PDA

Versiunea completa : Hotel Europa

roxanelu
27.01.2009, 21:59:10
Buna seara!
Sunt viitoare miresica care va avea nunta la restaurantul din incinta hotelului Europa. Sotul este din Vaslui iar eu din Iasi. Spun sot deoarece am avut cununia civila in 2008. Sunt curioasa daca sunte ti in cunostinta de cauza cu desfasurarea a aunei altei nunti in acest loc...si desigur astept pareri din partea voastra. Personal nu am avut ocazia sa particip la un eveniment aici.
O seara buna in continuare!

roxanelu
30.01.2009, 19:30:11
Aspetam sa primesc un raspuns cat mai prompt... Nu este nimeni in cunostinta de cauza ? Prea putin as crede asa ceva stiind ca sunt miresici care locuiesc in Vaslui. Cum am mai spus nu sunt din judet si nu am avut ocazia sa particip la un eveniment in incinta restaurantului....Sunt curioasa sa aflu parerile voastre asa cum le aveti si despre alte locatii spre exemplu restaurant Copou, ce credeti despre restaurantul din incinta hotelului Europa..?
Sa ave-ti un weekend placut!

ANCAsalavastru
01.02.2009, 11:04:53
buna '
stai linistita acel local este minunat am fost la o nunta acolo
si chiar mi-a placut,personalulu localului este ok
deci nu ai de ce sa iti faci griji chiar e super localul
<:-P

roxanelu
02.02.2009, 17:41:32
Iti multumesc mult Anca pentru raspuns....m-am mai linistit:-p . Citind parerile legate de alte restaurante si necitind nimic despre restaurantul de la hotel Europa ...am ramas un pic pe ganduri..

Anna26
07.02.2009, 15:04:24
Aspetam sa primesc un raspuns cat mai prompt... Nu este nimeni in cunostinta de cauza ? Prea putin as crede asa ceva stiind ca sunt miresici care locuiesc in Vaslui. Cum am mai spus nu sunt din judet si nu am avut ocazia sa particip la un eveniment in incinta restaurantului....Sunt curioasa sa aflu parerile voastre asa cum le aveti si despre alte locatii spre exemplu restaurant Copou, ce credeti despre restaurantul din incinta hotelului Europa..?
Sa ave-ti un weekend placut!
si eu am tot la Europa.....stai linistita e frumos si daca ai timp intra pe site la ei sa iti faci o parere.
eu am fost la 2 nunti acolo si de fiecare data salonul era altfel.cam la 2 ani il refac si reorganizeaza totul prin salon.personalul e atent si tinand cont ca au si terasa noi o sa servim si bere pe terasa pentru cei ce mai ies la aer sau la o tigara.am fost la o nunta care a facut asa si ne-a placut mult.
asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.te asigur eu ca iti va iesi nunta asa cum vrei acolo.
eu de aia am si ales aceasta locatie.mi-a placut de prima data.si eu sunt din bacau si iubi e din vaslui.asa ca.......tot la el imi fac nunta;))

Cat_Eyes
07.02.2009, 21:51:19
a stabilit cineva nunta pentru aceasta locatie?
am auzit ca ar impune un numar de persoane. stiti ceva?
inca nu am apucat sa merg pe acolo - din lipsa de timp. orice informatie mi-ar fi si mie folositoare.
multumesc!

Anna26
08.02.2009, 12:02:06
a stabilit cineva nunta pentru aceasta locatie?
am auzit ca ar impune un numar de persoane. stiti ceva?
inca nu am apucat sa merg pe acolo - din lipsa de timp. orice informatie mi-ar fi si mie folositoare.
multumesc!
eu am nunta acolo pe 12 iulie.si nu am auzit nici vorba ca ti-ar impune un anumit numar de persoane.[-X
eu am fost chiar acum in ianuarie la o nunata acolo si mi-a placut......multa lume,capacitate maxima dar personalul a facut fata cu brio.desi un singur inconvenient:daca ai umplut sala ,ringul fiind nu foarte mare iti dai seama ca nu incap toti sa danseze.deh.......nu le poti avea pe toate.;;)
dar in rest eu sunt multumita.sper sa ajung sapt viitoare sa vorbesc cu ei sa imi orneze sala cum am vazut eu la ei pe site......doar ca am mici schimbari.;-) ;-)
daca ai si alte curiozitati ma poti intreba.am fost la 2 nunti acolo si la amandoua m-am simtit super.;))

Cat_Eyes
08.02.2009, 20:33:37
bride,
in primul rand iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde intrebarilor, care, normal, sunt multe :)
spune-mi, te rog, cam cand ai rezervat tu sala? noi am ajuns doar la 2 locatii, dintre care una mi s-a parut groaznica.
nu am mai mers la europa pentru ca am auzit de impusul numarului de persoane.. bun ca m-ai lamurit.
imi poti spune despre meniu, cat te-a costat?
daca aproximezi 100 de persoane si vin 120 sa spunem, cum e cu meniul? pe cealalta parte, 100 si vin 80? iti pun aia meniurile in brate si neaparat le platesti?
>:D<

