PDA

Versiunea completa : Video/ cameraman in jud. Timis

Kaela
20.08.2006, 23:37:18
da, e adevarat, dar am vazut shi cd-uri cu nunta facute din nush cate ore de filmat a taiat tipu de n-a mai ramas nimik important. a iesit filmarea de parca ar fi fost facuta juma de ora.bineinteles depinde shi de fiecare, cat de profesionist e.

ancabasarab
23.08.2006, 19:15:03
Super, Catalina,
Acum avem un punct de reper mai larg.
Mai asteptam oferte..propuneri.
Fetelor cum vedeti voi filmul nuntii voastre?
Dar ce ziceti de un clip..cu povestea voastra, cum v-ati cunoscut, indragit?
As fi curioasa sa stiu cam ce v-ati dori la partea asta.
Si bineinteles cine a fost multumit si cine nu si de ce.
Va pup,
Spor la pregatiri,
Anca

Kaela
23.08.2006, 23:42:31
stii ce-mi doresc eu??? o simpla filmare, fara intro, povesti de dragoste shi alte montaje.pur shi simplu o filmare simpla de cateva ore, momentele importante shi cam atat.

loreley
10.09.2006, 23:15:08
Nici noi nu vrem montaje inainte de nunta, plimbari prin parc etc... Cred ca iubitul meu ar scoate numai poante din gura si n-as putea sa fiu decat cu gura pana la urechi... si adio romantism... Deja am emotii pt. melodia de deschidere caci daca el danseaza cu mine ma face sa rad intr-una.

Kaela
08.11.2006, 09:31:33
nenea care ne va filma pe noi, poate va intereseaza shi pe voi fetelor,firma HDV, au site cu acelashi nume shi .ro.

OanaJ
08.11.2006, 09:51:44
nenea care ne va filma pe noi, poate va intereseaza shi pe voi fetelor,firma HDV, au site cu acelashi nume shi .ro.
Oau, m-am uitat pe site la ei. Par profi, profi! :x:x:x:x Stii oare si cat sunt de seriosi?

Eu as vrea sa ma filmeze si pozeze si sa imi dea doar pozele si filmele, fara montaje, fara nimic. Oare accepta asa ceva?

Kaela
08.11.2006, 11:10:50
ar trebui sa accepte. dupa cate imi spune viitorul meu sotz sunt foarte seriosi, adica tipul a cui a firma e coleg cu al meu la Alcatel shi se cunosc de ceva vreme. shi de cum vrei tu, asa de filmat fara briz brize shi montaje numai daca suni la ei shi vbesti. banuiesc ca nu ar fi vreo problema.

Kaela
11.11.2006, 15:41:28
tipii de care va spuneam filmeaza in HD dupa cum atzi putut vedea la ei pe site.pentru cei interesati am nr de tel...:)

c_s
11.11.2006, 17:09:33
Trimite-mi si mie pe private nr de tel, pls!

Kaela
17.11.2006, 23:32:36
fac shi eu un scurt reply: al meu a fost cu ideea. nu de alta dar lucreaza de ceva vreme (aprox 7 ani) in domeniu IT, stie tot ce mishca pe piatza. shi idee e ca ei pot sa itzi ofere shi format normal shi format hd, just in case ca mai avanseaza tehnologia, shi cand le-oi arata la pruncii tai shi la nepotzi nunta, sa ai shi format de mai buna calitate....just in case...
nu am facut reclama, doar am dat o oferta, nu lucreaza pentru mine shi nu-mi iese nimik din toata afacere....e doar o alta oferta.
stai linistit nu sunt prost informata... sorry...

Kaela
17.11.2006, 23:40:40
shi by the way.... calculatorul pe care l-ai cumparat acum doi ani,(shi nu ai imbunatatit nika la el) face tot atat shi acuma? asta asa....pe cand vor aparea unele chestii.....ca HD-DVD....
gasesti dvd-uri bune shi la 0,9 lei...

