PDA

Versiunea completa : Nunta in Campulung Muscel

mitzura
12.07.2007, 15:28:58
Eu sunt din Iasi (dupa cum se vede:"> ),insa am o verisoara in clung,mai precis in schitu golesti.Nu se marita,dar ar vrea un job de decorator,ceva de genul asta.M-a rugat sa va intreb ce stiti despre piata decoratiunilor pt nunti (aranjamente,flori) in zona.Credeti ca e realista dorinta ei?

lorellay
13.07.2007, 08:14:38
Sa inteleg ca ar vrea sa deschida o afacere cu asa ceva?

mitzura
13.07.2007, 10:46:40
Sa inteleg ca ar vrea sa deschida o afacere cu asa ceva?
Asa sau sa colaboreze cu o firma deja existenta!Crezi ca are sanse!

lorellay
13.07.2007, 11:09:38
Nu stiu exact..dar parca am vazut eu pe un site de decoratiuni pentru nunti..ca poti colabora cu ei...stai sa caut exact si-ti spun
De fapt nici nu mai stiu de unde era agentia..
Stai sa caut sa vad ce gasesc....

mitzura
13.07.2007, 14:00:32
Nu stiu exact..dar parca am vazut eu pe un site de decoratiuni pentru nunti..ca poti colabora cu ei...stai sa caut exact si-ti spun
De fapt nici nu mai stiu de unde era agentia..
Stai sa caut sa vad ce gasesc....
Multumesc foarte mult! daca m-ai putea ajuta cu informatia m-as bucura tare mult!

cld
04.07.2008, 09:04:56
Am auzit ca la Campulung ar exista o masina de epoca, stiti cumva despre acest lucru?, vreau neaparat ceva clasic la nunta.

lacra_roma
27.01.2009, 11:11:55
este cineva aici care face sau a facut nunta in campulung muscel?la restaurantul"casa cristina"?imi puteti da si mie cateva informatii despre acest restaurant?
va multumesc din suflet!

lacra_roma
02.02.2009, 14:27:26
si apropo un fotograf bun si pe cineva care sa filmeze stiti?tot in campulng
eu nu am gasit!si ca sa aduc din bucuresti imi ia vreo 1000 de euro!mi se pare foaaaare mult!

ninuta
01.04.2009, 12:03:01
Pt mitzura:
sunt 3 agentii pt decoratiuni in Campulung(cel puti atatea erau anul trecut) , deci sunt putine-asta in cazul in care isi doreste propria afacere., daca nu trimite-mi un pm sa-ti spun unde sunt agentiile si cum ajunge la ele sa-si depuna cv-ul-oferta de colaborare..etc

Pt lacra_roma:
Casa Cristina este de vis.Nu cred ca s-au facut multe nunti acolo, pt ca este deschisa relativ de curand.Insa vreau sa spun ca arata superb.Merita sa mergi sa incerci.Si nu cred ca fac 2 nunti in acelasi timp cum se intampla in minunatele localuri din Campulung
Pt fotograf , sincer nu iti recomand.Sunt dezastru..cei care cer preturi mici...nu are rost sa-i contractezi...pt ca-ti poti ruga pe cineva din fam sa-ti faca pozele:-pasa de neprofesionisti sunt...iar cei ce cer mai multicel, au renume in ideea in care sunt doar vechi pe piata , dar la fel pot spune ca sunt dezastruosi....am vazut multe...si m-am convins de ei.Eu am colaborat cu o firma din Ploiesti si m-a dus 2600ron (2 camere, 2 aparate foto), sunt profi oamenii...insa treb sa discuti mai mult cu ei dupa nunta, nu sa astepti sa vezi ce iti realizeaza dupa discutiile premergatoare nuntii.....Dureaza cam o luna pana iti dau produsul finit(dupa nunta)

Pt miresicile care isi fac nunta in Campulung, daca mai aveti intrebari , trim pm si discutam:*

lacra_roma
06.04.2009, 15:10:08
ninuta (http://www.miresici.ro/member.php?u=18159),iti multumesc mult pt raspuns!sper ca o sa fie totul ok!am asa multe emotii...

ninuta
07.04.2009, 13:02:12
ninuta (http://www.miresici.ro/member.php?u=18159),iti multumesc mult pt raspuns!sper ca o sa fie totul ok!am asa multe emotii...

De emotii ce iti pot spune...Nu prea ai cum sa scapi de ele....Pe mine m-a emotionat totul...Nu sunt o plangacioasa, insa emotiile m-au coplesit...Primele lacramioare le-am varsat la primarie knd l-am imbratisat pe fratele meu...iar ultimele la focul de artificii(imi doream atat de mult...si ...)
Stai linistita...sau macar incearca ;)).Si eu mi-am facut foarte multe probleme inaintea nuntii,mai ales ca am organizat-o de la distanta(atat eu cat si sotul meu stam de vreo 5 ani in Bucuresti, iar in lunile de vara muncim foarte mult , iar acest lucru presupune deplasari saptamanale in diferite localitati din tara).
Eu am colaborat foarte bine cu o firma de decoratiuni din Campulung(eu pt artificii,insa au cam tot ce iti trebuie in domeniul decoratiunilor).Insa asa cum ti-am mai spus:iti recomand din suflet sa nu colaborezi cu foto-video din Campulung.
In rest...stai linistita .Incearca sa lasi stresul deoparte si incearca sa te bucuri de fiecare secunda.Totul se va termina foarte repede...si iti vei dori sa opresti timpul in loc!
Te pup si iti doresc o nunta de vis!(ca in cel mai frumos vis al tau)

lacra_roma
07.04.2009, 13:12:19
merci inca odata!si noi stam tot in Bucuresti de 4 ani si cred ca o sa fie destul de greu sa organizam totul de la distanta.insa eu termin serviciul la 1 iulie asa ca am ceva timp sa stau in c-lung si sa supraveghez totul.te pup si va doresc sa aveti o viata plina de tot ce e mai frumos ....

cramona79
14.05.2009, 16:10:27
Buna fetelor.
Imi puteti recomanda un salon de infrumusetare in Campulung?

lacra_roma
18.05.2009, 16:38:05
Buna fetelor.
Imi puteti recomanda un salon de infrumusetare in Campulung?
buna.poti incerca la "chic".este pe buleVARDUL pardon vis a vis de biserica!e chiar ok.

teofanar
10.06.2009, 17:22:56
Buna fetelor.Sunt Teofana si am nunta in 2010 in Campulung dar nu sunt de aici si de aceea as avea nevoie de putin ajutor daca se poate,sfaturi ceva despre restaurante,muzica...va rog.multumesc

lacra_roma
16.06.2009, 15:50:45
Buna fetelor.Sunt Teofana si am nunta in 2010 in Campulung dar nu sunt de aici si de aceea as avea nevoie de putin ajutor daca se poate,sfaturi ceva despre restaurante,muzica...va rog.multumesc
buna!te pot ajuta eu insa vreau sa-mi spui exact ce cauti.din ce oras esti?

teofanar
17.06.2009, 16:03:12
buna.pai as vrea sa stiu ceva despre restaurante,ca nu am ales inca si am fost doar la ciobanasul si se pare ca nu mai are nimic pe la anul si apoi muzica,nu stim la cine sa mergem sa vedem...chestii de-astea.

diana_filipoiu
19.06.2009, 19:35:22
si apropo un fotograf bun si pe cineva care sa filmeze stiti?tot in campulng
eu nu am gasit!si ca sa aduc din bucuresti imi ia vreo 1000 de euro!mi se pare foaaaare mult!
buna!si eu am nunta la casa cristina din c-lung pe 4 septembrie 2010 !casa de piatra si petrecere reusita!<:-P

diana_filipoiu
19.06.2009, 19:37:08
buna.pai as vrea sa stiu ceva despre restaurante,ca nu am ales inca si am fost doar la ciobanasul si se pare ca nu mai are nimic pe la anul si apoi muzica,nu stim la cine sa mergem sa vedem...chestii de-astea.
buna!si eu am nunta in campulung la casa cristina pe 4 septembrie 2010.ai incercat si aici?

lacra_roma
23.06.2009, 13:36:22
buna teofanar!
pai ar mai fi Casa Cristina unde fac eu nunta,Koket(pentru aprox 100-130 pers)Musceleanca,Muscelul,(ULTIMELE 2 SUNT CAM VECHI ,DEMODATE SI NU SUNT F BINE INTRETINUTE INSA POTI MERGE SA VEZI).Se mai fac nunti si la Casa Armatei.Restaurantul Regal(la fel pt o nunta nu f mare.)...si cam atat.

teofanar
23.06.2009, 14:28:11
Buna.
Aha,multumesc mult,si la Casa Cristina pretul e acceptabil?,adica ma refer la calitate/pret!?si in legatura cu muzica ai putea a imi dai ceva
sfaturi,spre ce sa ma indrept? Multumesc inca o data.:*

lacra_roma
23.06.2009, 14:50:31
eu zic ca e despul de acteptabil.,meniul este intre100 si 150 ron insa il poti face asa um iti place tie.eu am scos mai multe feluri din aperitiv,si nu am pus peste.Cat despre muzica eu il am pe bebe musceleanu pe care il cunosc bine si canta fb!

lacra_roma
23.06.2009, 15:01:24
buna!si eu am nunta la casa cristina din c-lung pe 4 septembrie 2010 !casa de piatra si petrecere reusita!<:-P
buna!casa de piatra si tie !pe viitorul tau sot il cheama george?nu imi dau fseama f bine din poza ca nu se vede.

diana_filipoiu
23.06.2009, 22:58:54
buna!casa de piatra si tie !pe viitorul tau sot il cheama george?nu imi dau fseama f bine din poza ca nu se vede.
da George il cheama:) i se spune sisi in c-lung...il cunosti?:D

lacra_roma
24.06.2009, 10:57:22
da George il cheama:) i se spune sisi in c-lung...il cunosti?:D
:)):)):))!parintii mei sunt vecini cu tatal lui!

teofanar
24.06.2009, 10:57:59
iti multumesc mult pentru raspunsuri si poate mai vorbim.
Casa De Piatra :*

diana_filipoiu
24.06.2009, 11:55:56
:)):)):))!parintii mei sunt vecini cu tatal lui!
ce tare !ce mica e lumea:-p dar pe tine cum te cheama sa i zic si lui:D

diana_filipoiu
24.06.2009, 12:06:58
fetelor voi unde planuiti sa faceti niste poze mai artistice dupa cununia religioasa?aveti idee de un loc mai deosebit in campulung?si unde va faceti tortul de nunta?eu ma gandeam sa l fac la Bucuresti pt ca nu stiu daca in Campulung fac si torturi de martipan mai deosebit decorate.Va atasez o poza cu tortul pe care l as vrea eu...

teofanar
24.06.2009, 13:03:39
Frumos tort,ceva de genu as vrea si eu dar la cofetaria iepurasul,singura la care am fost,nu cred ca fac asa ceva ca am intrat pe pagina lor de net si nu am vazut,dar am vazut ca s-a mai deschis o cofetarie insa nu am fost,dar sper ca macar acolo sa gasim...

teofanar
24.06.2009, 13:06:15
cat despre locuri mai deosebite...chiar nu stiu si m-ar interesa si pe mine

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:19:34
din cate stiu eu cofetaria cea noua este tot a iepurasului...dar o sa incerc la cofetaria un baiat si o fata...pare mai eleganta...din ce am vazut

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:21:48
si din cate stiu mai este o optiune...o doamna pe nume corina vintila parca...face torturi de casa,foarte bune ...dar iti dai seama ca nu le decoreaza asa de frumos....om vedea

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:24:28
dar mai este o varianta...este o doamna,corina vintila se numeste care face torturi de casa ,foarte bune...dar ma indoiesc ca le poate decora asa de frumos....om vedea cum facem cu tortul;))

eu ma gandeam sa fac pozele in Gradina Publica...gasesc eu un rond de flori,o tufa ceva pe acolo=)) sau poate la Ciobanasul...si acolo e o zona verde frumusica

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:25:19
scuze,am scris un mesaj de 2 ori...exces de zel:D