Anna26
08.02.2009, 20:49:58
bride,
in primul rand iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde intrebarilor, care, normal, sunt multe :)
spune-mi, te rog, cam cand ai rezervat tu sala? noi am ajuns doar la 2 locatii, dintre care una mi s-a parut groaznica.
nu am mai mers la europa pentru ca am auzit de impusul numarului de persoane.. bun ca m-ai lamurit.
imi poti spune despre meniu, cat te-a costat?
daca aproximezi 100 de persoane si vin 120 sa spunem, cum e cu meniul? pe cealalta parte, 100 si vin 80? iti pun aia meniurile in brate si neaparat le platesti?
>:D<
:-p :-p
pai noi(Adica tata socru mai mult) a vorbit pentru sala luna trecuta.pe la mijlocul lunii.din cate am inteles cel mai scump meniu ajunge cam pana in 180 lei.....asta fara suc,bautura,apa minerala,prajituri.adica mancarea si atat.eu am mai fost la nunti acolo si nu m-am putut plange de mancare.aperitivul a fost mai mult decat suficient.....totul bine facut si gustos.
apoi noi inca nu am stabilit meniul......o sa mai mergem sa vedem cam ce ne ofera......cat despre persoanele care vin.....din cate am inteles cate persoane au confirmat atatea meniuri faci......nush daca te pune sa le platesti dar sincer nu cred.nu am auzit pe la prietenele mele comentarii de genul asta.
si daca ti-e teama ca vin mai multe persoane poti sa vorbesti cu cei de acolo.......dar din cate am inteles nu mai au nici o sambata libera......si ultima data cand am ales noi data nuntii....nici duminici nu mai aveau........
cum aflu mai multe revin cu detalii.

Cat_Eyes
08.02.2009, 22:04:33
aha..
e cam scump 180, daca mai trebuie sa pui tu si suc, apa etc. pai ajunge la 220-230/persoana, deci incarcat 500 ron /pereche - ceea ce mi se pare mult?

Anna26
08.02.2009, 22:11:19
aha..
e cam scump 180, daca mai trebuie sa pui tu si suc, apa etc. pai ajunge la 220-230/persoana, deci incarcat 500 ron /pereche - ceea ce mi se pare mult?
mda....acum cum crezi......dar la cum au explodat preturile in ziua de azi.....nimic nu ma mira......eu am zis cel mai scump meniu........acum daca doresti ceva usor si nu nush ce icre(cum am mancat eu la o nunta acolo)sigur te ajunge mai putin.repet eu am zis cel mai scump meniu.;;)
so oricum o dai tot scump iese tot.....asta daca nu ai neamuri sa iti aduca un vin bun........sau mai stiu eu ce........
si acum depinde de fiecare si de care suc pune si de care apa......si tot asa.
nah eu nu fac reclama.....eu zic doar din ce cunosc personal.acum pana nu ajung eu acolo sa vad cu ochii mei iar nu ma pot pronunta.
eu am fost la o nunta acolo unde s-a servit de la icre rosii si hering.....la aperitiv(care doamne iarta-ma era plina farfuria) apoi friptura de pui,pastrav.........si mireasa mi-a zis ca i-a ajuns 155 lei toata treaba.si iti spun sincer ca nu era clasicul aperitiv cu pastrama si cascaval.
mai bine mergi si intrebi singurica.:*

ADP
09.02.2009, 12:07:34
Buna, sunt noua pe site, mi-am facut contul aseara. Am si eu nunta tot la hotel europa vaslui pe 19 sept 2009 si as dori sa tin legatura cu cateva miresici pentru a ne sfatui. Cine poate sa-mi spuna ce vin se pune la nunta. Pana acum stiam ca doar vin alb demisec, acum am aflat ca demidulce? VOi de care puneti?

ADP
09.02.2009, 12:26:33
Buna! Am citit si eu mesajele tale, nu-ti face face probleme ca restaurantul e foarte frumos si mancarea e foarte buna. Am si eu nunta acolo pe 19 sept 09. Mi-au spus mai multe prietene ca mancarea e buna acolo. Tu ce vin pui pe masa? ca eu pana acum stiam ca trebuie demisec, iar acum receptionerul de acolo de la restaurant mi-a spus ca demidulce. El se ocupa de aranjatul salii si de multe altele. Si sunt derutata? Vei lua varstat sau la sticla? Vezi ca trebuie platiti chelnerii separat si cica mai nou si fetele de masa. Am o prietena care face nunta tot acolo pe 25 iulie si ei asa i-a spus. Eu am rezervat restaurantul de foarte mult timp, din ianuarie 2008 si nu am discutat cu patroana prea multe detalii, stiam doar de chelneri!!! Am citit toate mesajele de pe forum la nunta vaslui hotel europa si cineva zicea ca trebuie un anumit nr de persoane. Da intr-adevar asa este. Va spun eu din experienta prorpie ca am vb direct cu doamna. Dar daca esti sincera cu ea si ii spui ca ai mai putine persoane accepta, asa a fost si cu mine. Mi-a spus ca trebuie macar 260 pers, iar eu am in jur de 100. Si pt ca am fost sincera mi-a spus ca e ok, ca multi spun ca au multe persoane si nu vin. Trebuie sa stiti cu 2 sapt inainte cate persoane aveti aproximativ ca sa nu paltiti prea multe meniuri in plus. In leg cu pretul meniului, anul trecut a fost 1250000 lei de pers (doar mancarea) si am vazut ca cineva a spus ca va fi anul asta in jur de 1800000 lei ceea ce mi se pare enorm de mult si deja sunt ingrijoarta. Patroana mi-a spus ca va creste un pic fata de 2008, dar nu ma steptam sa creasca atat de mult, ma asteptam maxim 1400000 lei. La 100 pers ar fi 40 mil in plus cu pretul de 1800000 , fata de 1400000. sper sa nu fie asa de mult. Am vb acum pentru toate miresicile si sper sa comunicam mai des pana la nunta. Vreu sa ma consult cu voi in leg cu preturi la bauturi si de unde le achizitionati.

