PDA

Versiunea completa : Foto in Cluj

Pagini : [1] 2 3 4 5

almira
19.10.2006, 10:46:00
fetelor, cat platiti pt foto? aveti careva si montaje foto incluse?

nico85
19.10.2006, 11:27:26
mie imi ia 100 de euro pt o caseta de 3 ore-adica 2 cd-uri si pozele aprox 2 milioane(17.000 buc)

nitzuc
19.10.2006, 11:46:10
Almira ce s-a intamplat, nu mai faci cu cei recomandati de tine sau vrei numai sa testezi piata? Mi se pare fr, fr ieftin 17.000 pe poza. Acuma is cam descumpanita, nu stiu ce sa zic. Unde am vrut sa merg eu ii 35000 per poza, 13X18 dimensiunea, si contractul ii de min 150 poze. Voi ce ziceti? Filmarea ii de 3 ore sau 3 jumate si costa 6 mil, montaj tot. Acuma nu stiu ce sa fac ca la voi am vazut preturi super mici in comparatie cu oferta primita de mine. AS ajunge undeva la 11.500.000 lei pe foto + cameraman. Ii mult, ii putin, nu stiu?!:-\ Va pup si sper sa facem cele mai bune alegeri

almira
19.10.2006, 14:08:39
si eu ajung pe 11.500.000 cu poze, 150 buc si filmare 3 ore plus montaj, nu mi se pare mult.
Cei care cer 17000 pe poza...nu stiu ce sa zic...asa e si calitatea....parerea mea!$-)

baby_tweety
19.10.2006, 14:27:02
si eu ajung pe 11.500.000 cu poze, 150 buc si filmare 3 ore plus montaj, nu mi se pare mult.
Cei care cer 17000 pe poza...nu stiu ce sa zic...asa e si calitatea....parerea mea!$-)

Eu am platit 12 mil pe poze-500 pe cd-200 pe hartie, si 3 dvd cu filmarea-3 ore jumate; 5 mil staroste, 6 mil dj, 2 mil lautari.Astea sunt preturile, credeti-ma ca ma cautat la multe firme.

nico85
20.10.2006, 09:31:43
Cei care cer 17000 pe poza...nu stiu ce sa zic...asa e si calitatea....parerea mea!$-)[/quote]
parerea ta,bine ai zis:[email protected] .crezi ca daca nu mi-ar fi placut pozele facute de ei,ii angajam la treaba asta?in caz ca nu stii,in momentul in care te hotarasti sa lucrezi cu cineva,inainte sa spui tu "da",el trebuie sa iti arate ce "marfa" are...sa vezi si tu daca stie sa faca o poza(sau iti prinde numai picioarela in poza),claritatea lor,deci CALITATEA.poate ca singura diferenta este ca fotograful meu nu are "eticheta" de cluj,ca de zalau=P~

almira
20.10.2006, 14:37:58
"Eu am platit 12 mil pe poze-500 pe cd-200 pe hartie, si 3 dvd cu filmarea-3 ore jumate; 5 mil staroste, 6 mil dj, 2 mil lautari.Astea sunt preturile, credeti-ma ca ma cautat la multe firme."
Depinde la poze ce dimensiune sunt, majoritatea fac poze mici 9x13 sdau 10x15. Noi am optat pt cele mari 13x18 si 15x21, arata cu totul altfelL-)

dandelion
26.11.2006, 13:06:53
Am gasit o firma din oradea, medialux, au si site..nu stiu preturile dar am vazut cateva filmulete facute de ei pe youtube, mi-au placut mult.Fotograf avem, chiar doi, dar cu filmatul nu stiam pe cine sa aleg..dupa sarbatori o sa vb cu astia sa vedem..

baby_tweety
28.11.2006, 17:49:42
in sfarsit am rezolvat si eu detaliile astea.;;) pozele 30.000 buc,150euro filmarea 3 ore pe 2 dvd,150 euro dj si 150euro starostele.am mai rezolvat un punct din lista mea de sarcini pt nunta..urrrrrra!!!!!<:-P <:-P <:-P

Bune preturile pt la anul. Bravo...

dandelion
28.11.2006, 21:56:12
le-as arata cu cel mai mare drag dar nu prea sunt eu prietena cu calculatorul si pozele mele nu sunt puse pe cd:-s .chiar mi-as dori sa le pot pune si eu ca sunt indragostita de ele....mi se par superbe...normal,nu?ca la oricare miresica pozele ei;-)
Nu le ai nici macar pe calc? nu trebuie sa fie neaparat pe cd!..:(
Ar trebui scanate altfel,daca nu le ai nici pe calc, nici pe cd..:(
Cine v-a facut pozele?

nico85
29.11.2006, 10:52:52
Nu le ai nici macar pe calc? nu trebuie sa fie neaparat pe cd!..:(
Ar trebui scanate altfel,daca nu le ai nici pe calc, nici pe cd..:(
Cine v-a facut pozele?

nu le am nici macar pe calc:( .stiu ca ar trebui scanate dar....
pozele ni le-a facut .....un fotograf:D ...nu stiu cum il cheama nici pe el si nici firma...poate o sa reusesc intr-un tarziu sa le pun si eu pe aici...o sa vb cu el cand o sa fac si pozele pt nasi ca inca nu le-am facut:-& ...chiar nu am avut timp sa ne ocupam de poze,sa le analizam si sa vedem care le facem si care nu.....casa noastra e un santier,nu reusesc nici sa-mi gasesc ciorapii dimineata:O :-& :(

dandelion
29.11.2006, 13:04:34
nu le am nici macar pe calc:( .stiu ca ar trebui scanate dar....
pozele ni le-a facut .....un fotograf:D ...nu stiu cum il cheama nici pe el si nici firma...poate o sa reusesc intr-un tarziu sa le pun si eu pe aici...o sa vb cu el cand o sa fac si pozele pt nasi ca inca nu le-am facut:-& ...chiar nu am avut timp sa ne ocupam de poze,sa le analizam si sa vedem care le facem si care nu.....casa noastra e un santier,nu reusesc nici sa-mi gasesc ciorapii dimineata:O :-& :(
Esti tare:))
Cum nu stii nici macar firma?:))
Sa-l intrebi cand mergeti sa faceti pozele pt nasi;))
si il poti ruga sa-ti puna pozele pe un cd.

DanaS
29.11.2006, 15:53:53
fetelor,vreau si eu sa stiu daca platesc mult pt foto-video. Tipul cu care am vb mi-a dat o oferta: 375 Euro pt filmat si poze.
1. filmatul e toata ziua (acasa,biserica,restaurant)respectiv dimineata, 2 DVD-uri cu aproximativ 2hr fiecare.
2. poze un CD cu aprx 500 poze dar niciuna pe hirtie
N-am nici o idee daca e ok pretul.....

Si acum faza cea mai tare.......suntplecata din tara de multa vreme si tot am vazut ca vb de "staroste"....ce e asta ? :">:">:">:">:"> Ma sint chiar prost sa intreb asa ceva dar am multe lacune d-astea loool

>:D<>:D<>:D<
DANA

Sylvester
29.11.2006, 15:56:55
Dana, iti ia cam mult.
la mine a fost 350 EURO = 4 DVD-uri a cate 1 ora jumate, 100 de poze pe hartie cu album cu tot, 2 casete video (cu acelasi continut ca si DVD-urile) + 600 poze pe CD.
Si sunt cei mai scumpi pe care i-am gasit pentru ca uitasem de poze si mi-am adus aminte cu 2 sapt. inainte de nunta!

Sylvester
30.11.2006, 08:51:37
Dana, uite astia mi-au facut mie pozele si video: Editat- trimte pm.

Foarte seriosi, au mai multe pachete si calitatea filmului si a pozelor este extraordinara!

salo
30.11.2006, 09:45:39
nu stiu de ce ti se par asa deosebiti, sunt altii si mai buni

DanaS
30.11.2006, 09:58:58
Stress, mersi mult de info. Am intrat pe site-ul lor dar n-am vazut nici o poza, monstra. Astia care mi-au placut fac niste poze super si filmarea la fel, mi-au dat lacrimile cind le-am vazut, si eu nu ma emotionez usor :">, de-aia i-as vrea pe ei. Eu o sa mai testez piata si o sa ma mai intilnesc cu citiva ca sa am de unde alege dar sper totusi tipii astia sa-mi faca. In plus am un foarte mare talen la tirguiala ;;);;) asa ca sper sa mai scad sau cel putin sa am mai multe chestii incluse in pachet.

pupici

DanaS
30.11.2006, 10:18:59
Mersi mult ^:)^ Mi-au placut pozele, am sa-i contactez si pe ei si vad eu ce iese pina la urma8-}8-}8-}
Eu nu vreau prea multe poze "coregrafate" (spe sa nu fi facut un cuvint nou, ca eu sunt talentata la astea lol:))) vreau mai stilul jurmalistic, spontan.
Fac si din astea, ei ?

Sylvester
30.11.2006, 10:20:58
Pai mie nu mi s-a parut ca le "coregrafeaza" =)). Dimpotriva, mi-ar fi placut sa ne dea mai multe indicatii despre cum sa ne asezam mai artistic dar ei le-au facut asa mai natural! La noi au venit niste baieti tineri si foarte deschisi la minte. Cred ca daca vorbesti cu ei sa le spui cam ce ai vrea ... se aranjeaza!

DanaS
30.11.2006, 10:33:51
asa am sa fac,ca e bine sa ai mai multe oferte si poate chiar imi plac.
Cind vin in tara am de gind sa alerg pe la toti sa vad la ei in "studio" mai multe poze si filmuletze.......defap cam asa am sa fac mai pe la toti, am listele facute gata :))
Sper sa facem si intilnirea aia inca o data cind vin si eu.....ca tare mi-e drag de voi si mi-ati fost de mare ajutor.....:x:x:x;;)

irina
30.11.2006, 10:54:13
Fetelor, aveti grija ca aici sunteti la topicul cu foto si video al clujencelor!!!! Din profilul vostru reiese ca vb despre Bucuresti, asa ca va rog frumos sa va mutati... o sa se supere ardelenii pe noi ca ocupam tot forumul...:gen_17:

cristince
07.12.2006, 19:20:58
Poate cineva sa imi trimita o lista (pe privat, daca asa se face) cu fotografi si cameramani din Cluj care fac poze si DVD-uri de calitate? Am sa fiu in tara doar o saptamana si nu voi avea timp sa ma orientez si sa aflu singura. Va multumesc mult!^:)^

Ari
16.01.2007, 19:20:20
Salut! Va rog sa ma ajutati si sa-mi recomandati niste persoane care se ocupa cu Foto eventual si Video. Acum m-am trezit in sfarsit si imi dau seama ca inca nu am rezolvat nimic si ma apuca panica. Cum ajung acasa dupa ora 4 p.m. nu prea mai am timp de cautat oferte asa ca va rog sa imi recomandati niste profesionisti, mai ales in domeniul foto care pentru noi este foarte important.
Cred ca deja ar fi cazul sa inchei niste contracte! :-?[-o<

blueoana
16.01.2007, 19:25:48
Salut! Va rog sa ma ajutati si sa-mi recomandati niste persoane care se ocupa cu Foto eventual si Video. Acum m-am trezit in sfarsit si imi dau seama ca inca nu am rezolvat nimic si ma apuca panica. Cum ajung acasa dupa ora 4 p.m. nu prea mai am timp de cautat oferte asa ca va rog sa imi recomandati niste profesionisti, mai ales in domeniul foto care pentru noi este foarte important.
Cred ca deja ar fi cazul sa inchei niste contracte! :-?[-o< incearca la fuji film sau asa ceva ,se afla pe coridorul de la cinema republica langa o alta firma euro-mariaj

blueoana
16.01.2007, 19:26:23
te costa 100 euro

dandelion
16.01.2007, 21:04:13
Joi sau vineri facem contractul si pt foto si video cu un tip super dragut, care contrar asteptarilor mele ne-a placut super mult, ne-a fost si recomandat de o cunostinta in domeniu si pe langa asta ne-a facut niste oferte bestiale, dupa noi:
- foto - 100 euro - nr nelimitat de poze pe cd, din care ne face cate vrem pe hartie la 6 mii bucata, adica 0,6 ron + cadou un album
- video - cu doi cameramani la 225 euro + 100 ron -nr nelimitat de dvd-uri ( in functie de cat "produs" au ), iar dvd-urile le primim toate in dublu exemplar.
- proiector ( nu stiu de care si cum e deocamdata, pana joi ) - 150 euro, pe care o sa arate la inceputul serii si cat se sta la masa poze de la cununia civila si cea religioasa, iar cand se danseaza o sa arate "live" proiectia de pe ringul de dans.

ancavlc
16.01.2007, 22:07:10
Joi sau vineri facem contractul si pt foto si video cu un tip super dragut, care contrar asteptarilor mele ne-a placut super mult, ne-a fost si recomandat de o cunostinta in domeniu si pe langa asta ne-a facut niste oferte bestiale, dupa noi:
- foto - 100 euro - nr nelimitat de poze pe cd, din care ne face cate vrem pe hartie la 6 mii bucata, adica 0,6 ron + cadou un album
- video - cu doi cameramani la 225 euro + 100 ron -nr nelimitat de dvd-uri ( in functie de cat "produs" au ), iar dvd-urile le primim toate in dublu exemplar.
- proiector ( nu stiu de care si cum e deocamdata, pana joi ) - 150 euro, pe care o sa arate la inceputul serii si cat se sta la masa poze de la cununia civila si cea religioasa, iar cand se danseaza o sa arate "live" proiectia de pe ringul de dans.
mama, da ce tare e oferta pe care ai gasit-o tu.

blueoana
17.01.2007, 00:13:19
asa-i si la firma care spuneam eu

dandelion
17.01.2007, 11:26:06
mama, da ce tare e oferta pe care ai gasit-o tu.
Si noua ne-a placut foarte mult oferta, nu stiu daca aveam parte chiar de acelasi lucru daca nu aveam "pile", dar tipul e super dragur si sunt sigura ca av face treaba buna si ca vom mai primi si alte bonusuri pe langa. Maine mergem la el acasa sa vedem mai multe poze facute de el si cateva filmari si mai mult ca sigur atunci vom semna si contractul.

Yda
18.01.2007, 00:54:21
Draga mea
te rog mult sa-mi dai si mie o adresa eventual un tel pt foto si cameramani. Eu am nunta pe 1 sept si cred ca ar fi cazul ca pana in feb sa luam leg cu cineva.
pupici >:D<
Yda

roxana
15.02.2007, 19:16:50
Salutare,
as vrea sa va zic o chestie pe care am afalt-o de curand de la unii care au avut nunta.

Exista anumite firme care filmeaza si fac poze, si care isi protejeaza dvd-urile, si cd-urile ca sa nu se poata face copii. Cica drepturi de copy-right:[email protected](nu prea inteleg de ce au ei drepturile de copy-right, si nu mireasa, care apare in filmul respectiv). Am auzit un caz unde si pozele ar fi protejate(nu prea imi dau seama cum vine asta, macar pozele daca sunt jpg ar trebui sa le poti copia pe calc... in fine).
cei care aupatit de-astea si s-au chinuit cumva sa "sparga" s-au tot interesat pe la alte studiouri daca stiu metode de protectie, si cum se pot sparge, dar fara rezultat(majoritatea nu se ocupau cu treburi de-astea)
Sfatul meu e ca daca aveti de gand sa multiplicati dvd-urile cu nunta fara sa apelati la ei de fiecare data(cu comisionul aferent:|), sa discutati despre asta, sa nu fie dubii, si eu zic sa nu acceptati sa va faca cu copy-right.
Oricum, nu sunt multi jmekeri de-astia, majoritatea celor din Cluj sunt domni, si nu recurg la astfel de metode, dar e bine totusi sa aveti in vedere si cazul asta, poate se mai trezeste careva sa fie mai jmeker

salo
16.02.2007, 09:20:21
eu n-am auzit pana acum de chestia asta...:-?
tu despre ce firme stii ca practica acest lucru?

dandelion
16.02.2007, 11:23:39
Salutare,
as vrea sa va zic o chestie pe care am afalt-o de curand de la unii care au avut nunta.

