PDA

Versiunea completa : Off topic mirese din Tulcea

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

vicky
06.09.2006, 00:05:27
draga miresica, exista deja subiectul Mirese Din Tulcea (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=771&highlight=tulcea) la care ai scris si tu.
probabil ca nu s-a mai scris de ceva timp la el si a ramas mai la urma, si nu l-ai gasit. pentru astfel de situatii se foloseste butonul "cautare" unde introduci un cuvant, in cazul de fata "tulcea" si ti se afiseaza tot ce are legatura cu cautarea ta.
spor!

andya
06.09.2006, 10:51:12
draga miresica, exista deja subiectul Mirese Din Tulcea (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=771&highlight=tulcea) la care ai scris si tu.
probabil ca nu s-a mai scris de ceva timp la el si a ramas mai la urma, si nu l-ai gasit. pentru astfel de situatii se foloseste butonul "cautare" unde introduci un cuvant, in cazul de fata "tulcea" si ti se afiseaza tot ce are legatura cu cautarea ta.
spor!

Pai eu sunt singura care mai scrie pe acolo...poate nu e bine pus...e prea la coada si nu se vede.

andya
06.09.2006, 10:54:10
Cred ca Lili a vrut sa apara si Tulcea ca si celelate orase...cu mai multe subforumuri - am zis bine?...De ce la noi nu apare mare? Vrem si noi. Facem si noi mai multe topicuri.
1. Magazine rochii de mireasa in Tulcea
2. Coafor in Tulcea
3. Cofetarii pentru tortul miresei in Tulcea
4. Firme decoratiuni in Tulcea
5. Localuri pentru nunta in Tulcea...etc

Admin, vrem si noi!

vicky
06.09.2006, 10:59:50
Pai eu sunt singura care mai scrie pe acolo...poate nu e bine pus...e prea la coada si nu se vede.

:)) pai daca sunteti doar 3 miresici din tulcea? adevarul este ca nu prea are cine sa scrie acolo.. dar nu stiu daca e ok sa deschidem un subiect nou de fiecare data cand cel vechi ramane mai la urma, si "nu se vede"

ANCA
06.09.2006, 14:00:55
:)) pai daca sunteti doar 3 miresici din tulcea? adevarul este ca nu prea are cine sa scrie acolo.. dar nu stiu daca e ok sa deschidem un subiect nou de fiecare data cand cel vechi ramane mai la urma, si "nu se vede"
Si eu tot miresica din tulcea sunt m-ati uitat?

andya
06.09.2006, 17:50:36
Si eu tot miresica din tulcea sunt m-ati uitat?

Nu te-am uitat deloc...ba chiar ti-am si scris pe vechiul topic...dar tu n-ai mai intrat pe el. Acum ce facem? Pe care scriem?

andya
06.09.2006, 17:55:52
Vad ca asta are mai mult succes...eu zic ca ar trebui sa mai anuntam prietene miresici, foste sau viitoare miresici....poate nu stiu de site-ul asta. Eu am mai convins o miresica sa se inscrie...inca n-a postat nici un mesaj...dar asa e la inceput pana intri in atmosfera. E nasol ca in Tulcea nu prea foloseste lumea netul... nu stiu de ce...fiindca avem o gramada de provideri de net.

andya
06.09.2006, 17:56:56

Nu e ok...dar s-a intamplat...acum ce facem?

vicky
07.09.2006, 19:58:48
cutisor, ti-am dat un PM ieri.. nu mi-ai raspuns.. :(

ANCA
07.09.2006, 20:10:38
Nu am primit nimic CEVA IMPORTANT?

ANCA
07.09.2006, 20:13:53
Scuze sunt cam zapacita acum l-am citit cum facem ?da-mi adresa de msg si vb e bine asa?

ANCA
07.09.2006, 20:18:52
Ti-am trimis un PM

andya
07.09.2006, 23:03:52
Pai acum o sa vorbim toate pe messenger? Si cu forumul ce facem?

andya
07.09.2006, 23:04:55
De fapt cutisor lipseste din lista mea de messenger...deci macar cu ea am sa vorbesc pe site :))

andya
10.09.2006, 17:23:00
#:-S ce mult am scris. mersi pt aprecierea noului avatar. Am pus poza asta fiindca mi-a zis cineva de pe site ca asociaza numele meu cu crinii...si am pus crini ca sa-i fie mai usor.

vicky
11.09.2006, 18:32:52
Vicky, le-as pune cu mare placere dar nu reusesc si pace!Mi-am prins urechile deja, am tot incercat sa le atasez dar sunt prea mari si vad ca toata lumea foloseste yahoo-ul pt albume!Apai daca m-ar instrui si pe mine careva cum sa le pun pe undeva ... le arat!
Nunta am avut-o la Marinarul , la salonul de sus pt ca am avut o nunta relativ mica. Din 200 de invitatii date au facut confirmari 100 si au fost prezenti 83 +mirii =85 oameni!

macar pune in interiorul mesajului, cu copy-paste link-ul de yahoo.. sa vada si ochii nostri. andya cred ca o sa fie bucuroasa sa vorbeasca cu tine, ea are nunta la marinarul in noiembrie.. cred ca te stoarce de informatii cand te prinde :)) :)) :))

mopydopy
11.09.2006, 18:47:46
Apai cu cea mai mare placere raspund celor ce vor informatii :)
Stai sa vad ce si cum fac cu albumul ca acum arunc pc-ul de nu-l vad!

mopydopy
11.09.2006, 21:19:00
Vicky, acum merge?

vicky
11.09.2006, 21:21:04
Vicky, acum merge?

da, acum merge.. ma apuc sa savurez pozele.. poti sa imi raspunzi te rog la celalalt subiect.
merci

ps: poate ne hotaram unde sa scriem.. ca m-am saturat sa intreb aici si sa se raspunda dincolo.. si invers :))

ANCA
13.09.2006, 22:46:31
Bebelu are 6,5 cm si 20 grame E MARE.Cu nunuta ce sa zic?ABEA ASTEPT CHIAR NU MAI AM RABDARE SA VINA ODATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vicky
13.09.2006, 22:58:33
Bebelu are 6,5 cm si 20 grame E MARE.Cu nunuta ce sa zic?ABEA ASTEPT CHIAR NU MAI AM RABDARE SA VINA ODATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa iti dea Dumnezeu sanatate tie si bebelusului tau, sa aveti cea mai frumoasa nunta si noroc in viata!
hai ca nu mai aveti mult.. sambata vin la biserica sa vad cum decurge slujba, si o sa vin la 17.00 ... nu scapi de mine :)) stai linistita ca nu o sa te deranjez, nici nu o sa ma vezi.. :)
tin sa vad daca se intarzie, cat dureaza slujba, cam cum este o cununtie la bis cu ceas.. atat..
va pup

ANCA
13.09.2006, 23:06:16
CUM ADICA SA VII SI SA NU TE FACI VAZUTA?Nu stiu dc o sa te recunosc dar astept sa vii tu la mine.Ma recunosti dintre toata miresele ca sunt cea mai inalta cu siguranta 1,80 cu tocuri bineinteles.Oricum eu sunt cea din poza asa ca sper sa nu-ti fie prea greu

vicky
13.09.2006, 23:26:32
m-am gandit ca este momentul tau, si nu as vrea sa te rapesc sau sa stanjenesc acolo.. asa ca o sa fiu discreta.. stiu ca ai sa zici ca nu o sa fie nici o problema, dar asa cred ca e mai bine ... dar, nu se stie.. poate nu va fi neaparat asa.. :)

andya
14.09.2006, 00:26:20

:gen_12: Vai ce dulce...l-ati masurat? Cred ca esti in al noulea cer. Iti doresc sa ai cel mai frumos, destept si cuminte copil din lume...sa te bucuri de el/ea. %%- Peste cativa anisori sper sa va dau si eu o veste ca asta. Asa ca ar fi bine sa faci tu un baietzel, ca eu vreau fetitza...poate-i cuplam :)) (*)
Casa de piatra! Sa te distrezi de minune la nunta si sa stii ca am sa ma gandesc la tine, chiar daca nu pot veni ca Vicky la Tulcea.:gen_17:

Pt Vicky: ar fi bine sa nu stai in umbra, sa faceti si voi o poza impreuna s-o puneti pe site sa vad si eu.:)

andya
15.09.2006, 10:31:29
Azi e ultima zi de burlacie a lui cutisor. Eu am emotii pt ea....cred ca la nunta mea am sa tremur toata.:gen_17:

ANCA
15.09.2006, 11:00:03
Asa credeam si eu dar sa stii ca nu am emotii AZI sa ma vad maine.DE ABEA ASTEPT NU MAI AM RABDARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

andya
16.09.2006, 21:57:06
CASA DE PIATRA cutisor !!! Acum esti femeie casatorita...cum e?

mopydopy
17.09.2006, 14:16:57
Casa de piatra cutisor si tot ce va doriti sa vi se implineasca alaturi de cei dragi voua!
Te asteptam cu poze!

bambytza
17.09.2006, 17:03:05
casa de piatra,cutisor!!!!sper ca a iesit totul asa cum ai vrut!te asteptam cu poze!!!<:-P

vicky
18.09.2006, 23:28:43
admin ne-a lipit subiectele cu tulcea: "mirese din tulcea" si "tulcea". acum nu mai disperam scriind in 2 parti si cautand raspunsuri aiurea.
multumim

vicky
21.09.2006, 23:59:39
Salutare,
Eu am fost miresica pe 22.07.2006, si as vrea sa va ajut daca aveti probleme in ceea ce priveste organizarea nuntii voastre.
Nu ezitati sa intrebati!;;)

bine ai venit! miresicile din tulcea au subiect deschis aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=771&page=18&highlight=tulcea
te asteptam sa povestim

NND
26.09.2006, 12:12:17
Buna ... si o spatamana frumoasa ...

draga NND nu stau non stop pe net ... da am faut rost iti dau un privat...si la panoramic e frumos uite am sa incerc sa iti trimit pozele pe mail disearam, am fost racita si fara chef de net...:)

bambytza...tu ai nunta vineri?
pup

Merci mult Liliana pt nr.
Nu stiam ca esti bolnava!!!!!!!!!!!!
Si nici eu nu stau non stop pe net mai si muncesc..........HAHAHA!!!!!!!!:D

NND
27.09.2006, 11:36:52
salut .... gata nu mai sunt racita ... :) ..si io mucesc ... lol
auziti ce bine ca ziceti de gardenia asta voi din vest, mi-a recomandat-o cineva ... ca e super buna si ieftina ... ia sa merg s avad si io ....
aaaaaaaa....si NND...scuze ... dar chiar nu-mi gasesc timp sa iti trimit ceva poze pe mail ... mai bine intra seara pe messenger daca poti ptr ca trimit mai repede cu share photo ala....si vezi si tu mai multe ... poze cu panoramicu asta ....
pupici
o zi buna

Salutare tuturor!!!!!!!!
Stai linistita ca mai astapt!!!!
Nu pot intra pe messenger!!!!!!!!!!!

NND
17.10.2006, 22:12:36
MULT SPOR LA PREGATIRI!!!!!!!!!!
SI SA AI O NUNTA ASA CUM ITI DORESTI.
dISTRACTIE PLACUTA DE SAMBATA INCOLO SI CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. CA DUPA ACEEA TE ASTEPTAM SA NE DAI INFORMATII :) :)

ANCA
18.10.2006, 19:34:20
Pt Vicky:mult spor la pregatiri sper sa-ti iasa asa cum iti doresti,nu-i lasa pe cei care nu vin sa-ti strice cea mai frumoasa zi din viata,sa zambesti sa fii fericita in ziua aia ,cu asta ramai nu ca nu a venit ala sau celalalt CASA DE PIATRA!!!!!!!!

bambytza
18.10.2006, 21:40:55
vicky,iti doresc sa ai cea mai minunata zi din viata ta si totul sa iasa asa cum ti-ai dorit !!!! si daca ai cumva nevoie de ajutorrrr........ tipa si tu si o sa venim la umflat baloane ......:gen_12: distractie placuta si te asteptam cu poze!!!!! :rocking:

Liliana_D
19.10.2006, 08:56:51
neata ... /:)
daaa...hmmm...Viky nu iti spun decat sa zambesti ... toto timpul...asta e tot conteaza.
o zi frumoasa pe 21 cu toate ca la Tulcea sunt 0 grade...
brrrr
si eu am nunta pe 21 la neamuri ... brrrrr
va pupik

pa

andya
19.10.2006, 14:04:49
la Tulcea sunt 0 grade...
brrrr

pa

Pai daca acum sunt zero grade, la nunta mea cate grade vor fi cu minus? :(

Liliana_D
20.10.2006, 09:38:37
Pai ... neata
ei hai ca s-a mai incalzit
am auzit de prin popor ca prin noiembrie se mai incalzesete
sa dea domnu
ciao

vicky
20.10.2006, 21:22:46
multumesc pt urari!!..
va pup :* si va mai scriu pe la 1 nov.. ca plecam repede si in luna de miere.

bambytza
31.10.2006, 21:32:05
casa de piatra,vicky!!!
si sa mai intri sa ne dai sfaturi!

axara_me
03.11.2006, 11:01:07
Ce mai faceti fetelor? Am mai prins si eu cateva clipe libere ca sa mai intru pe miresici. Mai am o zi de domnishoreala si gata...vine nunta. E un frig de crapa pietrele...ploua urat...cred ca o sa fie un dezastru nunta asta. Invitatii nu prea vin. Se cam strang un pic peste 100, dar se pot razgandi si in ultima clipa. Oricum sunt suparata rau din cauza vremii. Asta e...alta nunta nu mai fac nici sa ma plateasca cineva...nu-mi mai trebuie.

