PDA

Versiunea completa : Restaurante in Severin

ddaannaa
03.04.2007, 13:29:39
Ceao fetele, viitoare miresici!
Mari tu ai nunta in aceeasi zi cu mine..
Dar eu o am in Orsova..
Stati bine cu pregatirile?
La ce restaurant faceti?

ancavlc
03.04.2007, 20:31:51
Ceao fetele, viitoare miresici!
Mari tu ai nunta in aceeasi zi cu mine..
Dar eu o am in Orsova..
Stati bine cu pregatirile?
La ce restaurant faceti?
Eu stau foarte bine deocamdata. am dat avansul pt restaurant si la formatie. Fac nunta la "EL GRANDE OK" si formatia tot de acolo.:*:*

ddaannaa
04.04.2007, 13:44:36
Anca, tu faci in sala mare sau cea mica la grand?
Sa ai grija cu meniul..
Sa scoti ciupercile neaparat din meniu ca sunt foarte rele

ancavlc
05.04.2007, 09:33:46
Anca, tu faci in sala mare sau cea mica la grand?
Sa ai grija cu meniul..
Sa scoti ciupercile neaparat din meniu ca sunt foarte rele
eu fac in sala mare, iar cat despre mancare eu am mancat des acolo si nu am avut probleme. insa am sa tin minte ce mi-ai zis.:*

ginutza83
03.03.2008, 12:18:55
Buna dragi miresici,
Si eu am nunta in Severin pentru ca de acolo este viitorul meu sot. Din pacate eu nu prea cunosc orasul, cel putin nu restaurantele. Si asta este marea mea problema. Restaurantul de la Parc este ocupat in data stabilita si nu am prea vrea sa schimbam data.:( mai mult, vom avea cam 250 de persoane, cu toate ca noi ne chinuim sa scurtam lista si vreau si un restaurant frumos :(( Va rog daca aveti vreo sugestie, ajutooorrrr [-o< . Chiar nu stiu ce sa fac!

yannia
03.03.2008, 17:41:56
E deja ocupat restaurantul de la Hotel Parc pt 2009? Mai sunt destule restaurante dragute in care intra lejer 250 de persoane, dar asta depinde de ce va doriti voi.De exemplu London, El Grande OK, Roma (Decebal sus).

ginutza83
04.03.2008, 13:47:10
da, restaurantul de la hotel parc este deja ocupat (cel putin pe data de 25 iulie). :(( de grande ok nu stiu ce sa zic, am vazut ceva poze de acolo si nu mi-a prea placut. oricum in week-endul acesta mergem sa vedem restaurantele. sincer, am ceva emotii, nu stiu la ce sa ma astept. nu vrem un restaurant de lux sau chestii de genul asta, dar vrem ceva dragut, sa nu arate ca o sala imensa fara personalitate. nu stiu, poate sunt si eu prea pretentioasa. cineva mi-a recomandat si restaurantul petrom, care am auzit ca a fost renovat destul de recent (2-3 ani). oricum saptamana asta sper sa rezolvam cu restaurantul
mersi pentru raspuns;;)

ginutza83
10.03.2008, 13:23:28
am gasit!am gasit!<:-P la hotel Traian acum vor mai face un restaurant mai mare deasupra celui vechi. noi suntem primii care am vorbit. nu semnam contractul pana nu vedem totusi cum va arata, sa nu avem surprize. si ne-a facut si oferta pentru cazarea invitatilor din alte orase.
:*

yannia
10.03.2008, 17:34:30
Ma bucur ca ati rezolvat intr-un fel problema restaurantului. La Hanul Marinarului (langa Dunare) este destul de micut spatiul si este compartimentat.

ginutza83
12.03.2008, 08:22:21
acolo (la hanul marinarului) nici nu am mai mers, pentru ca am trecut pe langa el si ne-am dat seama ca e prea mic.va multumesc pentru sugestiile oferite. cand mergem sa semnam contractul (adica imediat dupa ce termina de renovat restaurantul) vom face poze si o sa va arat si voua.
inca odata, daca va intereseaza ceva in Timisoara, spuneti si cu ce pot va ajut. :*

crisu_24
12.03.2008, 17:02:07
Buna

Ginutza nu ne spui si noua ceva despre preturi (daca poti), ma gandesc ca fiind un restaurant nou are si preturi piperate !!!
Eu cand ti-am spus de hanul marinarului m-am referit mai mult la terasa (cred ca este mai mare decat restaurantul).
Fetelor este vreo cantina care are un aspect placut in Severin ? Credeti ca iesi mai avantajos daca faci nunta la o cantina? Voi v-ati gandit la varianta asta?

yannia
12.03.2008, 17:39:17
Singura cantina cu aspect placut din Severin este cea de la Domnul Tudor (liceul nr.1), care momentan este in renovare (s-au pus termopane, s-a zugravit). Dupa parerea mea nunta la cantina necesita mai mult timp cu pregatirile intrucat ai si grija meniului pe care vrei sa-l servesti.

ginutza83
14.03.2008, 10:47:34
buna fetelor,
scuze pt absenta :D . crisu, noi platim meniul intre 100-110 RON/ pers. (inca nu e stabilit pretul exact, asta cand vom semna contractul).mi se pare ok. si la cazare e oferta de 1000 RON(adica 10 mil vechi) pt 30 de persoane, ceea ce e super ok. si noi nici nu am prea avut de ales, ca avem destul de multi invitati si Londonul era mic, Parcul era ocupat la data stabilita (pe care nu am vrut sa o schimbam) si nu incapeau nici acolo toti in sala mare, la Grande OK cereau avans de 30 mil,8-} ceea ce mi se pare cam mult si nici nu era deschis cand am mers noi sa vedem sala. :-w
eu acum stau linistita cateva luni, ca de restul ne ocupam mai incolo.
apropo de cantine...cumnatul meu (fratele viitorului sotior) are nunta anul acesta la cantina de langa Decebal, nu stiu exact cum se numeste. cica e renovata de vreo 2-3 ani si arata foarte bine. cat despre organizarea nuntii la cantina...eu zic ca daca nu ai pe cineva de incredere la bucatarie si nu ai de unde sa duci materia prima, sa nu trebuiasca sa o cumperi de la noi, nu se merita. ei au ales varianta cu cantina pt ca nasul lor este bucatar sef si se va ocupa el de tot ce inseamna mancare si e mai sigur ca nu vor fi furati. altfel...eu una nu ma incumet. mi se pare mult mai ok la restaurant.
sper sa va ajute sfatul meu....va pup si >:D<

princess_d
14.08.2008, 14:07:10
Hei.. Mie imi place mult Orsova.. Sunt din Timisoara, am fost doar de cateva ori acolo, asa ca nu prea cunosc orasul. Stiti ceva restaurante pe malul Dunarii? Stiu ca este unul intr-un parc.. Cel mai mult mi-ar placea sa fac nunta pe un vapor, banuiesc ca e destul de scump.. Este vreun vapor in Mehedinti disponibil pt o nunta de 100 persoane? In constanta stiu ca e, dar e prea departe..

ginutza83
20.10.2008, 14:21:48
fetelor, incep sa am indoieli serioase legate de restaurant. l-am vazut pt prima oara acum o saptamana si nu mi-a placut. am incercat sa ma conving ca sunt eu prea pretentioasa si prea mofturoasa, dar mie tot nu-mi place.:-< sunt foarte trista. spuneti-mi va rog ce sa fac. noi am avea peste 200 de invitati si am fi dispusi sa cautam si pe langa severin, daca in oras nu gasim, dar nu stim unde altundeva am putea merge. puteti sa-mi sugerati o alternativa?

crisu_24
21.10.2008, 09:32:40
fetelor, incep sa am indoieli serioase legate de restaurant. l-am vazut pt prima oara acum o saptamana si nu mi-a placut. am incercat sa ma conving ca sunt eu prea pretentioasa si prea mofturoasa, dar mie tot nu-mi place.:-< sunt foarte trista. spuneti-mi va rog ce sa fac. noi am avea peste 200 de invitati si am fi dispusi sa cautam si pe langa severin, daca in oras nu gasim, dar nu stim unde altundeva am putea merge. puteti sa-mi sugerati o alternativa?

regal sun, e nou si foarte frumos.

ancavlc
21.10.2008, 10:36:02

Cambera, Grand Ok sau Rustic Ok de linga autogara au o capacitate de 200-300 locuri(e valabil pt grand ok si rustic in cazul in care vrei sa pui mese si pe terasa).

ginutza83
21.10.2008, 18:45:02
regal sun, e nou si foarte frumos.
poti sa-mi spui si pe unde este? s-ar putea sa venim la severin sapt asta si am vrea sa cautam variante. merci >:D<

am uitat sa spun ca vom avea in jur de 200 de invitati. acum ne chinuim sa mai taiem de pe lista in cazul in care nu gasim ceva suficient de mare.:(

crisu_24
22.10.2008, 13:23:54
poti sa-mi spui si pe unde este? s-ar putea sa venim la severin sapt asta si am vrea sa cautam variante. merci

regal sun este pe langa strada smardan (cea unde sunt magazinele cu rochii de mireasa) - este el padrino pe langa, pe partea dreapta iar regal sun se afla pe partea stanga. scuze ca nu pot sa-ti dau adresa exacta dar nici eu nu sunt din severin si habar nu am cum se numeste strada. pupi

am uitat sa spun ca vom avea in jur de 200 de invitati. acum ne chinuim sa mai taiem de pe lista in cazul in care nu gasim ceva suficient de mare.:(

la regal sun , sala de sus, intra 300 de persoane pentru ca este supraetajata sala. un loc fain ar fi si continental gura vaii ( poti face in aer liber pe malul dunarii aici unde este un peisaj superb ).

ginutza83
22.10.2008, 14:29:07
la regal sun , sala de sus, intra 300 de persoane pentru ca este supraetajata sala. un loc fain ar fi si continental gura vaii ( poti face in aer liber pe malul dunarii aici unde este un peisaj superb ).

merci mult de tot de ajutor! spune-mi te rog unde e regal sun. m-ai facut foarte curioasa! sper din tot sufletul sa putem veni in acest week-end la severin si as vrea sa mergem sa vedem si restaurantul asta. cam de cand e deschis? inca odata, mii de multumiri ^:)^ ^:)^ ^:)^

crisu_24
23.10.2008, 15:11:34
crisu, stii cumva daca e liber la restaurantul tau in data de 25 iulie? ca poate e destul de mare.^:)^

buna
restaurantul unde fac eu are o capacitate de 160 (am fost la o nunta acolo de 180 de pers. dar a fost inghesuiala), cred ca data pe care o vrei tu este libera pentru ca inca nu stie multa lume de acest restaurant ( oficial se va redeschide in noiembrie ) si nici nu place tuturor fiind rustic. sa ne dai de veste dupa ce ajungi prin severin , mult noroc , pupiii.

