PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decoratiuni in Valcea

CristinaKitty
13.07.2008, 13:52:13
ms cris pupici si tie si spor la pregatiri:*
Buna!
V-ati gandit cu cine veti decora sala? Noi ne-am gandit...cunoastem o doamna care are o firma pentru decoratiuni si am vazut in alte parti ce a facut. Chiar aseara am vazut cum a decorat o sala si ne-a placut f mult.:">

daniela30
13.07.2008, 22:00:09
BUna,
Si eu m-am hotarat asupra aranjamentului. Il fac cu un tip Alin...super de treaba... mai ales ca desi nu a avut culoarea dorita de mine...lila...mi-o face special fara sa-mi ia in plus bani...(normal ca el o va mai folosi dupa), dar important este ca tot 3 lei/husa mi-a luat. Marturiile...mi-a luat 2 lei pe una... Le-am facut simple...cu disc de organza si o floare artificiala...dar avea un catalog cu niste marturii de picai....dar si scumpe...In rest preturile io spun ca-s acceptabile fata de alte parti...

CristinaKitty
14.07.2008, 10:12:47
BUna,
Si eu m-am hotarat asupra aranjamentului. Il fac cu un tip Alin...super de treaba... mai ales ca desi nu a avut culoarea dorita de mine...lila...mi-o face special fara sa-mi ia in plus bani...(normal ca el o va mai folosi dupa), dar important este ca tot 3 lei/husa mi-a luat. Marturiile...mi-a luat 2 lei pe una... Le-am facut simple...cu disc de organza si o floare artificiala...dar avea un catalog cu niste marturii de picai....dar si scumpe...In rest preturile io spun ca-s acceptabile fata de alte parti...
Pai cam 3 lei este peste tot husa. Noi vom face decat masa mirilor si arcada cu o firma deoarece fetele de masa, naproanele, husele pentru scaune ni le vor da cei de la local. Le au exact in culoarea pe care o vrem noi. Pentru mesele invitatilor vom face insa aranjamentele florale tot cu aceeasi firma. Inca nu am discutat un pret dar va anunt cand stiu ceva. :)

irina_barbu
01.08.2008, 11:31:43
buna ,

fetelor vreau sa angajez pe cineva care sa-mi decoreze putin dar nu foarte scump, imi puteti recomanda pe cineva???

daniela30
02.08.2008, 23:52:06
buna ,

fetelor vreau sa angajez pe cineva care sa-mi decoreze putin dar nu foarte scump, imi puteti recomanda pe cineva???

Buna Irina,
Cam toti vecinii mei au facut in Zavoi nunta pentru ca unul dintre ei era ospatar acolo si am inteles ca mancarea este OK...muzica...depinde de cine canta, daca iei formatia de acolo sau altcineva...cei de acolo, parca sunt doua cantarete...mama si fiica...nu mai stiu exact, dar canta bine si au un super vals al miresei care mie imi place la nebunie...
Cu privire la decorarea salii...pot sa-ti recomand un tip Alin, cu el am vorbit si eu si nu mi s-a parut scump fata de alte firme. Si cred ca am mai spus-o...iti face ce culoare vrei tu la capisoane chiar daca nu o au in stoc sau in ziua respectiva o are deja data. Iti trimit datele pe privat.
Spor la pregatiri...desi mai ai timp...

daniela30
02.08.2008, 23:59:57
buna ,

Revin cu un PS
Am cam putine mesaje scrise ca sa trimit un mesaj privat si ca sa nu fie considerat publicitate, lasa-mi o adresa de mail sau un ID si-ti dau un numar de telefon, un site sau un Id.

orion2009
12.02.2009, 11:43:46
Salutare miresici de Valcea!!! Voi cu ce firme lucrati la organizare?

ileanait9
10.03.2009, 22:44:46
feritiva de firma care are sediul langa gaze I-------A A-T E----S nu sunt de cuvant.Pe noi ne-au lasat balta.Am vut noroc ca iam sunat miercurea sa vedem cum stau cu pregatirile si cand am aflat ca nu mai pot sa ne faca ca nu au tot ce le trebuie am ramas :O :O :O Mare atentie. Nu vreau sa patiti ce am patit noi

andreea09
21.03.2009, 13:41:21
Eu am discutat cu cei de la "Eva PRestige" Mi-au placut ideile lor si mi s-au parut si ieftini, 2.8 lei/scaun. Tipul are niste idei foarte bune. Mi s-au parut cei mai tari, ca am discutat cu mai multe firme..:*

danutadana81
31.03.2009, 20:25:00
Salutare miresici de Valcea!!! Voi cu ce firme lucrati la organizare?
buna eu fac decoratiunile cu firma care a facut si surorile mele au preturi foarte bune fac si lumanari, si buchetul miresii absolut orce daca vrei iti pot trimite nr de tel.>:/ eu am nunta in iunie si am emoti deja

orion2009
01.04.2009, 15:25:54
buna eu fac decoratiunile cu firma care a facut si surorile mele au preturi foarte bune fac si lumanari, si buchetul miresii absolut orce daca vrei iti pot trimite nr de tel.>:/ eu am nunta in iunie si am emoti deja
Multumesc mult!!! Intre timp am rezolvat cu firma...Sunt super-multumita! Mai bine de atat nu cred ca puteam gasi! Daca cineva mai vrea pot sa va dau nr de tel pe PM.

danutadana81
02.04.2009, 16:37:35
buna.Voi ati ales decoratiunile pt nunta?Puneti si marturi?Daca da de care>din voal sau din carton.Astept idei de la voi.Eu cred ca voi face alb_auriu,husele.o inimioara din fier forjat imbracata in tiul cu cocarde. cu cat ati gasit un aranjament de 100 pers?Va multumesc.Astept respunsuri de la voi:-SS

andreea09
02.04.2009, 20:53:56
Eu am ales firma care imi va aranja sala, mi-au placut foarte mult ideile lor. Scaunul l-am scos la 2,5 lei iar pentru 350 persoane cam 3500lei fara marturii, invitatii si flori. Va pup. Pt informatii puteti sa imi dati un mesaj privat. In ceea ce priveste marturiile inca nu am gasit un model care sa imi placa foarte mult:* :* :* :*

ileanait9
05.04.2009, 17:51:35
Eu am ales firma care imi va aranja sala, mi-au placut foarte mult ideile lor. Scaunul l-am scos la 2,5 lei iar pentru 350 persoane cam 3500lei fara marturii, invitatii si flori. Va pup. Pt informatii puteti sa imi dati un mesaj privat. In ceea ce priveste marturiile inca nu am gasit un model care sa imi placa foarte mult:* :* :* :*

Am si eu o curiozitate :-\ Ce include acel decor de 3500lei ??? La care flori te referi ca nu sunt incluse????

andreea09
09.04.2009, 21:12:30
Poate m-am exprimat gresit...ma referam ca aranjatul salii in sine a salii m-a costat 3500 lei (huse scaun, mese covor rosu la intrare in restaurant, 6 stalpisori imbracati si cu cate un aranjament de fori, fructierele prevazute cu suport de flori, etc). Ti se pare cam mult? Toate firmele la care am fost se invarteau in jurul acestei sume..Astept pareri, acu sunt cam obosita ca sa pot da toate detaliile.:* :* :* :*

skipper_sim21
13.04.2009, 19:44:16
Buna!
V-ati gandit cu cine veti decora sala? Noi ne-am gandit...cunoastem o doamna care are o firma pentru decoratiuni si am vazut in alte parti ce a facut. Chiar aseara am vazut cum a decorat o sala si ne-a placut f mult.:">

Buna fetelor,

As vrea sa stiu cam cat v-a costat pe voi partea de decorare la nunta? Ma refer la costul total pentru huse, masa mirilor, flori, etc.. Ati facut vreun calcul vreuna dintre voi?

Multumesc mult de ajutor,
Simona

Monkysor
21.04.2009, 20:17:24
Buna fetelor,

As vrea sa stiu cam cat v-a costat pe voi partea de decorare la nunta? Ma refer la costul total pentru huse, masa mirilor, flori, etc.. Ati facut vreun calcul vreuna dintre voi?

Simona

buna,

aprox 1500 ron: scaune, fete de masa, masa mirilor(flori+ aranjare peretele din spate), casuta de bani, masuta pentru sampanie, "hainute mire si mireasa" pt sticlele de sampanie, aranjare arcada intrare + cateva baloane cu heliu, etc pt aprox 160 pers.Sper sa-ti foloseasca informatiile mele.

CristinaKitty
21.04.2009, 21:09:31
Buna fetelor,

Simona
buna!
cred ca am mai scris undeva cat m-a costat dar pot sa repet;))
-huse+fete de masa de la OK- aprox.700RON
-masa mirilor, arcada, flori- 1500RON (mentionez ca o parte din flori au fost ale mele de la cununia civila si au fost folosite pentru aranjamentele exterioare plus ca am primit reducere din cauza ca firma care mi-a facut toata aceasta parte este a unor prietene); acum am inteles ca pentru aranjare iau cam 5000ron in conditiile in care nu duci flori si toate s-au scumpit.
Atentie mare insa la ce fel de flori si decoratiuni cereti pt ca pretul este diferit. Eu pe mese am avut aranjamente din crizanteme ciufulite olandeze pt ca era sezon si nu erau nici foarte scumpe. La mine au dat f bine pentru ca era exact combinatia de visiniu si alb pe care o doream.

skipper_sim21
22.04.2009, 12:16:09
buna,

aprox 1500 ron: scaune, fete de masa, masa mirilor(flori+ aranjare peretele din spate), casuta de bani, masuta pentru sampanie, "hainute mire si mireasa" pt sticlele de sampanie, aranjare arcada intrare + cateva baloane cu heliu, etc pt aprox 160 pers.Sper sa-ti foloseasca informatiile mele.

multumesc mult pentru informatii. poti sa imi spui cu cine ai colaborat? eventual o adresa de mail/telefon/ site. Mi se pare un pret destul de bun.

Merci mult!

claude11
11.05.2009, 19:37:05
buna,

Unde se poate gasi aceasta firma?Imi poti da si mie un nr de tel sau un site?
E foarte avantajos la pret.

kiralina
02.07.2009, 11:45:41
Buna,
Verisoara mea a avut niste aranjamente la nunta foarte frumoasa si convenabile ca si pret. Daca vrei pot sa iti dau contactul celor de la firma organizatoare pentru ca si eu ma gandeam sa colaborez tot cu ei. Mi-a placut ca sunt foarte flexibili, iti poti alege ce culoare vrei tu la nunta, iar la flori chiar se pricep - verisoarei mele i-au facut niste aranjamente foarte bogate si i-au tinut aproape toata saptamana de dupa nunta ( a umplut casa cu ele :D ).

mirelamirela
08.07.2009, 11:24:29
Unde se poate gasi aceasta firma?Imi poti da si mie un nr de tel sau un site?
E foarte avantajos la pret.

Buna,

Si noi am inceput organizarea nuntii si din fericire de partea de decorare a nuntii nu trebuie sa imi fac griji. Tocmai am fost la o nunta in bucuresti si am vazut acolo niste decoratiuni super super, chiar deosebite, facute cu foarte mult bun gust. Am comparat preturile cu ce se gaseste prin valcea si sunt mult sub pretul pietei din valcea... Asa ca pe partea asta chiar nu trebuie sa mai imi fac griji. ^:)^ Plus ca o sa avem ceva nou, care nu s-a mai vazut prin valcea. Pentru noi chiar conteaza asta....:D

Acum ramane partea cu imbracatul, bauturi, etc. Off cat timp iti mananca toate astea...:((

pup si spor si voua la organizare....

mirelamirela
20.07.2009, 09:49:16
Buna,

Si noi am inceput organizarea nuntii si din fericire de partea de decorare a nuntii nu trebuie sa imi fac griji. Tocmai am fost la o nunta in bucuresti si am vazut acolo niste decoratiuni super super, chiar deosebite, facute cu foarte mult bun gust. Am comparat preturile cu ce se gaseste prin valcea si sunt mult sub pretul pietei din valcea... Asa ca pe partea asta chiar nu trebuie sa mai imi fac griji. ^:)^ Plus ca o sa avem ceva nou, care nu s-a mai vazut prin valcea. Pentru noi chiar conteaza asta....:D

Acum ramane partea cu imbracatul, bauturi, etc. Off cat timp iti mananca toate astea...:((

pup si spor si voua la organizare....

ma gandeam ca nu strica cateva pozute. cine stie .. poate va inspira :))

va pup,

[]

skipper_sim21
29.07.2009, 12:12:33
Foarte frumoase au fost. Multumim se poze ^:)^

Fetelor mie imi plac si baloanele. voi ce ziceti?
Agentia cu care am vorbit noi ne-a aratat cateva pozute chiar frumoase. Am atasat cateva dintre ele...
Ne-am tot gandit si cred ca pana la urma o sa mergem si pe balonase :))

Va pup,
Simona

LauraPopian
29.07.2009, 13:19:34
Cred ca a 4-a poza e preferata mea. :D

alexandra_sp
06.08.2009, 19:04:08
buna,
eu fac nunta la anu in august si deja am inceput cu toata organizarea, sincer nu stiu nici pe unde sa incep pentru ca sunt foarte multe si vreau ca totul sa iasa perfect. cu cat timp de angajeaza firma de decoratii si orchestra si fotograful si cameramanul? dati-mi si mie idei va rog cu cine as putea vorbi si sa fie la un pret razonabil.

lauraelena
26.08.2009, 15:43:48
Alexandra,
Toata aventura cu organizarea nuntii este destul de stresanta, asa ca te sfatuiesc sa incepi sa aranjezi din timp detaliile (muzica, decoratiuni, biserica). In ceea ce priveste decorarea nuntii, am participat la niste evenimente (nunta si botez) care mi-au placut mult, si din cate am inteles de la prietena mea au fost ok ca si pret, iar florile au tinut toata noaptea. Daca vrei, ma interesez si iti spun cu cine a colaborat.

jaqueline_23
02.09.2009, 09:08:45
Buna fetelor!Eu lucrez in bucuresti dar nunta o voi face in dragasani.Noi ne-am hotarat sa o facem in aer liber si sa inchiriem un cort+tot ce tine de decorarea acestuia.E o idee destul de curajoasa de aceea va cer ajutorul.Stiti vreo firma din valcea care se ocupa cu asta?Ati lucrat cu vreuna? Initial vroiam sa ne ocupam singuri de asta dar am realizat ca sunt foarte multe lucruri de cumparat si nici nu ai ce sa mai faci cu ele dupa nunta.Mentionez ca vom avea in jur de 60 de invitati.Sper sa ma lumineze cineva;)) .Va pup

carinna
02.09.2009, 18:33:39
Buna fetelor!Eu lucrez in bucuresti dar nunta o voi face in dragasani.Noi ne-am hotarat sa o facem in aer liber si sa inchiriem un cort+tot ce tine de decorarea acestuia.E o idee destul de curajoasa de aceea va cer ajutorul.Stiti vreo firma din valcea care se ocupa cu asta?Ati lucrat cu vreuna? Initial vroiam sa ne ocupam singuri de asta dar am realizat ca sunt foarte multe lucruri de cumparat si nici nu ai ce sa mai faci cu ele dupa nunta.Mentionez ca vom avea in jur de 60 de invitati.Sper sa ma lumineze cineva;)) .Va pup

buna!si eu am aceeasi problema..mi-ar trebui un cort cam pt 250 pers!daca cumva aflii ceva sa ma tii si pe mine la curent:D ideea e ca eu nu as vrea cort din ala de armata..as vrea unul alb imbracat pe interior cu tull dar am vazut ca este f scump!aaa..si sa nu uit ca am nevoie si sa inchiriez mese si scaune#-o
daca are cineva vreo idee v-as fi recunoscatoare

jaqueline_23
03.09.2009, 11:01:48
buna!si eu am aceeasi problema..mi-ar trebui un cort cam pt 250 pers!daca cumva aflii ceva sa ma tii si pe mine la curent:D ideea e ca eu nu as vrea cort din ala de armata..as vrea unul alb imbracat pe interior cu tull dar am vazut ca este f scump!aaa..si sa nu uit ca am nevoie si sa inchiriez mese si scaune#-o
daca are cineva vreo idee v-as fi recunoscatoare

pai cort alb normal,imbracat in voal dar mai simplu asa.In privinta scaunelor si eu caut acelasi lucru, sa inchiriez.Tu de unde esti?Ai gasit locul unde sa pui cortul?

carinna
03.09.2009, 11:15:32
pai cort alb normal,imbracat in voal dar mai simplu asa.In privinta scaunelor si eu caut acelasi lucru, sa inchiriez.Tu de unde esti?Ai gasit locul unde sa pui cortul?

pai la tara este mai usor sa gasesti loc sa pui cortul!eu sunt de pe langa valcea.''popesti'' se numeste comuna!momentan sunt in italia!problema cu cortul pe care ni-l dorim noi alb,imbracat cu tull este ca costa f mult din cate am vazut eu!cam 1500 de euro,fara mese scaune decoratiuni si alte alea!mie una mi se pare f mult..te rog din suflet sa ma anunti si pe mine daca tu gasesti ceva mai ieftin[-o<

jaqueline_23
04.09.2009, 08:41:20
pai la tara este mai usor sa gasesti loc sa pui cortul!eu sunt de pe langa valcea.''popesti'' se numeste comuna!momentan sunt in italia!problema cu cortul pe care ni-l dorim noi alb,imbracat cu tull este ca costa f mult din cate am vazut eu!cam 1500 de euro,fara mese scaune decoratiuni si alte alea!mie una mi se pare f mult..te rog din suflet sa ma anunti si pe mine daca tu gasesti ceva mai ieftin[-o<

sa stii ca noi initial ne-am gandit sa cumparam corturi mari din alea din metro gen umbrar si apoi sa luam tull si materiale pentru a il imbraca.Ideea e ca e mai ieftin si oricum nu se va vedea ce cort ai pentru ca il vei imbraca. Partea proasta e ca dupa aceea nu mai ai ce sa faci cu ele. IN privinta scaunelor si a meselor e cam dificil.Alea chiar trebuie inchiriate cu tot cu huse pentru ca altfel n-ai cum. Iti dau o idee.Cauta in Italia corturi de care ti-am spus, prietenul meu a lucrat in Italia 4 ani si imi zicea ca sunt in jur de 20 de euro si f mari.Acum depinde si de cati invitati ai.Noi o sa avem o nunta restransa de vreo 60 de invitati.Te pup.Daca vrei poti sa imi trimiti un PM cu adresa ta de mail ca sa mai comunicam.

carinna
04.09.2009, 10:12:56
pai ma vazut cele mai ieftine scaune de inchiriat erau 2 euro fara husa #-o si masa de 10-12 persoane este 17 euro la fel doar masa goala!zicea al meu ca mai bine cumparam noi scaunele de 2 euro =)) decat sa-i aruncam degeaba!si metrul de tull este cam 30-35 lei metrul parca...iti dai seama la ce preturi ajungi..nu stiu la ce concluzie o sa ajungem pana la urma

andreea4ia
04.09.2009, 14:50:47
Buna Irina,
Cam toti vecinii mei au facut in Zavoi nunta pentru ca unul dintre ei era ospatar acolo si am inteles ca mancarea este OK...muzica...depinde de cine canta, daca iei formatia de acolo sau altcineva...cei de acolo, parca sunt doua cantarete...mama si fiica...nu mai stiu exact, dar canta bine si au un super vals al miresei care mie imi place la nebunie...
Cu privire la decorarea salii...pot sa-ti recomand un tip Alin, cu el am vorbit si eu si nu mi s-a parut scump fata de alte firme. Si cred ca am mai spus-o...iti face ce culoare vrei tu la capisoane chiar daca nu o au in stoc sau in ziua respectiva o are deja data. Iti trimit datele pe privat.
Spor la pregatiri...desi mai ai timp...

