PDA

Versiunea completa : Cameraman, fotograf in jud. Mehedinti

crisu_24
18.09.2008, 20:20:31
buna fetelor
imi spuneti si mie care din voi ati contractat deja cameramanul care sunt preturile pentru 2009 ??? intra cumva si un numar de fotografii? pupici.

yannia
20.09.2008, 13:21:47
buna fetelor
imi spuneti si mie care din voi ati contractat deja cameramanul care sunt preturile pentru 2009 ??? intra cumva si un numar de fotografii? pupici.

Sunt cameramani care includ si un numar de fotografii scoase (cam in jur de 100) in pretul filmarii, iar restul ti le dau pe un cd.

ginutza83
23.09.2008, 19:14:11
in sfarsit mai ajung si eu sa scriu ...
deci, eu stau cu pregatirile in felul urmator:
- de decorarea salii ma voi ocupa eu (partea de idei mai ales) si verisoara viitorului sot, care tocmai si-a deschis firma de profil; am ales pana la urma aceasta varianta pt ca am mai multa incredere in ea; singura problema ar fi ca si ea sta in Timisoara, dar va merge acolo cu cel putin o zi inainte;
- muzica am vorbit cu o formatie din zona mea (eu sunt din Caransebes), care este foarte ieftina si canta si foarte bine (parerea mea si nu numai) + un unchi de-al meu care s-a oferit sa faca pe DJ-ul si in care am foarte mare incredere (are experienta)...si s-ar putea sa il mai avem si pe Dan Stoichina la insistentele socrului meu, dar de asta deja nu ne mai ocupam noi
- foto si video .....HEELLLLLLLPPPPPP...habar nu am unii buni in Severin, ca aia de la nunta cumnatului meu nu mi-au placut :(( avem un prieten care se ocupa cu asa ceva si e de acolo, dar am vrea sa ne fie invitat, nu sa umble saracul cu aparatul foto dupa el non-stop si sa nu se distreze; daca nu, va trebui sa gasim in Timisoara si sa negociem transportul si cazarea.
Precizez ca vrem un fotograf profesionist, care sa ne faca si un album doar cu noi 2 :">.........ideea este ca pozele si video sunt foarte importante pt noi.
....si cam atat!
Inca nu am semnat la Traian, ca inca nu e gata restaurantul. Astept ca pe jar sa ne sune sa mergem sa semnam odata contractul ala!

va pup!!!:*

ancavlc
23.09.2008, 20:07:42
in sfarsit mai ajung si eu sa scriu ...
deci, eu stau cu pregatirile in felul urmator:
- de decorarea salii ma voi ocupa eu (partea de idei mai ales) si verisoara viitorului sot, care tocmai si-a deschis firma de profil; am ales pana la urma aceasta varianta pt ca am mai multa incredere in ea; singura problema ar fi ca si ea sta in Timisoara, dar va merge acolo cu cel putin o zi inainte;
- muzica am vorbit cu o formatie din zona mea (eu sunt din Caransebes), care este foarte ieftina si canta si foarte bine (parerea mea si nu numai) + un unchi de-al meu care s-a oferit sa faca pe DJ-ul si in care am foarte mare incredere (are experienta)...si s-ar putea sa il mai avem si pe Dan Stoichina la insistentele socrului meu, dar de asta deja nu ne mai ocupam noi
- foto si video .....HEELLLLLLLPPPPPP...habar nu am unii buni in Severin, ca aia de la nunta cumnatului meu nu mi-au placut :(( avem un prieten care se ocupa cu asa ceva si e de acolo, dar am vrea sa ne fie invitat, nu sa umble saracul cu aparatul foto dupa el non-stop si sa nu se distreze; daca nu, va trebui sa gasim in Timisoara si sa negociem transportul si cazarea.
Precizez ca vrem un fotograf profesionist, care sa ne faca si un album doar cu noi 2 :">.........ideea este ca pozele si video sunt foarte importante pt noi.
....si cam atat!
Inca nu am semnat la Traian, ca inca nu e gata restaurantul. Astept ca pe jar sa ne sune sa mergem sa semnam odata contractul ala!