merci mult de tot de ajutor! spune-mi te rog unde e regal sun. m-ai facut foarte curioasa! sper din tot sufletul sa putem veni in acest week-end la severin si as vrea sa mergem sa vedem si restaurantul asta. cam de cand e deschis? inca odata, mii de multumiri ^:)^ ^:)^ ^:)^

la regal sun totul este nou, s-a deschis in luna august. pretul meniului este max 130 lei si min 110 lei. are si o terasa undeva in spate iar sala de sus are mese rotunde ( mie personal mi-a placut). este deja destul de solicitat din cate am observat eu , daca va place va doresc multa bafta sa fie data neocupata. pupiiii

ginutza83
04.11.2008, 14:30:37
fetelor, am schimbat orasul in care vom face nunta (dupa cum vedeti si la profil). am mutat-o in orasul meu natal, pentru ca nu am gasit alt restaurant cu capacitate destul de mare in severin care sa ne mai si placa. am fost la regal sun si ne-a placut foarte mult, chiar ni s-a parut superb, dar, din pacate, nu mai este liber decat duminica, ceea ce pt noi nu era ok. daca sunteti in cautare, s-a mai deschis un restaurant, se numeste persia si este la principala, catre gura vaii, imediat dupa benzinaria petrom (cred). nu stiu exact cum sa explic :-" si acolo este aranjat foarte dragut, dar intra inghesuiti 190 de oameni si nu mai prea este spatiu de dans. asta e decorat in stil oriental.
asta nu inseamna ca nu voi mai intra pe acest subiect sa mai vb asa, ca intre fete.;;)
va poop si spor la pregatiri!

mandolina
03.02.2009, 18:22:53
fetelor a facut cineva nunta afara la rustic ok?...cum ati amenajat pe acolo? ca noi acolo o sa facem si totul e asa cu mult lemn...nu stiu ce culori sa folosesc....o:-)

ancavlc
04.02.2009, 08:17:46
fetelor a facut cineva nunta afara la rustic ok?...cum ati amenajat pe acolo? ca noi acolo o sa facem si totul e asa cu mult lemn...nu stiu ce culori sa folosesc....o:-)
eu am facut in sala mica si de dansat s-a facut afara.
Toata lumea lumea a fost incantata de terasa, insa ca sa faci nunta exclusiv pe terasa nu stiu daca va fi confortabil pt invitati sa sta 8-10 ore pe acele bancute de lemn.
Cel putin asa mi s-a spus de cineva care a fost la o nunta acolo si zicea ca nu mai stia cum sa mai stea pe bancuta.
Oricum nu inteleg de ce nu faceti in sala mica cu posibilitatea de a iesi sa jucati in terasa, pt ca oricum terasa va fi goala.
Ca si culoare eu nu cred ca este vreo restrictie doar pt ca este mult lemn, ce iti place tie este ok.

angik
10.02.2009, 13:10:35
poate sa-mi zică si mie cineva daca este adevărat ca la restaurant la grand o.k. sala mare solu este destul de alunecos. eu am nunta acolo si acum am auzit de la cineva de aceasta problema si nu stiu ca sa fac...va rog sa-mi ziceti daca stiti daca este adevarat sau nu ...sper sa nu fie adevarat ca inebunesc#-o#:-S

ancavlc
10.02.2009, 19:24:20
poate sa-mi zică si mie cineva daca este adevărat ca la restaurant la grand o.k. sala mare solu este destul de alunecos. eu am nunta acolo si acum am auzit de la cineva de aceasta problema si nu stiu ca sa fac...va rog sa-mi ziceti daca stiti daca este adevarat sau nu ...sper sa nu fie adevarat ca inebunesc#-o#:-S
eu am fost la multe nunti acolo si nu am avut niciodata probleme cu pardoseala.

mandolina
16.02.2009, 23:00:02
si eu multumesc ancavlc....:">

cat despre bancutele acelea... noi avem de gand sa inchiriem si mese rotunde si scaune...ca nu mi se pare deloc elegant sa las bancutele acele... intradevar ar fi mult mai ok sa facem numai inauntru, dar din pacate nu ne intra toti invitati... si astfel vor fii si pe terasa si in sala.... mie mi se pare ca nu e placut sa ii separ ...dar nu am gasit in alta parte ..desi am cautat cu un an inainte...:( .. un alt local cu o capacitate de 300-350 pers... doar sala mare de la grand si era ocupata...

cum a fost la tine... a fost placut sa se danseze afana nu? ma gandesc ca in plina vara nu o sa se puna ploaia si aerul daca bate va fii binevenit;))

ancavlc
17.02.2009, 10:32:45
si eu multumesc ancavlc....:">

cat despre bancutele acelea... noi avem de gand sa inchiriem si mese rotunde si scaune...ca nu mi se pare deloc elegant sa las bancutele acele... intradevar ar fi mult mai ok sa facem numai inauntru, dar din pacate nu ne intra toti invitati... si astfel vor fii si pe terasa si in sala.... mie mi se pare ca nu e placut sa ii separ ...dar nu am gasit in alta parte ..desi am cautat cu un an inainte...:( .. un alt local cu o capacitate de 300-350 pers... doar sala mare de la grand si era ocupata...

cum a fost la tine... a fost placut sa se danseze afana nu? ma gandesc ca in plina vara nu o sa se puna ploaia si aerul daca bate va fii binevenit;))
A fost foarte bine, lumea a apreciat ca a putut iesi la aer.
Eu nu am avut decat 150 de pers si a fost numai bine. La 300 de pers e de inteles ca trebuie sa pui si in terasa. E buna ideea cu mesele si scaunele inchiriate, daca poti sa o pui in aplicare.

lili1308
06.03.2009, 16:41:28
ceau felelor,de restaurantul de la padure nu stiti nimik??eu acolo am nunta

dana2882
23.03.2009, 19:50:15
Am fost vara trecuta la o nunta in Rustic.Decoratiunile au fost groaznice,niste esarfe din satin spanzurate de bancute si niste aranjamente minuscule formate dintr-o gerbera si verdeata pe mese.
Cremul se potriveste foarte bine cu lemnul dar nu material lucios,eventual tul,pe mese ar merge aranjamente din flori de camp,spice de grau,floarea soarelui in vase de ceramica pictata.

angel_p
27.06.2009, 20:24:04

poti sa imi zici ce nu ti-a placut???

loreloredana
05.11.2009, 12:40:22
Salutare fetelor!Am si eu o intrebare: cine ar putea sa-mi ofere cateva detalii depre Continental (fostul Parc)? Acolo o sa am nunta la anul,dar din pacate nu stiu cum arata.:-SS

loreloredana
06.11.2009, 15:45:46
ceau felelor,de restaurantul de la padure nu stiti nimik??eu acolo am nunta

Am fost recent la o nunta la acel restaurant, a fost suuuuper<:-P. Pentru 80-100(maxim) de persoane eu zic ca e spatiu suficient, pentru mai multe, NU. Depinde deci foarte mult de numarul persoanelor pe care le vei avea la nunta ta.

geori
06.12.2009, 23:14:19
buna,miresici ,am si eu nunta in aug la krle ce puteti sa-mi spuneti despre restaurant si meniu?

andreeatrusca
12.12.2009, 16:49:45
salut!
am si eu nunta in 8 mai la grand ok sala mare.
vreau sa intreb daca si-a mai facut cineva nunta acolo?
am inteles ca ar exista un comision pe care ti l-ar cere la sfarsitul nuntii aprox 10% din val totala a meniului nu stiu pt ce sau ce reprezinta si as vrea sa stiu pt ca pana acum asta nu am discutat-o cu ei.
am mai inteles ca mai ar lua ceva bani si pt depozitarea vinului , pt sparturi, pt ospatari adica ei iti ofera doar sala si tu platesti aproape tot(poate mai vii si cu bani de acasa).
Nunta mea e ceva cam mare 400 de pers si la alt restaurant nu am unde si am fost nevoita la asta.
in rest mi-am stabilit tot formatia tot cea de la grand mi-au luat 2000E, aranjamentul mi-l face o doamna marcoci preturi foarte bune cameraman am doar ca nu stiu cu sala.
astept sa imi scrie si mie cineva.
multumesc!

BIA76
21.12.2009, 08:14:04
am auzit si eu cu treaba asta cu banii pentru vesela si pentru pahare sparte. Normal ar trebui in banii meniurilor sa includa pina si sapunul la toaleta.

CONT-INCHIS-042
28.12.2009, 19:07:14
fetele... dar puteti sa ne ziceti si niste preturi??:D meniul traditional cat costa..( aperitiv, gustare calda, sarmale, friptura) :D:DD puup

corinutza_mica
28.12.2009, 22:23:36
fetele... dar puteti sa ne ziceti si niste preturi??:D meniul traditional cat costa..( aperitiv, gustare calda, sarmale, friptura) :D:DD puup

pai nu prea poti sa compari meniurile de la un restaurant la altul...k difera destul de mult
eu, de exemplu, nu am avut chiar un meniu tradiitional, si nici nu era trecut printre meniurile oferite de ei, si a fost mai scump

geori
28.12.2009, 22:46:33
pai...am fost la vreo 5-6restaurante si pretul oscileaza intre 120-140...astea erau preturile in august cand am fost eu.

de ex eu am nunta la karle si am stabilit meniul la 120.:* Ceea ce m-ar interesa ar fi cat de buna este mancarea.am auzit pe cineva ca gatesc cam condimentat<:-P

CONT-INCHIS-042
29.12.2009, 08:55:24
pai...am fost la vreo 5-6restaurante si pretul oscileaza intre 120-140...astea erau preturile in august cand am fost eu.

de ex eu am nunta la karle si am stabilit meniul la 120.:* Ceea ce m-ar interesa ar fi cat de buna este mancarea.am auzit pe cineva ca gatesc cam condimentat<:-P

daa eu am gastrita.. am plecat cocosata de acolo.. :)) ma ustura stomacul f rau.. pun aia piper cu kila.. sau chilli? >:/ .. oricum.. le furi piperul cand gatesc pt nunta taa.. :)) :-"

ina_radutu
17.03.2010, 22:16:22
Sunt cam foarte noua pe aici asa ca in primul rand Buna!!! am nunta in sepembrie la restaurantul Parc,sau fostul Parc,are cineva informatii din interior,daca ati avut acolo nunta,macar mers la alta nunta,orice?Eu nu mai stau in Severin si ce stiu despre el e ce tin minte din liceu........

