PDA

Versiunea completa : Bauturi alcoolice

potro
03.02.2009, 16:05:31
Salut,

Ce depozite de bauturi stiti in Zalau? Sau magazine specializate: de ex. Vinuri, Tarii etc.

Recomandari?

Mersic,
Bia

genoveva_1984
04.02.2009, 14:05:27
Salut,

Ce depozite de bauturi stiti in Zalau? Sau magazine specializate: de ex. Vinuri, Tarii etc.

Recomandari?

Mersic,
Bia

Noua ne-au recomandat cei de la restaurant depozitul "Total As". Te duci cu comanda la ei si pe baza unui aviz primesti toate bauturile necesare fara sa platesti nimic. Dupa nunta ce nu se consuma duci inapoi si platesti doar ce s-a consumat. Daca este o comanda mare o livreaza ei direct la restaurant.

potro
05.02.2009, 08:26:08
Mersi frumos. Unde este depozitul ?

Bianca

genoveva_1984
05.02.2009, 12:46:29
Mersi frumos. Unde este depozitul ?

Bianca

Cum mergi pe soseaua de centura spre sensul giratoriu din Bradet, inainte de cladirea unde este E-on gaz este un drum la stanga. Dupa ce se intra pe acest drum cam o suta de metri e depozitul.

sandy2009
25.02.2009, 13:01:56
salutare
fetelor am si eu o intebare... pt cele care au avut nunta deja...
Cat alcool s-a consumat la voi la nunta? ma refer aici la bauturile spirtoase gen whisky, cognac, crema de whisky... si cam pe ce bauturi ati mers? Jack J&B Jim Martini Garone Bailys??
eu nu imi faceam probleme ca imi asigura localul printr-un furnizor bauturila dar la cum se scumpes tare as lua din ele acuma inainte... eu ma gandesc undeva la 280-300 de pers. Totusi 25-30% la 1 l de whisky se simte ca pret.

eu ma gandeam undeva la 20 de l de cognac si 15 l de whisky ca bauturi spirtoase la baieti (pe langa tuica din 2 parti). si pt femei 4 l de martini si 4 l de Baileys sau Seridan's.

ii prea putin?

mersi si o zi buna !

adina_mari
25.02.2009, 13:05:52
salutare
fetelor am si eu o intebare... pt cele care au avut nunta deja...
Cat alcool s-a consumat la voi la nunta? ma refer aici la bauturile spirtoase gen whisky, cognac, crema de whisky... si cam pe ce bauturi ati mers? Jack J&B Jim Martini Garone Bailys??
eu nu imi faceam probleme ca imi asigura localul printr-un furnizor bauturila dar la cum se scumpes tare as lua din ele acuma inainte... eu ma gandesc undeva la 280-300 de pers. Totusi 25-30% la 1 l de whisky se simte ca pret.

eu ma gandeam undeva la 20 de l de cognac si 15 l de whisky ca bauturi spirtoase la baieti (pe langa tuica din 2 parti). si pt femei 4 l de martini si 4 l de Baileys sau Seridan's.

ii prea putin?

mersi si o zi buna !
pai calculeaza cam 100 ml de persoana. noi asa calculam

genoveva_1984
25.02.2009, 14:47:07

ii prea putin?

mersi si o zi buna ![/quote]

Noi am avut 297 de persoane si am luat whisky ( ballantines) pentru domni: 20 de sticle din care s-au consumat doar 8, iar pentru doamne am luat Angelli: 12 sticle din care s-au consumat 6. Noi am urmat recomandarile celor de la restaurant, ei ne-au sfatuit in legatura cu cantitatea de bauturi pe care sa le aducem. Oricum, nu prea au trecut...

adina_mari
25.02.2009, 20:59:14
pai daca ramane e ok. eu ma gandeam ca sa nu cumva sa nu ne ajunga...de aia ne gandeam sa luam mai mult

genoveva_1984
26.02.2009, 06:53:06
pai daca ramane e ok. eu ma gandeam ca sa nu cumva sa nu ne ajunga...de aia ne gandeam sa luam mai mult

Sigur ca trebuie sa luati un pic mai mult pentru depinde si de invitati. Sunt nunti unde se consuma mai mult bauturi fine decat la altele. La noi nu prea s-au consumat.

adina_mari
06.03.2009, 08:06:04
pentru fostele miresici...cat vin v-a trecut la nunta si la cate persoane?

pentru viitoarele miresici...voi cat vin luati pe persoana?

genoveva_1984
06.03.2009, 11:57:10
pentru fostele miresici...cat vin v-a trecut la nunta si la cate persoane?

pentru viitoarele miresici...voi cat vin luati pe persoana?

