PDA

Versiunea completa : Magician

dutza
07.02.2009, 20:06:47
fetelor, stateam asa si ma gandeam, cu toate ca mai e destul pana la nunta, nu am gasit nici restaurant inca, dar ma gandesc la toate din timp...
as chema la nunta un magician dar as fii vrut parerile voastre mai intai daca ar fii un moment frumos si daca a avut cineva magician la nunta sa ne impartaseasca si noua cum a fost...
pupici

Oana1982
08.02.2009, 01:21:27
si pe mn m ar interesa subiectul asta..parca ar scoate nunta din rutina ..ceva nou si dragut..

cata_cristi
08.02.2009, 15:44:21
Eu am facut contract cu magicianul prin agentia Hocus Pocus din Bucuresti. Prestatia sa si a asistentei dureaza in jur de 20 de min.

dutza
09.02.2009, 13:38:01
Eu am facut contract cu magicianul prin agentia Hocus Pocus din Bucuresti. Prestatia sa si a asistentei dureaza in jur de 20 de min.

ne poti spune si cat te costa, te rugam?
pupici

iubiana
09.02.2009, 18:08:53
ne poti spune si cat te costa, te rugam?
pupici

Si mirele meu ar vrea un magician dar nu stim cum sa dam de unul si cam cat ne-ar costa...ne spui si noua ...>:D< >:D< >:D< >:D<

ella-ling
09.02.2009, 18:26:04
fetelor, stateam asa si ma gandeam, cu toate ca mai e destul pana la nunta, nu am gasit nici restaurant inca, dar ma gandesc la toate din timp...
as chema la nunta un magician dar as fii vrut parerile voastre mai intai daca ar fii un moment frumos si daca a avut cineva magician la nunta sa ne impartaseasca si noua cum a fost...
pupici

mai, eu am vazut magician la zilele de nastere ale copiilor, la nunta nu stiu ce sa zic. Nu m-ar deranja ca nuntas, insa dupa parerea mea momentele mai speciale la nunta ori sunt mai personale (au ceva in leg cu mirii) ori aveti pe cineva care ridica mesenii de la masa (muzica sau ceva de genul asta).

evenstar
09.02.2009, 21:12:31
mai, eu am vazut magician la zilele de nastere ale copiilor, la nunta nu stiu ce sa zic. Nu m-ar deranja ca nuntas, insa dupa parerea mea momentele mai speciale la nunta ori sunt mai personale (au ceva in leg cu mirii) ori aveti pe cineva care ridica mesenii de la masa (muzica sau ceva de genul asta).
La asta m-am gandit si eu si am deschis subiectul asta ca m-a intrigat. Magician ca "entertainer" am vazut la ziua de nastere a nepotului meu, si la gradi la care am lucrat... Eu nu cred ca m-ar interesa ce ar face un magician la nunta, as iesi la aer... nu mi se pare ca poate prinde "pe scara larga" la adulti...

higgs
09.02.2009, 21:49:25
La asta m-am gandit si eu si am deschis subiectul asta ca m-a intrigat. Magician ca "entertainer" am vazut la ziua de nastere a nepotului meu, si la gradi la care am lucrat... Eu nu cred ca m-ar interesa ce ar face un magician la nunta, as iesi la aer... nu mi se pare ca poate prinde "pe scara larga" la adulti...

Poate dispare mireasa. Aia da magie :)) >:D<

evenstar
09.02.2009, 23:38:34
=))=))=)) Da, interesant! Dar as prefera sa dispara soacra si sa apara un iepuras in schimb... ;-)

compact
10.02.2009, 10:16:42
=))=))=)) Da, interesant! Dar as prefera sa dispara soacra si sa apara un iepuras in schimb... ;-)
super!!!!! e o idee grozava...

ps. daca as fi stiut si eu cand am facut nunta <:-P

Cat_Eyes
10.02.2009, 10:56:24
hahaha, buna asta cu soarca! :))

dutza
12.02.2009, 14:34:59
totusi, daca s-ar poutea sa dati si un pret v-as multumi tare mult ca sa stiu daca renteaza sau nu, iar daca nu sa ma indrept catre altceva...
pupici...

lala_biluta13
15.02.2009, 11:39:23
Si pe mine ma intereseaza un pret pentru un show cu magician.