Caius
17.11.2006, 23:42:32
no comment

Kaela
17.11.2006, 23:50:07
a fost un simplu anuntz.... cei care vor sa stie despre ce este vorba se informeaza, mai ales ca la o nunta dai o gramada de bani pe muuuuuuulte chestii, asa ca tre sa stii pe ce dai banu shi cum te impartzi ca doar nu suntem cai cu chestii d-alea pe ochi, shi dai nainte. shi mai avem shi barbatzii nostri prin spate care nu-s bash de aruncat, shi impreuna reusim sa fim cat se poate de informatzi....
end of story.....

Catalina_Maria
18.11.2006, 00:16:32
Discutii serioase, nu gluma:) Totusi cred ca de mare ajutor ne-ar fi sa avem de unde alege...deci cat mai multe recomandari.

Caius, ai avut nunta in 11, mai bine ne spui tu pe cine ai ales, cum a fost , cat te-a costat si cat de multumit esti?

Kaela, dreptate mare , barbatzeii nostrii sunt niste dragutzi care cu sau fara voia lor;)) trebuiesc implicati in organizarea acestui eveniment<:-P

OanaJ
18.11.2006, 01:07:45
Kaela, eu habar n-am avut de baietii cu filmarea HD si iti multumesc din suflet ca ai adus vorba de ei.
Iar Caius, fii si tu putin mai deschis la nou, nu-ti mai pune atata cenusa in cap ca nu se poate, nu este infrastructura. Ca 1 TB costa in jur de 400 euro iar un monitor full HD Dell 24" (http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=320-4335) e 680$, deci nu e chiar capat de lume sa pui mana pe ele.
In plus, ideea e sa te uiti la filmarea asta peste ani, cand chiar si HD-ul va fi invechit. De ce daca e disponibila tehnologia, sa nu o folosim?
Si, in plus, daca om fi noi gashte care barfim toata ziua pe forum, avem acces la informatie si mai citim si noi una alta...pe slashdot;)) (http://www.slashdot.org)
Necazul meu al' mare e ca baietii cu pricina nu pot filma 1080p, ci doar 1080i ;));));));)).
O seara faina!

Caius
18.11.2006, 01:13:27
no comment

OanaJ
18.11.2006, 01:18:28
:)...trebuia sa cauti atunci pe altii care trag 1080p...sunt.

Mmmmm, esti sigur :-B? Sunt in Timisoara? Daca da, tare ti-as multumi daca mi-ai da detalii, ca sa-i gasesc si eu. Wawww!

Kaela
18.11.2006, 09:03:06
stie el caius ce stie.....

OanaJ
18.11.2006, 11:45:40
stie el caius ce stie..... :-p
Hmm ... am mai cautat si nu am gasit pe nimeni care sa spuna ca filmeaza in 1080p. In plus, camera ce stie 1080p Sony HVR-V1U (alegand una din 'aceeasi' categorie cu Sony HDR-FX1 (care o au baietii) numai ce o aparut pe piatza. Ar mai fi ceva de la Panasonic dar vad ca lumea (si baietii din TM si cei din Arad) merge pe Sony.

In fine ... 1080i e foarte foarte foarte bine. Dar daca stii ceva de 1080p, sunt tare curioasa. Sau ai facut numai conversatie cand ai zis ca as putea avea la nunta in TM pe cineva sa filmeze in 1080p?:D

Dar Caius, tu chiar nu ti-ai filmat nunta in full HD? nici macar in 720p:((:((? Nu pot sa cred!:>

Sala de la nunta ta a fost super aranjata. Ai o facut o treaba foarte buna!

Caius
18.11.2006, 13:58:57
no comment

OanaJ
18.11.2006, 14:42:24
Uite, promit ca doar asta mai spun si inchei subiectul, ca ne banneaza pe amandoi moderatorii :D.
Fiecare are prioritatile lui. Noi vom merge pe varianta HD. Si iti voi spune de ce:

1. Problema ta cu lipsa mediilor HD se rezolva foarte usor. Eu prefer sa-mi pastrez ce va fi filmat pe un (sau mai multe, si in RAID 1 daca vrei) HDD. Ti-am scris intr-un mesaj anterior preturile, deci varianta aceasta este foarte accesibila in ziua de azi.