Exista anumite firme care filmeaza si fac poze, si care isi protejeaza dvd-urile, si cd-urile ca sa nu se poata face copii. Cica drepturi de copy-right:[email protected](nu prea inteleg de ce au ei drepturile de copy-right, si nu mireasa, care apare in filmul respectiv). Am auzit un caz unde si pozele ar fi protejate(nu prea imi dau seama cum vine asta, macar pozele daca sunt jpg ar trebui sa le poti copia pe calc... in fine).
cei care aupatit de-astea si s-au chinuit cumva sa "sparga" s-au tot interesat pe la alte studiouri daca stiu metode de protectie, si cum se pot sparge, dar fara rezultat(majoritatea nu se ocupau cu treburi de-astea)
Sfatul meu e ca daca aveti de gand sa multiplicati dvd-urile cu nunta fara sa apelati la ei de fiecare data(cu comisionul aferent:|), sa discutati despre asta, sa nu fie dubii, si eu zic sa nu acceptati sa va faca cu copy-right.
Oricum, nu sunt multi jmekeri de-astia, majoritatea celor din Cluj sunt domni, si nu recurg la astfel de metode, dar e bine totusi sa aveti in vedere si cazul asta, poate se mai trezeste careva sa fie mai jmeker
Mie imi face din start dublura la dvd ( pe gratis, indiferent de nr dvd-urilor ), si oricand vreau o alta copie, ma duc la el si imi face:D So, nu ma stresez!

roxana
16.02.2007, 12:44:25
ce-am zis eu se adreseaza celor care vor si pot sa-si faca singuri copii la dvd-uri, in caz ca le cer neamuri, prieteni, etc... si au posibilitatea sa rezolve in 20 de min, fara sa mai faca drumuri pe studio.

Nu stiu nici un nume de firma care practica asa ceva, cine a patit cu filmul nuntii firma era din Zalau, si pentru fiecare duplicat cerea 500.000.

altcineva a patit asa la cd-ul cu poze, dar tot nu stiu numele firmei, doar atat stiu sigur, ca e din Cluj.

Deci recomadarea mea, din nou e sa intrebati cand semnati contractul. Chiar daca e foarte dragut si se ofera sa faca el oricand copii, n-ati vrea sa il cautati peste reo 6-10 luni prin Spania, ca numa el stie cum si-o protejat marfa.

Anyway, mie strategia asta a lor nu mi se pare prea "legala". E doar un avertisment din partea mea, daca vreti sa nu aveti surprize.

spor cu pregatirile (acolo unde e cazul)

pupici

lavi_GSM
22.02.2007, 10:41:44
pt.acele dintre voi care nu ati avut nunta si sunteti din cluj recomand cu incredere BANZAI FOTO.Sunt genialiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Neau filmat 4 ore si ne-au facut 2 mii de poze din care ne-au prelucrat aprox 5sute.Au surprins fiecare moment si albumul nostru este ........................PERFECT.Plus de atsa pozele care apar in album le-am ales noi.Baietii au imaginatie si mana fde lucru.

miraaaaj
22.02.2007, 22:57:54
si am uitata sa mentionez ca dvdul cu nunta este filmat absolut bestial claritate la imagine si in deschidere avem cateva poze cu noi pe un fundal muzical superb ales de ei......asa ca un scurt revieuw la toata nunta.Inca o data Nota 10 banzai foto cluj napoca

Multumim de idee!
Ma bucur ca esti multumita.
O sa-i caut si eu pe domnii cand vin acasa in martie. Ma si doare capu' cand ma gadesc cate am de rezolvat.
Colac peste pupaza a trebuit sa schimbam data, pentru ca ne-au sunat de la restaurant ca pe data fixata de noi, s-a mai incalecat si o alta pereche si bineinteles ca noi a trebuit sa renuntam la acea data...................NU ACEIA CARE AU APARUT ACUM DUPA 3 LUNI DIN NEANT..............:gen_07:

orhidutza
23.02.2007, 10:20:56
Multumim de idee!
Ma bucur ca esti multumita.
O sa-i caut si eu pe domnii cand vin acasa in martie. Ma si doare capu' cand ma gadesc cate am de rezolvat.
Colac peste pupaza a trebuit sa schimbam data, pentru ca ne-au sunat de la restaurant ca pe data fixata de noi, s-a mai incalecat si o alta pereche si bineinteles ca noi a trebuit sa renuntam la acea data...................NU ACEIA CARE AU APARUT ACUM DUPA 3 LUNI DIN NEANT..............:gen_07:
Stai ca nu inteleg... nu aveati contract pe data respectiva? Cum au putut sa ii ia pe ceilalti daca voi aveati sala rezervata? hmm... foarte foarte urat din partea lor!

miraaaaj
23.02.2007, 22:29:17
Stai ca nu inteleg... nu aveati contract pe data respectiva? Cum au putut sa ii ia pe ceilalti daca voi aveati sala rezervata? hmm... foarte foarte urat din partea lor!

Pai nu aveam contract pentru ca dansii nu fac contract, si pe motiv ca au fost 2 agende in care s-au notat datele...............balarii..............sunt foarte suparata........dar asta este..........Singura chestie ce am primit-o a fost o factura pentru avans...........
In martie vin acasa sa rezolv si restul si cred ca nu mai plec de la ei fara un contract, chiar si scris de mana...........eu il scriu :D

orhidutza
24.02.2007, 22:16:01
Pai nu aveam contract pentru ca dansii nu fac contract, si pe motiv ca au fost 2 agende in care s-au notat datele...............balarii..............sunt foarte suparata........dar asta este..........Singura chestie ce am primit-o a fost o factura pentru avans...........
In martie vin acasa sa rezolv si restul si cred ca nu mai plec de la ei fara un contract, chiar si scris de mana...........eu il scriu :D
Acuma ca zici imi amintesc ca si pe noi vroiau sa ne ameteasca si sa ne dea doar o factura...pe motiv ca nu o sa aiba ce sa faca in caz ca ne razgandim noi si nu o sa ne mai poata restitui avansu... foarte neseriosi... imi pare rau ca sunteti in situatia asta neplacuta :(

lavi_GSM
27.02.2007, 11:48:42
mai treaba cu contractele nu e de joaca noi trebe semnat contract si pe ultima scobitoaree!!Noi eram la un pas sa ramanem fara fotograf...am ales initial pe un domn din alba iulia tatal vestitului Marius Moga si nea cerut pe foto video 30 milioane.Noi nestiind cat costa srviciile astea am acceptat dar nu am semnat nimic nea trecut in vestita agenda cu care se inteapa toata lumea.Am mai stat de vb cu nasii nostrii care sunt din Cluj si cand au auzit ..catttt????30 miliomneee???si neau adus cateva oferte din cluj intre care si Banzai foto....am zis ca merita sa mai stam de vb si cu altii ...am mers la fiecare am ales banzai foto si cand sa venim in alba noi oameni seriosui sa il contactam pe dl Moga sa ii spunem ca nu mi avem nevoie de serviciile lui.Si nici macar nu ne-a raspuns la telefon !!!apoi printr-o cunostinta comuna a zis ca nu intentiona sa vina la nunta ca nu avea timp:-& Nici nu vreau sa ma gandesc cum era nunta fara fotograf....fara dvd doar asa cu cateva poze din mila pretenilor care mai aveau cate un apaparat de buzunar.
Asa ca aveti grija semnati pt fiecare lucru!!!
Sper sa nu aveti parte de lucruri neprevazute !!!!cu final nefericit!!

loredanacoirte
03.03.2007, 22:46:00
eu nu stiu de unde aveti voi preturile astea dar sunt chir mici.
puteti sa-mi trimiteti si mie niste nr de tel ? Si puteti sa_mi spuneti daca sunt fotografi si cameramani cu diploma?
eu stiu pe cineva care lucra foarte bine dar e 1100 foto si video
Eu pana acum am auzit numai 1300 si 1400 de acea am zis ca e ok 1100.

PUFF
05.03.2007, 10:04:13
eu nu stiu de unde aveti voi preturile astea dar sunt chir mici.
puteti sa-mi trimiteti si mie niste nr de tel ? Si puteti sa_mi spuneti daca sunt fotografi si cameramani cu diploma?
eu stiu pe cineva care lucra foarte bine dar e 1100 foto si video
Eu pana acum am auzit numai 1300 si 1400 de acea am zis ca e ok 1100.

pe mine ma costa 1200 ron poze si video, dar la poze vreau mai multe marimi
si marimi mari chiar A4 asa ca o sa imi depaseasca suma de mai sus.

loredanacoirte
10.03.2007, 22:36:59
In pachet intra 200 poze 10/15, 2 buc 15/20 si un tablou 20/30 plus 3 dvd cu toate pozele de la nunta , aprox 500. si video 3-4 ore tot 3 seturi de dvd. Foarte frumoase. Simple si elegante nu kitchuri

loredanacoirte
10.03.2007, 22:39:29
La cum lucra sincer merita mai mult. Pe mine ma intereseaza sa fie si cu actele in regula. Atat la foto video cat si la muzica. Mai ales la muzica chiar daca dau un ban in plus dar sa nu am surprize la nunta

clara27
02.05.2007, 18:58:33
Loredana,daca n-as fi cheltuit o groaza de bani cu nunta asta as fi dat tot leutul pt pozele astea!!!8-| Serviciul foto-video costa 1100 Euro dar pozele separat 750-800 euro.=(( Am vb azi cu Iulian pe messenger si mi-a mai trimis niste poze-ce poze, ca sunt ciopliri de realiate-ca ati vazut ca i-a restrictionat accesul pe site din cauza reclamei.Tipul a lucrat(sau mai lucreaza) la Fashion TV si se explica priceperea...Doamne dar ori am facut eu obsesie,ori chiar sunt cele mai super instantanee pe care ti le-ai putea dori ca amintire!...Sotul meu a zis ca dak am fi avut o nuta ceva mai mare mi-ar fii satisfacut capriciul asta...dar la 180 de pers abia ca ne iese cheltuiala...Tipul e super ok asa ca dak vrei detalii e prompt pe mail sau la tel.E drept ca e scump fata de ce e la noi dar e de toti banii!Si pozele,mai mult decat orice,raman peste ani dovada acelor clipe pe care ai vrea sa la retraiesti la nesfarsit-de aia le acord o asa mare importanta!Hopa ca am devenit prea melancolica!Iti trimit pe pm niste poze sa vezi de ce ii fac reclama gratuita...
trimite-mi si mie pe pm poze facute de el

mee
11.07.2007, 13:06:50
Ati colaborat careva cu andreiphotography ? As avea nevoie de niste referinte... ^:)^

maridra
11.07.2007, 15:10:12
Fotograful meu este un artist in adevaratul sens. De fapt e pictor, a avut o gramada de expozitii aici, peste hotare. In plus, il cunosc personal. Face poze la nunti mai rar, pentru ca de obicei se ocupa cu alte lucruri. Dar se pricepe, si asta e cel mai important. Daca vreti... vi-l recomand.:)>-

orhidutza
11.07.2007, 18:24:50
Ati colaborat careva cu andreiphotography ? As avea nevoie de niste referinte... ^:)^
Era sa lucram cu el :) Face niste poze ft frumoase si de calitate tehnica superioara :)

prapadeala
11.07.2007, 19:58:24
Fotograful meu este un artist in adevaratul sens. De fapt e pictor, a avut o gramada de expozitii aici, peste hotare. In plus, il cunosc personal. Face poze la nunti mai rar, pentru ca de obicei se ocupa cu alte lucruri. Dar se pricepe, si asta e cel mai important. Daca vreti... vi-l recomand.:)>-

Cine este fotograful tau? caut si eu ceva mai artistic.. sau stil jurnalistic daca stie asa ceva.
multumesc anticipat

prapadeala
11.07.2007, 20:00:42
Are cineva referinte pt un fotograf Nicu Cherciu?

Multumesc :)

dia_na
11.07.2007, 23:02:50

ti-l recomand eu cu toata caldura
uita-te in semnatura la pozele noastre, el le-a facut

eu lucrez cu Nicu si pe parte de reclame si lansari de produse ce facem la serviciu si e foarte tare

mai are o chestie misto: e foarte degajat si simpatic si te face sa te simti bine si sa uiti de stres si emotii; cind s-a terminat sedinta foto dinaintea intrarii la sala, sincer mi-a parut rau, deja era distractie curata :-)

PS legat de celalalt mesaj cu contractul sa stii ca eu nu am facut contract nici pt foto nici pt video, dar stiam oamenii dinainte si am avut incredere in ei (Nicu lucreaza cu Stefan Biluca pe video si el e foarte bun)

prapadeala
12.07.2007, 05:40:42

eu lucrez cu Nicu si pe parte de reclame si lansari de produse ce facem la serviciu si e foarte tare

mai are o chestie misto: e foarte degajat si simpatic si te face sa te simti bine si sa uiti de stres si emotii; cind s-a terminat sedinta foto dinaintea intrarii la sala, sincer mi-a parut rau, deja era distractie curata :-)

PS legat de celalalt mesaj cu contractul sa stii ca eu nu am facut contract nici pt foto nici pt video, dar stiam oamenii dinainte si am avut incredere in ei (Nicu lucreaza cu Stefan Biluca pe video si el e foarte bun)

Multumesc mult de tot ce ai zis - conteaza mult cand cineva a lucrat cu acea persoana inainte.

karina2oo4
12.07.2007, 15:31:26

imi trimiti si mie pe PM nr de telefon a lui nicu, mi-au placut tare mult pozele tale si te rog spune-mi si cat te-au costat atat pozele cat si filmatul

dia_na
13.07.2007, 21:52:46
imi trimiti si mie pe PM nr de telefon a lui nicu, mi-au placut tare mult pozele tale si te rog spune-mi si cat te-au costat atat pozele cat si filmatul

ti-am trimis
sa vb cu ei inainte cu 1 an, eu asa am facut pt ca sunt foarte solicitati

ce e super misto la ei e ca au lucrat mult impreuna si nu intra unul in cadrul ceiluilalt, ies bine si pozele si filmarea (dc foto si video nu se inteleg nu iese ca se pot acoperi unul pe altul si momentele sunt unice si e pacat sa nu le ai si pe film si pe foto)

bulis
18.07.2007, 17:49:10
Buna fetelor,
A colaborat cineva cu andreiphotographi,spuneti-ne si noua cate ceva despre el...

roxana
18.07.2007, 18:48:22
Eu i-am trimis un mail sa-l intreb de preturi, si n-a vrut sa-mi zica...
Adik mi-a zis ca nu stie inca tarifele pentru anul viitor, pana prin sept-oct, si, ori s-a gandit ca nu ma intereseaza, ori a uitat, dar nu mi-a zis nici tarifele pentru anul asta.
Mai multe nu stiu deloc, dar sunt si eu dornica de informatii

blueoana
19.07.2007, 15:35:10
diana imi trimiti si mie te rog datele si pretul

blueoana
20.07.2007, 09:58:31
asta e de la o firma de pe str.Dunarii nr.33/1 clasic dream sau asa ceva

dia_na
20.07.2007, 12:27:51
Ce mi-ai recomandat tu era by default inclus in lista. Deocamdata, din Cluj pe lista am doar fotograful tau si pe Andrei Neamtu, care cica ar fi luat deja... si am vazut pe site la Eventi ceva poze un pic mai dragute, si cam atat
Mai stiti fetelor fotografi k lumea de prin Cluj?

la eventi nu iti recomand - ii cunosc, am lucrat cu ei la un eveniment, dar pozele au lasat mult de dorit, ca si atitudinea lor

dia_na
20.07.2007, 12:29:07
asta e de la o firma de pe str.Dunarii nr.33/1 clasic dream sau asa ceva

cum se cheama fotograful?

o firma super buna este si imagia (sunt 2 soti care au lucrat mult si pe vas de croaziera in State)

blueoana
20.07.2007, 12:32:18
oricum eu vreau sa fac cu cei cu care ati facut voi:-p

roxana
20.07.2007, 13:18:10
cum se cheama fotograful?

o firma super buna este si imagia sunt 2 soti care au lucrat mult si pe vas de croaziera in State)

Sunt cumva cei cu care si-a facut pozele Corina?
Am mai auzit de ei, dar am auzit ca sunt cam scumpi...
de la ei de pe site, primul pachet(banui ca cel mai ieftin): pachet Deluxe: asistenta mireasa, album foto complet, CD/DVD (fotografii + slideshow), prezentare e-mail;

Pe mine m-ar interesa intr-o prima faza doar pozele in format digital, si ulterior sa discut cu ei despre cate bucati vreau listate, etc... Si ma gandesc ca sunt si fotografi care fac poze frumoase, si fara "asistenta mireasa"- ma gandesc ca si asistenta asta are o contributie la tarif, si eu m-as lipsi de ea, dar cica e obligatorie....
Intr-adevar, sunt super pozele

dia_na
20.07.2007, 13:41:34
nu stiu cine a facut pozele la Corina, dar nu cred sunt de la imagia; cei de la imagia sunt un pe baiat pe care il stiu si il cheama Narcis Tarcea si sigur nu era el; pe fata o cheama Diana, dar nu o cunosc personal

de la ei de pe site, primul pachet(banui ca cel mai ieftin): pachet Deluxe: asistenta mireasa, album foto complet, CD/DVD (fotografii + slideshow), prezentare e-mail;

Pe mine m-ar interesa intr-o prima faza doar pozele in format digital, si ulterior sa discut cu ei despre cate bucati vreau listate, etc... Si ma gandesc ca sunt si fotografi care fac poze frumoase, si fara "asistenta mireasa"- ma gandesc ca si asistenta asta are o contributie la tarif, si eu m-as lipsi de ea, dar cica e obligatorie....

prapadeala
20.07.2007, 22:45:53
Si eu am o obsesie mare pt pozele artistice. Nu prea cunosc fotograful meu bine.. dar am vazut poze si sper sa iasa bine. Nu cred ca sunt in Cluj fotografi care au nu doar stilul artistic, ci stilul jurnalistic de fotografiat. E un stil extraordinar.. majoritatea pozelor sunt instantanee dar de o calitate foarte foarte superioara. Va pun aici 2 linkuri la 2 fotografi ce am gasit pe net care au poze exact cum as vrea eu sa am, intr-o lume ideala si cu bani destul :)

http://www.georgeweir.com/
http://www.scottlewisweddings.com/

Poate aveti timp sa va uitati.. e un stil aparte, nu e un stil plictisitor, si pozele sunt pline de viata.
Si degeaba explic cum arata pozele.. se va intelege cand le vedeti

roxana
23.07.2007, 08:45:04
Eu daca as lua totul de la capat i-as contacta pe fotografii lui Alessiacorina(Bucuresti).Mi s-au parut f. adecvati raport pret-calitate.E adevarat ca nu sunt din Cj dar ce mai conteaza transportul la cei 200 Eu/fotograf.Si pozele....maaaaaammmmaaaa!Am o obsesie pt pozele artistice si asta din cauza faptului ca mie imi cam lipsesc cu desavarsire-si care sunt,lasa de dorit,in rest,instantanee...
L-am contactat, ca si pe mine m-au innebunit pozele ei, dar nu m-a prea lamurit... i-am zis sa-mi spuna clar cat costa serviciile lui in 2007, eventual in 2008 daca stie deja, si cat costa in plus ca sa vina in Cluj... si mi-o raspuns ca nu stie preturile pentru 2008, si ca da, se deplaseaza si-n tara... se pare ca trebuie sa fiu mai insistenta.
Intre timp m-a contactat un tip pe PM, si mi-a trimis un link cu poze, dar sunt mai mult peisaje... si am mai aflat de ceva fotograf din Cluj, cica de la Universitatea de Arte, Dorel Gaina... ati auzit careva de el? Astept sa-i vad si ceva poze...

bulis
24.07.2007, 09:12:56
chiar nu a fotografiat nimeni cu andrei....:(

maridra
24.07.2007, 11:17:25
L-am contactat, ca si pe mine m-au innebunit pozele ei, dar nu m-a prea lamurit... i-am zis sa-mi spuna clar cat costa serviciile lui in 2007, eventual in 2008 daca stie deja, si cat costa in plus ca sa vina in Cluj... si mi-o raspuns ca nu stie preturile pentru 2008, si ca da, se deplaseaza si-n tara... se pare ca trebuie sa fiu mai insistenta.
Intre timp m-a contactat un tip pe PM, si mi-a trimis un link cu poze, dar sunt mai mult peisaje... si am mai aflat de ceva fotograf din Cluj, cica de la Universitatea de Arte, Dorel Gaina... ati auzit careva de el? Astept sa-i vad si ceva poze...
Il stiu eu pe domnul Dorel Gaina. :)

Taja
24.07.2007, 14:23:47

si eu il stiu, dar nu cred ca face el poze la nunti:D si e profesor la foto la universitate. e foarte bun si face niste pozeee......beton. e foarte pasionat de ceea ce face si tot timpul e cu aparatul dupa el, da de vede ceva numa bunde pozat;;)

roxana
24.07.2007, 15:12:41
Si poti sa-mi dai si ceva detalii, eventual pe PM? din ce-a zis si Jo, parca sunt tot mai interesata de el

orhidutza
29.07.2007, 12:59:05

Da! Pozele noastre au fost facute de familia Tarcea de la imagia:)

ralucasmile
01.08.2007, 16:10:30

si noi am lucrat cu nicu , ti-l recomand cu cea mai mare caldura ...pozele facute sunt foarte artistice ....
si el e un tip deosebit

prapadeala
01.08.2007, 19:33:42
si noi am lucrat cu nicu , ti-l recomand cu cea mai mare caldura ...pozele facute sunt foarte artistice ....
si el e un tip deosebit

Multumesc frumos. Din pacate nu il folosim ca e ocupat.. dar ma ocup de nunta surorii la anul si atunci imi notez tot ce pot sa o ajut o:-)

prapadeala
01.08.2007, 19:37:17
chiar nu a fotografiat nimeni cu andrei....:(

Ai reusit sa afli ceva de acest fotograf?

bulis
02.08.2007, 09:08:42
Am luat legatura cu el prin e-mail in principiu a ramas ca batem palma,a mai trecut o saptamana in care nu am mai dat de el,pentru ca marti 31.08.2007 sa-mi spuna ca nu mai putem colabora http://www.miresici.ro/images/icons/icon8.gif ,bine ca am vorbit cu altcineva intre timp.Concluziile va las pe voi sa le trageti...

ralucasmile
02.08.2007, 12:38:02
Multumesc frumos. Din pacate nu il folosim ca e ocupat.. dar ma ocup de nunta surorii la anul si atunci imi notez tot ce pot sa o ajut o:-)

sunt convinsa ca pozele voastre vor fi foarte frumoase , chiar daca nu se ocupa nicu

prapadeala
02.08.2007, 16:53:06
sunt convinsa ca pozele voastre vor fi foarte frumoase , chiar daca nu se ocupa nicu

Sper sa fie! Asteptarile mele cred ca sunt prea mari, dar o sa fiu multumita oricum o sa fie >:D<

mee
06.08.2007, 19:12:51
Eu m-am intalnit cu Andrei acum cateva saptamani.. si mi-au placut mult pozele lui.Mi-a spus ca tariful anul acesta fost 600 RON dar anul viitor va fi cu siguranta mai mare(n-a precizat cat).

diannaa
07.08.2007, 17:44:40
foto Mihai Bota

diannaa
14.01.2008, 18:46:04
salutare!as dori si eu sa stiu cam cat costa in 2008 pozele si filmarea la o nunta?
a auzit cineva de voicu miron?e fotograf in cluj dar as dori sa stiu mai multe despre el.prima oferta facuta de el era ok dar de cand a aflat ca sunt plecata din tara,ca prin minune si preturile au crescut$-) .sunt cam dezamagita dar nu am ce face.timpul trece si eu tot nu am fotograf.asta e.
preturile depind de fotograf....gasesti si cu 2oo si cu 900 lei....

diannaa
14.01.2008, 18:47:48
acum la 200 leicam asa e si caliatea si mana de lucru....as zica cam 200-250 euro e ok

orhidutza
19.01.2008, 17:13:08
gata am incheiat un contract pentru poze si filmare.420 euro e mult pentru toate astea?(pachetul contine 150poze printate,500 pe CD,tablou si filmare 3 ore+editare,videoclip)sper sa fie de calitate caci asta e mai important.
cel mai important e ca tu sa fi vazut ce poate realiza firma respectiva pe domeniul foto/video... ca e mare probabilitatea ca sa obtii cam ce ai vazut la demo :) Parerea mea e ca fotografii si cameramanii se aleg dupa criteriul calitatii si apoi al pretului :)>-

diannaa
19.01.2008, 20:58:47
gata am incheiat un contract pentru poze si filmare.420 euro e mult pentru toate astea?(pachetul contine 150poze printate,500 pe CD,tablou si filmare 3 ore+editare,videoclip)sper sa fie de calitate caci asta e mai important.
nu e scump,e ok pretul....vedeti fetelor ca este mult mai ieftin sa inchei conzracte la targuri...cu foto asa am facut noi dar toate erau mai ieftine....

medutza
21.01.2008, 11:14:12
cel mai important e ca tu sa fi vazut ce poate realiza firma respectiva pe domeniul foto/video... ca e mare probabilitatea ca sa obtii cam ce ai vazut la demo :) Parerea mea e ca fotografii si cameramanii se aleg dupa criteriul calitatii si apoi al pretului :)>-
tocmai asta e probleme mea ca nu am prea vazut ce poate face(doar ceea ce are la el pe site).se pare ca m-am trezit cam tarziu pentru poze si imi era frica ca daca nu ma grabesc o sa raman fara fotograf.vom vedea ce va iesi:-SS :-SS :-SS sper ca filmaza mai bine decat tine minte un nume caci pe contract m-o botezat de vreo 3 ori:madlaugh:

orhidutza
21.01.2008, 11:52:07
tocmai asta e probleme mea ca nu am prea vazut ce poate face(doar ceea ce are la el pe site).se pare ca m-am trezit cam tarziu pentru poze si imi era frica ca daca nu ma grabesc o sa raman fara fotograf.vom vedea ce va iesi:-SS :-SS :-SS sper ca filmaza mai bine decat tine minte un nume caci pe contract m-o botezat de vreo 3 ori:madlaugh:
nu stiu acuma ce sa iti zic... dar e ft important sa te simti in largul tau cu fotografii... :) macar fata in fata v-ati intalnit?

medutza
21.01.2008, 12:18:41
nu stiu acuma ce sa iti zic... dar e ft important sa te simti in largul tau cu fotografii... :) macar fata in fata v-ati intalnit?
hehe,nu ne-am intalnit:-SS dar am vorbit la tel.de fapt iubi meu o vorbit,eu doar comentam din spate.pentru contract l-am trimis pe fratele meu care bietul de el o fugit repede intre 2 examene:-B .nici nu va imaginati ce stresant poate fi sa organizezi o nunta la distanta:(( .ce bine ca va am pe voi,miresici>:D< >:D< >:D<

diannaa
21.01.2008, 14:40:46
hehe,nu ne-am intalnit:-SS dar am vorbit la tel.de fapt iubi meu o vorbit,eu doar comentam din spate.pentru contract l-am trimis pe fratele meu care bietul de el o fugit repede intre 2 examene:-B .nici nu va imaginati ce stresant poate fi sa organizezi o nunta la distanta:(( .ce bine ca va am pe voi,miresici>:D< >:D< >:D<
dar la ce firma?

medutza
21.01.2008, 17:27:09
dar la ce firma?
pe tip il cheama voicu miron.el e patronul si are angajati dar nu stiu cum se numeste firma.are site si acolo am vazut ceva poze.sunt increzatoare ca o sa iasa bine[-o<

rayssa
22.01.2008, 21:47:16
Eu am avut nunta anul trecut...Am fost mai mult obosita decat fericita :). Am avut probleme cu fotograful, cand mi-a dat CD-ul cu pozele, i-am dat banii. Cand am ajuns acasa erau poze taiate pe jumatate (jumatatea de jos era alba), erau si poze care nu erau centrate frumos si altele care jumatate din poza era imaginea arsa de la lumina...nu mi-a facut nici macar o singura poza cu rudele mele la restaurant, nu mi-a pozat pe nimeni la mese la restaurant. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut, doar vazusem demo-uri de la el si parea okay...Parerea mea e ca trebuie sa zici unui fotograf exact ce imagini si unde vrei sa iti ia, altfel....Fiti atente fetelor pe ce dati banii! In schimb, ca si cameraman, l-am avut pe Alin Morea (e din Cluj), are si site unde puteti vedea demonstratii de ce lucreaza, il gasiti daca dati search pe google.ro dupa dvdnunta (intr-un cuvant), e chiar primul site din rezultate. Mi-a dat dvd-urile montate foarte frumos, am fost foarte multumita (mama a plans cand le-a vazut). Insa taiase exact un dans care as fi vrut sa il am pe montajul final, dar am ajuns la intelegere si mi-a dat inca un set de dvd-uri pe care le-am dat cumnetului meu. Montajul final a fost ca in filmele de la cinematograf, m-au lasat masca.Am fost mai bucuroasa decat daca vedeam pe dvd acel dans. In fine, il recomand din suflet pe Alin Morea. Daca nu aveti fotograf profi, macar cameraman profi...Sau macar invers...

medutza
23.01.2008, 11:37:02
Eu am avut nunta anul trecut...Am fost mai mult obosita decat fericita :). Am avut probleme cu fotograful, cand mi-a dat CD-ul cu pozele, i-am dat banii. Cand am ajuns acasa erau poze taiate pe jumatate (jumatatea de jos era alba), erau si poze care nu erau centrate frumos si altele care jumatate din poza era imaginea arsa de la lumina...nu mi-a facut nici macar o singura poza cu rudele mele la restaurant, nu mi-a pozat pe nimeni la mese la restaurant. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut, doar vazusem demo-uri de la el si parea okay...Parerea mea e ca trebuie sa zici unui fotograf exact ce imagini si unde vrei sa iti ia, altfel....Fiti atente fetelor pe ce dati banii! In schimb, ca si cameraman, l-am avut pe Alin Morea (e din Cluj), are si site unde puteti vedea demonstratii de ce lucreaza, il gasiti daca dati search pe google.ro dupa dvdnunta (intr-un cuvant), e chiar primul site din rezultate. Mi-a dat dvd-urile montate foarte frumos, am fost foarte multumita (mama a plans cand le-a vazut). Insa taiase exact un dans care as fi vrut sa il am pe montajul final, dar am ajuns la intelegere si mi-a dat inca un set de dvd-uri pe care le-am dat cumnetului meu. Montajul final a fost ca in filmele de la cinematograf, m-au lasat masca.Am fost mai bucuroasa decat daca vedeam pe dvd acel dans. In fine, il recomand din suflet pe Alin Morea. Daca nu aveti fotograf profi, macar cameraman profi...Sau macar invers...
ne poti spune si noua,te rog,cine ti-a facut pozele?

rayssa
24.01.2008, 21:41:47
Sigur ca va spun, dar numai pe privat. :) nu vreau sa ma gaseasca sa se razbune ca ii fac reclama negativa. :) Am vazut la o prietena vara trecuta poze facute de un fotograf parca Andrei sau Adrian Neamtu. Andrei cred ca se numeste. Erau niste poze care aratau ca si pozele din revistele de moda din strainatate. M-au lasat fara cuvinte. prietena mea era insarcinata cand s-a casatorit, avea si putina burtica :) insa in pozele ei nu se vede deloc, sunt cele mai frumoase poze ce le-am vazut vreodata. Am inteles ca el e mai scump si merge in general la nunti cu oameni mai cu bani. Nu eram eu cine stie ce cu bani anul trecut cand m-am casatorit, dar asa de rau imi pare ca nu am ales un fotograf ca si acest Andrei sau cum il cheama :(

LSCA
05.02.2008, 21:55:01
Stiti sa-mi spuneti ceva despre lajosfoto?Sunt o pereche sot si sotie,a-ti auzit cumva ceva despre ei?

loredanacoirte
01.03.2008, 10:13:21
[quote=tati_sew;666260]pai nu sunt de la 4events?[/
De la 4 events sunt

tati_sew
02.03.2008, 01:14:16
cu cei de la 4events a facut si andrea_m

wanna
02.03.2008, 14:00:39
Fotografi foarte buni mai sunt: firma Imagia (Narcis si Diana Tarcea), Andrei Neamtu, cu care o sa fac eu(apropo fetelor, si-a pus pe site in /new portofoliu actualizat, cu poze de anul trecut... sunt extraordinare pozele, merita sa va uitati un pic), si am mai auzit de un tip Marius, dar nu mai stiu cum ii zice la firma lui.
Despre cameraman nu zic nimic, ca cu cine fac eu e deja pe lista scurta a numelor laudate, Pot sa va zic doar ca la cursul festiv si la banchet ne-a filmat cineva care s-a ocupat si de inchiriatul robelor, deci probabil ca sunt axati mai mult pe cursuri festive decat pe nunti, dar a fost groaznica filmarea, Pot afla si nume daca e nevoie, dar nu mi-a placut deloc cum a filmat. N-am avut rabdare sa vad filmul nici macar o data de la inceput pana la sfarsit.
Buna, andrei neamtu e acelasi cu andreiphotography? Ar trebui sa-l contactez de pe acum? Mi-au placut enorm fotografiile de pe site (andreiphotography)..Pls, poti sa-mi dai un raspuns?

Laura_Munteanu
12.03.2008, 19:03:02
Bonjourica,

Eu am intrebari acum pe toate fronturile. Am cerut de la art-decor.ro oferta lor pentru toate serviciile, si e scump (pentru mine, nu vreau sa jignesc pe nimeni), uneori e chiar penibil. De exemplu, pentru un retro-proiector, laptop si asistent, pe care ii angajezi pentru tot evenimentul costa 195 de euro... nu stiu voi dar mie mi se pare mult.
M-am uitat pe site la Banzai, costa 250 de euro pentru foto/video (la art-decor e 850 de lei pentru fiecare in parte), si asta mi se pare mai ok. voi mai stiti ceva despre ei?
Va multumesc mult pentru atentie si orice sfat. De la distanta, in sesiune, si neclujanca, toate conditiile sa o iau razna.

chris80
12.03.2008, 19:24:32
Salut! Fetelor, am o intrebare. Eu imi fac civila anul asta in mai si nunta la anul, tot in mai. As vrea sa contactez pe cineva pt foto si video inca de la cununia civila-care este peste 2 luni-. Cele ce ati avut nunta, pe cine recomandati? Sunt usor in criza de timp si va rog mult, daca aveti ceva recomandari...Multumesc mult>:D<

salut
eu am avut nunta anul trecut; acum voi fi nasica
eu va pot recomanda cameramanul si foto de la mine celor care nu au un buget foarte mare; au pret bun si raportul calitate/pret este foarte bun; anul asta mi-a spus fina mea ca iau in max 200 eur fiecare; la foto iti da si album cu poze 13/18 si cateva poze mari (gen tblou) si fac si prelucrari speciale (gen iau dintr-o poza si pun in alta anum imag ca sa iasa ceva special daca doriti) mie mi-au facut o foto cu noi in mijl si in jur parintii si nasii e super misto

Laura_Munteanu
12.03.2008, 19:42:19
Chris,
tu ti-ai facut nunta la Bucuresti, sau la Cluj? Imi poti da pe PM te rog numele domnului cu care ai lucrat? Multumesc.

alicredo
11.04.2008, 20:55:47
Nu stiu daca tine de sub dar eu sper ca da....Voi cand va faceti pozele? sau cand le-ati facut? Fotograful zice ca sa le punem intre cununia civila si biserica...Stati o iau de la inceput: la mire acasa ora 10 , la nasi (sunt impreuna toti 4) ora 10:30, mireasa ora 11, cununia civila cca ora 12 , biserica ora 13, sala 14...
cel putin sala si biserica sunt stabilite orele deja...darse mai pot face modificari....:D
daca pun cununia mai repede sa las o h jumate pana la bis, ca sa ne facem pozele..ce fac cu restul alaiului(in jur de 20-30)? cand numai eu si el ne facem poze? Poze cu restul vor fii facute si in parcul mare,nu? si atunci....leg primaria de biserica cu tot cu timp scurt de poze in parc si pupaturi, dupa tampitele cosuri cu flori....si...sa zicem ca invitatii pleaca la la (cei 20) undeva la fara 20.noi fugum la poze pana la 14:30...offffffff
e grele rau!
sa nu se plictiseasca aia, sa nu ii trezesc cu noaptea in cap, sa avem timp de poze.....multe dom'le!

diannaa
11.04.2008, 21:13:54
Nu stiu daca tine de sub dar eu sper ca da....Voi cand va faceti pozele? sau cand le-ati facut? Fotograful zice ca sa le punem intre cununia civila si biserica...Stati o iau de la inceput: la mire acasa ora 10 , la nasi (sunt impreuna toti 4) ora 10:30, mireasa ora 11, cununia civila cca ora 12 , biserica ora 13, sala 14...
cel putin sala si biserica sunt stabilite orele deja...darse mai pot face modificari....:D
daca pun cununia mai repede sa las o h jumate pana la bis, ca sa ne facem pozele..ce fac cu restul alaiului(in jur de 20-30)? cand numai eu si el ne facem poze? Poze cu restul vor fii facute si in parcul mare,nu? si atunci....leg primaria de biserica cu tot cu timp scurt de poze in parc si pupaturi, dupa tampitele cosuri cu flori....si...sa zicem ca invitatii pleaca la la (cei 20) undeva la fara 20.noi fugum la poze pana la 14:30...offffffff
e grele rau!
sa nu se plictiseasca aia, sa nu ii trezesc cu noaptea in cap, sa avem timp de poze.....multe dom'le!
pai 99% se fac pozele dupa biserica inainte de sala....de asta mirii mai au timp de poze pt ca pana se aduna invitatii este timp...dar la voi fiind altfel,nu se poate asa,pt ca fii sigura ca de la biserica vor merge direct la sala multe persoane.....

Cammie
14.04.2008, 09:21:59
Poate cineva sa-mi zica vreo 2-3 cuvinte despre cei de la classic dream?
Adica sunt seriosi, sunt ok? merci.
Pa!

Cu Classic dream am facut si eu contract. Ei au fost si la nunta viitorilor mei nasi acum 2 ani si mi-a placut ce a iesit. Sunt seriosi, sunt ok, poate un pic mai scumpi decat altii dar zic eu ca merita. Iti dau si un album in pretul pozelor, fac si poze mai mari gen tablou.

stafida
15.04.2008, 17:58:13
Asta pentru cine intreba de firma Banzai. Uitate in Cluj, la topic gen "servicii/firme de care am fost nemultumiti"; am inteles ca sunt cam neseriosi. Ai grija.

25bubu
18.04.2008, 22:19:16
Noi am ales sa facem foto cu studio total din piata muzeului. I-am vazut la targ la expo si ne-au placut tare mult.
Stiti ceva de ei? Ati lucrat cu ei?

Mulan
24.05.2008, 16:12:34
off.... ce ti-e si cu pozele astea. mi-am facut o lista cu toti pe care i-ati laudat, si cred ca o sa trec pe la toti sapt asta si am sa aleg care imi convine mai mult.
mai scrieti despre cei care v-au placut, pt ca sunteti de mare ajutor.
am sa va scriu parerea mea dupa ce trec pe la mai multi..

daniela_psy
24.05.2008, 21:33:14
Nu stiu daca am mai scris de StudioM7 dar vazandu-i la targ anul asta am ramas masca la ce stiu sa faca.Nu stiu unde au sediul dar am oferta lor si nu cred ca gresesc cu nimic daca o pun aici.E drept ca nu e pt orice buzunar dar poate sunt printre noi miresici care isi permit sa cheltuiasca ceva mai mult pt partea foto.

Pachetul CLASIC:(1.700 lei)
-1 album clasic,italian,58 de pagini cu montaje foto 30x30 cm
-1 DVD cu 500-1000 pozealese si prelucrate
-1 DVD cu prezentare multimedia(slideshow)

Pachetul DIGITAL:(1.975 lei)
-1 album digital(pozele sunt imprimate pe pagina,ca o revista)50 de pagini cu montaje foto 23x30 cm,cu coperta la alegere din piele eco,plexiglas sau panza satinata.
-1 DVD cu 500-1000 de poze alese si prelucrate
-1 DVD cu prezentare slideshow

Pachetul DIGITAL DELUX :(2,750 lei)
-1 album digital,60 de pagini cu montaje foto,30x30 cm cu coperta la alegere din piele eco,plexiglas sau panza satinata
-2 albume digitale(pt parinti sau nasi) 20 pagini 15x20 cm(astea m-au cucerit pe mine,is mai mici si f dragute)

adelle
25.05.2008, 17:19:51
Nu stiu daca am mai scris de StudioM7 dar vazandu-i la targ anul asta am ramas masca la ce stiu sa faca.Nu stiu unde au sediul dar am oferta lor si nu cred ca gresesc cu nimic daca o pun aici.E drept ca nu e pt orice buzunar dar poate sunt printre noi miresici care isi permit sa cheltuiasca ceva mai mult pt partea foto.

Pachetul CLASIC:(1.700 lei)
-1 album clasic,italian,58 de pagini cu montaje foto 30x30 cm
-1 DVD cu 500-1000 pozealese si prelucrate
-1 DVD cu prezentare multimedia(slideshow)

Pachetul DIGITAL:(1.975 lei)
-1 album digital(pozele sunt imprimate pe pagina,ca o revista)50 de pagini cu montaje foto 23x30 cm,cu coperta la alegere din piele eco,plexiglas sau panza satinata.

Pachetul DIGITAL DELUX :(2,750 lei)
-1 album digital,60 de pagini cu montaje foto,30x30 cm cu coperta la alegere din piele eco,plexiglas sau panza satinata
-2 albume digitale(pt parinti sau nasi) 20 pagini 15x20 cm(astea m-au cucerit pe mine,is mai mici si f dragute)

Am vrut sa vad si eu sa vad ce stiu sa faca cei de la studio M7... ca tot i-ai laudat atat... si numa bine ca pe site au VIRUS.

Eu sincer nu stiu ce sa mai cred ......in romania domeniul photo la nuntzi a luat-o razna.17 , 19 respectiv 27 milioane doar pt poze......... Poate daca imi fac cu Canon Mark III de 21 de megapixeli....altfel pe bune nu se justifica suma.500-1000 poze prelucrate..... sa fim seriosi.....prelucrate in ce sens ca le pun niste rame si trei stele.....? Eu fac pariu ca nu prelucreaza nici macar 150. Stiu ca o sa supar multe persoane dar pur si simplu nu pot sa ma abtzin cand vad cata inselaciune......
Fetele va zic din experienta....avetzi mare grija la ce vi se ofera in banii pe care ii cer.....ei se bazeza pe naivitatea noastra crezand ca nu avem habar de photo, prelucrare photo. Si ca sa va exemplific profesinalism am sa va pun niste adrese ale celor mai buni fotografi din SUA.
http://www.jeffascough.net/
http://www.heymanphoto.com/ws/

si ar mai fi multzi

Amira
25.05.2008, 21:34:08
Am vrut sa vad si eu sa vad ce stiu sa faca cei de la studio M7... ca tot i-ai laudat atat... si numa bine ca pe site au VIRUS.

Eu sincer nu stiu ce sa mai cred ......in romania domeniul photo la nuntzi a luat-o razna.17 , 19 respectiv 27 milioane doar pt poze......... Poate daca imi fac cu Canon Mark III de 21 de megapixeli....altfel pe bune nu se justifica suma.500-1000 poze prelucrate..... sa fim seriosi.....prelucrate in ce sens ca le pun niste rame si trei stele.....? Eu fac pariu ca nu prelucreaza nici macar 150. Stiu ca o sa supar multe persoane dar pur si simplu nu pot sa ma abtzin cand vad cata inselaciune......
Fetele va zic din experienta....avetzi mare grija la ce vi se ofera in banii pe care ii cer.....ei se bazeza pe naivitatea noastra crezand ca nu avem habar de photo, prelucrare photo. Si ca sa va exemplific profesinalism am sa va pun niste adrese ale celor mai buni fotografi din SUA.
http://www.jeffascough.net/
http://www.heymanphoto.com/ws/

si ar mai fi multzi

bravo ,bravo imi place ce-ai spus acolo, poate vin 7 fotografi la nunta,sau unul dar pozeaza non stop ,ca la 1000 fotografii ai ceva de lucru si le mai si prelucreaza ,nici nu cred ca le corecteaza pe toate dar sa le mai si prelucreze.
am si eu un prieten care face foto si video la nunti dar cel mai scump pachet cu album foto de piele (numai albumul costa 250 euro) poze de tot felul dvd-uri cd-uri cu poze corectate ,necodate si e 1800 , cand vad la astia peste 2000 ron sau cel mai mic pachet 1700 te apuca groaza

adelle
26.05.2008, 10:39:58
bravo ,bravo imi place ce-ai spus acolo, poate vin 7 fotografi la nunta,sau unul dar pozeaza non stop ,ca la 1000 fotografii ai ceva de lucru si le mai si prelucreaza ,nici nu cred ca le corecteaza pe toate dar sa le mai si prelucreze.
am si eu un prieten care face foto si video la nunti dar cel mai scump pachet cu album foto de piele (numai albumul costa 250 euro) poze de tot felul dvd-uri cd-uri cu poze corectate ,necodate si e 1800 , cand vad la astia peste 2000 ron sau cel mai mic pachet 1700 te apuca groaza

Ma bucur ca esti deacord cu mine si se vede ca stii despre ce vorbesti.....Chiar asa la 1000 de poze ai ce prelucra daca vrei sa fie profi. Si sa fim seriosi ce faci cu 1000 de poze mai bine 150-200 de calitate.Acum sunt deacord sa faci cat mai multe ca sa ai de unde sa alegi.Dar sa faci 1000 si sa te lauzi ca toate sunt ok si ca la prelucrezi toate e prea mult.............:bye_04::bye_04:

andra_mihael
26.05.2008, 12:59:02
Am intrat si eu pe site sa vad ce fac cei de la studio m7. Cu exceptia virusului/:) pare destul de ok ce am vazut acolo dar sincer mi se pare exagerat de mult 1700 de ron.Am vazut si poze mult mai frumoase si mult mai ieftine. Si nici eu nu cred k ei iti chiar prelucreaza 1000 de poze

adelle
26.05.2008, 14:43:08
Am intrat si eu pe site sa vad ce fac cei de la studio m7. Cu exceptia virusului/:) pare destul de ok ce am vazut acolo dar sincer mi se pare exagerat de mult 1700 de ron.Am vazut si poze mult mai frumoase si mult mai ieftine. Si nici eu nu cred k ei iti chiar prelucreaza 1000 de poze
Mi-am infectat calculatorul numai sa vad ce stiu sa faca...............:))

La prima vedere par ok( nu au pus numai rame si stele).Dar e clar ca nu sunt pe gustul meu. Inchipuiti-va sa aveti asa tot albumul.Eu am obosit sa ma uit dupa 5 poze dar dupa 200 ca sa nu mai zic 1000:zz: . Prea incarcat.......dar no fiecare cu gustul lui...

BULINA NEAGRA NEAGRA PT VIRUS !!!!!!!!!!!!! IN ZIUA DE AZI NU AI SITE NU EXISTI.....:gen_13:

Mulan
28.05.2008, 10:42:05
api noh, mai bine nu intru :) oricum nu sunt interesata, doar curioasa de efectele din poze :))
mie imi displac efectele, mai ales alea cu stelute, luminite sau stiu eu care altele.
am fost ieri la 4events si am semnat un contract pt foto si video, mie mi se pare ca am iesit destul de ieftin, 2000 de lei pt foto si video, mai mult de atat nu aveau. pretul initial era de 2400, dar daca le iei impreuna primesti discount de 400 de lei. eu spun ca am iesit bine pt ca ma asteptam la undeva 1000 de euro pt amandoua, asa am iesit la jumate :)
mi-au placut pozele lor si clipurile pe care le-am vazut si cred ca sunt ok. voi ce spuneti?

adelle
28.05.2008, 13:22:08
Sunt frumoase pozele, si efectele sunt elegante :) mie chiar mi-au placut. dar pretul e putin cam exagerat, pt ca efectele astea stie sa ti le faca cam oricine.
dar daca bugetul e nelimitat, e ok ;) desii cei mai multi sunt cu buget limitat :D[/quote]

Ai dreptate eu mi-am prelucrat singura pozele si efetectele respective se pot face relativ usor.........

Eu am mers pe varianta simplu mi s-a parut ca arata mult mai elegant asa......Este o o miresica pe forum cu niste poze foarte frumoase e drept facute in Canada O sa o intreb cat a platit sa fac o comparatzie de pretz.........:talk_01:

roxana
28.05.2008, 14:28:38
de ionutphoto cu com ati auzit careva?

adelle
28.05.2008, 15:23:36
de ionutphoto cu com ati auzit careva?

Dupa pozele dupa site pare relativ ok...... un pic cam clasic:smile: .Din pacate personal nu am auzit nimic de el.

frumusica_andrea
29.05.2008, 09:15:54
Buna fetelor,

Pe mine ma costa foto-video 2100, pt ca noi am ales la video filmare cu doua camere .
NMu mai stiu exact oferta dar oferea ff multe iar calitatea este exceptionala.Mi sa parut mult dar stiu ca merita .prefer sa investesc in poze si filmat decat in altceva.
Cum o sa gasesc oferta o sa vi-o zic si voua.:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

andreea_m
29.05.2008, 16:38:23
mnoh... de 4 events nu aveti nimic de reprosat :) (sper) ar fi bine ;)
Eu am facut poze cu ei....poti sa te uiti la ale mele si sa vezi daca iti plac:D

moni1980
18.06.2008, 14:23:47
Fetelor, stie cineva unde se pot gasi in cluj albume foto mai deosebite, imbracate in piele sau alt material?

Sunt foarte suparata pt ca inafara de zeci de feluri de albume cu coperta de plastic nu am gasit nimic. Cred ca acesea sunt potrivite pentru poze din vacanta dar nu sunt destul de elegante pentru niste poze de la nunta.

Fostele miresici in ce si-au aranjat pozele de la nunta?

>:D<

orhidutza
18.06.2008, 14:50:16
Fetelor, stie cineva unde se pot gasi in cluj albume foto mai deosebite, imbracate in piele sau alt material?

Sunt foarte suparata pt ca inafara de zeci de feluri de albume cu coperta de plastic nu am gasit nimic. Cred ca acesea sunt potrivite pentru poze din vacanta dar nu sunt destul de elegante pentru niste poze de la nunta.

>:D<ai incercat si la studiourile foto? eu tin minte ca la studioul de pe Napoca imediat langa magazinul Maria si la Kodak cel de pe strada bisnitarilor erau albume frumoase, nu din plastic si erau cu foile de carton pe care sa lipesti pozele, si erau si cu folie intre pagini...

moni1980
18.06.2008, 15:34:05
ai incercat si la studiourile foto? eu tin minte ca la studioul de pe Napoca imediat langa magazinul Maria si la Kodak cel de pe strada bisnitarilor erau albume frumoase, nu din plastic si erau cu foile de carton pe care sa lipesti pozele, si erau si cu folie intre pagini...

Multumesc mult Orhidutza!

O sa trec pe acolo chiar astazi. Sper sa gasesc ceva mai deosebit.

Fetelor daca mai aveti si alte idei .... ^:)^

ade2009
18.06.2008, 15:39:15

La Polus Mall am vazut albume imbracate in piele. Cel pe care l-am vazut expus era negru simplu pret 500 ron. Mai mult ca sigur au si alte culori. >:D< >:D<

orhidutza
18.06.2008, 15:41:23
La Polus Mall am vazut albume imbracate in piele. Cel pe care l-am vazut expus era negru simplu pret 500 ron. Mai mult ca sigur au si alte culori. >:D< >:D<unde in Polus?

ade2009
18.06.2008, 15:47:17
unde in Polus?

Nu mai stiu chiar sigur ca le-am vazut de ceva vreme, era ceva stand pe unul din holurile molului, am vazut in trecere, n-am fost f atenta dar stiu ca mi-au atras privirea. Cred ca era si pe rosu.
Imi pare rau ca nu stiu mai exact.
:bye_04:
Oricum erau destul de mari si patrate

roxana
18.06.2008, 22:46:27
Nu mai stiu chiar sigur ca le-am vazut de ceva vreme, era ceva stand pe unul din holurile molului, am vazut in trecere, n-am fost f atenta dar stiu ca mi-au atras privirea. Cred ca era si pe rosu.
Imi pare rau ca nu stiu mai exact.
:bye_04:
Oricum erau destul de mari si patrate
cred ca la standul Pell Art... mai au pe Babes magazin si cred pe 21 decembrie.
Dar daca nu te-ai hotarat inca la fotograf, poti sa faci te intalnesti cu cei de la Imagia... fac un super-album de nunta.

Mulan
19.06.2008, 00:14:07
Dar daca nu te-ai hotarat inca la fotograf, poti sa faci te intalnesti cu cei de la Imagia... fac un super-album de nunta.

si eu i-am cautat dar erau ocupati :( trebe sunati din timp ca is destul de cautati

orhidutza
19.06.2008, 09:26:32
Dar daca nu te-ai hotarat inca la fotograf, poti sa faci te intalnesti cu cei de la Imagia... fac un super-album de nunta.=)) roxana, pe mine ma interesau albume si nu pt pozele de nunta, caci cei de la imagia mi-au oferit un album suficient de frumos =)) Ne interesa un album frumos sa punem pozele pe care le mai face fotograful meu favorit prin destinatiile pe unde mai ajungem noi ;))

ade2009
19.06.2008, 10:49:02
Noi ne-am hotarat la Andrei Neamtu pentru poze. Nu am vazut inca un album de-al lui dar am auzit ca e profesionist.Sper sa fie bine >:D<

orhidutza
19.06.2008, 11:31:36
Noi ne-am hotarat la Andrei Neamtu pentru poze. Nu am vazut inca un album de-al lui dar am auzit ca e profesionist.Sper sa fie bine >:D<Andrei face poze frumoase. O sa fie bine, stai linistita! :)

andra_mihael
19.06.2008, 14:36:30
Fetelor stie cineva cum sunt cei de la Classic Dream la partea de foto-video?
Noi i-am vazut la targ si am ramas placut impresionata de albumul lor de prezentare.Dar oare lucreaza la fel de bine? Ma gandesc k albumul de prezentare e una si ceea ce fac ei in mod normal poate sa fie cu tottul si cu totul altceva

alexandra2009
23.06.2008, 14:34:43
Fetelor... sunt de-a drptul disperata.. nu mai stiu ce sa fac cu foto si video.. Saptamana trecuta m-am intalnit cu sefa lui iubi la o barfa... din vb in vb imi recomanda o firma din oradea... care cica filmeaza foarte bine si fac niste poze dementiale... mi-a dat si adresa web... bun vin la birou intru pe net si le cer oferta....foarte promti imi raspund...nota 10 pt asta avand in vedere ca de la unele mai astept inca.. desi le-am scris de vreo 2-3 saptamani....
Deci iata raspunsul....
VIDEO
Filmare cu 2 camere+macara video+editare+videoclip artistic+3seturiDVD =1500EURO!!!
Se mai poate face- povestea noastra 200 EURO!!!
- mireasa 100 EURO!!!
- clipul nuntii 100 EURO!!!
FOTO
Poze pe durata nuntii+sedinta foto 3 ore (foto artistice)+dvd cu toate foto+album clasi 60poze +100 foto la plic =500 EURO!!!
Sau ceva pachet special care include serv de mai sus numai albumul este ceva tare... album copertat adica paginile sunt acoperite integral de colaje de poze...super tare am vaz la ceva firma la expo in februarie cand a fost la Cluj...(nu stiu pretul pentru ca atunci numai m-am interesat de ce ofera piate nu si de pret) = 750 EURO!!!

Acuma intreb si eu... nu-i cam mult...? Sincer mi-ar fi de un real folos daca mi-ar spune cineva niste preturi... sincer mie mi se pare cam multisor... acuma voi ce ziceti...?
Pupici si bafta>:D< >:D< >:D<

Arina3891
23.06.2008, 14:44:16
Noi ne-am hotarat la Andrei Neamtu pentru poze. Nu am vazut inca un album de-al lui dar am auzit ca e profesionist.Sper sa fie bine >:D<
Si eu i-am scris un mail, mi-a raspuns in cateva ore si mi-a zis ca nu face programari pe 2009 decat din toamna. Stie careva dintre voi ce preturi are?

orhidutza
23.06.2008, 14:58:19
Fetelor... sunt de-a drptul disperata.. nu mai stiu ce sa fac cu foto si video..
Lasa-ma sa ghicesc numele firmei... sa fie ceva ce se termina cu ...lux? =)) =)) =)) si noi am fost in discutii cu ei insa preturile mari si faptul ca nu vroiau sa faca un contract cu clauzele noastre ne-au indepartat de ei.

alexandra2009
23.06.2008, 15:04:14
DA..... Oricum mie mi se pare totusi cam mult ... mult!!!
Cum adica nu au vrut sa treaca in contract si clauzele voastre... asa ceva nu mi se pare in regula...
Pe unde v-ati facut pozele ca eu nici nu stiu unde sa caut si sincer am impresia ca trece vremea :P si eu raman fara... adica se cam aglomereaza deja lumea si nu cumva sa nu am de unde alege...
Ce ziceti?
Pupici si bata in cont >:D< >:D< >:D<

orhidutza
24.06.2008, 10:44:12
DA..... Oricum mie mi se pare totusi cam mult ... mult!!!
Cum adica nu au vrut sa treaca in contract si clauzele voastre... asa ceva nu mi se pare in regula...
Pe unde v-ati facut pozele ca eu nici nu stiu unde sa caut si sincer am impresia ca trece vremea :P si eu raman fara... adica se cam aglomereaza deja lumea si nu cumva sa nu am de unde alege...
Ce ziceti?
Pupici si bata in cont >:D< >:D< >:D<
Pai de ex nu au vrut sa treaca in contract numele persoanelor ce vor face filmarea si nu au vrut sa mai treaca o clauza de confidentialitate a imaginii (adica sa nu posteze pe youtube sau in materiale promotionale ce filmeaza la noi la nunta)... lucruri minore de altfel... in fine, la pretul ala ma asteptam sa poata sa faca niste mici concesiuni pt clientii mai cu pitici =))
Eu pozele le-am facut cu cei de la imagia, si am fost multumita de rezultat, iar filmarea au facut-o 2 cameramani din Cluj: Sile de la TVR si Dorin de la Antena1, iar montajul l-a facut Alin Morea de la Antena1.
Nu stiu cand ai tu nunta ca nu ti-ai setat in profil, dar cu partea foto/video ar trebui intr-adevar sa te grabesti ca oamenii nu pot lua 2 evenimente simultan, chiar daca agentiile de organizare pot face asta :)

mee
24.06.2008, 15:57:47
Si eu i-am scris un mail, mi-a raspuns in cateva ore si mi-a zis ca nu face programari pe 2009 decat din toamna. Stie careva dintre voi ce preturi are?
Am eu o oferta de la el :
Fotografierea unei nunti de zi : 350 euro
Fotografierea unei nunti de noapte: 400 euro
Cununia civila (daca e in alta zi decat nunta) : 50 euro
Sesiune foto : 100 euro
Postprocesare foto : 50 de fotografii = 40 euro
100 de fotografii = 70 euro
150 de fotografii = 110 euro
Albume foto : incepand de la 200 de euro

wanna
25.06.2008, 01:13:27
Si eu vreau sa stiu ce preturi are..pls pls pls...am intrat pe situl lui..are niste fotografii super..ff expresive si sensibile..dar cred ca si pretul e pe masura..daca aflati postati pe forum, pls!>:D<

Arina3891
25.06.2008, 09:38:21
Si eu vreau sa stiu ce preturi are..pls pls pls...am intrat pe situl lui..are niste fotografii super..ff expresive si sensibile..dar cred ca si pretul e pe masura..daca aflati postati pe forum, pls!>:D<

A scris "mee" mai sus cu 2 posturi. Preturile mi se par ok, pt calitatea fotografiilor. Mi-e frica insa sa nu aiba alta nunta in aceeasi data cu mine, care sa fie mai "importanta" decat a noastra, mai ales ca e in plin sezon.
:-SS
Nu stiti, pt pachetul de 350 euro, face numai chiar fotografiile in format digital sau le si printeaza?:-\ Si ce implica postprocesarea?

ade2009
25.06.2008, 15:59:50
Arina 3891- Preturile mi se par ok, pt calitatea fotografiilor. Mi-e frica insa sa nu aiba alta nunta in aceeasi data cu mine, care sa fie mai "importanta" decat a noastra, mai ales ca e in plin sezon.

O "alta" ar fi mai "importanta" decat tine doar pentru ca l-a contactat pe Andrei mai repede pentru acea data.Stiu ca pt el clientul e extrem de important indiferent de clasa sociala sau ma rog ce consideri tu ca poate clasifica o persoana ca si "importanta", si tocmai de aceea l-am contactat si eu. Andrei e un tip extrem de serios.

adelle
25.06.2008, 16:08:31
A scris "mee" mai sus cu 2 posturi. Preturile mi se par ok, pt calitatea fotografiilor. Mi-e frica insa sa nu aiba alta nunta in aceeasi data cu mine, care sa fie mai "importanta" decat a noastra, mai ales ca e in plin sezon.
:-SS
Nu stiti, pt pachetul de 350 euro, face numai chiar fotografiile in format digital sau le si printeaza?:-\ Si ce implica postprocesarea?

Ade2009 ai dreptate si eu stiu ca Andrei e super serios.Cine vrea sa intre sa mai citeasca pe blog....ca sunt chestii foarte interesante pt miri...

Pe mine m-a ajutat in alt domeniu decat fotografia de nunta.....desi nu ma cunoaste si a fost foarte dragut.

Din cate stiu eu 350 euro sunt formatul digital.
Postprocesare insemna prelucrarea digitala a pozeleor efecte...etc ( in general se foloseseste PHOTOSHOP) Si parera mea pt ca stiu ce insemna prelucrare are un pretz destul de bun...

roxana
25.06.2008, 23:22:03
Da, sunt doar fotografiile in format digital. Posprocesarea inseamna ca unele poze mai sunt prelucrate, de exemplu ca sa scoata in evidenta cate ceva ce merita(dar nu de genul poza alb-negru dar cu buchetul colorat).
Noua ne-a zis ca 50 de fotografii le proceseaza in pretul de baza.

cami777
26.06.2008, 18:36:42
Arina 3891- Preturile mi se par ok, pt calitatea fotografiilor. Mi-e frica insa sa nu aiba alta nunta in aceeasi data cu mine, care sa fie mai "importanta" decat a noastra, mai ales ca e in plin sezon.

O "alta" ar fi mai "importanta" decat tine doar pentru ca l-a contactat pe Andrei mai repede pentru acea data.Stiu ca pt el clientul e extrem de important indiferent de clasa sociala sau ma rog ce consideri tu ca poate clasifica o persoana ca si "importanta", si tocmai de aceea l-am contactat si eu. Andrei e un tip extrem de serios.
total de acord cu tine. e un profesionist

medutza
30.06.2008, 18:16:22
am reusit sa-mi fac si eu album,adica sper ca am reusit.
http://picasaweb.google.com/medutza22
sper sa mearga ca m-am chinuit o zi intreaga si daca ar fi sa o iau de la inceput nu as mai stii ce sa fac=))

medutza
01.07.2008, 11:06:02
acuma ma uit la poze, foarte frumoase pozele, foarte frumosi voi >:D<
intr-o poza ma vad si eu... hi hi

edit: oare tu ziceai ca nu ti-a placut de fotograf? mie din ce am vazut in place, poate pui mai multe poze...
serios,esti si tu intr-o poza?unde?in parc?
da.eu ziceam de fotograf.pai din 500 cate aveam in pachet doar vreo 50 sunt frumoase(alea pe care le-am pus)iar restul e jalnic.foarte multe poze sunt facute cu aparatul meu de catre o colega sau de cine mai apuca.
pe tip il cheama Voicu Miron,locuieste in marasti si i un mincinos.lucreaza singur(foto si video)lucru pe care noi nu-l stiam si l-am aflat in dimineata nuntii cand ne-am dat seama ca ne-o mintit.trebuia sa mai vine cu un coleg care s-o imbolnavit in dimineata aia.minciuna gogonata.se crede superman,intr-o mana avea aparatul foto si in cealalta camera video.
majoritatea pozelor le-am prelucrat noi acasa(le-am luminat,clarificat).
pana la urma o iesit ceva frumos,dar asta era treaba lui nu a noastra.
mersi oricum de aprecieri^:)^

adriana10
03.07.2008, 14:12:02
salutare fetelor am si eu o rugaminte la voi recomandati-mi si mie un cameraman si un fotograf pe nunta nu gasesc si nu pre mai am nici timp am nunta peste 2 luni va multumesc mult si casa de piatra

brindu
10.07.2008, 11:45:14
Miresici de Cluj, ati avut careva la nunta ca fotograf pe dl/dna Sas?

Goldmoon
10.07.2008, 18:29:38

Si ati vorbit cu el pentru 2009? Noua ne-a spus ca nu face rezervari pentru 2009 si ca vorbim la sfarsitul anului.

erika12
10.07.2008, 21:58:30
total de acord cu tine. e un profesionist

buna. cine e acest andrei , chiar e asa serios pe cum ziceti,imi spui si mie unde il pot gasi.mersi mult.[-o<

Arina3891
11.07.2008, 17:02:57
Si ati vorbit cu el pentru 2009? Noua ne-a spus ca nu face rezervari pentru 2009 si ca vorbim la sfarsitul anului.
Si noua la fel ne-a spus...:(

cami777
11.07.2008, 20:23:04
buna. cine e acest andrei , chiar e asa serios pe cum ziceti,imi spui si mie unde il pot gasi.mersi mult.[-o<
se numeste andrei neamtu si intr-adevar este un profesionist. la nunta mea s-a comportat impecabil. de abia astept sa vad pozele

wanna
11.07.2008, 22:32:53
se numeste andrei neamtu si intr-adevar este un profesionist. la nunta mea s-a comportat impecabil. de abia astept sa vad pozele
neaparat sa ne arati si noua poze!!!unde ati facut sedinta foto?cat a costat totalul, si ce a intrat in pret?plsss..si eu tot cu el vreau sa fac pozele

cami777
12.07.2008, 14:04:03
neaparat sa ne arati si noua poze!!!unde ati facut sedinta foto?cat a costat totalul, si ce a intrat in pret?plsss..si eu tot cu el vreau sa fac pozele[/quote
dupa ce le primesc o sa postez si pentru voi :*
am facut foarte multe poze: in parcul mare/langa fostul cazino+in muzeul satului+la muzeul de arta+la coafor+la machiaj. am vrut sa facem si la vechea primarie, dar era deja lacatul pe usa si n-am avut acces...

pot sa va spun ca a fost tot timpul cu noi. de dimineata, de la ora 7, pana seara tarziu, dupa momentul tortului. a fost extrem de atent si de dragut. tot timpul mi-a dat sfaturi, m-a ajutat cu informatii, chiar daca acest lucru nu statea in atributiile lui de fotograf. pe mine sincer m-a impresionat. ma bucur ca am facut aceasta alegere

wanna
12.07.2008, 19:54:11
si un pret?(daca nu-s prea indiscreta si insistenta..:D )

cami777
13.07.2008, 21:25:02
si un pret?(daca nu-s prea indiscreta si insistenta..:D )
350 euro, in format digital

alexandra2009
14.07.2008, 10:20:24
Vreau si eu nr de tel al lui Andrei... din ce am citit pe aici este foarte priceput... nu pune nimeni poze realizate de el....
PUUPICI

Ama81
17.07.2008, 14:19:33
orhidutza, spune-mi te rog cine ti-a facut pozele la nunta, nu de alta dar sunt superbe....=D>

erika12
27.07.2008, 21:51:23
buna tuturor
am mai multe intrebarui de spu la care sper sa gasesc raspunsuri, o sa am nunta anul viitor in mai si am nevoie de cineva serios care sa se ocupe de partea FOTO si VIDEO, PE CINE IMI RECOMANDATI CA FIIND CEI MAI BUNI? si cu cat timp inainte ar trebui sa vorbesc cu ei, se incheie un contract se da un avans?

ps
multumiri tuturor pt informatii utile pe care le postati

cami777
28.07.2008, 15:19:23
buna tuturor
am mai multe intrebarui de spu la care sper sa gasesc raspunsuri, o sa am nunta anul viitor in mai si am nevoie de cineva serios care sa se ocupe de partea FOTO si VIDEO, PE CINE IMI RECOMANDATI CA FIIND CEI MAI BUNI? si cu cat timp inainte ar trebui sa vorbesc cu ei, se incheie un contract se da un avans?

ps
foto Andrei Neamtu
video Alin Morea (antena 1 parca)

grabeste-te sa vorbesti cu ei. sunt foarte solicitati

orhidutza
28.07.2008, 15:53:07
orhidutza, spune-mi te rog cine ti-a facut pozele la nunta, nu de alta dar sunt superbe....=D>scuze ca raspund asa tarziu, dar abia acum am vazut intrebarea ta... pozele au fost facute de firma Imagia, au si site cu acelasi nume dar acum e in constructie parca. Noi am fost ft multumiti de poze!

roxana
29.07.2008, 23:32:19
buna tuturor

ps
citeste cat de mult poti forumu, o sa afli de mai multe firme, ai timp destul, ca sa contactezi pe cativa din ei sa vezi demo-uri, si sa hotarasti tu singura care e cel mai bun. Oricum, deocamdata o sa te intelegi numai cu ei, mai repede de 1 ianuarie probabil ca n-o sa inchei niciun contract, dar sa ai data rezervata. Nu e niciodata prea devreme pentru asta.
Dar eu iti recomand oricum sa vezi tu cu ochii tai cativa, si sa te hotarasti singura ce ce ti se potriveste cel mai bine.

Si a doua recomandare, la fel ca si Cami: Andrei Neamtu. Cam in maxim 2 zile o sa va arat si poze =P~=P~=P~
Cameraman l-am avut pe Florin Tene, recomandat de Alin Morea(ca el nu a fost liber atunci). inca nu am vazut filmul nuntii, dar il recomand cu toata caldura. A fost acolo de dimineata devreme, pana noaptea tarziu cand i-am dat eu liber, si s-a implicat foarte mult si ne-a ajutat mult de tot ^:)^^:)^

roxana
01.08.2008, 19:45:18
o parte din pozele de la nunta noastra, facute de Andrei Neamtu <:-P<:-P<:-P<:-P
le-am pus aici:http://familia.divricean.ro/2008/08/01/poze-oficiale-de-la-nunta/

roxana
01.08.2008, 22:06:37
ce ochi frumosi ai ;;)
superbe pozele! asta da fotograf :D
Multumesc :*:*:*
de fotograf nu mai zic nimic, ca zic pozele :>

andra_mihael
02.08.2008, 11:08:18
Fetelor a auzit cineva de Nicu Muresan?(sau Modovan Sa fie?):-\

loredanacoirte
02.08.2008, 13:37:35
Muresan. am vazut poze facute de el si e destul de bun. Dar parca el face si foto si video, 2 in 1 . asta e singurul lucru care nu mi se pare ok. dar dupa cum am vazut se descurca cu amandoua.

frumusica_andrea
24.08.2008, 14:12:29
cat te-a costat?

Multumesc :*:*:*
de fotograf nu mai zic nimic, ca zic pozele :>

roxana
24.08.2008, 22:06:04
cat te-a costat?
350 euro, in format digital.
A meritat fiecare banut, si sunt foarte multumita de ce-a iesit ^:)^^:)^^:)^

mee
25.08.2008, 09:27:18
IULIAAAAAAAAAAAA ABSOLUT SUPERBE
ESTI MINUNATA
TE ROG SA IMI ZICI SI MIE DATELE LOR; MS TARE MULT
Multumesc mult, Ali :* . Am avut 2 fotografi extraordinari , Afina si Zoli Jambor. Pe langa poze (pe care le iubesc o:-) ) mi-a placut foarte mult profesionalismul si implicarea de care au dat dovada ... se vede ca fac asta din pasiune . In ziua nuntii au fost cu noi de la 7 dimineata pana dupa 12 noaptea si au fost neobositi :x . Noi suntem fooooarte incantati ca i-am descoperit :x.

lorana2001
26.08.2008, 19:20:43
Multumesc mult, Ali :* . Am avut 2 fotografi extraordinari , Afina si Zoli Jambor. Pe langa poze (pe care le iubesc o:-) ) mi-a placut foarte mult profesionalismul si implicarea de care au dat dovada ... se vede ca fac asta din pasiune . In ziua nuntii au fost cu noi de la 7 dimineata pana dupa 12 noaptea si au fost neobositi :x . Noi suntem fooooarte incantati ca i-am descoperit :x.

superbe poze. felicitari!!!
imi trimiti si mie numerelo lor de telefon pe privat?

anca1230_pop
26.08.2008, 19:26:09
Iulia, te rog sa ne spui cat au costat fotografii!:*

mee
26.08.2008, 21:20:23
Iulia, te rog sa ne spui cat au costat fotografii!:*
Pentru cununia civila si ziua nuntii am platit 1500 RON : 2 fotografi, 450 de poze prelucrate in format digital, album foto mario acerboni, 200 de poze listate (diferite marimi). Pentru sedinta foto am platit 700 RON si de acolo avem 150 de poze. >:D<

roxana
26.08.2008, 21:29:08
Pentru cununia civila si ziua nuntii am platit 1500 RON : 2 fotografi, 450 de poze prelucrate in format digital, album foto mario acerboni, 200 de poze listate (diferite marimi). Pentru sedinta foto am platit 700 RON si de acolo avem 150 de poze. >:D<
wow, nu-i mult deloc, merita fiecare banut, mai ales ca-s pozele cele mai frumoase si mai "breathtake" pe care le-am vazut vreodata

anca1230_pop
26.08.2008, 22:20:32

FFF bun pret!:O Ma intreb oare cum iai gasit pe oamenii astia?
Ai fost fff inspirata in alegerea lor!:*

mee
27.08.2008, 11:47:35
FFF bun pret!:O Ma intreb oare cum iai gasit pe oamenii astia?
Ai fost fff inspirata in alegerea lor!:*
I-a gasit sotul meu cautand poze de nunta pe picasa :)) . Aveau mai multe foldere cu poze de nunta si le-am trimis un mail in speranta ca au facut ei toate pozele alea si asa a fost. Dupa nunta de fiecare data cand sotiorul meu facea cate o boacana si eu urlam la el imi zicea : "Cine a gasit fotografii de nunta ? mai tii minte ? " si bineinteles ca eu izbucneam in ras :)) deci trebuie sa recunosc public ca e si meritul lui :)).

Milka
29.08.2008, 16:41:14
Fetelor vreau si eu ceva impresii despre pozele celor de la Dario daca se poate :D si eventual o rugaminte la fostele miresici care au lucrat cu ei , as vrea niste poze cu efecte si fara. ms tare mult ;))

Milka
29.08.2008, 16:50:45
Superbe pozele ... si voi sunteti tare frumosi ... ne spui si noua in ce locuri ati pozat ?;))

wanna
01.09.2008, 23:53:42
Am vb cu fotografii lui mee si mi-au dat oferta...se vede ca sunt constienti cat de buni sunt..ptr ca au ridicat preturile..:))...dar chiar si asha, tot cu ei ramanem..o sa vb si cu andrei neamtu sa fiu impacata, dar cred ca el are preturi mai mari...
aaa, si voiam sa o mai intreb pe mee ce fel de albume a primit...unu mare si cate mici? sau numai unul mare?
Pupici la miresici

mee
02.09.2008, 09:26:30
Superbe pozele ... si voi sunteti tare frumosi ... ne spui si noua in ce locuri ati pozat ?;))
Multumesc :*
Noi am facut poze la catedrala din Matei Corvin, in Fashion Club, la muzeul de arta, in niste curti interioare de pe Memorandumului, sub podul din gara, la castelul Banffy din Bontida si pe Eroilor.

mee
02.09.2008, 09:28:35
Am vb cu fotografii lui mee si mi-au dat oferta...se vede ca sunt constienti cat de buni sunt..ptr ca au ridicat preturile..:))...dar chiar si asha, tot cu ei ramanem..o sa vb si cu andrei neamtu sa fiu impacata, dar cred ca el are preturi mai mari...
aaa, si voiam sa o mai intreb pe mee ce fel de albume a primit...unu mare si cate mici? sau numai unul mare?
Pupici la miresici
Am primit un album mare cu 200 de poze tiparite de diferite dimensiuni.
Ce oferta au pe anul viitor ? Sunt curioasa ;))

wanna
02.09.2008, 17:08:26
Oferta cu 200 de poze e primul pachet al lor, si acum costa 2700 lei
mai au ink 2, unul de 3200 si ink unul de 4000....se respecta..:P

Milka
03.09.2008, 17:48:20
Multumesc :*
Noi am facut poze la catedrala din Matei Corvin, in Fashion Club, la muzeul de arta, in niste curti interioare de pe Memorandumului, sub podul din gara, la castelul Banffy din Bontida si pe Eroilor.
saru'mana de raspuns:-* e bine de stiut, adevarul e ca ne-am cam saturat de clasicul parc si gradina botanica :d

lorana2001
03.09.2008, 19:54:39

mie mi-au trimis azi oferta prin mail si e un pik diferita: primul pachet 2800, celelalte 2 unul de 3300 si unul de 4100.

Practic au mai adaugat cate 100 lei la fiecare.(:|

Milka
03.09.2008, 20:45:22
mie mi-au trimis azi oferta prin mail si e un pik diferita: primul pachet 2800, celelalte 2 unul de 3300 si unul de 4100.

nu stii daca au ceva site fotografii astia ? tare frumos lucreaza ... eu zic ca isi justifica pretul pozele primite ;))

Mulan
03.09.2008, 23:40:26
au ceva pe picasa, am vazut cateva de pe un link primit de la mee, dar nu sunt asa frumoase ca ale lui mee :D s-au perfectionat ;-)

wanna
03.09.2008, 23:45:00
Eu am mai aratat pozele lui mee, sper k nu se supara, si la alti fotografi si au zis ca sunt super..numai ca la albume, nu stiu ce sa zic..nu mi se par clare..:d..poate sunt doar piticii mei..sper..

Milka
04.09.2008, 16:47:55
Pai asta deja e alegerea ta ... noi ne facem si album digital (foaia este poza) pe langa asta clasic cu pozele lipite pe care l-am avut inclus o:-)
mee si eu vreau album :D imi spui te rog unde anume in cj se face asa ceva ? si cam la ce pret ? vreau sa-i fac mamei mele un album si ma intereseaza tare tare :D ms mult :*

lorana2001
04.09.2008, 21:53:42

Rectific, mi-au trimis azi mail si mi-au spus ca in pretul asta este inclus si drumul dus intors (75 km), plus cheltuielile postale ca sa imi trimita albumul.
Dar eu nu am inteles o chestie. Albumul pe care il ofera ei nu este album digital? Eu credeam ca e album gen revista, adica paginile albumului sunt fotografiile.

wanna
04.09.2008, 22:16:55
Rectific, mi-au trimis azi mail si mi-au spus ca in pretul asta este inclus si drumul dus intors (75 km), plus cheltuielile postale ca sa imi trimita albumul.
Dar eu nu am inteles o chestie. Albumul pe care il ofera ei nu este album digital? Eu credeam ca e album gen revista, adica paginile albumului sunt fotografiile.

Nu..sunt pagini de hartie/carton si pozele sunt lipite

Milka
04.09.2008, 22:28:55
[/b][/color]

Nu..sunt pagini de hartie/carton si pozele sunt lipite
si eu tot asa credeam ca albumul digital este ca si o revinsta :( si atunci stii cumva cum ii zice la albumul gen revista ? si unde se poate face in cj ?^:)^

lorana2001
04.09.2008, 22:39:09
si eu tot asa credeam ca albumul digital este ca si o revinsta :( si atunci stii cumva cum ii zice la albumul gen revista ? si unde se poate face in cj ?^:)^

albumul digital este ca si o revista si asa se si numeste "album digital", doar ca fotografii respectivi au in oferta album classic italian.
Si cu siguranta il fac si ei, dar probabil costa mult mai mult. Poate ne spune Mee cat l-a platit ea.

mee
04.09.2008, 22:47:13
albumul digital este ca si o revista si asa se si numeste "album digital", doar ca fotografii respectivi au in oferta album classic italian.
Si cu siguranta il fac si ei, dar probabil costa mult mai mult. Poate ne spune Mee cat l-a platit ea.
Pe noi o sa ne coste albumul digital 1200 ron (60 de pagini). Colajele le fac Afina si Zoli si o sa le trimita la Mario Acerboni in Italia (de acolo comanda si albumele clasice). Am mai avut o oferta pt album digital de la o firma (i-am gasit la targul de la muzeul de arta) care ne cereau pt un album mare, 2 mici pt nasi si 2 minuscule pt parinti peste 1000 de euro si trebuia sa ne facem singuri colajele [-(.

Milka
05.09.2008, 15:51:10
fetelor unde putem face un album digital in cj ? si cam cat ne costa ?^:)^

Krisztina
11.09.2008, 09:46:40

Buna Iulia!

Imi scrii ,te rog, numarul te telefon, adresa e-mail ai fotografilor vostri? Unde ati comandat tortul, arata foarte bine si pare foarte gustos...=P~

Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Krisztina
:*

Ballet
12.09.2008, 16:06:56
Si eu vreau nr fam Jambor, cei cau facut pozele la Mee. I-am trimis un PM
dar probabil nu a vazut. Va rog mult daca faceti rost de nr lor, anuntati-ma si pe mine. Mi-au placut la nebunie pozele lor!!!

lorana2001
12.09.2008, 17:40:51
fam jambor pune si o conditie...daca ei fac pozele doar ei pot sa faca albumele digitale. Nu dau dreptul de a-ti face album digital cu altcineva si cu poze facute de ei.
Si ei iti fac albumele digitale dar doar cu pozele lor.
Eu am mai primit o oferta de la cineva din Oradea si ei cer 1100 de euro, in care este deja inclus albumul digital, plus un tablou cu mirii si nu mai stiu ce altceva au in oferta, dar daca va intere va dau detalii pe pm.

Ballet
12.09.2008, 18:10:36
fam jambor pune si o conditie...daca ei fac pozele doar ei pot sa faca albumele digitale. Nu dau dreptul de a-ti face album digital cu altcineva si cu poze facute de ei.
Si ei iti fac albumele digitale dar doar cu pozele lor.
Eu am mai primit o oferta de la cineva din Oradea si ei cer 1100 de euro, in care este deja inclus albumul digital, plus un tablou cu mirii si nu mai stiu ce altceva au in oferta, dar daca va intere va dau detalii pe pm.

Eu nu prea inteleg ce tot vb voi acolo, parca sunt alte limbi....
Mai am multe de invatat ;))
Adica cum? Poti sa-ti faca ei pozele dar sa-ti faci in alta parte albumul? De ce sa faci asta?
Acuma imi dau seama ca eu ma duc pe la fotografi, dar in afara de uitatul la poze si la cd, sa vad daca imi place sau nu, nu prea inteleg mare lucru

Simo25
13.09.2008, 11:33:50
Buna fetelor!

A auzit careva de firma Classic Dream? Stiti ceva despre ei....daca ies bine pozele si montajul?

Pupici si spor la pregatiri viitoarelor miresici.

Cammie
14.09.2008, 00:32:04
Buna fetelor!

A auzit careva de firma Classic Dream? Stiti ceva despre ei....daca ies bine pozele si montajul?

Pupici si spor la pregatiri viitoarelor miresici.

Eu am colaborat cu ei. Firma e a lui Gabi Pap. E bun. Doar ca el merge doar la pozele de portofoliu. Pentru celelalte si pentru filmare are colaboratori. La noi de exemplu, pozele facute de Gabi au iesit foarte bine. Celelalte putin deformate. Filmarea a iesit bine. La final a facut si un videoclip al nuntii.
Iti va da oferte cu pachetele pe care le ofera. Ai grija, daca depasesti numarul de poze de acolo te taxeaza cam mult (4 lei/poza). Apoi dublurile le face cu 1 leu/poza.
Ca sa iti faci o idee, iti atasez pozele de la nunta mea si videoclipul.

http://picasaweb.google.com/cameliasebeni/NuntaCamiSiAndy18Mai2008#

http://www.youtube.com/watch?v=Q5T5Ytsc8FY

Cammie
14.09.2008, 00:33:51
Tot cu ei au colaborat si nasii mei. Ei au fost foarte multumiti.

lorana2001
14.09.2008, 14:47:50
Eu nu prea inteleg ce tot vb voi acolo, parca sunt alte limbi....
Adica cum? Poti sa-ti faca ei pozele dar sa-ti faci in alta parte albumul? De ce sa faci asta?
Acuma imi dau seama ca eu ma duc pe la fotografi, dar in afara de uitatul la poze si la cd, sa vad daca imi place sau nu, nu prea inteleg mare lucru

Nu, din contra...
Daca ei fac pozele, albumul digital poti sa il faci DOAR cu ei. Nu dau dreptul la alta firma sa faca album digital cu pozele facute de ei.

Si ei iti fac album digital dar folosesc doar poze facute de ei. Adica nu poti sa iti faci pozele la alta firma si sa mergi la ei sa iti faca album digital.

Cam atat

Krisztina
14.09.2008, 17:57:48
Iti multumesc mult pentru nr de tel a fotografului!
Nu o sa reusim sa mergem impreuna sa vb cu ei, pentru ca momentan nu sunt in tara. O sa-i contactez, sa vedem daca imi trimit poze pe mail sau au un site...
Spor la pregatiri!

gmarial
15.09.2008, 19:12:29
Vorbesti serios? Si noi urmeaza sa discutam cu ei dar mi se pare enooooorm de la 1200 pt. 400 de poze sa urce la ataaaaat de mult doar de pe un an pe celalalt. Aberant de mult!

Arina3891
17.09.2008, 08:55:26
Mi-am gasit fotograf\:D/ Face niste poze superbe (gen Andrei Neamtu), a facut facultatea de fotografie si are o oferta extrem de avantajoasa: 800 de poze pt 450 lei:D. Am I good or what?:> Exista si o explicatie pentru acest lucru.... nu e din Cluj. E dintr-un orasel mai micut de la aproximativ 100 km de Cluj, dar a zis ca are masina si distanta nu e o problema. Asa ca, fetelor, mai cautati fotografi si prin alte orase pentru ca veti gasi la preturi mult inferioare celor din Cluj si poate la fel de talentati.

Mulan
18.09.2008, 07:14:39
Mi-am gasit fotograf\:D/ Face niste poze superbe (gen Andrei Neamtu), a facut facultatea de fotografie si are o oferta extrem de avantajoasa: 800 de poze pt 450 lei:D. Am I good or what?:> Exista si o explicatie pentru acest lucru.... nu e din Cluj. E dintr-un orasel mai micut de la aproximativ 100 km de Cluj, dar a zis ca are masina si distanta nu e o problema. Asa ca, fetelor, mai cautati fotografi si prin alte orase pentru ca veti gasi la preturi mult inferioare celor din Cluj si poate la fel de talentati.

pai arata-ne ce poze face :D

pitik
18.09.2008, 21:43:50
dragelor,
am primit pozele de la nunta, ieri si inca ma uit la ele ca prima data!
http://picasaweb.google.com/gabitamita/NuntaDeLaCluj23August2008?authkey=rVeh8BNp75E#

enjoy!

Floare_de_colt
19.09.2008, 17:16:24
Stie cineva detalii despre Studio Nick? Eu am auzit ca sunt foarte buni, dar as vrea pareri... imi filmeaza ei si o sa am doua camere.. ce ziceti?

Krisztina
22.09.2008, 22:42:57
Acuma imi dau seama ca eu ma duc pe la fotografi, dar in afara de uitatul la poze si la cd, sa vad daca imi place sau nu, nu prea inteleg mare lucru[/quote]

Buna ,

Mersi pentru PM, momentan nu sunt in Cluj dar daca ma tii la curent cu preturi,opinii etc a fotografilor, tort ar fii foarte bine.

Multumesc din nou, sa ai o seara placuta si mult spor la pregatiri!

dydo
01.10.2008, 00:03:14
Salutare !

Am gasit intamplator pozele Iuliei, si mi-au placut tare mult.
Daca puteti sa imi dati numarul de telefon al fotografilor v-as fi recunoscataore.

Pupici

Ballet
02.10.2008, 12:45:37
A colaborat cineva cu Imagia? Sau macar a auzit cineva de ei? Pe site au poze
f frumoase, azi am intalnire cu ei, dar vroiam sa stiu daca sunt seriosi, profesiosinsti ..... Daca va intereseaza pret, va spun maine.

roxana
02.10.2008, 13:39:02
f frumoase, azi am intalnire cu ei, dar vroiam sa stiu daca sunt seriosi, profesiosinsti ..... Daca va intereseaza pret, va spun maine.
Orhi a colaborat cu ei, si eu m-am intalnit ca sa discutam. De seriozitate sa nu-ti faci griji, sunt foarte seriosi si profesionisti.
Sa-mi zici si mie pretul, ca sunt curioasa ce tarif au pe anul viitor.

orhidutza
02.10.2008, 13:56:24
da, eu am colaborat cu ei :) Spune ce anume te-ar interesa?

Ballet
02.10.2008, 14:02:19
da, eu am colaborat cu ei :) Spune ce anume te-ar interesa?

Ei ti-au facut pozele la nunta? Daca da, atunci spune-mi si mie cum pot vedea
pozele din albumul tau, ca nu-mi dau seama....8-}
Se ocupa si de filmare sau numai de poze?

dydo
02.10.2008, 22:33:52
Fetelor, multumesc pentru numarul de telefon al fam Jambor. Am luat legatura cu ei si am stabilit o intalnire, sunt curiasa ce tarife au.

Pupici .

dydo
02.10.2008, 23:02:54

Pe mine m-ar interesa :) , dar as vrea sa vad mai multe poze facute de ei la o nunta. Daca ai cumva link la un album de-al lor de poze as dori sa le vad.
Sunt interesata si ce tarife au.

Mersi >:D<

Goldmoon
03.10.2008, 10:20:14
Vei gasi poze facute de Imagia in albumul miresicii Orhidutza. Din punctul meu de vedere, tarifele practicate de Imagia, sunt pentru tari unde salariul mediu pe economie e de cateva ori mai mare decat la noi.....Nu vreau sa ii vorbesc de rau, Doamne fereste, calitatea pozelor nu poate fi contestata, dar parca tot nu suna bine 1500 de euro ....

Intr-adevar si noua ne plac foarte mult... insa pretul... ne-a cam lasat cu gura cascata.
Sotii Jambor sunt ocupati pentru data cand avem noi nunta... deci ei pica.
Mai cautam si sa vedem... daca stiti pe cineva care lucreaza bine... va rog sa imi trimiteti si mie date de contact.

dydo
03.10.2008, 11:13:36
Vei gasi poze facute de Imagia in albumul miresicii Orhidutza. Din punctul meu de vedere, tarifele practicate de Imagia, sunt pentru tari unde salariul mediu pe economie e de cateva ori mai mare decat la noi.....Nu vreau sa ii vorbesc de rau, Doamne fereste, calitatea pozelor nu poate fi contestata, dar parca tot nu suna bine 1500 de euro ....

Mda, suna mult 1500 de euro. Asa de curiozitate (pana ma intalnesc cu ei), fam Jambor ce sume au in oferte?

Ballet
03.10.2008, 11:17:47
Mda, suna mult 1500 de euro. Asa de curiozitate (pana ma intalnesc cu ei), fam Jambor ce sume au in oferte?

Un pachet 2700, urmatorul 3200, si altul 3500. Asa imi amintesc, mi-am lasat acasa agenda. Pachetul e in functie de cate poze vrei pe cd, pt ca in album sunt 100 de poze in fiecare pachet. Dar ei nu ofera albume pt nasi si parinti, doar unul mare si frumos pt miri. Plus ca sunt doi fotografi tot timpul, de dimineata , la pregatiri, unul sta cu mirele, unul cu mireasa. Mi se pare ok, pt ca nu e corect ca mirele sa fie neglijat....:">

brindu
03.10.2008, 12:47:22
Un pachet 2700, urmatorul 3200, si altul 3500. Asa imi amintesc, mi-am lasat acasa agenda. Pachetul e in functie de cate poze vrei pe cd, pt ca in album sunt 100 de poze in fiecare pachet. Dar ei nu ofera albume pt nasi si parinti, doar unul mare si frumos pt miri. Plus ca sunt doi fotografi tot timpul, de dimineata , la pregatiri, unul sta cu mirele, unul cu mireasa. Mi se pare ok, pt ca nu e corect ca mirele sa fie neglijat....:">

Si cate poze primesti pe cd la fiecare pachet, de curiozitate? Sa incerc sa fac o comparatie cu ce am avut noi.

Goldmoon
03.10.2008, 13:06:43
Si cate poze primesti pe cd la fiecare pachet, de curiozitate? Sa incerc sa fac o comparatie cu ce am avut noi.

voi cu cine ati lucrat?

Ballet
03.10.2008, 13:12:16

Nu as vrea sa vorbesc aiurea , pt ca mi-am uitat acasa agenda cu documentatiile mele de pana acum, dar cred ca e vorba de 200 poze pt primul pachet, 400 al doilea si 800 al treilea. Asa imi amintesc eu. Dar toate aceste poze vor fi prelucrate, daca ai cercetat un pic problema fotografiilor, iti dai seama de diferenta.

brindu
03.10.2008, 13:56:41
Nu as vrea sa vorbesc aiurea , pt ca mi-am uitat acasa agenda cu documentatiile mele de pana acum, dar cred ca e vorba de 200 poze pt primul pachet, 400 al doilea si 800 al treilea. Asa imi amintesc eu. Dar toate aceste poze vor fi prelucrate, daca ai cercetat un pic problema fotografiilor, iti dai seama de diferenta.

Goldmoon, iti raspund pe PM.

Noua ne-au dat toate pozele ce ni le-au facut. Avem 2 dvd-uri cu poze. Si ne-au dat inclusiv pozele facute in format "raw" ceea ce ne permite si noua sa le prelucram.
Mi se pare o prostie sa iti limiteze numarul de poze ce ti le da pe format digital.
Cu cine am facut ne-a spus ca ei fac in jur de o mie de poze pe nunta dar daca sunt mai multe nu le taie sau se opreste la 1000, asa ca avem 1200 de poze.
Cele ce ni le pun in album le prelucreaza si ei le aleg, ceea ce pentru noi a fost o usurare, mai ales ca am vazut ce albume fac.

Albumul va contine 300 de poze format 30x40 sau 30x30, nu mai tin minte exact, toate pe hartie metalica, si e de piele, tot din Italia adus.

La doua zile dupa nunta ne-au dat pozele pe 2 DVD-uri in formatul original. Suntem foarte incantati de ce poze ne-au facut.

Albumele nasilor si parintilor au fost alese de noi, poze si tot si azi sunt gata.

Am vazut ce aparate au si faptul ca au laboratorul lor acasa spune multe.

Din ce am vazut ai de ales intre 2 tipuri de fotografi: generatia noua ce face fotografii de nunta jurnalistice si cei ce fac sa zic asa zisele fotografiile cliseu.

Daca doresti mai multe detalii pot sa iti raspund pe PM.

Brindu

dydo
03.10.2008, 18:11:23
Goldmoon, iti raspund pe PM.

Noua ne-au dat toate pozele ce ni le-au facut. Avem 2 dvd-uri cu poze. Si ne-au dat inclusiv pozele facute in format "raw" ceea ce ne permite si noua sa le prelucram.
Mi se pare o prostie sa iti limiteze numarul de poze ce ti le da pe format digital.
Cu cine am facut ne-a spus ca ei fac in jur de o mie de poze pe nunta dar daca sunt mai multe nu le taie sau se opreste la 1000, asa ca avem 1200 de poze.
Cele ce ni le pun in album le prelucreaza si ei le aleg, ceea ce pentru noi a fost o usurare, mai ales ca am vazut ce albume fac.

Albumul va contine 300 de poze format 30x40 sau 30x30, nu mai tin minte exact, toate pe hartie metalica, si e de piele, tot din Italia adus.

La doua zile dupa nunta ne-au dat pozele pe 2 DVD-uri in formatul original. Suntem foarte incantati de ce poze ne-au facut.