Va multumesc,
Elena

adrienutzaaa
16.02.2009, 09:20:03
magician??? nici nu m-as fi gandit la asa ceva :)

alexandra_iq
23.02.2009, 13:54:28
Si eu mi-as dori foarte mult un magician la nunta mea , dar nu am nici o informatie , nici pe internet nu am gasit nimik , daca are cineva vreo informatie va rog din suflet PM me !!! Multumesc Anticipat

alipety
23.02.2009, 23:38:04
am aflat de cateva zile de show-ul unui magician, am inteles ca e venit din state, dar nu sta mult...pt un show de 40-60 min a cerut 200 lei,,,cica destul de interesant a fost...ma gandesc si eu sa-l sun, dar parca merge mai bine la un alt tip de distractie...
eu vreau o nunta romantica si deosebita, dar parca magicianul nu s-ar potrivi cu ambienta romantica de pe pontonul restaurantului :-"

dutza
24.02.2009, 13:31:33
am aflat de cateva zile de show-ul unui magician, am inteles ca e venit din state, dar nu sta mult...pt un show de 40-60 min a cerut 200 lei,,,cica destul de interesant a fost...ma gandesc si eu sa-l sun, dar parca merge mai bine la un alt tip de distractie...
eu vreau o nunta romantica si deosebita, dar parca magicianul nu s-ar potrivi cu ambienta romantica de pe pontonul restaurantului :-"

doar atat?????
pai el vine in romania doar pentru 200 lei?adica 2 milioane????
oricum, daca il chemi si la tine sa ne spui si noua cum a fost si cat a costat de fapt...
multumim...
pupici

daniela_psy
24.02.2009, 16:46:45
Nu stiu daca e interzis prin regulament sa dau detalii pe forum despre el,oricum e prima data cand il mentionez,tipul e din Cluj-Napoca si il cheama Cristian Gog,are si site.Pentru fanii genului eu zic ca merita contactat.Am avut ocazia sa il cunosc si mi-a placut cum a reusit sa adune in jurului lui multimea prin chestiile pe care le face.

alipety
24.02.2009, 19:21:45
doar atat?????
pai el vine in romania doar pentru 200 lei?adica 2 milioane????
oricum, daca il chemi si la tine sa ne spui si noua cum a fost si cat a costat de fapt...
multumim...
pupici
ee, m-am exprimat gresit...acum e din intamplare in Romania si mai face un ban la petrecerile unde este invitat, dar nu e in permanenta in tara. de altfel, nu stiu daca va fi aici in perioada nuntii mele...nu am apucat sa-l sun :)

mulderasa
25.02.2009, 12:20:55
Si noi o sa avem un magician la nunta.Este cel mai bun prieten al logodnicului meu .
O sa avem un show pe cinste !

dutza
25.02.2009, 12:46:57
da credeti ca daca m-as duce la circ:d si as vorbi ca vreau un magician ar veni?
cu toate ca nici nu as vrea unul din ala care sa scoata 3 paie dintr-o palarie si gata show-ul...

OanaMarinela
07.05.2009, 22:31:22
buna fetelor!
noua ne-a venit ideea cu iluzionistul pt ca intamplator am dat peste unul.dar ne-am razgandit pt ca nu stiu cat de interesata va fi lumea!daca vreti va dau nr lui de telefon!iar ca tarif tipul a zis ca cere cam 200 euro dar nu stiu cat sta! cine e interesat poate sa imi lase un pm si va dau nr del si site-ul ca sa nu se presupuna ca fac reclama!:D

Melek
09.05.2009, 07:12:56
Imi place ideea. Nici nu`mi pasa cat de interesata sau nu va fi lumea, important e ca mereu mi`am dorit sa urmaresc de aproape un astfel de show :)) (stiu - sunt egoista:-p ). Multumesc pt info, Oana >:D<

OanaMarinela
09.05.2009, 10:21:46
Imi place ideea. Nici nu`mi pasa cat de interesata sau nu va fi lumea, important e ca mereu mi`am dorit sa urmaresc de aproape un astfel de show :)) (stiu - sunt egoista:-p ). Multumesc pt info, Oana >:D<
pt putin si sper sa faca un show frumos de care sa isi aduca aminte mereu invitatii tai!:)>-<:-P

