PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Vaslui

noi_doi_amandoi
07.10.2008, 00:36:07
Cineva care are vreun nr de telefon , informatii de orice fel sunt bine venite .

Multumim>:D<

noi_doi_amandoi
24.10.2008, 00:45:51
Uite nr. de tel al lui Florin, solistul formatiei Policrom :******.
Mersi ...
E cam mult ..e drept ..dar din ce am putut eu vedea pe youtube ...m au impresionat ...sunt buni ...Fratii Reut mi au cerut 2500 E si nu prea se compara...
Ufff... e greu si timpul trece... trebuie sa ma hotarasc....

Cristiana_82
11.11.2008, 17:27:17
Am fost de curand la o nunta la Ramada, la care au cantat ei. Nu mi-a placut deloc muzica pe care o puneau cat aveau ei pauza. Dupa ora 3 au dat muzica tare, ca trebuia sa tipam unii la altii ca sa ne intelegem...:( Dar cat au cantat ei, a fost OK.

Cat_Eyes
18.01.2009, 23:10:10
fratii reut de unde sunt? din zona?
ar canta toata noaptea (cu pauzele aferente, bineinteles), pentru 2500 de e?

noi_doi_amandoi
20.01.2009, 00:50:11
fratii reut de unde sunt? din zona?
ar canta toata noaptea (cu pauzele aferente, bineinteles), pentru 2500 de e?
Fratii Reut sunt din Suceava dar se deplaseaza...au pagina pe net si au acolo nr de tel si e-mailuri daca vrei sa ceri amanunte...

madamme
29.01.2009, 18:23:04
Salutare,miresici de Vaslui!Daca stiti formatii sau Dj din Vaslui,scrieti aici!Ma intereseaza ce formatii avem noi in Vaslui si DJ pt nunta!MULTUMESC!Astept raspunsul vostru!Pupici

Anna26
07.02.2009, 15:07:22
Mersi ...
E cam mult ..e drept ..dar din ce am putut eu vedea pe youtube ...m au impresionat ...sunt buni ...Fratii Reut mi au cerut 2500 E si nu prea se compara...
mie Policrom mi-au cerut tot 2500e si nu au vrut sa lase deloc.intr-adevar sunt buni am gasit pe retea multe melodii de-ale lor dar nush cum nu vreau sa raman datoare dupa ce fac nunta.
asa ca am renuntat la ei si am luat o alta formatie de mi-a placut mie acum vreo 2 ani.

Cat_Eyes
07.02.2009, 21:52:44
Fratii Reut sunt din Suceava dar se deplaseaza...au pagina pe net si au acolo nr de tel si e-mailuri daca vrei sa ceri amanunte...
mersi. nu stiam.
mi se pare mult 2500 de E, doar nu iti sufla aur! mai bine DJ si o formatie pentru o ora si gata.
am fost la nunta cu dj si a iesit bine.

Cat_Eyes
07.02.2009, 21:54:46
Salutare,miresici de Vaslui!Daca stiti formatii sau Dj din Vaslui,scrieti aici!Ma intereseaza ce formatii avem noi in Vaslui si DJ pt nunta!MULTUMESC!Astept raspunsul vostru!Pupici
depinde ce fel de DJ vrei.
daca vrei unul care sa se implice, sa invite lumea la dans etc..
sau
daca e ok si unul care schimba melodiile si cu asta basta.
important e sa iti mearga statia si microfonul calumea. poate lua oricine cuvantul daca dj-ul e mai ..timid :|

Anna26
08.02.2009, 11:58:29
mersi. nu stiam.
mi se pare mult 2500 de E, doar nu iti sufla aur! mai bine DJ si o formatie pentru o ora si gata.
am fost la nunta cu dj si a iesit bine.
;-) ;-)
nah acum depinde de ce isi doreste fiecare.eu din punctul asta de vedere vreau o formatie cu intrumente.....sau mai bine zis ansamblu folcloric......sa aiba de la acordeon si vioara la nai si tambal.asta mi-am dorit intotdeauna.ca parca altfel se aude cand se unesc toate intrumentele alea.
si eu am fost la o nunta cu dj acum un 2 ani si nu mi-a placut deloc.......pe langa faptul ca era prea tare muzica am mai ascultat si toata seara numai "gasca mea" si nush mai ce melodii de le asculta astia de 14 ani acum.
[-X [-X [-X asa ceva eu nu vreau.
dar cum am zis.....depinde de gusturile fiecaruia......si mai ales de doleantele mirilor.

miraS
08.02.2009, 16:09:01
Buna. In legatura cu formatia Policrom...intradevar canta ff frumos..insa trag foarte mult de timp...si in plus is si FOARTE scumpi...eu am nunta in august..si am incheiat contractul cu baietii ce canta la Crama...am fost la vreo 2 nunti...si i am auzit...canta binisor..si ..in plus..is si mai ieftini..

kraluca
11.02.2009, 14:02:08
Mersi ...

buna
te-ai decis pana la urmã ce formatie sa impaci?

alexandra_iq
23.02.2009, 14:32:52
Eu sunt din Iasi si am luat formatia Pro Music Band din Vaslui , au cantat la nunta fratelui meu si am fost impresionata de ei si i-am luat foarte din timp cu gandul sa nu-i pierd , dar tare mie frica sa nu se intample ceva cu formatia pana la nunta mea mai e mult , de aceea rog pe oricine are informatii despre ei sa-mi de-a un mesaj pe privat !!! multumesc anticipat

kraluca
23.02.2009, 14:38:17
Eu sunt din Iasi si am luat formatia Pro Music Band din Vaslui , au cantat la nunta fratelui meu si am fost impresionata de ei si i-am luat foarte din timp cu gandul sa nu-i pierd , dar tare mie frica sa nu se intample ceva cu formatia pana la nunta mea mai e mult , de aceea rog pe oricine are informatii despre ei sa-mi de-a un mesaj pe privat !!! multumesc anticipat
cum sa-i pierzi? nu ai incheiat contract?

alexandra_iq
23.02.2009, 14:41:54
De Formatia Pro Music Band care canta la restaurantul Still stiti ceva eu i-am impacat la nunta mea tocmai de pe acuma ca sa nu-i pierd mie mi-au placut foarte mult dar a-si dori sa aud si alte pareri .

alexandra_iq
24.02.2009, 07:57:58
cum sa-i pierzi? nu ai incheiat contract?

bineinteles ca am semnat contract dar i-am luat de pe acum sa nu fie ocupati pe data nuntii mele , 25 septembrie la anu atunci vreau sa o fac , aceasta data are o valoare sentimentala foarte mare pentru mine .

alexandra_iq
24.02.2009, 14:25:37
frumos......daca tie iti plac.......;;)
eu am vrut nunta cu instrumente si asta am sa si am.......deh fiecare cu ideile lui.;))

cum adica cu instrumente ?

kraluca
24.02.2009, 15:15:45
De Formatia Pro Music Band care canta la restaurantul Still stiti ceva eu i-am impacat la nunta mea tocmai de pe acuma ca sa nu-i pierd mie mi-au placut foarte mult dar a-si dori sa aud si alte pareri .
nu i-am vazut la nicio nunta pentru ca sunt proaspat formati (vin din formatii diferite), insa i-am ascultat la stil si canta foarte bine (mai ales fata). eu cred ca ai facut o alegere buna.

ciocolatika
31.03.2009, 19:40:35
vreau si eu numar d la vreun DJ....bun.... va rog!mersi

ciocolatika
01.04.2009, 13:12:21
buna. hai sa imi dau si eu cu parerea.
mie imi place foarte mult, mc-ul din dicoteca.are aparatura lui, si in plus meseria asta a lui de mc. ridica toata lumea la dans.
nu stiu ce preturi are,dar stiu ca e cam plina si agenda lui.
vine cu fratele lui, care e student in iasi.
in plus el a cantat intr-o formatie prin iasi.
si tot asa, cum zicea cineva mai sus nu tre sa te mai intereseze fotograf, ca au ei si asta.
sper ca v-am venit in ajutor
Laura.... care Mc? Cristi? ..... hmmm poi e pretenul lu K .....ia sa'l intreb sa vad ce si cum ...mersi d idee

kcryss25
02.04.2009, 14:42:46
Buna, as vrea sa stiu si eu cat te costa formatia Stil?

