PDA

Versiunea completa : Coafura/machiaj in Tulcea

Pagini : [1] 2

ANCA
26.07.2006, 20:13:46
hello hello! si eu am facut nunta in TL (pe 4 iunie), daca mai ai ceva nelamuriri....coafeza,dj,cameramanul...spune!:) spor la pregatiri!
scuze pt intarzierea cu care iti dau raspunsul,in primul rand felicitari si CASA DE PIATRA.Chiar asa vrea sa stiu unde te-ai coafat (eu asa vrea un coc cu multi zulufi)si unde te-ai machiat(eu as vrea un contur la ochi cu o culoare inchisa normal dar nu tus si cred un roz in mai multe nuante bineinteles si putin sclipici ca doar sunt mireasa)Poti sa-mi recomanzi ceva?Astept raspuns de la tine.Cu dj ,cameramanul am rezolvato din timp dar te-as intreba cat te-a costat pe tine cameramanul.Inca ceva la starea civila cu cat timp inainte ai fost sa te programezi?Am inteles ca nu te programeaza chiar atunci cand duci actele se poate si mai devreme.

axara_me
27.07.2006, 12:13:51
scuze pt intarzierea cu care iti dau raspunsul,in primul rand felicitari si CASA DE PIATRA.Chiar asa vrea sa stiu unde te-ai coafat (eu asa vrea un coc cu multi zulufi)si unde te-ai machiat(eu as vrea un contur la ochi cu o culoare inchisa normal dar nu tus si cred un roz in mai multe nuante bineinteles si putin sclipici ca doar sunt mireasa)Poti sa-mi recomanzi ceva?Astept raspuns de la tine.Cu dj ,cameramanul am rezolvato din timp dar te-as intreba cat te-a costat pe tine cameramanul.Inca ceva la starea civila cu cat timp inainte ai fost sa te programezi?Am inteles ca nu te programeaza chiar atunci cand duci actele se poate si mai devreme.

multumesc de urari!
de coafat, iti explic insa nu stiu cum se numeste, eu nu sunt din TL si inca nu am invatat denumirile strazilor, zonelor...dar coaforul este langa un magazin, cronos.iti atasez o poza sa vezi cocul, mie mi-a placut f mult ce mi-a facut.un fel de coc spaniol zicea ea. in 30 min eram gata si spre deosebire de buc, m-a costat la sfert!!! inainte de nunta cu vreo cateva saptmani mi-am facut unul de proba sa vad si ce poate coafeza si cum imi "sade". iuliana parca o cheama:)f tare tipa.si lui mom i-a facut ca lumea:)
de machiat, am inteles ca fardeaza si acolo insa pe mine m-a fardat o prietena acasa.
despre dj si cameraman am fost super mega multumita!!!cameramanul ne-a inserat si poze de cand eram mici inaintea nuntii si tot felul de chestii interesante:P. si a fost 5 mil.
in legatura cu starea civila, noi am facut la buc actele. dar de programat, de fapt tb sa te duci inainte sa vb cu tipele de acolo si in fct de data in care vrei sa aiba loc cununia iti spun ele zia exacta cand sa depuneti actele.
gata...spor in pregatiri si incredere!!

andya
09.08.2006, 16:12:44
Buna fetelor...si eu fac nunta in Tulcea. Noi stam acum in Bucuresti...am
ramas aici dupa ce am terminat facultatile si de nunta ne este foarte greu sa
ne ocupam de la distanta. E bine ca v-am gasit pe voi, asa mai aflu si eu
cate una-alta.

La starea civila, cand faci programarea, trebuie sa fim prezenti amandoi?
Pentru noi e foarte greu sa venim in Tl in timpul saptamanii. Se pot face oare
programari si in weekend. Voi cele care ati trecut prin asta, cum ati facut?

Mai am o problema, legata de coafor...daca de cel putin 5 ani sunt plecata
din Tulcea nu stiu cum si unde se lucreaza bine. Eu n-as vrea coc...si ma
gandesc ca doamnele de la coafor sunt obisnuite numai cu cocuri...stiti vreun
coafor mai non-conformist (nu foarte)?

Casa de piatra tuturor!

axara_me
10.08.2006, 09:34:55
Mai am o problema, legata de coafor...daca de cel putin 5 ani sunt plecata
din Tulcea nu stiu cum si unde se lucreaza bine. Eu n-as vrea coc...si ma
gandesc ca doamnele de la coafor sunt obisnuite numai cu cocuri...stiti vreun
coafor mai non-conformist (nu foarte)?

Casa de piatra tuturor!

e...nu neaparat! tipele de la coafor iti fac ce vrei tu... important este sa faci o proba inainte cu vreo sapt doua cu tot cu voal si coronita sa vezi ce iese, sa nu ai surprize...:)

andya
10.08.2006, 11:35:49
e...nu neaparat! tipele de la coafor iti fac ce vrei tu... important este sa faci o proba inainte cu vreo sapt doua cu tot cu voal si coronita sa vezi ce iese, sa nu ai surprize...:)

Proba la coafor costa? Daca da...costa la fel de mult ca atunci cand imi face coafura definitiva pentru nunta? Oricum nu stiu care sunt preturile in Tulcea...dar tin minte ca anul trecut m-am tuns la un salon nou de langa hotelul select si era cam dublu pretul fata de bucuresti ..m-am cam speriat.

andya
10.08.2006, 11:52:23
ai vazut vreodata sala de cununii din tl ?

la cununia civila m-am programat cu 2 sapt inainte, nu era coada.. ora se fixeaza in fct de cate cununii sunt in ziua respectiva. adica daca sunt 3 cununii si fiecare cuplu vrea :unu dimineata, unu la pranz si unul seara, o sa ii puna pe toti incepand cu ora 14.00(sa zicem) .. la rand.. dureaza 10 min, te intampina cu mars nuptial tare, tare in boxe, apoi intri in sala.. e fff misto asa.. se simte ca e ceva festiv... iar despre sala de cununii numai cuvinte de lauda, aplice ff frumoase pe pereti(aprinse si ziua- dau fff bine in poze), aranjata cu gust, mocheta, jaluzele vreticale, sunt cateva trepte pe care o sa stati voi in fata ofiterului de cununie, adica mai la inaltime decar restul invitatilor... ffff misto.. da-mi PM cu adresa de mail sa iti trimit cateva poze sa vezi... asa.. si cu coafatul: la un salon de cosmetica de peste drum de blocul meu.. str. pacii... fara programare, m-am dus acolo. de fapt nu vroiam nimic la par, il vroiam liber, dar la rugamintile mamelor.. e o tanti care e specializata pe chestii de ocazie. m-am dus si i-am zis ca "vreau ceva, nu stiu ce.. nu ma intereseaza, da sa imi faca ceva" ca am cununie civila si nu scap de mama si de soacra daca nu ma coafez.. nu i-am dat nici o indicatie... am fost fff multumita de ceea ce a facut in capul meu... fff multumita.. daca iti trimit poze pe mail o sa pun si una cu coafura.. pup

As vreau si eu sa vad ce coafura ai avut? Se poate?

vicky
10.08.2006, 23:28:17
As vreau si eu sa vad ce coafura ai avut? Se poate?

am impresia ca ai vazut deja pozele de pe forum.. hi... coafura nu a fost fff sofisticata, dar eu oricum nu vroiam nimic facut la par.. asa ca pana la urma am fost multumita.. daca mai vrei poze scrie-mi pe adresa mea de mail(ti-am scris in PM).. saluta-l si pe silviu

pup

axara_me
11.08.2006, 13:35:04
Proba la coafor costa? Daca da...costa la fel de mult ca atunci cand imi face coafura definitiva pentru nunta? Oricum nu stiu care sunt preturile in Tulcea...dar tin minte ca anul trecut m-am tuns la un salon nou de langa hotelul select si era cam dublu pretul fata de bucuresti ..m-am cam speriat.

da, normal ca te costa, insa acolo unde m-am coafat eu, mi-a luat cat pt un tuns in buc asa k....
pt proba am dat 150 sau 200 iar cocul final cu voal in ziua nuntii parca tot 200 sau 250 oricum...ff putin si a lucrat super.vezi k mi-am atasat o poza intr-un post si am vb si despre locul unde mi l-am facut!! numai bucurii!!papa

andya
24.08.2006, 15:22:50
Miresele din Tulcea nu mai intra pe site?
Am ramas singura?

Abia astept sa ajung in weekend acasa (TL) ca sa fac si eu programari la tot ce trebuie facut asa mai dinainte...
Am inteles ca si la coafor trebuie facuta programarea cu 1 luna inainte. Deja m-am hotarat sa fac la Carmen...ca am vazut coafura unei miresici care si-a facut acolo si e pe gustul meu.
Cred ca o sa-mi faca foarte usor coafura din avatar...acum sa vad cum o face sa tina toata noaptea...

andya
12.09.2006, 10:21:18
Unde ti-ai facut rochia cu aproape 3 mil de lei? in TL?
Cu cat timp inainte ai venit in tara?
Ti-am vazut albumul e super de la rochie pana la aranjamentul salonului.
Firma care ai angajat-o iti decoreaza localul cu ce culori vrei tu?
Cat despre par eu nu vreau coc, ce imi pot face la par? Il am pana mai jos de umeri.

La par, mergi la Carmen la coafor, in spatele blocurilor la Spicu. Mie mi-au placut miresele coafate acolo si nu te lasa sa pleci pana nu-ti place. Verisoarei iubitului meu, care nu era hotarat daca vrea coc sau nu, i-a facut 3 coafuri pana cand i-a placut una si pretul a ramas doar pt o coafura. Si mie imi trebuie una ca ea, cu multa, multa rabdare si pricepere.

mopydopy
12.09.2006, 12:23:50
La coafor Carmen , cea care se ocupa de coafuri pt mirese se numeste ADINA e o tinerica si o draguta dar trebuie clar stabilit rezervarea pt data de ca sa nu va treziti ca aflati in ultimul moment ca nu o sa poata sa va faca.(eu asa am patit:()

andya
12.09.2006, 17:23:21
La coafor Carmen , cea care se ocupa de coafuri pt mirese se numeste ADINA e o tinerica si o draguta dar trebuie clar stabilit rezervarea pt data de ca sa nu va treziti ca aflati in ultimul moment ca nu o sa poata sa va faca.(eu asa am patit:()

Eu am stabilit de acu vreo 2-3 saptamani...nici nu stiu cat timp a trecut. Orcium cu cel putin o luna inainte de nunta e bine sa mergi...eu am fost mai devreme.

vicky
12.09.2006, 17:25:47
unde e coafor CARMEN?.. CAT COSTA COAFURA DE MIREASA?

andya
12.09.2006, 17:27:39
unde e coafor CARMEN?.. CAT COSTA COAFURA DE MIREASA?

Pai treci strada de la Egreta spre Spicu...si intrii printre blocuri...si te uiti in dreapta si ai sa vezi coaforul carmen.

ANCA
12.09.2006, 19:08:28
La Carmen sunt preturi foarte piperate dar,o data esti mireasa nu?;-)

andya
12.09.2006, 21:51:18
La Carmen sunt preturi foarte piperate dar,o data esti mireasa nu?;-)

Pe bune? Pai eu am auzit ca e 450 mii lei vechi o coafura de nunta. Eu mi-am facut programare dar nici macar n-am intrebat pretul. Voi care stiti ca ar fi?

