PDA

Versiunea completa : Staroste in Mures

Pagini : [1] 2

solange
06.02.2009, 20:36:07
hey fetelor!
Nu stiu daca scriu la topicul corespunzator.dar vreau sa stiu daca a auzit cineva de starostele care va fi la noi la nunta.Se numeste Salagean Constantin,(costica).A auzit cineva de el?
Mie mi-a facut o impresie buna, dar vreau sa stiu daca a mai auzit cineva de el

pauli_c
06.02.2009, 23:35:05
Andreea am auzit de el ii super tipul... mie mi-a placut mult k vb strict la subiect, fara sa se bage in seama cu bancuri, dar bine organizat... si eu l-am vrut pe el dar se pare k ii deja ocupat in august... ii ok....

pauli_c
06.02.2009, 23:36:53
fetelor va rog din sufletel sa imi recomandat un staroste bun si serios.. please....^:)

cicika
07.02.2009, 11:34:46
fetelor va rog din sufletel sa imi recomandat un staroste bun si serios.. please....^:)
eu nu pot sa te ajut.....nu cunosc>:D<
decat pe cal care a fost al meu dar in ziua nuntii tale este ocupat la nasii mei..............si mai stiu unul fff bun care si el la randul lui este ocupat

cicika
07.02.2009, 11:36:10
hey fetelor!
Nu stiu daca scriu la topicul corespunzator.dar vreau sa stiu daca a auzit cineva de starostele care va fi la noi la nunta.Se numeste Salagean Constantin,(costica).A auzit cineva de el?
eu nu am auzit
este tanar?

solange
07.02.2009, 15:02:50
Andreea am auzit de el ii super tipul... mie mi-a placut mult k vb strict la subiect, fara sa se bage in seama cu bancuri, dar bine organizat... si eu l-am vrut pe el dar se pare k ii deja ocupat in august... ii ok....

Mersi mult de raspuns m-am linistit.Eu ma agitam ca poate nu se va intelege cu fotograful si dj *nush de unde mi-a venit ideea.:*

solange
07.02.2009, 15:03:55
eu nu am auzit
este tanar?

Are in jur de 40-45 ani.Doamne ca asa emotii am de pe acuma, ca ma agit ptr toate nimicurile.:">

cicika
07.02.2009, 20:54:41
Are in jur de 40-45 ani.Doamne ca asa emotii am de pe acuma, ca ma agit ptr toate nimicurile.:">
nu...nu am auzit de el>:D<

Sanda26
11.02.2009, 08:58:56
buna fetelor as avea nevoie de cat mai multe numere de telefoane pt a-mi gasi un staroste.va rog^:)^ ^:)^

lleicam821
11.02.2009, 09:02:22
buna fetelor as avea nevoie de cat mai multe numere de telefoane pt a-mi gasi un staroste.va rog^:)^ ^:)^
SALUT SI BINE AI VNIT....DIN PACATE EU NU TE POT AJUTA PT CA NU VOI AVEA STAROSTE LA NUNTA , DAR POATE CELELALTE FETE....;-)

Sanda26
11.02.2009, 09:06:45
hey fetelor!
Te rog sa-mi dai nr de telefon al starostelui tau pt ca am si eu nevoie de unul.please.^:)^

cicika
11.02.2009, 09:14:09
nici eu nu pot sa te ajut.....
cauta peste tot ca este cam tarziu:-SS

rosebud
11.02.2009, 09:45:54
buna... ma putei ajuta si pe mine cu numarul de telefon al unui staroste bun.... care sa nu vb in plus... please..... multumesc.....:*

cicika
11.02.2009, 09:50:10
buna... ma putei ajuta si pe mine cu numarul de telefon al unui staroste bun.... care sa nu vb in plus... please..... multumesc.....:*
ai nunta in octombrie!!!!!!!!!cred ca stiu unul car este liber atunci!!!hai ca dau un tel si te iti dau raspuns
acesta este fffffffffffffff de treaba........:* :*

cicika
11.02.2009, 09:58:22
dadadadadadadadadadadadadada am nr lui de tel...........
acum trebuie sa imi dai nr tau sa te sun si sa vb,,,,,>:D< >:D<
pot sa iti recomand si un fotograf foarte bun!!!!pe el in vroiam eu dar era ocupat......este extraordinar de bun>:D<

rosebud
11.02.2009, 13:47:48
dadadadadadadadadadadadadada am nr lui de tel...........
acum trebuie sa imi dai nr tau sa te sun si sa vb,,,,,>:D< >:D<
pot sa iti recomand si un fotograf foarte bun!!!!pe el in vroiam eu dar era ocupat......este extraordinar de bun>:D<

Iti multumesc mult.... imi poti trimite pe privat numarul de telefon al starostelui si al fotografului pentru k nu sunt in localitate....multumesc.....:* :* :* :*

Sanda26
11.02.2009, 15:36:50
nici eu nu pot sa te ajut.....
cauta peste tot ca este cam tarziu:-SS

Stiu ca e cam tarziu dar asta e trebuie sa gasesc ceva pana atunci, oricum mersi mult^:)^

nanalia
11.02.2009, 16:29:28
imi pare rau, nici eu nu te pot ajuta.Nu am avut staroste la nunta....>:D<>:D<

Sanda26
11.02.2009, 21:47:24
imi pare rau, nici eu nu te pot ajuta.Nu am avut staroste la nunta....>:D<>:D<
Sunt tare curioasa cum decurge o nunta fara staroste, pt ca pana acum la toate nuntile la care am fost era:)

cicika
11.02.2009, 22:28:12
Iti multumesc mult.... imi poti trimite pe privat numarul de telefon al starostelui si al fotografului pentru k nu sunt in localitate....multumesc.....:* :* :* :*
da cum sa nu.....................

c_baias
12.02.2009, 23:34:21
Sunt tare curioasa cum decurge o nunta fara staroste, pt ca pana acum la toate nuntile la care am fost era:)

Pai... inchipuie-ti o masa de oameni (si aici ma refer la un minim de 30-50 persoane care vor fi langa voi inca de la inceput, numarul lor crescand de-a lungul zilei) care, in mod normal, ar trebui sa se miste cat de cat organizat, in aceeasi directie. De asemenea, pe durata intregii zile trebuie respectat un program destul de strict. Sa nu uitam de restul problemelor organizatorice (sa nu uitati buletinele acasa, lumanarile si verighetele sa fie pregatite la biserica, si asa mai departe). Este nevoie de un coordonator care sa faca asta; nu trebuie sa fie neparat un staroste, poate sa fie o persoana apropiata, care, insa, trebuie sa fie foarte organizata, si sa cunoasca mersul lucrurilor. Pana la urma rolul acelei persoane este de a face totul sa mearga ca uns, de a deschide toate usile, astfel incat tu si perechea ta sa va puteti bucura de nunta voastra.

Broski
10.03.2009, 22:28:57
Eu nu am gasit staroste inca:(
initial l-as fi vrut pe iulian (e actor la teatru si lucreaza si la realitatea targu mures). e un staroste mai modern, avand in vedere ca e tanar. l-am vazut la cateva nunti si a facut super atmosfera, dar e ocupat la data cand avem noi nunta. acest iulian ne-a recomandat un alt coleg de al lui de la teatru, un anume vlad..dar nu am nici o recomandare pentru el. ideea e ca noi am vrea un staroste tanar care sa faca atmosfera si in timpul nuntii.
ma puteti ajuta careva cu un numar de telefon pentru un staroste?:*

mucoasa
19.03.2009, 13:22:09
eu initial nu am vrut staroste...dar s-a oferit unchiul iubirii mele (care intr-adevar are experienta, face atmosfera faina) si a trebuit sa accept.
acuma dupa ce m-am gandit la tot programul nuntii, ma bucur k am acceptat;;) , macar sa nu fiu eu cea care se streseaza sa iasa totul asa cum vrea..
spor la pregatiri

Stelista
19.03.2009, 14:05:30
eu initial nu am vrut staroste...dar s-a oferit unchiul iubirii mele (care intr-adevar are experienta, face atmosfera faina) si a trebuit sa accept.
acuma dupa ce m-am gandit la tot programul nuntii, ma bucur k am acceptat;;) , macar sa nu fiu eu cea care se streseaza sa iasa totul asa cum vrea..
spor la pregatiri

Felicitări!!! Spor în continuare și vouă!!! :* :* :*

Adriana2010
15.04.2009, 15:51:28
Pentru nunta mea eu am vorbit si am programat ca staroste pe Florin Salistean. L-am mai vazut la mai multe nunti, chiar la o prietena dea mea la Continental e super tipu, e foarte tanar (adica vreo 27 - 28 de ani), foarte bine organizat si atent la toate detaliile. Se implica mult asta mi-a placut la el vorbeste elegant si fara exagerari. L-am vazut si pe DVD e ok.

Adriana2010
27.04.2009, 07:53:29
Buna fetelor ! Vad ca se cauta staroste. Uite eu am vorbit deja pt. nunta noastra cu Florin Salistean, pe care il cunoastem de la mai multe nunti si ne-a placut tare mult de el, e tanar (... pana in 30 de ani). Am avut ocazia sa-l vedem la nunta unei prietene de dimineata pana seara, e super tipu, manierat, punctual, vb. ok si se descurca foarte fain.

Ramona_pisicuta
30.04.2009, 10:46:10
Buna miresici ati dori sa-mi spuneti si mie cate ceva despre nunta ca si eu ma pregatesc pentru marele eveniment si asi vrea sa fiu informata despre ce discutati voi

emi9mar1
30.04.2009, 10:51:34
Eu nu am gasit staroste inca:(
initial l-as fi vrut pe iulian (e actor la teatru si lucreaza si la realitatea targu mures). e un staroste mai modern, avand in vedere ca e tanar. l-am vazut la cateva nunti si a facut super atmosfera, dar e ocupat la data cand avem noi nunta. acest iulian ne-a recomandat un alt coleg de al lui de la teatru, un anume vlad..dar nu am nici o recomandare pentru el. ideea e ca noi am vrea un staroste tanar care sa faca atmosfera si in timpul nuntii.
ma puteti ajuta careva cu un numar de telefon pentru un staroste?:*
daca vrei te pot ajuta eu cu staroste din mures sunt foarte buni iam vazut eu si eu tot din mures lam luat,fac nunta in turda dar sunt din mures
deci il am pe aurel vulvulea
iulian si salagean constantin el este instructor de dansuri populare!!!daca doresti iti dau numerele de tef pe pm :*

Ronna
23.05.2009, 12:21:29
Fetelor eu nu am avut staroste,dar am avut organizatoare care s-a ocupat de programul nuntii.In rest pt primirea la restaurant si momentele traditionale ale unei nunti(furat pantof,furat mireasa,tort si mai stiu ce a mai fost)am avut DJ care altceva nu avut decat sa intretina atmosfera...si va spun ca a iesit super>:D<

Ramona_pisicuta
03.06.2009, 09:25:45
Buna miresici asi vrea si eu prin pm niste numere la staroste de nunta astept raspuns. Va rog[-o<

Adriana2010
03.06.2009, 09:36:09
Pot sa iti dau numarul lui Florin Salistean [] , sa vezi daca e liber pentru acea perioada. Iti doresc spor la organizare !

Ramona_pisicuta
30.06.2009, 06:59:11
Buna dimineata miresici de 2009-2010 ce mai faceti? Eu nu prea am avut timp sa scriu pe acicea,dar acuma m-am gandit sa va ajut pe cele care nu ati gasit dj si fotot&video.
Eu v-asi recomanda pentru Dj pe Raul Hategan e super tipul si nu e adevarat ca are fumur in cap nici pe departe de asa ceva.
Pentru Foto&video am ales pe un tip pe nume Moldovan Lucian si el e expert in meseria lui .
Iar ca staroste dupa ce am auzit atatea pareri proaste despre acest om nu sunt deloc adevarate il cheama Salagean Constantin si e de treaba tipul.
Numere de telefon nu pot dar pe site dar daca dorit sa va trimit nr lor imi dau un pm.
Si ar fii bine sa nu criticati oameni fara sa stiti cine sunt. :-p
Ca dracul nui asa negru pe cum pare. :-p
Daca mai aveti nevoie de alte sfaturi sau numere de telefon nu ezitati sa ma contactati. Va ajut cu placere.
V-am pupat.
:D

lleicam821
01.07.2009, 09:49:22
Raul este foarte bun in ceea ce face il recomannd si eu cu cea mai mare incredere e pentru toate gusturile! eu am avut nunta cu el in 13 iunie.>:D<

solange
01.07.2009, 15:16:09
Pe staoreste Salagean Constantin, l-am avut si eu la nunta, insa nu mi-a placut de el.Am fost dezamagita.Poate sunt unele miresici caroa le-a facut o impresie buna, insa eu m-am ciondanit cu ell de 2 ori la nunta.E genul de om, care vrea sa se faca totul asa ca el.nu vreau sa intr in detalii despre ce discutii am avut cu el, ca sa nu intru in polemici.
oricum gusturile nu se discuta.

cicika
01.07.2009, 15:59:14
Pe staoreste Salagean Constantin, l-am avut si eu la nunta, insa nu mi-a placut de el.Am fost dezamagita.Poate sunt unele miresici caroa le-a facut o impresie buna, insa eu m-am ciondanit cu ell de 2 ori la nunta.E genul de om, care vrea sa se faca totul asa ca el.nu vreau sa intr in detalii despre ce discutii am avut cu el, ca sa nu intru in polemici.
oricum gusturile nu se discuta.
este bine ca toata lumea isi spune parerea>:D<

Adriana2010
07.07.2009, 07:14:02
Fetelor e ciudat ce se aude referitor la cei pe care pana la urma ii platesti si se pare ca nu isi fac treaba cum trebuie. Eu una daca nu iasa cum imi doresc un ban nu vede de la mine ..... cel care greseste.

E bine ca se posteaza si parerile celor care au trecut prin momentele astea............ , chiar ne prin d bine. Sunt sfaturi utile pt. a ne ferii de incidente neplacute.

cicika
07.07.2009, 07:39:18
Fetelor e ciudat ce se aude referitor la cei pe care pana la urma ii platesti si se pare ca nu isi fac treaba cum trebuie. Eu una daca nu iasa cum imi doresc un ban nu vede de la mine ..... cel care greseste.

