PDA

Versiunea completa : Video/ Cameraman la nunta in jud Teleorman

prapadeala
27.01.2009, 02:21:57
Va rog impartasiti sfaturi, recomandari si intrebari despre partea video la nunta in Teleorman.

leaderr
31.01.2009, 00:31:49
Sfatul unui om din domeniu !!!

Ca sa numai fiti inselati ...

In acest judet si oras este la moda filmaci escroci !!! care va filmeaza la ora, cand auziti asa ceva fugiti imediat de ei , deoarece sunt cei mai mari escroci, vorbesc cu voi 3 ore si va filmeaza 7 ore ( cand mancati, cand stati la masa ) adica momente moarte insa ei filmeaza cat mai mult sa va ia dublu sau chiar mai mult decat va zis, eu am intalnit multi cameramani care dimineata il ia pe ginerica deoparte, acesta fiind obosit si buimacit dupa nunta ii da vestea ca ia filmat 7 ore in loc de 3 ore, si mai trebuie sa ii dai atat, logic ca iti pica fata si te simti nedreptatit, insa esti la mana lui !!! nunta a trecut si multi zic hai lasa ce mai conteaza, ia si lasama....

Eu unu va recomand sa semnati contract pe un pachet anume, unde aveti specificat atat numarul de ore, si prezenta intreaga a cameramanului plus alte obiective calitate, servicii etc, cei care nu isi permit astfel de contracte feritiva de ei, ca au alte interese !!!

In Alexandria si Teleorman sunt pe putin 5 escroci cameramani care fac chestia asta...

Va multumesc si sper ca ati inteles ceva din relatarea mea... Imi este greata de astfel de oameni care ne face meseria de ras :-&

geoyan
31.01.2009, 11:10:39
Sfatul unui om din domeniu !!!

Ca sa numai fiti inselati ...

In acest judet si oras este la moda filmaci escroci !!! care va filmeaza la ora, cand auziti asa ceva fugiti imediat de ei , deoarece sunt cei mai mari escroci, vorbesc cu voi 3 ore si va filmeaza 7 ore ( cand mancati, cand stati la masa ) adica momente moarte insa ei filmeaza cat mai mult sa va ia dublu sau chiar mai mult decat va zis, eu am intalnit multi cameramani care dimineata il ia pe ginerica deoparte, acesta fiind obosit si buimacit dupa nunta ii da vestea ca ia filmat 7 ore in loc de 3 ore, si mai trebuie sa ii dai atat, logic ca iti pica fata si te simti nedreptatit, insa esti la mana lui !!! nunta a trecut si multi zic hai lasa ce mai conteaza, ia si lasama....

Eu unu va recomand sa semnati contract pe un pachet anume, unde aveti specificat atat numarul de ore, si prezenta intreaga a cameramanului plus alte obiective calitate, servicii etc, cei care nu isi permit astfel de contracte feritiva de ei, ca au alte interese !!!

In Alexandria si Teleorman sunt pe putin 5 escroci cameramani care fac chestia asta...

Va multumesc si sper ca ati inteles ceva din relatarea mea... Imi este greata de astfel de oameni care ne face meseria de ras :-&

Nu te contrazic ca exista si oameni de astia dar nu generaliza!Iubi al meu filmeaza min 3 ore iar apoi se duce la miri si le spune ca terminat si tot asa dupa fiecare ora.Aproximativ toti clientii de pana acu dupa ce au vazut dvd-urile lau sunat si i-au multumit,au fost foate incantati drept dovada i-au mai dat alti clienti.Asa ca repet numai generaliza.........

carageac
05.02.2009, 17:02:59
presupun ca tu tai si factura si chitanta, nu?!

mi se pare o tampenie sa semnezi pe un numar de ore de la inceput. nu ai de unde sa stii cum o sa se desfasoare petrecerea si ce o sa se intample...risti sa te trezesti doar cu un rezumat pe dvd-uri cu dansul, furatul miresei si tortul.

daca te gandesti ca din toata nunta ramai doar cu dvd-urile si cu pozele, astea sunt singurele chestii de la care nu as face rabat.

noi am facut in zile diferite cununia civila si nunta si avem filmat de la cununie 4 ore si de la nunta 6 ore si tot am avut impresia ca s-au ratat cateva chestii pe care le-as fi vrut filmate...