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:28:42
Teo,parca tu intrebai in paginile anterioare de un salon de coafura...iti recomand Picasso...este undeva in spatele casei de cultura,cu o firma albastru cu portocaliu parca...oferta lor e destul de variata...adica coafuri deosebite,unghii tehnice-daca iti doresti-eu una am fost incantata ca am gasit un loc in c-lung unde le aplica;;) <:-P

teofanar
24.06.2009, 13:33:49
aha,pai vedem noi,oricum mai tinem legatura daca vrei si poate gasim noi ceva pana la urma sa ne placa ;)

teofanar
24.06.2009, 13:38:22
aa mersi,poate o sa merg dar doar pentru manichiura ca am o prietena care se pricepe de minune la coafat,ea a facut-o si pe o alta prietena comuna si a fost super.nu a avut deloc probleme cu voalul,sa se miste sau ceva de genu...si la machiaj se pricepe..deci am scos niste bani in plus pentru rochia de mireasa <:-P

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:44:34
Mai este un salon-VIGI-este acela al lui Marcel Pavel,dar nu am fost niciodata acolo,asa ca nu stiu ce sa ti spun

diana_filipoiu
24.06.2009, 13:46:27
aa mersi,poate o sa merg dar doar pentru manichiura ca am o prietena care se pricepe de minune la coafat,ea a facut-o si pe o alta prietena comuna si a fost super.nu a avut deloc probleme cu voalul,sa se miste sau ceva de genu...si la machiaj se pricepe..deci am scos niste bani in plus pentru rochia de mireasa <:-P

da,sigur ca tinem legatura...in felul asta facem schimb de informatii:)

eu nu stiu insa daca la Picasso fac si machiaj...as vrea ceva mai deosebit...nu self-made:))

teofanar
24.06.2009, 13:47:04
e bine de stiut...cu nasii ati vorbit?
si muzica...formatie sau dj

lacra_roma
24.06.2009, 13:48:28
buna fetelor!
(DIANA)numele meu e lacramioara dar nu stiu cat de bine ma cunoaste george!Tu esti tot din c-lung?
Si apropo de tort si projituri :eu le fac la d-na Vintila.Face niste torturi si prajituri exceptionale!<:-P

lacra_roma
24.06.2009, 13:51:52
si daca va ajuta cu ceva: pt machiaje super frumoase si care sa reziste toata ziua ...este un salon :DOIna in visoi.tipa face si super coafuri.

diana_filipoiu
24.06.2009, 16:37:06
buna fetelor!
(DIANA)numele meu e lacramioara dar nu stiu cat de bine ma cunoaste george!Tu esti tot din c-lung?
Si apropo de tort si projituri :eu le fac la d-na Vintila.Face niste torturi si prajituri exceptionale!<:-P

Buna Lacaramioara,o sa l intreb pe George,macar din vedere cred ca te stie....;)) Doina se numeste salonul acela?mersi mult

diana_filipoiu
24.06.2009, 16:38:18
eu sunt din Bucuresti:D dar pot sa spun ca am fost si eu adoptata de c-lung:-p adica acum stiu si eu destul de bine orasul...si kiar imi place:D

diana_filipoiu
24.06.2009, 16:40:36
e bine de stiut...cu nasii ati vorbit?
si muzica...formatie sau dj

Da Teo,eu am deja nasi...iar formatia e din c-lung..eu nu l cunosc pe tip dar il stie iubitul meu...parca se cheama Fun number 1...cica sunt buni

diana_filipoiu
24.06.2009, 17:08:24
Lacramioara tu ai apelat la o firma de decoratiuni pt aranjamentele salii? mie mi au fost recomandati unii din pitesti de patronul de la Casa Cristina...stii ceva?

lacra_roma
24.06.2009, 23:13:10
Lacramioara tu ai apelat la o firma de decoratiuni pt aranjamentele salii? mie mi au fost recomandati unii din pitesti de patronul de la Casa Cristina...stii ceva?

Buna Diana! nu stiu despre cefirma zici tu!eu nu fac prea multe aranjamente plus ca au si cei de la restaurant niste huse dragute pt scaune.le poti inchiria de la ei.iar pt aranjamentele florale dp mese de la arcada si ce o mai trebui mi la face o cunostinta care are florarie in piata mare(Floraria Rodica).tot la ea fac si bumanarile(4 ca am 2 perechi de nasi)si buchetul de mireasa.DEci depinde ce vrei ,cum vrei sa faci...mai ai timp sa te gandesti.E bine ca ai inceput din timp.Si apropo de firme de decoratiuni este si in c-lung o firma LILY design parca se cheama care mi-a placut ff mult cum au decorat anul trecut la o nunta rest Ciobanasul.-

lacra_roma
24.06.2009, 23:21:34
/:) da, Doina se numeste!Tipa face mai mult tratamente pt ten dar si machiaje si coafuri super frumoase si rezistente!Eu chiar o recomand in locul altor saloane din c-lung.

diana_filipoiu
25.06.2009, 11:02:25
Buna Diana! nu stiu despre cefirma zici tu!eu nu fac prea multe aranjamente plus ca au si cei de la restaurant niste huse dragute pt scaune.le poti inchiria de la ei.iar pt aranjamentele florale dp mese de la arcada si ce o mai trebui mi la face o cunostinta care are florarie in piata mare(Floraria Rodica).tot la ea fac si bumanarile(4 ca am 2 perechi de nasi)si buchetul de mireasa.DEci depinde ce vrei ,cum vrei sa faci...mai ai timp sa te gandesti.E bine ca ai inceput din timp.Si apropo de firme de decoratiuni este si in c-lung o firma LILY design parca se cheama care mi-a placut ff mult cum au decorat anul trecut la o nunta rest Ciobanasul.-

Da stiu lily design,nu mi place sincer...si in plus este un conflict de interese...este firma fostei prietene a lui george si nu sunt in relatii/:)

diana_filipoiu
29.06.2009, 15:04:46
Nu mai spune nimeni nimic pe aici?

DeeA_Camy
03.07.2009, 16:08:18

buna,
si eu fac nunta la C.lung, desi sunt stabilita in Buc. eu de fel sunt din c.lung.
m-am gandit sa-ti vin in ajutor cu cateva idei: eu fac nunta la Anomis, au doua saloane unul cu o cap de 100-120 pers si celalalt unde fac si eu este de 300 pers. au si pensiune, daca ai nevoie de camera.
cat despre meniuri, al meu costa 120 de ron (fara bautura, tort), anul acesta, si este f bogat si contine de toate.
nici eu nu prea eram hot unde sa fac pana am fost la o nunta acolo si am ramas impresionata de servire, dar mai ales de mancare: era f bine pregatita. si multe persoane mi-au spus ca au unele dintre cele mai bune meniuri din oras.
si este destul de cochet, si pensiunea f moderna si curata. au si site. cauta pensiunea anomis din campulung pe google si vei gasi.
pentru decoratiuni lucrez cu cei de la cris decor. sunt niste oamnei extraordinari, si au f f multa experienta in domeniu. cum am vrut asa imi face. mi-am luat pana si invitatiile de la ei.
formatia este tot din c.lung, deocamdata nu-mi aduc aminte exact cum ii cheama, dar tipa din formatie, a castigat numeroase festivaluri si premii. e super buna si canta orice, de la gica petrescu pana la madonna.
s-ar putea chiar sa nu mai aiba liber anul viitor.
cat despre machiaj si coafor inca mai caut si eu. am niste probe perioada asta si sper sa gasesc ceva care sa-mi placa.
daca mai ai nevoie si de alte detalii, sunt aici.

te pup

DeeA_Camy
03.07.2009, 16:13:30
Mai este un salon-VIGI-este acela al lui Marcel Pavel,dar nu am fost niciodata acolo,asa ca nu stiu ce sa ti spun

din cate am inteles de la niste prietene, nu preau personal calificat, desi salonul este f ok. produse bune, etc, si servicii multe...dar cred ca conteaza f mult pesonalul. asa pot sa-m cumpar si eu produse prof de machiaj, dar tot nu mi-ar iesi.

spor la pregatiri, si daca mai ai nevoie de sfaturi contacteaza-ma ca sunt de fel din c.lung si mai stiu cate ceva, desi stau de aprox 4 ani in buc.

DeeA_Camy
03.07.2009, 16:19:18
apropo, fetelor: pana la urma de unde luam tortul? :((
eu am o mare dilema.

DeeA_Camy
03.07.2009, 16:36:31

Diana,

i-am raspuns si lui teo mai devreme: eu recomand cris decor. sunt pe undeva pe langa piata mare. daca vrei iti dau mai multe detalii cum sa ajungi.
repet: oamenii lucreaza de mult in domeniu, si au experienta. au lucrat la ciobanasul.
au toate culorile de huse, si de funde. deex sunt singurii la care am gasit huse ivoire. ceilalti au numai pe alb. eu imi fac cu huse ivoire si funde pe verde. in cazul merge cu culorile rest.
imi fac si aranjamentele florale la ei: pt mesele invitatiilor, pt masa mirilor (de fapt tot decorul mesei mirilor), stalpisorii, arcada de la intrare, inima din flori.
altele: artificii, balon jumbo (asta e pt momentul tortului), si diverse alte decoratiuni.
imi decoreaza si scara restaurantului: boluri cu lumanari, funde din organza, petale, etc.
si pot sa zic ca daca le ceri ceva anume iti pot face rost pt ca au colaboratori in diverse orase. de ex mi se pusese pata intr-o perioada pe fantanade ciocolata,dar am renuntat intre timp, pt ca este f cald in august si am preferat sa iau inghetata pt invitati.
mi-am facut la ei invitatiile, aceleasi invitatii care le gasesti sin in Buc, dar de 3-4 ori mai scumpe. crede-ma pe cuv. eu am cautat si modelul nostru l-am gasit mult mai scump.
cand vrei te duci la ei si iti arata albume intregi de poze de pe la nunti si botezuri. ai de unde alege.
eu am fost fericita cand i-am gasit.

hai ca deja am obosit. mai revin si cu alte detalii.

#:-S

DeeA_Camy
03.07.2009, 16:41:57

aaa, si am uitat ce era mai important. din cate am inteles firma de decoratiuni este tot a patronului de la casa cristina, sau a unei rude. asa mi s-a spus si mie
eu zic sa nu te bagi. te-ar costa dublu. pt ca este si transportul. cauta in c.lung si iti garantez ca o sa gasesti. sunt aceleasi servicii. la pret mult mai acceptabil.

teofanar
20.07.2009, 16:44:04
buna,
si eu fac nunta la C.lung, desi sunt stabilita in Buc. eu de fel sunt din c.lung.
m-am gandit sa-ti vin in ajutor cu cateva idei: eu fac nunta la Anomis, au doua saloane unul cu o cap de 100-120 pers si celalalt unde fac si eu este de 300 pers. au si pensiune, daca ai nevoie de camera.
cat despre meniuri, al meu costa 120 de ron (fara bautura, tort), anul acesta, si este f bogat si contine de toate.
nici eu nu prea eram hot unde sa fac pana am fost la o nunta acolo si am ramas impresionata de servire, dar mai ales de mancare: era f bine pregatita. si multe persoane mi-au spus ca au unele dintre cele mai bune meniuri din oras.
si este destul de cochet, si pensiunea f moderna si curata. au si site. cauta pensiunea anomis din campulung pe google si vei gasi.
pentru decoratiuni lucrez cu cei de la cris decor. sunt niste oamnei extraordinari, si au f f multa experienta in domeniu. cum am vrut asa imi face. mi-am luat pana si invitatiile de la ei.
formatia este tot din c.lung, deocamdata nu-mi aduc aminte exact cum ii cheama, dar tipa din formatie, a castigat numeroase festivaluri si premii. e super buna si canta orice, de la gica petrescu pana la madonna.
s-ar putea chiar sa nu mai aiba liber anul viitor.
cat despre machiaj si coafor inca mai caut si eu. am niste probe perioada asta si sper sa gasesc ceva care sa-mi placa.
daca mai ai nevoie si de alte detalii, sunt aici.

te pup
iti multumesc mult pentru ajutor si scuze ca nu ti-am raspuns pana acum dar nu am prea avut timp.am fost sa vedem ce e prin campulung,am fost si la anomis si mi-a placut foarte mult dar din pacate nu mai aveau loc decat in septembrie si e prea tarziu deoarece ne-am propus sa facem nunta in iulie :( asadar nu avem prea multe optiuni as vrea insa sa imi zici ceva despre piatra craiului daca se poate,acolo am mai gasit loc si la koket dar la koket nu prea imi place ideea de a fi unele mese pe terasa iar altele acolo in sala nu stiu...daca poti sa imi zici ceva astepr raspunsul tau.mersi mult.poop