ANCA
13.09.2006, 09:26:51
De exemplu acum un an jumate un pensat la carmen era 80 iar in rest nu depasea 50.Si mai e faza ca sunt preturi mai mari pt coc de mireasa,coc de nasa .Chiar sunt curioasa am cautat nr si nu am gasit sa sun sa intreb,dar eu mi-am facut un coc nebigudat relativ simplu la un coafor fara renume si mi-a luat 400 .Cand afli spune-mi si mie

andya
13.09.2006, 10:32:06
De exemplu acum un an jumate un pensat la carmen era 80 iar in rest nu depasea 50.Si mai e faza ca sunt preturi mai mari pt coc de mireasa,coc de nasa .Chiar sunt curioasa am cautat nr si nu am gasit sa sun sa intreb,dar eu mi-am facut un coc nebigudat relativ simplu la un coafor fara renume si mi-a luat 400 .Cand afli spune-mi si mie

eu am sa merg pe 23 sa mai discut de pret si ora programarii...dar daca aflii tu prima, chiar te rog sa ne spui.

mopydopy
13.09.2006, 11:55:42
Mie mi-au zis ca m-ar ajunge 450 mii !LA cARMEN

andya
13.09.2006, 12:01:45
Verisoara sotului meu a vrut coc..si apoi si-a dat ea seama ca nu-i sta bine cu coc...si fara poza , fara idei, coafezele de acolo s-au chinuit si i-au facut 3 frezuri ...nu i-au luat banii decat pe una. Asta mi se pare de apreciat. Cred ca in alta parte i-ar fi cerut bani pt tot efortul...ca nu era vina lor ca acea coafura aleasa de mireasa n-o avantaja. Ce a iesit pana la urma a fost super, cel putin mie asa mi s-a parut. A iesit ceva pe gustul meu.
Apropo de coafoare...la epilat mergeti cu o zi inainte sau in aceeasi zi? Eu ma gandeam cu o zi inainte. Ca e riscant la un coafor la care n-ai mai fost. M-am mai dus eu o data acasa cu fata rosie si umflata si trebuia sa ajung la petrecrea unei firme.

andya
13.09.2006, 12:05:30
Mie mi-au zis ca m-ar ajunge 450 mii !LA cARMEN

Mie mi se pare rezonabil pretul. Dar am si eu o intrebare. Voalul se prinde in coafura. Merg cu voalul in brate pana la coafor si apoi ma intorc cu voalul in cap? Ca doar nu ma imbrac in mireasa atunci. E foarte aproape de mine coaforul, dar decat in trening si cu voal in cap, mai bine cu masina si ma ascund. La cele care ati facut deja nunta cum a fost?

mopydopy
13.09.2006, 12:08:52
Andya, voalul meu a fost prins de un pieptan!si cu acel pieptan mi-a impins nasa ,voalul sub coc!asa ca nu am plecat de la coafeza cu nici un voal prins. Ea mi-a facut doar coafura de asa natura incat sa-mi poata fi bagat sub coc acel voal !

andya
13.09.2006, 12:23:37
Andya, voalul meu a fost prins de un pieptan!si cu acel pieptan mi-a impins nasa ,voalul sub coc!asa ca nu am plecat de la coafeza cu nici un voal prins. Ea mi-a facut doar coafura de asa natura incat sa-mi poata fi bagat sub coc acel voal !

Eu vreau voalul prins de diadema - coronita. Cred ca am sa merg sa intreb si la coafor si pastrez masina disponibila in ziua aia ca sa fug cu ea. Am mai auzit de mirese care fac asa.
De machiat, s-a machiat cineva la Carmen? Sa ma las pe mana lor? Sau stiti pe cineva mai bun? Nu as vrea sa ma plimb de la un coafor la altul in ziua nuntii....de preferat ar fi sa machieze la carmen bine.

mopydopy
13.09.2006, 12:49:36
Cu machiajul nu stiu ce sa zic !Mana mea e cea mai buna la faza asta!Niciodata nu mi-a placut ce mi-au facut altii in materie d emachiaj!Nu am nici macar idee cat ar putea costa machiatul la coafor.

ANCA
13.09.2006, 12:51:54
Am sunat la carmen si nu da astfel de informatii prin telefon AIUREA daca aflii sa-mi spui si mie

andya
13.09.2006, 17:37:59
Am sunat la carmen si nu da astfel de informatii prin telefon AIUREA daca aflii sa-mi spui si mie

Eu nu pot sa sun...ca la mobil incerc sa fac economie, iar la munca ma omoara sefu daca vede pe desfasurator nr de tl. Daca mai sunati spuneti si voi ca stati in alt oras, bucuresti de ex., si ca nu aveti cum altfel sa aflati. Trebuie sa va zica. Doar nu sunt confidentiale preturile, ce naiba.

vicky
13.09.2006, 18:00:58
am sunat acum...
i-am facut :))

ca nu pot sa zica la telef, ca sa ma duc acolo.. i-am intrebat direct cum cred ei ca isi fac clienti daca nu pot da informatii minime.. si a zis ca un coc de mireasa este 5-600.000 in fct de ce vreau..
deci se poate:))

andya
13.09.2006, 18:07:55
am sunat acum...
i-am facut :))

ca nu pot sa zica la telef, ca sa ma duc acolo.. i-am intrebat direct cum cred ei ca isi fac clienti daca nu pot da informatii minime.. si a zis ca un coc de mireasa este 5-600.000 in fct de ce vreau..
deci se poate:))

Se poate, normal...dar au cam scumpit preturile...asta nu e bine.

ANCA
13.09.2006, 18:25:12
Credeti ca nu am vrut sa va spun???????????????????????????????

vicky
13.09.2006, 18:47:29

nu, nu a crezut nimeni asa ceva :) .. cred ca toate am crezut ca cele care raspund la CARMEN nu isi dau seama cum sa atraga clientii.. ca doar nu e mare lucru sa dai informatia asta..
te pup..

andya
13.09.2006, 20:29:33

Nu cutisor...nu asta am vrut sa zicem. Ci doar ca daca alea de acolo sunt scorpii si nu vor sa-ti spuna, trebuie sa te iei un pic de ele. E absurd ceea ce fac. Cum sa nu vrei sa dai preturile clientilor care suna? Sunt complet nebune cred.

Nici macar o secunda nu m-am gandit ca nu vrei sa ne spui preturile...N-aveai nimic de castigat...oricum le-am fi aflat la fata locului. Deci stai linistita. :*

Cum esti? Vine nunta repede peste tine...bebelu' ce face?:*

bambytza
17.09.2006, 17:08:29
acum am citit ce ati scris in urma si sa stiti ca in privinta cocurilor si machiajului foarte bine se descurca si fetele de la salon alina .
nu stiu daca ati fost acolo,dar eu acolo merg mereu si sunt foarte multumita!si preturile sunt accesibile !nu arata cine stie ce salonul,dar cred ca cel mai mult conteaza mana de lucru!nu?

vicky
20.10.2006, 21:20:06
seara buna,

-ieri vopsit parul la coafor "adela" coafeza meseriasa, 2 tuburi de wella + manopera 950.000 :O:O:O. tot ieri pensat+ vopsit sprancene :)) :)) nu ma mai recunosc asa :)) :)) + manichiura
- azi alergat dupa vin, mere, struguri, sucuri, ape... si carat totul la restaurant.. plus luat cozonacii , cornuletele, saleurile.. offffffff
- maine la 12.00 e machiatul la coafor pe isacciei, la 12.30 am programarea la coafat, cu nasa, tot la "adela''.. sau cum s-o numi..
- in 2 zile au anuntat ca "a intervenit ceva" cam 10-12 persoane.. chiar acum 15 min a sunat mama la o colega, si asa a aflat ca "a intervenit ceva" si colega nu mai poate veni :(( :((
ma mir cum de nu le crapa obrazul de rusine sa anunte vineri seara, la 21.00 ca nu mai vin la nunta de sambata.. macar daca ar fi sunat din proprie initiativa!!
- asa, maine la coafat ma duc cu diadema si voalul. sa il prinda acolo. ca daca ma lasa sa le pind eu acasa, la revedere, nu mai pun nimic..
- in seara asa ii asteptam pe nasi la tulcea.. si cred ca o sa vina pe la 00.00 ... cam asa.. m-am cam suparat.. ca in loc sa stam si noi in seara de dinaintea nuntii linistiti, sa facem o baie calda, sa ne uitam la tv, ceva, sa ne asezam dupa atat agitatie, sa mai numaram o data invitatii :)) :)) .. trebuie sa ii asteptam , sa ii cazam, sa le dam darul, sa facem conversatie, si o sa ne lungim pana la 02.00.. asta e singura suparare...
- in rest, multa oboseala, ne-am ocupat de toata alergatura asta singururi, de fapt cu tata .. care a carat si el baxuri cu apa :).. dar atat.. frate-miu vine maine in tulcea, socrii maine la pranz, cumnata la fel, verii si ei, ... toti.. :(( :)

NND
27.10.2006, 12:28:51
Neata
pt bambyta ... da stiu o formatie bua da-mi mesaj privat sa-ti dau un nr.

pt nnd .... da un local mic si intimi pt nunti s-a facut la fostul restaurant ciuperca din vale, e f frumos am vazut o nunta acolo ... si au si terasa..e super pt ceva intim .. si nu cred ca e scump.
pup
pa

Merci Liliana! o sa vad in final ce o sa fac!
Pt Andya!

andya
27.10.2006, 15:55:15
Pt Andya!

Mersi frumos. Pe astea le-am cules si eu de pe net. Cred ca prima e foarte dragutza...numai ca eu vreau diadema, nu flori. Acum trebuie sa ma sfatuiesc si cu coafeza. Uff...mai am o saptamana:-SS

NND
28.10.2006, 10:37:51
Cred ca o poti inlocui si cu diadema, trebuie sa vorbesti cu coafeza!
Multa bafta!!!!!!!!!!!!

bambytza
29.10.2006, 16:35:30
eu am fost la nunta prietenei mele acum 2 saptamani .ea are parul lung si ondulat si l-a coafat la salon alina pe gavrilov corneliu.as pune poza ,dar.....nu stiu cum.:(

andya
13.11.2006, 11:47:42
V-am pus aici cateva poze, ca yahoo-ul face figuri si stiu ca sunt cateva dintre voi nerabdatoare sa vada pozele. Primele sunt de acasa unde m-a gatit nasa....am pus si fatza lui iubu cand m-a vazut. Si mai pun acum niste poze.

NND
14.11.2006, 13:03:19
Nu am cum sa le atasez pe toate aici ca sunt peste o mie numai cele facute de fotograf...plus cele de la prieteni nu stiu cate sunt....Sper sa va placa.

Felicitari!!!!!!!!!!!! si multa fericire!
Eram f curioasa pt coafura, ti-a iesit super asa vreau si eu.
Unde ti-ai facut-o? Cat te-a costat?

andya
14.11.2006, 16:42:21
Felicitari!!!!!!!!!!!! si multa fericire!
Eram f curioasa pt coafura, ti-a iesit super asa vreau si eu.
Unde ti-ai facut-o? Cat te-a costat?

Mersi pt compliment. Coafura am facut-o la Carmen...daca te face Adina sigur iti iese bine...mie jumatate de cap mi-a facut-o Adina si a iesit misto, iar cealalta mi-a facut-o o incepatoare si a reparat apoi Adina. Machiajul tot acolo l-am facut. Manichiura la fel. Nu mai stiu exact preturile ca era mare harmalaie...eram cu mama, nasa si domnisoara de onoare dupa mine. Cred ca a costat 500.000 lei coafura, 160.000 manichiura - ca aveam model si machiajul chiar nu mai stiu. Oricum du-te cu cateva zile inainte sa faci si un tratament facial si o sa fie si mai misto - e 500.000...eu mi l-am facut si a fost super...si tipa de la cosmetica, Ana, e o dulceata.

NND
18.11.2006, 12:51:54
multumesc de urari!
de coafat, iti explic insa nu stiu cum se numeste, eu nu sunt din TL si inca nu am invatat denumirile strazilor, zonelor...dar coaforul este langa un magazin, cronos.iti atasez o poza sa vezi cocul, mie mi-a placut f mult ce mi-a facut.un fel de coc spaniol zicea ea. in 30 min eram gata si spre deosebire de buc, m-a costat la sfert!!! inainte de nunta cu vreo cateva saptmani mi-am facut unul de proba sa vad si ce poate coafeza si cum imi "sade". iuliana parca o cheama:)f tare tipa.si lui mom i-a facut ca lumea:)
de machiat, am inteles ca fardeaza si acolo insa pe mine m-a fardat o prietena acasa.
despre dj si cameraman am fost super mega multumita!!!cameramanul ne-a inserat si poze de cand eram mici inaintea nuntii si tot felul de chestii interesante:P. si a fost 5 mil.
in legatura cu starea civila, noi am facut la buc actele. dar de programat, de fapt tb sa te duci inainte sa vb cu tipele de acolo si in fct de data in care vrei sa aiba loc cununia iti spun ele zia exacta cand sa depuneti actele.
gata...spor in pregatiri si incredere!!

Axara ce cameraman ai avut? din Tl?
ti-a facut si foto in pretul acela sau fara foto?
M-ar interesa un nr de tel.
mercic!

violeta81
20.03.2007, 10:05:38
gata fetelor m-am linistit, am trimis-o pe mama si a vorbit cu preotii de la biserica cu ceas si ei i-au spus ca in iunie se pot face nunti pe 7 si pe 21 iunie, drept urmare am mutat nunta pe 21 iunie, bine ca am gasit local. de acum pot sa ma gandesc si la altele. pupici.
mie imi va trebui un coafor si un salon de machiaj in tulcea. ce ma sfatuiti, ce a mai aparut nou in materie de coafuri si machiaj in tl, eu sun plecata de 6 ani

NND
20.03.2007, 11:52:48
gata fetelor m-am linistit, am trimis-o pe mama si a vorbit cu preotii de la biserica cu ceas si ei i-au spus ca in iunie se pot face nunti pe 7 si pe 21 iunie, drept urmare am mutat nunta pe 21 iunie, bine ca am gasit local. de acum pot sa ma gandesc si la altele. pupici.
mie imi va trebui un coafor si un salon de machiaj in tulcea. ce ma sfatuiti, ce a mai aparut nou in materie de coafuri si machiaj in tl, eu sun plecata de 6 ani

Aceeasi problema am si eu! fetelor astept pareri despre coafor. Am citit mesajele voastre din urma dar nu ma pot decide, deja ar cam trebui sa ma programez. Multumesc!

daria27
11.05.2007, 23:30:30
M-am documentat de pe aici cam 2 zile,si cred ca mai am cam o sapt de citit tot ce ma intereseaza#:-S Sunt atat de multe informatii......dar daca nu esti acasa ,cam greu de rezolvat.As fi foarte recunoscatoare daca cineva mi-ar trimite pe pm nr unui camearama si fotograf.[-o<
si daca ma-ar putea ajuta cineva cu o coafeza care vine la domiciliu,pt ca viitorul miresel vede cam complicata deplasarea pana Tulcea in ziua nuntii

mirelus
03.09.2007, 17:09:52
Fetelor ajutati-ma si pe mine cu coaforul...unde v-ati aranjat....eu vreau coc..!Stiti pe cineva de la Carmen care lucreaza bine...am auzit ceva dar nu stiu sigur...!
Merci....

