PDA

Versiunea completa : Green House

ancutz21
20.01.2009, 11:12:30
buna miresici,
Sper sa poata cineva sa ma ajute cu informatii despre restaurantul green house,pentru ca sunt foarte confuza...am nunta anul acesta si nu prea am vazut pareri ...nici pro nici contra...poate cineva sa-mi dea o informatie cat de mica?^:)^ ...plsssss!!!!!La inceput am fost foarte incantata de acest restaurant,dar nu stiu de ce am o mica indoiala si nu as vrea sa-mi stric cea mai importanta zi...ma bate gandul sa schimb locatia ...ce parere aveti ..?asta in cazul in care mai gasesc ceva liber,cu toate ca ma indoiesc,si mai ales sambata!!!
V-as mai ruga daca poate cineva sa ma ajute cu o agentie de aranjamente ...un nr de telefon..!
Va multumesc !Kiss youuu!

mirabela24
28.01.2009, 18:19:32
buna miresici,
Sper sa poata cineva sa ma ajute cu informatii despre restaurantul green house,pentru ca sunt foarte confuza...am nunta anul acesta si nu prea am vazut pareri ...nici pro nici contra...poate cineva sa-mi dea o informatie cat de mica?^:)^ ...plsssss!!!!!La inceput am fost foarte incantata de acest restaurant,dar nu stiu de ce am o mica indoiala si nu as vrea sa-mi stric cea mai importanta zi...ma bate gandul sa schimb locatia ...ce parere aveti ..?asta in cazul in care mai gasesc ceva liber,cu toate ca ma indoiesc,si mai ales sambata!!!
V-as mai ruga daca poate cineva sa ma ajute cu o agentie de aranjamente ...un nr de telefon..!
Buna, si eu am tot la Greenhouse, dar inaintea ta, noi am facut revelionul acolo pt a vedea cum este, si am ramas putin dezamagita, in primul rand pt ca am luat sala de jos, unde ei zic ca ar intra 300 de persoane, iar la revelion au fost 320 de persoane si a fost f aglomerat, mai ales ringul de dans, plus ca meniul de revelion a fost cam prost, ca sa nu zic mai rau. Alt restaurant cu siguranta nu vei mai gasii, noi cautam din septembrie 2008 si Greenhouse-ul a fost singurul la care am mai gasit sambata pt anul asta. Iar in ceea ce priveste aranjamentele pt sala, noua ne-au spus ca ei se ocupa, nu ne lasa sa aducem pe altcineva =((

roxana_georgiana
04.02.2009, 01:18:48
buna miresici,

SI EU FAC LA GREEN PE 15.08.2009

roxana_georgiana
08.02.2009, 00:56:49
buna miresici,

buna i eu am tot la restaurant green house, in augut anul acesta.
si m-am speriat ca nu am vazut nimic pe site pareri pro si contra.
dar in urma cu ceva timp am fost la 2 nunti acolo si mi-a placut f mult.
Daca vrei mi-as dori sa tinem legatura
papa

mirabela24
08.02.2009, 22:43:19
buna i eu am tot la restaurant green house, in augut anul acesta.
si m-am speriat ca nu am vazut nimic pe site pareri pro si contra.
dar in urma cu ceva timp am fost la 2 nunti acolo si mi-a placut f mult.
Daca vrei mi-as dori sa tinem legatura
papa
Buna, eu cred ca din cauza preturilor nu prea s-au facut multe nunti la Green-House, (la data cand am dat avansul la ei era cel mai scump meniu din oras si singurul restaurant la care am mai gasit liber sambata), de asta nu prea sunt pareri pro si contra. Eu am la sala de jos pe 6.6.09 si as vrea sa imi aduc aranjamente florale, pt. ca din ce am auzit eu, ei nu prea se pricep la astea. Pana acum nu am fost la nicio nunta acolo, dar sper sa ne intelegem cu ei, pt. ca noua ni s-a spus ca nu ne lasa sa ne aducem decat bautura si fructele, de restul se ocupa ei, inclusiv de aranjamente.

roxana_georgiana
09.02.2009, 23:44:27
Buna viitoare miresici.As vrea sa vb si eu cu voi cele care aveti nunta la restaurant green house in 2009.

mirabela24
11.02.2009, 11:24:14
Fetelor care aveti nunta la Greenhouse, nu aveti nicio noutate?