corinutza_mica
19.03.2010, 18:17:00
Sunt cam foarte noua pe aici asa ca in primul rand Buna!!! am nunta in sepembrie la restaurantul Parc,sau fostul Parc,are cineva informatii din interior,daca ati avut acolo nunta,macar mers la alta nunta,orice?Eu nu mai stau in Severin si ce stiu despre el e ce tin minte din liceu........

buna. cred ca parerile is cam impartite in legatura cu restaurantul parc...eu am fost la vreo doua nunti la parc: la una mi_a placut tot ceea ce pp o nunta...la a doua, nu mi_a placut absolut nimic.

ina_radutu
06.04.2010, 13:19:55
multumesc mult! m-am pierdut prin sait si uitasem unde exact am pus intrebarea. Acum nu stiu sper sa ajung in bunatatea mai buna=)) Urmeaza sa vin acasa sa impart din invitatii cand sunt gata si mai trec si eu odata la ei sa le pun foarte multe intrebari:D

aandra
07.04.2010, 21:34:53
buna fetelor.m-ati putea va rog ajuta cu cateva informatii despre london?eu as avea cam 200 de persoane, cei de acolo mi-au spus ca restaurantul are capacitatea de 220(mie nu mi s-a parut)a facut cineva nunta acolo?:D

corinutza_mica
07.04.2010, 21:39:59
buna fetelor.m-ati putea va rog ajuta cu cateva informatii despre london?eu as avea cam 200 de persoane, cei de acolo mi-au spus ca restaurantul are capacitatea de 220(mie nu mi s-a parut)a facut cineva nunta acolo?:D

buna. au loc lejer 200 persoane, stai linistita. si ramane o gramada de loc si pentru joc. eu am fost la vreo 2 nunti acolo, si imi place super mult restaurantul. e super elegant

aandra
09.04.2010, 13:29:26
buna corina, vroiam sa te intreb de london: doar in sal mare intra 200 nu?sper sa nu te zapacesc cu intrebari, am vazut sala , dar nu mi dau seama cum ar veni amenajata cu 20 de mese. pup:*

corinutza_mica
09.04.2010, 17:22:11
buna corina, vroiam sa te intreb de london: doar in sal mare intra 200 nu?sper sa nu te zapacesc cu intrebari, am vazut sala , dar nu mi dau seama cum ar veni amenajata cu 20 de mese. pup:*

buna. stai lini, k nu ma zapacesti.
doar ca sincer nu stiu cum aranjeaza mesele cei de la london. din cate retin de la nunta la care am fost erau cam 6 sau 7 mese puse exact cum urci pe scari, in partea dreapta. apoi erau de la scari in fata pe 2 randuri, si masa mirilor a fost in capat de tot, in partea dreapta cum te uiti pe geam:-p
nu stiu daca intelegi...dar parca asa erau
am pus si doua poze: una cu sala si alta cu aperitivul de la acea nunta

allyssyya
22.05.2010, 17:35:45
Buna fetelor!sunt noua pe aici..tot citesc pe aici pe forum de ceva timp...imi plac subiectele de discutii...cel mai mult ma intereseaza decorul salii...cred ca are un rol foarte important..eu una sunt innebunita dupa decoratiuni...vreau sa am cea mai frumoasa nunta..am mers cred ca la toate firmele de decor din severin..si m-am oprit la una..e foarte de treaba doamna de acolo..eu mi am ales deja culoarea..o sa fie lila..cred ca e culoare de sezon si mie una imi place foarte mult..aranjamentele le am din orhidee lila cu alb si margarete..o sa fie superb..nu stiu daca sa imi iau si covor rosu cu stalipsorii aceia..da cred ca dau foarte bine..o sa am o gramada de lumanari pe masa si in suportii aceia de flori..iar scarile o sa fie decorate in alb si cu lumanarele de sus pana jos..sincer credeam ca o sa ma coste o caruta de bani tot ce vroiam eu..dar nu m-a ajuns foarte scump..firma care o sa imi decoreze mi-a oferit o gramda de bonusuri si mi-a si redus din tarife..sincer v-o recomand din toata inima...eu de acolo mi-am luat absolut tot ce aveam nevoie..de la invitatii,lumanari,buchet...etc..absolut tot ce vroiam..dupa atatea cautari am gasit acolo absolut tot..firma se afla pe smirdan colt cu progresu...lg ea este si un magazin de rochii de mireasa...poate va alegeti si rochita totodata...sper sa vorbiti si cu mine sa imi mai dati idei!!va pup pe toate

aandra
22.05.2010, 22:02:53
buna alyssya, imi spui te rog cum se numeste firma?m-ar interesa tare mult, si eu tot cu lila as vrea sa am restaurantul.cat ti a luat pt tot?

allyssyya
23.05.2010, 12:57:55
Buna! Eu o am facut contractul pe 200 de persoane..si mi-a luat 25 de mil pe tot decorul complet : huse si esarfe la scaune, 20 de aranjamente din orhidee si margareta pe suport de fier forjat, arcada la intrare din flori, masa de smapanie decorata, masa noastra a mirilor decorata + drapaj din materiale in spate+ 3 aranjamente mari pt masa, decor de scari cu lumanari, materiale pe stalpi...sincer nici nu mai stiu tot..pentru ca mi-a oferit multe gratuite...asta cred ca e unul din pachetele scumpe..dar sunt acolo o gramada de variante..si depinde in functie de ce iti doresti u...de exemplu mai era un pachet ieftin tot de 200 de persoane cu 10 mil si ceva parca..deci trebuie sa te duci u acolo si sa vorbesti...negociezi ca e foarte de treaba doamna de acolo si intelegatoare..firma se numeste M.C Mariage este pe smirdan colt cu progresul..am si cartea de vizita daca vrei iti las si nr de tel..are si blog firma ca eu l-am gasit *** te puuuup.

loreloredana
07.06.2010, 05:33:54
multumesc mult! m-am pierdut prin sait si uitasem unde exact am pus intrebarea. Acum nu stiu sper sa ajung in bunatatea mai buna=)) Urmeaza sa vin acasa sa impart din invitatii cand sunt gata si mai trec si eu odata la ei sa le pun foarte multe intrebari:D

Buna Ina, si eu voi avea nunta tot la Parc (in 2 octombrie). De restaurant nu-ti pot spune mare lucru pentru ca si eu doar o data l-am vazut :D(nici eu nu mai locuiesc in Severin). stiu dca e destul de incapator,iar marele avantaj,dak prinzi vreme frumoasa, este terasa, privelistea si pozitionarea. Astept mai multe detalii legate de nunta ta (firma de aranjamente, fotograf) si...o nunta ca in povesti si o viata asemenea:*

aandra
07.06.2010, 22:11:17
buna fetelor, intr-adevar restaurantul este incapator-200 de pers,am fost si eu sa-l vad in primavara.culoare e bleo inauntru, chiar am vazut pe un site un aranjament tare frumos la sala, si cu niste lumanarele dragute pe scari

ina_radutu
08.06.2010, 13:07:22
Stiu ca e in mare parte bleo dar nu sunt o mare fana a culorii,eu tind spre o nunta alb negru pe cat posibil...asa ca renunt la perdelele lor bleo.Si tavanul sper sa gasesc la o firma sa imi inchirieze multe perdele de lumini si sa arate cam asa.Are cineva idee unde as putea sa le gasesc in severin si ceva preturi?

ina_radutu
08.06.2010, 13:08:00
Stiu ca sala este mai scunda decat aceasta dar o sa am mai putine fasii de material si sper sa fie ok:)>-

corinutza_mica
08.06.2010, 16:17:01
Stiu ca sala este mai scunda decat aceasta dar o sa am mai putine fasii de material si sper sa fie ok:)>-

danart face asa ceva. dar sa te duci in sala sa vezi daca ai de ce sa prinzi fasiile

ina_radutu
08.06.2010, 19:26:16
danart face asa ceva. dar sa te duci in sala sa vezi daca ai de ce sa prinzi fasiile
:x Multumesc!!!E singurul meu moft la care ma chinui sa nu renunt,au ceva de care poate fi prinse fasiile,sunt niste "cutii" de lemn care coboara din tavan,o sa ii chem pe cei de la firma sa isi dea cu parerea si sa ma sfatuiasca ei.Cam asa a inceput si obsesia cu fasiile,vroiam o metoda sa acopar chestiile alea de lemn

ina_radutu
09.06.2010, 23:07:44
Mai vroiam sa te rog ceva,acum ceva timp mi-ai zis sa am grija ca se fura mult la Parc,la inceput nu am dat prea multa atentie dar azi am citit pe sait problemele cu furtul de bauturi si mancare de catre chelneri,la asta te refereai?adica inafara de asta ce se poate fura?

aandra
10.06.2010, 00:19:52
Stiu ca e in mare parte bleo dar nu sunt o mare fana a culorii,eu tind spre o nunta alb negru pe cat posibil...asa ca renunt la perdelele lor bleo.Si tavanul sper sa gasesc la o firma sa imi inchirieze multe perdele de lumini si sa arate cam asa.Are cineva idee unde as putea sa le gasesc in severin si ceva preturi?

eu fac la belvedere si al meu tot bleo e:(dar nici eu nu vreau sa aleg albastrul la aranjamente:P

aandra
10.06.2010, 00:32:18
ina ti am atasat cateva poze sa ti faci idee cum ar veni cu fasii, bine asta se mai discuta cu firma, pe p.m ai si firma de unde am loat imaginile

ina_radutu
10.06.2010, 00:48:26
Exact firma care a amenajat la parc avea saitul blocat!=)) cred ca ma lasa sa inlocuies perdelele sau sa le dau jos pur si simplu daca amenajez si terasa cu niste lumini frumoase o sa arate chiar bine,nu sunt foarte mare fan al felului in care au aranjat cei dinainte tavanul dar e bine ca acum stiu ca se poate:-p

corinutza_mica
10.06.2010, 17:40:19
Mai vroiam sa te rog ceva,acum ceva timp mi-ai zis sa am grija ca se fura mult la Parc,la inceput nu am dat prea multa atentie dar azi am citit pe sait problemele cu furtul de bauturi si mancare de catre chelneri,la asta te refereai?adica inafara de asta ce se poate fura?

