PDA

Versiunea completa : Foto in Valcea

adelyna
22.04.2007, 08:14:32
fetelor va rog sa ma ajutatie cineva din valcea? ca am cameraman si nu am fotograf...

catutz23
09.11.2007, 15:40:14
mersi. vad ca esti singura care da o mana de ajutor....

du-te in cozia la et 2 parca e un studio de developat poze si iti dau cei de acolo nr de tel

G30rgia
09.11.2007, 21:19:40
du-te in cozia la et 2 parca e un studio de developat poze si iti dau cei de acolo nr de tel

dak mai esti interesata, iti dau nr d tel al fotografului care a venit la nunta mea!cred k e unul dintre cei mai profesionisti...iar dvd-uri si pozele au iesit super!

catutz23
12.11.2007, 21:23:17
Eu am rezolvat cu fotograful<:-P

morenna1004
28.12.2007, 15:53:56
DE unde stii ca e super bun?Pe mine m-ar interesa un numar

laura_rts
28.12.2007, 17:41:01
Stiu ca este bun pt ca eu am facut cununia civila si l-am avut pe el. La nunta vreau tot pe el sa il chem.Asa ca e bun. Sta in bujoreni si il cheama Popescu mi l-a recomandat de la supca.Te pup si mai vb.

morenna1004
29.12.2007, 14:54:25
Trimite-mi pe privat un numar de telefon ca sa-l contactez. Lucreaza scump sau ieftin? E un fotograf cu imaginatie, stie ce sa surprinda la un eveniment?

CONT-INCHIS-027
02.04.2008, 23:51:35
Eu sunt in stadiul in care am vorbit cu fotograf iar formatia mi-a cerut 24 mil.
Ce spuneti cum e pretul la formatie?E rezonabil?

La coafura si machiaj m-am gandit sa merg la salonul Miss.Ati mai fost careva acolo?Ce ziceti de salon?
Nu sunt din Valcea si mi-ar placea sa primesc unele sugestii de la miresicile din Valcea.
Va multumesc!
Ce fotograf ai gasit, din valcea?

oana_popescu
03.04.2008, 18:52:51
buna mireci,
eu sunt din dragasani,valcea.am nunta in 20.09 si nu am fotograf si nici cameraman.stii unde pot sa gasesc.eu acum locuiesc in sb.va pup

CONT-INCHIS-027
04.04.2008, 01:32:15
Daca vrei nistre numere de tel.de la fotografi/cameramani, trimite-mi msj.pe privat si ti el trimit>:D<
Buna, si eu am nunta in baile olanesti. As vrea si eu date despre cameramani si fotografi, eventual si date de contact. Multumesc mult!

monik77
28.04.2008, 15:28:05
Si mie tot 300 euro mi-a luat tipul care-mi filmeaza si fotografiaza la nunta. Am luat 2 intr-unul :)) 100-150 poze cu album cu tot si 3 ore de filmat (2 DVD-uri +coperti, un intro cu pozele noastre asa cum ne dorim). Sunt multumita de pret si am vazut si ceva evenimente filmate de tipul asta si chiar mi-a placut ce am vazut.

oanaradu82
28.01.2009, 09:05:07
Hello Miresici,
Nu usnt di Vlacea si am vazut pe acest forum numele de Bogdan Boari ca fiind cel mai prezent in materie de fotografii nunta.Eu am vorbit cu dansul la tel. insa pentru nimic in lume nu a vrut sa imi zica un pret,a zis sa vin intai sa vad..eu de venit pana in iulie in tara nu prea pot si m-am gandit poate ma puteti ajuta in ami zice aproximativ ce preturi practica,asa imi fac si eu o idee...
Va multumesc.
Casa de piatra tuturor miresicilor!

londa
04.02.2009, 22:38:24
Buna fetelor
eu sunt o viitoare miresica, am nunta pe 4 iulie 2009 si nu gasesc un fotograf si cameraman bun,poate sa ma ajute cineva
va multumesc

maria_23cc
06.03.2009, 18:54:59
ceau stiu eu un cameraman in vl si face si poze superbe...daca te intereseaza sa iei legatura cu el...nu stiu daca mai este disponibil...poti incerca...da-mi un pm

tomsky
13.03.2009, 20:08:37
Salutare tuturor,
Caut si eu un cameraman si un fotograf pentru cununia noastra civila. Ma poate ajuta cineva cu un nr de tel? Multumesc mult!

emmahln
02.04.2009, 09:26:25
Buna fetelor
eu sunt o viitoare miresica, am nunta pe 4 iulie 2009 si nu gasesc un fotograf si cameraman bun,poate sa ma ajute cineva
va multumesc Eu am gasit sunt extraordinari si ne-am inteles si la pret,Sunt sigur ca o sa iasa ceva frumos .Fac niste poze superbe si videoclipul nuntii chiar e emotionant.Da un pm daca vrei un numar de telefon al lor sau intra pe siteul []
Sper ca te-am putut ajuta.

dianarosu
25.07.2009, 16:41:36
Hello Miresici,
Nu usnt di Vlacea si am vazut pe acest forum numele de Bogdan Boari ca fiind cel mai prezent in materie de fotografii nunta.Eu am vorbit cu dansul la tel. insa pentru nimic in lume nu a vrut sa imi zica un pret,a zis sa vin intai sa vad..eu de venit pana in iulie in tara nu prea pot si m-am gandit poate ma puteti ajuta in ami zice aproximativ ce preturi practica,asa imi fac si eu o idee...
Va multumesc.
Casa de piatra tuturor miresicilor!