Mai am maine de cumparat fructe, sucuri, alune si nu mai stiu ce...niste cocarde pt socrii si verisori...ca le vreau mai speciale...si cred ca am cam terminat cu cumparaturile.

Care aveti radiatoare, scoateti-le pe fereastra poate se mai incalzeste afara...:(

ce faci andya? eu plec maine dis de dim in tl. poate ajung sa te vad;;)
o sa vb cu cel de sus pt o raza doua...sa vad dc ma asculta;) stiam ca am pile...sa vad dc da roade:D

NND
05.11.2006, 14:17:05
CASA DE PIAYTRA, Andya!
Sper ca pana la urma ti-ai rezolvat problemele pe care le aveai si ti-a iesit totul asa cum vroiai.
Asteptam foto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Liliana_D
06.11.2006, 15:43:45
CASA DE PIATRA !!! ANDREEA

axara_me
07.11.2006, 12:50:35
:(nu am ajuns s-o vad pe andya
sper ca a iesit totul bine, cel putin am avut dreptate cu vremea. a iesit ceva ceva soarele in timpul pranzului; de incalzit nu a incalzit, dar macar a fost luminos:)
o asteptam cu povesti si poze:D

bambytza
07.11.2006, 22:56:20
CASA DE PIATRA!!!!Ma bucur ca a iesit bine,asa cum iti doreai.....Te asteptam cu poze.....si sfaturi!!!!\:D/

NND
08.11.2006, 09:21:54
Buna fetelor....a trecut si nunta. Multumesc pentru raza de soare trimisa. M-am trezit in dimineatza nuntii si am sarit din pat cand am vazut soarele afara. A fost o zi frumoasa. A fost minunat. Fata de cei care au avut probleme cu intarzierea la starea civila sau la biserica, tin sa va zic ca eu am intrat cu cel putin jumatate de ora inainte la fiecare. Preotul mi-a scurtat cununia fara ca noi sa cerem asta. Dar a iesit superb. Chiar mi-a placut nunta mea.

La local nu cred ca voi mai fi servita vreodata...am fost cea mai afurisita mireasa. Am cam pus totul in miscare fiindca se miscau in reluare. Lumea incepea sa fiarba ca a durat mult pana au inceput sa serveasca. Dar am intrat in ele si a iesit totul bine.

Picioarele mele sunt distruse...la fel si spatele, din cauza corsetului de la rochie...dar a fost minunat...cel putin din punctul meu de vedere. Pozele le am deja pe toate (cele facute de fotograf, nu si cele de la prieteni)...am sa va pun cateva un pic mai incolo.

Am sa va povestesc mai multe cand terminam saptamana de concediu ca acum sunt pe fuga. Pupici tuturor.

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!

ALEX21A
11.11.2006, 10:20:04
Buna fetelor....a trecut si nunta. Multumesc pentru raza de soare trimisa. M-am trezit in dimineatza nuntii si am sarit din pat cand am vazut soarele afara. A fost o zi frumoasa. A fost minunat. Fata de cei care au avut probleme cu intarzierea la starea civila sau la biserica, tin sa va zic ca eu am intrat cu cel putin jumatate de ora inainte la fiecare. Preotul mi-a scurtat cununia fara ca noi sa cerem asta. Dar a iesit superb. Chiar mi-a placut nunta mea.

La local nu cred ca voi mai fi servita vreodata...am fost cea mai afurisita mireasa. Am cam pus totul in miscare fiindca se miscau in reluare. Lumea incepea sa fiarba ca a durat mult pana au inceput sa serveasca. Dar am intrat in ele si a iesit totul bine.

Picioarele mele sunt distruse...la fel si spatele, din cauza corsetului de la rochie...dar a fost minunat...cel putin din punctul meu de vedere. Pozele le am deja pe toate (cele facute de fotograf, nu si cele de la prieteni)...am sa va pun cateva un pic mai incolo.

Am sa va povestesc mai multe cand terminam saptamana de concediu ca acum sunt pe fuga. Pupici tuturor.
casa de piatra,crinulet!!!:*

andya
13.11.2006, 10:11:17
casa de piatra,crinulet!!!:*

Multumesc frumos :*:*:* !!!

vicky
16.11.2006, 16:53:47
De poze sunt mandra si eu, dar imi pare rau ca n-am facut cateva mai artistice...asa cum are si Vicky....de fapt, asa cum are toata lumea...noi avem numai instantanee.

:* >:D<

ce tare!
=))=))=))=)) tu ma invidiezi pe mine si eu pe tine =))=))=))=))

andya
06.12.2006, 11:55:01
Ce faceti fetelor? Pregatiri de Craciun? Vad ca nu mai dati nici un semn. Voua v-a adus ceva Mos Nicolaie? Ca la mine a plecat in delegatie.:)
Abia astept vacanta de Craciun (imi iau liber si intre Craciun si Revelion) ca sa vin la Tulcea.
Ce oferte de petrecere a revelionului sunt pe acolo? Ma refer la restaurante, cluburi...Cine e mai informat? Mai exista locuri?

Va pup...si daca nu ne mai auzim, va urez Sarbatori fericite si calde alaturi de cei dragi!!!

NND
07.12.2006, 09:12:15
Salutare! se pare ca toata lumea e in febra sarbatorilor.
A venit mosul, a venit! acum asteptam Craciunul.
Mult spor la pregatiri!

NND
07.12.2006, 09:14:23
de ce imi scrie ca e 10:12? ca la mine e 8:20 si in Ro trebuie sa fie 9:20.

Liliana_D
07.12.2006, 09:18:57
Neata ..

Hmmm...da Andya ... pai la restauantele din tulcea se cam fac revelioane cu meniu de pers intre 100 - 200 roni, noi vom face la pizzeria La Rosa, pe varianta langa Regnum cu niste prieteni.
Asha ca .. va urez numai bine si Craciun Fericit, pentru cum bine se stie plecam in vacante cui ii mai pasa de internet :).
Va pup
O zi buna
Lili

axara_me
07.12.2006, 11:19:09
salutare!
poi. moshu a venit la mine :D dak am fost cumintik si i-am scris si scris si scrisoare, mi-a adus ce mi-am dorit;;) un parfum lolitaLempicka
in alta ordine de idei, si noi o sa aparem in TL dar doar la craciun, cred ca pe 22 cam asa si stam cateva zile. revelionul insa il facem in casa noua:D, inaugurarea, deh!!
pup

oana_saiba
08.12.2006, 10:30:17
Salutare, fetelor!

Uite ca imi merge iar netul, asa ca pot sa va urez la toate sarbatori fericite, momente binecuvantate cu multa dragoste langa familie si prieteni :love:,mult spor la pregatiri de nunta:rocking: si mult noroc %%-%%-%%-in anul care vine!

Andreea draga, ma bucur mult ca o sa fiti in Tulcea de Craciun, caci inseamna ca ne vedem! Ne e tare dor de voi!!!!

Pupici multi la toate!
Oana

ralucapiulita
09.12.2006, 00:55:40
Sarbatori fericite la toate miresicile din Tulcea si nu numai.
Sa aveti parte de un craciun frumos si un an nou plin de bucurii si noroc.<:-P

andya
12.12.2006, 14:12:53
Salutare, fetelor!

Uite ca imi merge iar netul, asa ca pot sa va urez la toate sarbatori fericite, momente binecuvantate cu multa dragoste langa familie si prieteni :love:,mult spor la pregatiri de nunta:rocking: si mult noroc %%-%%-%%-in anul care vine!

Andreea draga, ma bucur mult ca o sa fiti in Tulcea de Craciun, caci inseamna ca ne vedem! Ne e tare dor de voi!!!!

Pupici multi la toate!
Oana

Deja credeam ca nu mai vrei sa vb cu noi. Abia astept sa ne vedem in Tl.

Nu-ti urez nimic de sarbatori pe site, fiindca vreau sa-ti urez fata in fata. :D Va asteptam cu draga acasa.

andya
12.12.2006, 14:14:29
Sarbatori fericite la toate miresicile din Tulcea si nu numai.
Sa aveti parte de un craciun frumos si un an nou plin de bucurii si noroc.<:-P

Iti doresc si tie la fel si bine ai venit pe forum.

bambytza
12.12.2006, 18:16:35
Iti doresc si tie la fel si bine ai venit pe forum.

va doresc si eu sarbatori fericite si noul an sa ne gaseasca mai fericite si pline de viata!!!<:-P

bambytza
31.12.2006, 20:14:58
La Multi Ani!!!! Va Doresc Distractie Placuta Si Noul An Sa Ne Aduca Cele Mai Frumoase Nunti !!!!!<:-p

vicky
05.01.2007, 02:13:03
hi,

la multi ani ! la toata lumea si un an nou imbelsugat..
ne-am intors si noi din mini-concediul de sarbatori.. am fost la horezu de revelion si am vizitatat pestera muierilor, mesterii olari, manastirea polovragi..
poze poate maine :)

bambytza
31.01.2007, 19:24:43
ai ma bambytza, ca erau si rochitze mai ieftine, erau si reduceri de 30% la anumite rochii de firma, erau si verighete, cataloage, aranjamente, firme cu specific de nunti... nu cred ca a fost chiar asa cum zici tu.. dar , intradevar, foarte aglomerat... :(

eram la munca si nu puteam sa dau detalii......intr-adevar erau de toate pentru toti,insa cea mai ieftina rochita pe care am vazut-o eu atat costa,sau cel putin cele la care m-am uitat eu!
este adevarat ca erau la firme cu aranjamente deosebite.......am pliante sa imi pun si in cap....am si niste poze ,insa nu stiu daca m-as fi indurat sa probez vreo rochie la ce aglomeratie era!!!#-o eu vreau sa mai slabesc vreo7-10 kg,stiti cumva vreo dieta care sa dea rezultate in timp?nu vreau o dieta minune 10kg in 14 zile.....m-am hotarat sa ma apuc de aerobic si dieta mihaelei bilic care combinate sper sa dea roade....dar as fi vrut sa combin si cu niste pastile,ceva care sa ajute...stiti ceva bun?^:)^ ^:)^

axara_me
01.02.2007, 18:13:20
eram la munca si nu puteam sa dau detalii......intr-adevar erau de toate pentru toti,insa cea mai ieftina rochita pe care am vazut-o eu atat costa,sau cel putin cele la care m-am uitat eu!
este adevarat ca erau la firme cu aranjamente deosebite.......am pliante sa imi pun si in cap....am si niste poze ,insa nu stiu daca m-as fi indurat sa probez vreo rochie la ce aglomeratie era!!!#-o eu vreau sa mai slabesc vreo7-10 kg,stiti cumva vreo dieta care sa dea rezultate in timp?nu vreau o dieta minune 10kg in 14 zile.....m-am hotarat sa ma apuc de aerobic si dieta mihaelei bilic care combinate sper sa dea roade....dar as fi vrut sa combin si cu niste pastile,ceva care sa ajute...stiti ceva bun?^:)^ ^:)^

merge regimul disociat. 3 zile carne, 3 zile lactate si 3 zile legume+fructe in orice cantitate si sub orice forma.fara paine si dulciuri...
INSA!
rezultate se vad abea dupa 2-3 saptamani, rezultate f bune, intr-adevar, dar pui dublu dupa ce renunti la regim sau cat ai dat jos, intr-o clipita....acum depinde si de organism, dar...in general renunta la PAINE, DULCIURI, BAUTURI ACIDULATE...PRAJELI...

:) si hai sa iti vand un pont: funduletul mare si aripioarele:"> nu se vad de sub crinolina...nu baga nimeni de seama!!!!
pup

NND
01.02.2007, 19:15:59
Cutisor!!!!!!!!!!!!!! e foto cu bebeul tau? sa va traiasca!!!!!!!!!!!! Felicitari!

bambytza
02.02.2007, 19:46:13
merge regimul disociat. 3 zile carne, 3 zile lactate si 3 zile legume+fructe in orice cantitate si sub orice forma.fara paine si dulciuri...
INSA!
rezultate se vad abea dupa 2-3 saptamani, rezultate f bune, intr-adevar, dar pui dublu dupa ce renunti la regim sau cat ai dat jos, intr-o clipita....acum depinde si de organism, dar...in general renunta la PAINE, DULCIURI, BAUTURI ACIDULATE...PRAJELI...

