PDA

Versiunea completa : Alte accesorii de nunta: pahare miri / set tort - unde, cum, la ce pret in Constanta

MimiEla
06.02.2009, 20:09:31
dragi miresici,

daca ma intrebati in prima zi de organizare a nuntii ce model vreau la paharele pt miri... sau la setul pt tort va raspundeam: ce-s alea ??

ei acum ca am aflat ca sunt niste accesorii care infrumuseteaza si mai mult aceasta zi speciala din viata noastra si dupa ce am citit mult despre modele pt acestea pe partea de general a site-ului vin si intreb: unde facem aceste minuni in constanta ?? sau de unde ne cumparam materialele necesare pt a le face noi cu manutzele noastre ?

de ex: pt paharele mirilor multe miresici am vazut ca le doresc gravate ... unde se graveaza pe sticla in constanta si la ce pret ? si lucreaza serii mici? de 2-4 pahare???

setul de tort: acel cutit si spatula speciala ... manerele se pot orna fie in ton cu paharele mirilor, fie se pot cumpara gata facute, adica manerul sa fie deja turnat intr-un model cu flori, cu inimioare, etc.... unde gasim asemenea seturi gata facute in constanta si la ce pret???

apropo, le-am innebunit pe mama si pe soacra mea cu cate lucruri stiu despre nunta, ce cum unde si la ce pret :D oare de unde.... ;))

deci hai sa continuam sa ne sfatuim ca vad ca merge bine =D>

nikoletta
06.02.2009, 21:02:25
mie mi-au placut paharele acelea care se vand la tom pe palier spre carrefour.. prefer acelea in locul celor cu fundite. de gravat nu stiu, si pe mine ma intereseaza..

MimiEla
06.02.2009, 21:23:52
dezvolta subiectul te rog :)

te referi la acel butic sa zicem la intrarea dinspre statia de taxiuri ? unde sunt diverse suveniruri si imprimeuri personalizate??

ai o poza ? sau descrie un pic paharele cu pricina pt ca nu m-am uitat acolo, chiar nu mi-a trecut prin minte;;)

nikoletta
07.02.2009, 00:12:00
m-am uitat acum pe net sa caut un model asemanator sa-ti arat dar nu am gasit. cred ca ar trebui sa fac o vizita pe acolo sa cumpar.
in centrul tom pe alee cam pe langa coafor si florarie e o taraba (sa-i zic asa) cu seturi de 2-4 pahare cu model pe ele, pictat sau nu stiu exact cum sunt.. finute si pot fi folosite si dupa nunta. mie una mi-au placut, dar stii cum e cu gusturile ;;).cand ai drum pe acolo trebuie sa le vezi, ca spre cumparaturi treci pe langa ele.

MimiEla
07.02.2009, 08:15:20
m-am uitat acum pe net sa caut un model asemanator sa-ti arat dar nu am gasit. cred ca ar trebui sa fac o vizita pe acolo sa cumpar.
in centrul tom pe alee cam pe langa coafor si florarie e o taraba (sa-i zic asa) cu seturi de 2-4 pahare cu model pe ele, pictat sau nu stiu exact cum sunt.. finute si pot fi folosite si dupa nunta. mie una mi-au placut, dar stii cum e cu gusturile ;;).cand ai drum pe acolo trebuie sa le vezi, ca spre cumparaturi treci pe langa ele.

am inteles cam pe unde vine standul acesta de care zici :) cand ajung trag si o poza :-$

crumela
07.02.2009, 09:18:29
Ma bag si eu pe aici sa va arat cum au aratat paharele mele de la nunta si oglinda....cand reusesc sa fac o poza si la tava am sa atasez poze si cu ea.... setul pentru tort l-am omis la nunta, nu stiu sa zic din ce cauza dar cred ca pur si simplu am uitat de el.

chika
07.02.2009, 09:24:29
cele despre care vorbiti voi sunt in genul acestora, nu?

mihaela82cta
07.02.2009, 13:23:39
nicoleta ti am trimis mesaj in legatura cu paharele alea ..atasez o poza cu ce am luat eu si vor fi gravate

mihaela82cta
07.02.2009, 13:24:42
da theo asa sunt paharele de acolo ..mai multe modele mi se par ff finute

nikoletta
07.02.2009, 14:38:19
multumesc fetele
asa sunt.. le prefer pe acestea decat sa lipesc fundite :*

MimiEla
07.02.2009, 23:09:12
nicoleta ti am trimis mesaj in legatura cu paharele alea ..atasez o poza cu ce am luat eu si vor fi gravate

bine ca te lauzi ca vor fi gravate... si nu ne spui si noua unde se pot grava.... ;))