la furat din mancare si bautura ma refeream si eu. si sincer mi se pare destul de grav.
si nu mai zic ca la o nunta toata mancarea era rece. sau au impartit bucatile de peste, cu toate ca cei care le adusesera le adusesera bine, si chiar in plus
deci fi atenta
si apropo, acum tavanul la parc s_a schimbat
pozele atasate de miresica dinainte is facute la o nunta inainte de modificari
pozele sunt de la doua nunti de anul trecut, una e sigur de pe 04 septembrie 2009, mai exact prima poza. nu cred ca mai sunt montate chestiile din lemn
mergi si te uita

ina_radutu
10.06.2010, 18:35:02
Sunt de acord cu tine si mie mi se pare grava partea cu furatul din mancare si bautura,cu atat mai mult cu cat oricum este impamatenit bacsisul obligatoriu de 10 la suta din meniuri,si oricum le mai si lasi tu ceva....o sa incerc ca fiu mai atenta la ei.Ajung si eu maine noapte pentru o zi si sper sa mai dau o fuga pana la ei sa fac niste poze la sala sa ma orientez mai bine.Restaurantul asta are noroc cu amplasamentul ca aspectul este destul de invechit,da il facem noi frumos!Am intrebat de furat ptr ca mai auzisem de cutii de cadouri care au disparut sau plicuri,dar vad ca nu e atat de grav la noi;-)

aandra
10.06.2010, 18:59:15
ina eu zic sa faci un pic instructie cu ei inainte, si eu am fost la o nunta la continental la gura vaii si "am murit"de foame toata seara::(eu la belvedere am dat 7milioane pt sala pe care nu ii mai primesc, in rest nu mi mai ia avans sau altceva, doar platesc meniurile la final. trebuie sa platesc si chelnerii, dar jumatate din suma o suporta patronul, jumatate eu (cred ca 500mii de chelner voi da)ne am inteles foarte bine cu patronul, e un om cu care poti vorbi, in plus toata seara nuntii va fi acolo sa se asigure ca totul va fi bine.

lili1308
10.06.2010, 20:40:55
ceau fetele.. de Decebal ce stiti,cum e mancarea acolo??

aandra
10.06.2010, 21:08:51

lili au fost parintii mei anul trecut la o nunta si au fost foarte incantati

corinutza_mica
10.06.2010, 21:22:34

la decebal e super buna mancarea

ina_radutu
15.06.2010, 00:48:19
Am fost acasa si am mai taiat cateva lucruri de pe lista.Am fost la MaDamme si am facut programare ptr tot, am fost si i-am auzit insfarsit si eu pe cei de la Karle=)) sa stiu ce am "cumparat" deja.SI am vazut iar retaurantul,arata mai bine asa tavanul,dar pereti.....Au zis ca ne lasa sa prindem perdelele de lumina de tavan in functie de sistemul de prindere pe care il gasim.Si altceva ce vroiam sa stiu,au zis ca ptr invitati e mai ieftin sa inchiriez pe net camerele si a noastra o vom primii la oferta,orice inseamna asta,sala era in curs de aenajare ptr o nunta de 220 de pers si arata cam aglomerata,asa ca ai mei 170 de oamenii ar trebui sa se simta bine.CAm atat,a fost prea cald sa am chef de alergat....ca mai aveam cateva de facut pe lista:-L

loreloredana
20.06.2010, 01:48:17
Am fost acasa si am mai taiat cateva lucruri de pe lista.Am fost la MaDamme si am facut programare ptr tot, am fost si i-am auzit insfarsit si eu pe cei de la Karle=)) sa stiu ce am "cumparat" deja.SI am vazut iar retaurantul,arata mai bine asa tavanul,dar pereti.....Au zis ca ne lasa sa prindem perdelele de lumina de tavan in functie de sistemul de prindere pe care il gasim.Si altceva ce vroiam sa stiu,au zis ca ptr invitati e mai ieftin sa inchiriez pe net camerele si a noastra o vom primii la oferta,orice inseamna asta,sala era in curs de aenajare ptr o nunta de 220 de pers si arata cam aglomerata,asa ca ai mei 170 de oamenii ar trebui sa se simta bine.CAm atat,a fost prea cald sa am chef de alergat....ca mai aveam cateva de facut pe lista:-L

Buna Ina, nunta o voi avea si eu tot la Parc (in octombrie) si am aflat ca fac o reducere undeva in jurul sumei de 80 ron pe camera, iar mirilor le este oferita drept cadou din partea lor. Intereseaza-te si tu sa vezi daca este asa.;-) Si o rugaminte, zi-mi te rog daca stii firme de deco in Severin ca eu sunt intr0un mare impas :( Multam fain, spor la pregatiri si sper ca am putut sa-ti fiu de folos :*

ina_radutu
20.06.2010, 12:58:00
Buna Ina, nunta o voi avea si eu tot la Parc (in octombrie) si am aflat ca fac o reducere undeva in jurul sumei de 80 ron pe camera, iar mirilor le este oferita drept cadou din partea lor. Intereseaza-te si tu sa vezi daca este asa.;-) Si o rugaminte, zi-mi te rog daca stii firme de deco in Severin ca eu sunt intr0un mare impas :( Multam fain, spor la pregatiri si sper ca am putut sa-ti fiu de folos :*
Asta chiar e o veste foarte buna!MAi ales ca numarul camerelor necesare creste vertiginos(am ajuns la 16 camere,inafara de a noastra) Pai agentii teoretic stiu,prietena tatalui meu are agentie de decoratiuni,dar habar nu am cum se numeste:( este singura agentie din severin care are focuri de artificii ptr exterior(fara intermediar) Poate stiu celelalte fete despre cine este vorba ca eu habar nu am.Te pot ajuta pe 17 iulie cand termin sesiunea,pana atunci nu prea am timp de nimic.Dar cum plec din bucuresti cum ma pun pe treaba.Mersi mult de informatie,chiar e o veste buna:*

ina_radutu
20.07.2010, 09:28:27
Am ajuns si eu acasa,nu prea m-am ocupat de nimic pentru nunta mea dar am reusit deja sa meg sambata asta la o nunta la Parc,asa ca am cercetat indeaproape locul faptei(arata mult mai bine decat imi aminteam localul) si am mai si vazut in ce consta o nunta,si am deja si prima problema 95/100 muzica populara,cam crunt pentru mine,pentru ca chiar nu imi place, trebuie sa tratez la sange cu formatia mea, decand am fost la nunta toti prieteni s-au decis sa ne ajute si sa ne faca un playlist destul de consistent si pe gustul nostru.................oricum nunta a fost chiar draguta si retaurantul la fel(decoratiuni frumoase,lumini si toate cele),saptamana asta sper sa fac si ceva treaba si sa mai tai cate ceva de pe lista

CONT-INCHIS-042
26.08.2010, 08:00:32
hei fetele. in sfarsit am stabilit si noi data nuntii cu exactitate.. doar speram sa gasim restauratul liber pe data aceea. ce spuneti de cambera de la intrare in simian? mie mi se pare destul de elegant. imi place culoarea de interior si am fost la 2 nunti acolo si mancarea e buna. dar stie cineva cam cat costa meniurile? aaa si mai am o problema. eu vreau sa ii chem sa imi cante pe select D si costel hornoiu. are cineva un nr de telefon? nush cum sa dau de ei.. :( pls help!! puipici si astept raspuns :*:*:*:*

ina_radutu
31.08.2010, 20:06:35
Ok revin si eu :-s,am avut doua zile de alergatura si nervi intinsi la maxim,hotelul nostru de cacat isi bate lejer joc de oamnei!!!!!!!!Am aflat si nu de la ei de la tipa de la decoratiuni,ca idioti au suprapus sambata doua evenimente,asa ca eu brusc nu mai am camere de inchiriat sau camera gratis din partea hotelului,nu mai am voie sa aduc mesele rotunde ptr care platisem oate aranjamentele la decoratiuni si firma de decoratiuni nu are la dispozitie decat rei ore sa aranjeze tot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Perfect si noi aflam asta de la decoratiuni cu toate ca cu doua ore ianinte am fost la ei sa stabilim menul si ne-au confirmat si atunci ca totul este ok cu mesele rotunde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asa azi dupa o zi de stress in care nu am gasit pe nimeni la hotel am reusit sa vorbim cu ei,avem voie sa aducem mese rotunde daca asiguram fete de masa si pentru cina,micl dejun si pranzul celulilalt eveniment!!!!!!AAAAAAAA si celalat eveniment este un congres poitic PDL!!!!!!!!!!!!!!!!!! ok oricum asta insemna 700 lei in plus,ora ptr decoratiuni ramane aceasi,habar nu am cum se descurca saracii si camerele noastre ne zic daca ni le dau sau nu cu doua zile inainte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si cam asa cu mine si mai am o saptamana jumate,deci perfect!!!Deh asa sunt oamenii pupincuristi!!! incerc sa stau calma dar simt decat oboseala sper sa imi revin ca mai am destul de facut >:P

loreloredana
01.09.2010, 14:54:39
Buna fetelor, este cineva care imi poate spune daca cei de la Continental (fostul Parc) au si mese rotunde?

ina_radutu
01.09.2010, 20:46:29
Buna fetelor, este cineva care imi poate spune daca cei de la Continental (fostul Parc) au si mese rotunde?

Eu am nunta la ei si o sa am mese rotunde,acum depide sunt tot mesele lor care le folosesc la nuntile in cort daca nunta ta nu se suprapune cu nuntile de la cort ei teoretic sunt deacord sa le foloseasca doar ca platesti trensportul 100 lei,cel putin la mine asa e,de asta nu se ocupa hotelul ci firma de decoratiuni

loreloredana
01.09.2010, 21:16:09
Eu am nunta la ei si o sa am mese rotunde,acum depide sunt tot mesele lor care le folosesc la nuntile in cort daca nunta ta nu se suprapune cu nuntile de la cort ei teoretic sunt deacord sa le foloseasca doar ca platesti trensportul 100 lei,cel putin la mine asa e,de asta nu se ocupa hotelul ci firma de decoratiuni

Buna Ina, multam de informatie. Mai am o intrebare, pt ei conteaza care este firma de decoratiuni contractata (cu alte cuvinte, iti ofera mesele rotunde doar dak lucrezi cu firma de deco a hotelului)?

ina_radutu
02.09.2010, 10:22:54
Buna Ina, multam de informatie. Mai am o intrebare, pt ei conteaza care este firma de decoratiuni contractata (cu alte cuvinte, iti ofera mesele rotunde doar dak lucrezi cu firma de deco a hotelului)?