:) si hai sa iti vand un pont: funduletul mare si aripioarele:"> nu se vad de sub crinolina...nu baga nimeni de seama!!!!
pup

multumec frumos!!!! de luni trebuie sa ma apuc de ceva.....ca vreau sa scap musai de aripioare si burtica.....iar daca nu o sa scap si nu o sa scap de ele pana la urma :-w ...o sa ma folosesc de trucul tau cu crinolina!!!!:))

ANCA
03.02.2007, 12:52:09
O
Cutisor!!!!!!!!!!!!!! e foto cu bebeul tau? sa va traiasca!!!!!!!!!!!! Felicitari!
Of as vrea eu dar nu e bebele meu,mai am 7 saptamani,oricum iti multumesc,tot fetita este si ma bombardeaza grupa mare probabil de unde are si 46 de cm unde sa se mai miste si ea daca nu in ficatul meu sau mai stiu eu ce intalneste in cale

NND
04.02.2007, 14:59:22
O
Of as vrea eu dar nu e bebele meu,mai am 7 saptamani,oricum iti multumesc,tot fetita este si ma bombardeaza grupa mare probabil de unde are si 46 de cm unde sa se mai miste si ea daca nu in ficatul meu sau mai stiu eu ce intalneste in cale

Am luat-o cam inainte........cu felicitarile............. nu conteaza important sa fie sanatoasa, iar 7 saptamani trec repede. Multa BAFTA!

vicky
05.02.2007, 00:07:49
fetele, noi in octombrie vom fi parinti ;;);;);;)!!!!!!!!!!!

azi am aflat! <:-P
va pup

axara_me
05.02.2007, 18:57:48
fetele, noi in octombrie vom fi parinti ;;);;);;)!!!!!!!!!!!

azi am aflat! <:-P
va pup

felicitaaaaaari:)))

oana_saiba
05.02.2007, 21:48:49
Vicky, felicitaaaaaaaaari!!!!!!!!
Vai, nu imi vine sa cred! Cred ca mama ta este in al noulea cer (Dna H. bunica!!)!!!!!!!!!! Sa ai o sarcina usoara si sa cresteti bine!!! >:D<>:D<:A:A:*:*

Cutisor, iti urez nastere usoara si sa fie la fel de ager bebelul ca si acum (mai cuminte noaptea, de preferat :suuuper:)

Ma bucur tare pt amandoua! Si pt celelalte, daca mai sunt si alte mamici in program @};[email protected]};[email protected]};-

Pupici,
Oana

andya
07.02.2007, 09:36:23
Vicky, stiu ca ti-am mai zis o data, dar merita sa-ti zic de mai multe ori:

FELICITARI !!!

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

bambytza
07.02.2007, 17:06:50
FELICITARI!!!!!!Ma bucur pentru voi(vicky si cutisor) !!!!!! :* <:-P <:-P

NND
08.02.2007, 11:01:58
HeYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!
O ALTA MAMICA!!!!!! FELICITARI!!!!!!!!!!!!

file:///C:/DOCUME%7E1/GIORGI%7E1/IMPOST%7E1/Temp/moz-screenshot-7.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/GIORGI%7E1/IMPOST%7E1/Temp/moz-screenshot-8.jpg

camichiu
08.03.2007, 13:21:07
Buna fetelor ! Ceau Nicoleta !
Eu nu sunt din Tulcea, doar am copilarit acolo si am ramas cu sufletul acolo. Va doresc tuturor o PRIMAVARA FRUMOASA SI PLINA DE FERICIRE !!!!
LA MULTI ANI DE 8 MARTIE !!!

FELICITARI tuturor mamicilor sau viitoarelor mamici !

Poate este vreo fosta colega de-a mea pe aici ... :-? Inainte de casatorie ma numeam Cami Costea, am facut Generala 4 si apoi Generala 12, iar dupa clasa a saptea am plecat in Timisoara. Si imi este dor si acum de locurile alea frumoase.

V-am pupat ! Spor la pregatiri !

ANCA
09.03.2007, 21:49:00
Eu astept sa vina bebita mai avem maxim 3 sapt,iar vicky cred ca face analize la greu

vicky
09.03.2007, 22:45:22
Eu astept sa vina bebita mai avem maxim 3 sapt,iar vicky cred ca face analize la greu

he he

le-am facut...
am donat 6 eprubete de sange si 5 mil :((
in rest e ok, nu am greturi, nu vomit, m-am lasat de fumat , iau vitamine prenatale .. si dupa toate astea a rezultat ca m-am ingrasat 5 kg in 5 saptamani...
asteptam sa treaca primul trimestru cu bine.. :)

pup

Yda
10.03.2007, 00:48:17
Fetelor si eu sunt din Tulcea , nascuta si crescuta acolo, am locuit pana in clasa a 12-a acolo apoi la facultatea am venit in Buc si aici am ramas, am terminat Moisilul in 97, am facut generala 4 si Scoala de Muzica si Arte Plastice.Acum am 27 de ani .Cine mai e pe aici sa dea un bazz ca poate ne cunoastem .Sa pun si poze cu mine sa vedem daca ma mai recunoaste careva.

vicky
10.03.2007, 00:56:51
Fetelor si eu sunt din Tulcea , nascuta si crescuta acolo, am locuit pana in clasa a 12-a acolo apoi la facultatea am venit in Buc si aici am ramas, am terminat Moisilul in 97, am facut generala 4 si Scoala de Muzica si Arte Plastice.Acum am 27 de ani .Cine mai e pe aici sa dea un bazz ca poate ne cunoastem .Sa pun si poze cu mine sa vedem daca ma mai recunoaste careva.

bine ai venit!
da, sa pui si poze... ..
si eu am plecat din tulcea dupa liceu(spiru haret)... dar as putea sa iti vand un pont: oana_saiba (http://www.miresici.ro/member.php?u=3556) a facut lic. de muzica si arte plastice... hi, poate va cunoasteti :)

Yda
10.03.2007, 01:03:02
Hai sa vedem daca ma recunoaste careva .?=P~ Oana mai esti pe aici.Si eu am facut Scoala de Muzica si Arte Palstice, vioara si pian.Haideti fetelor dat in semn

vicky
10.03.2007, 01:24:20
Hai sa vedem daca ma recunoaste careva .?=P~ Oana mai esti pe aici.Si eu am facut Scoala de Muzica si Arte Palstice, vioara si pian.Haideti fetelor dat in semn

eu nu te recunosc :( dar ai facut biologia cu mama mea ---- stai linistita ca nu intra pe forumuri =))=))

asa, de ce baiatul din poza poarta verigheta, vad ca nunta nu a avut loc?

camichiu
10.03.2007, 09:57:22

Eu sunt mai mare decat tine, am 30 de ani. Probabil ca am fost colege la Scoala de Muzica, dar nu de clasa. Cu cine ai facut pianul? Eu am facut cu Profesorul PINTER, iar invatatoare mi-a fost D-na DOROS. Ce vremuri !!! :cool:

Yda
10.03.2007, 21:04:18
eu nu te recunosc :( dar ai facut biologia cu mama mea ---- stai linistita ca nu intra pe forumuri =))=))

asa, de ce baiatul din poza poarta verigheta, vad ca nunta nu a avut loc?
Baiatul din poza e un coleg de-al meu de servici,aici eram in Africa, iar cu mama ta siguar am facut bio , dar nu mai stiu numele ei, te rog sa ma ierti, spune-mi te rog de mama ta , cum o cheama ca nu imi mai amintesc....

Yda
10.03.2007, 21:05:42
Eu sunt mai mare decat tine, am 30 de ani. Probabil ca am fost colege la Scoala de Muzica, dar nu de clasa. Cu cine ai facut pianul? Eu am facut cu Profesorul PINTER, iar invatatoare mi-a fost D-na DOROS. Ce vremuri !!! :cool:
Eu am facut pian cu o doamna prof care a plecta in state nu mai stiu numele ei, vioara cu doamna prof Bidoaie, desen cu Pal si invatatoare mi-a fost d-na Tudose, chiar, ce vremuri..........

vicky
10.03.2007, 23:18:12
Baiatul din poza e un coleg de-al meu de servici,aici eram in Africa, iar cu mama ta siguar am facut bio , dar nu mai stiu numele ei, te rog sa ma ierti, spune-mi te rog de mama ta , cum o cheama ca nu imi mai amintesc....

he, he .. ti-am dat pm

camichiu
11.03.2007, 08:31:20
Eu am facut pian cu o doamna prof care a plecta in state nu mai stiu numele ei, vioara cu doamna prof Bidoaie, desen cu Pal si invatatoare mi-a fost d-na Tudose, chiar, ce vremuri..........

Stiu ca D-na Tudose era buna prietena de-a D-nei Doros. Toata ziua vorbea despre ea. In particular, desigur. Imi cer scuze pentru offtopicuri, dar v-am zis, imi este dor de Tulcea :)
Spor la pregatiri tuturor ! Si mai vorbim . V-am pupat !

Yda
18.03.2007, 22:37:17
Salutare, fetelor!!

In primul rand , sa aveti o primavara frumoasa si sa fiti iubite si corcolite tot anul ca de 1 si 8 martie!

In al doilea rand, vad ca s-au intalnit multe ex pianiste, violoniste, pictorite etc!!! Ce placere!! Si eu am facut bio cu mama lui Vicky (a propos, Vicky, am vazut-o pe mama ta cand am fost la Tulcea acum vreo luna si era tare draguta si o scumpica . Si am facut pianul cu dna Nemes ... de altfel, draga Yda, chipul tau imi spune ceva, dar nu reusesc sa pun un nume pe el (cred ca am facut pianul impreuna la dna Nemes, nu-i asa?! Chiar cred ca tu aveai tot timpul ora fie inaintea mea, fie dupa mine intotdeauna!)

In alta ordine de idei, va anunt ca am luat legatura cu Dj si cameraman: Adrian Tudor intr-un caz, Buta in celalalt.Se apre ca chiar trebuie sa vb cu ei din timp, ca apoi is ocupati (pt a raspunde la intrebarea lansata intr-un mesaj).Va multumesc mult de tot pt ajutorul dat in alegere! Si va multumesc si pt dna florareasa si pt chestiile cu decoratiile (ne-am oprit la cei de vis-a-vis de Patria)!

FOARTE IMPORTANT: Va anunt ca dna florareasa din Vest s-a mutat vis-a-vis de Casa Cartii!! Tot cu numele de 'Gardenia'.

Va pup pi toate!
Oana
Cred ca si eu te stiu de undeva dar daca te vad in poze sigur te voi recunoaste, mi-e tare dor de Tulcea si de copilaria mea de atunci.Nu stiu cand voi mai ajunge pe acolo.Pupiici tuturor tulcencelor si spor la pregatiri.A propos avem nunta in aceeiasi zi.

Yda
19.03.2007, 23:53:55
he, he .. ti-am dat pm
Merci mult de tot de mesaj, acum am vazut-o pe mamica ta, intradevar a fost profa mea de bio la Scoala de Muzica. Ce vremuri, de vis pot sa spun, am numai amintiri placute despre dansa si daca o intrebi poate isi mai aduce aminte de clasa a 5-a C unde o aveam diriga pe profa de romana , la fel scuze dar nu mai stiu cum o cheama.Pupici.Esti o frumoasa.

ANCA
21.03.2007, 17:23:46
Cutisor,si Eu Sunt Din Tulcea Si Am Nunta In Oct Anul Acesta,si Fac Nunta La Pensiunea Egreta Alba.mi-ar Placea Sa Ne Cunoastem Si Poate Sa Ne Intalnim Sa Mai Discutam,daca Vrei,ce Zici?astept Ras.pupici.
Eu sunt in asteptare sa vina bb dar dupa poate ne intalnim in parc la o plimbare in 3

crystyna19
28.03.2007, 23:13:39
pai...uite, scrie la fiecare cate o info doua in partea dreapta ...
la marinarul. un minus mic la climatizare, in rest a fost ok!;))
OOPS:"> !!!!!!!!!!!!chiar nu m-am uitat.oricum sa fii fericita!

bambytza
07.04.2007, 19:57:09
Paste Fericit !!!!!

NND
08.04.2007, 18:51:16
HRISTOS A INVIAT!!!!!!!!!!!
Casa plina de lumina si multa fericire!

oana_saiba
09.04.2007, 11:10:02
Hristos a inviat!