Buna!
Si eu am patit la fel. Mi-a zis ca imi trimite o oferta pe mail, dar nu a mai ajuns. Nici eu nu sunt in tara, dar o sa ajung cu vreo 3 saptamani inainte si sper sa rezolv atunci. Sper ca va fi liber inca. Eu am vazut un album digital realizat de el care este absolut superb. Unor prieteni le-a luat pe filmat+foto+album 600 euro, am inteles, dar nu stiu sigur. Succes!

olgutza5
03.08.2009, 19:07:59
Buna fetelor

Si eu caut un fotograf bun in Valcea. Imi puteti da niste sugestii?

alexandra_sp
26.08.2009, 12:56:09
a facut careva pozele la iris studio?

Amelania
26.08.2009, 15:19:19
Nu stiu de Iris Studio...dar daca vrei, te pot pune in legatura ce firma pe care am luat-o eu pentru nunta..se ocupa si de amenajari si de poze si filmat...si o fac foarte bine

maria_23cc
05.09.2009, 12:19:21
daca va plac pozele mele va pun in contact cu foto-cameramanul pe care l-am avut la nunta! eu zic ca merita! e din valcea.

Gioia
16.09.2009, 22:29:13
daca va plac pozele mele va pun in contact cu foto-cameramanul pe care l-am avut la nunta! eu zic ca merita! e din valcea.
buna! Pot sa te intreb ca te-a costat filmat si facut fotografii???:*

ancamihai84
16.09.2009, 22:49:29
Superbe pozele, la fel si mirii :)
casa de piatra si numai fericire.
imi poti da te rog un pm cu nr si detaliile lui :)
multumim anticipat :)

Gioia
26.09.2009, 21:29:34
vreo idee?
Buna, Alexandra! Ai rezolvat cu foto-cameraman??? Ce iti pot spune e ca niste prieteni de-ai mei au apelat la ei si sunt f multumiti.... si eu ii vreau pe ei. Ai vb cu ei? Te pup<:-P

marialexandra
15.10.2009, 18:49:41
despre Bogdan Boari va pot spune in cunostinta de cauza k este foarte bun albumele profesionale sunt de exceptie te indragostesti pe loc de ele preturile sunt intre 450-600 euro, dar merita avand in vedere ca este tot ceea ce va ramane dupa nunta.eu am avut o discutie cu dumnealui prin firma PROFIL EVENIMENTE cu care colaboreaza.Sunt super, deja am facut contractele cu ei...mi-am luat o grija!;))

elenucam
24.10.2009, 15:34:41

buna!!imi poti spune te rog numarul fotografului??mersi mult

adinutza_dt
28.10.2009, 14:54:43
buna marialexandra.poti sa-mi oferi mai multe informatii despre fotograful pe care l-ai ales.am si eu nunta la vl la anu in sept si m-ar interesa sa gasesc pe cineva f bun,care chiar se pricepe.sincer nu ma intereseaza asa mult pretu,dar vreau mai multe inf despre el k eu stau un buc si nu prea cunoscu eu fotografi profesionisti in vl si nici nu am timp sa vin sa caut.ms frumos

Alina2000
10.11.2009, 09:47:43
Dragelor, sincer am analizat mult piata foto-video din valcea pana sa decid asupra persoanelor care ne asigurau serviciile foto-video si sincer eu zic sa fiti foarte atente cand alegeti persoanele potrivite. Toti ma incantau cu diverse oferte, unii nu doreau sa spuna prea multe, altii ... dezolant.
Sunt fericita ca am gasit prsoanele ideale cerintelor mele petru serviciile foto video; ba chiar mai mult, comunicand cu noi am reusit sa fim prieteni si ...cred ca pot spune cate ceva despre aceste servicii:
1. Nu va zgarciti la bani cand este vorba de nunta voastra; ofertele de 1200 lei lasa de gandit;
2. Analizati atent fiecare oferta: aparatura, portofoliu, detalii disponibilitatea celor care presteaza serviciile etc.
Chiar o oferta mai sus amintita de nunele dintre voi, m-a dezolat; prea multa discretie, prea putina informatie oferita ... si sa nu vorbesc ca o prietena de-a mea, la nunta ei, una a discutat si convenit asupra ofertei si alta a cerut dupa ce s-a aflat ca lucreaza in anglia.
Eu am fost atat de fericita ca am gasit persoanele ideale, si ma cred norocoasa ca au fost disponibili, tinand cont ca au rezervari asupra serviciilor cu un an in urma.
Va doresc succes si Casa de Piatra !

Lavi4
10.11.2009, 10:53:20
Dragelor, sincer am analizat mult piata foto-video din valcea pana sa decid asupra persoanelor care ne asigurau serviciile foto-video si sincer eu zic sa fiti foarte atente cand alegeti persoanele potrivite. Toti ma incantau cu diverse oferte, unii nu doreau sa spuna prea multe, altii ... dezolant.
Sunt fericita ca am gasit prsoanele ideale cerintelor mele petru serviciile foto video; ba chiar mai mult, comunicand cu noi am reusit sa fim prieteni si ...cred ca pot spune cate ceva despre aceste servicii:
1. Nu va zgarciti la bani cand este vorba de nunta voastra; ofertele de 1200 lei lasa de gandit;
2. Analizati atent fiecare oferta: aparatura, portofoliu, detalii disponibilitatea celor care presteaza serviciile etc.
Chiar o oferta mai sus amintita de nunele dintre voi, m-a dezolat; prea multa discretie, prea putina informatie oferita ... si sa nu vorbesc ca o prietena de-a mea, la nunta ei, una a discutat si convenit asupra ofertei si alta a cerut dupa ce s-a aflat ca lucreaza in anglia.
Eu am fost atat de fericita ca am gasit persoanele ideale, si ma cred norocoasa ca au fost disponibili, tinand cont ca au rezervari asupra serviciilor cu un an in urma.