Noua ne-au spus de la restaurant sa calculam cate 300 ml de pers., deci cum noi ne pregateam pentru 300 de pers. ne-au zis sa ducem 90 litri. Noi am dus 120 de litri ... ca sa fim siguri. Si au trecut cam 40 de litri. La noi nu prea s-a baut vin, berea a trecut cel mai bine ( am avut 2 beri de pers in meniu, deci 600 de beri si au trecut cam 590). acum depinde de invitati. am fost si la nunti unde a trecut foarte mult vin si mai putina bere. Eu zic ca e bine sa duceti mai mult. Calculati si voi cate 300 ml. de pers. De fapt, cand o sa stabiliti meniul la Severus o sa vi se spuna si voua.>:D<

adina_mari
09.03.2009, 00:05:07
Noua ne-au spus de la restaurant sa calculam cate 300 ml de pers., deci cum noi ne pregateam pentru 300 de pers. ne-au zis sa ducem 90 litri. Noi am dus 120 de litri ... ca sa fim siguri. Si au trecut cam 40 de litri. La noi nu prea s-a baut vin, berea a trecut cel mai bine ( am avut 2 beri de pers in meniu, deci 600 de beri si au trecut cam 590). acum depinde de invitati. am fost si la nunti unde a trecut foarte mult vin si mai putina bere. Eu zic ca e bine sa duceti mai mult. Calculati si voi cate 300 ml. de pers. De fapt, cand o sa stabiliti meniul la Severus o sa vi se spuna si voua.>:D<
mersi mult, diana!esti o scumpa:* :* :*

genoveva_1984
09.03.2009, 06:37:54
mersi mult, diana!esti o scumpa:* :* :*

Oricand pot sa te ajut cu orice fel de informatii, sunt aici. :* :*

STEFANIA86
09.03.2009, 15:26:45
Adina,am vb acuma cu domnul Groza si l-am intrebat cata bautura fina ne trebuie la aproximativ 300 persoane si mi-a zis ca in jur la 15 l whisky si vreo 7-8 l de lichior,iar cu vinul a zis ca in jur la 300 ml de persoana si pretul la meniuri a ramas acelasi ca si anu trecut:)>-#:-S

adina_mari
09.03.2009, 19:50:48
Adina,am vb acuma cu domnul Groza si l-am intrebat cata bautura fina ne trebuie la aproximativ 300 persoane si mi-a zis ca in jur la 15 l whisky si vreo 7-8 l de lichior,iar cu vinul a zis ca in jur la 300 ml de persoana si pretul la meniuri a ramas acelasi ca si anu trecut:)>-#:-S
ce bine!mersi mult de informatii!>:D<

STEFANIA86
15.03.2009, 21:51:42
Buna fetelor,pt ca am inceput cumparaturile de nunta as vrea sa va intreb cata sampanie ati cumparat?si cata v-a trecut:-\ mersi mult:*

genoveva_1984
16.03.2009, 06:39:36
Buna fetelor,pt ca am inceput cumparaturile de nunta as vrea sa va intreb cata sampanie ati cumparat?si cata v-a trecut:-\ mersi mult:*

Sfatul celor de la Severus pentru noi a fost sa ducem o singura sampanie pentru deschiderea nuntii, dar noi am avut suprtul acela de pahare de sampanie si am vrut sa-l folosim asa ca am cupmarat 12 sticle. Din pacate, cei de la Severus nu au fost pre incantati sa foloseasca suportul si paharele au ramas goale pe suport. Au trecut cam 5 sticle de sampanie la servirea tortului. Cu restul am venit acasa.