E bine ca se posteaza si parerile celor care au trecut prin momentele astea............ , chiar ne prin d bine. Sunt sfaturi utile pt. a ne ferii de incidente neplacute.
ai dreptate....dar daca esti pusa in fata faptului ce faci...?:-<

Ronna
07.07.2009, 09:56:50
ai dreptate....dar daca esti pusa in fata faptului ce faci...?:-<

Parerea mea este ca inainte de nunta trebuie sa stai de vorba cu fiecare si sa le spui ce astepti de la ei.
Eu asa am facut...iar cei care nu au respectat ceea ce am zis eu nu si-au primit toti banii...si va spun ca au fost si din aceia!!!;-)

lleicam821
07.07.2009, 10:28:58
asa am facut si eu.....le-am dat mura in gura la toti....iar cei care nu au facut cum ma asteptam...nu si-au primit toti banii....vezi faza cu tortul de la papa bun....>:/

cicika
07.07.2009, 11:26:24
Parerea mea este ca inainte de nunta trebuie sa stai de vorba cu fiecare si sa le spui ce astepti de la ei.
Eu asa am facut...iar cei care nu au respectat ceea ce am zis eu nu si-au primit toti banii...si va spun ca au fost si din aceia!!!;-)
normal ca asa sunt si eu ca si tine.....dar daca nu toate persoanele sunt ca noi;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

Ronna
08.07.2009, 09:09:48
asa am facut si eu.....le-am dat mura in gura la toti....iar cei care nu au facut cum ma asteptam...nu si-au primit toti banii....vezi faza cu tortul de la papa bun....>:/

Vai tu Zoe sunt fff surprinsa de ce ai zis in legatura cu tortul!

lleicam821
08.07.2009, 10:34:41
da iti dai seama ce surprinsa am fost eu....neplacut

solange
09.07.2009, 12:17:50
M-am gandit ac totusi e bine sa va spun ce am patit cu starostele.Macar sa fiti avertizate pe viitor.Recunosc ca greseala noastra a fost ca nu l-am vazut la nici o nunta, ci am mers dupa recomandarea unui prieten.Cat timp ne-am intalnit cu el sa vbm despre detaliile nunti a fost ok.Problema a inceput inca de vineri seara.Noi nu stiam sigur daca mireasa va merge in masina cu nasii si mirele cu nasele.Asta ptr ca nici unul dintre nasi nu voia sa isi lase masina pe mana altei persoane.Asa ca am venit noi cu o idee s merg eu cu nasii mei si Bogdan cu nasii lui.Si l-am anuntat ca sa stie.A inceput cu texte, ca nu e bine asa, ca o sa zica lumea ca el nu stie sa organizeze o nunta?pai stai asa ca nunta o facem cum vrem noi, el doar ne coordoneaza programul.In cele din urma nu a avut ce face si a acceptat.Norocul nostru a fost ca pana la urma am mers asa cum trebuia dar nu din cz starostelui ci din cz unui invitat.
Cand a ajuns la mireasa acasa si am auzit ce poezie a avut, am crezut ca mor.Nu pot acuma sa reproduc exact ce a zis, dar ideea e ca lasa se se inteleaga ca cel acre l-a oprit la usa e sara si fara minte.Nu vreau sa va zic ce fata au facut invitatii!!!:((
Buuuuuunnn.Oricum noi eram in intarziere ca s-a lucrat pe strada mirelui si au iesit greu de pe strada.Din acel moment numai pe fuga am fost si mereu ne facea semne sa mergem mai repede, ba mai incet, parca eram in fileme de comedie.
Intr-un final am ajuns la restaurant.De la bun inceput i-am zis ca vreau sa sparga paharele si nasii, ca doar asa ne-am inteles.Normal ca la restaurant ne-a pus doar pe noi sa spargem paharele.
A inceput sa manace lumea platoul rece si dupa un timp cam dupa vreo 15 min, am vrezut ca ne invita sa deschidem dansul.Si l-am intrebat: Nu deschidem dansul??Nu ca mai asteptam sa bea lumea cafeaua! Sotul meu asa s-a enervat de tare ca nu mai avea stare.Pana la urma i-am zis ca ori ne anunta el, ori mergem singuri.
Pana la urma a facut asa cum i-am zis si ne-a anuntat.
A urmat faza de la furatul miresei.Pe mine m-a furat o sg persoana.la 2 min dupa ce m-a furat vine dupa noi si imi zice ca nu e normal ca mireasa sa fie furata de o sg persoana si ca el merge sa mai caute o persoana.Mama ce m-am ofticat.L-am intrebat cine a zis ca nu se face asa?pai ca nu asa se face, ca ce zice lumea despre el, si tot asa.I-am zis ca ori ne anunta, ori intram singuri.Again aceesi poveste.
Cam astea au fost fazele de la nunta cu starostele.Plus ca se plimba mereu pe langa mese cu cesul in mana si se uita din 5 in 5 min la ceas de numa.
Si in final a venit sa mi se laude ca e nunta frumoasa a organizat!!!
PS. Am vazut filmarea de la nunta cumnatelor mele si si acolo acum 3 ani, fix aceeasi poezie a avut-o!!!!
Asa ca fetelor, eu nu vi-l recomand pe acest staroste!

munequita
09.07.2009, 12:44:56
cine ti-a fost staroste Andreea? poti sa scrii? sunt curioasa ca mi se pare putin cunoscut stilul!

solange
09.07.2009, 14:15:42
Salagean Constantin a fost starostele nostru (Costica).

munequita
09.07.2009, 14:18:16
Salagean Constantin a fost starostele nostru (Costica).

a, nu-l cunosc...am crezut ca e vorba de altcineva

lleicam821
10.07.2009, 06:39:33
M-am gandit ac totusi e bine sa va spun ce am patit cu starostele.Macar sa fiti avertizate pe viitor.Recunosc ca greseala noastra a fost ca nu l-am vazut la nici o nunta, ci am mers dupa recomandarea unui prieten.Cat timp ne-am intalnit cu el sa vbm despre detaliile nunti a fost ok.Problema a inceput inca de vineri seara.Noi nu stiam sigur daca mireasa va merge in masina cu nasii si mirele cu nasele.Asta ptr ca nici unul dintre nasi nu voia sa isi lase masina pe mana altei persoane.Asa ca am venit noi cu o idee s merg eu cu nasii mei si Bogdan cu nasii lui.Si l-am anuntat ca sa stie.A inceput cu texte, ca nu e bine asa, ca o sa zica lumea ca el nu stie sa organizeze o nunta?pai stai asa ca nunta o facem cum vrem noi, el doar ne coordoneaza programul.In cele din urma nu a avut ce face si a acceptat.Norocul nostru a fost ca pana la urma am mers asa cum trebuia dar nu din cz starostelui ci din cz unui invitat.
Cand a ajuns la mireasa acasa si am auzit ce poezie a avut, am crezut ca mor.Nu pot acuma sa reproduc exact ce a zis, dar ideea e ca lasa se se inteleaga ca cel acre l-a oprit la usa e sara si fara minte.Nu vreau sa va zic ce fata au facut invitatii!!!:((
Buuuuuunnn.Oricum noi eram in intarziere ca s-a lucrat pe strada mirelui si au iesit greu de pe strada.Din acel moment numai pe fuga am fost si mereu ne facea semne sa mergem mai repede, ba mai incet, parca eram in fileme de comedie.
Intr-un final am ajuns la restaurant.De la bun inceput i-am zis ca vreau sa sparga paharele si nasii, ca doar asa ne-am inteles.Normal ca la restaurant ne-a pus doar pe noi sa spargem paharele.
A inceput sa manace lumea platoul rece si dupa un timp cam dupa vreo 15 min, am vrezut ca ne invita sa deschidem dansul.Si l-am intrebat: Nu deschidem dansul??Nu ca mai asteptam sa bea lumea cafeaua! Sotul meu asa s-a enervat de tare ca nu mai avea stare.Pana la urma i-am zis ca ori ne anunta el, ori mergem singuri.
Pana la urma a facut asa cum i-am zis si ne-a anuntat.
A urmat faza de la furatul miresei.Pe mine m-a furat o sg persoana.la 2 min dupa ce m-a furat vine dupa noi si imi zice ca nu e normal ca mireasa sa fie furata de o sg persoana si ca el merge sa mai caute o persoana.Mama ce m-am ofticat.L-am intrebat cine a zis ca nu se face asa?pai ca nu asa se face, ca ce zice lumea despre el, si tot asa.I-am zis ca ori ne anunta, ori intram singuri.Again aceesi poveste.
Cam astea au fost fazele de la nunta cu starostele.Plus ca se plimba mereu pe langa mese cu cesul in mana si se uita din 5 in 5 min la ceas de numa.
Si in final a venit sa mi se laude ca e nunta frumoasa a organizat!!!
PS. Am vazut filmarea de la nunta cumnatelor mele si si acolo acum 3 ani, fix aceeasi poezie a avut-o!!!!
Asa ca fetelor, eu nu vi-l recomand pe acest staroste!
destul de naspa andreea, tu nu ai stiut ce-i poate mintea...e bine ca ai scris ca sa nu se mai pacaleasca si alte fete....daca ai pune si o poza cu el ar fi si mai bine....

cicika
10.07.2009, 09:03:14
eu am preferat unul p[e care il stie multa lume si am fost FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF multumiti de el
imi pare rau andreea.....=((

solange
10.07.2009, 12:10:48
Pai m-am calmat in cele din urma ca nu avea rost sa imi stric ziua de pomana.Poze cu el gasiti in semnatura la poze.E cel care are sticla cu fundite colorate.

cicika
10.07.2009, 12:22:59
Pai m-am calmat in cele din urma ca nu avea rost sa imi stric ziua de pomana.Poze cu el gasiti in semnatura la poze.E cel care are sticla cu fundite colorate.
eu nu l-am mai vazut la nici o nunta[-X

c_baias
16.07.2009, 09:55:14
Am fost eu cu el (acel staroste) la o nunta, si pot confirma cele spuse. Omul e adanc ancorat in cutume, totul trebuie sa se faca asa cum stie el, cum e datina! Deci foarte rigid!

cicika
16.07.2009, 13:44:27
Am fost eu cu el (acel staroste) la o nunta, si pot confirma cele spuse. Omul e adanc ancorat in cutume, totul trebuie sa se faca asa cum stie el, cum e datina! Deci foarte rigid!
bine ca se stie....>:D<

c_baias
16.07.2009, 16:14:53
Stai, ca acum mi-am mai amintit! Am fost cu acel staroste la o nunta acum, in 2 mai, la un prieten foarte bun. Mirele e un om foarte linistit, cadru universitar. Pentru a ilustra cat mai bine prestatia depusa o sa-l citez pe mire: "Daca mai continua tot asa, io-l bat!" :D

cicika
16.07.2009, 16:33:12
Stai, ca acum mi-am mai amintit! Am fost cu acel staroste la o nunta acum, in 2 mai, la un prieten foarte bun. Mirele e un om foarte linistit, cadru universitar. Pentru a ilustra cat mai bine prestatia depusa o sa-l citez pe mire: "Daca mai continua tot asa, io-l bat!" :D
pai si de la mine asta primea daca era starostele meu si imi facea asa ceva;-)

CCC
06.08.2009, 17:25:54
stiti cumva care e tariful unui staroste?

CCC
06.08.2009, 20:49:41
eu nu pot sa te ajut:(
am aflat cam 800 de ron.... in cluj....
noi am gasit staroste cu muzicanti si dj un fel de 3 in 1... dar cer 1400 de euro, i-am vazut is buni, ni doream dar acum cand vad cat cer...faceam un ,,sondaj".$-)

cicika
06.08.2009, 21:39:32
am aflat cam 800 de ron.... in cluj....
noi am gasit staroste cu muzicanti si dj un fel de 3 in 1... dar cer 1400 de euro, i-am vazut is buni, ni doream dar acum cand vad cat cer...faceam un ,,sondaj".$-)
nu stiu ce sa spun;daca sunt buni atunci merita:D

Ramona_pisicuta
07.08.2009, 16:20:14
Buna miresici vroiam sa va povestesc o chestie in legatura cu acel tip Salagean Constantin chiar ca nu merita efortul e un tip anapoda credeti-ma; Spre bucuria mea am gasit un super tip Zogorean Valentin e super tipul si el va fii starostele nostru in loc ca tipul acela care vi l-am scris prima data e dezastru cum vb si ce face in rest am schimbat si dj-ul e din Reghin si a meritat schimbarea nu ca Raul ar avea ceva dar e mai ieftin ca el si ne placut mai mult; In rest cu foto vidio-tot cu Lucian am ramas si merg inainte cu pregatirile;
V-am pupat

Roxely
07.08.2009, 21:54:19
un staroste in tg mures are taarife intre 600-800 lei..depinde...am cateva nr de tel daca vrei...