Anna26
02.04.2009, 14:50:38
cum adica cu instrumente ?
adica am sa am pe langa clasica orga un tambal,trompeta,nai si vioara impreuna cu 2 solisti vocali.
nu am vrut doar 2 orgi care sa cante.....am vrut nunta clasica......ca parca altfel se aud toate instrumentele alea decat 100 de orgi.;))
parerea mea;))

Cat_Eyes
02.04.2009, 17:52:20
astia's policrom?
Doamne, dar parca behaie el!! ea mai e cum e.. dar el.. (ei)..
bine ca nu sunt impusi de resto
nu imi place deloc ce aud..

Anna26
02.04.2009, 18:06:23
astia's policrom?
Doamne, dar parca behaie el!! ea mai e cum e.. dar el.. (ei)..
bine ca nu sunt impusi de resto
nu imi place deloc ce aud..
depinde de gusturi.....de melodia auzita.....si sincer in ziua de azi mi s-ar parea o prostie sa mai existe restaurante care sa iti impuna un band sau o trupa.:*

Cat_Eyes
02.04.2009, 18:08:54
bride :)
normal, e doar parerea mea.. poate ei chiar merita. vom vedea, poate ii prindem intr-o zi in "actiune".. desi.. stii cum e, prima impresie conteaza!

Anna26
02.04.2009, 18:29:48
bride :)
normal, e doar parerea mea.. poate ei chiar merita. vom vedea, poate ii prindem intr-o zi in "actiune".. desi.. stii cum e, prima impresie conteaza!
sunt de acord cu tine......eu nu i-am auzit niciodata live.....dar din melodiile auzite si din ceea ce am mai auzit si eu pe la altii am inteles ca sunt buni.
dar chiar si asa buni.....2500e pt o formatie din vaslui care am inteles ca nu are nici instrumente......e foarte mult.
pai pe mine astia cu instrumente cu tot m-au costat 1600e.:*

Cat_Eyes
02.04.2009, 18:32:15
2500 de E cer??
mama, dar au pretentii! unde mai pui si meniurile, ca's 4 sau 5, te duci inca mai departe!
tu pe cine ai luat?de unde? vad ca se apropie cu pasi repezi marea zi.. <:-P <:-P

Anna26
02.04.2009, 18:34:58
2500 de E cer??
mama, dar au pretentii! unde mai pui si meniurile, ca's 4 sau 5, te duci inca mai departe!
tu pe cine ai luat?de unde? vad ca se apropie cu pasi repezi marea zi.. <:-P <:-P
da 2500 e voiau in ianuarie......si au zis ca fie creste fie scade euro ei tot atat vor.
eu i-am luat pe cei de la Trandafir de la Moldova din Husi.......i-am auzit la o nunta acum 2 ani(o parte din ei) si mi-au placut.......
instrumentele alea live sunt incomparabile;-)

ciocolatika
02.04.2009, 19:13:15
da 2500 e voiau in ianuarie......si au zis ca fie creste fie scade euro ei tot atat vor.
eu i-am luat pe cei de la Trandafir de la Moldova din Husi.......i-am auzit la o nunta acum 2 ani(o parte din ei) si mi-au placut.......
instrumentele alea live sunt incomparabile;-)
cat ai dat ptr cei d la Trandafir d la Moldova? kt cer? ms d raspuns

Anna26
02.04.2009, 20:51:00
cat ai dat ptr cei d la Trandafir d la Moldova? kt cer? ms d raspuns
1600e.....am tambal,nai acordeon,vioara,orga si 2 solisti vocali.
iti inchipui ca nu vine tot ansamblul.....ca ei sunt foarte multi........
iubi meu ii cunoaste personal......si de aia am rezolvat cu cei mai buni de la ei sa vina.
sunt convinsa ca va iesi super.\:D/

ciocolatika
02.04.2009, 22:43:36
1600e.....am tambal,nai acordeon,vioara,orga si 2 solisti vocali.
iti inchipui ca nu vine tot ansamblul.....ca ei sunt foarte multi........
iubi meu ii cunoaste personal......si de aia am rezolvat cu cei mai buni de la ei sa vina.
sunt convinsa ca va iesi super.\:D/
ii stiu si eu personal... va iesi d minune.... alde Dodoi ,Valush Chetraru... ai sa fii foarte multumita d ei....brava

Anna26
02.04.2009, 22:56:58
ii stiu si eu personal... va iesi d minune.... alde Dodoi ,Valush Chetraru... ai sa fii foarte multumita d ei....brava
saru'mana......
da pe domnii Petraru ii stie si iubi.........:">
sunt convinsa ca nu am facut o alegere gresita.....mie mi-au placut enorm de mult......a facut toata nunta acum 2 ani muzica lor.:>
de aia i-am vrut neaparat.
mersi fain:*

andreeaar
11.04.2009, 12:56:57
Buna. In legatura cu formatia Policrom...intradevar canta ff frumos..insa trag foarte mult de timp...si in plus is si FOARTE scumpi...eu am nunta in august..si am incheiat contractul cu baietii ce canta la Crama...am fost la vreo 2 nunti...si i am auzit...canta binisor..si ..in plus..is si mai ieftini..
si cat ti-au cerut cei de la crama?k mie mi-au cerut 1500€ si mi s-a parut destul de mult.

miraS
12.04.2009, 19:48:13
Salut..cam 45 mil ..dar fara sa cante si ziua..doar seara. ;-)

alynarea
06.05.2009, 10:19:49
buna seara... sunt foarte fericita...acum doua zile l-am ascultat pe domnul cristian cel care imi va canta la nunta.e superrrrrrrr..... canta orice fel de muzica de la manele la deastea stilate valsuri alea alea.... mie mia placut mult,e si ieftin 600 euro am numarul lui\daca il doriti
cam atat.....

ingrid_inesst as vrea si eu numarul domnului cristian.e din vaslui?

kraluca
27.05.2009, 15:55:26
de ce va limitati la formatii din vaslui..... sunt destule formatii in iasi dispuse sa vina la vaslui fara cheltuieli suplimentare.
poop

ciocolatika
06.06.2009, 08:36:05
saru'mana......
da pe domnii Petraru ii stie si iubi.........:">
sunt convinsa ca nu am facut o alegere gresita.....mie mi-au placut enorm de mult......a facut toata nunta acum 2 ani muzica lor.:>
de aia i-am vrut neaparat.
mersi fain:*
Buna....am venit si eu sa ma laud...am incheiat si eu contractul ...cu aceeasi formatie p care o ai tu.....sunt asha de fericita si de mandra....:-p \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ yuhuuuuuuuuuuuuuuuuu

Cat_Eyes
06.06.2009, 18:32:56
karm3, pe cine ai luat tu?
ca nu m-am mai uitat in urma..

Anna26
06.06.2009, 22:05:06
karm3, pe cine ai luat tu?
ca nu m-am mai uitat in urma..
pe cei de la Trnadafir de la Moldova din Husi.....pe care ii am si eu......;))
adica doar cativa......ca ei sunt multi tare......dar cei mai buni merg la nunti;))

madamme
22.06.2009, 02:36:12
Salutare miresici!Ati auzit de formatia Tonika din Vaslui?Va pup!Spor la pregatiri!

kraluca
22.06.2009, 14:41:05
Salutare miresici!Ati auzit de formatia Tonika din Vaslui?Va pup!Spor la pregatiri!
UNDE CANTA? EU NU AM AUZIT DE EI

madamme
22.06.2009, 15:27:28
I-am vazut pe net.Probabil sunt la inceput de drum!

