PDA

Versiunea completa : Florarii din Oradea / buchete de mireasa

gabryella8
23.04.2006, 00:00:00
Eu stau in Timisoara iar viitorul sot e di Bihor, asa ca nunta va fi in Bihor.
Am mare nevoie de ajutorul vostru pt.a gasi o florarie super pt. buchetul meu de miresa si.......
Eu nu cunosc Oradea foarte bine...
Alta problema majora este coafura pe care tot acolo trebuie sa mi-o fac, asa ca sfatuiti-macum sa gasesc un salun bun sau un stilist, ca am auzit ca barbatii sunt mai ingeniosi in ale coafurii.

niko78
25.04.2006, 00:00:00
Bine te-am gasit pe acest site..pe care din pacate nu am avut ocazia sa vorbesc inca cu miresici din Oradea. Am si eu nunta in septembrie in Oradea,locuiesc in Oradea si ca florarie ti-as recomanda Mon Jardin ( acolo si-a comandat si fratele meu buchetul pt mireasa lui, si a fost superb..) sau ,una mai nou aparuta si unde am vazut buchete ff frumoase, Art Fleur se numeste.
Unde organizati petrecerea de nunta?

gabryella8
25.04.2006, 00:00:00
Eu fac petrecerea la Beius. Multumesc enorm de informatii, peste 2 saptamani ma voi duce in Oradea sa vad.
Te-as ruga daca poti sa afli si adresa florariilor si sa mi-o trimiti pe adresa e-mail: [email protected] sau pe forum.
Tucum stai cu pregatirile????

tina19
01.05.2006, 00:00:00
sunt o groza de florarii. daca vrei ma ofer sa te conduc pe la cateva de mare rang. nu-ti face griji.

tina19
06.05.2006, 00:00:00
In sfarsit am gasit pe cineva din Oradea. Si pe deasupra faci nunta in septembrie ca mine. Cum stai cu pregatirile. Ti-ai luat rachie. Daca da. De unde?

cristinakiraly
27.05.2006, 10:11:17
Eu stau in Timisoara iar viitorul sot e di Bihor, asa ca nunta va fi in Bihor.
Am mare nevoie de ajutorul vostru pt.a gasi o florarie super pt. buchetul meu de miresa si.......
Eu nu cunosc Oradea foarte bine...
Alta problema majora este coafura pe care tot acolo trebuie sa mi-o fac, asa ca sfatuiti-macum sa gasesc un salun bun sau un stilist, ca am auzit ca barbatii sunt mai ingeniosi in ale coafurii.

Buna, eu iti recomand floraria Art Fleur este pe Bd Dacia colt cu Decebal langa Banca Transilvania. Acolo iti face ce buchet de mireasa vrei tu. si nu licreaza asa scump.

teodora_buciu
15.06.2006, 10:42:38
Si eu sunt o viitoare miresica tot din Oradea...Pai ce sa zic de buchet? In Oradea sunt florarii care iti pot realiza buchetul visurilor tale...Cu placere te ajut daca ai nevoie...Ma gasesti la adresa de mail Astept vesti de la tine:smile:

GabrielaS
04.08.2006, 17:37:55
Si noi locuim acum in Timisoara si facem nunta in Oradea. Si eu caut o florarie in Oradea, dar cred ca voi merge la una micuta pe langa piata Decebal pe linia de tramvai unde sunt si coroane pt morti :). Acolo sunt tare dragute fetele si eu prefer ceva micut si dragut si facut cum vreau eu, decat ceva cu renume unde imi impuna ceva. Am sa le anunt ce flori vreau(asta cand voi sti) sa poata aduce ce e nevoie. Cred ca si pretul va fi mult mai mic ca la vreuna de renume.

tina19
05.08.2006, 19:08:49
Si noi locuim acum in Timisoara si facem nunta in Oradea. Si eu caut o florarie in Oradea, dar cred ca voi merge la una micuta pe langa piata Decebal pe linia de tramvai unde sunt si coroane pt morti :). Acolo sunt tare dragute fetele si eu prefer ceva micut si dragut si facut cum vreau eu, decat ceva cu renume unde imi impuna ceva. Am sa le anunt ce flori vreau(asta cand voi sti) sa poata aduce ce e nevoie. Cred ca si pretul va fi mult mai mic ca la vreuna de renume.
eu am luat lumanare de botez de acolo si sunt f multumita. sunt florarese cu experienta si vechi in meserie.

cj83cia
10.10.2006, 01:34:13
Buna
Sunt din Cluj si am auzit ca in Oradea sunt rochii de mireasa superbe. Trec prin Oradea peste vreo 3 sapt si mi-a zis cineva ca este un salon de rochii in centru, langa restaurant Taverna. Imi poate da cineva mai multe repere?
Multumesc si spor la treaba

Schumy
16.10.2006, 12:57:00
Buna
Sunt din Cluj si am auzit ca in Oradea sunt rochii de mireasa superbe. Trec prin Oradea peste vreo 3 sapt si mi-a zis cineva ca este un salon de rochii in centru, langa restaurant Taverna. Imi poate da cineva mai multe repere?
Multumesc si spor la treaba

Salut

este vorba de Salonul Gabriela.
Bd. Republicii colt cu str. Eminescu. este foarte usor de ajuns dinspre Cluj
vezi harti online: http://www.hartionline.ro/oradea/harta/f6.html

cj83cia
06.11.2006, 14:38:06
Ms mult . Anul asta nu mai ajung pe acolo, dar pana in iunie sper sa ajung
Spor la pregatiri

simonapopa
08.01.2007, 21:40:24
salut ! cred ca salonul pe care il cauti este Salonul Gabriela./... e aproape de Taverna ...e chiar pe strada aceea! ;)

bambolyna
10.02.2007, 23:49:42
Exista 2 saloane pe str. Doinei unul din ele se numeste Rebeca si este chiar la intersectia cu str.Decebal. Tot acolo gasiti si o florarie.

HANGAIONELA
02.03.2007, 12:16:11
Casa de piatra toturor miresicilor de 2007! Ma aflu si eu printre voi. Eu sunt la stadiul de cautare a unei firme de decoratiuni, mai ieftina, pentru ca ceea ce am gasit pana acum mi se pare exagerat de scump( 120 Ron un aranjament floral pentru masa invitatiilor???). Ce parere aveti? Ma poate cineva ajuta si pe mine cu niste nume de firme mai rezonabile?>:D<

Cristina_M
29.04.2007, 14:21:17
Eu am avut la cununia civila buchet cu trandafiri si orhidee si mi-a placut tare mult. Arata foarte bine impreuna. Pentru nunta insa, vreau buchet doar din trandafiri si ceva maruntisuri printre ei.
Buchetul de la cununia civila l-am facut la floraria de la parterul magazinului Crisul. M-a costat 130 lei pentru 3 orhidee, vreo 17 trandafiri si floarea miresei. Primul buchet care mi l-au facut l-am refuzat pentru ca nu era deloc ceea ce mi-am dorit eu, asa ca trebuie sa fiti foarte explicite, sa va asigurati ca florareasa intelege exact ce vreti. Daca mergeti cu poze e cel mai bine. Daca nu, stati acolo cand va face buchetul, ca sa nu aveti surprize. :D

Ralucuta
03.05.2007, 12:05:24
Buna ,

Va rog sa mi spuneti daca e cineva din Satu-MARE
MULTUMESC,

zizitop
02.07.2007, 22:24:05
Si totusi la ce florarii din Oradea am putea merge fara sa fim stresate ca ar trebui sa refuzam comanda? Vreau flori proaspete, nu ofilite si buchetul frumos!!!!!!!!!!!!!! Daca se face buchetul dupa poza, poate sa nu-ti iasa???????????

Cristina_M
03.07.2007, 14:03:10
Iti sugerez sa cauti o florareasa care sa accepte sa-ti faca florile aduse de tine, si tu sa mergi sa le iei din Ungaria. De fapt, si mai bine ar fi sa mearga si ea cu tine la depozitul acela de flori din Debrecen, ca ea stie mai bine ce sa caute. Ce sens are sa platesti 60.000 trandafirul cand poti sa-l iei sub 10.000 acolo???

zizitop
03.07.2007, 15:58:21
Iti sugerez sa cauti o florareasa care sa accepte sa-ti faca florile aduse de tine, si tu sa mergi sa le iei din Ungaria. De fapt, si mai bine ar fi sa mearga si ea cu tine la depozitul acela de flori din Debrecen, ca ea stie mai bine ce sa caute. Ce sens are sa platesti 60.000 trandafirul cand poti sa-l iei sub 10.000 acolo???
Asta cam asa e. Stiam de diferenta asta de pret, si m-am gandit si la varianta asta de a merge la Debrecen, dar cu cate zile inainte trebuie sa merg? unde tin florile?
Si oare unde e florareasa aia buna?

Cristina_M
03.07.2007, 16:42:35
Pai daca ai nunta sambata de exemplu, zicem ca mergi de joi, ca florareasa sa poata sa lucreze de vineri dupa-masa... ma gandesc. De flori se ocupa ea, nu sunt in grija ta, decat daca le face la tine acasa. Plus ca alea sunt tratate sa reziste cat mai mult, imi imaginez, deci nu ai de ce sa-ti faci griji.

zizitop
03.07.2007, 17:19:01
Trebuie mai intai sa descopar o florareasa. Apoi sa merg la Debrecen sa vad daca au in octombrie florile pe care le vreau si oricum sa fac comanda.

Cristina_M
03.07.2007, 20:03:42
Daca ai nevoie, pot sa-ti dau vreo 2 numere de telefon. Iar de flori nu trebuie sa-ti faci griji, gasesti de toate oricand.

zizitop
04.07.2007, 09:10:39
Ti-as ramane profund recunoscatoare daca mi-ai da aceste numere.^:)^ >:D< >:D<

zizitop
04.07.2007, 10:32:14
Multumesc frumos !!! Esti o dulce !!!!! >:D< :* :* :*

Cristina_M
04.07.2007, 10:53:05
Sa-ti fie de bine, draga mea! >:D<

andris
20.07.2007, 10:31:27
Sa-ti fie de bine, draga mea! >:D<
FETELOR M-AM GANDIT SA VA PUN CEVA POZE CU BUCHETE...POATE VA INSPIRATI...DACA INCA NU AVETI DECIS CUM VA FI...

andris
20.07.2007, 10:34:13
Altele..............

andris
20.07.2007, 10:34:49
Mai Multe...

andris
20.07.2007, 10:36:51
Preferatu Meu Este Ascesta...a Lui Avril Lavigne...imi Place Mai Ales Panglica, Ce Ziceti? Mie Sincer Mi-a Placut Mult Cum A Fost Si Rochia Si Freza Si Voalul

andris
20.07.2007, 10:38:29
.....................

andris
20.07.2007, 11:32:12
Altele........................

gabrielamoza
06.09.2007, 22:42:08
Trebuie mai intai sa descopar o florareasa. Apoi sa merg la Debrecen sa vad daca au in octombrie florile pe care le vreau si oricum sa fac comanda.