Lumina minunii mormantului gol sa va calauzeasca pe drumuri pline de pace, dragoste, sanatate si fericire! Si sa va binecuvanteze cu nunti ca-n povesti(pe viitoarele miresici), cu nasteri usoare si bebei sanatosi si frumosi (pe viitoarele mamici).

Pupici la toate!
[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

bambytza
01.05.2007, 00:03:55
^:)^ ...acum ..am o mare dilema.nu prea stiu unde sa mergem in luna de mire...Grecia,Tunisia???
voi pe unde ati fost?poate ma ajutati si voi!^:)^

NND
01.05.2007, 12:31:56
^:)^ ...acum ..am o mare dilema.nu prea stiu unde sa mergem in luna de mire...Grecia,Tunisia???

Ca idee Grecia e foarte frumoasa, eu am vazut partea Atenei si apoi am facut croaziera in insula Creta, unde am ramas 2 saptamani. Zona isulara este superba, au plaje fffff curate fara plata (depinde acum dc te duci intr-un complex fff scump cred ca plajeste deja inclus in pret). Am vizitat toata insula Creta, cele mai lungi chei din Europa (18 Km), manastiri, muzee, orasele importante de pe insula (Chania, Rethymno, Iraklio). Apa e f curata, de un albastru ff frumos.
Poti vizita Rodi (! e foarte mica ca insula; intr-o zi ai treminat de vizitat insula si nu cred ca e rentabil), Corfu, Santorini; depinde ceea ce vrei sa vezi sau dc vrei sa te relaxezi.
Mancarea e foarte asemanatoare cu a noastra, eu m-am simtit ca acasa. Oamenii sunt f primitori si vorbesc toate limbile posibile (engleza, germana, franceza, italiana si cred ca dc te straduuiesti vei gasi si persoane care vb romana). In hotel in Atena am intalnit o persoana care vb romana.

Imi pare rau ca nu am foto, am facut filmat si nu stiu cum sa scot pozele de pe filmat. :-B

Despre Tunisia (ca si clima e asemanatoare cu Grecia) nu stiu prea multe, dar iti pot recomanda Grecia.

Poti vizita Roma care e superba sau Italia de sud, Insula Capri (It).

Voiajul mi-l voi face de data acesta in Romania (adica voi veni acasa=))).

bambytza
01.05.2007, 23:10:43
merci mult!!! aud multe pareri bune despre grecia....nu ma voi duce intr-un hotel fffff scump,dar oricum 3-4 stele cu all inclusive.in santorini a fost verisoara mea ,anul trecut in octombrie si a zis ca a fost superb...dar a costat-o si cam mult...dar de kassandra stii ceva?

axara_me
01.05.2007, 23:14:21

salutare!
avand in vedere ca a fost luna noastra de miere, pot spune ca a fost superb in grecia, mai exact, insula thassos.
in alta ordine de idei:
-un peisaj de vis mare si munte, una in stg alta in dr
-apa f f f curata si plajele la fel asa cum spunea si nnd :) ceea ce pe litoralul nostru...nu vei gasi niciodata!
-mancarea excelenta! de la tot felul de caracatite si peste spada si...calamar...la banala musaca....orice si f bun!
-se fac croaziere organizate, asta daca pleci cu autocarul prin agentie. dragut de tot!
ceea ce nu mi-a placut la thassos de fapt nu am stiut cand am plecat, ca nu voi gasi hoteluri de 5 stele si lux! nici vorba, e o statiune, o insula modesta.si atat! se scoate cu peisajul...in rest...atmosfera arida, simplut...te relaxezi, dar nu te distrezi prea mult:)

axara_me
01.05.2007, 23:18:01
in thassos poti inchiria masina:) in felul asta ajungi la toate plajele de pe insula, e mai comod si ....vizitezi si alte statiuni din imprejurimi

NND
02.05.2007, 10:09:41
merci mult!!! aud multe pareri bune despre grecia....nu ma voi duce intr-un hotel fffff scump,dar oricum 3-4 stele cu all inclusive.in santorini a fost verisoara mea ,anul trecut in octombrie si a zis ca a fost superb...dar a costat-o si cam mult...dar de kassandra stii ceva?

De kassandra nu stiu dar ma voi interesa.
Am uitat sa specific ca mancarea nu e foarte scumpa, cel putin in Atena si Creta asa era. Cum zicea si axara mancarea e pe baza de caractite, melci, sepii, fff multi cartofi prajiti, prajiturile delicioase!!!!!!!!!!!!
Am mancat ca garnitura STIR fiert+lamaie+ulei de masline (planta aia care la noi creste spontan si se hranesc porcii cu ea); am crezut ca nu e adevarat!8-}

bambytza
06.05.2007, 22:53:48
va multumesc mult pt. raspunsuri!!!axara me,cu ce agentie ati plecat si cam cat a costat?ati avut all incl?eu asa as vrea....
merci pt.poze!!!>:D<

ralucapiulita
07.05.2007, 00:17:49
si noi am vrea sa mergem tot in grecia in saptmana de miere:)) ca nu o sa stam o luna. oricum multumesc pentru detalii, acum chiar sunt convinsa ca vreau sa merg acolo.

axara_me
08.05.2007, 12:14:03
va multumesc mult pt. raspunsuri!!!axara me,cu ce agentie ati plecat si cam cat a costat?ati avut all incl?eu asa as vrea....
merci pt.poze!!!>:D<

cu eurovoyages. au site, poti intra sa vezi preturile, noi am platit f putin, am achitat in februarie si am plecat in august...am platit cam 150 euro amandoi pe sejur. fara mese, doar transport, cazare, asigurari medicale.
nu exista all inclusive pe insula thassos:D. e o insula ....simpluta :) nu e lux, e curatenie.

bambytza
08.05.2007, 22:30:33
aha....o sa intru sa va d ce si cum gasesc si revin cu intrebari! merci mult!!!:*

bambytza
08.05.2007, 22:32:48
aaaaa....si LA MULTI ANI!!!!<:-P abia acum am vazut profilul tau!!!!:*

axara_me
10.05.2007, 11:22:46
acum...bambytza! vezi ca e un topic mare de tot despre luna de miere si vezi si tu destinatiile despre care vb miresicile de acolo, eu mi-am facut o idee despre viitoarele excursii:)
iar despre grecia, mai precis halkidiki, vin cu info noi peste 10 zile cand mi se intoarce o prietena de acolo!
pup!

andya
05.06.2007, 15:04:06
M-a mustrat cineva ca nu am mai intrat pe miresici (stie ea cine...:-p ), asa ca am intrat. Cu ce sa ma mai laud eu? Mamica nu devin in viitorul prea apropiat, dar am sa fiu nasa anul viitor. E posibil chiar de 2 ori, in septembrie si octombrie, dar unii miri nu au fixat inca data nuntii...poate totusi avem norocul sa nu fie atat de apropiate nuntile.
Ieri am facut 7 luni de casnicie - si cu asta pot sa ma laud - ca sunt casnicii care dureaza si mai putin de atat :-p.
Care dintre voi a mai nasit? Sau inca nu ati apucat? Poate ne mai sfatuim si noi nasele, nu numai miresicile.
Eu ma tot intreb ce sa fac cu rochia de mireasa...ca parca nu-mi vine nici s-o dau, dar parca nici n-as mai pastra-o sa se umple de praf...:-?

Va pup...spor la pregatiri viitoare miresici...

axara_me
06.06.2007, 10:15:15
M-a mustrat cineva ca nu am mai intrat pe miresici (stie ea cine...:-p ), asa ca am intrat. Cu ce sa ma mai laud eu? Mamica nu devin in viitorul prea apropiat, dar am sa fiu nasa anul viitor. E posibil chiar de 2 ori, in septembrie si octombrie, dar unii miri nu au fixat inca data nuntii...poate totusi avem norocul sa nu fie atat de apropiate nuntile.
Ieri am facut 7 luni de casnicie - si cu asta pot sa ma laud - ca sunt casnicii care dureaza si mai putin de atat :-p.
Care dintre voi a mai nasit? Sau inca nu ati apucat? Poate ne mai sfatuim si noi nasele, nu numai miresicile.
Eu ma tot intreb ce sa fac cu rochia de mireasa...ca parca nu-mi vine nici s-o dau, dar parca nici n-as mai pastra-o sa se umple de praf...:-?

cu alea 7 luni de casnicie ai dreptate:D
noi am facut 1 an...nici nu imi vine sa cred! a trecut un an de la nebunia aia cu pregatirile si cu alergaturile...heh...ce vremuri..[-o<
cu nasitul...e un zvon...sa vedem...nu prea ne inghesuim:D dar...dak or sa vrea...nu poti sa refuzi, nu?:O
cu rochia...e in sifonier intr-o punga; ma batea gandul sa o imbrac pe 4...dar, am renuntat k sigur ma apuca melancolia
iar ca veni vb de burtici...mai avem de asteptat...oricum...vreun an pe putin:)

pup si spor in toate

ANCA
06.06.2007, 16:02:13

Noi cununam pe 20 octombrie,am inceput sa ma uit dupa rochite de nasa dar inca nu am probat nimic,vreau sa mai slabesc.
MAI AM 5 KG DE DAT JOS:madlaugh:

stelutadiaconudirmon
29.06.2007, 23:13:29
Cutisor sa fie intr-un ceas bun. Si noi dupa nunta cununam si tot pe 20 octombrie. Avem niste finuti sa ne traiasca si sa va dea D-zeu si voua.

ANCA
30.06.2007, 10:51:48
Cutisor sa fie intr-un ceas bun. Si noi dupa nunta cununam si tot pe 20 octombrie. Avem niste finuti sa ne traiasca si sa va dea D-zeu si voua.
Ce coincidenta!:))dar ce repede cununati voi!

stelutadiaconudirmon
01.07.2007, 09:26:17
Buna,
Da cununam repede ca nu aveau cine sa ii cunune iar noi ne-am oferit singuri ca ni-s tare dragi de ei. Sa speram ca va fi intr-un ceas bun. Va pupik.

prapadeala
26.09.2007, 16:25:36
Salut dragutelor,
Am revenit cu poze din concediu. Pentru toate miresicile le doresc casa de piatra, ca eu nu prea am mai avut timp sa intru pana acum; si cred ca nici de acum inca vreo luna de zile pana cununam. Super stresante chefurile astea =)). Asteptam apoi sa o luam de la capat cu botezurile.:gen_05:

Ce poze frumoase! Acum si eu vreau sa vizitez chilia.. :)

stelutadiaconudirmon
26.09.2007, 17:33:31
Draguta mea,
Este superba chilia dar si zona e un adevarat rai. Tare mi-as dori sa mai ajung pe acolo[-o< . Ai ce vedea in zona.....nu o sa regreti. Iar la pensiuni in zona sunt niste conditii de lux.
Va pup!

ANCA
27.09.2007, 20:50:59
Steluta mai exact prin ce orase ati fost?ce preturi erau la cazare?
PS.pana la urma ati plecat cu trenul?

vicky
28.09.2007, 02:30:18
Steluta mai exact prin ce orase ati fost?ce preturi erau la cazare?
PS.pana la urma ati plecat cu trenul?

cutisor, noi am fost in concediu in bucovina in vara asta, cu masina si am stat la pensiuni. o sa iti raspund eu pana o sa vada si steluta mesajul. ne-am plimbat o saptamana in zona. in toate localitatile sunt o groaza de indicatoare cu "cazare", "pensiune"... nu iti vine sa crezi... poti gasi cazare cu servirea mesei sau fara. gazdele iti pot gati ce poftesti , pot servi numai micul dejun sau toate mesele. de obicei gatesc numai cu produse din gospodaria proprie. sa incerci ciorba radauteana si palcintele poale-n-brau neaparat.

noi am cam mancat pe la popasuri, restaurante.. deci preturile de mai jos acopera doar cazarea.
aaa, pentru inceput uita de preturile de pe valea prahovei, sinaia, cota 1400 sau pe unde ai mai fost. in bucovina sunt oameni normali la cap cu preturi normale :))

- primele 2 nopti am innoptat in localitatea "agapia" unde este si manastirea cu acelasi nume intr-o casa de oameni care ofereau cazare (pensiune agroturistica), camere cu intrare separata.. deci nu pensiune... cu curte, parcare in curte, gratar, baie separata, apa calda, veranda cu masa afara unde am stat pana tarziu in noapte si multeeeee flori.

cost: 50 ron/ noapte/ camera cu pat dublu

vicky
28.09.2007, 02:40:49
- urmatoarele doua nopti am innoptat in localitatea "manastirea humor" la pensiune
la fel, baie proprie, parcare in curte, ... bla...