Asta nu stiu,ei iti recomanda la inceput cateva firme cu care lucreaza ei de obicei dar nu te obliga sa lucrezi cu ele,cred ca daca nu lucrezi cu o firma recomandata de ei trebuie sa vorbesti din timp cu ei si sa vezi daca sunt deacord sau nu.Si inca ceva ar fi util canunta sa nu fie in sezonul rece ptr ca mesele dreptunghiulare ei le scot pe terasa

mayra_tim
19.01.2011, 16:40:40
ceau fetele,
sunt si eu o viitoare miresica si am citit tot ce s-a postat pana acum, dar am vazut ca f putin s-a vb despre london, noi acolo o sa avem nunta, l-am vazut doar o data... cum este mancarea acolo sau ce detalii puteti sa imi dati? oricare ar fi ele, pro sau contra.... Multumesc

aandra
23.01.2011, 15:57:22
ceau fetele,
sunt si eu o viitoare miresica si am citit tot ce s-a postat pana acum, dar am vazut ca f putin s-a vb despre london, noi acolo o sa avem nunta, l-am vazut doar o data... cum este mancarea acolo sau ce detalii puteti sa imi dati? oricare ar fi ele, pro sau contra.... Multumesc

acolo am vrut sa facem noi, dar avem cam 200-240 pers si nu era loc;))am fost de 10 ori cred:)))cei de acolo ziceau ca intra, noroc ca am mers intr o sambata cand era amenajat,intra cam 170 maxim.....dar mai intra 50 si jos(insa ar fi cam izolati)meniul este cam 140roni,au si fete de masa+scaune verde, maro si inca o culoare parca....asta daca vrei sa nu le mai iei de la o agentie.

monelu
22.02.2011, 20:33:36
Buna fetelor!!! Ce parere aveti de restaurantul Cambera? Ati fost la vreo nunta acolo?

aandra
22.02.2011, 20:39:08
Buna fetelor!!! Ce parere aveti de restaurantul Cambera? Ati fost la vreo nunta acolo?eu n am fost, dar imi place restaurantul

corinutza_mica
22.02.2011, 20:41:03
Buna fetelor!!! Ce parere aveti de restaurantul Cambera? Ati fost la vreo nunta acolo?

eu am fost la un botez, si a fost ok. si anul asta merg la o nunta

ancavlc
23.02.2011, 13:23:37
Eu am fost la 2 nunti si mi-a placut restaurantul si mancarea.=P~

antonya24
12.03.2011, 20:13:31
buna fetelor eu sunt noua ce restaurant recomandati la 100-120 de persoane ,stiti daca cojocaru canta toata noaptea?si cam cat ar lua ?va pop

onutzatesea
12.03.2011, 21:08:30
buna fetelor eu sunt noua ce restaurant recomandati la 100-120 de persoane ,stiti daca cojocaru canta toata noaptea?si cam cat ar lua ?va pop
un restaurant foarte fain este restaurant carol pe langa hotel parc soramea lucreaza acolo, restaurant london, grand ok iar cojocaru ia peste 2500 euro ia 2009 ia luat la soramea la nunta 2400 parca nu mai stiu sigur

onutzatesea
12.03.2011, 21:11:22
ceau fetele,
eu am fost la o nunta acolo iar mancarea a lasat de dorit, poate s-au mai schimbat k eu am fost acum un an si ceva

aandra
12.03.2011, 23:15:51

eu stiu ca ,cojocaru ia cam 2500 de euro.....ca restaurant de 100-120de persoane din cele vazute de mine iti recomand:ok de pe bulevard,regal sun -sala mica,persia,restaurant Boulevard,caprice,topaz,london, grand ok (sala mica...amenajata rustic), scrumbia(spre simian)
sala mare de la grand are capacitate de 300-400pers, belvedere-350 persoane, continental(gura vaii)-200 pers, palace tot cam 200, hotel traian cam 300, decebal(restaurant roma)tot in jur de 350.......eu zic totusi sa mergi sa vezi, cambera- peste 200 pers

antonya24
13.03.2011, 09:58:39
nu sunt in severin acum, viitorul sot a fost pe la Dunarea si la Ok mi-a aratat ceva poze de acolo ,a facut careva din voi nunta la Dunarea? sau ati fost la nunta acolo?eu as vrea decor mov cu alb dar acolo nu prea s e potriveste la Ok ii rustic si la Duanrea au chestiile alea pe pereti din cate am vazut eu din poze, si m-am gandit la posibilitatea sa fac decor cu floarea soarelui spice de grau dar aveam nunta in iunie si nush dak o sa gasesc:(abia astept sa ajung in tara sa ma duc sa vad :).am vazut ceva poze de la Belvedere cu decor mov acolo e mare sala? de cate persoane este ?am fost la o nunta acolo acum 2 ani dar nu mai stiu cate persoane au fost:( va pop :* si ms pt raspunsuri

aandra
14.03.2011, 18:27:57
nu sunt in severin acum, viitorul sot a fost pe la Dunarea si la Ok mi-a aratat ceva poze de acolo ,a facut careva din voi nunta la Dunarea? sau ati fost la nunta acolo?eu as vrea decor mov cu alb dar acolo nu prea s e potriveste la Ok ii rustic si la Duanrea au chestiile alea pe pereti din cate am vazut eu din poze, si m-am gandit la posibilitatea sa fac decor cu floarea soarelui spice de grau dar aveam nunta in iunie si nush dak o sa gasesc:(abia astept sa ajung in tara sa ma duc sa vad :).am vazut ceva poze de la Belvedere cu decor mov acolo e mare sala? de cate persoane este ?am fost la o nunta acolo acum 2 ani dar nu mai stiu cate persoane au fost:( va pop :* si ms pt raspunsuri

la dunarea n-am fost..la grande -sala mica e rustica..nici pe mine nu m-a incantat....la belvedere intra 200 lejer...maxim 300..acolo o sa am eu si voi avea tot cu lila/mov..aaa..apropo am inteles ca au si o sala mai mica, dar n am vazut-o

antonya24
14.03.2011, 18:34:50
la dunarea n-am fost..la grande -sala mica e rustica..nici pe mine nu m-a incantat....la belvedere intra 200 lejer...maxim 300..acolo o sa am eu si voi avea tot cu lila/mov..aaa..apropo am inteles ca au si o sala mai mica, dar n am vazut-o

ms mult si cat e meniu sala cine tio aranjeaza?o aranjeaza ei sau lucrezi cu firma ?ce flori o sa folosesti?u cand ai nunta? poop:*

aandra
14.03.2011, 21:19:59
ms mult si cat e meniu sala cine tio aranjeaza?o aranjeaza ei sau lucrezi cu firma ?ce flori o sa folosesti?u cand ai nunta? poop:*

am ales o firma din severin..am fost la mai multe,,dar m am inteles foarte bine cu o tipa de la firma respectiva..daca vrei iti trimit pe pm numele sa nu mi mai iau inca o infractiune;))o sa am lisianthus alb+mov
pe 30iulie am nunta

antonya24
18.03.2011, 10:23:01
am ales o firma din severin..am fost la mai multe,,dar m am inteles foarte bine cu o tipa de la firma respectiva..daca vrei iti trimit pe pm numele sa nu mi mai iau inca o infractiune;))o sa am lisianthus alb+mov
pe 30iulie am nunta

cat o sa te coste aranjatul salii in total?si cate mese vei avea ?te pop

aandra
18.03.2011, 20:46:07
cat o sa te coste aranjatul salii in total?si cate mese vei avea ?te pop

20 de mese si ma ajunge 15milioane

ina_radutu
18.03.2011, 21:05:22
20 de mese si ma ajunge 15milioane
Stai destul de bine andra >:D< si inafar de mese ce ai mai negociat cu ei?

aandra
19.03.2011, 13:35:59
Stai destul de bine andra >:D< si inafar de mese ce ai mai negociat cu ei?

pai am asa:aranjamentele pe masa(din lisiantus)-20 buc, 3 ranjamente flori masa prezidiu, naproane+huse scaunde+funde mese+masa prezidiu, casuta pt dar....6 stalpisori la intrare din voal+flori, masa pt paharele de sampanie,perdea de lumini,

aandra
19.03.2011, 14:30:51
Da chiar e foarte ok oferta!,ai poze ceva cu aranjamentele care le vrei?

uite..ceva de genul vreau

LadyX
21.03.2011, 19:33:56
Fetelor, stiti cumva ceva despre preturile de la cambera sau scrumbie? cat costa un meniu? astept raspuns daca stiti. pup

aandra
21.03.2011, 23:40:44
Fetelor, stiti cumva ceva despre preturile de la cambera sau scrumbie? cat costa un meniu? astept raspuns daca stiti. pup
o s o intreb pe verisoara mea ca a facut la scrumbie ..cred ca maximum 150roni

LadyX
22.03.2011, 09:28:31
o s o intreb pe verisoara mea ca a facut la scrumbie ..cred ca maximum 150roni
150 ron inseamna foarte mult.. eu vreau cel mai ieftin meniu, ala normal..

LadyX
22.03.2011, 15:53:32
acum am dat de un restaurant frumos.. ati auzit de hotel flora? eu am vazut la ei pe site niste poze super.. daca arata la fel de bine si in realitate, ar fii super.. am sunat la ei si au 130 lei meniul, cam asa il au toate, k am sunat la majoritatea restaurantelor din oras.. dar de flora asta am o parere buna din poze.. voi ati mancat vreodata acolo sau ati fost la vreo nunta acolo? cum vi se pare locul? as merge deseara sa beau un suc acolo asa, ca sa imi fac o idee. :) astept raspuns.. pupici

corinutza_mica
22.03.2011, 16:07:56
acum am dat de un restaurant frumos.. ati auzit de hotel flora? eu am vazut la ei pe site niste poze super.. daca arata la fel de bine si in realitate, ar fii super.. am sunat la ei si au 130 lei meniul, cam asa il au toate, k am sunat la majoritatea restaurantelor din oras.. dar de flora asta am o parere buna din poze.. voi ati mancat vreodata acolo sau ati fost la vreo nunta acolo? cum vi se pare locul? as merge deseara sa beau un suc acolo asa, ca sa imi fac o idee. :) astept raspuns.. pupici

e super fain la flora! am fost acolo si la un botez. am auzit ca au unul dintre cei mai buni bucatari. si sala arata super bine, un stil mai regesc, cu candelabre! mie chiar imi place.
si in legatura cu suma pt meniu, cel mai bine, cum a zis si andra, mergi tu si discuti cu cei de la restaurant. k poate mai poti sa mai scoti, sau sa mai introduci tu cate ceva in meniu...si atunci poate modifici pretul,