MimiEla
07.02.2009, 23:11:06

si daca tot suntem la capitolul laudat... va rog laudati-va cu detalii despre magazinul de unde ati luat aceste frumuseti, preturi, etc :)

mihaela82cta
07.02.2009, 23:45:05
gata gata nu fii suparici ;)) ;)) ;)) ti-am trimis pm cu firma producatoare pup

MimiEla
08.02.2009, 11:48:24
apropo de pahare ca aseara am uitat sa scriu si pe subiectul acesta...

ieri undeva langa galeriile unirii... unirii se cheama cele de sub magazinul domo nu ? mai precis vis-a-vis de aceste galerii unde sunt alte mini magazine inainte sa intri direct in piata, ei acolo e un butic din acesta cu diverse chestii de decor pt casa inclusiv au multeee pahare
stiti ca am fost fraiera si am uitat sa fotografiez, nu ?
aveau pe sticla normala, ceva cu boehmia, parca sa zic aveau si cristal si mai aveau unele pictate in sticla ceva de genul cum vedeti in poza (poza e de pe siteul furnizat de miha82) si mai erau si unele pahare cu bordura aurita sus la gura paharului.

si tot la capitotul pahare in prestige center de langa tomis e un magazin pliiiin ochi numai cu cristale si acolo am vazut niste pahare frumoase dar din vitrina pt ca era inchis :(

antenutza
08.02.2009, 20:39:10
de gravat puteti grava paharele undeva vis-a-vis de tomis mall e un magazinas mic langa unul cu incaltaminte parca are in vitrina tot felul de tricouri,trofee.preturile nu le stiu dar maine o sa fiu in zona si intreb:)

chika
10.02.2009, 12:20:56
ai intrebat ce preturi au pentru gravat?
asteptam raspuns...^:)^

buburuza
10.02.2009, 14:21:12
Acestea au fost paharele noastre. Le-am cumparat de la Sarra Blu si le-am gravat vis-a-vis de Tomis Mall.

chika
10.02.2009, 15:49:37
si cat te-a costat? ai gravat doar paharele voastre sau si cele pt nasi?

MimiEla
10.02.2009, 16:54:10
Acestea au fost paharele noastre. Le-am cumparat de la Sarra Blu si le-am gravat vis-a-vis de Tomis Mall.

interesant gravat :) adica nu e doar "zgariata" sticla, e si colorata zona ... exprimarea mea tehnica lasa de dorit :(

sara blu.. imi suna cunoscut.. cumva are magazin in tomis ? sau unde ?

flory2006
10.02.2009, 17:40:22
sara blu.. imi suna cunoscut.. cumva are magazin in tomis ? sau unde ?

In ambele mall-uri din Constanta gasesti reprezentati ai acestei firme. :D

buburuza
10.02.2009, 17:49:30
Si pe ale nasilor, 4 pahare. Nu mai stiu exact cat am dat dar daca nu ma insel in jur de 15 lei pt fiecare pahar (dar s-ar putea sa ma insel :-" )

Mikkah
13.02.2009, 15:22:59

Buna,
Am intrebat eu de curand cat costa de gravat un pahar la magazinul de care vorbiti voi (vizavi de Tomis Mall).E 25 de lei un pahar.
Spor la pregatiri!

MimiEla
13.02.2009, 23:21:55
am pahareeeeee

de la carrefour pe alei la un stand din acela cu divere chestii

e cel de langa o florarie si ultra pro computers

6 pahare - 120 ron :)

iulya1505
14.02.2009, 16:22:32
am pahareeeeee

foarte frumoase sunt paharele dar sunt la fel ale voastre cu cele pt nasi?
ce faci cu 6 nu trebuia sa iei 4 sau asa se videau la set de 6?
mai aveau si alte modele>:D<

nikoletta
14.02.2009, 17:03:14
am pahareeeeee

felicitari.. ma bucur ca ti-au placut. eu inca nu am cumparat, dar tot de acolo in principiu vreau sa iau..

MimiEla
14.02.2009, 17:29:23
foarte frumoase sunt paharele dar sunt la fel ale voastre cu cele pt nasi?
ce faci cu 6 nu trebuia sa iei 4 sau asa se videau la set de 6?
mai aveau si alte modele>:D<
dap aveau cateva modele

mai erau si altele mate la baza... si cu ceva floral in sus
sau numai cu nsite flori

erau ceva modele...

si da..era setul de 6 :D

voi face 3 pt noi , si 3 pt nasi... daca e sa se sparga unul sa am altul

le fac cu argintiu ... vreau sa imbrac un pic piciorul cum e in poza si nu stiu o sa mai pun ceva jos pe cercul de la picior... ceva mai mare...si mai frumos pt noi..si ceva mai mic pt nasi :D ca sa le putem deosebi