Bebe_mik
06.06.2009, 13:35:45
Nu mi-ar place asa ceva la nunta, cel putin eu cred k m-as plictisi :))

Mai bine gasesc altceva :)

PassionD
25.06.2009, 10:58:11
un iluzionist care sa lucreze cu publicul ar fi intradevar foarte fr umos, cateva nunti am vazut care sa foloseasca asa ceva. Orcum daca inviti un magician, ai grija sa nu fie genul care doar presteaza si lumea se uita d p scaun, la un moment dat, indiferent ce ar face o sa devina plictisitor, secretul este sa lucreze cu mesenii.

a_dea
22.07.2009, 15:34:38
sunt si eu interesat de un show cu magicieni pentru botez
cine ma poate ajuta cu nr. de tel sau o agentie?

madapad
24.09.2009, 22:06:04
Nu e nimeni din timisoara sa imi recomande si mie un magician> :D

Balaurika
05.11.2009, 15:04:08
Interesanta ideea ....
Un magician nu stiu ce sa zic, poat voi de fapt va referiti la un iluzionist :) Care sa face "smecherii" faine si distractive.
Oare nu atrage atentia asupra lui prea mult? Ca la o nunta mirii ar trebui sa fie ocarecum in centrul atentiei, nu?
Poate ne ajuta o proaspata nevasta care a avut asa ceva la nunta ...

cookie11
05.11.2009, 19:12:09
Stie cineva un magician in Craiova sau Valcea?

mlcu7za
14.11.2009, 02:39:48
Interesanta ideea ....
Un magician nu stiu ce sa zic, poat voi de fapt va referiti la un iluzionist :) Care sa face "smecherii" faine si distractive.
Oare nu atrage atentia asupra lui prea mult? Ca la o nunta mirii ar trebui sa fie ocarecum in centrul atentiei, nu?
Poate ne ajuta o proaspata nevasta care a avut asa ceva la nunta ...

in Alba Iulia este un iluzionist, chiar luna trecuta a aparut pe ultima pagina a unui ziar... de seara :D
nu stiu mai nimic despre el, doar ca il cheama Iulian Doda si ca a stat candva prin cartierul Cetate...
cu siguranta il vreau la nunta mea !
poate stie cineva mai multe si ne poate ajuta... chiar si cu un PM :)>-

Tarya
19.11.2009, 20:54:04
Fetelor a-ti auzit de vreun iluzionist in C-ta...imi doresc super mult si caut de vreo 2 luni si nimic.....

dana84dana
13.01.2010, 13:07:42
Fetelor a-ti auzit de vreun iluzionist in C-ta...imi doresc super mult si caut de vreo 2 luni si nimic.....

stiu ca nasa mea a avut la nunta iluzionist si l-a luat de la o agentie de evenimente din buc. care se pare ca lucreaza cu magicieni de prin mai multe orase, probabil ca si C-ta. cred ca ii gasesti la nr:
bafta, sper sa gasesti...si eu am inebunit cu organizarea, vreau sa iasa totul perfect :)

Tarya
13.01.2010, 13:27:15
stiu ca nasa mea a avut la nunta iluzionist si l-a luat de la o agentie de evenimente din buc. care se pare ca lucreaza cu magicieni de prin mai multe orase, probabil ca si C-ta. cred ca ii gasesti la nr:
bafta, sper sa gasesti...si eu am inebunit cu organizarea, vreau sa iasa totul perfect :)

Multumesc mult de tot!:*

amaliatoma33
13.01.2010, 13:32:03
Interesanta treaba cu iluzionistul !
Dar credeti ca e potrivit la o nunta ?

magiAugustin
25.02.2010, 09:54:25

E bine sa cauti un magician la o agentie de nunti. Vezi ca multa lume confunda spectacolul magicianului de la aniversarea copilului cu magicianul care face spectacole la adulti. Sunt diferente mari intre cele doua spectacole. Cereti mai multe informatii atunci cand contractati un astfel de magician.

cristinapandrea
07.04.2010, 19:17:32

Hey pot sa ti recomand pe cineva dar nu pot sa trimit mesaj.
Este cel mai bun magician care sta in New York si a fost invitat la Clubul Frateli din Bucuresti in Februarie.