Cat_Eyes
23.06.2009, 22:16:28
buna.. si eu i-am vazut pe youtube.
are cineva vreun detaliu despre ei?
suna bine.

madamme
24.06.2009, 03:12:41
Am aflat unde canta formatia TONIKA!La restaurantul Buon Gusto(clubul tineretului,fost Puco) ,program de marti pana duminica de la orele 20:00.Canta la nunti cumatrii,aniversari!Am vazut ca au nr. de tel. pe youtube!Va pup!O sa ma duc si eu sa-i ascult !:):)

Cat_Eyes
02.07.2009, 09:54:38
am auzit ca e si o formatie din iasi si una/unul canta la saxofon. stiti ceva?

myzu82
06.07.2009, 13:15:37
[quote=ingrid_inesst;1731746]buna seara... sunt foarte fericita...acum doua zile l-am ascultat pe domnul cristian cel care imi va canta la nunta.e superrrrrrrr..... canta orice fel de muzica de la manele la deastea stilate valsuri alea alea.... mie mia placut mult,e si ieftin 600 euro am numarul lui

sal ; imi poate da si mie cineva nr de tel a lui Cristian Zalaru sau alte date de contact? ms

miri_cristina
03.08.2009, 18:54:05
Buna seara,
Sunt noua pe forumul miresicilor si as dori sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi:
Unu am vazut ca cineva a dat un nr de telefon de la cineva din formatia Policrom dar nu il pot vedea si eu. Cum pot sa il vad?
Sau daca e cineva care poate sa m-il dea,va rog frumos sa ma contactati sau sa dati msg pe forum.
Va multumesc. Astept un semn^:)^

irinaoana
12.08.2009, 22:28:20
Buna
stie cineva o formatie care canta seara de seara la crama domneasca, asta pana anul trecut
stiu ca sunt cu clape si voce
a auzit cineva cum canta?

Cat_Eyes
14.08.2009, 20:00:19
de mugurel a auzit cineva? NU dj, formatie

andreC
17.08.2009, 23:27:56
Buna miresici, am si eu o intrebare, cam cu cat timp inainte de nunta credeti ca e nevoie sa-mi caut formatia? Si inca ceva, cam in jur la ce suma se invarte contractul cu o formatie?

irinaoana
18.08.2009, 20:43:45
Buna miresici, am si eu o intrebare, cam cu cat timp inainte de nunta credeti ca e nevoie sa-mi caut formatia? Si inca ceva, cam in jur la ce suma se invarte contractul cu o formatie?

e bine sa cauti din timp, ca dureaza pana te interesezi, pana asculti ...
eu am inceput sa caut acum vreo 6 luni si au fost formatii care mi-au spus ca sunt ocupate
pretul din cate am auzit e cam 3000 ron - 7000 ron, dar depinde de formatie

Cat_Eyes
19.08.2009, 17:51:27
rezervarile... ca sa le zic asa, incep din ianuarie. cel putin, asa au spus toti pe care i-am contactat. L-)

andreC
19.08.2009, 20:08:37
rezervarile... ca sa le zic asa, incep din ianuarie. cel putin, asa au spus toti pe care i-am contactat. L-)
Eu am inceput sa caut, doar ca nu ma pot hotari singura, prietenul meu e plecat si o sa vina abia in noiembrie! Nu ma pot hotari daca sa fac alegerea singura, sau sa astept pana atunci....de asta am apelat la voi...:-p

giacarangi
19.08.2009, 23:49:15
Miresici din Vaslui sunt noua pe forum si am si eu o mare rugaminte. Eu sunt din tg mures si voi avea nunta la vaslui pe 4.09 .2010 si habar nu am pe cine sa gasesc ca si formatie. Ati auzit cumva de o formatie numita Badacica din Iasi??? Mi-au fost recomandati de cineva. De celelalte formatii habar nu am. Daca aveti vreo informatie please share it. Multumeesc.

AnkM
22.08.2009, 13:19:21
Miresici din Vaslui sunt noua pe forum si am si eu o mare rugaminte. Eu sunt din tg mures si voi avea nunta la vaslui pe 4.09 .2010 si habar nu am pe cine sa gasesc ca si formatie. Ati auzit cumva de o formatie numita Badacica din Iasi??? Mi-au fost recomandati de cineva. De celelalte formatii habar nu am. Daca aveti vreo informatie please share it. Multumeesc.
Policrom. Sunt chiar din Vaslui si sunt cei mai buni de pe piata la ora actuala. Sunt si scumpi, ce-i drept, dar isi merita banii. Eu i-am avut la nunta si daca as da timpul inapoi, fara nici o indoiala i-as chema tot pe ei.

giacarangi
22.08.2009, 14:20:11
Policrom. Sunt chiar din Vaslui si sunt cei mai buni de pe piata la ora actuala. Sunt si scumpi, ce-i drept, dar isi merita banii. Eu i-am avut la nunta si daca as da timpul inapoi, fara nici o indoiala i-as chema tot pe ei.
AnkM poti sa-mi trimiti pm cu un pret de la Policrom?? Am vazut ca formatiile in general au niste preturi foarte mari. Multumesc de raspuns.

Cat_Eyes
23.08.2009, 21:25:07
Exagerezi.
2000 E ne-au cerut noua. cautati pe youtube ..

ciocolatika
09.09.2009, 23:16:50
off....fetelor...
NICIODATA sa nu luatzi formatzia PRO MUSIC BAND....sa fugitzi cat putetzi de ea..... sunt VARZA...... au un repertoriu fff urat si plus de asta ei in loc sa cante ...fac pauza...:-& :-& :-& :-&

Cat_Eyes
10.09.2009, 22:54:56
avem la cineva nunta si au dat 2000E pe formatie. baietii stiu meserie, i-am auzit si am fost foarte incantata. din pacate nu am stat decat vreo 20 de minute..
sa vedem ce atmosfera e la nunta per total, dar as vrea sa ii iau si eu. o muzica buna costa, totusi. in fond, conteaza foarte mult muzica - cel mai mult, as spune eu. asa ca nu facem economie la asta:)
sa ne tii la curent!

ingerash_mic
13.09.2009, 09:07:35
O alta intrebare:Ce formatie din Vaslui este formata din 7membrii?(sau 6 ca unul am inteles ca a murit)Puteti sa imi trimiteti pm cu nr lor?

anutza184
13.09.2009, 09:33:58
La o nunta de 100 perechi mai merge sa dai 8000 la o formatie,dar in cazul cand ai 35 40 perechi eu nu as da 8000.Varianta cu 3000 3200 mai merge cu tot cu foto video si dj.Daca te gandesti ca mai dai si 2000 la foto video asta inseamna 8000+2000 rezultatul e mare pentru mine.