lavinikM
22.03.2011, 20:25:11
[QUOTE=LadyX;4068597]acum am dat de un restaurant frumos.. ati auzit de hotel flora? eu am vazut la ei pe site niste poze super.. daca arata la fel de bine si in realitate, ar fii super.. am sunat la ei si au 130 lei meniul, cam asa il au toate, k am sunat la majoritatea restaurantelor din oras.. dar de flora asta am o parere buna din poze.. voi ati mancat vreodata acolo sau ati fost la vreo nunta acolo? cum vi se pare locul? as merge deseara sa beau un suc acolo asa, ca sa imi fac o idee. :) astept raspuns.. pupici[

salut!si eu am vrut la flora,e frumos acolo.numai ca atunci cand am fost la severin nu era administratorul acolo si nu am putut vorbi,receptionera ne=a zis ceva de 1,3 mil -1,5mil ,in functie de ce vrem in meniu.
oricum ,ne-am reorientat si am mers la taverna,la iesire din severin spre orsova.1,5 meniul cu cafea si limonada inclusa,oricat se consuma.poate e cam mult dar si serviciile sunt super:)

aandra
22.03.2011, 21:09:59

stiu flora e superba sala....mergi si intreaba ca nu stiu sigur daca la flora sau la palace(nu mai stiu la care din ele)iti cer 20milioane comision de inchiriere sala, fara sa ti-i scada apoi la final, astia le raman lor+plata meniuri. Spre rusinea mea nu mai stiu la care ni s-a spus asta..bine, asta era asta vara cand umblam noi pe la restaurante...s-or fi lasat pagubasi pe criza asta;))
dar mergi si intreaba

monelu
22.03.2011, 21:37:30

La Cambera e 130 lei meniul anul asta, iar cei de la restaurant iti iau un singur comision de 600 lei aproximativ.

LadyX
22.03.2011, 21:58:57
La Cambera e 130 lei meniul anul asta, iar cei de la restaurant iti iau un singur comision de 600 lei aproximativ.
da.. am sunat azi la ei si am aflat.. e nasol ce au mai umflat si ei preturile.. aveau pret f bun candva, iar acum au acelasi pret ca si alte restaurante din oras.. defapt, pe la toti la care am sunat azi, toti aveau 130 lei meniul.. si decat sa mai fac la cambera, prefer sa fac la hotel flora, care e mai frumos si mai elegant restaurantul.. uite cum arata flora inauntru.

LadyX
24.03.2011, 08:41:02
da e frumoasa....cate persoane intra?
180 persoane si e 130 lei meniul, insa poate varia in functie de ce pui pe el. :) am fost aseara acolo si am fost fascinata.. o parcare imensa, au lac in fata restaurantului.. mi-am si imaginat pozele facute acolo.. nu am intrat inauntru k nu eram imbracata prea bine, insa zilele astea voi da o tura pe acolo si va zic cum este. eu sunt f multumita.. insa mi-e frica de cum e mancarea.. a mancat cineva acolo vreodata? a fost cineva la vreo nunta acolo? v-a placut mancarea? asta e singura mea nedumerire. :( pup

LadyX
24.03.2011, 11:17:41
ma bucur pentru tine....eu oricum n-as fi putut face nunta acolo pentru ca am mai mult de 2oo de pers. De mancare nu stiu nimic.....nu am fost niciodata acolo.
eu am vreo 150 persoane care stiu ca vin sigur ( asta pentru ca sunt datori, dar te trezesti k nu vin nici aia saracii din lipsa de fonduri. :D ) mi-au zis de la flora k avansul e 1000 ron si percep o taxa de 5% din meniuri pentru sala.. adica eu la 150 persoane voi plati 975 ron taxa pe sala.. oricum nu stim sigur daca facem nunta acolo.. inca ne gandim. :)

antonya24
02.04.2011, 19:49:53
fetelor a vost careva la taverna sarbului?cam cat e acolo meniu si de cate persoane e sala?

aandra
02.04.2011, 21:24:59
fetelor a vost careva la taverna sarbului?cam cat e acolo meniu si de cate persoane e sala?

e foarte mare sala..eu stiu ca in jur de 250-300 sper sa nu gresesc;))

adriana_it
15.06.2011, 08:37:47
Buna..noi am avut nunta la rest Carol..singurul care ne-a placut din ce am vizionat in Severin..A iesit ff frumos..am avut 110 invitati si cred ca este numarul optim pt o nunta reusita in acest restaurant..daca erau mai multi cred ca era foarte aglomerat..

lavinikM
15.06.2011, 13:19:34

Noi am avut nunta la Taverna Sarbului pe 11 iunie 2011.E superb acolo!!Am facut numa sus nuta pt k am avut numa 100 invitati.Sala arata frumos si asa dar cu flori si aranjamente a aratat minunat!Si mancarea e foarte gustoasa si muuulta!!Toti invitatii au ramas impresionati.Pretul meniului se negociaza in functie de ce vrei,intre 140-200 ron.Taxa de sala nu se plateste.Sunt foarte ok toti de acolo,eu am fost foarte multumita.Numai ca am auzit ca de la anul nu mai fac nunti sub 150 persoane.Trebuie sa mergeti sa va interesati mai bine.spor la pregatiri

lavinikM
15.06.2011, 13:22:00
e foarte mare sala..eu stiu ca in jur de 250-300 sper sa nu gresesc;))

II foarte mare restaurantul dak pui si sala de sus si aia de jos,cam 500,dar nunti mai mult se fac sus unde incap lejer cam 150
cu dansul e mai greu dak sunt multi k e ringul mic:D sunt ceva stalpi care cam incomodeaza:D

antonya24
19.06.2011, 11:25:59
pana la urma facem al Dunarea la anu in 2 iunie:d mai avem pana atunci :Pbine k am stabilit localu si lautarii restu atunci inainte :D . a mai facut careva la Dunarea?sau ati fost la nunti acolo?noi o sa avem in jur de 100 de pers si cred k o sa fie loc de joc cel putin sper:D.dar facem in septembrie si logotna si starea civila la mine in ardeal am un pic de emotii inca nu stiu cu ce sa ma inbrac:D :)) da gasesc eu pana atunci o rochie alba sau ceva cu roz:d va pop si spor la pregatiri pt toate

aandra
19.06.2011, 16:14:10
pana la urma facem al Dunarea la anu in 2 iunie:d mai avem pana atunci :Pbine k am stabilit localu si lautarii restu atunci inainte :D . a mai facut careva la Dunarea?sau ati fost la nunti acolo?noi o sa avem in jur de 100 de pers si cred k o sa fie loc de joc cel putin sper:D.dar facem in septembrie si logotna si starea civila la mine in ardeal am un pic de emotii inca nu stiu cu ce sa ma inbrac:D :)) da gasesc eu pana atunci o rochie alba sau ceva cu roz:d va pop si spor la pregatiri pt toate
ai mei au fost la o nunta acolo si le a placut:*aveti nunta exact de ziua mea;))

yannia
19.06.2011, 23:03:15
Mergem la nunta acolo pe 9 iulie, daca vrei revin dupa cu impresii dar nu vad de ce nu ar fi ok pentru ca intra cu siguranta mai mult de 100 de persoane.

yannia
11.08.2011, 06:49:27
buna yannia cum a fost la nunta?ati avut loc d ejoc cate persoane au avut si cine a cantat ?
te pop
A avut peste 150 de persoane si din pacate s-a creat inghesuiala si nu prea a mai fost spatiu de joc, oricum sala nu mi s-a parut prea mare pentru asa multe persoane. Formatia canta prin zona Podul Gruii si mi-a placut. Aveau solist si solista, iar aceasta din urma canta orice gen de muzica.

biadim20
11.03.2012, 12:14:53
Vad ca si tu ai nunta tot la Decebal ca si mine :) Ti-am trimis mail cu niste detalii.

serpoaik
11.03.2012, 12:35:51
Vad ca si tu ai nunta tot la Decebal ca si mine :) Ti-am trimis mail cu niste detalii.
da,am semnat contractul cu ei anul trecut :D ...normal noi vroiam nunta anul acesta dar din pacate toate formatiile care ne plac erau deja ocupate (pt data cand vroiam noi)...si am amanat-o pt la anu ... acum astept nunta ta sa-mi zici cum vor arata meniurile si daca va fi mancarea buna:D

biadim20
11.03.2012, 12:53:36
noi o sa ne ducem cu o luna inainte sa ne faca un meniu complet, sa vedem cum arata si daca vrem sa modificam ceva in cazul in care nu va fi destul de consistent :) Noi am semnat acum in ianuarie si am avut noroc ca am gasit liber, credeam ca nu vom gasi, a fost primul restaurant in care am intrat, ne-a placut si nu ne-am mai dus in alta parte :)

serpoaik
11.03.2012, 13:09:01
noi o sa ne ducem cu o luna inainte sa ne faca un meniu complet, sa vedem cum arata si daca vrem sa modificam ceva in cazul in care nu va fi destul de consistent :) Noi am semnat acum in ianuarie si am avut noroc ca am gasit liber, credeam ca nu vom gasi, a fost primul restaurant in care am intrat, ne-a placut si nu ne-am mai dus in alta parte :)
Eu l-am ales pt ca mi-a facut formatia un pret mai bun (2200 €)..daca faceam in alta parte ma costa 2500...si pe de alta parte m-am gandit ca e fff mare se va plimba lumea prin el ca pe bulevard=))=)).............. ca am fost si la regal (acolo au sala mica si sala mare) la sala mare mi-a zis daca nu ai peste 150 de invitati nu ti-o inchiriez pt ca eu nu o blochez doar pt 100 de pers.......chiar m-am bucurat ca am posibilitatea sa fac nunta intr-un restaurant asa mare cu asa invitati putini ....cineva imi zicea ca o sa fie urat ca e prea mare si o sa fie lumea "pierduta":))...dar decat sa fie unul mic sa joace lumea printre mese mai bine unu mare :D

biadim20
11.03.2012, 16:49:16
noua ne-au spus cei de acolo ca vor aranja mesele astfel incat sa nu para sala goala indiferent de cate persoane vom avea plus ca s-a facut mai demult chiar si un botez de 60 de persoane, asa ca... eu zic ca va fi ok .

