PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Galati

Pagini : [1] 2 3 4

JolieFamme
01.07.2006, 05:36:57
Pregatiri pregatiri pregatiri.. am intrat in clubul vostru pentru ca de Braila nu era postat nimic, si am o mare gratitudine fata de Galati, care m-a salvat si de rochie si de pantofi si de amenajari si de ce vreti voi.. in afara de restaurante si biserici de care sincer nu stiu nimic, daca aveti nevoie sa stiti cate ceva va ajut cu placere. Am citit cate ceva de muzica, daca sunteti in pana de muzicanti, si cine are placerea de lautari adevarati care sa fie in stare sa cante orice de la vals la populara( adika nu numai manele), va pot oferi o super trupa din Braila... rasplatesc si eu Galatiul cum pot :) are cineva idee unde imi lucrez si eu pahare cu auriu pene si alte tampenii pentru miri si nasi?

cristina_24
23.10.2006, 16:01:02
va rog ..care stie din intamplare numaru` de telefon al formatiei AcORD din Galati ..sa mi-l dea si mie ...[-o< am mare nevoie de acel numar...sau daca ma poate ajuta cu numEre de telefon al mai maultor formatii e ok..[-o< pls...HELP:rocking: :gen_01:astept msg privat ..

cristina_24
23.10.2006, 16:34:27
Pregatiri pregatiri pregatiri.. am intrat in clubul vostru pentru ca de Braila nu era postat nimic, si am o mare gratitudine fata de Galati, care m-a salvat si de rochie si de pantofi si de amenajari si de ce vreti voi.. in afara de restaurante si biserici de care sincer nu stiu nimic, daca aveti nevoie sa stiti cate ceva va ajut cu placere. Am citit cate ceva de muzica, daca sunteti in pana de muzicanti, si cine are placerea de lautari adevarati care sa fie in stare sa cante orice de la vals la populara( adika nu numai manele), va pot oferi o super trupa din Braila... rasplatesc si eu Galatiul cum pot :) are cineva idee unde imi lucrez si eu pahare cu auriu pene si alte tampenii pentru miri si nasi? E chiar sunt in mare dilema cu muzicantii
mi-a placut cum canta Acustic din Galati dar din cate am inteles nu mai exista aceasta formatie .. ma poti ajuta tu ??astept mesaj de la tine ..#:-S

raluca24
24.11.2006, 10:02:39
salutare si eu am nevoie mare de un dj ma poti ajuta ca noi nu stim pe nimeni[-o< asa ca ..................astept un raspuns de la tine.............ms

mihaela_0242000
25.11.2006, 12:21:56
mihaela eu am fazut pozele tale sunt foarte frumoase ,dar asta si pentru ca voi ati fost foarte frumosi!Stiam de problema cu aprinsul becurilor la dansul mirilor...si parca ai dat si 20de mil(foto+video).Nu prea au afisat multe fete din galati poze de la nunta ca asa ma puteam ghida .LAVCRIS are albumul si sunt foarte frumoase pozele.Voi merge si voi studia piata dar parca tot prin recomandare esti mai sigura.DJ-ul nu era al localului?Te pup si mersi de raspuns

DJ-UL intr-adevar marea majoritate a serviciilor sale le presteaza in incinta localului....insa nu este obligat sa asigure muzica in restaurant....daca se vb din timp cu el poate asigura muzica in orice alt restaurant...

magda_ma
13.12.2006, 09:39:33
buna mihaela!as vrea sa-mi spui ,te rog despre dj-ul de la nunta voastra,nr lui de tel si cam ce preturi are.cu cat inainte ar trebui sa discut cu dansul?multumesc frumos,magda

mihaela_0242000
13.12.2006, 23:54:34
buna mihaela!as vrea sa-mi spui ,te rog despre dj-ul de la nunta voastra,nr lui de tel si cam ce preturi are.cu cat inainte ar trebui sa discut cu dansul?multumesc frumos,magda

Pe noi ne-a ajuns 6 mil....si am vb cu dansul la putin timp dupa ce am rezervat restaurantul.....caci dupa restaurant urmatorii pasi sunt fotograful si muzica, caci cei mai buni in domeniu sunt si recomandati si deci foarte ocupati......iti trimit mesaj privat cu numele si nr de telefon pt a nu se considera reclama....:">

elena_lorelei
13.01.2007, 13:57:21
Vreau si eu nr acelui dj pe care il stii tu si cam cat costa
Te pup si multam>:D<

andreea_sweet
16.01.2007, 21:42:30
Buna fetelor! Sunt si eu o "miresica" de 2007, speriata, dar si incantata de pasul pe care il voi face anul acesta.Nu stiu mai nimic despre cum se organizeaza o nunta si m-am gandit sa va cer ajutorul.
Am rezervat restaurantul si acum ma gandesc la muzica.
Eu vreau DJ el vrea formatie.
Va rog spuneti-mi ceva de ambele :nume daca se poate si preturi

flori22
16.01.2007, 22:48:20
aici la tine parerile sunt impartite, ma refer la formatie sau dj. Depinde de personaj, eu am avut formatie, nici un repros nimanui, toata lumea a dansat pe rupte.
La noi au cantat niste tipi recomandati de cineva, scumpi sar buni. (1000E)

raluca24
17.01.2007, 11:41:45
Parerea Mea Este Ca Un Dj Face O Treaba Mult Mai Una. O Formatie Se Pricepe Mai Bine Sa Cante Muzica Populara . Daca Ii Pui Sa Cante O Melodie In Engleza Si E Cantata De Un Barbat Si Formatia Are O Solista.....imagineaza-ti. Un Dj Pune Orice Are O Lista Foarte Variata Si Melodiile Sunt Asa Cum Le Stie Toata Lumea Nu.....falsate De Solisti. Acum Binenteles Depinde De Ce Gasiti Si Ce Va Place Pana La Urma. Spor La .....cautari Si Rabdare De Fier>:d<

flori22
17.01.2007, 20:52:46
Nu ma fa sa te contrazic... in viata asta am vazut nunti frumoase tinute de un dj, dar si nunti frumoase si in care lumea s-a distrat cantate de formatie.
Nu poti pune pecetea asa repede, sunt varfuri in amadoua domenii, dar costa.....

carmencita_82
18.01.2007, 10:11:04
Si eu sunt adepta DJ-ului la nunta...mi se pare ca asa poti pune o varietate mai mare de muzica...varietate care nu poate fi asigurata de o formatie care e oarecum limitata si sa recunoastem ca e si mai ieftin cu DJ. Acum problema e ca nu cunosc nici un Dj bun...asteptam niste recomandari...cum facem cu DJ-ul ca inteleg fotograful poate arata poze, cel ce filmeaza casete/dvd dar DJul? Cum ne convingem ca e bun??? Ca nu e vorba numai de pus muzica...tre sa antreneze si atmosfera. Voi cum procedati??

raluca24
18.01.2007, 11:00:22
Pai.......in Primul Rand Gasesti Unul Si Stabilesti O Intalnire Cu El Si Ar Trebui Sa Iti Arate O Lista Sa Iti Spuna Cam Ce Melodii Pune In ``momentele Cheie`` Ale Nuntii.....si Poate Are Si Un Cd Sau O Caseta Cu O Nunta La Care A Fost Si....iti Arata Cam De Ce Este In Stare. Si Cam Atat .
Noi Asa Am Facut Si E Ok :* :*

carmencita_82
18.01.2007, 11:33:49
Poti sa imi dai mp cu numele DJului vostru si nr de tel? Cat ti-a cerut?

andreea_sweet
18.01.2007, 18:51:18
as fi interesata de o formatie care foloseste si calculator.imi poate recomanda cineva?please help me!!

printzesa_26
22.02.2007, 15:26:17
Si pe mine m-ar interesa niste adrese sau nr de tel ale unor Dj buni dar nu prea scumpi.:( Chiar si pentru Foto m-as mai interesa ca nu sunt sigura ca am gasit ceea ce vroiam. Multumesc anticipat. Pupici

barbiedoll
06.03.2007, 17:47:52
Fetelor haideti sa va spun ultima bomba pe care am auzit-o astazi.
Cica s-a dat o lege la 1 februarie 2007 cum ca trebuie sa platim o taxa la primarie de 20 de milioane daca vrem dj la nunta. Taxa care trebuie platita la primarie este in afara sumei pe care o cere dj-ul pentru "prestatie".
Inca nu am sunat nicaieri sa ma informez, sa intreb, am vrut intai sa va intreb pe voi daca stiti ceva si deseara sa il sun pe dj sa il intreb, maine la primarie iar legea sa o caut pe net.
Eu sper din toata inima sa nu fie adevarat.

Gabs
06.03.2007, 18:02:34
Fetelor haideti sa va spun ultima bomba pe care am auzit-o astazi.
Cica s-a dat o lege la 1 februarie 2007 cum ca trebuie sa platim o taxa la primarie de 20 de milioane daca vrem dj la nunta. Taxa care trebuie platita la primarie este in afara sumei pe care o cere dj-ul pentru "prestatie".
Inca nu am sunat nicaieri sa ma informez, sa intreb, am vrut intai sa va intreb pe voi daca stiti ceva si deseara sa il sun pe dj sa il intreb, maine la primarie iar legea sa o caut pe net.
Eu sper din toata inima sa nu fie adevarat.

Say WHAT? Daca asa este chiar a inebunit Romania...Te rog intereseazate si spune-mi si mie, ca eu sunt prea departe...Sper sa nu fie asa, dar nu m-ar mira daca este corect. Cum zice Mircea Badea, Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

barbiedoll
06.03.2007, 19:18:54
Say WHAT? Daca asa este chiar a inebunit Romania...Te rog intereseazate si spune-mi si mie, ca eu sunt prea departe...Sper sa nu fie asa, dar nu m-ar mira daca este corect. Cum zice Mircea Badea, Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

Nu as vrea sa ma pronunt pana nu aflu ceva concret dar si mie mi se pare strigator la cer. Cica taxa pentru drepturile de autor ale melodiilor puse la nunta+taxa primariei.
Tipa care mi-a spus stie de la sora ei care are nunta in mai si din cauza asta ei nu mai fac cu dj si si=au angajat formatie ca nu mai platesc taxa daca iti iei formatie. Si cica politia face control la nunta si se pedepseste cu inchisoarea daca nu ai taxa asta platita.
Eu ma informez si va scriu.
Oricum, NIMIC NU MA MAI MIRA IN TARA ASTA DE RAHAT!

m1r3la
06.03.2007, 19:22:53
Intereseaza-te Daca Ai Unde Pt Ca E Jale Si Cam Toata Lumea Are Contractele Cu Dj Incheiate

mihaela_0242000
06.03.2007, 21:59:41
Ar fi chiar culmea sa impuna taxa de DJ....nu cred ca ar accepta in primul rand DJ-II...iar daca totusi exista taxa ar trebui sa fie mult dar mult mai mica....pai sunt cam 15- 20 de meniuri....ar fi absurd...pai inseamna ca discotecile si restaurantele, inclusiv barurile dau faliment....:-? :-?

mihaela_0242000
06.03.2007, 22:00:53
si inca ceva....dreptul de autor nu il platim cand cumparam cd-ul???????....pai ar insemna ca dj-ul plateste dreptu&ntilde; de autor in momentul cand achizitioneaza melodia, de ce sa il platim si noi????????

barbiedoll
06.03.2007, 22:11:57
Am vorbit cu dj-ul meu si m-am mai linistit.
Mi-a spus ca intr-adevar legea exista, dar este valabila doar pt dj-ii care lucreaza ilegal. Al meu are licenta, este in regula, a spus ca se ocupa el de taxele astea, nu e treaba noastra. Noi avem doar de platit taxa pt el si atat. Stia si el de probl asta.
E ca la profesori: ai copii la pregatire, trebuie sa declari si sa platesti impozit statului. Dar e treaba profesorului si nu a copilului care vine la pregatire.
Asa ca e ok.
Uite asa te baga in sperieti cate una care nu are ce face.
Pupici>:D<