ELISA25
18.09.2007, 20:37:44
Fetelor ajutati-ma si pe mine cu coaforul...unde v-ati aranjat....eu vreau coc..!Stiti pe cineva de la Carmen care lucreaza bine...am auzit ceva dar nu stiu sigur...!
Merci....
La Carmen e o fata pe nume Adina,m-a coafat pe mine la nunta.E singura din toata Tulcea pe care ti-o pot recomanda.Eu am fost f. f. multumita.

ANCA
18.09.2007, 20:44:49
La Carmen e o fata pe nume Adina,m-a coafat pe mine la nunta.E singura din toata Tulcea pe care ti-o pot recomanda.Eu am fost f. f. multumita.
Pune si tu niste poze sa vada si fata aia poate nu aveti aceleasi gusturi.

mirelus
19.09.2007, 09:27:47

Multumesc Elisa...mi-am facut deja programare acolo...si sper sa fie bine!
Fetelor ieri mi-am luat rochita.....a iesit supeerrr...asa ca o recomand la toata lumea pe doamna Mia...!
Poze nu am reusit sa fac cu telefonul...ies naspa...pun dupa nunta!
Va pup...si spor la pregatiri la toate miresicile din octombrie...ca mai avem putin!

NND
19.09.2007, 09:56:23
Multumesc Elisa...mi-am facut deja programare acolo...si sper sa fie bine!
Fetelor ieri mi-am luat rochita.....a iesit supeerrr...asa ca o recomand la toata lumea pe doamna Mia...!
Poze nu am reusit sa fac cu telefonul...ies naspa...pun dupa nunta!
Va pup...si spor la pregatiri la toate miresicile din octombrie...ca mai avem putin!

Buna, unde ti-ai facut rochia, IN CAT TIMP?
COSTURI? CINE E D-NA MIA?
MA INTERESEAZA SI ADRESA CA SORA MEA ARE NUNTA PE 3 NOV SI A INTRAT IN CRIZA DE TIMP. MULTUMESC! ^:)^

mirelus
19.09.2007, 11:00:31
Buna, unde ti-ai facut rochia, IN CAT TIMP?
COSTURI? CINE E D-NA MIA?
MA INTERESEAZA SI ADRESA CA SORA MEA ARE NUNTA PE 3 NOV SI A INTRAT IN CRIZA DE TIMP. MULTUMESC! ^:)^

Buna NND,
Doamna Mia are atelier langa pasajul Sf Gheorghe...in spatele bisericii..unde intoarce tramvaiul 21(asta daca sora ta sta in Bucuresti)!Mi-a facut rochita intr-o luna..pe 18 aug mi-a luat masuri si pe 18 sept am luat rochita...fara nici o proba1Modelul este cel din avatar...!Rochita a costat 1200ron si voalul 60ron!Daca mai vrei detalii tr PM..
M-as bucura daca te-am ajutat....cum si informatiile tale mi-au fost de folos!Bafta..!
Te pup

mirelus
27.09.2007, 16:57:05
Buna
sa aveti o nunta frumoasa... sa fiti optimiste si o sa vedeti ca trece totul..repde
va pup
incerc sa incarc iar poze
sper sa mearga

pupiki

Ai fost foarte frumoasa Liliana....
Imi place mult coafura ta...unde te-ai facut?

Liliana_D
28.09.2007, 13:00:12
pentr Mirelus: La Ana la salon CHic in piata noua ... si machiaj tot acolo la Lili
O zi buna

mirelus
28.09.2007, 15:35:28
pentr Mirelus: La Ana la salon CHic in piata noua ... si machiaj tot acolo la Lili
O zi buna

Multumesc mult Liliana...
Eu am programare la Carmen...credeam ca acolo te-ai facut!
Pup

violeta81
09.01.2008, 21:07:16
buna fetelor,nu am mai scris de mult ce-i drept, acum am intrat panica in ceea ce priveste coafura:-SS , deoarece eu sunt plecata de mult timp din tulcea si nu mai sunt la zi cu cele mai bune coafeze.asadar recomandati-mi si mie o coafeza buna, va rog^:)^

violeta81
09.01.2008, 21:46:07
buna fetelor, va rog, ajutati-ma si pe mine cu gasirea unui salon de coafat, sau o coafeza buna in tulcea, la rina?voi ce parerre aveti. ce mai e nou in materie de saloane, eu sunt plecata de multa vreme si in iunie am nunta, si nu stiu unde s ama coafez

taty_ana
09.01.2008, 21:49:09
buna fetelor, va rog, ajutati-ma si pe mine cu gasirea unui salon de coafat, sau o coafeza buna in tulcea, la rina?voi ce parerre aveti. ce mai e nou in materie de saloane, eu sunt plecata de multa vreme si in iunie am nunta, si nu stiu unde s ama coafez
sunt mai multe firme bune in Tl...acum depinde de fiecare...

mirelatulcea
09.01.2008, 22:19:49

buna violeta, eu sunt mai noua pe aici dar sunt adepta salonului carmen.
tot timpul am auzit lucruri minunate despre ea. si ti-o recomand cu toata caldura.

violeta81
10.01.2008, 09:52:34
ce-mi puteti spune de realizarea unui machiaj profesional, manichiura ?unde le pot face?

taty_ana
10.01.2008, 11:25:56
ce-mi puteti spune de realizarea unui machiaj profesional, manichiura ?unde le pot face?
am inteles ca la rina, machiajul e super...e profesional..in ceea ce priveste unghiile, eu cred ca mi le voi face pe babadag, la roxy...:*

mirelatulcea
10.01.2008, 12:36:17

te rog sa imi spui ca nu am inteles, tu faci nunta la medgidia sau la tulcea?
ca local select este si in tulcea.

oricum iti trebuie o programare din timp daca ai o nunta care se plimba tulcea - medgidia, dar si un machiaj care sa reziste o zi si o noapte. cred ca e important acest aspect.

violeta81
10.01.2008, 19:06:01
stiu ca este important acest aspect tocmai de aceea ma intereseaza un machiaj profesional, unde il pot face in tulcea, cat si un salon, o coafeza buna care sa-mi faca ceva frumos si rezistent.stiu ca trebuie facuta programarea din timp, si inainte imi voi face o proba.

oana_saiba
19.01.2008, 11:21:19
buna oana, sper sa nu te deranjez. imi poti da mai multe detalii despre realizarea nuntii tale(pt ca vazand pozele tale de la nunta am constatat ca ne potrivim f mult la gusturi)deci, te pot bombarda cu intrebari????
1. unde te-ai vopsit si coafat?
2.machiajul?
3.unde ai facut lumanarile si florile invitatilor(ginerica ,nasi, scori), cam cat te-a costat buchetul tau , pt ca si mie imi plac f mult freziile
4. rochita am inteles ca ai facut-o la comanda, unde ai facut-o?
5. bijuteriile, ti le-a facut o prietena din franta? unde pot gasi asemanatoare?am vazut ca ai doar floricelele din par si colierul dar cerceii, nu fac parte din set?

Buna, Violeta!

Ma bucur ca ti-au placut pozele si bineinteles ca iti dau toate detaliile.
1. Coafatul la 'Carmen' - m-am dus cu mai multe poze alese de mine si am facut cateva incercari in saptamana dinaintea nuntii. De vopsit .... nu m-am vopsit, asa e parul meu, dar vopsesc foarte bine acolo, dincate stiu.
2. Machiajul tot la 'Carmen' - au o esteticiana excelenta acolo!!!! A tinut super bine totul (aici includ si coafura)!!! Si pt asta am facut proba in saptamana nuntii.
3. Toate florile (mai putin cele de la local) au fost facute la floraria Gardenia - i-am trimis dnei Marcela pe internet totul , apoi am trecut o data pe la ea ca sa stabilim culorile si dimensiunile la trandafiri etc . Sa stii ca freziile tin foarte bine si... tare face bine sa le mirosi :D cand tine cununia 1 ora!!!!
4. Rochia am facut-o la Paris.
5. Bijuteriile tot la Paris - setul este complet, dar mie mi s-au parut prea mari cerceii care erau din set, asa ca i-am cerut sa-mi faca altii. Daca esti interesata, vezi ca am trimis odata site-ul creatoarei (sau ti-l trimit in PM). Sa stii ca eu deja am refolosit acele bijuterii, asa ca investitia este buna!

Cam asta este pt moment! Daca vrei detalii (nr de tel, alte chestii), te ajut cu mare placere!

violeta81
22.07.2008, 18:17:04
buna ziua miresicilor:) ce ziceti de coafura mea de mireasa

alinanicoleta
22.07.2008, 19:46:53

Daca este cea de la avatar... ai avut o coafura foarte frumoasa... :*

bridget
22.07.2008, 19:59:18

si mie-mi place! cine te-a coafat?

violeta81
23.07.2008, 08:34:15
[quote=bridget;991099]si mie-mi place! cine te-a coafat?[/quotema bucur ca iti place, coafura e facuta de elena de la R..A, o recomand cu cea mai mare caldura, in schimb nu pot spune acelasi lucru despre madalina, fata care machiaza, tot de acolo, eu una nu am fost multumita de machiaj

bridget
23.07.2008, 10:46:33
[quote=bridget;991099]si mie-mi place! cine te-a coafat?[/quotema bucur ca iti place, coafura e facuta de elena de la R..A, o recomand cu cea mai mare caldura, in schimb nu pot spune acelasi lucru despre madalina, fata care machiaza, tot de acolo, eu una nu am fost multumita de machiaj

a'propos de machiaj, cine poate sa-mi faca o recomandare in aceasta privinta? cineva care sa ma machieze ff bine, si cu produse de calitate.

ankutza_elena
02.08.2008, 15:09:50
Buna MariaMocanuEugenia.Am citit ca ai fost sa te interesezi la salonul Carmen si as vrea sa te intreb si eu ceva, caci nu prea am timp cand vin in Tulcea sa stau sa colind saloanele.......As vrea sa-mi fac si eu programare pentru coafura mireasa si machiaj, tot la acest salon despre care am auzit numai lucruri bune. Imi poti recomanda o anumita coafeza de acolo? Dar pentru machiaj? Cam intre ce sume se incadreaza acolo coafurile de mirese (un coc de exemplu) si un machiaj profesionist? Zici ca mai devreme de 2 saptamani nu te poti programa?Eu vin saptamana viitoare prin Tl si as fi vrut sa ma programez deja ca cine stie.........Aaaa. uitam sa te intreb un lucru foarte important:cum se procedeaza cu proba de coafura si machiaj?Ai zis ca intra in pretul final, dar cand se poate face aceasta proba?Tu cum vei proceda cu proba de coafura si machiaj? E un lucru bun ca este inclusa proba in pretul final, dar parca nu-mi vine sa cred...........daca mie de exemplu nu-mi place cum imi iese ceva la proba si nu mai vreau sa ma programez la ei, nu tb sa platesc nimic?
Hai ca ti-am facut capul mare mare cu atatea intrebari, sper sa nu derenjez si cand ai timp sa imi raspunzi. Spor in continuare ca mai ai putintel si gata>:D< .
Rog si celelalte fete care au apelat la acest salon sau la altul la fel de bun de care au fost multumite, sa ma ajute si pe mine!!!!Va multumesc

alinanicoleta
02.08.2008, 15:34:13
Si la salon Aura lucreaza bine nu numai la Carmen. La Carmen acum depinde de cine dai ca nu toate sunt asa de excelente in meseria lor.
Nu pot sa spun ca la Carmen nu lucreaza bine.
De exemplu colega mea care are parul scurt a fost la Carmen ca sa isi aranjeze parul pentru nunta ei. Cele de acolo au ras si iau spus ironic ca nu are ce sa ii faca. A plecat de acolo si s-a dus in alta parte unde chiar iau aranjat parul super. Alta colega de-a mea are parul cret - pe care il prinde tot timpul. La nunta ei a fost la Carmen si pur si simplu iau facut o codita ca a zis ca il are prea cret si nu stie cum sa il prind chiar daca este lung.
Eu ce spun acum s-a intamplat acum 2 ani - de atunci cred ca numai este asa, chiar am vazut ca lucreaza bine dar exista un dar....

mariammocanueugenia
02.08.2008, 21:04:47
Am mai descoperit un salon care lucreaza duminica doar cu programare,pe Gavrilov Corneliu,vis-a-vis de Joy&Fun.Coafura d mireasa e 100 lei cu tot cu proba ,dar coafura de la proba e facuta ca lumea,este finisata...nu ca la Carmen unde au zis ca o fac asa in mare,sa vezi cam cum ar sta.Fata a mai zis ca platesc la proba 35 lei,iar restul in ziua respectiva.
Inca n-am intrebat la Aura!

andreea_ms
02.08.2008, 22:12:54
Eu m-am programat la CARMEN cu o luna si jumatate inainte, la "Alina 1".Ea m-a luat in primire cand am fost sa-mi fac programarea si sper sa fie buna, ca altfel imi voi cauta pe altcineva chiar si cu o sapt inainte de nunta. Sper sa pot face proba pe 15-16 aug, dar inca n-am dat telefon. La cosmetica am fost insa si Ana mi-a facut impresie buna, asa ca la ea ma voi machia sigur.

alinanicoleta
03.08.2008, 12:50:06
Am mai descoperit un salon care lucreaza duminica doar cu programare,pe Gavrilov Corneliu,vis-a-vis de Joy&Fun.Coafura d mireasa e 100 lei cu tot cu proba ,dar coafura de la proba e facuta ca lumea,este finisata...nu ca la Carmen unde au zis ca o fac asa in mare,sa vezi cam cum ar sta.Fata a mai zis ca platesc la proba 35 lei,iar restul in ziua respectiva.
Inca n-am intrebat la Aura!