DeeA_Camy
21.07.2009, 11:41:42
iti multumesc mult pentru ajutor si scuze ca nu ti-am raspuns pana acum dar nu am prea avut timp.am fost sa vedem ce e prin campulung,am fost si la anomis si mi-a placut foarte mult dar din pacate nu mai aveau loc decat in septembrie si e prea tarziu deoarece ne-am propus sa facem nunta in iulie :( asadar nu avem prea multe optiuni as vrea insa sa imi zici ceva despre piatra craiului daca se poate,acolo am mai gasit loc si la koket dar la koket nu prea imi place ideea de a fi unele mese pe terasa iar altele acolo in sala nu stiu...daca poti sa imi zici ceva astepr raspunsul tau.mersi mult.poop

buna draguta,

e dragut la koket dar ai dreptate ca e cam mic. daca mai astepti putin, sau imi dai adresa ta de mail iti trimit poze de la o nunta de acolo, sa vezi cum arata localul aranjat. din cate am inteles e ok ca restaurant (servire, mancare, etc.)
cam cate persoane invitati voi la nunta, sa-ti mai dau idei.

teofanar
21.07.2009, 14:23:08
buna draguta,

e dragut la koket dar ai dreptate ca e cam mic. daca mai astepti putin, sau imi dai adresa ta de mail iti trimit poze de la o nunta de acolo, sa vezi cum arata localul aranjat. din cate am inteles e ok ca restaurant (servire, mancare, etc.)
cam cate persoane invitati voi la nunta, sa-ti mai dau idei.
Pai avem cam 160-170 de invitati dar la piatra craiului am gasit.mersi.a si adresa mea: [email protected]

teofanar
23.07.2009, 18:52:17
buna fetelor!ce mai faceti!?Stiti ceva despre terasa piatra craiului,ma puteti ajuta cu ceva sfaturi,va rooog.

Ank12
31.07.2009, 13:06:54
Buna fetelor!Eu sunt o miresica de octombrie si am ca formatie pe Diana Saracino impreuna cu sotul sau costel si ink 2 baieti si m-am gandit k voi cele din Campulung i-ati vazut la nunti si stiti cum sunt si ce fel de atmosfera fac.Daca stiti va rog sa-mi impartasiti si mie parerile voastre si daca mai sunt angajati si pt alte nunti,ce anume stiti despre ei.Eu una personal i-am ascultat,dar nu in cadrul unui eveniment ci intr-un spatiu mic cand am fost sa discutam cu ei si de aceea am inceput sa am unele emotii mai ales k mai am 3 luni pana-n oct..Va multumesc!:)

DeeA_Camy
31.07.2009, 13:26:10
Buna fetelor!Eu sunt o miresica de octombrie si am ca formatie pe Diana Saracino impreuna cu sotul sau costel si ink 2 baieti si m-am gandit k voi cele din Campulung i-ati vazut la nunti si stiti cum sunt si ce fel de atmosfera fac.Daca stiti va rog sa-mi impartasiti si mie parerile voastre si daca mai sunt angajati si pt alte nunti,ce anume stiti despre ei.Eu una personal i-am ascultat,dar nu in cadrul unui eveniment ci intr-un spatiu mic cand am fost sa discutam cu ei si de aceea am inceput sa am unele emotii mai ales k mai am 3 luni pana-n oct..Va multumesc!:)

buna,

si eu tot pe ei ii am la nunta, pe 22 august. Eu zic ca ai facut o alegere f buna. Iti canta tot ce vrei si nu vrei. Si fac si atmosfera.
Nu cred ca vrei sa stii ce emotii am avut eu... Diana trebuie sa nasca in 2 zile si mi-era teama ca nu o sa poata ajunga la nunta, totusi e mai putin de 1 luna pana la nunta. pana nu m-am reintalnit cu ei zilele trecute nu m-am linistit. M-au asigurat ca nu or sa fie probleme... merg pe incredere. Sper sa fie asa.

teofanar
04.08.2009, 16:38:12
salutare miresici:) o intrebare pentru voi,daca se poate,ati auzit cumva de formatia Scorpion din Pitesti,i-ati vazut la nunti,?eu i-am gasit pe youtube si parca nu canta rau...mm ce ziceti..

adrianapent
09.08.2009, 18:03:48
salutare miresici:) o intrebare pentru voi,daca se poate,ati auzit cumva de formatia Scorpion din Pitesti,i-ati vazut la nunti,?eu i-am gasit pe youtube si parca nu canta rau...mm ce ziceti..
Fac o super atmosfera. Daca ii gasesti liberi esti o norocoasa. Este o trupa cu o cotatie foarte buna in Pitesti si Bucuresti.
Multa bafta in continuare.

crysely
18.08.2009, 23:51:36
Si-a luat cineva rochita de la Venus Bridal din Campulung? Ce stiti despre magazin...

AndraMiruna
19.08.2009, 12:05:40
Pt mitzura:
sunt 3 agentii pt decoratiuni in Campulung(cel puti atatea erau anul trecut) , deci sunt putine-asta in cazul in care isi doreste propria afacere., daca nu trimite-mi un pm sa-ti spun unde sunt agentiile si cum ajunge la ele sa-si depuna cv-ul-oferta de colaborare..etc

Pt lacra_roma:
Casa Cristina este de vis.Nu cred ca s-au facut multe nunti acolo, pt ca este deschisa relativ de curand.Insa vreau sa spun ca arata superb.Merita sa mergi sa incerci.Si nu cred ca fac 2 nunti in acelasi timp cum se intampla in minunatele localuri din Campulung
Pt fotograf , sincer nu iti recomand.Sunt dezastru..cei care cer preturi mici...nu are rost sa-i contractezi...pt ca-ti poti ruga pe cineva din fam sa-ti faca pozele:-pasa de neprofesionisti sunt...iar cei ce cer mai multicel, au renume in ideea in care sunt doar vechi pe piata , dar la fel pot spune ca sunt dezastruosi....am vazut multe...si m-am convins de ei.Eu am colaborat cu o firma din Ploiesti si m-a dus 2600ron (2 camere, 2 aparate foto), sunt profi oamenii...insa treb sa discuti mai mult cu ei dupa nunta, nu sa astepti sa vezi ce iti realizeaza dupa discutiile premergatoare nuntii.....Dureaza cam o luna pana iti dau produsul finit(dupa nunta)

Pt miresicile care isi fac nunta in Campulung, daca mai aveti intrebari , trim pm si discutam:*

Buna !
Eu am nunta in Campulung in 3 Octombrie 2009.

As avea nevoie de un sfat in legatura cu un coafor bun in oras.

Multumesc

lacra_roma
23.08.2009, 20:22:35
Buna !
Eu am nunta in Campulung in 3 Octombrie 2009.

As avea nevoie de un sfat in legatura cu un coafor bun in oras.

Multumesc

incearca la chic sau iti dau un nr de tel de la o tipa fff de treba care coafeza super si face si super machiaje.eu la ea m-am machiat.Doina o cheama.

AndraMiruna
24.08.2009, 10:52:17
incearca la chic sau iti dau un nr de tel de la o tipa fff de treba care coafeza super si face si super machiaje.eu la ea m-am machiat.Doina o cheama.

Multumesc mult de raspuns.O sa imi fac rezervare de proba la Chic saptamana viitoare sa vad cum e.
Pentru orice eventualitate ar fi super daca mi-ai da nr de telefon al doamnei Doina.

AndraMiruna
24.08.2009, 11:11:06
Scuze daca sunt insistenta.
Am incercat sa caut pe google un numar de telefon sau adresa a salonului Chic dar nu gasesc nimic in CAmpulung muscel.
Stie cineva un numar de telefon sau macar adresa salonului?

Multumesc

DeeA_Camy
24.08.2009, 18:31:58
Buna fetelor,

Eu am trecut cu bine de marele eveniment. Asa ca vreau sa va impartasesc cateva impresii ca sa va ajut in luarea celor mai bune decizii
1. Restaurantul Anomis: meniu, servire, cazare, organizare: dau nota 10. Si nu o fac ca am avut eu nunta acolo, ci pur si simplu asa a fost. Dl. Iordache, patronul ne-a ajutat si inainte de nunta cu cateva lucruri si dupa. Noua nu ne-au venit o gramada de oameni dar dansul a fost mai mult decat intelegator. Va recomand din toata inima. Mergeti si vorbiti, nu aveti nimic de pierdut. O sa va trimit si poze dupa ce ma intorc din vacanta sa vedeti cum arata localul aranjat. Noua ne-a mai ramas bautura cat pt inca o nunta mai mica, dar mi-au dat-o pe toata inapoi. Nu s-a "furat", cum se zice.
2. Decoratiuni: Cris Decor: minunate aranjamente. O sa va convingeti din poze. Eu de la ei am luat aproape tot ce mi-a trebuit. Din nou, niste oameni de nota 10.
3. Formatia Select (Diana Saracino): wooooooooooow. Au facut un adevarat spectacol. Au cantat in romana,. engleza, franceza, rusa, tiganeasca spaniola, etc. Diana chiar s-a imbracat in tiganca la un moment dat si a dansat cu noi, i-a citit in palma mirelui, si multe surprize care au mai fost.
4.Tort: Estelle Center. Fffff buna compozitia, deloc gretoasa. Si decorul a fost frumos.
5. Machiaj si coafura: salon Eva (intrebati de Mari), maqchiaj absolut minunat si a rezistat, si coafura a fost exact ce mi-am dorit.
Acum fiecare face cum vrea, ca asa am facut si eu la randul meu, dar v-am scris cele de mai sus insperanta ca va vor ajuta in luarea celor mai bune decizii.

AndraMiruna
26.08.2009, 12:27:36
Buna fetelor,

Eu am trecut cu bine de marele eveniment. Asa ca vreau sa va impartasesc cateva impresii ca sa va ajut in luarea celor mai bune decizii
1. Restaurantul Anomis: meniu, servire, cazare, organizare: dau nota 10. Si nu o fac ca am avut eu nunta acolo, ci pur si simplu asa a fost. Dl. Iordache, patronul ne-a ajutat si inainte de nunta cu cateva lucruri si dupa. Noua nu ne-au venit o gramada de oameni dar dansul a fost mai mult decat intelegator. Va recomand din toata inima. Mergeti si vorbiti, nu aveti nimic de pierdut. O sa va trimit si poze dupa ce ma intorc din vacanta sa vedeti cum arata localul aranjat. Noua ne-a mai ramas bautura cat pt inca o nunta mai mica, dar mi-au dat-o pe toata inapoi. Nu s-a "furat", cum se zice.
2. Decoratiuni: Cris Decor: minunate aranjamente. O sa va convingeti din poze. Eu de la ei am luat aproape tot ce mi-a trebuit. Din nou, niste oameni de nota 10.
3. Formatia Select (Diana Saracino): wooooooooooow. Au facut un adevarat spectacol. Au cantat in romana,. engleza, franceza, rusa, tiganeasca spaniola, etc. Diana chiar s-a imbracat in tiganca la un moment dat si a dansat cu noi, i-a citit in palma mirelui, si multe surprize care au mai fost.
4.Tort: Estelle Center. Fffff buna compozitia, deloc gretoasa. Si decorul a fost frumos.
5. Machiaj si coafura: salon Eva (intrebati de Mari), maqchiaj absolut minunat si a rezistat, si coafura a fost exact ce mi-am dorit.
Acum fiecare face cum vrea, ca asa am facut si eu la randul meu, dar v-am scris cele de mai sus insperanta ca va vor ajuta in luarea celor mai bune decizii.

Felicitari si casa de piatra!!!

Poti sa imi spui cam unde e salonul Eva la care ti-ai facut machiajul si coafura?

Mersi mult

teofanar
28.08.2009, 21:35:48
buna,ai putea sa imi spui si mie mai multe despre diana sarcino,sa imi dai un nr de telefon ceva,te rog,si daca sunt scumpi.multumesc

DeeA_Camy
03.09.2009, 13:43:18
Felicitari si casa de piatra!!!

Poti sa imi spui cam unde e salonul Eva la care ti-ai facut machiajul si coafura?