plus ca nu e neaparat sa iei cameraman / fotograf din teleorman, pentru doua ore pe drum vine oricine din Bucuresti...

sunt unii cameramani care ofera pachete la modul ca pe langa dvd-urile cu toata nunta (pe care ti le face in 4 exemplare), pot sa iti faca si niste rezumaturi pe care sa le poti oferi celor apropiati. unii ofera si albume foto...

oferta este foarte variata...si sunt in Teleorman cameramani si fotografi buni, numai ca problema este ca de cele mai multe ori tre sa afli de ei de la unul sau de la altul...nu sunt organizati, nu au site-uri ...
pe noi ne-au ajutat cei de la restaurant, ne-au dat numerele de telefon de la cativa cameramani pe care ii vazusera ei pe la nunti si stiau ca sunt ok...

cezarra
10.02.2009, 11:36:53
Sunt perfect de acord cu tine carageac. Noi nu am auzit de nimeni in TR care sa ne faca poze si filmat, si sincer nici nu ne-a interesat, mai ales ca am gasit o firma din Bucuresti care ne-a asigurat serviciile(erau si din zona, si nu s-a pus problema cu cazarea, doar transport, care a fost 50 RON), asa ca merita sa aduci din Bucuresti sau de unde stiti voi numai sa iasa bine.

Noi am semnat contractul la nr de DVD-uri (plus rezumat, videoclip), filmat obiceiuri, civila, biserica si restaurant si au surprins aproape tot, tot nici nu cred ca avea rost, oricum ei stiu cel mai bine momentele principale. si nu au filmat aiurea, doar ce era mportant(pe 6 DVD-uri). Iar ca poze, avem un DVD din care am ales incat sa acopere toate momentele nuntii (vreo 150-200 poze, pentru albumul nostru).

popclarisa
10.02.2009, 13:28:42
Am fost eu in bucuresti la Romexpo, si am vazut ce lucreaza si bucuresteni, din pacate imi pare rau pentru cei care cred ca bucurestiu este intodeauna mai tare decat provincia !!! cu toate ca bucurestiu este o amestecatura de oameni din toate zonele...

Eu am gasit in alexandria servicii foto - video foarte bune... lucreaza mai bine ca cei din Bucuresti ( aici afirm din ce am vazut la romexpo si mi-au dat dvd acasa,,, foarte urate ) si mai ales ca multe firme din bucuresti au multe echipe si tie poate sa iti trimeata ori niste oameni super buni, ori niste amatori de 2 saptamani....:-" Iti asumi riscul acesta pe nunta ta ;))

Am gasit niste profesionisti in oras care lucreaza cu aparatura foarte buna, preturi de bucuresti ( deoarece au multe comenzi in Bucuresti ) dar daca va cunoasteti mai negociaza, ei lucreaza in domeniu de peste 6 ani...
Lucreaza pe firma, incheie contracte si va ofera pachete sa va alegetii la serviciile foto si video ;-)

Sfatul meu e sa va documentati mai bine si despre piata din Alexandria, a si sa nu credeti ca este Iterdigitalul, care lucreaza foarte urat pe bani multi, am fost la ei si mau incantat cu ce imi aratau, dar cum mai auzisem !!! am vrut sa cunosc si eu oameni de au facut fotografile si filmarea aceea, si atunci a avut o pauza .... , iar apoi iam mai izbit ca eu inainte sa semnez contract cu ei vreau sa cunosc oameni si sa le vad portofoliu lor ( ca mi-au spus cei patiti ca te incanta cu ce iti prezinta da la nunta te trezesti cu niste amatori de se alege prafu:-s , deoarece aia buni au plecat si acum angajeaza oameni de ocazie !!! )

Cei cu care am semnat ei vin, mi-au prezentat fotograful portofoliu lui, iar cameramanul un dvd demo. Si aratau foarte bine. Deaceea am si semnat contract cu ei...

cezarra
10.02.2009, 17:04:24
Intr-adevar, Bucurestiul nu iti ofera neaparat cele mai bune servicii, si de asta m-am convins cand cautam formatie, insa sunt mai multe posibilitati si daca ai referinte... ai un avantaj.