Albumele nasilor si parintilor au fost alese de noi, poze si tot si azi sunt gata.

Am vazut ce aparate au si faptul ca au laboratorul lor acasa spune multe.

Din ce am vazut ai de ales intre 2 tipuri de fotografi: generatia noua ce face fotografii de nunta jurnalistice si cei ce fac sa zic asa zisele fotografiile cliseu.

Daca doresti mai multe detalii pot sa iti raspund pe PM.

Brindu

Ai cumva un mai multe poze de la nunta puse pe net? ( in afara de cele de pe flickr )

dydo
04.10.2008, 20:40:14
Salut,
poti sa citesti tot topicul asta, ca o sa gasesti informatii si despre persoane care filmeaza, si o lista foarte buna facuta de o miresica cu ce trebuie sa intrebam >:D<

Salut. Acum am inceput sa citesc topicul de la inceput :)

Mi-au placut si pozele tale. Vreau sa te intreb, tu ai avut 2 fotografi?

dydo
06.10.2008, 10:18:53
Fetelor, ati auzit careva de cei de la recordmedia. ***) Ati lucrat cu ei careva?

brindu
06.10.2008, 11:31:36
Multumesc pt link. Sunt frumoase pozele, de abia astept sa vad mai multe.

Pana la urma am reusit sa gasim timp sa le uploadam pe toate pe picasa ;))

Ballet
06.10.2008, 11:50:53
Gata fetelor, eu m-am hotarat sa colaborez pt poze cu fam Jambor. Asta dupa multe saptamani de telefoane, intalniri, cercetari si studieri de oferte. Daca asa mult a durat la poze, cat va dura sa-mi iau rochita??? :D
Joi avem stabilita intalnirea sa incheiem contractul si sa dam avansul. Am ales pachetul cu 3200 de lei, care contine 300 de poze retusate si prelucrate pe dvd personalizat in carcasa de piele, 100 de poze tiparite in format 20x30, album foto clasic italian cu 100 de pagini si servieta.
Am hotarat ca pana la urma conteaza calitatea, si nu cantitatea.

Floare_de_colt
06.10.2008, 15:58:58
Gata fetelor, eu m-am hotarat sa colaborez pt poze cu fam Jambor. Asta dupa multe saptamani de telefoane, intalniri, cercetari si studieri de oferte. Daca asa mult a durat la poze, cat va dura sa-mi iau rochita??? :D
Joi avem stabilita intalnirea sa incheiem contractul si sa dam avansul. Am ales pachetul cu 3200 de lei, care contine 300 de poze retusate si prelucrate pe dvd personalizat in carcasa de piele, 100 de poze tiparite in format 20x30, album foto clasic italian cu 100 de pagini si servieta.
Am hotarat ca pana la urma conteaza calitatea, si nu cantitatea.

3200 lei noi? Adica 32 mil vechi? Mie mi se pare cam mult...

Ballet
06.10.2008, 16:31:17
3200 lei noi? Adica 32 mil vechi? Mie mi se pare cam mult...

Daaaaaa......si noua ni s-a parut cam mult. Dar sunt si mai scumpi, stai linistita :D.Din toate pozele pe care le-am vazut, alea imi plac cel mai mult. Nu mi-as ierta-o daca as face compromisuri la calitate....
Oricum, nimic nu e sigur, si-astia ar putea sa scoata niste poze care sa fie horror.....Ce sa zic? Vom vedea. Conteaza si ca sunt 2 fotografi, nu unul,ne vor face poze si la cununia civila care va fi in alta zi, ca stau cu noi de la prima ora pana la finalul nuntii, ca fiecare poza e prelucrata.....
Toate astea ridica pretul.....

Floare_de_colt
07.10.2008, 10:11:15
Nu arunci banii pe geam. Singurele chestii de care chiar te bucuri dupa nunta, sunt pozele. Sa vezi ce-o sa-ti zica fetele care nu-s prea incantate de poze...ar fi dat oricat sa fi avut sedinta foto ca lumea.
Ca la dvd te uiti o data, de doua ori, dar cu pozele e altceva :).

Asa e ... de sedinta foto nici eu nu pot sa zic ca sunt foarte incantata... astept DVD-urile..

Ballet
07.10.2008, 10:33:23
Asa e ... de sedinta foto nici eu nu pot sa zic ca sunt foarte incantata... astept DVD-urile..

Ai postat undeva pozele de la nunta? As vrea sa le vad si eu.....

Floare_de_colt
07.10.2008, 12:40:11
Ai postat undeva pozele de la nunta? As vrea sa le vad si eu.....

Nu am avut timp, pt ca doar aseara le-am primit... si sunt neprelucrate... cele prelucrate le primesc peste 3 saptamani. Dar o sa pun cateva poze diseara in album, ca sa vedeti. Sper ca prelucrate vor arata mai bine [-o<

Milka
07.10.2008, 13:58:03
Daaaaaa......si noua ni s-a parut cam mult. Dar sunt si mai scumpi, stai linistita :D.Din toate pozele pe care le-am vazut, alea imi plac cel mai mult. Nu mi-as ierta-o daca as face compromisuri la calitate....
Oricum, nimic nu e sigur, si-astia ar putea sa scoata niste poze care sa fie horror.....Ce sa zic? Vom vedea. Conteaza si ca sunt 2 fotografi, nu unul,ne vor face poze si la cununia civila care va fi in alta zi, ca stau cu noi de la prima ora pana la finalul nuntii, ca fiecare poza e prelucrata.....
Toate astea ridica pretul.....
imi permit si eu sa-mi dau cu parerea :D mie mii se pare mult prea scump. am fost anul acesta la o nunta si mirii au angajat 2 fotografi+un cameraman si in total au costat 400 Euro ... le-au prelucrat in jur de 200 poze, pe care le-au si printat, iar pe caseta erau 3 ore de film chiar daca era o nunta de penticostali. oamenii astia lucreaza intr-un stil elegant si finut .. eu sincer nu am mai vazut asa pe la noi (cu exceptia lui mee>:D< ). au chiar facut si o sedinta foto dupa nunta si nu i-au taxat cu nimic in plus. eu zic ca merita sa ma studiezi un pic pt ca mie una mii se pare destuuuul de mult 32 mil :-? . daca vrei iti fac rost de nr lor sa incerci ...

am spus ca pe caseta era 3 ore de film desi a fost nunta de penticostali ... nu vreau sa credeti ca am ceva cu aceasta religie, Doamne fereste ... din contra am multe cunostinte penticostale ... ideea era ca la ei nu se danseaza :D (ca sa nu fiu inteleasa gresit)

Ballet
07.10.2008, 14:05:50
imi permit si eu sa-mi dau cu parerea :D mie mii se pare mult prea scump. am fost anul acesta la o nunta si mirii au angajat 2 fotografi+un cameraman si in total au costat 400 Euro ... le-au prelucrat in jur de 200 poze, pe care le-au si printat, iar pe caseta erau 3 ore de film chiar daca era o nunta de penticostali. oamenii astia lucreaza intr-un stil elegant si finut .. eu sincer nu am mai vazut asa pe la noi (cu exceptia lui mee>:D< ). au chiar facut si o sedinta foto dupa nunta si nu i-au taxat cu nimic in plus. eu zic ca merita sa ma studiezi un pic pt ca mie una mii se pare destuuuul de mult 32 mil :-? . daca vrei iti fac rost de nr lor sa incerci ...

am spus ca pe caseta era 3 ore de film desi a fost nunta de penticostali ... nu vreau sa credeti ca am ceva cu aceasta religie, Doamne fereste ... din contra am multe cunostinte penticostale ... ideea era ca la ei nu se danseaza :D (ca sa nu fiu inteleasa gresit)

Fara suparare, as vrea sa vad si eu poze facute de acesti domni care cu 400 de euro, au 2 fotografi si cameramani.
Pe noi ne costa numai cameramanul 1200 de lei.....
Si daca pozele alea sunt deosebite ca ale lui Mee(cu aceeai fotografi voi colabora si eu) atunci ma declar ....fraierita!!!!!

Milka
07.10.2008, 14:24:49
Fara suparare, as vrea sa vad si eu poze facute de acesti domni care cu 400 de euro, au 2 fotografi si cameramani.
Pe noi ne costa numai cameramanul 1200 de lei.....
Si daca pozele alea sunt deosebite ca ale lui Mee(cu aceeai fotografi voi colabora si eu) atunci ma declar ....fraierita!!!!!
am sa cer cateva poze mirilor ... dar va trebuii sa asteptam pana mai diseara ... ei sau stabilit in state dupa nunta si la ora asta nu prea sunt disponibili ... desi aveam si eu o poza prin calc >:D<

Floare_de_colt
07.10.2008, 14:26:14

Daca pozele sunt frumoase inseamna ca eu am fost fraierita rau!!! Pt ca am platit 19 milioane video si foto, fara sa-mi faca nimic pe hartie... si de foto nu-s incantata, astept sa vad cum le prelucreaza..

Ballet
07.10.2008, 14:31:16
Eu nu mai am rabdare pana deseara......
Chiar asa naive sa fim oare? Sa alegem fotografi cu zeci de milioane cand altii fac acelasi lucru dar de cateva ori mai ieftin?
As zice ca sunt naiva daca nu as fi studiat piata atatea saptamani la rand.....
Dar cum numai asta am facut muuulta vreme, mi-e greu sa cred ca am ratat un fotograf asa de bun. Si daca exista, de ce nu stie nicio miresica de el????

Milka
07.10.2008, 14:43:20
Eu nu mai am rabdare pana deseara......
Chiar asa naive sa fim oare? Sa alegem fotografi cu zeci de milioane cand altii fac acelasi lucru dar de cateva ori mai ieftin?
As zice ca sunt naiva daca nu as fi studiat piata atatea saptamani la rand.....
Dar cum numai asta am facut muuulta vreme, mi-e greu sa cred ca am ratat un fotograf asa de bun. Si daca exista, de ce nu stie nicio miresica de el????
poate s-a mai vorbit de ei ... eu nu stiu cum ii cheama sau de la ce firma sunt ... si ieftin lucreaza pt ca am inteles ca sunt tineri si pasionati de ceea ce fac, am inteles ca au mai lucrat si la alta firma si pe mai putin bani ...

Ballet
07.10.2008, 14:56:12
Ok. Le-am vazut, sunt f frumoase, dar astept sa le vad si restul ca sa pot sa imi fac o parere.....
Mersi mult. Poate reusesti sa afli cum ii cheama pe fotografi...

Milka
07.10.2008, 14:59:57
Ok. Le-am vazut, sunt f frumoase, dar astept sa le vad si restul ca sa pot sa imi fac o parere.....
Mersi mult. Poate reusesti sa afli cum ii cheama pe fotografi...
cu placere ... sper ca nu am suparat pe nimeni, eu incercam doar sa vad arat si o varianta mai putin costisitoare, iar cu mirii sper sa reusesc sa vb azi ca sa aflu un nr de tel sau site

Goldmoon
11.10.2008, 13:00:02
Buna fetelor,

Ati stabilit careva ceva cu Andrei Neamtu pentru anul viitor. Mie mi-a scris ca numai de la sf lui noiembrie va face programari?!?!
Acuma nu stiu... asa lucreaza. Mi groaza un pic sa nu ma las pe atunci si sa nu mai gasesc fotograf liber daca nu ne intelegem cu el. Sau sa ne zica "nu".

Stiti ceva??

Ballet
12.10.2008, 11:08:02
Fetelor, fam Jambor in sfarsit si-a terminat site-ul. Mi-au spus in seara in care am incheiat contractul. M-am uitat repede cand am ajuns acasa ca n-am mai avut rabdare. Si m-am convins inca odata ca am facut cea mai buna alegere.....:D :">

judie
12.10.2008, 11:14:51
Buna fetelor,

Ati stabilit careva ceva cu Andrei Neamtu pentru anul viitor. Mie mi-a scris ca numai de la sf lui noiembrie va face programari?!?!
Acuma nu stiu... asa lucreaza. Mi groaza un pic sa nu ma las pe atunci si sa nu mai gasesc fotograf liber daca nu ne intelegem cu el. Sau sa ne zica "nu".

Stiti ceva??

Stai linistita, ca gasim ! Nu stiu ce hram poarta acela de care zici tu insa eu cunosc cel putin un fotograf si iti garantez ca sunt liberi daca faci programare din noiembrie.Daca ai nevoie de ei te rog sa imi dai pm fiindca eu sigur voi uita8-} pupici !
PS : pana la sfarsitul lunii noiembrie avem si fotografiile editate de unul din fotografii de care ziceam , fiindca l-am chemat pe 9 la noi la nunta si iti voi arata dc vrei

Cammie
12.10.2008, 11:50:47
Sa nu ma intelegeti gresit, nu zic ca nu e bine sa le luati pe toate din timp, doar sa nu incepeti cu stresul de pe acum.
Nici nu m-am gandit la chestia cu duminica, poate am avut noroc, dar si daca aveam sambata nunta tot asa incepeam :D.
Si ca sa fim on-topic, eu am avut contract pentru foto si video cu Clasic Dream, patron Gabi Pap. :D

your_dora
12.10.2008, 13:57:49
elyoprea imi poti trimite pe privat adresa site-ului fam Jambor...Multumesc mult!:*

wanna
12.10.2008, 20:55:56
elyoprea imi poti trimite pe privat adresa site-ului fam Jambor...Multumesc mult!:*
Si eu vreau adresa!!!! pls!!!

happydent
17.10.2008, 18:16:55
daca se poate imi trimiteti si mie adresa fam jambor. va rog frumos!!!!!!!!
Anca

happydent
17.10.2008, 18:30:57
Elyoprea Multumesc frumos si dc se poate inca o intrebare, cat au costat?A fost si foto si video? da-mi un id de mess ca vreau sa mai vb cate ceva. Multu

alinoaca
20.10.2008, 14:46:47
Fetelor, fam Jambor in sfarsit si-a terminat site-ul. Mi-au spus in seara in care am incheiat contractul. M-am uitat repede cand am ajuns acasa ca n-am mai avut rabdare. Si m-am convins inca odata ca am facut cea mai buna alegere.....:D :">

Poti sa-mi dai si mie te rog frumos adresa site-ului? Multumesc

bluerain
27.10.2008, 22:52:55
Salut fetelor!
Sint o viitoare mireasa din Baia Mare. Urmaresc de ceva vreme acest forum, dar de-abia recent m-am inregistrat, deoarece incep si eu pregatirile, si sint in faza de cules informatii :).
Am urmarit si topicul cu foto si filmare din cluj, deoarece nu e o distanta prea mare pentru a apela la cineva din cluj, in cazul in care imi place de cineva.
Pina acum, am ramas impresionata de pozele lui Mee.
Va rog trimiteti-mi careva si mie un PM cu adresa site-ului familiei Jambor!
Multumesc!

bluerain
28.10.2008, 11:13:03
Multumesc pentru promtitudine!
deja am primit doua mesaje, asa ca nu mai e cazul sa trimiteti :D.
Multumesc si lui Mihu, care mi-a trimis si o alta varianta.
Acum am de studiat portofoliile, si voi reveni cu impresii, daca e voie!:x

Pupici!

dragosxps
31.10.2008, 23:48:02
Si eu vreau adresa!!!! pls!!!

imi trimiti si mie adresa

multumesc :)

dydo
03.11.2008, 23:58:37
Fetelor , ati auzit careva de fotografii Eliza si Daniel Cara, sau aveti cunostinte care si-au facut pozele cu ei?

elena_si
05.11.2008, 16:08:15
Ce tareeee =)) Acolo am facut cardurile pe care le-am dat invitatilor de la nunta si tot acolo au tiparit fotografii pozele. Trebuie sa le fac o vizita ;))

MII DE MULTUMIRI pt. mesaj....vroiam sa iti las un mesaj privat dar pt ca sunt membra noua pe acest site inca nu am aceasta posibilitate....Imi plac mult de tot fotografiile tale sunt superbe...tot tipul respectiv le-a facut? Multumesc din suflet pt ajutor...Pupuci....

nectaria
05.11.2008, 17:11:20
stie cineva despre andrei neamtu ceva? ca nu reusesc sa dau de el nicicum...e chiar atat de greu abordabil?