Anna26
09.02.2009, 12:37:20
Buna! Am citit si eu mesajele tale, nu-ti face face probleme ca restaurantul e foarte frumos si mancarea e foarte buna. Am si eu nunta acolo pe 19 sept 09. Mi-au spus mai multe prietene ca mancarea e buna acolo. Tu ce vin pui pe masa? ca eu pana acum stiam ca trebuie demisec, iar acum receptionerul de acolo de la restaurant mi-a spus ca demidulce. El se ocupa de aranjatul salii si de multe altele. Si sunt derutata? Vei lua varstat sau la sticla? Vezi ca trebuie platiti chelnerii separat si cica mai nou si fetele de masa. Am o prietena care face nunta tot acolo pe 25 iulie si ei asa i-a spus. Eu am rezervat restaurantul de foarte mult timp, din ianuarie 2008 si nu am discutat cu patroana prea multe detalii, stiam doar de chelneri!!! Am citit toate mesajele de pe forum la nunta vaslui hotel europa si cineva zicea ca trebuie un anumit nr de persoane. Da intr-adevar asa este. Va spun eu din experienta prorpie ca am vb direct cu doamna. Dar daca esti sincera cu ea si ii spui ca ai mai putine persoane accepta, asa a fost si cu mine. Mi-a spus ca trebuie macar 260 pers, iar eu am in jur de 100. Si pt ca am fost sincera mi-a spus ca e ok, ca multi spun ca au multe persoane si nu vin. Trebuie sa stiti cu 2 sapt inainte cate persoane aveti aproximativ ca sa nu paltiti prea multe meniuri in plus. In leg cu pretul meniului, anul trecut a fost 1250000 lei de pers (doar mancarea) si am vazut ca cineva a spus ca va fi anul asta in jur de 1800000 lei ceea ce mi se pare enorm de mult si deja sunt ingrijoarta. Patroana mi-a spus ca va creste un pic fata de 2008, dar nu ma steptam sa creasca atat de mult, ma asteptam maxim 1400000 lei. La 100 pers ar fi 40 mil in plus cu pretul de 1800000 , fata de 1400000. sper sa nu fie asa de mult. Am vb acum pentru toate miresicile si sper sa comunicam mai des pana la nunta. Vreu sa ma consult cu voi in leg cu preturi la bauturi si de unde le achizitionati.
:-s de ce va speriati asa tare? am scris clar ca cel mai scump.si dupa cum stiti meniul costa in functie de ce doresti.asa ca nu vad ce va sperie asa tare.
despre vin da si eu tot demidulce am sa am la masa.cat despre numarul de persoane nu am auzit nimic si la noi or sa vina cam maxim 80 ca nu vrem nunta prea mare.....vrem ceva intim si frumos.
si intr-adevar este un domn acolo care se poate ocupa de la aranjatul mesei pana la lumanarile pt nasi si buchetul miresei,invitatii.adica se poate sa faca tot si tu sa nu faci nimic(decat sa dai cu banu la nenea;)) )
asa ca nu va mai speriati.....ca oricum nunta iese bine si frumos acolo.si inca o data in privinta meniului......cel mai scump poate ajunge la 180.am zis clar ca o amica de-a mea a dat anul asta in ianuarie 155 lei.acum depinde de ce isi doreste fiecare in meniu.:*

Crescent
09.02.2009, 12:51:42
Si eu am insistat sa fac acolo, insa anul trecut in August mi s-a apus ca doar duminecile mai erau libere pentru luna Iulie, si cum mi-am dorit neaparat Iulie, a trebuit sa renunt. Cand am vorbit insa nu era vorba de numar de persoane, doar la celalalt la Stil ni s-a impus un anumit numar de persoane. Am cateva cunostinte care si-au facut acolo si intr-adevar au avut o nunta reusita.
Intre timp din cauza ca nu am gasit nimic care sa ne atraga am stabilit sa schimbam locatia.
Va doresc sa aveti o nunta frumoasa.

ADP
09.02.2009, 13:07:39
buna fetelor, ma bucur ca a-ti si raspuns, nu ma sperie foarte tare 1800000 lei meniul, dar imi facusem niste idei de buget si oricum vreua sa am un meniu bogat si frumos. Cum ma scris mai devreme, acel receptioner face totul si eu vpoi face totul cu el pentru ca imi convine sa am un singur om cu care discut si nu trebuie sa alerg de colo colo, mai ales ca eu stau in anglia si nu am mult timp sa am ocup de nunta. Am spus de limita de persoane pentru ca asta am vb cu doamna de acolo, nu stiu daca am voie sa-i dau nume, o sa zic doar doamna M.S. Eu , fiind in anglia, am vb cu ea la tel si apoi am trimis pe cineva din vaslui sa-i duca depozitul si cand acea pers i-a dat banii, doamna i-a spus daca stiu ca trebuie sa am cel putin 250-260 de pers. Si m-am blocat cand am auzit, apoi am sunat-o si i-am spus ca am in jur de 100 (pe lista am 300, dar cam 100 am siguranta ca vin, cine stie, poate va si o surpriza si vin mai multi) si ca daca nu e bine sa-mi spuna, ca imi retrag banii si fac in alta parte. Si mi-a spus ca e ok, ca, repet, am fost sincera si i-am spus cate pers am. Dar cum am scris si-n mesajul de mai devreme, e bine sa stiti cate pers aveti cu aproximatie ca sa-i comunicati ei. Scria parca Cat-eyes ceva de nr de persoane care vin si cate meniuri paltim. Doamna mi-a spus ca platesti nr de meniuri pe care il declari. Daca declari 100 si bin 80, platesti 100. Dar daca declari 100, ea iti asigura inca vreo 10-15 meniuri in plus, in caz ca vin mai multi de 100.