CCC
08.08.2009, 21:46:48
de Socool Mircea a auzit careva dintre voi?
multumesc... roxely....daca ai putea sa imi dai numerele pe PM ar fi super

CCC
10.08.2009, 19:50:44
eu nu am auzit de el
am vb cu roxely despre el... e cel care colaboreaza cu restaurantul Angela... inca ne gandim...L-)

cicika
10.08.2009, 20:41:44
am vb cu roxely despre el... e cel care colaboreaza cu restaurantul Angela... inca ne gandim...L-)
daca vb de Mirciulica....atunci este super!!!!>:D<
a fost starostele meu:-p

CCC
11.08.2009, 06:56:20
daca vb de Mirciulica....atunci este super!!!!>:D<
a fost starostele meu:-p
dar am auzit ca e destul de sobru... sau nu?

cicika
11.08.2009, 11:58:00
dar am auzit ca e destul de sobru... sau nu?
nu stiu unde ai aizit tu acest lucru?
esti prima persoana care spune acest lucru;oricum el prima data isi onoreaza nuntile de la angela si apoi de la alte localuri

CCC
11.08.2009, 23:35:09
nu stiu unde ai aizit tu acest lucru?
esti prima persoana care spune acest lucru;oricum el prima data isi onoreaza nuntile de la angela si apoi de la alte localuri
probabil... si imi dau seama si de ce... dar sunt sigura ca daca am vrea sa vina el am rezolva... pe alte considerente...;))
dar inca suntem in faza de cercetare.... numai ca cam tre sa ma hotarasc...:-s

cicika
12.08.2009, 10:03:38
probabil... si imi dau seama si de ce... dar sunt sigura ca daca am vrea sa vina el am rezolva... pe alte considerente...;))
dar inca suntem in faza de cercetare.... numai ca cam tre sa ma hotarasc...:-s
el nu colaboreaza cu rest La Angela.....el acolo lucreaza.....si este nepotul doamnei Angela.In primul rand el onoreaza nuntile care sunt acolo,in cazul in care mirii nu il doresc pe el,isi alege nunta il alta parte.Asta o stiu de la el!!!:)>-

CCC
12.08.2009, 20:06:21
el nu colaboreaza cu rest La Angela.....el acolo lucreaza.....si este nepotul doamnei Angela.In primul rand el onoreaza nuntile care sunt acolo,in cazul in care mirii nu il doresc pe el,isi alege nunta il alta parte.Asta o stiu de la el!!!:)>-

probabil.... daca ne hotaram pentru el o sa vorbim si sa vedem ce zice...daca inca nu are nimic stabilit in sambata noastra nu cred ca o sa ne refuze....

cicika
12.08.2009, 20:18:28
probabil.... daca ne hotaram pentru el o sa vorbim si sa vedem ce zice...daca inca nu are nimic stabilit in sambata noastra nu cred ca o sa ne refuze....
nu este vb de refuz
e vb ca si eu cand am ales localul am vrut sa il am pe mircea staroste....nasii mei care au nunta peste o sapt cand au ales localul tot asa a vrut..............si tot asa...adica in mom in care mergi la local parca il vrei si pe el;bine....asta nu este o regula;insa din cate stiu eu cam toate w/e-durile de anul viitor sunt ocupate la rest sar poate cei din ziua in care faceti voi nunta nu il vor pe el;
sa iasa cum vreti voi:">

clauditza084
03.09.2009, 20:07:02
poate cineva sa imi trimita in pm un nume si nr de tel cu un staroste bun ?? ^:)^

AdryaD
28.09.2009, 17:56:15
Cine imi poate spune si mie cam cu cat timp inainte trebuie cautat staroste,dj,foto,video?
:*

Sithmaster
28.09.2009, 19:24:43
depinde pe cine anume vrei, si cat de linisit vrei sa stai pina la nunta...

roxi_
29.09.2009, 08:40:44
Cine imi poate spune si mie cam cu cat timp inainte trebuie cautat staroste,dj,foto,video?
:*

poti sa incepi sa cauti imediat dupa ce ai stabilit data si restaurantul, asa ai timp destul sa alegi, sa ceri pareri, sa te sfatuiesti, sa vezi cum canta formatia, la foto/video sa vezi dvd-uri, poze ca sa-ti faci tu o parere, sa rezervi din timp...
mai ales daca ai nunta intr-o perioada mai "aglomerata"
succes;;)

a_berky
08.10.2009, 16:26:11
Eu il recomand pe Florin Salistean. El a fost la nunta noastra si am fost foarte multumiti de el. V-am atasat si o poza cu el. Daca vreti numarul lui de tel. scrieti-mi un mesaj.

CCC
31.10.2009, 11:33:05
salutare
de Lucian Pavel a auzit cineva...pareri impresii obiectii.... accept orice info.
pupici

cicika
01.11.2009, 10:44:04
salutare
de Lucian Pavel a auzit cineva...pareri impresii obiectii.... accept orice info.
pupici
numai lucruri bune!!!!!!!!!!!!!!!!
il recomand cu placere sa vezi fiul lui ce poze superbe face!!!>:D<

CCC
02.11.2009, 10:21:59
numai lucruri bune!!!!!!!!!!!!!!!!
il recomand cu placere sa vezi fiul lui ce poze superbe face!!!>:D<

mi-a fost si mie recomandat... cu pozele am rezolvat, o sa fie din cluj...
dar despre el poti sa imi spui ce stil are... ceva detalii?

felicitari... cred ca esti o mamica tare fericita... sa iti traiasca prichindelul!>:D<

cicika
02.11.2009, 11:25:42
mi-a fost si mie recomandat... cu pozele am rezolvat, o sa fie din cluj...
dar despre el poti sa imi spui ce stil are... ceva detalii?

felicitari... cred ca esti o mamica tare fericita... sa iti traiasca prichindelul!>:D<
multumesc frumos
nu iti face griji!!
este de nota 10...nu vorbeste in plus si fara rost....este elegant si stie ce face>:D<

ralu_uka
02.11.2009, 14:20:42
salutare
pupici

hey...eu il am pe Lucian staroste.A fost staroste si la cumnatu`meo anul aceste in septembrie si pur si simplu ii perfect!s`a ocupat de tot ce a trebuit,a aranjat si a programat tot tot tot.Il recomand tuturor care ink nu si`au gasit :).In timpul nuntii nici nu iti dai seama ca este acolo.Tot el s`a ocupat si de dusul invitatilor la masa,ca noi sa putem merge sa stam sa mancam .este super OK

Si fiiuso la fel.face niste poze de cazi pe spate :)))

CCC
02.11.2009, 15:52:44
multumesc>:D<

ralu_uka
02.11.2009, 19:42:57
cresti mare.... :D

CCC
03.11.2009, 13:49:09
cresti mare.... :D

din pacate si el e ocupat la data la acre am eu nunta...asa ca iar m-am reprofilat...
e greu ... azi numai raspunsuri negative primesc
uf uf

AdryaD
03.11.2009, 20:02:14
Cine ma ajuta si pe mine cu numere de telefon? Pentru ca timpul trece si din cate citesc pe aici cam toate v-ati gasit deja staroste si ar cam fi timpul sa caut si eu. :*

ralu_uka
04.11.2009, 08:40:50
daca vrei cand ajung acasa iti dau numarul lui Lucian...ca acu sunt la munca si nu il am...si daca cumva e ocupat spune`i lui sa iti recomande pe cineva,ca ii stie pe toti aproape din oras si nu e omul care sa nu ajute ;)

Ramona_pisicuta
04.11.2009, 12:48:31
Buna Ce Faceti Aveti Staroste???

Ramona_pisicuta
04.11.2009, 13:06:35
Eu Cu 10 Luni Inainte Mi-ai Rezervat Furnizori Dj,foto&video Si Starostele:*

CCC
05.11.2009, 08:12:14

dupa nenumarate raspunsuri negative am si eu staroste si fotograf.... la capitolul muzica- foarte important capitol- mai am de lucrat....
deci cu cat mai mult timp inainte cu atat mai bine.... sfat prietenesc...

NOEEMI
05.11.2009, 13:50:49
CCC ?
Ce staroste si fotograf ti-ai gasit ?
Ma poti ajuta si pe mine ?

NOEEMI
05.11.2009, 13:57:32
Adrya
cameraman si fotograf am gasit un staroste mai am nevoie si eu daca ai vre-o idee spunemi si mie

Multumesc

AdryaD
05.11.2009, 19:09:11
Multumesc mult pentru nr.Esti o scumpa.Chiar aveam nevoie.:*

Si va multumesc la toate pt sfaturi.Eu sunt cam in plop acum.Ar trebui sa ma apuc si eu mai serios de pregatiri.:">

AdryaD
05.11.2009, 19:11:39
Adrya
cameraman si fotograf am gasit un staroste mai am nevoie si eu daca ai vre-o idee spunemi si mie

Multumesc

Inca nu pot trimite pm dar de cum o sa pot o sa iti trimit si tie cu nume si numere de telefon ce am aflat.:*

CCC
06.11.2009, 19:38:50
salutare
staroste va fi dan oltean, cat despre fotograf- sunt din cluj, eu aici imi duc traiul si mi-a fost mai usor :D

diana_g
03.12.2009, 17:31:49
:( E cam liniste pe-aici.... Mai e cineva care-mi poate da si mie niste date de contact pentru un staroste? Pls? [-o< Nu-s pretentioasa doar nu vreau sa vorbeasca mai mult decat trebuie....

a_berky
03.12.2009, 18:24:04
:( E cam liniste pe-aici.... Mai e cineva care-mi poate da si mie niste date de contact pentru un staroste? Pls? [-o< Nu-s pretentioasa doar nu vreau sa vorbeasca mai mult decat trebuie....
Iti pot da datele de contact pentru Florin Salistean. La nunta noastra el a venit si am fost foarte multumiti. Daca te intereseaza scrie-mi un PM.

roxana1405
29.01.2010, 11:48:58
Buna fetelor!
Va rog sa ma ajutati cu un staroste pentru data de 21 August 2010. Am sunat urmatoarele persoane care sunt ocupate: Lucian Pavel, Praja Iulian, un tip Vlad de la teatru, alt tip de la teatru Mircea Socol, inca 2 a caror nume nu le-am retinut. Sunt toti ocupati. Daca mai sti voi de altii va rog sa imi trimiteti un pm. De asemenea daca aveti voi la randul vostru nevoie de un staroste bun, va pot da contactul persoanelor pe care le-am enumerat mai sus. Pentu nunta mea din pacate sunt ocupati. Spor!

ildus
29.01.2010, 11:56:04
Hello, cineva din familie, sau cineva din formatie, dc nu gasesti alta posibilitate.

Noi asa am rezolvat, sper sa iasa bine :)

elaics
29.01.2010, 13:22:45
Beleanu mai est f. bun
beleanu si mai cum?

arbitra
18.02.2010, 11:16:00
Buna fetelor, eu am avut nunta acu 8 luni, in plus lucrez si in domeniu de 7 ani, ii cunosc si i-am vazut pe toti. Daca aveti nelamuriri sau intrebari legate de vre-un staroste , foto ,dj , decor, torturi va ajut cu cea mai mare placere!, indiferent de cine sau ce domeniu e vorba. Legat de staroste(pt ca suntem la topicul "staroste Mures" va recomand (ca har-Domnului i-am auzit pe TOTI,inclusiv:Belean Iulian si Ciprian tata-fiu, Zogorean Valentin, Costea, Macarie Nelutu, Oltean Dan,Vunvulea, Cheteles Stefan,Costica Salagean, Iulian Praja, Vlad... normal, gusturile difera) pe Mircea Socol, Dan Man, Lucian Pavel, Salistean Florin....si cam atat, la restul nu vreau sa fac nici un fel de comentariu pt ca parerile sunt impartite! Cam aceasta ar fi si ordinea.chiar daca sunt pers. pe acest site care nu au auzit de Mircea sau Dan nu inseamna ca nu sunt buni, din contra ambii lucreaza in domeniu de peste 10 ani ( si nu in ceea ce priveste "starostele" ci in domeniul nuntilor, va dati seama ca stiu ce inseamna organizarea unei nunti) Sa nu intelegeti gresit ca nu sunt si ceilalti buni, doar ca eu mi-am exprimat parerea dupa ce de-a lungul celor 7 ani i-am vazut si auzit pe toti...In speranta unei bune alegeri pt voi!

DariaPopescu
19.02.2010, 16:59:15
imi recomandatii ceva staroste pt nunta .ce idei avetii si cine ar fii ok
chiar nu cunosc pe nimenii,ma ajuta -ti cu nr de tel si un foto cameraman.dj
toate informaiile imi sunt benefice si sper sa pot sa primesc un ajutor din partea voastra.multumesc anticipat

cicika
19.02.2010, 17:15:44
imi recomandatii ceva staroste pt nunta .ce idei avetii si cine ar fii ok
chiar nu cunosc pe nimenii,ma ajuta -ti cu nr de tel si un foto cameraman.dj
toate informaiile imi sunt benefice si sper sa pot sa primesc un ajutor din partea voastra.multumesc anticipat
staroste imi place Mircea de la rest La Angela si Lucian Pavel:*
[]

DariaPopescu
20.02.2010, 11:53:59
fetelor am rezolvat 2 probleme.staroste mi a fost recomandat cu drag daniel man am vb cu tipul are 32 ani ,e super ok credema m a ajutat in multe chesti are si idei ,si mi a dat sfaturi multe legate de nunta ,vb frumos nu vb numai scurt si la obiect ,am ramas inpresionata decii ii super,iar cu foto am ramas pe daniel pavel are si face niste chestii super faine ,am scapat de 2 ganduri care ma apasau chiar mult si el aduce si cameraman daca stitii careva despre ei sa mi transmitetii.va rog .multumesc

AnaCristina82
20.02.2010, 20:08:09
Buna fetelor si mireselor. Voi avea nunta anul acesta si vreau sa ma interesez daca cineva din Mures poate sa imi de-a detalii referitoare la un staroste pe care l-am vazut la Cluj la o nunta super ok, cu de toate. Stiu de la miri ca il cheama Florin Salistean si ca e de la voi din Tg Mures. Noi am vrea sa il chemam la nunta noastra, ne-a placut de el .... mai ales ca facem in 2 locuri Cluj si Baia Mare (si la noi e traditia cu staroste). Noi la aceasta nunta ni s-a parut impecabil, manierat in regula tipu ..... Daca mai stiti ceva noutati ce se poarta la nunti in materie de decor, vestimentatie, dj, formatie ...?!?!!

DariaPopescu
22.02.2010, 10:24:32
fetelor care stitii niste preturii,pt staroste.sant tare curioasa,.....pt tine la cluj daca ai vb cu florin salistean cat ti a cerut sant foarte curioasa de pret.critina.....multumesc

AnaCristina82
22.02.2010, 11:31:42
Inca nu am vb de bani cu Florin Salistean, doar ne-am gandit la el ca ne-a placut stilul lui. Oricum eu voi avea nunta in 2 locatii atat la Baia Mare cat si la Cluj, ... deci mie mi-ar placea sa vina la amandoua. Cand discut ceva concret cu el iti trimit un PM cu tariful lui.