cristinapandrea
07.04.2010, 19:31:31
pupici

Daca chemi pe cineva profesionist care se plimba de la masa la masa pt 1 ora , vei avea parte de un show nemaiponemit, am vazut multe nunti cu magaiciani 
Let’s say I am in the field. Poti sa ti recomad pe civneva dar nu sta numai in tara. Cand ai tu nunta? Trimite mi un mesaj daca vrei

ondina007
07.04.2010, 19:52:37
ma gandeam la un concurs de dans cu premiu o sticla de wisky sau un karaoke dar n-aveam ecran.

danielaaa
11.08.2010, 17:38:46
magician la nunta ? tre sa fie un magician tare , sa vina cu momente misto nu trucuri de copii

Carmen_P
11.08.2010, 20:35:33
Numai sa nu dispara daru':))

Flaviun
10.01.2011, 12:56:01
Cea mai tare vraja: sa-i fure virginitatea miresei fara sa o atinga... si la final sa dovedeasca :)

byDiana
10.03.2011, 16:49:49
:)))) asa e! :))))

catalinazx82
11.03.2011, 19:49:28
Am fost mai demult la o prietena la nunta in Craiova si au avut invitat un magician care ne-a lasat pe toti cu gura cascata, insa nu era baiatul ala de pe forum. Prietenul meu a stat chiar in spatele lui si tot nu a vazut cum face trucurile. Aproape la toate numerele lua pe cineva din sala langa el, de obicei pe miri si cei apropiati lor. Pana atunci nu mai vazusem un magician "live". Afost o surpriza placuta.

1amadeea
04.05.2011, 11:58:46
Numai sa nu dispara daru':))

:))) corect

rukmyny_85
04.05.2011, 12:35:16
:))) corect

puteti incerca sa luati legatura si cu iluz johanes.....l-am vazut la o nunta si mi-a placut f mult(il urmaream la tv si mi-a placut mereu)....a fost plecat din oras ca il voiam la nunta mea....succes tuturor indiferent de ce va alegeti ptr acest eveniment;-)

1amadeea
05.05.2011, 10:59:55
puteti incerca sa luati legatura si cu iluz johanes.....l-am vazut la o nunta si mi-a placut f mult(il urmaream la tv si mi-a placut mereu)....a fost plecat din oras ca il voiam la nunta mea....succes tuturor indiferent de ce va alegeti ptr acest eveniment;-)

Am auzit despre el si ptobabil este foarte bun.. dar nu e putin piperat pretul? adica apox. cat ar fi onorariul?

Raisa_d
26.10.2011, 14:20:07
Buna fetelor,

Va recomand cu drag sa va luati un neomagician la nunta. Sunt momente cand lumea vrea si altceva decat dans. un neomagician ar fi o solutie buna. Eu am avut la nunta si lumea a fost incantata. Acum depinde si de magician daca stie sa distreze multimea.

Va pot recomnda pe cineva daca doriti:)

O zi faina!http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.png

AleM
03.11.2011, 12:36:13
Buna fetelor,

Va recomand cu drag sa va luati un neomagician la nunta. Sunt momente cand lumea vrea si altceva decat dans. un neomagician ar fi o solutie buna. Eu am avut la nunta si lumea a fost incantata. Acum depinde si de magician daca stie sa distreze multimea.

Va pot recomnda pe cineva daca doriti:)

O zi faina!http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.png

Buna,

Ma poti ajuta si pe mine cu cateva date de contact pentru neomagicianul de care ai spus?

Mersik

AleM
06.11.2011, 10:31:45
buna fetelor!
noua ne-a venit ideea cu iluzionistul pt ca intamplator am dat peste unul.dar ne-am razgandit pt ca nu stiu cat de interesata va fi lumea!daca vreti va dau nr lui de telefon!iar ca tarif tipul a zis ca cere cam 200 euro dar nu stiu cat sta! cine e interesat poate sa imi lase un pm si va dau nr del si site-ul ca sa nu se presupuna ca fac reclama!:D

Buna,

Ma poti ajuta te rog cu un nume eventual al iluzionistului de care spui ca l-ai gasit?