Bride2be a spus ca pune vin demidulce, cred ca voi pune si eu la fel. Noi preferam oricum vin demidulce.

Cat_Eyes
09.02.2009, 18:29:24
nu e vorba de speriat, dar mi se pare cam mult. am mai auzit de 150 ron, de 130 ..
normal ca nu as lua la 150 daca ar fi farfuria "cheala". apropo de asta: se poate incerca meniul? deci.. in ziua X vreau sa merg sa vad ce gust are si cum arata. la livada mi s-a spus ca nu, ca merg pe mana lor, insa mie nu imi convine asta. la europa cum e? se poate degusta? pe bani, normal.. ca nu cred ca fac ei pomana.
cat despre vin, eu zic ca la sticle ar fi cel mai indicat. ce neamuri care sa auda vin? cumpar si gata, ala stiu macar ca e ceva de calitate.. neamul poate sa aiba un butoi calumea iar la al doilea.. sa fi intrat un gust aiurea.

Anna26
11.02.2009, 23:15:36
nu e vorba de speriat, dar mi se pare cam mult. am mai auzit de 150 ron, de 130 ..
normal ca nu as lua la 150 daca ar fi farfuria "cheala". apropo de asta: se poate incerca meniul? deci.. in ziua X vreau sa merg sa vad ce gust are si cum arata. la livada mi s-a spus ca nu, ca merg pe mana lor, insa mie nu imi convine asta. la europa cum e? se poate degusta? pe bani, normal.. ca nu cred ca fac ei pomana.
cat despre vin, eu zic ca la sticle ar fi cel mai indicat. ce neamuri care sa auda vin? cumpar si gata, ala stiu macar ca e ceva de calitate.. neamul poate sa aiba un butoi calumea iar la al doilea.. sa fi intrat un gust aiurea.
nu stiu daca se poate merge sa gusti dar eu ajung acolo in weekend si am sa intreb.cat despre vin......noi o sa il servim la carafa......imi place mai mult ......si e mai rustic......
am fost la multe nunti unde s-a servit vinul asa si mi-a placut.si bineinteles demidulce.;-)

Cat_Eyes
12.02.2009, 13:14:19
te rog sa imi spui si mie, bride.
asa mi se pare civilizat, sa vezi pe ce o sa dai banii.. cum arata, ce gust are.. oooof, cer prea multe?

Anna26
12.02.2009, 13:26:39
te rog sa imi spui si mie, bride.
asa mi se pare civilizat, sa vezi pe ce o sa dai banii.. cum arata, ce gust are.. oooof, cer prea multe?
nu ceri deloc prea multe.mi se pare normal sa vrei sa iti iasa tot perfect si ca toata lumea sa plece multumita.;))
asta vreau si eu.;;) uite tocmai am aflat ca se poate gusta mancarea asa cum ai sugerat tu.mi s-a spus ca nu e nici un fel de problema=D>
sper ca te-am lamurit.
daca mai ai intrebari.......iti raspund cu multa placere.
oricum am vazut ca personalul e super profesionist.....oameni caliti domne.....si ce vrei aia iti aduc;-)

roxanelu
13.02.2009, 23:35:22
Buna seara miresici! Sunt un pic surprinsa sa vad cat de departe a ajuns acest subiect;-) Nu am verificat site-ul de ceva timp. In ce ma priveste, noi am rezervat restaurantul din luna noiembrie 2008 pentru octombrie 2009( doar asa am mai gasit o sambata libera) Nu am vorbit personal cu patroana sau cu receptionerul de care s-a mai pomenit. Asa cum scrie si in contract..daca doriti sa lucrati cu o alta agentie vi se va opri comision..precum se precizeaza si despre plata chelnerilor. Avem stabilit sa degustam din "bunatatile bucatariei" pentru a ne alege meniul. Vinul va fi semidulce. Inca nu avem o idee despre ornarea salii sau aranjamente florale..sparam sa ne "vanda" idei bune receptionerul hotelului.
Sunt curioasa ce formatii ve-ti avea .. ma refer la miresicile care avem nunta in acelasi loc...si daca v-ati gasit fotograf si filmat?
Va multumesc pentru raspunsuri...m-as bucura sa comunicam in continuare pe aceasta tema..in ce priveste noutatile...si nu numai...
Va doresc Happy Valentine s Day

Anna26
18.02.2009, 00:31:03
Buna seara miresici! Sunt un pic surprinsa sa vad cat de departe a ajuns acest subiect;-) Nu am verificat site-ul de ceva timp. In ce ma priveste, noi am rezervat restaurantul din luna noiembrie 2008 pentru octombrie 2009( doar asa am mai gasit o sambata libera) Nu am vorbit personal cu patroana sau cu receptionerul de care s-a mai pomenit. Asa cum scrie si in contract..daca doriti sa lucrati cu o alta agentie vi se va opri comision..precum se precizeaza si despre plata chelnerilor. Avem stabilit sa degustam din "bunatatile bucatariei" pentru a ne alege meniul. Vinul va fi semidulce. Inca nu avem o idee despre ornarea salii sau aranjamente florale..sparam sa ne "vanda" idei bune receptionerul hotelului.
Sunt curioasa ce formatii ve-ti avea .. ma refer la miresicile care avem nunta in acelasi loc...si daca v-ati gasit fotograf si filmat?
Va multumesc pentru raspunsuri...m-as bucura sa comunicam in continuare pe aceasta tema..in ce priveste noutatile...si nu numai...
Va doresc Happy Valentine s Day
eu m-am uitat la site-ul hotelului si am vazut cateva idei bune de ornare a salii.....atata timp cat au om acolo care se ocupa de asta nu vad de ce sa mai caut o alta firma.plus ca am inteles ca omul e flexibil deci.....all ok.
cat despre fotograf si filmat nu am vorbit inca.......avem cateva ponturi asa ca sper sa nu fie o problema.
si eu vreau sa merg sa gust inainte sa fac meniul dar am mai fost la nunti acolo si nu m-am plans niciodata.
merg pe incredere ca stiu eu ce stiu......dar vom mai gusta una alta.;-)

