PDA

Versiunea completa : Se mai pun flori in piept la invitati???

luanaluana
06.02.2009, 11:52:49
Salut! Se mai practica cu flori in piept la invitati?

lauriciul
06.02.2009, 11:56:35
Buna,
La nuntile la care am fost anul trecut nu am primit flori in piept de la nici una.
Nici eu la nunta nu o sa pun flori in piept la invitati, in schimb o sa fie pentru fiecare cate o marturie :)

achim_oana
06.02.2009, 12:55:25
Eu, de exemplu nu vreau sa pun flori in piept. Voi pune mirelui si nasului iar nasei fie buchetel fie bratara cu flori (imi scapa denumirea acuma:D ). Deja m-am saturat ...toata lumea care ma aude se uita aiurea ...L-) ....pana si mama ...care credeam ca o sa ma sustina a reactionat aiurea.
Oricum ar fi si orice ar zice lumea ...m-am hotarat : NU PUN! Ca-s a' dracu:gen_08: !

Chiar sunt curioasa ce va scrie lumea la acest topic....cum si-au propus sa impace si capra si varza.

Pup!

irina_cdoc
06.02.2009, 13:04:43
Nici eu nu voi pune flori in piept.
Ma gandesc in primul rand la doamnele si domnisoarele care vin cu rochite decoltate,pretentioase...Iar eu sa la intept cu acul...sau sa ma chinui sa le prind floarea.
Eu am ales sa dau marturii pentru invitati.Flori voi pune doar la nasi,mire,daca vor...daca nu..fara :)

serena82
06.02.2009, 13:14:03
Eu voi pune flori in piept la invitati...de fapt domnisoara de onoare se va ocupa de acest aspect. Cumnata mea mi-a lasat vre-o 80 de flori de la nunta ei si le voi folosi, ca sa nu le arunc. In plus, nu cred ca voi cumpara marturii (monney problems) iar majoritatea invitatilor vor fi de la tara, deci asa cred ca ies cel mai bine.

simonicka
06.02.2009, 13:29:08
Noi am avut flori in piept miniroses- pentru invitati.... Pentru ca sotului mei i s-a parut o lipsa de respect fata de invitati daca "cele doua domisoare lesinate si anemice le pun flori" cu mare placere am pus floricele la toti invitatii. A fost chiar interesant.... a fost momentul in care am primit cele mai multe complimente pentru rochie... sala... ah, si pentru mire. Asta pana cand au venit vreo 15 perechi odata si atunci toata lumea a inceput sa puna flori si domnisoarele... pana si fetele de la sala.... dar a fost mare distractie, era un raset general.
Spre marea mea surpriza nici una dintre doamne nu a vrut sa-i dau floricica in mana. Toate au vrut floare in piept indiferent de cat de fina era rochia.

La 2 saptamani am fost la nunta unor veri unde am vazut o chestie f faina: la intrare am primit de la miri eu un trandafir alb, iar sotul unul porticaliu pe care l-am pus la masa in vaza. Uite asa au rezolvat 2 chestii deodata. Au avut si aranjamente si flori pentru invitati... destul de ieftin spuneau ei pentru ca le-au luat de la un depozit.

Limona
06.02.2009, 14:15:47
Eu nu am avut nici flori in piept, nici marturii. Am ales o varianta de mijloc -trandafiri rosii(tema nuntii). Trandafirii au avut codita taiata scurt, iar fiecare a avut atasat un biletel cu numele noastre si data nuntii. Acest trandafir l-a oferit cavalerul de onoare fiecarei doamne si domnisoare la intrare ;-) . 208728

Nutu
06.02.2009, 14:38:08
Eu nu o sa pun flori in piept decat mirelui, nasului si tatilor! Nasei, mamelor si domnisoarelor le voi pune corsaje la mana, iar invitatilor le voi da cate o marturie pentru un cuplu! Acum intr-adevar nu prea se mai practica sa pui flori in piept invitatilor, dar cred ca depinde foarte mult si de conceptiile oamenilor pe care-i ai la nunta si de cat de deschisi sunt sa primeasca ceva nou, pentru ca e destul de ciudat ca la primire sa-ti ramana oamenii langa usa asteptand sa le fie pusa floare in piept!

bonnye
06.02.2009, 15:32:01
nici eu nu voi pune flori in piept invitatilor..voi da marturii..flori cred k voi pune la nas, si parinti...de fapt nici lor daca ma gandesc mai bine...;))

stefania_a
06.02.2009, 18:18:11
mie mi se pare un gest frumos sa pui flori in piept. chiar daca a doua zi poate ajung la cosul de gunoi, am observat k florile suint mai apreciate decat marturiile. oricum multi invitati uita sa ia marturia cand pleaca, asa k floarea o are in piept si ajunge acasa cu o mik amintire. noi am avut si una si alta. dar parca e mai traditionala floarea din piept decat marturia;;)

Butterfly87
07.02.2009, 17:37:21
mie mi se pare un gest frumos sa pui flori in piept. chiar daca a doua zi poate ajung la cosul de gunoi, am observat k florile suint mai apreciate decat marturiile. oricum multi invitati uita sa ia marturia cand pleaca, asa k floarea o are in piept si ajunge acasa cu o mik amintire. noi am avut si una si alta. dar parca e mai traditionala floarea din piept decat marturia;;)

si noi vom pune flori in piept invitatilor..asa am vazut la toate nuntile la care am fost..voi da si marturii(saculeti cu bombonele) iar la nasi si socri flori naturale...tin totusi la traditie..si e frumos asa..parerea mea..dar fiecare face cum doreste...asa am plecat si eu de la o nunta si acasa mi-am dat seama ca inca mai aveam floarea in piept .( a fost o senzatie placuta) si inca acuma le mai am amintire..:D

siana
07.02.2009, 18:37:08
noi nu vom pune flori in piept la invitati
nu ma dau in vant dupa ele si in plus, la nuntile la care am fost in ultima perioada nu am mai vazut
prefer niste marturii frumoase decat acele floricele pe care oricum le arunca lumea:)

stefania_a
07.02.2009, 19:26:55
noi nu vom pune flori in piept la invitati
nu ma dau in vant dupa ele si in plus, la nuntile la care am fost in ultima perioada nu am mai vazut
prefer niste marturii frumoase decat acele floricele pe care oricum le arunca lumea:)

si ce te face sa crezi k o marturie nu poate fi aruncata???? se face si asta[-(

siana
07.02.2009, 19:31:15
si ce te face sa crezi k o marturie nu poate fi aruncata???? se face si asta[-(
nu zic nu, foarte bine pot fi si marturiile uitate sau aruncate:D
dar..eu spun ca depinde si de marturie:)>-

mihaana
07.02.2009, 19:41:18
Noi vom pune floricele in piept la invitati. Vor fi niste trandafiri micuti albi cu portocaliu, in ton cu culorile pe care le-am ales pentru sala:)