Hello...ma bucur sa aud ca mai face cineva nunta in octomrie. eu fac nunta pe 20 oct, la hanul pescarilor..Ce te faci cu buchetul?Ai gasit ceva interesant?
Te rog mult da-mi si mie niste idei, nici nu stiu unde sa mai uit...si tortul?
unde il faceti?
Gabriela

gabrielamoza
06.09.2007, 22:44:17
Daca ai nevoie, pot sa-ti dau vreo 2 numere de telefon. Iar de flori nu trebuie sa-ti faci griji, gasesti de toate oricand.

buna Cristina, uite ca mai apare o miresuca in disperare...sunt Gabriela, urmeaza sa imi pun pirostriile pe 20 oct, si nu stiu ce sa ma fac cu buchetul....unde ai gasit florarese?
:*

ionu
06.09.2007, 23:02:49
inca una;;) . vreau si eu numarul de telefon pentru flori din Ungaria...:*

cornelicab
04.11.2007, 15:21:46
hello...

am si eu o intrebare....chiar trebuie sa mergem pana in Ungaria ca sa ne cumparam florile pt buchet???:-\ . eu o sa am nunta in iulie si cred ca voi gasi flori frumoase si aici in Oradea...voi ce zice-ti?

zizitop
23.11.2007, 14:37:05
hello...

am si eu o intrebare....chiar trebuie sa mergem pana in Ungaria ca sa ne cumparam florile pt buchet???:-\ . eu o sa am nunta in iulie si cred ca voi gasi flori frumoase si aici in Oradea...voi ce zice-ti?

Nu spune nimeni ca trebuie sa mergi pana in Ungaria dupa flori, eu am renuntat la ideea asta intre timp si-mi pare rau. Nu e vorba numai de flori ci si de profesionalismul de acolo. Mie aici mi-au facut un buchet groaznic, cu toate ca le-am dus poza, le-am explicat ce vreau, au vazut culoarea...........si pana la urma nici nu era nu stiu ce buchet(incerc sa atasez poza cu buchetul dorit).Din buchetul visiniu de vreo 33 fire, mi-au adus un buchet rosu cu ticlam de vreo 15 fire:-w . Iti dai seama ca l-am trimis inapoi si mi-au facut altul simplu, noroc ca am avut timp. Dar e asa de nasol cand visezi la ceva si vezi ca-ti aduce altceva.

cornelicab
07.12.2007, 21:36:58
din pacate, aici trebuie sa-ti dau dreptate...si mie la logodna am comandat un buchet dragut si cand l-am ridicat nu prea semama cu cel initial...credeam ca asta se intampla doar in Baia Mare (acolo am facut eu logodna religios) dar si acela era dragut doar ca nu semana cu cel initial....acum ramane de vazut ce va fi cu cel de nunta!!=D>

papa

higgs
07.12.2007, 21:41:05
.....................

va rog sa postati buchetele la subiectul comun. Acest subiect este dedicat discutiilor specifice florariilor din zona Oradea.
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=29

Sxy_seniorita
20.12.2007, 15:10:26
Dar eu asa am inteles ca in Ungaria sunt mult mai ieftine florile!!!Acum de profesionalism ....nu stiu ce sa zik.....daca puteti....imi dati si mie un numar doua de telefon a vreunei florarese care stie face aranjamente florale ptr masa!!!
Si daca mai stiti ceva depozite prin Ungaria ...de flori....ieftin....Nu va sfiiti feteleor...dati-mi!

biromoni10
04.01.2008, 19:41:10
Buna fetelor! Am avut nunta pe 10 noiembrie si pot sa va spun ca a fost superba! Ne-am simtit foarte bine :P
Buchetul meu de mireasa si toate aranjementele florale, decoratiunile de sala, de biserica au fost facute de prietenele mele, care se ocupa cu decoratiuni.
Suportii de fier forjat erau a lor, florile le-au luat din Debrecen. De fapt ne-am dus impreuna sa le aducem... erau la un pret bun si ne-au placut.
Va atasez cateva poze cu flori si decoratiuni. :)

nicky_s
04.01.2008, 20:12:45
Buna fetelor! Am avut nunta pe 10 noiembrie si pot sa va spun ca a fost superba! Ne-am simtit foarte bine :P
Buchetul meu de mireasa si toate aranjementele florale, decoratiunile de sala, de biserica au fost facute de prietenele mele, care se ocupa cu decoratiuni.
Suportii de fier forjat erau a lor, florile le-au luat din Debrecen. De fapt ne-am dus impreuna sa le aducem... erau la un pret bun si ne-au placut.
Va atasez cateva poze cu flori si decoratiuni. :)
unde in Debrecen spuneti-ne si noua! cu cat timp inainte ati luat florile?

biromoni10
04.01.2008, 22:26:35
unde in Debrecen spuneti-ne si noua! cu cat timp inainte ati luat florile?

Prietena mea a aranjat totul. Nu stiu adresa, nici nr. de telefon, eu doar m-am dus cu ea cu masina ;)). Stiu doar ca ea a comandat florile cu o sapt. inainte, si s-a dus dupa ele joi, inainte de nunta. Si stiu ca ei vand doar la distribuitori...

taia
18.01.2008, 21:59:04
Fetele voi ati vazut imaginile cu buchete de mireasa din lacrimioare de pe forumul mare?
Sunt superbe
Eu dinala vreau. Asa-i ca in mai mai sunt lacrimioare?

nicky_s
20.01.2008, 21:21:01
Fetele voi ati vazut imaginile cu buchete de mireasa din lacrimioare de pe forumul mare?
Sunt superbe
hm, mi-ai dat niste idei cu lacrimioarele, arata super! si daca te gandesti cum miroso:-) o:-) o:-)

GabrielaS
22.01.2008, 09:53:01
Noi am avut nunta de la socrii in 28 aprilie si cautand flori de pus pe masa am gasit multe lacrimioare, deci daca nu se face prea devreme cald ar trebui sa mai fie in 10 mai. Bafta. Eu am gasit atunci la piata la angro un buchet imens din care urma ei sa desfaca sa vanda. Daca nu aveam deja buchetul comandat ala il luam de buchet de mireasa.

taia
22.01.2008, 12:05:37
Noi am avut nunta de la socrii in 28 aprilie si cautand flori de pus pe masa am gasit multe lacrimioare, deci daca nu se face prea devreme cald ar trebui sa mai fie in 10 mai. Bafta. Eu am gasit atunci la piata la angro un buchet imens din care urma ei sa desfaca sa vanda. Daca nu aveam deja buchetul comandat ala il luam de buchet de mireasa.
Eu ma gandeam sa merg la tara sa le culeg...are matusimea o gradina plina! Si-s asa de frumoase! Numa sa fie!!!

jadis
27.02.2008, 21:45:27
mie imi plac la nebunie calele.Cineva zicea ca poarta ghinion,dar eu nu imi imaginez buchetul altfel! ;))

mamuska
27.02.2008, 21:47:49
mie imi plac la nebunie calele.Cineva zicea ca poarta ghinion,dar eu nu imi imaginez buchetul altfel! ;))
exista topic "buchetul de mireasa...gasesti acolo tot ce te intereseaza

Bryana_bi
15.06.2008, 17:14:47
Prietena mea a aranjat totul. Nu stiu adresa, nici nr. de telefon, eu doar m-am dus cu ea cu masina ;)). Stiu doar ca ea a comandat florile cu o sapt. inainte, si s-a dus dupa ele joi, inainte de nunta. Si stiu ca ei vand doar la distribuitori...

Revin si eu cu o intrebare repetata aici: daca vreuna din voi are informatii in legatura cu vreun depozit de flori din Ungaria (adresa, nr. de tel, orice), v-as fi recunoscatoare. Eu vreau sa-mi iau florile de acolo, dar din pacate nu am nici o adresa exacta. Si doar din "auzite"... nu stiu daca e de ajuns:-?.
Mult succes la pregatiri toturor si casa din cea mai trainica piatra!

Carla_M
16.07.2008, 18:11:24
Dar eu asa am inteles ca in Ungaria sunt mult mai ieftine florile!!!Acum de profesionalism ....nu stiu ce sa zik.....daca puteti....imi dati si mie un numar doua de telefon a vreunei florarese care stie face aranjamente florale ptr masa!!!
Si daca mai stiti ceva depozite prin Ungaria ...de flori....ieftin....Nu va sfiiti feteleor...dati-mi!
Vad ca tu ai avut nunta cine ti-a facut buchetul?
\:D/

rami_cinderella
04.11.2008, 12:44:47
salut!

care au fost preturile buchetelor de mireasa anul acesta?

Carla_M
31.12.2008, 20:22:00
salut!

care au fost preturile buchetelor de mireasa anul acesta?
Preturile sunt foarte variate in functie de florile pe care le alegi. Eu am fost de 2 ori nasa si am facut buchetul pt finutele mele dupa o poza primita de la ele ; pe unul am platit 160 lei iar pe celalalt 280 lei.

miresica11
11.02.2009, 00:32:24
cam asa buchet as vrea

Kalini
14.02.2009, 01:50:53
Sunt superbe

Da, mai sunt in mai lacramioare.......

taia
16.02.2009, 14:32:31
Da, mai sunt in mai lacramioare.......
in 10 mai cand a fost nunta mea erau

taia
16.02.2009, 14:36:02
Daca intri pe album, la semnatura poti sa vezi buchetelul meu!

miresica11
17.03.2009, 21:14:03
o prietena mi-a zis ca si-a comandat florile de la o bodega pe colt langa primarie, si zice ca nu erau scumpe si a fost multumita ... ati auzit de ei ceva?

nicky_s
17.03.2009, 22:13:32
o prietena mi-a zis ca si-a comandat florile de la o bodega pe colt langa primarie, si zice ca nu erau scumpe si a fost multumita ... ati auzit de ei ceva?
da, am si vazut niste aranjamente facute de ei, absolut superbe!