alexandra_iq
25.02.2009, 07:12:50
Nunta la hotel europa :http://www.youtube.com/watch?v=PwHHk1iw9Zs

Anna26
04.04.2009, 10:43:30
fetelor voi aveti idee cat costa ornamentele oferite de hotel europa? nu vreau sa va dezamagesc. intrebati din timp, apoi mergeti si comparati cu o alta firma din afara.ei te amana pana faci meniul, sau chiar dup nunta, fac preturile.cred ca stiu ei de ce.
eu ce am auzit de la alte miresici,acum doamne, m-a luat cu tremurici.
sa nu aveti surprize
doar asa ca idee.
cine isi permite...ok
am avut o amica de a facut totul cu firma de la ei de la hotel....de la aranjamente florale la invitatii,ornat sala si tot ce incape la organizare si a dat 4000ron.
daca e mult sau putin spuneti voi......dar eu ca sa nu ma mai incurc cu 1000 de firme am sa fac cu ei.
cand merg sa vorbesc si aflu ce si cum va spun si voua:">

lori_adam68
04.04.2009, 15:37:17
fetelor voi aveti idee cat costa ornamentele oferite de hotel europa? nu vreau sa va dezamagesc. intrebati din timp, apoi mergeti si comparati cu o alta firma din afara.ei te amana pana faci meniul, sau chiar dup nunta, fac preturile.cred ca stiu ei de ce.
eu ce am auzit de la alte miresici,acum doamne, m-a luat cu tremurici.
sa nu aveti surprize
doar asa ca idee.
cine isi permite...ok

Cum adica te amanapana dupa nunta?Nu faci contract pe decoratiuni inainte de nunta sa stii cat te costa ce culori faci,ce flori etc?Cine face aranjamentele la europa? Adica fac ei ce le trec prin cap si la urma eu trebuie sa platesc?:-w

Anna26
04.04.2009, 21:34:33
vai lavy, mi-ai luat vorba din gura in legatura cu europa.eu chiar cunosc pe cineva care a trebuit sa plateasca 80 mil dupa nunta ornamente cu tot cu flori. este un tip la receptie care se ocupa de asta.
stiu si eu faza asta cu...: las ca vedem de bani dup nunta. nu va temeti,ca nu-i mult.ieftin. =)) si uite asa dupa nunta faci infarct.
fetelor, aveti grija. fiti barbate. insistati sa aflati pretul.
da, florile le fac tot ei.
intrebati si la altii,sa vedeti
bine ca mi-ai spus.....ca si eu tot cu tipu ala vreau sa vb despre aranjat sala,florile de pe mese,aranjat la biserica........:-?
bine ca mi-ai spus......am sa insist sa imi spuna un pret atunci.....si facem si un contract asa ca sa am eu inima impacata.>:D<

THEBride31
09.04.2009, 21:22:30
Buna seara Miresici !
Am tot citit ce ati scris voi aici si cum si eu voi fi o viitoare miresica la restaurantul Europa am cam, cazut pe ganduri, si am mers sa vb cu vestitul receptioner si cu Doamna M.S.
Fetelor Nu Mai Exagerati ca eu chiar ma speriasem de ce vb voi aici.
#:-S
Eu am o nunta de peste 200 de persoane, meniul inca nu l-am stabilit dar nici 180 lei nu este, insa am vb cu Costel, baiatul ce se ocupa de ornamente, si desi stiam de anul trecut (nasii mei au avut nunta acolo anul trecut si au fost super multumiti), am ridicat intrebari ce le citisem aici pe forum.Asadar Tota sala ornata pentru 230 persoane ma va costa (3500 lei) asta include scaune imbracate , mese ornate, aranjamente florale din crin cu trandafir, holul de la intrare ornat si arcada +stalpi+ covor, masa noastra a mirilor, deschidere de nunta, plicuri de bani si flori pt nuntasi..... eu zic ca e super bine...oricum NU E 80 de mil ...
Asa ca miresici mergeti si vorbiti cu baiatul ca e super de gasca, iar doamna e o dulcica.....\:D/