va pup!!!:*
iti recomand cu mare drag pe Anita Georgescu de la mineti ca si fotograf. Este o adevarata profesionista. eu am avut-o la nunta si din mainile ei au iesit poze si 2 albume digitale superbe. Cat despre cameraman nu iti recomand pt ca si eu am avut parte de dezamagire la nunta in ceea ce il priveste.

ginutza83
23.09.2008, 21:30:11
merci de raspuns, Anca. poti sa-mi dai pe pm un nr de tel de-al ei? s-ar putea sa ajungem in severin in viitorul apropiat si as vrea sa ii vb cu ea, eventual sa vedem si ceva poze facute de ea
^:)^

crisu_24
28.09.2008, 15:58:23
Buna fetelor,

si eu sunt in cautarea cameramanului, sper ca in decursul acestei saptamani sa fac rost de niste numere de telefon iar in cazul in care cineva imi place o sa-i dau si arvuna ( ginutza te anunt si pe tine, momentan am nr. de tel al unei agentii care ofera si foto/video , spune-mi daca te intereseaza).
Vreau sa-mi spuneti si mie daca voi va veti pregatii cu un dans al vostru...e o chestie care ma macina momentan caci am vazut ca este ultima fitza.:D

crisu_24
23.10.2008, 15:27:27
fetelor sunt dezamaita de cameramanii din severin !!!! tot ce am vazut eu pana acum nu mi-a placut. :(((

crisu_24
26.10.2008, 15:20:58
buna miresici,

sunt in cautarea cameramanului, mi l-a recomandat cineva pe frunza viorel, voi ati auzit de el ?? pupii

p.s. cu placere ginutza >:D<

ylona25
21.12.2008, 15:55:38
:-? Am si eu nevoie de ajutor...ne vom casatori anul viitor, pe 17.10.2009 in Severin si nu cunoastem nici un cameraman bun in oras, noi locuim de un an de zile in Germania, si nu o sa avem nici prea mult timp la dispozitie sa cautam, asa ca daca cineva cunoaste cameramani si fotografi buni acolo, poate ma poate ajuta cu vreo informatie...adresa mea de mail este --...pupici...

gabriel_c
21.12.2008, 16:24:01
:-? Am si eu nevoie de ajutor...ne vom casatori anul viitor, pe 17.10.2009 in Severin si nu cunoastem nici un cameraman bun in oras, noi locuim de un an de zile in Germania, si nu o sa avem nici prea mult timp la dispozitie sa cautam, asa ca daca cineva cunoaste cameramani si fotografi buni acolo, poate ma poate ajuta cu vreo informatie...adresa mea de mail este ----...pupici...

nu stim exact cati fotografi buni sunt in severin dar majoritatea fotografilor sunt dispusi sa calatoreasca si in alte regiuni decat cele in care lucreaza de obicei, deci nu e cazul sa te limitezi doar la cei din severin.

mandolina
25.01.2009, 15:23:20
Salutare si "Casa de piatra!" viitoarelor miresici.
Eu am ceva experienta in materie de decor, restaurante, meniuri, cameraman, fotograf... asa incat va pot raspunde cu placere la intrebari. :talk_01: Restaurantul Regal Sun este unul dintre cele mai frumoase din Tr. Severin. Au un bucatar bun. Eu am fost la Revelion acolo si mi-a placut meniul.