Poate ne spui si noua pe cine ai gasit ;-)

Alina2000
10.11.2009, 14:52:51
nu stiu daca am voie sa fac publicitate sa ofer nr de tel., dar stiu ca au un site.L-)

apropo de iris, dar pentru mine lasa de dorit. este adevarat ca si ofertele lor sunt mici dar ... totusi nunta este un moment unic. m-as orienta la altceva.

elenucam
10.11.2009, 15:17:03
nu stiu daca am voie sa fac publicitate sa ofer nr de tel., dar stiu ca au un site.L-)

apropo de iris, dar pentru mine lasa de dorit. este adevarat ca si ofertele lor sunt mici dar ... totusi nunta este un moment unic. m-as orienta la altceva.
buna imi poti spune si mie despre cine vorba??mersi mult!

Iri43
10.11.2009, 15:31:03
Corect ce s-a scris, cu o mica remarca cu privire la pct.1, preturile mari nu reflecta neaparat si calitate maxima ele pot sa ascunda si faptul ca in acest lant de servicii ********** sunt implicate mai multe persoane (persoana pt. filmare si altii care fac montaj,editare etc.). Seriozitatea si caracterul in prestarea acestor servicii inca mai lasa de dorit. Oricum si sfatul meu este ca mirii sa se intalneasca neaparat cu persoanele care vor presta foto-video sau daca nu este posibil cel putin sa incerce sa obtina referinte despre ele.
Succes la gasirea persoanelor potrivite !!!

marialexandra
11.11.2009, 21:38:44
Buna miresici!
Asa e cel mai bine este sa vedeti ceea ce pot sa va prezinte filmari fotografii, albume...nu va bucurati la preturi de nimic(14-16mil.)fiinca dupa nunta singurele dovezi si amintiri vor ramane filmarile si fotografiile.eu am pus pe primul loc calitatea,pretul nu mai conteaza.Noi ne-am intalnit cu foto-cameramanul am vazut filmarile si albumele(care sunt superbe) si abia apoi l-am ales.Desi referintele lui sunt foarte bune am vrut sa ne demonstreze ce poate.asa sa faceti si voi nu va bucurati ca dati mai putin in romania mai putin cu siguranta inseamna mai prost.va pup!

marialexandra
11.11.2009, 21:43:40

Buna alina, vreau sa te intreb, prietena ta nu a facut un contract inainte cu fotograful?
Noi am facut contract nu inainte de a vedea cum lucreaza!

Miresicasorina
26.11.2009, 10:47:48
[quote

Trimite-mi si mie un pm cu site-ul lor.Multumesc![/quote]

cum putem da de bogdan boari? are cumva vreu site>?

simonikool
13.12.2009, 11:29:54
Buna miresici! Eu o sa am nunta in iulie 2010 si avem deja un super fotograf (am vazut ce stie sa faca). Pentru cine vrea, sa trimita un PM pentru adresa web. Pupici

blondyk_dedey
20.02.2010, 17:26:29
Buna. Si eu am nunta pe 11 septembrie in Olanesti si ma intereseaza un fotograf, eventual si un cameraman. Daca are idee cineva de unul cat mai ieftin...noi ne facem nunta singurei si nu dispunem de "fonduri" suficiente sa luam un fotograf scump. Daca are idee cineva care este cel mai ieftin....va multumesc frumos

Iri43
20.02.2010, 18:20:46
Buna. Si eu am nunta pe 11 septembrie in Olanesti si ma intereseaza un fotograf, eventual si un cameraman. Daca are idee cineva de unul cat mai ieftin...noi ne facem nunta singurei si nu dispunem de "fonduri" suficiente sa luam un fotograf scump. Daca are idee cineva care este cel mai ieftin....va multumesc frumos
Buna ! Se poate rezolva problema simplu cu o cautare pe google, foto valcea sau cameraman valcea, eu asa am gasit, dupa aceea trebuie neaparat sa vezi si ce poate sa iti ofere si ce stie sa faca.

andreiutza777
21.02.2010, 21:49:19
buna, am rugamintea sa imi trimiti un PM cu adresa de web...eu nu pot deocamdata; am nevoie de un fotograf profesionist din valcea; nu as vrea sa fiu nevoita sa iau pe cineva din alt oras. mersi mult

yasminuta
02.03.2010, 11:09:32
stie cineva cat costa un fotograf?

Iri43
10.03.2010, 20:32:43
stie cineva cat costa un fotograf?
Buna ! Grea intrebare,totul depinde de ceea ce doreste clientul, pana nu te intalnesti cu el sa spui ce doresti sau sa iti arate ce stie sa faca, nu cred ca poate cineva sa iti spuna un pret fix, poate sa plece de la 200 euro pana la 1000, chiar mai mult.

gingasutza
18.03.2010, 19:39:52
miresici...!!! am si eu nevoie de un fotograf, chiar nu stiu incotro ..cu fotograful asta.... gasisem pe cineva dar mi-a cerut 500 de euro ceea ce mi sa parut fff scump. aveti vreo idee??

lavy20
18.03.2010, 23:37:41
miresici...!!! am si eu nevoie de un fotograf, chiar nu stiu incotro ..cu fotograful asta.... gasisem pe cineva dar mi-a cerut 500 de euro ceea ce mi sa parut fff scump. aveti vreo idee??
iubita, chiar e mult 500 de euro. du-te in ostroveni, vis a vis de posta. e un studio foto vechi. mie in septembrie 2009 mi-a ceut 5 milioane si era destul de buna oferta , adica album de nunta cu nu stiu cate poze - 100 parca, plus un cd sau doua. nu imi mai amintesc exact numarul de poze si de cduri. dar eu zic ca merita sa te interesezi acolo

jadech
19.04.2010, 18:02:18
Imi recomandati si mie va rog un fotograf si un cameraman pentru 21 aug?^:)^