Vanda multumesc de nr. de tel pt decor cand voi veni in Tg Mures pt. voi lua leg si cu ei.

vanda102
22.02.2010, 12:29:44
Vanda multumesc de nr. de tel pt decor cand voi veni in Tg Mures pt. voi lua leg si cu ei.
cu placere ....daca mai ai nevoie de ceva te ajut cu placere

DariaPopescu
22.02.2010, 20:20:13
merci cristina dar am crezut ca esti decisa ,va-ti intalnit si ati discutat cu el si stii un pret?
alte fete cxare avetii staroste cat e preturi ,informative.........please multumesc

elaics
22.02.2010, 20:41:22
merci cristina dar am crezut ca esti decisa ,va-ti intalnit si ati discutat cu el si stii un pret?
alte fete cxare avetii staroste cat e preturi ,informative.........please multumesc
eu am MC, cu 1.000 lei

DariaPopescu
23.02.2010, 13:32:01
aha pe cine?

vanda102
23.02.2010, 15:48:48
aha pe cine?
daca e vb de staroste daniel man are tariful de 500-600 ron ..nu stiu anul viitor cat va fi

DariaPopescu
23.02.2010, 19:47:20
da de unde stii ai vb cu el.el este strostele vostru?

DariaPopescu
23.02.2010, 19:49:10
eu am vb cu el si mi a zis ca 6 sau 7 la anul care vine.... tu tot cu el faci la anu care vine siti a zis 5 sau 6......?

elaics
23.02.2010, 20:57:33
aha pe cine?
vlad il cheama

vanda102
25.02.2010, 07:53:51
eu am vb cu el si mi a zis ca 6 sau 7 la anul care vine.... tu tot cu el faci la anu care vine siti a zis 5 sau 6......?
nu am vb pt anul viitor ...face la cineva anul asta la 600 ron ...nu stiu la anul cat va fi ..sc nu am vrut sa te zapacesc

ildus
25.02.2010, 08:05:29
eu am MC, cu 1.000 lei

Care e diferenta intre un MC si un staroste?

Nu inteleg ce poate face un MC si nu poate un staroste :) Asa mi se pare ca numai limba in care spui denumirea e diferita.

DariaPopescu
25.02.2010, 12:52:15
merci ...ori si cum daca mai auzii ceva despre el te rog sa mi scrii(scrietii)mercii mult...va pup

ralluprintesa
25.02.2010, 16:28:21
dragi miresici, as avea si eu nevoie de ajutorul vostru! imi trimiteti si mie pe PM numere de telefon de fotografi sau studiouri foto, ca as vrea sa sondez piata sa aleg unul pentru nunta mea. va multumesc mult! as vrea si parerile voastre, recomandari...chiar sunt in aer la tema asta si nu as vrea sa fac o alegere gresita pentru ca mi se pare foarte important acest aspect, e tot ce iti ramane de la nunta!

cicika
25.02.2010, 16:53:45
dragi miresici, as avea si eu nevoie de ajutorul vostru! imi trimiteti si mie pe PM numere de telefon de fotografi sau studiouri foto, ca as vrea sa sondez piata sa aleg unul pentru nunta mea. va multumesc mult! as vrea si parerile voastre, recomandari...chiar sunt in aer la tema asta si nu as vrea sa fac o alegere gresita pentru ca mi se pare foarte important acest aspect, e tot ce iti ramane de la nunta!
raluca,exista topic special pt cameraman dar si pt fotograf;acolo ai sa afli mai multe info>:D<

ralluprintesa
25.02.2010, 17:02:08
raluca,exista topic special pt cameraman dar si pt fotograf;acolo ai sa afli mai multe info>:D<
multumesc mult! >:D< ce rapida esti!

cicika
25.02.2010, 17:36:51
multumesc mult! >:D< ce rapida esti!
>:D< >:D< >:D<

elaics
25.02.2010, 21:28:26
Care e diferenta intre un MC si un staroste?

Nu inteleg ce poate face un MC si nu poate un staroste :) Asa mi se pare ca numai limba in care spui denumirea e diferita.
starostele, din ce am vazut... e mai rigid si e bun pentru o nunta tipica in care vrei sa respecti toate traditiile,,,am auzit de staroste care iti indica ce sa faci si cand sa faci ca si cum el ar fi SEFUL absolut si tu un titrez care trebuie sa faca...ca asa se face
Un Mc, din ce am vazut din prezentari, pe langa ca e "maestru de ceremoni" este o persoana care antreneaza atmosfera, danseaza cu lumea, are grija ca in fiecare colt de sala sa fie totul ok
Eu am ales MC pe ca asa mi-am dorit, nu ca poate sa faca mai mult sau mai putin decat un staroste

ildus
26.02.2010, 14:52:06
starostele, din ce am vazut... e mai rigid si e bun pentru o nunta tipica in care vrei sa respecti toate traditiile,,,am auzit de staroste care iti indica ce sa faci si cand sa faci ca si cum el ar fi SEFUL absolut si tu un titrez care trebuie sa faca...ca asa se face
Un Mc, din ce am vazut din prezentari, pe langa ca e "maestru de ceremoni" este o persoana care antreneaza atmosfera, danseaza cu lumea, are grija ca in fiecare colt de sala sa fie totul ok
Eu am ales MC pe ca asa mi-am dorit, nu ca poate sa faca mai mult sau mai putin decat un staroste

Am inteles, iti multumesc

DariaPopescu
01.03.2010, 19:20:40
Pt anul asta am auzit diverse preturi...100 euro,intre 600-800ron...Depinde de persoana pe care o alegi...
acuma sa ma ierte d zeu dar chiar 100 de euro nu stiu ce stie sa faca omu acela dar si 800 ii pardon 700 vroiam sa scriu scuzee
exagerat..................de ce nu e suficient 600 sau 800,da parca nu e criza ce zicetii

DariaPopescu
01.03.2010, 19:22:12
scuze 600--pana in 700 ron de ce nu e suficient.............

CONT-INCHIS-18537
01.03.2010, 19:27:03
scuze 600--pana in 700 ron de ce nu e suficient.............

pai de ce sa fie.........daca sunt destui care sa dea mai mult? adica se orienteaza in functie de miri....mai saracuti,mai cu dare de mana....etc!

Vunvi
01.03.2010, 21:56:58
acuma sa ma ierte d zeu dar chiar 100 de euro nu stiu ce stie sa faca omu acela dar si 800 ii pardon 700 vroiam sa scriu scuzee
exagerat..................de ce nu e suficient 600 sau 800,da parca nu e criza ce zicetii

zici ca 700-800 ron ii exagerat...si asa si este...dar pretul unui staroste nu arata ce stie el...cel mai bine te intalnesti cu el,vorbiti si apoi te decizi daca iti place sau nu...

DariaPopescu
02.03.2010, 09:27:29
clar
eu cred ca am facut cea mai buna alegere dar te uiti si la bani in ziua de astazi,starostele meu are toate atributiile unui bun organizator si e si convenabil ca pret.Din puctul meu de vedere am combinat utilul cu placutul si sant foarte multumita!

ciociolina_mina
05.03.2010, 16:29:43
Daria draga....ma bucur ca tu esti ft incantata de el, dar o vara de-a mea l-a avut ca staroste si nu a fost deloc incantata de el...organizatoric e bun , dar vorbeste mult si ii place sa se cam bage in seama.Se straduieste sa aiba un vocabular elevat, dar se vede ca sunt invatate pe de rost replicile...In ideea in care te-ar putea ajuta sfaturile mele...

DariaPopescu
05.03.2010, 18:50:18
ce sa zic mie imi place,acuma cine stie poate gusturile difera.decat un batran mai bine ca el sper sa nu ma dezamageasca,asta e eu trag speranta ca va fii bine

DariaPopescu
05.03.2010, 18:55:08
merci ori si cum de informatie

ciociolina_mina
05.03.2010, 18:56:55
Cum vrei tu, daca vrei sa vorbeasca mult si prost, sa se bage in seama in continuu...treaba ta,i-al!

arbitra
05.03.2010, 19:22:36
Draga ciociolina, eu l-am vazut pe acest staroste despre care vorbesti tu, si imi permit sa te contrazic! Dimpotriva , vorbeste NUMAI cat trebuie, scurt si la obiect.De regula ei nu "se baga in seama" pt k nu ei trebuie sa fie in centrul atentiei ci mirii.Mai sus spunea cineva ca este un bun organizator....sa stii ca CHIAR este! Totul a fost asa cum a spus el, vizavi de timp.Ca este strict, asta e altceva.Banuiesc ca asa si trebuie sa fie un staroste, ca altfel ar fi o harababura totala, mirii ar ajunge la restaurant la te-miri-ce ora.asa ca draguta knd mai vii cu opinii , argumenteaza!

lleicam821
05.03.2010, 19:59:23
Draga ciociolina, eu l-am vazut pe acest staroste despre care vorbesti tu, si imi permit sa te contrazic! Dimpotriva , vorbeste NUMAI cat trebuie, scurt si la obiect.De regula ei nu "se baga in seama" pt k nu ei trebuie sa fie in centrul atentiei ci mirii.Mai sus spunea cineva ca este un bun organizator....sa stii ca CHIAR este! Totul a fost asa cum a spus el, vizavi de timp.Ca este strict, asta e altceva.Banuiesc ca asa si trebuie sa fie un staroste, ca altfel ar fi o harababura totala, mirii ar ajunge la restaurant la te-miri-ce ora.asa ca draguta knd mai vii cu opinii , argumenteaza!
bai nene dar ce-i aici razboiul starostilor? uite daca vrei sa sti, eu nici nu am avut staroste, pt ca n-am vrut, pt ca am zis ca suntem in stare sa ne descurcam singuri si asa a si fost si nu s-a intarziat nicaieri.....si nici nu am vrut sa ma dirijeze nimeni cum si unde si ce si cat sa fac.....;-) hai mai lasati-o balta si nu va mai impungeti atata....

ciociolina_mina
05.03.2010, 20:36:10
Ok, ai dreptate....imi cer scuze!

ciociolina_mina
05.03.2010, 20:47:39
Nu retrag nimic!!!!! sa le fie rusine celor care mi-au spart contul , RAMAN LA ACCEASI PARERE DINAINTE!!:-L:-L:-L...oricum o sa cer informatii de la administratorul site-ului si voi sa afla cine mi-a spart contul.:suuuper:

cicika
05.03.2010, 20:53:28
Nu retrag nimic!!!!! sa le fie rusine celor care mi-au spart contul , RAMAN LA ACCEASI PARERE DINAINTE!!:-L:-L:-L...oricum o sa cer informatii de la administratorul site-ului si voi sa afla cine mi-a spart contul.:suuuper:
cei fata cu tine,ai mancat ceva stricat??????????:[email protected] :[email protected]

vanda102
05.03.2010, 22:39:12
ce nervoasa santeti stimata doamna ..nu inteleg cum se sparge un cont ...poate blocat ..si in acest caz sigur ati facut ceva gresit .

vanda102
05.03.2010, 22:42:07
clar
eu cred ca am facut cea mai buna alegere dar te uiti si la bani in ziua de astazi,starostele meu are toate atributiile unui bun organizator si e si convenabil ca pret.Din puctul meu de vedere am combinat utilul cu placutul si sant foarte multumita!
daca tu esti multumita nu conteaza ce spune lumea ...tie trebuie sa ti placa .

vanda102
05.03.2010, 22:45:24
zici ca 700-800 ron ii exagerat...si asa si este...dar pretul unui staroste nu arata ce stie el...cel mai bine te intalnesti cu el,vorbiti si apoi te decizi daca iti place sau nu...
eu nu inteleg ...ce face asa mare lucru un staroste ..nu zic ca nu e bun , dar sa nu exageram cu preturile nu taie nimeni lemne pe ei ...vorbeste , manaca , se distreaza si mai ia si bani , 200 euro pe max 15 ore e ff mult ..cand te gandesti ca alti muncesc de se rup pe bani astia ...

DariaPopescu
06.03.2010, 07:38:56
eu nu ma iau nici asa dupa ce zici,esti , o persoana care e tare rautacioasa si dupa cum vad esti...............,:[email protected],ori si cum carcotasi sant si vor fii intotdeauna,dar cred ca totusi si prea multa rautate...........ti a spart contu ?....^:)^.vai vai .pa sa ai o zii buna si calmeazate...<:-P

lleicam821
06.03.2010, 09:07:30
cei fata cu tine,ai mancat ceva stricat??????????:[email protected] :[email protected]
=)) =)) =)) =)) =))

cicika
06.03.2010, 11:57:24
=)) =)) =)) =)) =))
pai da nu vezi ce iesiri are.....sa isi faca reclama in alta parte nu in casuta la noi:-L

DariaPopescu
06.03.2010, 12:22:47
Despre cine zici ,Alex Sanduta?

cicika
06.03.2010, 12:30:09
Despre cine zici ,Alex Sanduta?
pai de ciciolina aia sau um o cheama

DariaPopescu
06.03.2010, 13:14:09
aha.poate e numele de scena =D>

homm
06.03.2010, 14:42:03
aha.poate e numele de scena =D>

lol .. asta a fost tare :))

DariaPopescu
08.03.2010, 10:29:02
LA MULTI ANI :*:*:*Sper ca odata cu venirea primaverii sa va aduc zambetul pe buze, macar asa de 8 martie! LA MULTI ANI!

monicuta81
14.03.2010, 14:09:52
Eu il recomand pe Florin Salistean. El a fost la nunta noastra si am fost foarte multumiti de el. V-am atasat si o poza cu el. Daca vreti numarul lui de tel. scrieti-mi un mesaj.
Salut! Si noi avem o nunta in Cluj si am auzit de Florin... Imi poti da te rog nr. lui de mobil pe privat?
Mersi fumos!

monicuta81
14.03.2010, 14:14:37
hey...eu il am pe Lucian staroste.A fost staroste si la cumnatu`meo anul aceste in septembrie si pur si simplu ii perfect!s`a ocupat de tot ce a trebuit,a aranjat si a programat tot tot tot.Il recomand tuturor care ink nu si`au gasit :).In timpul nuntii nici nu iti dai seama ca este acolo.Tot el s`a ocupat si de dusul invitatilor la masa,ca noi sa putem merge sa stam sa mancam .este super OK

Servus!
Ne poti da si noua nr. de mobil al lui Lucian? Mersi frumos!