Anna26
09.04.2009, 21:47:47
Buna seara Miresici !
Am tot citit ce ati scris voi aici si cum si eu voi fi o viitoare miresica la restaurantul Europa am cam, cazut pe ganduri, si am mers sa vb cu vestitul receptioner si cu Doamna M.S.
Eu am o nunta de peste 200 de persoane, meniul inca nu l-am stabilit dar nici 180 lei nu este, insa am vb cu Costel, baiatul ce se ocupa de ornamente, si desi stiam de anul trecut (nasii mei au avut nunta acolo anul trecut si au fost super multumiti), am ridicat intrebari ce le citisem aici pe forum.Asadar Tota sala ornata pentru 230 persoane ma va costa (3500 lei) asta include scaune imbracate , mese ornate, aranjamente florale din crin cu trandafir, holul de la intrare ornat si arcada +stalpi+ covor, masa noastra a mirilor, deschidere de nunta, plicuri de bani si flori pt nuntasi..... eu zic ca e super bine...oricum NU E 80 de mil ...
Asa ca miresici mergeti si vorbiti cu baiatul ca e super de gasca, iar doamna e o dulcica.....\:D/
multumim frumos de noutati......
poti sa fii sigura ca nimeni nu se bazeaza doar pe ce scrie aici.......si oricum fiecare dintre noi mai devreme sau mai tarziu va merge sa vorbeasca.
eu una am zis si repet ca mereu am fost multumita de ce am vazut si mancat la ei,inclusiv servirea.......de aia sunt sigura ca discutand se va ajunge la un compromis........:">
nu zice nimeni ca ce a auzit sau intalnit cineva de aici va intalni toata lumea......eu zic ca daca stii sa fii om ai sa fii tratat ca atare.;;)

roxanelu
14.04.2009, 22:21:42
Citat: Postat de THEBride31 http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1727429#post1727429)
Buna seara Miresici !
Intradevar ...daca gusturile noastre au fost cat de cat apropiateo:-) si noi vom scoate din buzunar aproape aceasi suma de bani....ni se pare convenabil pentru serviciile prestate ...Am reusit sa vorbim cu Costel..care stie sa-si vanda marfa;))...si ni s-a parut super ok.

madamme
22.06.2009, 03:08:26
Salutare fetelor!Am avut nunta la Europa si a fost foarte bine totul!Am fost f. multumiti de cei care s-au ocupat de aranjamentul floral-sala,bucatarie,ospatari si formatie!Nu o sa regretati daca faceti nunta acolo!!Eu am avut nunta in 2007 si sigur preturile nu mai sunt aceleasi!Am avut formatia Policrom,si sunt f. buni!Nu pot sa ma plang de nimik!Bafta multa si sa aveti o nunta de vis(cum am avut eu)!:*

NarcisaEpure
18.07.2009, 23:11:18
Miresicilor,,,nu tot ce zboara se mananca'',zice un proverb.Mai interesati-va cu nunta la hotel europa,pt ca anumite mesaje postate aici ori sunt intentionate in a face rau,ori din lipsa de informatii.Doamna M.S.nu a impus niciodata un anumit nr.de persoane,pt ca atunci cand te duci si inchiriezi localul,nu poti sa-i spui si ce nr. de persoane ai la nunta,asta cu cateva zile inainte de nunta poti confirma nr.de pers.,ca sa stii cate meniuri se vor face la bucatarie.Iar plata meniurilor se face dupa nr.de pers. pe care il dai tu,daca dai 140de meniuri,140 platesti,indiferent daca tie ti-au venit 130de pers.Si in legatura cu tipul de la receptie,care se ocupa de aranjamente,Costel,nu ia bani asa de multi cum am vazut ca a postat cineva,adica vreo 80mil.,depinde de florile pe care la doresti,si oricum eu nu am auzit sa fi incasat mai mult de 50 mil.Si e si foarte de treaba,si el si doamna M.S.Mai bine mergeti si interesati-va personal.

Anna26
19.07.2009, 11:31:40
Miresicilor,,,nu tot ce zboara se mananca'',zice un proverb.Mai interesati-va cu nunta la hotel europa,pt ca anumite mesaje postate aici ori sunt intentionate in a face rau,ori din lipsa de informatii.Doamna M.S.nu a impus niciodata un anumit nr.de persoane,pt ca atunci cand te duci si inchiriezi localul,nu poti sa-i spui si ce nr. de persoane ai la nunta,asta cu cateva zile inainte de nunta poti confirma nr.de pers.,ca sa stii cate meniuri se vor face la bucatarie.Iar plata meniurilor se face dupa nr.de pers. pe care il dai tu,daca dai 140de meniuri,140 platesti,indiferent daca tie ti-au venit 130de pers.Si in legatura cu tipul de la receptie,care se ocupa de aranjamente,Costel,nu ia bani asa de multi cum am vazut ca a postat cineva,adica vreo 80mil.,depinde de florile pe care la doresti,si oricum eu nu am auzit sa fi incasat mai mult de 50 mil.Si e si foarte de treaba,si el si doamna M.S.Mai bine mergeti si interesati-va personal.
ai dreptate cu meniurile.....cat consumi atat platesti......dar noi am avut ceva obiectii la ceea ce inseamna servit-ospatari......
in prima faza cand am discutat despre inchiriatul salii ni s-a spus ca pretul ospatarilor intra in plata meniului ca la final sa ni se spuna ca trebuie sa dam 2100 ron pentru ospatari:-w :-w :-w
asta in conditiile in care atat eu cat si sotul am stat si am primit invitatii cu paharele in mana........ospatarii care trebuiau sa tina tava cu pahare si piscoturi nu erau de gasit[-X [-X [-X [-X
am cumparat un numar de sticle de suc,apa minerala si sampanie.......si pe langa faptul ca nu sa baut atat......nu ne-au returnat decat cateva pretinzand ca s-a baut tot.....adica 220 sticle suc si inca vreo 200 de apa:-w :-w :-w :-w
nu am fost deloc multumiti de calitatea serviciilor oferite de ei......
cat despre Costel.....da un tip de treaba si cu multe idei......doar ca nu ne-am inteles la pret......cand mergeti sa bateti palma.....cereti inainte sa va dati acordul si o suma in care sa va incadrati......:-?
discutati bine inainte sa nu cumva sa aveti vreo surpriza......
si la restaurant la fel......sa va faca un pret estimativ......notati-va in agenda.....absolut tot......sa nu aveti surprize#-o