Pupici si spor la pregatiri!>:D<

ladyC ce fotografi buni ne recomanzi ...eu as vrea pe cineva care sa surprinda momentele spontane...nu neaparat poze din alea de grup in care toata lumea sta drapta cu zambetul acela fals pe chip.../:)

adi08
25.01.2009, 16:47:19
eu am luat un cameraman foarte bun
se numeste olly si ceea ce face este deosebit
este cam scump dar merita
cine cauta ceva deosebit pa pot lasa nr de tel pe pm

LadyC
26.01.2009, 12:10:42
Eu am auzit ca Oli are, intr-adevar experienta si aparatura buna, dar nu prea vine el sa pozeze la nunti. Are ca si colaboratori niste "copii" carora le da ceva banuti si pozeaza in locul lui. Si ca sa vedeti pozele de la el, sau filmarile, trebuie sa asteptati foarte mult. Nu te supara pe mine Adi, eu asta am auzit... Poate te ajuta ceea ce am scris ca sa pui la punct anumite detalii inainte de nunta. La sora mea la nunta filmat un tip Petrisor. E minunat si foarte finut; cred ca are vreo 30 de ani. Are camera foarte buna, aparat foto la fel, asigura sonorizari, lumini, DJ... si cu mult sub pretul lui Oli. Sora mea a avut filmarile si fotografiile prelucrate intr-o saptamana. Sau, daca doriti pe cineva foarte bun in foto, este un tip Cosmin, la Mineti, pe Strada Traian. Cosmin are si firma de aranjamente Magic Moments. Cu el a vorbit sora mea pentru aranjamente. Este foarte serios si face lucruri minunate. Pe site-ul lor nu apare mare lucru, dar au albume faine de prezentare. Sper ca v-am mai ajutat putin. Si eu am trecut printr-o asemenea experieta si stiu cat de stresant este... In ziua nuntii nu imi mai doream altceva, decat sa dorm...:-<

adi08
26.01.2009, 13:02:38
Ma nu stiu parerile sunt impartite,eu am fost la el acasa mi-a aratat ceea ce a facut si ce poate sa imi faca,mi-a placut ca are imaginatie si ca a putut sa imi faca totul asa cum imi doream eu,
acum daca a facut el pozele sau baietii lui chiar nu ma intereseaza important este produsul final.Persoanele care m-i l-au recomandat au fost multumite ......acum nu stiu .......ma gandesc ca atunci la nunta nu vor fi toate atat de frumoase ca acum
Si nu caut dj am laut o formatie care nu este asa cautata ca altele si mi-a placut foarte mult,canta toate genurile de muzica fara sa se dea dedicatii si bani...la lautari, formatia canta la regal sun
Anca asta le spuneam si eu fetelor......sa dispuna de bani ca in rest gasesc aproape tot ce vor in severin

ylona25
05.02.2009, 18:05:10
salut fetelor, m-ar interesa si pe mine un fotograf bun in severin, dar care sa nu fie nici chiar asa de scump, mi-a zis cineva de unul insa mi se pare cam piperat pretul, in jur de 400 de euro, o fi el bun, dar totusi...v-as fi recunoscatoare daca mi-ar trimite cineva niste numere de telofon...va pup si bafta la pregatiri...

angik
16.02.2009, 16:37:39
îmi poate recomanda si mie cineva un fotograf si un cameraman bun in Severin ...va mulțumesc

mandolina
16.02.2009, 22:45:38
fetelor... eu am fost weekendul asta in severin sa caut fotograf... intradevar acest olly este printre cei mai buni care ii gasesti la noi in oras... eu am dedus cumva ca este ceva ruda sau au firma comuna cu cei din timisoara koragio media..seamana ofertele si numele de familie;)) .. sper sa nu supar pe nimeni...este doar o supozitie.... este posibil sa ma insel...^:)^ pe langa acestia cred ca si tipa ce lucra la minetti este destul de buna, anita cred ca o cheamain rest nu stiu pe altcineva care sa fie ok...

eu inca imi caut... voi cum stati cu pregatirile?;;)

angik
17.02.2009, 22:31:56
de inform asta am si eu nevoie#-o...ce facem?

anafolescu
20.02.2009, 00:09:17
Mai baiatul asta nu iti face 100...sau...300 de poze 5 cd-uri cu toata nunta unele momente chiar neinteresante,iar cand le privesti la tv derulezica deja te-ai saturat sa vezi numai hore.
Chiar iti face o poveste din nunta care o sa te tine in fata tv-lui sa vezi ce se intampla mai departe ci nu sa derulezi;o sa iti las nr lui de tel pe pm si sa vezi ce poate sa iti faca,iar el poate sa iti dea mai bine informatii despre tot felul de nebunii pe care le poti avea la nunta
si depre muzica iti poate recomanda pe cineva care stie sa cante orice la preturi foarte mici
caleasca am gasit-o la schelahttp://www.miresici.ro/images/icons/icon14.gif<:-P

Salut dragi miresici din MH,
Salut adi08,

M-ar interesa si pe mine nr de tel al acestui domn cameraman, se poate sa mi-l comunici prin pm?
Multumesc mult si numai bine.