Mersi mult

Buna,
Scuza-mi intarzierea. Salonul este cel de la rondul de la Dinicu.
Te pup.

sweetNicoleta
15.10.2009, 14:51:22
buna fetelor, eu o sa am nunta anul viitor undeva langa campulung. Noi stam in brasov si nu am idee unde pot gasi firme de decorationi in campulung, e cel mai apropiat oras de locul unde facem nunta.
Si inca ceva, tortul de nunta o sa-l facem la iepurasul, alta idee nu am. Ce parere aveti. Eu nu cunosc campulungul foarte bine.

grasutza
28.10.2009, 08:51:55
Si-a luat cineva rochita de la Venus Bridal din Campulung? Ce stiti despre magazin...

Tu glumesti? Sunteti niste norocosi ca depozitul este la Campulung.Din cate stiu eu sunt printre primi trei in lume.Intra pe*** si vezi ce produse au.

laura23
28.10.2009, 10:12:59
Tu glumesti? Sunteti niste norocosi ca depozitul este la Campulung.Din cate stiu eu sunt printre primi trei in lume.Intra pe *** si vezi ce produse au.

Buna,

poti sa-mi spui si mie cam care sunt preturile rochitelor de ocazie(asa in mare) ca ma intereseaza si pe mine o rochita de nasa si as vrea sa-mi fac o idee pana ajung pe acolo.

Multumesc!!

sweetNicoleta
28.10.2009, 12:15:39
Tu glumesti? Sunteti niste norocosi ca depozitul este la Campulung.Din cate stiu eu sunt printre primi trei in lume.Intra pe *** si vezi ce produse au.

unde este in campulung acest magazin?

grasutza
06.12.2009, 16:17:32
unde este in campulung acest magazin?

Intra pe site la ei si vezi adresa acolo.Parca in grui au depozitul.Au foarte multe magazine si prin tara. Oricum sfatul meu este sa mergi la ei la depozit pentru ca sunt foarte multe rochii.

mami_meu
31.01.2010, 11:40:00
buna fetelor, eu o sa am nunta anul viitor undeva langa campulung. Noi stam in brasov si nu am idee unde pot gasi firme de decorationi in campulung, e cel mai apropiat oras de locul unde facem nunta.
Si inca ceva, tortul de nunta o sa-l facem la iepurasul, alta idee nu am. Ce parere aveti. Eu nu cunosc campulungul foarte bine.

Numai cuvinte de lauda despre Iepurasul...de fiecare data cand ajung la rude in C-lung ma opresc sa imi iau cateva bunatati..eu cred ca ai facut o alegere foarte buna

teofanar
07.03.2010, 21:53:14
buna fetelor.ma ajutati va rog si pe mine cu ceva detalii despre fotografii din campulung,daca sunt buni,cam ce preturi au,unde ii gasesc si pentru decoratiuni la ccine ma sfatuiti sa merg??astept raspunsuri va rog,multumesc.

lacra_roma
11.03.2010, 11:28:53
buna fetelor.ma ajutati va rog si pe mine cu ceva detalii despre fotografii din campulung,daca sunt buni,cam ce preturi au,unde ii gasesc si pentru decoratiuni la ccine ma sfatuiti sa merg??astept raspunsuri va rog,multumesc.

BUNA!
DEPINDE CE PRETENTII AI LEGAT DE PHOTO!EU NU AM FOST MULTUMITA DE CE IMI OFEREAU CEI DIN C-LUNG(PENTRU 1500LEI O ASA ZISA PHOTOBOOK DAR ERA PROST LUCRATA,UN CD CU POZE SI FILMAREA DE LA NUNTA! O SG PERSOANA SI FILMA SI FOTOGRAFIA.IAR CALITATEA POZELOR LASA DE DORIT)ESTE VORBA DE ALEX MIRA DE LANGA BISERICA SF NICOLAE.
EU AM AVUT PE CINEVA DIN CRAIOVA:2 PERSOANE UNA FILMA UNA FOTOGRAFIA.MI-AU FACUT PHOTOBOOK,DVD CU 1000 POZE,3DVD CU NUNTA SI VIDEOCLIPUL NUNTII.PRET CU TOT CU TRANSPORT(AU VENIT CU MASINA LOR)SI CAZARE = 2500LEI
DAR AU MERITAT FIECARE BANUT. EU ITI LAS SI PM CU NR LOR DE TEL.!ALEGEREA ESTE A VOSTRA! SPOR LA PREGATIRI!

sweetNicoleta
11.03.2010, 13:30:29

eu am luat fotograful si cameramenul din pitesti, ma costa 2100 lei cu tot cu transportul lor

teofanar
12.03.2010, 09:36:23
iti multumesc frumos pentru raspuns:*

teofanar
12.03.2010, 09:40:38
BUNA!
DEPINDE CE PRETENTII AI LEGAT DE PHOTO!EU NU AM FOST MULTUMITA DE CE IMI OFEREAU CEI DIN C-LUNG(PENTRU 1500LEI O ASA ZISA PHOTOBOOK DAR ERA PROST LUCRATA,UN CD CU POZE SI FILMAREA DE LA NUNTA! O SG PERSOANA SI FILMA SI FOTOGRAFIA.IAR CALITATEA POZELOR LASA DE DORIT)ESTE VORBA DE ALEX MIRA DE LANGA BISERICA SF NICOLAE.
EU AM AVUT PE CINEVA DIN CRAIOVA:2 PERSOANE UNA FILMA UNA FOTOGRAFIA.MI-AU FACUT PHOTOBOOK,DVD CU 1000 POZE,3DVD CU NUNTA SI VIDEOCLIPUL NUNTII.PRET CU TOT CU TRANSPORT(AU VENIT CU MASINA LOR)SI CAZARE = 2500LEI
DAR AU MERITAT FIECARE BANUT. EU ITI LAS SI PM CU NR LOR DE TEL.!ALEGEREA ESTE A VOSTRA! SPOR LA PREGATIRI!
nu ca sunt pretentioasa dar as vrea ceva de calitate ca e vo9rba despre amintiri.si mai am o rugaminte,tu ai apelat si la firme de decoratiuni?daca da la care,sau ce imi recomanzi?

sweetNicoleta
12.03.2010, 10:26:49
apropo de firma de decorare, am inteles ca in campulung sunt vreo 3 firme, pe care o recomandati?

noi2
01.04.2010, 13:24:21
Se pare ca sunt prima cu nunta.. 17 aprilie :D la Casa Cristina. Abia astept!

teofanar
07.04.2010, 22:01:35
felicitari
si daca tot esti prima si nunta se apropie cu pasi atat de repezi,se poate sa imi spui si mie unde faci tortul,florile,cu ce firma de decoratiuni lucrezi,si ceva despre fotograf(pretul si poate un nr de telefon), ai limuzina sau alta masina,si daca sunt ceva obiceiuri mai importante care ar trebui respectate?!?!?
eu nu sunt din zona si nici nu prea am timp sa ma ocup,si nici nu am de la cine cere sfaturi.te rog sa ma ajuti
multa bafta si fie ca tot ce iti doresti sa ti se implineasca,si sa ai parte de toate cele bune in ziua nuntii.multumesc.>:D<:*

sweetNicoleta
08.04.2010, 09:58:35

Ai intrat pe ultima suta de metri...Casa de piatra si petrecere frumoasa la nunta

noi2
08.04.2010, 10:56:56
Multumesc mult pentru urari! Va urmaresc din umbra, dar abia acum am scris!
Nunta de vis si voua va doresc!

Gabryela
11.04.2010, 18:58:16
Buna fetelor

Trebuie sa merg la o nunta la restaurantul Anomis curand, ma puteti ajuta cu pretul meniului. Nici mirii si nici la restaurant nu vor sa spuna.
Ms.

sweetNicoleta
12.04.2010, 22:32:22
Buna fetelor

Trebuie sa merg la o nunta la restaurantul Anomis curand, ma puteti ajuta cu pretul meniului. Nici mirii si nici la restaurant nu vor sa spuna.
Ms.

mi se pare si normal sa nu ti se zica....La o nunta dai cat vrei, deobicei cel putin 300 lei de cuplu....acum e alegerea ta. Meniul nu poate fi mai scump de 120-1500 lei daca e o nunta obisnuita.
Si sincer..mi se pare de prost-gust sa intrebi mirii sau la restaurant cant e meniul. Tu dai bani la nunta din placere nu din obligatie

Gabryela
14.04.2010, 15:31:37
Si sincer cine esti tu sa judeci? Nu toata lumea a citit codul bunelor maniere ca tine....
Cand te duci la o nunta si te trezesti ca tu vroiai sa dai 3 mil dar meniul e 5 nu e chiar asa simplu.
Cred ca cel mai bine ar fi sa vb civilizat si sa ne vedem de treaba noastra, dc putem ajuta pe cineva sa ajutam, dc nu sa trecem peste si sa ii lasam in pace.

ramii
04.05.2010, 00:50:38
Buna,fetelor!
Eu.sunt.Rami.si.anul.acesta.am.si.eu.nunta.in.Camp ulung.
Mi.se.pare.destul.de.dificil.sa.iti.organizezi.nun ta,sa.alegi.cei.mai.buni.oameni.(de.la.cei.care.se .ocupa.de.decoratiuni.pana.la.fotograf.sau.lautari ).
Vreau.sa.va.zic.ca.am.fost.la.cateva.nunti.anul.tr ecut.la.prietene.si.toate.au.avut.acelasi.fotograf ,un.tip.din.Pitesti.de.care.au.fost.super.multumit e.
Am.vazut.pozele.facute.de.el.care.m-au.convins.sa.apelez.si.eu.la.el.
Daca.vreti.va.pot.trimite.pe.email.cateva.

A,scriu.cu.punct.intre.cuvinte.pt.ca.nu.imi.mai.me rge.bara.de.spatiu.:):)

tina79
20.09.2010, 13:47:04
Am auzit ca la Campulung ar exista o masina de epoca, stiti cumva despre acest lucru?, vreau neaparat ceva clasic la nunta.
da exista din pacate am vazut prea tarziu aceasta intrebare asta e

roxy_xyz
23.11.2010, 20:36:04
da exista din pacate am vazut prea tarziu aceasta intrebare asta e

Si eu am avut inchiriata masinuta. E superba, mie mi-a placut mult. Soferul mai e de lucrat la el :).

roxy19
29.01.2011, 23:11:38
Buna fetelor, eu nu sunt din C-lung si nici nu am nunta pe acolo, totusi am ceva in comun cu voi, am ales o formatie din C-lung la nunta, Orange, si nu stiu f multe despre ei, i-am auzit la o nunta si ne-au placut, dar as vrea mai multe pareri si ce se aude pe acolo pe la voi despre ei

roxy19
29.01.2011, 23:33:10
Buna fetelor, eu nu sunt din C-lung si nici nu am nunta pe acolo, totusi am ceva in comun cu voi, am ales o formatie din C-lung la nunta, Orange, si nu stiu f multe despre ei, i-am auzit la o nunta si ne-au placut, dar as vrea mai multe pareri si ce se aude pe acolo pe la voi despre ei

RoxanaSR
10.04.2011, 23:58:09
este cineva aici care face sau a facut nunta in campulung muscel?la restaurantul"casa cristina"?imi puteti da si mie cateva informatii despre acest restaurant?
va multumesc din suflet!

Buna! Si noi am vrea sa facem nunta la Casa Cristina. Ne poti da cateva detalii, te rog? Cum vi s-a parut? Ati facut in restaurant sau pe terasa? Multumesc!

Ion100
16.04.2011, 21:06:53
Este o firma Cris decor dar nu stiu sa-ti dau amanute

madalina27
07.05.2011, 08:48:18
Salut fetelor!
Vad ca pe aici nu prea e activitate....
Si eu am nunta in Campulung, dar petrecerea va fi la pensiunea Belvedere din Valea Mare....
Daca a avut cineva nunta acolo sau macar o petrecere, as vrea sa stiu si eu impresii despre local si despre mancare, servire..
De asemea, poate imi recomandati si un fotograf si un cameraman..cu preturi acceptabile...
Multumesc!

andraalexandra
25.08.2011, 22:24:32
Buna,

noi o sa avem nunta la anul 2012 in iulie in Campulung la restaurant Ciobanasul.
A facut cineva nunta acolo? aveti ideea de cat costa un meniu? ce include? cum se procedeaza cu bauturile alcoolice si cele racoritoare? aveti idee cat te duce un tort?

am atatea intrebari :) sper sa am miresici cu care sa ma conversez .

andraalexandra
16.09.2011, 23:10:01
se pare ca nu sunt miresici prea active din Campulung. Dar for info am aflat ca un meniu de 127 de ron la Ciobanasul contine - aperitiv, peste la gratar si garnitura cartofi natur, friptura de pui si porc si cartofi taranesti, cafea, apa minerala, suc fanta si cola - meniu din 2011.

noi o sa mergem acasa si o sa vedem cat gasim foto si video, si dj si o voce de muzica populara...

milena.sandu
12.10.2011, 17:29:53
Eu voi avea nunta pe 26.05.2012, la Amada Events, situat la ultimul etaj al Mag. Big & Small.
Mi-au facut o ofeta interesanta de meniu + cadou buget pentru verighete, aranjamente mese, flori etc.