Rodica_d
11.02.2009, 14:00:11
Eu am fost anul trecut la o nunta la Green House la terasa. A fost ok mai ales ca era oarecum in aer liber si chiar sper dimineata sa facuse racorica. La aceasta nunta au fost peste 300 de invitati, ospatarii au fost OK s-au miscat destul de repede, mancarea buna. Ceea ce nu mi-a placut a fost cum au fost aranjate mesele. Erau mese lungi de 16 pers (cred daca am numarat eu bine). In rest totul OK.

tryish
12.02.2009, 17:57:04
Noi am vrut sa facem nunta la Green House anul trecut gasisem si liber in ziua in care ne doream dar nu ne-am inteles cu ei .. ne impuneau aranjamentele, tortul si muzica. Mai lipsea sa imi propuna rochia de mireasa.
Poate totusi s-a mai schimbat ceva de atunci.

Buna, eu cred ca din cauza preturilor nu prea s-au facut multe nunti la Green-House, (la data cand am dat avansul la ei era cel mai scump meniu din oras si singurul restaurant la care am mai gasit liber sambata), de asta nu prea sunt pareri pro si contra. Eu am la sala de jos pe 6.6.09 si as vrea sa imi aduc aranjamente florale, pt. ca din ce am auzit eu, ei nu prea se pricep la astea. Pana acum nu am fost la nicio nunta acolo, dar sper sa ne intelegem cu ei, pt. ca noua ni s-a spus ca nu ne lasa sa ne aducem decat bautura si fructele, de restul se ocupa ei, inclusiv de aranjamente.

BONY
27.02.2009, 20:36:29
Si eu am nunta tot la Green house am mutat de la Helin pentru ca nu ne incapeau toti invitatii acolo aici avem in sala mare ei zic ca incap 320 pers noi avem vreo 400 acum sa vedem pe cine mai eliminam.Eu am auzit numai lucruri bune am discutat cu ei si ne lasa sa aducem aranj.florale,muzica, fructele bautura pina si inghetata.Intr-adevar am auzit ca are printre cele mai scumpe meniuri din oras dar...sper sa ne descurcam.Printre altele am intrebat daca o sa mai platim si altceva cum auzisem la altii:curentul servetelele cafeaua aerul cond...si alte prostii(pt.ca mi se par chiar timpenii la citi bani iti iau sa te puna sa le platesti si pe astea)si au zis ca nu se pune problema ei nu fac asa sper sa se tina de cuvint.Pentru noaptea nuntii ne-au dat si o camera gratuit.Mie mi s-au parut ok(mai mult domnul R.doamna a stat super serioasa tot timpul).Ne-au mai spus ca au camera frigorifica si o sa fie toata bautura rece si dc.nu calculam bine invitatii al caror nr.il vom da cu 3-4 zile inainte vom plati pt.ei aperitivul pt.ca o sa-l faca si ramin cu el facut.Cam atit dc.mai stie cineva ceva m-as bucura sa aflu