Intradevar ai dreptate...sunt cam multi bani, dar sunt de parere ca muzica e f importanta la o nunta.Am fost si la nunti cu dj si m-am distrat dar am avut cu cine iar unde nu am avut formatia a fc toti banii.Eu la mine la nunta am avut formatie si am dat 50 mil si a fost o nunta micuta cu 50 perechi si marea majoritate a invitatilor au fost multumiti de formatie, au cantat toate genurile de muzica si se completau unii pe altii la pauze si ieseau pe rand.....asa ca nu prea s-au simtit pauzele lor:)>-

giacarangi
13.09.2009, 22:18:50
Intradevar ai dreptate...sunt cam multi bani, dar sunt de parere ca muzica e f importanta la o nunta.Am fost si la nunti cu dj si m-am distrat dar am avut cu cine iar unde nu am avut formatia a fc toti banii.Eu la mine la nunta am avut formatie si am dat 50 mil si a fost o nunta micuta cu 50 perechi si marea majoritate a invitatilor au fost multumiti de formatie, au cantat toate genurile de muzica si se completau unii pe altii la pauze si ieseau pe rand.....asa ca nu prea s-au simtit pauzele lor:)>-

Pe cine ai avut la nunta?????

tcv16
13.10.2009, 08:24:25
Buna Geta~

Despre ce formatie vorbesti? Cu cine ai semnat?

Sunteti toate de acord ca Policrom chiar fac 2000 E?

multumesc!

ingerash_mic
20.10.2009, 09:30:30
De formatia Minora ati auzit?Cat iau ei la o nunta?

bianca24sv
30.10.2009, 20:01:46
Buna Geta~

Despre ce formatie vorbesti? Cu cine ai semnat?

Sunteti toate de acord ca Policrom chiar fac 2000 E?

multumesc!

2500 chiar...eu cred ca as da banii astia ca i-am ascultat si canta cel mai bine dintre toti ,,,parerea mea:)>-

bianca24sv
30.10.2009, 20:04:52
Din ce am auzit despre Policrom sunt buni dar nu stiu daca totusi se merita sa dai 2000 2500 E pentru o formatie la o nunta de 60 70 perechi,eu zic ca e mare cheltuiala oricat de buni ar fi.In privinta mea am gasit o formula noua si cred ca sunt singurii in Iasi si cred pe moldova,dj cu solist vocal.Fratii Pamfil se numesc si gasiti pe internet ceva materiale.Au si foto video,eu am luat tot pachetul si au cerut 3000 lei.Din cate am inteles au cantat si la Vaslui vreo 4 nunti anul acesta.

din pacate nu putem compara cele 2formatii,,,dar e adevarat ca daca vrei sa ramai cu mai multicei bani la nunta mai bine-i chemi pe ei.

stratulatgeta
04.11.2009, 11:36:42
din pacate nu putem compara cele 2formatii,,,dar e adevarat ca daca vrei sa ramai cu mai multicei bani la nunta mai bine-i chemi pe ei.
Asa este nu se pot compara dar eu i am ales pe cei cu 2000 lei pentru ca nunta nu este asa mare si vreau sa mai raman cu ceva banuti, si isi fac treaba bine zic eu pentru ca i am vazut.

bianca24sv
04.11.2009, 12:15:43
Asa este nu se pot compara dar eu i am ales pe cei cu 2000 lei pentru ca nunta nu este asa mare si vreau sa mai raman cu ceva banuti, si isi fac treaba bine zic eu pentru ca i am vazut.

da, ai dreptate...e cam riscant sa faci multe cheltuieli mai ales acu cand se anunta atatea nebunii pentru 2010. sunt sigura ca o sa fie frumos si cu ei, important e sa faca atmosfera parerea mea .:*

mirela_mir
04.11.2009, 21:07:43
la nunta noastra a cantat orchestra Mugurel,din Rep. Moldova.Au cerut destul de mult,insa nu ne-au dezamagit

bianca24sv
05.11.2009, 12:28:20
[QUOTE=mirela_mir;2583755]la nunta noastra a cantat orchestra Mugurel,din Rep. Moldova.Au cerut destul de mult,insa nu ne-au dezamagit[/QUO

ai un link sa ne dai cu melodiile lor?

mirela_mir
07.11.2009, 23:05:13
ii gasesti pe youtube foarte usor

bianca24sv
09.11.2009, 11:12:39
[QUOTE=mirela_mir;2600333]sunt cateva clipuri chiar de la o nunta de anul trecut :)[/QUO

solist au?

mirela_mir
10.11.2009, 15:44:38
da,au avut doi solisti (un barbat si o femeie ;-) ).Tipul canta si populara si muzica usoara,solista doar populara

ana_elena
25.11.2009, 14:46:17
va rog sa imi mai dati detalii despre fratii reut...ms mult

bianca24sv
25.11.2009, 15:54:24

cel mai bina cauta pe net...
au multe clipuri pe youtube unde ii poti asculta cum canta live
cred ca au si un site

kraluca
27.11.2009, 13:01:52
eu i-am avut pe fratii reut... sunt super! am avut nunta cu multi invitati si nu a fost nicio clipa ringul gol.
sunt niste super baieti, care stiu sa simta pulsul salii.
am facut contract si a fost respectat intru totul.
eu ii recomand oricui

ana_elena
27.11.2009, 18:24:12
multumesc mult...sper sa nu imi faca vreo figura si sa vina si la mine pt ca m-au pus sa-i sun in februarie

Cat_Eyes
27.11.2009, 20:19:31
eu i-am avut pe fratii reut... sunt super! am avut nunta cu multi invitati si nu a fost nicio clipa ringul gol.
sunt niste super baieti, care stiu sa simta pulsul salii.
am facut contract si a fost respectat intru totul.
eu ii recomand oricui

raluca.. stiu ca ei canta in special populara.
cum s-a auzit muzica usoara? ne poti da cateva exemple de melodii usoare pe care le-au cantat?

kraluca
02.12.2009, 09:13:45
raluca.. stiu ca ei canta in special populara.
cum s-a auzit muzica usoara? ne poti da cateva exemple de melodii usoare pe care le-au cantat?
canta orice, incepand de la valsul de deschidere (tiempo de vals - chayanne), continuand cu melodii latino, rock'n roll etc.
sincer... nu-mi mai amintesc exact numele melodiilor, insa toti au fost foarte multumiti de ei (am avut invitati care spuneau ca nu pot sa stea, ca duminica sunt ocupati, insa au ramas pana pe la 3, 4 dim)
si ce apreciez foarte mult: baietii foarte eleganti, cu bun simt, nu s-a simtit cand au facut pauze

Cat_Eyes
02.12.2009, 16:54:27
nu ai pus pe youtube vreun video?

ana_elena
03.01.2010, 00:00:52
of..sunt foarte speriata cu formatia...e sigur sigur ca Fratii Reut sunt ok? adik multe guri rele spun ca sunt incapatanati si foarte cu nasul pe sus...si sincer am inteles ca si cer fff mult...tie cat ti-au cerut? si au venit ei ziua si la gatit? sincer as da banii care ii cer daca imi spuneti ca sunt baieti cu bun simt, care nu uita de unde au plecat si care imi respecta dorintele si cu care ma pot intelege..dar daca ma trezesc ca imi incep cu fitze dupa ce le dau o caruta de bani?

Cat_Eyes
03.01.2010, 17:43:42
ana, fratii reut fac treaba, intr-adevar
daaaaaaaar sunt luati. pentru aproape tot iulie au contract.
am vrut noi sa mergem sa semnam cu ei.. insa au doar 3 iulie liber.
au cerut 2700 E.. dar ce folos, daca's ocupati? :( ..

daca nu ti-ai gasit muzica, te sfatuiesc sa te cam grabesti; noi am cautat cateva zile la rand vreo 20 de formatii si niciuna nu mai avea sambata noastra libera. intr-un final ne-am oprit la o formatie din iasi, am semnat, deci mi-am luat si cu muzica de-o grija.
leonard zama, fratii micliuc, fratii reut, ..toti aveau contracte

tcv16
03.01.2010, 21:29:32
La multi ani!Imi poti spune la ce formatie din IAsi v -ati hotarat si cam cat ati platit pt ei pentru anul 2010?