Joliutza
14.02.2009, 17:45:43
dap aveau cateva modele

mai erau si altele mate la baza... si cu ceva floral in sus
sau numai cu nsite flori

erau ceva modele...

si da..era setul de 6 :D

voi face 3 pt noi , si 3 pt nasi... daca e sa se sparga unul sa am altul

le fac cu argintiu ... vreau sa imbrac un pic piciorul cum e in poza si nu stiu o sa mai pun ceva jos pe cercul de la picior... ceva mai mare...si mai frumos pt noi..si ceva mai mic pt nasi :D ca sa le putem deosebi

Ai grija sa nu le incarci prea tare.
Eu daca as fi in locul tau (si daca e vorba de paharale prezentate mai sus, cele 6 din cutie) doar le-as inscriptiona cu data nuntii paralel cu dunga aceea de pe pahar (deci nu orizontal...ci cumva oblic) si eventual as pune o fundita pe picior.

Succes!

alipety
14.02.2009, 20:18:27
am pahareeeeee

:love: mi s-au parut cele mai finute dintre toate care le aveau la vanzare! :)>-
am fost si eu sa le vad imediat ce am citit pe forum, acum cateva zile, despre ele...ca eu lucrez in zona :-$
eu zic ca se merita, dar sa fie doar gravate, fara alte zorzonele.
:*

MimiEla
14.02.2009, 23:04:00
lol abia acum am vazut... ca theo a aratat unele cu auriu pe prima pagina..iar eu am luat cu argintiu......
nu erau cu auriu cand am fost noi, eu as fi vrut sa le deosebesc pt nasi pe auriu..... deci acum mai vreau un set de pahare ca cele din poza lui theo... ca noi sa avem pe argintiu, nasii pe auriu....sau invers.....

si nu mai vreau sa le gravez... pariu ca dau peste un neindemanatic si imi sparge 1 pahar cel putin..si sunt cam scumpe :D

MimiEla
14.02.2009, 23:06:11

theo tu le-ai cumparat pe acestea aurii ?? sau doar le-ai pozat ??
facem un schimb? iti dau 2 argintii imi dai 2 aurii ? sau cate 3 sa avem rezerva ? daca si tu vrei sa le ai cam la fel dar o alta culoare pt tine si nasi :D

astept raspuns

chika
16.02.2009, 10:07:20
imi pare rau, paharele nu sunt ale mele, poza am gasit-o tot pe miresici.
acelasi model am vazut acum vreo 3 ani in poiana brasov si mi-au ramas in minte, pentru ca erau destul de scumpe (cred ca cereau mai mult de 120 ron)

chika
16.02.2009, 11:33:00
seturi pt tort nu ati vazut pe nicaieri? sau album pt amintiri?:-\

crumela
16.02.2009, 14:56:03
Fetelor am gasit pe un site niste seturi de tort simple sau in tematica cu nunta voastra si daca nu ma insel pot fi si gravate....va atasez si cateva poze iar pretul variaza de la 33 de dolari doar instrumentele pentru tort iar cu tot cu pahare 100 si ceva de dolari.

dy_angel_dydy
16.02.2009, 17:42:59
Accesoriile mele:) - http://picasaweb.google.com/dydyangel/PENTRUNUNTACUMANUTELEMELEMAGICE?authkey=9GyDfaOvkM Q#

MimiEla
16.02.2009, 19:11:51
seturi pt tort nu ati vazut pe nicaieri? sau album pt amintiri?:-\
si eu am cautat seturi pt tort simple simple... adica un maner alb..sau metalic cat mai simplu.....nu am gasit....

albume de amintiri...incearca in diverta din tomis sunt destul de mari (si scumpe cam 1 mil 600)

si in carrefour la raionul acela unde sunt multe lumanari pe un stand.undeva prin apropiere sunt niste albume

Eu i-am cumparat anul trecut de ziua indragostitilor lu puiu meu ciocolata personalizata si am dat tot 12 lei pe ea.....dar este o firma in C-ta care vinde numai la set si este mai ieftina decat sa o cumperi la bucata.
Scuze pentru claritatea pozei .....dar este facuta cu un tel antic

am vazut azi si eu in carrefour aceste minunatii... sunt de diverse forme (cerc, stelutza patrat inimioara) si marimi diverse (ca si preturile) undeva tot pe alei la un stand de sine statator (cam pe langa pet shop)

foarte simpatice !!!!

sss_1984
04.03.2009, 22:04:35
Buna,

Sa stii ca nu faci mare treaba cu confectionatul paharelor singura. Eu am incercat si nu ies asa cum arata in magazin sau in poze. Te lipesti toata cu "picatura". Orice lipici ai incerca nu prea se lipeste nimic pe sticla.