DariaPopescu
16.03.2010, 10:25:06
scuze din greseala am dat nr direct si nu prin pm

AnaCristina82
08.04.2010, 17:50:52
Iti multumesc Andra de mail si de detalii. Un lucru e sigur ti-am scris si eu staroste va fi Florin Salistean, am discutat toate lucrurile ce le avem de facut. Si sa stii ca Florin e cel din poza atasata de a_berky. Pa pa

alexandra_hadmas
24.06.2010, 14:29:37
Buna miresicilor...sunt si eu fericita viitoare miresica de 2011. Eu mi l-am ales MC pe Iulian Praja..urmeaza sa-i dau avansul zilele astea...va rog sa-mi spuneti parerile voastre depre el....multumesc mult si spor la organizat...si burlacit;-)

green_eyesMS
25.06.2010, 13:38:26
este super sa stii. cu mult bun-simt, vb doar ce trebuie si cat trebuie iar la sala face atmosfera foarte faina.
mie imi place mult de el.

Buna miresicilor...sunt si eu fericita viitoare miresica de 2011. Eu mi l-am ales MC pe Iulian Praja..urmeaza sa-i dau avansul zilele astea...va rog sa-mi spuneti parerile voastre depre el....multumesc mult si spor la organizat...si burlacit;-)

alexandra_hadmas
28.06.2010, 12:48:33
De unde stii de Iulian? Ai fost cu el la nunta?

luisa72
28.06.2010, 14:05:21
este super sa stii. cu mult bun-simt, vb doar ce trebuie si cat trebuie iar la sala face atmosfera foarte faina.
mie imi place mult de el.
ai dreptate iulian e super si mie imi place ff mult ..plus ca are si o tinuta impecabila ....imi place si de liviu pancu ..el merge la nunti mai rar..dar imi place ff mult
ai facut o alegere buna alexandra

green_eyesMS
28.06.2010, 16:54:53
da si mi-a placut mult stilul lui. e finut.

alexandra_hadmas
14.07.2010, 13:16:34
Din pacate Iulian nu mai poate fi starostele meu fiindca nu a putut sa-si refuze verisoara care face nunta la anul in aceeasi data...deci am inceput cu stangul...si sunt in cautare de nou staroste....Dan Oltean? Lucian Pavel?...oare pe cine...nu stiu ce sa fac

DariaPopescu
18.07.2010, 23:18:49
nu stiu de dan oltean dsar de Lucian Pavel am auzit ca e super ok domnul

luisa72
19.07.2010, 13:59:31
Din pacate Iulian nu mai poate fi starostele meu fiindca nu a putut sa-si refuze verisoara care face nunta la anul in aceeasi data...deci am inceput cu stangul...si sunt in cautare de nou staroste....Dan Oltean? Lucian Pavel?...oare pe cine...nu stiu ce sa fac
e lasa ca o sa iasa bine ....eu zic ca domnul pavel e ok ..sa nu iti para rau dupa iulian ...l am vazut la o nunta si a facut o criza de isterie super naspa ....nu ma asteptam ...probabil ca ii era cald ..dar nu a fost frumos din partea lui

green_eyesMS
19.07.2010, 14:50:35
:O:O:O hai no!
pe bune? dar ce l-o fi apucat? inca nici mireasa nu am vazut sa aibe crize de isterie in timpul nuntii daramite starostele... nasol.

e lasa ca o sa iasa bine ....eu zic ca domnul pavel e ok ..sa nu iti para rau dupa iulian ...l am vazut la o nunta si a facut o criza de isterie super naspa ....nu ma asteptam ...probabil ca ii era cald ..dar nu a fost frumos din partea lui

DariaPopescu
20.07.2010, 23:21:40
probabil la piscat ceva ,,,pe undeva,deaia facea isteri=P~asa ceva nu ar trebui sa faca pt ca el este platit dar cine stie???????????

elaics
21.07.2010, 09:34:18
povestitimi si mie, ex-mirese, ce face un staroste sau MC in timpul nuntii?

DariaPopescu
22.07.2010, 22:56:34
un staroste organizeaza totul incepand de dimineata de si pana seara la finalul nuntii,bine inteles daca vb de la inceput cu el iti face totul si te ajuta cu sfaturi ,iar in ziua nuntii este un bun organizator...............iar un MC care inseamna maestru de ceremoni ,face lumea sa se distreze ,isi face un program de cateva melodii mai sigur alese de el si ,danseaza printre invitatii vb la microfon si.................^:)^

elaics
23.07.2010, 08:49:25
un staroste organizeaza totul incepand de dimineata de si pana seara la finalul nuntii,bine inteles daca vb de la inceput cu el iti face totul si te ajuta cu sfaturi ,iar in ziua nuntii este un bun organizator...............iar un MC care inseamna maestru de ceremoni ,face lumea sa se distreze ,isi face un program de cateva melodii mai sigur alese de el si ,danseaza printre invitatii vb la microfon si.................^:)^
eu nu am vrut staroste tocmai pe idee ca am vazut cativa sfatosi care se bagau in seama tot timpul, inculsiv le spunea mirilor cand sa stea, cand sa se miste, cu cine sa faca poze...parca erau robotei mirii...si am zis nuuuu
un MC am vazut doar pe yotoube, pe Iulian si mi-a placut ce facea, dar nici nu vreau ca MC sa devian personajul principal al nuntii mele/:)

DariaPopescu
23.07.2010, 21:04:39
da asa e ,nu trebuie sa devina el cea mai inportanta pers de la nunta.sa stii ca sant si oameni de treaba ca staroste in tg mures,am vb cu multii si am ales unul care mi sa parut ok
incet se cern...din cei vechi si tot mai apar cate unul nou pe piata cu alte idei si alte conceptii fata de cei mai in varsta.... ok
asa ca sa stii ca nu numai un mc face treaba ..............L-)

AnaCristina82
29.07.2010, 15:41:26

Da sa stii ca ai dreptate referitor la maestru de ceremonii (staroste). Pe langa toate calitatile enumerate de tine, eu cred ca si, discretia si bunul simt completeaza un bun MC. In plus conteaza mult sa fie omul potrivit la locul potrivit in timpul evenimentului.
Eu sunt foarte bucuroasa de alegerea pe care am facut-o cu Florin Salistean.

luisa72
29.07.2010, 15:44:04
Da sa stii ca ai dreptate referitor la maestru de ceremonii (staroste). Pe langa toate calitatile enumerate de tine, eu cred ca si, discretia si bunul simt completeaza un bun MC. In plus conteaza mult sa fie omul potrivit la locul potrivit in timpul evenimentului.
Eu sunt foarte bucuroasa de alegerea pe care am facut-o cu Florin Salistean.
ff buna alegerea ...l am vazut la o nunta .... a fost super ..distractie maxima .

amonica
18.08.2010, 14:31:56

Buna fetelor

Am si eu nunta la anul si imi caut staroste va rog sa ma ajutati cu cateva nr de telefon pe pm daca aveti.
Am auzit de Iulian Praja, Dan Man, Lucian Pavel...... cu Florin si Mircea am vb deja si sunt ocupati, asa ca astept un raspuns cat mai repede.

Va multumesc mult.

cicika
18.08.2010, 15:27:26
Buna fetelor

Am si eu nunta la anul si imi caut staroste va rog sa ma ajutati cu cateva nr de telefon pe pm daca aveti.
Am auzit de Iulian Praja, Dan Man, Lucian Pavel...... cu Florin si Mircea am vb deja si sunt ocupati, asa ca astept un raspuns cat mai repede.

Va multumesc mult.
eu il recomand pe Lucian Pavel...nu am numarul lui decat al fiului lui care este fotograf

amonica
18.08.2010, 20:04:50
eu il recomand pe Lucian Pavel...nu am numarul lui decat al fiului lui care este fotograf

poti sa imi trimiti un pm cu nr lui te rog poate asa pot sa dau de tatal lui :))

mersi mult

amonica
18.08.2010, 20:11:26

alexandra, poti sa imi dai si mie nr lui iulian praja. vreau sa vad daca e liber la anul cand am eu nunta. mersi frumos

amonica
18.08.2010, 20:17:36
fetelor am rezolvat 2 probleme.staroste mi a fost recomandat cu drag daniel man am vb cu tipul are 32 ani ,e super ok credema m a ajutat in multe chesti are si idei ,si mi a dat sfaturi multe legate de nunta ,vb frumos nu vb numai scurt si la obiect ,am ramas inpresionata decii ii super,iar cu foto am ramas pe daniel pavel are si face niste chestii super faine ,am scapat de 2 ganduri care ma apasau chiar mult si el aduce si cameraman daca stitii careva despre ei sa mi transmitetii.va rog .multumesc

buna daria, poti sa ma ajuti, te rog, cu datele de contact ale lui daniel man si daniel pavel. am nunta la anul si din cate vad trebuie sa ii rezervi din timp, ca se rezerva repede; mersi frumos

cicika
18.08.2010, 21:31:42
poti sa imi trimiti un pm cu nr lui te rog poate asa pot sa dau de tatal lui :))

mersi mult
ti-am trimis mesaj privat>:D<

AnaCristina82
18.08.2010, 21:31:44
Buna Amonica, daca vrei pot sa iti dau nr de tel a lui Florin Salistean cu care acum m-am intalnit in seara asta si l-am intrebat daca e liber pe 11 Iunie 2011. Sa stii ca e liber, nu are nimic luat inca.
Bafta la organizat.

ralluprintesa
18.08.2010, 22:41:48
ti-am trimis mesaj privat>:D<
Este vorba de Daniel Pavel cel care imi va fi fotograf la nunta? tatal lui e staroste?

cicika
19.08.2010, 08:27:27
Este vorba de Daniel Pavel cel care imi va fi fotograf la nunta? tatal lui e staroste?
da...tatal lui este staroste;))

amonica
19.08.2010, 08:56:59
Multumesc mult fetelor de nr de tel. o sa ii contactez sa vedem ce oferte au, sa vad daca sunt pe gustul nostru..........vreau sa vb cu mai multi ca in final sa luam decizia cea mai buna...asa ca daca mai stie cineva vreun staroste bun de care nu am auzit sau poate sa imi dea info despre Daniel Man si Iulian Praja va rog sa mi scrieti.

Pusici si spor la organizat si voua.:*

DariaPopescu
19.08.2010, 17:01:25
DANIEL MAN ,este ok, si bine inteles trebuie vb cumai multi inainte de a te hotar, alti de care am mai auzit si eu ,la fel Mircilulica de la rest Angela ,Lucian Pavel,Florin .....)Iulian Praja(dar dupa cate stiu eu pretul e un pic.........(preturile difera) . eu pe Daniel la m vazut la o nunta la Samdoria si tare mia placut ,iar mmiri erau foaret incantatii de el,din toate punctele de vedere

diana_g
29.08.2010, 17:42:48

Si eu l-am avut pe Daniel Man la nunta si sincer iti spun ca sunt foarte multumita de el! Eu zic sa stai linistita ca ai facut o alegere foarte buna. :). De Daniel Pavel am auzit numai de bine, am vrut si noi sa facem pozele cu el dar era deja ocupat. Poate la botez (cand va fi :) ) o sa ne organizam din timp. Mult succes!

elaics
30.08.2010, 17:48:31
eu am avut un MC, il cheama Vlad si a fost fantastic, toata lumea a zis ca omul ala a meritat fiecare leut, iar pe mine nu m-a durut capul de nimic in timpul cununiilor (civile si religioase) si la petrecere, el s-a ocupat de tot, cu atat mai mult ca nicio ruda nu s-a implicat
asa ca il recomand cu caldura

DariaPopescu
31.08.2010, 16:35:55
eu am avut un MC, il cheama Vlad si a fost fantastic, toata lumea a zis ca omul ala a meritat fiecare leut, iar pe mine nu m-a durut capul de nimic in timpul cununiilor (civile si religioase) si la petrecere, el s-a ocupat de tot, cu atat mai mult ca nicio ruda nu s-a implicat
asa ca il recomand cu caldura
ok sti ce te rog ai putea sa mi dai nr de telefon al lui si sa imi zici si un pret .dar prin pm

DariaPopescu
02.09.2010, 17:11:59
ok sti ce te rog ai putea sa mi dai nr de telefon al lui si sa imi zici si un pret .dar prin pm
multumesc frumos ,pt PM

luisa72
03.09.2010, 10:24:02
Multumesc mult fetelor de nr de tel. o sa ii contactez sa vedem ce oferte au, sa vad daca sunt pe gustul nostru..........vreau sa vb cu mai multi ca in final sa luam decizia cea mai buna...asa ca daca mai stie cineva vreun staroste bun de care nu am auzit sau poate sa imi dea info despre Daniel Man si Iulian Praja va rog sa mi scrieti.

Pusici si spor la organizat si voua.:*
daniel man e ok .....iulian e un pic mai scump si un pic incapatanat ....florin salistean imi place fff mult ...

ralluprintesa
03.09.2010, 16:50:26
daniel man e ok .....iulian e un pic mai scump si un pic incapatanat ....florin salistean imi place fff mult ...
Asa este,tocmai am fost la o nunta la care a fost Florin staroste si a fost super! dar preferatul meu ramane tot Mircea.

DariaPopescu
03.09.2010, 20:31:13
Asa este,tocmai am fost la o nunta la care a fost Florin staroste si a fost super! dar preferatul meu ramane tot Mircea.
da asa este MIRCEA simte si traieste prin cea ce face dar e ocupat ,ce sa facem eventual vreo sosie si il are mai multa lume la ei la nuta=P~

ralluprintesa
03.09.2010, 21:46:06
da asa este MIRCEA simte si traieste prin cea ce face dar e ocupat ,ce sa facem eventual vreo sosie si il are mai multa lume la ei la nuta=P~
E ocupat...cu nunta mea! avem nunta in aceeasi zi si Mircea va fi staroste la mine :D. trebuie sa marturisesc ca am ales restaurantul La Angela in mare parte pentru el!

georgiana28
03.09.2010, 22:11:38
salut tuturor!!!!!!!
eu l-am avut staroste pe florin salistean si am ffff multumita de el face o treaba buna si el pune suflet in ceea ce face si se zbate ca totu sa iasa bine si mirii sa fie multumiti vi-l recomand

AnaCristina82
06.09.2010, 13:06:32
salut tuturor!!!!!!!
eu l-am avut staroste pe florin salistean si am ffff multumita de el face o treaba buna si el pune suflet in ceea ce face si se zbate ca totu sa iasa bine si mirii sa fie multumiti vi-l recomand

Salutare fetelor,
Da asa l-am vazut si noi pe Florin Salistean ca un om foarte ok care isi face bine treaba. Si noi il vom avea tot pe Florin ..... si ma bucura cele spuse de voi.