Ana

mandolina
24.02.2009, 12:54:26
toate preturile difera in functie de ce va doriti...mai toti fotografii au si pachete ieftine... chiar daca cineva ti'a cerut 400 euro atunci iti si ofera ceva mai mult...daca nu vrei album de nunta, filmulet de nu stiu care..atunci scade pretul dar sa stii ca 400 de euro nu e mult poate o sa gasesti ceva mai ieftin dar si materialul primit va fii pe masura... eu te sfatuiesc sa alegi calitatea...[-X

dya2009
18.09.2009, 15:45:44
Buna am si eu nevoie de ajutor nr de tel sau adresa de mail a unui fotograf si cameraman bun am nunta pe 02 octombrie 2010 la Regal Sun in Dr-Tr-Severin sunt noua pe aici sper sa ne ajutam reciproc cu sfaturi...

crystynabuna
19.09.2009, 07:30:03
Buna am si eu nevoie de ajutor nr de tel sau adresa de mail a unui fotograf si cameraman bun am nunta pe 02 octombrie 2010 la Regal Sun in Dr-Tr-Severin sunt noua pe aici sper sa ne ajutam reciproc cu sfaturi...

sal,o sa incerc eu sa iti fac rost de un nr de telde la un cameraman si fotograf,de la cei care o sa ii am si eu la nunta mea dar eu nu am nr ca mie mi-eu chemat matusa mea,e de la firma de pe aici de prin sev si cica sunt f buni,o sa incer sa iau nr de tel,iar luni cel tarziu o sa incer sa iti dau un mesaj privat cu nr lui...:)

lili1308
26.09.2009, 16:15:29
buna fetelor!
am si eu o intrebare,cu cat timp inainte de nunta se vorbeste cu fotograful si cameramanul?eu am nunta la anu in sept si nu stiu cand sa incep sa caut.

elenadaniela
02.10.2009, 12:20:55
Cu cameramanul si cu fotograful ar trebui vorbit cat mai devreme, cu cat vorbesti mai devreme, ai sanse mai mari sa gasesti profesionisti

tigrutza_mad
13.10.2009, 19:09:17
eu am luat un cameraman foarte bun
se numeste olly si ceea ce face este deosebit
este cam scump dar merita
cine cauta ceva deosebit pa pot lasa nr de tel pe pm

salut. as vrea si eu numarul de telefon al acestui Olly, daca se poate. Multumesc frumos.Id-ul meu de messenger este []. bye

minipuiu
28.10.2009, 09:17:57
fetelor,a mai lucrat cineva cu cristi bala din craiova?sau cu doamna anita de la minetti?

tigrutza_mad
06.11.2009, 22:02:08
sal,o sa incerc eu sa iti fac rost de un nr de telde la un cameraman si fotograf,de la cei care o sa ii am si eu la nunta mea dar eu nu am nr ca mie mi-eu chemat matusa mea,e de la firma de pe aici de prin sev si cica sunt f buni,o sa incer sa iau nr de tel,iar luni cel tarziu o sa incer sa iti dau un mesaj privat cu nr lui...:)

ciao..... si eu am nunta tot in severin , pe 31 iulie 2010. te rog da-mi si mie nr de telefon, daca se poate. nici noi nu am reusit sa gasim fotograf si cameraman pentru ca stam in timisoara si venim mai rar acasa. adresa mea de email este: ***.... multumesc si spor la pregatiri!;-)