Stie cineva cum este meniul? Ati participat la vre-un eveniment organizat in aceasta locatie?

Multumesc!

andraalexandra
17.10.2011, 22:50:18
Acolo era o discoteca si apoi un pub....nu stiam ca au facut si faza cu nunta. nu am fost la un eveniment cu mancare, doar ca intr-un pub. dar unde au bucataria? ca locul nu este asa mare...dar interesant. cat este un meniu acolo?
mult succes!

alexandra.esp
24.10.2011, 00:00:05
Pt lacra_roma:

Referitor la Casa Cristina, da, e dragut amenajat, inconvenient e ca e peste mana cu ringul de dans iar invitatii nu se vad intre ei...iar ca sa discute trebuie sa urce si sa coboare scari. Insa:
Aveti foarte mare grija daca doriti sa organizati evenimente la acest local. Asigurati-va ca semnati un contract inainte. Specificati in contract gramajele portiilor, conditiile de servire, si orice va mai trece prin cap si specificati si daunele sau responsabilitatea contractuala care revine prestatorului in cazul in care conditiile contractuale nu sunt indeplinite. Ca masura suplimentara, pozati/filmati mancarea si bautura de pe mese, salvati toate discutiile sub orice forma se desfasoara ele; e posibil sa va foloseasca ca probe intr-un eventual litigiu.

Pt detalii, PM me anytime :)

Cu bine :)

andraalexandra
27.10.2011, 18:23:36
interesante sugestii :) si eu din cate stiu la Casa Cristina este foarte scump. cel mai mic meniu porneste de la 150 ron doar mancare...

alyyraualx
28.10.2011, 12:46:16
interesante sugestii :) si eu din cate stiu la Casa Cristina este foarte scump. cel mai mic meniu porneste de la 150 ron doar mancare...

nu e scump la casa cristina.de fapt tocmai am inchiriat eu pt in august 2012,iar meniul incepe de la 85 lei cu tortul inclus. sincer e frumos localul doar k nu e un singur salon..... alt restaurant nu am gasit pt august 2012.asa k daca vreti fetelor localul preferat rezervati-l cu 1 an jumatat inainte

alyyraualx
28.10.2011, 12:54:36
Pt lacra_roma:

Referitor la Casa Cristina, da, e dragut amenajat, inconvenient e ca e peste mana cu ringul de dans iar invitatii nu se vad intre ei...iar ca sa discute trebuie sa urce si sa coboare scari. Insa:
Aveti foarte mare grija daca doriti sa organizati evenimente la acest local. Asigurati-va ca semnati un contract inainte. Specificati in contract gramajele portiilor, conditiile de servire, si orice va mai trece prin cap si specificati si daunele sau responsabilitatea contractuala care revine prestatorului in cazul in care conditiile contractuale nu sunt indeplinite. Ca masura suplimentara, pozati/filmati mancarea si bautura de pe mese, salvati toate discutiile sub orice forma se desfasoara ele; e posibil sa va foloseasca ca probe intr-un eventual litigiu.

buna.stii cumva de vreo situautie neplacuta la acest restaurant,casa cristina? pt k eu o sa am nunta in august acolo.a fost singurul pe care l am gasit liber sambata.

andraalexandra
29.10.2011, 18:20:45
nu e scump la casa cristina.de fapt tocmai am inchiriat eu pt in august 2012,iar meniul incepe de la 85 lei cu tortul inclus. sincer e frumos localul doar k nu e un singur salon..... alt restaurant nu am gasit pt august 2012.asa k daca vreti fetelor localul preferat rezervati-l cu 1 an jumatat inainte

am inteles...pai sa ai o nunta reusita. noi avem la Ciobanasul si am rezervat din martie 2011 pentru iulie 2012 si am avut noroc sa ne gasim chiar si data pe care am dorit-o. mai era Anomisul de luat in seama, sau Piatra Craiului, Elyon care are si locuri de pensiune in incinta...

alexandra.esp
17.11.2011, 11:12:35

Buna Referitor la Casa Cristina, eu am avut nunta pe 1 oct 2011 acolo si a fost haos. ce pot sa spun este doar :
Aveti foarte mare grija daca doriti sa organizati evenimente la acest local. Asigurati-va ca semnati un contrat inainte. Specificati in contract gramajele portiilor, conditiile de servire, si orice va mai trece prin cap si specificati si daunele sau responsabilitatea contractuala care revine prestatorului in cazul in care conditiile contractuale nu sunt indeplinite. Ca masura suplimentara, pozati/filmati mancarea si bautura de pe mese, salvati toate discutiile sub orice forma se desfasoara ele; e posibil sa va foloseasca ca probe intr-un eventual litigiu.

Mai multe detalii PM me. Am deasemenea si impresii ale invitatilor pe FB. Casa Cristina dupa ce a postat in acelasi stil mitocanesc si fara nici un pic de bun simt ( asta dupa ce socrului meu i-a zis in fata ca il 'doare in c** de impresiile noastre) , a si-a sters posturile de pe FB, dar reactiile celor care au fost acolo au ramas. Si am avut un meniu de 130 ron.

Si nu sunt bookaniti pe 10 ani cum mint ei cu nerusinare, noi ne-am programat cu 3 luni inainte. Numai minciuni spun inainte de nunta orice vrei sa auzi sa te duci linistit sa dai bani....dupa nunta mie la telefon mi-a zis ca au fost 4 pesti asa cum am vorbit si sustinea asta sus si tare, iar cand i-am zis ca avem filmat ca au fost doar doi care s-au portionat in public langa bar, a dat-o ca doar nu scotea toti pestii, au mai avut in spate si a si ramas peste.....in contextul in care in farfurie FARA exagerare , vba unui prieten, au fost '10 gr cu oase cu tot'.

Eu nu vreau sa fac anti reclama Casei Cristina, si noi am ales locatia pentru ca e amenajat dragut- aici nu e nici o discutie- insa daca nu aveam nunta mica doar pentru prieteni apropiati si oameni dragi, am fi picat de nehaliti care fac nunta sa isi stranga bani de avans la casa... Ah just remembered, mesajele dlui sef le-am salvat cu print screen inainte sa le stearga :) asa ca cine vrea detaliile de culise PM.

Ca sa nu mai zic ca oriunde vb de Casa Cristina in Clung toata lumea are cel putin reactie de retinere....noi pana ne-am dat cu capul, am zis ca e lumea invidioasa.... Mai sunt alte locatii in clung, am inteles ca cel de pe centura e f dragut, ieftin la meniu si cu oameni pe care ii intereseaza si impresia clientilor DUPA nunta.

Salutari si petrecere frumoasa!

P.S. Daca ai dat acont mai bine pierzi cateva mil si ai o petecere frumoasa...iar meniul de 85 cu tort....nu stiu cum o sa fie daca la noi 130 ron meniul cu free bar fara tort a fost varza...A fost masa nasilor ( spanioli) care nu au avut bol de cartofi pe masa) vorbind a doua zi au fost surprinsi ca am avut garbitura de cartofi...
P.S. In contextul in care sunt dragut amenajati si patronul 'numai lapte si miere' nu e suspect ca sunt ultimii disponibili in Clung?

buna.stii cumva de vreo situautie neplacuta la acest restaurant,casa cristina? pt k eu o sa am nunta in august acolo.a fost singurul pe care l am gasit liber sambata.

Buna,

Da-mi pe PM mailul tau si iti trimit poze si print screen-uri care documenteaza postul meu de mai jos. Nu am avut prezenta de spirit, pentru ca nu ne-am imaginat asa serviciu in 2011 , sa inregistram si convorbiri telefonice si discutiile la fata locului...

Buna Referitor la Casa Cristina, eu am avut nunta pe 1 oct 2011 acolo si a fost haos. ce pot sa spun este doar :
Aveti foarte mare grija daca doriti sa organizati evenimente la acest local. Asigurati-va ca semnati un contrat inainte. Specificati in contract gramajele portiilor, conditiile de servire, si orice va mai trece prin cap si specificati si daunele sau responsabilitatea contractuala care revine prestatorului in cazul in care conditiile contractuale nu sunt indeplinite. Ca masura suplimentara, pozati/filmati mancarea si bautura de pe mese, salvati toate discutiile sub orice forma se desfasoara ele; e posibil sa va foloseasca ca probe intr-un eventual litigiu.

Mai multe detalii PM me. Am deasemenea si impresii ale invitatilor pe FB. Casa Cristina dupa ce a postat in acelasi stil mitocanesc si fara nici un pic de bun simt ( asta dupa ce socrului meu i-a zis in fata ca il 'doare in c** de impresiile noastre) , a si-a sters posturile de pe FB, dar reactiile celor care au fost acolo au ramas. Si am avut un meniu de 130 ron.

Si nu sunt bookaniti pe 10 ani cum mint ei cu nerusinare, noi ne-am programat cu 3 luni inainte. Numai minciuni spun inainte de nunta orice vrei sa auzi sa te duci linistit sa dai bani....dupa nunta mie la telefon mi-a zis ca au fost 4 pesti asa cum am vorbit si sustinea asta sus si tare, iar cand i-am zis ca avem filmat ca au fost doar doi care s-au portionat in public langa bar, a dat-o ca doar nu scotea toti pestii, au mai avut in spate si a si ramas peste.....in contextul in care in farfurie FARA exagerare , vba unui prieten, au fost '10 gr cu oase cu tot'.

Eu nu vreau sa fac anti reclama Casei Cristina, si noi am ales locatia pentru ca e amenajat dragut- aici nu e nici o discutie- insa daca nu aveam nunta mica doar pentru prieteni apropiati si oameni dragi, am fi picat de nehaliti care fac nunta sa isi stranga bani de avans la casa... Ah just remembered, mesajele dlui sef le-am salvat cu print screen inainte sa le stearga :) asa ca cine vrea detaliile de culise PM.

Ca sa nu mai zic ca oriunde vb de Casa Cristina in Clung toata lumea are cel putin reactie de retinere....noi pana ne-am dat cu capul, am zis ca e lumea invidioasa.... Mai sunt alte locatii in clung, am inteles ca cel de pe centura e f dragut, ieftin la meniu si cu oameni pe care ii intereseaza si impresia clientilor DUPA nunta.

Salutari si petrecere frumoasa!

P.S. Daca ai dat acont mai bine pierzi cateva mil si ai o petecere frumoasa...iar meniul de 85 cu tort....nu stiu cum o sa fie daca la noi 130 ron meniul cu free bar fara tort a fost varza...A fost masa nasilor ( spanioli) care nu au avut bol de cartofi pe masa) vorbind a doua zi au fost surprinsi ca am avut garbitura de cartofi...
P.S. In contextul in care sunt dragut amenajati si patronul 'numai lapte si miere' nu e suspect ca sunt ultimii disponibili in Clung?

P.S.S.S. Scuze de misstyping-uri....amintindu-mi experienta, m-a apucat tremuratul si mi s-a urcat sangele la cap de dezgustul si greata provocata de experienta cu Casa Cristina...

alyyraualx
23.11.2011, 16:25:43
pfff.naspa rau ce sa zic.

sper sa iasa bn

Salut fetelor!
Vad ca pe aici nu prea e activitate....
Si eu am nunta in Campulung, dar petrecerea va fi la pensiunea Belvedere din Valea Mare....
Daca a avut cineva nunta acolo sau macar o petrecere, as vrea sa stiu si eu impresii despre local si despre mancare, servire..
De asemea, poate imi recomandati si un fotograf si un cameraman..cu preturi acceptabile...
Multumesc!

buna.fratele meu a facut un botez la belvedere .a fost cat de cat ok doar k i-a turnat apa in tuica, in vin, si au mai si furat din bautura.in rest ok

andraalexandra
27.01.2012, 18:36:50
miresici de Campulung Muscel ce mai faceti ? noi am gasit foto video si dj. dar ce stiti de Cris Decor - firma pentru decoratii sala, flori, invitatii etc ??