La multin ani celor care au avut nunta ! P.S.: Mai avem si noi f. putin.

green_eyesMS
06.09.2010, 13:34:37
l-am intalnit pe iulian si acum 2 saptamani la nunta si a fost super si pe parcursul nuntii iar la sala a tinut pe toata lumea pe ring toata nunta. nu stiu de ce spui ca e incapatanat, mie mi se pare super ok omul.

Armina_t
15.09.2010, 23:43:01
Buna fetelor sau mireselor,

Poate m-am trezit cam tarziu dar vreau si eu la nunta noastra un staroste sau nu stiu un om de incredere. Noi acum am venit acasa si inca nu am rezolvat partea asta. Din ce vad si cu cine am vb toti mi-au recomandat un staroste sau maestru de ceremonii - mc. Am gasit siteul asta da vad ca sunt pareri despre mai multi. Ne mai treb si un DJ pentru muzica usoara - dance.
Daca e cineva care ma poate informa, e vb de data de 10 Oct. duminica, ceva telefoane sau .... contacte un de sa caut.

cicika
16.09.2010, 08:50:42

Poate m-am trezit cam tarziu dar vreau si eu la nunta noastra un staroste sau nu stiu un om de incredere. Noi acum am venit acasa si inca nu am rezolvat partea asta. Din ce vad si cu cine am vb toti mi-au recomandat un staroste sau maestru de ceremonii - mc. Am gasit siteul asta da vad ca sunt pareri despre mai multi. Ne mai treb si un DJ pentru muzica usoara - dance.
Daca e cineva care ma poate informa, e vb de data de 10 Oct. duminica, ceva telefoane sau .... contacte un de sa caut.
bun venit
unde ai nunta?

elaics
16.09.2010, 09:13:33

buna
eu pot sa-ti dau nr de tel al mc meu si el lucreaza cu o echipa de dj f buni, dar cred ca e cam tarziu...
iti trimit pm

Armina_t
16.09.2010, 13:17:23
Multumesc fetelor,

Am rezolvat cu djul, alaturi de care va fi o solista cu negative, iar pentru mc am vb azi cu Florin Salistean. Multumesc AnaCristina, e in regula omu, ne place de el, sper sa iasa bine Ionut cel putin e foarte incantat de el , eu la fel.

Nu pot sa scriu raspunsuri, nu stiu de ce . Multumesc Luisa, Elaics, daca mai am nevoie de ceva va sun.

cicika
16.09.2010, 21:04:18
Multumesc fetelor,

Am rezolvat cu djul, alaturi de care va fi o solista cu negative, iar pentru mc am vb azi cu Florin Salistean. Multumesc AnaCristina, e in regula omu, ne place de el, sper sa iasa bine Ionut cel putin e foarte incantat de el , eu la fel.

Nu pot sa scriu raspunsuri, nu stiu de ce . Multumesc Luisa, Elaics, daca mai am nevoie de ceva va sun.
bine ca ai rezolvat<:-P

ralukmaior
27.09.2010, 21:21:57
Buna fetelor!

Eu cand m-am casatorit am considerat ca nu am nevoie de staroste, insa perioada din inaintea evenimentului a fost crunta si acum am o alta parere despre acest subiect.Imi este clar .... E nevoie de un staroste , deoarece este raspunzator de bunul mers al intregului eveniment..... Referitor la cine sa apelati, cam toti cei tineri sunt OK ( Florin Salistean, Mircea, Daniel Man, Iulian Praja, Vlad....) insa am fost la o nunta la Ciao unde staroste / MC a fost un tip Cristian Rusu si a fost super tare....
Interesandu-ma pentru finii mei de la anu', am inteles de la miri ca ar fi in echipa cu Marcel Catana care si el este ok.
Ca si concluzie: Este nevoie de un staroste la nunta , insa acesta trebuie sa fie un tip super ok, organizat, manierat si cu foarte bun simt !!!!

green_eyesMS
28.09.2010, 09:07:20
Marcel e un tip super!!!!
bine, nu prea pot sa fiu obiectiva ca e prieten cu noi!!! el si echipa lui au fost la nunta verisoarei mele (staroste era Florin Salistean-atunci s-a lansat si cu ajutorul lui Marcel). si eu sunt de parere ca un staroste e necesar. mai ales ca acum rolul asta e indeplinit de multi baieti tineri, cu bun simt care au rolul sa organizeze tot si nu sa faca babele sa planga cum era pe vremuri.

Buna fetelor!

Eu cand m-am casatorit am considerat ca nu am nevoie de staroste, insa perioada din inaintea evenimentului a fost crunta si acum am o alta parere despre acest subiect.Imi este clar .... E nevoie de un staroste , deoarece este raspunzator de bunul mers al intregului eveniment..... Referitor la cine sa apelati, cam toti cei tineri sunt OK ( Florin Salistean, Mircea, Daniel Man, Iulian Praja, Vlad....) insa am fost la o nunta la Ciao unde staroste / MC a fost un tip Cristian Rusu si a fost super tare....
Interesandu-ma pentru finii mei de la anu', am inteles de la miri ca ar fi in echipa cu Marcel Catana care si el este ok.
Ca si concluzie: Este nevoie de un staroste la nunta , insa acesta trebuie sa fie un tip super ok, organizat, manierat si cu foarte bun simt !!!!

Armina_t
28.09.2010, 17:28:39
Marcel e un tip super!!!!
bine, nu prea pot sa fiu obiectiva ca e prieten cu noi!!! el si echipa lui au fost la nunta verisoarei mele (staroste era Florin Salistean-atunci s-a lansat si cu ajutorul lui Marcel). si eu sunt de parere ca un staroste e necesar. mai ales ca acum rolul asta e indeplinit de multi baieti tineri, cu bun simt care au rolul sa organizeze tot si nu sa faca babele sa planga cum era pe vremuri.

Noi am fost la nunta lui Sandra vara mea, cu acest Marcel la care a fost recomandat de Florin Salistean. Pot sa spun ca e bun. Florin Salistean era ocupat cei drept, iar vara mea era cam agitata ca nu face fata, dar a fost ok. Un staroste de treaba.

suzinic
30.09.2010, 10:05:59
buna fetelor ,si eu am avut nunta la ciao ,in 22 mai 2010,eu l am avut ca si staroste pe Daniel Man ,am fost nu multumita ci foarte multumita de el ,eu un tip tanar foarte modest si ,un foarte bun organizator dat faptului ca lucreaza intr un restaurant in mures ca si sef de sala ,noi nu am avut nici o bataie de cap deoarce ne a ajutat din toatre punctele de vedere,,ne incurajat si n -ea asigurat ca totul fa iesi bine,si asa a si fost.......ne- a dat detali despre toate, foto video ,decor, tort ...etc ne spus despre programul de nunta rezervare pt starea civila biserica (orar)si programul din ziua aceea a nunti .deci foarte multumitii santem...........am auzit si de ceilalti care erau enumerati mai sus si sant totii ok si lumea e multumita de ei
au aprut foarte multii, si sunt tinerii si ar cam trebui sa se treaca la tineret
dac cineva vrea detalii din ori ce punct de vedere sa -mi scrietii un mesaj prin P M...........o zi frumoasa sa avetiii:)

Armina_t
01.10.2010, 09:46:44
Da asa este ai mare dreptate sau schimbat obiceiurile, nuntile se organizeaza altfel acum si e bine sa tinem cont de asta.

Armina_t
01.10.2010, 09:47:25
Apropo stie cineva daca se mai face la nunta obiceiul cu GAINA. ???

Armina_t
01.10.2010, 09:47:58
Sau am mai auzit ceva de genul DANSUL miresei, pe mai multe piese ???

munequita
01.10.2010, 10:18:26
pai depinde de fiecare daca mai vrea sa tina cont de aceste obiceiuri: eu am fost anul acesta la o nunta unde a fost si dansul miresei si si faza cu gaina..dar sincer, mi s-a parut oribil...in general nu se mai tine cont demult de obiceiurile astea..ne-am mai modernizat si noi putin..dar e la alegerea fiecaruia.

tundealiz
01.10.2010, 11:04:55
Si cum ii obiceiul cu gaina? Nu am mai auzit de ea...

Eu nu am avut dansul miresei. Am fost la multe nunti unde saraca mireasa doar suferea: toti o tarau, ii calcau pe picioare, ii calcau rochia, etc....eu nu am vrut sa am parte de asa ceva.

munequita
01.10.2010, 12:21:11
Si cum ii obiceiul cu gaina? Nu am mai auzit de ea...

Eu nu am avut dansul miresei. Am fost la multe nunti unde saraca mireasa doar suferea: toti o tarau, ii calcau pe picioare, ii calcau rochia, etc....eu nu am vrut sa am parte de asa ceva.

pai in timpul nuntii s-a adus la un moment dat o gaina pe o tava..impopotonata si parca i s-a pus si o tigara in gura si au inceput cateva femei, parca si soacra mica de la intrare pana la masa mirilor sa tot chiuie ceva (eu una nu am inteles nimic) si la sfarsit cred ca nasul negociaza gaina respectiva :)) adica trebuie sa o cumpere;))

elaics
01.10.2010, 12:56:05
e un obicei din satele roamnesit din ardeal cu ciuitul gainii (se vrea un moment distractiv in timpul nuntii) O gaina fiarta (cum pe vremuri se fierbeau gainile ca neaparat era supa de gaina la nunta) si o gaina fiarta ..deci in pielea goala...va dati seama cum arata...pe care se pun flori, asparagus si i se pune o tigara in gura. ia r ciuitoarele striga ceva in versuri..sunt un fel de cantece prin care o lauda pe nasa, pe nas (unele versuri sunt si deocheate) si se lauda nunta, socrul mare, socrul mic, soacrele...uneori se si scot in evidenta defectele unora si se cer bani pt gaina , bani pe care trebuie sa-i plateasca nasul.
Eu zic ca e un obicei care doar la tara mai functioneaza si mai cred ca este un moment care vrea sa fie haios in timpul nuntii...mie totdeuna mi s-a parut penibil.

DariaPopescu
01.10.2010, 13:02:56
exact asa este nasul la final plateste gaina ,femeile sau femeia ce o duce chiuie si atata se tot targuiesc cu nasu pana ce le convine pretul primit pe gaiana, un fel de furatul pantofului si cere bani............o prostie mi se pare mie foarte mare pe la tara se mai face faza asta cu gaina ,,......iar dansul miresei nu se mai obisnuieste ,se face de obicei seara si iti dai seama cand totii sant bine ,voiosi si in forma cum te trag te inping te calca si te mai si arunca pe jos,dar sa stitii ca la nuntile maghiare se mai face dansul miresei .......eu una nu il voi face sigur.........poate altii se uita si la bani pe care ii potii castiga (deci fiecare persoana de la nunta care vrea sa danseze mireasa va pune o suma de banii 10 ,20,50,100 RON intr_un vas sau un cos ,si la final danseaza mirele pune si el bani si sa terminat iar mireasa isi ia banii acei bani sant ai ei.....si fiecare invitat care danseaza mireasa este intrebat de ce gen de dans sa fie...tango ,vals,joc etc) dar nu se mai face
a trecut vremea aceea cand se facea totul traditional

munequita
01.10.2010, 13:04:11
e un obicei din satele roamnesit din ardeal cu ciuitul gainii (se vrea un moment distractiv in timpul nuntii) O gaina fiarta (cum pe vremuri se fierbeau gainile ca neaparat era supa de gaina la nunta) si o gaina fiarta ..deci in pielea goala...va dati seama cum arata...pe care se pun flori, asparagus si i se pune o tigara in gura. ia r ciuitoarele striga ceva in versuri..sunt un fel de cantece prin care o lauda pe nasa, pe nas (unele versuri sunt si deocheate) si se lauda nunta, socrul mare, socrul mic, soacrele...uneori se si scot in evidenta defectele unora si se cer bani pt gaina , bani pe care trebuie sa-i plateasca nasul.
Eu zic ca e un obicei care doar la tara mai functioneaza si mai cred ca este un moment care vrea sa fie haios in timpul nuntii...mie totdeuna mi s-a parut penibil.

eu la Darina am fost si s-a tinut obiceiul asta.8-} dar nici mie nu mi s-a parut haios deloc.

ralukmaior
04.10.2010, 21:32:39
Sunt gusturi si gusturi....
Obiceiul cu gaina este depasit..., insa cel cu dansul miresei, depinde foarte mult de mireasa... Daca este o persoana careia ii place sa danseze, sa fie dansata, se poate face, insa destul de tarziu ( seara) . Este posibil sa strice atmosfera... Vas dati seama ca danseaza mireasa cu cineva si restul de nuntsi doar privesc...

Eu nu l-as face ...

elaics
05.10.2010, 08:44:36
Sunt gusturi si gusturi....
Obiceiul cu gaina este depasit..., insa cel cu dansul miresei, depinde foarte mult de mireasa... Daca este o persoana careia ii place sa danseze, sa fie dansata, se poate face, insa destul de tarziu ( seara) . Este posibil sa strice atmosfera... Vas dati seama ca danseaza mireasa cu cineva si restul de nuntsi doar privesc...

Eu nu l-as face ...
i se mai zice mai nou , la dansul miresei ca faci bani de pampersi. Eu initial voiam sa-l fac ca asa aveam ocazia sa dansez cu toti cu care n-am apucat in timpul nuntii, dar era asa de faina atmosfera si de incinsa distractia ca nu am oprit totul pt un dans in care inafara de dansatori toata lumea e spectator

solange
16.11.2010, 15:07:56
Eu am avut la nunta dansul miresei.Si mi-a placut tare mult.Eu l-am facut doar ptr frate-mio.:))).Stiam ca nu o sa danseze cu mine decat la dansul miresei, la fiecare nunta la care am participat a dansat mireasa doar la dansul miresei.Nimeni nu m-a calcat pe picioare, nu m-a tras sau impins nimeni.Asta si ptr ca nunta noastra a fost in mare parte formata doar din familie si prieteni apropiati.
In ceea ce priveste obiceiul cu gaina, ala chiar mi se pare aiurea, nu l-as fi facut in ruptul capului.