Gabs
06.03.2007, 22:30:23
Pfiu...M-am mai linistit...Deci trebuie un Dj cu licenta, si unde ii gasesc pe acestia? La o discoteca probabil...ah, nu tara si oameni care o conduc sunt de rahat, varsat!!! :))

moskya22
06.03.2007, 23:50:44
DAaaa MAI LIPSESTE SA ZICA CA SE TINE PETRECEREA PANA LA 12 NOAPTEa SI :gen_07:

Gabs
07.03.2007, 10:44:05
Norocul meu ca sunt in padure si nu poate sa zica asta ca nu deranjez pe nimeni....Am crezut ca numai in tara asta sunt legi ciudate, dar parca la Romani este intrecere cine poate sa puna cea mai timpita lege...

allyy
07.03.2007, 16:46:34
Am vorbit cu dj-ul meu si m-am mai linistit.
Mi-a spus ca intr-adevar legea exista, dar este valabila doar pt dj-ii care lucreaza ilegal. Al meu are licenta, este in regula, a spus ca se ocupa el de taxele astea, nu e treaba noastra. Noi avem doar de platit taxa pt el si atat. Stia si el de probl asta.
E ca la profesori: ai copii la pregatire, trebuie sa declari si sa platesti impozit statului. Dar e treaba profesorului si nu a copilului care vine la pregatire.
Asa ca e ok.
Uite asa te baga in sperieti cate una care nu are ce face.
Pupici>:D<

Asta mai lipsea acum! Eu habar n-am daca dj-ul meu are licenta, dar deja am incheiat contractul cu el. Offf ce stress!=((

elenagalati
26.05.2007, 17:49:19
Noi avem nunta traditional romaneasca de aici nu putea lipsi formatia dar si dj pt ca cei din formatie fac pauze si stiti cum e sa se auda numai orga aia nu da bine .Voi ce spuneti,am facut bine??

raluca24
13.06.2007, 09:31:04
fetelor am o mare mica problemuta..:-<....parintii vor neaparat acordionist si dupa mult taraboi am ajuns la concluzia [-( ca nu avem ce face si vom avea si muzica de acest gen. problema abia acum incepe ca ai nostri stiau pe cineva insa e f ocupat in ziua nuntii noastre. ma puteti ajuta cumva cu vreo informatie??:rockon:

moskya22
13.06.2007, 10:37:30
si eu acceptat acordeonistul tot din acelasi motiv:(( :((al meu tata m-a stresat#-o ....dar la faza cu hora in fata blocului[-X nu ma prinde nimeni

aditza
13.06.2007, 14:05:06
Buna fetelor, eu am gasit un domn cam la 50 de ani care sa-mi cante la acordeon, inca nu am vb personal cu el ci cu fiul lui. O sa-l sun sa vb sa nu imi cante din ale " scoate banii nasule, ginere, socru mare si socru mic" ca nu imi place. Sa vad daca e de acord daca nu caut pe altcineva. O sa va tin la curent si daca vreti o sa va dau nr. de tel, asta in cazul in care merita. Sa nu uit domnul a cerut 2 mil, e mult, putin ce spuneti?

INA81
13.06.2007, 14:06:27
e prea mult :-?

raluca24
13.06.2007, 14:11:10
hmmmm nu ma pricep dar nu e cam mult?8-| ca doar el iti canta doar atunci cand se gateste mireasa nu?:-\ si afara....la hora aia si ce o mai fi . acum eu nu ma pricep dar nici nu ma asteptam la o asa suma:D

aditza
13.06.2007, 14:11:52
Ina tu ai vb cu cineva, tie cat ti-a cerut?

aditza
13.06.2007, 14:14:07
hmmmm nu ma pricep dar nu e cam mult?8-| ca doar el iti canta doar atunci cand se gateste mireasa nu?:-\ si afara....la hora aia si ce o mai fi . acum eu nu ma pricep dar nici nu ma asteptam la o asa suma:D

El o sa cante cand se gateste mirele la el acasa, apoi la nasi, si dp aia la mine. Asa se procedeaza. Nici eu nu am vrut acordeon dar... tata... asta e, mai facem si mici compromisuri.

raluca24
13.06.2007, 14:17:36
aaa.....deci el merge peste tot....pai asa .....si pana la urma aveti vreun nr de tel ceva? ca tata stia vreo 2 si ....culmea ocupati pana peste cap=P~

INA81
13.06.2007, 15:14:22
Ina tu ai vb cu cineva, tie cat ti-a cerut?
nu eu nu am vorbit cu nimeni nu stiam ca si pentru acordeonist trebuie sa vorbesti dinainte :-\ daca nu m-am saturat toate trebuiesc dinainte programate pana si nenea cu acordeonul ......./:) offf
nici nu stiu acum am vazut ca si voi aveti nunta in aceeasi luna ca si mine .... mi-e rau inca un lucru pe care l-am uitat; daca cunosteti voi fetelor pe cineva vreau si ei ...pls dar parka nici 2 milioane n-as da ; jaf la drumul mare

raluca24
13.06.2007, 15:24:05
corect nici chiar asa...dar cine stie cat trebuie platit si nenea asta?

moskya22
15.06.2007, 07:19:03
eu am scris ieri nu stiu daca ati apucat sa cititi pretul e de 150-170 dar nu ar fi exclus sa fie 200.mie se pare mult pt ceva ce nu-mi place:(

raluca24
15.06.2007, 10:39:04
asa e moskia e mult sa platesti pe cineva cu atat, sa asculti 2 ore de lalaiala si sa mai ramai si cu dureri de cap dupa.#-o.....dar cine vrea....sa plateasca frate;-)

carmencita_82
15.06.2007, 10:57:36
Vad ca nu ati avut succes in gasirea unui acordeonist...si mie imi trebuie desi nu prea imi place. Dar cica asa se face...urasc expresia asta. Eu ma mai gandeam la o chestie...mi-ar fi placut ca la starea civila (care va fi in gardina botanica) sa am doi tineri de la scoala de arte care sa cante la vioara...dar de unde sa ii iau? Cred ca mai degraba ei ar merita 200RON decat acordeonistul lui peste! Ce ziceti?

aditza
15.06.2007, 13:41:01
Vad ca nu ati avut succes in gasirea unui acordeonist...si mie imi trebuie desi nu prea imi place. Dar cica asa se face...urasc expresia asta. Eu ma mai gandeam la o chestie...mi-ar fi placut ca la starea civila (care va fi in gardina botanica) sa am doi tineri de la scoala de arte care sa cante la vioara...dar de unde sa ii iau? Cred ca mai degraba ei ar merita 200RON decat acordeonistul lui peste! Ce ziceti?

Buna, si eu vroiam sa fac asa cum vrei tu, dar nu se aude prea bine pe dvd, iti treb micofoane. Am sa vb cu fratele meu, parca stia el pe cineva de la scoala de arte, nu mai stiu sigur. te anunt daca e ceva. Cunosc pe cineva di fanfara care canta la flaut, dar nu vrea sa cante la nunti. Pupici

moskya22
16.06.2007, 14:42:53
da ,la flaut da de o mie de ori da:-$ sa nu afle tata:D

aditza
18.06.2007, 10:45:07

Buna, m-am interesat si din pacate am facut o confuzie, fratele meu cunoaste baieti care canta la chitara, nu sunt de la scoala de arte, dar canta la chitara pt ca le place. Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta. Pupici

INA81
18.06.2007, 11:36:21
cine imi da si mie un nr de telefon a unui nene care canta la acordeon :( ?
pls
pupici

LILICA
18.06.2007, 12:53:43
cine imi da si mie un nr de telefon a unui nene care canta la acordeon :( ?
pls
pupici

Fetelor, gasiti la starea civila nu unu' mai multi$-) !

INA81
18.06.2007, 12:59:42
tocmai ca aceeaia nu-s delok favoritii mei :-"

moskya22
18.06.2007, 13:15:46
ooo nu de la starea civila nu....mai ales la noi in galati#:-S mie si asa nu-mi place toata lalaiala....oricum nu scapam de ei cand iesim de la civila ca se bag ca ghimpii si nu unu ci doi si merg dupa tine si baga si vocal :O vaaai te apuca nebuneala!

raluca24
18.06.2007, 14:27:23
asa e moskya asta mi-ar mai trebui....=P~ ...doamne nici nu vreau sa ma gandesc.:-SS ..poate baga si o manea de aia de suflet, dor si jale../:) .auch sper ca nu

aditza
23.06.2007, 10:39:13
Buna, am vorbit cu un domn care canta la acordeon, si i-am explicat ca nu vreau sa-mi cante genul: "nasule da banul, socru mare da banu" etc. A fost de acord, acu sa vedem daca se tine de cuvant. In cazul in care sunt multumita de el o sa va dau nr de tel, pt cele care sunt interesate. Pupici.

INA81
03.07.2007, 09:06:27
fetelor ^:)^ vreau si eu un numar de telefon a unui acordeonist va roggg ca nu gasesc pe nimeni ; datimi si mie un nr de telefon a unuia numai acordeonist sa fie sa cante doua tampenii acolo#-o va rog
pupici

moskya22
12.07.2007, 13:45:07
fetele care au avut nunta recent imi8 pot recomanda un nene care sa nu fie prea stresant:D

raluca24
16.07.2007, 16:39:58
fetelor am facut rost de un nr al unui nene care da din degete........dar nu pot afisa nr pe site....deci care vrea sa-mi trim mp

elena_lorelei
22.07.2007, 10:09:17
Fetelor, m-am lasat pe tanjala cu muzica si am cam intrat in panica!!:-SS
Dati-mi si mie un dj!^:)^
Ce ati auzit de dj Sabiuta? E chiar asa bun cum se aude? E foarte scump? Dar de Puiu Adrian Stanciu?
Astept sfaturi, pareri, indrumari....stiti voi, ca intre miresici [-o<

raluca24
24.07.2007, 09:04:46
noi il avem la nunta pe dj sabiuta si e........noua ne place f mult. am fost la o nunta cu el si ne-am distrat pe cinste....

raluca24
22.08.2007, 14:15:27
fetelor as vrea sa va dau un sfat .......ieri adica cu 3 zile inaintea nuntii ne-am gandit sa-l mai sunam o data pe dj sabiuta....si ghiciti acum....ne-a spus ca tocmai vroia sa ne sune sa ne anunte ca nu poate veni la nunta si ca va trimite pe cineva competent in locul lui......:(( va d-ati seama ce am simtit noi atunci....ce vreau sa va spun e ca acest dj sabiuta...renumitul...este un mare nesimtit....in baza numelui incheie contracte pt nunti in care este stipulata si o clauza ca daca nu poate veni el, asigura muzica.....si desigur ca nu poate veni pt ca el de fapt a incheiat mai multe contracte pe 25 aug si nuntile sunt distrbuite la diversi....sper ca nu amatori. aveti mare grija daca cumva a-ti incheiat cntract cu el. cam asta am patit noi si sincer abia astept sa treaca dar am inima cat un purice gandindu-ma ca va veni vreun ciofligar sa-mi cante cine stie ce....:(( :(

geanygl21
16.09.2007, 17:25:47
am o rugaminte la voi..fetelor a fost odata formatia acord solista inca mai canta sub acest nume dar stiu ca era si sotul ei in formatie(la clape) .acum el are inca un baiar cu care canta...vreau sa stiu daca l-a auzit cineva la vreo nunta...(daca va ajuta il cheama marian..:D)

geanygl21
17.09.2007, 14:15:18
va rog...cineva un raspuns...^:)^ ^:)^ ^:)^ dar numarul celor de la andante il are cineva...???....nu mi-as fi imaginat ca deja sunt formatii ocupate pentru la anul..dar...:-<

aniana
18.09.2007, 22:00:04
te pot ajuta eu cu un nr de telefon dar nu de la andante, o formatie superrrrr.