adina_mari
16.03.2009, 09:38:01
Sfatul celor de la Severus pentru noi a fost sa ducem o singura sampanie pentru deschiderea nuntii, dar noi am avut suprtul acela de pahare de sampanie si am vrut sa-l folosim asa ca am cupmarat 12 sticle. Din pacate, cei de la Severus nu au fost pre incantati sa foloseasca suportul si paharele au ramas goale pe suport. Au trecut cam 5 sticle de sampanie la servirea tortului. Cu restul am venit acasa.
eu m-am gandit sa nu iau deloc...oricum nu se prea bea

genoveva_1984
16.03.2009, 13:45:58
eu m-am gandit sa nu iau deloc...oricum nu se prea bea

Ai dreptate, nu se bea deloc, doar se inchina cu paharul si apoi se iroseste. Dar trebuie sa luati o sticla pentru intrarea la restaurant, cand veti inchina cu nasii si veti sparge paharele.

adina_mari
16.03.2009, 14:35:21
Ai dreptate, nu se bea deloc, doar se inchina cu paharul si apoi se iroseste. Dar trebuie sa luati o sticla pentru intrarea la restaurant, cand veti inchina cu nasii si veti sparge paharele.
da normal:D
ma refeream ca nu iau pentru restul invitatilor:*

genoveva_1984
16.03.2009, 14:39:20
da normal:D
ma refeream ca nu iau pentru restul invitatilor:*

Am inteles...>:D<

STEFANIA86
16.03.2009, 16:02:25
Da ne trebuie si la starea civila,nu?:-\

adina_mari
16.03.2009, 17:21:44
Da ne trebuie si la starea civila,nu?:-\
eu demult nu am mai vazut obiceiul asta de a duce prajturi si sampanie la starea civila.
eu nu duc nimic

genoveva_1984
17.03.2009, 06:20:25
eu demult nu am mai vazut obiceiul asta de a duce prajturi si sampanie la starea civila.
eu nu duc nimic

Nici noi nu am dus pentru invitatii de la starea civila nimic, considerand ca oricum vin toti la nunta. Nici eu nu am mai vazut obiceiul asta cam de vreo 2-3 ani. In schimb, am dus o tava de prajituri pentru cei de la primarie ( starea civila), care s-au "ocupat" de noi. Nu stiu daca este un obicei, dar noi am zis ca e frumos sa-i servim si pe ei cu ceva.

DENISIA28
17.03.2009, 08:49:48
Nici noi nu am dus pentru invitatii de la starea civila nimic, considerand ca oricum vin toti la nunta. Nici eu nu am mai vazut obiceiul asta cam de vreo 2-3 ani. In schimb, am dus o tava de prajituri pentru cei de la primarie ( starea civila), care s-au "ocupat" de noi. Nu stiu daca este un obicei, dar noi am zis ca e frumos sa-i servim si pe ei cu ceva.

nici eu nu am mai vazut de multa vreme. si mi se pare ok sa duci ofiterului de stare civila , macar o tavita de prajituri... :|

adina_mari
17.03.2009, 10:12:09
nici eu nu am mai vazut de multa vreme. si mi se pare ok sa duci ofiterului de stare civila , macar o tavita de prajituri... :|
pentru el da...ori prajituri, ori o sampanie dar pentru invitati cred ca nu are rost. oricum vin toti la nunta

monicutz_
18.06.2009, 19:39:02
Fetelor,stiti de unde pot sa iau sticlute de 0.25 L (sticla sau pet),pentru dat la finalul nuntii alaturi de tortulet?
:-?