stefania_a
07.02.2009, 19:45:28
nu zic nu, foarte bine pot fi si marturiile uitate sau aruncate:D
dar..eu spun ca depinde si de marturie:)>-

sa nu crezi k sunt gica contra. eu am avut si flori si marturii. dar am fost la multe nunti la care invitatii au uitat marturiile. si pana la urma de ce au fost facute? k sa cheltuim niste bani. cu floarea ajunge macara pana acasa. la mine au ramas un sfert din marturii pe mese. le-am luat, am pastrat una amintire si restul le-am papat (erau din bomboane glazurate):))

siana
07.02.2009, 20:05:52
sa nu crezi k sunt gica contra. eu am avut si flori si marturii. dar am fost la multe nunti la care invitatii au uitat marturiile. si pana la urma de ce au fost facute? k sa cheltuim niste bani. cu floarea ajunge macara pana acasa. la mine au ramas un sfert din marturii pe mese. le-am luat, am pastrat una amintire si restul le-am papat (erau din bomboane glazurate):))
stai linistita, nu te cred gica constra, doar iti expui punctul de vedere;))
mie nu-mi plac floricele alea in piept si nici invitatii mei nu cred ca se dau in vant dupa ele:)pt mine chiar nu au nici o semnificatie..:-" si daca nu ma reprezinta, care mai e rostul lor?
sunt si alte marturii in afara de clasicele bomboane..am vazut si sticle de vin..si eventaie..cutii pentru bijuterii, rame foto, lumanarele..aranjamente florale...si crede-ma ca lumea chiar a fost foarte atenta sa le ia;))

stefania_a
07.02.2009, 20:08:11
stai linistita, nu te cred gica constra, doar iti expui punctul de vedere;))
mie nu-mi plac floricele alea in piept si nici invitatii mei nu cred ca se dau in vant dupa ele:)pt mine chiar nu au nici o semnificatie..:-" si daca nu ma reprezinta, care mai e rostul lor?
sunt si alte marturii in afara de clasicele bomboane..am vazut si sticle de vin..si eventaie..cutii pentru bijuterii, rame foto, lumanarele..aranjamente florale...si crede-ma ca lumea chiar a fost foarte atenta sa le ia;))

sa imi spui dupa nunta cate au ramas pe masa. au luat si eu de la nunti marturii, din alea genornamente, de mai m,ulte feluri. dar fiindca aveau scris numele mirileor pe ele si data nuntii iti dai seama k nu le pot folosi k ornament. pt k ma gandesc k daca faci marturie scrii numele voastre nu?

siana
07.02.2009, 20:16:57
sa imi spui dupa nunta cate au ramas pe masa. au luat si eu de la nunti marturii, din alea genornamente, de mai m,ulte feluri. dar fiindca aveau scris numele mirileor pe ele si data nuntii iti dai seama k nu le pot folosi k ornament. pt k ma gandesc k daca faci marturie scrii numele voastre nu?
poti scrie numele pe o fundita de saten..sau pe o bucatica de hartie care sa fie atasata marturiei:)eu cel putin asa am vazut la nuntile la care am fost;;)

stefania_a
07.02.2009, 20:24:13
poti scrie numele pe o fundita de saten..sau pe o bucatica de hartie care sa fie atasata marturiei:)eu cel putin asa am vazut la nuntile la care am fost;;)

stiu k asa sunt majoritatea. dar am fost si la nunta la care am primit marturie un ornament f frumos dar era cu numele mirilor pe el. mi se parea mai frumos sa fie trecute numele pe o fundita. sper sa iti gasesti marturiile cele mai frumoase>:D<

otilik
07.02.2009, 20:26:55
nu va suparati pe mine dar eu mor cand ma duc la o nunta si mi se gaureste rochia ca sa mi se puna floare in piept...din fericire in ultimul timp nu am mai avut parte de asa ceva...

siana
07.02.2009, 20:28:25
stiu k asa sunt majoritatea. dar am fost si la nunta la care am primit marturie un ornament f frumos dar era cu numele mirilor pe el. mi se parea mai frumos sa fie trecute numele pe o fundita. sper sa iti gasesti marturiile cele mai frumoase>:D<
multumesc>:D<chiar m-am uitat la targ dar oferta era destul de slabuta#-o imi pun speranta in targurile ce vor urma;))

stefania_a
07.02.2009, 20:49:16
nu va suparati pe mine dar eu mor cand ma duc la o nunta si mi se gaureste rochia ca sa mi se puna floare in piept...din fericire in ultimul timp nu am mai avut parte de asa ceva...

aici ai si tu dreptatre. dar faza cu florile e ceva traditional si cine tine la traditie inca le foloseste.

iasommie
10.02.2009, 21:15:23
am mai auzit chestia asta la multe persoane si cred ca nimanui nu-i place sa i se strice rochita...eu o sa pun la femei floricica la mana...am vazut asa la nasa mea la nunta si mi-a placut tare mult...e si asta o idee

Butterfly87
11.02.2009, 15:45:48
am mai auzit chestia asta la multe persoane si cred ca nimanui nu-i place sa i se strice rochita...eu o sa pun la femei floricica la mana...am vazut asa la nasa mea la nunta si mi-a placut tare mult...e si asta o idee

da e si asta o idee foarte buna cu floricelele la mana..eu totusi le voi pune in piept am vazut niste floricele super dragutele in siraj la 0.7 ron buc... poate gasesc si niste bolduri mai finute..dar dak stie domnisoara de onoare cum sa le puna..eu zic k merge;;)

iasommie
11.02.2009, 21:08:00
da e si asta o idee foarte buna cu floricelele la mana..eu totusi le voi pune in piept am vazut niste floricele super dragutele in siraj la 0.7 ron buc... poate gasesc si niste bolduri mai finute..dar dak stie domnisoara de onoare cum sa le puna..eu zic k merge;;)
merge cum sa nu. eu o sa mi le confectionez singura cele pentru pus la maini. nasica mea s-a oferit sa ma ajute. ea si le-a facut singurica pentru nunta ei

Butterfly87
11.02.2009, 21:17:21
merge cum sa nu. eu o sa mi le confectionez singura cele pentru pus la maini. nasica mea s-a oferit sa ma ajute. ea si le-a facut singurica pentru nunta ei

atunci mult spor la confectionat...o sa vrem sa veem produsul finit...:D

CONT-INCHIS-003
17.02.2009, 15:23:04
Intrebare ...soacra-mea s-a suparat ca nu ii pun floare ...ce fac cu ea ?!:-L

adnada
17.02.2009, 15:48:46
Buna fetelor,
Eu nu vreau flori in piept la invitati ... am citit la voi ca puneti flori la mana... stil bratara? doar la doamne .... si la domni???