geanygl21
19.09.2007, 14:14:45
da-mi te rog..cum se cheama unde canta..:D..:D...adresa mea:[email protected]

geanygl21
19.09.2007, 14:16:24
adreasa este id-ul de aici si mess si mail cu yahoo.com..ms mult..:*

allisha
22.09.2007, 16:40:14
am o rugaminte la voi..fetelor a fost odata formatia acord solista inca mai canta sub acest nume dar stiu ca era si sotul ei in formatie(la clape) .acum el are inca un baiar cu care canta...vreau sa stiu daca l-a auzit cineva la vreo nunta...(daca va ajuta il cheama marian..:D)

daca vrei nr de telefon a lu marian il am eu dar nu mai canta cu tipa are alta fata si sunt mai multi baieti......am multe cd cu el acasa si daca vrei am sa iti spun si pretul daca te intereseaza
;;)

tmihaela
22.09.2007, 17:34:25
Bune fetelor!
As avea si eu mare nevoie de un dj bun, sau o formatie care sa cante bine si sa nu ma usuce la buzunare. Suntem bulversati, nu stim ce sa alegem, eu vreau dj , el parca ar vrea formatie.
Oricum ne-a placut o tipa care a cantat anul trecut foarte mult pe la nuntile de la cantina liceului Auto. Am intrebat pe cineva care a avut nunta acolo anul trecut si nu mai are nr de tel al doamnei, care nici macar nu stiu cum se numeste, (:| pentru ca nu au stiut sa-mi spuna...
O tot caut , dar nu am ami gasit-o acolo cantand... nu stiu cum sa dau ea, ca ne placea cum canta anul trecut, dar :"> aerieni cum am fost mereu nu ne-am gandit ca o sa ne trebuieasca si noua si nu ne-am interesat de atunci
Acum suportam consecintele...:-<

geanygl21
27.09.2007, 10:42:46
dar de formatie elite.....cei care canta la crama stiti cum canta la nunti.....aveti cumva din greseala o inregistrare cat de mica cu vreo mel cantata de ei?

myrella
29.09.2007, 14:02:02
buna miresicilor.....Am nevoie si eu d un dj bun...dar nu cel pe care mi l-au recomandat cei de la restaurant pt ca am inteles ca vb mult prea mult...in timpul melodiilor...si asta nu-mi place....Am nevoie d cineva care sa faca invitatii...sa rupa podelele...;-) Ei....vb vine..dar oricum care isi merita numele de dj..!Apropo...nu am vazut intro fam Cojocaru...sa intelec ca e nasol nasol..?Eu am fost la 2 nunti la care ei au fost prezenti....si am vazut produsul la sfarsit....Foarte k-lumea...Chiar sunt profesionisti...Cred ca eu tot pe ei o sa-i chem....Cam atat!Pupicei pt toate

china
01.10.2007, 22:20:17
Eu va recomand un DJ super. L-am avut la mine la nunta si invitatilor nici mancare nu le-a mai trebuit. S-a dansat toata noaptea! Daca vreti un nr de tel sa imi ziceti!

Buna fetelor,

Sunt si eu in cautarea unui DJ bun. Te rog pe tine carmencita, dar e valabil pentru celelalte miresici, sa imi dai si mie un numar de telefon al DJ-ului tau.

Mersi

cudalbeanu_elena
30.10.2007, 00:20:39
Buna fetelor,

Sunt si eu in cautarea unui DJ bun. Te rog pe tine carmencita, dar e valabil pentru celelalte miresici, sa imi dai si mie un numar de telefon al DJ-ului tau.

Mersi

Noi am discutat cu un cetatean care are o agentie si care asigura muzica la petreceri insa nu am luat decizia finala. A fost la nunta a 2 perechi de prieteni de-ai nostri si nu as zice ca ne va face de rusine.=(( Are si un site dar nu stiu exact care. Avem o carte de vizita de-a lui dar sa vedem pe unde o fi.;-) Daca cineva vrea datele sale am sa i le dau dar sa le caut.

myrella
10.11.2007, 14:06:55
buna miresici..!Ajutati-ma si pe mine cu un dj bun..!!Va rog...Cele care au avut nunta..daca ati fost multumite...lasati-mi si mie nr d telefon ...pe privat..!Va rog!mult mult

pupicei

fetita
11.11.2007, 12:50:20
AM UN DJ FOARTE BUN DACA TE INTERESEAZA ITI POT DA NR LUI DE TEL ITI GARANTEZ PT EL, AM FOST LA NUNTI FACUTE DE EL SI LA MINE TOT CU EL AM VB. DACA TE INTERESEAZA MAI VB.
buna, as fi si eu interesata de dj de care spui.... pls imi dai si mie nr?
si... cam ce muzica are ?(eu am o problema cu manelele)

ms...pooop<:-P

INA81
11.11.2007, 14:29:42
buna, as fi si eu interesata de dj de care spui.... pls imi dai si mie nr?
si... cam ce muzica are ?(eu am o problema cu manelele)

ms...pooop<:-P
adiak ai o problema ... le suporti sau nu le vrei ?
:-?
pupici

BLONDA
11.11.2007, 18:50:04
[quote=myrella;482322]buna miresici..!Ajutati-ma si pe mine cu un dj bun..!!Va rog...Cele care au avut nunta..daca ati fost multumite...lasati-mi si mie nr d telefon ...pe privat..!Va rog!mult mult

pupicei
un dj bun este si cel din larissa, eu am avut nunta acolo pe 27 oct si a fost super nu au stat la masa mai deloc oamenii, s-au distrat si am fost super multumita

iulia24
13.11.2007, 16:19:18
de dj-ul de la traian stie cineva ceva?

anlya_426
14.11.2007, 08:47:34
de dj-ul de la traian stie cineva ceva?

din cate am inteles e bun...e si foarte receptiv(adik iti ia in seama si playlistul tau,in caz ca vrei sa te implici si in aceasta parte) si stie sa faca atmosfera.....

iulia24
16.11.2007, 14:45:28
sper sa fie asa ca la mine conteaza f mult muzica la o nunta vad ca tu o sa ai nunta dupa mine o sa te informezi atunci

CONT-INCHIS-044
19.11.2007, 23:13:42
cine a auzit ceva de formatia andante?noi am ales formatie....mai bine zis mirele a ales formatie....spuneti mi va rog orice depre andante ms

raluca24
21.11.2007, 08:38:54
andante sunt foarte buni . cel putin noi am fost la 2 nunti unde au cantat si a fost extraordinar. au creat intradevar atmosfera. au facut tot. nu am nici o legatura cu ei , am fi vrut si noi sa ii avem la nunta insa sunt f ocupati si nu erau liberi in ziua respectiva. din cate stiu eu, ei canta in week-end la turn, la rest. de jos. deci poti merge acolo si ii poti asculta sa iti faci o idee. :* si spor la pregatiri

CONT-INCHIS-044
21.11.2007, 21:25:23
multumesc fff mult ptr raspuns...da andante sunt cei de la turnul de tv doar ca eu traiesc in italia nu am ocazia sa ma duc acolo sai ascult...ms mult

adriana2008
22.11.2007, 22:00:21
mai sunt si alte formatii bune in galati....dar trebuiesc cautate mai bine...nu numai andante e gura targului asa ca...fii calma si o sa le reozlvi pe toate.
Toate cele bune

oncica
23.11.2007, 20:14:34
Buna! Ajutati-ma si pe mine cu o formatie buna, va rog mult!!!!!!!!

alina_hahuie
25.11.2007, 13:05:11
Fetelor am si eu nevoie de o parere/un sfat. Eu pana acum ma gandeam exclusiv la ideea cu DJ-ul. Dar am fost aseara la rest la care vom face nunta si am vazut k acolo au adus o formatie care canta foarte bine. Faza este de ne costa de 5 ori mai mult decat DJ-ul si ma mai gandesc si la faptul ca e una sa auzi diferite voci cu diferite melodii si e cam monoton sa asculti o singura pers. cantand de toate. Pe de alta parte stiu k lumea apreciaza faza asta cu formatia si de aceea nu stiu ce sa fac, cum e mai bine si daca se merita investitia asta, care e de altfel destul de mare. Voi ce ziceti?

picolla
25.11.2007, 17:12:10
depinde foarte mult de voi si de ce asteptari aveti.si o formatie chiar daca canta aceleasi persoane toata seara, oricum ai melodii diferite nu-i ca ai aceleasi, alte stiluri, si o formtie daca este profesionista poate sa-ti faca o atmosfera super,oricum conteza mult de cei pe care-i aduci si de ceea ce stiu sa faca.si dj-ul daca este unul care intradevar stie sa-si faca meseria si nu doarme (cum am vazut eu unul la o nuntaa care nu a scos vorba toata sesra),atunci o sa-ti ias totul ok si cu dj-ul

elena86
15.01.2008, 17:44:24
Buna, am vorbit cu un domn care canta la acordeon, si i-am explicat ca nu vreau sa-mi cante genul: "nasule da banul, socru mare da banu" etc. A fost de acord, acu sa vedem daca se tine de cuvant. In cazul in care sunt multumita de el o sa va dau nr de tel, pt cele care sunt interesate. Pupici.
Fostelor miresici:sunteti dispuse sa ajutati si viitoarele miresici nu-i asa?cum a fost acordeonistul?ti-a respectat dorintele?daca da si a cantat si bine da-mi si mie nr lui de tel(pe privat)[-o<

anlya_426
16.01.2008, 09:45:55
Fostelor miresici:sunteti dispuse sa ajutati si viitoarele miresici nu-i asa?cum a fost acordeonistul?ti-a respectat dorintele?daca da si a cantat si bine da-mi si mie nr lui de tel(pe privat)[-o<

daaaaaaaaa...si eu s vrea detalii de la fostele miresici in legatura cu acordeonistul........

raluca24
16.01.2008, 14:02:22
am eu nr acordionistului pe care l-am avut la nunta. chiar nu a asarit calul deloc. a facut exact cum i sa cerut. daca vreti nr lui cu mare placere va ajut. trimiteti mp :*

elena86
16.01.2008, 15:25:16
am eu nr acordionistului pe care l-am avut la nunta. chiar nu a asarit calul deloc. a facut exact cum i sa cerut. daca vreti nr lui cu mare placere va ajut. trimiteti mp :*
Multumesc raluca>:D< .poti sa-mi mai trimiti un pm cu numerele cameramanului si fotografului care au fost la tine la nunta?

aditza
17.01.2008, 13:28:42

Buna, acordionistul meu mi-a respectat dorintele, insa nu prea le avea cu cantatul, parca nu avea ritm muzica lui. Nu stiu ce sa spun. Multa lumea m-au intrebat unde l-am gasit... nu prea au fost multumiti. Sincera sa fiu pe mine nu m-a suparat, pt ca a fost discret omul, insa nu cred ca ti l-as recomanda. Omul poate are talent sa cante alt gen de muzica, de fanfara, caci el face parte din fanfara oasului, dar sa cante muzica de nunta... cam slabut.

julya_blue
18.01.2008, 16:47:00

Te rog,Raluca,ajuta-ma si pe mine cu ceva nr de telefon,de ale muzicantului si al cameramanului.Urgent,azi,te rog.Multumesc mult.