Alidra
18.03.2012, 20:07:33
Poop pt toata lumea...
....si eu tot din Campulung sunt....si am nunta in sept. in ce stadiu sunteti cu pregatirile???:x

andraalexandra
02.04.2012, 22:47:32
cat costa meniul la Koket ? si ce cuprinde ? bauturile le iei de la angro - daca stii ceva mai bun la pret in Campulung pls zi-mi .

noi am discutata cu aranjatul salii crem cu ciocolatiu, florile de pe masa crizanteme bej asa cu floarea alba a miresei si verdeata, aranjamentul de la masa mirilor, am stabilit meniul in mare trebuie sa vedem la garnituri ce alegem exact, ne-am hotarat la ce gama de bauturi o sa avem, am vorbit cu cei de la cofetarie ce forma si si suport va avea dar trebuie sa mai stabilim ce design o sa aiba tortul si de care va fi, am vorbit la biserica si ne-am programat ora in principiu, am luat lista de acte ce ne trebuie pt primarie, am vorbit la ce coafor o sa merg eu/ nana/mami si soacra si cam ce pret dar o sa stab mai incolo detalii, am vb de invitatii dar in mare momentan, am rediscutat cu dj-ul si i-am zis ce piesa vrem la inceput si ramane sa ii trimitem lista noastra de melodii, am vb cu foto video si le-am zis planul zilei si cam cat sa tina sedinta de foto mai speciala si cam atat #:-S

mai avem si cu cat ne apropiem cu atat trebuie sa luam decizii si este cam greu cand nu esti in oras dar ne vom descurca.

Alidra
03.04.2012, 18:59:17
pai meniul este de 100 lei ( aperitiv, peste, sarmale friptura de 2 feluri) ramane sa stabilim garniturile... legat de bauturi inca nu stiu de unde o sa le luam
pt aranjament sala am ales alb cu portocaliu...( cei de la koket au perdelele culoarea asta) iar pe mese vom avea diverse aranjamente cu lumanari....o sa avem formatie ( cu care e totul aranjat) si un dj (pt vals si pt alte piese pe care le-am ales pt diferite momente) invitatiile sunt aproape gata ( le fac eu) cam atat... suportul pt tort o sa il rezervam dupa Paste...sau in momentul cand ne hotaram pt unul singur :P :*

andraalexandra
03.04.2012, 20:24:00
si cat te costa dj si pe cine ai luat ?
pt sala ai vb cu Cris decor ? cat va ia pe o husa de scaun ? pe aranjamentul de pe masa? aveti si arcada? pt masa voastra si a nasilor cat costa?
spor la treaba :*

Alidra
03.04.2012, 22:11:25
dj-ul nu ma costa nimic este un bun prieten, care desi are numai 17 ani se descurca super bn. da pt sala am vb cu Cris decor... pt husa de scaun 3 lei/buc..aranjamentul de pe masa este ideea mea si costa aprox 30 lei/masa (nu intra in pretul celor de la Cris) da, avem arcada si 4 stalpi, iar masa noastra e 250lei :talk_01:
spor la miresit :*

andraalexandra
04.04.2012, 21:53:44
asa e si la noi 3 lei husa de scaun. 250 masa mirilor...credeam ca au preturi variabile dar se pare ca nu.
super cu dj asa, noi dam 350 de euro...dar nu avem formatie- era peste bugetul nostru.

ca idee stii cat merge darul in Campulung?

Alidra
04.04.2012, 22:08:38
din "auzite" cam 400 lei de pers acum depinde si de posibilitatea invitatului...
pe cine aveti dj??

andraalexandra
06.04.2012, 20:35:48
400 de pers? au am auzit de 400 de familie :-? adica 2 pers... vom vedea...

pe Vali Mocanu - lucreaza la radio Alpha

Alidra
06.04.2012, 23:11:41
hmm....e bun mocanu dar nu printre cei mai buni......sper sa nu te dezamageasca.....

andraalexandra
07.04.2012, 11:06:32
si eu sper....dar cum noi nu mai stam in Campulung de aprox 5 ani...nu mai suntem la curent ce si cine face si l-am gasit pe el , dar din ce a, povestit e ok omul, oricum stick de net am si eu iar viitorul meu sot se pricepe la chestii din astea si daca ne face ceva surpriza putem sa intervenim. daaar sper sa nu fie cazul pt ca 350 de euro nu e putin. sunt optimista si cred ca o sa fie bineee

ai idee cu ce florarie lucreaza Cris Decor? oare cat costa un buchet de mireasa?
pup

Alidra
07.04.2012, 14:41:24
legat de florarie nu stiu si nici pretul unui buchet dar o sa incerc luni sa ma duc sa intreb....
legat de Mocanu... el e un om de radio super bun, dar ca dj (mc) e asa si asa... dar puteti face voi playlist-ul ( melodiile si ordinea) si cred ca o sa fie bn
succes .... :* :X

andraalexandra
09.04.2012, 20:31:30
daca poti sa imi spui si mie ;-) off sunt atatea de rezolvat si e asa greu de la distanta.
la ce coafor te duci? eu am o prietena care si-a deschis un coafor nou vis-a-vis de Zichil...Salon Nico ii zice si are preturi ok si mai ales daca te duci si cu mama, nasa sau soarca au ceva pachete si reduceri.

Alidra
10.04.2012, 11:12:21
inca nu am ajuns sa intreb de buchet, sunt racita rau si nu pot iesi din casa...legat de salon mi-am facut rezervare la Prestige au un pachet de mireasa atractiv plus reducere 10% pt pers care ma insotesc si proba pt coafura gratuita.... doar ca nu o sa am nevoie de tot pachetul...adica mani-pedi imi face prietena mea (care oricum lucreaza acolo) pt machiaj am un make-up artist profi....daca vrei pt mani-pedi si make-up te pot ajuta imi spui si iti las un pm cu detalii pupici

andraalexandra
10.04.2012, 23:01:58
sa te faci bine! multa sanatate ;-)
daca vrei te rog lasa-mi un nr de telefon sa sun sa vad si alte preturi si in mai cand ajung pe acasa sa si vb direct.

ms

andraalexandra
07.05.2012, 19:40:43
am facut comanda la Cris Decor de invitatii - lucreaza cu cardnovel si au preturi ok :)

anamariamirea
09.05.2012, 11:55:59
400 de pers? au am auzit de 400 de familie :-? adica 2 pers... vom vedea...

pe Vali Mocanu - lucreaza la radio Alpha

da cam 400 de lei de familie(2 pers), la musceleanca merge cam 500 lei iar la ciobanasu 600

anamariamirea
09.05.2012, 12:07:40

intradevar e ieftin meniul la casa cristina dar mancarea e sub orice critica si servirea la fel. am fost la 2 nunti acolo si la ambele nunti am mancat sarmalele reci iar pestele cu un sos foarte aiurea la gust, ca sa nu mai spun ca aperitivul continea numai specialitati, cica, dar nu aveai ce sa mananci pentru ca aveau gust groaznic. la a doua nunta la care am fost am venit mancata de acasa ca sa nu mor de foame toata noapte ca la prima nunta. iar chestia cu free barul e o mare prostie. cerea logodnicul meu un pahar de whisky si i l aducea dupa 20-30 de minute. ca sa nu mai zic de ringul de dans si de scarile alea k te loveai de ospatari in timp ce dansai. si mai ales ca toti am fost nemultumiti care am stat la etaj(foarte inghesuiti si nu vedeai ringul de dans )si darul l am dat mai mic.
ASA CA AI FOARTE MARE GRIJA ALYYRAUALX SI ITI DORESC FOARTE MARE BAFTA PENTRU CA O SA AI MARE NEVOIE

anamariamirea
09.05.2012, 12:31:48
Buna! Si noi am vrea sa facem nunta la Casa Cristina. Ne poti da cateva detalii, te rog? Cum vi s-a parut? Ati facut in restaurant sau pe terasa? Multumesc!

Este de evitat Casa Cristina. Mancare foarte proasta, servire proasta. Am fost la o nunta in toamna si vreau sa spun ca nu mai aveau perdele la geamuri si erau foarte murdare ferestrele

andraalexandra
12.05.2012, 19:54:30
de Ciobanasul ce pareri aveti ? noi am auzit numai de bine de ei si pana acum par foarte ok si pregatiti si disponibili sa faca cum vream ca sa fim multumiti. o sa vedem cum o sa fie

si m-as bucura sa fie 600 ron de familie /2 pers darul....ca sunt destul de scumpe toate si se aduna la final dupa ce tragi linie si vezi cat ai investit. mai ales ca la noi o sa fie o nunta mica ( max 100 pers ) si deci nu avem de unde sa iesim foarte bine, dar sper sa nu aducem bani de acasa /:)

andraalexandra
15.05.2012, 18:50:11
am primit invitatiile de la Cris decor - sunt super si au ajuns super repede. deja incepem sa impartim;-)

andraalexandra
31.05.2012, 22:19:34
iarasi am ramas singurica pe aici....o sa ajungem acasa peste 1 sap si avem atatea de facut ..sper sa reusim
stiti cumva daca muzeul de entografie - cel de langa spital- este deschis sambata pentru poze? sau cat costa sa faci acolo poze pentru nunta ?

alyyraualx
06.06.2012, 20:42:17
Este de evitat Casa Cristina. Mancare foarte proasta, servire proasta. Am fost la o nunta in toamna si vreau sa spun ca nu mai aveau perdele la geamuri si erau foarte murdare ferestrele

Casa Cristina din Campulung:-&:-&:-&:O:O:O. SUNT CEI MAI JEGOSI!!!!!! Mi-am programat nunta pentru august 2012 inca din toamna 2011, si am nimerit la ei pentru ca nu am mai gasit liber altundeva pentru data pe care o vroiam, si in februarie 2012 am avut parte de CEA MAI URATA SURPRIZA!!!!! M-a sunat o idioata care lucreaza acolo,adica nici macar administratorul, si-mi spune ca a fost o greseala deoarece salonul a fost arvunit cu mult timp inaintea mea in ziua in care eu rezervasem. Adica dupa o jumate de an dupa ce eu rezervasem localul astia ma lasa cu ochii in soare:O. Iar arvuna pe care am dat-o a trebuit sa mi-o recuperez prin intermediul OPC-ului.
Si astfel ajung la vorbele unei miresici care m-a sfatuit de la primul meu mesaj postat aici(mesaj plin de bucurie si satisfactie ca am avut norocul sa gasesc restaurant asa de frumos si ieftin) ca este o experienta groaznica sa faci nunta la Casa Cristina.
Dupa ce m-a pus in alerta miresica respectiva am intrebat in stanga si in dreapta despre Casa Cristina si am auzit numai lucruri groaznice: mancare foarte proasta si rece, chelneri inceti si nesuferiti, foarte multi meseni nemultumiti pentru ca au stat la etaj, scaunele cam joase si incomod sa te ridici de la masa si etc.
pentru mai multe detalii contactati-ma. Chiar nu vreau sa sufere si alte viitoare miresici, si nu e corect ca un nesimtit sa strice si altora nunta cum mi-a stricat-o mie pentru interesele lui(pentru ca eu nu cred, si nici nimeni cu care am vorbit de acest incident, ca a fost o simpla greseala si ca existau doua liste.) Iar cei care chipurile au arvunit inaintea mea aveau ditamai contractul incheiat, in timp ce eu aveam o amarata de chitanta facuta din hartia pentru nota de plata. Asa ca OCOLITI DE LA DEPARTARE CASA CRISTINA din CAMPULUNG si nu va lasati pacaliti de acel administrator cu un papagal incredibil care te-ar putea face sa crezi ca si un rahat e bun!!!

alyyraualx
06.06.2012, 20:53:46
Pt lacra_roma:

MARE DREPTETE AVEAI alexandra.esp Mie mi-au distrus nunta nenorocitii astia de la Casa Cristina:gen_07::gen_20:. Dupa 6 luni m-au sunat si mi-au zis ca restaurantul nu mai e liber in data cand eu am l-am inchiriat.

alyyraualx
06.06.2012, 21:02:56
Poate cineva sa-mi recomande cu mare incredere un salon de cosmetica din campulung? Sunt relativ putine saloane dar parerile sunt foarte impartite si nu mai stiu ce sa cred!!va multumesc anticipat

alyyraualx
06.06.2012, 21:07:27
pai meniul este de 100 lei ( aperitiv, peste, sarmale friptura de 2 feluri) ramane sa stabilim garniturile... legat de bauturi inca nu stiu de unde o sa le luam
pt aranjament sala am ales alb cu portocaliu...( cei de la koket au perdelele culoarea asta) iar pe mese vom avea diverse aranjamente cu lumanari....o sa avem formatie ( cu care e totul aranjat) si un dj (pt vals si pt alte piese pe care le-am ales pt diferite momente) invitatiile sunt aproape gata ( le fac eu) cam atat... suportul pt tort o sa il rezervam dupa Paste...sau in momentul cand ne hotaram pt unul singur :P :*

La Kaufland poti returna bauturile pe care nu le-ai consumat, in termen de 30 de zile de la data cumpararii

alyyraualx
06.06.2012, 21:14:04
Eu voi avea nunta pe 26.05.2012, la Amada Events, situat la ultimul etaj al Mag. Big & Small.
Mi-au facut o ofeta interesanta de meniu + cadou buget pentru verighete, aranjamente mese, flori etc.