Buna sunt Andreea
As vrea sa stiu si eu mai multe despre restaurant zavoi , cum sunt preturile, avns, si dak este loc suficientcam pt 100pers , dak majoritatea vecinilor au facut nunta acolo cateva poze pls

alice_mea
07.09.2009, 12:09:05
Buna!
Buna...poti sa-mi dai mai multe detalii despre doamna care decoreaza sali...ma intereseaza si pe mine.pup

CristinaKitty
07.09.2009, 16:18:56
Buna...poti sa-mi dai mai multe detalii despre doamna care decoreaza sali...ma intereseaza si pe mine.pup
Iti trimit PM cu nr ei daca vrei.:)>-

dyannedees
08.09.2009, 16:54:12
Orice ati face, sa NU alegeti magic decor, m-a anuntat cu 2 saptamani iniante de nunta ca din greseala a mai luat o nunta pe aceeasi data si nu poate sa mai imi faca aranjamentul in culorile alese de mine. Ce profesionalism... nu?

alice_mea
09.09.2009, 09:57:58
Orice ati face, sa NU alegeti magic decor, m-a anuntat cu 2 saptamani iniante de nunta ca din greseala a mai luat o nunta pe aceeasi data si nu poate sa mai imi faca aranjamentul in culorile alese de mine. Ce profesionalism... nu?
Chiar ca aiurea,si ce faci acum ?ai aranjat cu altcineva?sau ai schimbat culorile?sper sa iasa cum iti doresti...BAFTA

dyannedees
09.09.2009, 11:35:42
Am gasit alte firme, sunt destule in Valcea, inscrise la registrul comertului sunt 17, dar mai sunt si multe P.F.-uri care fac. Oricum, atitudinea celor de la Magic Decor e deplorabila

alice_mea
09.09.2009, 21:28:08
Am gasit alte firme, sunt destule in Valcea, inscrise la registrul comertului sunt 17, dar mai sunt si multe P.F.-uri care fac. Oricum, atitudinea celor de la Magic Decor e deplorabila
Bravo...ma bucur ca ai gasit,sper ca acum sa iasa cum iti doresti.=D>

Gioia
17.09.2009, 09:29:41
Buna! Vreau sa iti urez casa de piatra si o viata plina de magii si multa, multa iubire!!!! Mai ai o saptamana pana la ziua cea mare...<:-P .... si ce firma ai gasit? Cat te-a costat totul?... Bine, stiu ca depinde si de cate persoane ai la nunta.... eu am cam 100.... cam cat m-ar costa??? iti multumesc!!!:*

dyannedees
17.09.2009, 10:14:51
Buna, multumes pentru urari. Si tie casa de piatra si toate cele bune. Cei de la magazinulde nunti mi-au oferit aceleasi chestii cu un pret mai mic, cei de la pro-marriage mi-au cerut vreo 700 de Euro pe 60% din decoratiunile cerute de mine... Trebuie sa tii cont de faptul ca aproape toti iau 3-4 lei de husa, napronul de masa e separat,dsi asta mi se pare aiurea, fustita pt masa de sampanie difera de la firma la firma: de la 25 la 80 ron, eu am vrut si stalpisori la intrare,... deci depinde ce vrei. plus folriel de psu in piept, pentru ac eu am vrut naturale pentru toti invitatii. La lumanari si la buchetele de mireasa ti-o recomand pe ANca, are un stand de flori in piata centrala, al doile pe stanga. Mi-a luat 350 de ron pe 2 lumanari de nasi si sunt numai trandafiri albi si cam 130 ron pe buchetul meu care e din 11 trandafiri mari. Are preturi mult mai ok decat orice firma pe la care am fost, toti imi cereau doar pe lumanari un minim de 500 ron.... Iar la buchete chair face chestii faine, eu mi-am ales ceva mai simplu, adica nu am vrut verdeata, am vrut doar tul si o combinatie de trandafiri...

mirelamirela
21.09.2009, 13:31:21
Buna, multumes pentru urari. Si tie casa de piatra si toate cele bune. Cei de la magazinulde nunti mi-au oferit aceleasi chestii cu un pret mai mic, cei de la pro-marriage mi-au cerut vreo 700 de Euro pe 60% din decoratiunile cerute de mine... Trebuie sa tii cont de faptul ca aproape toti iau 3-4 lei de husa, napronul de masa e separat,dsi asta mi se pare aiurea, fustita pt masa de sampanie difera de la firma la firma: de la 25 la 80 ron, eu am vrut si stalpisori la intrare,... deci depinde ce vrei. plus folriel de psu in piept, pentru ac eu am vrut naturale pentru toti invitatii. La lumanari si la buchetele de mireasa ti-o recomand pe ANca, are un stand de flori in piata centrala, al doile pe stanga. Mi-a luat 350 de ron pe 2 lumanari de nasi si sunt numai trandafiri albi si cam 130 ron pe buchetul meu care e din 11 trandafiri mari. Are preturi mult mai ok decat orice firma pe la care am fost, toti imi cereau doar pe lumanari un minim de 500 ron.... Iar la buchete chair face chestii faine, eu mi-am ales ceva mai simplu, adica nu am vrut verdeata, am vrut doar tul si o combinatie de trandafiri...

eu am lucrat cu o agentie cu preturi mult mai bune

mirelamirela
21.09.2009, 13:40:01
eu am lucrat cu o agentie cu preturi mult mai bune

sa va dau si mai multe detalii:
huse scaun+ esarfe din culoarea pe care am vrut-o noi- 2,5 ron, pe buchetele de flori pentru mesele invitatilor am dat doar 40 Ron in conditiile in care am vrut cu trandafiri si crini, suportii de flori si stalpisorii de la intrare i-am primit gratuit din partea agentiei, la fel si casuta de bani si aranjamentul din spatele mesei noastre. pe covorul rosu am dat 50 ron, iar pe arcada putin peste 1 mil,
totul a fost super, nu am ce sa reprosez. la fel pot sa zic si de relatia cu agentia, tot timpul am vorbit cu ei, m-au sfatuit acolo unde am avut probleme....

eu zic sa cautati cu atentie pentru ca e pacat ca o agentie neserioasa sa va strice ziua cea mare.

va pup pe toate

MIRRA2010
26.09.2009, 18:16:53
Mirela Te Rog Poti Sa Dai Mai Multe Detalii Despre Firma Cu Care Lucrezi.sunt Si Eu Interesata.mersi

MIRRA2010
26.09.2009, 19:38:44
In Primul Rand Am Nevoie De Niste Sfaturi Cu Privire La Decoratiuni.m-ar Ajuta Fff Mult Daca Mi-ati Da Niste Informatii Legate De Firme Care Se Ocupa Cu Asa Ceva Si Niste Preturi

MIRRA2010
26.09.2009, 19:43:58
In Primul Rand Am Nevoie De Niste Sfaturi Cu Privire La Decoratiuni.m-ar Ajuta Fff Mult Daca Mi-ati Da Niste Informatii Legate De Firme Care Se Ocupa Cu Asa Ceva Si Niste Preturi

NUNTA MEA VA FI PE 15/08/2010 SI VREAU O NUNTA DE VIS.PENTRU ASTA CONTEZ PE AJUTORUL VOSTRU
PROBLEMA ESTE CA EU SUNT PLECATA DIN TARA SI O SA VIN NUMAI CU 2 SAPTAMANI INAINTE DE NUNTA.TREBUIE SA REZOLV TOATE PROBLEMELE PRIN TELEFON SI CU AJUTORUL PARINTILOR.VA ASTEPT AJUTORUL.PUPICI

CristinaKitty
26.09.2009, 20:27:01
NUNTA MEA VA FI PE 15/08/2010 SI VREAU O NUNTA DE VIS.PENTRU ASTA CONTEZ PE AJUTORUL VOSTRU
PROBLEMA ESTE CA EU SUNT PLECATA DIN TARA SI O SA VIN NUMAI CU 2 SAPTAMANI INAINTE DE NUNTA.TREBUIE SA REZOLV TOATE PROBLEMELE PRIN TELEFON SI CU AJUTORUL PARINTILOR.VA ASTEPT AJUTORUL.PUPICI
La ce restaurant ai nunta?;;)

MIRRA2010
27.09.2009, 13:51:53
La ce restaurant ai nunta?;;)
eu nu o sa fac nunta la restaurant.eu sunt dintr-o comuna de langa valcea si o sa fac nunta la un camin cultural.de aceea am nevoie de o firma buna pt ca vreau sa transform acea sala radical,adica de la pus mocheta pe jos pana la cel mai mic detaliu.o sa am mai mult de munca dar o sa iese si ceva extraordinar sper eu.astept ajutorul vostru

MIRRA2010
27.09.2009, 13:54:29
huse scaun+ esarfe din culoarea pe care am vrut-o noi- 2,5 ron, pe buchetele de flori pentru mesele invitatilor am dat doar 40 Ron in conditiile in care am vrut cu trandafiri si crini, suportii de flori si stalpisorii de la intrare i-am primit gratuit din partea agentiei, la fel si casuta de bani si aranjamentul din spatele mesei noastre. pe covorul rosu am dat 50 ron, iar pe arcada putin peste 1 mil,
totul a fost super, nu am ce sa reprosez. la fel pot sa zic si de relatia cu agentia, tot timpul am vorbit cu ei, m-au sfatuit acolo unde am avut probleme....

eu zic sa cautati cu atentie pentru ca e pacat ca o agentie neserioasa sa va strice ziua cea mare.

va pup pe toate
mirela te rog din suflet vreau si eu mai multe detalii despre firma asta.sunt si eu interesata.si eu preturi bune.astept

Gioia
27.09.2009, 20:56:38

va pup pe toate Buna, Mirela!!!! Imi poti da nr de la aceasta firma??? Un pm? T PUP T PUP;-) ;-)

MIRRA2010
28.09.2009, 17:06:58
BINE AI VENIT PRINTRE NOI, MIRRA!!!!<:-P ;;) =D> ^:)^ ;-)
buna dragutza.ti-a raspuns mireala?ti-a dat datele de contact ale firmei ca sunt si eu interesata.sau cunosti tu vreo firma serioasa si cu preturi acceptabile ?multam mult<:-P

Gioia
28.09.2009, 18:34:34
buna dragutza.ti-a raspuns mireala?ti-a dat datele de contact ale firmei ca sunt si eu interesata.sau cunosti tu vreo firma serioasa si cu preturi acceptabile ?multam mult<:-P
Nu, imi pare rau si mie pt ca nu mi-a raspuns pana acum... si nu cunosc nicio firma...din pacate sunt si eu plecata din tara:-s ..te pup... ne auzim

MIRRA2010
28.09.2009, 18:58:51
Nu, imi pare rau si mie pt ca nu mi-a raspuns pana acum... si nu cunosc nicio firma...din pacate sunt si eu plecata din tara:-s ..te pup... ne auzim
si cum merge cu organizatul de la distanta?cam greu nu?mie asa mi se pare.trebuie sa rezolv totul prin telefon si cu ajutorul parintilor.si cand dau telefon la o firma si ma intreaba putema sa ne intalnim iar eu raspund nu sunt in tara ei zic aaaaaaaaaaa sunteti in strainatate si deja preturile sunt altele mai mari bineinteles.offffffffffff