Kalini
18.03.2009, 01:26:03

superb, felicitari:*:*>:D<

liona
18.03.2009, 20:45:00
fetelor eu mi am facut buchetul la floraria Nina,in Decebal si am fost fffffffff multumita.In primul rand pentru ca le am explicat in mare cam ce vroiam si fetele au intuit exact asa ca mi au facut un buchet de vis.Poze sunt in link ul din semnatura.
PS decorul de pe masina tot ele mi l au facut,si a fost bestial.

taia
18.03.2009, 21:20:35
superb, felicitari:*:*>:D<
multumesc
stiti la mine a fost un fix cu lacrimioarele...si m-am bucurat mult ca s-a potrivit!

luiza33
08.04.2009, 17:45:10
Cam la cat se ridica costul florilor pt o nunta?Am contactat ceva firme dar aranjamentele pt masa de marime normala depaseau 130 rol.Pt cele care fac nunta anul acesta ati gasit ceva mai convenabil?

ioanaolteanu
11.05.2009, 16:49:26
eu am facut cununia civila si logodna in bucuresti si buchetul mi l-am comandat in oradea. vreau sa zic sa a fost si ieftin si frumos si s-a pastrat in conditiile in care mi l-au trimis cu trenul. tot acolo o sa-mi fac si buchetul de mireasa si lumanarile.

tina19
11.05.2009, 17:43:34
eu am facut cununia civila si logodna in bucuresti si buchetul mi l-am comandat in oradea. vreau sa zic sa a fost si ieftin si frumos si s-a pastrat in conditiile in care mi l-au trimis cu trenul. tot acolo o sa-mi fac si buchetul de mireasa si lumanarile.
e frumos buchetul. ce florarie ti l-a facut?

ioanaolteanu
11.05.2009, 19:31:00
a fost foarte frumos si am dat 60 ron pe el. imi pare rau ca nu am avut un scaner mai performant pentru ca nu se vad culorile foarte bine. el era lila ca rochia. l-am facut la o florarie pe bd. decebal( intre piata decebal si intersectia cu bd dacia). sunt 2 florarii una langa alta. eu am fost la cea dinspre piata.nu stiu exact cum se numeste dar stiu ca pe proprietara o chiama marinela

tina19
11.05.2009, 21:22:44
a fost foarte frumos si am dat 60 ron pe el. imi pare rau ca nu am avut un scaner mai performant pentru ca nu se vad culorile foarte bine. el era lila ca rochia. l-am facut la o florarie pe bd. decebal( intre piata decebal si intersectia cu bd dacia). sunt 2 florarii una langa alta. eu am fost la cea dinspre piata.nu stiu exact cum se numeste dar stiu ca pe proprietara o chiama marinela
stiu floraria. pot sa-ti spun ca domnul prefect a cumparat flori de acolo :-$;)). chiar e f frumos. stiu ca una dintre doamnele care lucreaza acolo a fost colega cu mama (in acelasi domeniu a lucrat si mama) si zicea mama ca se pricepe doamna.

am crezut ca l-ai facut la floraria cu gradina mea (tradu in franceza)>:D<

Anne13
31.05.2009, 14:38:29
sunt o gramada de firme care se ocupa acuma de la florari sunt mai ieftine in general pot sa va trimit la mai multe:-p

taia
01.06.2009, 21:23:58
sunt o gramada de firme care se ocupa acuma de la florari sunt mai ieftine in general pot sa va trimit la mai multe:-p
scuza-ma anamaria
tu ai firma care organizeaza nunti?
prea le stii pe toate!!!

rami_cinderella
06.07.2009, 21:09:36
cam asa buchet as vrea

pana la urma acesta a fost buchetul tau? ceva asemanator?

rami_cinderella
07.07.2009, 09:34:45
Preferatu Meu Este Ascesta...a Lui Avril Lavigne...imi Place Mai Ales Panglica, Ce Ziceti? Mie Sincer Mi-a Placut Mult Cum A Fost Si Rochia Si Freza Si Voalul

imi place mult buchetul ei. de fapt, cum spuneai si tu si rochia si voalul sunt frumoase.

rami_cinderella
07.07.2009, 09:43:10

e intradevar frumos buchetul tau.

taia
08.07.2009, 19:28:32
e intradevar frumos buchetul tau.
multumesc iubita!!!
a fost ideea mea de cand am fost o fetita!!!

rami_cinderella
16.07.2009, 00:02:44
multumesc iubita!!!
a fost ideea mea de cand am fost o fetita!!!

e bine ca ai putut sa iti indeplinesti visul.

adinutza82
19.08.2009, 15:24:44
pana la urma acesta a fost buchetul tau? ceva asemanator?
Buna Rami,
pana la urma unde iti faci buchetul si aranjamentele pt nunta?8-|

rami_cinderella
20.08.2009, 16:30:38
Buna Rami,
pana la urma unde iti faci buchetul si aranjamentele pt nunta?8-|

la o florarie de pe republicii. sper sa iasa totul bine.

liv19cris
17.09.2009, 21:52:56
Salutare tuturor!Stie careva adresa depozitului de flori din Debrecen?
Multumesc!

Anne13
17.09.2009, 21:59:01
Salutare tuturor!Stie careva adresa depozitului de flori din Debrecen?
Multumesc!
vrei sa iti faci tu florile?la noi la horticola nu ai gasit au preturi bune ft bune

anca_eu
18.09.2009, 09:18:32
vrei sa iti faci tu florile?la noi la horticola nu ai gasit au preturi bune ft bune
Te rog daca poti sa imi spui unde e horticola in Oradea, nu sunt de pe aici, nunta o s-o am in Oradea si trebuei sa ma interesez de flori si nu stiu unde. Mersi

Anne13
18.09.2009, 10:31:37
Te rog daca poti sa imi spui unde e horticola in Oradea, nu sunt de pe aici, nunta o s-o am in Oradea si trebuei sa ma interesez de flori si nu stiu unde. Mersi
Horticola e pe str Vladeasa numarul nu il stiu sincer....

anca_eu
18.09.2009, 10:55:38
Horticola e pe str Vladeasa numarul nu il stiu sincer....
Ok, ms frumos. Gasesc eu numarul.

Anne13
18.09.2009, 11:28:11
Ok, ms frumos. Gasesc eu numarul.
Cu multe placere dar nu poti cumpara am inteles numai daca ai firma de flori ceva de genu mai este un depozit dupa maternitate a doua strada pe stanga de acolo poti lua.....

anca_eu
18.09.2009, 11:50:42
Cu multe placere dar nu poti cumpara am inteles numai daca ai firma de flori ceva de genu mai este un depozit dupa maternitate a doua strada pe stanga de acolo poti lua.....
Mersi, o sa merg in mai multe locuri.

liv19cris
21.09.2009, 10:26:33
Merci de sfat, inca nu stim exact....luam in calcul toate variantele.O saptamana frumoasa tuturor!

redfoxxy
14.10.2009, 09:35:56
Horticola e cel mai ok la pret, dar iti trebuie o firma sau macar un pfa pe care sa iti faca factura, ca altfel nu are cum sa ti le vanda.
Cel din aproprierea maternitatii se numeste Ivette si e relativ ok la preturi.
De acolo poti lua si fara factura.
Mai sunt niste batranei in piata mare, care aduc din Ungaria, numai depinde cum ii prinzi.
De obicei stau pana pe la 9 jumate in piata, deci destul de putin.
Si cu ei te poti intelege destul de ok.

Anne13
14.10.2009, 14:30:16
Eu zis sa apelati totusi la un profesionist sa va faceti florile pt nunta pt costa mai mult dar cred totusi ca merita...asa voi luati florile mai ieftin din depozite dar cine vi le si face....

redfoxxy
15.10.2009, 11:00:23
Depinde. in cazul meu mi le face soacra.
Dar ma gandesc chiar sa iau flori artificiale pentru sala si sa le pun cu cateva zie inainte pe cateva mese.
Nu vreau pe toate mesele.
Asa ies si mai ieftin si apoi pot refolosi florile.

Stiu ca suna ciudat, dar cred ca va fi ok.

Oricum de buchet deja m-am interesat.
Am fost la o forarie si mi-a spus ca se incadreaza intre 60 si 100 de lei.
Si apoi la o agentie care m-a dezamagit mult. Aveau si rochii de mireasa si de toate si un buchet a zis ca incepe de la 150 la 250 lei.
Foarte scump.

Eu zic ca daca nu vrei sa iti faci singura florile poti apela la florarii, ca iesi mai ieftin ca si la diverse agentii de decoratiuni.
Daca vreti sa va spun cateva nume, dati pm.

Anne13
15.10.2009, 12:25:00
Depinde. in cazul meu mi le face soacra.
Dar ma gandesc chiar sa iau flori artificiale pentru sala si sa le pun cu cateva zie inainte pe cateva mese.
Nu vreau pe toate mesele.
Asa ies si mai ieftin si apoi pot refolosi florile.

Stiu ca suna ciudat, dar cred ca va fi ok.

Oricum de buchet deja m-am interesat.
Am fost la o forarie si mi-a spus ca se incadreaza intre 60 si 100 de lei.
Si apoi la o agentie care m-a dezamagit mult. Aveau si rochii de mireasa si de toate si un buchet a zis ca incepe de la 150 la 250 lei.
Foarte scump.