danutzaaa
18.08.2010, 16:30:56
eu cunosc pe cineva care se ocupa si de filmat si de poze. scump nu este si e bine ca se pricepe la amandoua! puteti discuta cu el tot ce va doriti pt. nunta, pt. ca accepta sugestiile si ideile voastre. eu zic ca merita sa va interesati.va pot lasa un nr. de tel. pt.a putea sa discutati mai multe. pup.
buna ma intereseaza si pe mine spune-mi cum se numeste si daca poti sa-mi lasi si un pm cu nr de telefon,mersi

mihaela_17
19.08.2010, 21:08:49
cine poate sa-mi recomande un fotograf si un cameraman bun in vl, dar sa nu aiva preturi prea mari, eu vb pt fotograf la foto maria stie cineva cum este si ce preturi au? va multumesc anticipat.:*

blondyk_dedey
19.09.2010, 17:29:32
cine poate sa-mi recomande un fotograf si un cameraman bun in vl, dar sa nu aiva preturi prea mari, eu vb pt fotograf la foto maria stie cineva cum este si ce preturi au? va multumesc anticipat.:*

Eu o sa il am pe Adi Cumpanasu de la foto maria la nunta. Ti-am dat pm cu detalii despre ei si cu site-ul lor. Sunt super ok ca si profesionalism si pentru mine au fost ok si ca pret. Te pup

kpk1
22.09.2010, 21:24:19
buna ma intereseaza si pe mine spune-mi cum se numeste si daca poti sa-mi lasi si un pm cu nr de telefon,mersi
Sigur va doriti foto-meraman ? Mi se pare un compormis in care niciuna nici alta nu ies prea bine. O solutie ar fi sa renuntati la unul dintre servicii ori fotografie ori film si sa aveti parte in aceeasi bani de un serviciu facut de un profesionist, care se numeste ori fotograf ori cameraman. Frustrarea de dupa eveniment nu ajuta cu nimic.

Puteti sa incepeti cu o cautare pe google dupa fotogafi si poze de nunta din valcea pe picasa. Va faceti o idee cel putin din milioanele de poze. Un portofoliu , cateva galerii complete de la nunti si deja puteti sa luati o decizie in cunostinta de cauza.
Spor la googaluit.

alexaaa
27.09.2010, 16:37:19
kpk1 nu ai dreptate. Daca e profesionist se descurca sa faca si poze si sa filmeze.

kpk1
28.09.2010, 09:43:51
kpk1 nu ai dreptate. Daca e profesionist se descurca sa faca si poze si sa filmeze.
Posibil sa ma insel, dar fac o analogie cum un doctor stomatolog care nu opereaza la plamani in acelasi timp, cum un profesor de matematica nu preda si engleza in paralel aceleiasi clase sau cum un soldat poate sa impuste si sa traga cu arcul simultan. Raman la parerea ca un compromis exista intotdeauna, poate e doar atenuat de circumstante.Sunt convins ca nu v-ati duce nici la doctorul nici la profesorul de mai sus daca le-ar face pe toate deodata.
Din ce am gasit pana in prezent cei care si filmeaza si pozeaza au tarife mici lasand la o parte portofoliul. In antiteza cu un fotograf sau cameraman profesionist care cere pt. un singur serviciu cat foto-meramanul pt. ambele. Intrebarea este daca e totusi profesinist de ce nu mi-a cerut dublu ? Sau am gasit eu vreo superoferta. Ma indoiesc. Vreau si eu ... dar principiul ieftin si bun de multe ori m-a tradat in viata.

Am gasit pe vimeo clipuri realizate de Cristian Ivan si Doru Iacovescu. As baga mana in foc ca nu fotografiaza in acelasi timp si totusi costa de la peste 1000 EUR in sus iar clipurile lor sunt absolut film de cinema.

brunhilda
21.11.2010, 16:31:32
Eu o sa il am pe Adi Cumpanasu de la foto maria la nunta. Ti-am dat pm cu detalii despre ei si cu site-ul lor. Sunt super ok ca si profesionalism si pentru mine au fost ok si ca pret. Te pup

Observ ca ai avut nunta deja, deci casa de piatra iti urez! :) Vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de fotograf. Ti-a si filmat?
Mersi!

mihaela_17
09.12.2010, 22:29:18
imi puteti recomanda cateva locuri unde se pot face pozele in vl? eu una nuprea as vrea in zavoi, ma gandisem la stadion, muzeul satului,capela ....., stiti pe cineva care au facut pozele acolo, oare poat face?:-\[-o<

brunhilda
12.12.2010, 21:44:14
L-a avut cineva pe Adi Cumpanasu la nunta? Pareri?

ancamihai84
28.12.2010, 21:28:05
L-a avut cineva pe Adi Cumpanasu la nunta? Pareri?
Hello again,

Noi am colaborat cu Adi si am fost f multumiti. Au venit 2 persoane, Adi care a fotografiat tot timpul si un cameraman. Si eu am avut acelasi intrebari, cum poate filma si fotografia in acelasi timp. Nu prea poate si nu cred k vrea cineva un astfel de compromis. Mai multe poze sau mai multa pelicula, ce sa fie ? :)
Pt noi a fost f important k fotograful sa fie profesionist pt k la urma, cu amintirile ramai. Si tb sa fie cat mai multe si mai faine, parerea mea :)
Bafta la miresit tuturor mireselor si casa de piatra!

ancamihai84
28.12.2010, 21:35:06
imi puteti recomanda cateva locuri unde se pot face pozele in vl? eu una nuprea as vrea in zavoi, ma gandisem la stadion, muzeul satului,capela ....., stiti pe cineva care au facut pozele acolo, oare poat face?:-\[-o<