Gioia
28.09.2009, 20:36:46
si cum merge cu organizatul de la distanta?cam greu nu?mie asa mi se pare.trebuie sa rezolv totul prin telefon si cu ajutorul parintilor.si cand dau telefon la o firma si ma intreaba putema sa ne intalnim iar eu raspund nu sunt in tara ei zic aaaaaaaaaaa sunteti in strainatate si deja preturile sunt altele mai mari bineinteles.offffffffffff
asa este , ai perfecta dreptate... insa noi nu ave ajutorul din partea parintilor, mai greu.... el este din alt oras, din Birlad, iar eu din Rm. Valcea, unde va avea loc casatoria<:-P ...tata este cu munca toata ziua asa ca fff putin ne ajuta ei....am o colega de liceu care maajuta si o alta prietena ce locuieste in Bucuresti si se mai duce sa vada de preturi, etc.... tu?
;-)

orion2009
29.09.2009, 10:19:37
asa este , ai perfecta dreptate... insa noi nu ave ajutorul din partea parintilor, mai greu.... el este din alt oras, din Birlad, iar eu din Rm. Valcea, unde va avea loc casatoria<:-P ...tata este cu munca toata ziua asa ca fff putin ne ajuta ei....am o colega de liceu care maajuta si o alta prietena ce locuieste in Bucuresti si se mai duce sa vada de preturi, etc.... tu?
;-)
Daca vrei iti dau eu nr de tel de la firma care mi-a facut mie sala. Pe mine ma costat undeva la 1500 lei totul. Daca vrei sa vezi poze am postat la topicul "restaurant Milenium (fosta cantina TCH) ;)

LauraPopian
29.09.2009, 10:35:06
Eu nu sunt plecata din tara dar sunt in Timisoara. Si pana cand ajung eu la vl..... Am avut noroc ca m-a ajutat verisoara mea cu muzica si cu restaurantul am fost eu o data cand eram in concediu. Daca voi credeti ca maresc preturile pentru ca le spuneti ca sunteti in alta tara puteti doar sa spuneti ca sunteti in alt oras.

Gioia
29.09.2009, 17:48:24
Eu nu sunt plecata din tara dar sunt in Timisoara. Si pana cand ajung eu la vl..... Am avut noroc ca m-a ajutat verisoara mea cu muzica si cu restaurantul am fost eu o data cand eram in concediu. Daca voi credeti ca maresc preturile pentru ca le spuneti ca sunteti in alta tara puteti doar sa spuneti ca sunteti in alt oras.
Asa este, Laura! Tot din acelasi motiv eu nu sun, suna prietena mea si ii spune ca sunt in alt oras;-) .... cel putin asa am facut pana acum<:-P ...apropo ai mai incercat sa imi trimiti melodiile?:-s pupici

LauraPopian
29.09.2009, 19:28:40
Asa este, Laura! Tot din acelasi motiv eu nu sun, suna prietena mea si ii spune ca sunt in alt oras;-) .... cel putin asa am facut pana acum<:-P ...apropo ai mai incercat sa imi trimiti melodiile?:-s pupici

Mailul era bun. Chiar nu stiu de ce nu se trimit poate sunt prea mari. Dar vezi ca au si site.

Gioia
29.09.2009, 21:08:11
Mailul era bun. Chiar nu stiu de ce nu se trimit poate sunt prea mari. Dar vezi ca au si site.
trimite-mi t rog un pm cu site-ul lor, t rog!!!!<:-P

MIRRA2010
29.09.2009, 22:38:01
Daca vrei iti dau eu nr de tel de la firma care mi-a facut mie sala. Pe mine ma costat undeva la 1500 lei totul. Daca vrei sa vezi poze am postat la topicul "restaurant Milenium (fosta cantina TCH) ;)
te rog mult daca poti sa-mi zici numele firmei si numarul de tel.si au si un site ceva?multam

elenucam
07.10.2009, 18:06:37

va pup pe toate

buna!imi poti spune te rog frumos ce firma este sau cum ii gasesc!![-o<

MIRRA2010
24.10.2009, 12:42:44
mirela iti multumesc din suflet.am luat legatura cu agentia pe care mi-ai recomandat-o si deja am aranjat cateva detalii.iti multumesc mult pt ajutorul oferit

marialexandra
04.11.2009, 19:46:55
si eu mi-am facut deja contractul cu firma decoratoare, i-am ales fiinca mai multe cunostinte mi i-au recomandat :)>-si cand am vazut ce decoruri au facut i-am ales fara ezitare:O, ce inseamna experienta! fac tot ce iti doresti orice culoare esarfa doresti sau orice tema de nunta alegi,este agentie full service si nici preturile nu sunt foarte mari in comparatie cu alte firme din valcea cu prestigiu.eu fac cu ei totul,lumanarile buchetele aranj. florale, decorul salii, al masinilor, foto-video...tot ce se poate!sper ca va pot ajuta, va pup!

elenucam
04.11.2009, 19:58:44
si eu mi-am facut deja contractul cu firma decoratoare, i-am ales fiinca mai multe cunostinte mi i-au recomandat :)>-si cand am vazut ce decoruri au facut i-am ales fara ezitare:O, ce inseamna experienta! fac tot ce iti doresti orice culoare esarfa doresti sau orice tema de nunta alegi,este agentie full service si nici preturile nu sunt foarte mari in comparatie cu alte firme din valcea cu prestigiu.eu fac cu ei totul,lumanarile buchetele aranj. florale, decorul salii, al masinilor, foto-video...tot ce se poate!sper ca va pot ajuta, va pup!

Buna!Imi poti spune despre cine e vorba sau cum ii pot contacta??mersi

marialexandra
05.11.2009, 18:33:32
Buna!Imi poti spune despre cine e vorba sau cum ii pot contacta??mersi Buna, ti-am trimis un mesaj privat cu datele, sper sa tinem legatura!

Gioia
05.11.2009, 21:05:22
Si eu as dori un pm.....iti multumesc...:)>- :-p

marialexandra
06.11.2009, 18:37:37
buna!sper ca ti-au fost de folos informatiile!

MIRRA2010
11.11.2009, 21:30:45
buna.te rog frumos poti sa-mi trimiti si mie niste poze cu decoratiunile de la nunta ta?te roggggggggg.am vb si eu cu firma pe care mi-ai recomandat-o si vreau sa vad niste poze.te rogggggggggg.multam

marialexandra
18.11.2009, 12:30:29
Miresici...nu ma vad nicio activitate:-? sa fi intrat poate in febra pregatirilor de sarbatori?:*

mihaela30
23.11.2009, 11:01:10
Off ce iconite am pus ... sorry :D . Trebuia sa fie smile faces :))
Te pup >:D<
Buna Mirela, imi poti da si mie detalii despre firma?? Astept PM.Pup

ileanait9
23.11.2009, 18:27:58
Buna Mihaela nu vreau sa fiu rautacioasa dar in aranjamentul tau nu avea ce sa caute acele flori din rafie de la stalpisori si de la mese [-X

mihaela30
23.11.2009, 23:03:34
Buna Mihaela nu vreau sa fiu rautacioasa dar in aranjamentul tau nu avea ce sa caute acele flori din rafie de la stalpisori si de la mese [-X
Poate Mirela;-) ....dar nu-i nimic mi se mai intampla si mie sa nu citesc tot!!!:* ;-) @};-

marialexandra
24.11.2009, 11:29:03
buna miresici!...facand comparatie cu ceea ce face firma u care colaborez chiar ma bucur ca i-am ales.inteleg ca au preturi mici fiindca si calitatea este egala pretului!nu stiu daca e bine sa va bucurati ca dati cu 200-300 lei mai putin decat la o agentie care are standarde incomparabile.:*

marialexandra
24.11.2009, 11:44:36
revin cu un mic calcul-doar m-am autointitulat contabila:-p-
pentru o nunta de 100 pers. dai in jur de 850 lei(firma mirelei)
la o firma care pune pret pe calitate dai cam tot atat.Diferenta dintre firme este foarte mare, eu inainte de a alege chiar am studiat ofertele agetiilor valcene.Eu va sfatuiesc asa cum am facut-o de nenumarate ori sa fiti atente cu ce firma alegeti sa lucrati!Nu o alegeti pe prima fiindca preturile practicate sunt mici studiati piata ar fi pacat sa nu o studiati avand o oferta atat de vasta!VREAU SA AVEM CELE MAI FRUMOASE NUNTI, CE ZICETI?
PS iti dau dreptate Ileana!

ileanait9
24.11.2009, 21:18:48
Poate Mirela;-) ....dar nu-i nimic mi se mai intampla si mie sa nu citesc tot!!!:* ;-) @};-

Scuze ca te-am botezat #-oAsa se intampla cand citesc printre mesaje :-?

ileanait9
24.11.2009, 22:01:36
revin cu un mic calcul-doar m-am autointitulat contabila:-p-
pentru o nunta de 100 pers. dai in jur de 850 lei(firma mirelei)
la o firma care pune pret pe calitate dai cam tot atat.Diferenta dintre firme este foarte mare, eu inainte de a alege chiar am studiat ofertele agetiilor valcene.Eu va sfatuiesc asa cum am facut-o de nenumarate ori sa fiti atente cu ce firma alegeti sa lucrati!Nu o alegeti pe prima fiindca preturile practicate sunt mici studiati piata ar fi pacat sa nu o studiati avand o oferta atat de vasta!VREAU SA AVEM CELE MAI FRUMOASE NUNTI, CE ZICETI?
PS iti dau dreptate Ileana!

Ziua nunti eu o consider cea mai importanta. Miresici ganditi de 2 ori inainte de a alege un lucru daca vreti sa aveti o nunta frumoasa. Multa bafta la pregatiri

Miresicasorina
26.11.2009, 10:55:22
Ziua nunti eu o consider cea mai importanta. Miresici ganditi de 2 ori inainte de a alege un lucru daca vreti sa aveti o nunta frumoasa. Multa bafta la pregatiri

si eu caut o agentie serioasa care sa faca decoratiuni si in bucuresti. oare exista vreo firma din valcea care sa vina si la bucuresti? voi stiti pe cineva?

mihaela_17
26.11.2009, 12:30:40
si eu caut o agentie serioasa care sa faca decoratiuni si in bucuresti. oare exista vreo firma din valcea care sa vina si la bucuresti? voi stiti pe cineva?
daca nu gresesc cei de la[]
oricum poti sa te informezi.:* sper sa-ti fie de folos.

Miresicasorina
26.11.2009, 15:44:53
daca nu gresesc cei de la[]
oricum poti sa te informezi.:* sper sa-ti fie de folos.

multumesc mult de tot de informatii!
o sa verific siteurile propuse de tine.