Eu zic ca daca nu vrei sa iti faci singura florile poti apela la florarii, ca iesi mai ieftin ca si la diverse agentii de decoratiuni.
Daca vreti sa va spun cateva nume, dati pm.
Nu as vrea sa te dezamagesc draguta mea deloc dar ti-as da un sfat sa nu pui nici in sala flori artificiale pt ca va strica tot mai bine iti faci niste arajamene de margarete cu verdeata nu e mai mult de 10 lei unul frumos parerea mea e ca lumea se uita la tetali si te rog sa nu o iei in nume de rau pt ca aici suntem a ne sfatui....acuma si de bine de ce buchet o sa doresti ce flori cate fire si alea alea.....oricum iti doresc mult spor in toate si sa iti iasa asa cum iti doresti tu...:*:*:*:*
PS:e faina idee ca marturie cu voi doi dar sa fie mire si mireasa:*:*:*

redfoxxy
16.10.2009, 08:16:50
Stiu ca arata putin diferit, dar se pot face minuni si din flori artificiale.
Si nu ma supar daca nu sunteti de acord cu mine! :)
Fiecare are dreptul la parerea ei.

dmdanila
16.10.2009, 08:50:33
Nu as vrea sa te dezamagesc draguta mea deloc dar ti-as da un sfat sa nu pui nici in sala flori artificiale pt ca va strica tot mai bine iti faci niste arajamene de margarete cu verdeata nu e mai mult de 10 lei unul frumos parerea mea e ca lumea se uita la tetali si te rog sa nu o iei in nume de rau pt ca aici suntem a ne sfatui....acuma si de bine de ce buchet o sa doresti ce flori cate fire si alea alea.....oricum iti doresc mult spor in toate si sa iti iasa asa cum iti doresti tu...:*:*:*:*
PS:e faina idee ca marturie cu voi doi dar sa fie mire si mireasa:*:*:*
si eu aveam aceeasi parere despre florile artificiale:-& asta pana acum recent cand am vazut poze de la un targ de nunti din Anglia, cu buchete si decoratiuni din flori artificiale...superbe!!!! Nici nu m-as fi gandit...

Anne13
16.10.2009, 11:10:00
si eu aveam aceeasi parere despre florile artificiale:-& asta pana acum recent cand am vazut poze de la un targ de nunti din Anglia, cu buchete si decoratiuni din flori artificiale...superbe!!!! Nici nu m-as fi gandit...
Oricum gusturile nu se discuta eu i-am dat un sfat...ma gandesc ce faine au fost in Anglia dar din pacate pana sa ajungem noi ca ei mai este...poate la altele le-ar place artificiale dar mi-e sincer nu..........am o intrebare:tu ai pune la nunta ta?

adina_
02.12.2009, 20:40:44
fetelor daca avetzi poze de lumanari de cununie din cale va rog sa punetzi poze ,poate imi place si mie ,si ma inspiratzi....

RALUK15
02.12.2009, 21:17:25
fetelor daca avetzi poze de lumanari de cununie din cale va rog sa punetzi poze ,poate imi place si mie ,si ma inspiratzi....
Astea le am eu sper sa iti fie de ajutor

andymatei
02.12.2009, 22:05:43
Lumanarile noastre au fost decorate cu trandafiri alb-somon si cu frezii.

redfoxxy
03.12.2009, 18:46:06

Si eu sunt pro flori artificiale. Sunt unele atat de bine realizate, incat sunt mai frumoase ca cele naturale.

Anne13
04.12.2009, 17:45:36
Si eu sunt pro flori artificiale. Sunt unele atat de bine realizate, incat sunt mai frumoase ca cele naturale.
Te cred dar cine sta la masa tot vede ca is artificiale sau la buchetul meu nu as folosi asa ceva sincer........e un moment frumos din viata si as vrea sa am flori naturale<:-P<:-Psper sa nu se supere nimeni ca am zis asta dar gusturile nu se discuta......la fiecare ii place alceva mie imi plac florile naturale pot fi alea artificiale faine mie una nu imi plac.....

redfoxxy
04.12.2009, 20:13:25
Te cred dar cine sta la masa tot vede ca is artificiale sau la buchetul meu nu as folosi asa ceva sincer........e un moment frumos din viata si as vrea sa am flori naturale<:-P<:-Psper sa nu se supere nimeni ca am zis asta dar gusturile nu se discuta......la fiecare ii place alceva mie imi plac florile naturale pot fi alea artificiale faine mie una nu imi plac.....

Fiecare e cu gustul lui, dar parerea mea e ca nu conteaza daca is naturale sau artificiale.
Oricum, important e sa ne simtim bine ca mirese.
Asa ca indiferent ce iti place, o data-n viata te mariti. Merita.

Anne13
04.12.2009, 20:23:25
Fiecare e cu gustul lui, dar parerea mea e ca nu conteaza daca is naturale sau artificiale.
Oricum, important e sa ne simtim bine ca mirese.
Asa ca indiferent ce iti place, o data-n viata te mariti. Merita.
Da ai dreptate dar nu stiu ce sa zic pt mine una conteaza si detaliile astea pt astea ma pregatesc dinainte sa iaasa cum imi doresc eu......spor la pregatiri...

Andra_Alexandra
06.12.2009, 14:19:12
Fetelor, ce ati auzit de Art Fleur ? Eu am zis ca acolo imi fac buchetul si aranjamentul pe masina...si cocardele, ca vreau sa fie din flori naturale...Am fost acum 2 sapt si am intrebat cam cat ar costa un buchet, si au zis ca pretul e in functie de ce flori as vrea sa fie, si am intrebat de trandafiri, cat ar costa si au zis ca sunt aprox 7 lei firul..Nu au stiut sa imi spuna cu exactitate...ca pana in august se mai pot schimba multe...au zis sa ma duc inainte cu cel mult 3 sapt de nunta :D recunosc ca m-am grabit cu florile, dar am vrut sa imi fac o idee, mai ales ca nu am mai trecut prin experiente de genu` :))

Anne13
07.12.2009, 13:28:13
Fetelor, ce ati auzit de Art Fleur ? Eu am zis ca acolo imi fac buchetul si aranjamentul pe masina...si cocardele, ca vreau sa fie din flori naturale...Am fost acum 2 sapt si am intrebat cam cat ar costa un buchet, si au zis ca pretul e in functie de ce flori as vrea sa fie, si am intrebat de trandafiri, cat ar costa si au zis ca sunt aprox 7 lei firul..Nu au stiut sa imi spuna cu exactitate...ca pana in august se mai pot schimba multe...au zis sa ma duc inainte cu cel mult 3 sapt de nunta :D recunosc ca m-am grabit cu florile, dar am vrut sa imi fac o idee, mai ales ca nu am mai trecut prin experiente de genu` :))
Aia fac si florile pt Vandana din cate stiu daca vb de acceasi florarie,fac florile faine...iti tr un pm cu un saint unde sa te uiti la fima de decorat la flori si iti zic cine le face si trandafirul e cu 4,5 lei....si is ft faine.....iti tr acu pm..

Anne13
07.12.2009, 13:31:48
Ai primit pm?

Andra_Alexandra
07.12.2009, 15:28:33
Ai primit pm?

Da, da..acuma ma uit

Anne13
07.12.2009, 18:48:24
Da, da..acuma ma uit
Ti-a placut ceva?

Andra_Alexandra
07.12.2009, 19:00:56
Ti-a placut ceva?

Da, mi-au placut niste buchete si niste lumanari pt cununie...aaaa si cateva aranjamente pt masina..ce preturi au ? Scrie si pe site ca poate vor si celelalte mirese sa stie.

Anne13
07.12.2009, 19:15:15
Da, mi-au placut niste buchete si niste lumanari pt cununie...aaaa si cateva aranjamente pt masina..ce preturi au ? Scrie si pe site ca poate vor si celelalte mirese sa stie.
Buchetele de mireasa nu depasesc 100ron alea pt masina in jur de 80 lei lumanarile 70 bucata......acuma sti tu gusturile nu se discuta poate nu plac la toate fetele.....

Andra_Alexandra
08.12.2009, 00:29:04
Buchetele de mireasa nu depasesc 100ron alea pt masina in jur de 80 lei lumanarile 70 bucata......acuma sti tu gusturile nu se discuta poate nu plac la toate fetele.....

Si tipa de la Art fleur a spus ca nu platesc manopera si de-astea..platesc doar pretul florilor, de-aia nu imi putea spune un pret fix. De pretul lumanarilor am si uitat sa intreb...oricum mai este pana anu viitor..si atunci voi hotari. M-am uitat si la cataloagele lor, da aveau niste poze de catalog, nu am vazut ceva concret facut de ei, nush daca intelegi cum vreau sa spun...oricum nu si-au dat interesu cand au auzit ca fac nunta numa la anu, si la jumatea anului :))=)) au vorbit ele frumos, mi-au explicat ce si cum, dar eu nici nu stiu inca ce buchet vreau, ce culori, ce flori...m-am bagat si eu in seama :[email protected]:[email protected] au zis ca si daca le duc eu poza accepta, nu-i o problema. pana atunci mai strang materiale :))

dmdanila
08.12.2009, 00:34:47
Si tipa de la Art fleur a spus ca nu platesc manopera si de-astea..platesc doar pretul florilor, de-aia nu imi putea spune un pret fix. De pretul lumanarilor am si uitat sa intreb...oricum mai este pana anu viitor..si atunci voi hotari. M-am uitat si la cataloagele lor, da aveau niste poze de catalog, nu am vazut ceva concret facut de ei, nush daca intelegi cum vreau sa spun...oricum nu si-au dat interesu cand au auzit ca fac nunta numa la anu, si la jumatea anului :))=)) au vorbit ele frumos, mi-au explicat ce si cum, dar eu nici nu stiu inca ce buchet vreau, ce culori, ce flori...m-am bagat si eu in seama :[email protected]:[email protected] au zis ca si daca le duc eu poza accepta, nu-i o problema. pana atunci mai strang materiale :))
pai secretul e sa nu le zici cand ai nunta, sau sa le zici ca o ai mai repede ca asa sunt si ei interesati;-)
Apropo de poze, eu pt logodna m-am dus cu o poza cu un buchet la crisul la parter, nu stiu cum se numeste floraria...Mi-au facut buchetul cum am vrut (erau doar trandafiri) dar n-au nimerit culoarea:))

dmdanila
08.12.2009, 00:36:36
Ah, si referitor la preturi...poate am mai scris dar repet8-} , pt un buchet de 15 trandafiri, 2 lumanari cu cate 5 trandafiri si inca ceva verdeata, o cocarda pt mire am platit in ajur de 150 lei, sau poate chiar mai putin, nu-mi amintesc bine;-)

Andra_Alexandra
08.12.2009, 00:47:01
Ah, si referitor la preturi...poate am mai scris dar repet8-} , pt un buchet de 15 trandafiri, 2 lumanari cu cate 5 trandafiri si inca ceva verdeata, o cocarda pt mire am platit in ajur de 150 lei, sau poate chiar mai putin, nu-mi amintesc bine;-)