Stie cineva cum este meniul? Ati participat la vre-un eveniment organizat in aceasta locatie?

Multumesc!

Lasa si tu o parere te rog despre restaurantul unde ai facut nunta!!!sunt sigura ca o sa ajuti viitoarele miresici

andraalexandra
11.06.2012, 22:37:32
alyyraualx...urata experienta cu Casa Cristina...imi pare rau pentru voi, si acum unde faceti nunta?

salon iti recomand la NICO este vis-a-vis de Zichil sau langa cladirea mai noua de Big. daca vrei nr de tel da-mi mesaj privat si iti dau. Eu am nunta in 28 iulie la Ciobanasul si la salon Nico o sa fac epilat+coafura+machiaj+unghii si mama mea si nasa si sora de mireasa si soacra. deci gasca mare ;))

andraalexandra
12.06.2012, 20:45:45
am stabilit tortul la Iepurasul...din pacate nu au multe sortimente asa ca nu prea am avut ce sa alegem, dar macar asta e bun, gustos. dar parca ma asteptam la o variatiune mai mare de sortimente....dar na,l-am ales oricum si am stabilit si designul sper sa iasa bine

andraalexandra
17.06.2012, 11:38:14
am vb la pensiune : la Elyon si la Casa Blanca....din pacate Casa Blanca e mai scumputa dar na...sper sa fie ok

alyyraualx
20.06.2012, 15:46:46
alyyraualx...urata experienta cu Casa Cristina...imi pare rau pentru voi, si acum unde faceti nunta?

salon iti recomand la NICO este vis-a-vis de Zichil sau langa cladirea mai noua de Big. daca vrei nr de tel da-mi mesaj privat si iti dau. Eu am nunta in 28 iulie la Ciobanasul si la salon Nico o sa fac epilat+coafura+machiaj+unghii si mama mea si nasa si sora de mireasa si soacra. deci gasca mare ;))

Am gasit liber doar la Meserie, acolo la Mateiasi.Macar sunt sigura ca e mancarea foarte buna acolo. Si ce tarife au acolo la Nico? De exemplu la Salonul acela din Kaufland costa pachetul pt mireasa 250 ron si contine epilat total, coafura, machiaj, mani-pedi, pensat, plus proba la coafura gratis. Eu am trait prin Constanta si nu prea stiu ce salon e mai ok. De exemplu m-am dus sa ma pensez la chic si tanti aia m-a ciupit de m-a rupt.Plus ca mi le-am si vopsit sprincenele si intai m-a vopsit si pana m-a terminat de pensat mi-a luat toata vopseaua de pe sprancene

alyyraualx
20.06.2012, 15:48:21
am vb la pensiune : la Elyon si la Casa Blanca....din pacate Casa Blanca e mai scumputa dar na...sper sa fie ok

La Casa Blanca a facut nunta fratele meu acum cativa ani si a iesit super. Manacarea a fost foarte buna. Acuma nu stiu cum mai e

andraalexandra
20.06.2012, 22:14:51
numai de experinete ''bune'' ai si tu parte....
tot tacamul la salon nico este tot 250 ron cu tot cu proba, dar cel mai bine te duci si vb cu Carmen- sefa de acolo si spui pe cine mai aduci si cam ce vrea fiecare si va intelegeti. nici eu nu mai stau in Campulung de 5 ani dar mai am parintii si ceva prieteni si tipa Carmen imi este amica buna si stiu ca are fete bune la ea in salon.

Iar la Meserie se mananca bine din cate stiu, dar ce capacitate au acolo? de cate pers ai nunta? si cand ai nunta?

Iar Casa Blanca este super ok si a ramas ok si ca pensiune si ca restaurant- aceeasi omeni sunt si patroni si lucreaza acolo, fam Belduganu si sunt foarte ok.

Spor la miresit si ne mai citim aici

alyyraualx
25.06.2012, 15:22:07
numai de experinete ''bune'' ai si tu parte....
tot tacamul la salon nico este tot 250 ron cu tot cu proba, dar cel mai bine te duci si vb cu Carmen- sefa de acolo si spui pe cine mai aduci si cam ce vrea fiecare si va intelegeti. nici eu nu mai stau in Campulung de 5 ani dar mai am parintii si ceva prieteni si tipa Carmen imi este amica buna si stiu ca are fete bune la ea in salon.

Iar la Meserie se mananca bine din cate stiu, dar ce capacitate au acolo? de cate pers ai nunta? si cand ai nunta?

Iar Casa Blanca este super ok si a ramas ok si ca pensiune si ca restaurant- aceeasi omeni sunt si patroni si lucreaza acolo, fam Belduganu si sunt foarte ok.

Spor la miresit si ne mai citim aici

la Meserie au o capacitate de 400 persoane la cortul din fata pensiunii.iar inauntru au un mic local de vreo 50 de persoane. eu o sa am la cort nuta pt. ca am vreo 250 de invitati. Spor la pregatiri!

andraalexandra
25.06.2012, 22:17:10
merci la fel...nu stiam ca au si cort pentru nunti, interesant.
am si o dilema : oare gasesc sa imi fac buchetul de mireasa din bujori ???

OlivT
27.06.2012, 21:13:05
merci la fel...nu stiam ca au si cort pentru nunti, interesant.
am si o dilema : oare gasesc sa imi fac buchetul de mireasa din bujori ???

nu cred ca mai ai sanse. abia se mai gasesc acum, dar in iulie la sfarsit.

andraalexandra
28.06.2012, 20:42:03
da...am vb cu tipa de la decoratiuni si a zis ca luna maxima este asta -iunie- si astia adusi din Olanda si super scumpi...deci trebuie sa ma reorientez :(

andraalexandra
29.06.2012, 16:55:50
pentru cele care fac cununia civila la Primaria Campulung Muscel sa stiti ca acel certificat medical/ prenuptial impreuna cu analizele medicale se da de la Policlinica din oras si nu trebuie sa mai alergati pe la medicul de familie sa va vizeze analizele medicale - noi am sunat le primarie si a zis ca daca ma duc la ei rezolva totul acolo contra unei taxe ;;)

andraalexandra
07.07.2012, 16:50:28
hmmm..mai avem 3 saptamani...deja ultima suta de metri. mai avem destule de rezolvat, sper sa fie ok:-SS

andraalexandra
19.07.2012, 16:36:06
stres stres...off

andreea192305
01.08.2012, 13:12:10
Buna miresici...
Am si eu nunta anul viitor la Imperial Ballroom Campulung... Poate sa-mi dea cineva detalii despre meniu, ospatari si restul??? Ce parere aveti?
Pupici.

andraalexandra
06.08.2012, 10:57:49
noi in 28 iulie am avut nunta la CIOBANASU si a fost super!!! recomand cu incredere daca doriti o nunta frumoasa si reusita. Am avut invitati din Cluj, Bucuresti, Giurgiu, Maramures, Bihor, Arges si tooooti au fost incantati de mancare - a fost pe placul tuturor desi gusturile si traditiile culinare difereau atat de mult. Daca au reusit sa impace asa gusturi diferite eu zic ca mancarea a fost excelenta, multa si gustoasa.

Aranjatul/decoratul/logistica salii am lucrat cu cei de la Cris Decor - a iesit superb!!! si doamna Geta a fost foarte receptiva si tot ce am vrut mi-a facut si mi-a dat sfaturi foarte bune. Niste oameni minunati si profesionisti. Sala a aratat ca in poze, a fost exact cum am vb si am stabilit.

Muzica noi am avut Dj pe Vali Mocanu de la radio Alpha - a fost super ok, muzica veche frumoasa, el a animat atmosfera si a chemat lumea la dans, a marcat momentele nuntii a fost super
Pentru voce /muzica populara am avut pe Ionica Radu - un om minunat care a cantat supeeerb!! au dansat toti chiar si tinerii, a cantat niste melodii care sa ne reprezinte zona, familia si a cooperat cu invitatii.

nu va recomand floraria Lory - doamna Tatiana din Piata Mare casuta nr 4, din pacate florile nu au fost atat de reusite si mai ales s-au ofilit repede, au picat din buchete....executia lor a lasat de dorit muuult de tot. am trecut peste, dar ca sa nu va enervati ca dati 100 ron pe buchetul de pe masina si in 2 ore s-a ofilit mai bine cautati altceva.

Tortul de la Iepurasul - super buuuun!!!! si a aratat minunat si toata lumea a zis ca si-au adus aminte de copilarie cand au gustat din el pentru ca era asa ca de acasa, cu ingrediente proaspete si ca au simtit laptele din crema si visina era visina si a fost foarte laudat ca abia ne-a ajuns pentru ca s-a cerut portii in plus. Pretul a fost foarte mic sincer imi venea sa le mai dau inca 20 % din valoarea totala a tortului la cat de bun a fost si cum a aratat.

pentru coafura/machiaj/unghii am ales salon Nico si am aratat superb! fetele au avut rabdare, au inteles ce am vrut, am facut probe, m-au ajutat cu sfaturi si a iesit super. iar preturile au fost fooarte mici si mi-au facut si reduceri pentru ca am adus lume la coafor - mama,soacra,domnisoare de onoare. recomand cu drag

Foto/video am lucrat cu ADRIAN CHIRU care a fost minunat- in 2 zile mi-a trimis toate pozele brute, deci asa ceva eu nu am auzit. majoritatea primele poze le trimit dupa 2 sap, el in 2 zile mi-a dat pozele de la nunta si deja acum dupa o sap imi aleg pozele pentru album. si la sedinta foto a fost minunat, ne-am relaxat si amuzat teribil si a avut niste idei super. deci un om caruia se vede ca adora ceea ce face si pune suflet si pasiune. avem niste poze superbeee !!

eu cu acesti oameni am lucrat in Campulung Muscel si am avut o nunta superba, toti au fost profesionisti si au avut niste preturi de bun simt si mai ales ne-au ajutat cu o vorba buna ,cu sfaturi si au avut rabdare. au fost minunati

andreea192305
10.08.2012, 00:09:30
noi in 28 iulie am avut nunta la CIOBANASU si a fost super!!! recomand cu incredere daca doriti o nunta frumoasa si reusita. Am avut invitati din Cluj, Bucuresti, Giurgiu, Maramures, Bihor, Arges si tooooti au fost incantati de mancare - a fost pe placul tuturor desi gusturile si traditiile culinare difereau atat de mult. Daca au reusit sa impace asa gusturi diferite eu zic ca mancarea a fost excelenta, multa si gustoasa.

Aranjatul/decoratul/logistica salii am lucrat cu cei de la Cris Decor - a iesit superb!!! si doamna Geta a fost foarte receptiva si tot ce am vrut mi-a facut si mi-a dat sfaturi foarte bune. Niste oameni minunati si profesionisti. Sala a aratat ca in poze, a fost exact cum am vb si am stabilit.