DENISIA28
23.06.2009, 07:38:21
Fetelor,stiti de unde pot sa iau sticlute de 0.25 L (sticla sau pet),pentru dat la finalul nuntii alaturi de tortulet?
:-?

buna. si eu am sticlute de 0,3 sau 25 nu mai stiu exact de apa minerala...sunt din sticle nu pet...noi am rugat pe cineva de la restaurante sa ne stranga....nu e f complict pt ca ei le arunca oricum...;)) si ne au tinut....poate cunosti pe cineva care lucreaza prin baruri, restaurante etc. multa bafta la pregatiri

cristeaioana
24.07.2009, 17:22:50
fetelor imi spuneti si mie ce bauturi trebuie sa cumpar pentru o nunta de 150 de pers.<:-P

iulia_mari
29.03.2010, 15:48:12
Miresici, am aflat ca la Gradina Poporului la un anume domn Ardelean se pot comanda sticlute...si parca 5-6 lei e bucata ;-)

andrea85
29.03.2010, 15:52:19
Miresici, am aflat ca la Gradina Poporului la un anume domn Ardelean se pot comanda sticlute...si parca 5-6 lei e bucata ;-)

Si cat de mare sunt sticlutele astea? Mi mi se pare pretul destul de piperat. Eu o sa am la nunta mea 240 de persoane, daca dau la fiecare familie cate o sticluta plus bautura plus minitortulet...pai suma va fi destul de mare. :D
Sau ma insel eu si asta e pretul normal la sticlute in Zalau? :-\

dia_simpatyka
29.03.2010, 22:24:52
fetelor eu stiu sticlute la 0,50 de bani bucata.sunt din plastic de 0,33 sau 0,25.nu vad dc sa fie materialul chiar sticla...,firma fiind din oradea si in 2 zile sunt sticlutele acasa

andrea85
29.03.2010, 22:28:36
fetelor eu stiu sticlute la 0,50 de bani bucata.sunt din plastic de 0,33 sau 0,25.nu vad dc sa fie materialul chiar sticla...,firma fiind din oradea si in 2 zile sunt sticlutele acasa

Asa ceva am auzit si eu, de aceea eram putin socata cand am citit ca sticluta costa 5-6 Ron...e cam mult. :D

lauriss
31.03.2010, 17:39:33

poti sa imi zici si mie u nnumar de telefon sau ceva date de contact, pentru cand o sa am nevoie? Te rog! ma gandeam la asa ceva si nu stiam de unde sa fac rost!

DeliDeli
31.03.2010, 19:30:28
poti sa imi zici si mie u nnumar de telefon sau ceva date de contact, pentru cand o sa am nevoie? Te rog! ma gandeam la asa ceva si nu stiam de unde sa fac rost!

Mie mi-au venit sticlutele :) . Chiar daca inainte numai "sticle de sticla":-p aveam in cap, acuma sunt multumita de astea. Arata bine, sunt dragute, iar cand sunt pline parca sunt de sticla:-p .
Poti sa alegi culoarea capacului dintr-o gama de culori, iar cand umpli si inchizi sticla ea se sigileaza automat ;-) .

p.s.: ti-am lasat un PM cu nr firmei din Oradea:*

iulia_mari
31.03.2010, 19:44:51
Si cat de mare sunt sticlutele astea? Mi mi se pare pretul destul de piperat. Eu o sa am la nunta mea 240 de persoane, daca dau la fiecare familie cate o sticluta plus bautura plus minitortulet...pai suma va fi destul de mare. :D
Sau ma insel eu si asta e pretul normal la sticlute in Zalau? :-\

Miresici, cred ca am facut o greseala...sunt 0,5 bani sticluta... scuze pt confuzie ;;)

andrea85
31.03.2010, 19:47:56
Miresici, cred ca am facut o greseala...sunt 0,5 bani sticluta... scuze pt confuzie ;;)

Va rog trimiteti-mi si mie fetelor in PM informatii despre sticlutele astea, adica un numar de telefon sau persoana de contact. Mersi! :*

andrea85
31.03.2010, 19:59:52
Mie mi-au venit sticlutele :) . Chiar daca inainte numai "sticle de sticla":-p aveam in cap, acuma sunt multumita de astea. Arata bine, sunt dragute, iar cand sunt pline parca sunt de sticla:-p .
Poti sa alegi culoarea capacului dintr-o gama de culori, iar cand umpli si inchizi sticla ea se sigileaza automat ;-) .

p.s.: ti-am lasat un PM cu nr firmei din Oradea:*

Cat de mari sunt sticlutele si cat ai platit pentru ele? :-\

DeliDeli
31.03.2010, 20:13:28
Cat de mari sunt sticlutele si cat ai platit pentru ele? :-\

Sunt de 0,33. pt 150 de bucati am platit 75 de lei + 25 curierul care ti le aduce pana acasa :) . 0,50 banuti e bucata.

andrea85
31.03.2010, 20:21:40
Sunt de 0,33. pt 150 de bucati am platit 75 de lei + 25 curierul care ti le aduce pana acasa :) . 0,50 banuti e bucata.