Multumesc inca o data

andybride
27.11.2009, 12:13:53

Buna,
Eu am tot vorbit cu agentii... dintre toate pana acum m-am oprit la una. Am programata intalnirea cu ei saptamana viitoare :D . Sunt foarte incantata de recomandarile pe care le-am primit pentru ei si sper sa fie bine.

Nu stiu daca am voie sa spun numele, asa ca daca ti-am dat un PM Miresicasorina.

V-am pupat :*

ingerashscump
27.11.2009, 14:43:40
Buna, Miresici
Imi poate spune si mie cineva cam in jur de cat ar costa sa impodobim sala ? 2 arcade , fete de masa , huse scaune ,baloane? Noi am vorbit cu cineva si ne cere in jur de 1100 lei pentru o nunta de 150 de persoane.

ileanait9
27.11.2009, 21:14:35
Mie chiar mi-a placut aranajmentul pe care l-am avut la nunta, iar invitatii mei s-au simtit foarte bine in decorul pregatit. La final am primit chiar ffff multe felicitari<:-P .
Bineinteles, pareri sunt multe insa important e ca fiecare in calitate de mireasa/mire sa fie multumit si incantat de ce a ales.
E normal ca inainte sa alegi firma cu care lucrezi sa te informezi si sa vezi ce servicii iti ofera fiecare si la ce raport calitate-pret. Totusi uneori se intampla ca un pret mic sa iti ofere o calitate la care nici nu visai. In sensul bun, bineinteles...
Eu am avut incredere in firma careia i-am incredintat aranjarea nuntii mele, iar acum dupa nunta pot sa ii recomand din toata inima. Cred ca asta spune totul.

Va pup pe toate si spor in continuare la organizari!

Draguta nu am spus ca ai avut aranjament urat. Am spus ca acele pampoane nu au ce cauta intr-un decor de sala. Se vede ca nu este o firma cu experienta.

ileanait9
27.11.2009, 21:16:42

De ce nu alegi o firma din Bucuresti ?

Miresicasorina
02.12.2009, 15:32:37
De ce nu alegi o firma din Bucuresti ?

Analizez ambele variante, dar ma gandeam ca poate in valcea gasesc firme cu preturi mai bune...:D

ileanait9
02.12.2009, 19:06:43
Analizez ambele variante, dar ma gandeam ca poate in valcea gasesc firme cu preturi mai bune...:D

Multa bafta

marialexandra
03.12.2009, 11:24:03
Buna miresici!Sorina nu te costa mai mult daca aduci pe cineva din Valcea?Ca pana la bucuresti trebuie sa le platesti si transportul(ma gandesc) si cred ca ajungi la acelasi pret...:gen_16:.Va pup!

Lavi4
03.12.2009, 18:35:48
Buna!

De firma Consor a auzit cineva?Sau i-au avut la nunta pt decoratiuni?

marialexandra
04.12.2009, 09:00:01
Buna miresici!
Eu nu am auzit nimic de firma consor,sunt din Valcea?

ingerashscump
04.12.2009, 12:47:12
Multumesc mult, Marialexandra:*

marialexandra
04.12.2009, 20:29:17
Multumesc mult, Marialexandra:*
Cu mare placere!Va pup!

Miresicasorina
14.12.2009, 12:31:23
Cu mare placere!Va pup!

Am inceput sa vorbesc cu o agentie care ma poate ajuta cu decoratiunile si sa vina si la Bucuresti. Preturile sunt foarte bune comparativ cu ceea ce gasesc eu la Bucuresti. Urmeaza sa ma intalnesc cu ei ca sa punem cap la cap toate detaliile. Abia astept...:D
Doamne ajuta sa iasa totul bine si sa ne intelegem!

ileanait9
15.12.2009, 12:14:20
Am inceput sa vorbesc cu o agentie care ma poate ajuta cu decoratiunile si sa vina si la Bucuresti. Preturile sunt foarte bune comparativ cu ceea ce gasesc eu la Bucuresti. Urmeaza sa ma intalnesc cu ei ca sa punem cap la cap toate detaliile. Abia astept...:D
Doamne ajuta sa iasa totul bine si sa ne intelegem!

Care este agentia ? Si la ce pret ai ajuns? multa bafta

pisicutz09
03.01.2010, 14:12:53
Buna, Miresici!
Sunt o mireasa de 2009. am avut nunta la Bucuresti, chiar daca sunt din Valcea, dar miresicul meu e din Bucuresti:x.

A fost cea mai frumoasa zi din viata mea!!!
Daca va pot ajuta cu ceva, scrieti-mi.:">

Noi am facut nunta cu o firma din Valcea. Se cheama Imperioso. Ii recomand din tot sufletul au fost foarte atenti la tot ce ne-am dorit.
Am avut o nunta de vis pe malul lacului, pacat ca s-a terminat:((

Nu e nimeni aici ?Miresici, haideti sa vorbim...>:D<.Am si eu zilele astea un pic de timp liber

pisicutz09
04.01.2010, 11:33:37
O sa atasez si eu poze de la nunta, poate le comentam impreuna. Nu stiu la ce se refera Ileana cu schimbatul numelui firmei.:-\ Pe mine m-au ajutat enorm. Sunt tineri ,nefitosi si de treaba. Eu am fost ff. multumita.>:D<

elenucam
04.01.2010, 18:24:29
Buna, Miresici!
Sunt o mireasa de 2009. am avut nunta la Bucuresti, chiar daca sunt din Valcea, dar miresicul meu e din Bucuresti:x.

A fost cea mai frumoasa zi din viata mea!!!
Daca va pot ajuta cu ceva, scrieti-mi.:">

Noi am facut nunta cu o firma din Valcea. Se cheama Imperioso. Ii recomand din tot sufletul au fost foarte atenti la tot ce ne-am dorit.
Am avut o nunta de vis pe malul lacului, pacat ca s-a terminat:((

Nu e nimeni aici ?Miresici, haideti sa vorbim...>:D<.Am si eu zilele astea un pic de timp liber

imi poti spune te org mai multe detalii despre imperioso??/mi-au placut cateva aranjamente si as fi vrut sa merg sa vorbesc cu ei....daca ai si cateva poze...[-o<

pisicutz09
04.01.2010, 22:03:37
Buna!

Pot sa-ti spun ca am fost ff. multumita de ei si ca preturi si calitativ. Am avut niste aranjamente florale suuuuperbe, iar buchetul de mireasa nici nu l-am aruncat.....pt. ca mi-a placut prea mult. O fi rau ca nu l-am aruncat?:-\
Daca vrei iti trimit ceva pozisoare, dar nu prea stiu cum sa ma descurc, am inteles ca daca sunt prea mari nu se incarca pe site. Dar daca vrei, o sa incerc maine. Cu ce vrei?Am cu buchetul, ceva cu sala.:">

pisicutz09
04.01.2010, 22:34:16
imi poti spune te org mai multe detalii despre imperioso??/mi-au placut cateva aranjamente si as fi vrut sa merg sa vorbesc cu ei....daca ai si cateva poze...[-o<
Am incercat sa atasez o poza, dar nu stiu unde s-a atasat! Ajutati-ma[-o<ca nu stiu cum se pun pozele:-\sunt incepatoare........

elenucam
05.01.2010, 14:14:44
Buna!

Pot sa-ti spun ca am fost ff. multumita de ei si ca preturi si calitativ. Am avut niste aranjamente florale suuuuperbe, iar buchetul de mireasa nici nu l-am aruncat.....pt. ca mi-a placut prea mult. O fi rau ca nu l-am aruncat?:-\
Daca vrei iti trimit ceva pozisoare, dar nu prea stiu cum sa ma descurc, am inteles ca daca sunt prea mari nu se incarca pe site. Dar daca vrei, o sa incerc maine. Cu ce vrei?Am cu buchetul, ceva cu sala.:">

si cu buchetu si cu sala...daca se poate...:D

pisicutz09
05.01.2010, 19:45:50
si cu buchetu si cu sala...daca se poate...:D
Elenucam, am incercat din nou dar cred ca sunt prea mari pozele.:(( Stii tu alta modalitate de a le posta?Ca nu merge la mine.Cum se face?..

elenucam
05.01.2010, 20:30:55
Elenucam, am incercat din nou dar cred ca sunt prea mari pozele.:(( Stii tu alta modalitate de a le posta?Ca nu merge la mine.Cum se face?..

Buna....nici eu nu am postat multe poze si probabil sunt prea mari daca nu merge....:(....poate celelalte miresici stiu cum...

pisicutz09
05.01.2010, 21:18:33
Buna....nici eu nu am postat multe poze si probabil sunt prea mari daca nu merge....:(....poate celelalte miresici stiu cum...
daca vrei poate incerc pe mail, da-mi un pm cu mailul tau.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, sa-mi zici.
F. frumusuca pisicuta din poza, am si eu una :x

ileanait9
05.01.2010, 22:05:24
O sa atasez si eu poze de la nunta, poate le comentam impreuna. Nu stiu la ce se refera Ileana cu schimbatul numelui firmei.:-\ Pe mine m-au ajutat enorm. Sunt tineri ,nefitosi si de treaba. Eu am fost ff. multumita.>:D<

In 2007 eu am avut nunta si trebuia sa imi decoreze pt 400 pers . Ne-au lasat balta pt ca nu au destule fete de masa , tiru de flori vine spatamana viitoare. Nu au avut bunul simt sa zica fraierilor nu putem tine o nunta asa mare cautati pe alta firma. Firma se numea imperiosa art events.

elenucam
06.01.2010, 10:03:14
daca vrei poate incerc pe mail, da-mi un pm cu mailul tau.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, sa-mi zici.
F. frumusuca pisicuta din poza, am si eu una :x