La Aura nu lucreaza duminica in schimb la joy&fun ma coafez eu la nunta. Am facut o proba si am fost foarte incantata de ceea ce a iesit. Sa speram ca si atunci o sa fie la fel de bine.

mariammocanueugenia
03.08.2008, 17:27:02
La Aura nu lucreaza duminica in schimb la joy&fun ma coafez eu la nunta. Am facut o proba si am fost foarte incantata de ceea ce a iesit. Sa speram ca si atunci o sa fie la fel de bine.

Si eu tot acolo cred ca voi merge!Daca spui si tu ca ai fost multumita....stii ceva si de felul in care machiaza?

alinanicoleta
03.08.2008, 21:02:31
Si eu tot acolo cred ca voi merge!Daca spui si tu ca ai fost multumita....stii ceva si de felul in care machiaza?

La coafura sincer am fost foarte multumita mai ales ca eu am un par mai dificil si se aranjeaza greu. In schimb aici mi-a placut mult cum mi l-au facut, parea asa natural super chiar....
Cel mai mult mia placut faptul ca il face asa cum trebuie de parca ar fi in ziua respectiva si nu proba.
La machiaj chiar nu stiu. Cand am fost sa fac proba de coafura nu mi-a trecut prin cap sa fac si o proba de machiaj insa am vazut pe cineva care a fost machiata acolo si mi-a placut. Acum sincer nu stiu cine a machiat-o.... dar daca vrei sa iti faci o proba de coafura poti sa ceri si o proba de machiaj din cate stiu la machiaj numai platesti si chiar sunt curioasa cum va iesi la tine. Eu inainte sa merg sa-mi fac proba am intrebat daca poate sa-mi faca si proba la machiaj si a zis ca intra in pretul acela dar am uitat cand am ajuns la fapte....=))
Ce tie si cu pregatirile astea.... o sa trebuiasca sa iau lecitina.=))=))

mariammocanueugenia
04.08.2008, 08:20:08
La coafura sincer am fost foarte multumita mai ales ca eu am un par mai dificil si se aranjeaza greu. In schimb aici mi-a placut mult cum mi l-au facut, parea asa natural super chiar....
Cel mai mult mia placut faptul ca il face asa cum trebuie de parca ar fi in ziua respectiva si nu proba.
La machiaj chiar nu stiu. Cand am fost sa fac proba de coafura nu mi-a trecut prin cap sa fac si o proba de machiaj insa am vazut pe cineva care a fost machiata acolo si mi-a placut. Acum sincer nu stiu cine a machiat-o.... dar daca vrei sa iti faci o proba de coafura poti sa ceri si o proba de machiaj din cate stiu la machiaj numai platesti si chiar sunt curioasa cum va iesi la tine. Eu inainte sa merg sa-mi fac proba am intrebat daca poate sa-mi faca si proba la machiaj si a zis ca intra in pretul acela dar am uitat cand am ajuns la fapte....=))
Ce tie si cu pregatirile astea.... o sa trebuiasca sa iau lecitina.=))=))

Eu azi merg sa ma programez!Pe mine si pe doua prietene...si pe mama!Ca au zis ca vin daca sunt mai multe cliente...
Eu am o nunta duminca viitoare si ma gandeam sa profit si sa fac atunci proba de coafura si de machiaj!
Sapt asta termina si rochia si voalurile ...trebuie sa merg si cu voalurile si cu ce am eu de pus prin par....sa vad cum se aseaza...

alinanicoleta
04.08.2008, 15:18:02
Eu azi merg sa ma programez!Pe mine si pe doua prietene...si pe mama!Ca au zis ca vin daca sunt mai multe cliente...
Eu am o nunta duminca viitoare si ma gandeam sa profit si sa fac atunci proba de coafura si de machiaj!
Sapt asta termina si rochia si voalurile ...trebuie sa merg si cu voalurile si cu ce am eu de pus prin par....sa vad cum se aseaza...

La fel si mie mi-a facut. Cand am fost la proba m-am dus cu toate ca sa pot sa vad cu se aseaza coronita etc.

vikisor
27.01.2009, 12:28:43
Fetelor,

m-am gandit sa deschid un nou subiect despre saloanele de coafura/machiaj din Tulcea pentru a ne ajuta pe noi, fetele venite din afara orasului, sa scapam de grija si stresul: "unde gasim un coafor bun in Tulcea?".

si pentru asta avem nevoie de parerile si experientele voastre pentru a ne ghida spre saloane, unde sa putem face si noi probe...:D

pup,
viki

alinanicoleta
27.01.2009, 12:48:13
Fetelor,

m-am gandit sa deschid un nou subiect despre saloanele de coafura/machiaj din Tulcea pentru a ne ajuta pe noi, fetele venite din afara orasului, sa scapam de grija si stresul: "unde gasim un coafor bun in Tulcea?".

si pentru asta avem nevoie de parerile si experientele voastre pentru a ne ghida spre saloane, unde sa putem face si noi probe...:D

pup,
viki

Pot sa dau startul?:))
Eu parul la nunta mi l-am facut la J&F... si am fost multumita... la cat tort pe fata am avut... tras de par.. la primirea felicitarilor de rigoare etc... a tinut foarte bineee!!!
La Salon Aura de pe Isaccei imi place cum tunde si coafeaza... insa la facut parul gen coc etc... nu.... nu mi-a placut...
La Carmen... am auzit lucruri de bine insa eu cand am fost mi-a zis ca nu are ce sa ii faca parului meu... acum doi ani.. aveam un par mai ondulat.. asa era el.. insa mi l-au facut asa cum il faceam eu deobicei... am dat banii degeaba.. puteam sa mi-l prind eu pana la urma acasa...
La Bianca in E3 - dezastru!!!!! nu recomand... niciodata nu mi-am facut parul acolo... la unele tipe le nimereste dar in proportie de 80%... nu...

monyk
27.01.2009, 15:14:40
Pentru machiaj o recomand pe Lili de la salonul Chic din Piata nou, in spate, intr-adevar profesionista. M-am machiat la ea la nunta cumnatei mele. Coafor...nu stiu inca, poate dupa nunta mea o sa pot recomanda sau injura pe cineva. Eu am parul cret cret si tot timpul mi l-am aranjat singura, acasa.

Lidia26
27.01.2009, 19:24:40
pai ce sa mai zic cu parul meu.
Il am drept,aproape "lins" daca pot sa zic asa.E foarte greu de aranjat ,pt ca este si foarte moale,Imi tre o tona de fixativ cred,ca nici asa nu rezista mult.Nu stiu cum o sa-l aranjez.

vikisor
27.01.2009, 20:46:49
al meu este usor ondulat si cu o vointa proprie...uneori este moale...alteori batos...daca vreau sa il indrept...sta ondulat...doar jumatate :)) daca vreau sa il ondulez....mi se indreapta....doar jumatate...:)) are vointa:D

bambytza
27.01.2009, 22:20:25
Buna,
eu la nunta mi-am facut coafura la salon Elle - nu stiu dc ati auzit de el - mai sus de liceul pedagogic,la Luana.Mai merg si la Salon Alina si de fiecare data am fost multumita ,manichiura doar acolo mi-o fac,la Rodica...iar despre machiaj pot sa va spun ca stiu o fata care a facut scoala de make-up in Moldova si care m-a machiat o data,am cunoscut-o dupa nunta,si are o mana de aur ( machiaza cu produse profesionale si doar cu pensula :P).

alinanicoleta
27.01.2009, 22:24:49
Buna,
eu la nunta mi-am facut coafura la salon Elle - nu stiu dc ati auzit de el - mai sus de liceul pedagogic,la Luana.Mai merg si la Salon Alina si de fiecare data am fost multumita ,manichiura doar acolo mi-o fac,la Rodica...iar despre machiaj pot sa va spun ca stiu o fata care a facut scoala de make-up in Moldova si care m-a machiat o data,am cunoscut-o dupa nunta,si are o mana de aur ( machiaza cu produse profesionale si doar cu pensula :P).

Super... unde? ma refer la tipa cu machiajul

Lidia26
27.01.2009, 22:55:02
Buna,

unde o gasim pe aceasta fata?in care Loldova a facut curs?

bambytza
27.01.2009, 23:14:53
Pai, nu este la un salon anume,face in particular....a facut scoala in Moldova,Chisinau.Cand vreti o sa o rog sa ne intalnim cu ea ,insa acum este plecata acasa in vacanta.

alinanicoleta
27.01.2009, 23:16:31
Pai, nu este la un salon anume,face in particular....a facut scoala in Moldova,Chisinau.Cand vreti o sa o rog sa ne intalnim cu ea ,insa acum este plecata acasa in vacanta.

aha.. ok... de ce nu... mai ales daca ai spus ca face super... isi face clientela aici pe miresici... si nu numai...

Lidia26
27.01.2009, 23:32:45

Nu vine pana pe 16?
Tare as vrea sa o cunosc,Va zic un lucru in Rep Moldova au mainile de aur cine face treaba asta.
La curs sunt invatate niste chestii extraordinare.Si la coafat sunt super.
Va zic asta pt ca eu de origine sunt din Rep moldova.Mereu cand merg acasa,am o tipa la machiaj si tuns,coafat

vikisor
28.01.2009, 09:43:53
Buna,

ce bine....socrii mei stau relativ aproape de liceul pedagogic:D:D tu la cine te-ai facut? sa stiu sa imi fac si eu o programare de incercare data viitoare cand merg la tl :D:D

georgiiulia
28.01.2009, 14:12:00
eu m-am machiat la lili de la "femina", cred ca asa se numeste....pe mahmudiei ...la intersectia cu pacii. o recomand ...e o buna cosmeticiana...manichiura- pedichiura la vergi tot acolo si coafatul la venetia.
Eu sunt multumita de ce am ales....
-La par nici n-am sperat ca o sa stea...am un par f dificil...se pleosteste imediat...am avut noroc...cel putin pana la tort mi-a tinut...apoi a inceput sa se lase(am avut niste bucle lejere).
-manichiura am avut-o pana la sfarsitul lunii de miere...a fost f bine realizata :-p
-machiajul...a fostc eva ce mi s-a potrivit...frumos realizat.
daca vreti mai tarziu poate pun si niste poze...asta in cazul in care sunteti interesate.