Ok mersi draga! :*

DeliDeli
31.03.2010, 20:22:13
Am pus aici o poza cu sticluta. Imi pare rau ca nu e foarte clara, dar e aceiasi problema cu aparatul foto. Pozele le micsorez mult, mult si marea lor calitate se pierde, plus ca asta e poza la alta poza, nu mai am sticlutele in casa...

andrea85
31.03.2010, 20:24:52
Am pus aici o poza cu sticluta. Imi pare rau ca nu e foarte clara, dar e aceiasi problema cu aparatul foto. Pozele le micsorez mult, mult si marea lor calitate se pierde, plus ca asta e poza la alta poza, nu mai am sticlutele in casa...

Pai arata chiar foarte bine sticluta, mie imi place...si daca o mai si personalizezi cu o eticheta frumosa e perfecta. ;;)

DeliDeli
31.03.2010, 20:31:16
Pai arata chiar foarte bine sticluta, mie imi place...si daca o mai si personalizezi cu o eticheta frumosa e perfecta. ;;)

Da, ea vine personalizata cu o eticheta in forma de inimioara, ia forma sticlei eticheta...
M-am gandit ca marginea etichetei sa fie asa un contur mai gros de culoare rosu inchis, in ton cu capacu... eu am ales capace rosii pt ca se apropie mai tare de nuantele nuntii...

andrea85
31.03.2010, 20:38:19
Da, ea vine personalizata cu o eticheta in forma de inimioara, ia forma sticlei eticheta...
M-am gandit ca marginea etichetei sa fie asa un contur mai gros de culoare rosu inchis, in ton cu capacu... eu am ales capace rosii pt ca se apropie mai tare de nuantele nuntii...

Dar de unde ai gasit sticlutele astea, au ei o firma in Oradea? :-\

DeliDeli
31.03.2010, 21:30:41
Dar de unde ai gasit sticlutele astea, au ei o firma in Oradea? :-\
Asa am inteles, ca e o firma in Oradea.
Eu le-am vazut la o colega, ea le-a avut cu capac auriu...
Initial nici n-am vrut sa aud de ele;)) , dar dupa ce le-am vazut la ea mi-am schimbat pe loc parerea si chiar daca mai e pana la nunta le-am si comandat. Lor le-a facut un baiat etichetele pt 0.20 banuti buc, si ei le-au lipit pe sticle...

andrea85
31.03.2010, 21:40:58
Asa am inteles, ca e o firma in Oradea.
Eu le-am vazut la o colega, ea le-a avut cu capac auriu...
Initial nici n-am vrut sa aud de ele;)) , dar dupa ce le-am vazut la ea mi-am schimbat pe loc parerea si chiar daca mai e pana la nunta le-am si comandat. Lor le-a facut un baiat etichetele pt 0.20 banuti buc, si ei le-au lipit pe sticle...

O sa ma interesez si eu dupa sticlute, mersi de informatii. :*

adrianalorena
14.05.2010, 07:10:44
O sa ma interesez si eu dupa sticlute, mersi de informatii. :*
te rog trimite-mi nr de la cei cu sticlute. Mersi mult

andrea85
14.05.2010, 19:37:28
te rog trimite-mi nr de la cei cu sticlute. Mersi mult

Ti-am trimis in Pm datele de contact cu firma de sticlute din Oradea. ;-)

dna_dny
04.11.2010, 08:52:05
Sal ai putea sa-mi trimi-ti si mie un mesaj cu datele de contact a acestei firme pentru sticlute....mersi mult]

andrea85
04.11.2010, 11:29:04
Sal ai putea sa-mi trimi-ti si mie un mesaj cu datele de contact a acestei firme pentru sticlute....mersi mult]