Ellutza09
16.03.2008, 22:27:39
Vreau si eu un numar de telefon al unui acordionist va rog multtt de tottt , mai am putin pana la nunta si n-am vorbit cu nimeni pana acum.#:-S

ciber_andy2003
16.07.2008, 23:42:12
dragi miresici,

Stie cineva ceva despre formatiile Tranzit sau Daniel's band? ati fost la vreo nunta la care au cantat din intamplare?

adriana2008
18.07.2008, 10:42:21
singurii de care mi-au placut sunt cei de la Politon, poti vede mai noi si clipuri pe youtube cu ei.

pisicutza_elena
28.07.2008, 12:44:42
Buna fetelor...am si eu o intrebare legata de DJ:
A auzit cineva de dj Gabi ?

maryane
29.07.2008, 13:04:38
Raluca daca nu e prea mare derajul trimite si mie un mesaj cu numarul acordionistului pe care l-ai avut la nunta. Multumesc

Lusa23
10.08.2008, 12:50:21
fetelor, stiti ceva de formatia activ din galati?

anamariagalati
22.08.2008, 10:55:11
salut miresicilor si casa de piatra pt cine s-a ...si succes pt cine nu s-a...!
ce sa fie la nunta...formatie sau dj si ce recomadati?

krisina
22.08.2008, 12:50:44
eu voi avea dj, nush de ce dar asta chiar a fost singura varianta pe care am luat-o in calcul(nu numai din cauza banilor).Am fost anul trecut la o nunta unde a fost formatie si atat de urata impresie mi-au lasat cei care au cantat ca imediat am hotarat ca eu voi avea dj.Sincer acea nunta, daca ar fi fost cu dj ar fi fost perfecta, asta a fost singurul lucru care a stricat-o(ce s-a vazut).
Erau 5 in formatie, 3 instrumente si 2 cu vocea,,,cand li se aducea mancarea ei isi vedeau de mancat toti odata si canta pe fundal ceva la pian(inregistrare). Si cam asa au tinut-o toata noaptea ca deh....au fost 4 feluri de mancare. Din cand in cand mai cantau si ei cate ceva, dar slabutz, fara voce ,obositi,,,Cert e ca mie nu mi-a placut.Sa nu mai zic, ca la un mom dat unul din ei (cam ametit) se apucase sa invite socrul mare la dans, si tot insista...si tipa la microfon si stupoare,,,socrul mare era decedat:O:O:O.a fost cam penibila faza, nici nu vreau sa ma gandesc ce era in sufletul celor direct implicati(mire, soacra mare)

anamariagalati
22.08.2008, 13:26:52
si eu m-am gandit ca djul e mai bun
dar trebuie sa faca atmosfera sa vorbeasca sa inebuneasca lumea,sa-i puna pe mese
daca nu e muzica la nunta ,ce e?!
vreau unul de radio...
cum s-au comportat cei pe care i-ati vazut?

zapacitalumii
25.08.2008, 14:27:16
Salutare miresici de Galati...

Am si eu o mare, mare problema ...si anume...noi am vrea tare mult formatie la nunta numai ca suntem total pe dinafara...tot ce stiu este ca mi-au placut enorm anul trecut la o nunta cei din Ciocarlia, sper sa nu fi facut vreo prostie cu datul numelui :"> , numai ca sunt cam scumpi. Ma puteti ajuta cu sugestii ceva? va rog din suflet...^:)^ ^:)^ ^:)^

Multumesc anticipat.
>:D< >:D<

geaninuta
26.08.2008, 13:39:30
spune-mi si mie te rog Flori22 ce formatie ai avut? si daca se poate sa imi dai si mie nr lor de tel sau cum pot lua legatura cu ei? ca ma intereseaza si nu am gasit nici o formatie libera pana acum pt la anul in august.

eu nu am auzit de formatia asta :Ciocarlia, dar si eu vreau neaparat formatie si nu gasesc. cine ne poate ajuta pe toate? miresici care ati facut nunta cu formatie, unde sunteti????????

cat v-a cerut aceasta formatie Elite? sunt in mare cautare si nu gasesc nik.ma poti ajuta?:*

zapacitalumii
26.08.2008, 14:33:11
eu nu am auzit de formatia asta :Ciocarlia, dar si eu vreau neaparat formatie si nu gasesc. cine ne poate ajuta pe toate? miresici care ati facut nunta cu formatie, unde sunteti????????

Este un ansamblu mai mare din care s-au tot desprins formatiute mai mici...:-B
Deci ne ajuta cineva?????????????
:-s :-s :-s

Ini08
26.08.2008, 16:01:23
Dragele mele, eu abia ce am scapat de nunta si trebuie sa recomand cu foarte mutla caldura DJ de la Piano. Sunt doi, Didi si Milu. Sunt angajati de la Piano dar se descurca si cu solicitari pentru alte restaurante.

Foarte inspirati, pot sa spun cu mana pe inima ca mi-au facut nunta!

Succes,

simena
26.08.2008, 18:56:56
eu am auzit numai de bine despre formatia andante de la turnul tv, perla dunarii.

mylunna
26.08.2008, 22:13:20
si eu m-am gandit ca djul e mai bun
dar trebuie sa faca atmosfera sa vorbeasca sa inebuneasca lumea,sa-i puna pe mese
daca nu e muzica la nunta ,ce e?!
vreau unul de radio...
cum s-au comportat cei pe care i-ati vazut?

dc te intereseaza eu il am la nunta pe d-nul radu enache de la pro fmiti pot da mai multe delalii luni seara dar deocamdata din cate am vb cu el e un tip super

anamariagalati
28.08.2008, 10:46:03
fetelor sant 2 dj cei mai buni in galati
sant f ocupati dar...daca ajungi la ei ai nunta ca si facuta
sorin de la radio 21 galati si florin de la profm galati
asta am auzit
de la multe miresici

alinanorsk
28.08.2008, 14:22:44
Fetelor ,eu La Nunta Am Avut Formatia Condor.am Fost Foarte Multumita De Ei Cum Au Cantat

anamariagalati
30.08.2008, 08:02:40
hai miresicilor!!!!
am nunta in 2009 in august
sorin gheorghiu sau florin migireanu ca dj,ajutati-ma
cica acesti 2 dj sant cei mai cautati si nu stiu pe care sa-l iau...voi ce ziceti?
cred ca ar trebui sa ma grabesc
djii buni sant ocupati de cu un an inainte
offf!!

adriana2008
02.09.2008, 21:23:23
cat v-a cerut aceasta formatie Elite? sunt in mare cautare si nu gasesc nik.ma poti ajuta?:*
fereste-te eu i-am vazut la o nunta la pescaru....mai bine nu cantau deloc ca si asa cantau 20 min si 40 stateau.

CONT-INCHIS-044
03.09.2008, 16:04:51
fetelor eu am fost fff multumita de formatia mea.ei au facut toata nunta.au meritat fiecare leu dat.

DanielaD
04.09.2008, 16:23:30
Buna fetelor si bine v-am gasit! Cine ma poate ajuta si pe mine cu o informatie? Stie careva ceva despre dj-ul de la restaurantul royal? Acolo fac nunta si avans am dat lui... asa din auzite cica face treaba buna (dar vreau sa alflu ceva concret, daca stie cineva...[-o< ).

gabriela_R
09.09.2008, 23:12:49
Buna fetelor si bine v-am gasit! Cine ma poate ajuta si pe mine cu o informatie? Stie careva ceva despre dj-ul de la restaurantul royal? Acolo fac nunta si avans am dat lui... asa din auzite cica face treaba buna (dar vreau sa alflu ceva concret, daca stie cineva...[-o< ).

am fost sambata trecuta la nunta la prietena mea cea mai buna la restaurant royal si au avut contract cu dj-ul de acolo...i-a costat 5 milioane vechi . omu face treaba buna , e cu sotia lui la muzica , te intalnesti cu cateva zile si stabilesti playlistul...melodie de inceput , apoi urmatoarea , are statie cu boxe super tari , 2 calculatoare ...si sa stii k nu prea agreeaza manelele ...au fost 4 si alea vai de capul lor....s-a ascultat de toate dar la prima bucata ringul era arhiplin...si vorbesc de oameni cu stare , de pe la consiliu judetean , patroni ....eeheee....dar e bun tipu...important sa te intalnesti cu el inainte de nunta sa vb despre ce muzica vrei,....si sta pe langa universitate,....sper k ti-am fost de ajutor...

vyvyana
14.09.2008, 12:35:16
Fetelor ,eu La Nunta Am Avut Formatia Condor.am Fost Foarte Multumita De Ei Cum Au Cantat

buna!!!! Ai putea te rog sa-mi trimiti si mie un nr. de tel. al formatiei "condor" sau sa-mi spui unde i-as putea gasi?? ms mult. asteptttt

ScoiciAzur
15.09.2008, 20:34:23
fetelor l-ati vazut in actiune la vreo nunta pe dj florin, de la radio? (radio Galati banuiesc... )

viorel234
17.09.2008, 16:45:43
ar putea cineva saimi dea informatii despre niste formatii din galati:x :x :x :x :x :x :x

barbiedoll
19.09.2008, 10:41:22
Buna ziua,
Am decis sa scriu pe acest forum despre toti furnizorii de servicii din Galati care isi bat joc de oameni si sunt neseriosi. Pur si simplu nu se merita sa mai lucreze in domeniu. Trebuie sa luam atitudine impotriva tuturor celor care incheie niste contracte de prestari servicii si nu si le respecta mai apoi.
Nu lucrati cu DJ SABIUTA! Este un neserios. Bataie de joc fata de oameni si lipsa de respect am intampinat iarsi, cand a venit vorba despre angajarea unui dj pentru nunta noastra. Dar doar traim in Romania, nu? De ce ma mai mir?
Am semnat contract cu acest dj Sabiuta de la Radio ProFm, fostul Radio Galati pentru nunta si nu a venit. E adevarat ca in contract era o clauza cum ca daca el nu poate veni, va trimite un inlocuitor. Dar daca voiam inlocuitor nu il mai alegeam pe el, nu? Am sperat si am fost convinsa ca va veni pana in ultima clipa. Scriu aici pt ca din ce am citit pe forum nu sunt singura careia acest dj i-a facut aceasta figura, adica sa nu vina el la nunta si sa trimita pe altcineva.
In cele din urma a fost ok. A venit Radu Enache, tot de la ProFm, care s-a descurcat binisor, dar un gust amar a ramas.
Asa e la noi la romani. Dezinteres total in toate domeniile!

lylylenutza
19.09.2008, 19:54:54
barbiedoll, spune-mi te rog dak dj Radu Enache a facut treaba buna?
pana la urma ai fost mutumita de muzica?
mersi:*

barbiedoll
19.09.2008, 21:24:05
barbiedoll, spune-mi te rog dak dj Radu Enache a facut treaba buna?
pana la urma ai fost mutumita de muzica?
mersi:*

Da, Radu Enache s-a descurcat. Stie meserie, stie ce are de facut. Va sfatuiesc sa va angajati dj de radio la nunta si nu amatori.

simena
19.09.2008, 21:26:53
barbiedoll, eu as zice ca e mai bine ca nu a venit. chiar m-a dezamagit la nunta unei prietene, muzica era foarte veche( si nu ma refer la `ever green`uri), inclusiv cea populara. nu stiu exact cum sa exemplific ca sa fiu inteleasa, dar erau melodii populare cam de pe vremea primelor casete audio.
poate intre timp si-a mai schimbat playlistul.:P

vyvyana
25.09.2008, 22:22:45
multumesc foarte mult de raspuns.:* ...mie mi-au placut f mult..sper sa ne cante si la nunta ca la prezentare...;;)
buna,, imi poti spune si mie ce onorariu au cei care canta la Crama Haiduceasca, te rog ca ma intereseaza si pe mine>multumesc

vyvyana
25.09.2008, 22:36:38
buna, ai aflat cat cer cei de la formatia elite? te rog sa-mi spui si mie daca stii ceva despre ei. astept raspuns.ms

vyvyana
28.09.2008, 22:37:50
fetelor eu am fost fff multumita de formatia mea.ei au facut toata nunta.au meritat fiecare leu dat.
spune-mi si mie ce formatie ai avut ca m-am saturat sa caut:-s .si vreau si eu ceva superr sa-mi iasa!!!;))

korinna
29.09.2008, 10:43:25
Eu am auzit ca cei de la Crama haiduceasca,au ca onorariu 10 milioane/ora.Nu stiu daca chiar asa e...dar asa am auzit.

lylylenutza
29.09.2008, 22:26:35
fetelor, dj-ul mi-a cerut 1200 ron pt anul viitor. cum vi se pare?
voi ce tarife aveti?

gabriela_R
29.09.2008, 23:54:36
voi ce tarife aveti?

foarte muuuuuuult....pe unde am intrebat si la cate nunti am fost 5 milioane e anu asta...poate la unu de fitze sa fie 12......da ce puii mei canta el live ?????