Pana la urma si caseta demo sau cateva poze pe care le-ai vazut pot sa fie cele mai bune , cele mai reusite iar la nunta sa patesti sanu ii iasa tocmai bine... insa trebuie sa iti asumi si riscuti. de asta e bine sa ai mai multe solutii, sa fie site-uri de prezentare pe care sa le poti compara, sa afli si alte pareri de la miresici.

Vrem sa facem cele mai bune alegeri pentru nunta noastra si trebuie sa luam in considerare toate aspectele, si sa alegem ce e mai bine pentru noi!

Mult succes miresici!

popclarisa
10.02.2009, 23:54:48
Iti mai repet odata poate nu ai inteles !!!

Eu cunosc oameni care au filmat si fotografiat acele evenimente, si am vazut multe nunti din partea lor in care calitatea este constanta >:D<

Pe cand o firma cu multi oameni care tu inca nu ii cunosti pe oameni care iti asigura aceste servicii si tu ai semnat contract cu ei !!! Deja ai riscat enorm pe nunta ta :-SS deoarece o sa ai mari emotii de oameni care vor aparea la nunta ta...

Eu cunosc atat serviciile si calitatea cat si oameni care o realizeaza L-)

Si baieti au 2 - 3 siteuri de prezentare... , mai da si tu serch pe googule cu filmari nunti alexandria, sau foto nunti alexandria si ai sa vezi ca am mare dreptate...

serban
03.05.2009, 13:13:02
Logic si normal este sa vedeti materialele facute de acei cu care semnati un contract. Dar ce va faceti cand materialele nu sunt ale lor? Poate sunt "luate" de pe un site de vre-un cameraman sau fotograf (altul decat cei in speta)...Dar hai sa nu cobim...bafta multa si fericire maxima!

Kityy25
10.07.2009, 04:39:39
Serbane dar ceea ce spui tu este penibil!!! Si cel mai prost fotograf in ziua de azi nu pune pe internet fotografile originale, omul cand vede portofoliu acelui fotograf ii prezinta atat portofoliu lui cat si fotografile originale lejer cu ajutorul unui pc , laptop.... Iar la filmare dupa youtube nu poti fura nimic, iar cele dupa site sunt personalizate ori cu firma, ori cu siteul decare apartin...

Asa ca faza cu luatu dupa internet nu tine, si sar prinde si un copil de gradinita cand cineva te-ar aburi cu un portofoliu furat dupa net...=))

adriana_ilie2007
19.10.2009, 12:30:52
Nu te contrazic ca exista si oameni de astia dar nu generaliza!Iubi al meu filmeaza min 3 ore iar apoi se duce la miri si le spune ca terminat si tot asa dupa fiecare ora.Aproximativ toti clientii de pana acu dupa ce au vazut dvd-urile lau sunat si i-au multumit,au fost foate incantati drept dovada i-au mai dat alti clienti.Asa ca repet numai generaliza.........
buna!vad ca stii mai multe despre cameramani
ma poti ajuta? eu nu cunosc pe nimeni
exista vreunu bun in teleorman dami si mie un nume si nr de tel

comanion
20.11.2009, 13:05:21
exista unu foarte bun, vil pot recomanda daca doriti...

simpaticutza
20.11.2009, 18:36:27
de unde este acel fotograf ?de unde stii ca este bun?si cam cat ia la o nunta?

comanion
21.11.2009, 01:56:22
este din alexandria, mia prezentat portofoliul lui, iar ca pret iti ia in functie de ceea ce doresti tu, numar de poze, album, fotografii printate...

anaima
22.01.2010, 00:33:34
Serbane dar ceea ce spui tu este penibil!!! Si cel mai prost fotograf in ziua de azi nu pune pe internet fotografile originale, omul cand vede portofoliu acelui fotograf ii prezinta atat portofoliu lui cat si fotografile originale lejer cu ajutorul unui pc , laptop.... Iar la filmare dupa youtube nu poti fura nimic, iar cele dupa site sunt personalizate ori cu firma, ori cu siteul decare apartin...

Asa ca faza cu luatu dupa internet nu tine, si sar prinde si un copil de gradinita cand cineva te-ar aburi cu un portofoliu furat dupa net...=))

Nu poti fura d p youtube? Mai incearca!

Oricum, legat de subiect; inca nu m-am hotarat daca am sa iau pe cineva din TR, asa cum se discuta inainte, nu se promoveaza si chiar nu imi permit sa risc la asa ceva.