2. Luminozitatea: nu sunt deloc un expert in foto-video, stiu si eu doar lucrurile de "bun simt", ca tot omu'.....Iluminarea la 25 cm de o lumanare este de aprox 8 lux. Apoi la nunta vom sta cu becurile aprinse in restaurant, ca doar nu e discoteca :D, iar 2-3 lux, e mai mult decat suficient, cum de altfel este si parerea expertilor de pe thomshardware. (http://www.tomshardware.com/2005/02/09/sony_hdr/)
In plus, filmul (http://images.tomshardware.com/2005/02/09/sony_hdr/sombre.rar) demo postat pe acelasi site si filmat in interior arata excelent.\:D/

Caius
18.11.2006, 15:01:42
chiar tu ai spus...:
Deci ...intr-o camera de 3/4 pereto albi...cu o lumare in mijloc ai aprox...1 lux.
Minimul de iluminare la camere se da VX=0 lux la gain +18...ceea ce inseamna pixelare. Daca vrei sa ai o imagine cat mai clara si calitativa nu treci de +3. In cazul FX problema e si mai spinoasa, pt. ca cere minim2 lux....adica ea nu vede unde vede o camera cu 0 lux.
Ca sa ai 8 lux pe fiecare invitat ar trebui sa ai cam multe lumanari si cam aproape puse de ei....la fiecare vreo 3-4 bucati... ;) si cu toate astea tot pe +9...+12 ai filma.
Referitor la pastratul nuntii pe HDD...e OK...doar ca ai un mic impediment cu cei care vor sa o vada, adica trebuie sa vina la tine sa o vada pe PC...sau sa le dai materialul brut pe HDD.

irina
18.11.2006, 15:04:24
Uite, promit ca doar asta mai spun si inchei subiectul, ca ne banneaza pe amandoi moderatorii :D.

E bine ca va dati seama. Sper sa incetati cat mai curand. Pentru reclama pe care Caius si Catalina-Maria si-o fac pe forum, altii platesc. Vom avea grija si de asta, ca vedem ca nu merge cu vorba buna...:D

Kaela
18.11.2006, 15:09:31
Thank You Irina!!!!!!

OanaJ
18.11.2006, 15:22:04
E bine ca va dati seama. Sper sa incetati cat mai curand. Pentru reclama pe care Caius si Catalina-Maria si-o fac pe forum, altii platesc. Vom avea grija si de asta, ca vedem ca nu merge cu vorba buna...:D

Draga moderatoare,

Nu vad de ce ai avut aceasta reactie. Discutia pe care am avut-o cu Caius era cat se poate de potrivita la subiectul thread-ului foto si video in Timisoara.

Nu fac reclama la nimeni, si nu inteleg ce reclama si-ar face Caius (la ce?, eu vad ca face antireclama la HD). Daca da, e problema lui.

Pe baietii de la firma cu HD din Timisoara nu ii cunosc, dar sunt tare bucuroasa ca exista si ii voi contacta cat de curand. Sunt recunoscatoare acestui forum, pentru ca asa am aflat de ei.

irina
18.11.2006, 15:33:47
Stai linistita, ca nu era vorba de tine. Tu probabil vrei niste informatii, ca si celelalte miresici. Problema este cu cei care vi le dau, si nu pentru ca fac asta, ci pentru modul in care o fac.

OanaJ
18.11.2006, 17:23:38
Upsss, dupa ce mesajele lui Caius au fost sterse, eu si Kaela, cam parem ca ne certam singure :">. Pentru cele care nu ati fost pe forum in ultimele 24 h, a fost o cearta la mijloc, :-" ne-au invadat barbatzii forumul, dandu-ne lectii! Acum suntem iar noi de noi, sa ne facem de cap ;)).

Kaela
18.11.2006, 17:39:46
cam asa ceva. a dat-o pe subtilitazti shi nu ne-a placut....^:)^ moderatoarelor.