Ai iesit bine la pret..stiu floraria, e vizavi de trei G, nu ? Oricum e bine ca au si ei preturi de criza, ca am citit undeva ca zicea un organizator de targ ca oameni tot se casatoresc si daca e criza...#-o:|

dmdanila
08.12.2009, 01:02:02
Ai iesit bine la pret..stiu floraria, e vizavi de trei G, nu ? Oricum e bine ca au si ei preturi de criza, ca am citit undeva ca zicea un organizator de targ ca oameni tot se casatoresc si daca e criza...#-o:|
nu, nu e aia...e floraria chiar de la intrare din magazin (cel putin acolo era in august)
Eu nici macar naveam habar de preturi, am intrat in Crisu ca-mi era in drum si am comandat de acolo, dar apoi am inteles ca n-a fost f scump...
Daca stam sa asteptam sa treaca criza sa putem face nunta#-o poate sa treaca o gramada de timp, asa ca toti fac nunuti, crize sau nu;-)

Andra_Alexandra
08.12.2009, 01:53:05
nu, nu e aia...e floraria chiar de la intrare din magazin (cel putin acolo era in august)
Eu nici macar naveam habar de preturi, am intrat in Crisu ca-mi era in drum si am comandat de acolo, dar apoi am inteles ca n-a fost f scump...
Daca stam sa asteptam sa treaca criza sa putem face nunta#-o poate sa treaca o gramada de timp, asa ca toti fac nunuti, crize sau nu;-)

Aaaa, pai da, nu sa asteptam sa treaca criza, normal, dar el se referea la faptul ca nu au de ce sa scada preturile pt ca nunti tot se fac, clienti tot sunt...si aici are dreptate :D

annebella_wed
04.01.2010, 04:10:58
Buna, as dori si eu un pm cu datele de contact de la floraria care face aranjamente frumoase la preturi asa bune.

Multumesc anticipat.

Anne13
04.01.2010, 13:38:39
Buna, as dori si eu un pm cu datele de contact de la floraria care face aranjamente frumoase la preturi asa bune.

Multumesc anticipat.
Sunt mai multe florari cel mai bine mergi in mai multe sa vezi si preturile dar neaparat sa zici sa iti arate de ex daca doresti din trandafirii sa ii zici sa iti arate un fir la care zice pretul pt ca sunt o gramada de tipuri mai mici mi mari sa nu ai surprize in ziua nunti la fel si la nuante....

carolina1985
18.02.2010, 21:06:26

Multumesc anticipat.
buna annebella.iti recomand cu incredere floraria nina de pe bld decebal,dar atentie sunt 2 florarii una langa alta(a doua de la podul decebal).viitoarea mea nasa si-a facut aranjamentele florale si buchetul de mireasa acolo si a fost fffffffff multumita.buchetul a fost spectaculos,exact cum a cerut.fata de alte florarii pretul este convenabil.inainte sa mearga la floraria nina a mai mers la alte florarii renumite care i-au zis niste preturi fffff mari.

ancamiresica
08.03.2010, 09:55:04
Mie mi-ar place ceva in genu, insa din orhidee, si nu in forma rotunda. Am discutat cu d-na de la floraria unde mi-l fac si a zis ca o sa incerce ceva fantezie ca sa fie mai deosebit. Pareri?

aandradaa
08.03.2010, 13:27:22
Mie mi-ar place ceva in genu, insa din orhidee, si nu in forma rotunda. Am discutat cu d-na de la floraria unde mi-l fac si a zis ca o sa incerce ceva fantezie ca sa fie mai deosebit. Pareri?

Vai ce frumos eeee..!!

luluka
08.03.2010, 15:32:55
Super frumos =D>

lunna
25.03.2010, 21:18:33
foarte frumos

annebella_wed
31.03.2010, 21:18:52

Foarte frumos buchetu.

AM vazut ca voi faceti cununia religioasa la bazilica, ati inceput sa mergeti deja la discutii cu preotu?

Va lasa sa decorati biserica cumva, ca eu nu am intrebat asta inca?

Sorry de off topic1

missy_L
31.03.2010, 22:29:48
buna annebella.iti recomand cu incredere floraria nina de pe bld decebal,dar atentie sunt 2 florarii una langa alta(a doua de la podul decebal).viitoarea mea nasa si-a facut aranjamentele florale si buchetul de mireasa acolo si a fost fffffffff multumita.buchetul a fost spectaculos,exact cum a cerut.fata de alte florarii pretul este convenabil.inainte sa mearga la floraria nina a mai mers la alte florarii renumite care i-au zis niste preturi fffff mari.
Subscriu pentru floraria de mai sus... cu fiecare ocazie am cumparat/primit niste aranjamente deosebite de acolo. Cu siguranta o sa o iau in calcul si pentru aranjamentele florale de la nunta :)

adri2010ana
01.04.2010, 18:58:42
voi de unde va luati lumanarile de cununie?sau le cumpara nasii?

dramatzica
02.04.2010, 07:20:07
mie mi le face cine imi face si decoratiunile.

ancamiresica
02.04.2010, 09:29:59
mie mi le face cine imi face si decoratiunile.

Noi am scapat de aspectul asta. La noi nu e nevoie de lumanari :).

lunna
02.04.2010, 12:19:44
Noi am scapat de aspectul asta. La noi nu e nevoie de lumanari :).
de ce?
eu mi le comand de pe net, la 70 lei bucata de 1 m sculptate, cred k la expo mai erau ceva de genu

ancamiresica
02.04.2010, 12:44:10
de ce?
eu mi le comand de pe net, la 70 lei bucata de 1 m sculptate, cred k la expo mai erau ceva de genu

La catolici nu se cer ;)). O grija in minus. Insa trebuie sa mergem la spovedanie saptamanal inainte de nunta. Noi fiindca suntem mai mult plecati, i-am spus vicarului si a spus sa ne prezentam macar in saptamana nuntii :).

adri2010ana
03.04.2010, 14:12:39
La catolici nu se cer ;)). O grija in minus. Insa trebuie sa mergem la spovedanie saptamanal inainte de nunta. Noi fiindca suntem mai mult plecati, i-am spus vicarului si a spus sa ne prezentam macar in saptamana nuntii :).
saptamanal??incepand de cand?

anca_eu
06.04.2010, 15:00:33
Eu imi cumpar lumanarile din Timisoara, intr-o piata de flori sunt zeci de modele si culori, si nodelul care il vreau eu il iau la 120 de lei perechea. Si de impodobit mi le face cineva in Oradea

andymatei
12.04.2010, 14:24:35
Dragele mele, imi bag si eu nasul pe aici pt a lauda floraria de la Crisul. Ei au facut lumanarea de botez, nasa le-a dat mana libera si doamna de acolo a facut o treaba foarte buna, noua cel putin tare ne-a placut.

dmdanila
12.04.2010, 14:59:07
Dragele mele, imi bag si eu nasul pe aici pt a lauda floraria de la Crisul. Ei au facut lumanarea de botez, nasa le-a dat mana libera si doamna de acolo a facut o treaba foarte buna, noua cel putin tare ne-a placut.
F bine arata lumanarea! dar care florarie? Cea de la intrare sau cea de la subsol?
PS Sa va traiasca si sa creasca mare, sa fie sanatoasa, cuminte si mancacioasa micuta crestina. Am vazut si pozici:x

andymatei
12.04.2010, 15:04:28
F bine arata lumanarea! dar care florarie? Cea de la intrare sau cea de la subsol?
PS Sa va traiasca si sa creasca mare, sa fie sanatoasa, cuminte si mancacioasa micuta crestina. Am vazut si pozici:x

Multumim frumos! Daca bine stiu cea de la subsol.

dmdanila
12.04.2010, 17:36:29
Multumim frumos! Daca bine stiu cea de la subsol.
Multumim. Bine de stiut, ca eu am mai povestit de cea de la intrare...

dramatzica
13.04.2010, 18:03:47
subscriu la cele zise de Dora, sa va traiasca micuta, sa creasca mare si frumoasa, sa fiti mandrii de ea!
f frumoasa lumanarea!

missy_L
16.04.2010, 13:46:44
Foarte bine arata rezultatul... si cu siguranta la fel de reusit a fost si botezul >:D<

caramelushca
22.04.2010, 16:23:39
Cele care colaborati cu Clipe Magice pentru decoratiuni, tot cu Vasile va faceti si buchetul de mireasa? :)

adina_
22.04.2010, 16:44:56
Cele care colaborati cu Clipe Magice pentru decoratiuni, tot cu Vasile va faceti si buchetul de mireasa? :)
ceau,eu florile le iau de la vasile ,iar decorul la rest il face mia...

dmdanila
22.04.2010, 17:16:22
Mai, mie Mia imi face tot ce tine de flori...de la Vasile, nu de la Vasile...habar n-am:-?

caramelushca
22.04.2010, 17:22:54
Mai, mie Mia imi face tot ce tine de flori...de la Vasile, nu de la Vasile...habar n-am:-?

Sigur de la Vasile, ca el e florarul cu care colaboreaza ;)). Apropo, imi zicea Mia ca mai are pe cineva tot la eleganzza pe 21 august, se pare ca tu esti. Din cate am inteles, am ales acelasi suport din fier forjat :)). Eu sper sa se potriveasca bine, ca am tot oscilat intre cel auriu si cel inspre negru, l-am ales pe cel negru, dar inca ma tot gandesc daca n-ar merge totusi mai bine cel auriu la sala noastra. :D

dmdanila
22.04.2010, 18:01:12
Sigur de la Vasile, ca el e florarul cu care colaboreaza ;)). Apropo, imi zicea Mia ca mai are pe cineva tot la eleganzza pe 21 august, se pare ca tu esti. Din cate am inteles, am ales acelasi suport din fier forjat :)). Eu sper sa se potriveasca bine, ca am tot oscilat intre cel auriu si cel inspre negru, l-am ales pe cel negru, dar inca ma tot gandesc daca n-ar merge totusi mai bine cel auriu la sala noastra. :D
ah, si de la tine de la nunta voi avea eu poze sa vad ce si cum:))
Eu zic ca mai bine e suportul negru, cel auriu poate e deja prea mult cu atat auriu:-? Si parca stiam ca vroiai alta culoare de flori si pana la urma te-a convins Mia sa faci altfel, nu?:-p

caramelushca
22.04.2010, 18:36:57
Da, eu ma gandeam initial la flori crem, dar pana la urma am zis sa fie totusi si-o pata de culoare, si am ramas deocamdata la trandafiri crem cu lisianthus roz, sa vedem daca ma mai razgandesc :))

dramatzica
22.04.2010, 19:02:12
si eu cu Mia imi fac tot, inclusiv buchetul si da cu Vasile lucreaza din cate stiu eu.
in schimb eu as fi optat pt suportii aurii. nu, nu o sa fie prea mult auriu, caci sunt destul de discreti (cel putin care i-am vazut eu) si nu e contrastul asa de mare cum ar fi cu cei negrii. in plus la Eleganzza naproanele bat spre auriu si s-ar imbina perfect zic eu. la mine la sala, la Cervantes, candelabrele (sau cum s-or numi?) sunt din fier forjat negru si cu toate astea cand i-am zis la Mia de suportii negrii, tot pe auriu m-a sfatuit.
eu inca nu sunt in totalitate decisa, ce si cum... stiu sigur ca vreau suporti de fier forjat cu multe lumanari si flori... ceva combinatie cu verde crud, dar astept sa faca mai multe decoratiuni la Cervantes, sa vad cu ce culoare merge mai bine....
oricum sunt sigura ca o sa fie f frumos decorate salile. incredere totala in Mia >:D<

dmdanila
26.04.2010, 16:50:35
Da, eu ma gandeam initial la flori crem, dar pana la urma am zis sa fie totusi si-o pata de culoare, si am ramas deocamdata la trandafiri crem cu lisianthus roz, sa vedem daca ma mai razgandesc :))
Pai trebuie sa vad si eu, poate iti fur ideea;))

roxi_libo
04.05.2010, 20:32:29
fetelor aveti in oradea depozit de flori a unui importator? Am inteles ca este si sera.... ce imi puteti spune?