Mi-am cumparat diferite chestii de la o marochinarie de pe cuza voda si am incercat. Am cumparat si cristale Swarovski (ciasa mi-a zis vanzatoarea) care costa 0.5ron buc si am incercat sa le lipesc si nu stau asa cum ar trebui.

Succes totusi.
@ inainte sa cumperi studiaza piata si ai sa vezi diferente de pret. Calculeaza si cat ar costa un pahar facut de tine. Eu pot sa iti zic ca ar costa cu tot cu pahar (cumparat de la Metro cu 1.1Ron la bucata) in jur de 8 RON. Dar nu se merita. Iti spun ca nu iese exact ca in poza.

dy_angel_dydy
05.03.2009, 09:19:18
Buna,

Sa stii ca nu faci mare treaba cu confectionatul paharelor singura. Eu am incercat si nu ies asa cum arata in magazin sau in poze. Te lipesti toata cu "picatura". Orice lipici ai incerca nu prea se lipeste nimic pe sticla.

Mi-am cumparat diferite chestii de la o marochinarie de pe cuza voda si am incercat. Am cumparat si cristale Swarovski (ciasa mi-a zis vanzatoarea) care costa 0.5ron buc si am incercat sa le lipesc si nu stau asa cum ar trebui.

Succes totusi.
@ inainte sa cumperi studiaza piata si ai sa vezi diferente de pret. Calculeaza si cat ar costa un pahar facut de tine. Eu pot sa iti zic ca ar costa cu tot cu pahar (cumparat de la Metro cu 1.1Ron la bucata) in jur de 8 RON. Dar nu se merita. Iti spun ca nu iese exact ca in poza.
Pistol cu silicon.cu asta lipesc ei tot ce lipesc pe pahare si sta.:*:*:*:*stiu asta si din propria experienta

Joliutza
05.03.2009, 12:15:28
Buna,

Succes totusi.

Cristale Swarovski cu 0,5 Ron bucata? Nu prea cred..
Mi-as lua si eu la pretul asta. ;))

antenutza
05.03.2009, 20:41:29
nu vedeti ca acum toate cioburile se numesc swarovski(nici nu stiu daca am sc bine):D

dvdruxandra
06.03.2009, 08:06:40
acestea sunt paharele facute de mine: cele aurii ale noastre, cele cu rosu sunt ale nasilor (am ales rosu pt. a se asorta cu rochia nasei)

aroma_de_portocale
06.03.2009, 08:51:11
acestea sunt paharele facute de mine: cele aurii ale noastre, cele cu rosu sunt ale nasilor (am ales rosu pt. a se asorta cu rochia nasei)
foarte dragutze! si eu am de gand sa le fac singura, tot ceva de genul asta...Nu am de gand sa dau atatia bani pe niste pahare, cand pot sa le fac singurica si sa iasa ceva dragut si exact asa cum vreau eu...Tu ai lipit cu ceva panglicuta aceea, sau pur si simplu e infasurata de pahar?

dy_angel_dydy
06.03.2009, 09:13:12
Paharele noastre:)

primavara
06.03.2009, 09:20:24
foarte dragutze! si eu am de gand sa le fac singura, tot ceva de genul asta...Nu am de gand sa dau atatia bani pe niste pahare, cand pot sa le fac singurica si sa iasa ceva dragut si exact asa cum vreau eu...Tu ai lipit cu ceva panglicuta aceea, sau pur si simplu e infasurata de pahar?

Panglica se poate lipi de pahar cu scotch dublu adeziv.Si daca vrei sa faci si funda, faci intai funda si o prinzi cu ata, apoi o lipesti de pahar cu scotch .

aroma_de_portocale
06.03.2009, 09:25:12
Panglica se poate lipi de pahar cu scotch dublu adeziv.Si daca vrei sa faci si funda, faci intai funda si o prinzi cu ata, apoi o lipesti de pahar cu scotch .
Aham...Multumesc de informatie..O sa tin minte pt cand ma apuc de facut paharele.>:D<

dvdruxandra
06.03.2009, 16:30:19

este lipita cu super glue...am pus din loc in loc pe panglica cate o picatura si apoi am rasucit paharul, tinand cu cealalta mana panglica...nu e greu deloc :)

sunlight_m
06.03.2009, 21:09:15
Fetelor eu vreau sa va spun ca am gasit pahare pt miri si nasi cu 15 ron bucata, la firma de decoratiuni cu care colaborez. Au multe modele, din pacate nu am poze ca sa vi le arat si voua, dar eu sunt multumita de pret. In oras, am vazut ca preturile paharelor incep de la 20 de lei in sus. A, si pt miresicile interesate, am vazut la merceria de pe Cuza voda(aia cu multi nasturi), cristale swarovski de lipit, cu preturi de 0,5 lei sau 1 leu. Se numesc cristale swarovski autocolante.