Multumesc frumos

silvia_matei
01.03.2012, 16:35:43
Eu cred ca o sa se plictiseasca lumea.Nu o sa aiba rabdare sa ii urmareasca numerele,doar nu au venit la circ.

rukmyny_85
01.03.2012, 17:44:32
am participat la cateva evenimente atat nunti cat si botezuri......au facut senzatii,toata lumea a fost super incantata.....la noi e la moda si plaiul romanesc,ciobanasul,masa talentata,cadane...orice cred ca place la invitati.
iluzionistul johannes si magicianul augustin,robert tudor magician....ii gasiti cu un simplu search pe faimosul "gugal";))

bogdanb
27.05.2012, 17:38:12
avem o nunta in familie si ma gandeam la o surpriza - un moment de iluzionism , pana acum nu am participat la nici o nunta care sa aiba asa ceva , nu imi dau seama daca publicul apreciaza sau se plictiseste . ce parere aveti? merita banii?

wavsound
01.06.2012, 19:53:23
si eu as avea nevoie de un pm cu date de contact al unui iluzionist/magician :) multumesc

marcelapandrea
16.08.2012, 18:29:26
Sa stiti ca magicianul la nunta este o idee EXTRAORDINARA! :)
Eu am fost luna trecuta in Oradea la nunta la cea mai buna prietena si i-a avut ca iluzionist pe Eduard si pe Bianca..doi tineri magicieni exceptionali.....a fost foarte enterteining atat pentru tineret cat si pentru adulti si pentru cei mai in varsta....numere cu mirii...multe surprize pentru ei....numere mari si impresionante cum cum numai la tv am vazut si chiar au trecut pe la mesele noastre deci cei care nu dansau aveau parte d eo activitate mai mult decat placuta...
Am fost asa de incantati de ei ca am discutat si viitorul sotior si i-am si contractat deja pentru la anul la nunta noastra!
Abia astept sa retraiesc momentele acelea superbe in calitate de protagonista!!
Magia respectiv iluzionismul este o idee foarte buna la nunta..aveti insa grija pe cine chemati!
:x

papusha23
16.08.2012, 23:09:46
Si eu ma gandeam la aceasta varianta de entertainment. Il cunosc pe Verdini, care a fost la Romanii au Talent. O sa va tin la curent cu preturi si servicii.

Jamy
19.08.2012, 00:21:09
Si pe mine ma intereseaza niste data de contact ale unui iluzionist din Bucuresti si eventual si un pret estimativ.

maryanna
01.09.2012, 00:03:07
am participat la cateva evenimente atat nunti cat si botezuri......au facut senzatii,toata lumea a fost super incantata.....la noi e la moda si plaiul romanesc,ciobanasul,masa talentata,cadane...orice cred ca place la invitati.
iluzionistul johannes si magicianul augustin,robert tudor magician....ii gasiti cu un simplu search pe faimosul "gugal";))

Da, banuiesc ca sunt multi, mai ales dupa Romanii Au Talent, unde au cam fost multi, parca unul a si castigat a doua editie! Am vazut ca e la moda, dar nu stiu ce sa zic, nu stiu daca ar fi potrivit si nu s-ar plictisi lumea!

maryanna
01.09.2012, 00:03:47
avem o nunta in familie si ma gandeam la o surpriza - un moment de iluzionism , pana acum nu am participat la nici o nunta care sa aiba asa ceva , nu imi dau seama daca publicul apreciaza sau se plictiseste . ce parere aveti? merita banii?

Nici eu nu stiu ce sa zic! Asta cu meritatul banii nici macar n-am idee cat ar putea cere un asemenea magician, si cat dureaza un numar (sper sa nu fie lungi, gen 1-2 ore)

calin_balea
12.09.2012, 13:05:27
Nici eu nu stiu ce sa zic! Asta cu meritatul banii nici macar n-am idee cat ar putea cere un asemenea magician, si cat dureaza un numar (sper sa nu fie lungi, gen 1-2 ore)

Isi merita banii daca apelati la un profesionist. Spectacolele nu sunt exagerat de lungi. 30-45 minute. Pretul variaza mult, dar daca e un singur prestator (fara asistente si briz-briz-uri) va puteti astepta la aprox 400euro. Cel mai bine e sa cautati artistul in zona dvs, ca sa nu se mai puna problema costurilor de transport si acomodare.

bebeko_nico
06.10.2012, 13:28:05
Buna fetelor! E foarte frumoasa ideea cu magicianul, iubi m-a cerut in casatorie prin intermediul unui magician si a fost ft emotionant momentul o:-) . La nunta o sa avem acelasi magician. Speram sa fie la fel de frumos ca la logodna .

