia. Coafura realizata de Monica (coaforul de langa Rovi).

Coafura este superba (intotdeauna am avut o slabiciune pentru impletituri) la fel si machiajul. Felicitari pentru alegere!

kimi
07.10.2011, 17:05:38
Coafura este superba (intotdeauna am avut o slabiciune pentru impletituri) la fel si machiajul. Felicitari pentru alegere!

Multumesc mult!:)

nicoleta014
12.10.2011, 06:48:37
Mie personal imi place de MONICA referitor la coafuri este o tipa calma sta foarte mult de vorba cu clientele vine cu sugestii daca este cazul si are foarte multa rabdare ,dupa parerea mea este cea mai buna din salon.Pentru cine este interesata ii dau cu placere nr ei de telefon

dana76
06.11.2011, 20:09:29
Buna!

frumoasa coafura,oare poti sa ne zici cat te-a [email protected]};-

dana76
06.11.2011, 20:14:22
Buna ,poti sa imi zici te rog,pana la urma cum te-ai descurcat cu machiajul? pe cine ai ales? cum a fost? multumesc @};-

florentina51
21.01.2013, 14:39:40
buna ,
cine ma poate ajuta cu numarul de telefon al monicai din alexandria si iulia care machiaza, am nunta in iunie 2013 si nu gasesc pe nimeni in rosiori sau alexandria care se pricepe mai bine, am vazut pozele postate si ma intreseaza numerele de telefon.

alte poze mai aveti cu machiaje si coafuri sunt nehotarata.......

maytreyi
30.01.2013, 11:13:13
buna ,
cine ma poate ajuta cu numarul de telefon al monicai din alexandria si iulia care machiaza, am nunta in iunie 2013 si nu gasesc pe nimeni in rosiori sau alexandria care se pricepe mai bine, am vazut pozele postate si ma intreseaza numerele de telefon.

alte poze mai aveti cu machiaje si coafuri sunt nehotarata.......

Buna!
vad ca avem nunta la dierenta de o zi, eu am pe 29 iunie, tot la quadry. nici eu nu stiu ce sa fac referitor la coafura si machiaj, in cazul in care gasesti ceva, o sa te rog frumos sa postezi :) pana atunci, spor cu pregatirile!

Andreea-Corina
07.05.2013, 15:16:30
Buna,
Stiti cumva pe cineva in Turnu-Magurele care machiaza ???Chiar nu stiu de cine sa ma interesez...eu sunt din Bucuresti,dar fac nunta in Turnu-Magurele...Legat de aranjamente pentru nunta,tort etc. m-am interesat si am gasit,stiu la ce sa ma orientez,dar legat de coafura si machiaj ..:|...pauza!