mirabela24
28.02.2009, 13:07:32
Si eu am nunta tot la Green house am mutat de la Helin pentru ca nu ne incapeau toti invitatii acolo aici avem in sala mare ei zic ca incap 320 pers noi avem vreo 400 acum sa vedem pe cine mai eliminam.Eu am auzit numai lucruri bune am discutat cu ei si ne lasa sa aducem aranj.florale,muzica, fructele bautura pina si inghetata.Intr-adevar am auzit ca are printre cele mai scumpe meniuri din oras dar...sper sa ne descurcam.Printre altele am intrebat daca o sa mai platim si altceva cum auzisem la altii:curentul servetelele cafeaua aerul cond...si alte prostii(pt.ca mi se par chiar timpenii la citi bani iti iau sa te puna sa le platesti si pe astea)si au zis ca nu se pune problema ei nu fac asa sper sa se tina de cuvint.Pentru noaptea nuntii ne-au dat si o camera gratuit.Mie mi s-au parut ok(mai mult domnul R.doamna a stat super serioasa tot timpul).Ne-au mai spus ca au camera frigorifica si o sa fie toata bautura rece si dc.nu calculam bine invitatii al caror nr.il vom da cu 3-4 zile inainte vom plati pt.ei aperitivul pt.ca o sa-l faca si ramin cu el facut.Cam atit dc.mai stie cineva ceva m-as bucura sa aflu
Din cate vad eu la tine au fost mai flexibili, noi nu am mai vb. cu dna. de acolo, careia i-am dat avansul, din octombrie, iar atunci mare lucru nu ne-a zis, pt. ca a ramas sa stabilim tot cu 2 sapt. inainte de nunta. La capitolul aranjamente, a zis ca se ocupa ei, ce-i drept de aranjamentele florale nu am intrebat daca ne lasa sa le aducem noi, pt. ca pe langa husele pt. scaune a zis ca au si baloane si arcade cu flori, oricum n-as vrea sa ii las sa se ocupe de flori, cel putin asta zic acum, pt. ca inca nu am vazut sala aranjata de ei, dar cum incepe sezonul mai bine, mergem sa o vedem. Iarasi cu meniul ma surprinzi, si noua ne-a zis ca o sa stabilim nr. tot cu 2 sapt. inainte, iar in cazul in care nu ne vin toti invitatii, noi tot le vom plati meniurile, dar nu a specificat daca e vorba doar de aperitiv, vad ca trebuie sa mergem sa lamurim si noi exact ce si cum. Cat despre sala, crede-ma ca si 300 de persoane or sa stea inghesuite acolo.

BONY
02.03.2009, 12:51:25
Da chiar tb.sa mergeti sa lamuriti noi cind am dat prima parte din avans asa a zis ca lamurim atunci mai aproape dar la a 2-a cind am semnat contractul ne-am dus hotariti si cu lista cu ce tb.intrebat si nu am plecat pina nu ne-au dat niste raspunsuri.Ti-am zis doamna tot asa evaziva dar sotul a fost mult mai cooperant dc.l-ati prinde pe el acolo ar fi ok.Cu meniul noua ne-au spus clar ca numai aperitivul si in functie de ce friptura alegem dc.e semipreparata adica rulouri ceva si tb.sa o pregatesca din timp o platim si pe aceea dc.nu nu mai aperitivul dar in nici un caz tot meniul iar aperitivele pe care le platesti ti le da acasa si poti sa le folosesti a 2-a zi depinde ce faci dar eu zic ca daca tot le platim nu are rost sa nu le luam oricum sper sa nu fie cazul sa vina toti cei care spun ca vin oricum facem inv.cu confirmare.
In legatura cu nr.de locuri ar fi chiar naspa sa nu incapa atitia ca noi dupa selectii drastice(tb.sa eliminam 80 pers.)ajungem la 320
Din cite vad ai nunta inaintea mea asa ca o sa mai pot auzi inconvenientele de la tine,poate chiar trec sa vad cum arata sala decorata pt.ca nici eu nu am vazut-o decit ne aranjata si nu e cine stie ce dar am auzit ca se poate face super.Tot in sala mare la etaj ai si tu?
Sper sa fie ok si neajunsurile cit mai putine ca e printre cele mai scumpe din Cv.te pup

mirabela24
02.03.2009, 19:47:24
Printre cele mai scumpe.... zici tu, cand am dat noi avansul, era cel mai scump!!! Dar a fost singurul restaurant care mai avea sambete, si cum vrem sa ne chefuim si a 2 a zi .... am ramas aici. Eu am la sala de jos, dar noua ne-au spus si ei, si alte persoane, ca salile sunt la fel, si le-am vazut si eu pe ambele, cand am ales, doar sunt una deasupra celeilalte, e normal sa aiba aceeasi suprafata, pe mine la sala de sus nu m-a incantat separeul. Oricum urmatorul pas este sa vedem sala aranjata de ei, dar nu cred ca sunt prea multe nunti in perioada asta, asa ca mai asteptam putin. Te tin la curent cand aflu mai multe detalii, asta daca nu apuci sa aflii tu inaintea mea :*