Andreea_Madalina
23.10.2012, 23:03:50
Buna fetelor! E foarte frumoasa ideea cu magicianul, iubi m-a cerut in casatorie prin intermediul unui magician si a fost ft emotionant momentul o:-) . La nunta o sa avem acelasi magician. Speram sa fie la fel de frumos ca la logodna .

Foarte frumos :) Si eu sunt de acrod ca un magincian la nunta ar fi ceva deosebit ;)

MariaOlivias
22.03.2013, 11:02:24
Si pe mine ma intereseaza niste data de contact ale unui iluzionist din Bucuresti si eventual si un pret estimativ.

L-am vazut pe Leonard Iozefini la un eveniment si ma gandeam si eu sa il iau la nunta noastra. nu am un numar de contact insa cand il aflu o sa ti_l comunic. Omul pare ca stie ce face ;)

raluka_v
25.03.2013, 16:56:53
Da, banuiesc ca sunt multi, mai ales dupa Romanii Au Talent, unde au cam fost multi, parca unul a si castigat a doua editie! Am vazut ca e la moda, dar nu stiu ce sa zic, nu stiu daca ar fi potrivit si nu s-ar plictisi lumea!

Buna idee mi-ai dat ! am sa caut si eu pe internet despre cei care au participat, si inca sunt multi..:):)<:-P

Alexa_Ioana
22.04.2013, 14:10:18
Eu am vazut niste numere de magie ale magicianului Verdini si am fost foarte incantata. De aceea l-am ales pe el la nunta mea. Vi-l recomand si voua, mai ales ca acum este la moda sa chemi un magician la nunta. Se destinde atmosfera, se inveselesc invitatii, mi se pare o idee minunata!

daniela_gingea
21.07.2013, 18:05:51
fetelor, nu mai apelati la clovni care sa distreze oamenii de la nunta.ei oricum se distreaza, sunt momentele de scosul jartelei, aruncatul buchetului, furatul miresei, etc. pastrati banii pentru luna de miere sau alte chestii utile. daca tineti neaparat la asta si aveti bani de aruncat pe fereastra!

bebeko_nico
25.07.2013, 13:46:40
Eu am vazut niste numere de magie ale magicianului Verdini si am fost foarte incantata. De aceea l-am ales pe el la nunta mea. Vi-l recomand si voua, mai ales ca acum este la moda sa chemi un magician la nunta. Se destinde atmosfera, se inveselesc invitatii, mi se pare o idee minunata!

Buna ! Eu eram foarte incantata de magician, pentru ca sotul m-a cerut in casatorie cu magie, dar la nunta am fost foarte dejamagita :( , numerele pe care le-a facut nu a atras invitatii, si nimeni nu a fost surprins de moment, a tinut aproximativ 45 de minute si a plictisit pe toata lumea. E singurul lucru pe care il regret din nunta. Sfatul meu este sa vb cu magicianul tau si sa ii atragi atentia asupra numarului pe care o sa-l faca, si inca ceva noi l-am rugat sa cheme doar invitati de la mese cand face un numar dar ne chema numai pe noi, o parte din invitati au crezut ca noi stiam de numerele lui si ca il ajutam, a fost penibil. Mult succes !

AndreeaDumbrava
06.08.2013, 14:46:31
Buna, miresici!

Ma bucur atat de mult ca exista topicul asta pe forum... semn ca nu sunt eu intr-o dunga daca imi doresc magician la nunta!! ;))

Am vazut ca spunea cineva de Verdini... azi am vorbit si eu cu el si 99.99% am batut palma. Din cate am inteles are un spectacol special gandit pentru nunti... daca a vazut cineva prestatia lui in ultima vreme o rog sa-mi povesteasca si mie...