Muzica noi am avut Dj pe Vali Mocanu de la radio Alpha - a fost super ok, muzica veche frumoasa, el a animat atmosfera si a chemat lumea la dans, a marcat momentele nuntii a fost super
Pentru voce /muzica populara am avut pe Ionica Radu - un om minunat care a cantat supeeerb!! au dansat toti chiar si tinerii, a cantat niste melodii care sa ne reprezinte zona, familia si a cooperat cu invitatii.

nu va recomand floraria Lory - doamna Tatiana din Piata Mare casuta nr 4, din pacate florile nu au fost atat de reusite si mai ales s-au ofilit repede, au picat din buchete....executia lor a lasat de dorit muuult de tot. am trecut peste, dar ca sa nu va enervati ca dati 100 ron pe buchetul de pe masina si in 2 ore s-a ofilit mai bine cautati altceva.

Tortul de la Iepurasul - super buuuun!!!! si a aratat minunat si toata lumea a zis ca si-au adus aminte de copilarie cand au gustat din el pentru ca era asa ca de acasa, cu ingrediente proaspete si ca au simtit laptele din crema si visina era visina si a fost foarte laudat ca abia ne-a ajuns pentru ca s-a cerut portii in plus. Pretul a fost foarte mic sincer imi venea sa le mai dau inca 20 % din valoarea totala a tortului la cat de bun a fost si cum a aratat.

pentru coafura/machiaj/unghii am ales salon Nico si am aratat superb! fetele au avut rabdare, au inteles ce am vrut, am facut probe, m-au ajutat cu sfaturi si a iesit super. iar preturile au fost fooarte mici si mi-au facut si reduceri pentru ca am adus lume la coafor - mama,soacra,domnisoare de onoare. recomand cu drag

Foto/video am lucrat cu ADRIAN CHIRU care a fost minunat- in 2 zile mi-a trimis toate pozele brute, deci asa ceva eu nu am auzit. majoritatea primele poze le trimit dupa 2 sap, el in 2 zile mi-a dat pozele de la nunta si deja acum dupa o sap imi aleg pozele pentru album. si la sedinta foto a fost minunat, ne-am relaxat si amuzat teribil si a avut niste idei super. deci un om caruia se vede ca adora ceea ce face si pune suflet si pasiune. avem niste poze superbeee !!

eu cu acesti oameni am lucrat in Campulung Muscel si am avut o nunta superba, toti au fost profesionisti si au avut niste preturi de bun simt si mai ales ne-au ajutat cu o vorba buna ,cu sfaturi si au avut rabdare. au fost minunati
Merci Frumos Alexandra ptr recomandari...noi am ales deja localul, formatia, foto-video...
acum asteptam sa vedem ce face la anu' :D
Pupici...

andraalexandra
11.08.2012, 11:18:24
sa lasi aici impresii si detalii pentru viitoarele miresici sa aiba loc de insipartie si recomandari sincere

corinnee
13.08.2012, 11:43:58
buna, am si eu nunta anul asta si am foarte mari emotii in ceea ce privesc saloanele. nu stiu unde sa ma programez pt ca am vazut k sunt putine si lumea e nemultumita. va rog veniti cu recomandari, ca am un mare stres. :(:(

corinnee
13.08.2012, 11:54:30
din punctul meu de vedere,va recomand restaurant ciobanasu,pt ca este un restaurant serios,are o eupriveliste minunata, iar personalul de acolo isi da silinta sa-ti satisfaca toate poftele. am avut ocazia sa stau impreajma pregatirilor unei nunti acolo, si va spun ca se da mult interes ca fiecare pereche de miri sa plece multumiti. cei cu decoratiunile de la cris decor este o firma f serioasa, are produse de calitate si nu face nimic in bataie de joc. ei colaborand si cu restaurantul ciobanasu, se ocupa de cele mai mici detalii si pe parcursul nuntii. este o echipa care satisface si cele mai dificile dorinte. ;-);-);-);-)

andraalexandra
13.08.2012, 20:02:14
corinnee - iti recomand salon Nico este cel vis-a-vis de Zichil, sau langa noul Big, langa Bella Dona. Pentru par iti recomand pe Diana ( o tipa blonda ) care este super super buna si draguta. Daca vrei sa vezi ce coc frumos si ce machiaj am avut poti sa dai click pe semnatura mea si o sa ma vezi pe mine miresica. iar preturile sunt fooarte mici in comparatie cu alte saloane
daca vrei pot sa iti dau telefonul tipei care se ocupa de salo- Nicoleta Carmen

Alidra
19.08.2012, 16:18:37
aveti idee cat este taxa de casatorie ?
sincer am uitat complet sa intreb cand am fost sa ma interesez de acte

andraalexandra
21.08.2012, 22:48:36
50 de lei si 2 timbre de la Posta

ioana.mari88
27.08.2012, 02:12:51
Este cineva aici care a facut nunta la Anomis, la terasa? Ce parere aveti? E spatiu suficient? Daca se poate un ajutor cu poze.... Multumesc!

alyyraualx
15.10.2012, 14:05:40
buna, am si eu nunta anul asta si am foarte mari emotii in ceea ce privesc saloanele. nu stiu unde sa ma programez pt ca am vazut k sunt putine si lumea e nemultumita. va rog veniti cu recomandari, ca am un mare stres. :(:(

1.Eu am avut nunta la Meserie,la Mateiasi(Valea Mare), pentru ca am luat teapa de la Casa Cristina(dupa 6 luni m-au sunat ca localul era inchiriat dinaintea mea,vrajeala,si bineinteles ca orasul Campulung era plin de nunti in 18 august) si acum chiar ma bucur pentru teapa luata pentru ca mi-au facut un foarte mare bine!!! Chiar daca nunta mea a fost la cort si nu terminasera domnii de la restaurant sa-si paveze intreg cortul(adica in mijlocul cortului am avut un ciment oribil acoperit in proportie de 40% cu o mocheta ) a iesit o nunta super. Ei mi-au decorat mesele si scaunele, au avut chiar si niste stalpisori cu o arcada mare, asa ca am scapat de costurile unei case de decoratiuni. Aranjamentele pe mese mi le-a facut o prietena cu florile de la incheiere si au iesit super. Mancarea a fost fff buna si aperitivul incarcat la 85 lei/ persoana. Ospatarii au fost foarte ok. Ii platesti cu cat vrei in functie de ce pretentii ai de la ei. Eu am avut bar la bauturi si am avut pretentia ca ospatarii sa stea mereu pe langa mese si sa i intrebe pe invitati ce mai vor de baut, si le am dat 150 lei /persoana. S-au miscat rapid!!
2. Tortul evident de la Iepurasul pricomigdala cu select. Patroana e super ok, adica e singura comercianta pe care am intalnit-o care mi-a zis sa nu comand asa mult tort pentru ca nu o sa mai ramana atatea persoane pana la sfarsit!!! Rar gasesti patroni care sa nu-ti bage pe gat tot ce ua iei de vanzare. Plus ca am platit dupa nunta tortul...asa k a fost super ok. Tuturor le-a placut tortul!!!
3. Buchetele de mireasa si nasa si lumanarile de cununie le-am luat de la floraria aceea la la Romarta(vis-a-vis de fantana arteziana din centru). Florile au fost super ok,nu s-au ofilit.Am avut buchetele cu trandafiri crem,trandafirei crem si frezie galbena. Au iesit super. Nasa a avut pe rosu trandafirii mari si pe crem trandafireii si frezia. Ni le-a facut cum am vrut noi pana la cele mai mici detalii.(de ex. lungimea cozilor florilor: eu am vrut cozile sa fie mai lungi si nasa mai mici).Iar lumanarile de cununie au fost la fel ca buchetele plus niste crizanteme albe ca sa nu para gol buchetul pt ca l-am avut pe rotund. a costat cam 800 de lei.
4. Fotograful l-am avut din Rucar.Un om integru si foarte de treaba si PROFESIONIST, ca asta e cel mai important. M-a costat cam 1500 de lei. A venit si vineri la cununia civila. Apoi sambata de dimi pana cand s-a terminat nunta a doua zi. Pozele au fost super si filmarea la fel. Le am primit in cateva zile.Fotobookul a iesit super(s-a incadrat in cei 1500 lei), pozele le am primit pe un dvd. Filmarile(au fost 5 dvd-uri,pe fiecare dvd era cate o poza ) au fost puse intr-o carcasa super cu coperta cu poza noastra.Am primit inca o carcasa identica cu prima la fel cu cele 5 dvd-uri pe care am facut-o cadou nasilor .:x
5. Si nu in ultimul rand luna de miere:x:x:x .Am petrecut o saptamana RELAXANTA ,pentru ca ne-a solicitat mult nunta, in Corfu.A fost super.Am mers cu masina pentru ca era pacat sa pierdem frumusetile de acolo stand intr-un singur loc. Am gasit cazare ff ieftina si ne-am bucurat de fiecare regiune a insulei(in fiecare zi mergeam cu masina la o alta plaja).
Cam atat de la nunta mea. Sa va bucurati din plin de momentele nuntii, sa nu irositi nici macar un minut!!! Sa nu lasati stresul sa va copleseasca pentru ca o sa regretati mai tarziu!!! Daca va intereseaza si altceva sau aveti vreo nelamurire PM anytime

alyyraualx
15.10.2012, 14:17:15
corinnee - iti recomand salon Nico este cel vis-a-vis de Zichil, sau langa noul Big, langa Bella Dona. Pentru par iti recomand pe Diana ( o tipa blonda ) care este super super buna si draguta. Daca vrei sa vezi ce coc frumos si ce machiaj am avut poti sa dai click pe semnatura mea si o sa ma vezi pe mine miresica. iar preturile sunt fooarte mici in comparatie cu alte saloane
daca vrei pot sa iti dau telefonul tipei care se ocupa de salo- Nicoleta Carmen

:)) Eu ti-l recomand pe cel din Kaufland. Acolo m-am aranjat eu cu nasa. Ne-a costat 150 lei / persoana cocul + machiajul. Plus ca eu am uitat sa-mi mai cumpar ceva de pus in par(in afara de voal) si Ramona a fost foarte inventiva si a rupt niste petale de flori si mi le-a prins in par si a iesit super. Plus cateva agrafe cu pietricica pe care le-a gasit prin sertar. Iar coafura a iesit exact cum am vrut, un coc light, pentru ca nu am vrut un coc super elaborat si foarte strans(sa-mi tina parul lipit de pielea capului). Si au lucrat si foarte repede!!!

Miss_M
18.12.2012, 22:37:47
Buna fetelor! Stiti cumva daca exista vreo agentie sau cineva care organizeaza nunti in Campulung, gen wedding planner? Nu mai stau in Campulung de multi ani dar as vrea sa-mi fac nunta acolo. Nu reusesc sa-mi organizez singura totul.

Eya
28.12.2012, 17:28:01
Buna miresici...
Am si eu nunta anul viitor la Imperial Ballroom Campulung... Poate sa-mi dea cineva detalii despre meniu, ospatari si restul??? Ce parere aveti?
Pupici.

O parere foarte buna avand in vedere ca acolo am ales si noi sa facem nunta! Mi se pare cel mai frumos si elegant local din Campulung! Am fost la cateva nunti acolo si pot sa te asigur ca mancarea este foarte buna iar in privinta ospatarilor nu am nimic de reprosat, au fost foarte atenti in permanenta! In ceea ce priveste meniul, din punct de vedere al pretului nu difera de celelalte restaurante din zona, intre 100-150 ron aproximativ, in functie de ceea ce iti doresti, insa meniul pentru fiecare nunta il stabilesc cam inainte cu o luna, in functie de nivelul preturilor din perioada respectiva. Adica e normal sa nu faca meniurile de la inceputul fiecarui an, ca daca avem inflatie in cursul anului respectiv de X%, tot cu atat va creste si oferta meniurilor! Iti doresc spor si bafta la pregatiri!:x

truli
26.01.2013, 11:39:51
Buna fetelor!
As avea si eu o intrebare: cunoasteti in Campulung o locatie cu 40-50 de locuri plus spatiu de dans? M-ar interesa pentru o nunta restransa, intima, eleganta. As dori o sala nici foarte mare dar nici inghesuita, sa fie totul aerisit.
Multumesc anticipat pentru ajutor!

ingerashul
16.09.2013, 18:42:40
Buna miresici......
Am si eu nunta anul viitor la Anomis.....As dori si eu cateva detalii despre local daca se poate........:*