Lidia26
28.01.2009, 14:30:35
eu m-am machiat la lili de la "femina", cred ca asa se numeste....pe mahmudiei ...la intersectia cu pacii. o recomand ...e o buna cosmeticiana...manichiura- pedichiura la vergi tot acolo si coafatul la venetia.
-La par nici n-am sperat ca o sa stea...am un par f dificil...se pleosteste imediat...am avut noroc...cel putin pana la tort mi-a tinut...apoi a inceput sa se lase(am avut niste bucle lejere).
-manichiura am avut-o pana la sfarsitul lunii de miere...a fost f bine realizata :-p
daca vreti mai tarziu poate pun si niste poze...asta in cazul in care sunteti interesate.

bineinteles ca vrem sa vedem,cel putin eu....
pupicei

vikisor
28.01.2009, 16:29:27
da...vrem si noi....:*

bambytza
28.01.2009, 19:34:34
la salon Elle m-am programat la Luana.Eu sunt multumita de ea...dar e foarte ocupata,daca e trebuie sa te programezi din timp.

alinanicoleta
28.01.2009, 19:34:59

Vreau si eu numarul tipei... pe privat pleaseeeeeeee:*

Lidia26
28.01.2009, 20:13:10
scriu si aici ,vreau si eu numarul....>:D<

georgiiulia
28.01.2009, 20:24:54
am promis poze coafat, machiat si manichiura...

vikisor
28.01.2009, 21:44:18
am promis poze coafat, machiat si manichiura...

multumim....foarte frumos...;;)

creoly
28.01.2009, 22:10:40
Buna,
poti sa-mi spui la ce salon lucreaza sau unde o putem gasi? multumesc

Lidia26
28.01.2009, 22:26:52
la salon Elle m-am programat la Luana.Eu sunt multumita de ea...dar e foarte ocupata,daca e trebuie sa te programezi din timp.

Dar unde este acest salon Elle,ca si noi stam in C5,deci pe fiecare zi trecem pe langa pedagogic,bine asta cand suntem in tara.Dar nu imi dau seama daca am vazut vre-un salon...:-\

bambytza
28.01.2009, 23:00:53
pai s-a deschis anul trecut...mai sus de pedagogic si de black bulls ...pe dreapta este un salon...

bambytza
28.01.2009, 23:01:25
poti sa-mi spui la ce salon lucreaza sau unde o putem gasi? multumesc

nu lucreaza la un salon,face in particular...

Lidia26
28.01.2009, 23:09:21
pai s-a deschis anul trecut...mai sus de pedagogic si de black bulls ...pe dreapta este un salon...
ia ca o sa le fc o vizita acum in feb
O trimit pe soacra-mea sa imi faca o programare

bambytza
28.01.2009, 23:27:07
k,sa te programeze la Luana,dar acolo doar pt coafura,da?

Lidia26
29.01.2009, 00:25:42
am sa o sun chiar maine sa program pt 14feb ca si asa vin de pe drum...vsd eu

mihaela06
03.02.2009, 10:55:06
in ceea ce priveste coafatul pt nunta eu am o coafeza cu care ma inteleg super bine si are o mana de aur.
M-a si cuafat pt o nunta si am fost foarte multumita pt ca aratam f bine si nuci nu am dat o caruta de bani.<:-P

irina_anghelescu
04.02.2009, 12:24:42
Fetelor, spuneti-mi si mie unde pot gasi o coafeza buna in Tulcea, nu vreau coc complicat, vreau ceva lejer. A, as avea nevoie si de cineva pt make up.

Multumesc :)

mihaela06
05.02.2009, 18:02:06
Fetelor, spuneti-mi si mie unde pot gasi o coafeza buna in Tulcea, nu vreau coc complicat, vreau ceva lejer. A, as avea nevoie si de cineva pt make up.

Multumesc :)

Eu stii pe cineva in Tulcea, dar acum depinde si pe unde stai tu.

Fata pe care o stiu eu e undeva pe MAhmudiei. Dc vrei as putea sa vb si sa treci pe la ea.

Dc nu mai sunt si in sus cateva recomandari care ti-ar putea fi de folos.

kayla
07.02.2009, 13:10:20
Pai daca nu mai apuc sa termin de citit tot ce scrieti voi....dar nu m-am gandit ca o sa uitati de mine asa repede. Nici nu am avut nimic interesant de zis,asa ca m-am abtinut si eu, sa nu vorbesc aiurea.:-p Am avut si eu o idee si am zis-o,dar nu vi s-a parut buna..:(( ..Eu nu am putut de ex sa salvez poze ca sunt pe drumuri...adica ma tot mut...si intru ba de la munca pe fuga, ba de pe telefon....si ma gandeam ca albumul ala poate fi lasat mostenire tuturor viitoarelor miresici de Tulcea si nu numai.
V-am pupat si weekend placut, ca pana luni nu stiu daca mai apuc sa intru.
Pupici

Buna. fetele!!!
sunteti foarte active!
este foarte greu sa tin pasul cu voi!

andya, am o mare rugaminte: imi poti da un pm cu numerele de telefon ale tipelor de la carmen care te-au coafat si machiat?m-ar interesa si pe mine sa le testez!multzuuuuu!!!
in ceea ce priveste coafatul am inteles ca este foarte laudat viorel.a incercat vreuna dintre voi?am inteles ca e pe babadag, mai sus de trident-ul mare.

Lidia26
07.02.2009, 19:03:52
Buna seara fetelor....
Am trecut si eu pe aici dar totusi e duminica azi....
Am cerut ceva poze cu machiaje de la o tipa.Se vede prima du dupa:daca vreti am sa vi le atasez ,poate va inspira si pe voi ceva....

MadalynaM
07.02.2009, 19:09:50
Buna seara fetelor....
Am cerut ceva poze cu machiaje de la o tipa.Se vede prima du dupa:daca vreti am sa vi le atasez ,poate va inspira si pe voi ceva....

Buna Lidia totusi astzi este sambata nu duminica parca asa zic eu?la tine este duminica?;))

Bineinteles ca vrem poze te rugam

alinanicoleta
07.02.2009, 19:12:00
Buna seara fetelor....

=))=))=))=)) lidia... ce ai baut:-":-":-":-"

Lidia26
07.02.2009, 21:27:14
acuma sunt......
ufffaaa.........la mine e duminica deja.....super tare nici nu mi-am dat seama

Lidia26
07.02.2009, 21:36:36
machiaje,trebuia sa le pun la alt topic,dar acum mi-am dat seama

alinanicoleta
07.02.2009, 22:04:56

nu conteaza.. tot la pregatiri de nunta intra:))

mihaela06
07.02.2009, 22:08:36
acuma sunt......
ufffaaa.........la mine e duminica deja.....super tare nici nu mi-am dat seama

Si persoana care face machiajele este din tulcea?

Lidia26
07.02.2009, 23:28:07
Si persoana care face machiajele este din tulcea?

Din pacate nu este din Tulcea......
Am sa ma interesez daca se deplaseaza,
Tipa este din R.Moldova.

kayla
08.02.2009, 09:07:11
Vai, Lidia, ce tari sunt machiajele astea!!!
ar fi super daca am reusi sa o chemam pe tipa asta la tulcea!>:D<

monyk
08.02.2009, 12:57:59
Bine v-am gasit!!! Vreau si eu asa machiaj!!! Foarte frumos!!!=D> =D> =D>

simona_alexa
08.02.2009, 15:10:30
Bine v-am gasit!!! Vreau si eu asa machiaj!!! Foarte frumos!!!=D> =D> =D>
monika cred ca te confund,dar totusi aseara ai fost la un botez?;;)

Lidia26
08.02.2009, 17:07:31
Vai, Lidia, ce tari sunt machiajele astea!!!
ar fi super daca am reusi sa o chemam pe tipa asta la tulcea!>:D<

Ar fi mishto tare....o sa-i trimit un e-mail sa o intreb daca e dispusa sa vina,daca ar avea mai multe clinte...
si apoi daca e sa accepta va dati seama ca o sa creasca un pretul,ea la Moldova ia 20euro pe machiaj...aici sigur il creste,ca sa-si scoata banii pe drum,plus cred ca si cazarea...

MadalynaM
08.02.2009, 19:53:38
Helooo ce faceti fetelor?cam putina miscare pe aici,ce se intampla?

Frumoase machiaje lidia imi plac

alinanicoleta
08.02.2009, 20:05:23
Poze de la madalinaaaa

alinanicoleta
08.02.2009, 20:09:23
Te-ai gandit asa la cum vrei sa fie prins parul?

MadalynaM
08.02.2009, 20:11:25
Te-ai gandit asa la cum vrei sa fie prins parul?

da daca mai stii am pus o poza cam cum as vrea sa fie parul,o pun imediat

alinanicoleta
08.02.2009, 20:12:19
da daca mai stii am pus o poza cam cum as vrea sa fie parul,o pun imediat

cred ca imi aduc aminte... dar pune...

MadalynaM
08.02.2009, 20:12:53
asa as vrea

alinanicoleta
08.02.2009, 20:14:23
asa as vrea

e super...

MadalynaM
08.02.2009, 20:16:31
e super...
imi place foarte mult este si stil asa de coc ridicat ca sa stea diadema frumos si sunt si onduleri ca o sa fie totusi 24 octombrie

Lidia26
09.02.2009, 18:38:33
fetele ia sa va uitati si pe astea...eu sunt cu pozele:acum asta ma preocupa asta caut,va dau si voua:coafuri,machiaje
daca mai vreti e destul sa-mi spuneti....

alinanicoleta
09.02.2009, 18:45:52
fetele ia sa va uitati si pe astea...eu sunt cu pozele:acum asta ma preocupa asta caut,va dau si voua:coafuri,machiaje

normal ca mai vrem...>:D<

alinanicoleta
09.02.2009, 18:46:35

toate imi plac... mai putin buzele rosii ale tipei...;)):)):))

Lidia26
09.02.2009, 18:47:47
asa...deci inca cateva poze.
scuzati dar sunt amestaecate:machiaj si coafuri

Lidia26
09.02.2009, 18:50:23
toate imi plac... mai putin buzele rosii ale tipei...;)):)):))

razi tu razi.....=)) ca asa radeam si eu inainte
normal nu e un ruj pt o mireasa...dar cred ca are si un oki,pt asta o salvasem
Eu inainte nici nu ma gandeam ca o sa ma dau vreodata cu un asa ruj...pana nu l-am incercat.Ca sa vezi ca imi statea bine.....bineinteles,il folosesc cand mergem in club sau la disco...

alinanicoleta
09.02.2009, 18:50:40
asa...deci inca cateva poze.
scuzati dar sunt amestaecate:machiaj si coafuri

imi place ultima de pe randul de mijloc.....

alinanicoleta
09.02.2009, 18:52:28
razi tu razi.....=)) ca asa radeam si eu inainte
normal nu e un ruj pt o mireasa...dar cred ca are si un oki,pt asta o salvasem
Eu inainte nici nu ma gandeam ca o sa ma dau vreodata cu un asa ruj...pana nu l-am incercat.Ca sa vezi ca imi statea bine.....bineinteles,il folosesc cand mergem in club sau la disco...

da... nu zic nimic... mie oricum nu imi sta bine cu rosu... ca am si buzele subtiri....

Lidia26
09.02.2009, 19:09:25
imi place ultima de pe randul de mijloc.....

si mie mi-a placut aia...este mishto...simpla si eleganta
o coafura de orice ocazie...

Lidia26
09.02.2009, 19:10:43
da... nu zic nimic... mie oricum nu imi sta bine cu rosu... ca am si buzele subtiri....

mie imi stau bine cam toate rujurile,mai putin ala mov,care nici nu imi place,parca sunt de mort

alinanicoleta
09.02.2009, 19:12:20
mie imi stau bine cam toate rujurile,mai putin ala mov,care nici nu imi place,parca sunt de mort

nici mie nu imi sta bine cu mov... deobicei ma dau culoarea buzelor...

alinanicoleta
09.02.2009, 19:15:34
am mai gasit si eu cate ceva...

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:05:27
Sa speram ca o sa fie bine!
Despre coafor, machiaj si manichiura ce imi puteti spune? Voi unde ati fost/mergeti? care sunt preturile?ca tot in tulcea ma si coafez..

monyk
11.02.2009, 10:07:43
Sa speram ca o sa fie bine!
Despre coafor, machiaj si manichiura ce imi puteti spune? Voi unde ati fost/mergeti? care sunt preturile?ca tot in tulcea ma si coafez..

Da tu unde faci nunta? La Constanta sau la Tulcea?

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:11:43
Da tu unde faci nunta? La Constanta sau la Tulcea?
La Constanta, dar vine sa ma ia din Tulcea de acasa, ca asta a fost singura pretentie a mamei mele, sa plec mireasa de acasa, deh..mandria de parinte se marita fata cea mica...

aroma_de_portocale
12.02.2009, 20:35:30
Pe mine ma coafeaza o doamna la ea acasa pt ca a iesit la pensie anul asta, dar face niste coafuri f interesante, m-am mai coafat la ea cand am mai fost pe la nunti si am fost multumita.
La machiaj astept recomandarile voastre.
Manichiura cred ca o fac la constanta pt ca vreau sa imi pun si unghii acrilice si la Tulcea nu stiu daca se pun la vreun salon, si daca da, nu stiu unde...

alinanicoleta
12.02.2009, 20:38:21
Pe mine ma coafeaza o doamna la ea acasa pt ca a iesit la pensie anul asta, dar face niste coafuri f interesante, m-am mai coafat la ea cand am mai fost pe la nunti si am fost multumita.
La machiaj astept recomandarile voastre.
Manichiura cred ca o fac la constanta pt ca vreau sa imi pun si unghii acrilice si la Tulcea nu stiu daca se pun la vreun salon, si daca da, nu stiu unde...

la Rina cred ca pun orice...

aroma_de_portocale
12.02.2009, 20:42:44
la Rina cred ca pun orice...
Trebuie sa trec pe acolo cand mai ajung in Tulcea..Sa fac o comparatie intre preturile de aici si de acolo.. Sa vad unde imi convine.