BIA76
13.11.2009, 07:31:04
buna miresicilor.
un cameraman si un fotograf bun pe unde gasim prin severin ?
eu mai am destul pina la nunta dar incep sa imi fac griji

tigrutza_mad
27.11.2009, 20:44:55
salut minipuiu....eu la traian:)...ai facut rost de numarul de telefon? eu nu..:(. daca il ai trimite-mi si mie un mesaj cu el te rog. noi nu stam in severin,ci in timisoara si ne e foarte greu sa cautam pentru ca nu suntem acolo..ms. spor la pregatiri. pupici.

ina_bsg
01.12.2009, 22:25:02
salut. Si eu doresc cateva informatii despre acest fotograf olly....Multumesc anticipat

BIA76
02.12.2009, 12:40:20
un fotograf care sa faca ceva deosebit stiti cumva ?

ce stiti de acest domn olly , preturi si cum lucreaza. aveti ceva detalii si unde il pot gasi

lili1308
17.12.2009, 14:33:56
ceau..
Imi da-ti va rog si mie un nr de tel de la un cameraman bun. mss:*

BIA76
21.12.2009, 08:42:10
am gasit cameramanul in sfarsit
il cheama oli si mi-a aratat lucruri super faine
este un pic cam scump dar eu zic ca o sa merite sau macar stau linistita la nunta in privinta asta
daca vreti nr lui de tel, id meu este *** pe mess
mai am de rezolvat cu invitatiile si cu florile
vreau sugestii pentru o nunta frumoasa

lili1308
25.12.2009, 09:04:07
am gasit cameramanul in sfarsit
il cheama oli si mi-a aratat lucruri super faine
este un pic cam scump dar eu zic ca o sa merite sau macar stau linistita la nunta in privinta asta
daca vreti nr lui de tel, id meu este *** pe mess
mai am de rezolvat cu invitatiile si cu florile
vreau sugestii pentru o nunta frumoasa

Si eu tot pe OLi il am,am vb saptamana asta cu el,am vazut niste albume superbe.Tu ce pachet ai ales??

tigrutza_mad
25.12.2009, 18:10:48
intr-adevar olly e cel mai bun. eu am fost la vreo 5 fotografi, dar nu stiu.... nu aveau nimic care sa ma atraga, cu toate ca unii aveau materiale de caliate. olly iti ofera niste sedinte foto inedite, se bazeaza pe originalitate. totodata preturile sunt pe masura:P.
referitor la formatie noi i-am ales pe cei de la restaurantul Dunarea.
spor in continuare si sarbatori fericite.

minipuiu
11.02.2010, 08:35:32
am rezolvat si eu cu fotograful,care o sa se ocupe si de filmat.eram tare nelinistita,mai ales ca auzisem ca si insverin se practica tarife de la 1000 de euro in sus.

c_ramonik
17.05.2010, 21:27:17
si noi cautam un fotograf bun in severin.ce sugestii aveti?contacte?

aandra
18.05.2010, 10:50:32
buna fetelor, imi puteti trimite si mie pe pm, numarul de telefon al lui ollt?merci

LadyX
11.09.2010, 19:42:29
Buna fetelor!! Pana la urma cat cere Olly? eu am nr lui de tel.. dar parca m,a racaie sa il sun sa il intreb pretul.. :)) am inteles ca are mai multe pachete si fiecare cu pretul lui.. el si filmeaza sau doar pozeaza? pozele le prelucreaza apoi in photoshop? pe mn m-ar interesa maxim 150 de poze.. prefer calitatea si nu cantitatea. chiar mi-as dori cadre instantanee, pe care sa le admir cu placere apoi.. pls astept raspuns pe privat ceva, k nu pot trimite mesaj privat sunt prea noua.. vroiam sa va mai intreb de taxele acelea de cununie.. la biserica cat se da? si ce se plateste mai exact? eu as vrea sa facem cununia la maioreasa.. ori aici ori la grecescu.. mi se par cele mai frumoase.. pupicei si astept raspunsuri..:**:*:*:*:**: