PDA

Versiunea completa : Select

ciocolatika
11.02.2009, 19:35:45
Miresici....kre stie ceva despre acest restaurant?cum e meniu? e convenabil?e placut? eu am nunta la anu...dar deja imi fac planuri.... ajutati-ma....pup

Cat_Eyes
30.03.2009, 13:12:00
imi merge netul de rupe :(..
vreau si eu PM cu firmele/fetele care se ocupa de decor, va rog.
cam cu cat timp inainte de nunta trebuiesc contactate/semnat contractul?
si fantana de cioco ma intereseaza in mod deosebit!

ciocolatika
30.03.2009, 19:09:39
eu te pot ajuta cu decorul,flori, fantana de ciocolata daca vrei.
iti recomand pe cineva de incredere
te rog lasa un mesaj un privat ...dak ma poti ajuta.... un id de mess ceva... si vorbim..multumesc mult!:*

ciocolatika
31.03.2009, 09:58:36
vreau si eu un id de mess....o adresa ...un telefon..de la firma asta d decoratiuni:((:( ajutati'ma pls!

ciocolatika
03.04.2009, 11:17:46
<:-P \:D/ Fericitaaaaaaaaaaaa.....\:D/ ..azi am inchiriat restaurantul SELECT sala mare..... cea mai fericitaaaaaaaaaaaa.....21-08-2010<:-P ;;)

ciocolatika
03.04.2009, 14:44:59
:-p nu multumesc... tocmai am vorbit si eu.... mersi oricum....

Cat_Eyes
03.04.2009, 15:34:34
<:-P \:D/ Fericitaaaaaaaaaaaa.....\:D/ ..azi am inchiriat restaurantul SELECT sala mare..... cea mai fericitaaaaaaaaaaaa.....21-08-2010<:-P ;;)
asa, uratoooo, lauda-te :P <:-P <:-P
despre ce firma de deco vorbesti? in ultimul post!

Cat_Eyes
03.04.2009, 21:54:04
ma scuzi, dar cum adica se ridica la standardele iasului?
o fi iasi vreun buric de lume si nu stiam eu?
daca ai bani faci mai misto si ca in londra, parol.

ciocolatika
07.04.2009, 21:10:46
Buna miresici...ce mai facetzi...nu prea suntetzi vorbaretze...n'a mai facut nimeni nunta la Select?n-a fost nimeni....?ce pareri avetzi despre acest restaurant??:[email protected]

miraS
12.04.2009, 19:11:05
Salut...in legatura cu decorarea salii..eu am incheiat contractul cu firma ce se gaseste in incinta Dab-ului. au preturi foarte bune si o gama de produse foarte variata..spre deosebire de alte firme din vaslui..sper sa fiu multumita de ei si sa mi iasa o sala de invidiat...ca sa ii recomand si dupa nunta cu draga inima..

Cat_Eyes
12.04.2009, 21:11:04
Salut...in legatura cu decorarea salii..eu am incheiat contractul cu firma ce se gaseste in incinta Dab-ului. au preturi foarte bune si o gama de produse foarte variata..spre deosebire de alte firme din vaslui..sper sa fiu multumita de ei si sa mi iasa o sala de invidiat...ca sa ii recomand si dupa nunta cu draga inima..

buna, Mira,
poti merge pe topicul de Organizare/decor pentru a ne spune acolo cat este pretul si ce ti-au oferit?
sunt aglomerati? cam cu cat timp inainte se pot face contractele? un PM cu un numar de telefon imi poti da si mie? ;;)
inca o intrebare: ai idee ce program au acum, de Paste?
multumesc! :*

Cat_Eyes
16.04.2009, 19:19:39
stiu eu programul lor de paste, ca tocmai ce am dat comanda de marturii la ei.
sambata e pana la pranz, 16:00,zicea blonda aia de acolo.
daca au clienti.dak nu, pleaca mai devreme.
iar duminica inchis.
in rest progr.normal
au scos decorul de nunta din magazin...pacat:-<

lavinia, unde anume in dab? la ala din centru? stiu ca la un moment dat era unul si prin gara :)
merci! sper sa am timp sa trec pe la ei sa vad ce ofera!