roxanelu
22.07.2009, 21:32:27
ai dreptate cu meniurile.....cat consumi atat platesti......dar noi am avut ceva obiectii la ceea ce inseamna servit-ospatari......
in prima faza cand am discutat despre inchiriatul salii ni s-a spus ca pretul ospatarilor intra in plata meniului ca la final sa ni se spuna ca trebuie sa dam 2100 ron pentru ospatari:-w :-w :-w
asta in conditiile in care atat eu cat si sotul am stat si am primit invitatii cu paharele in mana........ospatarii care trebuiau sa tina tava cu pahare si piscoturi nu erau de gasit[-X [-X [-X [-X
am cumparat un numar de sticle de suc,apa minerala si sampanie.......si pe langa faptul ca nu sa baut atat......nu ne-au returnat decat cateva pretinzand ca s-a baut tot.....adica 220 sticle suc si inca vreo 200 de apa:-w :-w :-w :-w
nu am fost deloc multumiti de calitatea serviciilor oferite de ei......
cat despre Costel.....da un tip de treaba si cu multe idei......doar ca nu ne-am inteles la pret......cand mergeti sa bateti palma.....cereti inainte sa va dati acordul si o suma in care sa va incadrati......:-?
discutati bine inainte sa nu cumva sa aveti vreo surpriza......
si la restaurant la fel......sa va faca un pret estimativ......notati-va in agenda.....absolut tot......sa nu aveti surprize#-o
Multumim pentru sfaturi...avand nunta peste trei luni in acelasi loc vom tine cont de ele. Stiind ca d-na M.S. tine la renumele hotelului (ca si oricare patron) nu-mi vine sa cred ca au fost aceste erori.
Ne-a zis ca un ospatar va fi platit cu 150 ron si va servi la 25 pers. Deasemenea cei care se ocupa de vesela si bucatarii vor fi platiti. Imi poti spune te rog daca si in cazul vostru a fost la fel cu plata?
Inca ceva...a-ti fost multumiti de meniu?
P.S. Sunt curioasa cum a-ti avut ornata sala...se pot vedea cateva poze de la eveniment?

ciocolatika
22.07.2009, 22:43:30
uff...knd citesc ma apuk groasa....
va doresc o nunta de vis...si sa va iasa totul exact cum v'ati propus:* :* :* :*

Cat_Eyes
22.07.2009, 23:02:17
eu nu cred ca bride ar avea motive sa vorbeasca degeaba.
si eu am fost la europa la o nunta si pana sa intru in sala propriu zisa m-am intrebat daca am nimerit bine.. nimeni la primire. piscoturile etc pe masa, dar nimeni acolo.

roxanelu
23.07.2009, 23:25:24
uff...knd citesc ma apuk groasa....
va doresc o nunta de vis...si sa va iasa totul exact cum v'ati propus:* :* :* :*
Multumim...;)) Suntem optimisti...ne vom impune punctul de vedere...sperand sa iasa totul asa cum vrem noi <:-P

Anna26
14.09.2009, 14:56:12
Multumim pentru sfaturi...avand nunta peste trei luni in acelasi loc vom tine cont de ele. Stiind ca d-na M.S. tine la renumele hotelului (ca si oricare patron) nu-mi vine sa cred ca au fost aceste erori.
Ne-a zis ca un ospatar va fi platit cu 150 ron si va servi la 25 pers. Deasemenea cei care se ocupa de vesela si bucatarii vor fi platiti. Imi poti spune te rog daca si in cazul vostru a fost la fel cu plata?
Inca ceva...a-ti fost multumiti de meniu?
P.S. Sunt curioasa cum a-ti avut ornata sala...se pot vedea cateva poze de la eveniment?
poze de la eveniment gasesti in picasa......:D
cat despre plata ospatarilor noua ne-a luat 2100 ron.....in conditiile in care tot asa ni s-a spus ca au fost platiti cu 150 ron.....pai daca faci o imparteala simpla chiar crezi ca am avut atitia ospatari dupa noi????:-w
unde mai pui ca noi am servit doamnelor lichior Sheridan's.....care stim toti ca are un capac din plastic....ca mai apoi sa aflu ca o prietena de-a mea a gasit un ciob de sticla in paharul cu lichior.....de unde????:-?
iar de meniu.....ce sa zic.....mi s-a promis la aperitiv crochete de cascaval care nu au existat.....ce zici am fost multumita???[-(
sala ne-a ornat-o cel de la restaurant......dar eu zic sa vorbiti direct cu el ce si cum si sa iti notezi absolut tot......ca apoi ai sa ai surprize.....si mai bine sa vorbesti de 1000 de ori decat sa platesti ce nu ai avut:-w
si da au fost acele erori desi doamna M. zici ca tine la eticheta......ei bine uite ca atunci cand vine vorba de luat banii eticheta si bunul simt nu mai conteaza.......:-?