Azumi
30.09.2008, 13:13:08
da intr-adevar e mult...noi l-am platit cu 8, pana in luna iunie fusese 7 jumate.
eu zic ca nu ar trebui sa depaseasca 10 milioane o sa vrea sa i se dea si mancare nu...si cum meniul la anul o sa se invarta in jurul a 2 milioane e clar...dupa ei ar trebui sa te vinzi sa poti procura banii pt organizarea unei nunti...negociaza sau cheama pe altul...

vyvyana
03.10.2008, 23:01:28
buna fetelor!!tot caut si iar caut:( . ma intrebati ce? :,,formatie". Am gasit o formatie buna dar vrea 1700 euro:-\ .Nu vi se pare cam scump? Ce credeti,stiti cumva alte formatii ? de ,,tomis junior" stie cineva ceva??

gabriela_R
03.10.2008, 23:54:10
salutare...de tomis junior am auzit k sunt foarte buni . si cumnata prietenei mele o sa aibe la anul pe zorile si le ia 1600 de euro.....

vyvyana
05.10.2008, 18:15:34
buna, picollina din nou!!! nu poti face te rog rost de nr. de tel.al formatiei zorile[-o< TE ROG!! sau poate daca stii la ce restaurant canta??daca nu cer prea mult:">

CONT-INCHIS-044
06.10.2008, 11:49:49
buna fetelor!!tot caut si iar caut:( . ma intrebati ce? :,,formatie". Am gasit o formatie buna dar vrea 1700 euro:-\ .Nu vi se pare cam scump? Ce credeti,stiti cumva alte formatii ? de ,,tomis junior" stie cineva ceva??
buna eu zic ca i putin cam mult eu am dat 35mil anul asta.daca euro creste ca in zilele astea 1700 sunt fff multi.eu zic sa stabilesti pretul in lei.apoi daca vrei iti trimit PM cu nr de la formatia mea sa vb cu ei.

vyvyana
06.10.2008, 17:35:17
[quote=cristichia;1143244]buna eu zic ca i putin cam mult eu am dat 35mil anul asta.daca euro creste ca in zilele astea 1700 sunt fff multi.eu zic sa stabilesti pretul in lei.apoi daca vrei iti trimit PM cu nr de la formatia mea sa vb cu ei.[/quote
salut, trimite-mi te rog si mie nr. lor de tel. poate am noroc.mersi mult.

gabriela_R
11.10.2008, 23:44:06
[quote=vyvyana;1142359]buna, picollina din nou!!! nu poti face te rog rost de nr. de tel.al formatiei zorile[-o< TE ROG!! sau poate daca stii la ce restaurant canta??daca nu cer prea mult:">[/quote

salutare..cand o sa ma intalnesc cu prietenii mei o sa ii intreb cum si ce fel......si pt restul miresicilor care doresc formatii...am vazut pe you tube tot felul de trupe de astea pt nunti...acum vreo 4-5 ani s-a casatorit o cumnata de a mea si au cantat nazdravanii..socrul meu mi-a zis k cantau 5 minute si stateau apoi juma de ora ...si au dat o groaza de bani pe atunci...nu stiu cat..acuma depinde......cand o sa aflu date de contact de la zorile iti trimit un pm cu mare placere...<:-P

vyvyana
16.10.2008, 23:18:08
salut miresici!!!!!!!!! a auzit cineva ,,ceva'' de formatia REGAL 2000??cum canta???

amarna
29.10.2008, 14:02:42
Am nevoie si de data asta de ajutorul vostru. Voi avea o nunta cu maxim 60 de invitati si vreau un DJ super bun, care sa ii indemne pe toti la dans cu muzica lui, sa stie ce si cand sa puna. Astept recomandarile voastre, numere de telefon, adrese de mail, orice.
Multumesc mult.

vyvyana
04.11.2008, 16:34:28
Buna! Am scapat #:-S in ceea ce priveste formatia pt nunta\:D/ .Daca doreste cineva nr. de telefon de la formatii......am fff multe si le ofer cu cea mai mare placere.

bugsbunny
05.11.2008, 13:31:43
Buna! Am scapat #:-S in ceea ce priveste formatia pt nunta\:D/ .Daca doreste cineva nr. de telefon de la formatii......am fff multe si le ofer cu cea mai mare placere.

Ai cumva numere si de DJ? As fi si eu interesata.

georgiaaa
05.11.2008, 13:43:15
poti sa-mi spui ce formatie ai la nunta? sunt interesata,pt ca nu gasesc nimic liber pt la anu'.

amarna
05.11.2008, 14:27:24
vreau si eu un super DJ pentru nunta, dar care sa nu fie deja ocupat:)

MiaS
06.11.2008, 17:50:30
voi ce tarife aveti?

buna! al meu a cerut 1000 ron..plus un meniu (ca nu las omu' sa lesine de foame ;)) )..deci tot pe acolo :-" ..spor la pregatiri in continuare>:D<

amarna
07.11.2008, 18:48:46
Fetelor, ma repet:) HELP!!! Vreau un DJ bun :((

catalyna
10.11.2008, 01:38:01
Buna fetelor. Am vazut ca multe viitoare miresici cauta o formatie. Noi am gasit o formatie care ne-a placut foarte mult cum canta. I-am vazut la o nunta a unor prieteni si ne-am inteles cu ei pentru nunta noastra. Formatia se numeste Eko si am vazut ca au si filmulete pe youtube. Noua ne-au cerut 4000 RON. Pe private va pot da mai multe detalii. Va poop. :*

gabriela_R
10.11.2008, 23:11:24
numere de telefon si preturi la dj as vrea si eu care are.....

cicoleta
11.11.2008, 00:44:29
Buna tuturor miresicilor ,
Sunt o viitoare miresica din Braila,si mi-as dori daca se poate sa ma ajutati cu o parere,doua privind urmatoarele formatii:
1.Andante
2.Azur
3.Nazdravanii
Mentionez ca imi doresc foarte mult o formatie antrenanta,de chef,ca sa zic asa,sa cante de toate tipurile,pentru toate gusturile.Daca cunoasteti o formatie de acest gen va rog sa impartasiti cateva impresii cu noi ;eu va multumesc din suflet.
De asemenea,te rog din toata inimioara ,vyvyana (http://www.miresici.ro/member.php?u=29677)
sa imi trimiti si mie lista cu nr.de tel. ale formatiilor pe care le-ai adunat.
Iti raman recunoscatoare!
:">

gabriela_R
11.11.2008, 01:17:16
salutare...formatia nazdravanii a cantat la nunta unei cumnate...aica viitoare cumnate...acum vreo 5 ani...si am inteles de le viitorul meu socru...ca dupa ce ca au dat mult cantau 5 minute apoi juma de ora stateau...si cand a intrat in ei si le-a zis k nu le da nici un ban au inceput sa fie mai alerti...poate o sa fie si pareri de bine...de andante am auzit numai de bine....aszur...mai exista azur???o:-)

georgiaaa
11.11.2008, 13:46:10
Sunt o viitoare miresica din Braila,si mi-as dori daca se poate sa ma ajutati cu o parere,doua privind urmatoarele formatii:
1.Andante
2.Azur
3.Nazdravanii
Mentionez ca imi doresc foarte mult o formatie antrenanta,de chef,ca sa zic asa,sa cante de toate tipurile,pentru toate gusturile.Daca cunoasteti o formatie de acest gen va rog sa impartasiti cateva impresii cu noi ;eu va multumesc din suflet.
De asemenea,te rog din toata inimioara ,vyvyana (http://www.miresici.ro/member.php?u=29677)
ambele formatii canta bine,dar au ocupat tot anul viitor.daca nunta e duminica ai putea sa mai ai o sansa.mult succes in cautari.

cicoleta
11.11.2008, 17:05:28
[-o< Mi-ar fi placut Nazdravanii,imi place mult cum canta solista.Dar sa vedem..am sunat si erau liberi de ziua noastra.
1. Mie mi-e frica ,de urmatorul lucru in ceea ce ii priveste pe Nazdravanii:
ei sunt in Italia acum,si contractul s-ar semna prin internet..fax..etc.
Ce siguranta am eu ca vor veni?
Iar ,in ceea ce priveste faptul ca fac pauze lungi si dese...eu sper sa nu se intample ,poate s-au mai obisnuit cu nuntile ,speeer,la capitolul asta.
2.Andante..nu i-am auzit pana acum,dar in schimb am auzit numai vorbe de lauda..are cineva o inregistrare totusi cu ei?

adriana2008
12.11.2008, 20:48:11
dati un search dupa formatia politon si sa imi spuneti daca va plac cum canta. :)

vyvyana
13.11.2008, 19:01:24
1.Andante
2.Azur
3.Nazdravanii

Buna !!!De formatia Nazdravanii(daca sunt cei care cantau pe Libertatea)mie mi-au placut mult, de Andante am auzit ca si ei canta bine iar de azur....:| Pe nazdravanii i-am vrut ptr nunta dar erau ocupati.Iar nr. de tel incerc sa ti le trimit pe privat

CONT-INCHIS-044
14.11.2008, 08:03:44
[-o< Mi-ar fi placut Nazdravanii,imi place mult cum canta solista.Dar sa vedem..am sunat si erau liberi de ziua noastra.
1. Mie mi-e frica ,de urmatorul lucru in ceea ce ii priveste pe Nazdravanii:
ei sunt in Italia acum,si contractul s-ar semna prin internet..fax..etc.
Ce siguranta am eu ca vor veni?
Iar ,in ceea ce priveste faptul ca fac pauze lungi si dese...eu sper sa nu se intample ,poate s-au mai obisnuit cu nuntile ,speeer,la capitolul asta.
2.Andante..nu i-am auzit pana acum,dar in schimb am auzit numai vorbe de lauda..are cineva o inregistrare totusi cu ei?
buna eu am avut pe cei de la andane si am fost fffffffff multumiti.s a dansat toata noaptea nu s au facut pauze de mai mult de 5 min.daca vrei sa i asculti du te la turnul de tv intr o seara in weekend si ii gasesti acolo.sau poti sa i suni sa ti trimita un cd.sper sa ti fi fost de ajutor.:*

cicoleta
14.11.2008, 11:16:44
Multumesc tare mult .Ii voi asculta neaparat :) O sa ii vad la o prietena ,o ruda a ei,i-a avut la nunta.
Observ ca Nazdravanii chiar fac pauze mari - am vorbit cu ei si ne-au spus ca vor canta in calupuri de 30-35 minute si vor face pauza cam de 10 intre calupuri.Mi s-a parut ceva descurajator ,sincera sa fiu..dar vom vedea.

georgiaaa
14.11.2008, 12:35:52
Multumesc tare mult .Ii voi asculta neaparat :) O sa ii vad la o prietena ,o ruda a ei,i-a avut la nunta.
Observ ca Nazdravanii chiar fac pauze mari - am vorbit cu ei si ne-au spus ca vor canta in calupuri de 30-35 minute si vor face pauza cam de 10 intre calupuri.Mi s-a parut ceva descurajator ,sincera sa fiu..dar vom vedea.
nu stiu daca vb de aceeasi,dar eu ii voi avea pe cei de la nazdravanii junior.am un cd cu ei si canta bine.as fi preferat andante,dar asta am mai gasit liber.mie mi-au fost recomandati de cei de la tomis junior si am toata increderea.sper sa iasa bine.

silviotta
14.11.2008, 15:19:06
singurii de care mi-au placut sunt cei de la Politon, poti vede mai noi si clipuri pe youtube cu ei.

formatia Politon am avut-o noi la nunta si au fost senzationali, au tinut invitatii pe ring toata noaptea, s-au "mulat" in asa fel cu genurile de muzica, ca nu s-a simtit schimbarea stilului si toti s-au distrat si ne-au felicitat dupa nunta pt muzica...

zapacitalumii
17.11.2008, 14:00:15
Salutare dragele mele miresele de Galati,

As vrea si eu sa va intreb daca vreuna dintre voi are vreo idee sau a auzit despre formatia Duo Cristal sau Cristal Duo .... nu stiu exact denumirea ... L-) .... Stiti cumva ceva despre ei?
Cei de la Andante, ca tot s-a vorbit in utlimele zile despre ei, sunt foarte misto, numai ca sambatele nu pot canta decat la restaurant la turn ... :( ..c'est la vie !!!
O saptamana usoara!!