Buna Mihaela,

Noi am facut la muzeul satului si au iesit super. Desi era vara,in ziua aceea a plouta putin, asa k sa fie belsug :)
Dar nu se vede nimic in poze, poate numai o domnisoara de onoare cu umbrela:) . Iar contrastul dintre verdeata si rochia ta, sau ceilalti invitati e cel putin de vis :)
Mai este un loc, nu stiu sigur cum ii spune, dar de la BCR-ul din centru, pe straduta in jos pe stanga e un parculet mic. Noi am fost si acolo sa facem poze, pe bancute, etc. Au iestit super. Sfatul meu e sa faci cat mai multe si mai ales sa iti faci timp de poze. De noi a "tras" Adi si am disparut 30 min de la nunta numai k sa ajungem si acolo in parculet :)
A meritat din plin, acum cand ma uit prin poze :)

mihaela_17
29.12.2010, 13:59:34
Buna Mihaela,

Noi am facut la muzeul satului si au iesit super. Desi era vara,in ziua aceea a plouta putin, asa k sa fie belsug :)
Dar nu se vede nimic in poze, poate numai o domnisoara de onoare cu umbrela:) . Iar contrastul dintre verdeata si rochia ta, sau ceilalti invitati e cel putin de vis :)
Mai este un loc, nu stiu sigur cum ii spune, dar de la BCR-ul din centru, pe straduta in jos pe stanga e un parculet mic. Noi am fost si acolo sa facem poze, pe bancute, etc. Au iestit super. Sfatul meu e sa faci cat mai multe si mai ales sa iti faci timp de poze. De noi a "tras" Adi si am disparut 30 min de la nunta numai k sa ajungem si acolo in parculet :)
A meritat din plin, acum cand ma uit prin poze :)

ms mult si eu tot la muzeul satului ma gandisem cred ca am si specificat intr-un mesaj . se plateste taxa ceva? cu cine ai vb si cu cat timp inainte ai vorbit? ms anticipat :*

si nu ne pui si noua cateva poze? :">:-"

mihaela_17
05.04.2011, 22:00:10
miresici cam ce preturi sunt la pachetul de fotograf + cameraman prin valcea? o suma aproximativa daca stiti, multumesc anticipat :*

brunhilda
06.04.2011, 11:41:56
miresici cam ce preturi sunt la pachetul de fotograf + cameraman prin valcea? o suma aproximativa daca stiti, multumesc anticipat :*

Stiu doar de Adi Cumpanasu sa-ti zic: 1.390 RON pachetul de baza. Daca vrei ceva in plus, te mai costa.

CarmenM86
08.04.2011, 12:26:57
Buna fetelor, n-as vrea sa va retin atentia prin mesajul meu dar, multe dintre voi gresiti enorm prin faptul ca nu acordati atentie evenimentului cel mai important din viata voastra. Desigur in toata organizarea nuntii este foarte important ceva de la care se pleaca: BUGETUL alocat. :)>- de aici puteti repartiza sumele pentru rochita, costume, bijuterii etc pana la restaurant, formatie si nu in ultimul rand serviciile foto-video.
Am trecut printr-o experienta si am fost dezamagita de unele servicii. Am sa discut pe latura serviciilor foto video datorita faptului ca am invatat o lectie: ce este ieftin, n-ai la ce sa te astepti ! :(
La nunta n-am fost de acord cu serviciile foto-video prestate de catre o singura persoana. Este imposibil sa realizezi o filmare si fotografii in acelasi timp. Asadar am luat o echipa, care la momentul respectiv mi s-a parut ok, numai ca nu a fost la nivelul la care ma asteptam. Dupa nastere am hotarat impreuna cu sotul meu sa ne interesam din nou si mai amanuntit ce anume ar trebui sa cerem de la cei care presteaza servicii foto-video.
Dragelor, ma bucur ca am contactat firme de profil care ... te lasa pe spate. Bine si pretul isi spunea cuvantul, dar am sa va impartasesc din informatiile acumulate cate ceva de la cei din bransa:
- aici pe site sunt multi/multe persoane care joaca rolul de beneficiari de servicii dar sunt chiar cei care presteaza si modeleaza piata in jos in detrimentul calitatii;
- logic, atata timp cat exista costuri de productie ex.printarea fotografiilor, fara a mai tine cont de echipamente, resursa umana, ma mir cum exista servicii foto-video la 500-1200 lei care nu s-ar justifica. Fara sa vorbim ca firmele care presteaza au si costuri privind angajati, scolarizare de profil, impozite etc. O sa-mi spune-ti ca ce va intereseaza daca este firma sau nu ... dar daca as fi stiut ca voi lua "teapa" la nunta nu as mai lua serviciile foto-video fara a incheia un contract.
- am aflat de la profesionisti ce anume ar trebui sa urmaresc: pe parte foto, pe langa echipament, studiati mai intai materialele lor (claritate, expresivitate, cromatica si multe altele) iar pe parte video filmarea fara trepidatii, cromatica, ce anume surprinde, montajul coloanele sonore, tranzitii, stiluri de filmare ...
- nu spun cu rautate, dar in rm.valcea sunt cativa care presteaza aceste servicii la un standard, care la preturile avute, peste 500 euro, justifica munca, creativitatea si nu in ultimul rand adevaratele cunostintele dobandite.
- n-am sa fac reclama sau antireclama cuiva, dar va ofer cateva nume pentru a va trezi din orbirea falsului ieftin si a va crea un sistem de referinta la care sa va raportati serviciile foto-video.
cautati: doru iacovescu, video phantom production, etc. va garantez ca veti avea o alta optica si totodata va spun sincer ca si in rm.valcea sunt prestatori care isi dau toata silinta si efortul necesar pentru a va bucura, dar care "nu presteaza la nunti pentru cateva sarmale ..."
sper sa nu fi ofensat pe careva dintre prestatori de aici, dar apar nume care ... sunt zdrobite de adevarati fotografi si videografi car stau in anonimat si ... presteaza calitate.