Alina_cv99
05.03.2009, 12:26:32
Da chiar tb.sa mergeti sa lamuriti noi cind am dat prima parte din avans asa a zis ca lamurim atunci mai aproape dar la a 2-a cind am semnat contractul ne-am dus hotariti si cu lista cu ce tb.intrebat si nu am plecat pina nu ne-au dat niste raspunsuri.Ti-am zis doamna tot asa evaziva dar sotul a fost mult mai cooperant dc.l-ati prinde pe el acolo ar fi ok.Cu meniul noua ne-au spus clar ca numai aperitivul si in functie de ce friptura alegem dc.e semipreparata adica rulouri ceva si tb.sa o pregatesca din timp o platim si pe aceea dc.nu nu mai aperitivul dar in nici un caz tot meniul iar aperitivele pe care le platesti ti le da acasa si poti sa le folosesti a 2-a zi depinde ce faci dar eu zic ca daca tot le platim nu are rost sa nu le luam oricum sper sa nu fie cazul sa vina toti cei care spun ca vin oricum facem inv.cu confirmare.
In legatura cu nr.de locuri ar fi chiar naspa sa nu incapa atitia ca noi dupa selectii drastice(tb.sa eliminam 80 pers.)ajungem la 320
Din cite vad ai nunta inaintea mea asa ca o sa mai pot auzi inconvenientele de la tine,poate chiar trec sa vad cum arata sala decorata pt.ca nici eu nu am vazut-o decit ne aranjata si nu e cine stie ce dar am auzit ca se poate face super.Tot in sala mare la etaj ai si tu?
Sper sa fie ok si neajunsurile cit mai putine ca e printre cele mai scumpe din Cv.te pup

Eu am inteles de la o prietena care are nunta anul asta la Green House, ca doamna de acolo a lasat-o sa aranjeze sala cu o firma, cu star events, asa ca nu cred ca sunt probleme, si eu am mai fost la nunti acolo unde aveau aranjamentele facute de firma, bine ca acum depinde si al cui copil , sau cat esti de important. Aranjamentele facute de restaurant sunt nasoale, saten de toata jena, nu au vaze, suporti, e nasol ceea ce fac ei, dar acum daca alta alegere nu aveti, asta este. O nunta superbaaaaaaaaaaa va doresc, cu decoruri de visss!!!

mirabela24
27.04.2009, 22:13:30
In sfarsit ne-am facut si noi timp sa trecem pe la Greenhouse, dar din pacate doamna care se ocupa de nunti nu era si nici nu va fi toata saptamana, deoarece e plecata la Bucuresti, asa ca abia saptamana viitoare apare, si o putem gasii seara dupa 19.30, o sa revin cu noutati ...

mirabela24
03.05.2009, 14:15:38
Am fost ieri la Green House sa vedem sala aranjata si pot spune ca ne-a placut f. mult, husele erau un verede deschis, dar nu din saten, ci dintr-un fel de voal, f. dragut, aveau si drapaje, si perdea de lumini, insa aranjamentele florale au fost cam sarace, dar ne-a spus patronul ca fiecare isi alege cum vrea, in rest destul de draguta sala, nu ma asteptam, pt. ca anul trecut cand am ales-o si am vazut-o aranjata nu era cine stie ce, dar ne-a zis ca au toate culorile posibile, oricum pana la nunta noastra o sa mai putem vedea sala aranjata ... pretul meniului a mai crescut, asa cum ne-au zis, dar nu stiu sa spun un pret exact, pt. ca noua ne-au dat o lista cu mai multe posibilitati, din care sa selectam noi pt. un meniu, oricum sub 170 lei, nu este niciunul, si mare atentie pe lista scrie ca preturile nu includ TVA!!!! Peste 2 sapt. va trebui sa mergem sa spune la care ne-am hotarat, si au zis ca ni-l fac sa-l vedem, si tortul la fel, ne dau o mostra, bineinteles tortul este inclus, plus inchetata parca, si 2 cafele ... cam atat :D