Ti-am trimis PM cu mai multe detalii. Sticlutele le gasesti si aici in Zalau la Simona de la Galerii, dar cred ca ea le vinde putin mai scump. Poti sa te informezi si la ea. ;-)

dna_dny
08.11.2010, 10:38:53
multumesc am rez deja am sunat e super ok pretu la sfert ca la simona...mersi mult

andrea85
08.11.2010, 12:54:27
multumesc am rez deja am sunat e super ok pretu la sfert ca la simona...mersi mult

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Sticlutele le poti si personaliza cu data nuntii si numele mirilor. ;-)

dna_dny
10.11.2010, 14:11:31
m-ai ajutat mult m-i le-am comandat deja si acum sunt in cautare de etichete pt ele as vrea ceva cu poza noastra sa vad ce si pe unde gasesc,macar stiu ca am terminat cu asta...mersi mult ...esti super ok

andrea85
10.11.2010, 16:45:29
m-ai ajutat mult m-i le-am comandat deja si acum sunt in cautare de etichete pt ele as vrea ceva cu poza noastra sa vad ce si pe unde gasesc,macar stiu ca am terminat cu asta...mersi mult ...esti super ok

Etichetele pentru sticluta le poti face la o tipografie de pe strada Crasnei, acolo te costa doar 25 de bani bucata si ai mai multe modele de unde poti alege. Merita sa treci si pe acolo. ;-)

dna_dny
11.11.2010, 12:49:37
multumesc....cred ca va trebui sa te invit la o cafea pt cate sfaturi mi-ai dat :)

marra_10
11.11.2010, 13:02:27
buna dna_dny
sticlutele le-ai comandat cumva la oradea?

andrea85
11.11.2010, 13:13:35
multumesc....cred ca va trebui sa te invit la o cafea pt cate sfaturi mi-ai dat :)

N-ar fi rau deloc. :-p
Eu am trecut deja peste pregatirile astea si stiu cate lucruri necesita, asa ca am experienta. ;-)

dna_dny
19.11.2010, 12:10:51
da la oradea le-am comandat sunt super itit ajung de pe o zi pe alta...daca vrei iti dau si tie nr si eu l-am primit de la andreea85

andrea85
19.11.2010, 14:31:08
da la oradea le-am comandat sunt super itit ajung de pe o zi pe alta...daca vrei iti dau si tie nr si eu l-am primit de la andreea85

Ma bucur ca le-ai primit deja si ca iti plac. ;-)

ancu_14
12.12.2010, 05:31:59
da la oradea le-am comandat sunt super itit ajung de pe o zi pe alta...daca vrei iti dau si tie nr si eu l-am primit de la andreea85 Buna fetelor! M-au ajutat foarte mult toate mesajele voastre si va multumesc!Dna Dny ai putea te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj cu numerele celor din Oradea pentru sticlute? Si as mai avea o intrebare pt voi toate fetelor..voi ce bauturi ati pus pe masa? Ati pus apa, suc, bere, vin si tzuica? sau doar apa suc si bere si restul bauturilor s-au servit la bar? Noi am vrea sa fie cat mai putine sticle pe masa..asta pentru ca in Zalau e "imposibil" sa nu avem sticle pe masa.. si nu stim cum sa facem..http://www.miresici.ro/images/icons/icon9.png Va multumesc si astept mesajele voastre

andrea85
12.12.2010, 15:23:17
Buna fetelor! M-au ajutat foarte mult toate mesajele voastre si va multumesc!Dna Dny ai putea te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj cu numerele celor din Oradea pentru sticlute? Si as mai avea o intrebare pt voi toate fetelor..voi ce bauturi ati pus pe masa? Ati pus apa, suc, bere, vin si tzuica? sau doar apa suc si bere si restul bauturilor s-au servit la bar? Noi am vrea sa fie cat mai putine sticle pe masa..asta pentru ca in Zalau e "imposibil" sa nu avem sticle pe masa.. si nu stim cum sa facem..http://www.miresici.ro/images/icons/icon9.png Va multumesc si astept mesajele voastre

Noi am avut mese rotunde si am pus in mijloc: suc, suc natural, apa minerala, tuica, vin si bere. Whisky, coniac si angelii nu s-a pus pe masa, era la ospatari si ei ii serveau pe invitati.