Va pup.
Anca

MIDA
18.11.2008, 22:04:49
Buna miresicilor, as avea si eu nevoie de ajutor; siti cam ce pret au cei de la formatia Nazdravanii? Nu i-am auzit niciodata, dar am intrat pe youtube si mi-au placut foarte mult. Care ma poate ajuta...:">
O seara buna la toate miresicile si spor la pregatiri incontinuare:* :* :*

judy
19.11.2008, 14:14:16
Miresici ce dj ati recomanda? A si dori pe cineva care vb la microfon , sa faca atmosfera.... Stiti ceva de dj ul de la Crama Haidoceasca, am inteles ca acum se ocupa si de Havana!! Pupici

Andromeda
20.11.2008, 20:52:09
Seara buna miresici,

Ce stiti de Costel Vasilache (de la Pro FM cred)?
Mi-a fost recomandat de o cunostinta, insa as vrea sa stiu daca a lucrat cineva cu el si cum a iesit.

Si inca o intrebare. Cum vi se pare pretul de 600 de Euro pt:
- 6 ore filmare (4 DVD-uri personalizate)
- un filmulet (15 minute) cu mirii care va fi pus in timpul nuntii (surpriza pt invitati)
-100 poze pe hartie
- 500 poze in format digital

Pupici:*

dienush1
20.11.2008, 21:50:17
pentru miresicile interesate in aducerea unei formatii: cei de la ANDANTE sunt foarte foarte buni. eu i-am vazut la nunta unei prietene anul trecut si vreau sa va spun ca au facut toata nunta. tot pe ei i-am contractat si eu pentru nunta mea la anu. sunt foarte ocupati. daca iti faci nunta vara si ii vrei pe ei trebuie sa ii cauti cu 2 ani inainte. eu pe ei i-am luat chiar daca sunt mai scumpi decat ceilalti (1200 euro), pentru ca stiu ca vor face atmosfera
pupici

Andromeda
21.11.2008, 20:27:08
Miresiciloooooor

Da de nea Dj-ul Costel Vasilache nu stiti nik?

Sincer, sunt atat de stresata pentru ca nu stiu pe cine sa aleg ca DJ. Din ce am mai citit pe forum, am vazut ca sunt multi tepari .... si daca nu vine, s-a dus nabii toata petrecerea.

Cineva mi l-a recomandat si pe DJ Razz.... :-?

Cum gasesc eu un DJ serios, cu care sa inchei un contract si sa fiu sigura ca nu-mi strica nunta?:-s

bugsbunny
24.11.2008, 08:19:31
Cine imi poate recomanda un DJ bun? Ma intereseaza un DJ cu care sa pot semna un contract ca sa fiu sigura de serviciile lui si sa nu am surprize in ziua nuntii. Va rog daca ma puteti ajuta cu un nume si cu numerele de telefon.
Multumesc

Azumi
24.11.2008, 11:07:20
Miresiciloooooor

Da de nea Dj-ul Costel Vasilache nu stiti nik?

Sincer, sunt atat de stresata pentru ca nu stiu pe cine sa aleg ca DJ. Din ce am mai citit pe forum, am vazut ca sunt multi tepari .... si daca nu vine, s-a dus nabii toata petrecerea.

Cineva mi l-a recomandat si pe DJ Razz.... :-?

Cum gasesc eu un DJ serios, cu care sa inchei un contract si sa fiu sigura ca nu-mi strica nunta?:-s
eu l-am vazut prestand la nunta cumnatei mele, a facut atmosfera, iar ca sa nu ai neplaceri trebuie sa precizezi cam ce muzica iti place, ce preferi la nunta ta, sau ce nu vrei sa auzi:>, cam asa am facut eu cu dj-ul meu, pt ca daca ii lasi de capul lor va fi mai mult dupa preferintele lor muzicale..evident:)>-
iar la capitolul foto, ai vazut pozele mele de la nunta, din albumele din semnatura?;;)

judy
24.11.2008, 13:28:54
Miresici dar de dj ul GYGY de la Interplaza sau de Laurentiu Hodorogea , stiti ceva?:-B

Andromeda
24.11.2008, 16:00:51
eu l-am vazut prestand la nunta cumnatei mele, a facut atmosfera, iar ca sa nu ai neplaceri trebuie sa precizezi cam ce muzica iti place, ce preferi la nunta ta, sau ce nu vrei sa auzi:>, cam asa am facut eu cu dj-ul meu, pt ca daca ii lasi de capul lor va fi mai mult dupa preferintele lor muzicale..evident:)>-
iar la capitolul foto, ai vazut pozele mele de la nunta, din albumele din semnatura?;;)

ms de raspuns Azumi.
Dar la care DJ te-ai referit? La Costel Vasilache sau Dl Razz :D

Pupici

Azumi
24.11.2008, 16:04:21
ms de raspuns Azumi.
Dar la care DJ te-ai referit? La Costel Vasilache sau Dl Razz :D

Pupici
cu placere, la primul :)

Andromeda
24.11.2008, 20:12:45
cu placere, la primul :)

super. ms mult :gen_17:

Bulina2008
24.11.2008, 20:59:53
Fetelor eu ma pot lauda doar cu formatia pana acuma...restul urmeaza sa-mi caut.....Se numesc ROYAL sunt din Braila dar canta in fiecare seara la un restaurant din Galati(v-as spune unde dar nu cunosc foarte bine orasul avand in vedere ca eu sunt din Bc,viitorul mire e din Gl)Mie imi place mult cum canta,are o voce foarte buna si puternica solista,sunt 5 in formatie(voce,clarinet/saxofon,chitara,orga,tobe profesioniste).
Daca au ati gasit nimic pana acuma,ii recomand cu placere,ptr detalii despre restaurantul unde canta,spuneti-mi si eu o sa fac tot posibilul sa va explic.Pup

nico_deea2000
24.11.2008, 23:11:49
pentru cine face nunta la ANDYS va dau un sfat ,nu aduceti alt dj,pentru cxa dj pe care il au ei este de nota 20,il chiama Bogdan,este un tip super care stie exact ce trebuie,cand trebuie,un exemplu va dau,inainte de venirea tortului eu am vrut FELICITA-ALBANO,bun toate bune si frumoase numai ca incepuse melodia,tortul intra si torusi lumea dansa de parca nu se intampla nimic,deci m-am uitat disperata la el si nu a trebuit sa ma duc lael sau sa tip pe acolo ca el a si bagat ceea ce trebuia sa bag de la inceput,deci doar din privire si ma inteles ca trebuie sa renunte la ideea mea proasta,de fapt foarte proasta,si sa bage faimosul"Multi ani traiasca",multumita lui si mai ales faptul ca a reactionat repede,a plecat lumea de pe ring ca sa poata intra tortul.Mersi mult Bogdan.
Asa ca il recomand cu toata caldura si cu toata increderea=D> <:-P

MIDA
25.11.2008, 19:43:07
Miresicilo AJUTOR!!! Am si eu nevoie de nr. de telefon ale formatiilor Andante si Tomis Jr., va implor!!! Care ma poate ajuta...

alinamodo
25.11.2008, 20:16:45
Buna seara !
Am nevoie si eu de numerele de telefon al formatiei "Zorile de la Galati" si al formatiei "Tomis Jr" .
Va multumesc !

adriana2008
25.11.2008, 23:40:43
pentru cine face nunta la ANDYS va dau un sfat ,nu aduceti alt dj,pentru cxa dj pe care il au ei este de nota 20,il chiama Bogdan,este un tip super care stie exact ce trebuie,cand trebuie,un exemplu va dau,inainte de venirea tortului eu am vrut FELICITA-ALBANO,bun toate bune si frumoase numai ca incepuse melodia,tortul intra si torusi lumea dansa de parca nu se intampla nimic,deci m-am uitat disperata la el si nu a trebuit sa ma duc lael sau sa tip pe acolo ca el a si bagat ceea ce trebuia sa bag de la inceput,deci doar din privire si ma inteles ca trebuie sa renunte la ideea mea proasta,de fapt foarte proasta,si sa bage faimosul"Multi ani traiasca",multumita lui si mai ales faptul ca a reactionat repede,a plecat lumea de pe ring ca sa poata intra tortul.Mersi mult Bogdan.
Asa ca il recomand cu toata caldura si cu toata increderea=D> <:-P

:O ce zici fata acolo ca nu inteleg nimic

alinamodo
26.11.2008, 10:50:42
:O ce zici fata acolo ca nu inteleg nimic

=))=))=))=))=))=))

alinamodo
26.11.2008, 10:58:12
Buna miresicilor :).Eu sunt din Bucuresti dar vreau neaparat niste formatii din Galati sau Braila pentru ca am auzit ca sunt destui...sunt mai multe formatii...cine cunoaste si are si date de contact ar fi super daca le-ar posta aici sa stim si noi ce sa cautam :D
Va multumesc !
P.S. : Ar fi super sa facem o lista cu formatii din Braila si Galati :D , nu?

GABRIYELLA
28.11.2008, 15:09:36
Buna fetele.Eu am nunta pe 4 iulie 2009 in Tecuci.Caut formatia pt nunta ,dar sunt indecisa intre baietii de la Eco si Atlantis Band.Ce parere aveti despre ei?Un camerman si fotograf bun cine stie?

cleo1975
28.11.2008, 20:07:45
Recomand la toate fetele Formatia Magnetic .Sunt o formatie super: 3 baieti si 2 fete si au repertoriu diversificat.Din cate am observat au si pagina lor proprie pe net.Mie mi-au placut foarte mult mai ales ca nu prea fac pauze si sunt foarte seriosi.

adriana2008
29.11.2008, 17:23:38
daca esti din tecuci de ce nu vrb cu cei de la politon. ma refer la formatie si legat de filmat cautai pe cei de la pro movie .

GABRIYELLA
30.11.2008, 19:20:17
salut,
am vorbit cu cei de la politon ,dar sunt ocupati.Ms

adriana2008
01.12.2008, 12:38:32
Se pare ca unii prestatori de servicii se ocupa chiar si cu 2 ani inainte, foarte tare. Cred ca in curand o sa se mai largeasca gama de servicii dar o sa scada si calitatea dar si pretul, cred ca va fi un efect al crizei. Banuiesc ca se vor extinde pe toate domeniile aceste efecte. Deja finii mei se gandesc sa vina acasa, se inchid pravaliile pe afara.

MIDA
03.12.2008, 13:29:31
miresicilor, va implor, ajutati-ma cu nr de telefon a celor de la tomis jr. !!!

alinamodo
04.12.2008, 08:14:24
miresicilor, va implor, ajutati-ma cu nr de telefon a celor de la tomis jr. !!!

vezi ca ti-am lasat PM cu numarul lor ! :) bafta !

loryk
15.12.2008, 11:32:44
daca vreti va pot recomanda si eu un dj foarte bun, l-am avut la botezul fetei si toata lumea a dansat, tot timpul, muzica a fost f antrenanta...

loryk
16.12.2008, 12:26:49
pt Gabriyella : nu stiu de ce dar nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat.
iti dau aici nr in speranta ca nu vor sa fie sterse

se numeste Dan. spor la pregatiri!

loryk
16.12.2008, 12:28:46
pt Gabriyella : nu stiu de ce dar nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat.
iti dau aici nr in speranta ca nu vor fi sterse

se numeste Dan. spor la pregatiri!

scuze dar a iesit altceva ;-) acum am corectat

GABRIYELLA
18.12.2008, 00:22:20
Ms ca ai riscat.Mi-a ajuns si PM.:)>-

loryk
18.12.2008, 10:18:53
Ms ca ai riscat.Mi-a ajuns si PM.:)>-
nu ai pt ce... sper sa fie liber in data nuntii tale ;-)

amarna
25.12.2008, 00:38:51
Miresici, va rog sa imi recomandati si mie un DJ super bun:) Cei la care am incercat sunt deja ocupati in data nuntii mele. Va multumesc.

bubuveselie
28.12.2008, 14:54:41
Miresici, va rog sa imi recomandati si mie un DJ super bun:) Cei la care am incercat sunt deja ocupati in data nuntii mele. Va multumesc.
Daca vrei iti pot recomanda Dj-ul meu.... Unde faci nunta?

butterfly_rose
06.01.2009, 10:18:09
Recomand la toate fetele Formatia Magnetic .Sunt o formatie super: 3 baieti si 2 fete si au repertoriu diversificat.Din cate am observat au si pagina lor proprie pe net.Mie mi-au placut foarte mult mai ales ca nu prea fac pauze si sunt foarte seriosi.