OanaJ
18.11.2006, 17:58:56
Oooooo, mi-a mi-a placut ! :-B Dar, ma rog, daca moderatoare considera ca am sarit calul....e bine si asa!

irina
18.11.2006, 18:16:28
Mesajele lui Caius nu au fost sterse. Si le-a sters singur, pe majoritatea. Din respect pentru membrii forumului vom reveni cu detalii.

admin
18.11.2006, 19:20:22
Utilizatorul Caius si-a facut publicitate serviciilor oferite de el, a fost atentionat. El s-a simtit ofensat si si-a editat mesajele si a sters textele din ele. :-\

Kaela
18.11.2006, 19:25:46
ok, strange.....

Kaela
18.11.2006, 19:27:02
in fine, sa revenim la ale noastre.... intrebare, mai scoatetzi poze shi pe hartie sau numa pe dvd, vd shi alte d-astea?

Catalina_Maria
19.11.2006, 00:07:29
Eu una as prefera sa am multe multe poze dar toate pe CD. Ca de acolo ma descurc eu si sa le mai "migalesc" in photoshop , si sa le scot pe hartie si sa-mi fac tablouashe sau alte de-astea.
Asta e parerea mea, eu as vrea cd-ul cu cateva sute de poze plus ce vor mai face prietenii...e suficient!

Iar cu filmatul...la fel. As prefera un montaj curat, fara panselutze si alte minunatii sau s-a vad pe soacra-mea dansand cu incetinitorul ( datorita efectelor speciale) sau sa-mi vad mutrita in 5 ipostaze pe acelasi ecran( tot datorita efectelor speciale).

Habar nu am cum voi face si pentru ce voi opta , cert este ca NU VREAU FILMULETZUL DE INTRO!!! Stiti voi despere ce vorbesc!!! Filmuletzul cu intalnirea celor doi:))

Kaela
19.11.2006, 18:43:12
stiu despre filmuletzul cu intro cu poze cand eratzi mici, cu sau fara haine..:) cu poze cand atzi mai crescut, cum v-atzi intalnit....bla bla bla, mi se par oribile.shi noi vrem la fel. un simplou filmat shi atat.

luciarazmerita
08.01.2007, 15:10:17
Acuma in vacanta am primit dvdurile cu nunta din Moldova.
Am crezut ca ne boram matzele amandoi! Numai floricele si porumbei flori de o culoare dubioasa si muzica de taiat venele!
Cameramanul cred ca a pus mana pe camera pentru prima data abia atuncia si constatarea a fost: Bine ca ne-am luat camera noastra si am filmat de back-up.

Kaela
21.01.2007, 00:47:59
io de la inceput am spus asta, apoi am aflat de un pireten care filmeaza shi nah, am acceptat sa fim shi filmatzi de un profesionist, daca nu, rugam un alt prieten cu camera personala sa vina sa ne filmeze, ici colo cateva cadre shi atat, nu montaje, intro-uri shi alte briz-brize....

Ramo25
16.02.2007, 23:45:59
Eu am gasit pe cineva care pt filmat (4-5 cd ) + poze-albumul nostru cere 15 milioane...ce credeti? e prea mult?suntem in tratative inca...sau poate imi recomandati pe cineva mai ieftin ....?!

ele
17.02.2007, 09:50:43
nu cred ca e mult...noi dam 7 milioane pt filmat si tot la 200 euro ajungem si cu fotografiile deci.... de ce nu mergi la targ au ceva oferte acolo poate gasesti ceva mai bun ca si pret!

ele
17.02.2007, 09:51:51
sau poate ca la targ i-ai gasit pe cei cu 15 milioane...:-?

Ramo25
17.02.2007, 13:19:20
nu cred ca e mult...noi dam 7 milioane pt filmat si tot la 200 euro ajungem si cu fotografiile deci.... de ce nu mergi la targ au ceva oferte acolo poate gasesti ceva mai bun ca si pret!
Mi-ar palce tare mult sa merg la targ...dar nu sunt in tara...azi e tragu?daca merge cineva...puteti sa ma tineti si pe mine la curent cu ce s-a gasit la targ?please

dedelina
26.02.2007, 14:34:32
Eu nu mai stiu exact cate poze sunt incluse in pachet, dar costa cam 4mil ce am vrut noi. Sunt in ceata :-p Stiu doar ca pentru filmat eu vreau cu 2 camere, 3ore montaj, si ne costa cam 10mil. Cu o singura camera e 7mil. Am vazut un dvd foarte frumos,facut de "foto-video-man-ul" nostru a fost filmata nunta cu doua camere... ca la tv arata. La nunta la Marius Popa de la Poli.