JolyDeea
05.08.2009, 21:46:56
vad k pe aici nu s-a mai scris demult..o sa sparg eu gheatza cu cateva poze ale accesoriilor pe care le-am achizitionat pana acum..poate inspir vreo miresicao:-)

antenutza
05.08.2009, 21:48:43
vad k pe aici nu s-a mai scris demult..o sa sparg eu gheatza cu cateva poze ale accesoriilor pe care le-am achizitionat pana acum..poate inspir vreo miresicao:-)

paharele tu le-ai facut?:* sunt tare dragute

JolyDeea
05.08.2009, 21:50:54
paharele tu le-ai facut?:* sunt tare dragute
nu..le-am achizitionat dintr-un magazin cu specific de nunta din galeriile din piatza grivitzei:)>-
cele pe mov sunt ale noastre, cele pe crem ale nasilor:">

LauraLuiOda
05.08.2009, 22:14:35
nu..le-am achizitionat dintr-un magazin cu specific de nunta din galeriile din piatza grivitzei:)>-
cele pe mov sunt ale noastre, cele pe crem ale nasilor:">
Cumva si figurina tot de pe acolo?

Joliutza
05.08.2009, 22:31:52

Imi plac foarte mult paharele si figurina! Paharele voastre sunt superbe!!!

cristinaa
05.08.2009, 23:39:21
dragutze paharele

JolyDeea
06.08.2009, 15:18:13
Cumva si figurina tot de pe acolo?
da din acelasi loc am luat si paharele si figurina si cosuletzul:D

JolyDeea
06.08.2009, 15:20:13
Imi plac foarte mult paharele si figurina! Paharele voastre sunt superbe!!!
Multumesc frumos:*

LauraLuiOda
25.08.2009, 00:05:44
Fetelor, ati vazut pe undeva figurina de tort ca doua clopote? Eu doar la Dumy am vazut dar mi s- aparut cam scumpa:-\

JolyDeea
25.08.2009, 13:36:50
Fetelor, ati vazut pe undeva figurina de tort ca doua clopote? Eu doar la Dumy am vazut dar mi s- aparut cam scumpa:-\
Nu am vz pe nikieri..dar incearca si pe la cofetarii..la crizantema am vz k au ceva figurine:)>-

LauraLuiOda
25.08.2009, 17:51:08
Nu am vz pe nikieri..dar incearca si pe la cofetarii..la crizantema am vz k au ceva figurine:)>-
Stiu cum sunt, dar nu cum vreau eu:D

aroma_de_portocale
08.09.2009, 21:05:53
fetelor azi nasica mea mi-a luat oglinda:D si mi-a trimis o poza (ea fiind la Tulcea) ...si imi place taaaare taaare...voi ce parere aveti?
Scuzati calitatea fotografiei..e facuta cu tel...

LauraLuiOda
08.09.2009, 21:43:21
fetelor azi nasica mea mi-a luat oglinda:D si mi-a trimis o poza (ea fiind la Tulcea) ...si imi place taaaare taaare...voi ce parere aveti?
E argintata cumva? Asa va fi si a mea, poate un pic mai mare...;;)

aroma_de_portocale
08.09.2009, 21:46:57
E argintata cumva? Asa va fi si a mea, poate un pic mai mare...;;)
dap argintata sau din argint..nu am inteles prea bine ce imi zicea la telefon, pt ca eram f bucuroasa ca a gasit in genul asta....sincer nu stiu cat de mare e,dar e singura care a corespuns cautarilor noastre..eu imi doream tare mult o oglinda in genul asta...pana acum nu am gasit decat una micuta...si deja ma gandeam ca nu o sa gasim...tu unde ai gasit? sau inca mai cauti?

LauraLuiOda
08.09.2009, 21:49:01
dap...sincer nu stiu cat de mare e,dar e singura care a corespuns cautarilor noastre..eu imi doream tare mult o oglinda in genul asta...pana acum nu am gasit decat una micuta...si deja ma gandeam ca nu o sa gasim...tu unde ai gasit? sau inca mai cauti?
Si eu si nasa ne-am apucat de cautari, sper sa rezolvam si asta curand.