axenya
21.05.2010, 15:16:06
fetelor aveti in oradea depozit de flori a unui importator? Am inteles ca este si sera.... ce imi puteti spune?

fetelor ce lucruri ati auzit de Nunta de la A la Z ? in legatura cu aranjamentele florale ma refer :)

luluka
22.05.2010, 23:04:48
fetelor ce lucruri ati auzit de Nunta de la A la Z ? in legatura cu aranjamentele florale ma refer :)
Ce te intereseaza mai exact?

corinac
23.05.2010, 11:42:15
[QUOTE=roxi_libo;3258098]fetelor aveti in oradea depozit de flori a unui importator? Am inteles ca este si sera.... ce imi puteti spune?[/QUOT

nu stii mai multe detalii?

axenya
23.05.2010, 19:04:28
[QUOTE=luluka;3309854]Ce te intereseaza mai exact?[/Q
pai daca lucreaza bine, adica daca aranjamentele pe care le fac sunt frumoase,interesante.

luluka
24.05.2010, 09:28:48
[QUOTE=luluka;3309854]Ce te intereseaza mai exact?[/Q
pai daca lucreaza bine, adica daca aranjamentele pe care le fac sunt frumoase,interesante.
Aha! Pai ce-am vazut din poze sunt la fel ca oricare alte aranjamente de flori de pe la nunti. Dar stiu ca a lucrat ca si florareasa, asa ca probabil stie sa faca multe chestii.

anaana12
04.06.2010, 10:43:47
Poate sa imi dea cineva un pm cu site-ul florariei yvette.Multumesc anticipat

Andra_Alexandra
04.06.2010, 21:41:43
Poate sa imi dea cineva un pm cu site-ul florariei yvette.Multumesc anticipat

iti trimit eu :* sper sa fie buna adresa

anaana12
07.06.2010, 09:32:49
iti trimit eu :* sper sa fie buna adresa
Multumesc mult, andra.

coritz
27.08.2010, 21:46:21
mi-am facut si eu florile pt nunta la florius(langa primarie)...florile au fost frumoase, atata doar ca nu mi-a respectat dorintele(fara trandafiri roz la nunta alb-albastru) si mi-a incarcat nota de plata cu 400 lei fatza de preturile care el mi le-a zis initial(el le-a stabilit)...penibil.

dmdanila
30.08.2010, 13:51:39
Eu m facut aranjamentele florale cu V din piata mare...am fost fff multumita! Totul a aratat f bine, buchetul superb, exact asa cum il vroiam, aranjamentele cu mult bun gust...il recomand cu caldura.
Cand primesc pozele profi de la fotograf, va arat sa va dati seama. Pupici!!!

aandradaa
04.09.2010, 13:13:06
fetelor, unde ati facut cocoardele si buchetul de mireasa... ca nu stiu unde sa merg sa-l faca.. si la ce preturi ?

ArianaLuvlee
06.09.2010, 23:42:44
Buchetul de mireasa si aranjamentele florale ni le-au facut tanti ani si fiica dansei,cristina(ele fac aranjamentele la palazzo),au iesit superb.buchetul de mireasa m-a lasat fara grai,a iesit mult mai frumos decat mi l-am imaginat.as vrea sa le multumesc k desi abia luni ne-am decis sa ne faca ele florile au reusit sa le faca si nu doar atat ci si faptul k au iesit atat de frumoase.

aandradaa
13.09.2010, 20:29:38
fetelor, nu mai stiu care dintre voi vorbea de o florareasa in salonta.. nu ma ajutati cu nr ei , va rog?

corin
13.09.2010, 22:54:32
Buna este vorba despre andy iti trimit pm cu nr de tel. Sunt convinsa ca vei fi incantata de ce poate sa faca! Mult succes la pregatiri.

aandradaa
15.09.2010, 12:38:28
Din pacate Andy are prea mult de lucru...
Fetelor aveti nr lui V din piata mare ?

dmdanila
15.09.2010, 12:44:15
Eu nu-l am...poate il are Dramatzica:D

bebe_4_myboy
15.09.2010, 12:47:57
Vreau si eu nr lui Andy,va rog,pupici:*

bebe_4_myboy
16.09.2010, 09:32:19
Multumesc mult corin:*

corinac
16.09.2010, 12:02:00

Da il am eu,ti-l trimit mp.

dmdanila
17.09.2010, 16:58:06
Buchetul meu care mi-a placut la nebunie:love:

ArianaLuvlee
17.09.2010, 21:41:19

superb buchetul!:x

dmdanila
17.09.2010, 21:45:14
superb buchetul!:x
Multumesc frumos! Nici al tau n-a fost mai prejos:)

aandradaa
18.09.2010, 12:56:01
Merci pt numere :* Corinac,
L-am vazut prea tarziu.. :(:( am fost si am dat comanda la buchet, cocarde si lumanari la floraria de pe decebal.. sunt curioasa cum vor iesi...

dramatzica
18.09.2010, 18:57:04
Superb buchet!
Superba mireasa!
:*

andymatei
22.09.2010, 13:32:24
Salut fetelor,
Cum vi se pare buchetelul meu? Eu am colaborat cu o tipa idn Cluj de care am fost f multumita.

Va pup

Fooooaaarte frumos!

nyna_florina
09.11.2010, 23:12:45
buna fetelor , as vrea si eu nr de tel de la andy va rog

rami_cinderella
10.11.2010, 10:23:27

superb buchet. felicitari pt alegere!

dmdanila
10.11.2010, 22:15:51
superb buchet. felicitari pt alegere!
Multumesc frumos:">

missy_L
17.11.2010, 21:33:27
Dragi miresici, acesta a fost buchetelul meu de mireasa, finut si delicat... perfect pentru mine ;;)

liv19cris
16.02.2011, 22:07:24
Poate va inspira...

ArianaLuvlee
16.02.2011, 22:45:15
Poate va inspira...

Frumos buchetul,asa l-am avut eu doar cu cale mov inchis:D

liv19cris
16.02.2011, 22:50:01
Frumos buchetul,asa l-am avut eu doar cu cale mov inchis:D

Am obs si l-am admirat de cum ai incarcat fotografiile(2010)....superb.

ArianaLuvlee
16.02.2011, 23:06:28
Am obs si l-am admirat de cum ai incarcat fotografiile(2010)....superb.

daca vrei buchetul in genul asta iti dau un sfat:D incearca sa nu strangi foarte tare buchetul ca se indoaie tulpina calelor:)) eu din cauza emotiilor strangeam buchetul in mana foarte tare si mi s-a indoit tulpina la 2 dintre cale si nu mai stateau asa drepte in sus,ci aplecate:P(dar le-am fixat cu ace de gamalie si a fost cat de cat ok)...in rest nu ai treaba ca se ofilesc sau ca le cad petalele:P(oricum nici cu restul nu ai ca se pune fiola cu ser sau ce-o fi aia):P

liv19cris
17.02.2011, 15:16:41
daca vrei buchetul in genul asta iti dau un sfat:D incearca sa nu strangi foarte tare buchetul ca se indoaie tulpina calelor:)) eu din cauza emotiilor strangeam buchetul in mana foarte tare si mi s-a indoit tulpina la 2 dintre cale si nu mai stateau asa drepte in sus,ci aplecate:P(dar le-am fixat cu ace de gamalie si a fost cat de cat ok)...in rest nu ai treaba ca se ofilesc sau ca le cad petalele:P(oricum nici cu restul nu ai ca se pune fiola cu ser sau ce-o fi aia):P

Multumesc de sfat, dar nu am avut probleme cu buchetul(am avut nunta in aug); intr-adevar nu au tinut o sapt. dupa nunta, pt ca aveau acele cristalute (ace cu cap de cristal) care le-a cam "atacat" tulpina.
Zi frumoasa!

ArianaLuvlee
17.02.2011, 21:08:38
Multumesc de sfat, dar nu am avut probleme cu buchetul(am avut nunta in aug); intr-adevar nu au tinut o sapt. dupa nunta, pt ca aveau acele cristalute (ace cu cap de cristal) care le-a cam "atacat" tulpina.
Zi frumoasa!

Scuze ,nu am bagat de seama ca ai avut deja nunta:))...credeam ca vei fi mireasa anul asta si k asa ceva iti doresti:p

Daiana2011
18.02.2011, 23:15:39
Fetelor, ati apelat careva la firma Ramy decor pt aranjamente, lumanari si buchet de mireasa? Daca da, imi puteti spune daca ati fost multumite de serviciile lor? Ms

pes_monika
05.03.2011, 14:11:56
Tot aud pe aici pe forum de ceva Mia si Vasile... :-) Cine sunt? Banuiesc ca sunt super de vorbeste toata lumea de ei.... Au si vreun site?

alinanuno
05.03.2011, 15:28:43
Tot aud pe aici pe forum de ceva Mia si Vasile... :-) Cine sunt? Banuiesc ca sunt super de vorbeste toata lumea de ei.... Au si vreun site?

si pe mine ma intereseaza!!

miresicile care au avut deja nunta, oare voi ati mers cu o poza la florarie sau cum ati facut? aveau cataloage?
ci cocardele e indicat sa fie naturale? sau artificiale sa nu se pleosteasca repede?