mirabela24
05.05.2009, 11:20:54
Revin cu detalii legate de meniu ... din pacate :(( ... ieri ne-a sunat dna de la Greenhouse, sa ne zica, ca ne asteapta sa trecem sa luam meniul de anul asta, pt. ca sambata sotul ei se pare ca ni l-a dat pe cel de anul trecut, asa ca este mai scump de cat am zis :( , un meniu relativ bun ajunge cam 200 lei, ceea ce mie mi se pare cam mult :((

mirabela24
05.05.2009, 11:22:25
A si pe langa faptul ca preturile nu sunt cu TVA, se mai adauga si un comision de 3% :-w

adelinad2003
05.05.2009, 11:38:33
Sunt Nebuni Pe Criza Asta Asemenea Preturi Si Comisonul Ala Pentru Ce Ar Fi

mirabela24
05.05.2009, 13:46:01
Sunt Nebuni Pe Criza Asta Asemenea Preturi Si Comisonul Ala Pentru Ce Ar Fi
Habar n-am, cand am fost sa lua lista cu meniul de anul acesta, dna. era in hotel, dar ea pana la ora 20.30 nu cobora pt. nimic, si nu am avut cu cine sa discutam ... oricum ideea e ca sunt preturi f. mari, si macar de ar fi vorba de nu stiu ce specialitati :(

adelinad2003
05.05.2009, 14:03:03
si noi am fost de vreo 2 ori cand umblam dupa restaurant si de fiecare data nu stiu ce treaba avea d-na (de fapt mai degraba ce nu avea si anume chef dupa cum ne-a spus cineva de acolo)si nu putea sa ne primeasca asa ca pana la urma am renuntat

mirabela24
05.05.2009, 14:53:49
si noi am fost de vreo 2 ori cand umblam dupa restaurant si de fiecare data nu stiu ce treaba avea d-na (de fapt mai degraba ce nu avea si anume chef dupa cum ne-a spus cineva de acolo)si nu putea sa ne primeasca asa ca pana la urma am renuntat
Noi am vrut neaparat in iunie si neaparat sambata, si in afara de RSR, Greenhouse era singurul care mai avea liber, asa ca am luat ce am gasit, si cel mai scump bineinteles ....

mirabela24
09.05.2009, 18:49:17
Azi am fost iar sa vedem sala aranjata, de data asta nu prea mi-a placut, era pe auriu, foarte simplu, cam golasa, nu prea avea cine stie ce aranjamente, nu se compara cu aranjamentul de sambata trecuta, care a fost realizat de cei de la Gioconda, si nu de cei de la Greenhouse cum s-a inamplat astazi. Asa ca eu una m-am hotarat sa merg sa ma interesez la Gioconda atat pt. aranjamentul salii, cat si pt. lumanari si buchete, pt. ca am vazut cateva care mi-eu placut pe site - ul si in catalogul lor ...

mirabela24
22.05.2009, 11:19:43
Nu mai face nimeni la Greenhouse? Noi am reusit sa o convingem pe dna care se ocupa de tot, sa ne lase sa aranjam sala cu alta firma decat cea cu care colaboreaza ei, si luni vrem sa mergem sa incercam sa o convingem sa aducem si tortul din alta parte, in primul rand imi aleg ce vreau, in al doilea rand ma costa la jumatate in alta parte, si intre timp am aflat si pt ce este acel comision de 3%, mai exact pt daune, daca se sparg farfurii sau se fura tacamuri, niste aberatii, se pare ca vor cu tot dinadinsul sa ne strice cea mai frumoasa zi, trag sa castige din orice rahat, nu credeam ca o sa intalnesc asa ceva ...

madelainegt
11.02.2010, 09:56:50
dar comisoanele astea se aplica la toate restaurantele, e undeva stipulata chestiaasta k au dreptul asta, sau face fiecare ce vrea si nu putem sa contestam in niciun fel?