Joliutza
08.09.2009, 21:55:50

Cum sa-ti zic? E asa... ca de printesa... :D

aroma_de_portocale
08.09.2009, 21:58:31
Si eu si nasa ne-am apucat de cautari, sper sa rezolvam si asta curand.
mai..sa stii ca noi am cautat ceva(vrem sa luam tot ce se poate din timp, sa nu fie balamucul prea mare inainte de nunta)...In Cta nu am gasit, sau poate nu am cautat unde trebuie...Ea a luat-o si Tulcea

aroma_de_portocale
08.09.2009, 21:59:16
Cum sa-ti zic? E asa... ca de printesa... :D
Saru`mana..Asa imi si doream..ceva gen Alba ca Zapada...(nu radeti)

LauraLuiOda
08.09.2009, 22:36:56
Saru`mana..Asa imi si doream..ceva gen Alba ca Zapada...(nu radeti)
Asa si eu si mai ales sa fie argintata, are un aer boem si peren=P~

Tarya
06.10.2009, 17:16:26

Uau.....:madlaugh: imi place la nebunie

lam
27.10.2009, 15:46:08
Paharele noastre:)

De unde ti-ai luat paharele? ca sunt tare faine mi-as dori si eu asemenea pahare ... :*

elena_v_
26.01.2010, 18:49:38
Asa si eu si mai ales sa fie argintata, are un aer boem si peren=P~
unde gasesc si eu asa oglinzi?sau cu marginea din lemn...dar tot asa cu un aer boem si peren?

dyana83
26.01.2010, 20:28:52
Mi-am comandat setul de tort pe net, de la chestii haioase, F f interesante: o mireasa cu mirele agatat in unditza, cica fugea....

dy_angel_dydy
28.01.2010, 16:03:08

Superba.:x Eu una nu am vazut decat oglinzi normalr din plastic pe la nunti

alexx_andra
28.02.2010, 00:51:27
si pe mine ma intereseaza lumanarile, si o intrebare; am vazut ca sunt sculptate la ambele capete, la restaurant le pui in suport sau le lasi rezemate?

la magainul acela din tomis 3 au tot felu d accesorii, si pahare de miri f ieftine diverse modele; gen 15 lei un set de 5 pahare (unu d rezerva)

blonda1111
28.02.2010, 09:05:20
si pe mine ma intereseaza lumanarile, si o intrebare; am vazut ca sunt sculptate la ambele capete, la restaurant le pui in suport sau le lasi rezemate?

la magainul acela din tomis 3 au tot felu d accesorii, si pahare de miri f ieftine diverse modele; gen 15 lei un set de 5 pahare (unu d rezerva)
Legat de acele pahare ieftine,le-am vazut si eu dar sincer...no way...[-X [-( :dn . Par( de altfel si sunt) ieftine, de la o posta:D .

alexcaranfil
01.03.2010, 22:23:33
Preturi foarte bune pentru accesorii de nunta sunt in Bulgaria.... Nu stiu daca s-a spus dar din Constanta e destul de aproape... noi de acolo le-am luat.

blonda1111
01.03.2010, 22:31:23
Preturi foarte bune pentru accesorii de nunta sunt in Bulgaria.... Nu stiu daca s-a spus dar din Constanta e destul de aproape... noi de acolo le-am luat.
Pai da-ne cateva exemple sa putem compara. Voi ce v-ati luat ?

dremilia
09.03.2010, 19:18:20
Hallo! Stie cineva alt magazin in afara de cel vis-a-vis de Tomis unde as putea sa gravez paharele?

aroma_de_portocale
09.03.2010, 19:45:56
Hallo! Stie cineva alt magazin in afara de cel vis-a-vis de Tomis unde as putea sa gravez paharele?
Daca nu ma insel mai este in incinta Complexului Tom(carrefour)la intrare acolo langa Bamboo....

dremilia
09.03.2010, 20:10:13
Daca nu ma insel mai este in incinta Complexului Tom(carrefour)la intrare acolo langa Bamboo....
Da stiu, dar acolo doar imprima , am intrebat. Nu graveaza pahare.

lam
10.03.2010, 16:54:30
fetelor d unde pot cumpara si eu tull la un pret mai convenabil?

ioana_
12.03.2010, 13:25:46
fetelor d unde pot cumpara si eu tull la un pret mai convenabil?

Confiscatele de la halta Traian sau piata Gorbaciov au prturi mai bune la materiale.Sau cel mai bine daca ajungi in Bucuresti la Europa.

lam
12.03.2010, 15:18:49
Confiscatele de la halta Traian sau piata Gorbaciov au prturi mai bune la materiale.Sau cel mai bine daca ajungi in Bucuresti la Europa.

msik mult ioana :*

adina_miha3la
21.03.2010, 15:45:28
vreau si eu sa stiu unde gasesc figurine haioase pentru tort.

blu3smile
15.04.2010, 20:24:11
Da stiu, dar acolo doar imprima , am intrebat. Nu graveaza pahare.
in piata ovidiu langa rik aia cu papetrie dupa ei mai sus este un atelier de tot felul si acolo graveaza pahare, sau le sriu cu foita de aur

paula_c
04.05.2010, 11:45:35
Cine stie de unde pot face rost de miste figurine de tort haioase. Am gasit unele perfecte pentru tema nuntii noastre dar se fabrica in America doar. Stie cineva daca se pot face undeva in Romania la comanda?[-o<