cost: 60 ron/ noapte/ camera cu pat dublu

vicky
28.09.2007, 02:56:22
- urmtoarele 3 nopti am poposit in localitatea "putna" tot la o pensiune... aceeasi poveste cu conditiile de cazare , gratar in curte, foisor, multa iarba, liniste, aer curat:)
pensiunea era la poalele padurii si avea o curte mareeeee- vezi a doua poza

cost: 70 ron/ noapte / camera cu pat dublu

vicky
28.09.2007, 03:06:44
preturile astea erau in vara cand era sezon, acum sigur e mai ieftin putin :-?. am vizitat asa:
mausoleul de la marasesti
varatec
agapia
manastirea neamt
cetatea succevei
humor
voronet
moldovita
sucevita
putna
chilia lui daniel sihastru
casa memoriala alexandru vlahuta
humulesti- casa memoriala ion creanga
ipotesti- casa memoriala mihai eminescusperand ca nu te-am plictisit trebuie sa recunosc ca a meritat sa mergem in bucovina si te sfatuiesc si pe tine sa o faci. este o zona nemaipomenit de frumoasa si incarcata de trecut ... te ajuta sa iti incarci bateriile...daca mai vrei detalii, poze, te rog sa ma intrebi. te pup;-)

ANCA
28.09.2007, 14:35:13
VICKY multumesc mult pt detalii,am vazut si eu cateva chestii din ce ai enumerat tu dar cand eram muuult mai mica,prin tabere.La anu vrem in zona aia,anul asta mergem in Petrosani si imprejurimi.

stelutadiaconudirmon
28.09.2007, 17:57:31
Salut dragutelor,
Cutisor acum am vazut mesajul tau....noi am plecat din tulcea cu o masina inchiriata de la rent a car si am facut vreo 2.800 km. Sunt multe orase prin care am trecut dar acum n-am harta in brate, o sa-ti zic cateva mai mari de care imi amintesc. In prima zi am plecat tulcea - galati si am ajuns seara in Suceava unde am si inoptat la pensiunea Alice....conditii de 4 stele ( tv, internet, baie, uscator par, lumini pe senzori, etc ). A doua zi ne-am cazat in sucevita si am inoptat la pensiunea Rares ( pensiunea primarului ). Am vazut manastirile : Sucevita, Moldovita, Dragomirna ( are cel mai inalt " varf " 44 m din Bucovina ), Voronet, Putna si chilia lui Daniel Sihastru. Superba zona. Apoi ne-am indreptat spre Sighetul Marmatiei si am vazut Cimitirul Vesel si acolo am ramas in zona aia si am dormit la un motel in zona, fiindca in sapanta nu am gasit cazare cum ne-am fi asteptat....erau in cimitir o groaza care te intrebau de cazare, dar cazarea era cu ei in casa....cu baie pe hol, etc. A doua zi am coborat spre Craiova dar ca sa scurtam am luat-o dinspre Sebes prin Obarsia Lotrului:-s . N-am reusit sa ajungem in noaptea aia la Craiova asa ca am inoptat in Petrosani. Nu-mi mai trebuie a 2 oara. Am ajuns in Craiova si apoi ne-am indreptat spre Brasov. Am vazut Pelesul si Branul. Intrarea la castele super scumpa : 250.000 ( 2 persoane ) si 180.000 ( 2 persoane - la Pelisor ). Pe scurt cam asta a fost concediul nostru.
Va pup.

ANCA
28.09.2007, 19:35:43
Salut dragutelor,
Cutisor acum am vazut mesajul tau....noi am plecat din tulcea cu o masina inchiriata de la rent a car si am facut vreo 2.800 km. Sunt multe orase prin care am trecut dar acum n-am harta in brate, o sa-ti zic cateva mai mari de care imi amintesc. In prima zi am plecat tulcea - galati si am ajuns seara in Suceava unde am si inoptat la pensiunea Alice....conditii de 4 stele ( tv, internet, baie, uscator par, lumini pe senzori, etc ). A doua zi ne-am cazat in sucevita si am inoptat la pensiunea Rares ( pensiunea primarului ). Am vazut manastirile : Sucevita, Moldovita, Dragomirna ( are cel mai inalt " varf " 44 m din Bucovina ), Voronet, Putna si chilia lui Daniel Sihastru. Superba zona. Apoi ne-am indreptat spre Sighetul Marmatiei si am vazut Cimitirul Vesel si acolo am ramas in zona aia si am dormit la un motel in zona, fiindca in sapanta nu am gasit cazare cum ne-am fi asteptat....erau in cimitir o groaza care te intrebau de cazare, dar cazarea era cu ei in casa....cu baie pe hol, etc. A doua zi am coborat spre Craiova dar ca sa scurtam am luat-o dinspre Sebes prin Obarsia Lotrului:-s . N-am reusit sa ajungem in noaptea aia la Craiova asa ca am inoptat in Petrosani. Nu-mi mai trebuie a 2 oara. Am ajuns in Craiova si apoi ne-am indreptat spre Brasov. Am vazut Pelesul si Branul. Intrarea la castele super scumpa : 250.000 ( 2 persoane ) si 180.000 ( 2 persoane - la Pelisor ). Pe scurt cam asta a fost concediul nostru.
Va pup.
Mai dar voi ati fost toata tara????????super
masina de la rent a car?????????cat v-a costat?(sau lucreaza sotul?)
Ce-ati patit la petrosani?noi mergem imediat dupa ce cununam sa vedem si imprejurimile,am inteles ca e f frumoasa zona.

stelutadiaconudirmon
28.09.2007, 20:01:09
Draguta,
Da am plecat cu masina de la rent a car si am platit pe 7 zile 220 euro ( cu full casco, rca, full benzina, tot ). Iar ce sa-ti zic de Petrosani....prin obarsia lotrului de la sebes 45 km i-am fakut in 5 ore....vai de mn, nu-mi mai trebuie ... pe harta arata drum national dar de fapt era forestier ( mai mult nici localnicii din zona nu-l mai foloseau....practic era impracticabil ) si am ajuns noaptea pe la 10 in petrosani.De la obarsia lotrului la petrosani sunt inca vreo 30 km dar drumul e ffff prost. Nu vreau sa te dezamagesc dar eu am ramas cu un gust amar la zona aia. Am vrut sa ajung la neamuri in Craiova si vai de mn cat am fakut in loc sa scurtam. Important e ca am ajuns cu bn. C-am atat!

vicky
02.10.2007, 12:18:58
si pentru ca am intrat in ultima saptamana de sarcina haideti sa va si arat poze cu "balenutza":

Liliana_D
02.10.2007, 13:04:00
Sa-ti fie de bine Vicky...si nastere usoara.
Ciao

taty_ana
03.10.2007, 19:39:54
si pentru ca am intrat in ultima saptamana de sarcina haideti sa va si arat poze cu "balenutza":
ce dulce esti cu burtica!!!>:D< sa-ti fie de bine si sa ai nastere usoara

axara_me
04.10.2007, 10:22:10

Intr-adevar, eshti o "balenutza", dar una SUPERBA :*
Ma bucur mult pt tine ca arati asa de bine , chiar si la sf sarcinii. (vreau shi eeeeu)
Iti doresc sa ai o nastere usoara si RAPIDA!
Ma bucur ca ne impartasesti si noua din bucuria ta:)

PUP

axara_me
04.10.2007, 10:25:38

Cutisor si Vicky...mi-a trecut un gand...m-am uitat si am vazut ca este adevarat.
m-am uitat la inceputul forumului Mirese din Tulcea; Cutisor a fost prima, apoi Vicky si apoi eu;
Cutisor are o minunatie de puiut, al tau este pe drum...URMEZ OARE?
:D :x

ANCA
04.10.2007, 11:11:39
Cutisor si Vicky...mi-a trecut un gand...m-am uitat si am vazut ca este adevarat.
m-am uitat la inceputul forumului Mirese din Tulcea; Cutisor a fost prima, apoi Vicky si apoi eu;
Cutisor are o minunatie de puiut, al tau este pe drum...URMEZ OARE?
:D :x
Pai dc prestezi:)) DA tu urmezi,hai repede sa ne plimbam copii prin parc:D

Liliana_D
05.10.2007, 13:06:55
Aaaa...axara ...vorba lu Vicky presteza...mai uitat acum la inceputu forumului si urmeaza andya dupa tine....de care nu mai stim nik...si porma eu...m-a si bufnit rasu....poate are efect...da cine stie...o s atin cont si va tin la curent...
va pup
ciao
:)

axara_me
05.10.2007, 17:04:39
Aaaa...axara ...vorba lu Vicky presteza...mai uitat acum la inceputu forumului si urmeaza andya dupa tine....de care nu mai stim nik...si porma eu...m-a si bufnit rasu....poate are efect...da cine stie...o s atin cont si va tin la curent...
va pup
ciao
:)

da, asa este, de andya nu am mai auzit nik :)
si cred k te voi lasa in fata la rand :D

noi ne gandeam sa vina bebe pe la anul in iarna, asa k...

in legatura cu "dinamicul" stiu povestea. noua anul trecut ne-au cerut aproape 1000 $ si ni s-a parut enorm
si apropos, aproape 100% vom nasi prin iunie-iulie 2008. gandul asta m-a facut sa imi reincep discutiile pe "miresici"; sa nu uit cum a fost :)

pupici

vicky
05.10.2007, 19:12:08
andya/andreea face bine, mi-a zis mie ca la ei in casa ea este copilul, nu mai este loc de alt copil :))

se pare ca ea mai amana rolul de mamica...

bambytza
09.10.2007, 23:52:12
ce a fost cam aiurea....PLOAIA!!!! Dar cam care sunt "spionii"tai,cutisor???:-p

ANCA
10.10.2007, 10:10:30
ce a fost cam aiurea....PLOAIA!!!! Dar cam care sunt "spionii"tai,cutisor???:-p
Ei nu are rost sa-i divulg,ca de fapt cred ca si noi ne cunoastem din vedere,cel putin pe sotul tau il stiu bine,de...........cine nu-l cunoaste in orasul asta.
Vezi ca ai album sus unde ai datele nuntii si poti sa pui acolo poze fff usor.

ANCA
14.10.2007, 12:57:50
FETELOR NASTE VICKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!haideti la burtici sa o incurajam,acolo sunt si mai toate detaliile,dilatatii chestii din astea,haideti sa ne sustinem tulceanca(chiar dc sta la bucuresti[-X)

stelutadiaconudirmon
14.10.2007, 14:56:23
Haide VICKY,
Suntem alaturi de tine........Ne rugam ^:)^ sa-ti de-a D-zeu o nastere usoara si sa ai un bebel sanatos si frumos. Te pupam!

taty_ana
14.10.2007, 15:32:49
Sa fi sanatoasa Vicky, la fel si bebelul(bebeii):D !!!!

ANCA
14.10.2007, 18:27:02
A nascut la ora 14-00,pe mihaita,mai multe nu stim deocamdata

stelutadiaconudirmon
14.10.2007, 18:45:07
Felicitari Vicky<:-P ,
Sa de-a D-zeu sa fie sanatos, sa creasca mare, sa aiba noroc si sa va asculte.

bambytza
14.10.2007, 20:00:09
buna,fetelor!!!suntem in luna de miere..dar mai trag cu ochiul din cand in cand pe site!
felicitari,vicky!!!!sa va dea d-zeu sanatate la amandoi..si sa creasca mare MARE!!!:* :*

Liliana_D
15.10.2007, 10:45:05
Buna ziua...si o saptamana frumoasa

ce frigg e brrrr
felicitari Vicky sa fiti sanatosi si sa va traiasca Mihaita!!!

O zi buna

oana_saiba
15.10.2007, 10:58:57
FELICITARI, Vicky!!!

Sa fiti toti sanatosi si binecuvantati! Sa creasca mare,sanatos, frumos, destept si voi sa va bucurati de el! Si mai ales, sa fie cuminte si sa doarma bine in lunile care urmeaza!

Pupici multi cu drag proaspetei mamici!
Oana

axara_me
15.10.2007, 12:36:13
felicitari vicky!!!
ma bucur ca sunteti amandoi sanatosi!

multa fericire, sanatate si...rabdare :)

taty_ana
15.10.2007, 17:56:15
A nascut la ora 14-00,pe mihaita,mai multe nu stim deocamdata
sa-ti traiasca mihaitza si sa fiti sanatosi :*

One_V_P
17.10.2007, 17:34:20
mda m-am prins si eu...
nu prea am timp sa stau pe net

dar de acum....

o sa mai trag cu ochiul...

multa bafta .... si in curand nu uita ca o sa apara site-ul...

Nu stiu despre ce site vorbesti...sau poate banuiesc (dar ala trebuia sa apara cam demult) daca vorbim de acelasi site.

vicky
17.10.2007, 19:45:41
mi se pare mie sau pe aici se face reclama mascata pe la unele firme?

NND
17.10.2007, 23:41:57
mi se pare mie sau pe aici se face reclama mascata pe la unele firme?

Felicitari Vicky!!!!!!!!!!1

multa sanatate tie si bebelului!!!!!!!!

cum te simti?
ce face copilul?????

esti deja acasa?