Buna!ti-am trimis un pm cu mail-ul meu!!mersi!
el este motanelul meu iubit..:x

pisicutz09
06.01.2010, 22:28:06
In 2007 eu am avut nunta si trebuia sa imi decoreze pt 400 pers . Ne-au lasat balta pt ca nu au destule fete de masa , tiru de flori vine spatamana viitoare. Nu au avut bunul simt sa zica fraierilor nu putem tine o nunta asa mare cautati pe alta firma. Firma se numea imperiosa art events.
Nu stiu ce sa zic, dar daca sunt aceeasi care mi-au facut mie, eu nu pot sa cred8-|. Vreau sa-ti spun ca in ultimul moment inainte de nunta, adica pe la 10 seara mi-am dat seama ca nu pot sa -mi fac meniurile (pe care nu le luasem de la agentie pt. ca mai economiseam niste bani facandu-le singura). Asa ca disperata, am sunat-o e tipa de la aagentie sa o rog sa ma ajute.A doua zi am avut meniurile pe masa, si nici nu m-a taxat pentru ele. Mi s-a parut elegnt din partea lor, mai ales ca stim cu toatele ce inseamna un buget de nunta.:)

andreea4ia
17.01.2010, 15:49:38
Miresici...nu ma vad nicio activitate:-? sa fi intrat poate in febra pregatirilor de sarbatori?:*

buna maria alexa pls da-mi si mie adresa ta de mail sa putem vb in legatura cu firma aleasa

andreeacerbu
26.01.2010, 10:12:48
Hello! Ce sa spun despre pregatiri...am pus pe foaie tot ce ne trebuie, marturiile si cocardele mi le fac eu, sala ne-o fac niste prieteni, verighetele am auzit ca trebuie sa le luam primele , rochia o comand luna viitoare etc Am o gramada de timp pana la nunta si am sa ma ocup de toate:)

mariaalexandra10iulie2010
27.01.2010, 00:09:29
Hello! Ce sa spun despre pregatiri...am pus pe foaie tot ce ne trebuie, marturiile si cocardele mi le fac eu, sala ne-o fac niste prieteni, verighetele am auzit ca trebuie sa le luam primele , rochia o comand luna viitoare etc Am o gramada de timp pana la nunta si am sa ma ocup de toate:)

Buna!Si eu merg vineri sa dau comanda de rochie si la verghete nu am ajuns inca...:-SSpana la nunta speram sa le luam:D.Spor la pregatiri daca ai nevoie de un sfat miresicile iti vin in ajutor!Te pup!

andreea4ia
01.02.2010, 15:27:39
hei fetelor stiti ceva de fantana de ciocoLATA SI MASINA DE FACUT BALOANE DE SAPUN

elenucam
01.02.2010, 17:35:31
hei fetelor stiti ceva de fantana de ciocoLATA SI MASINA DE FACUT BALOANE DE SAPUN

am vazut fanatana de ciocolata in ofertele de la mai multe agentii de organizat nunti....dar sincer numi-a sarit in ochii nimic de masina de facut baloane...

andreea4ia
02.02.2010, 10:35:27
am vazut fanatana de ciocolata in ofertele de la mai multe agentii de organizat nunti....dar sincer numi-a sarit in ochii nimic de masina de facut baloane...

si stii cumva asa cam pe la ce preturi..... as vrea fantana de ciocolata e un vis de-al meu dar acum sa vedem

yasminuta
14.02.2010, 22:03:56
Buna tuturor miresicilor .Am citit desre ce ati patit unele dintre voi in leg.cu ag.pt nunti,imi pare rau ,ca s-a intamplat asa,dar fiti optmiste ca totul o sa fie perfect.Spun asta pt ca eu am facut nunta anul trecut,si stiu ce stres este.<:-S

krys9
08.03.2010, 10:38:39
pt. andreea-am vazut oferta celor de la issamarriage, iar fantana cu cioco costa 1200ron. poti sa intri pe site, daca te intereseaza si altceva:www.issamariage.ro.

yasminuta
08.03.2010, 16:10:05
Am vazut si eu site-ul lor dar sunt exagerati de scumpi,deci feriti-va de ei,de ex.un covor rosu sa-l inchiriezi costa 100 ron,fara stalpi,fara aranjflorale,fara nimic,gol-golut pai mai bine il cumperi ca dai pe el 50 ron,si tot iesi mai bine.Eu am dat 150 ron pe covor decorat cu petale de trandafiri,sau magnolie in functie de anotimp,am avut 6 stalpisori imbracati cu organza ,plus 6 aranjamente florale cate unul pe fiecare stalpisor,eu zic ca agentia cu care am colaborat a fost super la pret.Pai la agentia asta sa nu-i repet numele sa-i facem reclama,un aranjament total pt sala vad ca ajunge la 3500 ron,asa modest....,Va pup si aveti grija cu cine hotarati sa decorati.

andreea4ia
27.03.2010, 19:11:49
sa stii ca noi initial ne-am gandit sa cumparam corturi mari din alea din metro gen umbrar si apoi sa luam tull si materiale pentru a il imbraca.Ideea e ca e mai ieftin si oricum nu se va vedea ce cort ai pentru ca il vei imbraca. Partea proasta e ca dupa aceea nu mai ai ce sa faci cu ele. IN privinta scaunelor si a meselor e cam dificil.Alea chiar trebuie inchiriate cu tot cu huse pentru ca altfel n-ai cum. Iti dau o idee.Cauta in Italia corturi de care ti-am spus, prietenul meu a lucrat in Italia 4 ani si imi zicea ca sunt in jur de 20 de euro si f mari.Acum depinde si de cati invitati ai.Noi o sa avem o nunta restransa de vreo 60 de invitati.Te pup.Daca vrei poti sa imi trimiti un PM cu adresa ta de mail ca sa mai comunicam.
sunt multe agentii careorganizeaza nunta la cort chiar si restaurantul aradis se ocupa de asta

andreea4ia
27.03.2010, 19:13:06
pt. andreea-am vazut oferta celor de la issamarriage, iar fantana cu cioco costa 1200ron. poti sa intri pe site, daca te intereseaza si altceva:www.issamariage.ro (http://www.issamariage.ro).
ms frumos chiar am vb cu ei.. o sa mai caut cea de 1200 este de 80 pers

jadech
19.04.2010, 18:09:16
Exista in Valcea vreo firma de organizat nunti care se ocupa complet de partea multimedia? (foto+video+DJ) dar sa fie ceva profesionist nu amatori care au un aparat foto si gata sunt fotografi:-w

simi_22
28.04.2010, 14:55:24
buna miresici valcea,

eu am facut contractul cu cei de la profil nunti.sunt cei mai buni la pret pana acum si iti ofera si multe lucruri bonus ca de ex:covorul,masa de fructe,cufarul.si am avut cateva oferte.si mie mi se par scumpi cei de la issa si sunt noi in domeniu.

danutzaaa
29.04.2010, 14:58:57
buna miresici din valcea,vreau si eu pe cineva care organizeaza nunti dar nu prea scump si sa fie frumos daca aveti si nr de telefon eventual,multumesc

Miresicasorina
10.12.2010, 13:23:54
buna miresici din valcea,vreau si eu pe cineva care organizeaza nunti dar nu prea scump si sa fie frumos daca aveti si nr de telefon eventual,multumesc

fetelor ce liniste e pe aici...
anul viit ce flori se poarta in buchetele de mireasa?

mie imi plac tare mult hortensiile, dar stiu ca sunt cam scumpe....offf.. ce complicat e cu florile...

grena_tulip
21.01.2011, 12:30:26
eu am vorbit cu alidesign...mi-a placut ce aveau de oferit si d-na este fooarte deschisa
preturile nu mi se par mari
gasiti in google daca dati cautare, ca nu stiu in ce masura am voie sa scriu site-ul aici.

simina21
03.02.2011, 12:37:51
fetelor ce liniste e pe aici...
anul viit ce flori se poarta in buchetele de mireasa?

mie imi plac tare mult hortensiile, dar stiu ca sunt cam scumpe....offf.. ce complicat e cu florile...

si mie imi plac la nebunie hortensiile. chiar o sa imi fac lumanarile si buchetul de mireasa din hortensii.
am gasit si o agentie care imi face fix ce vreau eu. am vorbit cu decogallery . mi-au aratat niste modele de lumanari superbeeee si mi se par foarte ok ca si pret... acum abia astept sa vina ziua cea mare sa imi vad buchetul :)

pentru domnisoarele de onoare am vb cu agentia si o sa fac niste corsaje. mi se par mult mai practice. ma gandesc ca daca tii in mana un buchet toata ziua la un moment dat tot o sa te incurce... iar domnisoarele trebuie sa faca suficiente chestii in ziua cea mare... zic si eu... voua cum vi se pare ideea?

roxanarlx
04.02.2011, 15:28:42
si mie imi plac la nebunie hortensiile. chiar o sa imi fac lumanarile si buchetul de mireasa din hortensii.
am gasit si o agentie care imi face fix ce vreau eu. am vorbit cu decogallery . mi-au aratat niste modele de lumanari superbeeee si mi se par foarte ok ca si pret... acum abia astept sa vina ziua cea mare sa imi vad buchetul :)

pentru domnisoarele de onoare am vb cu agentia si o sa fac niste corsaje. mi se par mult mai practice. ma gandesc ca daca tii in mana un buchet toata ziua la un moment dat tot o sa te incurce... iar domnisoarele trebuie sa faca suficiente chestii in ziua cea mare... zic si eu... voua cum vi se pare ideea?
Pt corsaje optez si eu..mai ales ca o sa am cam 10 domnisoare;;) cum ar fi sa fac pt toate buchete?dar eu o sa le fac singura corsajele...sunt f multe filmulete pe net si te invata cum sa le faci...este f simplu,,pup

Miresicasorina
19.05.2011, 23:14:30
Pt corsaje optez si eu..mai ales ca o sa am cam 10 domnisoare;;) cum ar fi sa fac pt toate buchete?dar eu o sa le fac singura corsajele...sunt f multe filmulete pe net si te invata cum sa le faci...este f simplu,,pup

eu as vrea sa pun pe scaune huse albe din satin si esarfa de tafta rosie. aveti idee cam cat costa ? eu am gasit o oferta cu 3 lei si fetele de masa incluse in pret. e ok pretul?

pentru buchetele de pe mese am optat pentru trandafiri si crizanteme. iar pretul pe care l-am gasit a fost de 45 lei. cum vi se pare? voi ce preturi ati gasit?

simina21
06.06.2011, 12:20:05
eu as vrea sa pun pe scaune huse albe din satin si esarfa de tafta rosie. aveti idee cam cat costa ? eu am gasit o oferta cu 3 lei si fetele de masa incluse in pret. e ok pretul?

pentru buchetele de pe mese am optat pentru trandafiri si crizanteme. iar pretul pe care l-am gasit a fost de 45 lei. cum vi se pare? voi ce preturi ati gasit?

mie mi se pare ok pretul. chiar f bun. imi dai si mie un PM cu mai multe informatii, te rog. Eventual cu detaliile firmei?
merci mult

musculitz
07.07.2011, 18:16:34

ma indoiesc ca au preturi mai bune in valcea. plus ca te costa transportul, dupa cum zice cineva mai jos. si mai mult, aranjamentele ti le face in noaptea precedenta sau cu o zi inainte, e problema de logistica.