Merci

ana_elena
03.01.2010, 22:14:21
Da..am in 2011..thanks god..ca nu aveam acum timp sa alerg dupa formatii..o sa le dau un telefon sa ii intreb pe unde mai canta..am vazut filmulete pe youtube si canta foarte bine parerea mea, dar vroiam sa mai vad pareri ale mireselor care i-au avut la nunta anul asta.. de cantat canta bine daar vreau a vad si cum se comporta, daca sunt seriosi etc...si vad ca ei cer tot timpul alt pret si au tendinta a il creasca..pt 2009...unei prietene i-au cerut 2000..dar ei tot i s-a parut mult.la alte miresici am vazut ca au cerut 2500 pe 2010, pe tine te aud cu 2700, unei miresici de 2011 i-au spus 3000, mie mi-au spus ca inca nu stiu...ma enerveaza chestia asta..par ahtiati dupa bani

irinaoana
03.01.2010, 22:55:51
La multi ani miresici! si un an nou plin de bucurii!

eu am avut la nunta o formatie din vaslui si au cantat super, toata lumea a fost foarte multumita, cu repertoriu foarte variat. sincer chiar nu stiu cum se numesc dar au cantat pana anul trecut la Crama Domneasca.

Cat_Eyes
04.01.2010, 10:34:02
mie mi se pare putin exagerat sa zici "ahtiati"
oamenii isi fac treaba bine, au cu ce.. de ce sa nu ceara atat cat considera ca face prestatia lor? si e normal ca din an in an tariful sa creasca..
in plus, tariful e in functie de luna in care ai nunta. daca ai in octomrbie, e mai ieftin. dar iulie e mijlocul sezonului.

ana_elena
04.01.2010, 11:03:57
E normal sa ceara cat cred ei, daca se ridica la nivelul asteptarilor..doar ca nu mi se pare normal sa ceara sume de bani diferite si in aceeasi luna...si asta am observat, asta daca miresicile au fost sincere...sincer eu as fi foarte fericita sa dau 2700 euro si sa stiu ca o sa am o super muzica si nu o sa am probleme...dar daca e sa am si neajunsuri nu imi vine sa dau 2700 euro, cand sunt atatea formatii pana in 2000 euro. de aceea tot intreb in stanga si in dreapta daca ei chiar sunt ok...

Nu gata..deci m-au convins..le-am citit si blogul..par foarte de treaba si ok..cred ca zvonuri rele apar despre oricine..dar ei chiar par foarte ok!..asa ca fratii reut sa fie si doamne ajuta..acum eu ii vreau...daca ei nu ma vor eu ii vreau

bianca24sv
04.01.2010, 14:08:00
Nu gata..deci m-au convins..le-am citit si blogul..par foarte de treaba si ok..cred ca zvonuri rele apar despre oricine..dar ei chiar par foarte ok!..asa ca fratii reut sa fie si doamne ajuta..acum eu ii vreau...daca ei nu ma vor eu ii vreau

Eu sincer am auzit doar lucruri bune despre ei si zic ca 2700 nu e chiar exagerat.
Multa bafta!

Cat_Eyes
04.01.2010, 17:03:25
atunci suna, nu mai sta pe ganduri :)
sper ca tot 2700 sa fie si pentru la anu'
sa ne spui ce ai rezolvat

kraluca
06.01.2010, 08:40:29
felicitari pentru alegere! iti spun sigur ca nu vei regreta alegerea facuta si vei vedea ca merita pana la ultimul banut! legat de pretul cerut... este pretul pietei.

giacarangi
27.01.2010, 23:42:08
Fetelor help. Am si eu mare nevoie de nr formatiei Tonika. Daca il are cineva va rog mult un pm. Multumesc.

agnesas
29.01.2010, 13:04:30
Buna!imi puteti recomada o formatie buna si cu un pret mai accesibil?

ana_elena
10.02.2010, 19:36:06
felicitari pentru alegere! iti spun sigur ca nu vei regreta alegerea facuta si vei vedea ca merita pana la ultimul banut! legat de pretul cerut... este pretul pietei.

saptamana asta semnam contractul<:-P ..ne-am intalnit cu ei acum 3 saptamani..de fapt doar cu unul..mi s-au parut ok...si saptamana asta semnam contractul

ana_elena
10.02.2010, 19:40:06
[quote=Cat_Eyes;2807485]atunci suna, nu mai sta pe ganduri :)
sper ca tot 2700 sa fie si pentru la anu'
sa ne spui ce ai rezolvat[/quote
semnam contractul saptamana asta...3000 euro...sper sa fie ok, dar am incredere ca vor fi ok:). ms mult pt suport. va anunt si cand am contractul in mana:D

amalia_80
21.02.2010, 12:10:36
Giacarangi, stiu ca formatia Tonika canta la Crama Domneasca din Vaslui....cauta pe youtube ca aveau si un numar de telefon acolo.

giacarangi
21.02.2010, 18:54:33
Giacarangi, stiu ca formatia Tonika canta la Crama Domneasca din Vaslui....cauta pe youtube ca aveau si un numar de telefon acolo.
Multumesc mult, am sunat atunci. Dar nu a raspuns nimeni. Oricum intre timp am semnat contract cu alta formatie.

tcv16
21.02.2010, 18:57:09
Un nume si un pret? :)

Multumesc mult, am sunat atunci. Dar nu a raspuns nimeni. Oricum intre timp am semnat contract cu alta formatie.

ana_elena
21.02.2010, 20:14:36
am ramas restanta...am semnat contractul cu fratii reut, dar mai scump..3500 euro...dar toata lumea zice ca se merita..abia astept ziua nuntii sa ma conving.

Cat_Eyes
21.02.2010, 20:52:19
am ramas restanta...am semnat contractul cu fratii reut, dar mai scump..3500 euro...dar toata lumea zice ca se merita..abia astept ziua nuntii sa ma conving.

wooow, ce mult..
sper sa se merite.. totusi, este fffff mult.

ana_elena
29.03.2010, 20:56:21
stiu ca e foarte mult..dar mie chiar mi-au placut...cel putin aici sunt linistita..la foto/video am alergat sa luam mai ieftin..sa nu luam asa de scump..ne-am stresat ca unii sunt prea scumpi..si acum regret de mor, ca nu stiu ce am facut ce am gandit dar pana la urma ne-am luat foto/video destul de scump pentru ce ofera si aici ma refer la profesionalism..daca dadeam cateva milioane in plus..aveam profesionisti..de acum asta este...macar cu formatia sunt impacata..am dat mu7lti bani dar sunt exact ce am vrut...si sper sa nu ma dezamageasca pt ca ii mananc

danasiwand
20.04.2010, 11:20:54
Buna....am venit si eu sa ma laud...am incheiat si eu contractul ...cu aceeasi formatie p care o ai tu.....sunt asha de fericita si de mandra....:-p \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ yuhuuuuuuuuuuuuuuuuu

salut! Bine v-am gasit! Si noi am semnat cu Trandafir de la Moldova, dar nu prea i-am auzit la muzica usoara....Voi ce stiti?

giuana
05.05.2010, 23:59:23
salut! Bine v-am gasit! Si noi am semnat cu Trandafir de la Moldova, dar nu prea i-am auzit la muzica usoara....Voi ce stiti?
buna, si noi ii avem la nunta tot pe cei de la Trandafir de la Moldova . noi am facut contractul cu ei dupa multe recomandari (am inteles ca fac atmosfera si ca simt f bine sala) si sincera sa fiu nu am ascultat prea multe melodii , dar ce am ascultat a fost super ok. sunt convinsa ca o sa fie f bine.

miss_angel
06.05.2010, 01:10:07
stie cineva un DJ bun ??? pls...am auzit ca unul din DJ-ii buni ptr nunta e un tip Vali din Vaslui,de fapt l-am vazut la o cumetrie si mi-a placut felul in care a pus muzica,toata lumea l-a apreciat,insa nu stiu nr lui de tel desi m-am tinut sa-l iau ,am plecat...si am uitat,tin minte ca avea si un site ca vazusem cartea lui de vizita.Daca stie cineva cum il pot gasi si mai ales daca l-a mai vazut cineva la vreo nunta in mod special...v-as multumi pt detalii si informatii.Timp mai am pana la nunta dar am vazut ca mai avea pe cineva care filma si unu fotografia si vreau sa ma conving daca face treaba la fel de buna cum punea muzica...sper sa ma bage cineva in seama[-o<...sper sa fi scris unde trebuie:)

tcv16
06.05.2010, 07:10:05
Buna!