Anna26
14.09.2009, 14:57:56
eu nu cred ca bride ar avea motive sa vorbeasca degeaba.
si eu am fost la europa la o nunta si pana sa intru in sala propriu zisa m-am intrebat daca am nimerit bine.. nimeni la primire. piscoturile etc pe masa, dar nimeni acolo.
nu cumva ati fost la noi la nunta:)) :)) :)) :)) :)) :))
uite asa am patit si noi......si chiar nu vorbesc in nestiinta de cauza....
am trecut prin asta si de aia va spun si voua cel putin sa stiti cum sa puneti problema si sa stiti la ce sa va asteptati......:-w
sala e frumoasa....restaurantul la fel.....pacat ca toate astea ii fura din farmec./......si nu cred ca asta va doriti la nunta voastra[-X

Cat_Eyes
14.09.2009, 16:52:21
maaaaaaai, dar tu ai fost frumoasa tare!!
aha, mi-am permis sa ma uit in albumul tau :)
si nu, nu am fost la nunta ta.. daca nu m-ai invitat? :p
pacat ca s-a repetat intamplarea de la primire..
casa de piatra!

Cat_Eyes
14.09.2009, 17:04:10
am uitat sa intreb:
la ce biserica/manastire ai facut cununia?

Anna26
14.09.2009, 17:05:31
am uitat sa intreb:
la ce biserica/manastire ai facut cununia?
poate ar trebui sa mentionezi si pe cine intrebi:D

Cat_Eyes
14.09.2009, 17:06:28
pe tine, bride, normal :):x
nu stiu unde e .. e in Vs, e manastire?

Anna26
14.09.2009, 17:27:37
pe tine, bride, normal :):x
nu stiu unde e .. e in Vs, e manastire?
e exact la intrarea in Husi.......e foarte frumos si da din cate stiu e o manastire de maicute acolo:D

ciocolatika
14.09.2009, 19:33:29
e exact la intrarea in Husi.......e foarte frumos si da din cate stiu e o manastire de maicute acolo:D

aaa...super fain acolo...la Schimbarea la Fata...la Dobrina....super peisaj.... acolo am vrut si noi...dar e distanta de la Vaslui la Husi....si am ales Manastirea de la Moreni...:-p

bride...ai fost o printesik>:D<

Anna26
14.09.2009, 20:42:00
aaa...super fain acolo...la Schimbarea la Fata...la Dobrina....super peisaj.... acolo am vrut si noi...dar e distanta de la Vaslui la Husi....si am ales Manastirea de la Moreni...:-p

bride...ai fost o printesik>:D<
multam fain.....intr-adevar e foarte frumos acolo si inca de cand am vazut-o pentru prima data mi-am dorit sa ma cunun religios acolo:D

Anna26
14.09.2009, 20:52:50
dar totusi sa nu uitam ca topicul e pentru hotel europa asa ca sa mentinem discutia pe acest subiect:D

ciocolatika
14.09.2009, 21:10:41
dar totusi sa nu uitam ca topicul e pentru hotel europa asa ca sa mentinem discutia pe acest subiect:D

da da..... >:D< >:D< >:D< >:D<

crina1458
20.11.2009, 13:03:21
hotel europa e o alegere buna e mare sala da nu prea imi plac chelneri de acolo si am auzit ca fac pretentii aia acolo la ornat.cica au firma lor si daca aduci pe alti mai buni ca ei vor taxa sau nu stiu ce. Ce prostie:O

roxanelu
21.11.2009, 13:40:52
hotel europa e o alegere buna e mare sala da nu prea imi plac chelneri de acolo si am auzit ca fac pretentii aia acolo la ornat.cica au firma lor si daca aduci pe alti mai buni ca ei vor taxa sau nu stiu ce. Ce prostie:O
Restaurantul Europa a fost o alegere foarte buna si ne bucuram ca totul a iesit asa cum ne-am dorit Chelnerii n-au facut pretentii ....au fost exemplari.Ca orice angajati si-au indeplinit toate sarcinile. Cand ai avut ocazia sa-i cunosti ? Intradevar stii ceva in legatura cu ornatul salii dar nu esti informata foarte bine. Poti citi mesajele din urma. Totul este precizat in contractul lor.
Nu fac publiciate restaurantului..dar am avut o nunta de vis...:suuuper:

ciocolatika
21.11.2009, 15:03:22
Restaurantul Europa a fost o alegere foarte buna si ne bucuram ca totul a iesit asa cum ne-am dorit Chelnerii n-au facut pretentii ....au fost exemplari.Ca orice angajati si-au indeplinit toate sarcinile. Cand ai avut ocazia sa-i cunosti ? Intradevar stii ceva in legatura cu ornatul salii dar nu esti informata foarte bine. Poti citi mesajele din urma. Totul este precizat in contractul lor.
Nu fac publiciate restaurantului..dar am avut o nunta de vis...:suuuper:

CASA DE PIATRA ROXI>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :)>-

roxanelu
21.11.2009, 22:25:41
CASA DE PIATRA ROXI>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :)>-
Multumim mult de tot :bye_03::*

Cat_Eyes
22.11.2009, 20:47:25
Sa va fie de bine!
Roxi, poate intri pe topicul de Decoratiuni si ne spui si cu cine ai lucrat.. si cat te-a ajuns!

Roxy25
05.01.2011, 18:02:50
Hello, hello dragele mele miresici de Vaslui!

Sunt in aprigi cautari de locatie de nunta. Problema e ca atat eu cat si ginerica locuim in Bucuresti, si nu prea avem timp sa colindam prin toate restaurantele din Vaslui.Mi-a atras atenti hotelul Europa, restaurantul este ok, problema e ca nu prea mai sunt postari recente. Stie cineva la cat ajunge un meniu acum si cat e avansul?
Va multumesc.

MonicaVS
20.06.2013, 02:09:05
buna miresicilor!

a facut cineva nunta recent la Restaurant Europa din Vaslui?

m-ar interesa detalii despre organizare, preturi..