ALEXA2525
18.07.2011, 09:22:50
Tocmai am incheiat contractul pentru aranjamente

Deci.... nunta - 15 octombrie, am ales flori toamna, pentru 80 pers - pe total - 1020 lei, cu flori cu tot.

Huse scaun - 3 lei
covor rosu intrare
Arcada din tul, cu 3 buchete de flori prinse sus, stg si dreapta. - 200 lei
2 stalpi cu flori 40 lei / buc
pe fiecare masa de 10 pers un aranjament : o cupa cu picior inalt , la baza cu oglinda , pe care se pun fructele, iar in cupa de sus un aranjament floral
masa miri, 4 pers, funtite saten in fata + aranjament floral

La flori am optat pentru crizanteme, hortensie si trandafiri, culori: alb + galben la crizanteme si rosu la trandafiri.

Avans 20%

Eu zic ca este un pret ok
Acum urmeaza fotograful

Succes fete.

tomybusy
12.08.2011, 10:15:20

Deci.... nunta - 15 octombrie, am ales flori toamna, pentru 80 pers - pe total - 1020 lei, cu flori cu tot.

Huse scaun - 3 lei
covor rosu intrare
pe fiecare masa de 10 pers un aranjament : o cupa cu picior inalt , la baza cu oglinda , pe care se pun fructele, iar in cupa de sus un aranjament floral

La flori am optat pentru crizanteme, hortensie si trandafiri, culori: alb + galben la crizanteme si rosu la trandafiri.

Avans 20%

Acum urmeaza fotograful

Succes fete.

Sal,da e un pret rezonabil pt 80 de pers. Eu am incheiat un contract cu evaprestige de aprox. 20 de mil pt 120 de persoane si la aranjamentele florale am ales crizanteme si crini :)
La foto ti-as recom pe ovidiu (dvdhomevideo) dar este ocupat cu noi in ziua de 15 octombrie;-)
Apropo,la c ora ai programat la biserika??? se pare ca avem la aceeasi biserika ;-) .Pupici si spor la pregatiri

simina21
30.08.2011, 12:13:23

dupa cum va spuneam eu am vb cu decogallery pentru toate decoratiunile. huse, fete de masa, buchete, lumanari, corsaje... tot
o sa am hortensii si orhidee in buchetul de prezidiu si trandafiri si orhidee in buchetele de pe masa...
pana acum relatia cu tipa de acolo a fost extrem de placuta. mi se par f cooperanta doamna de acolo.
abia astept sa vad toata sala decorata

pup si o sa revin cu poze :)

ktlyna
12.09.2011, 22:31:17
posibil...tu ai gasit firma cu care vei decora?

ti-am trim un MP...

musculitz
19.09.2011, 18:06:28
Penele se inchiriaza de la Isa Mariage, sunt superbe, am impresia k doar ea are pene. De unde sa cumpar eu ?:D e 60 lei o vaza, sa o inchiriezi :) calculand la vreo 20 mese, vin 1.200lei (numai vazele), dar nu asta e problema, daca se intampla ceva cu vreo pana...va trebui sa platesti 20 lei/pana, o vaza are 35 de pene :) deci o vaza (20lei/pana * 35 pene = 700lei/vaza), pentru 20 mese (20 mese * 700lei/vaza = 14.000lei) deci in nici un caz nu am cum sa-mi cumpar :))

Nu se poate sa nu existe alta solutie. Issa mariage nu sunt singurii cu pene, intreaba-i pe cei de pe la restaurante cu cine mai lucreaza. Intreaba alte mirese. Suma aceea este exorbitanta pentru niste decoratiuni.

Iti sugerez sa dai o cautare pe google. Issa nu-si aduc penele din nu stiu ce tara, au un furnizor. Cauta si tu, da niste mailuri, telefoane, sigur vei putea sa-ti cumperi la preturi bune. Cat despre vaze...sa fim seriosi, in ikea sunt vaze cu 15 lei, la bamboo iei bol de sticla cu 30 de lei...si le CUMPERI, nu le inchiriezi...ca sa nu mai vorbesc de sursa nesfarsita de accesorii de nunta: EUROPA, de unde se aprovizioneaza o gramada de magazine de profil. :D cauta mai cu sarg, sigur gasesti ceea ce-ti doresti la un pret bun

ALEXA2525
21.09.2011, 11:52:25
Buna fete

Eu am gasit pe cineva de la olanesti. pt 80 pers am un cost de 1020 lei astfel
3.5 lei / husa scaun
200 arcada (flori sus, stg+dr)
60 lei / stalp( flori pe stalp)
flori sunt incluse in pret
aranjament masa prezidu, cu un buchet bogat in centru
servetele asortate
flori alese: gerbera + trandafiri
casuta de bani

cam asa ceva, mu mai retin exact toate preturile.
20% avans + diferent dupa nunta:)>-

alexa_
13.10.2011, 07:59:39
Buna fetelor. Sunt o miresica de 2012 si sunt noua pe forum. Am tot cautat prin posturile voastre dar nu am gasit prea multe informatii despre firmele de decoratiuni din valcea. Issa am inteles ca are preturi destul de mari. Ce firma imi recomandati? Mentionez ca nunta va fi destul de maricica. In jur de 300 de pers la Ballroom. Multumesc:)

Denyy
13.11.2011, 12:52:13
Buna fetelor. Sunt o miresica de 2012 si sunt noua pe forum. Am tot cautat prin posturile voastre dar nu am gasit prea multe informatii despre firmele de decoratiuni din valcea. Issa am inteles ca are preturi destul de mari. Ce firma imi recomandati? Mentionez ca nunta va fi destul de maricica. In jur de 300 de pers la Ballroom. Multumesc:)

Si eu zic sa intrebi, pentru ca nu te consta nimic, daca vrei iti pot face eu rost de nr de tel, si-a inchiriat o buna prietena vazele cu penele de strut de la ei, 60 lei vaza, a avut nevoie de 18. Si eu mi le doream la nunta mea, dar cei de la restaurant au decoratiunile lor si nu-mi dau voie :(

alexa_
18.11.2011, 12:59:10
Si eu zic sa intrebi, pentru ca nu te consta nimic, daca vrei iti pot face eu rost de nr de tel, si-a inchiriat o buna prietena vazele cu penele de strut de la ei, 60 lei vaza, a avut nevoie de 18. Si eu mi le doream la nunta mea, dar cei de la restaurant au decoratiunile lor si nu-mi dau voie :(

O sa programez o intalnire cu cei de la Issa sa vedem ce preturi au:) pana acum am discutat doar cu cei de la Ok Mariaj, insa pentru aranjamentele din hortensii cu trandafiri mi-au cerut 10.000 lei (doar florile). :)

mya83
24.11.2011, 21:27:23
SI eu am stabilit detaliile aranjamentelor..decoratiunile florale am optat ptr crizaanteme si nasturei verzi av asta ca sa fim in tema si cu anotimpul..

mya83
30.11.2011, 22:41:12
preturile se fac si in functie de cerinte... in special la capitolul aranjamente florale preturile variaza f mult in functie de flori(acum depinde si de buzunarul fiecaruia) indiferent de firma...cat despre cei de la ok (fara sa fac reclama ca nu am nici un interes)parerea mea ca sunt printre cei mai profi din oras iar serviciile lor sunt excelente.initial vroiam sa facem nunta la ei dar din pacate nu am gasit liber..

adinafrintu
27.12.2011, 22:47:55
Eu am auzit de cei de la gianeli ca ar fi seriosi si cu oferte rezonabile. doar din auzite, de la o vecina par ok, are cineva mai multe detalii?

alexia14
03.04.2012, 13:51:03
Recomand Issa Mariage!
Chiar sunt profesionisti in tot ceea ce fac

asteri89
05.07.2012, 16:23:12
Eu am auzit de cei de la gianeli ca ar fi seriosi si cu oferte rezonabile. doar din auzite, de la o vecina par ok, are cineva mai multe detalii?
buna!!!sunt o miresica noua p-aici!!!ma bucur ca am intrat si eu in clubul mireselor tinere si nelinistite:D:)>- ai aflat poate ceva intre timp de gianeli?sau stie cineva o agentie cu preturi rezonabile???????HELP HELP HELP!!!!:-SS[-o<

asteri89
14.07.2012, 16:07:13

Huse scaun - 3 lei
covor rosu intrare

Avans 20%

Acum urmeaza fotograful

Succes fete.
buna alexa,
imi poti da un pm cu numele firmei sau un nr de tel?
merciiiiiii

musculitz
16.07.2012, 19:13:17
buna!!!sunt o miresica noua p-aici!!!ma bucur ca am intrat si eu in clubul mireselor tinere si nelinistite:D:)>- ai aflat poate ceva intre timp de gianeli?sau stie cineva o agentie cu preturi rezonabile???????HELP HELP HELP!!!!:-SS[-o<

Buna si bine ai venit!

Eu lucrez cu Gianeli, mi-a placut oferta lor, preturile f ok, comparativ cu alte oferte. Ali Design mai fac lucruri frumoase. Doar ca trebuie sa stii f bine ce vrei. Noi nu am vrut huse la scaune, ceea ce ne-a permis sa ne jucam mai mult cu florile.

Domnul de la Gianeli mi s-a parut ok...adica e genul de om care nu-ti face tie damblaua, daca damblaua ta e nepotrivita cu sala/spatiul/decorul restaurantului. Decat daca insisti. Lucrul asta e ok, pentru ca cei de la agentii au mai multa experienta si gusturile formate, nu ca noi...care vedem ceva intr-o poza sau un film si ni se pune pata. Si mi s-a parut ca face eforturi sa imi faca pe plac (aveam eu o idee fixa cu niste sfesnice)...pe placul meu si al buzunarului.

Poti sa mai intrebi si pe cei de la restaurant (si eu tot la Paradis fac), mai au si ei contacte ale unor persoane care lucreaza binisor si ieftinut. Depinde doar de ce iti doresti. Cele mai scumpe si simandicoase si pretentioase flori sunt hortensiile. Cele mai accesibile si cu pret constant in timpul anului sunt crizantemele, trandafirii si freziile.