RianaTM
26.02.2007, 14:54:23
Si eu tot cu dragutul de la etaj am batut palma. Super ok si el si sotia dansului care era cu el la stand. Mi-au placut mult pozele si filmarile. la Ankh Media nici nu vreau sa merg , nu ca as avea idei preconcepute dar sincer m-a cam scarbit comportamentul lor pe forumul asta...si am mai scris eu ca daca nu imi plac oamenii ...nici prin cap nu-mi trece sa lucrez cu ei.

StOrM
26.02.2007, 15:14:43
Mie mi-a placut cel mai mult de domnul acela, cu sotia; suuper amabil, si ptr mine asta conteaza foarte mult, in schimb eu nici n-am apucat sa vb face to face cu cei de la ankh media, ca nu era nimeni akolo sa-ti prezinte oferta, mai ales ca eu am nevoie de un fotograf si un cameraman si anul asta, si anul viitor...un vel de prelungire<:-P...deci cred ca tot la domnul acela voi ramane.

Kaela
07.04.2007, 16:23:49
shi cei de la hdv au site nou... super interesant... noi cu ei am semnat.

loredanag
05.10.2007, 13:17:29
Eu am avut la nunta pe un tip care lucreaza la Tele U la Timisoara si il cheama Adi. E super fain si mi a iesit un DVD superb.

Sia80
17.02.2008, 19:48:25
Eu sunt tentata de HDV pana acum. In rest nu am vazut nimic sa-mi placa . Ori lucreaza prost ori au preturi exagerate.

monalissa
19.02.2008, 16:22:51
ce parere aveti despre cei de la Future video production?m-am uitat pe site-ul lor si mi-au placut pozele..!:-?pe cele care au colaborat cu ei le rog din suflet sa-mi spuna mai multe^:)^

dididiana82
30.04.2008, 21:41:19
salut va rog si eu fetelor mult datimi niste numere de telefon nu miam gasit cameraman si nici pt poze va roggggggggggg sunt super stresata ca numi gasesc ceao

Nicolle28
16.05.2008, 00:02:45
salut va rog si eu fetelor mult datimi niste numere de telefon nu miam gasit cameraman si nici pt poze va roggggggggggg sunt super stresata ca numi gasesc ceao
Pe cand nunta....poate reusim sa te ajutam>:D<

delishor
18.06.2008, 12:12:02
Iti pot trimite pe pm de la cei cu care lucrez eu....daca nu ti-ai gasit...nu dispera ca si eu m-am apucat tarziu de pregatir..cu 3 luni inante si totul a durat doar 2 saptamani

chiar te rog mult, nicolle, sa-mi trimiti daca poti ....si detalii despre ei....eu cred ca nu mi-am dat seama cum a trecut timpul....ca pana acum am tot studiat oferte, dar abia acum, cand mai am doua luni pana la nunta, am trecut la fapte (telefoane) si vad ac e cam tarziu....

oana_alina
12.11.2008, 16:44:55
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Voi cu cine ati colaborat? Nu am intrat de mult timp pe forum si nu am mai citit din urma sunt multe pagini :">

marastanescu
26.02.2009, 21:15:30
va rooooooooooog, ajutati-ma si pe mine cu cateva recomandari de cameraman ca incep sa ma panichez. cu cine am vorbit, erau deja ocupati pt 7.11.2009
multumeeeeeeeeeeeeeesc
mara

danileli13
04.03.2009, 12:12:27
ce parere aveti despre cei de la Future video production?m-am uitat pe site-ul lor si mi-au placut pozele..!:-?pe cele care au colaborat cu ei le rog din suflet sa-mi spuna mai multe^:)^

Salut!!!
La nunta noastra i-am avut pe astia de la Future video production si sa stii ca nu am ramas foarte multumita, lucreaza mai mult pe cantitate decat pe calitate....

adrianasauca
04.03.2009, 21:11:52
va rooooooooooog, ajutati-ma si pe mine cu cateva recomandari de cameraman ca incep sa ma panichez. cu cine am vorbit, erau deja ocupati pt 7.11.2009
multumeeeeeeeeeeeeeesc
mara
ti-am trimis pe mp.

elavita
08.03.2009, 23:51:43
Buna fetelor,

Sunt destul de novice in ceea ce priveste "corespondenta" pe forum.
Am citit mai sus un mesaj lasat de pufuleata, care lauda un cameraman.
Ne poti spune si noua cum dam de el?