Stefanya003
20.02.2011, 13:08:37
Poate cineva sa ma ajute si pe mine cu numarul lui FLORIN SALISTEAN? multumescccc :*:*:*:*

Armina_t
21.02.2011, 20:36:00
Poate cineva sa ma ajute si pe mine cu numarul lui FLORIN SALISTEAN? multumescccc :*:*:*:*

Salut voi incerca sa ti-l dau pe mesaj. Oricum daca vei colabora cu el vei face cea mai buna alegere. E super Florin isi face treaba foarte profesionist, iti da energie credema pe noi ne-a ajutat mult.

Stefanya003
21.02.2011, 21:58:06
Va multumesc miresicilor ;;) dar din pacate este ocupat in 9 iulie cand avem noi nunta........
de Cristian Rusu a auzit cineva??

:*:*:*

DariaPopescu
25.02.2011, 17:16:30
Va multumesc miresicilor ;;) dar din pacate este ocupat in 9 iulie cand avem noi nunta........

Da a fost la o nunta la care am fost si era foarte de treaba domnu mai multe detali nu stiu despre el

gold
11.03.2011, 08:20:27

Salistean daca este ocupat poate recomanda el pe cineva

Incearca la Liviu Pancu

Sau Belean Iulian

randreutza
11.03.2011, 14:43:55

Buna,

am vazut ca avem nunta in aceasi zi:D.Nu te pot ajuta cu sugesti dar iti recomand sa te grabesti sa iti gasesti ca e tarziu deja, noi de anu trecut am luat starostele.

:)

Armina_t
19.03.2011, 21:19:42
Da fetelor asa daca vrei sa ai o persoana de calitate, trebuie cautat din timp. Referitor la cei enumerati mai sus i-am vazut pe toti in afara de Iulian ... nu cunosc, Liviu Pancu e actor. Noi il stim bine pe Florin Salistean care are un iz aparte, poti face multe cu el fiind un om placut ca fel de a fi.
Spor mare fetelor.

luisa72
01.04.2011, 17:11:06
Sau Belean Iulian
buna ...ai numarul domnului belean ? de el nu am auzit ....fetelor daca mai stiti staroste in tg mures in afara de dan man si florin salistean ...va rog sa ma ajutati cu nr de tel ..multumesc

elaics
01.04.2011, 20:08:12
buna ...ai numarul domnului belean ? de el nu am auzit ....fetelor daca mai stiti staroste in tg mures in afara de dan man si florin salistean ...va rog sa ma ajutati cu nr de tel ..multumesc

staroste sau MC?

luisa72
02.04.2011, 17:02:26
staroste sau MC?
ela draga .....nu conteaza ..orice

Armina_t
11.04.2011, 21:24:41
Nu stiu daca e ok sa iti dau tel. lui Florin Salistean pe forum (pe mesaj privat ti-l trimit), dar iti dau mailul lui [email protected] sau am inteles ca e si pe faceb. Apropo e cineva care idei de cum se sarbatoreste o nunta de argint ?

cri1981
12.04.2011, 23:01:45
buna fetelor ,si eu am avut nunta la ciao ,in 22 mai 2010,eu l am avut ca si staroste pe Daniel Man ,am fost nu multumita ci foarte multumita de el ,eu un tip tanar foarte modest si ,un foarte bun organizator dat faptului ca lucreaza intr un restaurant in mures ca si sef de sala ,noi nu am avut nici o bataie de cap deoarce ne a ajutat din toatre punctele de vedere,,ne incurajat si n -ea asigurat ca totul fa iesi bine,si asa a si fost.......ne- a dat detali despre toate, foto video ,decor, tort ...etc ne spus despre programul de nunta rezervare pt starea civila biserica (orar)si programul din ziua aceea a nunti .deci foarte multumitii santem...........am auzit si de ceilalti care erau enumerati mai sus si sant totii ok si lumea e multumita de ei
au aprut foarte multii, si sunt tinerii si ar cam trebui sa se treaca la tineret
dac cineva vrea detalii din ori ce punct de vedere sa -mi scrietii un mesaj prin P M...........o zi frumoasa sa avetiii:)

are cineva nr. de telefon a lui Daniel Man??? Multumesc

cri1981
13.04.2011, 16:33:46
imi puteti da si mie un nr de tel de la staroste? multumesc mult..

broscuta29
13.04.2011, 20:38:16
cum se numeste starostele?? mltumesc anticipat

Buna fetelor,

Va rog sa imi spuneti si mie numele intreg al lui vlad....,

Multumesc[-o<

elaics
28.07.2011, 11:08:45
Buna ...cam tarziu!
nu stiu numele de famile al lui Vlad.

Dar am si eu o intrebare pt o prietena: ati auzit de un MC Florin Câmpean? sau nu o fi inteles corect numele si este vorba de Florin Salistean?

Armina_t
10.08.2011, 02:06:56
Fetelor eu cred ca vorbiti de Florin SALISTEAN, care este MC si Staroste la nunti si diverse evenimente. Daca va referiti la el .... nu pot sa va spun decat ca omuletul asta e incredibil in ceea ce face. Papap

lovelydodo
01.11.2011, 22:18:40
Da, l-am vazut pe Florin Salistean la o nunta si mi-a lasat o impresie buna. Cand insa l-am contactat pentru a noastra, deja avea pe cineva in agenda in ziua respectiva, dar s-a oferit sa ne ajute cu cateva sfaturi. Dar cum nu am vrea sa ramanem fara staroste, fetelor, nu cumva cunoasteti voi pe cineva[-o<?

Bibiti
30.12.2011, 23:20:30
Il "rezervasem" pe d-l Lucian Pavel de vreo cateva luni,fiind recomandat de nasii nostri,iar dupa ce am citit numai lucruri bune despre el aici mi s-a luat chiar un mare bolovan de pe umeri...Traiasca nasii!!!=D>=D>

leya2009
13.02.2012, 20:45:55
Buna:)noi am fost norocosi si am reusit sa il "agatam" pe Florin Salistean:)e tare simpatic si exact asa cum am vazut mai sus, va fi staroste pana la restaurant, si de acolo MC...promite mult asa ca sper ca va fi ok:)

IuliAnda
17.02.2012, 22:21:24
Buna:)noi am fost norocosi si am reusit sa il "agatam" pe Florin Salistean:)e tare simpatic si exact asa cum am vazut mai sus, va fi staroste pana la restaurant, si de acolo MC...promite mult asa ca sper ca va fi ok:)
Bravo ! Mi l-as dori si eu pe acest Florin Salistean :) cu cat timp inainte de nunta l-ati contactat? mi-ai putea lasa si nr lui de tel?

Armina_t
27.02.2012, 22:50:13
Buna leya2009 exact asta ne-am dorit si noi la nunta noastra si asa a fost. Am avut noroc cu Florin SALISTEAN pt. ca rudele mele erau genul care se bagau in seama cu tot felul de povesti de plans, traditia cu gaina si altele. Dar Florin le-a gestionat bine, oricum e foarte tipicar tipu ii plac detaliile si e placut ca fire.

Si noi l-am luat cu ceva vreme inainte, pentru ca ne-a placut de el si nu regret deloc.

Oare stie cineva pentru botez la biserica de ce este nevoie (lumanari, flori,... alte chestii) ?! Voi fi nasa si inca nu prea am habar.

leya2009
28.02.2012, 20:30:52
Bravo ! Mi l-as dori si eu pe acest Florin Salistean :) cu cat timp inainte de nunta l-ati contactat? mi-ai putea lasa si nr lui de tel?

noi ne-am hotarat sa ne casatorim pe data de 5 ianuarie si deja in data de 8 l-am sunat pe Florin Salistean.el ne-a fost recomandat de catre Laurean Maier si asa am luat legatura cu el.iti pot da numarul lui, sigur, numai ca nu cred ca mai e liber...e foarte solicitat.. zero sapte patru cinci 3 doi opt 1 trei doi:)))

green_eyesMS
29.02.2012, 19:53:37
pentru botez e nevoie de lumanari, panglica, cantita pentru apa, un plic pentru par, prosop, batista si o copie dupa certificatul de nastere al copilului. cam atat stiu eu ca trebuie pt Biserica.

Buna leya2009 exact asta ne-am dorit si noi la nunta noastra si asa a fost. Am avut noroc cu Florin SALISTEAN pt. ca rudele mele erau genul care se bagau in seama cu tot felul de povesti de plans, traditia cu gaina si altele. Dar Florin le-a gestionat bine, oricum e foarte tipicar tipu ii plac detaliile si e placut ca fire.

Si noi l-am luat cu ceva vreme inainte, pentru ca ne-a placut de el si nu regret deloc.

Oare stie cineva pentru botez la biserica de ce este nevoie (lumanari, flori,... alte chestii) ?! Voi fi nasa si inca nu prea am habar.

Armina_t
29.02.2012, 23:55:11
Multumesc green miresica :) .....

IuliAnda
18.03.2012, 09:24:28
Ieri ne-am intalnit cu Florin Salistean si spre bucuria noastra e disponibil in ziua nuntii noastre asa ca ne va putea onora cu prezenta :D Intr`adevar e un tip foarte simpatic si ne-am atasat repede de el , cel mai tare moment din timpul discutiei a fost cand iubitul meu si Florin au realizat ca sunt de fapt verisori de gr 2:) :grin:
Ce mica-i lumea! Ne-a dat sfaturi si recomandari , are idei geniale in materie de show si regie, pune accent pe detalii si ne va ajuta in organizarea evenimentului de la A la Z ;-)

Armina_t
18.03.2012, 12:53:09
Multumesc FETELOR-MIRESICI de informatii, am fost la biserica si am rezolvat toate detaliile legate de botez .... da sa stiti ca si nasitul e destul de complex, zici ca se mai face o mica nunta cu DJ, solista, tort, meniu, surprize, biserica deci .... inca o zi plina. Primavara frumoasa tuturor !

AndaIULI nu stiu de ce, dar ma binedispui cu impresiile tale deoarece aceeasi alegere am facut-o si eu BEST MAN ... EVER .... chiar mic orasul asta. Spor !

elaics
19.03.2012, 08:22:39
ma bucur fetelor pentur voi , ca sunteti in grafic si cu oameni potriviti epntru marile evenimente!
bafta

IuliAnda
19.03.2012, 16:08:24
Multumesc FETELOR-MIRESICI de informatii, am fost la biserica si am rezolvat toate detaliile legate de botez .... da sa stiti ca si nasitul e destul de complex, zici ca se mai face o mica nunta cu DJ, solista, tort, meniu, surprize, biserica deci .... inca o zi plina. Primavara frumoasa tuturor !

AndaIULI nu stiu de ce, dar ma binedispui cu impresiile tale deoarece aceeasi alegere am facut-o si eu BEST MAN ... EVER .... chiar mic orasul asta. Spor !

Multumesc ! Si eu iti doresc o primavara frumoasa !Felicitari pentru ca vei fi nasica si sa te bucuri de finutz /-a:)

lovelydodo
21.05.2012, 23:41:38
Ieri ne-am intalnit cu Florin Salistean si spre bucuria noastra e disponibil in ziua nuntii noastre asa ca ne va putea onora cu prezenta :D Intr`adevar e un tip foarte simpatic si ne-am atasat repede de el , cel mai tare moment din timpul discutiei a fost cand iubitul meu si Florin au realizat ca sunt de fapt verisori de gr 2:) :grin:
Ce mica-i lumea! Ne-a dat sfaturi si recomandari , are idei geniale in materie de show si regie, pune accent pe detalii si ne va ajuta in organizarea evenimentului de la A la Z ;-)

Il vazusem la o nunta si iti spun, e un om de milioane, de viata si nu o sa regretio secunda ca l-ai ales. Si noi l-am vrut tot pe Florin, dar din pacate nu era disponibil. Dar ne-a ajutat enorm,cu nr de telefon pt foto,video, muzica, alt staroste..

Bibiti
27.05.2012, 11:04:09
In continuarea postarilor mele, la sectiunea staroste eu l-am avut pe Lucian Pavel (LuciFanta). Un adevarat profesionist, ne-a dat o gramada de idei bune, nu a baut gram de alcool; inainte de nunta, Doamne! cata rabdare a avut cu noi...Totul a decurs struna, fara impleticiri. Nota 10 cu steluta!!!!! Il recomand cu caldura!!