MadalynaM
28.02.2009, 21:05:19
niste coafuri
ultima mi se potriveste mie la parul pe care il am

alinanicoleta
28.02.2009, 21:13:57
niste coafuri

si ca ultima vrei sa iti faci parul?

Lidia26
01.03.2009, 19:18:57
niste coafuri

pai stai un pic,nu poti sa zici ca ti se potriveste doar ca ai culorile alea in cap.
o coafura se potriveste cu forma fetelor...

ga_bitza86
01.03.2009, 22:06:31
dar pt coafura, voi ce ati ales? diadema/tiara sau pur si simplu pieptenele de voal, of course, din acela ornat? #-oeu nu stiu ce sa aleg ...

alinanicoleta
02.03.2009, 09:00:25
dar pt coafura, voi ce ati ales? diadema/tiara sau pur si simplu pieptenele de voal, of course, din acela ornat? #-oeu nu stiu ce sa aleg ...

eu am ales un pieptan si atat...

vikisor
23.03.2009, 14:08:35

fetelor...vreau si eu numarul de la salonul elle pe privat... vin in weekend la tulcea si vreau sa fac proba la ea...si sa imi fac si rezervare pentru nunta...;;)

perfectbride
24.03.2009, 15:30:37
fetele niste coafuri de nunta daca va intereseaza

perfectbride
24.03.2009, 15:43:12
iar va mai dau niste coafuri si machiajuri de miresica^:)^ ^:)^

monyk
24.03.2009, 15:50:34
fetele niste coafuri de nunta daca va intereseaza

a treia coafura si rochita-ultima poza

monyk
24.03.2009, 15:51:18
iar va mai dau niste coafuri si machiajuri de miresica^:)^ ^:)^

tu ce ai mai facut? cum stai cu pregatirile?

perfectbride
24.03.2009, 15:56:55
am mai venit cu un set de poze sa aveti de unde alege;-) ;-) ;-)

Lidia26
24.03.2009, 16:18:09
buna fetele.
super machiajele,sunt innebunita dupa astfel de machiaje....

monyk
24.03.2009, 16:20:38
buna fetele.
super machiajele,sunt innebunita dupa astfel de machiaje....

daaaaa si mie imi plac la nebunie

alinanicoleta
24.03.2009, 18:24:58
am mai venit cu un set de poze sa aveti de unde alege;-) ;-) ;-)

superbe!!!

bambytza
24.03.2009, 23:25:16
stiu....si tocmai petntru ca mi-a placut super mult coafura ta vreau sa ma duc si eu sa vad cum lucreaza....:D:D daca a ta care a fost complicata si misto i-a iesit atat de bine... coafura mea care e super simpla o sa iasa de minune:D:D

ms! ms !
ti-am dat mesaj cu nr de telefon!

laura_stress
25.03.2009, 14:36:54
buna fetelor...

foarte frumoase coafurile... pacat ca nu erau postate in urma cu vreo 6 luni...la nunta eu una mi-am luat o zi doar pentru a ma uita in cataloage in coaforul in care m-am facut la nunta... apoi am facut o proba ca sa vad cum imi sta iar in ziua nuntii am fost gata in 20 de min...am fost tare multumita de acel salon... pensat, coafat si manichiura... apropo de manichiura... tare frumos a iesit si nici nu m-a costat prea mult... mergeti pe la toate saloanele cu vreo luna inainte... eu abia am gasit loc... in octombrie...

monyk
25.03.2009, 15:23:59
buna fetelor...

foarte frumoase coafurile... pacat ca nu erau postate in urma cu vreo 6 luni...la nunta eu una mi-am luat o zi doar pentru a ma uita in cataloage in coaforul in care m-am facut la nunta... apoi am facut o proba ca sa vad cum imi sta iar in ziua nuntii am fost gata in 20 de min...am fost tare multumita de acel salon... pensat, coafat si manichiura... apropo de manichiura... tare frumos a iesit si nici nu m-a costat prea mult... mergeti pe la toate saloanele cu vreo luna inainte... eu abia am gasit loc... in octombrie...

unde te-ai coafat ? vrem si poze ;;)

laura_stress
25.03.2009, 15:45:11
unde te-ai coafat ? vrem si poze ;;)

sper sa nu fie considerata reclama, dar eu am fost la carmens. sunt tare multumita si de fiecare data cand ajung in tulcea am grija sa trec pe acolo. poze... nu stiu sa pun poze...

laura_stress
25.03.2009, 15:47:44
va rog spuneti-mi cum sa pun poze... imi spune ca sunt prea mari pentru a le atasa...

laura_stress
26.03.2009, 12:26:18
am reusit sa pun o poza cu coafura... in 20 de min a fost gata...

monyk
26.03.2009, 12:38:11
am reusit sa pun o poza cu coafura... in 20 de min a fost gata...

foarte frumoasa coafura.

laura_stress
26.03.2009, 12:45:17
am reusit sa invat sa atasez pozele, asa ca o sa ma revansez cu ce am promis pana acum... in prima poza am inceput cu balerinii... au fost sfinti pentru mine...si apoi coafura... apropo... atunci cand mi-am luat rochia mi-am luat si manusi... dar pe 25 a fost un frig, si dupa starea civila am fost si mi-am luat un bolerou... dar mi-am luat manusile in posetuta... oricum le-am pierdut...

MadalynaM
26.03.2009, 13:37:57
buna fetelor ce mai faceti miresiti toata ziua asa?
eu numai va citesc mai scriu cate ceva astept sa treaca timpu sa ma apuc si eu mai mult de nunta.

frumoase coafuri leam vazut si eu si chiar miam ales si cum vreau parul.
eu nu vreau coc ca numi mai place si in octombrie poata sa fie frig si o sa fac ceva care sa ma ajute sa nu tremur daca o s afie frig

perfectbride
26.03.2009, 13:49:38
Fetele dar voi unde va coafati?Este important sa mergi la proba de coafura si de machiaj?Si cu cat timp inainte va programati la coafor?

MadalynaM
26.03.2009, 13:56:41
Fetele dar voi unde va coafati?Este important sa mergi la proba de coafura si de machiaj?Si cu cat timp inainte va programati la coafor?

eu am o doamna care ma face mereu si sunt foarte multumita de ea lucreaza la coaforu de pe partea dreapta cand urci pe mahmundiei si eu ma duc la ea mereu acasa.cred ca trebuie sa te duci la proba parca asa am citit de la fete.

laura_stress
26.03.2009, 14:06:03

eu m-am programat cu o luna inainte aproape... machiajul mi l-am facut singura, dar la proba chiar trebuie sa mergi... ce te faci daca in ziua nuntii ( cand orice ai face esti in contratimp ) iti face tipa de la coafor o coafura care celei din revista ii sta bine dar tie??? e cam periculos... si nu prea ai timp atunci de improvizatii... eu initial am vrut sa merg la un alt salon, dar nu a acceptat sa-mi faca proba ( a fost mai bine ). oricum pensatu si manichiura stiam deja ca le fac la carmens... asa ca am vb si pentru par...eu am facut asa de devreme rezervarile ca am fost multe persoane ( mama, sora-mea, matusa, si nasa care nu e din tulcea )...din punctul meu de vedere e cel mai bine sa-ti faci programarea dupa ora de la starea civila... dar nu prea ai cum... ora o aflii cu 3 zile inainte... eu am vrut dimineata si nu s-a putut asa ca am fost prima nunta la ora 13:00, iar eu la coafor eram la ora 12... a fost palpitant...

monyk
26.03.2009, 14:34:46

eu pentru machiat ma duc la salon Chic in piata noua, imi place cum lucreaza Lili. coafat....nu stiu inca

perfectbride
26.03.2009, 18:38:18
Cred ca trebuie sa caut un coafor unde sa pot sa fc proba de machiaj si coafura mai ales ca eu nu vreau coc si vreau un machiaj mai strident.Eu am scos actele asa ca vreau o ora mai trz cred....sa vedem la ce ora ne programeaza la cununia religioasa.

perfectbride
26.03.2009, 18:39:59
La Carmens sa coafat si verisoara mea a fost multumita dar fc proba inainte sau iti da sfaturi la coafuri ?

vikisor
02.04.2009, 16:27:44
idei pentru machiaj:D

vikisor
02.04.2009, 16:30:15
idei pentru coafuri :)

vikisor
02.04.2009, 16:31:20
idei pentru coafura...partea 2:D

irina_anghelescu
15.04.2009, 14:11:17
fetelor, s-a coafat /machiat cineva la salonul Aura? am auzit ca sunt foarte bune fetele de-acolo, dar as vrea sa vad si poze daca aveti, ca sa ma conving :)
va multumesc anticipat!

alinanicoleta
15.04.2009, 15:11:06
fetelor, s-a coafat /machiat cineva la salonul Aura? am auzit ca sunt foarte bune fetele de-acolo, dar as vrea sa vad si poze daca aveti, ca sa ma conving :)
va multumesc anticipat!

La Salon Aura ma tund eu... bine ca mi-ai amintit sa merg sa ma tund... ca de vreo 2 luni tot ma chinui sa merg si tot nu reusesc... mai mult de atat nu fac.. decat ma tund...

Lidia26
05.05.2009, 16:04:19
sa va mai zic,mi-am luat toate produsele pt machiaj.Le-am si probat si sunt super tari,foarte rezistente.Mi-a ramas doar sa ma decid la culoarea rujului.

MadalynaM
05.05.2009, 16:08:35
buna lidia
pai si al meu il vrea negru cu dungi dar nici nu ma intind la prea mult ptr ca chiar dc o sal mai poarte dupa nunta nu o sa o faca mereu ca o sa se plictiseasca de el si al meu nu este omu ala care sa se imbrace numai cu un costum,eu zic ca max 200 euro este suficient.

bravo ptr machiaj eu inca nu mam hotarat ce voi face la machiaz la par da o sa am parul vopsit n aceeasi nuanta ca acum ca sa nu cumva albul de la rochie sa ma deschida si mai tare la fata ca si asa ca sunt alba ca varu si cu ciocolatiul acela pe dedesupt o s afie misto

Lidia26
05.05.2009, 16:25:48
buna lidia

bravo ptr machiaj eu inca nu mam hotarat ce voi face la machiaz la par da o sa am parul vopsit n aceeasi nuanta ca acum ca sa nu cumva albul de la rochie sa ma deschida si mai tare la fata ca si asa ca sunt alba ca varu si cu ciocolatiul acela pe dedesupt o s afie misto

si eu sunt foarte alba la piele.Nici cu soarele nu prea ma impac,cum ma bronzez un pic imi ies niste bubite pe piele si apoi intr-o sapt imi trece toata culoarea.Initial am zis ca am sa merg cu cateva sapt inainte de nunta la solar,apoi mi-am luat niste creme autobronzante,si iese o culoare super la piele,ai pute sa faci si tu asa.Sunt si pt corp si pt fata.parul nici nu cred sa-l mai vopsesc ca imi fac un coc foarte simplu.inca sunt in cautare de o floare pt par.