P.S. da cred ca se face ceva reclama................

axara_me
18.10.2007, 09:22:06
Mi se pare corect sa se aduca la cunostinta miresicilor si de existenta altor persoane care fac decoratiuni nu sa fie numai o singura firma in toata tulcea si sa le trateze asa cum au facut-o cu bambytza.

reclama se face prin intermediul mireselor! nu prin intermediul celor care sunt angajati sau care au firme de decoratiuni! pentru asta exista linkurile din dreapta si stanga paginii cele cu avatar. daca se va continua cu genul asta de reclama nu va fi prea placut.
lasa serviciile tale sa vorbeasca, nu le lauda tu!

oana_saiba
18.10.2007, 10:21:53
Vicky!!!!! Bine ai venit acasa! Pardon, bine ATI venit acasa!! Totul este bine? Cum este cu puiutul acasa?

Pupici la amandoi!

nellyd
18.10.2007, 11:41:26
reclama se face prin intermediul mireselor! nu prin intermediul celor care sunt angajati sau care au firme de decoratiuni! pentru asta exista linkurile din dreapta si stanga paginii cele cu avatar. daca se va continua cu genul asta de reclama nu va fi prea placut.
lasa serviciile tale sa vorbeasca, nu le lauda tu!

Nu inteleg care e problema daca miresicile vad mai multe oferte si ELE o aleg pe cea mai buna.

taty_ana
18.10.2007, 21:03:51
bine ai revenit Vicky!! ai plecat una si v-ati intors 2 ;)) :-p

vicky
18.10.2007, 21:17:23
Nu inteleg care e problema daca miresicile vad mai multe oferte si ELE o aleg pe cea mai buna.

ba intelegi foarte bine dragutza.
te-ai inregistrat pe site ca "miresica" nu ca "furnizor de servicii" dar nu faci decat sa promovezi o singura firma .
ai citit regulamentul?

ai idee esti de jenant/ jenanta?

vicky
18.10.2007, 21:38:29
sa le raspundem si fetelor care s-au interesat de soarta mea: sunt bine, ma refac relativ repede, bebe e sanatos (putin cam mic: 2800g, dar lung 51 cm), tati e multumit, a venit si lapticul... happy-happy o:-)

cutisor, merci ca ai mobilizat tulcencele...
oana, casa de piatra inca o data!

stelutadiaconudirmon
18.10.2007, 23:52:09
Vicky,
Superb bebelul....sa va de-a Dzeu sanatate multa tuturor, numai bucurii si tot ce va doriti voi. Poza cu voi 3 e SUPERBA!

nellyd
19.10.2007, 08:19:08
ba intelegi foarte bine dragutza.
te-ai inregistrat pe site ca "miresica" nu ca "furnizor de servicii" dar nu faci decat sa promovezi o singura firma .
ai citit regulamentul?

ai idee esti de jenant/ jenanta?

Imi pare rau ca s-a inceput cu jigniri. Din pacate noi nu am vrut decat sa le ajutam pe miresicile care isi doresc o nunta deosebita si pe care sa si-o permita. Pentru ca stim si noi foarte bine cum este sa iti organizezi singur nunta, cu un buget redus si sa iti doresti sa iasa cel mai frumos. Imi pare rau ca am fost intelsi gresit si daca am suparat pe cineva.

PS: Sa iti traiasca bebelu si sa te bucuri de el!

axara_me
19.10.2007, 09:12:01
sa le raspundem si fetelor care s-au interesat de soarta mea: sunt bine, ma refac relativ repede, bebe e sanatos (putin cam mic: 2800g, dar lung 51 cm), tati e multumit, a venit si lapticul... happy-happy o:-)

Vicky!!!!! ce frumosi sunteti!!!!:x

multa sanatase si o avalansa de bucurii sa aveti parte!

un pupic lui Mihaita pe manusa :-p

oana_saiba
20.10.2007, 10:20:57
Mai, Vicky, o fi Mihaita mic cum spui tu, dar e o dulceata! Ce bine va sta cu el in brate!! Si ce manute de papusica are!!!!!!!!!!! Pup si sa creasca mare mare!

taty_ana
20.10.2007, 22:43:23

bebelul e superb, voi 3 sunteti superbi, formati o familie pe cinste!!!;-) sa fiti sanatosi si fericiti :*

vicky
28.10.2007, 21:43:39
Buna...si eu sunt o viitoare nasa si se pare ca cea mai activa pe forumul miresicilor de tulcea ...

da, sigur ca da! dupa ce nu ai mai scris nimic un an de zile ar fi si cazul :))
ia vezi, poate ti-o iei in cap :-w

andya
28.10.2007, 23:01:58
da, sigur ca da! dupa ce nu ai mai scris nimic un an de zile ar fi si cazul :))
ia vezi, poate ti-o iei in cap :-w
Pana acum tu ai fost cea mai vorbareata, dar acum te tine bebe ocupata, asa ca ti-am luat locul :-p . Ce-ti face puiutzul? Creste?

axara_me
29.10.2007, 09:59:59
Axara, memoria mea e mai scurta...tu stai in Bucuresti? Ma gandeam sa mergem cu toatele, miresici si nasici, la targul de nunti de prin februarie. Ar fi fun, nu crezi?

Pupici pentru miresici si nasici...si mamici cu bebei mici :D :*:*:*:*:*

dap. BUCURESTI
ce sa fac...in loc sa ma ia sotul la el in oras s-a intamplat tocmai invers; oricum el facuse fac aici, asa ca de 4 ani tot bucurestean era :)

ne intalnim de ce nu? poate el chiar va cunoaste :D

am fost in w end prin TL, nu am apucat sa va zic dinainte; urat, ploaie, ceata, burnita...strazile aproape toate in lucru...santuri, m-am simtit ca in Buc...

nu am fost pe la restaurante dupa preturi si alte chestii caci am stat tot intr-o vizita around city :)

pupici si...ne vdm la targ!

andya
29.10.2007, 18:51:06
dap. BUCURESTI
ce sa fac...in loc sa ma ia sotul la el in oras s-a intamplat tocmai invers; oricum el facuse fac aici, asa ca de 4 ani tot bucurestean era :)

ne intalnim de ce nu? poate el chiar va cunoaste :D

am fost in w end prin TL, nu am apucat sa va zic dinainte; urat, ploaie, ceata, burnita...strazile aproape toate in lucru...santuri, m-am simtit ca in Buc...

nu am fost pe la restaurante dupa preturi si alte chestii caci am stat tot intr-o vizita around city :)

pupici si...ne vdm la targ!

Sper ca nu-ti pare rau ca nu te-a luat sotul in orasul lui. Fiind obisnuita cu Bucurestiul cred ca ti-ar fi fost cam greu sa te acomodezi. Mie una mi-ar fi foarte greu daca m-as intoarce acum.
Deci pana acum suntem doua nase care mergem la targ. Mai vrea cineva sa vina cu noi?
Pup

andya
30.10.2007, 16:01:41
Celelalte miresici si vechi si noi, voi pe unde ati facut luna de miere? Sa nu ma certe nimeni ca sunt off topic pt ca asta e topicul unde miresicile de Tulcea pot vorbi orice. N-am dreptate?
Sa ma laud eu prima? Normal, ca doar eu am venit cu ideea. Noi am spus ca nu plecam nicaieri dupa nunta si ca amanam pe anul urmator (planuiam plecarea la Paris dar nu aveam bani pt anul in care faceam nunta). Dar joi seara pe la vreo 19.00 ne-am hotarat ca vineri vrem sa fim la munte. Si am innebunit-o de cap pe o prietena care lucreaza la o agentie de turism pana ne-a gasit o cabanutza superba - Vila Speranta in Predeal.
Si partea a doua a fost la Paris unde nici nu cred ca trebuie sa va mai zic ca a fost superb. Si daca nu era Oana_saiba nu cred ca ar fi fost posibil. Asa ca o pup dulce dulce dulce si ii multumesc din suflet inca o data ca ne-a suportat.
:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

axara_me
31.10.2007, 09:05:03
Celelalte miresici si vechi si noi, voi pe unde ati facut luna de miere? Sa nu ma certe nimeni ca sunt off topic pt ca asta e topicul unde miresicile de Tulcea pot vorbi orice. N-am dreptate?
Sa ma laud eu prima? Normal, ca doar eu am venit cu ideea. Noi am spus ca nu plecam nicaieri dupa nunta si ca amanam pe anul urmator (planuiam plecarea la Paris dar nu aveam bani pt anul in care faceam nunta). Dar joi seara pe la vreo 19.00 ne-am hotarat ca vineri vrem sa fim la munte. Si am innebunit-o de cap pe o prietena care lucreaza la o agentie de turism pana ne-a gasit o cabanutza superba - Vila Speranta in Predeal.
Si partea a doua a fost la Paris unde nici nu cred ca trebuie sa va mai zic ca a fost superb. Si daca nu era Oana_saiba nu cred ca ar fi fost posibil. Asa ca o pup dulce dulce dulce si ii multumesc din suflet inca o data ca ne-a suportat.
:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

ooo...da ce romantic...paris...;-)

noi am fost anul trecut dupa nunta si licenta, bininteles:D in grcia in insula thassos. ne-am luat biletul de prin februarie martie si a fost tare placut.
spre deosebire de anul acesta unde am luat cea mai mare teapa mergand in paralia katerini :((

la anul ni s-a pus pata pe austria. am fost in toamna trecuta un w end in viena si ...m-am indraagostit :D de oras, bineinteles!

andya
04.11.2007, 14:21:12
1http://dl3.glitter-graphics.net/empty.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php) http://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://text.glitter-graphics.net/gold/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/gold/n.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php)
Azi implinim un anisor de casnicie !!!!!!

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

vicky
04.11.2007, 21:00:41
1http://dl3.glitter-graphics.net/empty.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php) http://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://text.glitter-graphics.net/gold/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/gold/n.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php)

la multi ani!
sa fiti sanatosi, sa va respectati si sa tineti unul de altul!

bambytza
04.11.2007, 21:24:53

la multi ani!!! sa apucati 100 de ani impreuna.....:x :x

bambytza
04.11.2007, 21:26:27
mai am si eu o intrebare...daca ma puteti ajuta.cum trebuie sa procedez cu cei 200 euro de la stat,tinand cont ca am depus cererea acum o luna??

axara_me
05.11.2007, 09:08:43

felicitarile mele!!! a trecut repede, nu?
la cat mai multi fericiti!

Liliana_D
05.11.2007, 10:21:40
Buna...
Bambytza....suna sau mergi la Primarie...la contabilitate, si vezi cand te-au programat ca daca nu ridici banii in 3 zile te reprogameza iar, si porma ai s amergi sa-i ridici de pe concordiei de la casieria lor, dar principiu mergi acum la primarie la parter pe dreapta prima usa si vezia colo detalii..
o zi buna

andya
05.11.2007, 10:25:46
Saru'mana pentru urari...da...a trecut repede...si ma bucur ca inca suntem ca la inceput...sper sa ramanem asa mereu.

Va pup:*

bambytza
05.11.2007, 11:33:04
merci!ma duc azi sa vad care e treaba!!

oana_saiba
05.11.2007, 15:21:44
Felicitari, dragilor Andya &Co!

Sa fiti fericiti in continuare, sa aveti grija unul de altul si sa aveti parte de multe multe aniversari de casatorie!!

Pup mare!

PS: Si poate apare si un Babu jr. peste cateva aniversari! :-p

vicky
05.11.2007, 20:04:09
Poze decoratiuni pentru restaurant!

evident ca nu stii cine sunt astia de la deco-wedding , nu? =))
toate pozele atasate fac reclama..

oana_saiba
08.11.2007, 20:06:36
Buna fetele... stiu ca sunteti foarte multe mirese din tulcea 2008 deoarece am umblat dupa local aproape o saptamana. Am vrut data pe 25 octombrie la City si era plin. Pana la urma am ramas la esplanada. Sper sa vorbim deoarece am nevoie de ajutor sa iasa foarte bine...

Salutare, Laura!

Incearca sa scrii pe 'mirese din Tulcea' daca vrei sa comunici, ca e multa lume acolo si cred ca poti sa afli lucruri interesante!

laura_stress
08.11.2007, 22:01:59
mersi pentru sfat. trebuie sa ma obisnuiesc cu situl asta...