Cat au costat Trandafir de la Moldova?:-s

OTE=giuana;3262116]buna, si noi ii avem la nunta tot pe cei de la Trandafir de la Moldova . noi am facut contractul cu ei dupa multe recomandari (am inteles ca fac atmosfera si ca simt f bine sala) si sincera sa fiu nu am ascultat prea multe melodii , dar ce am ascultat a fost super ok. sunt convinsa ca o sa fie f bine.[/QUOTE]

Anna26
06.05.2010, 17:39:49
eu i-am avut la nunta si am fost foarte multumita de ei.....doar sa aveti grija sa nu ia prea multe pauze.....cred ca asta e "problema" tuturor formatiilor care canta pe la nunti.
in rest n-am ce comenta de rau.....felicitari pentru alegerea facuta;-)

tcv16
09.05.2010, 13:27:17
Imi spuneti si mie totusi cat a costat formatia asta ?:)

Multumesc!

E=Anna26;3264481]eu i-am avut la nunta si am fost foarte multumita de ei.....doar sa aveti grija sa nu ia prea multe pauze.....cred ca asta e "problema" tuturor formatiilor care canta pe la nunti.
in rest n-am ce comenta de rau.....felicitari pentru alegerea facuta;-)[/QUOTE]

stefisor
12.05.2010, 09:22:01
Un nume si un pret? :)
Salut!
Ce parere aveti despre formatia Tonika? Sincer eu i-am ascultat pe youtube si nu sunt foarte impresionata de ei , la muzica usoara mai canta dar la muzica populara... . Daca nu ce formatii imi mai recomandati?
Pupici!

bianca24sv
12.05.2010, 12:19:29
Salut!
Ce parere aveti despre formatia Tonika? Sincer eu i-am ascultat pe youtube si nu sunt foarte impresionata de ei , la muzica usoara mai canta dar la muzica populara... . Daca nu ce formatii imi mai recomandati?
Pupici!

Pai acum depinde in ce buget vrei sa te incadrezi.....eu iti recomand Policrom, mie una mi se par printre cei mai buni numai ca cer destul de mult, iar dupa iti recomand formatia Maestro din Iasi....ambele formatii le gasesti pe youtube.
Eu zic ca sunt formatii mai bune decat Tonik, i-am ascultat si eu dar lasa de dorit..........

stefisor
12.05.2010, 12:53:34
Pai acum depinde in ce buget vrei sa te incadrezi.....eu iti recomand Policrom, mie una mi se par printre cei mai buni numai ca cer destul de mult, iar dupa iti recomand formatia Maestro din Iasi....ambele formatii le gasesti pe youtube.
Eu zic ca sunt formatii mai bune decat Tonik, i-am ascultat si eu dar lasa de dorit..........
Da , m-am hotarat si eu, orice numai Tonika nu ... ma mai interesez in alte parti . Bugetul oricum nu e prea mare si mai bate si nunta la usa... dar ma descurc eu.
Multumesc, pupici.

bianca24sv
12.05.2010, 14:50:22
Dar daca mai auzi ceva .... ma mai anunti si pe mine.
Eu deja am semnat contractul cu formatia...te sfatuiesc sa cauti pe youtube formatii din Vaslui si Iasi.
Uite cateva formatii pe care le-am mai gasit notate...sincron barlad,perla barlad, armonia vaslui, moldovita vaslui si mai sunt dar din pacate nu mai gasesc lista pe care o facusem.
Spor la cautat...noi am ascultat 2 saptamani cred toate formatiile cat de cat cunoscute din Iasi, Vaslui si Suceava8-}8-}8-}
Aaa..si te sfatuiesc sa cauti cat mai repede formatie daca ai in septembrie nunta anul acesta dc. e posibil daca mai amani sa nu mai prinzi nici o formatie bunicica libera, eu am semnat contractul cu muzica acum 6-7 luni.

stefisor
13.05.2010, 07:30:16
Eu deja am semnat contractul cu formatia...te sfatuiesc sa cauti pe youtube formatii din Vaslui si Iasi.
Uite cateva formatii pe care le-am mai gasit notate...sincron barlad,perla barlad, armonia vaslui, moldovita vaslui si mai sunt dar din pacate nu mai gasesc lista pe care o facusem.
Spor la cautat...noi am ascultat 2 saptamani cred toate formatiile cat de cat cunoscute din Iasi, Vaslui si Suceava8-}8-}8-}
Aaa..si te sfatuiesc sa cauti cat mai repede formatie daca ai in septembrie nunta anul acesta dc. e posibil daca mai amani sa nu mai prinzi nici o formatie bunicica libera, eu am semnat contractul cu muzica acum 6-7 luni.
Stiu ca este f. tarziu dar noi abia saptamana trecuta ne-am hotarat sa facem nunta si in aceeasi zi am gasit si local de aceea sunt eu asa nepregatita.... . formatia moldovita am auzit-o si eu la o nunta anul trecut in Iasi ( cred ca este vorba de aceeasi) si canta binisor stie sa faca atmosfera .Incercam sa dam de ei , momentan le-am trimis un mail.
Pupici!

ana_elena
13.05.2010, 11:33:47
Am fost la o nunta cu ei..sunt ok...la muzica usoara e fata aia, solista lor, care canta foarte bine.aveti grija insa la foto/video pe care v-o ofera ca nu e de cea mai buna calitate, insa ei ca formatie sunt foarte ok.

n06d
12.07.2010, 15:42:14
Buna miresici,
Ce stiti despre formatia Sonic din Barlad?
Mersi

danasiwand
14.07.2010, 16:38:22
buna, si noi ii avem la nunta tot pe cei de la Trandafir de la Moldova . noi am facut contractul cu ei dupa multe recomandari (am inteles ca fac atmosfera si ca simt f bine sala) si sincera sa fiu nu am ascultat prea multe melodii , dar ce am ascultat a fost super ok. sunt convinsa ca o sa fie f bine.

Am cam ramas in urma cu raspunsurile...Avem nunta in octombrie si am inceput sa intru in panica.Nu i-am vazut live niciodata si am emotii. Sper sa se descurce bine si la muzica usoara. Daca i-a avut cineva la nunta poate ne povesteste si noua ceva si, mai ales, daca trebuie sa avem grija la anumite chestii...Va pup!

ana_elena
14.07.2010, 18:59:24
i-a avut o prietena de-a mea la nunta. ce anume vreti sa stiti?

danasiwand
15.07.2010, 13:49:02
i-a avut o prietena de-a mea la nunta. ce anume vreti sa stiti?