otilik
17.02.2009, 16:10:54
Intrebare ...soacra-mea s-a suparat ca nu ii pun floare ...ce fac cu ea ?!:-L
pai ei ii poti pune...mai nou acuma am vazut ca se pune floare naturala la parinti si nasi,dar nu si la invitati

otilik
17.02.2009, 16:11:31
Buna fetelor,
Eu nu vreau flori in piept la invitati ... am citit la voi ca puneti flori la mana... stil bratara? doar la doamne .... si la domni???
doar la doamne clar..iti dai seama cum ar arata un domn de o suta si ceva de kg cu o bratara de flori la mana?:))

Yvanna
17.02.2009, 17:50:50
Nici eu nu vreau sa pun flori in piept la invitati. Si nici marturiile, care vorba voastra, sunt de multe ori uitate pe masa. Dar cred c-or sa imi sara toti in cap daca nu vreau nici una nici alta, tre sa vad care dintre ele reprezinta un compromis mai mic ;)) Mai am timp sa rumeg pana in septembrie!

adnada
17.02.2009, 21:11:16
doar la doamne clar..iti dai seama cum ar arata un domn de o suta si ceva de kg cu o bratara de flori la mana?:))

la domni ma refeream ce le dam =)) =)) =)) nu sa le dau bratara...=))=))=))=))=))

Nutu
18.02.2009, 07:15:58
la domni ma refeream ce le dam =)) =)) =)) nu sa le dau bratara...=))=))=))=))=))
Pe domni ii servesti cu sampanie si-i tii de vorba cat le pune o domnisoara floricica la maini doamnelor...:)):)):))

oana_bogdan
18.02.2009, 22:44:49
invata-ma si pe mine [-o< . jumatate din "accesoriile" pt. nunta mea sunt facute de mine, sau am de gand sa le ac eu. la asta nu m-am gandit. cum se poate face?
>:D<

kraluca
02.03.2009, 15:44:26
noi vom pune flori in piept la invitati....
am oscilat si eu intre a pune sau a nu pune flori in piept insa, avand in vedere faptul ca pun la mire/nasi, etc. trebuie sa pun si la ceilalti....
ma gandeam, in schimb sa folosesc scotch bublu adeziv in loc de bold... se prinde bine si nu lasa urme... voi ce spuneti?

adnada
03.03.2009, 08:33:30
am oscilat si eu intre a pune sau a nu pune flori in piept insa, avand in vedere faptul ca pun la mire/nasi, etc. trebuie sa pun si la ceilalti....
ma gandeam, in schimb sa folosesc scotch bublu adeziv in loc de bold... se prinde bine si nu lasa urme... voi ce spuneti?

daca stau poti sa pui ..... eu una sigur nu am sa am flori in piept pt invitati.....

oana_bogdan
03.03.2009, 15:30:10
se prinde pe orice tip de material? eu te sfatuiesc sa ai si niste bolduri de rezerva!:)

ralukaG
10.03.2009, 22:19:18

E o idee cu banda dubla ca nu mai lasam urme pe hainele invitatilor.
Si noi vom pune flori in piept, ca daca nu...ne sare lumea in cap:[email protected]

lauriciul
11.03.2009, 16:27:15
Pare o idee buna ce cu banda dublu adezeviva...dar nu stiu daca banda se prinde si pe materiale :-SS. Noi cred totusi ca nu o sa ne mai complicam cu flori in piept ... la ultimele nunti la care am fost anu trecut nu am avut floare in piept ... si cred ca si eu o sa renunt la acest obicei. :)

otilik
11.03.2009, 17:56:27
nu le dam nimic...ei se vor bucura pentru partenerele lor care vor radia de frumusete datorita bratarilor de flori de la mana:D

stefania_a
11.03.2009, 20:06:40
de ce trebuie sa renutam mreu la ce e traditional si tine de noi romanii? daca ar fi sa imprumutam traditii de la americai am fi super incatati, ir cand trebuie sa tinem de o traditie romaeasca...o desfiitam. ma refer la flrile din piept...:-< :-<

aniscamaia
11.03.2009, 21:42:39
mi-au ajuns si mie in seara asta florile de pus in piept <:-P <:-P

Cretzofolina13
11.03.2009, 22:01:06
:A

Poze..poze..poze!!:A :A

otilik
11.03.2009, 22:05:31
de ce trebuie sa renutam mreu la ce e traditional si tine de noi romanii? daca ar fi sa imprumutam traditii de la americai am fi super incatati, ir cand trebuie sa tinem de o traditie romaeasca...o desfiitam. ma refer la flrile din piept...:-< :-<
eu renunt pentru ca aceasta traditie mi se pare foarte aiurea......sincera sa fiu sunt mult mai frumoase bratarile din flori sau marturiile decat niste flori artificiale ce se prind in piet cu un bold..parerea mea:(

al1nab
12.03.2009, 19:08:10
Marturiile sau corsajele nu au nici o treaba cu florile ce se pun in piept la invitati!!! Si, are f mare dreptate Stefania cand spune ca adoptam cu usurinta alte traditii care chiar nu au farmec si nici macar nu au originea in tara noastra. Multe dintre noi vor cu tot dinadinsul sa tina obiceiul cu "jartiera" care mi se pare mai mult un numar de streeptease decat ceva cu o anume semnificatie. Ba mai mult, as putea sa jur ca majoritatea nici nu stiu ce inseamna acea "traditie". Marturiile le-am luat de la italieni si nici macar nu se pastreaza adevarata traditie a marturiilor! Si exemplificarea poate continua, insa nu am f mult timp pt asta. Mult succes in organizarea nuntii tuturor miresicilor! :-B

ralukaG
12.03.2009, 20:32:22
Marturiile sau corsajele nu au nici o treaba cu florile ce se pun in piept la invitati!!! Si, are f mare dreptate Stefania cand spune ca adoptam cu usurinta alte traditii care chiar nu au farmec si nici macar nu au originea in tara noastra. Multe dintre noi vor cu tot dinadinsul sa tina obiceiul cu "jartiera" care mi se pare mai mult un numar de streeptease decat ceva cu o anume semnificatie. Ba mai mult, as putea sa jur ca majoritatea nici nu stiu ce inseamna acea "traditie". Marturiile le-am luat de la italieni si nici macar nu se pastreaza adevarata traditie a marturiilor! Si exemplificarea poate continua, insa nu am f mult timp pt asta. Mult succes in organizarea nuntii tuturor miresicilor! :-B