tcv16
15.09.2009, 22:19:43
buna!
imi puteti trimite va rog si mie un mesaj cu numele firmei din iasi unde ati vazut la ei aranjamente frumoase? imi mi puteti recomanda si alte firme?

merci mult

miresik25
27.09.2009, 11:55:54
Miresici....kre stie ceva despre acest restaurant?cum e meniu? e convenabil?e placut? eu am nunta la anu...dar deja imi fac planuri.... ajutati-ma....pup
referitor la menu... lasa de dorit la calitate

ciocolatika
27.09.2009, 12:21:31
referitor la menu... lasa de dorit la calitate

ups..... nu stiu ce sa zic... insa... din kte am vazut eu ....nu e chiar asha...:-s :-s :-s sper sa fie bine#-o

ciocolatika
27.09.2009, 12:41:31
mai pus pe ganduri..... te referi la sala de sus?
ai fost si nu era ceva bun?
sau ...la ce te referi cu proasta calitate?:-s :-s

lady26
22.10.2009, 11:34:00
Postat de ciocolatika
:-p nu multumesc... tocmai am vorbit si eu.... mersi oricum....

Buna,

As avea nevoie si eu de date contact firma decorat, pls, pls

Merci

tcv16
01.11.2009, 09:02:24
As avea nevoie si eu de date contact firma decorat,

merci

crina1458
20.11.2009, 11:44:45
felicitari e frumos localul ala acuma sa vezi ce firme pricepute de ornat gasesti ca sa il faca si mai frumos.<:-P

ciocolatika
20.11.2009, 15:34:48
felicitari e frumos localul ala acuma sa vezi ce firme pricepute de ornat gasesti ca sa il faca si mai frumos.<:-P

scumpa...eu il las cum il orneaza ei...de banii kre ii dau pe firma imi iau altceva<:-P <:-P

ciocolatika
30.05.2010, 06:07:14
feteloor....cine ..ce mai stie despre acest restaurant Ambasador-Select??
numai am rabdare pana ajung aksa:-<:-<

andreea2606
13.06.2010, 11:20:47
eu urmeaza sa inchiriez sala de la select , am fost acolo la petrecerea unui botez si am fost foarte incantata...chiar sunt conditii de 4 * ... si sala e frumoasa asa cum e ea ... chiar nu se merita sa o decorezi cu altceva...eventual niste flori dar dupa parerea mea nu sunt necesare! are cineva poze de la nunta de acolo ?

BlackButterfly
17.09.2013, 08:01:36
O sa postez tot aici, desi e vorba despre Restaurantul Ambasador, insa e cam fratele lui Select. Ce parere aveti? Acum in vara a fost renovat, mie mi se pare ca arata foarte bine. Imi puteti spune cate ceva despre el?

alekssa
17.09.2013, 15:08:22
O sa postez tot aici, desi e vorba despre Restaurantul Ambasador, insa e cam fratele lui Select. Ce parere aveti? Acum in vara a fost renovat, mie mi se pare ca arata foarte bine. Imi puteti spune cate ceva despre el?
Eu am fost si anul trecut la Select (cand nu era renovat) si anul anul asta (renovat). La Ambasador nu am fost niciodata, insa eu una nu mi-as fi facut nunta la Select. Restaurantul are forma de L si cei de la intrare nu vad nimic din ce se intampla la nunta. Baia este situata fix langa ringul de dans (daca iesi din baie ajungi fix in mijlocul horei :d). Decoratiunile asigurate de ei nu sunt prea ok in conditiile in care le folosesc la toate nuntile (penele alea arata destul de rau) plus ca fata de masa, husa de scaune este din satin. Meniul a fost cat de cat ok: aperitivul se mai poate imbunatati dupa parerea mea (salamul si icrele in foietaj in forma de lebeda sunt deja "invechite"). sarmalele cam crude, friptura excelenta.
La capitolul bauturi la Select se da doar coniac Vasconi, 50ml in conditiile in care e rusinos sa iti mai ceara omul si sa ti se zica ca doar 50 de da. Al minus ar fi ca e coniac si nu whisky. O diferenta fata de anul trecut o face vinul. Anul trecut era la carafa si anul acesta au la sticla de la jidvei, o feteasca regala destul de buna.
Sper ca la Ambasador sa fie mai ok, pentru ca din cate am inteles ar fi mai mare si ma gandesc ca ar fi bagat si mai multi bani in organizare si decoratiuni