annelise
08.04.2011, 14:58:09
Buna fetelor, n-as vrea sa va retin atentia prin mesajul meu dar, multe dintre voi gresiti enorm prin faptul ca nu acordati atentie evenimentului cel mai important din viata voastra. Desigur in toata organizarea nuntii este foarte important ceva de la care se pleaca: BUGETUL alocat. :)>- de aici puteti repartiza sumele pentru rochita, costume, bijuterii etc pana la restaurant, formatie si nu in ultimul rand serviciile foto-video.
Am trecut printr-o experienta si am fost dezamagita de unele servicii. Am sa discut pe latura serviciilor foto video datorita faptului ca am invatat o lectie: ce este ieftin, n-ai la ce sa te astepti ! :(
La nunta n-am fost de acord cu serviciile foto-video prestate de catre o singura persoana. Este imposibil sa realizezi o filmare si fotografii in acelasi timp. Asadar am luat o echipa, care la momentul respectiv mi s-a parut ok, numai ca nu a fost la nivelul la care ma asteptam. Dupa nastere am hotarat impreuna cu sotul meu sa ne interesam din nou si mai amanuntit ce anume ar trebui sa cerem de la cei care presteaza servicii foto-video.
Dragelor, ma bucur ca am contactat firme de profil care ... te lasa pe spate. Bine si pretul isi spunea cuvantul, dar am sa va impartasesc din informatiile acumulate cate ceva de la cei din bransa:
- aici pe site sunt multi/multe persoane care joaca rolul de beneficiari de servicii dar sunt chiar cei care presteaza si modeleaza piata in jos in detrimentul calitatii;
- logic, atata timp cat exista costuri de productie ex.printarea fotografiilor, fara a mai tine cont de echipamente, resursa umana, ma mir cum exista servicii foto-video la 500-1200 lei care nu s-ar justifica. Fara sa vorbim ca firmele care presteaza au si costuri privind angajati, scolarizare de profil, impozite etc. O sa-mi spune-ti ca ce va intereseaza daca este firma sau nu ... dar daca as fi stiut ca voi lua "teapa" la nunta nu as mai lua serviciile foto-video fara a incheia un contract.
- am aflat de la profesionisti ce anume ar trebui sa urmaresc: pe parte foto, pe langa echipament, studiati mai intai materialele lor (claritate, expresivitate, cromatica si multe altele) iar pe parte video filmarea fara trepidatii, cromatica, ce anume surprinde, montajul coloanele sonore, tranzitii, stiluri de filmare ...
- nu spun cu rautate, dar in rm.valcea sunt cativa care presteaza aceste servicii la un standard, care la preturile avute, peste 500 euro, justifica munca, creativitatea si nu in ultimul rand adevaratele cunostintele dobandite.
- n-am sa fac reclama sau antireclama cuiva, dar va ofer cateva nume pentru a va trezi din orbirea falsului ieftin si a va crea un sistem de referinta la care sa va raportati serviciile foto-video.
cautati: doru iacovescu, video phantom production, etc. va garantez ca veti avea o alta optica si totodata va spun sincer ca si in rm.valcea sunt prestatori care isi dau toata silinta si efortul necesar pentru a va bucura, dar care "nu presteaza la nunti pentru cateva sarmale ..."
sper sa nu fi ofensat pe careva dintre prestatori de aici, dar apar nume care ... sunt zdrobite de adevarati fotografi si videografi car stau in anonimat si ... presteaza calitate.

1. Asta suna a reclama vrand-nevrand.
2. Fiecare aloca atat cat poate acestui aspect. Nu toti au bugete enorme pentru nunta, ca sa nu mai zic ca este o perioada de criza.
3. Nu ai dreptul sa judeci pe nimeni, doar sa dai, eventual, un sfat. Din tonul tau se intelege ca le blamezi pe fetele care aleg ceva ieftin!
O zi buna iti doresc!

CarmenM86
08.04.2011, 17:31:24
Chiar imi pare rau ca s-a inteles gresit; Nu am intentia sa ofensez pe cineva. Ideea era de a da un sfat util, viitoarelor mirese.
N-am facut reclama nimanui, persoanele care erau mentionate sunt doar un sistem de referinta ... dar ma rog daca vrei, ce spui de Marica, Cotea, Boari, Irinel Epure, Colniceanu ... etc, care cunosc meserie (se vede din prezentari - sunt buni). Lista poate continua, fiind de ajuns sa dai un search pe google foto video nunti valcea.
Si am spus de la inceput totul pleaca de la buget, restul tine de simtul artistic al fiecarei persoane. N-am inteles niciodata cum se aloca 1500-2000 euro la o formatie si in serviciile foto video 500-1000 lei.
Pe final, fara a monopoliza acest topic si cu atat mai mult sa supar pe cineva, decat sa mi se filmeze o sarba de 15 min dintr-un singur unghi cu floricele, inimioare printr-un montaj ieftin, sa sti ca mai bine as prefera sa am film de o ora cu un montaj artistic.
Merci pentru intelegere !
Pentru toate miresicile din anul acesta un singur lucru le spun: sa fie fericite sa zambeasca si CASA DE PIATRA !

musculitz
18.05.2011, 00:02:35
Nici mie nu mi se pare ca ai jignit pe cineva, Carmen. Nici a reclama nu a sunat, din punctul meu de vedere. Sunt perfect de acord cu Carmen: exista un buget care impune limite, insa nu e ok sa faci rabat de la calitate. Fiecare isi alege ce isi doreste si, mai ales, ce isi permite, dar exista multe posibilitati de a face economie pentru nunta. Cate 100 de lei de colo, 100 de dincolo, se aduna.

Eu am ales sa merg pe mana lui Bogdan Boari, nici n-am cautat altceva, pentru ca il cunosc de ani buni. Nu i-am vazut albumele pana saptamana trecuta, moment in care am inteles de ce practica preturile astea. Si consider ca am ales bine. Motiv pentru care imi fac invitatiile manual, renunt la marturii cumparate si-mi fac singura ceva dragut, scad bugetul alocat initial pentru rochia de mireasa sau bijuterii (oricum le port o singura data) si fumez mai putin sau deloc. :)

Nu e cazul sa se simta nimeni ofensat. Stim toate ce inseamna un buget si ce compromisuri presupune respectarea acestuia.