Intr-adevar obiceiul cu marturiile le-am luat de la italieni, dar sa nu uitam ca ei pun si flori in piept la invitati. Eu cel putin asa am vazut.Spor la pregatiri:*

roxienea
13.03.2009, 10:50:47
Si noi vom pune flori in piept la invitati...mie mi se pare o traditie frumoasa...ma gandesc numai la clipele cand, mica fiind, abia asteptam sa vina ai mei de la nunta si sa le fur floricele care le-au primit. ;)) Ma gandesc ca daca tot or sa aiba flori parintii, nasii, mirele..de ce nu si restul invitatilor?? Daca tot nu punem, atunci de ce sa nu renuntam de tot la ele? Asta e parerea mea, nu vreau sa supar pe nimeni. :-s Si oricum, cred ca fiecare visam la o nunta cat mai perfecta si daca asta inseamna cu sau fara flori, atunci sa facem cum ni se pare noua mai frumos. :) Eu nu cred in reguli fixe de genul: daca pun flori de ce sa mai dau si marturii? sau ca ar fi obliagtorii marturiile..fiecare face cum vrea, ca pana la urma o data ne casatorim, sau cel putin asa speram :P :))

elabridetobe
13.03.2009, 11:48:59
Si noi vom pune flori in piept la invitati...mie mi se pare o traditie frumoasa...ma gandesc numai la clipele cand, mica fiind, abia asteptam sa vina ai mei de la nunta si sa le fur floricele care le-au primit. ;)) Ma gandesc ca daca tot or sa aiba flori parintii, nasii, mirele..de ce nu si restul invitatilor?? Daca tot nu punem, atunci de ce sa nu renuntam de tot la ele? Asta e parerea mea, nu vreau sa supar pe nimeni. :-s Si oricum, cred ca fiecare visam la o nunta cat mai perfecta si daca asta inseamna cu sau fara flori, atunci sa facem cum ni se pare noua mai frumos. :) Eu nu cred in reguli fixe de genul: daca pun flori de ce sa mai dau si marturii? sau ca ar fi obliagtorii marturiile..fiecare face cum vrea, ca pana la urma o data ne casatorim, sau cel putin asa speram :P :))

Eu nu sunt adepta florilor de pu in piept, dar sunt cu totul de acord ca nunta trebuie sa ne reprezinte. Asa ca daca tu asa-ti doresti, nu lasa pe nimeni sa se bage. E nunta ta si trebuie sa o faci sa fie speciala in primul rand pentru tine!

oana_bogdan
13.03.2009, 15:13:47

poze! poze!
<:-P

aniscamaia
13.03.2009, 16:27:41
poze! poze!
<:-P
am sa incerc sa pun zilele astea niste poze

stefania_a
13.03.2009, 20:54:40

fff bine ai punctat. nu zic k cele care nu pun flori nu fac bine. dar de ce sa renuntam la ceva ce tine de traditia romaneasca si sa punem accent pe cele care sunt de import?? de ex nici eu nu inteleg traditia cu jartiera. si sunt de acord cu tine. dar pana la urma fiecare face ce vrea. eu una am avut si flori si marturii... si sincer mai mult de jumatate din invitati au lasat marturiile pe masa. dar cu florile au plecat acasa. chiar daca a doua zi poate au ajuns la cos. dar am avut multumirea k au plecat cu ceva (in afara de o prajitura, o sticla cu vin:-p )

stefania_a
13.03.2009, 20:57:16

exact. intrebare pt fetele care nu pun flori la invitati...pai si la mire si nasi si parinti de ce puneti flori???

aniscamaia
15.03.2009, 13:21:37
pozele promise :)

Butterfly87
15.03.2009, 13:53:30

foarte dragute si finute!!! mult spor la pregatiri in continuare!!!\:D/

stefania_a
15.03.2009, 14:13:21

frumoase...;;)

RalukGeorgiana
15.03.2009, 14:30:25
si noi vom pune flori in piept...probabil trandafirasi naturali:)

geany_m
15.03.2009, 16:01:48
Si eu voi pune floricele Ón piept. :)

otilik
15.03.2009, 18:49:07
exact. intrebare pt fetele care nu pun flori la invitati...pai si la mire si nasi si parinti de ce puneti flori???
la nasi,mire si parinti punem ca sa se deosebeasca de restul invitatilor:)),plus ca sunt naturale.....un motiv pentru care nu pun flori in piept si la restul invitatiilor este ca nu-mi permit sa pun la sute de persoane flori naturale...iar cele artificiale nu-mi plac deloc.si decat sa dau niste flori artificiale prefer sa nu mai dau deloc....

stefania_a
15.03.2009, 19:53:14
la nasi,mire si parinti punem ca sa se deosebeasca de restul invitatilor:)),plus ca sunt naturale.....un motiv pentru care nu pun flori in piept si la restul invitatiilor este ca nu-mi permit sa pun la sute de persoane flori naturale...iar cele artificiale nu-mi plac deloc.si decat sa dau niste flori artificiale prefer sa nu mai dau deloc....

si restul invitatilor ar putea interpreta aiurea. ori punem la toata lumea, ori la nimeni. cel putin asa vad eu lucrurile:D

roxienea
15.03.2009, 19:59:53
F frumoase. <:-P Finute si de bun gust. Imi poti spune, te rog, de unde le-ai luat si cam cat ar fiu bucata? Pt ca si eu as vrea tot ceva in genul si achizitionarea lor e urmatorul pct de pe lista. ;)) Iti multumesc anticipat. :*

otilik
15.03.2009, 20:04:02
si restul invitatilor ar putea interpreta aiurea. ori punem la toata lumea, ori la nimeni. cel putin asa vad eu lucrurile:D
depinde foarte mult de invitati;;) din fericire pentru mine la ultimele nunti la care am fost nu am mai vazut acest obicei decat la mire,nasi si parinti...si sincer iti zic ca nu am auzit pe nimeni sa se planga:)
dupa cum am mai spus niciodata nu mi-a placut sa-mi fie intepata rochia cu bolduri:(asa ca atunci cand merg la o nunta mirii au un plus de la mine daca nu imi pun floare in piept...asa este in cercul meu de prieteni,al parintilor mei si al socrilor mei...

stefania_a
15.03.2009, 20:08:17
depinde foarte mult de invitati;;) din fericire pentru mine la ultimele nunti la care am fost nu am mai vazut acest obicei decat la mire,nasi si parinti...si sincer iti zic ca nu am auzit pe nimeni sa se planga:)
dupa cum am mai spus niciodata nu mi-a placut sa-mi fie intepata rochia cu bolduri:(asa ca atunci cand merg la o nunta mirii au un plus de la mine daca nu imi pun floare in piept...asa este in cercul meu de prieteni,al parintilor mei si al socrilor mei...