Si apropos de soacre si mirese care dispar.... vreau ca la ultimul numar de magie sa distraga atentia publicului, ca prietenii mei sa ma poata fura in liniste :))

miky_80
15.08.2013, 15:59:52

Depinde la ce ora ...nu poti sa chemi magician cand lumea e in toiul distractiei si danseaza pe ringul de dans , dar daca il chemi cand lumea tocmai a terminat de mancat sarmale...altceva !

carmen3105
15.08.2013, 16:02:31
Depinde la ce ora ...nu poti sa chemi magician cand lumea e in toiul distractiei si danseaza pe ringul de dans , dar daca il chemi cand lumea tocmai a terminat de mancat sarmale...altceva !

pe mine nu ma incanta deloc ideea! e nunta voastra sau chemati oamenii la spectacol?:)

anaid.diana
20.08.2013, 12:14:29
fetelor, nu mai apelati la clovni care sa distreze oamenii de la nunta.ei oricum se distreaza, sunt momentele de scosul jartelei, aruncatul buchetului, furatul miresei, etc. pastrati banii pentru luna de miere sau alte chestii utile. daca tineti neaparat la asta si aveti bani de aruncat pe fereastra!

Asta este parerea ta , sincer sunt chiar binevenite si odata ce le chemi inseamna ca vrei sa arunci niste bani pe ei. Daca nu iti plac , stai si dansezi sau cauti alte moemente..gen jartea...

anaid.diana
20.08.2013, 12:16:52
pe mine nu ma incanta deloc ideea! e nunta voastra sau chemati oamenii la spectacol?:)

O sti pe aia.."gusturile nu se discuta "? Pur si simplu fiecare aduce ce doreste si nu cred ca suntem in masura sa comentam de altii :)

anaid.diana
20.08.2013, 12:17:31
Buna, miresici!

Ma bucur atat de mult ca exista topicul asta pe forum... semn ca nu sunt eu intr-o dunga daca imi doresc magician la nunta!! ;))

Am vazut ca spunea cineva de Verdini... azi am vorbit si eu cu el si 99.99% am batut palma. Din cate am inteles are un spectacol special gandit pentru nunti... daca a vazut cineva prestatia lui in ultima vreme o rog sa-mi povesteasca si mie...

Si apropos de soacre si mirese care dispar.... vreau ca la ultimul numar de magie sa distraga atentia publicului, ca prietenii mei sa ma poata fura in liniste :))

Dispar soacrele :))))))))))))))))))) vai ce tare :)))))))

Utilizator10
19.09.2013, 14:20:33
Nasii nostri au avut Magician la nunta, pe Magicianul Verdini, a fost foarte tare, ne-am distrat la maxim, am ras, am fost si asistenta :))
pentru detalii, va astept pe privat, sa nu facem reclama :))

ralucutza_3
07.11.2013, 15:22:00
buna viitoare si foste miresici, eu sunt noua pe aici, vad ca se discuta despre magicieni la nunta, si noi ne gandim la un astfel de moment, va rog daca puteti sa mi recomandati pe cineva, multumesc

cris_887
08.07.2014, 23:23:56
Buna, miresici!

Si noi am vrut ca la nunta noastra sa avem un moment inedit, diferit fata de ceea ce am vazut la nenumaratele nunti la care am fost invitati.

L-am ales pe Mydas, neomagicianul. Oferta a constat intr-o jumatate de ora show central, avandu-ne pe noi personaje principale :), apoi o ora intreaga de interactionat cu invitatii de la fiecare masa.

Are un mod interesant de a imbina fiecare numar de magie cu o poveste si mai ales de a tine lumea in suspans.
Invitatii au fost foarte incantati de acest moment. Nu regretam deloc faptul ca am ales un neomagician la nunta noastra.

In cazul in care sunteti "open-minded" si va doriti o nunta diferita, vi-l recomand cu caldura. :)

Va pup.

roxana1212
15.08.2014, 13:00:56
Ma gandeam si eu la varianta cu magicianul, dar cineva mi-a spus ca, dupa ce se termina numarul acestuia, lumea parca nu prea mai are chef de petrecut...e adevarat? A trecut cineva prin aceasta situatie?
Mersi

simona_u90
18.02.2015, 14:15:35
Buna, nu stiu daca ati auzit de Magicianul Lorenzo Cristian. Eu l-am vazut la o nunta in Arad si mi s-a parut foare foarte bun. Gasiti mai multe detalii pe sie-ul lui www.magicianlanunta.ro