ANCA
14.11.2007, 15:43:25
Mai frate da ce liniste pe aici............unde ati disparut cu toatele,nici o nunta nimic?nici o miresica stresata?:))

taty_ana
15.11.2007, 13:21:47
Mai frate da ce liniste pe aici............unde ati disparut cu toatele,nici o nunta nimic?nici o miresica stresata?:))
nu am disparut...stresate cred ca suntem toate...eu una am dat de carnet si am fost ocupata cu asta si bine-nteles k la-m luat\:D/ \:D/ \:D/

vicky
15.11.2007, 14:22:55
eu sunt aici, nu sunt nici stresata dar nici nu am ce sa va povestesc..

haideti totusi sa va arat cum il pazeste pisicuta pe bebe cand noi nu suntem in camera si bebe plange

andya
15.11.2007, 21:15:18
nu am disparut...stresate cred ca suntem toate...eu una am dat de carnet si am fost ocupata cu asta si bine-nteles k la-m luat\:D/ \:D/ \:D/

Felicitari...cand venim de Craciun la Tulcea trebuie sa ne plimbi o tura sa demonstrezi ca l-ai luat pe merit :-p .

E liniste pe forum ca nu mai am eu timp sa intru :-p. La servici era plictiseala si intram mereu...acum e super aglomerat si nu mai apuc. Oricum cred ca o perioada va fi cam liniste pe aici ca vine Craciunul si avem altele pe cap.#-o

andya
15.11.2007, 21:17:03
eu sunt aici, nu sunt nici stresata dar nici nu am ce sa va povestesc..

haideti totusi sa va arat cum il pazeste pisicuta pe bebe cand noi nu suntem in camera si bebe plange

Ce tare e. Mai rezista pisicile cu nervii ca ziceai ca se ascund prin baie si bucatarie? Va pup pe toti 3.:*

axara_me
16.11.2007, 09:11:36
Felicitari...cand venim de Craciun la Tulcea trebuie sa ne plimbi o tura sa demonstrezi ca l-ai luat pe merit :-p .

E liniste pe forum ca nu mai am eu timp sa intru :-p. La servici era plictiseala si intram mereu...acum e super aglomerat si nu mai apuc. Oricum cred ca o perioada va fi cam liniste pe aici ca vine Craciunul si avem altele pe cap.#-o

hello!
ar fi ceva sa ne vdm de Craciun in TL! ca nu stam deloc in B marea maj!!!:)
sa inteleg ca ti-ai schimbat serv?!

pup

taty_ana
16.11.2007, 16:06:01

:-p l-am luat mey pe merit!!! ce m-as plimba, dar din pacate mi s-a stricat masina :((

ankutza_elena
16.11.2007, 18:25:13
Miresici unde ati disparut cu toatele?
Nimeni nu mai are nimic interesant de spus? Unde sunt vremurile cand pierdeati ore in sir scriind pe miresici.ro, ahhhhh??????????? Ma dezamagiti........eu care credeam ca voi gasi o gramada de mesaje noi dupa doua saptamani in care am absentat de aici.............
Haideti sa deschidem un subiect, care mi se pare mie interesant............
sa vedem care dintre noi a avut cea mai ciudata spaima/ grija il legatura cu nunta ei?
Eu de exemplu stateam intr-o seara si inainte sa adorm mi-a trecut o idee ciudata prin cap : "Daca da faliment sau se inchide salonul pe care l-am inchiriat?"=)) :)) :)) :)) :))
Sper sa nu radeti prea tare de mine...........hai sa va vad pe voi ce aveti de zis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:* :* :* :*

andya
19.11.2007, 00:22:55
hello!
ar fi ceva sa ne vdm de Craciun in TL! ca nu stam deloc in B marea maj!!!:)
sa inteleg ca ti-ai schimbat serv?!

pup

Pai fetelor, daca stabiliti o intalnire, as veni cu placere. Am o gramada de vizite de facut cand ajung la Tl (rude, socrii, nasi, fini, parintii finilor, prieteni, etc) dar imi pot face timp. Inca nu stiu cat stau in oras.

Nu mi-am schimbat serviciul...a plecat directorul nostru si ii preiau eu atributiile...nu si functia...dar asta nu ma afecteaza...macar sa-mi mareasca salariul...:D

andya
19.11.2007, 00:24:56
:-p l-am luat mey pe merit!!! ce m-as plimba, dar din pacate mi s-a stricat masina :((

Nici nu m-am indoit ca l-ai luat pe merit, dar ma gandeam ca asa te conving sa ne plimbi si pe noi :-p . Imi pare rau de masinuta, dar se repara ea pana la urma. Poate vine Mosu' cu una noua :D Eu zic sa-i scrii o scrisorica...:-p

vicky
19.11.2007, 09:33:02
si noi vom fi de craciun in tulcea. si in sfarsit vom putea iesi din casa fara bebe( il lasam cu mama) pentru ca la bucuresti nu avem cu cine sa il lasam :).

deci, ne cafelim de craciun?=P~

ANCA
19.11.2007, 09:52:51
Pe bune??????????????????????organizam intalnire miresici tulcea?:madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh::ma dlaugh:

axara_me
19.11.2007, 09:58:29
si noi vom fi de craciun in tulcea. si in sfarsit vom putea iesi din casa fara bebe( il lasam cu mama) pentru ca la bucuresti nu avem cu cine sa il lasam :).

aha! singuri pt prima oara!:D

ne cafelim! eu sunt pentru!:)>-

eu ajung in TL ori pe 22 ori pe 23. pup!

andya
19.11.2007, 10:08:13

mama ce fericire pe voi...cred ca o sa va imbatati de fericire...prima iesire fara bebe...:>
si la bucuresti puteti incerca sa ni-l lasati noua...silviu isi doreste mult unul si poate asa o sa-i treaca :-p

andya
19.11.2007, 10:10:45
ne cafelim! eu sunt pentru!:)>-

eu ajung in TL ori pe 22 ori pe 23. pup!

Eu nu stiu sigur cand ajung...dar tot pe atunci cred.
Am o idee...nu ne prea stim fetzele, asa ca puneti fiecare cate o poza (macar una) in albumul de pe forum...sau direct in mesaje...cum vreti. Oricum trebuie sa ne hotaram din timp, sa alegem ziua si localul si sa facem rezervare.

andya
19.11.2007, 10:14:04
Facem si o lista cu persoanele care vin? Ceva in genul:

1. Andya (m-am pus prima :D )
2. Axara_me
3. Vicky

.....

Hai completati lista.

ANCA
19.11.2007, 10:19:19
Facem si o lista cu persoanele care vin? Ceva in genul:

1. Andya (m-am pus prima :D )
2. Axara_me
3. Vicky

.....

Hai completati lista.
Am facut un subiect
trece acolo te rog

andya
19.11.2007, 10:20:54
Se vine cu colegul de apartament sau il lasam acasa?
Eu sper ca ziua pe care o stabiliti voi sa nu fie cea in care trebuie sa merg in vizita la soacra-mea...(ea s-a mutat undeva la sat si nu-mi place acolo)

vicky
19.11.2007, 10:21:46
Se vine cu colegul de apartament sau il lasam acasa?
Eu sper ca ziua pe care o stabiliti voi sa nu fie cea in care trebuie sa merg in vizita la soacra-mea...(ea s-a mutat undeva la sat si nu-mi place acolo)

si cine sta acum in casa aia?

andya
19.11.2007, 10:24:45
si cine sta acum in casa aia?

socrul meu...e mai complicat. Mama soacrei mele e bolnava, paralizata si s-a mutat acolo ca sa aiba grija de ea si in acelasi timp si de tatal ei. :|

taty_ana
19.11.2007, 16:02:40
fetelor, la aceasta intalnire a mireselor de Tulcea, pot participa si cele care ink nu au fost mirese? :> dc Da, ma bag si eu ;)) pup

axara_me
19.11.2007, 16:25:44
fetelor, la aceasta intalnire a mireselor de Tulcea, pot participa si cele care ink nu au fost mirese? :> dc Da, ma bag si eu ;)) pup

ce tare esti! :))
adik tu crezi k te ushuim daca nu ai fost miresik?
ba dimpotriva! chiar te poftim SA ITI FACM CAPUL CALENDAR!

pup

taty_ana
19.11.2007, 16:27:22

pup
da, oricum veneam ;))
:* :* :*

andya
19.11.2007, 17:09:51

pup

Hai n-o speria asa rau...sper sa vina si finutza mea...ca si ea e miresica nemaritata inca. Ea are capul calendar deja ca are o nasa ca mine. In fiecare zi ii zic ceva legat de nunta. Cred ca o sa innebuneasca la un moment dat.

taty_ana
19.11.2007, 17:29:32
Hai n-o speria asa rau...sper sa vina si finutza mea...ca si ea e miresica nemaritata inca. Ea are capul calendar deja ca are o nasa ca mine. In fiecare zi ii zic ceva legat de nunta. Cred ca o sa innebuneasca la un moment dat.

si eu as vrea sa am pe cineva care sa ma bata la cap cu nunta, dar din pacate nu e nimeni!!!:( :-<

andya
19.11.2007, 17:47:54
si eu as vrea sa am pe cineva care sa ma bata la cap cu nunta, dar din pacate nu e nimeni!!!:( :-<

Pai hai ca te batem noi la cap...dar tu mai ai atat de mult timp pana la nunta ca o sa-ti schimbi ideile de vreo 20 de ori pe putin. Ti-ai ales deja nasii? Poate ca ei te pot ajuta cu bataia de cap. :D

taty_ana
19.11.2007, 17:51:37
Pai hai ca te batem noi la cap...dar tu mai ai atat de mult timp pana la nunta ca o sa-ti schimbi ideile de vreo 20 de ori pe putin. Ti-ai ales deja nasii? Poate ca ei te pot ajuta cu bataia de cap. :D
cat de mult timp?! ca mai am vreo 7 luni si putin pana la nunta...din pacate, daca pot sa spun asa, am facut aproape tot....mai trebuie sa ne luam verighete, de imbracat, vinul de care se ocupa tata si cam atat!!!;))

taty_ana
19.11.2007, 17:52:24
iar nasii sunt din Ct si ne vedem cam rar...deocamdata, k noi o sa ne mutam in Ct dupa nunta si o sa ne saturam de ei:))

andya
19.11.2007, 17:59:06
Am inteles...oare care mesaj se va posta primul? Al meu sau al tau....ce haios...hai ca nu mai scriu ca eu pun intrebari la care tu raspunzi in timp ce scriu eu.

taty_ana
19.11.2007, 18:02:34
Noi scriem amandoua in acelasi timp. Suntem haioase. Pai daca ai aproape toate rezolvate, de ce mai vrei batai de cap?
Decoratiuni? Culoarea nuntii? Floarea nuntii? Vasul pe care dansati in deschidere? Marturii? V-ati ocupat chiar de toate?
cam da, ne-am ocupat de toate;))

axara_me
21.11.2007, 09:26:06
Ce frumos ar fi, dat din pacate in iulie eu vin pe la sfarsitul lunii la Tl ca atunci e ziua fratiorului meu. Dar cine stie, poate la anul voi fi acolo la nunta Tatianei si facem poze...paparazzi...:D

acum off topic, andya,se pare ca noi pierdem prima ora dimineata din progr de la serv rascolind site-ul!:D

andya
21.11.2007, 09:34:52
acum off topic, andya,se pare ca noi pierdem prima ora dimineata din progr de la serv rascolind site-ul!:D

Eu pierd mai multe ore, ca e seful plecat din tara si imi fac de cap :D...stii tu, cand pisica nu-i acasa.... Faza e ca nu fac nimic toata ziua dar abia astept sa se intoarca sa-i cer marire de salariu :D Dar o merit :-p

ANCA
21.11.2007, 09:41:58
Eu pierd mai multe ore, ca e seful plecat din tara si imi fac de cap :D...stii tu, cand pisica nu-i acasa.... Faza e ca nu fac nimic toata ziua dar abia astept sa se intoarca sa-i cer marire de salariu :D Dar o merit :-p
Nu se fac angajari?;))

axara_me
21.11.2007, 09:45:30
Nu se fac angajari?;))

te-ai muta in B?

andya
21.11.2007, 09:49:33
Nu se fac angajari?;))

Ba da...dar programatori...Sper ca la anu' sa angajeze si secretara. Ca sa pot lenevi mai mult :-p :D Oricum tu inca nu ai de ce te plange, nu? Mai esti in concediu sau te-ai reintors la munca?

ANCA
21.11.2007, 12:24:09
Ba da...dar programatori...Sper ca la anu' sa angajeze si secretara. Ca sa pot lenevi mai mult :-p :D Oricum tu inca nu ai de ce te plange, nu? Mai esti in concediu sau te-ai reintors la munca?
Inca stau acasa,nu stiu pt cat timp,as vrea sa merg la munca,sa gasesc totusi ceva ma interesant decat ce am lucrat pana acum:D

andya
21.11.2007, 12:44:10
Inca stau acasa,nu stiu pt cat timp,as vrea sa merg la munca,sa gasesc totusi ceva ma interesant decat ce am lucrat pana acum:D

Avantajul tau acum e ca poti cauta fara sa fii presata de timp si nu trebuie sa accepti prima oferta. Daca vrei sa schimbi domeniul intereseaza-te si vezi ce se cere. Ma gandesc ca un curs in domeniul pe care il alegi nu strica...si acum chiar ai timp. Parerea mea. Poate vorbesc prostii. Fetele pe care le stiu eu prin Tl sunt inscrise pe la cursuri de calculatoare, de turism, de limbi straine....alege ceva ce te atrage. Mult succes.