eu am fost la o singura nunta la care nu se puneau flori. si pot zice k mi-ar fi placut sa primesc floare. sunt eu mai...:D

otilik
15.03.2009, 20:13:02
eu am fost la o singura nunta la care nu se puneau flori. si pot zice k mi-ar fi placut sa primesc floare. sunt eu mai...:D
nu cred ca esti tu mai...cel mai bine e ca fiecare sa-si faca nunta asa cum isi doreste.la o nunta nu-i poti multumi pe toti..unii vor flori,altii nu,important este ca la sfarsit tu sa fii multumita de ceea ce a iesit.eu am spus motivele pentru care eu nu pun flori....asta nu inseamna ca eu fac bine sau rau..fac cum imi doresc si asa cred ca asa ar trebui sa facem toate:*

stefania_a
15.03.2009, 20:14:46
nu cred ca esti tu mai...cel mai bine e ca fiecare sa-si faca nunta asa cum isi doreste.la o nunta nu-i poti multumi pe toti..unii vor flori,altii nu,important este ca la sfarsit tu sa fii multumita de ceea ce a iesit.eu am spus motivele pentru care eu nu pun flori....asta nu inseamna ca eu fac bine sau rau..fac cum imi doresc si asa cred ca asa ar trebui sa facem toate:*

normal>:D< >:D<

siana
15.03.2009, 21:25:58
eu la toate la care am fost nu s-au mai pus flori in piept la invitati;)) deci..difera de la nunta la nunta
ultima data cand am avut floare in piept a fost acum 6 ani:">

aniscamaia
16.03.2009, 08:31:32
multumesc fetelor pt aprecieri, le-am luat din siraj si a costat 0.5 lei bucata

serena82
16.03.2009, 10:40:23
Foarte frumoase sunt floricelele, exact asa am si eu de la cumnata mea.

siminaa
16.03.2009, 16:15:33
Eu zic ca se mai pun flori in piept la invitati....si daca invitatul nu vrea sa-si intepe hainele o poate refuza intr-un mod mai elegant. Eu voi pune flori la invitati in schimb nu fac/cumpar marturii, nu-mi plac si nici traditie romaneasca nu e.

michelle20
16.03.2009, 16:26:58
eu am discutat si cu mama mea aspectul asta...si desi ziceam si eu ca doar pt mire nasi, frati si parinti sa cumpar flori, si sa fie naturale...multi dintre invitati sunt mai in varsta si de moda ceva mai veche...si multi considera ca nu ii iei in seama daca nu le pui flori..plus ca multi le pastreaza amintiri mai degraba decat marturiile...asa ca o sa am atat flori naturale, cat si artificiale, dar si marturii...plus ca eu asa am crescut..asta este un simbol al nuntii...flori in piept la invitatii...eu o sa le chinui pe domnisoarele de onoare cu treaaba asta;))...

stefania_a
16.03.2009, 16:33:29
eu am discutat si cu mama mea aspectul asta...si desi ziceam si eu ca doar pt mire nasi, frati si parinti sa cumpar flori, si sa fie naturale...multi dintre invitati sunt mai in varsta si de moda ceva mai veche...si multi considera ca nu ii iei in seama daca nu le pui flori..plus ca multi le pastreaza amintiri mai degraba decat marturiile...asa ca o sa am atat flori naturale, cat si artificiale, dar si marturii...plus ca eu asa am crescut..asta este un simbol al nuntii...flori in piept la invitatii...eu o sa le chinui pe domnisoarele de onoare cu treaaba asta;))...
asa este;;)

roxienea
16.03.2009, 19:04:32
Si eu am pastrat toate floricele care le-am primit. :D

madalinuta
16.03.2009, 20:02:47

de acord cu tine! acelasi feedback l-am primit si eu de la parinti/socri.

siana
16.03.2009, 20:07:28
eu din fericire nu am invitati conservatori;))

elabridetobe
17.03.2009, 23:08:05
eu la toate la care am fost nu s-au mai pus flori in piept la invitati;)) deci..difera de la nunta la nunta
ultima data cand am avut floare in piept a fost acum 6 ani:">
Si la mine e cam la fel. Cred ca difera in functie de cercul de oameni.

ada80
21.03.2009, 10:50:41
Si eu voi merge tot pe varianta traditionala,deci voi pune floricele invitatilor,ma mai gindesc daca le pun in piept sau voi merge pe sfatul persoanei care imi face aranjamentele, poate gasim o alta solutie.

Babutzu
21.03.2009, 11:16:24
neata fetelor,
si noi am pus flori in piept la invitati ;;)

SIMONA25
10.05.2009, 22:34:17
eu voi pune flori la invitati ;)
Am atasat cosul cu flori pt invitati .

roxienea
10.05.2009, 23:23:26
eu voi pune flori la invitati ;)
Am atasat cosul cu flori pt invitati .
Sun f f f frumusele!!! \:D/\:D/\:D/Seamana cu ale mele...:D

Cat_Eyes
10.05.2009, 23:44:45
si mie imi plac!
Categoric da, se pun!

mamuska
11.05.2009, 00:29:17
si mie imi plac!
Categoric da, se pun!
In zona noastra,da se pun, dar in alte zone nu. Noi am avut nunta in Ardeal si acolo nu se pun flori decat mirelui,nasilor si parintilor. Noi am avut si invitati din orasul meu care au participat si la Slujba de Cununie,asa ca am cumparat flori pentru toti cei care au fost acolo,inclusiv domnisorii si domnisoarele de onoare...s-au mirat,pentru ca la ei nu se obisnuieste asa...

mili_ilie
20.05.2009, 16:24:50
Eu am avut doar marturii, nu am mai vrut sa pun si flori in piept, pentru ca au fost f multi invitati si sincer am fost la unele nunti unde statea lumea la coada cand venea ca sa i se puna floare in piept .... ceea ce nu mi s-a parut chiar ok ... dar sunt carora le place :) si sunt si unii parinti care insista sa fie flori in piept ca altfel nu se simte lumea la nunta :) ..am mai auzit si din astea :D.

CorinaD
20.05.2009, 16:45:43
La noi se pun flori in piept la toti invitatii! Si voi opta pentru flori naturale!:-p

coana83
24.06.2009, 14:47:07
Eu am avut doar marturii, nu am mai vrut sa pun si flori in piept, pentru ca au fost f multi invitati si sincer am fost la unele nunti unde statea lumea la coada cand venea ca sa i se puna floare in piept .... ceea ce nu mi s-a parut chiar ok ... dar sunt carora le place :) si sunt si unii parinti care insista sa fie flori in piept ca altfel nu se simte lumea la nunta :) ..am mai auzit si din astea :D.

eu nu am pus flori si nici marturii nu am avut...bine, am avut flori naturale pt mire,nasi si parinti...le-am prins asa greu incat ma bucur ca am renuntat la ele pt restul invitatilor

iubiana
24.06.2009, 14:49:49
La noi se pun flori in piept la toti invitatii! Si voi opta pentru flori naturale!:-p
Nu sunt cam scumpe? toate flori naturale ...

iubiana
24.06.2009, 14:50:24
eu nu am pus flori si nici marturii nu am avut...bine, am avut flori naturale pt mire,nasi si parinti...le-am prins asa greu incat ma bucur ca am renuntat la ele pt restul invitatilor
Asa vom face si noi ....bine noi mai punem si la frati lui si domnisori ....

coana83
24.06.2009, 15:03:02
a,uitasem:D..am mai avut 3 bratari cu cate un trandafir pt domnisoarele de onoare;))

siana
24.06.2009, 15:17:31
nici eu nu am pus flori decat la mire, nasi si parinti, si bine am procedat pentru ca toata lumea s-a bucurat :D in special domnisoarele de onoare:))
pentru nase si pentru domnisoare am avut buchete

coana83
24.06.2009, 15:39:52
nici eu nu am pus flori decat la mire, nasi si parinti, si bine am procedat pentru ca toata lumea s-a bucurat :D in special domnisoarele de onoare:))