Stabileste-ti intalniri, cauta poze pe net, fa-ti o idee si incearca sa-ti conturezi imaginea pe care vrei sa o ai in sala in seara nuntii. Apoi intreaba de bani, preturi, fara niciun fel de sfiala, e vorba de banii tai.

asteri89
25.08.2012, 18:59:57
brunhilda iti multumesc pt raspuns\:D/\:D/ din pacate nu iti pot raspunde pe privat :( nu am destule mesaje... o sa-i contactez.multumesc inca odata ;;)

goanga29
10.10.2012, 21:52:39
buna,
Sunt noua pe acest site, si ca voi toate sunt prinsa in pregatirile pt nunta :)
Eu o sa fac nunta in la hotel Sofianu, insa nu mai stau de mult in valcea si as avea nevoie de ajutorul vostru.
Am atatea pe cap, de nu stiu de unde sa incep...as avea nevoie de niste referinte pentru formatiile din valcea, de firmele de aranjamente...
Am auzit de formatia Filon X care ar canta la pensiunea Deniss fosta casa Orange si de SIstem, stie cineva ceva de ei , cum sunt?
La capitolul aranjamente le-am vazut pe cele de la Issa, dar cam scumpicele, alte variante aveti pt mine?

multumesc pt ajutor

goanga29
10.10.2012, 22:00:16
buna alexa,
imi poti da un pm cu numele firmei sau un nr de tel?
merciiiiiii

buna,
am si eu nevoie de aceleasi informatii, ma poti ajuta cu un nume nr de tel?

paulamaria85
28.10.2012, 14:09:01
Salut,

A lucrat cineva cu Issa Mariage?

Mersi.

andreea.amelia
23.11.2012, 19:04:45
pareri despre alidesign?

alexa_
07.02.2013, 12:26:27
Salut,

A lucrat cineva cu Issa Mariage?

Mersi.

Da..eu am lucrat cu Issa si am fost extrem de multumita de ea. Am fost foarte sceptica la inceput, fiindca toti ziceau ca e neserioasa si ca are preturi mari, insa nu e deloc asa. Are lucruri de calitate si chiar se pricepe la ce face:)

alatrandafir
07.04.2013, 14:37:33
Pe mine m-ar interesa daca stie cineva un consilier/organizator care sa fie prezent fizic pe toata durata evenimentului si sa se ocupe de tot ce implica "indicatii scenice" cine unde sa se duca, sa conduca invitatii de la biserica la restaurant, sa stie in ce ordine sa intram la biserica, sa se asigure ca sunt serviti invitatii in timp util etc chestii minore dar esentiale cred eu. La mine in familie nimeni nu prea stie cum se desfasoara aceste lucruri si nu vreau sa zica fiecare 10 opinii pe o tema. Nu stiu daca m-am facut inteleasa si daca exista cineva care face doar astfel de lucruri in conditiile in care eu am contact majoritatea furnizorilor pt ca am vazut ca multi care fac acest lucru sunt mai mult consilieri inainte de nunta. Eu vreau pe cineva in timpul nuntii care sa se asigure ca totul merge dupa plan si mai ales sa imi faca un desfasurator al nuntii pas cu pas si sa se asigure ca este respectat. :-?

alatrandafir
07.04.2013, 14:39:23
Da..eu am lucrat cu Issa si am fost extrem de multumita de ea. Am fost foarte sceptica la inceput, fiindca toti ziceau ca e neserioasa si ca are preturi mari, insa nu e deloc asa. Are lucruri de calitate si chiar se pricepe la ce face:)

Cu cat timp inainte de nunta ai vorbit cu ea detaliile despre cum o sa se desfasoare nunta?

musculitz
07.04.2013, 19:32:50
Pe mine m-ar interesa daca stie cineva un consilier/organizator care sa fie prezent fizic pe toata durata evenimentului si sa se ocupe de tot ce implica "indicatii scenice" cine unde sa se duca, sa conduca invitatii de la biserica la restaurant, sa stie in ce ordine sa intram la biserica, sa se asigure ca sunt serviti invitatii in timp util etc chestii minore dar esentiale cred eu. La mine in familie nimeni nu prea stie cum se desfasoara aceste lucruri si nu vreau sa zica fiecare 10 opinii pe o tema. Nu stiu daca m-am facut inteleasa si daca exista cineva care face doar astfel de lucruri in conditiile in care eu am contact majoritatea furnizorilor pt ca am vazut ca multi care fac acest lucru sunt mai mult consilieri inainte de nunta. Eu vreau pe cineva in timpul nuntii care sa se asigure ca totul merge dupa plan si mai ales sa imi faca un desfasurator al nuntii pas cu pas si sa se asigure ca este respectat. :-?

Inteleg ce iti doresti, numai ca nu prea stiu sa fie la noi "obiceiuri" atat de occidentale. :) De cele mai multe ori, fotograful stie mersul lucrurilor, pas cu pas (pentru ca el te urmareste pe tine) - poti vorbi cu el. Pentru oaspeti - aici ar trebui sa se ocupe domnisoarele de onoare (daca ai) la indicatiile tale. Ai o lista de invitati, faci asezarea la mese dupa ce ai confirmarile, le dai fetelor o lista in brate si-ti conduc invitatii. Nu e mare filozofie si este placut pentru invitati sa fie bagati in seama de la inceput. Legat de servirea mesei - tu stabilesti programul, ordinea, particularitatile. Discuti cu restaurantul si transmiti instructiuni clare.

Daca iti doresti o nunta ca in filme, unde nu ai nicio grija, discuta cu una din agentii sa-ti puna la dispozitie o persoana care sa stea toata noaptea. Sau gandeste-te la o prietena sau un prieten pe care te poti baza si pe care sa-l rogi sa supravegheze anumite chestii, ca sa nu vina toata lumea fuga la tine.

Nu e chiar atat de mare panica, nu-ti imagina ca poate sa iasa un haos. Fa-ti un plan inainte, delega anumiti oameni sa faca diverse chestii (inclusiv mirelui ii mai poti da niste sarcini usoare) si totul va fi bine. UN sfat util pe care l-am primit si pe care l-am pus in practica: in dimineata nuntii fa lucrurile pe care le faci de obicei. Bea-ti cafeaua, mananca, fumeaza o tigara (daca esti fumatoare), fa-ti toate tabieturile, astfel incat sa te asiguri ca incepi ziua bine. :)

Pussycatsky
07.04.2013, 22:43:19

Si eu tot cu Issa voi lucra. De ce este neserioasa?In ce sens? (imi cer scuze..dar nu am avut rabdare sa citesc tot forumul)

Multumesc :)

alatrandafir
09.04.2013, 08:40:38
Inteleg ce iti doresti, numai ca nu prea stiu sa fie la noi "obiceiuri" atat de occidentale. :) De cele mai multe ori, fotograful stie mersul lucrurilor, pas cu pas (pentru ca el te urmareste pe tine) - poti vorbi cu el. Pentru oaspeti - aici ar trebui sa se ocupe domnisoarele de onoare (daca ai) la indicatiile tale. Ai o lista de invitati, faci asezarea la mese dupa ce ai confirmarile, le dai fetelor o lista in brate si-ti conduc invitatii. Nu e mare filozofie si este placut pentru invitati sa fie bagati in seama de la inceput. Legat de servirea mesei - tu stabilesti programul, ordinea, particularitatile. Discuti cu restaurantul si transmiti instructiuni clare.

Daca iti doresti o nunta ca in filme, unde nu ai nicio grija, discuta cu una din agentii sa-ti puna la dispozitie o persoana care sa stea toata noaptea. Sau gandeste-te la o prietena sau un prieten pe care te poti baza si pe care sa-l rogi sa supravegheze anumite chestii, ca sa nu vina toata lumea fuga la tine.

Nu e chiar atat de mare panica, nu-ti imagina ca poate sa iasa un haos. Fa-ti un plan inainte, delega anumiti oameni sa faca diverse chestii (inclusiv mirelui ii mai poti da niste sarcini usoare) si totul va fi bine. UN sfat util pe care l-am primit si pe care l-am pus in practica: in dimineata nuntii fa lucrurile pe care le faci de obicei. Bea-ti cafeaua, mananca, fumeaza o tigara (daca esti fumatoare), fa-ti toate tabieturile, astfel incat sa te asiguri ca incepi ziua bine. :)
Merci pt sfaturi. Eu am avut cununia civila si acolo am constat ca de fapt as avea nevoie de cineva care sa sa se ocupe de detalii pt ca nimeni nu stia ce sa faca. Cum ai zis si tu noroc cu cameramanul care ne-am mai organizat. Am cautat pe net un desfasurator pas cu pas pt nunti dar nu am gasit daca stii vreun link pe forum pt ca recunosc ca m-am uitat doar pe sectiunea locala.

alatrandafir
09.04.2013, 08:53:14
Si eu tot cu Issa voi lucra. De ce este neserioasa?In ce sens? (imi cer scuze..dar nu am avut rabdare sa citesc tot forumul)

Multumesc :)

Mie nu mi-a facut o impresie prea buna pt ca o rugasem sa se intereseze de ceva si a zis ca ma suna sa imi spuna. Am asteptat si nimic. Apoi am sunat-o nu mi-a raspuns si dupa cateva zile (tot eu am sunat-o) am vorbit si tot asa mi-a zis ca o sa se intereseze si vorbim. Bineinteles ca nu am mai vorbit. In final am renuntat pt ca am realizat ca daca se comporta asa si pentru nunta mai mult ma enerveaza.

Pussycatsky
09.04.2013, 10:29:48
Mie nu mi-a facut o impresie prea buna pt ca o rugasem sa se intereseze de ceva si a zis ca ma suna sa imi spuna. Am asteptat si nimic. Apoi am sunat-o nu mi-a raspuns si dupa cateva zile (tot eu am sunat-o) am vorbit si tot asa mi-a zis ca o sa se intereseze si vorbim. Bineinteles ca nu am mai vorbit. In final am renuntat pt ca am realizat ca daca se comporta asa si pentru nunta mai mult ma enerveaza.
Am inteles...eh poate e mai zapacita putin. Cred ca este destul de profi in ceea ce priveste aranjamentele si tot cu ce se ocupa chiar in ziua nuntii. Mie imi plac f mult aranjamentele lor..sunt chiar originale din pct meu de vedere..

skipper_sim21
14.07.2013, 22:50:58
eu am lucrat foarte bine cu cei de la decogallery.
mi-am facut aranjamentele cu ei la nunta, iar apoi am lucrat din nou cu ei cand am fost nasa.
in octombrie sunt iar nasa la un botez si voi lucra tot cu ei. au preturi bune, iar ca si colaborare m-am inteles excelent! chiar ii recomand!

Va pup