Paula06
05.03.2011, 15:42:02
Vasile e cel mai tare florar, dupa mine...
Iubi meu numai de la el imi ia flori tot timpul... Va atasez cateva buchete!
Daca vrei iti dau eu nr. lui Mia si a lui Vasile. Si eu tot cu ei imi fac...

dmdanila
05.03.2011, 15:51:47
si pe mine ma intereseaza!!

miresicile care au avut deja nunta, oare voi ati mers cu o poza la florarie sau cum ati facut? aveau cataloage?
ci cocardele e indicat sa fie naturale? sau artificiale sa nu se pleosteasca repede?
si eu am facut cu Mia si Vasile.
Eu stiam cum vreau sa fie buchetul, in rest, le-am dat mana libera la toate aranjamentele...evident in ton cu buchetul. Cocardele le-am vrut naturale...
Am si poze aici. (https://picasaweb.google.com/FamiliaDanila/WeddingDay#5524243944623745602)

alinanuno
05.03.2011, 15:54:41
Vasile e cel mai tare florar, dupa mine...
Iubi meu numai de la el imi ia flori tot timpul... Va atasez cateva buchete!
Daca vrei iti dau eu nr. lui Mia si a lui Vasile. Si eu tot cu ei imi fac...

esti o norocoasa ca al tau iubi iti timite flori!!!!! eu is innebunita dupa flori si plante!! am si smochin pe balcon!!
numai ca a mea jumatate nu-i din zona si la ei nu se obisnuieste mai deloc :-<!!!

oricum, imi trebuie nr lui vasile si ceva despre el, doua trei vorbe
cu cocardele ce ma sfatuiesti? tu cum le faci? naturale? din panza?

Paula06
05.03.2011, 16:00:07
esti o norocoasa ca al tau iubi iti timite flori!!!!! eu is innebunita dupa flori si plante!! am si smochin pe balcon!!
numai ca a mea jumatate nu-i din zona si la ei nu se obisnuieste mai deloc :-<!!!

oricum, imi trebuie nr lui vasile si ceva despre el, doua trei vorbe
cu cocardele ce ma sfatuiesti? tu cum le faci? naturale? din panza?

Da sa stii ca is, avand in vedere ca ma trezesc cu flori de la el de cele mai multe ori fara vreun eveniment anume.
Nr. de tel a lui Vasile ti-l trimit pe privat.
Cocardele mi le fac din flori naturale, cred ca sunt mai frumoase asa. Si pt nasa ma gandeam sa le pun la mana...

alinanuno
05.03.2011, 16:02:44
si eu am facut cu Mia si Vasile.
Eu stiam cum vreau sa fie buchetul, in rest, le-am dat mana libera la toate aranjamentele...evident in ton cu buchetul. Cocardele le-am vrut naturale...
Am si poze aici. (https://picasaweb.google.com/FamiliaDanila/WeddingDay#5524243944623745602)

buchetul e incredibil de fumos!! nici nu credeam ca exiata o nunata atat de placuta!! imi place tare mult si voi sunteti foarte frumosi!! casa de piatra sa aveti, buncurii, sanatate si voie buna!!!
nasica a avut si ea buchet? cocardele au rezistat? erau prinse cu ace cu gamalie? sau cum?

ma simt asa de pe langa situatie!!
am impresia ca numai intrebari stupide pun!!

Dee_Me
05.03.2011, 18:32:13
Si eu tot pe nuante de mov merg. Parca m-am saturat de crem si roz peste tot.

dmdanila
05.03.2011, 20:17:51
buchetul e incredibil de fumos!! nici nu credeam ca exiata o nunata atat de placuta!! imi place tare mult si voi sunteti foarte frumosi!! casa de piatra sa aveti, buncurii, sanatate si voie buna!!!
nasica a avut si ea buchet? cocardele au rezistat? erau prinse cu ace cu gamalie? sau cum?

ma simt asa de pe langa situatie!!
am impresia ca numai intrebari stupide pun!!
scuze ca iti raspund asa tarziu, dar a trebuit sa ies.
Multumesc frumos pt urari! Ai sa vezi ca incet incet n-ai sa te mai simti pe langa situatie...vei invata o gramada de lucruri de la fetele de aici:D
Incep cu buchetul, da, mi-a placut f mult si mie, a iesit chiar mai bine decat mi-as fi imaginat :D si a rezistat, spre surprinderea mea, vreo 5 zile,simplu, fara sa fie pe microfon. (la 4 zile de la nunta am facut sedinta foto si am folosit acelasi buchet :D ).
Cocardele: mirele a avut orhidee, cu ceva sistem de prindere, gen ac de siguranta (o sa caut o poza, poate se vede undeva mai clar...oricum asa au venit de la florarie, cu sistemul de prindere).
Nasii au avut trandafiri, nasa n-a avut buchet pt ca tinea lumanarea si ar fi incomodat-o un buchet, iar cocarda a avut-o pe mana, iar celelalte cocarde au fost din frezii. Cat au rezistat? In ziua aia sigur da :D, dup-aia nu stiu ce a facut fiecare cu cocarda lui :))
Si aranjamentele au rezistat cel putin o saptamana, pt ca erau pe suport de burete imbibat in apa.
Legat de flori, cam atat...pt orice altceva va stau la dispozitie :*

alinanuno
05.04.2011, 20:09:13
@ dmdanila
multumesc mult de raspuns, cred ca voi face si eu cocarde din flori, si freziile si trandafirii imbobociti sunt printre cele mai delicate flori care ar arata bine la cocarde!
Oare o cocarda din flori naturale la ce pret s-ar ridica? din frezii de exemplu...oare e mai mult de 10 lei?

deliapanda
24.04.2011, 23:22:27
@ dmdanila
multumesc mult de raspuns, cred ca voi face si eu cocarde din flori, si freziile si trandafirii imbobociti sunt printre cele mai delicate flori care ar arata bine la cocarde!
Oare o cocarda din flori naturale la ce pret s-ar ridica? din frezii de exemplu...oare e mai mult de 10 lei?

Si mie imi plac foarte mult freziile, insa la fel ca si tine, am nunta in septembrie, si nu stiu daca se gasesc atunci.

anaid_c
26.04.2011, 09:58:11
scuze ca iti raspund asa tarziu, dar a trebuit sa ies.
Multumesc frumos pt urari! Ai sa vezi ca incet incet n-ai sa te mai simti pe langa situatie...vei invata o gramada de lucruri de la fetele de aici:D
Incep cu buchetul, da, mi-a placut f mult si mie, a iesit chiar mai bine decat mi-as fi imaginat :D si a rezistat, spre surprinderea mea, vreo 5 zile,simplu, fara sa fie pe microfon. (la 4 zile de la nunta am facut sedinta foto si am folosit acelasi buchet :D ).
Cocardele: mirele a avut orhidee, cu ceva sistem de prindere, gen ac de siguranta (o sa caut o poza, poate se vede undeva mai clar...oricum asa au venit de la florarie, cu sistemul de prindere).
Nasii au avut trandafiri, nasa n-a avut buchet pt ca tinea lumanarea si ar fi incomodat-o un buchet, iar cocarda a avut-o pe mana, iar celelalte cocarde au fost din frezii. Cat au rezistat? In ziua aia sigur da :D, dup-aia nu stiu ce a facut fiecare cu cocarda lui :))
Si aranjamentele au rezistat cel putin o saptamana, pt ca erau pe suport de burete imbibat in apa.
Legat de flori, cam atat...pt orice altceva va stau la dispozitie :*

Salut! Cat te-au costat florile?

dmdanila
26.04.2011, 10:56:33
Salut! Cat te-au costat florile?
nu mai stiu cat am dat pe fiecare in parte, dar am avut un buchet, 2 lumanari, vreo 10 cocarde, vreo 15 (sper sa-mi amintesc bine) aranjamente pt mese plus suportii de inchiriat, niste pomisori din fier forjat cu buchetele de flori (la masa mirilor), aranjament masina, aranjament masa mirilor, casuta de dar de inchiriat, lumanari cumparate de pus pe mese, alte lumanarele si paharele...am platit in jur de 2.000 lei. Florile au fost cale, orhidee, hortensii si trandafiri, plus frezii la cocarde. Deci asta a fost tot ce am platit la firma de decorat. Nu stiu cat te ajuta...Poze am pus putin mai in urma :)

Daiana2011
14.06.2011, 19:06:33
Fetelor ati avut careva buchetul tip cascada din orhidee? Daca da, poate postati o poza si eventual imi spuneti la ce florarie vi l-ati facut. Ms

Daiana2011
24.06.2011, 07:50:59
Ce parere aveti de floraria din Lotus? Ati apelat careva la serviciile lor?

monika24
28.06.2011, 14:38:48
imi spune si mie cineva cine este acest vasile, are florarie undeva daca daca unde daca nu unde il pot gasi?

corinac
28.06.2011, 18:17:01
imi spune si mie cineva cine este acest vasile, are florarie undeva daca daca unde daca nu unde il pot gasi?

ti-am trimis mesaj privat...face lucruri deosebite...

pes_monika
29.06.2011, 19:52:26
Buna fetelor, eu am decis sa imi fac aranjamentele florale la o florarie din Decebal. Totul este super ok, pana la cocarda mirelui, pe care o vreau din orhidee phalaenopsis (aceea deschisa foarte tare) si doamnele de acolo mi-au spus ca din acel fel de orhidee nu se fac cocarde si ca nu sta. Eu am vazut pe net un model super, si intrebarea mea este daca stiti pe cineva care mi-ar putea face-o. Ideea e ca restul florilor le fac cu doamnele de acolo, dar imi face cineva oare doar o singura cocarda? :-)))
Va atasez modelul, sa vedeti despre ce e vorba.