Pai...cum canta? Daca se descurca la fel de bine la muzica usoara ca si la populara? Daca simt sala? Daca se repeta melodiile? Daca au un repertoriu variat? Daca cei care i-au avut au fost multumiti? Daca fac multe pauze? etc...Multumesc mult!

ana_elena
15.07.2010, 21:27:54
pt atatea intrebari tb sa ma mai uit la videoclipul nuntii ca il am..de pauze , eu una nu le-am simtit, am dansat de am rupt, repertoriul e bun..pot sa fac comparatie cu formatia classic din husi ca am mai fost la nunta si cu ei, trandafir de la moldova au clar un repertoriu muuult mai bun, ca si negativ mie una nu mi-a placut calitatea filmarii...si cred ca aparatura lor e mai veche, aparatura pare mai noua la classic...adica sunetul se auzea mai clar mai tare...dar de distrat m-am distrat la nunta respectiva, a fost buna muzica..asta ca sa va dati seama cam cu ce impresie or sa ramana invitatii...mi-a placut faza cu vioara ca au venit la fiecare masa....ce sa zic..sunt buni, initial si eu i-am vrut la nunta, pana am dat de fratii reut

danasiwand
16.07.2010, 09:47:08
pt atatea intrebari tb sa ma mai uit la videoclipul nuntii ca il am..de pauze , eu una nu le-am simtit, am dansat de am rupt, repertoriul e bun..pot sa fac comparatie cu formatia classic din husi ca am mai fost la nunta si cu ei, trandafir de la moldova au clar un repertoriu muuult mai bun, ca si negativ mie una nu mi-a placut calitatea filmarii...si cred ca aparatura lor e mai veche, aparatura pare mai noua la classic...adica sunetul se auzea mai clar mai tare...dar de distrat m-am distrat la nunta respectiva, a fost buna muzica..asta ca sa va dati seama cam cu ce impresie or sa ramana invitatii...mi-a placut faza cu vioara ca au venit la fiecare masa....ce sa zic..sunt buni, initial si eu i-am vrut la nunta, pana am dat de fratii reut
Multumesc foarte mult...Eu am primit recomandari foarte bune pentru ei iar cand i-am ales intrasem intr-o stare de disperare, pentru ca nu gaseam o formatie care sa ne placa. Toata lumea mi-a spus ca am facut cea mai buna alegere. Problema e ca atunci cand marele eveniment se apropie, incep si grijile: oare o sa iasa bine?oare o sa danseze lumea? oare,oare, oare? Si in plus, avand in vedere ca nunta e la Botosani, am senzatia ca, formatia fiind din Husi, cu atat mai mult trebuie sa ma asigur ca totul e in regula...Oricum, iti multumesc tare mult de raspuns. Daca mai afli ceva, mai da-mi un semn, te rog...Toate bune!

ana_elena
16.07.2010, 12:15:15
stai linistita..e o alegere fff buna!

bianca24sv
09.08.2010, 12:55:20
Buna miresici......gata si nunta mea :)
Am tinut neaparat sa va spun ca Formatia Policrom si-a facut toti banii, au fost extraordinari.....mi-au tinut invitatii non-stop pe ringul de dans pana la 6 dimineata desi a fost nunta duminica. Pauze nu au luat mai deloc si s-au comportat exemplar.......au tinut cei 190 de invitati in priza.

bianca24sv
07.09.2010, 14:24:20
voi cine ati vrea sa va cante la scara,la nunta?
un acordeonist care iti ia 100 de euro sau cei din formatie care iau 200 de euro
ce acordeonisti cunoasteti,in vaslui

Mie la nunta acasa mi-a cantat la orga , trompeta parca si la voce si am platit pt. 3 ore 300 de euro ( eu am vrut altceva, nu am vrut o lalaiala ca sa oboseasca lumea mai ales ca am facut la casa nunta si am avut peste 100 de persoane in curte). Dar acum depinde de fiecare ce preferinte are si de buget.

madutza_f
08.09.2010, 14:20:08
Mie la nunta acasa mi-a cantat la orga , trompeta parca si la voce si am platit pt. 3 ore 300 de euro ( eu am vrut altceva, nu am vrut o lalaiala ca sa oboseasca lumea mai ales ca am facut la casa nunta si am avut peste 100 de persoane in curte). Dar acum depinde de fiecare ce preferinte are si de buget.

stiu ca caordeonistul se lalaie,dar eu nu as vrea deloc muzik la scara
gatit si plecat la restaurant
insa socru mic(tata) vrea sa-i cante ia-ti miresa ziua buna si fetele lu tata casa

Cat_Eyes
09.09.2010, 00:50:29
si nu e ok sa ii cante un CD? (impropriu zis, dar ai inteles ideea)
eu am avut vreo 4 insi care au cantat. asta pentru invitati, pentru ca eu i-am vazut vreo 15 minute ..
nu cred ca o sa scapi de muzica si hora la scara, pentru ca muzicantii te conduc pana jos si nu se poate sa nu se gaseasca x y care sa sugereze ...

tcv16
12.09.2010, 17:02:43
miresici, nu mai retin daca v -am intrebat ...a avut cineva ansamblul trandafir de la moldova..?

ma puteti ajuta cu detalii va rog?

florina_85
01.10.2010, 12:36:24
Buna miresici..am vazut tot felul de opinii despre formatii si dj..cred ca fiecare ar trebui sa isi aleaga ceea ce le place..eu am avut dj la nunta pe Ciprian de la Minion si a fost super tare...A stiut sa faca atmosfera si am avut surpriza sa vad ca e si vocalist.toata lumea a fost mai mult decat multumita asa ca cine vrea dj vi-l recomand...

savi
28.10.2010, 13:54:50
Buna miresici, puteti sa-mi recomandati un DJ bun din Vaslui? Mersi

dohanallynaro
01.11.2010, 10:02:41
miresici, nu mai retin daca v -am intrebat ...a avut cineva ansamblul trandafir de la moldova..?

ma puteti ajuta cu detalii va rog?

Ai reusit sa iei leg cu trandafir de la moldova? Imi poti da si mie ceva detalii?
Mersi

yulica
02.11.2010, 23:14:59
Buna si eu i-am avut la nunta pe cei de la Policrom si a fost super.Sincera sa fiu nu am putut sa nu dansez toata noaptea,doar la sarbele alea rapide am luat o pauza pt ca ma incalceam in rochie :))).Chiar merita toti banii.pooop:*

agnesas
03.11.2010, 10:00:35
Buna!
Si eu tot pe Ciprian de la Minion l-am avut la nunta...lumea a fost foarte multumita si chiar stie sa-si faca treaba mai ales ca e si vocalist...

bianca24sv
07.11.2010, 17:35:12
Buna si eu i-am avut la nunta pe cei de la Policrom si a fost super.Sincera sa fiu nu am putut sa nu dansez toata noaptea,doar la sarbele alea rapide am luat o pauza pt ca ma incalceam in rochie :))).Chiar merita toti banii.pooop:*

Asa este...oamenii astia chiar dau tot din ei; pe langa talent au si foarte mult bun simt....brovo lor! Datorita lor mi-a iesit nunta asa cum mi-am dorit.

o_moaka
18.11.2010, 00:29:50
voi cine ati vrea sa va cante la scara,la nunta?
un acordeonist care iti ia 100 de euro sau cei din formatie care iau 200 de euro
ce acordeonisti cunoasteti,in vaslui

Mie imi va canta formatia cu care am incheiat contract pentru nunta....fata de pretul pe care ne-am inteles pentru restaurant trebuie sa ii mai dau 500 Ron ca sa ma gateasca acasa...eu zic ca nu e prea mult:d

o_moaka
18.11.2010, 00:30:53
Stiu ca este f. tarziu dar noi abia saptamana trecuta ne-am hotarat sa facem nunta si in aceeasi zi am gasit si local de aceea sunt eu asa nepregatita.... . formatia moldovita am auzit-o si eu la o nunta anul trecut in Iasi ( cred ca este vorba de aceeasi) si canta binisor stie sa faca atmosfera .Incercam sa dam de ei , momentan le-am trimis un mail.
Pupici!

pana la urma ce formatie ai avut la nunta?:d

stefisor
18.11.2010, 17:18:11
pana la urma ce formatie ai avut la nunta?:d

Salutare,
Nu am mai avut formatie , am luat un DJ si drept sa spun am fost multumita de atmosfera care am avut-o.
Mult spor la miresit !

tcv16
18.11.2010, 17:21:56
ce dj ai avut ?

cu a fost ?