:D eu tin minte ca am fost la o nunta unde s-au pus in piept flori naturale...vreau sa zic ca am scos-o pana sa ajung la masa de frica sa nu-mi pateze rochia.si la fel au facut cam toate doamnele si domnsioarele..barbatii...nu prea tin cont de asta ca nu-i prea intereseaza aspectul:))

siana
24.06.2009, 15:54:15
:D eu tin minte ca am fost la o nunta unde s-au pus in piept flori naturale...vreau sa zic ca am scos-o pana sa ajung la masa de frica sa nu-mi pateze rochia.si la fel au facut cam toate doamnele si domnsioarele..barbatii...nu prea tin cont de asta ca nu-i prea intereseaza aspectul:))
exact;)) ;))

adnada
24.06.2009, 16:26:21

eu zic ca ai ales cea mai buna varianta asa vom face si noi.....
dai si o multime de bani pe flori naturale pt toti (alea artificiale nici atat nu vreau) si le mai si scoate lumea si mai sacrifici si pe cineva sa stea tapan langa tine sa puie flori

serena82
25.06.2009, 08:14:36
a,uitasem:D..am mai avut 3 bratari cu cate un trandafir pt domnisoarele de onoare;))
De unde ai cumparat bratarile daca nu te superi?

anycka18
25.06.2009, 08:45:58
eu zic ca ai ales cea mai buna varianta asa vom face si noi.....
dai si o multime de bani pe flori naturale pt toti (alea artificiale nici atat nu vreau) si le mai si scoate lumea si mai sacrifici si pe cineva sa stea tapan langa tine sa puna flori
:)) Am avut si eu cateva experiente de genu` asta pe cand eram d-ra de onoare si am invatat din asta...asa ca nici nu ma gandesc sa pun flori. Nu ma pot hotari in schimb in legatura cu marturiile. As vrea ceva care sa compenseze lipsa cocardelor..dar nu stiu ce. Ce mi-a placut mie e destul de scumpisor...asa ca mai caut.

anycka18
25.06.2009, 08:48:02
Cred ca bratarile pt d-rele de onoare se pot face tot acolo unde iti faci buchetul de miresica. Eu asa fac....desi am cam ramas fara d-re de onoare:-SS , ca toate s-au cam maritat.:D

adnada
25.06.2009, 08:52:02
Cred ca bratarile pt d-rele de onoare se pot face tot acolo unde iti faci buchetul de miresica. Eu asa fac....desi am cam ramas fara d-re de onoare:-SS , ca toate s-au cam maritat.:D

nici eu nu stau prea bine la acest capitol ... putem inchiria oare :)):)):))

serena82
25.06.2009, 09:25:51
Tu unde iti faci buchetul daca nu te superi si cam cat ajunge?

anycka18
25.06.2009, 09:55:33
Tu unde iti faci buchetul daca nu te superi si cam cat ajunge?
Am raspuns la celalalt topic. Eu am sa fac buchetul nasei si cateva floricele de pus in piept pt familie si bratarile si buchetelele pt D-rele si D-nele ;)) de onoare. Momentan nu stiu un pret ca nu am hotarat cum vor fi buchetelele. Sper sa ajung week-end-ul asta cu poze la d-na respectiva.

coana83
25.06.2009, 10:53:02

firma care mi-a decorat sala s-a ocupat si de buchet,lumanari si bratari.

madalinuta
25.06.2009, 12:47:20
Buna
Eu voi avea cocarde din flori naturale (eustoma albe) pentru toti invitatii, bratasici pentru dsoarele de onoare, cocarde din trandafiri pentru familie, orhidee pentru miresoi.:D

Butterfly87
25.06.2009, 12:58:19
Buna
Eu voi avea cocarde din flori naturale (eustoma albe) pentru toti invitatii, bratasici pentru dsoarele de onoare, cocarde din trandafiri pentru familie, orhidee pentru miresoi.:D
super... noi am ales flori altificiale pt invitati.. si naturale trandafiri pt nasi,mire ,socri.

roxienea
25.06.2009, 13:06:48
super... noi am ales flori altificiale pt invitati.. si naturale trandafiri pt nasi,mire ,socri.
Si noi la fel am facut. :)
Din pacate insa, speriata ca nu imi ajung cele pt invitati am luat mult mai multe decat imi trebuiau si acum am cam ramas cu ele. :(

Butterfly87
25.06.2009, 13:19:26
Si noi la fel am facut. :)
Din pacate insa, speriata ca nu imi ajung cele pt invitati am luat mult mai multe decat imi trebuiau si acum am cam ramas cu ele. :(
cred k si noi vom pati la fel..luat 200 buc si acum avem pe confirmari cam 120.

cristina8112
25.06.2009, 14:14:29
nici eu nu stau prea bine la acest capitol ... putem inchiria oare :)):)):))
va dau eu de la mine domnisoare...;;) ...am destule prietene nemaritate...:*

cristina8112
25.06.2009, 14:18:01
va dau eu de la mine domnisoare...;;) ...am destule prietene nemaritate...:*
e bataie pe locul domisoarelor de onoare la mine, toate ar vrea sa fie domnisoare:D ...dar eu ce sa fac cu atitea!!!:-p :-p :-p

adnada
25.06.2009, 15:32:31
cred k si noi vom pati la fel..luat 200 buc si acum avem pe confirmari cam 120.

asa suntem noi romanii.... sa luam multe sa ajunga...si dam bani o multime si ramanem cu ele si le aruncam

georgiana22
25.06.2009, 16:10:22
voi cu ce prindeti in piept floricelele?cu bolduri sau ati gasit o metoda mai buna?

roxienea
25.06.2009, 17:09:08
asa suntem noi romanii.... sa luam multe sa ajunga...si dam bani o multime si ramanem cu ele si le aruncam
eu m-am gandit ca decat sa raman fara mai bine iau in plus...:) in legatura cu aruncatul...eu incerc sa le vand unei alte miresici..:D

adnada
25.06.2009, 17:47:49
eu m-am gandit ca decat sa raman fara mai bine iau in plus...:) in legatura cu aruncatul...eu incerc sa le vand unei alte miresici..:D

bv spor la vandut... da anunt eventual

Butterfly87
25.06.2009, 18:00:42
voi cu ce prindeti in piept floricelele?cu bolduri sau ati gasit o metoda mai buna?
eu pun bolduri............

adnada
26.06.2009, 09:23:09
eu pun bolduri............

bolduri au pus si cei la care am fost eu la nunti anul trecut (7 la numar:D)

Butterfly87
26.06.2009, 09:29:31
bolduri au pus si cei la care am fost eu la nunti anul trecut (7 la numar:D)
da chiar nu stiu alta moldalitate de a le prinde

madalinuta
26.06.2009, 09:37:38

si noi ne gandisem initial la flori artificiale...dar intre ceea ce ne placuse artficial si cocarda naturala era diferenta de 20-30 bani

adnada
26.06.2009, 10:13:19
si noi ne gandisem initial la flori artificiale...dar intre ceea ce ne placuse artficial si cocarda naturala era diferenta de 20-30 bani

e atunci ia naturale daca vrei musai >:D<

anamaria2200
27.06.2009, 13:03:31
Ce parere avete de flori naturale in piept pentru invitati ? Am primit o oferta de la o agentie de nunti - 2lei bucate. Eu sunt tentata, mi se par mult mai frumoase decat cele artificiale, dar familia viitorului meu sot si nasii nostri sun t reticenti .Voi ce ma sfatuiti ?