MissSwan
04.05.2010, 12:42:36
Cine stie de unde pot face rost de miste figurine de tort haioase. Am gasit unele perfecte pentru tema nuntii noastre dar se fabrica in America doar. Stie cineva daca se pot face undeva in Romania la comanda?[-o<

Si nu le poti comanda din America?:-\

paula_c
05.05.2010, 12:52:14
si nu le poti comanda din america?:-\
da si nu. Teoretic merge practic... Nu stiu. Au zis ca nu garanteaza daca nu sunt cele pe care le doresc eu sau mai rau ca nu raspund daca nu ajung intregi..:o si nu mi s-a parut ok deloc..

alipety
10.05.2010, 18:20:45
da si nu. Teoretic merge practic... Nu stiu. Au zis ca nu garanteaza daca nu sunt cele pe care le doresc eu sau mai rau ca nu raspund daca nu ajung intregi..:o si nu mi s-a parut ok deloc..
eu am comandat in doua randuri accesorii de pe un site din state si au ajuns intacte (au fost pahare destul de fragile). prima data le-am primit in Cta, din pacate aici la posta vamala nu m-am descurcat si am platit vama, a doua oara au ajuns in Bucuresti (eram in saptamana nuntii si ar fi intarziat daca le voiam in Cta) si nasul le-a ridicat de la posta, fara nici o taxa ;-) a reusit el cumva sa le vrajeasca pe fetele de acolo, ceea ce mie nu mi-a iesit /:)
legat de rezistenta la transport, am avut o surpriza placuta: erau impachetate extrem de bine, cu polistiren, bule de plastic, nu s-au deranjat deloc. produsele (set tort, cutie dar si pahare) au fost exact ca pe site , exact cum mi le-am imaginat si le-am vazut pe net.

mire_sika
06.07.2010, 18:03:09

daca stie cineva mai precis de unde din Bulgaria? la Varna? sau la Silistra? as da o fuga

elena_v_
22.08.2010, 21:52:39
buna seara!hai sa ma mandresc si eu cu paharele noastre!primul e pentru nasi,iar cel auriu ,pentru noi.maine le primim

alinacomsa
23.08.2010, 10:35:00
buna seara!hai sa ma mandresc si eu cu paharele noastre!primul e pentru nasi,iar cel auriu ,pentru noi.maine le primim

sunt foarte frumoase si au si initialele voastre ... :x:x:x ... ce putin mai aveti pana la nunta ...emotii, ceva????:D

elena_v_
25.08.2010, 15:22:11
sunt foarte frumoase si au si initialele voastre ... :x:x:x ... ce putin mai aveti pana la nunta ...emotii, ceva????:D

multumesc!1sunt destul de panicata si foarte plictisita de cumparaturi ca mereu apare cate ceva pe lista!din fericire,am reusit sa tai aproape tot de pe lista,mai am putine de facut...dar nici bani nu mai am...abia asteptam sa scapam!chiar vorbeam cu o miresica de octombrie si spunea ca daca ar fi sa o ia de la capat cu pregatirile,ar face o nunta doar cu rudele si prietenii foarte apropiati ca tare s-a mai chinuit un an de zile cu pregatirile pt o nunta mare,mai ales cand mirii sunt afectati de criza asta financiara

lunguloredana
31.08.2010, 11:01:11
gasesti in dorali.sus la etaj e singurul mag de rochii de mireasa. are figurile funny ca din america le comada si ei.mi-am luat si eu de acolo una cu miri pe plaja...(poze pe profil).pretul e de 140-150 ron

blonda1111
31.08.2010, 11:55:52
gasesti in dorali.sus la etaj e singurul mag de rochii de mireasa. are figurile funny ca din america le comada si ei.mi-am luat si eu de acolo una cu miri pe plaja...(poze pe profil).pretul e de 140-150 ron
ooo asa scumpa :((?

irinagrigore89
21.03.2011, 12:34:38
eu vreau ca pe pahare sa scrie numele noastre, aveti idee daca le pot face undeva asa?

crisiftene86
21.03.2011, 12:59:31
eu vreau ca pe pahare sa scrie numele noastre, aveti idee daca le pot face undeva asa?

da le poti face din cate stiu mai peste tot , eu le-am facut la carref , mai exact este un stand si pana acuma nu au fost , dar am trecut zilele astea si este iarasi...si sunt si accesibile ca pret.
succes.

cris81g
21.03.2011, 14:12:49
Eu mi-am comandat paharele la o firma din Iasi, au fost dispusi sa imi picteze pe pahar sigla noastra, au iesit foarte bine, am dat 60 de lei pe 4 pahare - 2 pt miri, 2 pt nasi, toate pictate (paharele nasilor au initialele lor).