eu am mai auzit de la o alta persoana care a avut nunta acolo ca la suma pe care o stabilesti pt meniu se adauga 19 % TVA si 3% pt daunele astea...
noi avem nunta in august 2010 si cand am fost si am ales rest si am incheiat contractul ala cu ei ne-au zis k minimul ar fi in jur de 180 lei...dar noi n-am stiut nimic de comisioanele astea si nu am itnrebat dc cei 22 % intra in aia 180 lei sau nu. si nici ei nu au specificat nimic de genul asta...normal era sa ne zica de la inceput dc la suma aia se mai adauga cei 22 %, k sa stim!

apoi, am citit pe aici k pe o parte din cei care au facut sau fac nunta acolo ii lasa sa isi faca aranjamentele pt sala cu ce firma doresc.
i-am intrebat si eu asta si ne-au spus clar k nu sunt de acord, k o data ce le au ei, nu ne permit sa le aducem din alta parte. deci, pana la urma cum este? este sau nu obligatoriu pt toti? si dc nu, in functie de ce se aplica chestia asta?

Mary19
11.02.2010, 10:18:13
Sti cum este, fiecare face ce vrea, dar eu am ajuns la concluzia ca totul depinde de noi , cum ne impunem. Eu am o prietena care si-a facut nunta acolo, si intr-adevar si ei i-au impus aranjamentele, dar le-a spus ca nu e de acord cu ceea ce fac ei, ca nu-i plac aranjamentele lor, ca vrea alte materiale si a venit cu firma din afara. Si cu comisioanele la fel este, insa s-au dus si au vorbit cu ei inainte de nunta, au stabilit niste lucruri si nu au mai platit acele comisioane. Prietena mea mi-a zis ca sfatul ei este sa vorbesti cu domnul de acolo ( nu-i stiu numele) si nu cu doamna, ca ea este mai dificila. Asa ca voi trebuie sa va impuneti, duceti-va si intrebati-i ce-i cu aceste comisioane, cu mult inainte de nunta ca sa stiti la ce sa va asteptati.

madelainegt
12.02.2010, 09:19:10
Sti cum este, fiecare face ce vrea, dar eu am ajuns la concluzia ca totul depinde de noi , cum ne impunem. Eu am o prietena care si-a facut nunta acolo, si intr-adevar si ei i-au impus aranjamentele, dar le-a spus ca nu e de acord cu ceea ce fac ei, ca nu-i plac aranjamentele lor, ca vrea alte materiale si a venit cu firma din afara. Si cu comisioanele la fel este, insa s-au dus si au vorbit cu ei inainte de nunta, au stabilit niste lucruri si nu au mai platit acele comisioane. Prietena mea mi-a zis ca sfatul ei este sa vorbesti cu domnul de acolo ( nu-i stiu numele) si nu cu doamna, ca ea este mai dificila. Asa ca voi trebuie sa va impuneti, duceti-va si intrebati-i ce-i cu aceste comisioane, cu mult inainte de nunta ca sa stiti la ce sa va asteptati.

mi se pare chiar culmea sa afli chestia asta de pe un forum si nu de la ei...ma refer la comisioane...eu totusi ma gandesc k la suma aia de pornire de care ne-au zis ei erau incluse si acele comisioane...k asa ar fi logic si normal - sa spui de la inceput...k poate dc stiam chestiile astea ma mai gandeam o data inainte sa aleg restaurantul asta...eu sincer nu am mai auzit pe nimeni sa fi patit chestia asta in alta parte...in fine ...sa vedem ce ne-or spune noua...

Silvyuta
18.08.2010, 13:11:13
Buna fetelor, am si eu nunta la anul in 2011 si as dori informatii mai detaliate si mai ales pareri despre Green House. Cat v-a costat avansul, meniurile, v-au lasat sa aduceti lautari din alta parte, chestii de genul acesta. Va multumesc[-o<

clara111
19.08.2010, 09:55:58
Si eu am tot la Green House in octombrie si am dat avans 3000 ron. Meniurile au zis ca costa intre 150 si 220 in functie de ce alegi. Poti sa aduci din afara formatie, firma de aranjamente florale, tortul, bauturile etc.
Eu as vrea sa aflu de la cele care au avut deja nunta acolo mai multe detalii, va rog...