Adryador
26.03.2011, 07:09:55
cat wisky trebuie la 200 persone?

De unde ati cumaparat wiski?

andrea85
26.03.2011, 08:04:51
De unde ati cumaparat wiski?

Noi de la en-gros. ;;)

DAISYS
26.03.2011, 08:13:01
neatza
fetelor care ati avut nunta ajutati-ma putin
voi avea in jur de 150 de pers la nunta ,am luat deja vinul 225 l , si as vrea sa imi iau si apa ,sucul si restul ,in prima faza urm pe lista e apa, cica la furnizorii mamei se fac reduceri,5 baxuri 1 gratis...de astea.dar nush cam cata apa sa iau,oare sunt suficiente 30 d ebaxuri?180 de sticle de 1.5?as plati 25 si 5 le-as avea gratis.doar k nush cat sa comand,la vara nu neaparat k se scumpeste,dar nu vor mai fi oferte.
voi ce spuneti?cat sa iau?
wisky-ul o sa il iau din delegare cand merg in mai in italia.si sper sa mai fie hoti sa iau cu 6-7 euro sticla tot mi-ar conveni.cred k ajung 20 de sticle nu?doar n-or fi toti barbati....

biabia
12.05.2011, 16:17:08
Buna fetelor! M-au ajutat foarte mult toate mesajele voastre si va multumesc!Dna Dny ai putea te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj cu numerele celor din Oradea pentru sticlute? Si as mai avea o intrebare pt voi toate fetelor..voi ce bauturi ati pus pe masa? Ati pus apa, suc, bere, vin si tzuica? sau doar apa suc si bere si restul bauturilor s-au servit la bar? Noi am vrea sa fie cat mai putine sticle pe masa..asta pentru ca in Zalau e "imposibil" sa nu avem sticle pe masa.. si nu stim cum sa facem..http://www.miresici.ro/images/icons/icon9.png Va multumesc si astept mesajele voastre
Corina de la agentia de la piata (unde a fost Lili), mi-a dat un nr de tel din oradea! Si sticlutele m-au costat 0.36 bani, si mi le-a adus sotul ei!

ancu_14
03.06.2011, 07:07:31
Corina de la agentia de la piata (unde a fost Lili), mi-a dat un nr de tel din oradea! Si sticlutele m-au costat 0.36 bani, si mi le-a adus sotul ei!
Cat sunt de mari sticlele? Poti sa imi trimiti si mie te rog un PM cu numarul celor din Oradea? Am tot amanat treaba asta si acum ar fi cazul sa o rezolv ! Ms

biabia
03.06.2011, 08:07:31
cat sunt de mari sticlele? Poti sa imi trimiti si mie te rog un pm cu numarul celor din oradea? Am tot amanat treaba asta si acum ar fi cazul sa o rezolv ! Ms
nu reusesc sa iti trimit, du-te pana la piata, vis-a-vis de inspectorat, la et. 1; se cred ca te ajuta fata de acolo

STEFANIA86
03.06.2011, 22:22:54
nu reusesc sa iti trimit, du-te pana la piata, vis-a-vis de inspectorat, la et. 1; se cred ca te ajuta fata de acolo
Si pe mine m-ar interesa nr lor de tel si ce gramaj au sticlutele....

andrea85
03.06.2011, 22:53:48
Si pe mine m-ar interesa nr lor de tel si ce gramaj au sticlutele....

V-am trimis eu numarul de telefon in PM...sticlutele sunt de 330 ml.

STEFANIA86
04.06.2011, 22:55:57
V-am trimis eu numarul de telefon in PM...sticlutele sunt de 330 ml.
Mersi mult.....^:)^