MadalynaM
05.05.2009, 16:34:49
si eu sunt foarte alba la piele.Nici cu soarele nu prea ma impac,cum ma bronzez un pic imi ies niste bubite pe piele si apoi intr-o sapt imi trece toata culoarea.Initial am zis ca am sa merg cu cateva sapt inainte de nunta la solar,apoi mi-am luat niste creme autobronzante,si iese o culoare super la piele,ai pute sa faci si tu asa.Sunt si pt corp si pt fata.parul nici nu cred sa-l mai vopsesc ca imi fac un coc foarte simplu.inca sunt in cautare de o floare pt par.

pai u ai vazut cum am eu paru deasupra blond si dedesupt ciocolatiu si iese un contrast frumos numai sa reusesca cineva sami faca ceva frumos si doamna la care ma vopsesc eu sami faca mai multe modele sa am de unde alege
cat despre lotiunile autobonzante nu cred ca o sa mai folosesc miam luato odata de la dove si vreau s azic ca imi ramaneau pete parca eram murdara si nu mia placut,u de la ce firma ai?poate e mai buna.

ralucabutterfly
13.06.2009, 18:08:43
buna fetelor! astazi m-am inscris pe miresici pt ca incep sa intru in depresie :)) voi fi domnisoara de onoare si nu am nici cea mai mica ideea unde sa imi fac coafura si machiajul. vreau un machiaj pana in 100 ron (deci nu la ovi). am o rochie f simpla si de aceea vreau ca machiajul si coafura sa iasa in evidenta :D puteti sa imi spuneti ce stiti de doiva ivan-hair stylist si de alina prodan-make-up artist? ei sunt cei care mi-au fost recomandati

ralucabutterfly
16.06.2009, 10:10:28
fetelor, inca 2 sapt si vine nunta! nu imi poate spune nimieni nimic despre doina iovan si alina prodan? asa "necunoscuti" sunt? :(

simonee
16.06.2009, 11:50:02
fetelor, inca 2 sapt si vine nunta! nu imi poate spune nimieni nimic despre doina iovan si alina prodan? asa "necunoscuti" sunt? :(
Ceau la ce salon lucreaza poate asa ne mai dai ceva indicii :D

ralucabutterfly
16.06.2009, 12:28:54
doina lucra la salon la steluta iordache,dar acum lucreaza la salon amira..alina lucreaza la belle mani

vikisor
24.06.2009, 16:59:51
eu la nunta m-am coafat la salonul bianca, la selda...:D a fost super:D mi-a placut mult de tot cum a lucrat:D coafura mi-a rezistat toata noaptea, coronita nici macar nu s-a miscat, iar voalul a stat la locul lui chiar si in timpul sarbelor:)) tot ea m-a si tuns dupa nunta:*

monyk
25.06.2009, 13:04:23
eu la nunta m-am coafat la salonul bianca, la selda...:D a fost super:D mi-a placut mult de tot cum a lucrat:D coafura mi-a rezistat toata noaptea, coronita nici macar nu s-a miscat, iar voalul a stat la locul lui chiar si in timpul sarbelor:)) tot ea m-a si tuns dupa nunta:*

salon Bianca e cel din E3, nu? Pe Selda o cunosc foarte bine, mai exact eu am fost colega cu sora ei....... interesant!!! super ti-a stat parul!! cat te-a costat?

vikisor
25.06.2009, 14:44:16
salon Bianca e cel din E3, nu? Pe Selda o cunosc foarte bine, mai exact eu am fost colega cu sora ei....... interesant!!! super ti-a stat parul!! cat te-a costat?

a fost 65 ron coafatul si am fost foarte incantata:) lucreaza chiar bine

alinanicoleta
25.06.2009, 22:25:20
a fost 65 ron coafatul si am fost foarte incantata:) lucreaza chiar bine

Nu ai dat mult... din punct de vedere al salonului Bianca... am rezerve... bine.. Selda nu munceste de mult timp acolo... si poate acum e mai bine... dar inainte era teroare... am fost o data sa ma tund... si a trebuit sa ma tund eu acasa... ca era jale!!!!! (asta a fost acum 3 ani).

vikisor
26.06.2009, 10:16:37
Nu ai dat mult... din punct de vedere al salonului Bianca... am rezerve... bine.. Selda nu munceste de mult timp acolo... si poate acum e mai bine... dar inainte era teroare... am fost o data sa ma tund... si a trebuit sa ma tund eu acasa... ca era jale!!!!! (asta a fost acum 3 ani).

selda lucreaza foarte bine:D:D:D chiar imi place :D si ce am vazut ca iese din mainile ei... super:D a venit o tipa cu parul pana la umeri si i-a facut un super coc... ziceai ca avea super par:D si e foarte atenta la detalii:D de celelalte doamne nu stiu... :)>-

madutzym
30.06.2009, 11:40:18
bune fetelor ajutati-ma si pe mine sa intru pe forum,am mai trimis mesaje dar nu primesc nimic:-\ . imi doresc sa disscut cu voi deoarece urmaresc de mult timp acest forum, sincera sa fiu nu prea le am cu internetul. ms frum

madutzym
30.06.2009, 11:54:02
fetelor ajutati-ma[-o< sa intru si eu pe forum,ma chinui de cateva zile#:-S . nu prea stiu, si imi doresc sa intru sa vb cu voi , sa cer niste pareri sfaturi

vikisor
30.06.2009, 14:32:26
fetelor ajutati-ma[-o< sa intru si eu pe forum,ma chinui de cateva zile#:-S . nu prea stiu, si imi doresc sa intru sa vb cu voi , sa cer niste pareri sfaturi

buna... acesta este topicul pentru saloane de coafura;;) daca vrei sa vorbesi cu fetele in general despre nunta... intra la topicul de mai jos: miresici de tulcea:D

daca imi aduc aminte bine tu cautai un coafor...:D eu m-am facut la salonul bianca din e3 la selda... si am fost mai mult decat incantata:D cand mai treci prin tulcea... poate te duci sa incerci ce si cum:D

Elvyra
01.07.2009, 15:28:56
fetelor....ajutooor!!!!
ce coafor bun imi recomandati?
am parul lung si cret....si de obicei nu prea ma duc la coafor.....k sa nu m-il strice.....
nu vreau coc.....
vreaau ceva in genu la pozele de mai jos....si vreau o coafeza buna :-SS
ms:D

alinanicoleta
01.07.2009, 20:18:30
cineva de aici vroia coafuri pentru parul scurt...

alinanicoleta
01.07.2009, 20:19:04
fetelor....ajutooor!!!!
ce coafor bun imi recomandati?
am parul lung si cret....si de obicei nu prea ma duc la coafor.....k sa nu m-il strice.....
nu vreau coc.....
vreaau ceva in genu la pozele de mai jos....si vreau o coafeza buna :-SS
ms:D

unde faci nunta? in Tulcea? sau Constanta?

madutzym
02.07.2009, 14:46:28
aaaa .....si inca ceva un coafor bun stiti,eu am parul destul de scurt si vreau sa merg la cineva care se pricepe... iar programarea cu cat timp inainte se face?

mihaela06
02.07.2009, 14:51:18
Intreba cineva la un moment dat de extensii de par.
Azi am vazut pe babadag un salon care are afisat pe geam ca face asa ceva. Se numeste Roxy's.

alinanicoleta
02.07.2009, 14:52:15
aaaa .....si inca ceva un coafor bun stiti,eu am parul destul de scurt si vreau sa merg la cineva care se pricepe... iar programarea cu cat timp inainte se face?

tu cand vi in Tulcea? ca asa poti sa mergi la un salon si vezi cum lucreaza... ca se poate sa fi multumita sau nu

madutzym
02.07.2009, 14:54:53
[quote=alinanicoleta;2124002]tu cand vi in Tulcea? ca asa poti sa mergi la un salon si vezi cum lucreaza... ca se poate sa fi multumita sau nu[/quote

ajung in tara pe 22 iulie mai am exact o luna la disp:(( pentru toate

mihaela06
02.07.2009, 14:58:41
[quote=alinanicoleta;2124002]tu cand vi in Tulcea? ca asa poti sa mergi la un salon si vezi cum lucreaza... ca se poate sa fi multumita sau nu[/quote

NU dispera, ai sa ai timp pentru toate.
Si dc vii cu 1 luna inainte ai sa ai timp si de proba si de programare.

alinanicoleta
02.07.2009, 14:59:16

asa saloane de coafura sunt... Rina.. pe isaccei...; Carmen, Bianca in E3, eu de exemplu la J&F de pe gavrilov corneliu... salon Aura, etc...

madutzym
02.07.2009, 15:13:07
daca imi aduc aminte bine tu cautai un coafor...:D eu m-am facut la salonul bianca din e3 la selda... si am fost mai mult decat incantata:D cand mai treci prin tulcea... poate te duci sa incerci ce si cum:D

am mai auzit de salonul asta,o prietena de a mea se face acolo si e multumita, eu m-am tuns aici(acum sunt in cipru)dar astea nu au habar de nimic. am vrut sa ma tund stil bob i-ar ea m-a tuns aproape scurt,stil baietoi:(( imi pare asa de rau.oricum mersi pentru raspuns,am sa incerc

alina_miresica_disperata
02.07.2009, 21:23:59
poze cu rochia??????
uite acum, sper sa se ataseze:
primele vor fi de la proba de machiaj pe care am facut-o prima data

alinanicoleta
02.07.2009, 21:29:22
uite acum, sper sa se ataseze:
primele vor fi de la proba de machiaj pe care am facut-o prima data

unde ai facut proba??????????????

alina_miresica_disperata
02.07.2009, 21:30:26
unde ai facut proba??????????????
intr-un centru comercial mare, de unde mi-am si luat produsele pt machiajul meu de mireasa!!!!!!!L-) L-) L-)
de ce nu-ti place machiajul?????? nu se vede prea bine, dar te asigur ca era wooooooooooooooow!!!!!!!

alinanicoleta
02.07.2009, 21:32:15
intr-un centru comercial mare, de unde mi-am si luat produsele pt machiajul meu de mireasa!!!!!!!L-) L-) L-)
de ce nu-ti place machiajul?????? nu se vede prea bine, dar te asigur ca era wooooooooooooooow!!!!!!!

ba daaaa!!!!!!!!! imi placeeee!!!! de asta te-am si intrebat!!!

alina_miresica_disperata
02.07.2009, 21:33:59
ba daaaa!!!!!!!!! imi placeeee!!!! de asta te-am si intrebat!!!
te servesc eu daca vrei!!!!!!! sunt acasa pana pe 2-3 septembrie, daca ai ceva evenimente importante te machiez eu!!!>:D< >:D< >:D<

alina_miresica_disperata
02.07.2009, 22:11:06
am o groaza de evenimente!!!!!!! pe 25 iulie nunta la esplanada, in august botez... dar nu stiu data ca inca nu au fixat-o, in august 4 nunti... aaa asta pe langa ale vostre... ca totusi vreau sa merg si la tine si la lidia... la tine macar sa ajung la starea civila si la lidia la biserica... tot in august la 1 botez... in septembrie am 2 botezuri si apoi... in octombrie o nunta dar la asta nu stiu daca voi ajunge vedem...
eu voi fi acasa, daca ai nevoie de un machiaj deosebit eu te ajut!!!!

alinanicoleta
02.07.2009, 22:13:20
eu voi fi acasa, daca ai nevoie de un machiaj deosebit eu te ajut!!!!

vedem!!!! cred ca o sa te saturi de mine:)):)):))

alina_miresica_disperata
02.07.2009, 22:28:00
vedem!!!! cred ca o sa te saturi de mine:)):)):))
nu ma satur stai linistita, daca pot sa te ajut cu cea mai mare placere, plus ca am cheltuit o gramada pe produse de machiaj, asa ca am de toate!!!!!

Elvyra
03.07.2009, 21:49:34
unde faci nunta? in Tulcea? sau Constanta?
la Constanta fac nunta.....dar ma ia mireasa din tulcea :D

alinanicoleta
03.07.2009, 21:54:52
la Constanta fac nunta.....dar ma ia mireasa din tulcea :D

stilul pe care il vrei mai peste tot face.. mai ales ca este usor de facut... insa cel mai bine este sa mergi cu o poza la ele si sa faci o proba... daca nu iti place incerci la alt salon .... mai renumite sunt rina, carmen....

Elvyra
03.07.2009, 21:56:21
multumesc pt raspuns >:D<

alinanicoleta
03.07.2009, 22:09:02
multumesc pt raspuns >:D<

Nu ai pentru ce!!! depinde si in ce zona a Tulcei stai.... ca asa poti sa mergi si la un coafor apropiat... cel putin la saloanele mai renumite este full!!!!

Elvyra
03.07.2009, 22:09:44
Nu ai pentru ce!!! depinde si in ce zona a Tulcei stai.... ca asa poti sa mergi si la un coafor apropiat... cel putin la saloanele mai renumite este full!!!!
stau pe babadag....:-?

alinanicoleta
03.07.2009, 22:11:23
stau pe babadag....:-?

parca era un coafor roxy... si unul pe langa CEC parca...