:*

taty_ana
21.11.2007, 15:01:03
Vai, tu dai bani inainte si imediat dupa sarbatori....cele mai negre perioade dpdv financiar pt toata lumea. Dar macar scapi de o grija. Abia astept sa vad pozici cu tine miresica.
DAP:D ASA E!!

taty_ana
21.11.2007, 15:01:44
dar poate ne nimerim chiar intr-o vizita la TL in w endul ala;;) si facem si o poza cu mireasa :D
ar fi chiar frumos!!!! >:D<

andya
22.11.2007, 23:43:02
si da andya...planificam un bebe........si cu Dumnezeu inainte as fi in 5 luni deci treaba cu raul in biresica pica.....

Pai va urez mult succes...si va doresc sa aveti un bebe frumos si sanatos....sa ne anunti cand planificarea se materializeaza.;)):*

taty_ana
23.11.2007, 10:17:08
Vai, cum poti sa zici ca nu ne esti de ajutor? Chiar si simpla ta prezenta pe forum ne ajuta.:*

Am cautat si am gasit targul: Bucuresti - Expo Ideal Mariaj Romexpo, 25-27 Ianuarie 2008.

Eu credeam ca e prin februarie. Dar mare diferenta nu e. Trebuie sa-mi pregatesc aparatul foto, pantofii de drum lung, o sticla cu apa si merinde de drum...ca acolo se sta de dimineata pana seara, mai ales daca te pui pe probat. :D
tocmai l-am anuntat pe iubi ca in ian plec la Buc :)) cred ca o sa merg si eu sa vad care-i treaba;;)

ANCA
25.11.2007, 12:13:23
Axara,am o intrebare pt tine,ai idee dc complexul EUROPA e deschis duminica?din bucuresti evident,altul parca nu mai eL-)

cinezee
25.11.2007, 12:28:28
Cutisor ,din cate tin eu minte ,europa era deschis duminica >:D<

bambytza
25.11.2007, 16:59:59
Dumnezeule mare....nu am intrat cateva zile pe forum si ma uimesc ce active sunteti!!!
La intalnirea de Craciun ma bag si eu...deci inca o miresica pe lista!!!:*

ANCA
25.11.2007, 17:59:33
Cutisor ,din cate tin eu minte ,europa era deschis duminica >:D<
Cinezee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ce faci pe aici?bantui forumul nu gluma:*,mersi mult de informatie,dc afli ceva sigur poti sa-mi dai un pm?>:D<>:D<

ANCA
25.11.2007, 18:02:13
Dumnezeule mare....nu am intrat cateva zile pe forum si ma uimesc ce active sunteti!!!
La intalnirea de Craciun ma bag si eu...deci inca o miresica pe lista!!!:*
Eheheheeeeeeeeeee,lume noua!!!!!ce faci pe aici?acum crezut ca ne-ai abandonat,dupa cum vezi am pus de-o intalnire:D,detalii pe subiectul "intalnire miresici TULCEA"(nu sunt prea multe#-o)

cinezee
25.11.2007, 18:26:46
Cinezee!!!!!!!!!!ce faci pe aici?bantui forumul nu gluma:*,mersi mult de informatie,dc afli ceva sigur poti sa-mi dai un pm?>:D<>:D<

intrai aici special ptr tine ca altfel nu am treba EU CU TULCEa inca :D>:D< >:D< >:D< >:D<

desigur ca iti dau cu placere pm-ul :*:*

georgyank1981
25.11.2007, 19:06:27
ancuto,ce mai faci ancuto?ce-ti face piciul?
la votare fusesi?
#:-S

ANCA
25.11.2007, 19:54:49
ancuto,ce mai faci ancuto?ce-ti face piciul?
la votare fusesi?
#:-S
Unde v-ati plimbat ieri?v-am vazut pe geam:-B
faceam ecleeeeeeeeere<:-P
din 70 mai avem 3:((:((:((:((:((

axara_me
26.11.2007, 09:03:30
Axara,am o intrebare pt tine,ai idee dc complexul EUROPA e deschis duminica?din bucuresti evident,altul parca nu mai eL-)

e deschis anca, dar e balamuc MARE
plus ca trebuie sa fii de dimineata acolo, pt k in jur de 12 inchid tarabele. acum nu stiu ce sa iti zic de Dragon, complexul acela gen mall, dar cred ca si ei inchid pe la pranz...

andya
27.11.2007, 10:30:04
Unde v-ati plimbat ieri?v-am vazut pe geam:-B
faceam ecleeeeeeeeere<:-P
din 70 mai avem 3:((:((:((:((:((

Cand mai faci eclere? Ca vin pana la Tulcea de urgenta. Nu stiu unde stai, dar te gasesc dupa mirosul de eclere...:D

ANCA
27.11.2007, 10:47:52
Cand mai faci eclere? Ca vin pana la Tulcea de urgenta. Nu stiu unde stai, dar te gasesc dupa mirosul de eclere...:D
Pai nu mai fac!!!!!!!!!!:O
deja sunt cat casa,dc mai mananc si eclere.....................:-B
gata,m-am lasat de facut prajituri,te anunt insa(cand slabesc)si te invit la un platou de eclere,dar ai grija,s-ar putea sa fie NICIODATA(:|

andya
27.11.2007, 12:20:01
Pai nu mai fac!!!!!!!!!!:O
deja sunt cat casa,dc mai mananc si eclere.....................:-B
gata,m-am lasat de facut prajituri,te anunt insa(cand slabesc)si te invit la un platou de eclere,dar ai grija,s-ar putea sa fie NICIODATA(:|

Aaaa....vrei sa slabesti...ce bine...si eu...zi-mi daca gasesti o cura buna. Mai intai cum sa fac sa ma las de mancat? Ca in cateva luni am pus pe mine foarte mult. Hai sa facem eclere dietetice ;)). Chiar, nu facem un topic cu retete culinare ca la mama acasa (ca la Tulcea)?...ca sa aiba de unde invata viitoarele miresici...si miresicile mai incepatoare, asa ca mine. ;))

bambytza
27.11.2007, 20:04:39
ANCA sa stii ca eu am slabit inainte nunta la LUciana- 8 kg.deci,se poate!! acum am tras chiulul ca m-am maritat dar din ianurie o sa ma duc iar ca dupa craciun sigur apar "prietenii" mei colaceii!!!:))

taty_ana
28.11.2007, 10:52:02
ANCA sa stii ca eu am slabit inainte nunta la LUciana- 8 kg.deci,se poate!! acum am tras chiulul ca m-am maritat dar din ianurie o sa ma duc iar ca dupa craciun sigur apar "prietenii" mei colaceii!!!:))
sarbatorile astea sunt pacatoase rau!!!!!!!;)) mancare multa, buna, iar tentatia prea mare...ce sa-i faci!!! dupa sarbatori avem timp sa slabim, dar nu prea mult k vine Pastele=)) :*

bambytza
28.11.2007, 21:14:50
da...sa stii!! insa nici nu pot renunta la bunatatile facute de mama de sarbatori!!!:-$

taty_ana
28.11.2007, 21:50:48
da...sa stii!! insa nici nu pot renunta la bunatatile facute de mama de sarbatori!!!:-$
=)) da' cine poate?! la ce macaruri face mami, cum as putea sa ma abtin?!;)) :*

taty_ana
01.12.2007, 02:02:02
La multi ani pt toti cei care sunteti Andreea si Andrei :* <:-P

taty_ana
04.12.2007, 13:21:42
Mey fetelor ce mai faceti??? Va pregatiti de sarbatori de nu mai dati pe aici?!<:-P ... adevarul e ca si eu sunt extrem de ocupata, dar intotdeauna imi fac loc si timp la calculator ca sa mai trag cu ochiul pe miresici;))

vicky
04.12.2007, 14:06:40
Mey fetelor ce mai faceti??? Va pregatiti de sarbatori de nu mai dati pe aici?!<:-P

noi ne pregatim de botez, duminica acum pe 9 dec #:-S

bambytza
04.12.2007, 22:10:12
Taty ana LA MULTI MULTI ANI DE IUBIRE de acum inainte si sa fiti fericiti sa va vada si stranepotii!!!!:*

bambytza
04.12.2007, 22:11:24

pai,spor la pregatiri si bebe sa creasca mare si frumos macar asa ca mami!!!!

taty_ana
04.12.2007, 23:52:34
spor la pregatiri si distractie placuta!!!!>:D<

taty_ana
04.12.2007, 23:54:05
Taty ana LA MULTI MULTI ANI DE IUBIRE de acum inainte si sa fiti fericiti sa va vada si stranepotii!!!!:*
Merci...sa dea domnul sa fim sanatosi si sa avem parte de tot ce ne dorim:*

ANCA
05.12.2007, 13:54:50
Fetelor am o MARE PROBLEMA daca puteti sa ma ajutati v-as fi recunoscatoare,

AVETI IDEE CAND TRECE TRENULETUL COCA COLA PE LA TULCEA?????:D
(nu-mi spuneti ca in preajma craciunului ca stiu asta:)),o data ceva)

andya
05.12.2007, 15:28:10

Mai, eu am intrat pe site-ul lor si nu am gasit nimic legat de trenulet. Esti sigura ca trece? Mai cauta si tu pe site-ul lor poate nu am vazut eu bine.

taty_ana
05.12.2007, 15:41:30

uau, trece trenuletul Coca-Cola???:)) ...eu nu stiam...ce tare!!!:D

ANCA
05.12.2007, 21:39:56
Ai mai fetelor chiar nu stiati ca trece????????pai eu l-am vazut 4 ani la rand,in fine vad ca m-ati "lamurit",nu-mi ramane decat sa urmaresc tot ce misca prin oras=))

taty_ana
05.12.2007, 23:04:01
Ai mai fetelor chiar nu stiati ca trece????????pai eu l-am vazut 4 ani la rand,in fine vad ca m-ati "lamurit",nu-mi ramane decat sa urmaresc tot ce misca prin oras=))
eu nu stiam decat de caleasca lu Mos Craciun:( ....

georgyank1981
06.12.2007, 18:30:59
mosul de anul acesta vine cu limuzina mai fetelor ca la cate cadouri are de impartit sigur vine cu limuzina,cel putin asa vrea ficamea.a zis ca-i da ea limuzina lui mina(fratele ei) ca sa poata veni fara sa se strice ceva sau sa se accidenteze vreun ren<:-P =)) pe bune asa a zis................

bambytza
06.12.2007, 19:21:53
ANCA sper ca ai vazut ca a trecut ieri seara caravana coca-cola prin orasul nostru.....>:D<

taty_ana
06.12.2007, 20:35:24
ANCA sper ca ai vazut ca a trecut ieri seara caravana coca-cola prin orasul nostru.....>:D<
#-o am pierdut-o si de data asta!!!:-<

ANCA
07.12.2007, 11:22:32
:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
nu am vazut

stelutadiaconudirmon
08.12.2007, 11:05:46
Salut dragutelor,
Tot va urmaresc la ce scrieti dar nu m-am bagat ca nu aveam mai nimik de zis.......acum am o veste mare. Sunt insarcinata.....la anu` voi fi MAMICA:"> . Bebelu` meu face multe figurine din prima luna .... mai tot timpul nu-i place ce papa mami si dam afara tot:-& . In rest suntem bucurosi si incantati ca la anu` pe vremea asta vom fi 3. Sa treaca mai repede timpul ca numai suport[-o< . Am emotii mari de tot. Va pup>:D< :*

vicky
08.12.2007, 14:16:51
Salut dragutelor,
Tot va urmaresc la ce scrieti dar nu m-am bagat ca nu aveam mai nimik de zis.......acum am o veste mare. Sunt insarcinata.....la anu` voi fi MAMICA:"> . Bebelu` meu face multe figurine din prima luna .... mai tot timpul nu-i place ce papa mami si dam afara tot:-& . In rest suntem bucurosi si incantati ca la anu` pe vremea asta vom fi 3. Sa treaca mai repede timpul ca numai suport[-o< . Am emotii mari de tot. Va pup>:D< :*

ei da, asa veste mai zic si eu! felicitari tie si taticului!
urmeaza asa o perioada frumoasa, sa o savurezi din plin si sa te bucuri de ea!
ce medic iti supravegheaza sarcina, unde nasti? vezi ca "anca" de pe forum a nascut la tulcea si la cat e de draguta ;;) sigur te mai poate sfatui si ea despre sarcina ...

te mai asteptam la sectiunea gravidutelor si mamicilor: Discutii intre burtici (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=69)
si Discutii despre bebei (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=70)