Princes
27.06.2009, 13:31:10
Ce parere avete de flori naturale in piept pentru invitati ? Am primit o oferta de la o agentie de nunti - 2lei bucate. Eu sunt tentata, mi se par mult mai frumoase decat cele artificiale, dar familia viitorului meu sot si nasii nostri sun t reticenti .Voi ce ma sfatuiti ?
eu pun flori naturale in piept
la mire ,nas,paritni si cavaleri in rest la nimeni;;)

madalinuta
07.07.2009, 15:27:48

si eu voi pune tot cocarde naturale, atat la familie cat si la invitati. Ce fel de flori sunt la 2 lei/bucata?

rroxica
07.07.2009, 15:47:51
asa au aratat cocardele nostre pt nuntasi si pt nasi
cele pt nuntasi au tinut foarte bine
dar cele pt nasi nu prea

rroxica
07.07.2009, 15:52:11
cele pt nuntasi au costat 1.5 lei si cele pt nasi 10 lei

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=21927

angelfighter
07.07.2009, 18:53:04
dar cele pt nasi nu prea
=D> =D> =D> fff frumoase. noi a avut la nuntasi artificiale pentru ca multi au zis ca vor sa le pastreze.
casa de piatra

anamaria2200
07.07.2009, 19:56:21
si eu voi pune tot cocarde naturale, atat la familie cat si la invitati. Ce fel de flori sunt la 2 lei/bucata?
gypsophila si crizanteme la 2lei si minirose la 3lei

alinut07
15.11.2009, 21:23:11
Eu nu am avut nici flori in piept, nici marturii. Am ales o varianta de mijloc -trandafiri rosii(tema nuntii). Trandafirii au avut codita taiata scurt, iar fiecare a avut atasat un biletel cu numele noastre si data nuntii. Acest trandafir l-a oferit cavalerul de onoare fiecarei doamne si domnisoare la intrare ;-) . 208728
e f interesanta ideea imi place mult si chiar nu mam gand la asa ceva si adev e k si iesi mai ieftin.
=D>

alinut07
15.11.2009, 21:28:33
si totusi nu ar fi frumos sa respectam traditia?
eu sincer am pastrat toate florile care leam avut in piept la nunti si le am de ceva timp (si mama mea facea la fel) dar poate k eu sunt o pers mai ciudatik si imi plac chestiile astea;))

RalukGeorgiana
15.11.2009, 21:29:56
dar cele pt nasi nu prea
crizantemele/margaretele olandeze(se gasesc sub ambele denumiri) sunt extrem de rezistente(poate cele mai rezistente flori taiate), fara sa le adaugi hrana pt flori taiate
:)felicitari...daca n am fi avut tema marina, am fi optat si noi pt crizanteme/margarete olandeze naturale pt nuntasi, dar avand tema marina am confectionat cocarde cu stelute de mare naturale
sper sa va placa si voua

Butterfly87
15.11.2009, 21:35:11
crizantemele/margaretele olandeze(se gasesc sub ambele denumiri) sunt extrem de rezistente(poate cele mai rezistente flori taiate), fara sa le adaugi hrana pt flori taiate
:)felicitari...daca n am fi avut tema marina, am fi optat si noi pt crizanteme/margarete olandeze naturale pt nuntasi, dar avand tema marina am confectionat cocarde cu stelute de mare naturale
sper sa va placa si voua
fff frumoase

RalukGeorgiana
15.11.2009, 21:40:55
fff frumoase
merci:)
casa de piatra

Butterfly87
15.11.2009, 21:45:15
merci:)
casa de piatra
multumesc:*

madalinuta
16.11.2009, 22:41:41
Si eu am ales sa pastrez traditia de a pune flori in piept tuturor invitatilor. nu sunt conservatoare dar asa am fost eu invatata ca la nunta se pun flori invitatilor. nu am nimic impotriva celor care nu pun flori. fiecare cu dorintele sale;;) . Noi am avut cocarde naturale din eustoma si floarea miresei si au rezistat destul de bine la conditiile de stres (caldura, topaiala,etc. s-au cam ciufulit de la "atingerile" mai stranse din timpul dansului, dar pt cei care nu au avut contacte prea dure au rezistat foarte bine);)) .

clodyb82
17.11.2009, 14:03:19
Si eu am ales sa pastrez traditia de a pune flori in piept tuturor invitatilor. nu sunt conservatoare dar asa am fost eu invatata ca la nunta se pun flori invitatilor. nu am nimic impotriva celor care nu pun flori. fiecare cu dorintele sale;;) . Noi am avut cocarde naturale din eustoma si floarea miresei si au rezistat destul de bine la conditiile de stres (caldura, topaiala,etc. s-au cam ciufulit de la "atingerile" mai stranse din timpul dansului, dar pt cei care nu au avut contacte prea dure au rezistat foarte bine);)) .

Si eu gandesc la fel. Nu vreau marturii, caci am vazut pe la nuntile la care am fost, ca fie raman pe masa, fie se arunca (de altfel si floarea) si nu vad rostul de a cheltui de doua ori degeaba. Si floarea din piept poate fi considerata o marturie, nu?

Eu vreau trandafirasi naturali, insa ica nu stiu exact cum si ce culoare vor fi. Eu voi avea buchet din trandafiri grena, insa mai departe nu m-am decis, cu ce ii voi combina (ma refer la alta culoare)...complicat...in mintea mea e vraiste!

madalinuta
17.11.2009, 21:49:11
Si eu gandesc la fel. Nu vreau marturii, caci am vazut pe la nuntile la care am fost, ca fie raman pe masa, fie se arunca (de altfel si floarea) si nu vad rostul de a cheltui de doua ori degeaba. Si floarea din piept poate fi considerata o marturie, nu?