Am avut o recomandare pt. cineva din Bucuresti si cred ca am sa merg pe aceasta varianta, desi costa mai mult.

Clariss
20.05.2010, 04:45:10
:-BSper sa nu te convingi si tu ca alte persoane, ca alti din bucuresti, focsani etc sunt chiar atat de buni !!! precum am vazut galerile foto la cateva mirese pe aici, care au ales profesionisti din Focsani, si am vazut niste fotografi foarte slab realizate ( incadrari de incepator, rochia miresei arsa, si nici o fotografie cu cei doi realizata corect ), iar cu cei din bucuresti, am vazut din intamplare nunta lui Hagi fotbalistul, din Alexandria, joaca pe la o echipa din liga 1, pe un site la uni din Bucuresti... si cu toate ca au fost 2-3 cameramani si fotografi, filmarea, filmuletul, pozele erau destul de slab realizate, si cred ca o oameni au investit destui bani in aceste servicii... insa cunosc si eu multe persoane care traiesc prin Bucuresti, si ii considera pe astia din orasele mai mici ,, cam de la tara ,, insa uita ca Bucurestiul este format din oameni din toate zonele, insa Bucuresti adevarati ii descoperi imediat prin vorbire si mod de gandire, fata de cei care au ajuns acolo de cativa ani in scop de serviciu sau sa mutat acolo...

Sa nu o mai lungesc mult, avem si noi in Alexandria profesioniti in acest domeniu, care i-am avut la nunta! si acum vad pe site-ul lor ca au avut o gramada de evenimente in Bucuresti postate, si zilele trecute parca m-am intalnit cu fotograful de la nunta mea, si m-ia zis ca sa mutat mai mult pe piata din Bucuresti unde altfel se apreciaza si se tarifeaza aceste servicii, dacaesti profesionist...

Eu nu cred ca Bucuresteni sunt cei mai buni !, intradevar in Bucuresti poti sa alegi de la un cameraman de 100 ron pana la unul de 2000 euro, ai gama larga de oferte...

dieforwedding
08.10.2010, 20:43:41
buna,
magda ma numesc
vreau si eu nr unui camraman bun. e cineva care a avut nunta sau cunoaste vre unul bun?eu am nunta in 2011 dar nu cunosc pe nimeni in alexandria.

d1ana
30.03.2014, 10:55:46
Buna fetelor,in legatura cu fotografia sau filmarea la nunta in judetul Teleorman vreau sa stiti ca acum in 2014, la noi in judet puteti gasi servicii foto si video competitive cu alte servicii de top din Capitala, trebuie doar sa cautati pe internet, se numeste mitica stinga . Dati cautare pe google filmari nunti alexandria sau pur si simplu mitica stinga, tot asa il gasiti si pe facebok... Am vazut ca este chiar si aici pe acest site, inregistrat la Furnizori . Face ceva deosebit fata de ce se face la noi in oras, cautati-l pe internet si o sa ramaneti surprinse de calitatea materialelor. Au foarte multe echipamente , filmeaza si cu camera , dar si cu dslr-ul care este acum ultima "fitza". Fotograful, claudiu este foarte talentat. Sunt oameni pasionati de ceea ce fac, nu stiu daca au firma sau nu, eu am vazut pe saitul lui si videoclipuri as cum se fac acum, si poze care mi-au placut foarte mult.
Bafta fetelor !

Sim0naa
21.01.2015, 01:05:51
Buna fetelor,
Intradevar in Alexandria, au aparut cativa furnizorii de servicii foto & video comparabil cu cei din Bucuresti, insa sincer eu la alegerea acestor servicii nu am pus accentul numai pe dotarea tehnica ci si pe artisticul oferit, de videographer si fotograf. Dupa o analiza atenta a portofoliului expus pe net a celor din zona si apoi la prezentari eu am ales sa colaborez cu "Cornel Burcea Photography" care are un portfoliu wow si o experienta indelungata in acest domeniu, cu un portofoliu foarte variat, alcatuit din diverse orase ale tari precum si Bucuresti. La o simpla cautare pe google ve-ti gasi website-ul de prezentare sau pagina de facebook, care sincer pe mine mau impresionat placut ;-)