DariaPopescu
30.05.2012, 11:06:19
In continuarea postarilor mele, la sectiunea staroste eu l-am avut pe Lucian Pavel (LuciFanta). Un adevarat profesionist, ne-a dat o gramada de idei bune, nu a baut gram de alcool; inainte de nunta, Doamne! cata rabdare a avut cu noi...Totul a decurs struna, fara impleticiri. Nota 10 cu steluta!!!!! Il recomand cu caldura!!

noi l am avut pe DANIEL MAN ..foarte amabil si dragut a fost la fel de atent la toate..... nea organizat totul la superlativ......,am fost foarte multumiti de el si de serviicile pe care l ea prestat..... afacut si atmosfera la sala....n ea ajutat si cu sfaturi pt rezervarile care le aveam de facut la st. civila la biserica...... muzicanti de drum .... dj foto. video .formatii .decor .etc. deci de la noi toate recomandarile....cu caldura pt totii miriii...;-)

monica2705
12.06.2012, 13:24:54
Dragele mele miresici sau viitoare miresici..scriu acest mesaj in speranta ca voi reusi sa va scutesc pe unele din voi de diverse neplaceri ce pot aparea inainte cu o saptamana de un asa eveniment important.
Noi am inceput pregatirile din timp, am cautat fotograf, staroste, dj, de toate, cu aproape 1 an inainte. La o nunta l-am vazut pe Stimabilul iulian praja(veti intelege de ce am scris numele asa mai tarziu), am discutat cu el, iar dupa o saptamana am decis sa il alegem ca si "MC". Cum nu stam in Tg-Mures si ajungem cam o data la o luna sau mai rar pe acolo, il sunam de aproape fiecare data pentru a ne intalni, a da un avans, a discuta, etc.
Asta incepand din Octombrie anul trecut si pana acum, deci de vreo 5 ori aproximativ.
De fiecare data avea un motiv sa nu se intalneasca cu noi, insa ne asigura ca nu este nici o problema, ca nu are nevoie sa ne vedem pentru bani, ca sa stam linistiti. Asta in cazurile in care ne raspundea la telefon...
Am facut programarea la biserica si tot atunci l-am sunat pentru a cere niste sfaturi legate de ore, insa ne-a trimis sa discutam cu fotograful lucrurile acestea. Am fost putin surprinsi insa am continuat sa avem incredere in el, crezand ca e ocupat, ca poate nu trebuie sa discutam pana inainte de nunta, si multe altele.
Ultima data cand l-am sunat pentru a stabili o intalnire cu el chiar inainte de eveniment, pentru a pune la punct toate detaliile, am aflat cu stupoare ca el avea programata alta nunta pentru data la care trebuia sa vina la noi.
Simplu, fara stres, fara nici un fel de remuscari, ne-a anuntat ca nu vine, asta cu o saptamana inainte de nunta, si asta ca l-am sunat noi, altfel nu avea de gand sa spuna nimic.
Va imaginati disperarea si nervii..
Am aflat ulterior ca de fapt si-a facut un obicei din asta, lasand balta mai multi miri inainte de nunta, in ultimul timp.
invatatura de minte: cautati multe recomandari si pareri inainte de a alege, deoarece vedetismul unora va poate strica ceea ce ar trebui sa fie cea mai frumoasa zi.
Recomandare: Cristian Rus!!! Este un om excelent, am avut noroc ca l-am gasit in asa scurt timp, si-a facut treaba nemaipomenit.
Sa aveti o nunta fara surprize neplacute! Va pup

green_eyesMS
12.06.2012, 13:36:48
Dragele mele miresici sau viitoare miresici..scriu acest mesaj in speranta ca voi reusi sa va scutesc pe unele din voi de diverse neplaceri ce pot aparea ....
Recomandare: Cristian Rus!!! Este un om excelent, am avut noroc ca l-am gasit in asa scurt timp, si-a facut treaba nemaipomenit.
Sa aveti o nunta fara surprize neplacute! Va pup

chiar nu inteleg de ce nu v-a anuntat din timp...poate va tinea de rezerva! foarte stresante sunt pt miri aceste momente. bine ca ati gasit un om serios. oricum sunteti norocosi ca ati mai gasit asa din scurt pe cineva de calitate.

monica2705
12.06.2012, 13:51:16
Draga mea, sa stii ca printre toate lucrurile nasoale care au fost, sa il gasim a fost intr-adevar noroc..
Nunta la care trebuia sa fie el s-a anulat, si a ramas fara miri, iar noi fara staroste:)
A trecut, insa nu l-as recomanda pe Praja nimanui, pentru nimic in lume..un om fara caracter, fara cuvant.

Armina_t
12.06.2012, 23:57:45
Draga mea, sa stii ca printre toate lucrurile nasoale care au fost, sa il gasim a fost intr-adevar noroc..
Nunta la care trebuia sa fie el s-a anulat, si a ramas fara miri, iar noi fara staroste:)
A trecut, insa nu l-as recomanda pe Praja nimanui, pentru nimic in lume..un om fara caracter, fara cuvant.

Buna Monica, uite eu nu prea stiu cine e acest IuliAn Praja, stiu doar ca e un fost actor din Tg. Mures, dar sa stii ca acelasi lucru l-a facut si la o nunta unde au fost parintii mei. Efectiv le-a stricat buna dispozitie la nunta. Nunta a fost pe data de 12 Mai anul acesta la Rest. President si pana in ultima clipa tot asa se stia ca vine el cand colo inainte cu ceva vreme le da vestea ca nu mai poate veni. Motivul absentei lui era ca va fi nas la o nunta. Pana aici totul ok aproape de inteles, doar ca MINCIUNA acestui individ Praja a fost scurta, deoarece i-a lasat balta pentru o nunta se pare mai bie platita care era la restaurant de vis-a-vis Rest. Only Pink unde nu era nas , ci era staroste. Am inteles ca totul s-a aflat foarte repede si nu a iesit bine, mai ales ca la nunta la care a renuntat a trimis un om, un coleg, unul Galvazan care nu se descurca deloc (bine el, saracu nu era de vina ca nu pricepea, va dati seama anuntat inainte cu ceva vreme).

Acum cand imi verific agenda imi dau seama ca aveam o recomandare pentru nunta noastra de un dj Ovi de la mobile Mix, dar n-am apucat sa il sunam si se pare ca bine am facut.

Totusi Monica, nu ai apucat sa ii spui asa in ochisori acestui Praja cateva sau sa ii ceri justificari, motive, argumente solide ?! Eu chiar nu stiu cum reactionam in locul vostru.
Macar bine ca ati sansa sa va iasa totul bine.

green_eyesMS
13.06.2012, 07:27:36
praja nu e fost actor, chiar este actor pe bune. imi pare rau sa aud de-astea despre el.
in ceea ce priveste recomandarea pt Ovi este pe bune. eu, si nu numai eu, il consider cel mai bun dj din oras.

Buna Monica, uite eu nu prea stiu cine e acest IuliAn Praja, stiu doar ca e un fost actor din Tg. Mures, dar sa stii ca acelasi lucru l-a facut si la o nunta unde au fost parintii mei. Efectiv le-a stricat buna dispozitie la nunta. Nunta a fost pe data de 12 Mai anul acesta la Rest. President si pana in ultima clipa tot asa se stia ca vine el cand colo inainte cu ceva vreme le da vestea ca nu mai poate veni. Motivul absentei lui era ca va fi nas la o nunta. Pana aici totul ok aproape de inteles, doar ca MINCIUNA acestui individ Praja a fost scurta, deoarece i-a lasat balta pentru o nunta se pare mai bie platita care era la restaurant de vis-a-vis Rest. Only Pink unde nu era nas , ci era staroste. Am inteles ca totul s-a aflat foarte repede si nu a iesit bine, mai ales ca la nunta la care a renuntat a trimis un om, un coleg, unul Galvazan care nu se descurca deloc (bine el, saracu nu era de vina ca nu pricepea, va dati seama anuntat inainte cu ceva vreme).

Acum cand imi verific agenda imi dau seama ca aveam o recomandare pentru nunta noastra de un dj Ovi de la mobile Mix, dar n-am apucat sa il sunam si se pare ca bine am facut.

Totusi Monica, nu ai apucat sa ii spui asa in ochisori acestui Praja cateva sau sa ii ceri justificari, motive, argumente solide ?! Eu chiar nu stiu cum reactionam in locul vostru.

monica2705
13.06.2012, 20:41:26

Draga mea,

Acest praja e inca actor cred, si i s-a urcat vedetismul la cap.
Sa stii ca e f posibil ca de nunta aceea sa fi auzit si eu, ca tot asa i-a lasat balta, se leaga toate...plus ca mai sunt inca vreo 2-3 anul acesta.
in ceea ce priveste motive, justificari, ne-a anuntat prin telefon, cand l-am sunat noi, nu avea de gand sa spuna nimic, si eu cred ca a primit mai multi bani decat ne-a cerut noua initial, si de aceea ne-a lasat. Pentru ca nu a dat un motiv intemeiat, adica a balbait doar chestii.
Sincer, daca eram fata in fata cu el, cred ca il plesneam...
A, si inca ceva, ne-a dat nr lui Gavaza ala, ca asa parca il cheama, vezi doamne sa ne ajute. In final nu am ajuns la el, insa sunt convinsa ca nu se descurca la fel ca Cristi..
spuneai ceva de DJ, eu il recomand cu caldura pe Silviu de la DoiDJ(din president). Ne-a ajutat enorm si cu starostele.
Sa ai o nunta minunata!

elaics
13.06.2012, 21:45:32
Am auzit multe superlative despre I Praja in 2009-2010 cand eram eu in tema pt nunta, dar o singura persoana mi-a zis ca a venit beat la o nunta/sau s-a imbatat acolo si a facut un mare kkt asa ca este o vorba romaneasca "la pomul laudat nu te duci cu sacul" Noi am avut muzica de la MobileMix si ei mi-au recomandat MC pe Vali care a fost mai mult ca perfect. Dupa cum ziceam la alt topic, singurul meu necaz au fost buchetele de flori si cele din piept(nefacute ) de tipa de la decoratiuni.
Acum exista si compatibilitate. Cofetarul; de la Tarnaveni (Cupidon) a fost nesimtit la prima intalnire si i-am dat pass, dar o alta prietena ( miresica) a fost ff multumita de tort si relatia contractuala.
Acum vezi cum e, trebuie si noroc, si compatibilitate si spus totul negru pe alb.
insa e bine sa isi spuna toate fetele experientele avute

monica2705
14.06.2012, 22:06:30
Am auzit multe superlative despre I Praja in 2009-2010 cand eram eu in tema pt nunta, dar o singura persoana mi-a zis ca a venit beat la o nunta/sau s-a imbatat acolo si a facut un mare kkt asa ca este o vorba romaneasca "la pomul laudat nu te duci cu sacul" Noi am avut muzica de la MobileMix si ei mi-au recomandat MC pe Vali care a fost mai mult ca perfect. Dupa cum ziceam la alt topic, singurul meu necaz au fost buchetele de flori si cele din piept(nefacute ) de tipa de la decoratiuni.
Acum exista si compatibilitate. Cofetarul; de la Tarnaveni (Cupidon) a fost nesimtit la prima intalnire si i-am dat pass, dar o alta prietena ( miresica) a fost ff multumita de tort si relatia contractuala.
Acum vezi cum e, trebuie si noroc, si compatibilitate si spus totul negru pe alb.
insa e bine sa isi spuna toate fetele experientele avute
Exact asa cum zici..sa nu mergi cu sacul..
Florile cu cine le-ai facut? am ratat postul tau despre asta..intreb pentru ca am avut si eu o experienta foarte neplacuta si acolo..
Mersi

mia1205
06.09.2012, 11:59:21
Pentru toate miresele care cauta staroste...sa nu cumva sa va ganditi la Iulian Praja.Din cauza lui am avut nervi si am crezut ca nunta mi-e stricata. Eu am avut nunta in 12 mai anul acesta la President si el a zis ca va fi nas la Only Pnk. Minciuna are picioare scurte dar pt el se pare ca oricum nu conteaza daca afli sau nu. El uita sa-si lase meseria la teatru...are multe fete si e un mare nesimtit. Asa ceva nu se face. Noi l-am contactat inainte cu 1 an jumate de nunta pt ca stiam ca e cautat, si ne-a anuntat inainte cu 2 luni de nunta ca nu mai poate veni la nunta noastra pt ca va fi nas la Only Pink. Scuzele sale au fost penibile cum ca socrul il obliga sa fie nas si ca noi nu stim cum e sa ai astfel de socru. Ni l-a recomandat pe Gavaza si din nou a jucat teatru; l-a laudat si l-a facut cel mai bun. Planul insa era altul. Gavaza stia de jumatate de an de nunta noastra (i-a zis Praja sa nu-si faca planuri) si Praja stia de 1 an ca nu va veni la nunta noastra ci la alta. Am descoperit minciuna prin tatal fetei care s-a maritat la Only Pink, inainte cu 2 sapt de nunta...Asa ca aveti grija!

Alerim88
18.09.2012, 14:57:23
Buna,
Sunt noua pe acest forum...deci bine v-am gasit :-)
Sunt in cautarea persoanelor care sa ma ajute sa am o nunta perfecta.
Despre Iulian Belean ca staroste stie cineva sa-mi spuna ceva... Momentan tatonez terenul si vreau sa aflu si parerea voastra.
Daca ma puteti ajuta cu orice info va sunt recunoscatoare.

Orianda
08.10.2012, 12:49:24
Buna fetelor
Eu am avut nunta pe 07.07.2012 si l-am avut staroste pe Iulian Praja. L-am vazut la nunta unei verisoare in Tg Mures, mi-a placut mult de el. Atitudine corespunzatoare, tinuta impecabila, organizare buna, vocabular adecvat si in plus face o atmosfera incendiara.
Am vorbit cu el cu 1 an inainte, am stabilit data nuntii, si-a notat in agena telefonului si asa a ramas.
Cu 2 luni inainte l-am sunat ca sa imi confirme ca ramane asa cum am stabilit si a fost ok.
A venit la Timisoara cu o zi inainte, deoarece eu acolo am avut nunta, i-am trimis pe mail programul propus de mine pt intreg evenimentul ca sa se ghideze dupa el si sa imi spuna parera lui daca este ok.
Cu toate ca m-am vazut cu el abia in dimineata nuntii la machiaj si coafat pt a mai vb cateva detalii, nunta a decurs extraordinar. In ziua nuntii a fost alaturi de mine peste tot.
La nunta am avut si formatie si dj, in perioada in care aveam muzica de dj, Iulian a facut atmosfera incendiara, a fost un MC foarte bun, a tinut continuu oamenii pe ring la dans. Deci daca va doriti o nunta plina de distractii si dans continuu, la acest capitol vi-l recomand pe Iulian Praja.
Noi am avut o nunta putin mai complexa decat una normala, intrarea mirilor mai deosebita,dans mirii, si formatie si dj, magician, dans robo, lampioane,plus tort, buchet,furtul miresei, si multe altele. Un program foarte foarte incarcat. Mi-a placut foarte mult, ca noi, mirii, nu am mai avut bataie de cap cu "chestiutele" mici de care trebuia sa avem grija. Iulian ne anunta de tot, vedeti ca in 5 min intra x, sau y.
In plus a stat cu noi pana la final, inainte sa plecam noi la 5:30 a plecat si el. Am apreciat acest lucru.
Per ansamblu, parerea mea personala despre Iulian Praja, este una foarte buna. Un staroste de calitate pe care il recomand cu caldura. Important este sa stabiliti de la inceput cu el exact ce si cum vreti sa faceti.

Sper ca v-am ajutat cu o parere.
Mult succes in organizarea celei mai importante zi din viata voastra!!