Cleo, te rog imi poti da cateva detalii despre formatie? Eu tot pe ei o sa ii am la nunta, sunt din Braila din cate am inteles, dar canta mai peste tot. Multumesc anticipat:*:*

cleo1975
07.01.2009, 01:24:09
Noua ne-au facut o impresie buna ,i-am ascultat inainte la nunta unei verisoare anul trecut.Ce am remarcat in special ,de fapt asta ne-a facut sa optam pentru formatia magnetic este faptul ca au cantat mai multe genuri de muzica si nu s-a plictisit lumea ,tot timpul au tinut invitatii pe ringul de dans.Sper ca si la nunta noastra isi vor face treaba la fel de bine !

rusup1a
07.01.2009, 16:30:53
iti recomand un dj bun lam avut la petrecerea de revelion la restaurant serafin 2 , stie sa faca atmosfera si am inteles ca are ceve ani de cind e dj. daca vrei nr de tel [contacteaza-ma]

camenele
07.01.2009, 20:45:53
iti recomand un dj bun lam avut la petrecerea de revelion la restaurant serafin 2 , stie sa faca atmosfera si am inteles ca are ceve ani de cind e dj. daca vrei nr de tel [contacteaza-ma]
ok. ma intereseaza. astept mesajul tau. merci

GABRIYELLA
09.01.2009, 16:08:17
Am gasit si muzica.Interval Group din Tecuci .Sunt super baietii,din cate am vazut .am facut contractul cu ei.

c02111983
12.01.2009, 10:12:05
Ma poate ajuta cineva cu nr de tel a celor de la tomis junior?

LemonTea
14.01.2009, 16:49:59
Va recomand formatie Classic! Eu pe ei ii voi avea la nunta. Canta foarte bine si de toate pentru toti.

adriana2008
15.01.2009, 12:30:52
tot aud de ceva vreme de tomis actual. Stie cineva cum canta formatia.....

gabriela_R
16.01.2009, 02:24:33

pe mine m-au contactat astia de la magnetic k au si fotograf si dj si cameraman...pt k ei canta la serafin unde am eu nunta ...dar nu m-au incantat in primul rand pt k tot trageau sa semnam acel contract dar fara sa-mi arate cum lucreaza , fara un demmo..nimic...m-am uitat si pe site si nu-mi plac cum canta nici de frica...sunt atatea formatii foarte bune...poate tie ti-au placut...pe mine nu m-au convins...:|

geanygl21
20.01.2009, 16:59:52
buna, ai aflat cat cer cei de la formatia elite? te rog sa-mi spui si mie daca stii ceva despre ei. astept raspuns.ms
imi cer mii de scuze ca nu am apucat sa raspund...eram ametita de aburii maritisului probabil....banuiesc ca nu te mai ajuta informatia dar poate ajuta pe altcineva..cei de la crama haiduceasca ne-au luat in iulie anul trecut 3500 ron.:)

judy
28.01.2009, 16:35:55
Fetele ce dj cunoasteti din Gl, care isi fac treaba bine????

catalina_cmn
28.01.2009, 20:02:24
Fetele ce dj cunoasteti din Gl, care isi fac treaba bine????

eu stiu unul bun.l-am impacat eu la nunta mea.dak doresti informatii sa-mi spui.i-am mai scris cuiva mai sus.

judy
29.01.2009, 14:52:41
Da ,Catalina a si dori cateva detalii in legatura cu dj ul !!! Astept mesaj!O zi buna!!!!

catalina_cmn
31.01.2009, 20:59:57
Da ,Catalina a si dori cateva detalii in legatura cu dj ul !!! Astept mesaj!O zi buna!!!!

daca vrei putem vorbi pe mess pt ca nu am voie sa fac reclama.id-ul meu este acelasi ca si pe miresici.ro

ralukada
09.02.2009, 14:54:42
Buna...cine imi poate spune despre Trio Royal din Galati..nu am gasit nici o parere despre ei...

CONT-INCHIS-030
18.02.2009, 14:24:55
buna....stie cineva cum canta elite din galati...???pupici

alinuta_28
18.02.2009, 14:49:08
buna... si eu sunt in cautarea unui dj ....i-am gasit pe cei de la tomis actual are cineva idee cum isi fac treaba?

adriana2008
18.02.2009, 18:01:48
cauta si tu pe net.....am impresia ca au site ceva de la de dj galati sau ceva de genu

CONT-INCHIS-030
18.02.2009, 18:07:53
fetelor imi puteti spune despre formatia elite?

CONT-INCHIS-030
18.02.2009, 18:10:18
Este un ansamblu mai mare din care s-au tot desprins formatiute mai mici...:-B
Deci ne ajuta cineva?????????????
:-s :-s :-s

\

felicitari si casa de piatra.am fost in 2007 la rest havana la nunta varulyui meu si a iesit super.e super frumos si mare.cat despre formatie....nota 10.a fost o distractie pe cinste.cred ca dimineata aveam mai putin cu 2 kg la cat am dansat.sa ai o nunta ca-n povesti!!!:* o:-)

zapacitalumii
18.02.2009, 23:30:38
\

felicitari si casa de piatra.am fost in 2007 la rest havana la nunta varulyui meu si a iesit super.e super frumos si mare.cat despre formatie....nota 10.a fost o distractie pe cinste.cred ca dimineata aveam mai putin cu 2 kg la cat am dansat.sa ai o nunta ca-n povesti!!!:* o:-)

Multumesc frumos de incurajari .... Spor si tie la pregatirile luate foarte din timp !!! ;;)
:)>-

alinuta_28
19.02.2009, 11:16:17
da am vazut ca au site dar credeam ca i-a vazut cineva pe la vreo nunta

judy
19.02.2009, 15:09:10
Miresici , am batut palma cu dj ul Laurentiu Hodorogea , a auzit careva de el? Eu inchei totul telefonic fiind plecata din tara si pe recomandari:-s , e aiurea cand nu poti asculta, vedea pe cei pe care te bazezi sa ti iasa o nunta ca n povesti!! Mergem pe ideea "o sa fie bine"^:)^ !!!Pupici

judy
24.02.2009, 14:53:12
Ce liniste e pe aici!!!#-o

geanygl21
25.02.2009, 09:13:26
fetelor imi puteti spune despre formatia elite?
daca atunci cand spui "elite" te referi la cei de la crama haiduceasca.....atunci faci o alegere buna daca ii alegi pentru nunta ta.
Noi pe ei i-am avut anul trecut la nunta si am fost mai mult decat multumiti; canta bine si el si ea(ea are voce super),, dar ce e mai important.....stiu sa faca atmosfera, ea a scos lumea la trenulet ,a dansat cu noi in hora, simt oamenii dp ring si stiu sa-i scoata la dans...cel putin la mine invitatii au dansat non-stop. Si la ora actuala mai mergem sa-i ascultam la crama pentru ca ni-s dragi ( sotul meu e innebunit dupa cel care canta la vioara..:D).

CONT-INCHIS-030
25.02.2009, 18:18:27
imi poate da cineva cateva informatii despre formatia minga?

carabusha
26.02.2009, 15:53:39
daca atunci cand spui "elite" te referi la cei de la crama haiduceasca.....atunci faci o alegere buna daca ii alegi pentru nunta ta.
Noi pe ei i-am avut anul trecut la nunta si am fost mai mult decat multumiti; canta bine si el si ea(ea are voce super),, dar ce e mai important.....stiu sa faca atmosfera, ea a scos lumea la trenulet ,a dansat cu noi in hora, simt oamenii dp ring si stiu sa-i scoata la dans...cel putin la mine invitatii au dansat non-stop. Si la ora actuala mai mergem sa-i ascultam la crama pentru ca ni-s dragi ( sotul meu e innebunit dupa cel care canta la vioara..:D).[/quote]

Buna, am vazut k ai avut formatia de la Crama. Eu am nunta acolo sh stateam in dubii dak s chem dj sau s las formatia. Personal nu i-am auzit, m-as bucura insa daca mi-ai spune m multe(nici nu cunosc denumirea formatziei). Mc anticipat.:)>-

geanygl21
05.03.2009, 17:15:41
dap....pai m-am mirat ca oana stie numele formatiei nu ii cunoaste f multa lume....canta f bine, nu falseaza,tipa are voce si el si fiecare canta genul la care se pricep mai bine, si ce e cel mai important....stiu sa faca atmosfera....solista si pe mine m-a luat la dans sa facem trenuletul...:D...ce sa-ti zic...vb pe mess daca vrei si crezi ca poti intra...eu iti recomand sa te duci sa ii asculti intr-o sambata mai ales ca e post ii gasesti..(dupa 8 seara).multa bafta...<:-P

iulianaa
21.03.2009, 13:03:04
fetelor cam cat e pretul pentru dj??

adriana2008
21.03.2009, 14:08:56
anul trecut la nunta am platit pentru o formatie un jur de 1500 de euro....cred ca un dj bun ia cel putin jumate sau un sfer din suma asta

rusup1a
22.03.2009, 08:19:06
Buna fetelor...am si eu o intrebare legata de DJ:
A auzit cineva de dj Gabi ?
ieu stiu pe cineva care e dj si il cheama gabi daca mai vrei date despre el trimite ms privat cu adresa de mail

rusup1a
22.03.2009, 08:21:15
[quote=adriana2008;1624033]anul trecut la nunta am platit pentru o formatie un jur de 1500 de euro....cred ca un dj bun ia cel putin jumate sau un sfer din suma asta[/un dj din galati iti ia cam 10 mil

rusup1a
22.03.2009, 08:33:12
sa ai mare grija ce formatie iti alegi [ un prieten de al meu a inchiriat o formatie si la nunta a avut numai surprize ; sau inbatat ,si au inceput sa ceara vin si sa care la masina pina a descoperit socru mare ,trebuia sa vina solista de usoara si nu a venit a dato pe cotite ce sa mai toata nunta a fost catastrofa ,de aceea va zic aveti mare grija [in primul rind acea formatie e cunoscuta in galati si au mai scos si albume muzicale ....

nicoleta13
22.03.2009, 20:58:49
Miresici , am batut palma cu dj ul Laurentiu Hodorogea , a auzit careva de el? Eu inchei totul telefonic fiind plecata din tara si pe recomandari:-s , e aiurea cand nu poti asculta, vedea pe cei pe care te bazezi sa ti iasa o nunta ca n povesti!! Mergem pe ideea "o sa fie bine"^:)^ !!!Pupici

stai linistita, laurentiu stie ceea ce face, are prea multa experienta, casa de piatra.

puffvivi
24.03.2009, 17:16:48
Fetelor stiti cumva cum se cheama formatia care canta la Casa Romaneasca,un nr de tel sau orice alt detaliu despre ei? plssss help me^:)^

iulianaa
25.03.2009, 11:22:51
fetelor a auzit cineva de dj marian neacsu?stiti sa-mi spuneti ceva despre el?
va pupicesc

geanygl21
25.03.2009, 17:26:37
Fetelor stiti cumva cum se cheama formatia care canta la Casa Romaneasca,un nr de tel sau orice alt detaliu despre ei? plssss help me^:)^
[] - DAN (sper sa nu-si fi schimbat nr de anul trecut pana acu...:D).....sunt buni oamenii...numai sa ai grija sa nu-ti faca prea multe pauze.:)>-

adriana2008
25.03.2009, 21:42:49
eu iti recomand cu tot sufletul pe cei de la politon din tecuci. am fost la o nunta in tecuci si sincer demult nu m-am distrat asa bine. pacat ca atunci cand am avut nevoie de ei erau ocupati.

pisicutza_elena
25.03.2009, 22:48:57
ieu stiu pe cineva care e dj si il cheama gabi daca mai vrei date despre el trimite ms privat cu adresa de mail
Multumesc pentru raspuns, deja nu mai e cazul de referinte...nunta a trecut si am fost f multumiti de prestatia lui Gabi :).