TheGirl
14.06.2011, 14:39:44
Buna fetelor,

Noi o sa facem nunta in Valcea, anul viitor, dar noi stam in Bucuresti, deci ne este mai greu in ceea ce priveste
cautatul si contactatul persoanelor care urmeaza sa presteze servicii la nunta noastra.
In ceea ce priveste fotografiatul, eu sunt foarte pretentioasa, tinand cont ca de mai bine de 3 ani eu sunt fotograf pasionat(dar nu de nunti si nici prieteni fotografi de nunti nu am).
Prin urmare stiu ceea ce vreau, fotojurnalism de nunta dar nu am gasit pana acum pe internet niciun fotograf din valcea care sa imi satisfaca gusturile.
Daca ati colaborat cu un astfel de fotograf, sau daca cunoasteti unul care sa faca fotografii de calitate va rog sa postati site-urile sau numele fotografilor (eventual daca stiti si preturile ne-ar fi de mare ajutor, sa stim cum impartim bugetul nuntii).
Va multumesc si casa de piatra tuturor!

alecaale
23.07.2011, 23:07:25
[QUOTE=TheGirl;4221736]Buna fetelor,

Noi o sa facem nunta in Valcea, anul viitor, dar noi stam in Bucuresti, deci ne este mai greu in ceea ce priveste
cautatul si contactatul persoanelor care urmeaza sa presteze servicii la nunta noastra.
In ceea ce priveste fotografiatul, eu sunt foarte pretentioasa, tinand cont ca de mai bine de 3 ani eu sunt fotograf pasionat(dar nu de nunti si nici prieteni fotografi de nunti nu am).
Prin urmare stiu ceea ce vreau, fotojurnalism de nunta dar nu am gasit pana acum pe internet niciun fotograf din valcea care sa imi satisfaca gusturile.
Daca ati colaborat cu un astfel de fotograf, sau daca cunoasteti unul care sa faca fotografii de calitate va rog sa postati site-urile sau numele fotografilor (eventual daca stiti si preturile ne-ar fi de mare ajutor, sa stim cum impartim bugetul nuntii).

dvd home video punct ro.500 euro e pretul lor. sunt deosebiti.ii recomand!! poti vedea pe site o mostra din ce fac si daca te vei intalni cu ei iti vor arata muuult mai mult.

ALEXA2525
21.09.2011, 11:42:24
Buna fete
Noi avem nunta in 15 oct 2011. Am vorbit cu cei de la vip video, un tip bogdan. Are 3 pachete:
800 lei/900 lei / 1200 lei

800 - poze + filamare,DVD personalizate, video introducere, sedinta foto,
900 - poze + filamare,DVD personalizate, video introducere, sedinta foto in alta zi /cununie civila in alta zi
1200 - poze + filamare,DVD personalizate, video introducere, sedinta foto in alta zi /cununie civila in alta zi, sedinta trash dthe dres + sedinta logodna, 2 cameramani

plata - cand va este mai usor, la mica intelegere

poze - doar in format electronic

Sper ca v-am fost de folos:-)

mya83
30.11.2011, 22:58:02
Fetelor voi ce location ati ales ptr sedinda foto??

brunhilda
07.12.2011, 20:05:58
Muzeul de Arta si parcul de langa teatru. Recomand in special muzeul!

mihaela_17
10.12.2011, 20:17:13
buna seara miresici, nu am mai intrat de foarte mult timp ^:)^ ceea ce vrueam sa spun sa aveti mare grija ce fotograf alegeti eu una am ramas foarte dezamagita nu-mi plac pozele , nu-mi place filmarea deci nu am cu ce sa ma laud , sunt mai multumita de cateva poze pe care mi le-a facut cumnata mea cu telefonul :-s.
eu am ales pozele sa le fac la muzeul satului . o locatie super un totograf .....fara cuvinte. v-am pupat si spor la miresici

mya83
10.12.2011, 22:17:43
Muzeul de Arta si parcul de langa teatru. Recomand in special muzeul!

Multumesc!!il voi informa pe miresoi..ptr ca el este din oras

mya83
10.12.2011, 22:24:56
buna seara miresici, nu am mai intrat de foarte mult timp ^:)^ ceea ce vrueam sa spun sa aveti mare grija ce fotograf alegeti eu una am ramas foarte dezamagita nu-mi plac pozele , nu-mi place filmarea deci nu am cu ce sa ma laud , sunt mai multumita de cateva poze pe care mi le-a facut cumnata mea cu telefonul :-s.
eu am ales pozele sa le fac la muzeul satului . o locatie super un totograf .....fara cuvinte. v-am pupat si spor la miresici
:-( imi pare rau!! Sper ca macar sa fi recuperat ceva poze facute de invitati...

FreakinHell
18.12.2011, 17:45:46
Buna seara!

Va deranjez cu o intrebare: Imi puteti recomanda o firma cu oameni calificati in fotografie si realizare si editare materiale video? Sunt interesata pentru o nunta ce va avea loc in 2012 la Ramnicu Valcea :)

Multumesc frumos!

Iri43
25.12.2011, 15:37:59
Buna seara!