serpoaik
11.03.2012, 17:05:52
noua ne-au spus cei de acolo ca vor aranja mesele astfel incat sa nu para sala goala indiferent de cate persoane vom avea plus ca s-a facut mai demult chiar si un botez de 60 de persoane, asa ca... eu zic ca va fi ok .
Asa mi-ai zis si mie .... da la meniuri ce preturi ti-au zis ? mie mi-a dat doar 2 modele (135 ron) si mi-a zis sa aleg unu din cele doua (categoric atunci inaunte de nunta) si daca mai vrem sa modificam ceva la fel le zicem atunci...am dat 10 mil.avans....si ce nu mi.a placut a fost faptul ca ne.a cerut sa platim meniurile la 5 ospatari ..voua va zis la fel???

biadim20
11.03.2012, 22:37:04
exact la fel ! zici ca nu ti-a placut treaba cu meniurile ospatarilor pt ca nu ai intrebat si in alte parti...eu am avut prieteni care au luat mari tepe cu nuntile, cu zeci de milioane bagate in plus...si daca stai sa te gandesti, oricum la ospatari le dadeai tu ceva cand plecai, asa nu o sa mai fi nevoita sa te gandesti cat sa le dai, ca nu mai e cazul. plus ca nu te obliga sa cumperi de la ei nimic, apa, suc, cum e in alte parti. niste prieteni de-ai mei au facut nunta anul trecut la un anume restaurant unde le-a fost bagata pe gat cate o apa plata cu 6 ron sticla pt fiecare persoana :) iar nunta a fost de 190 de persoane. de asta ce mai zici? :D

serpoaik
12.03.2012, 12:23:23
exact la fel ! zici ca nu ti-a placut treaba cu meniurile ospatarilor pt ca nu ai intrebat si in alte parti...eu am avut prieteni care au luat mari tepe cu nuntile, cu zeci de milioane bagate in plus...si daca stai sa te gandesti, oricum la ospatari le dadeai tu ceva cand plecai, asa nu o sa mai fi nevoita sa te gandesti cat sa le dai, ca nu mai e cazul. plus ca nu te obliga sa cumperi de la ei nimic, apa, suc, cum e in alte parti. niste prieteni de-ai mei au facut nunta anul trecut la un anume restaurant unde le-a fost bagata pe gat cate o apa plata cu 6 ron sticla pt fiecare persoana :) iar nunta a fost de 190 de persoane. de asta ce mai zici? :D
ce sa mai zic...fff urat din partea lor!! ......oricum nici la noi nu e corect sa dam acei bani pt ca la urma urmei ospatarii au un salariu pt aea sunt platiti sa vina sa serveasca nu inteleg la ce mai trebuie eu sa le platesc acele meniuri.. dar ma rog am inchis ochii si am acceptat....:-<

biadim20
12.03.2012, 12:44:51
plus ca nasii si mosii le vor da bani cand vor aduce tortul :D dar asa e pe la noi, ce sa faci...nu ma gandesc decat ca putea fi mai rau :)

serpoaik
12.03.2012, 13:16:21
plus ca nasii si mosii le vor da bani cand vor aduce tortul :D dar asa e pe la noi, ce sa faci...nu ma gandesc decat ca putea fi mai rau :)
Pai eu sper sa nu am surprize la final sa-mi zica sa mai platesc mai stiu eu ce...ca fac scandal:D.....speram;-) sa fie oameni seriosi si sa nu avem probleme....

babie
12.03.2012, 21:00:28
noi, la alt restaurant, in alt oras, e drept, n-am platit meniuri pt ospatari, si ne-au spus sa nu le dam nimic cash......un whisky, un vin, la finalul nunti.....plus ce si-au mai luat ei, caci dadusem comada de 400 de meniuri si-am avut 368 de persoane la masa, si n-am stat sa iau acasa dimineata tot (au mai luat socrii ceva, dar nu tot, ci doar ce era nepregatit)
dar eu am platit (nah, pt ca asa am vrut noi) meniuri pt lautari, foto-video, firma de artificii (10 meniuri in total), pt ca mi s-a parut omeneste sa le pun si lor ceva in fata!
voi nu le dati nimic?

serpoaik
12.03.2012, 21:51:29
noi, la alt restaurant, in alt oras, e drept, n-am platit meniuri pt ospatari, si ne-au spus sa nu le dam nimic cash......un whisky, un vin, la finalul nunti.....plus ce si-au mai luat ei, caci dadusem comada de 400 de meniuri si-am avut 368 de persoane la masa, si n-am stat sa iau acasa dimineata tot (au mai luat socrii ceva, dar nu tot, ci doar ce era nepregatit)
dar eu am platit (nah, pt ca asa am vrut noi) meniuri pt lautari, foto-video, firma de artificii (10 meniuri in total), pt ca mi s-a parut omeneste sa le pun si lor ceva in fata!
voi nu le dati nimic?
pai una este sa cumpar meniu la lautari ,foto/video,.... si alta e sa platesc meniuri la ospatari .....NU mi se pare normal acest lucru atat timp cat acele peroane sunt angajate sa serveasca si primesc lunar un salariu pt munca lor nu vad de ce sa le platesc eu acele meniuri ..... eu zic ca e ff mare diferenta intre lautari (care vor sta la masa si categoric ca va trebui sa manace si ei ceva) si ospatari (care nu au ce sa caute la masa, ei va trebui sa munceasca continuu si sa se asigure ca nu lipseste nimic invitatilor ).....asta este parerea mea .....si cum ai zis si tu "plus ce si-au mai luat ei" ....deci exact de asta nu mi se pare corect sa dau eu niste bani in plus atat timp cat sunt sigura ca acele persoane o sa-si ia fiecare cate ceva (pt ca nu exista nunta unde sa nu se fure) .....dar pe de alta parte eu cred ca acei bani nu vor fi investiti in asa zisele "meniuri pt ospatari " ci se va face altceva cu ei !!(nu am idee ce).......... repet: nu imi place acest lucru dar am acceptat ....inchid ochii si gata !am pierdut lucruri mult mai valoroase in viata asta ...asa ca nu mor de 5 meniuri :-p

aandra
12.03.2012, 22:36:00
Eu l-am ales pt ca mi-a facut formatia un pret mai bun (2200 €)..daca faceam in alta parte ma costa 2500...si pe de alta parte m-am gandit ca e fff mare se va plimba lumea prin el ca pe bulevard=))=)).............. ca am fost si la regal (acolo au sala mica si sala mare) la sala mare mi-a zis daca nu ai peste 150 de invitati nu ti-o inchiriez pt ca eu nu o blochez doar pt 100 de pers.......chiar m-am bucurat ca am posibilitatea sa fac nunta intr-un restaurant asa mare cu asa invitati putini ....cineva imi zicea ca o sa fie urat ca e prea mare si o sa fie lumea "pierduta":))...dar decat sa fie unul mic sa joace lumea printre mese mai bine unu mare :D
eu zic ca e mai bine sa fie sala mai mare..poti lasa mai mult spatiu intre mese......sa nu se deranjeze unii pe altii cand se ridica :)

biadim20
12.03.2012, 23:12:13
asta cu ospatarii nu stiam. noi cand am fost la decebal sa vorbim in vara nu ne a spus nimic de meniu ospatar.
si noi am dat 50 roni/ospatar+ restul le a dat patroonul

si cati ospatari au fost?

aandra
13.03.2012, 15:22:38
4 sau 5, cam asa. am avut cam 180 de pers

serpoaik
14.03.2012, 09:18:45
eu ti-am zis, 300-350 de euro cameramani profesionisti carora nu le poti cere mai mult decat fac :) pt ca fac de toate
Bia,ti-am trimis pm dupa ce am primit e-mail-ul tau ! nu ai primit ???in caz ca nu ai primit iti zic si aici;-) am zis ca luna viitoare mergem la tg jiu sa vb cu firma care as vrea sa se ocupe de decoratiuni (imi ziceau la tel ca imi ofera foto/video +aranjamentul salii+lumanari si buchet la 1000 euro)pt ca vreau sa stabilesc mai multe detalii si sa vad pretul final ....in caz ca nu imi va face un pret bun o sa te rog atunci sa-mi dai un nr de tel al colegilor sa discut si cu ei ....:*

biadim20
14.03.2012, 09:45:04
nu am primit mesajul tau, insa pretul de 1000 euro nu este mare, e acceptabil zic eu, acum depinde si ce fac ei de banii astia, adica ce materiale folosesc la huse, ce flori etc. Eu fug de satin, nu-mi place deloc si majoritatea asa ceva au, insa amiche are si brocart din cate am vazut. Dar la targul de nunti nu vei merge?

serpoaik
14.03.2012, 12:36:48
nu am primit mesajul tau, insa pretul de 1000 euro nu este mare, e acceptabil zic eu, acum depinde si ce fac ei de banii astia, adica ce materiale folosesc la huse, ce flori etc. Eu fug de satin, nu-mi place deloc si majoritatea asa ceva au, insa amiche are si brocart din cate am vazut. Dar la targul de nunti nu vei merge?
probabil din cauza la net (uneori mai face figuri :talk_04:)...aranjamentul i-am zis ca il vreau exact ca in poza atasata (este de la nunta Violetei Partenie....facut tot de ei ) nu ma intereseaza materialul huselor ..pai sincera sa fiu nici nu stiu cand sunt targuri si unde:D....vin doar in vizita pe la sev.

Adrimeda
02.05.2012, 20:48:23
Buna fetelor! Eu ma numesc Adriana si sunt o viitoare mireasa.Data nuntii mele nu este cea care apare pe cont...am pus asa o data doar pentru a mi putea confirma contul....inca nu am stabilit data nuntii...urmeaza:)
Eu am o rugaminte la voi...daca ma puteti ajuta...m ar interesa un local care sa aiba capacitate de pana la 300 de persoane...daca stiti careva va rog sa mi lasati mesaj.
o seara placuta tuturor miresicilor:)!

monelu
02.05.2012, 21:32:51
Buna fetelor! Eu ma numesc Adriana si sunt o viitoare mireasa.Data nuntii mele nu este cea care apare pe cont...am pus asa o data doar pentru a mi putea confirma contul....inca nu am stabilit data nuntii...urmeaza:)
Eu am o rugaminte la voi...daca ma puteti ajuta...m ar interesa un local care sa aiba capacitate de pana la 300 de persoane...daca stiti careva va rog sa mi lasati mesaj.
Salut! La Palace intra 300 si la Tudor.

serpoaik
02.05.2012, 21:36:35
bun venit !!ma bucur ca mai apare cate o miresica din severin ...eu voi avea nunta la decebal (are o capacitate de 400 pers.)...mai este regal sun (sala mare,nu stiu ce capacitate are dar este ff mare) ,mai sunt multe dar cel mai bine ar fi sa mergi sa le vezi ....pupici si spor la cautari

aandra
08.05.2012, 19:15:16
grand ok are capacitatea de 350-400
cel mai bine e sa le vezi, sa nu te iei dupa ce spun ei...eu la multe am fost si imi spuneau ca intra 200 si capacitatea era de 180...ca sa mai ramana si loc de dans+sa nu dea scaun in scaun cand se ridica de la masa sau sa trebuiasca sa ocoleasca 3mese pt a iesi

Floryedy
17.03.2013, 13:30:52
Buna fetelor má poate ajuta careva, caut un restaurant in severin pt un botez in jur de 40 de persoane, stie careva meniuri cam cat costa, pt 15 /02/2014 multumesc

serpoaik
17.03.2013, 14:27:05
Buna fetelor má poate ajuta careva, caut un restaurant in severin pt un botez in jur de 40 de persoane, stie careva meniuri cam cat costa, pt 15 /02/2014 multumesc
sunt multe restaurante...cel mai bine ar fi sa mergi sa le vezi .... iti enumar cateva : caprice,regal sun (sala mica),dunarea,belvedere..aici meniurile incepeau de la 110 in perioada cand cautam eu restaurant ..