Merci mult si pupici:*

ando26
09.03.2009, 09:57:00
Buna fetelor,

Sunt destul de novice in ceea ce priveste "corespondenta" pe forum.
Am citit mai sus un mesaj lasat de pufuleata, care lauda un cameraman.
Ne poti spune si noua cum dam de el?

Merci mult si pupici:*

DA, DA si eu vreau sa stiu cine e acest cameraman...

radovits_mirela
05.04.2009, 09:23:09
noi ne-am hotarat si am semnat cu cineva si sunt ff multumita de ce am vazut,si cameramanul va fi tot de la ei ,ni sa facut un pachet f bun si pretul este de 950 euro,sunt f increzatoare ca vor iesi super si pozele si filmarile.nu spun cine sa nu se considere reclama:D

Princes
05.04.2009, 09:47:13
Si noi am facut un contract cu o firma si sunt sigura ca totul va fi super(avand in vedere ca am vazut lucrarile lor)si ne costa 2400 ron:Dsi 20%reducere:-p

abitul26
01.06.2009, 14:10:42
fac shi eu un scurt reply: al meu a fost cu ideea. nu de alta dar lucreaza de ceva vreme (aprox 7 ani) in domeniu IT, stie tot ce mishca pe piatza. shi idee e ca ei pot sa itzi ofere shi format normal shi format hd, just in case ca mai avanseaza tehnologia, shi cand le-oi arata la pruncii tai shi la nepotzi nunta, sa ai shi format de mai buna calitate....just in case...
nu am facut reclama, doar am dat o oferta, nu lucreaza pentru mine shi nu-mi iese nimik din toata afacere....e doar o alta oferta.
stai linistit nu sunt prost informata... sorry...
Care sunt preturile la serviciile foto?

Princes
03.06.2009, 05:06:08
Ce vi se ofera de banii astia?
300-500 fotografii,albumul nostu si 3-5 ore video;;)

simonee
05.06.2009, 11:15:48
300-500 fotografii,albumul nostu si 3-5 ore video;;)
Spune-mi te rog cele3-5 ore sunt brutul sau este deja montajul ?ms mult

Princes
05.06.2009, 15:00:04
Spune-mi te rog cele3-5 ore sunt brutul sau este deja montajul ?ms mult
3-5 ore este finalul

sweet_yonutza
09.06.2009, 16:59:25
hello..eu am tot cautat pe siteu asta sa gasesc cel mai profi pachet foto-video..si nu prea am gasit ce cautam..dar am dat un search pe google si am gasit un fotograf la anunturi din tm,m-am intalnit cu el si mi-a aratat niste poze facute de el,super misto...am vb si ne-am inteles pt un pachet foto video,3 ore montate pe dvd plus 200 de poze=910 lei plus benzina.adica 190 lei ora de produs finit si 1,7 lei poza scoasa pe hartie.

cattiva
23.08.2009, 20:47:29
Vali se numeste si cameramanul de la HDV, de fapt managerul firmei...el a filmat la nunta mea.
imi spui te rog in cat timp ai avut dvd dupa nunta ,la mine a. trecut deja o luna.
la mine au filmat tot cei de hdv si am facut un contract in care ei se angajau sa imi puna la dispozitie materialul in 20 de zile lucratoare,uite ca au trecut 30 de zile calendaristice

DamaX
19.01.2010, 15:16:11
imi spui te rog in cat timp ai avut dvd dupa nunta ,la mine a. trecut deja o luna.
la mine au filmat tot cei de hdv si am facut un contract in care ei se angajau sa imi puna la dispozitie materialul in 20 de zile lucratoare,uite ca au trecut 30 de zile calendaristice

Dupa parerea mea, ori inca au de lucru pentru ca vor sa-ti dea material profesionist ori sunt neseriosi.

Dar eu stiu ca dureaza, materialul meu a ajuns la mine in 1 luna jumate', dar a meritat asteptarea.

Oana_tm
07.02.2010, 03:06:13
fetelor,ati lucrat careva cu wedding studio? eu i-am contractat si vrioam sa stiu pareri.

lucia_bk
08.06.2010, 10:06:57
a facut cineva cu Studio Foto Roby?...sunt curiaosa cum sunt? a-ti fost multumite?

roxanachity
09.06.2010, 10:10:55
si cam cat e un pachet la ei?....

Noi am dat 600 eur+100 eur drumulpana la Hunedoara.

Filmare tot evenimentul cu camere HD - 2 cameramani+ 1 fotograf.

Material final dvd video- 3h + toate pozele pe dvd

lucia_bk
09.06.2010, 10:20:13
Noi am dat 600 eur+100 eur drumulpana la Hunedoara.

Filmare tot evenimentul cu camere HD - 2 cameramani+ 1 fotograf.

Material final dvd video- 3h + toate pozele pe dvd

inca nu am fost sa vad de preturi pt filmari si deastea.....tot cu 1 an ininte trebe vb si la ei?:-\

lucia_bk
09.06.2010, 11:34:45
sper si eu...si sa gasesc calumea ca am citit ca sunt unii care iti fac un album si niste motaje de iti vine sa plangi, ce mai sa ii bati....cred ca daca ar arata naspa...i-as da cu buchetul in cap...:-SS

carin1974
17.06.2010, 08:55:30
....cred ca daca ar arata naspa...i-as da cu buchetul in cap...:-SS
Mai bine deschide ochii inainte, ca dupa nu mai rezolvi nimic. Pana cand primesti materialele nici macar buchet sa-i dai in cap nu mai ai...

lucia_bk
23.06.2010, 13:00:41
Mai bine deschide ochii inainte, ca dupa nu mai rezolvi nimic. Pana cand primesti materialele nici macar buchet sa-i dai in cap nu mai ai...

asta cam asa e...sti cumva Studiuo Foto Roby...cume ..sau ai auzit de ei?
eu la ei as vrea ...>:/

Princes
23.06.2010, 13:05:09
sper si eu...si sa gasesc calumea ca am citit ca sunt unii care iti fac un album si niste motaje de iti vine sa plangi, ce mai sa ii bati....cred ca daca ar arata naspa...i-as da cu buchetul in cap...:-SS
noi am lucrat cu ankh............si am fost multumiti

lucia_bk
23.06.2010, 13:05:58
noi am lucrat cu ank............si am fost multumiti

cat a-ti dat?daca mai stii...

Princes
23.06.2010, 13:07:42
cat a-ti dat?daca mai stii...
daca mergi la ei la inceputul anului iti vor face o reducere considerabila(pana in aprilie),noi am mers mai tarziu pt ca nu eram hotarati si am platit 2400 de lei

micucln
03.08.2010, 20:56:12
Cei de la HDV sunt cei mai buni!! Am fost foarte multumiti de ei!!! Nu am nimica ce sa le reprosez!!!!
S-au comportat exemplar ca adevarati profesionisti!!!!

Sia80
05.08.2010, 19:35:19
Intrebare: am niste prieteni care au nunta la anul si au angajat o firma de foto video...de fapt o singura persoana care i-a asigurat ca pt 150 de euro le face toata nunta( poze +filmare)....Eu una ma indoiesc ca se poate asa ceva...voi ce parere aveti? Mi-ar parea rau sa le strice nunta domnul care se lauda cu performanta asta:(
Aaa..nunta este de 250 de persoane...

clau78
16.08.2010, 11:57:14
Intrebare: am niste prieteni care au nunta la anul si au angajat o firma de foto video...de fapt o singura persoana care i-a asigurat ca pt 150 de euro le face toata nunta( poze +filmare)....Eu una ma indoiesc ca se poate asa ceva...voi ce parere aveti? Mi-ar parea rau sa le strice nunta domnul care se lauda cu performanta asta:(
Aaa..nunta este de 250 de persoane...