Va deranjez cu o intrebare: Imi puteti recomanda o firma cu oameni calificati in fotografie si realizare si editare materiale video? Sunt interesata pentru o nunta ce va avea loc in 2012 la Ramnicu Valcea :)

Multumesc frumos!
Buna ! Recomandarea depinde de gusturile fiecaruia, asa ca poti sa alegi dintr-o cautare pe google la foto si video in valcea iar dupa aceea te duci si vizionezi ce pot sa faca, pe site nu apar toate amanuntele.

adinafrintu
01.01.2012, 12:48:09
Buna fetelor,

Pentru foto si albume cam ce preturi sunt pentru ca eu am o ruda care e cu filmatul si nu avem fotograf. Va rog sa imi ziceti si mie niste preturi aproximative ca eu am gasit un fotograf care imi place mult dar as vrea sa vad cam care e piata sa stiu ce discut cand ne intalnim. Cine s-a casatorit sau a vorbit deja cu fotograful va rog sa imi ziceti si mie cat ati stabilit pentru foto si pentru album. Multumesc frumos.
Trash the dress face cineva? Ce locatii frumose ar fi prin imprejurimi?

Ana_Maria24
20.01.2012, 10:33:22
Buna seara!

Multumesc frumos!

Eu am apelat la Larry si Romel. Mi-au fost recomandati de o firma de aranjamente cu care sunt in parteneriat, am vazut si cateva poze si filmari facute de ei la nunti si am fost multumita. Nu stiu daca pot spune site-ul lor, dar daca esti interesata iti stau la dispozitie.

adinafrintu
20.01.2012, 14:32:30
poti sa ne spui si noua cat platesti si ce include pachetul? eu nu am gasit nimic pe net. sunt din valcea?

Ana_Maria24
23.01.2012, 11:25:46
poti sa ne spui si noua cat platesti si ce include pachetul? eu nu am gasit nimic pe net. sunt din valcea?

Acesta este site-ul lor:

In ceea ce priveste pretul, respectiv ce include pachetul va trebui sa vorbesti cu ei. Noi i-am luat de anul trecut, cand inca nu schimbasera pretul si pachetul.

Sunt din Valcea.

bitza01
03.01.2013, 21:02:00
Fetelor, noi am gasit-o pe Irina Dascalu, ne-au placut pozele ei si cere 400 de euro cu sedinta foto si cununia civila. Stie cineva ceva de ea? E serioasa?

Merci!

aia1mika
02.02.2013, 13:20:59
Fotograful de la nunta mea a fost Crinu, am ales un pachet intreg cu foto, filmare si aranjamente asa ca nu mi-am facut griji sa ma impart, s-a ocupat de toate. Aranjamente adica huse, flori, invitatii, marturii, plicuri, etc. Are preturi bune, daca va intereseaza contactati-ma cu un mesaj pe privat si va dau nr de tel

alexa_
07.02.2013, 12:22:22
Fetelor, noi am gasit-o pe Irina Dascalu, ne-au placut pozele ei si cere 400 de euro cu sedinta foto si cununia civila. Stie cineva ceva de ea? E serioasa?

Merci!

E serioasa Irina Dascalu. Am eu niste prieteni care au avut-o pe ea ca fotograf, insa nu au fost extrem de multumiti de ea. Cand au facut o comparatie intre pozele mele si pozele lor, le-a parut rau ca au ales-o pe ea:)

bitza01
07.02.2013, 13:12:23
E serioasa Irina Dascalu. Am eu niste prieteni care au avut-o pe ea ca fotograf, insa nu au fost extrem de multumiti de ea. Cand au facut o comparatie intre pozele mele si pozele lor, le-a parut rau ca au ales-o pe ea:)

Ok, ma bucur ca e serioasa. Nu au fost multumiti de calitatea pozelor sau de ce anume? Noi oricum am semnat acum cu ea, sincer era cel mai ok la pret-calitate, cel putin din ce era pe site. Of.. sper sa fie ok.

iuliana_ned
21.02.2013, 12:13:17
In atentia tuturor miresicilor
- in primul rand as dori sa spun ca sunt foarte dezamagita de neseriozitatea care exista pe acest site ca si informatii. Ma refer la faptul ca sunt foarte multi prestatori foto-video care se dau drept miresici si care fac reclama sau antireclama pentru serviciile foto-video, astfel incat sa agate tinerele miresici. Le-as propune sa termine cu minciunile si cu barfele.
Daca intr-adevar sunt cu servicii calitative le-as sugera sa fie mai deschisi si fara minciuni.
Este pacat ca noi, care punem atatea sentimente in evenimentul unic din viata noastra si care o spun deschis ca nu ne pricepem ce anume sa urmarim la prestatorii foto-video, sa fim mintite si umilite de asa zisi fotografi sau cameramani. Niciodata nu veti ajunge sa fiti la nivelul d-lui Irinel, Colniceanu ... si lista poate continua. Imi pare rau ca n-am fost atenta la capcana in care am cazut atunci cand am ales persoana careia i-am incredintat evenimentul :-L. N-am sa fac nici reclama dar nici antireclama.
Revenind, va spun ca imi pare rau ca n-am fost atenta la anumite detalii:
- prestatorul are firma ? daca da foarte bine, inseamna ca poti beneficia de contract si mai mult de o chitanta fiscala prin care practic se obliga sa execute servicii de calitate; daca nu, vedeti-va de treaba.
- lipsa portofoliulului, sau lucru cel mai important lipsa preturilor care sunt facute "dupa client".
Personal am vrut sa merg la protectia consumatorului dar ... surpriza ... pe cine sa reclam?, daca nici contract nu am, nici nu are firma, nici o chitanta ... NIMIC, doar dezamagirea mea. Stiu ca se uita cu timpul dar astazi citind pe site aici mi-am readus aminte de supararea mea. Am fost atat de proasta sa nu ma informez bine.
Oricum un site-bursa a serviciilor foto-video este []
Casa de piatra ! si deschideti bine ochii

oxxy_love
08.10.2013, 20:40:04
Miresici, imi puteti spune cumva care din fotografii din Valcea ofera si un serviciu de prelucrare a pozelor? Adica i-am cautat pe cei nominati in acest forum, dar daca ma uit la portofoliul lor, la poze facute de ei... lasa de dorit :(