Elvyra
03.07.2009, 22:15:01
parca era un coafor roxy... si unul pe langa CEC parca...
e roxy....si mai e unu langa Bancpost....
la cel de langa Bancpost am fost odata sa ma coafeze pt nunta varului.....si mi-a facut un coc....:(,,,,,la parul meu...nu prea merge cu coc....dar in fine...nu mi-a placut deloc
o sa incerc la carmen. sa fac o proba[-o< :D ...

alinanicoleta
03.07.2009, 22:26:29
e roxy....si mai e unu langa Bancpost....
la cel de langa Bancpost am fost odata sa ma coafeze pt nunta varului.....si mi-a facut un coc....:(,,,,,la parul meu...nu prea merge cu coc....dar in fine...nu mi-a placut deloc
o sa incerc la carmen. sa fac o proba[-o< :D ...

daaa... ar fi bine... mai ales ca acolo mai mult pe baza de programare este

irinarmnv
05.08.2009, 20:32:09
fetelor in curand vin in tara:D si vreau sa ma tund,puteti sa imi spuneti unde as putea sa merg sa ma tund?unde credeti voi ca se lucreaza bine?
va pup fetelor:*

Anca_Gurgu
05.08.2009, 22:10:41
fetelor in curand vin in tara:D si vreau sa ma tund,puteti sa imi spuneti unde as putea sa merg sa ma tund?unde credeti voi ca se lucreaza bine?
va pup fetelor:*
buna irinamnv.eu cand merg acasa ma tund mereu si imi fac suvitele la Viorel(are scaun la coaforul de mai sus de tridentul mare de pe babadag)nu mai stiu cum ii zice.lucreaza super bine(eu il stiu de multi ani)si ti-l recomand cu incredere pt stiu de iese de pe mainile lui.este foarte talentat!sper k mai este acolo k eu de anul trecut nu am mai fost acasa,dar fetele din tulcea trebuie sa stie mai bine dak mai e coaforula acolo

alinanicoleta
05.08.2009, 22:39:01
buna irinamnv.eu cand merg acasa ma tund mereu si imi fac suvitele la Viorel(are scaun la coaforul de mai sus de tridentul mare de pe babadag)nu mai stiu cum ii zice.lucreaza super bine(eu il stiu de multi ani)si ti-l recomand cu incredere pt stiu de iese de pe mainile lui.este foarte talentat!sper k mai este acolo k eu de anul trecut nu am mai fost acasa,dar fetele din tulcea trebuie sa stie mai bine dak mai e coaforula acolo

parca nu am mai vazut coaforul:-\:-\

aroma_de_portocale
06.08.2009, 08:23:12
Fetelor, puteti sa puneti si niste fotografii cu machiaj + coafura, sa ne facem o idee, care cum lucreaza?:D

monyk
06.08.2009, 14:30:39
Fetelor, puteti sa puneti si niste fotografii cu machiaj + coafura, sa ne facem o idee, care cum lucreaza?:D

eu cred ca fiecare salon are si parti bune si parti rele, fiecare coafeza te aranjeaza si in functie de starea ei din ziua respectiva...asta am simtit-o pe pielea si pe parul meu, si nu tot timpul cum te face la proba exact asa ii iese si finalul. acum...fiecare cu norocul ei zic eu

Anca_Gurgu
06.08.2009, 21:30:05
eu cred ca fiecare salon are si parti bune si parti rele, fiecare coafeza te aranjeaza si in functie de starea ei din ziua respectiva...asta am simtit-o pe pielea si pe parul meu, si nu tot timpul cum te face la proba exact asa ii iese si finalul. acum...fiecare cu norocul ei zic eu
Asta poate asa e,dar un profesionist nu poti sa imi spui k poate sa nu isi faca treaba bine,k eu chiar nu cred

aroma_de_portocale
06.08.2009, 22:28:05
tocmai de aceea ceream fotografii, ca sa putem compara, si alege ce e mai bun pt fiecare dintre noi:)

alinanicoleta
07.08.2009, 06:58:03
Poze cu diferite coafuri... cam greu... fiecare a fost in locuri diferite... singurul lucru este sa iti dai seama din pozele puse de fete de la nuntile lor etc... sunt unele care nu au fost la saloane de renume si au avut o coafura superrrrr... depinde pe mana cui pici... si mai conteaza si ce alegi tu...
Cel putin asta e parerea mea... nici saloanele din pacate nu au site-uri pentru a-si promova talentul... doar Rina din cate stiu are site...

aroma_de_portocale
07.08.2009, 09:36:23
Poze cu diferite coafuri... cam greu... fiecare a fost in locuri diferite... singurul lucru este sa iti dai seama din pozele puse de fete de la nuntile lor etc... sunt unele care nu au fost la saloane de renume si au avut o coafura superrrrr... depinde pe mana cui pici... si mai conteaza si ce alegi tu...
Cel putin asta e parerea mea... nici saloanele din pacate nu au site-uri pentru a-si promova talentul... doar Rina din cate stiu are site...
eee...si la Rina pe site nu gasesti nimic care sa iti fie de folos.,..
Ideea era sa vedem mai multe caofuri de la mai multe saloane si sa alegem ce e mai bine pt fiecare..dar daca nu vreti...asta e...vom vedea in ziua nunti cat de pricepute sunt doamnele pe care le-am ales..sau domnii:))

vikisor
07.08.2009, 11:57:33
Ideea era sa vedem mai multe caofuri de la mai multe saloane si sa alegem ce e mai bine pt fiecare..dar daca nu vreti...asta e...vom vedea in ziua nunti cat de pricepute sunt doamnele pe care le-am ales..sau domnii:))

Uite eu asa (http://picasaweb.google.ro/viorela.lisaru/PregatiriSiBiserica#5360252157136520738) am avut parul facut... mi l-am facut la salonul Bianca, la Selda si am fost foarte multumita.
Machiajul mi l-a facut domnisoara de onoare si a fost mai mult decat ok:D

alinanicoleta
07.08.2009, 12:38:12

Nu e vorba ca nu vrem... ideea este buna... de exemplu eu mi-am facut la J&F... dar e acel dar... noi putem sa recomandam... mai mult de atat... mai ales ca unele persoane au alte pretentii etc... poate mie imi place si tie nu... poze am in semnatura... cu mai mult de atat nu pot sa te ajut...

aroma_de_portocale
07.08.2009, 19:08:44
Nu e vorba ca nu vrem... ideea este buna... de exemplu eu mi-am facut la J&F... dar e acel dar... noi putem sa recomandam... mai mult de atat... mai ales ca unele persoane au alte pretentii etc... poate mie imi place si tie nu... poze am in semnatura... cu mai mult de atat nu pot sa te ajut...
da, ai dreptate dar stii, iti poti da seama daca o coafura e bine facuta, chiar daca nu e genul tau...si daca o miresica, 2, 3 sunt multumite de un salon anume, iar e bine...Sper ca ai inteles ce vreau sa zic, pt ca sunt asa de obosita ca nici nu imi gasesc cuvintele sa scriue ce vreau sa spun...>:D<

ga_bitza86
09.08.2009, 17:46:35
Hello!:)
fetele, am o nunta la Tulcea in 22 august si nu am cum sa ma aranjez din Galati...
As vrea sa ma duc la D&D... stiti pe cineva de acolo cum lucreaza?
thank you >:D<

alinanicoleta
09.08.2009, 20:40:57
Hello!:)
fetele, am o nunta la Tulcea in 22 august si nu am cum sa ma aranjez din Galati...
As vrea sa ma duc la D&D... stiti pe cineva de acolo cum lucreaza?
thank you >:D<

D%D este coaforul de la J%F?
Este o tipa Mihaela... mai invarsta... care coafeaza super... proba la ea am facut-o si a iesit superrrrr... dar la nunta m-a coafat altcineva... ca tipa era super ocupata desi la ea trebuia sa ma coafez...

ga_bitza86
10.08.2009, 21:02:30
Multu mult Nico pt raspuns...
de machiat tot acolo te-ai facut?
daca da, o impresie >:D<

alinanicoleta
10.08.2009, 21:03:55
Multu mult Nico pt raspuns...
de machiat tot acolo te-ai facut?
daca da, o impresie >:D<

da.. tot acolo... tipa este deschisa la orice!!!

ga_bitza86
10.08.2009, 22:09:44
ce bine!!! :) ma bucur ca aflu ca este ok >:D<>:D<>:D<

fata la care ma duceam eu sa ma mai aranjez a plecat in afara de putin timp :(( si nu mai stiam ce si cum sa fac si unde sa ma duc si am zis sa caut in Tulcea pana la urma ... :-SS

multumesc tare mult pt ajutor... o sa incerc sa vb cu dn daca pot sa imi fac programare sambata pe 22, ca tot avem o nunta, abia astept-va pun poze :D

alinanicoleta
11.08.2009, 07:45:10
ce bine!!! :) ma bucur ca aflu ca este ok >:D<>:D<>:D<

fata la care ma duceam eu sa ma mai aranjez a plecat in afara de putin timp :(( si nu mai stiam ce si cum sa fac si unde sa ma duc si am zis sa caut in Tulcea pana la urma ... :-SS

multumesc tare mult pt ajutor... o sa incerc sa vb cu dn daca pot sa imi fac programare sambata pe 22, ca tot avem o nunta, abia astept-va pun poze :D

Mai... Tulcea nu este chiar asa de "rea" la capitolul asta... numai ca poate nu am descoperit noi... sper sa mai lucreze persoanele de care am zis eu...

ga_bitza86
11.08.2009, 21:44:16
Faza e ca nu am fost niciodata la Tulcea la vreun aranjat ceva de genul... la toate nuntile la care am fost pana acum plecam de la Galati sau erau chiar in Gl asa ca...
sunt optimista, sper ca o sa fie ok pana la urma :)
abia astept...;))

ga_bitza86
13.08.2009, 17:33:37
Help! Help! Help! Help! Help! Help! Help! :-s :-s :-s
Fetelor, ma puteti ajuta cu un nr de tel ceva pt sa fac o programare la un salon - doar pt un aranjat ceva , dar am nevoie sambata pe la un 5-6 seara asa... rina are program doar pana la 4 d.a. si altul nu mai stiu.. (D&D este in proces de mutare) ...

Lidia26
17.08.2009, 22:02:34
Help! Help! Help! Help! Help! Help! Help! :-s :-s :-s
Fetelor, ma puteti ajuta cu un nr de tel ceva pt sa fac o programare la un salon - doar pt un aranjat ceva , dar am nevoie sambata pe la un 5-6 seara asa... rina are program doar pana la 4 d.a. si altul nu mai stiu.. (D&D este in proces de mutare) ...

Buna fetele

eu iti zic sa incerci la Carmen in spate la Spicu.Fata care m-a coafat e foarte buna.eu am fost foarte multumita.am avut cocul si pentru a doua zi ca am fost la alta nunta.
daca vrei scrie-mi si iti dau un nr d tel,o suni si o intrebi daca e libera si pana la ce ora lucreaza.

ga_bitza86
18.08.2009, 23:00:15
Da, chiar te rog, Lidia ^:)^
si cum se numeste fata ;;)

multumesc tare mult @};-

ELLEN_P
03.09.2009, 00:10:41
Stie cineva ceva de Cristina si-a deschis salon langa piata din E3 deasupra la Pet Shop are preturile bune am sa merg la proba !

alinanicoleta
03.09.2009, 13:34:10
Stie cineva ceva de Cristina si-a deschis salon langa piata din E3 deasupra la Pet Shop are preturile bune am sa merg la proba !

Sincer eu stau langa Pet shop-ul din E3... si nu stiu de nicio Cristina.. este o frizerie dar nu deasupra la pet shop... adica... poate daca este sus.. desi intru destul de des la pet shop... sa iau mancare la animalute...

ELLEN_P
03.09.2009, 22:51:51
Sincer eu stau langa Pet shop-ul din E3... si nu stiu de nicio Cristina.. este o frizerie dar nu deasupra la pet shop... adica... poate daca este sus.. desi intru destul de des la pet shop... sa iau mancare la animalute...
este eu am intrat dar nu stiu cum lucreaza !in fine am sa vad la proba!

alinanicoleta
04.09.2009, 07:50:36
este eu am intrat dar nu stiu cum lucreaza !in fine am sa vad la proba!

Poate... desi trec in fiecare zi ca doar stau in zona... stiu ca este un coafor la un parter de bloc... langa o croitorie... dar deasupra la pet shop... poate nu are firma lumioasa si de aceea... dar... acum mai este un coafor nou deschis in statia din E3 de la pompieri....

alinanicoleta
05.09.2009, 11:56:46
In sfarsit am vazut si eu coaforul!!!!!!!!!!#:-Sm-am oprit in fata pet shop-ului si am inceput sa ma uit :))
Inainte de acolo luam mancare pentru pesti... si nu stiam de ce s-a mutat jos standul...
Da... nu are nicio firma luminoasa nimic... doar daca iti zice cineva ca este coafor... ca asa nu iti dai seama...
Ca tot ai zis ca o cheama Cristina...cine este Cristina??? la ce salon a lucrat?

ELLEN_P
06.09.2009, 16:23:40
In sfarsit am vazut si eu coaforul!!!!!!!!!!#:-Sm-am oprit in fata pet shop-ului si am inceput sa ma uit :))
Inainte de acolo luam mancare pentru pesti... si nu stiam de ce s-a mutat jos standul...
Da... nu are nicio firma luminoasa nimic... doar daca iti zice cineva ca este coafor... ca asa nu iti dai seama...
Ca tot ai zis ca o cheama Cristina...cine este Cristina??? la ce salon a lucrat?
din ce-mi aduc aminte cand am vb cu ea... este ca nu a lucrat prin TL si nici nu am retunut pe unde#-o

alinanicoleta
06.09.2009, 19:43:33
din ce-mi aduc aminte cand am vb cu ea... este ca nu a lucrat prin TL si nici nu am retunut pe unde#-o

Ok... e bine de retinut!! Sa ne spui si noua cum lucreaza... daca esti multumita!!! numai coafor este? sau are si cosmetica...

aroma_de_portocale
11.09.2009, 14:49:03
Intrebari pentru Lidia...Unde te-ai coafat? Cine te-a coafat? Cat te-a costat? Ms mult