Dee_Me
29.06.2011, 23:16:18
Dar doamnelor de acolo le-ai aratat fotografia. Poate daca isi fac o idee, pot recreea modelul.

pes_monika
30.06.2011, 21:39:30
Dar doamnelor de acolo le-ai aratat fotografia. Poate daca isi fac o idee, pot recreea modelul.
Nu, nu le-am aratat pentru ca mi-au zis atunci cand am pomenit de acest tip de orhidee ca nu, ca aia nu sta pe piept :-)

deliapanda
01.07.2011, 21:30:50
Nu, nu le-am aratat pentru ca mi-au zis atunci cand am pomenit de acest tip de orhidee ca nu, ca aia nu sta pe piept :-)

Din cate vad eu din poza, e pusa pe un suport si de aceea sta in piept. Daca vad poza probabil vor fi mai deschise la ideea ta. :)

Daiana2011
02.07.2011, 20:53:01
Buna fetelor, eu am decis sa imi fac aranjamentele florale la o florarie din Decebal. Totul este super ok, pana la cocarda mirelui, pe care o vreau din orhidee phalaenopsis (aceea deschisa foarte tare) si doamnele de acolo mi-au spus ca din acel fel de orhidee nu se fac cocarde si ca nu sta. Eu am vazut pe net un model super, si intrebarea mea este daca stiti pe cineva care mi-ar putea face-o. Ideea e ca restul florilor le fac cu doamnele de acolo, dar imi face cineva oare doar o singura cocarda? :-)))

Despre care florarie din Decebal e vorba? Nu stiu cum se numeste floraria aceea (nu Nina) cealalta, la fel am patit si eu cu doamnele de acolo, cand am spus ca vreau buchetul din orhidee vanda mi-au spus ca desi lucreaza de 30 de ani in domeniu nu au auzit de ea. Mi s-au parut foarte dezinteresate si m-a enervat la culme ca nu suport ca cineva sa-mi impuna ce flori sa am in buchet. Eu stiu ce vreau si voi cauta o florarie care sa-mi faca buchetul exact asa cum mi-l doresc.

Daiana2011
02.07.2011, 20:54:40
Fetelor, ati colaborat careva cu Crina Bente de la Microlit? Pt buchet si restul aranjamentelor florale. ms

alinanuno
05.07.2011, 16:44:42
dar la yve..e, langa maternitate?
ati fost multumite?

monika24
14.07.2011, 11:16:41
eu intentionez sa merg la microlit, cand aflu ceva te anunt diana

Lavs
02.08.2011, 12:22:09
mie mi-au facut florile niste prietene, si am ajuns cu 14 aranjamente, buchet mireasa, aranjament masa miri, masina miri, cocarde, inchiriat suporti la 15 mil!!!! Aranjamentele au fost frumoase, iar buchetul absolut superb!!!!! Un pic curgator si floare langa floare. Sunt extrem de multumita de ce a iesit :)

bubushelu
02.08.2011, 13:49:03
mie mi-au facut florile niste prietene, si am ajuns cu 14 aranjamente, buchet mireasa, aranjament masa miri, masina miri, cocarde, inchiriat suporti la 15 mil!!!! Aranjamentele au fost frumoase, iar buchetul absolut superb!!!!! Un pic curgator si floare langa floare. Sunt extrem de multumita de ce a iesit :)

Ne spui si noua cu cine ai lucrat?

alinanuno
02.08.2011, 14:49:54

si daca pe langa ca ne spui cu cine ai lucrat, ne pui si poze, o sa fim si mai happy :)

Laura_L
03.08.2011, 01:47:14
Care este numele floraresei din Salonta? M-ar ajuta si un site. :)

adrianavalentina
08.08.2011, 01:25:34
Va rog imi puteti da nr lui Mia si a lui Andy???? pt cumnata mea.MS

daroca
20.02.2012, 16:09:38
Buna fetelor!
Am vazut niste aranjamente asa de dragute, facute de Anido, ei sunt din Timisoara, dar vin la nunti si in Oradea. Chiar imi pare rau ca nu le-am gasit inainte de nunta mea. Au si poze de site si pe face book . pe mine m-au cucerit si m-am gandit sa va scriu poate inca nu v-ati gasit florareasa

anaid_c
20.03.2012, 15:34:34
Fetelor, stie careva depozite de flori si accesorii pentru aranjamente florale in Oradea?

anaid_c
20.03.2012, 15:57:15

De unde ai luat florile, decoratiunile, accesoriile etc.?
De unde ai inchiriat suportii?

alinanuno
20.03.2012, 18:37:55
De unde ai luat florile, decoratiunile, accesoriile etc.?
De unde ai inchiriat suportii?

suportulde flori a fost pe gratis cel care l-am ales noi, daca alegea noi lumarile, le puteam cumpara noi pe care le vrem, accesoriile le-am facut noi, numerele de la mese, suvenirurile, decorul de la masa noastra (afara de flori), suporturile de lumanari, suporturile de nume, meniurile
florile si lumanarile de la biserica le-am comandat de la yvete

Corina_85
21.03.2012, 17:46:59
Buna fetelor! A facut cineva florile pentru nunta cu Eliza Neculau? :)

erika_ama
03.04.2012, 09:10:06
Salut,
As vrea sa va intreb cu cine v ati facut contract pentru aranjamentele florale de pe masa, buchet de mireasa, etc...
Si daca e cineva, care si a facut aranjamentele singura, de unde a inchiriat suport pt flori?

AnkBica
07.04.2012, 22:24:08
SAlutari, eu am avut nunta anul trecut insa am fost putin cam absenta de pe forum. Pentru tot ce a tinut de decorarea salii, aranjamente florale pe suporti, pe mese si pe masa mirilor, buchet mireasa, lumanari, cocarde, etc am colaborat cu Mia Susman (Clipe Magice) care pe parte de flori lucreaza cu Vasile Ardelean care are floraria Ardevis si am fost extrem de multumita de tot. Daca aveti nevoie de informatii suplimentare va stau la dispozitie.

Succes!

Corina_85
09.04.2012, 14:47:02
SAlutari, eu am avut nunta anul trecut insa am fost putin cam absenta de pe forum. Pentru tot ce a tinut de decorarea salii, aranjamente florale pe suporti, pe mese si pe masa mirilor, buchet mireasa, lumanari, cocarde, etc am colaborat cu Mia Susman (Clipe Magice) care pe parte de flori lucreaza cu Vasile Ardelean care are floraria Ardevis si am fost extrem de multumita de tot. Daca aveti nevoie de informatii suplimentare va stau la dispozitie.

Succes!

Ne poti arata cateva poze? :) Multumim anticipat.

dramatzica
12.04.2012, 10:53:40
Buna, scuze pentru raspunsul cu intarziere. Atasez cateva poze cu decoratiunile si florile de la nunta noastra. Spor la miresit!
Foarte frumoase decoratiuni ai avut Anca!! Mi se par si mie cunoscute :) Nu am cum sa nu recunosc mana lui Mia si nici a lui Vasile.
Si eu ii recomand din toata inima!!! Au mai facut cativa prieteni de ai mei decoratiunile cu ei si au fost fff incantati. Practic ei fac orice, numai de buzunarul nostru depinde :)

candygirl
23.04.2012, 14:04:16
Fetelor , eu am decis sa imi fac florile la Salonta. Ies la jumate de pret fata de ofertele pe care le-am primit de aici.

alexush
23.04.2012, 14:15:55
Buna fetelor! A facut cineva florile pentru nunta cu Eliza Neculau? :)

Eu as vrea sa fac florile cu ea, am vazut-o la targ si mi-a placut. Urmeaza sa ma intalnesc saptamana asta cu ea sa vad ce imi zice.

Kalini
20.05.2012, 14:00:31

Nu este adevarat. Nu exista floare care sa nu "stea" intr-o cocarda.
Poate ar vrea doamnele respective sa frecventeze niste cursuri, astea chiar sunt notiuni elementare....

cretolina
19.06.2012, 14:51:43
Fetelor, eu am facut florile cu Adriana, de la Yvette si am fost foarte multumita, asa ca vi-o recomand cu placere. De atunci, de cate ori am un eveniment important sau e ziua cuiva de nastere tot la ea apelez, ea stiind deja ce imi place.

Strumfy
15.09.2012, 20:29:50
Buna fetelor! Eu stau in Bucuresti si voi avea anul viitor nunta in Oradea. Va rog sa ma jutati si pe mine cu un sfat. Cum este obiceiul la Oradea, nasei i se face buchet si domnisoarelor de onoare? Va multumesc!

shumi
20.09.2012, 13:18:08
Fetelor, eu am facut florile cu Adriana, de la Yvette si am fost foarte multumita, asa ca vi-o recomand cu placere. De atunci, de cate ori am un eveniment important sau e ziua cuiva de nastere tot la ea apelez, ea stiind deja ce imi place.

M-am hotarat si eu sa apelez la ea, maine ma intalnesc sa stabilesc detaliile. Sper sa iasa bine desi cred ca mie mi-ar place orice buchet pt ca nu stiu sa fie floare care sa nu-mi placa :))

dmdanila
20.09.2012, 23:51:16
Buna fetelor! Eu stau in Bucuresti si voi avea anul viitor nunta in Oradea. Va rog sa ma jutati si pe mine cu un sfat. Cum este obiceiul la Oradea, nasei i se face buchet si domnisoarelor de onoare? Va multumesc!
de obicei nasei nu i se face buchet, pt ca nasii tin lumanarile. Eu nu am avut domnisoare de onoare deci aici nu pot sa te ajut :)

cretolina
26.09.2012, 15:42:39

din ce stiu eu la noi nasei nu i se afce buchet .... la noi nasii tin lumanarile ... am observat ca in alte zone lumanarile sunt tinute de domnisoarii de onoare ....

shumi
12.11.2012, 19:09:02
M-am hotarat si eu sa apelez la ea, maine ma intalnesc sa stabilesc detaliile. Sper sa iasa bine desi cred ca mie mi-ar place orice buchet pt ca nu stiu sa fie floare care sa nu-mi placa :))

Am revenit :) Intr-adevar buchetul si aranjamentele au fost exact cum mi le-am dorit si discutat cu Adriana . Mi-a explicat ce merge, ce nu prea merge , cum pot sa le combin , ce costuri implica fiecare alegere astfel ca va recomand sa apelati si voi la ea cu incredere!
In plus este si tare simpatica, are o personalizate foarte placuta si chiar incearca sa isi imagineze si sa realizeze ce isi doreste fiecare , chiar daca e mai iesita din tipare cerinta ;)

esterag
15.05.2013, 18:38:25
Fetelor , eu am decis sa imi fac florile la Salonta. Ies la jumate de pret fata de ofertele pe care le-am primit de aici.

De unde din Salonta?