PDA

Versiunea completa : Cumpar garsoniera Bucuresti

hara
27.01.2009, 11:01:27
Doresc sa cumpar garsoniera in Bucuresti, nu caut o zona anume.
Astept ofertele voastre, daca exista!

Merci!

Petro79
03.02.2009, 09:32:55
Eu am una de vanzare in zona Basarabia-Stadionul National. E foarte spatioasa, confort 1 cu toate imbunatatirile. Pret: 57.000.

Doresc sa cumpar garsoniera in Bucuresti, nu caut o zona anume.
Astept ofertele voastre, daca exista!

Merci!

hara
04.02.2009, 10:06:46
Buna Petro,

Te rog sa-mi dai mai multe detalii: suprafata, etaj, care sunt imbunatatirile...merci frumos!

Petro79
04.02.2009, 10:17:56
Buna,
E decomandata, suprafata totala utila e de 34 mp (42 cu tot cu ziduri), camera e de vreo 17 mp, baia si bucataria de cate aproximativ 6 mp si restul - holul. E la parter (ceea ce mie mi-a convenit de minune, ca nu am avut nicio treaba cu vecinii - foarte OK, de altfel), are gresie, parchet, faianta, apometre, geamuri termopan, usa metalica. Daca ai nevoie, pot sa o las (in acelasi pret) cu tot cu mobila si aparatura electrocasnica (masina de spalat, frigider, aragaz).
Daca te intereseaza, poti sa vii sa o vezi.

Buna Petro,

Te rog sa-mi dai mai multe detalii: suprafata, etaj, care sunt imbunatatirile...merci frumos!

vicky
04.02.2009, 20:39:38
Buna,
E decomandata, suprafata totala utila e de 34 mp (42 cu tot cu ziduri), camera e de vreo 17 mp, baia si bucataria de cate aproximativ 6 mp si restul - holul. E la parter (ceea ce mie mi-a convenit de minune, ca nu am avut nicio treaba cu vecinii - foarte OK, de altfel), are gresie, parchet, faianta, apometre, geamuri termopan, usa metalica. Daca ai nevoie, pot sa o las (in acelasi pret) cu tot cu mobila si aparatura electrocasnica (masina de spalat, frigider, aragaz).
Daca te intereseaza, poti sa vii sa o vezi.

din ce an este blocul?

Petro79
05.02.2009, 09:33:22
A, uitasem: blocul e mixt, din 1982.

din ce an este blocul?

schumpi
26.03.2009, 21:53:30
daca mai e cineva interesat
noi cedam contractul ptr o garsoniera NOUA in complexul primavara rezidential, etajul 1, gresie, faianta, termopan, parchet, centrala, complexul este monitorizat, ingradit, are sala, piscina, supermarket

e super
pretul 44.000E TVA inclus

Cat_Eyes
27.03.2009, 23:04:26
va recomand apartament la utlimul etaj - abia acolo nu te deranjeaza vecinul, nu-ti curge apa in cap de la nimeni..
ps: am auzit ca s-au ieftinit foarte mult garsonierele/ap; de ce nu mergeti in targ? zilele acestea a fost/este targ de imobiliare.

evenstar
28.03.2009, 10:07:47
va recomand apartament la utlimul etaj - abia acolo nu te deranjeaza vecinul, nu-ti curge apa in cap de la nimeni..
ps: am auzit ca s-au ieftinit foarte mult garsonierele/ap; de ce nu mergeti in targ? zilele acestea a fost/este targ de imobiliare.

Ba da, iti curge apa in cap de la ploaie, asta daca nu cumva te lasa nervii si repari tu izolatia pentru toti ceilalti vecini pe care nu-i intereseaza ca e deteriorata, ca nu le ploua lor in casa. In plus, vara e de regula foaaaarte caaaald, si iarna mult mai frig la ultimul etaj.

vicky
28.03.2009, 10:44:57

daca euro a crescut cu 25%, dobanda la creditele imobiliare s-a dublat iar salariul este in lei unde vezi tu ieftinire?

hara
28.03.2009, 16:57:23
Subscriu, Vicky. Nu numai ca au crescut dobanzile la credit, dar a scazut si suma maxima acordata (logic, pentru a se putea incadra rata lunara in gradul maxim de indatorare). Preturile erau nerealiste inainte de criza, din pacate apartamentele raman in continuare inaccesibile.

Cat_Eyes
02.04.2009, 21:14:25
sa-ti explic unde vad ieftinire:
inainte cumparam apartamentul X cu 100 de mii de E.
acum il cumpar cu 75 de mii.
creditul daca il faci acum il faci la 75 de mii; inainte il faceai la 100.
destul de logic, nu? daca tu ti-ai facut cand el era 100 de mii.. asta e, ghinionul tau.
cat despre apa, ploaie.. NORMAL ca iti faci izolatie calumea - care apropo, te ajuta atat la pastrarea caldurii, cat si a aerului rece pe care il face aerul conditionat.
stiu despre ce vorbesc.. in unele tari ale lumii e bataie pe ultimul etaj (iti mai pui si o floricica, stai la o terasa.. va voi arata poze cand e timpul mai frumos - ce vad eu de la balconul meu!), dar la noi.. :[email protected]