Ce sa zic, legat de prietenii tai, daca doar banii conteaza vor primi ceva corespunzator cu ceea ce paltesc. Servicii de calitate sub 300 euro e imposibil sa gasesti.

clau78
16.08.2010, 11:59:19
asta cam asa e...sti cumva Studiuo Foto Roby...cume ..sau ai auzit de ei?
eu la ei as vrea ...>:/

Studio Foto Roby e ok daca nu ai pretentii de poze artistice sau prelucrari. La pozele de grup e specialist.

roxanachity
17.08.2010, 18:52:53
inca nu am fost sa vad de preturi pt filmari si deastea.....tot cu 1 an ininte trebe vb si la ei?:-\

Nu si acum, ca sa fii sigura ca ii prinzi. :-p

Carmenik
05.09.2010, 11:47:16
tipii de care va spuneam filmeaza in HD dupa cum atzi putut vedea la ei pe site.pentru cei interesati am nr de tel...:)
Si eu vreau! Multumesc:d

Carmenik
08.09.2010, 23:37:02
Cei de la HDV sunt cei mai buni!! Am fost foarte multumiti de ei!!! Nu am nimica ce sa le reprosez!!!!
S-au comportat exemplar ca adevarati profesionisti!!!!
Si eu imi doresc sa-mi filmeze ei dar au preturi putin mai neaccesibile pentru bugetul nostru. sunt cu adevarat profesionisti dar regret din suflet ca nu ni-i permitem!

crissu25
09.09.2010, 23:52:15
Noi am lucret cu cei de la Foto-Video Max.In pachetul ce l-am luat intra 5 ore filmat brut-3 ore DVD final,1200 poze format digital,20 de poze prelucrate,100 de poze scoase pe hartie,1 calendar,album digital si album normal mare si inca un rand de DVD-uri imprimate pentru nasi,totul in 450 de euro.Noi maine mergem dupa DVD-uri ,au fost gata mai repede dar noi nu am fost acasa.Eu zic ca sunt ok atat ca pret cat si calitate.Au stat pana dimineata la 6 desi nu prea mai erau invitati si au venit si mai repede decat am vorbit initial.

dia84
16.09.2010, 13:58:06
Noi i-am avut pe cei de la dv-image! Super baietii! Abia astept sa vad pozele si dvd-ul

Katika
18.09.2010, 19:26:48
Noi i-am avut pe cei de la dv-image! Super baietii! Abia astept sa vad pozele si dvd-ul

Imi spui te rog cat ai platit ?
din ce am citit despre ei mi se par ok ;;)

mersi

dia84
18.09.2010, 19:29:33
Imi spui te rog cat ai platit ?
din ce am citit despre ei mi se par ok ;;)

mersi

Cel mai bine este sa-i contactezi...pachetul este personalizat si-n functie de acesta este si pretul

camyBFC
27.08.2012, 18:40:39
Am raspuns si la topic-ul cu fotografia, dar mai scriu si aici ca am colaborat cu HDV Studio si ca ii recomandam cu drag, sunt profesionisti, i-am sunat dupa ce am rezervat sala si muzica, pentru ca ii vroiam neaparat pe ei. Au multe idei faine, vor sa prinda toate detaliile si vor ca fiecare nunta sa fie diferita.

Andalia
07.09.2012, 18:18:36
Am raspuns si la topic-ul cu fotografia, dar mai scriu si aici ca am colaborat cu HDV Studio si ca ii recomandam cu drag, sunt profesionisti, i-am sunat dupa ce am rezervat sala si muzica, pentru ca ii vroiam neaparat pe ei. Au multe idei faine, vor sa prinda toate detaliile si vor ca fiecare nunta sa fie diferita.

Imi poti spune cat te-a costat foto-video cu cei de la HDV?

camyBFC
10.09.2012, 14:28:39
Imi poti spune cat te-a costat foto-video cu cei de la HDV?

M-a costat 600 euro, 1 cameraman si 1 fotograf. Daca citesti la topicul cu fotografia, am detaliat putin acolo. :)