Floryedy
17.03.2013, 15:34:29
Multumesc frumos eu am gasit pe internet rustic tabaci , dar inca &#241;u am hotarat, problema e ca &#241;u pot veni in tara pana la botez, pupik

serpoaik
17.03.2013, 17:20:20
Multumesc frumos eu am gasit pe internet rustic tabaci , dar inca &ntilde;u am hotarat, problema e ca &ntilde;u pot veni in tara pana la botez, pupik
nu stiu acest restaurant.. iti pun cateva link.uri sa vezi putin restaurantele :
caprice- http://www.youtube.com/watch?v=IiKjju1FY5k
dunarea- http://www.youtube.com/watch?v=fGfzlI3yJ8g
belvedere - http://www.youtube.com/watch?v=66eI4h-Q-7I
regal sun - http://www.youtube.com/watch?v=VLioQ5zjEyA

...l-am gasit/vazut ;) este chiar dragut iar meniul are un pret super bun!

ancavlc
17.03.2013, 18:11:56
Multumesc frumos eu am gasit pe internet rustic tabaci , dar inca &#241;u am hotarat, problema e ca &#241;u pot veni in tara pana la botez, pupik

Bună. Am fost la o nunta la rustic tabaci. Foarte frumos si intim , meniul foarte bun.

GeannieBlue
22.05.2013, 11:29:43
Buna ziua tuturor!

Am si eu o nunta in Dr.Tn. Severin, in iunie a.c., si as vrea sa stiu parerei despre Restaurantul Taboo.
De asemenea, daca m-ati putea ajuta si cu niste recomandari de saloane bune de coafura si machiaj in Severin, intrucat eu nu cunosc mai nimic in acest oras, mi-ati fi de un real ajutor!!! [-o< Am postat si la rubricile separate pe aceste teme, dar nu mi-a raspuns nimeni. Chiar nu se mai marita nimeni anul asta in Severin?

va rog ajutati-ma si pe mine!!!!
Va multumesc anticipat!

Adam_Roxana_86
28.05.2013, 11:41:36
Buna ziua tuturor!

Am si eu o nunta in Dr.Tn. Severin, in iunie a.c., si as vrea sa stiu parerei despre Restaurantul Taboo.
De asemenea, daca m-ati putea ajuta si cu niste recomandari de saloane bune de coafura si machiaj in Severin, intrucat eu nu cunosc mai nimic in acest oras, mi-ati fi de un real ajutor!!! [-o< Am postat si la rubricile separate pe aceste teme, dar nu mi-a raspuns nimeni. Chiar nu se mai marita nimeni anul asta in Severin?

va rog ajutati-ma si pe mine!!!!
Va multumesc anticipat!

Buna,

Zilele trecute am facut un tur al restaurantelor din Severin si imprejurimi, avand la randul meu nunta in 2014:)

Printre cele vazute este si Taboo. Ca si locatie e superb, e padurea de jur imprejur, e aer proaspat, se aud pasari, mi-a placut mult zona insa din pacate locatia nu este intretinuta. Tavanul este jos si sunt fel de fel de chestii agatate de el, podeaua este complet nefinisata (ei zic rustic) si murdara iar inauntru din pacate miroasea a birt.

Pe langa asta parerea generala a Severinenilor este ca e un loc ieftin si atunci cand au nunti acolo dau mai putini bani:))) Mie mi se pare aiurea dar asta mi s-a zis. Tine cont ca noi nu locuim in Severin insa acolo m-am nascut si am ales sa facem nunta in orasul natal si nu Bucuresti avand multi invitati din Severin pentru care costurile unei nunti in Bucuresti ar fi fost mult mult prea mari.

Eu personal nu recomand Taboo desi ca meniu au fost cei mai accesibili (100-110 ron cu tot cu apa plata si minerala, fructe, cafele si aranjarea salii).

Iti dau topul meu de locatii "sexy" pt nunta:

La Nasul (fostul cinema Flacara, unde ne altfel am si rezervat sala:))
Tudor (ambele sali sunt foarte frumoase)
Grand OK
Hotel Palace
Restaurant Good

Sper sa te ajute si spor cu pregatirile

GeannieBlue
30.05.2013, 09:26:53
Multumesc mult pentru raspuns. Sa speram ca va fi bine cu restaurantul!
Totusi, ce fac cu aranjatul parului si cu machiajul?
Nu stiu unde sa postez ca sa-mi raspunda si mie cineva care cunoaste saloanele de infrumusetare din Severin :-s si care m-ar putea indruma spre ceva bun.

Andrada.C
16.09.2013, 21:52:01
Buna,

Zilele trecute am facut un tur al restaurantelor din Severin si imprejurimi, avand la randul meu nunta in 2014:)

Printre cele vazute este si Taboo. Ca si locatie e superb, e padurea de jur imprejur, e aer proaspat, se aud pasari, mi-a placut mult zona insa din pacate locatia nu este intretinuta. Tavanul este jos si sunt fel de fel de chestii agatate de el, podeaua este complet nefinisata (ei zic rustic) si murdara iar inauntru din pacate miroasea a birt.

Pe langa asta parerea generala a Severinenilor este ca e un loc ieftin si atunci cand au nunti acolo dau mai putini bani:))) Mie mi se pare aiurea dar asta mi s-a zis. Tine cont ca noi nu locuim in Severin insa acolo m-am nascut si am ales sa facem nunta in orasul natal si nu Bucuresti avand multi invitati din Severin pentru care costurile unei nunti in Bucuresti ar fi fost mult mult prea mari.

Eu personal nu recomand Taboo desi ca meniu au fost cei mai accesibili (100-110 ron cu tot cu apa plata si minerala, fructe, cafele si aranjarea salii).

Iti dau topul meu de locatii "sexy" pt nunta:

La Nasul (fostul cinema Flacara, unde ne altfel am si rezervat sala:))
Tudor (ambele sali sunt foarte frumoase)
Grand OK
Hotel Palace
Restaurant Good

Sper sa te ajute si spor cu pregatirile

Ce capacitate are restaurantul La Nasul si cat costa meniul?
ms,

Elle20
08.12.2013, 22:38:35
Hello miresici :)
Va rog daca se poate sa ma ajutati cu cateva informatii. De loc nu sunt din Severin, dar viitorul sot da :D
Am nevoie va rog de niste date de contact pentru coafat si machiaj profesional (cu produse pe masura) plzzz:)
Nunta va avea loc la restaurantul Tudor, sala mica. Stiti cam cum sunt meniurile, cum este staff-ul de la restaurant? A intampinat careva vreo problema?? Va multumesc si spor la organizat :*

DaliaAndreea
19.10.2014, 21:15:03
Buna, sunt Dalia, o sa am nunta in 2016, si desi mai este mult timp pana la nunta, sunt foarte nelinistita si nehotarata in ceea ce priveste restaurantul. O sa fie in jur de 150/180/200 de persoane si am de ales intre restaurantul Caprice si Good. La Good imi place foarte mult eleganta salii si mocheta din sala, dar imi este teama ca o sa fie ingramadeala si nu imi plac deloc de stalpii de sustinere a constructiei din mijlocul salii. La Caprice imi place locul mesei de prezidiu si sala care pare spatioasa, dar nu imi place deloc grasia de la intrare si culoarea albasta care predomina in sala, mi se pare greu de asortat cu un aranjament floral de o alta culoare(fata de rosul si cremul de la Good, care sunt super ok). Puteti sa imi dati niste sfaturi, daca ati fost la nunti care au fost la aceste restaurante, cum vi s-a parut spatiu din sala, mancarea, atentia ospatarilor fata de invitati si alte detalii. :)

crissral
16.01.2015, 20:41:05
Buna fetelor!!!

O sa ma marit anul acesta in toamna daca o sa gasesc local=P~. Cautam de ceva timp un restaurant in Severin si imprejurimi pentru ~80-100 invitati. Imi puteti sugera niste restaurante dragute cu mancare buna deja testata??
Daca ati avut nunta in urmatoarele locatii, please help!! Si alte sugestii sunt mai mult decat bine venite;;);;)

1. Restaurantul Carol - l-am vazut doar in poze pe FB si din niste comentarii am inteles ca mancarea ar fi fff proasta.
Daca a facut cineva nunta acolo (sau invitat) poate sa-mi spuna cum a fost meniul?

2. Restaurantul Continental ( Gura Vaii) ar fi a doua optiune dar nu stiu inca cum arata si cum este mancarea:-<...

crissral
20.01.2015, 14:40:48
Buna fetelor!!!

O sa ma marit anul acesta in toamna daca o sa gasesc local=P~. Cautam de ceva timp un restaurant in Severin si imprejurimi pentru ~80-100 invitati. Imi puteti sugera niste restaurante dragute cu mancare buna deja testata??
Daca ati avut nunta in urmatoarele locatii, please help!! Si alte sugestii sunt mai mult decat bine venite;;);;)

1. Restaurantul Carol - l-am vazut doar in poze pe FB si din niste comentarii am inteles ca mancarea ar fi fff proasta.
Daca a facut cineva nunta acolo (sau invitat) poate sa-mi spuna cum a fost meniul?

2. Restaurantul Continental ( Gura Vaii) ar fi a doua optiune dar nu stiu inca cum arata si cum este mancarea:-<...

Daca ati avut nunta in resturantele mentionate mai sus, va rog sa ma ajutati cu niste pareri/sugestii!!!o:-);;)