Salutare,
Nu am mai avut formatie , am luat un DJ si drept sa spun am fost multumita de atmosfera care am avut-o.
Mult spor la miresit !

stefisor
19.11.2010, 15:49:37
ce dj ai avut ?

cu a fost ?
DJ Florentin de la DJ4you . Eu zic ca a fost f. bine . Invitatii sau simtit bine si chiar nu am avut reclamatii la adresa lui .
Pupici !

ciocolatika
07.01.2011, 21:47:12
formatia noastra este din Husi

mazgalita
18.01.2011, 15:20:19
Nu se compara fratii Reut cu Policrom, le dau clasa la orice gen de muzica

Mersi ...

mazgalita
18.01.2011, 15:32:13
Poate e cum zici u, am fost la cateva nunti pana acum...si cu DJ, si cu formatie, si zic ca nu exista termen de comparatie intre. As opta pentru formatie oricand..

Buna miresici..am vazut tot felul de opinii despre formatii si dj..cred ca fiecare ar trebui sa isi aleaga ceea ce le place..eu am avut dj la nunta pe Ciprian de la Minion si a fost super tare...A stiut sa faca atmosfera si am avut surpriza sa vad ca e si vocalist.toata lumea a fost mai mult decat multumita asa ca cine vrea dj vi-l recomand...

bianca24sv
20.01.2011, 00:13:34
Nu se compara fratii Reut cu Policrom, le dau clasa la orice gen de muzica

Desi Fratii Reut sunt suceveni ca si mine imi pare rau sa spun ca doar la muzica populara se pricep bine baietii, la usoara nu impresioneaza la fel ca si Policromul. Plus ca Fratii Reut cer foarte mult dc apar la TV...... din punct de vedere al diversitatii si calitatii vocii Policromul este cu mult peste Fratii Reut.
Eu am avut Policromul la nunta si credeti-ma ca nu a existat gen muzical pe care sa nu-l abordeze, au facut pauze scurte si putine, si-au dat sufletul din ei la fiecare melodie. Sunt niste oameni deosebiti si ii recomand din toata inima.

claraalina
20.01.2011, 14:32:20
Buna ..

imi poti spune cam cat ajunge formatia Policrom ?

Desi Fratii Reut sunt suceveni ca si mine imi pare rau sa spun ca doar la muzica populara se pricep bine baietii, la usoara nu impresioneaza la fel ca si Policromul. Plus ca Fratii Reut cer foarte mult dc apar la TV...... din punct de vedere al diversitatii si calitatii vocii Policromul este cu mult peste Fratii Reut.
Eu am avut Policromul la nunta si credeti-ma ca nu a existat gen muzical pe care sa nu-l abordeze, au facut pauze scurte si putine, si-au dat sufletul din ei la fiecare melodie. Sunt niste oameni deosebiti si ii recomand din toata inima.

mazgalita
20.01.2011, 15:43:19
I-am sunat si eu cand imi cautam formatie. Mi-au cerut 2500 Euro.

Buna ..

imi poti spune cam cat ajunge formatia Policrom ?

ana_elena
25.02.2011, 14:09:55

:(( eu ii am pe fratii reut...si dau o tona de bani pe ei...ar face bine sa cante de toate...ce-i drept populara ma intereseaza in mod special

katinutza
03.03.2011, 17:53:29
Buna!
Si eu tot pe Ciprian de la Minion l-am avut la nunta...lumea a fost foarte multumita si chiar stie sa-si faca treaba mai ales ca e si vocalist...
buna,ma poti ajuta si pe mine cu cateva detalii despre ciprian?un pret ceva?multumesc

katinutza
08.03.2011, 17:07:25
buna,
am semnat si eu contractul cu ciprian de la minion cu toate ca nu l-am vazut la vreo nunta,a fost singurul disponibil.poti sa ma auti,te rog si sa-mi dai mai multe detali?I-am cerut o inregistrare ceva de la vreo nunta si mi-a spus ca nu are.multumesc[-o<

tcv16
09.03.2011, 08:17:15
eu am luat dj din iasi

florina_85
11.03.2011, 17:44:45
buna,
am semnat si eu contractul cu ciprian de la minion cu toate ca nu l-am vazut la vreo nunta,a fost singurul disponibil.poti sa ma auti,te rog si sa-mi dai mai multe detali?I-am cerut o inregistrare ceva de la vreo nunta si mi-a spus ca nu are.multumesc[-o<
Buna.Ce pot sa iti zic de Ciprian..Ai sa fii surprinsa dar intr-un mod placut...A meritat sa il am dj pe el...Si e si f deschis adik accepta orice lista cu preferinte daca ai...Stie sa faca atmosfera insa depinde si de voi cat de activi o sa fiti si o sa ridicati lumea la dans

mihaelam10
17.04.2011, 20:30:18
despre dj Mugurel stie cineva ceva?

stefisor
20.04.2011, 18:21:25
despre dj Mugurel stie cineva ceva?

Salut,
Cred ca este destul de ok , eu am avut un coleg de a lui si a fost foarte bine .
Pupici !

stefisor
26.04.2011, 18:36:01
Salut,
Cred ca este destul de ok , eu am avut un coleg de a lui si a fost foarte bine .
Pupici !

Rectific,
Am fost zilele trecute in Vaslui si am intalnit pe cineva care a fost la o nunta unde a fost dj Mugurel
si a spus ca nu a fost prea placut .Persoana respectiva voia numarul dj-ului care a fost la mine la nunta cica a fost mai bun decat Mugurel . Totusi la acea nunta a fost si formatie si dj-ul a cantat doar in pauze si poate de asta nu a reusit sa faca atmosfera .
Oricum mai informeaza-te si din alte parti .
Spor la miresit !

adriana_m_2005
07.05.2011, 19:56:34
Stie cineva cum canta formatia ElPaSo din Barlad? I-a avut cineva la nunta? Mi i-a recomandat cineva dar nu stiu ce sa aleg. Astept pareri. Mersi.

uanca
20.09.2011, 13:58:14
formatia noastra este din Husi

cum se numeste formatia?mi se par cunoscuti

ScaiMic
16.03.2012, 17:39:34
BUNA! Eu cred ca pe Ciprian de la Minoin o sa-l am la nunta, mi l-a recomandat Administratorul de acolo....ce parere aveti? Are cineva filmare cu el? id-ul meu esti paula_scai86...va multumesc mult.

didy
27.06.2012, 21:36:38
Buna,

Stiti cumva cam cat ar costa formatia Policrom? Eu imi fac nunta in Iasi si mi-ar placea sa-i am la nunta....am vazut ca sunt profesionisti...canta superb:x:x

sims
31.03.2014, 21:38:54
Buna!

Salut! Spune-mi te rog niste date de contact pt Ciprian si vreau sa stiu pretul si daca il pot gasi pe youtube.Multumesc !

lloredana23
31.03.2014, 23:08:03
Buna fetelor, am inteles k policromul este cea mai buna formatie(dar este si cam piperata la pret si nu cred k neam fi permis) dar avand in vedere k nu am avut nici timp sa ne interesam cand am fost acasa ce si cum sunt am preferat sa optam pt o formatie ce se cheama Frati Vieru din Negresti(dak va intereseaza ii gasiti pe facebook sau pe youtube) care canta destul de bine si nici nu sunt scumpi si au cantat la aproape toate rudele mele la nuntii si botezuri si credetima ca au fost vro cativa:)):D