Eu vreau trandafirasi naturali, insa ica nu stiu exact cum si ce culoare vor fi. Eu voi avea buchet din trandafiri grena, insa mai departe nu m-am decis, cu ce ii voi combina (ma refer la alta culoare)...complicat...in mintea mea e vraiste!

buna ideea si cu trandafirasi. in ceea ce priveste vraistea din cap...e ceva normal. pana la nunta iti vei schimba de multe ori parerile.eu una m-am hotarat asupra florilor cu vreo doua luni inainte de nunta. de obicei agentiile de deco stabilesc o intalnire cu o saptamana de nunta sa iti solicite deciziile finale.
spor la pregatiri!:*

clodyb82
18.11.2009, 11:01:20
buna ideea si cu trandafirasi. in ceea ce priveste vraistea din cap...e ceva normal. pana la nunta iti vei schimba de multe ori parerile.eu una m-am hotarat asupra florilor cu vreo doua luni inainte de nunta. de obicei agentiile de deco stabilesc o intalnire cu o saptamana de nunta sa iti solicite deciziile finale.

multumesc atat pentru raspunsul de aici, cat si pentru pm!

Sa fii fericita si iubita!

madalinuta
18.11.2009, 17:08:48
multumesc atat pentru raspunsul de aici, cat si pentru pm!

Sa fii fericita si iubita!

De asta suntem aici sa ne ajutam unele pe altele. :*
si tie iti doresc numai fericire.

alinut07
18.11.2009, 17:49:50
sper sa va placa si voua
e interesanta si idee ta chiar imi place f mult, mai ales k vreau sa am tema marina la nunta. poate imi poti spune cate ceva cum a fost la tine sau alte idei. ms mult si casa de piatra

SuZZy
19.01.2010, 17:08:35
Eu nu o sa pun flori in piept decat mirelui, nasului si tatilor! Nasei, mamelor si domnisoarelor le voi pune corsaje la mana, iar invitatilor le voi da cate o marturie pentru un cuplu! Acum intr-adevar nu prea se mai practica sa pui flori in piept invitatilor, dar cred ca depinde foarte mult si de conceptiile oamenilor pe care-i ai la nunta si de cat de deschisi sunt sa primeasca ceva nou, pentru ca e destul de ciudat ca la primire sa-ti ramana oamenii langa usa asteptand sa le fie pusa floare in piept!

Buna, foarte dragute invitatiile tale. De unde le-ai luat?

suzana_state
01.03.2011, 17:29:15

eu ma gandeam la niste floricele naturale mai micute pt pus in piept la invitati dar nu stiu de care

miha2009
02.03.2011, 10:12:57
eu ma gandeam la niste floricele naturale mai micute pt pus in piept la invitati dar nu stiu de care

mini-rozele cred ca se preteaza cel mai bine :)

busan
06.03.2011, 15:19:52
buna

atat la mine cat si la sora mea invitatii au avut flori in piept si au fost foarte incantati.florile nu au fost naturale dar nici din acelea care se gasesc prin magazinele cu flori pentru nunti.sora mea a cumparat dintr-un magazin crengute cu multe flori le-a dezmembrat le-a mai combinat cu cate ceva si au iesit niste flori pentru nuntasi superbe! asa ca daca aveti timp si inspiratie le puteti face chiar voi!
prima e floarea mirelui a doua e floarea pentru invitati

miha2009
07.03.2011, 12:14:03
buna

atat la mine cat si la sora mea invitatii au avut flori in piept si au fost foarte incantati.florile nu au fost naturale dar nici din acelea care se gasesc prin magazinele cu flori pentru nunti.sora mea a cumparat dintr-un magazin crengute cu multe flori le-a dezmembrat le-a mai combinat cu cate ceva si au iesit niste flori pentru nuntasi superbe! asa ca daca aveti timp si inspiratie le puteti face chiar voi!

Foarte frumoase :x

laura17
07.03.2011, 12:45:36
eu voi pune flori in piept la invitati, un trandafiras mic cv, simplu si gragalas, si oricum aveti dreptate dupa se arunca...nu voi avea marturii...ori flori ori marturii..iar la rude, miri, nasi, parinti voi pune naturale, trandafiri mai exact.

laura17
07.03.2011, 12:48:18
buna

sunt foarte frumoase!!!bravo!=D>

Bianca_K
12.10.2011, 18:10:43
si eu aceeasi dilema cu florile pentru nuntasi. Pana acum 2 saptamani eram convinsa ca nu voi pune flori decat nasilor, parintilor, mirelui si domnisoarelor de onoare-corsaje. Insa acum parca incep sa-mi schimba parerea, exact cum zicea si o miresica de pe aici, depinde mult si de invitatii pe care ii vei avea. la noi ar fi 50-50, adica sa zicem ca jumatate cred ca sunt obisnuiti sa nu primeasca flori la intrare, dar cum impac pe cealalta jumatate. Asa ca impreuna cu miresoiul meu, am decis ca o sa punem flori totusi. Eventual voi face niste corsaje pentru femei (ma gandeam la flori artificiale, ceva finut prinse de o panglicuta) iar pentru barbati voi pune flori in piept, insa vreau sa cautam un alt sistem de prindere a florilor, cu cel clasic cu bolduri. Spunea cineva ca sunt niste clame de prins , asa ca vom opta pentru acest tip de prindere, daca le si gasesc.
voi cum procedati??
pup!

dreamcatcher
15.10.2011, 15:18:32
eu nu am vrut sa ma complic cu flori pt invitati, mi se parea o idee un pic mai invechita si parca ar fi luat un pic din timpul nuntii.
au avut flori in piept doar nasii si parintii iar domnisoarele de onoare au avut niste corsaje la mana.

bellabijoux
28.01.2012, 18:49:59
eu nu am vrut sa ma complic cu flori pt invitati, mi se parea o idee un pic mai invechita si parca ar fi luat un pic din timpul nuntii.
au avut flori in piept doar nasii si parintii iar domnisoarele de onoare au avut niste corsaje la mana.

Da asa am auzit ca se poarta acum... cica nu mai strici oamenilor haina cu care a venit la nunta..

purple_light
28.01.2012, 19:03:49

si noi am facut exact la fel si a fost foarte bine. nu a simtit nimeni lipsa florilor din piept si nu a mai fost nici bataie de cap pentru domnisoara de onoare ;))
eu am fost domnisoara la de onoare la nunta actualei mele nase si am avut de prins in piept in jur de 250 de babyroses #-o

eva.bliss82
11.07.2012, 15:26:04
Foarte frumoase :x

Super! Apreciez toate ideile astea ingenioase, si sincer, si eu sunt tot genul care ar apela la niste metode mai putin comune pentru a crea ceva de impact. Chiar nu conteaza munca si timpul cand lasi o impresie asa de placuta si ies niste lucruri asa de dragute. De ce sa nu faci cum iti place?

elenacopo
08.08.2012, 10:29:50
La moda si mult mai ok sunt marturiile, parerea mea!

nuffy
04.10.2013, 19:34:22
Mai mult ca sigur nici eu nu voi pune flori. Doar la nasi parinti si frati. Orcum majoritatea le arunca. Am ales varianta pozelor ca marturii care se dau in seara nuntii..