BlackButterfly
18.09.2013, 10:07:09
Stiu ca Select era inferior Ambasadorului, iar dupa renovare arata foarte bine. Au poze noi pe site-ul lor. Noi cu ei avem contract, dar voiam sa vad daca a mai fost cineva, poate chiar dupa renovare si ce parere au de cum e aranjata sala etc.

In ceea ce priveste meniul, si la noi este cu portia sa spunem asa, whisky si bautura pentru doamne, insa daca va fi nevoie vom mai aduce noi peste ceea ce ofera restaurantul si vom servi invitatii. Oricum, eu cred ca nu e cazul ca invitatii sa se imbete cu whisky, este bautura aperitiv, se serveste inainte de masa, mie mi se pare ca ar fi de ajuns cat ofera ei, pentru ca e de bun simt.

alekssa
18.09.2013, 10:25:02
Stiu ca Select era inferior Ambasadorului, iar dupa renovare arata foarte bine. Au poze noi pe site-ul lor. Noi cu ei avem contract, dar voiam sa vad daca a mai fost cineva, poate chiar dupa renovare si ce parere au de cum e aranjata sala etc.

In ceea ce priveste meniul, si la noi este cu portia sa spunem asa, whisky si bautura pentru doamne, insa daca va fi nevoie vom mai aduce noi peste ceea ce ofera restaurantul si vom servi invitatii. Oricum, eu cred ca nu e cazul ca invitatii sa se imbete cu whisky, este bautura aperitiv, se serveste inainte de masa, mie mi se pare ca ar fi de ajuns cat ofera ei, pentru ca e de bun simt.
la nuntile la care am fost noi la Select chiar si dupa renovare nu s-a servit whisky ci doar coniac. Ar fi mult mai ok daca ai avea whisky. Si totusi, sunt persoane care beau doar 50ml, insa sunt si care beau doar whisky (si nu se imbata) si e destul de aiurea ca sa ma ceri si sa ti se zica ca atat se da. Eu zic sa mai suplimentati voi cu cateva sticle.

Miresica_Rusu
24.09.2013, 10:55:37
Buna miresici, si eu o sa am nunta la Select anul viitor. As vrea sa aud mai ulte pareri de la pers care au avut nunta sau au fost la nunta acolo.

bianka2004
29.09.2013, 18:52:05
Noi vom avea anul viitor la select, iar in ceea ce priveste sala cum ea in L nu ma deranjeaza deloc, capacitatea salii e de 140 insa nu avem nici o sansa sa o umplem...deci mesele de la intrare vor fi libere sau poate le punem niste decoratiuni. Baia intradevar e pusa foarte prost acolo da na. Pentru noi a fost cea mia buna varianta, am fi vrut la stil dar au niste pretentii care nu ne conveneau.
In ceea ce priveste bautura sunt foarte multumita. Noua ne-a spus de 50 de whisky, oricum tineretul cam asta vrea si pe asta ne axam. Vom cumpara noi suplimentar iar daca se termina domnul de la sala a zis ca ne da la nush ce pret (mai bn cumpar de la el cu pret mai mare decat sa spun omului ca nu mai este). Sunt incantata de vin pentru ca da feteasca imbuteliata, am auzit pe la alte miresici ca se plangeau ca nu stiu cat vin sa cumpere ca ba mai trebuie, ba mai ramane. Sunt sigura ca nu bautura va fi acum sa nu se rusineze careva sa ceara ca sticlele de whisky nu vor sta pe masa.