CONT-INCHIS-030
26.03.2009, 07:57:12
Eu I-am Luat Pe Cei De La Syncronn Din Galati
I-am Ascultat La Nunta Varului Meu Si Au Facut Super Atmosfera
Nu Tin Minte Sa Fi Facut Mai Mult De 2 Pauze De Max 10 Min....
Vi-i Recomand Cu Cea Mai Mare Placere!!!>:d<

nellyd
26.03.2009, 10:41:47
fetelor a auzit cineva de dj marian neacsu?stiti sa-mi spuneti ceva despre el?
va pupicesc

Noi l-am avut la nunta noastra! A facut treaba f buna!

aura_manoliu
27.03.2009, 19:32:58
eu iti recomand cu tot sufletul pe cei de la politon din tecuci. am fost la o nunta in tecuci si sincer demult nu m-am distrat asa bine. pacat ca atunci cand am avut nevoie de ei erau ocupati.
multumesc, sunt in cautarea unei formatii care sa imi tina "moldovenii" mei in picioare. Stii ceva, au vreun site de prezentare

adriana2008
27.03.2009, 20:18:38
cred ca o sa ii gasesti pe youtube si pe google. sunt super si cum spui tu cred ca se pliaza perfect pe moldoveni :) Sper sa ii gasesti liberi, noi am avut nevoie de ei si desi cu un an inainte de eveniment erau deja ocupati.

dmdanila
01.04.2009, 12:25:37
Buna, va rog sa-mi spuneti si mie daca aflati tariful celor de la Politon.
Va multumesc mult!

vionela
01.04.2009, 22:44:50
2500 E tra......la .......... la ..........la. Astazi nu mai mult de 107 mil.

puffvivi
02.04.2009, 10:03:36
2500 E tra......la .......... la ..........la. Astazi nu mai mult de 107 mil.

Mie personal mi se pare exagerat pretul...In conditiile in care vin numai 3 persoane la nunta...Eu am gasit formatie care canta la fel sau chiar mai bine decat cei de la Tecuci cu 1700 euro...Si vin 6 persoane la nunta, adica astia sunt membrii formatiei...Nici 1700 la timpul asta nu-s putini bani dar 2500 parca e prea mult...$-)

dumicha
19.05.2009, 01:00:27
Buna fetelor,
De formatia Andante a auzit cineva?
Va rog daca poate sa-mi ofere cineva informatii des pre ei..date contact pret

elenadumi
20.05.2009, 21:58:26
Va rog sa ma ajutati cu o recomandare pentru un dj bun care sa faca atmosfera, eu nu voi avea formatie din pacate. Va rog daca aveti datele de contact al unor dj buni sa le trimiteti prin private mess.

Multumesc

vionela
21.05.2009, 15:46:56
de ce nu incerci sa vrb cu o formatie buna, intr-adevar este o atmosfera diferita fata de dj. Sunt super incantata de alegerea facuta....mi-am dorit foarte mult formatia asta la nunta...si cu ceva negocieri am reusit sa o contractam...sper sa iasa totul asa cum imi doresc. Am fost la nunti unde au fost si ei si sincer totul a fost super....

elenadumi
21.05.2009, 21:09:14
E din cauza pretului, am un buget pe care nu il pot depasi, o formatie cere cel putin 3000ron.

aureliame
22.05.2009, 19:49:26
Salutare miresici! Vin si eu cu o intrebare (de fapt, o rugaminte). Stie cineva ceva de Dj Costel Prisecaru? Cand am semnat contractul parea ok, dar as vrea mai multe detalii, va rog^:)^

elenadumi
30.05.2009, 12:44:44
Fetelor ce stiti despre formatia Trio Royal din Galati? I-ati auzit vreodata la nunta? Va rog mult sa ma ajutati cu o parere, sunt cam in criza de timp...

Multumesc

liamagnolia20
30.05.2009, 14:24:34
Fetelor ce stiti despre formatia Trio Royal din Galati? I-ati auzit vreodata la nunta? Va rog mult sa ma ajutati cu o parere, sunt cam in criza de timp...

Multumesc

Salutare

Te rog mult sa'mi zici si mie cum a fost formatia Tryo Royal pt ca o sa ante si la nunta mea!! pls pls help

elenadumi
30.05.2009, 18:03:40
Cred ca imi vei spune tu cum a fost nunta mea e in noiembrie, chiar cat v-ati inteles la pret?

vionela
05.06.2009, 19:03:48
noi in sfarsit am semnat un contract cu cei de la politon. Oh mi-am datorit mult sa vina la nunta noastra, au preturi destul de maricele dar cu o negociere am ajuns la un pret multumitor, vii recomanda din toata inima, oamenii fac spectacol.

elenadumi
09.06.2009, 07:15:15
Am nevoie de un DJ bun pentru nunta care sa vina cu boxele lui si toata instalatia, va rog sa ma ajutati, puteti sa imi trimiteti PM.

Multumesc

Mir_Ella
16.06.2009, 23:29:21
noi in sfarsit am semnat un contract cu cei de la politon. Oh mi-am datorit mult sa vina la nunta noastra, au preturi destul de maricele dar cu o negociere am ajuns la un pret multumitor, vii recomanda din toata inima, oamenii fac spectacol.

Sal !
Si noi i-am vrut pe Politon (fotograful nostru de la pro movie ni i-a recomandat)...dar pretul ne-a lasat mask...ne-au cerut 1800Euro (in 2008)....cu siguranta ca isi merita banii ....dar e buget de austeritate :"> ....si tot fotograful ne-a recomandat DJ-ul, pt ca au lucrat destul de des impreuna ...si mi s-a parut super ok, chiar o sa vina sa cante la acordeon la imbracatul miresei (fara extra charge)....si din ce am vazut demmo , face super atmosfera ....
Oricum acum nu mai putem face nimic ....i-am arvunit anul trecut ....sper k am luat decizia corecta (pt ca ni i-am dorit f f f mult pe Politon )
:*

a_ma
30.06.2009, 16:17:15
Buna,

Am vazut mai multe dintre voi care au intrebat de un DJ bun si probabil au primit raspuns pe privat. Rog, asadar, pe cele care au informatii in acest sens sa mi le trimita si mie, tot pe privat.

Multumesc mult de raspuns! :)

bianca_d85
06.07.2009, 10:21:27
Buna miresici!
As vrea si eu mai multe informatii despre ANDANTE si un nr de telefon daca se poate! Am citit numai cuvinte de lauda despre aceasta formatie si mi-a trezit interesul :)... si un pret m-ar interesa, si daca pt pauze au calculator...si ce puteti sa-mi mai spuneti, pe net nu am gasit mai nimic :(
Multumesc!

dellutza
06.07.2009, 14:56:44
Buna miresici!
As vrea si eu mai multe informatii despre ANDANTE si un nr de telefon daca se poate! Am citit numai cuvinte de lauda despre aceasta formatie si mi-a trezit interesul :)... si un pret m-ar interesa, si daca pt pauze au calculator...si ce puteti sa-mi mai spuneti, pe net nu am gasit mai nimic :(
Multumesc!

Nu au stabilit inca pretul pentru 2010. Pretul pentru 2009 este 4200 lei.

bianca_d85
06.07.2009, 15:17:21
Nu au stabilit inca pretul pentru 2010. Pretul pentru 2009 este 4200 lei.
Imi poti da un nr de telefon? Ca pret mi se par acceptabili, eu oricum cautam ceva in jur de 40 mil, acum ca or fi 45 nu mai conteaza :D :-"
Astept mesaj! Ms mult >:D<

Mir_Ella
07.07.2009, 01:49:40
A ma

Zmeutza

Eu nu vreau sa-l recomand pe DJ-ul nostru inca ....el ne-a fost recomandat de Fotograf ....
Daca face treaba buna la noi la nunta ....o sa ti-l recomand cu mare placere ...mai ai de asteptat pan' atunci ....dar nu asa de mult ;-)

DejaVu
07.07.2009, 22:34:49
Pana la urma cam cat cere un nene din asta pentru stresul la care ne supune? Adica dupa ce ca ma terorizeaza psihic mai trebuie sa il si platesc?:)) glumeam.
Serios acum, cam cat e tariful si unde gasim si unul cu voce?:-w

a_ma
08.07.2009, 10:24:59
Iarasi despre DJ

Am si eu o nelamurire: voi cum faceti ca sa testati dj-ul? adik ii cereti sa va arate nunti de unde a mai fost, demonstratie live sau cum merge treaba? si inca o intrebare, v-ati ales singure playlistul, sau macar v-ati uitat prin playlistul lu' nenea dj, macar accepta sa-i spunem noi ce muzica vrem?

mi-s cam in ceata cu toate astea .... o verisoara de a mea, a avut nunta la viva cu dj-ul de acolo care sincer nu mi s-a arut cine stie ce, a avut numai muzica lui fara alte influente, niste romante una dupa alta ... (ca sa nu mai spun ca era imbracat in blugi :gen_13:) si am cam luat de frica ... :D

a_ma
08.07.2009, 10:27:46
A ma

Zmeutza

Eu nu vreau sa-l recomand pe DJ-ul nostru inca ....el ne-a fost recomandat de Fotograf ....
Daca face treaba buna la noi la nunta ....o sa ti-l recomand cu mare placere ...mai ai de asteptat pan' atunci ....dar nu asa de mult ;-)

Daca poti sa-mi trimiti datele dj/ului si ale fotografului (chiar si asa fara recomandare) ar fi super ... macar sa vbesc asa o vorba cu dj/ul sa vad cum se manifesta :D

Mersi!:)

judy
08.07.2009, 23:36:12
Iarasi despre DJ

Am si eu o nelamurire: voi cum faceti ca sa testati dj-ul? adik ii cereti sa va arate nunti de unde a mai fost, demonstratie live sau cum merge treaba? si inca o intrebare, v-ati ales singure playlistul, sau macar v-ati uitat prin playlistul lu' nenea dj, macar accepta sa-i spunem noi ce muzica vrem?

mi-s cam in ceata cu toate astea .... o verisoara de a mea, a avut nunta la viva cu dj-ul de acolo care sincer nu mi s-a arut cine stie ce, a avut numai muzica lui fara alte influente, niste romante una dupa alta ... (ca sa nu mai spun ca era imbracat in blugi :gen_13:) si am cam luat de frica ... :D

DJ UL il poti vedea la treaba la alte nunti la care e angajat!!Pe noi ne a invitat sa vedem ce poate la alte nunti!! Iti poti face si playlist, dar in general el stie ce trebuie [t a intretine atmosfera, eu i am s[us ca vreau unele melodii si i am specficat care sunt speciale pt mine si a tinut cont!! ;)

Mir_Ella
09.07.2009, 03:14:52
Daca poti sa-mi trimiti datele dj/ului si ale fotografului (chiar si asa fara recomandare) ar fi super ... macar sa vbesc asa o vorba cu dj/ul sa vad cum se manifesta :D

Mersi!:)

Noi am semnat cu Pro Movie pt foto ....cand ii vad on-line la mine in Messenger le cer nr de tel. ...si o sa incerc sa gasesc si nr DJ-ului ....sunt acasa la mama ...nu le am in UK cu mine .....
Cat de curand iti fac rost de ele ....

Cum am facut noi de am ales DJ-ul si Foto ????
Cu Foto le-am cerut sa ne arate cum lucreaza , ce aparatura folosesc, i-am tatonat sa vedem daca sunt deschisi la minte, daca accepta idei noi si ciudate :)) ....si binenteles ca am apreciat si parerea altor miresici de aci care au facut la ei pozele....
La DJ am mers pe mana celor de la Foto...pt ca au lucrat de multe ori impreuna....si apoi am mers la ei acasa , am vazut inregistrari, atitudinea lor la nunta , daca lumea era iesita la dans..ce play list au ...daca accepta play list-ul nostru ....ne-a facut chiar si o demonstratie live la orga :D