Iar setul de tort l-am gasit in Doraly, la magazinul cu chestii de nunta, am dat 35 lei si arata foarte bine. Cel mai ieftin set de tort pe care l-am putut gasi, dupa ce am cautat pe tot Internetul, inclusiv pe e-bay.

Pentru cartea de oaspeti am cumparat un album foto fata acea foaie pergament, invitatii vo scrie cu un pix cu gel auriu, in spatiul gol voi lipi poze. Asa cu, cu 30 de lei am rezolvat si aceasta problema, peste tot cartea de oaspeti fiind destul de scumpa.

catasicata
30.03.2011, 13:19:37
sa ma mandresc cu paharele noastre.sunt pictate de mine.paharele le-am cumparat de la real si am dat 60 lei pe 6 pahare.

stany
31.03.2011, 09:49:32
sa ma mandresc cu paharele noastre.sunt pictate de mine.paharele le-am cumparat de la real si am dat 60 lei pe 6 pahare.
Foarte frumoase! si ideea a fost geniala.

iriana1
14.04.2011, 14:41:39
eu mi-am luat paharele de la fondul plastic,e un magazin in spate la Tomis Mall,langa Elion.Sunt superbe si au tot felul de modele deosebite.

alinacomsa
14.04.2011, 15:19:18

Sunt super haioase si ai iesit si convenabil! Miresicile astea ... foarte, foarte descurcarete!\:D/\:D/\:D/

alinacomsa
14.04.2011, 15:20:11
eu mi-am luat paharele de la fondul plastic,e un magazin in spate la Tomis Mall,langa Elion.Sunt superbe si au tot felul de modele deosebite.

Asteptam pozici!;;);;);;)

simonaq
23.05.2011, 19:11:04
are la doraly....aduse din america....la 170 ron

simonaion
16.08.2011, 00:24:55
eu am luat din piata grivitei de la galeriile de langa piata cu 3lei/m.
mi s-a parut f convenabil.

alinushgnt
30.05.2012, 14:18:39
si eu ma gandesc la paharele demiri.. amvazut multe ok finute si etc...dar cred ca am sa iau eu si le fac eu asa cu ideile mele..:) sa vedem ce o sa iasa;))

andrulin
15.04.2013, 22:22:58
Unde se gasesc lumanari pentru nunta?

roxxanna_b
16.04.2013, 00:19:59
Unde se gasesc lumanari pentru nunta?

Stiu ca de obicei firmele care se ocupa de aranjamente au deja lumanari.. iti alegi modelul si ei le decoreaza cu flori.

andrulin
16.04.2013, 12:44:24
Da stiam asta ca firmele care se ocupa cu decoratiuni au si lumanari, insa ca si pret sunt duble, am cautat azi pe net si am vazut ca daca iei direct de la producatori lumanari sunt foarte ieftine.
Eu ma gandesc sa imi cumpar lumanarile si la florarie sa imi fac aranjamentele.
Am fost si pe la agentiile de decoratiuni, insa sincer nu mi se pare deloc avantajos, adica pe aceleasi lucruri platesti dublu poate chiar triplu sau mai mult...iar daca faci buchetul direct la florarie te costa mult mai putin, ca si restul aranjamentelor de altfel.

yonellala
23.02.2014, 16:35:43
buna miresici! eu nu am pus prea mult pret pe pahare,aranjamente,lumanari,etc deoarece lumea nu mai apreciaza cat te ai chinuit tu ca totul sa iasa bine si frumos si sincer nu am vrut sa arunc cu bani si in stanga si in dreapta !drept urmare am luat pahare ieftine si de efect : 29 lei(setu),lumanari :16 lei(setu),aranjament lumanari: (100 lei....florile sunt mai scumpe),aranjament mese invitati :40 lei(x 15mese),invitatii +marturii + plicuri de bani+ numere pt mese :400lei ,buchet nasa:100 lei,buchet mireasa:200 lei(cam scump dar cica trebuie sa merg pe premiza ca o data in viata sunt mireasa),aranjamente biserica si intrare in restaurant + covor rosu : 270 lei! eu zic ca nu am cheltuit deloc mult in comparatie cu o alta miresica care a avut nunta in octombrie si pot spune ca a cheltuit numai pe aranjamentul floral din salon (nu era deosebit absolut deloc,dar era facut de catre restaurant) 1200 euro!

Elenis85
07.05.2014, 11:42:12
Eu mi-as dori lumanari sculptate.... am vazut ca e noua moda acum.
Are cineva idee de unde se pot cumpara din Constanta?